Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.234x, což odpovídá cca 220.924-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Další teroristický útok se nezadržitelně blíží, zní od špiček Německa
Německý ministr vnitra Hans-Georg Maaßen hovoří v souvislosti s teroristickými útoky v Turecku o pronikání dalších teroristů na kontinent v rámci uprchlické vlny. Riziko dalších teroristických akcí v Evropě je prý bezprostřední.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Česká centra mají nového generálního ředitele
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek jmenoval k 4. červenci 2016 novým generálním ředitelem Českých center Jana Závěšického, který dosud působil v této příspěvkové organizaci MZV jako hlavní metodik a zároveň zástupce generálního ředitele. Jan Závěšický ve funkci vystřídá dosavadního, řízením pověřeného, Zdeňka Lyčku, který i nadále zůstane zaměstnancem MZV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
NATO by nejspíš chtělo bojovat s Ruskem do posledního Fina. Sledovali jsme Putinovu návštěvu ve Finsku, o které se jinak moc nepíše. Možná pochopíte proč
Na pozvání finské strany přiletěl na jednodenní pracovní návštěvu Finska ruský prezident Vladimir Putin. Helsinky tak obnovily tradici každoroční návštěvy ruského prezidenta v letním Finsku po dvouleté „krymské pauze“. Návštěvu pro ParlamentníListy.cz přímo ve Finsku sledovala Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Šlachta si moc dovoluje, notovali si prý politici napříč spektrem.A to je velmi podezřelé. Promlouvá šéf policejních odposlechů Almer
Jindřich Šídlo z Hospodářských novin zpovídal bývalého policistu Tomáše Almera, který působil jako ředitel Útvaru zvláštních činností. Almerovi se zdá podezřelá shoda politiků, že si bývalý šéf ÚOOZ Robert Šlachta moc dovoluje. Jeho odchod je tak jako tak ranou pro policii, ať už k němu došlo z jakýchkoliv důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Koskuba k Brexitu a Czexitu: To bude mazec! Europapaláši a frau Merkelová. A pan profesor Halík mi promine…
ROZHOVOR „Národní státy v mnohém ztratily svůj vliv. Frau Merkelová za přicmrndávání Monsieur Hollanda i pánů Junckera či Schulze to ráda převzala za ně. Možná i proto Brexit dopadl, jak dopadl. A že se to mnohých ješitných rádoby ‚euroveličin‘ těžce dotklo, je více než zřejmé,“ řekl v rozhovoru poslanec ČSSD Jiří Koskuba. A mnohé další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Starosta Lukša: Ministryně školství zase střílí od boku
Ministryně Valachová je akční členka vlády a neustále hýří nápady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Smekám před Nigelem Faragem, dovedl Brity k nezávislosti na EU
Reakce Petra Macha na rezignaci Nigela Farage
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Mýto nesmí skončit velkým průšvihem
Je potřeba se v koalici urychleně sejít a hledat řešení, aby mýtný systém neskončil velkým průšvihem a stát nepřicházel o 10 miliard za rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
STEM: Volební preference – červen 2016
Červnové preference v období těsně před Brexitem ukazují dílčí posuny přízně veřejnosti. Vládní koalice by v modelu posílila a získala by 143 mandátů. ANO zvětšilo svůj náskok nad druhou ČSSD. Ta společně s ostatními zavedenými stranami mírně oslabila. Posílili oproti tomu Piráti a SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Je to hrdina! Jenže hajluje. Trapas na Ukrajině
V Ukrajinské nejvyšší radě v Kyjevě se před několika dny slavilo dvacáté výročí sepsání ukrajinské ústavy. Vybrán za jednoho z řečníků byl údajný hrdina, mladý voják z ukrajinské armády, ten přečetl předem připravený text a za potlesku všech přísedících se rozloučil. Na celé situaci by nebylo nic divného, kdyby později nevyšlo najevo, že mladý voják je nacista, jehož facebooková stránka je plna nacistických symbolů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Tomáš Prouza vymyslel, jak zachránit EU
Evropská unie se v současnosti připravuje na odchod Velké Británie a podle státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzy je nutné si uvědomit, co přesně brexit znamená a do budoucna přinese. Je totiž čas se kriticky podívat na fungování Unie a uvědomit si, co nám přináší a proč bychom ji měli zachránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Průzkumy prokazují návrat vzácných druhů do remízků vysázených v polích
Letos na jaře měli odborníci poprvé možnost zkoumat nově založené plochy s výsadbami stromů v jednolité zemědělské krajině nedaleko Lukova. Našli zde vzácné brouky a potvrzují jejich přínos pro oživení krajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Uprchlí uprchlíci: Němci nám je vrátí zpět
Skupinu 25 Iráčanů, kteří odešli v dubnu z Česka do Německa, vrátí spolková republika do ČR. ČTK o tom dnes informoval správní soud v Drážďanech. Německé úřady chtěly Iráčany vrátit do České republiky už dříve, ti se ale rozhodnutí snažili zvrátit. Drážďanský soud jim však nevyhověl, a jejich návratu do Česka tak už nic nebrání. Zatím ale není jasné, kdy se uskuteční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Ceny elektřiny i zemního plynu šly dolů
Na energetickém trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno klesla ve 26. týdnu cena elektřiny i zemního plynu o cca 3 až 5,5 %. Ve 26. týdnu bylo na Energetické burze ČMKBK uzavřeno 99 kontraktů na dodávku 63,3 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele za 42,4 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Junek (KDU-ČSL): Národní parky musíme chránit před zástavbou
KDU-ČSL zákon o ochraně přírody a krajiny, který je v této době projednáván poslanci, podporuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Nigel Farage odstoupil
Nigel Farage rezignoval na svou pozici lídra protievropské strany UKIP. Učinil tomu tak pouhé dva týdny poté, co si obyvatelé Velké Británie v referendu zvolili vystoupení z Evropské unie. „Dosáhnout více jsem již nemohl,“ uvedl Farage.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Novináři sledovali Zemana v plavkách. Že vás to pořád baví, žasl
Prezident Miloš Zeman si užívá tradiční dovolenou na své milované Vysočině. Tradičně odpočívá na chalupě. Dnes poprvé vyrazil na rybník ve své „gumové jachtě za dva tisíce korun“, jak sám nazývá svůj gumový člun. Prezidentské zahájení letní plavební sněmovny ostražitě sledovali i novináři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Fajád, vydaný do Libanonu, je na svobodě
Libanonec Alí Fajád, o jehož vydání žádaly Česko Spojené státy, je na svobodě. Pustili ho z vazby v Bejrútu, uvedl dnes Český rozhlas Radiožurnál s odvoláním na advokáta Vladimíra Řičicu, který Fajáda v Česku zastupoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Šéf BIS Lang požádal o odvolání, zůstane do výběru svého nástupce
Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Jiří Lang požádal o odvolání z funkce. Na postu ale zůstane do doby, než vláda vybere jeho nástupce. Konkrétní termín odchodu ani výběru nástupce stanoven není. Langa do funkce šéfa civilní rozvědky jmenovala vláda před 13 lety, v tajných službách působí od 90. let. O jeho odchodu se mluví už několik měsíců, podotýká ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
MPSV: Hradecké dny sociální práce se zaměří na péči v rodinném prostředí
Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Ústavem sociální práce Univerzity Hradec Králové pořádá mezinárodní vědeckou konferenci XIII. Hradecké dny sociální práce, která proběhne 23. a 24. září 2016 již tradičně na půdě univerzity. Pro letošní rok bylo zvoleno téma Podpora člověka v jeho přirozeném prostředí, zájemci o aktivní účast se mohou hlásit už nyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Budeme muset spolupracovat s gaunery proti ještě větším gaunerům, přiznal natvrdo blízký rádce Schwarzenberga. Takže musíme zapracovat na vztazích s Tureckem, aby se nespojilo s Putinem
Analytik Tomáš Pojar, v minulosti náměstek Karla Schwarzenberga na ministerstvu zahraničí a později velvyslanec v Izraeli, v pondělním Interview ČT24 popsal, co nás čeká ve válce s terorismem. Proč se opětovně sbližuje Rusko s Tureckem a jak to bude dál v Egyptě či Libyi. Nemáme si prý představovat nějaký boj dobra se zlem. Konkrétně v Libyi si musíme zvolit spolupráci s gaunery proti ještě větším gaunerům, aby bylo možné stabilizovat situaci v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V Zoo Liberec jsou k vidění červnová mláďata – dvě zebry a osel
Hned na začátku prohlídkové trasy v liberecké zoo mohou nyní návštěvníci obdivovat čerstvě narozená mláďata kopytníků – dvojici malých zeber Chapmanových a osla somálského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 19:34, zobrazit podobné
VIDEO Islám jako náboženství míru? To je ta největší lež. Nemyslete si, vy fanatici, že ovládnete Evropu, vzkazuje známý holandský politik
Vůdce nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders ve svém aktuálním videu vyzývá Evropany ke společnému boji proti islamizaci kontinentu. Tvrdí, že příčinou všech našich problémů je islám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Politiky nulové tolerance v sociálně vyloučených lokalitách řešení nepřinášejí
Odhalila to analýza, kterou nechala zpracovat Agentura pro sociální začleňování z gesce ministra Jiřího Dienstbiera. Ten ji společně s Radkem Jiránkem, ředitelem Agentury, představil na tiskové konferenci ve středu 29. června v budově Úřadu vlády ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Britská libra je v troskách, v Číně se však radují. Chystají se do Londýna na nákupy
Britské referendum o členství v EU rozvířilo diskusi o budoucnosti jak v Unii, tak i za jejími hranicemi. Mnozí britští právní experti však stále připomínají, že referendum není závazné, a než vůbec někdo započne proces vystoupení, musí k tomu mít mandát. V Číně se však již radují, protože slabá libra umožňuje tamním obyvatelům vyrazit na nákupy či ušetřit za studia. Informuje The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr zdravotnictví odvolal ředitele FN Hradec Králové
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček s okamžitou platností odvolal z funkce ředitele fakultní nemocnice Hradec Králové Romana Prymulu. Důvodem odvolání jsou závažné skutečnosti zveřejněné v médiích a následně ověřené Ministerstvem zdravotnictví ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Dvacet Iráčanů z Německa se vrátí do ČR. Potvrdil to ministr Chovanec
Do Česka se má z Německa vrátit 20 z 25 iráckých křesťanů, kteří se v tuzemsku vzdali azylu a odjeli do Spolkové republiky. V tiskové zprávě to dnes oznámil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Lhůta pro jejich vrácení končí 23. prosince, po návratu budou umístěni do detenčního zařízení, odkud je může čekat následné vyhoštění do Iráku, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Martin Koller: BIS dokáže podělat naprosto všechno, mám s ní zkušenosti
ROZHOVOR Nejnovější plány americké armády, ale například i odchod šéfa české tajné služby BIS Jiřího Langa jsou v tomto týdnu zásadními tématy pro vojenského analytika Martina Kollera. Některá tvrzení z amerických dokumentů, která se teď objevla v českých médiích, jsou podle něj spíše úsměvná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Další akce proti ČT. Tentokrát s podstatnou inovací
Strana práv občanů senátora Jana Veleby se spolu se Svobodou a přímou demokracií Tomia Okamury rozhodla vydat petici, která si bere za cíl zrušení povinnosti platit koncesionářské poplatky pro seniory a zdravotně postižené a pro ty ostatní je učinit pouze dobrovolné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ruský novinář: Rusko je politický neandrtálec, co umí jen mávat rukama
Bývalý sovětský a později ruský novinář Alexandr Nevzorov dal rozhovor lotyšské televizi. Lotyšský moderátor se Nevzorova ptal zejména na jeho reportáže z pobaltských zemí, které dělal v období perestrojky. Ruský novinář promluvil i o současném Rusku. „Rusko bude vždy usilovat o získání dalších teritorií, bude rabovat a ponižovat ostatní,“ prohlásil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
V Jihlavě jsou prostřednictvím ROP Jihovýchod investovány tři miliardy
Regionální operační program Jihovýchod proplatil poslední evropské peníze projektům na Vysočině a jeho fungování po téměř deseti letech pomalu končí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Vodní nádrže jsou na sucho připraveny
Ministerstvo zemědělství řeší, jak zajistit dostatek vody při možné změně klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Otřesná pravda a Bill Clinton. Profesor Rajko Doleček sahá na bolavé a krvavé místo
Česko-srbský lékař profesor Rajko Doleček se ve svém textu zaslaném serveru ParlamentníListy.cz vyjádřil k masakru ve Srebrenici. Vzpomněl také na exprezidenta Spojených států amerických Billa Clintona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09: Platy učitelů by měly být na úrovni příjmů policistů
Vzdělání mladých lidí považuje TOP 09 za nejlepší investici do budoucnosti a zároveň za prevenci budoucích závažných problémů. Pokud je výchova prevencí, pak silové složky státu jsou nástrojem represe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Budeme papírovat nebo sportovat?
„Obec zpracovává pro své území v samostatné působnosti plán rozvoje sportu v obci a zajišťuje jeho provádění.“ To je doslovná citace z návrhu zákona o podpoře sportu, která mi opravdu při projednávání zákona o podpoře sportu v Senátu vyrazila dech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Výstava fotografií na nádvoří Náprstkova muzea představí obyvatele Nové Guineje
Národní muzeum otevírá na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur novou panelovou výstavu velkoformátových fotografií s názvem Současný život na Nové Guineji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Potoky krve a kusy lidských těl na chodníku. Podrobnosti z Bagdádu
O víkendu došlo v iráckém Bagdádu k dalšímu teroristickému útoku, ke kterému se přihlásil Islámský stát. Doposud se hovoří o více než sto obětech a sto padesáti zraněných. Vedle dospělých zemřelo asi 25 dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Bohdalová (ČSSD): Zlaté české ručičky? Kde však jsou?
Je to paradox, který se ukazuje ve sdělovacích prostředcích. Noviny jsou plné zpráv o chybějících soustružnících, pekařích, nástrojářích, o tom, že nejsou lidé do továren. Ale co se školství týká, tak diskuse běží o maturitách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Šéf BIS Lang končí. Požádal o odchod ze služby
Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Jiří Lang končí ve své funkci. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) požádal o odchod ze služby. Důvody prý ředitel kontrarozvědky neuvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Setkání policejních šéfů ve Vídni
Policejní prezident generálmajor Tomáš Tuhý se ve čtvrtek 30. června 2016 ve Vídni zúčastnil společného setkání policejních špiček, na kterém se projednával text Společné deklarace k řízení migračních toků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Van der Bellen: Zvítězím i tentokrát
Kandidát Zelených a vítěz posledních rakouských prezidentských voleb Alexander Van der Bellen si věří i v opakovaných volbách. Ústavní soud totiž v pátek prohlásil výsledky voleb za neplatné a dojde k jejich opakování. Van der Bellen ve volbách porazil kandidáta pravicově populistické FPÖ Norberta Hofera. „Postavíme znovu na nohy celorakouské občanské volební hnutí a znovu zvítězíme,“ řekl Van der Bellen v prohlášení, jež zveřejnil server SvobodnéFórum.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Žhavá novinka: Američané plánují zaplnit naše nebe svými bezpilotními letadly
Americká armáda požádala české úřady o povolení pro přelety obřích špionážních dronů. Jejich velikost je srovnatelná s dopravními letouny. Drony Global Hawk mají létat nad Českem na své výzvědné lety na hranice Ruska. Píše o tom deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Sobotka si plete pojmy s dojmy a Evropská unie je nereformovatelná
OVM v ČT opět nezklamaly. Je potřeba hovořit o Brexitu, který je v podstatě realitou, než se ptát na zpackanou privatizaci OKD a její důsledky, za co může výhradně ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Ne, oni nezmizeli. Ještě o nich hodně uslyšíme
Všechna média jsou zahlcena rozhodnutím většiny ve Velké Británii, respektive ve staré dobré Anglii a Walesu. A zdá se, že „uprchlíci“ zmizeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vostradovský (STAN): Starostové se starají, aneb na venkově nám záleží
Starostové mají dlouhodobě mezi politiky největší důvěru obyvatel. Dalo by se říci, že na venkově to platí ještě víc. Na rozdíl od velkých měst, krajské či celostátní politiky jsou starostové v první „bojové“ linii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Dienstbier je beznadějný trouba. Kalousek prozradil, co si o ministrovi bez ministerstva říkají se Schwarzenbergem
Na české politické scéně znovu létají hromy a blesky. Není to tak dávno, co se zklidnila situace mezi ČSSD a hnutím ANO okolo reorganizace policie. Dnes zahřmělo znovu, a to kvůli mýtu. Znovu se do sebe pustily dvě nejsilnější vládní strany. Pozadu však nezůstává ani pravicová opozice. Do slovní bitky se na dálku pustili ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který Dienstbiera označil za „beznadějného troubu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Šaldová (TOP 09): Motivujme k mateřství i ženy s vyššími příjmy
Jazýček demografických vah se neúprosně vychyluje v neprospěch produktivních obyvatel, na nichž stojí financování důchodového systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kudelová (ČSSD): Daří se rozvíjet turistický ruch v regionu
Komentář Heleny Kudelové, zastupitelky Moravskoslezského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Transparentnost při udělování veřejných podpor
Od 1. července 2016 vzniká poskytovatelům veřejných podpor za účelem zvýšení transparentnosti při jejich poskytování povinnost zveřejňovat údaje o jednotlivých poskytnutých podporách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Kam kráčí cestovní ruch v našem kraji?
S přicházející dobou letních dovolených, ve které už jen málokdo chce slyšet něco o politice, vyvstává každému odpovědnému politikovi na mysl jedna zásadní otázka. Co my a turistický ruch?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nigel Farage odstupuje, ale neutíká před zodpovědností. Toto k jeho rezignaci píší čeští fandové Brexitu
Odstoupení šéfa UKIP Nigela Farage z postu předsedy strany po jeho vítězném tažení za Brexit vyvolalo mnoho reakcí. Někteří se jej však vehementně zastávali a gratulovali mu k obdivnému výkonu dovést Velkou Británii na pokraj vystoupení z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
MMR uvolnilo z rezervy jeden milion korun na územní plány pro obce
V rámci národního programu „Podpora územně plánovacích činností obcí“ byla uvolněna povinná finanční rezerva programu, která určena pro případné krytí mimořádných požadavků vzniklých v průběhu roku. Dostane se tak na některé náhradní projekty pro obce, které usilují o územní plány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rady od hasičů – jak zabezpečit byt nebo dům před odjezdem na dovolenou
Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji vyrážíme na dovolenou a ze svých domovů se vzdalujeme na delší čas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Rezignaci Nigela Farage považuji za zbabělost
Nigel Farage rezignoval na funkci předsedy britské euroskeptické strany UKIP. Po Borisovi Johnsonovi je tak už druhým lídrem kampaně za brexit, který se vzdal politické zodpovědnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Šrámek (ANO): Brexit? Blahobyt a selhání mladé generace Britů
Mnozí velmi špatně čtou analýzu britského referenda. Odkazují se na to, že venkov, starší generace a lidé s nižším vzděláním poslali Británii do ekonomické nejistoty a mezinárodní izolace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Říci, že muž a žena jsou odlišní, se dnes už nesmí. Jiří Dienstbier a podobní prý rozjeli proces, který už nejde zastavit
Komentátor serveru Echo24.cz Martin Weiss se ve svém komentáři rozhovořil o rozhodnutí Ústavního soudu, že homosexuální páry mohou adoptovat děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Přešlapování s ministerstvem dopravy zažívají také kraje
Regionální železniční doprava stále čeká na několikátou, snad už finální a konečně platnou verzi modelu pro nákup nových vlaků s využitím fondů EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Státní plavební správa: Zásady bezpečného koupání
Řeky, jezera, vodní nádrže a rybníky jsou v létě místem pro rekreaci, koupání a vodní sporty. Jsou ale zároveň vodní cestou, kde platí pravidla plavebního provozu, zjednodušeně připomínající pravidla silničního provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tiso (TOP 09): Do středočeských nemocnic tečou miliardy korun. Bez koncepce
Středočeský kraj se právě probudil. Aby mohly krajské nemocnice žádat o dotace z Evropských strukturálních fondů, musí žadatel – nemocnice, předložit koncepci rozvoje zdravotnictví Středočeského kraje. Po osmi letech tedy kraj ušil horkou jehlou koncepci rozvoje zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Miliardy z mýta v ohrožení. Koalici dohání vlastní neschopnost
Už i ČSSD zjistila, že je téměř nemožné od ledna příštího roku vybírat v České republice mýto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
SSHR: Benzínu je zatím dostatek
SSHR monitoruje situaci na trhu s benzínem v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Metodika k plnění povinnosti transparentnosti
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zveřejnil na svých stránkách Metodiku k plnění povinnosti transparentnosti a odkazy na systém Evropské komise TAM, který bude využíván za účelem plnění nové povinnosti poskytovatelů zveřejňovat určité údaje o veřejných podporách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Takto prý v Německu dopadl plán "uprchlíci do výroby": Přivedli je do továrny a zjistili, že třetina neumí ani psát
REPORTÁŽ „Němci i Švédové si ze začátku migrační krize slibovali, že z uprchlíků si vyberou odborníky či šikovné lidi pro práci ve svých automobilkách nebo i do jiných špičkových firem, kde už fungují pokročilé technologie. Nakonec ale například v Německu zjistili, že třetina z těch imigrantů, se kterými se počítalo třeba do Siemensu, neumí ani psát,“ zaznělo z úst politiků a vysokoškolských pedagogů na ostravském setkání ohledně aktuálních politických témat, které připravil tamní spolek Mladých konzervativců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Jak se bránit zveřejnění citlivých nahrávek
Jaké jsou možnosti obrany v případě, kdy třetí osoba bez Vašeho svolení či vědomí zveřejní na internetu Vaše soukromé fotografie či videozáznamy, které jsou citlivého charakteru?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Přešlapování s ministerstvem dopravy zažívají také kraje
Regionální železniční doprava stále čeká na několikátou, snad už finální a konečně platnou verzi modelu pro nákup nových vlaků s využitím fondů EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
SŽDC: Z Kolína do Havlíčkova Brodu se bude cestovat rychleji a bezpečněji
Správa železniční dopravní cesty zlepšila parametry železniční tratě Kolín – Havlíčkův Brod v mezistaničním úseku Golčův Jeníkov – Vlkaneč. Hlavním cílem projektu je uvedení této trati do technického stavu odpovídajícího evropským parametrům a standardům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Chovanec nemá pro Šlachtu práci. A ten od něj ani žádnou nechce
Ministerstvo vnitra nemá pro bývalého šéfa protimafiánské policie Roberta Šlachtu pracovní nabídku, řekl dnes novinářům ministr Milan Chovanec (ČSSD). Šlachta podle Chovance o jiné místo nepožádal. Šlachta odešel do civilu ke konci června, protože nesouhlasil s chystanou reorganizací policejního sboru, při níž se protimafiánský útvar sloučí s protikorupční policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zkrachovalci. Miroslava Němcová mimořádně ostře
ROZHOVOR Pokud Evropská unie nezamezí migraci a nezklidní tak nálady v Evropě, pak podle bývalé předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové končí a Britové byli jen první, kteří zazvonili umíráčkem. „Myslím, že Británie to ukázala jasně. Nerozhodly žádné ekonomické důvody. S Brity zamával pocit, že nemají vládu nad svou zemí ve svých rukou. A přesně to stejné bude ve všech ostatních zemích. Všichni chceme, aby se nám ekonomicky dařilo, všichni chceme být bohatší, ale každý, s kým mluvím, má na prvním místě bezpečnost ve smyslu migrace,“ prohlásila poslankyně ODS v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
S „krachem“ Británie je to prý jinak. Toto příznivci EU neuslyší rádi
Oproti katastrofickým vizím příznivců Evropské unie Velká Británie brexit přežila a dnes dokonce posílila také libra. Jak navíc uvádí deník Daily Mail, o vyjednání nových obchodních dohod s Velkou Británií již horečně usilují Spojené státy, Austrálie, Jižní Korea, Indie či Čína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zvára (Svobodní): Právo na adopci nebo uspořádání vztahů?
Úterý rozvířilo rozhodnutí Ústavního soudu, které média prezentují tak, že registrovaní homosexuální partneři mají právo adoptovat děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kdo nechce německou Evropu, má prý podpořit silnější Brusel
Nezačne-li Evropská komise po britském referendu jednat a urychleně řešit důležité problémy Evropské unie, musí se iniciativy chopit vlády jednotlivých členských zemí, uvedl německý ministr financí Wolfgang Schäuble v rozhovoru pro list Die Welt am Sonntag. Jeho slov si všímají už i čeští politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
TA ČR: Vyjádření k výsledku kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zveřejnil výsledek kontroly v Technologické agentuře ČR (TA ČR). Ten potvrdil správnost jejího strategického směrování i fungování v oblasti podpory aplikovaného výzkumu v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Proč se Evropa cítí být ohrožena imigranty?
Podle mého názoru to jsou dva různé důvody. Jedním z nich je neslučitelnost islámské ideologie se svobodou a demokracií a druhým je to, že se přestala Evropa množit, čímž pomalu ztrácí zachování své kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
A už dost. Vladimir Putin prý chystá zdrcující úder
Jediná ruská letadlová loď Admirál Kuzněcov se připravuje k vyplutí směrem do Sýrie, kde bude sloužit jako základna pro letecké útoky proti džihádistům. Informaci zveřejnila ruská agentura TASS, jež se odvolává na zdroj v ruské armádě. Informace se objevuje i na britských serverech, například the Sun píše, že Putin „vysílá do Sýrie letadlovou loď s úmyslem zničit Islámský stát jednou provždy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Využívání výsledků výzkumu v praxi vázne
Pět z osmi kontrolovaných projektů do praxe nepřešlo, problémy měly i zbylé projekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vnitro zajistilo spuštění registru smluv od začátku července, očekává se v něm každý den až 15 000 nových smluv
Resort zvolil unikátní způsob vybudování informačního systému - levněji a rychleji než obdobné varianty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Co takhle zachránit svět? ČT spouští prázdninovou soutěž Déčka nejen pro děti
Česká televize připravila na letní prázdniny celorepublikovou rodinnou hru Zastavte roboty. Projekt propojuje webovou hru, výlety do přírody, televizní vysílání i návštěvy kulturních či historických památek a měst. Děti v roli agentů tak pátrají po ukrytých symbolech na více jak sto sedmdesáti místech po celém Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Na Velehradě dnes začínají Dny lidí dobré vůle
Je pondělí 4. července a v obci Velehrad právě začínají každoroční cyrilometodějské oslavy. Jedná se o největší oslavy svého druhu u nás a letos si při nich lidé dobré vůle připomenou Svatý rok milosrdenství. Sedmnáctý ročník přináší bohatý program pro všechny věkové kategorie. Dny lidí dobré vůle vyvrcholí v sobotu 5. července Národní poutí Velehrad 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Příští pátek a sobotu proběhnou na Švihově netradiční prohlídky fasád
V pátek a v sobotu 8. a 9. července budou mít návštěvníci Švihova jedinečnou příležitost objevovat běžně skryté krásy hradu, a to včetně prostor nově zrekonstruované hradní věže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek vyhlašuje celostátní soutěž Přeměna odpadů na zdroje
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek vyhlásil 1. ročník celostátní soutěže "Přeměna odpadů na zdroje". Partnery MPO jsou Unie zaměstnavatelských svazů ČR a Svaz průmyslu druhotných surovin ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Merkelová popraví Junckera, který snídá koňak. V Evropě se schyluje k převratu
„Tlak na Junckerovu rezignaci bude jen narůstat a bude to Angela Merkelová, která se s tím bude muset v příštím roce vyrovnat,“ sdělil novinářům Sunday Times nejmenovaný německý ministr. Evropa se rozděluje na dva tábory: jedna skupina podporuje Junckerovu federalizační politiku a druhá ho má za opilce a špatného lídra, který může za Brexit. O post se prý zajímá Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Přesné informace: Jak moc musí poslouchat EU ti, kteří v ní nejsou, ale přesto mají její výhody
Ekonomicky může Británii vystoupení z EU poškodit jedině v případě, že pomstychtiví poslanci z lidovecké frakce zamítnou dohodu o volném obchodu mezi EU a Británií. I kdyby taková situace nastala, Británie si ji vykompenzuje svobodnějším obchodem s USA, Kanadou, Austrálií, Čínou, Afrikou a dalšími zeměmi, píše na svém blogu na serveru iDNES.cz bloger a funkcionář Strany svobodných občanů Martin Pánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Tajný penězovod? Veřejné peníze prý jdou zelenému hnutí
Někdejší brněnský radní za ODS Robert Kotzian dnes působí v pozici předsedy spolku Brno , který si klade za cíl prosazovat rozvojové projekty, jež mají být ku prospěchu jihomoravské metropole. Kotzian si však nevšímá jen rozvojových projektů ve městě, ale také toho, kudy tečou městské peníze. A zarazilo ho údajné propojení městského penězovodu a Hnutí DUHA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Z Británie: Cizinci snižují cenu práce. Z toho těží bohatší, ale ti ostatní...
Hlasování pro odchod z EU bylo v Británii nepochybně vybuzeno strádáním chudší poloviny národa. Ta požadovala zastavit příliv nekvalifikovaných, převážně mladých dělníků z Evropy, protože její manuální a řemeslnické mzdy stagnují, nájmy stoupají a ještě k tomu musí snášet přetíženou dopravu, zdravotnictví a státní školy s množstvím neanglicky mluvících dětí. Upozornil na to politolog a nakladatel Alexander Tomský v článku, který vyšel v časopise Týždeň a který zveřejnil také server Neviditelný pes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Vnutí nám bruselský ferman i koloniální smlouvy?
„Evropská komise chce o smlouvách o volném obchodu typu TTIP rozhodnout, aniž se dotáže národních parlamentů,“ píše spolková ministryně spravedlnosti ve vládě Gerharda Schrödera (1998-2002). Za „cynické“ a „škodlivé“ to považuje dvojnásob po brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Gabriel (BPP): Starosta, král, nebo belzebub?
O kom je řeč? O starostovi MČ Praha 11 Ing. Štylerovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Nabourané vztahy s USA? Schapiro a korupce, zahrozil Miloš Zeman. A je veselo i s účastí Kalouska, Doubravy či Zlatušky
ANKETA Zatímco někteří politici hovoří o „seznamu odměněných“ Hradem, hlouposti a dokonce hulvátství, další by nejraději vyhostili amerického velvyslance ze země. Ostré reakce následovaly poté, co v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz vyslovil prezident Miloš Zeman znepokojující hypotézu o tom, že Andrew Schapiro může být zapleten do jistého druhu korupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Pane Kalousku, pozor, blíží se pětiprocentní hranice. Jak by nyní ve volbách dopadli ostatní?
Hnutí ANO by zvítězilo ve sněmovních volbách, pokud by se uskutečnily v červnu. Druhá by skončila ČSSD a třetí KSČM. Vyplývá to z volebního modelu, který sestavila agentura STEM na základě nejnovějšího průzkumu stranických preferencí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO zahnané do kouta. Podpoří "lex Babiš", přestože omezí byznys svého šéfa
Poslanci si spočítali, že zákon projde i bez jejich hlasů, a pokud by hlasovali proti, mohli by mít problém u veřejnosti.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 4.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Je horko a ČSSD ještě přitápí pod kotlem: Nové vystoupení proti hnutí Andreje Babiše
Výběr kamionového mýta od začátku příštího roku je ohrožený. Návrh ministerstva dopravy na prodloužení smlouvy s dosavadním provozovatelem, společností Kapsch, bez výběrového řízení považují tři vládní komise za nezákonné. Na dnešním setkání s novináři to řekl místopředseda ČSSD, ministr vnitra Milan Chovanec. Koaliční ČSSD nyní bude chtít vědět, zda má ministerstvo dopravy připravenou záložní variantu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Mladí se sportu nevěnují, neumí ani pořádně udělat kotoul, povzdechl si žokej Váňa
ANO nasadilo do senátních voleb v Karlovarském kraji známého žokeje Josefa Váňu. Ani v komunální politice se ale nejedná o zcela neznámé jméno. Několik volebních období působil jako místostarosta Chyše. Jak bude chtít své zkušenosti zúročit v Senátu? A proč se po letech rozhodl vrátit do politiky? O co by se chtěl zasadit? Prozradil nám také, proč do horní komory kandiduje právě za hnutí ANO, a nikoliv za T0P 09 jako před šesti lety ve volbách do Sněmovny. A nejen to…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Státní ozbrojenci nastoupili na Romy a tvrdě zakročili. Českem obíhá VIDEO z Ruska
Na českém internetu koluje video odvysílané ruským „prvním tulským“ televizním kanálem, na kterém je vidět, jak ruská jednotka speciálního nasazení (OMON) zasahuje proti obyvatelům romského původu z obce Plechanovo v Tulské oblasti. Mnohé domy měly být údajně nelegálně napojené na přípojky plynu a elektrické energie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) a Národní socialisté – LEV 21 oslavili prázdniny
Mgr. Tomáš Vandas – předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a Ing. Petr Benda, 1. místopředseda Národní socialisté – LEV 21, uspořádali akci pro děti s názvem Konec školního roku aneb Hurá na prázdniny, kde oslavili společně s dětmi konec školního roku a začátek prázdnin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
USA se na nás vykašlou. Anebo, naopak, u nás chystají válku s Ruskem. Temné odhady informovaného muže
„Blížící se summit NATO je jednou z mnohých velkých událostí, které tento rok vytvoří obrázek budoucnosti globální politiky z jejího západního pojetí. Mimo jiné to jsou prezidentské volby v USA, referendum o vystoupení Velké Británie z Evropské unie, předpovědi nové krize na finančních trzích a vnitřní problémy EU rostoucí s euroskepsí. Na summitu můžeme očekávat i načrtnutí budoucího vztahu NATO–Rusko,“ uvedl pro server ParlamentnéListy.sk slovenský politolog Jozef Hrabina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (Nezávislí): Proč přenášíme zátěž nevychovaných spratků z ghet za naše malé děti?
Velmi mne baví výtky EU, jak tady diskriminujeme Romy. Naopak - diskriminujeme bílé děti, když na ně házíme povinnost zvládat spolužáky - nevychované spratky z ghet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka se nám takto vyjádřil ke skandálu v církvi. Nevidí to tak černobíle. Čtěte
Arcibiskup pražský, kardinál Dominik Duka, zaslal ParlamentnímListům.cz vyjádření k článku „Skandál v církvi. Aktivní gay údajně fakticky řídí nejznámější český řád a prodává nekale řádový majetek. Jde i o restituce. Řeší to i ve Vatikánu a toto nám řekl Duka“, který vyšel minulou středu na ParlamentníchListech.cz. Dle Duky se nekalé zacházení s majetkem nepotvrdilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Každý člověk chce žít v prostředí, které zná a které si může uzpůsobit podle svých představ
Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Ústavem sociální práce Univerzity Hradec Králové pořádá mezinárodní vědeckou konferenci XIII. Hradecké dny sociální práce, která proběhne 23. a 24. září 2016 již tradičně na půdě univerzity. Pro letošní rok bylo zvoleno téma Podpora člověka v jeho přirozeném prostředí, zájemci o aktivní účast se mohou hlásit už nyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Jsou dny, kdy ekonomika a nakupování nemají být na prvním místě
Poté, co první pokus skončil taškařicí, se napodruhé podařilo v Poslanecké sněmovně prosadit omezení prodejní doby v malo a velkoobchodě během osmi státních svátků v sedmi dnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vládní Rada pro konkurenceschopnost a hospodářský růst schválila rozšíření svého vedení
Třetím místopředsedou Rady vlády pro konkurenceschopnost a hospodářský růst (RVKHR) se stal koordinátor digitální agendy České republiky Tomáš Prouza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Nejvyšší soud rozhodl, že pozemky pod bytovým domem městu Semily skutečně nepatří
Nejvyšší soud se ztotožnil s právním názorem ÚZSVM a odmítl dovolání města Semily proti rozsudku Krajského soudu v Hradci Králové. Ten rozhodl, že pozemky pod bytovým domem jsou ve státním vlastnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Moravec a svědectví o Bakalových novinách: Andrej Babiš vytáhl další dávku. A v MF Dnes se náhodou objevila fotka mocných lidí
Hnutí ANO ministra financí Andreje Babiše dnes na svém facebookovém profilu upozornilo na skutečnost, že v Hospodářských novinách, které patří do portfolia uhlobarona Zdeňka Bakaly, asi velice brzy vyjde článek týkající se reorganizace policie. „Vy si nyní můžete přečíst, jak se takový článek dělá, a dokonce vám dopředu ukážeme odpověď, kterou jeho autorovi poslal Andrej Babiš,“ píše se na facebookovém profilu. A shodou okolností také v dnešní MF Dnes, patřící Andreji Babišovi, vychází zajímavé fotografie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Překročení hranice na nepovoleném místě může být trestáno peněžitým trestem
V souvislosti s omezením volného pohybu osob přes česko-polskou hranici a znovuzavedením hraničních kontrol Polskou republikou ve dnech 4.7.-2.8.2016 upozorňujeme, že státní hranici je dovoleno překračovat v uvedeném období pouze na vymezených hraničních přechodech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Totální výmysly! Zakladatel Greenpeace zběhl od ekologů a sdělil, čím nás prý „oblbují“
Kanadský ekolog Patrick Moore byl jedním z lidí, kteří zakládali hnutí Greenpeace. Přišel však den, kdy hnutí znechuceně opustil protože se mu zdálo, že původní idea prosazování míru a soužití člověka s přírodou se vytratila, resp. se podle Moora zvrhla v ekoterorismus, který je třeba odmítnout. K dovršení všeho zlého se ještě tito lidé spojili s radikální levicí a začaly využívat postupů, k nimž podle Moora sahala už katolická církev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Půl miliardy korun? Marek Dalík si o ně prostě řekl, asi se ani s nikým nedomlouval, tvrdí soud
Lobbista Marek Dalík si má odsedět čtyři roky ve vězení. A to za to, že se „v podstatě chopil určité příležitosti a prostě řečeno to na zástupce dodavatele zkusil“. Toto zaznělo v odůvodnění rozsudku pražského vrchního soudu. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Přímo z místa: Chudí, staří a hloupí volili proti EU? Češka žijící v Anglii důrazně vstupuje do práce novinářů
ROZHOVOR Vnímají běžní Britové odchod z Evropské unie stejně jako jejich vládní reprezentace? Na to se ParlamentniListy.cz zeptaly české krajanky Šárky Nurdin, která žije už delší dobu v Anglii. Ta například říká, že hysterie mezi východoevropskými přistěhovalci se už vytratila, protože vyjednávat s Bruselem se bude řadu měsíců. Londýnu dělají spíše vrásky separatistické tendence Skotů a Irů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kéž by byl u nás majdan a smetl toho hajzla, napsal Tomasz Peszynski o Miloši Zemanovi
Prezident republiky Miloš Zeman poskytl rozhovor serveru ParlamentníListy.cz a znovu tím vzbudil pořádný rozruch. Spustil ostrou kanonádu směrem k ambasádě Spojených států amerických, kde sídlí velvyslanec Andrew Schapiro. Přimíchal k tomu v kritickém duchu i ukrajinský Majdan. A tím zvedl ze židle aktivistu „pražského Majdanu“ Tomasze Peszynského, který si nebral servítky a označil Miloše Zemana za „hajzla“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg pro PL: V Rakousku má Hofer velkou šanci, díky venkovanům. EU musí lidi přestat buzerovat
ROZHOVOR Chyby v rakouských volbách zavinilo jen lajdáctví, říká někdejší prezidentský kandidát a zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg. Ten dává velkou šanci na zvolení Norbertu Hoferovi, protože v „prázdninových“ volbách mu prý dají velké množství svých hlasů venkované a lidé z menších měst, což pak bude vzpruhou pro ostatní populistické strany v Evropě. Podle jeho dalších slov musí projít Evropská unie zásadní reformou, kdy se budou členské státy především domlouvat na opatřeních v ekonomické, energetické a bezpečnostní oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vůl a kráva, staří a hloupí lidé. Zdeněk Zbořil úderně o tom, co zní Evropou po Brexitu, o chování Němců k nám a také o ,,úspěších" Ukrajiny
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Na tvrzení, že pro Brexit hlasovali méně vzdělaní, chudší a také starší lidé, kteří tak kazí mladým budoucnost, reaguje politolog Zdeněk Zbořil poznámkou, do kolika let by lidé mohli chodit volit a jak by to bylo s blondýnami nebo závislými na drogách. K bolestivým ranám, které na mezinárodní scéně v poslední době utrpěla Ukrajina, říká, že nejde jen o prohru na pomyslné politické šachovnici, ale ve skutečnosti je to už dávno pohyb za startovní čarou ukrajinské koloniální podřízenosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Polsko ode dneška na měsíc obnovuje kontroly na hranicích
Polsko ode dneška na měsíc obnovuje kontroly na vnitřních hranicích schengenského prostoru volného pohybu, včetně hranic s Českou republikou. Důvodem jsou tři významné mezinárodní akce, které se v červenci uskuteční na polském území. Úřady připomínají, že kontroly budou pouze namátkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Podpora energeticky úsporných opatření znamená i značnou finanční úlevu pro rozpočty měst a obcí
Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR dnes vyhlašují další výzvu zaměřenou na projekty energetických úspor a lepší využití obnovitelných zdrojů energie ve veřejných budovách. Dotace v celkovém objemu tří miliard korun pomůžou především městům a obcím významně snížit výlohy za energie ve veřejných budovách. Své žádosti mohou podávat od 1. září do 20. prosince 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 06:34, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Nezakuckal se premiér Babiš v Salcburku, když slyšel Macronovy hrozby?
Zdánlivě by to mohla být nepatřičná otázka vzhledem k tomu, že má až příliš osobní ráz, neboť co komu z voličů do toho je, kdy premiérovi zaskočí – jenomže v tomto případě je ve veřejném zájmu to vědět.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Macron vyhrožuje nesolidárním státům "vykopnutím" ze Schengenu
Podle iDnes.cz  francouzský prezident Emmanuel Macron tvrdě zaútočil na ty státy EU, které odmítají přijímat imigranty. Pohrozil jim vyloučením ze schengenského prostoru, což by těmto státům mohlo i vyhovovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Premiéru Babišovi jde ze Šojdrové hlava šejdrem.
Kdyby si premiér Babiš přečetl o Michaele Šojdrové něco na wikipedii, nemusel z ní udělat mediální hvězdu. Navíc mu přestávám rozumět.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 17:40, zobrazit podobné
Mravokárci.
Myslím, že toto silné a trapné téma se bude prodírat mediálním prostorem, dokud ho neukončí volby.  Anebo, až paní euro-poslankyně za KDU-ČSL Šojdrová přestane mást veřejnost citovým vydíráním.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Carthago delenda est
Kartágo musí být zničeno, tímto zvoláním prý římský státník Marcus Porcius Cato zakončoval každou svou řeč, byť se týkala čehokoliv. A přesně takto v duelu o zákazu reklam na spotřebitelské úvěry působil i Marek Výborný z KDU-ČSL.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Pocheho epocha 2 - Sirotčí vojska
Pocheho bývalý asistent Petříček coby nominant na ministra zahraničních věcí je roztomilým kompromisem. Poche a kmotři stojící za ním získají natrvalo to své (nebude se tu muset ani obcházet už takhle ohýbaný služební zákon) a prezident Zeman si opět dokáže svou převahu, co současně vyhovuje Andreji Babišovi. Premiérovi, jenž místo zaminira jezdí po Evropě, aby do nitra České republiky vysílal líbivou předvolební agitaci o zadržování migrace. Do ní…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 18:41, zobrazit podobné
TOPlist