Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.990x, což odpovídá cca 156.014-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Foldyna reagoval na ministra zahraničí: Souhlasím. Pan Juncker opravdu zklamal
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek kritizoval předsedu Evropské komise J. C. Junckera za to, že před referendem nepřijel do Británie a nesnažil se tam propagovat setrvání Spojeného království v EU. O tomto Zaorálkově výroku, který pak citovala řada evropských médií, debatovali v pondělních Událostech, komentářích poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) a europoslanec Petr Ježek (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Referenda přivedou lidstvo do pekla. Jsme paraziti EU, potřebujeme pořádnou výchovu k evropanství. Tomáš Halík to rozbalil tak, že i Drtinová jen koukala
Teolog Tomáš Halík považuje referenda za cestu do pekel. Rozhodují v nich totiž nekvalifikovaní lidé o věcech, kterým nerozumí. Britové na to své o členství v EU dle něj strašně doplatí. Kdyby si něco takového odhlasovali Češi, spáchali by tím prý sebevraždu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Andrej Babiš se nám vyjádřil k osobě předsedy eurokomise Junckera. Myslí si prý, že je pánem Evropy...
ParlamentníListy.cz uspořádaly mezi politiky anketu, v níž zjišťovaly, co si myslí o šéfovi Evropské komise J. C. Junckerovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Předseda Juncker ztrácí podporu. Už jej kritizují i jeho nejvěrnější
Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker plánoval porazit euroskepsi. Ta však porazila jeho. Výsledkem a důsledky rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii se zabývá dnešní MF Dnes. Lidové noviny také konstatují, že Junckera za jeho jednostranné kroky kritizují i Němci a Francouzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jedeme dál. EU po Brexitu plánuje další utužení integrace
Evropská unie a Německo volají po posílení spolupráce ve vojenské oblasti. V nové „globální strategii“ Evropské unie se o vojenské integraci hovoří jako o „normě“. Německá vláda se na vývoji nové bezpečnostní strategie EU „od samého začátku aktivně podílí a plně ji podporuje“, uvádí německý deník Die Welt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Dosud nejostřejší vzkaz Merkelové Britům: Kdo opustí naši rodinu...
Německá kancléřka Angela Merkelová v německém parlamentu pronesla dosud nejtvrdší projev na téma Brexitu. Ačkoli nejmocnější dáma EU respektuje právo Britů rozhodovat o svém osudu, trvá zároveň na tom, že ten, kdo se rozhodne opustit evropskou rodinu, musí pocítit negativní důsledky svého rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Turecký prezident se pokorně omlouval Rusku za sestřelení letadla. Zde jsou reakce z Moskvy
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan poslal v pondělí na adresu prezidenta Ruské federace Vladimira Putina dopis, v němž se omluvil za sestřelení ruského letounu SU-24, k němuž došlo v listopadu loňského roku. Omluva tedy přišla sedm měsíců po incidentu. Radují se zejména zástupci cestovních kanceláří v obou zemích, jež zhoršení vztahů poznamenalo zřejmě nejvíce. Experti ovšem upozorňují, že na plné obnově vzájemných vztahů bude třeba ještě usilovně pracovat, informuje ruský Tass.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Takovou „integraci“, jako je dnes, chystal už Hitler. Merkelová je někým řízená, nebo ji vydírají přes kompro. Promlouvá režisér a bývalý předseda komunistů Jiří Svoboda
ROZHOVOR Britské referendum, a zejména jeho výsledek podporující vystoupení země z EU, přiliš nepřekvapilo režiséra Jiřího Svobodu. „Teď se budou muset hlavní představitelé EU především zamyslet nad tím, jaké příčiny k Brexitu vlastně vedly. A následně by si měli poupravit i onen dirigistický tón, který uplatňují vůči jednotlivým členům. Jde o to, že se taková ČR po přijetí Lisabonské smlouvy stala téměř protektorátem...,“ říká k tomu mimo jiné Svoboda pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kandidátka do senátu Bartůňková (KSČM): Pracující má žít, ne živořit
Zvýšit minimální mzdu znamená, že zvýšíme zase i ty sociální dávky, protože jejich výpočet se dělá a odvozuje právě od výše minimální mzdy. A jsme v bludném kruhu. Své zkušenosti s přijímáním lidí do práce, ale zejména své priority, s nimiž kandiduje v prvním volebním obvodě, nám v exkluzivním rozhovoru prozradila Věra Bartůňková (KSČM). Zabrousili jsme ale i k nedávnému sjezdu levicových žen, který spoluorganizovala. Proč je politické smýšlení žen podstatné? A o co vlastně dnešní levicové ženy usilují?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Návštěva delegace korejské nejvyšší kontrolní instituce na NKÚ
Dne 20. června 2016 navštívila Nejvyšší kontrolní úřad tříčlenná delegace zástupců korejské nejvyšší kontrolní instituce BAI (Board of Audit and Inspection of Korea) vedená jedním z komisařů panem Kil-Young Chungem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Teď nás v EU čeká žalář národů, možná horší, než byl nacistický protektorát. A mezitím si u nás USA utajeně připravují vojenské základny. Promlouvá analytik Koller
ROZHOVOR Vojenský analytik Martin Koller pro ParlamentníListy.cz hodnotí události kolem britského vystoupení z Evropské unie. Brexit podle něj není o ničem jiném, než že jedna z členských zemí EU vzala svou budoucnost do svých rukou a postavila se "evropskému žaláři národů"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Politické pokrytectví ničí Evropskou unii
Krátce po brexitu jsme byli svědky náhlé proměny mnoha politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Opakovaná veřejná výzva Finanční správy jednateli firmy Elektra PV
Finanční správa po mediálním útoku představitelů firmy Elektra PV v minulém týdnu tento daňový subjekt veřejně vyzvala, aby ji v zájmu férové diskuze zprostil mlčenlivosti, kterou je ze zákona vázána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lidovecký poslanec: Juncker nesmí být vizionářem. Má být jen úředníkem
Jean-Claude Juncker jako eurokomisař nesmí být vizionářem, ale má být jen úředníkem. V dnešním pořadu Hyde Park to řekl místopředseda KDU-ČSL, poslanec Ondřej Benešík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Generál Šándor varuje před tím, co nebezpečného může po Brexitu přijít z Irska. A co čekat od Rusů
ROZHOVOR Po odchodu Britů budou mít Spojené státy daleko menší vliv na prosazování svých bezpečnostních opatření a zájmů v Evropské unii, myslí si bývalý šéf českých vojenských zpravodajců generál Andor Šándor. Ten také upozorňuje na to, že v Irsku může nastat po Brexitu vážná situace, jelikož předseda irské strany Sinn Féin Garry Adams vyzval ke sjednocení „zeleného ostrova“. A v tomto případě mohou prý být separatistické snahy podpořené i silou Irské republikánské armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiéři V4 vydali společné prohlášení k budoucnosti EU po britském referendu
Předsedové vlád zemí Visegrádské skupiny se dnes odpoledne sešli v rámci tradiční koordinace před jednáním Evropské rady. Český premiér Bohuslav Sobotka, premiérka Polska Beata Szydlová, premiér Maďarska Viktor Orbán a premiér Slovenska Robert Fico vydali společné prohlášení, ve kterém se vyjadřují k nutnosti reformy EU a další spolupráci ve formátu 27 členských zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Brusel chce zavést euro u nás i v celé EU. Unijní zlo, arogance a šílenost. Juncker je mimozemšťan, loutka Merkelové a... Čtěte, co nám řekli Babiš, Filip či Okamura
ANKETA Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker chce podle Frankfurter Algemeine Zeitung využít Brexit k tomu, aby se eurem platilo v celé EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Staří nevzdělaní Angličané zničili budoucnost své skvělé mládeži, píše se po Evropě. Jenže podle čísel je to trochu jinak
Některé zavádějící informace, objevující se v souvislosti s brexitem, uvádí na pravou míru server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Velký útok na čtenáře z úterního tisku: Teď musíme přijmout euro, nesmíme stát opodál
Vystoupení Velké Británie z EU bude mít možná pro Českou republiku jeden nepředvídaný dopad. Sílí totiž tlaky na to, abychom urychleně přijali euro. Německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung citoval zdroje z okolí předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera, podle kterých chce Juncker využít Brexit k tomu, aby se eurem platilo v celé Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Propojování lobbistů se státem nabourává demokracii
Vyjádření k návrhu na vstup Ústeckého kraje do Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Teď vidíme pravou, ošklivou tvář eurohujerů. Dovedou nás klidně až do pekla. Takto se chová tyran v úzkých, varuje Martin Konvička
ROZHOVOR Na rovnoprávnost můžeme v Evropské unii zapomenout. Cesta do pekla se může jen zrychlovat a můžeme očekávat další snahu o vystoupení, tvrdí Martin Konvička a raduje se z Brexitu. Ten podle zakladatele Iniciativy Martina Konvičky způsobila nejen totalitní byrokratizace Evropské unie. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také řekl, že Evropa je jehně připravené k podříznutí, a obává se muslimských oblastí v západoevropských městech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Šéf britských labouristů ztratil podporu mezi svými poslanci. Odstoupit ale odmítá
Předseda britských labouristů Jeremy Corbyn ztratil podporu ve vlastním poslaneckém klubu. V neprospěch lídra strany hlasovalo 172 poslanců oproti 40. Informoval o tom web České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Stropnický nekompromisně: Od Junckera nelze čekat politickou odvahu
Pro reformu Evropské unie je třeba dobře vedené Evropské komise, takovou ale nynější komise v současném složení není. Na Žofínském fóru to dnes řekl ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Od předsedy komise Jeana-Clauda Junckera podle něj nelze očekávat ani politickou odvahu, natož vůli k posunům, které by EU učinily pro lidi přijatelnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vy už se tu dlouho smát nebudete. Co tu vůbec ještě pohledáváte? Předseda Juncker zahlédl v europarlamentu Farage a popadl jej amok
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker promluvil na mimořádném jednání v europarlamentu. Dal najevo, že ho odchod Britů z Unie mrzí, ale EU je podle jeho názoru i tak dost silná a letí vstříc novým výzvám. Důrazně odmítl, že by on osobně byl nějakým byrokratickým robotem nebo technokratem, jak tvrdí jeho političtí oponenti. Tvrdé kritiky se dočkal i předseda UKIP a europoslanec Nigel Farage. Používal prý nacistickou propagandu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Horáček čím dál více uvažuje o kandidatuře na Hrad. Kampaň prý povede za své, ne že si z veřejných peněz budu jezdit "za lidmi", jako Zeman
Hudební skladatel a producent Michal Horáček znovu ve studiu Blesku zopakoval, že zvažuje kandidaturu na post českého prezidenta. V této souvislosti zdůraznil, že na rozdíl od současné hlavy státu Miloše Zemana nebudeme jeho volební kampaň platit my, občané. Horáček dle svých slov chvíli o takové možnosti uvažoval, pak ji ale zavrhl a kampaň si prý zaplatí ze svého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kalouskův poslanec navrhuje: Firmy členů vlády by měly přijít o dotace
Společnosti, v nichž by drželi nejméně čtvrtinový podíl členové vlády, možná nebudou smět dostávat dotace a investiční pobídky. Do novely zákona o střetu zájmů chce připojit toto omezení poslanec Martin Plíšek z opoziční TOP 09. Jde o další úpravu, jež zjevně míří na předsedu hnutí ANO a ministra financí Andreje Babiše, který vlastní skupinu Agrofert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ODS: Juncker ztělesňuje selhání Evropské unie
Na mimořádném zasedání Evropského parlamentu navrhla konzervativní frakce, v níž jsou i europoslanci zvolení za ODS, rezignaci předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Rejžek měl prý dnes po půlnoci krásný sen. Zemanovi v něm vymlátili Hrad. A kágébák Klaus se svým šmudlou Weiglem...
Výsledků referenda Velké Británie o vystoupení země z Evropské unie si na svém twitterovém profilu všímá od pátečního rána i hudební kritik Jan Rejžek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Politici nejsou nadlidé – jsou ale někteří, kteří si to o sobě myslí
Ze všech stran se po Brexitu dozvídáme, že referendum o vystoupení Británie z EU rozhodli hloupí, nevzdělaní a málo informovaní občané a že za to budou již za několik málo let pykat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Komentátor Leschtina jásá: Brexit nás zachránil od monstra populismu a referend
Podle komentátora serveru Reflex.cz Jiřího Leschtiny nás brexit může zachránit nikoliv od Bruselu, ale spíš od monstra populismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Martin Schulz je ta nejšílenější osoba v celé Evropě. Německo je na Brexit natěšené, konečně ovládne Evropu. Václav Klaus hovořil o Brexitu a opravdu to stojí za to
Rozhodnutí Velké Británie odejít z Evropské unie mu udělalo radost. Dokonce tak velkou, že je nyní ochoten pomoci zemi z Unie odejít. Řeč je o exprezidentu Václavu Klausovi, který poskytl rozhovor dnešnímu vydání deníku Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
15. Lípa Musica připomene v oybinských ruinách osobnost Karla IV.
Oslavy 15. výročí Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica budou v červenci pokračovat dalším prologem, a to v ruinách klášterního kostela na hradě v saském Oybinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Svobodní a Soukromníci: Šance na změnu má už deset krajů
Nově byly podepsány koaliční dohody v Olomouci a Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kvůli Britům můžeme přijít o desítky miliard korun, varuje Šlechtová
Rozhodnutí Britů o vystoupení z EU může v následujících letech spolu se změnou rozpočtových priorit EU snížit příjmy Česka z evropských fondů možná až o desítky miliard korun. ČTK to dnes v Bystročicích na Olomoucku řekla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO), podle které hlavní dopad Brexitu na přísun peněz z evropského rozpočtu do ČR bude až v novém programovém období po roce 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident HK ČR a vládní zmocněnec chtějí společně prosadit, aby se vláda intenzivněji věnovala dopadům insolvence OKD na region
Situace v OKD už zasáhla dodavatelské firmy OKD v Moravskoslezském kraji a hrozí dominový efekt, krachy firem a ztráta tisíců pracovních míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Čáslav: Nesmíme zapomínat na seniory
Nejen mladí lidé, ale také mnozí z těch, kteří již užívají zaslouženého odpočinku v důchodu, mají zájem neustále si rozšiřovat obzory, získávat nové a nové informace, setkávat se s přáteli a bojovat tak i proti známkám stárnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Drsná výměna kvůli Brexitu. Podívejte se sami na "bitku" Zahradila s Patočkou
Tvrdý střet na mimořádném jednání europarlamentu k Brexitu se přelil i na sociální sítě. Zatímco na půdě evropské instituce na sebe křičeli předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker a předseda britské strany UKIP Nigel Farage, na sociální síti Facebook se do sebe ostře pustili europoslanec Jan Zahradil (ODS) a sociální demokrat Jakub Patočka z Deníku Referendum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Podnikatele na Broumovsku trápí omezení na hraničních přechodech
V sobotu 25. června jednal europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) v Broumově s podnikateli, které velmi trápí omezující opatření na hraničních přechodech po celé linii polských hranic, a také zvýšená zvýšená drobná kriminalita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Václav Klaus mladší: Pořád to bude stejné. Němci si vyberou a svolají nějakou skupinu, a my si počkáme v předpokoji na výsledek
ROZHOVOR Odborník ODS pro školství Václav Klaus mladší vnímá Evropskou unii jako ryze nedemokratické těleso, které přináší ekonomickou stagnaci, přináší ubývající demokracii, přináší regulace. Ale v možnost reformování Evropské unie, která by zvýšila její oblibu u občanů evropských zemí, nevěří. „Myslím, že k ní nemůže dojít, protože je přímo proti zájmu evropských elit. To je stejné, jako kdybyste chtěli po komunistech, ať zavedou svobodné volby, svobodné podnikání, v tu chvíli to umře,“ řekl Václav Klaus v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Poslanci dnes rozhodnou o osudu prodejců v prodejnách nad 200 metrů čtverečních. Podle HK ČR jde o diskriminaci
Poslanci budou dnes opět rozhodovat o osudu prodejců s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních. Pokud dnes návrh zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě projde, právě tito prodejci budou nuceni mít o vybraných státních svátcích, zavřeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Horáček čím dál více uvažuje o kandidatuře na Hrad. Kampaň prý povede za své, ne že si z veřejných peněz bude jezdit „za lidmi“ jako Zeman
Hudební skladatel a producent Michal Horáček znovu ve studiu Blesku zopakoval, že zvažuje kandidaturu na post českého prezidenta. V této souvislosti zdůraznil, že na rozdíl od současné hlavy státu Miloše Zemana nebudeme jeho volební kampaň platit my, občané. Horáček dle svých slov chvíli o takové možnosti uvažoval, pak ji ale zavrhl a kampaň si prý zaplatí ze svého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Peníze, které jsme zaplatili za Hanku s Tončou, zmizely neznámo kam. Skutečně, už to šetří Bradáčová
Nejméně polovina sumy, kterou měli od českého státu obdržet únosci dvojice Češek výměnou za jejich propuštění, se měla ztratit neznámo kam. Takové podezření nyní začala oficiálně řešit pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. S odvoláním na server Neovlivní.cz o tom informoval web Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Festival Hrady CZ oznamuje kompletní program s hlavní hvězdou kapelou Kabát, poslední zvýhodněné lístky do konce května
Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ, který letos odstartuje 15. července na hradě Točníku, oznamuje kompletní program. Hlavní hvězdou letošního hradního turné bude kapela Kabát, která vystoupí na všech českých i moravských zastávkách festivalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Svoboda je dnes životní nutností
Často si pokládám otázku, proč komunistická moc sáhla k takovému zločinu, že popravila ženu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Brauner (SsČR): ČSSD a KSČM pro podnikání neudělaly nic. Drží se velkých firem „jako hovno košile“
ROZHOVOR Horníci uplatnění najdou, ale musí chtít. V našem kraji jsou lidé zvyklí tvrdě pracovat. Velké firmy ani státní pobídky nezaměstnanost v kraji nevyřeší. Řekl nám Ivo Brauner, jednička na kandidátce Soukromníků v Moravskoslezském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Řidičská etika a etiketa na evropských silnicích
Francouzská nadace VINCI Autoroutes provedla od 1. února do 7. března letošního roku průzkum v 11 zemích Evropské unie, aby zjistila, jak tamější řidiči vnímají bezpečnost silničního provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Pojem „rodinná firma“ pro nás není jen prázdným marketingovým sloganem, ujišťuje Ing. Radka Prokopová
ROZHOVOR Manažerkou roku 2015 se stala Ing. Radka Prokopová, výkonná ředitelka a jednatelka společnosti Alca plast, s.r.o. V prestižní soutěži osobností českého businessu dostala od poroty nejvíc bodů. Představujeme ji v krátkém rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Starosta a husitský biskup varuje Brusel před integrací. A prozrazuje, jak to Husův národ má s vírou a odporem k církvi
ROZHOVOR Jan Hradil je starostou Újezdu u Brna a zároveň biskupem Československé církve husitské a má také přátelský vztah s prezidentem Zemanem. O „policejní krizi“ si Hradil myslí, že politici si to měli nejdříve vyříkat sami, než touto věcí „otrávili celý národ“, o Brexitu říká, že se Evropa měla vzbudit podstatně dřív. Nespokojenost lidí podle Jana Hradila roste.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Léto 2016 na Barrandově
I tentokrát nabídneme pořady z vlastní tvorby, ať už se jedná o nové formáty nebo výběr nejlepších dílů. Ty budou spolu s akviziční tvorbou tvořit základní pilíř programu vysílaného především na hlavním kanálu TV Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Sjednocená Evropa? To je ten největší možný průšvih. Ekonom dokládá příklady z historie, k čemu to povede
Chybu čas od času udělá každý stát, i ten s nejlepším volebním systémem a nejmoudřejšími státníky. Nikdo nemá patent na rozum, říká ekonom Pavel Kohout pro SecurityMagazín.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Dobří politici? Lidé jsou to a se vším, co s tím souvisí
V politice by mělo platit, že učit se o ní, o čem a jak v ní působit, bychom měli všichni, kteří jsme ještě schopni více, než na ni jen nadávat a vykřikovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Další zavražděná dívka ve švédském uprchlickém zařízení. Národnost vyslýchaného policie tají
Ve Švédsku bylo zahájeno policejní vyšetřování poté, co bylo v hostelu pro azylanty nalezeno mrtvé tělo mladé dívky. Zločin byl spáchán v hostelovém pokoji v městě Jönköping na severu země, informuje britský server Express.co.uk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Na pražském Žofíně se dnes bude mluvit o armádě a bezpečnosti
V paláci Žofín na pražském Slovanském ostrově se dnes bude mluvit o armádě a bezpečnosti. Na Žofínském fóru vystoupí ministr obrany Martin Stropnický (ANO), náčelník generálního štábu Josef Bečvář a šéf Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci projednají zavírání obchodů o svátcích a omezení kouření
Poslanci dnes znovu posoudí senátní návrh na zavírání větších obchodů o vybraných svátcích. Budou projednávat i nový návrh takzvaného protikuřáckého zákona a mohli by debatovat o zřízení vyšetřovací komise ohledně reorganizace policejních útvarů, která vyvolala ostrý koaliční spor mezi ČSSD a hnutím ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Soukromé subjekty suplují ve městě chybějící jesle
K podpoře rodin prostřednictvím soukromých subjektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Žádná další referenda v zemích EU nebudou. Británie nás vyléčila, teď už je nikdo nebude chtít, raduje se německý komentátor
Redaktor německého týdeníku Spiegel Christoph Schult tvrdí, že před referendem ve Velké Británii se lidé příliš nechávali unášet emocemi. Ve skutečnosti prý brexit přinese Evropské unii mnoho pozitiv. Další referenda v ostatních členských státech se prý konat nebudou. Voliči podle Schulta ve světle těžkostí odcházející Británie pochopí, že v EU je čeká lepší budoucnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Musím kroutit hlavou nad tím, co tady zaznělo za polopravdy, nesmysly a strašení
Projev 48. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 6. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský krajský úřad získal certifikáty potvrzující, že funguje kvalitně a s ohledem na životní prostředí
Vedení a zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje učinili další kroky k tomu, aby úřad byl vnímán jako efektivně fungující, komunikující, kompetentní veřejná instituce, která má spokojené klienty a partnery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Krátce po britském referendu přibývá útoků. Tohle se stalo u polského centra v Londýně
V neděli, tedy dva dny poté, co si Britové zvolili odchod z Evropské unie, se na dveřích Polského kulturního centra nacházejícího se v centrální části Londýna objevilo rasistické graffiti s vulgárním obsahem. Již den po incidentu začaly do centra proudit davy lidí vyjadřujících svou podporu a vděk polské komunitě – centrum bylo doslova obsypáno květinami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Václav Klaus mladší: Bruselská arogance pokračuje. Němci si vyberou a svolají nějakou skupinu, a my si počkáme v předpokoji na výsledek
ROZHOVOR Odborník ODS pro školství Václav Klaus mladší vnímá Evropskou unii jako ryze nedemokratické těleso, které přináší ekonomickou stagnaci, přináší ubývající demokracii, přináší regulace. Ale v možnost reformování Evropské unie, která by zvýšila její oblibu u občanů evropských zemí, nevěří. „Myslím, že k ní nemůže dojít, protože je přímo proti zájmu evropských elit. To je stejné, jako kdybyste chtěli po komunistech, ať zavedou svobodné volby, svobodné podnikání, v tu chvíli to umře,“ řekl Václav Klaus v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Protony budou standardní konvenční metodou, nepochybuje prezident organizačního výboru světové konference PTCOG55
Experiment, nebo standard?! Tak už otázka ohledně protonové terapie nestojí Rozhovor s prezidentem organizačního výboru světového kongresu o částicové terapii PTCOG 55 a primářem Protonového centra MUDr. Jiřím Kubešem, Ph. D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bradáč (SPO): Jádro a slupka EU
V poslední době, a nejen v souvislosti s Brexitem, slyšíme z úst naších vedoucích politiků, ekonomů, tzv. analytiků a jiných „expertů“, že bychom se měli snažit být součástí, či přímo v jádru, nebo ještě lépe „tvrdém“ jádru, EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Dopravní podnik přeruší provoz metra na lince C kvůli opravě trati
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) přeruší z důvodu opravy trati provoz metra na lince C v úseku Pankrác – Roztyly, a to obousměrně. Výluka proběhne od zahájení provozu v sobotu 2. 7. do ukončení provozu v neděli 10. 7. 2016. Ve vyloučeném úseku bude zavedena náhradní autobusová doprava. Cestujícím budou v průběhu výluky k dispozici informátoři DPP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Seniory lákají moderní technologie, říká radní Lachnit. A nabízí cestu, jak jim je zpřístupnit
Mezi nejoblíbenější součást prázdninového programu Léto s Komunitním centrem Prádelna na pražském Smíchově patří již opakovaně jednodenní poznávací výlety pro seniory. Nejinak je tomu i letos, a proto jsme se zeptali radního Městské části Praha 5 JUDr. Petra Lachnita, jak to aktuálně probíhá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Bránili jste Britům v cestě svobody, ale oni si jí stejně našli. EU v dnešní podobě končí, píše Marine Le Penová
Vystoupení z Evropské unie, jež si obyvatelé ostrovního království odhlasovali v referendu před několika dny, velmi potěšilo šéfku francouzské nacionalistické Národní fronty Marine Le Penovou. Britové dle ní udělili všem lekci demokracie a bylo by jenom dobře, kdyby takovouto šanci včetně Francouzů dostaly i další národy Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Raná péče sluchově postižených hájí zájmy slyšících rodičů a nikoli dětí
Mezirezortní kulatý stůl k problematice poskytování Rané péče pro sluchově postižené (dále SP) je první svého druhu v novodobé historii u nás a uskutečnil se za účasti klíčových zástupců všech tří ministerstev, poskytovatele Rané péče, odborníků, ale především i zástupců komunity neslyšících sdružených pod hlavičkou ASNEP (Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel) i zástupců odborné veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj podpoří lodní dopravu na Slezské Hartě
Moravskoslezský kraj umožní turistům vyhlídkové plavby po Slezské Hartě. Poskytne 10milionovou dotaci svazku obcí Mikroregion Slezská Harta na nákup a provoz velkokapacitní lodi. Ve čtvrtek o tom rozhodli krajští zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Člověk v tísni jako americký agent? Bezpečnostní analytik Schneider k tomu objevil zajímavé věci
Komentátor Svobodného fóra Jan Jandourek se před několika dny pozastavil nad článkem analytika Jana Schneidera, v němž dotyčný dle komentátora vyčítá Člověku v tísni aktivitu proti ruským agentům v České republice, čímž prý ze sebe dělá hlásnou troubu. „To už je na Chocholouška, jak se říká,“ reaguje Schneider.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Povodí Odry dokončilo opravu balvanitého skluzu na Ostravici
Státní podnik Povodí Odry dokončil opravu balvanitého skluzu na vodním toku Ostravice ve Frýdlantě nad Ostravicí, v lokalitě nad Harcovským mostem, říční km 35,900–36,400. Úprava probíhala od letošního února a jejím cílem bylo stabilizovat koryto, zabránit postupující zpětné dnové erozi a zajistit bezpečné převedení průtoků Q20–Q100. Balvanitý skluz bude prostupný pro všechny vodní živočichy a nebude tvořit migrační bariéru. Oprava přišla státní podnik Povodí Odry zhruba na 5,8 mil. Kč bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Revoluční bezbateriový glukometr z ČVUT nabijete z mobilu a kdykoliv zobrazí naměřené hodnoty cukru
Student programu Elektronika a komunikace Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze Marek Novák se během studia zabýval vývojem unikátního bezbateriového glukometru. Ten má podobu kreditní karty a nabíjí se pomocí kontaktu s mobilním telefonem. Zařízení vzniklo jako start-upový projekt X.GLU a bylo představeno na konferenci Pioneers 2016 ve Vídni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Máme na vás složku, vyhrožoval prý Šlachta poslanci ČSSD. Nic takového jsem neřekl, popírá
O zasedání poslaneckého bezpečnostního výboru, které probíhalo minulý týden, vyplouvají na povrch zajímavé informace. Podle dnešního Práva měl Robert Šlachta na jednání výboru nevhodně tlačit na šéfa výboru Romana Váňu (ČSSD), který byl jedním z hlavních odpůrců toho, aby Šlachta před poslanci promluvil o údajném propojení policejních špiček s podsvětím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Český předseda německé Alternativy popisuje zděšení tamních eurohujerů po Brexitu. Prozradilo na ně opravdu nehezké věci
ROZHOVOR Výsledek britského referenda i motivy obyvatel Spojeného království k hlasitému „Ne“ Evropské unii komentuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda bavorské zemské organizace Alternativa pro Německo Petr Bystroň: „Brexit je jasným políčkem do obličeje eurohujerů typu Schulze, Junckera a Merkelové.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Primátor Paparega: Chceme se postarat o fotbalisty. Peníze ale poskytneme při splnění specifických podmínek
Už vloni deklaroval primátor Jan Paparega vůli města postarat se o všechny dětské a mládežnické fotbalisty ve městě Most. Tedy i o fotbalisty Fotbalové akademie Josefa Masopusta (FAJM). Nyní mostečtí zastupitelé tuto vůli zhmotnili do snahy převést práva a povinnosti z FK Baník Most 1909 (FKBM) a FAJM na Mostecký fotbalový klub, který je v majetku města. Na zajištění tohoto převodu zastupitelé schválili Mosteckému fotbalovému klubu účelově vázanou dotaci ve výši zhruba 4,8 milionu Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Úsvit k vyšetřovací komisi: Odpovědnost musí nést vedení policie nebo ti, kdo ho obviňují
Úsvit jednoznačně podporuje svolání vyšetřovací komise k reorganizaci policie. Vyšetřovací komisi považujeme za jediný orgán, který má šanci nezávisle vyšetřit celou kauzu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): BREXIT je důsledkem zkonstnatělosti EU BREXIT je důsledkem zkonstnatělosti EU
Odchod Velké Británie z EU je důsledkem chování jejích politiků například při řešení imigrační krize. Dále pak je důsledkem zkostnatělosti a přebyrokratizovanosti evropských orgánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Starosta Štyler blokuje okruh kolem Prahy proti rozhodnutí zastupitelstva
Je až neuvěřitelné, že by si někdo z Jižního Města přál zachování nadměrné kamionové dopravy skrz naši městskou část. Starosta Štyler je jedním takovým. Dle mého názoru je jeho jedinou osobní a sobeckou motivací získat si vliv, moc a podporu v uskupe
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Na paměť Vojtěcha Filipa bych nespoléhal
Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa rozhodl o invazi vojsk Sovětského svazu do Československa Ukrajinec Brežněv a většina vojáků SSSR byla ukrajinské národnosti. Takže to nebyli „Rusáci“?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Řeči z chodby: Mladej Klaus se s Turkem seknul
Václav Klaus jr. zapochyboval o smyslu dvacetileté intervence v Afghánistánu, a potažmo i o tisícových obětech vojáků včetně našich, když situace je tam evidentně horší než lepší - a hned se stal ve své straně okřikovaným kacířem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Jak komunisté falšují historii
Rusko prý hrálo v srpnové invazi do Československa jen malou úlohu. Britskému listu The Guardian to řekl šéf českých komunistů Vojtěch Filip.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
David Rath: Proč neprivatizovat nemocnice
Klišé zastánců privatizace říká, že je přeci jedno, komu nemocnice patří, důležité je, aby poskytovala kvalitní péči. Připomíná to tvrzení, že je jedno když je žena prostitutka, důležité je, aby sexovala jen s jedním mužem.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
TOPlist