Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 822x, což odpovídá cca 42.891-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

To je lež, shnilá jablka. Ministr Chovanec obsáhle vystoupil na téma Šlachta a Babiš
Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) je cílem celého současného dění odstranit policejního prezidenta Tomáše Tuhého a pak i jeho osobu. Uvedl to v rozhovoru pro dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Sněmovní bezpečnostní výbor má dnes vyslechnout Šlachtu a Komárka
Kvůli reorganizaci policie se dnes sejde sněmovní bezpečnostní výbor. Svolal ho jeho místopředseda Bronislav Schwarz (ANO) na žádost policistů Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, kteří chtějí poslance informovat o možném propojení policie na lidi z kriminálního prostředí a o okolnostech reorganizace. K situaci se chystá vyjádřit také prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Michek: Brexit, brexit, brexit
V posledních dnech zaznívá stále častěji ve většině médií slovo brexit, které označuje možný odchod Velké Británie z Evropské unie, přičemž brexit je složenina ze slov Británie a anglického názvu pro odchod Exit. Dnes, ve čtvrtek 23. června 2016, budou mít obyvatelé Velké Británie možnost vyjádření v referendu, zda jsou pro setrvání Spojeného království v Evropské unii nebo zda jsou pro odchod z EU. Británie je zhruba rozdělena na dva tábory, které se navzájem přesvědčují o výhodě či nevýhodě svého stanoviska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Velvyslanec Schapiro v ČT prozradil, jaký má vztah se Zemanem
Velká Británie má před sebou politický den D. Už za pár hodin budou občané ostrovního království rozhodovat o tom, zda chtějí zůstat členy EU. Až 40 procent voličů si přitom stěžuje, že jim předvolební kampaň nepomohla v rozhodování, protože nebyla o faktech, ale o emocích. Velvyslanec USA v České republice Andrew Schapiro zopakoval, že si Bílý dům přeje setrvání Velké Británie v EU. Popsal také svůj vztah s prezidentem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
China Eastern Airlines dnes zahájí lety na lince Praha - Šanghaj
Čínská letecká společnost China Eastern Airlines dnes slavnostně zahájí pravidelné spojení mezi Prahou a Šanghají. Lety bude společnost provozovat třikrát v týdnu, vždy v úterý, ve čtvrtek a v neděli. Linka Praha - Šanghaj je druhým přímým spojením z Česka do Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis Vojtěcha Filipa (KSČM) předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi ohledně OKD
Otevřený dopis místopředsedy poslanecké sněmovny Vojtěcha Filipa (KSČM) předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Šuran (ŘN): Nevzhledné (před)nádraží v Brně
Možnosti využití přednádražního prostoru v Brně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Totální propad Babiše. ČSSD ho předhonila, na dveře sněmovny klepe Okamura
Hnutí ministra financí Andreje Babiše (ANO) se propadá. Podle červnového volebního modelu CVVM spadlo o 4,5 procenta a je až druhé. Volby by nyní vyhráli sociální demokraté s 24,5 procenty hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Je nechutné, jak zastánci EU zneužili vraždu Jo Cox. Mákněte, mákněte, je zle! popohání George Soros své neziskovky. V Sýrii se něco stane
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Odpůrci brexitu sice zneužili ve svůj prospěch vraždu labouristické poslankyně Jo Coxové, nicméně těžko říct, jak moc jim to pomůže, sdělila ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová, která jinak i nadále předpokládá, že Británie v EU zůstane. Změna však dle ní nastane v Sýrii: Rusům už totiž dochází trpělivost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman doporučil Sněmovně, aby projednala usnesení o arménské genocidě
Zeman více než sto let starý masakr Arménů Osmanskou říší označil za genocidu při nedávné návštěvě Arménie.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zachariaš (KSČM): Řešme skutečné problémy
Zprávy, které dostáváme, jsou mnohdy velmi alarmující a trochu nám připadají jako černá kronika. Podle ministra financí Babiše je ohrožen chod Policie ČR. Snad právě proto, aby „zabránil“ kolapsu, zveřejnil Radim Jančura na svých žlutých autobusech mobilní kontakty premiéra Sobotky a ministra Chovance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Benc (ODS): Nestíhá, má toho moc...
Jiří Běhounek – hejtman Kraje Vysočina, poslanec, předseda správní rady VZP, lékař atd. Socialisticko komunistická koalice v Kraji Vysočina rezignovala v otázce rozvoje zdravotnictví na Vysočině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Dotace pro fotbalovou akademii poputuje na speciální stravu
Částkou 2,5 milionu korun podpořilo krajské zastupitelstvo rozvoj Regionální fotbalové Akademie Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Šlachtu nepustili poslanci ke slovu, tak pohovořil aspoň s novináři na odchodu. A Andrej Babiš napsal ještě něco horšího
Končící šéf ÚOOZ na půdě sněmovny neřekne poslancům vůbec nic, protože bezpečnostní výbor neschválil program svého jednání. A politici se už začínají ozývat. Své k tomu řekli ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), ministr financí Andrej Babiš (ANO) a odcházející šéf ÚOOZ Robert Šlachta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO a KDU-ČSL kritizují ČSSD kvůli bezpečnostnímu výboru
Představitelé hnutí ANO a KDU-ČSL kritizují koaliční ČSSD za krach dnešního jednání bezpečnostního výboru, na němž měli končící ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta a Jiří Komárek z jeho ostravské expozitury sdělit svůj pohled na motivy policejní reorganizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Telička si stěžoval: Debatu o brexitu ovládlo příliš emocí
Česká televize po osmé hodině večer spustila speciál k Brexitu. Jako první se k tématu vyjádřil europoslanec Pavel Telička (ANO). Je přesvědčen, že Britové museli čelit nenávistné kampani a nemají dost informací k tomu, aby rozhodli o osudu své země. Přesto prý plně respektuje jejich právo se rozhodnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Revoluční tribunál, Babišův hnojomet. Jednání poslanců o Šlachtovi ani nezačalo, ale stejně bylo veselo
Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta měl v plánu dnes předstoupit před bezpečnostní výbor sněmovny. Ten však skončil u toho, že rozhodoval o tom, zda mu to vůbec dovolí a jestli bude jeho vystoupení veřejné. Pak poslanci neschválili program schůze a zase se rozešli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Srdce Evropy z ní nemůže vystoupit, vzkazuje Michael Žantovský. Pak prozradil, co by na referendum říkal Václav Havel...
Někdejší velvyslanec České republiky ve Velké Británii a současný ředitel Knihovny Václava Havla zavítal ve čtvrtek do Interview ČT24, aby se vyjádřil k probíhajícímu referendu o setrvání Velké Británie v EU. Varoval také před tím, aby Česká republika uvažovala o vystoupení z EU, protože ležíme v srdci Evropy a musíme rozvažovat, co s námi bude, pokud bychom zůstali sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Lidé si na služební zákon zatím zvykají
Po prvním roce účinnosti služebního zákona se začínají objevovat stížnosti a výhrady lidí, kteří v praxi narážejí na nové požadavky a podmínky vycházející ze zákona. Především namítají ztížení podmínek při přijímání do služebního poměru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor vyzývá: Podpořte Ukrajinu, jeďte tam na dovolenou. Třeba na Koločavu...
ROZHOVOR Ukrajinci očekávají bezvízový styk, přijetí do EU i NATO a stále nic nepřichází. Očekávání se mohou změnit v bezmoc. Naštěstí je bezpečnostní riziko z ozbrojování podle senátora za ODS Tomáše Jirsy relativně zažehnáno, stejně tak jako snahy Zakarpatí či nově Bukoviny o federalizaci země. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pak Jirsa doporučuje Podkarpatskou Rus jako ideální místo k dovolené, což bude nejen morální, ale i finanční podpora Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Bakalovy noviny: Už to leze ven. Dějí se tam divoké věci
Rozhovor s ředitelem Student Agency a podnikatelem Radimem Jančurou rozvířil vody vydavatelství Economie. Poté, co byl původní rozhovor stažen z webu a nahrazen okleštěným, postavila se část redakce proti rozhodnutí vedení. Nyní už je na webu zpátky původní verze. Píše o tom server HlídacíPes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Čím mladší, tím víc milují EU. Výsledek průzkumu mezi Čechy
Hlasování o případném odchodu je tady. Právě dnes Britové rozhodnou o tom, zda jejich země zůstane součástí EU, či nikoli. Češi už mají jedno podobné hlasování za sebou, byť jen v internetové anketě. Ta ukázala, že si setrvání Česka v EU přejí občané velkých měst nad 100 tisíc obyvatel. Ukázaly také, že občané ve věku 39 až 59 let si přejí odchod z EU nejintenzivněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Langšádlová (TOP 09): Šlachta si zahrává s médii, jsme svědky nestandardních kroků
Policejní prezident Tomáš Tuhý údajně mohl vynášet informace ze závažných hospodářských kauz. Obvinil ho z toho šéf ostravského Úřadu pro odhalování organizovaného zločinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Jděte pryč, jděte pryč! Zajímavé zážitky z Londýna. Vše je před referendem trochu jinak
REPORTÁŽ Britové rozhodnou o tom, zda jejich země zůstane, či vystoupí z EU. ParlamentníListy.cz se vydaly do Londýna zmapovat pro vás situaci a náladu zdejšího obyvatelstva před zásadním referendem. Z médií se může zdát, že vyhrocená kampaň se odehrává hlavně v ulicích. Jenže tak to není. A po vraždě labouristické poslankyně Coxové, která lobovala proti Brexitu, vládne i jistý strach mezi aktivisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Naštvaný dirigent Pešek z londýnského deště: Cameron to referendum vůbec neměl vyhlašovat. K čemu to bude?
Dirigent Libor Pešek ostře zkritizoval britského premiéra Davida Camerona za to, že vůbec vypsal referendum o setrvání ostrovního království v EU. Ačkoli není politologem, má za to, že se Cameron příliš ohlížel na zájmy své politické strany. Česká televize posléze varovala, že se možná tisíce lidí k hlasování vůbec nedostanou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman v policejní kauze vystupuje jako státník. Mohlo to dopadnout mnohem hůř, připomíná Reflex jeho minulost
Prezident Miloš Zeman doporučil všem aktérům v policejní kauze, aby „zklidnili hru“. Podle serveru Svobodné fórum Pavla Šafra se postavil za policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Ne každý však Miloše Zemana chválí. Zazněl totiž také hlas, že Zeman poškodil policii tolik, že se to dnešním aktérům ani zdaleka nepodařilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Česká televize musela utnout prezidenta, vybouchl jí přenosový vůz. OVTV drží a vysílá stále, vzkazuje k tomu hradní mluvčí
Prezident Miloš Zeman se na Hradě vyjádřil ke krizi v policii. Počasí však prezidentovi neumožnilo přinést všechna slova občanům. České televizi totiž v letní výhni vyhořel přenosový vůz. Tisková konference hlavy státu skončila v půlce věty. A tady přišel na scénu mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se svou internetovou televizí a ovečkou v emblému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka zítra navštíví Rakouskou republiku
Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes v podvečer odlétá na pozvání rakouského kancléře do Vídně na oficiální návštěvu Rakouské republiky. V rámci celodenního pátečního programu se setká s prezidentem Rakouské republiky Heinzem Fischerem, se spolkovým kancléřem Rakouské republiky Christianem Kernem a s vídeňským starostou a hejtmanem spolkové země Vídeň Michaelem Häuplem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ukrajinci páchali genocidu. V Polsku to chtějí dát do zákona
Skupina poslanců Sejmu za stranu Právo a spravedlnost připravuje návrh zákona, který má uctít památku obětí Poláků zabitých v době druhé světové války na Volyni ve východní Haliči. Podle návrhu budou tyto zločiny označeny za zločin genocidy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Rusko dnes nabízí férovou alianci, jako před 75 lety proti Hitlerovi. Odmítnout může jen blb nebo hochštapler. Místopředseda KSČM Josef Skála připomíná, jak to za války bylo doopravdy
ROZHOVOR Že Rusko chce obsadit pobaltské státy, prý zatím nikdo neprokázal, naopak na jeho hranicích se nyní od Západu kupí zbraně, říká publicista, pedagog a levicový politik Josef Skála. Podle něj se Německo chová nerozumně při zvládání migrační krize z jiného důvodu než proto, že by trpělo pocitem viny z rozpoutání II. světové války. Údajně musí poslouchat příkazy „Velkého bratra“ za mořem. A Česko hodnotí v současném světě jako vazala posedlého sebepoškozováním, který se tak demokratického zacházení nikdy nedočká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Náš fotbal má nyní pošramocenou tvář a to je třeba změnit
Ubytování, stravování, vychovatelé, doprava, zdravotní prohlídky a sportovně technické vybavení pro mládež, která nastoupí v září do Regionální fotbalové akademie Jihočeského kraje (RFA JčK). To vše bude ve školním roce 2016 až 2017 hrazeno z dvoumilionové dotace, kterou ve čtvrtek 23. června schválili krajští zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Láska, bývalý policista, se Šlachtovi ani nediví. On sám prý nevěří ani GIBS, ani politikům
Martin Veselovský si do studia DVTV pozval bývalého policistu a senátora Strany zelených Václava Lásku a zeptal se ho na to, co si myslí o současné reformě Policie ČR, kterou podepsal ministr vnitra Milan Chovanec. Láska politikům nevěří, protože se ze všeho snaží těžit jen politické body, a doufá, že Šlachta před bezpečnostní výbor sněmovny předstoupí s něčím, co opravdu stojí za to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Stalin chtěl válku stejně jako Hitler, ten byl jenom rychlejší. Rusko je pro nás větší hrozba než teroristé, ti odrostou. K výročí napadení SSSR hovoří poslanec Zlatuška
ROZHOVOR Stalin si přál válku stejně jako Hitler, říká politik, vysokoškolský pedagog a někdejší univerzitní rektor Jiří Zlatuška (ANO) při analýze historického výročí napadení bývalého Sovětského svazu nacistickým Německem. Dále pak k tomu ještě dodává: „Stalin trvale nabízel západním zemím jako podmínku svého spojenectví proti Hitlerovi faktickou okupaci východoevropských zemí v podobě nárazníkové zóny, což Francie i Anglie odmítaly přijmout. Přijalo to ovšem nacistické Německo, takže to sovětští komunisté udělali s ním. Hitler byl evidentně rychlejší než Stalin, i když ten pak střední a východní Evropu nakonec na nějakou dobu stejně dostal.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal pět zákonů
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve čtvrtek dne 23. června 2016 těchto pět zákonů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hlasující Britové mají zajímavou návštěvu. Přímo k urnám přiletí Donald Trump a vzkáže jim...
Dnes je den, kdy Britové rozhodnou v referendu o tom, zda budou i nadále členy Evropské unie. Dnes je však také den, kdy do Británie dorazí kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. A ten, pokud by hlasoval, raději by EU opustil. Informuje The Telegraph.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Šlachta v parlamentu čekal marně. Dvě hodiny handrkování, a pak neschválili program
Sněmovní bezpečnostní výbor neschválil program dnešního jednání k reorganizaci policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Diplomaté píší Obamovi: Zaútočte na Asada, musíme ho zastavit
Jedenapadesát amerických diplomatů poslalo prezidentu Baracku Obamovi apel, aby zvážil vojenskou intervenci v Sýrii proti Bašáru Asadovi. Podle redakční rady deníku New York Times však neuvedli žádný důvod, který by ještě americká vláda neodmítla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Asociace českého tradičního obchodu: Další živelná expanze zahraničních řetězců může mít pro zemi fatální důsledky
Pokud urychleně nepřistoupíme k úpravě legislativy a neomezíme nekontrolovatelnou expanzi zahraničních řetězců v ČR, čeká české obchodníky, zemědělce i výrobce těžká budoucnost a postupná likvidace. S takovým varováním vystoupili v Poslanecké sněmovně zástupci Asociace českého tradičního obchodu a předložili i návrh řešení, která by mohla neblahý budoucí vývoj zvrátit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Roboti jsou jako zaměstnanci, soudí Evropský parlament. A proto musíme dbát o jejich práva. Ne, není to legrace...
Pokroky v robotice podle Evropského parlamentu dospěly na tak vysokou úroveň, že je třeba vytvořit právní rámec pro roboty. Ti nejpokročilejší z nich by měli být klasifikováni jako „elektronické osoby“ a měly by se na ně vztahovat povinnosti jako například placení sociálního pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Antimonopolní úřad: Sdělení Komise o pojmu veřejná podpora bylo přeloženo do českého jazyka
Evropská komise publikovala dne 19. května 2016 poslední, dlouho očekávaný dokument v rámci modernizace pravidel veřejné podpory, a to Sdělení Komise o pojmu státní podpora podle čl. 107, odst. 1 Smlouvy o fungování Evropské unie v anglickém znění. Sdělení je nyní již k disposici ve všech úředních jazycích Unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Válka a ekonomická katastrofa? Nebo ne? Tohle všechno se stane, když Británie vystoupí z EU... Ekonom vám to vysvětlí
ROZHOVOR Hlavní ekonomický expert ODS, předseda středočeské organizace strany a analytik IVK Jan Skopeček říká, že katastrofou by případné vystoupení Británie z EU v žádném případě nebylo. Kdyby dnes voliči hlasovali pro brexit, pravděpodobně by došlo ke krátkodobému oslabení a fluktuacím britské libry, ale po čase by se libra vrátila na svoji původní úroveň. Absurdní bylo Cameronovo strašení v kampani, že v případě brexitu je ohrožen mír v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Brexit: Jsem smutná, že probíhá referendum. Způsobí rozvrat, naříkala architektka Jiřičná v ČT
O svých názorech na probíhající referendum o setrvání Velké Británie v EU hovořila v dnešním ranním vysílání České televize světoznámá designérka a architektka Eva Jiřičná, která žije dlouhodobě ve Velké Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Erik Best odhalil firmy, které prý stojí za ČSSD
Novinář amerického původu Erik Best se na svých internetových stránkách FSfinalword.cz vyjádřil k Agrofertu, spadajícímu do portfolia ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. A v té souvislosti se věnuje také ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
To jsou věci: Příznivcům brexitu prý spadla do klína nečekaná výhoda, která by mohla rozhodnout
Průzkumy veřejného mínění v posledních týdnech dávaly větší šanci příznivcům brexitu. Vše se změnilo po vraždě labouristické poslankyně Jo Cox. Nyní však odpůrcům Evropské unie svitla nová naděje. V jejich prospěch by prý mohlo rozhodnout špatné počasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Aféra Šlachta: Ryba smrdí od hlavy, budeme se ptát, zní z důležitého orgánu, který dnes zasedne
Když proti sobě bojují policisté v době, kdy hrozí bezpečnostní rizika a teroristické útoky, to je tristní situace. Tak mluví o reformě policie, a tedy sloučení protikorupčního a protimafiánského útvaru, poslanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa. Podle něj ryba smrdí od hlavy a ten zápach je v tomto případě velmi citelný. Navíc tvrdí, že příprava změn probíhá v hysterickém spěchu, ke kterému není důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vladimir Putin se vysmál sousednímu státu
„Žádná země a žádný národ by neměl žít v minulosti a slunit se ve svém hrdinství donekonečna: to pro budoucnost národa není dobré,“ prohlásil ruský prezident Vladimir Putin na setkání s účastníky Všeruského setkání historiků, které se uskutečnilo ve středu v Kremlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
AAA AUTO otevřelo novou pobočku v polské Vratislavi, nabídne až 400 vozů
Největší prodejce ojetých automobilů ve střední Evropě AAA AUTO otevřel v polské Vratislavi další ze svých poboček. Jde již o čtvrté autocentrum v Polsku. Pobočka bude zpočátku fungovat jako výkupní a postupně nabídne veškeré další služby prodeje, financování a pojištění jako ostatních již fungujících 41 autocenter ve čtyřech zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Smrt. Šlachta může disponovat kompro materiálem na ČSSD. To naznačil člen bezpečnostního výboru
ROZHOVOR Martin Lank (Úsvit – Národní Koalice), člen výboru pro bezpečnost, odkryl skutečnosti, o kterých se v kuloárech jen spekuluje. ParlamentnímListům.cz v podstatě řekl, že ÚOOZ může disponovat materiálem, jenž dokáže způsobit politickou smrt. Neboli: ANO je pro, ČSSD se bojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Brexit: Ještě jeden průzkum. Šokující
Podle průzkumu veřejného mínění jsou britští voliči v drtivé většině hrubě nespokojeni s vedením kampaně příznivců setrvání země v Evropské unii. Terčem jejich kritiky je především David Cameron, který je vnímán coby premiér země jako hlavní tvář kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Bomba, která zapadla: Václav Klaus pronesl silnou větu, která může mít drtivý mezinárodní dopad
Exprezident Václav Klaus se ve svém rozhovoru pro jedno ze švýcarských internetových médií obul do vlivného amerického multimiliardáře a filantropa George Sorose, který je znám celosvětovou podporou proamerických nadací a neziskových organizací, které samy sebe proklamují jako nástroje pro šíření demokracie a lidských práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
HN: Pro Brexit jsou staří a chudí
Velká Británie stojí dnes před velkým rozhodnutím. Zůstat v Evropské unii, nebo z ní odejít? Země je i v den referenda rozdělena na dva tábory. De facto stejně silné. Více o brexitu píší dnešní Hospodářské noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Co to? Noc před referendem se stala podivná věc s Nigelem Faragem
Britský Telegraph informuje o tom, že lídr protievropské strany UKIP Nigel Farage, proti kterému se v poslední době spustila vlna kritiky za jeho „agresivní“ kampaň, se údajně omluvil ze středeční debaty o brexitu na čtvrtém kanálu, dal prý přednost večeři se synem. Na sociálních sítích to následně začalo vřít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Věc Šlachta: Vyjádřil se Jan Kalvoda
Rozbitím ÚOOZ riskují sociální demokraté porážku, píše na serveru Lidovky.cz advokát a bývalý ministr spravedlnosti Jan Kalvoda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Naštvaný Juncker vystoupil den před hlasováním Britů. Ten byl snad opilý, zaznělo
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dal jednoznačně najevo, že případné čtvrteční rozhodnutí britských voličů ve prospěch brexitu, tedy odchodu z Unie, bude nezvratným krokem, po kterém nebudou následovat nějaká další vyjednávání. Uvedl totiž, že dohoda, kterou v únoru se svými protějšky z ostatních zemí Evropské unie dojednal britský premiér David Cameron, je maximem toho, čeho bylo možné dosáhnout. Informoval o tom server E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Parní vlak Českých drah zamíří na Rybářské slavnosti do Blatné
Blatná a okolí jsou cílem jízdy parního vlaku, který vypraví České dráhy v sobotu 25. června ze Strakonic. Další jízdy parního vlaku včele s lokomotivou Kafemlejnek jsou připravené i na „Blatenkách“, tedy v okolí jihočeské Blatné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Oceněný Tomáš Halík: Svět se na nás už dívá jinak, než když nám záviděl celosvětově uznávaného, a doma uráženého Václava Havla
Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš, Václav Havel a nyní nově Tomáš Halík. To jsou čtyři muži, kteří byli poctěni čestným doktorátem prestižní univerzity v Oxfordu. O úspěchu českého teologa informují dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hádka v ČSSD o církevní restituce?
Jihočeši zažehli spor uvnitř sociální demokracie. Sociálnědemokratický hejtman Jiří Zimola a jeho zastupitelstvo v Jihočeském kraji totiž včera předložili poslancům návrh na zdanění miliardových restitučních náhrad církvím. Premiér a předseda strany však zdanění ostře odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Krajanka z Británie: Proud utečenců je obrovský. Není bydlení a práce, na pohotovosti čekáte 12 hodin. Zastánci EU lžou
ROZHOVOR Dnes se rozhodne, jestli jeden z nejvýznamnějších členů Evropské unie – Velká Británie – v tomto společenství setrvá, anebo mu dá navždy vale. K otázce Brexitu se už v mnoha médiích vyslovovali významní politici, známí komentátoři i analytici. ParlamentníListy.cz ale tentokrát oslovily naši krajanku původem z Nového Jičína Šárku Nurdin. Dozvěděli jsme se tak například, že velkým tématem při rozhodování je migrační krize. Uprchlíci totiž enormně zatížili britské veřejné služby. „Lidé si stěžují na nedostatek míst ve školách, v některých regionech jich schází až 50 tisíc. Zvyšují se čekací doby u lékařů, na pohotovosti je to někdy až 12 hodin bez ohledu na charakter zranění. Jsou problémy získat bydlení a také práci,“ uvádí rodačka z Moravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Propaganda s nálepkami, svoboda jen pro havloidy. Mediální expert popsal, co potřebují veřenoprávní média
ROZHOVOR Mediální analytik a bývalý ředitel Slovenské televize Radim Hreha považuje za frašku krok Ministerstva vnitra, které od příštího roku zřídí v rámci boje proti ruské propagandě Centrum terorismu a hybridních hrozeb. Prospěšnější by bylo provést ve veřejnoprávních médiích transformaci ze současných propagandistických nástrojů jedné názorové skupiny na média, která budou naplňovat právo všech občanů na ucelené informace bez propagandistických nálepek. Tedy svobodu pro všechny, nejen pro havloidy všech typů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bělobrádek má radost. Prezident Zeman má prý stejný názor, jako lidovci
Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) ve čtvrtek promluvil o situaci v policii. Stalo se tak v Kauze dne Rádia Impuls. Popsal, kde vidí hlavní problém, pokud jde o reorganizaci policie. Pochválil prezidenta Miloše Zemana za to, že se v této koaliční krizi chová stejně jako lidovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lékaři Interní hematologické a onkologické kliniky Fakultní nemocnice Brno zaznamenali ojedinělý objev
Nová rychlejší metoda pro diagnostiku invazivních mykotických infekcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Tramvajová trať na Dědinu se už blíží k realizaci
Příprava výstavby tramvajové tratě z Divoké Šárky na Dědinu postoupila do další fáze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hlavní město: Jsou známi vítězové 22. ročníku sběrových ekologických soutěží
Ekologicko-výchovný projekt konající se na základních a mateřských školách pod záštitou Magistrátu hl. m. Prahy a radní Jany Plamínkové, ve kterém si děti osvojují zásady správného třídění odpadů, včera vyvrcholil ve Velkém zasedacím sále Nové radnice slavnostním vyhodnocením a předáním cen nejlepším školám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Zdražení vody projedná zemědělský výbor za účasti dvou ministrů
Dnes jsem na sněmovním zemědělském výboru navrhl požádat ministry Brabce a Jurečku o detailní informaci kvůli plánovanému zdražení pitné vody. Jsem rád, že výbor můj návrh schválil a otázkám zdražení pitné vody se poslanci budou moci zabývat s předstihem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tartaletka, ovocné pokušení
Tartelettes, neboli tartaletky, to jsou lahodné křehké dortíky, bohatě zdobené čerstvým ovocem. Francouzské pekařství PAUL je po celé léto svým zákazníkům přináší v originální podobě!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Britského zdravého rozumu by byla škoda. Bez něj už s Bruselem nehne vůbec nikdo, obává se europoslanec
Vystoupí Velká Británie z Evropské unie, nebo nevystoupí? Rozhodne se dnes. Své názory na to, zda by brexit byl dobrý pro Česko, vyjádřili v Hospodářských novinách publicista Alexander Tomský a europoslanec za ODS Jan Zahradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Brexit by poškodil Evropskou unii i Českou republiku
Prohlášení prvního místopředsedy TOP 09 Marka Ženíška k britskému referendu o vystoupení z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Senát zve na seminář o obchodních příležitostech mezi Kanadou a Českou republikou
Senát zve na speciální seminář na téma „Kanada – Česká republika: nové obchodní příležitosti“. Tato akce, iniciovaná velvyslancem Kanady v ČR Otto Jelinkem a pořádaná předsedou Senátu Milanem Štěchem, představuje unikátní příležitost dozvědět se o existujících a nových obchodních příležitostech pro české vývozce, dovozce a investory v Kanadě. Seminář navazuje na nedávnou cestu politické a obchodní delegace do Kanady vedenou Milanem Štěchem. Několik členů delegace vystoupí na semináři v roli řečníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Dlouho očekávaný výstup Miloše Zemana k policejní krizi: Míč na zem, zklidněte hru. A pokud jde o pád vlády...
Prezident Miloš Zeman předstoupil dnes před novináře, aby je seznámil se svým stanoviskem k reorganizaci policie. Hlava státu se k otázce sešla jak s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD), ministrem financí Andrejem Babišem (ANO), tak s policejním prezidentem Tomášem Tuhým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Cigarety s odpudivými obrázky u nás v trafikách až od Mikuláše
Nekonečný příběh schvalování takzvaného protikuřáckého zákona byl velmi často zpestřován „zoufalým“ voláním úředníků z ministerstev směrem na poslance, že zákon musí být v Parlamentu schválen co nejdříve, jinak nám hrozí sankce z Bruselu. Nebyla to přitom pravda. Neinformovaní úředníci pak asi sami zapomněli na své povinnosti a neschválili včas Unií opravdu požadovanou normu na označení krabiček cigaret odpudivými obrázky. To mělo být schváleno do 20. května, prezident toto nařízení ale podepsal až na konci května v rámci zákona o potravinách. Zpoždění je ale prý malé, takže nám žádné sankce nehrozí. Drastické obrázky na krabičkách přitom musí být podle rozhodnutí Evropské unie na celém jejím území právě již od 20. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Žena přišla o půdu na Podkarpatské Rusi. Ústavní soud rozhodl, že nevyplatit ji náhradu je v rozporu s Listinou základních práv a svobod
Ústavní soud (ÚS) dal ženě šanci na peněžní náhradu za půdu, o kterou její babička přišla po předání Podkarpatské Rusi Sovětskému svazu. Náhradu nezískala kvůli tomu, že babička nehospodařila v jednotném zemědělském družstvu, nebyla ani drobným zemědělcem. Ve sporu jde o víc než pět milionů korun, znovu jej musí projednat Obvodní soud pro Prahu 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Česká správa sociálního zabezpečení: Loni se každý třetí starobní důchodce rozhodl pro předčasný důchod
Zhruba 29,5 tisíce nově přiznaných předčasných starobních důchodů evidovala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) v roce 2015. Více než polovina jich byla přiznána mužům. Podíl předčasných starobních důchodů na celkovém počtu 107,5 tisíce nově přiznaných starobních důchodů činil cca 30 %. Trend trvá od roku 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kandidát do senátu Máče (KSČM): Existují rozpornost a nutná nestabilita kapitalismu
Pokud bych byl zvolen, šel bych jako senátor za KSČM na poslanecký klub ČSSD s tím, že chci být vyslancem KSČM v ČSSD, prozradil nám v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Miroslav Máče (KSČM). Dvě volební období hájil ve sněmovně barvy ČSSD a po desetileté odluce se rozhodl kandidovat znovu. Tentokrát však do senátu, a to za KSČM. Co ho k tomu vedlo? O co by se chtěl zasadit? A proč má obavu o budoucnost školství?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Hasiči pořídí velitelské vozy, policie čtyřkolky
Částku 2,28 milionu korun pro profesionální složky Integrovaného záchranného systému v Jihomoravském kraji doporučila zastupitelstvu schválit krajská rada na svém jednání 22. června 2016. Jde o dar na jejich vybavení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Olympijský běh ozdobila rekordní účast, na okruh vyrazilo 249 mužů a žen
Sluncem zalitý velký okruh mosteckého autodromu přivítal ve středu v podvečer účastníky T-Mobile Olympijského běhu. Na start se postavilo 249 mužů a žen, což je rekordní počet v jednatřicetileté historii amatérských běžeckých závodů na této dráze. Mohli si vybrat ze dvou tratí, osmikilometrové a o polovinu kratší. Na zvolenou trasu vyrazili v 18:30 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Korte z TOP 09 pro PL: Dost! Je to pokus o puč. Chtějí, aby lid povstal a tu špínu vymetl
ROZHOVOR Jako naprosto jasně rozehranou estébáckou zpravodajskou hru, za kterou stojí šéf hnutí ANO Andrej Babiš, vidí člen výboru pro bezpečnost, poslanec za TOP 09 Daniel Korte válku o policii . „Plán A na záchranu Šlachty nevyšel, následuje plán B, což je širokoplošná difamace, která se bude stále stupňovat, hecování veřejnosti, šíření hysterie, aby lid povstal a tu špínu vymetl,“ varuje Daniel Korte v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz před porušováním pravidel právního státu ze strany hnutí ANO, některých policistů a státních zástupců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Vykašlete se na ty řeči! Co vám říká vaše srdce? Brutální titulní strana nejčtenějších britských novin
Nejčtenější britský bulvár The Sun opět vyzývá své čtenáře, aby ve dnešním referendu hlasovali pro vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Po vzoru bývalého starosty Londýna Borise Johnsona deník konstatuje, že dnešek se může stát pro Velkou Británii dnem nezávislosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dlouhý den Jakuba Jandy: Vyhrožují mu, perou se o něj západní novináři a on věří, že vyžene Kreml. Jsme Češi, nikdy se nevzdáme, pravil
Celý svůj včerejší den popisuje velmi podrobně na svém facebookovém profilu Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo průmyslu a obchodu: Konference ekonomických radů potvrdila stoupající zájem exportérů o státní podporu
Přes tři tisíce schůzek uskutečnili zástupci téměř čtyř stovek zúčastněných firem spolu s diplomaty či řediteli zahraničních kanceláří agentury CzechTrade v rámci Konference ekonomických radů 2016. Tradiční setkání pracovníků zahraniční obchodní sítě s českými exportéry uspořádalo ve dnech 20. - 23. června Ministerstvo průmyslu a odchodu spolu s Ministerstvem zahraničních věcí a Svazem průmyslu a obchodu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: I kdyby pana Panenku celý národ nenáviděl, já bych vás přesto přijal
Projev prezidenta republiky při přijetí účastníků fotbalového ME 1976:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Internetové prodeje dynamicky rostou
Maloobchodní tržby se třetím rokem zvyšují. Jen od ledna do dubna stouply o 6,3 %. Spotřebitelé více utrácejí za nepotravinářské zboží. Přesto tržby prodejců potravin vzrostly nejvíc od roku 2003. Nejdynamičtějším odvětvím je internetový prodej a zásilkové služby. Obchodní marže tuzemských maloobchodníků dosáhla v roce 2014 v průměru 22,9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Rusko dnes nabízí férovou alianci, jako před 75 lety proti Hitlerovi. Odmítnout může jen blb nebo hochštapler. Historik z KSČM Josef Skála připomíná, jak to za války bylo doopravdy
ROZHOVOR Že Rusko chce obsadit pobaltské státy, prý zatím nikdo neprokázal, naopak na jeho hranicích se nyní od Západu kupí zbraně, říká publicista, pedagog a levicový politik Josef Skála. Podle něj se Německo chová nerozumně při zvládání migrační krize z jiného důvodu než proto, že by trpělo pocitem viny z rozpoutání II. světové války. Údajně musí poslouchat příkazy „Velkého bratra“ za mořem. A Česko hodnotí v současném světě jako vazala posedlého sebepoškozováním, který se tak demokratického zacházení nikdy nedočká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Otázku nakládání s komunálním odpadem máme vyřešenou na příštích deset let
Rada hl. m. Prahy dnes rozhodla o výběru nejvhodnější nabídky a uzavření smlouvy na veřejnou zakázku „Zajištění komplexního systému nakládání s komunálním odpadem na území hl. m. Prahy v období 2016-2025". Vítězem veřejné zakázky se stalo konsorcium „Pražské odpady 2016-2025", jehož vedoucím účastníkem je spol. Pražské služby, a.s., s nabídkovou cenou 1 196 323 958 Kč bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Díky centrální dodávce zemního plynu ušetříme dvaačtyřicet milionů ročně
Díky veřejné zakázce na centrální dodávku zemního plynu pro Jihomoravský kraj a pro příspěvkové organizace krajem zřízené, případně pro další právnické osoby zřizované Jihomoravským krajem ušetří kraj téměř 42 milionů korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Mladí sociální demokraté pořádají letní setkání, tématem je větší zapojení mladých lidí do politiky
Do kempu u Stříbrného rybníka v Královéhradeckém kraji se o tomto víkendu sjedou sociální demokraté z celé republiky na každoroční letní setkání MSD. Letos bude hlavním tématem akce snaha o větší zapojení mladých lidí do politiky. Chceme, aby se naši vrstevníci více zajímali o to, co se kolem nás děje, aby respektovali demokracii i opačné názory, uvedla předsedkyně mládežnického spolku Lucie Válová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Příjmy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových dosáhly rekordní výše
Za leden až květen letošního roku dosáhly příjmy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) rekordní výše 693, 7 milionu korun, což je nejvyšší částka v historii. V meziročním srovnání to představuje nárůst o 164,1 milionu korun, tedy o 31 procent. Ve srovnání s rokem 2014 se jedná dokonce o nárůst o 115 procent, tedy o 371,8 milionu korun. Výdaje naopak meziročně poklesly o 23,9 milionu korun, tedy o pět procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Cením si Tomáše Halíka, který zmenšuje propasti mezi různými náboženstvími
Ministr kultury Daniel Herman se včera v Oxfordu zúčastnil slavnostní promoce, při které vedení Oxfordské univerzity udělilo čestný doktorát českému teologovi a filozofovi Tomáši Halíkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Jaká byla investiční pozice a zadluženost vůči zahraničí?
Investiční pozice a zadluženost České republiky vůči zahraničí k 31. 3. 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Liberálně-konzervativní akademie je určena všem pravicově smýšlejícím lidem
Každý rok nabízí CEVRO ve svých prostorách v Praze jednoletý vzdělávací program Liberálně-konzervativní akademie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Rozhlasová pohádka slaví sedmdesát let
Před sedmdesáti lety začal rozhlas vysílat pohádky pro děti. Od té doby jsou pravidelnou součástí víkendového programu. Český rozhlas Dvojka v rámci oslav připravil na prázdninové neděle výběr pohádek z archívu, které se dlouhou dobu nereprízovaly nebo dokonce zazněly jen v premiéře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Podpoříme rekonstrukce sportovišť na jižní Moravě
Rekonstrukce fotbalového hřiště na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku, modernizace sportovního areálu Ostrovec v Tišnově, obnova sportovního areálu TJ Lokomotiva Břeclav, vybudování víceúčelového hřiště v Šardicích a rekonstrukce atletického areálu ve Slavkově u Brna – to je pětice projektů realizovaných v rámci dotačního programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy „Podpora materiálně technické základny sportu“, které podpoří kraj celkovou částkou 12,3 milionu korun. O podpoře Jihomoravského kraje pro těchto pět projektů rozhodli radní na svém jednání ve středu 22. června 2016 a doporučili její schválení zastupitelstvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zástupci reklamního průmyslu: O problémech je nutné komunikovat, protože jinak stát rád utahuje šrouby
Zástupci reklamního a komunikačního průmyslu se dnes sešli na reprezentativní koordinační schůzce, jejímž cílem bylo diskutovat o problémech, které řeší reklamní, komunikační a mediální branže. Nejčastějšími tématy byl zákon o veřejných zakázkách, připomínkování návrhů zákonů obecně, mediální zákony, státní regulace a potřeba vzájemné výměny informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ředitelka Státního pozemkového úřadu prezentovala činnost instituce na seminářích pro zemědělce
Ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu Svatava Maradová dnes představila široké zemědělské veřejnosti na semináři v Ostravě realizované i plánované kroky, které podniká její úřad především v oblasti pozemkových úprav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Sněmovní sociální výbor chce opět otevřít otázku těžebních limitů
Sněmovní sociální výbor žádá vybrané ministry, aby ve vládě znovu otevřeli jednání o těžebních limitech a o příspěvku i pro propouštěné horníky z Ústecka. Podle většiny členů výboru by vláda měla rozhodnutí o neprolomení limitů přehodnotit a podporu při útlumu těžby by měli dostat i lidé z hnědouhelných dolů, nejen z OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Podnikatelská mise Svazu průmyslu provází premiéra do Rakouska
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) pokračuje ve svých snahách o podporu českých firem a jejich spolupráce se zahraničními partnery. Ve dnech 23. – 24. června proto pořádá další podnikatelskou misi, která doprovodí premiéra Bohuslava Sobotku při jeho návštěvě Rakouska. „Vnímáme ji jako podtrhnutí dobrých politických, ale zejména nadstandardních obchodně ekonomických vztahů,“ řekl prezident SP ČR Jaroslav Hanák, který podnikatelskou misi vede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberecký kraj: Sto milionů na parkovací dům pro krajský úřad. A není to málo?
Vedení Libereckého kraje navrhlo vyčlenit milion korun na projektovou dokumentaci pro stavbu parkovacího domu zhruba za 100 mil. Kč. Míst pro parkování by přibylo jen sto, takže jedno nové místo by vyšlo na rovný milion korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Válečník Pavel zmírňuje tón
Generál Pavel, jako vlastně druhý služebně nejvyšší představitel v hierarchii NATO, měl v posledních dnech několik výstupů před českou veřejností. U Pavla je přitom vidět zajímavý vývoj. Jestliže byl ještě před pár týdny vůči Rusku zcela nesmiřitelný, nyní již nasazuje realističtější tón.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Sněmovna chce přijmout novelu o mezinárodní justiční spolupráci
Trestně stíhaní lidé, kteří budou do Česka předáváni z jiného členského státu Evropské unie, získají právo vybrat si v České republice spolupracující obhájce. V návaznosti na změnu unijních pravidel to má umožnit novela o mezinárodní justiční spolupráci, kterou dnes sněmovní ústavně-právní výbor doporučil plénu schválit beze změn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Nová pravidelná přímá letecká linka Praha-Šanghaj podpoří turistický ruch i obchod
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 23. června 2016 na Letišti Václava Havla zúčastnil slavnostního zahájení provozu pravidelné přímé letecké linky společnosti China Eastern mezi Prahou a Šanghají. Jedná se o otevření druhého pravidelného přímého leteckého spojení mezi ČR a Čínou. První přímá linka Praha-Peking byla za účasti předsedy vlády otevřena v září 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nová letecká linka prý přinese zvýšení počtu čínských turistů
Dnes začala létat pravidelná linka mezi Prahou a čínskou Šanghají. Linka společnosti China Eastern Airlines podle premiéra Bohuslava Sobotky přispěje k nárůstu počtu čínských turistů v Česku, kteří začínají v posledních letech nahrazovat ubývající návštěvníky z Ruska. Loni Česko navštívilo 280 000 turistů z Číny, letos se očekává, že jejich počet překročí hranici 300 000, řekl Sobotka na dnešním setkání s novináři při příležitosti slavnostního zahájení linky. Zároveň má podle něj nové spojení potenciál pro zvýšení efektivity hospodářské spolupráce obou zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Celní správa: Padělky stále táhnou
V letošním roce zadrželi ruzyňští celníci v poštovní přepravě na celní poště v Praze 5 velké množství padělků renomovaných značek. Jednalo se o 210 zásilek se zbožím z Asie v celkové hodnotě originálních výrobků ve výši téměř dvaceti milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
EU je byrokratický gigant s balvanem, na který se nabaluje bahno. Řekl PL podnikatel Stehno z Vysočiny
ROZHOVOR Hejtman Běhounek sedí jedním zadkem na dvou židlích. S živnostníky se zachází jako se zloději a podvodníky. Odbory a vláda staví podnikatele a zaměstnance proti sobě. Pro PL naprosto otevřeně Miroslav Stehno, který vede krajskou kandidátku Soukromníků na Vysočině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Kdybych byl Brit, zvažoval bych brexit
Vyjádření k referendu o brexitu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Stop randálu. V ulici Na Brněnce v Ivančicích natáhnou silničáři nový protihlukový koberec
Když pojedou auta po ivančické ulici Na Brněnce, mezi křižovatkami s ulicemi Padochovská a V Uličce, najednou ztichnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Votava (LEV 21): Fotbalový zázrak se nekonal
Odměny si předem stanovili, i tu hymnu se naučili, přesto to nestačilo. I my fanouškové jsme se snažili. Trika i šály jsme si koupili, vlaječky na auta pověsili, hymnu jsme si zopakovali, do Francie s mužstvem mnozí odjeli, přesto výsledek na ME byl žalostný. Marnost nad marnost. Jeden bod a za 270 minut hry dva góly. Pravda, před mistrovstvím jsme v úspěch moc nevěřili, spíše jsme v zázrak doufali. To bratři Slováci, jsou jiní borci. Rusko porazili, Anglii proháněli, o remízu se s ní podělili! Postupují!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zoo v Liberci věnuje den nejvyšším zvířatům planety
Světový den žiraf, který symbolicky připadá vždy na nejdelší den v roce (21. června) si liberecká zoo připomene v sobotu 25.6. Tento speciální den vyhlásila mezinárodní organizace Giraffe Conservation Foundation (GCF), která se aktivně zapojuje do ochrany a monitoringu těchto výjimečných zvířat v africké přírodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Česká pošta vydává olympijskou a paralympijskou známku
Již tradičně vydává Česká pošta při příležitosti konání olympiády a paralympiády poštovní známky. V letošním roce se uskuteční XXXI. Olympijské hry a XV. Letní paralympijské hry v Rio de Janeiru. Také proto vydává Česká pošta při příležitosti Her XXXI. olympiády a XV. Letních paralympijských her konaných v Riu de Janeiru dvě poštovní známky s názvy Český olympijský tým v nominální hodnotě 32 Kč a Letní paralympijské hry v nominální hodnotě 16 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Zavádíme čtvrtou rychlost čerpání rodičovského příspěvku
Rodičovský příspěvek půjde od nového roku čerpat rychleji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vladimir Putin se vysmál sousednímu státu
„Žádná země a žádný národ by neměl žít v minulosti a slunit se ve svém hrdinství do nekonečna: to pro budoucnost národa není dobré,“ prohlásil ruský prezident Vladimír Putin na setkání s účastníky Všeruského setkání historiků, které se uskutečnilo ve středu v Kremlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Bylo by velkou chybou demokratického Západu, pokud by se začal štěpit kvůli návratu ke starému nacionalismu
Komentář k situaci před konáním referenda ve Velké Británii:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj rozdělí dotace na životní prostředí
Poskytnutí dotací pro oblast životního prostředí a zemědělství schválilo krajské zastupitelstvo. Přijato bylo celkem 169 žádostí o dotaci s celkovým požadavkem přes 15 milionů korun. Kraj na úspěšné projekty poskytne necelých sedm milionů korun. Podporována jsou protipovodňová opatření, nakládání s odpady nebo třeba obnova návesních rybníčků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Uprchlíci, terorismus, rostoucí moc Ruska. Za všechno může Obama, zuří John McCain a žádá razantní kroky
„Je načase, aby se Spojené státy, vedeny svými strategickými zájmy a morálním přesvědčením, postavily do čela globální aliance, která ukončí konflikt v Sýrii jednou provždy,“ takové prohlášení se objevilo v memorandu napsaném opoziční skupinou uvnitř americké vlády. Jedním z hlavních kritiků současné Obamovy politiky na Blízkém východě je i republikánský senátor John McCain.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Libor Rouček: John McCain se bojí o křeslo v Senátu. Rusko nic nevyrábí, ročně produkuje tolik aut, co ČR. Zaostane za Západem i Čínou
EVROPAN LIBOR ROUČEK I John McCain se bojí, že ztratí křeslo v Senátu. Po návratu ze Spojených států popsal nálady Američanů i aktuální problémy, které jsou „na stole“, bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. „Myslím si, že k přehodnocení vztahů mezi Ruskem a Amerikou nedojde, protože zvítězí-li Hillary Clintonová, a pravděpodobnost je velká, bude víceméně pokračovat v politice Baracka Obamy. Jak víme, Obama byl vůči Rusku velmi vstřícný,“ říká Rouček. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se také věnoval situaci na Ukrajině a odmítl, že by minské dohody postrádaly význam. Popsal i ruské hospodářství: „Nic nevyvíjejí, nic v podstatě nevyrábí. V České republice, v zemi, která má 10 milionů obyvatel, se vyrobí tolik aut jako v Ruské federaci.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Změny ve vymezení sektoru vládních institucí přinesou navazující revizi národních účtů
ČSÚ v rámci notifikací deficitu a dluhu vládních institucí provedl v září loňského roku změnu sektorového zařazení vybraných jednotek, které byly přesunuty ze sektorů veřejných korporací do sektoru vládních institucí. Jednalo se o příspěvkové organizace, veřejné nemocnice, veřejnoprávní média a šest tzv. veřejných kaptivních institucí. V souvislosti s tímto novým sektorovým vymezením dochází k navazující revizi národních účtů. Dne 30. června 2016 bude zveřejněna revize za roky 2011–2015, nová časová řada za období 1993–2010 bude zveřejněna dne 30. června 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
24. týden na Českomoravské komoditní burze Kladno: Cena elektřiny dále rostla
Cena elektřiny na Českomoravské komoditní burze Kladno ve 24. týdnu nadále stoupala, zemní plyn v maloodběru zaznamenal růst, ve velkoodběru pokles. V uplynulém týdnu bylo na energetickém trhu ČMKBK uzavřeno 335 kontraktů na dodávku 615,1 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 350,8 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident republiky se zúčastní slavnostního večera při příležitosti zahájení provozu linky Šanghaj-Praha
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní ve čtvrtek dne 23. června 2016 od 18.00 hodin na Pražském hradě slavnostního večera konaného při příležitosti zahájení provozu přímé letecké linky Šanghaj-Praha společnosti China Eastern.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: V Británii napínavé do poslední chvíle
Příběh britského premiéra Camerona je poněkud tragikomický. Když chtěl loni na jaře v parlamentních volbách získat další politické body, vytasil se s nápadem uspořádat ve Velké Británii referendum o setrvání země v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Podpora malých a středních podnikatelů je pro stát klíčová
Téměř třetina všech malých a středních exportérů využila v minulém roce služeb agentury CzechTrade, nejčastěji s žádostí o pomoc s propagací a vyhledáváním vhodných obchodních partnerů či distributorů. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který si nechalo vypracovat Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s Asociací malých a středních podniků a živnostníků (AMSP ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jak nakrmit rostoucí populaci? Europoslanci se zaměřili na technologie, inovace i rozvojovou politiku
Podle odhadů dosáhne do roku 2050 celosvětová populace 9,6 miliardy obyvatel a poptávka po potravinách vzroste oproti dnešku zhruba o 70%. Budeme schopni všechny nakrmit? Poslanci na plenárce v první polovině června přijali tři usnesení, která se k těmto výzvám pro zemědělství staví z různých perspektiv, ať už jsou to investice do technologických inovací, využití pokroku v digitální oblasti, nebo správné nastavení rozvojové politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Za odchodem Ševčíka z GIBS prý může být politická objednávka
Za odchodem Romana Ševčíka z místa náměstka pro speciální operace Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) mohla být politická objednávka. Uvedl to dnes na webu Český rozhlas. Ševčík, který u policie sloužil 30 let, odešel v únoru. „V podstatě mi bylo současným ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sporů (Murínem) řečeno, že jsem politicky nepřijatelný,“ řekl rozhlasu Ševčík. GIBS se k Ševčíkovu výroku odmítla vyjádřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist