Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.350x, což odpovídá cca 226.977-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Merkelová to má spočítaný, zasluhuje trest! Ringo Čech, který má obrovskou radost z Brexitu, spustil kanonádu
„Mám velikou radost. Kdyby totiž k brexitu nedošlo, tak by se vůbec nic v EU nezměnilo,“ reaguje pro ParlamentníListy.cz hudebník, malíř a expolitik František Ringo Čech na fakt, že se britští voliči v referendu rozhodli o odchodu Spojeného království z Evropské unie. Podle Ringo Čecha je teď ale na řadě především Merkelová...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Šichtařová: Britové se nenechali zastrašit hromadou zfalšovaných pseudoanalýz
Nad tím, jaké bude mít brexit důsledky nejen pro Velkou Británii, se na svém blogu na serveru iDNES.cz zamýšlí ekonomka Markéta Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pencák (SZ): Hostivařská průmyslová zóna není určena k transformaci
Stavební úřad ÚMČ Praha 15 zamítl žádost o územní rozhodnutí pro Ekocity Hostivař.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
BREXIT vítězí! A my vše sledujeme
Zastánci odchodu z Evropské unie zvítězili. Co to znamená a jaké jsou reakce? Přinášíme více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pápá. Británie odchází z Evropské unie
A je to tu. Zastánci brexitu vítězí, Velká Británie opustí Evropskou unii. Po sečtení dvou třetin hlasů mají totiž protiunijníci 51,7 procenta hlasů, vedou již o milion hlasů. Šéf euroskeptiků Nigel Faraga již dokonce vyzval premiéra Davida Camerona k rezignaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Šik (ODS): Brexit? Konečně veřejná facka
Co k tomu říci. ..... jen pár slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Robejšek: Méně Evropy, hlasovali Britové. EU není žádný oltář. Když to elity nepochopí, přijde následující scénář...
ROZHOVOR Má největší radost z brexitu Moskva? Jak odchod Spojeného království ovlivní vývoj na kontinentu? Nejen na tyto otázky odpovídá v reakci na vyhlášení výsledků britského referenda politolog a expert na mezinárodní otázky Petr Robejšek. Podle něho Britové odchod zvládnou a zvládne to i britská ekonomika. Stejně jako bychom to podle něho zvládli my.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Šok z Brexitu ovlivnil i českou korunu
Koruna dnes v reakci na referendum, ve kterém se Britové vyslovili pro odchod země z Evropské unie, výrazně zpevnila k libře. Oslabila naopak k euru a zejména k dolaru. Největší pohyby si měnové páry odbyly brzy ráno, během dne pak vývoj korigovaly. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Šlachtova zpráva pro poslance. Desítky stránek špíny, kterou teď nebude mít kdo odhalovat
Končící šéf ÚOOZ Robert Šlachta a jeho lidé připravili pro poslance zprávu o několika desítkách stran, která popisovala to, z čeho mají odpůrci reorganizace policie obavy. Podle Martina Shabu Šlachta v podstatě připravil Kubiceho zprávu číslo dvě. Tentokrát se týkala policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Informuje o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vykouřili jsme Američanům péro a nic jsme za to nedostali. Šéf MF Dnes si užívá Brexit
Brexit zaujal šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla a bývalého politika ODS a nyní aktivního důchodce Petra Paulczyňského natolik, že v průběhu dopoledne vychrlili na sociální síti řadu statusů se svými komentáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Václav Klaus: Británie se nejdříve postavila Hitlerovi a teď i Evropské unii
Díky rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii se změní myšlení milionů lidí v Evropě, míní bývalý český prezident Václav Klaus. V rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál řekl, že Británie už potřetí začíná zachraňovat Evropu od monstra, kterým je podle něj "bruselská elita". V Evropě podle něj mohou posílit radikálně demokratické strany a mlčící většina se může vzchopit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
A co bude teď: Hovoří Alexander Tomský
Velká Británie odejde z EU, rozhodli o tom občané v referendu. Politolog Alexander Tomský, který dlouhá léta žil, studoval a pracoval v Anglii pro ParlamentníListy.cz komentuje situaci. Brexit je podle něho překvapením, neočekával to. Profesor Tomský se rovněž snaží predikovat, co by mohlo nebo bude následovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Já vám nerozumím. A ani vám rozumět nechci, vmetl topkař Ženíšek Lidinskému
Předseda Úsvitu Miroslav Lidinský má za to, že je na pořadu dne hlasovat o odchodu České republiky z EU. První místopředseda TOP 09 oponoval, že jeho pohledu nerozumí a v podstatě ani rozumět nechce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
BREXIT vede skoro o milion hlasů
Nahoru dolů. Tak by se daly nazvat průběžné výsledky hlasování o vystoupení Velké Británi z Evropské unie. Kolem páté hodiny ranní se však definitivně vítězství přehouplo na stranu zastánců brexitu. Po sečtení dvou třetin hlasů mají 51,3 procenta hlasů. Šéf euroskeptiků Nigel Farage vyzval premiéra Davida Camerona k rezignaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka v Rakousku promluví o Brexitu. Setká se i s prezidentem Fischerem
Výsledky britského referenda, regionální spolupráce nebo dopravní spojení mezi Českem a Rakouskem budou tématy jednání mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a rakouským kancléřem Christianem Kernem. Sobotka se během dnešní pracovní návštěvy Rakouska setká také s prezidentem země Heinzem Fischerem a zahájí česko-rakouské podnikatelské fórum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Britové z EU odcházejí, Němci jsou spokojení
zdroj: www.parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 21:31, zobrazit podobné
Průšvih Nigela Farage. Sotva uspěl v referendu, musel přiznat, že nemluvil pravdu
Předseda britské strany UKIP Nigel Farage je považován za nejvýraznějšího vítěze rozhodnutí britských voličů odejít z Evropské unie. Dnes tolik citovaný britský politik, jenž svůj politický život spojil právě s odlukou od Bruselu, v předvolební kampani lhal a den po referendu to bez uzardění přiznal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Lang (ODS): Albione, díky!
Odchod Británie z EU posvětilo včerejší referendum. S výrazným výsledkem: přes milion hlasů pro odchod proti setrvání v Unii. EU věštci nějak zapomněli na tradiční hrdost Britů. Brexit otevírá nové možnosti reformě zkostnatělé socialistické Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Je potřeba zahájit jednání o federalizaci, jinak společenství zahyne
Vyjádření k výsledku britského referenda:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman: Za brexit může politika Evropské komise k imigraci
K výsledku referenda ve Velké Británii, která si odhlasovala vystoupení z Evropské unie, se již prostřednictvím OVTV.cz mluvčího Jiřího Ovčáčka vyjádřil i prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Odhad: Západ oslabí, Německo ukáže sílu
Britský premiér David Cameron ještě přitížil již tak dost zatížené Evropské unii. Stojí před ní kolosální problémy, které Cameron ještě přiživil, když se snažil vyřešit své vnitrostranické problémy a je jen dobře, že skončí jako britský premiér. Teď se prý ještě víc ukáže, jak je silné Německo a jak je Francie slabá. Takto tvrdá slova použil v ČT europoslanec zvolený za hnutí ANO Petr Ježek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Varovný hlas z ČSSD: Děje se to nejhorší! Nigel Farage vyhlásil konec EU
Europoslanec Pavel Poc na sociální síti Facebook smutně okomentoval výsledky britského referenda. EU nastoupila na cestu, na které nás bude čekat řada složitých vyjednávání. Další europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach je ze situace ve Spojeném království nadšen. Podpořil britského europoslance Nigela Farage, podle něhož Britové opustili upadající Evropskou unii a vrací se do velkého světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Czexit! Postavme se armádě bruselských úředníků i špatným zákonům
Evropská unie vznikala na myšlenkách svobody, kdy její protagonisté chtěli zajistit volný trh a volný pohyb osob. Začala však zanikat v okamžiku, kdy se tato svoboda začala měnit v nesmyslné regulace. Prvními byly kvóty na mléko, následovala dlouhá série „dobroserských“ nařízení, pokračovalo to bruselskou nadvládou a vše vyvrcholilo kvótami na uprchlíky nebo třeba nápady typu, že i výrobní roboti budou platit sociální pojištění. Ale především - Evropská unie selhala v okamžiku, kde měla zabezpečit své vnější hranice a nedovolit, aby hordy ekonomických migrantů ohrozily kulturní, ekonomickou i sociální integritu členských států a bezpečnost jejich obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Čeští politici komentují výsledek britského referenda
Po změnách v Evropské unii poté, co v britském referendu vyhráli stoupenci odchodu z EU, volají někteří čeští politici. Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) označil volbu Britů za demokratickou, ale špatnou. Podle předsedy opoziční TOP 09 Miroslava Kalouska takzvaný brexit oslavuje Rusko. Odchod z EU bude pro Británii těžký ekonomický šok, uvedl státní tajemník pro EU Tomáš Prouza. Brexit je nejzávažnějším zásahem do evropské integrace po druhé světové válce, uvedl předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Více Evropy! Evropská komise si dělá, co chce! Europoslanci komentují brexit
Europoslanec Pavel Svoboda v České televizi konstatoval, že britský premiér David Cameron doplatil na to, že se vymezoval proti „zlému Bruselu“ a teprve na poslední chvíli Brity žádal, aby zůstali součástí. Pro voliče byl nedůvěryhodný. My bychom si prý měli uvědomit, že jsme s EU silně provázáni a měli bychom dát EU více pravomocí. I kvůli uprchlické krizi. Komunistická europoslankyně Kateřina Konečná to vidí zcela jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Nadšení, řev a vítězný Nigel Farage: Je to vítězství slušných lidí!
Nezávislost Velké Británie, tak označil vítězství brexitu jeho hlavní představitel Nigel Farage ve svém emotivním nočním projevu. „Je to vítězství slušných lidí,“ uvedl. Zastánci odchodu z Evropské unie zvítězili. Co to znamená a jaké jsou reakce? Přinášíme více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Brusel je totalitní struktura, kterou musíme opustit. Moderátorovi ČT po těchto slovech hosta spadla čelist
Publicista Benjamin Kuras se z pozice britského občana jasně vyjádřil k otázce Brexitu. Evropská unie je podle jeho názoru totalitní strukturou, kterou je třeba opustit. Tvrdě se opřel i do britského premiéra Davida Camerona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Brexit – když ne dnes, tak příště třeba jinde zcela určitě!
Hlasování o setrvání Velké Británie v Evropské unii bude podle všech dostupných průzkumů velice vyrovnané a ať už dopadne jakkoli, oba výsledky budou obrovským vítězstvím zastánců Brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Takto prý Britové hlasovali: Muslimové pro EU, křesťané proti ní. A nejen to
Sedm z deseti britských muslimů hlasovalo pro setrvání v EU a šest z deseti britských křesťanů hlasovalo pro Brexit. Nejen tato čísla z průzkumu zazněla v pátek večer před kamerami České televize. Došlo i na slova exprezidenta Václava Klause, hradního Hynka Kmoníčka a exministra zahraničí Cyrila Svobody, podle něhož bychom se měli více přimknout k Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Chceme pryč z Británie! Londýňané jsou velmi rozhořčení
Velká Británie se rozhodla odejít z EU. Ale ne všichni s tímto rozhodnutím souhlasí. Skotové svorně hlasovali pro setrvání v EU a dnes zvažují odchod z Británie. Proti Brexitu se postavila i většina občanů Severního Irska. Své ne Brexitu řekli i Londýňané. Teď dokonce začali podepisovat petici za nezávislost na Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Idioti z EU z Německa udělají okupační mocnost, varuje senátor Doubrava
Člen horní parlamentní komory Jaroslav Doubrava podle vlastních slov ještě před vyhlášením výsledků britského referenda varoval, že případné britské ne Evropské unii znovu posílí vliv Německa a tato země toho náležitě využije. Stane se z ní demokratická okupační mocnost. Pokud o tom snad někdo pochybuje, měl by se podle senátora Doubravy podívat např. na německou vůli k prosazení povinných kvót pro uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Miroslav Kalousek vypeskoval své vrstevníky v Británii: To jste dětem připravili pěknou budoucnost. Teď to populisté budou zkoušet všude. Libra padá, Moskva slaví
ROZHOVOR Nic pozitivního nevidí předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na odchodu Velké Británie z Evropské unie, protože rozhodnutí většiny Britů podle něj poškodí Velkou Británii i Evropskou unii. „Když se podíváme na to, že Velká Británie je v té evropské rodině naprosto zásadním odpůrcem zrušení sankcí a vůči Rusku nejvíc ze všech trvala na dodržování mezinárodního práva, a podíváme-li se na akciové trhy, můžeme to shrnout do jedné lapidární věty: Libra padá, Moskva slaví,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy. cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Středoškoláci vybojovali pro kraj „bronzové medaile“
Kvalitou odborné činnosti studentů středních škol se Královéhradecký kraj dostal na třetí příčku v konkurenci všech krajů České republiky. Předstihnout ho dokázaly pouze Jihomoravský kraj a Praha. V oblasti historie a informatiky byli reprezentanti Královéhradeckého kraje dokonce nejlepší v republice. Na druhých a třetích místech pak skončili v dalších šesti oblastech. Na stupních vítězů tak stanuli v osmi z celkových osmnácti soutěžních kategorií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Britové to dokázali, jen ať je nestvůra znovu nepohltí. A volali už z Berlína Sobotkovi? Přicházejí další reakce
Pro někoho černý den, pro někoho den zalitý sluncem. Tomio Okamura, předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie, dokonce vyzval k obdobě referenda ve Velké Británii, tzv. czexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Marek Černoch po britském Ne Bruselu: Zasloužená facka. Teď potřebujeme akceschopnou vládu
Podle poslance Marka Černocha (Úsvit) musí na výsledky britského referenda zareagovat i Česká republika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Merkelová k Brexitu: EU zlepšuje životy lidí, musí to poznat
Německá kancléřka Angela Merkelová je považována za nejmocnější političku Evropy. Ze své pozice se vyjádřila k britskému odchodu z EU. V globalizovaném světě mohou jednotlivé národní státy uspět pouze tehdy, pokud spolu budou spolupracovat v rámci EU. To však nic nemění na tom, že je třeba udržovat dobré vztahy s Velkou Británií, byť s důrazem na obhajobu práv vlastních občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Redaktor Respektu: Voliči jsou neskutečně hloupí
Redaktor Respektu Marek Švehla si ve svém příspěvku na sociální síti Facebook servítky nebral. Voliči jsou neskutečně hloupí, napsal poté, co se dozvěděl výsledky referenda ve Velké Británii. Ta se rozhodla opustit Evropskou unii. Své řekl i Teodor Marjanovič na serveru iHNed.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Bez Britů to v EU půjde lépe, pochvaluje si Matěj Stropnický. A Okamura...
Většina českých politiků říká, že litují britského rozhodnutí, které řeklo sbohem Evropské unii. Šéf zelených Matěj Stropnický ale v tomto smyslu vybočuje z řady, neboť poznamenává, že bez Britů půjde další prohlubování integrace lépe a po odchodu ostrovního království je na čase k další integraci přistoupit. Předseda SPD Tomio Okamura oponuje, že je na čase EU rozpustit a musíme se vrátit ke spolupracujícím suverénním státům Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Boris Johnson pochválil Brity. A poslal vzkaz mladým lidem
Někdejší starosta Londýna, jenž se významně angažoval v kampani za odchod Velké Británie z EU, po mnoha hodinách mlčení konečně promluvil k britským občanům. Jelikož dnes stojí na vítězné straně, spekuluje se o tom, že by mohl v premiérském křesle nahradit Davida Camerona. Johnson poděkoval Britům za to, že se demokraticky rozhodli odejít z EU. Mladé lidi uklidňoval, že se nemají čeho bát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
V Jihomoravském kraji je vyhlášen stav nebezpečí
Včera večer se konalo Mimořádné jednání Bezpečnostní rady Jihomoravského kraje k řešení likvidace nelegálně shromážděných nebezpečných chemických látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Budete litovat, sdělil Britům Miroslav Kalousek
K odchodu Velké Británie z EU se nikoli poprvé vyjádřil i předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a poslanec Úsvitu Marek Černoch. Zatímco Kalousek pronáší varovná slova, Černoch rozhodnutí vítá. Brexit je podle jeho názoru bojem i za Českou republiku. V podobném duchu se vyjádřil i předseda ODS Petr Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Referendum je otřesná hovadina, utrousil Pavel Šafr. No a Michal Horáček a Jiří Pehe...
K výsledkům referenda ve Velké Británii se na serveru svobodneforum.cz vyjádřili hudební skladatel Michal Horáček a politolog Jiří Pehe. Na svém facebookovém profilu se vyjádřil i šéfredaktor serveru Pavel Šafr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Musíme dokázat uchovat dětem společnou Evropu
Vyjádření TOP 09 k výsledkům britského referenda:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Brexit unii nezničí
Rozhodnutí občanů Velké Británie odejít z Evropské unie respektuji, přestože jsem si přál, aby zůstali s námi. Bez Britů bude EU chudší – nejen ekonomicky, ale i politicky a kulturně. Sníží se její váha a prestiž v zahraničí, zmenší se náš vnitřní trh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Šéf komunistů: Německo nám vnutilo Lisabonskou smlouvu. Může přijít Czexit
K brexitu se pro Českou televizi vyjádřil i předseda komunistů Vojtěch Filip. Podle jeho názoru dnes sklízíme hořké plody vnucování Lisabonské smlouvy Evropanům, kterou razantně prosazovalo Německo. Nic, co je prosazováno proti vůli lidu, však nemůže mít dlouhého trvání. Tak to alespoň vidí Filip, jenž má za to, že může nastat i odchod Česka z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Uchytil (Svobodní): Nejen brexit
Pozor na propagandu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Výsledek britského referenda není konec světa
Komentář předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky k výsledkům britského referenda:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Není sebemenší důvod trestat Brity za to, že už nechtějí být v EU
Svobodní vítají odchod Velké Británie z EU a vyzývají premiéra, aby podpořil dobré vztahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Cameron: Odstupuji
Před novináře po několika hodinách čekání konečně předstoupil britský premiér David Cameron, který poděkoval lidem za to, že učinili velké rozhodnutí. Osobně ale zastával pozici setrvání v EU, takže se po šesti letech rozhodl odejít z čela vlády. Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) má za to, že pro Česko se nemusí nic měnit, protože nám EU zajišťuje prosperitu a mír.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Mladá i stará Le Penová: A teď Frexit!
Jedním z důvodů, proč se Evropská unie a její příznivci obávali brexitu, byly obavy, že by následně mohly požadovat referenda i další euroskeptické strany na kontinentu. A to se také přesně děje. Volání po referendu se ozývá z Francie, Nizozemska i Itálie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Skotsko prý bude chtít nové referendum o nezávislosti
I když Velká Británie jako celek odmítla setrvání v EU, všechny okrsky ve Skotsku bez jediné výjimky hlasovaly pro setrvání v osmadvacítce. Očekává se proto, že ve Skotsku nyní výrazně vzroste podpora pro nezávislost na Londýnu. Informuje o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Sobotkův pan Evropa Prouza lituje Británii. „Evropský prezident“ cituje svého tatínka
Státní tajemník pro evropské záležitosti na Úřadu vlády Tomáš Prouza k brexitu poznamenal, že odchod Velké Británie z EU poškodí především samotné ostrovní království. EU se s tím podle Prouzova názoru vyrovná lépe. Stálý předseda Evropské rady Donald Tusk oznámil, že je EU na tuto situaci připravena a 27 států udrží jednotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Levicový britský deník si zoufá. Brexit způsobil politickou i ústavní krizi
Velká Británie prý čelí po vystoupení z EU politické a ústavní krizi. Aspoň to tvrdí britský levicový deník The Guardian, který podporoval setrvání Velké Británie v Evropské unii. Dnešní den srovnává s 11. zářím 2001 a 15. zářím 2008, kdy rovněž došlo v prudkým výkyvům na akciových trzích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ale ale. Objevila se výzva, abychom si teď došlápli na Brusel. Od žádného „extremisty“
Brexit rozhýbal hned po ránu sociální sítě. K vystoupení Velké Británie z Evropské unie se již vyjádřil i předseda lidovců Pavel Bělobrádek či jeden ze zakladatelů ODS Petr Paulczynski. Své řekl i předseda Svobodných Petr Mach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Plzeňští komunisté schválili volební program či desatero priorit
Tento týden se uskutečnilo v Plzni 3. zasedání pléna Plzeňského KV KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
S vedením měst budeme jednat o daních i církevních restitucích, oznámil Hašek
Rozpočtové určení daní, školství či postup krajů a obcí vůči žalobám církví budou témata dnešního jednání v Brně mezi vedením Asociace krajů a vedením Svazu měst a obcí ČR. ČTK to řekl předseda asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vladimír Železný se s potěšením vyjádřil o stavu Evropské unie
„Náš hlas byl před mnoha lety, kdy jsme vstupovali do EU, hlasem extrémistů, byl hlasem pouhé úzké skupiny. S potěšením zjišťuji, že náš extrém se postupně stává mainstreamem a dnešní den v Británii dokonce možná ukáže, zda se může překlopit i do majority. A to je úžasný pocit!“ poznamenal včera odpoledne, kdy ještě nebyla známá volba většiny Britů v jejich referendu o setrvání v EU, bývalý europoslanec a někdejší mocný šéf televize Nova Vladimír Železný. Spolu s dalšími osobnostmi veřejného života totiž Železný promluvil na konferenci „Brexit a Czexit – Bezpečnost a prosperita v Evropě bez EU". Nutno dodat, že Britové nakonec z EU vystoupili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Klid skončil. Ráno jsme se probudili do úplně jiného světa, varuje politik ČSSD
Dlouholetý ředitel Nemocnice Motol Miloslav Ludvík se vyjádřil k Brexitu. Všechny čtenáře upozornil, že jsme se v pátek ráno probudili do zcela jiného světa, než v jakém jsme ve čtvrtek večer uléhali. Od teď si prý nemůžeme být ničím jistí. O to aktivnější by však Česká republika měla teď být v srdci EU, aby toto společenství pomohla uchovat. Jinak budeme jen tiše sledovat rozpad EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Procedura na roky. Británie může z EU vystupovat až sedm let
Odchod Británie z EU se může protáhnout na sedm let, naznačil ve svém vyjádření předseda Evropské rady Donald Tusk. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Pokud se EU radikálně nezmění, je to její konec
Evropská unie, tak jak jsme ji znali, skončila. Brexit není "chybou" Britů. Je důsledkem špatné bruselské politiky, která vede EU do slepé uličky a od krize ke krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Dostali jste na prdel a dostanete znovu. Jste naivní jak Gorbačov, vysmál se Jiří Vyvadil evropským elitám
Evropská unie dostala na prdel a bude dostávat znovu a znovu. Jinak to nejde. To si myslí advokát Jiří Vyvadil. Svůj názor na vystoupení Velké Británie z Evropské unie sdílel na serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Mach gratuloval britským brexitářům: Vyvedli jste zemi z toho socialistického chomoutu. Konečná připustila, že se bude muset zamyslet
Radost z úspěchu příznivců Brexitu má samozřejmě předseda Svobodných Petr Mach. A jaký názor má Machova kolegyně z Evropského parlamentu Kateřina Konečná?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Největší průšvih EU má jméno Juncker. O tento kopanec jsme si dlouho koledovali. Cyril Svoboda to v rádiu rozbalil opravdu nečekaně
Hostem dnešního Speciálu Českého rozhlasu Radiožurnálu byl diplomat Cyril Svoboda, který vyjádřil svůj názor k horkému tématu dne – k vystoupení Velké Británie z Evropské unie. V pořadu promluvili také europoslanci Luděk Niedermayer (TOP 09) a předseda Strany svobodných občanů Petr Mach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Brexit dal jasnou známku politice Evropské unie
Výhra Brexitu je splněním přáním všech příznivců přímé demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS se představily na největším evropském obranném veletrhu Eurosatory 2016
Ve dnech 13. – 17. června se v Paříži uskutečnil prestižní mezinárodní veletrh vojenské techniky Eurosatory 2016. Své produkty tam vystavovala více než tisícovka výrobců i prodejců speciální techniky z pěti desítek zemí a nechyběly mezi nimi ani společnost TATRA TRUCKS a holding CZECHOSLOVAK GROUP, kteří jsou tradičními účastníky na tomto veletrhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr spravedlnosti navrhl prezidentovi třiatřicet nových soudců a soudkyň pro nejzatíženější soudy
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán předložil prezidentu republiky Miloši Zemanovi podklady ke jmenování 33 nových soudců. Vybraní kandidáti částečně nahradí soudce, kteří v rámci tzv. přirozené obměny skončili či postupně skončí ve funkci do 31. 8. 2016. V návrhu na jmenování nových soudců ministerstvo opět zohlednilo dlouhodobou přetíženost některých soudů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj podpoří opravu mostu v Kyjově
Rekonstrukce mostu M08 v ulici Za Humny v Kyjově projde rekonstrukcí. A to i díky dotaci z Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Místopředseda SPO Keremidský: Miloš Zeman je prvním českým prezidentem, který říká pravdu
V posledních krajských volbách SPO do zastupitelstva neprobojovala a v rámci celé ČR získala jen sedm mandátů. Nyní bude chtít přesvědčit voliče společně s SPD. Jedním z hlavních průsečíků jejich programu je vedle přímé demokracie a migrační politiky i zrušení koncesionářských poplatků. Jaké jsou ty další? A čím bude chtít oslovit voliče on sám? O tom jsme si povídali s dvojkou na kandidátce a místopředsedou SPO Marianem Keremidským. Došlo také na srovnání posledních tří našich prezidentů, ale i na hodnocení krajské koalice. Proč se domnívá, že je na konci svých sil?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
V Nedvědici probíhá zásah – odklízení tun nelegálně sesbíraných a uskladněných nebezpečných chemikálií
V Nedvědici v ORP Tišnov začalo v pátek o půl osmé ráno odklízení nalezených chemikálií v rodinném domě. Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek vyhlásil od 24. června 2016 od 0:00 hodin stav nebezpečí právě pro obec Nedvědice. Na místě je několik desítek členů integrovaného záchranného systému a pracovníků specializované firmy, která začala s vyklízením zahrady a přilehlých objektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu k brexitu: Špatná zpráva pro byznys
Odchod Velké Británie z Evropské unie, o němž v referendu rozhodli britští voliči, je špatnou zprávou pro evropský i český byznys.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Česko a Velká Británie ve statistickém vyjádření
Dovoz Velké Británie do České republiky vloni dosáhl hodnoty 68,0 miliardy korun. Tuzemský vývoz do Spojeného království se rovnal 166,3 miliardy. Míra nezaměstnanosti je v obou zemích v porovnání s průměrem EU nízká. Vloni v Česku žilo 5 966 Britů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Bystroň k brexitu: Černý pátek pro byrokraty a velký den pro Evropu
Předseda Alternativy pro Německo v Mnichově Petr Bystroň okomentoval výsledek britského referenda o vystoupení z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Většina umělců je z rozhodnutí Britů zklamaná
S tím, že v Evropské unii není všechno ideální a leccos je potřeba reformovat a změnit, souhlasí i slovenský zpěvák Miroslav Žbirka, který je po matce Angličan. „Ale tohle není touha po vylepšení, to je třísknutí dveřmi. Stavění plotů mezi zeměmi mi není blízké, takže brexit nemůžu ocenit,“ řekl dnes ČTK. Většina umělců či lidí působících v kultuře, které ČTK oslovila, je z rozhodnutí Britů zklamaná. „Osobně je mi líto, že se Britové rozhodli opustit EU. Co to pro nás bude znamenat z profesního hlediska, zjistíme postupem času,“ řekl generální ředitel České filharmonie David Mareček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Slabší libra způsobená brexitem prý sníží počet turistů z Británie
Vystoupení Velké Británie z Evropské unie sníží spolu s pádem libry počet britských turistů, kteří přijedou trávit dovolenou do Česka. Naopak pro Čechy by ze stejných důvodů měla dovolená v Británii zlevnit. Vyplývá to z vyjádření tuzemských cestovních kanceláří oslovených ČTK. Výrazný dopad na cestovní ruch ale v nejbližších dvou letech, kdy se budou podmínky vztahu EU–Británie dojednávat, cestovní kanceláře neočekávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
V souvislosti s akcemi Prague Metronome festival a United Islands of Prague čekejte dopravní omezení
Od pátku 24. do neděle 26. června 2016 proběhnou v Praze dvě kulturní akce - a to Prague Metronome festival a United Islands of Prague, na kterých se očekává celková návštěva několika desítek tisíc návštěvníků. Obě akce budou doprovázet dopravní opatření, která mají jednak zajistit bezpečnost návštěvníků i provozu na komunikacích a jednak usnadnit dopravu na uvedené akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Veterinární správa zadržela dvě zásilky kebabu z Německa kvůli obsahu nepovolených látek
Státní veterinární správa (SVS) zadržela v uplynulých dnech v kraji Vysočina dvě zásilky masných polotovarů pro přípravu kebabu a gyrosu o celkovém množství 640 kg. Zboží bylo dovezeno z Německa. Ve složení výrobku na etiketách byly uvedeny látky, jejichž použití pro tento druh produktů evropská legislativa nepovoluje. Při kontrole v místě určení byly zjištěny i další, převážně administrativní závady. Jedna zásilka již byla vrácena zpět výrobci, vrácení druhé zásilky bude následovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Neslibuji nereálné, říká jihočeská kandidátka na hejtmanku Steinhauserová (Svobodní)
Nevěřím v mužskou a ženskou politiku. Sama jsem se aktivně přihlásila do vnitrostranických primárek a ty jsem vyhrála, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Irena Steinhauserová (Svobodní). Čím chce přesvědčit voliče v Jihočeském kraji? Všech svých šest dětí učila sama doma a školství považuje i za svou hlavní prioritu. Co konkrétně by chtěla změnit? A jak se na školství v kraji podepsal fakt, že resort řídí komunisté?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Evropští zpracovatelé elektroodpadu se neobejdou bez Prahy. Řídí jejich certifikaci
Celkem 138 certifikátů osvědčujících kvalitu používaných technologií a dodržování všech platných norem získala za poslední tři roky zařízení pro zpracování elektroodpadu po celé Evropské unii. Po jejich důkladném prověření ze strany WEEELABEX Lead auditorů jim je udělila Česká centrála WEEELABEX Organisation, která začala fungovat v dubnu 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zbavme se diktatury EU, navazuje na Brity senátor
Inspiraci ve Velké Británii, kde se občané rozhodli pro odchod z Evropské unie, načerpal senátor Ivo Valenta. Nyní vyzývá k tomu samému u nás v Česku, k czexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Bude potřeba změnit systém řízení Bruselu
Reakce předsedy Senátu Milana Štěcha na výsledek hlasování Britů o odchodu z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jižní Morava má dvě a půl miliardy dluhů. Dluhy se budou splácet třicet let
ROZHOVOR Jednička koalice Svobodných a Soukromníků v Jihomoravském kraji Petr Pořízek se bojí zadlužení kraje. Dluhy se budou splácet třicet let. Zatím neschválené Zásady územního rozvoje kraje brání dokončení dálnice D52 do Rakouska. Pořízek chce ve volbách získat deset procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Teď přijde czexit. Referenda o vystoupení z EU uvidíme v dalších zemích. EU je hrozbou pro mír. Juncker je opilec. A Rusko... Přední britský euroskeptik nám toto řekl o výsledcích referenda
ROZHOVOR Přední britský euroskeptik, historik a konzervativní politický analytik John Laughland, který je ředitelem studií na Institutu pro demokracii a spolupráci v Paříži, poskytl ParlamentnímListům.cz čerstvý poreferendový rozhovor a okomentoval, jaký bude mít Brexit politický dopad. Sankcí z EU se neobává. Doufá, že z EU vystoupí i Česká republika, a věří, že referenda budou následovat v dalších zemích. Ohrožením pro mír není Rusko, ale EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj opraví palác na hradě Helfštýn
Chátrající objekt paláce na čtvrtém nádvoří hradu Helfštýn čeká rozsáhlá a nákladná záchrana. Projekt počítá se sanací stávajícího zdiva a s nově vloženou konstrukcí zastřešení včetně lávek pro prohlídkovou trasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Každý jeden zachráněný život v česko-rakouském příhraničí za to úsilí stojí
Jihomoravští i dolnorakouští záchranáři budou moct zasahovat i u sousedů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Je rozhodnuto. Britové odchází z EU, libra krvácí
BBC a další britská média se shodují v tom, že Britové říkají Evropské unii sbohem. A co bude dál? Brusel teď bude muset řešit dosud největší krizi v dějinách. Nelehkou situaci má však před sebou i britský premiér David Cameron, který prosazoval setrvání Velké Británie v EU a zjevně prohrál. To oslabí jeho pozici ve vládní straně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zahradil zostra: Vláda musí přestat snít o tvrdém jádru EU a konečně hájit Česko
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) v komentáři pro Českou televizi poznamenal, že si brexit nepřál, ale musíme respektovat rozhodnutí Britů. Na toto rozhodnutí musí odpovídajícím způsobem zareagovat i česká vláda, která musí podle politika přestat lavírovat a musí se pokusit vytěžit z této situace maximum pro Česko. Vyjádřil se i europoslanec Pavel Telička zvolený za ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Někteří policisté a státní zástupci nehodlají dodržovat zákon, udeřil Langer
Exministr vnitra za ODS Ivan Langer se znovu rázně vyjádřil k dění v policii. Nikoli poprvé prohlásil, že sledujeme takřka v přímém přenosu další kolo pokusu o státní převrat. Někteří státní zástupci a policisté si podle někdejšího politika myslí, že nemusí respektovat zákon. Reorganizace policie jim však jejich plány narušila, proto proti ní tak hlasitě bojují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vy svazáčkové typu Jakuba Jandy... Drsné komentáře po vítězství BREXITU. A vtipný obrázek. Probudil se Kalousek
Výsledky referenda ve Velké Británii zacloumaly i s britskou librou. Ta se propadla na nejnižší úroveň za 31 let. Kvůli průběžnému sčítání výsledků referenda naznačujícímu zřejmé vítězství stoupenců odchodu země z EU se dostala pod úroveň 1,35 dolaru. Vývoj sčítání však měl negativní dopad i na dolar, který oslabil až na hodnotu 100 jenů. A co na brexit říkají čeští politici, novináři či analytici?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Janko (ČSNS 2005): Pryč z Evropské unie
S velkým potěšením jsem přijal výsledky referenda V. Británie o vystoupení z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ZUBRFEST 2016 již tuto sobotu v přerovském pivovaru
Již tuto sobotu v 10 hodin otevře pivovar Zubr svoje brány, aby přivítal návštěvníky letošního ZUBRFESTU 2016. Největší akce pro veřejnost pořádaná přímo v areálu pivovaru letos nabídne mimo jiné kapely Mandrage, Olympic, zpěvačku Petra Janů, autogramiádu hokejistů i hledání jména pro nový ležák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
V Moravské zemské knihovně v Brně se slavnostně otevře Španělská knihovna
Moravská zemská knihovna otevře dne 4. července 2016 Španělskou knihovnu, která se stane další z řady jejích zahraničních knihoven. Za účasti velvyslance Španělska v České republice, Jeho Excelence pana Pedra Calva-Sotela, bude čtenářům zpřístupněn nový ucelený fond.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hlavní město rozšiřuje terénní programy pro bezdomovce
Odbornou pomoc lidem bez přístřeší bude v pražských ulicích nabízet více terénních pracovníků. Navýšení jejich počtu hlavní město Praha zahrnulo i do aktualizované Koncepce řešení problematiky bezdomovectví v Praze pro období 2013-2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Podle Václava Klause máme důvod k oslavě, ale...
Reakce předsedy Strany zelených Matěje Stropnického na dnešní vyjádření exprezidenta Václava Klause v Českém rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Sbohem, zkrachovalý Davide. Opravdu tvrdé zúčtování s premiérem, který se balí
Politický komentátor deníku The Independent John Rentoul má o politické budoucnosti premiéra Davida Camerona zcela jasno. Podle Rentoula skončila politická kariéra Camerona neúspěchem a šéf konzervativců by měl odstoupit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Senát zve na koncert i na seminář o zdrojích české konkurenceschopnosti
Stručný přehled senátních akcí na příští týden:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
V českobudějovické nemocnici šetrně odoperovali už sto pacientů s arytmií srdce
Lékaři Nemocnice České Budějovice, a. s., odoperovali už sto pacientů se srdeční arytmií formou tzv. hybridní ablace fibrilace síní. Metoda spočívá v chirurgickém a intervenčním přístupu, přičemž chirurgická část je prováděna torakoskopicky, tzn. bez velkých chirurgických řezů, pouze několika vpichy do hrudníku. Českobudějovická nemocnice, v níž se touto metodou operuje už čtyři roky, má se zákrokem největší zkušenosti mezi zdravotnickými zařízeními v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj podpoří Hodějice. Obec zasáhly přívalové deště
Dotaci na odstranění následků záplav po přívalovém dešti ve výši 370 tisíc korun pro obec Hodějice projednali zastupitelé Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vy ty fleky nemáte na definitivu, varuje evropské elity bývalý voják, který bojoval s teroristy. Evropa se od nich nenechá poslat do kytek
ROZHOVOR Konečně snad v Bruselu pochopí, že své fleky nemají nadosmrti, a začnou řešit pro obyčejné lidi důležitější věci, než je zakřivenost okurek. Jinak se tenhle hliněný moloch podle bývalého elitního českého vojáka a policisty Lumíra Němce, který v Sýrii cvičil kurdské bojovníky proti silám ISIL, rozpadne. Podle Němce je to poslední varování pro Evropskou unii – jinak ji čeká rozpad. Bez ohledu na to, že porážka Islámského státu (ISIL) je rok od zahájení invaze muslimských běženců do Evropy na dohled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
NATO slavně otevřelo protiraketovou základnu za ruskými humny. A zde je odpověď Moskvy
Poté, co NATO otevřelo protiraketovou základnu v Rumunsku, Kreml se rozhodl zareagovat. Podle Daily Express otevře raketový komplex Iskaneder v Kaliningradu a na Krymu. Zprávu přejal server PrvníZprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tomáš Zdechovský: Je mi líto, ale jedeme dál. Britští europoslanci patřili k nejlínějším. Důsledky přijdou rychle
ROZHOVOR „Je mi to obrovský líto,“ nezakrýval zklamání z brexitu europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Zároveň ale bez servítků zkritizoval přístup britských europoslanců: „Patřili v Evropském parlamentu k nejlínějším. Řada z nich tam ani nedojížděla, neměli snahu cokoli dělat“ a jasně naznačil směr: „Jedeme dál. Začněme s reformami Evropské unie. To, jak je dnes řízená, je neakceptovatelné.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také řekl, že důsledky referenda nás postihnou velmi rychle. „Na podzim se situace může projevit i zvýšenou mírou nezaměstnanosti,“ kromě jiného uvedl Zdechovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa vrátila do Polska přes 160 tisíc vajec kvůli závadám ve značení
Na základě kontroly na cestě, provedené společně s celníky, a následné kontroly, provedené v místě určení zásilky v třídírně vajec v Praze 9, vrátila Státní veterinární správa (SVS) zpět do Polska více než 160 000 kusů vajec. Část vrácených vajec nebyla označena vůbec, část byla označena částečně, nečitelně či neúplně. Vejce proto nemohla být puštěna na trh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nebojme se a vyhlasme „czexit“!
Velká Británie opustí Evropskou unii. Rozhodli o tom britští voliči prostřednictvím hlasování v referendu. Slovácký senátor, který nám k tomuto tématu poskytl rozhovor, Britům k brexitu pogratuloval a sdělil, že on sám je zastáncem czexitu. Podle jeho názoru je navíc špatné chování bruselských úředníků vzorem také pro naše úředníky a politiky, kteří tak občanům jen komplikují život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nový zákon o zadávání veřejných zakázek, to je procesní volnost, ale i odpovědnost
Asociace pro veřejné zakázky (AVZ) uspořádala dne 16. června 2016 v Praze 6. ročník odborné konference nazvané „Nový zákon o zadávání veřejných zakázek 2016 – procesní volnost, ale i odpovědnost“. Konference se konala pod záštitou Karly Šlechtové, ministryně pro místní rozvoj, a Petra Rafaje, předsedy ÚOHS. Konference se zúčastnilo bezmála 140 zástupců z řad odborné veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Komentátor Fendrych: Na mír kašleme, dobrého si nevážíme. Juncker a Mogheriniová jsou slabí jak čaj z kopřiv. Člověk nemusí být Sibyla a ví, že...
„Británie odchází. EU si sama amputovala nohu. Moskva uspěla. Neumíme unést štěstí,“ napsal k výsledkům referenda ve Velké Británii komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Jsem samozřejmě zklamán jako mnoho jiných lidí. Byla za tím obava z migrace
Vyjádření prezidenta republiky k výsledku referenda o odchodu Velké Británie z EU:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
S fungováním europarlamentu se děti seznámily prostřednictvím mýtů
Prostřednictvím mýtů se mohli seznámit s fungováním Evropského parlamentu žáci a studenti z Litoměřicka, kteří se setkali se zástupci Evropského parlamentu na semináři Fakta versus mýty o EU. Seminář pořádala na konci května Informační kancelář Evropského parlamentu v ČR spolu s Národním parlamentem dětí a mládeže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit): Bruselští úředníci zaslouženě dostali facku za svou nadřazenost
Referendum jako prvek přímé demokracie ukázalo, jak výborně funguje a díky němu Britové udělali tak zásadní rozhodnutí o své budoucnosti. Bruselští úředníci zaslouženě dostali facku za svou nadřazenost a jednání formou diktátu, často ignorující názory členských zemí ať šlo o kvóty, omezování držení zbraní nebo o regulace téměř všeho!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud rozhodoval o kasační stížnosti Západočeské univerzity v Plzni týkající se vysokoškolského diplomu
Západočeská univerzita v Plzni brojila proti rozsudku Krajského soudu v Plzni, jímž soud zrušil její rozhodnutí zrušující vysokoškolský diplom JUDr. L. H.. Jednalo se o diplom, kterým bylo v roce 2002 osvědčeno ukončení studia v bakalářském studijním programu, a univerzita tento diplom zrušila z důvodů opsání bakalářské práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Europoslanci: EU potřebuje restart
zdroj: www.ceskenoviny.cz, přidáno 24.6.2016 v 12:46, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Řešení krizí v EU leží ve změnách jejího fungování
Dne 23. června 2016 se občané Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v referendu rozhodli vystoupit z Evropské unie. Historický vztah Evropské unie a Spojeného království byl vždy komplikovaný a po vstupu do Evropské unie měla Velká Británie vždy mnohem víc výhod, exkluzivity a vlivu než byla ochotna svým občanům přiznat. Nyní tedy toto farizejství Britské pravice a snahy britských nacionalistů o posílení politického vlivu vyústily v referendum, ve kterém se občané Spojeného království rozhodli odejít z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpánek (SZ): Vyzýváme europarlament k prohloubení demokracie
Komentář k výsledku britského referenda:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Česko – země neznámá. Prázdninové páteční vysílání z terénu
Oblíbený pořad Česko – země neznámá, který už více než dva roky seznamuje posluchače regionálních stanic Českého rozhlasu s turisticky lákavými a zajímavými místy naší země, přichází s novinkou. Poté, co za dobu své existence nabídl ze studia už více než 1400 reportáží, vyráží během prázdninových měsíců za svými posluchači.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Řekli NE bruselské aroganci
Komentář 1. místopředsedkyně ODS Alexandry Udženija k výsledkům britského referenda:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Světlý ležák Pardál Echt získal zlatou medaili v soutěži Monde Selection
Světlý ležák Pardál Echt získal zlatou medaili v 55. ročníku soutěže Monde Selection. Monde Selection patří mezi nejprestižnější a největší mezinárodní soutěže pro hodnocení kvality. Letos bylo v sedmi kategoriích přihlášeno celkem 2 938 produktů z 82 států všech kontinentů. V kategorii piva bylo hodnoceno 294 vzorků piva z 90 pivovarů v 58 zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Rezignovat by měli jiní
Vyjádření k rezignaci Davida Camerona:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Europoslanci ODS: Výsledek referenda je pro Unii varováním
Komentář europoslanců ODS k výsledkům britského referenda:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Think tank Evropské hodnoty varuje před větší integrací EU. Mohla by vést k odchodu dalších států
Největší chybou by poté, co britští voliči rozhodli o odchodu své země z EU, byla snaha o větší integraci a federalizaci Unie. To je jeden z pěti závěrů, které think-tank Evropské hodnoty vyvozuje z britského referenda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Evropský parlament jmenoval členy vyšetřovacího výboru ke kauze Panama Papers
Evropský parlament ve čtvrtek jmenoval 65 členů vyšetřovacího výboru ke kauze Panama Papers týkající se daňových úniků a praní špinavých peněz. Zřízení výboru bylo schváleno 8. června 2016 a ponese zkratku PANA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Porušili jsme všechny konvence. Podaná ruka je více než podepsaná smlouva
Projev prezidenta republiky při slavnostním večeru k zahájení provozu linky Šanghaj-Praha:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vy zoufalci, kteří to svádíte na Putina, třeba Kalousku... Profesor Keller k úspěchu brexitu
K výsledkům britského referenda, kde si občané odhlasovali vystoupení z Evropské unie, se vyjádřil již i europoslanec za ČSSD Jan Keller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Chour (Svobodní): Seznam plýtvání peněz v Ústeckém kraji
Ústecký kraj zbytečně plýtvá veřejnými prostředky, které lze využít efektivněji. Zastupitelé kraje vyhazují z okna peníze daňových poplatníků. Zde je SEZNAM položek, které jsou zcela zbytečné nebo jejich výše je nepřiměřeně velká. Usuďte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Evropská komise má na tvrzení o výdrži u energetických nápojů jiný názor než zdravotní výbor
Je rozumné, aby se na energetických nápojích uváděla zdravotní tvrzení, že díky obsahu kofeinu zvyšují bdělost, výkon a výdrž? Nebo je to naopak proti zájmu veřejného zdraví a ošemetné hlavně pro mladistvé, kteří těmto nápojům holdují, aniž by si byli vědomi jejich vedlejších účinků a velice vysokého obsahu cukru? První stanovisko zastává Evropská komise; druhé poslanci zdravotního výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vypadni? V Británii nastane střídání stráží
Po sečtení všech hlasů v britském referendu je zřejmé, že Evropská unie přišla o Velkou Británii. Voliči v poměru hlasů 52 ku 48 rozhodli o tom, že země po třiačtyřiceti letech opustí EU a vydá se po vlastní ose. Pozice premiéra Davida Camerona je vážně ohrožena. Vyloučeny nejsou ani nové volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Česká národní banka informuje o blížící se účasti na měnověpolitickém zasedání
Měnověpolitického zasedání bankovní rady České národní banky dne 30. června 2016 se zúčastní pět ze sedmi jejích členů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Bezpečné koupání má svoje pravidla, lidé by na ně v letních měsících měli myslet
Řeky, jezera, vodní nádrže a rybníky jsou v létě místem pro rekreaci, koupání a vodní sporty. Jsou ale zároveň vodní cestou, kde platí pravidla plavebního provozu, zjednodušeně připomínající pravidla silničního provozu. Klíčové zásady pro bezpečné koupání a potápění shrnuje leták, který připravilo Ministerstvo dopravy ve spolupráci se Státní plavební správou. Lidé by tyto praktické instrukce měli znát kvůli vlastní bezpečnosti a také proto, aby se v rušných letních měsících vyhnuli zbytečným konfliktům na vodních plochách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Ve Velké Británii zvítězil zdravý rozum
Voliči Velké Británie v referendu rozhodli, že jejich země s největší pravděpodobností opustí Evropskou unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Musel jsem vyhlásit stav nebezpečí
Včera večer se konalo Mimořádné jednání Bezpečnostní rady Jihomoravského kraje k řešení likvidace nelegálně shromážděných nebezpečných chemických látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Tomáš Enge poradí, jak zkrotit koně pod kapotou a užít si rychlou jízdu
Ve středu 29. června nabídne mostecký autodrom jedinečnou šanci svézt se v ostrém tempu po malém i velkém závodním okruhu v ideální stopě. Neocenitelné rady i praktickou ukázku totiž poskytne účastníkům sportovního kurzu v rámci projektu Enge Academy Most odborník na slovo vzatý, náš nejlepší jezdec novodobé historie a dosud jediný český účastník světového šampionátu monopostů F1 Tomáš Enge.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Celková důvěra v domácí ekonomiku se mírně snížila
Celková důvěra v domácí ekonomiku se v červnu mírně snížila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený v bazickém indexu, se oproti květnu mírně snížil o 0,7 bodu na hodnotu 95,3. Indikátor důvěry podnikatelů se meziměsíčně mírně snížil o 0,8 bodu na hodnotu 93,5. Mezi podnikateli se důvěra snížila v průmyslu, ve službách se snížila mírně, ve stavebnictví a v obchodě se mírně zvýšila. Indikátor důvěry spotřebitelů se meziměsíčně mírně snížil o 0,5 bodu na hodnotu 103,8. Ve srovnání s červnem 2015 jsou souhrnný indikátor důvěry, indikátor důvěry podnikatelů a indikátor důvěry spotřebitelů nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Lid promluvil. Přišel čas na sametový rozvod
Ministr průmyslu a obchodu komentuje možné dopady vystoupení Velké Británie z EU na ekonomiku ČR a obchodní vztahy:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Národní technické muzeum zve na den otevřených dveří v chomutovském depozitáři Železničního muzea
Ve dnech 24. až 26. června 2016 a 26. až 28. srpna 2016 bude pro veřejnost opět otevřen železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. Pouze v sobotu 27. srpna 2015 v rámci tradiční akce nazvané „Z muzea do muzea“ vypraví České dráhy z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka do Chomutova zvláštní vlak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Musíme této historické příležitosti využít a vyjednat si výjimky z migrační politiky
Komentář předsedy ODS Petra Fialy k výsledkům britského referenda:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Je třeba zklidnit hru. Ti, kdo vyvolávají konflikty, ztrácejí důvěru voličů
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Válka lobbistů, rozklad státu. Obeznámený Vlastimil Tlustý odhaluje, co se skrývá za krásnými slovy o boji s korupcí
ROZHOVOR Začátek viditelného zasahování orgánů činných v trestním řízení do hospodářské soutěže a konkurence mezi firmami začal podle bývalého ministra financí za ODS Vlastimila Tlustého za éry sociálně demokratického ministra vnitra Stanislava Grosse. „Je patrné, že tady dnes proti sobě bojují silná podnikatelská impéria, kterým jde o to, aby je tyto orgány chránily a jejich konkurenci potíraly. A to je v podstatě rozklad státu,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Vlastimil Tlustý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Romský předák Karel Holomek: Samková? Ta by vlezla do zadku i čertovi. A Zemanovi často vypadnou z úst neuvěřitelné žvásty
ROZHOVOR Kroměřížská výzva není nic jiného než distanc od Miloše Zemana. Je odrazem formujících se názorů určité skupiny lidí, kteří se zabývají myšlenkou postavit mu soupeře. To říká její signatář, zakladatel Společenství Romů na Moravě a Muzea romské kultury, Karel Holomek. V odpovědích pro ParlamentníListy.cz navíc třeba srovnává migraci Romů do Anglie a Kanady se současnou uprchlickou krizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist