Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.990x, což odpovídá cca 156.014-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Wollner z ČT šel po vlastníkovi údajně proruského webu. A toto se mu pak stalo
Marek Wollner vyslal svůj tým z pořadu Reportéři ČT po stopách Marka Pešla, tajemného vlastníka konspiračního webu Aeronet. Toho se jim najít nepodařilo, zjistili však, že s ním nic není, jak se zdá, a jeho poslední stopy vedou na Slovensko. Zřejmě se však vydali správným směrem, jelikož samotný Wollner se dostal pod palbu kritiky ze strany čtenářů webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kreténe, napsal aktivista Janu Zahradilovi. Ten se ozval a bylo veselo
Aktivista Martin Uhlíř sdílel na svém facebookovém profilu text Ondřeje Kanii. Zajímala by ho totiž reakce europoslanců Jana Zahradila (ODS) či Petra Macha (Svobodní).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Děsivá čísla z Londýna po referendu: Tři rasové útoky za hodinu, policie v ulicích posiluje...
Po uveřejnění výsledků britského referenda došlo v zemi k drastickému nárůstu hlášených zločinů z rasové nenávisti. Statistiky londýnské policie sebrané od 24. června do 2. července ukazují, že se v průměru odehrají tři takové činy za hodinu. Informuje The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Spor ohledně mýta se zítra pokusí vyřešit koaliční rada
Koaliční rada, která se sejde ve čtvrtek po jednání vlády, se bude zabývat dalším sporným tématem – situací kolem provozovatele mýtného systému na dálnicích a silnicích vyšších tříd. Špičky koalice by se měly také vrátit k návrhům hnutí ANO na úpravy koaliční smlouvy či k zákonům, které aktuálně projednává Sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
NATO: Naše jednotky v Pobaltí budou fungovat jako „drát“, o který Rusko zakopne, když se rozhodne pro invazi do Evropy
Jen pár dní před začátkem summitu NATO ve Varšavě se na webu Bloomberg přispěvatel Marc Champion rozhodl shrnout, co budou jeho účastníci pravděpodobně řešit a jak se na základě předešlých událostí stupňuje napětí mezi NATO a Ruskem. Na jednom se však shodnou všichni. Je třeba spolu více jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík: Jak můžete mluvit o uprchlících jako o sběři či řízené invazi nepřátel, a pak s klidným svědomím přistupovat ke stolu Kristovu?
Do těch, kteří mluví o uprchlících jako o řízené invazi nepřátel, se opět opřel kněz Tomáš Halík. Učinil tak v kázání, které proběhlo v litomyšlském chrámu Nalezení sv. Kříže v neděli 3. července. Text kázání zveřejnil server Christnet.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Fuj. Islamisté předvedli, jak krutá je jejich představivost, a ublížili lidem opět novým způsobem
Islámskému státu se podařilo v posledních týdnech zorganizovat několik teroristických útoků, ale v samotném boji se jeho bojovníkům příliš nedaří. V irácké provincii Salahuddin někteří z nich utekli z boje a stihl je za to krutý rest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Imbecile Sobotko. Výsměch premiérovi kvůli legrační příhodě. I z Hradu
Incident, ke kterému došlo mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a jednou divačkou karlovarského filmového festivalu, popisuje server Novinky.cz. Následně jej okomentovali uživatelé sociálních sítí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Musíme vystoupit z Visegrádu, překvapil Jakub Patočka
Chceme-li patřit do jádra Evropské unie, musíme opustit Visegrád. To si myslí šéfredaktor Deníku Referendum Jakub Patočka. Česká politika podle něj po brexitu kolísá mezi dvěma bezperspektivními pozicemi - voláním po czexitu a manévrováním v zanikajícím středu mezi Visegrádem a Bruselem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Bohoslužba v Betlémské kapli připomene Mistra Jana Husa
Slavnostní bohoslužba v Praze dnes připomene upálení Mistra Jana Husa. Konat se bude v Betlémské kapli, kde sám Hus kázal. Od smrti katolického kněze a církevního reformátora Husa uplyne již 601 let. Den jeho upálení se v Česku slaví jako státní svátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Profesor Keller: V současnosti existují tři možné scénáře dalšího vývoje EU
ROZHOVOR Krizi Evropy vyvolává i stav, kdy se nedaří sladit zájmy firem se zájmy námezdních a nemajetných. V dnešní fázi globalizace se tento model nedaří realizovat v rámci celé EU, myslí si známý sociolog, publicista, vysokoškolský pedagog a politik Jan Keller. „Vždy v minulosti se rostoucí majetkové a sociální nerovnosti projevovaly zesílenou nacionalistickou rétorikou. Bohatým umožňuje nacionalismus tvrdit, že jsou s chudnoucími na jedné lodi, a chudým umožňuje tomuto nesmyslu věřit,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Národní galerie: Za jednu cenu do všech expozic
Od 4. července spouštíme nový systém vstupného do stálých expozic Národní galerie. Za 300 Kč můžete během jednoho týdne navštívit všech šest budov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Braný (KSČM): Katolické církvi šlo vždy o majetek
Stojí za to si připomínat dějiny katolické církve, které ukazují její neutuchající touhu po majetku. Ať už bohatla z desátků prostých věřících, nebo užívala majetky propůjčené králi a šlechtici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Miloš Zeman končí dovolenou. Došlo i na jednu smutnou vzpomínku a tradiční akci
Prezidentovi Miloši Zemanovi skončila pětidenní dovolená. Tu strávil v Novém Veselí na Žďársku, kde se sešel se svými známými při příležitosti tradičního pochodu k prameni řeky Oslavy, o jehož založení se ještě jako tamní chalupář sám zasadil. Informuje Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Tabery, Kundra, Tvarůžková, Fridrichová... Jakub Janda porušil vlastní pravidlo a z dovolené nutně začal psát
Jakub Janda, tvář think-tanku Evropské hodnoty, sice vyrazil na dovolenou, to mu však nezabránilo pochlubit se tím, že si jejich projektu Kremlin Watch všimli v sousedním Německu a napsali o něm do Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zástupce ředitele Evropských hodnot uvedl, že je škoda, že prokremelským dezinformacím nevěnují česká média stejný prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Úvahy o zdanění církevních náhrad a vyvlastnění objektů na Hradě jsou nemravné
Hnutí Ano, jako jeden z členů vládní koalice, stále rozvíjí a cizeluje téma znárodnění objektů na Pražském hradě a zdanění církevních náhrad. A jak se ukáže dále, není v těchto guerrilových aktivitách osamocené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Cyril Svoboda předvídá, co se po Brexitu bude dít v Evropě a vážně vyzývá k výměně těchto lidí
SVĚT OPTIKOU CYRILA SVOBODY Podle bývalého českého ministra zahraničí Cyrila Svobody bude Brexit především motivací pro euroskeptické strany, které budou chtít získat další podporu. Ve Francii pomůže například Národní frontě a osobně Marine Le Penové. Cyril Svoboda také kritizuje roli Evropské komise a volá po její personální obměně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Takto škaredý článek o Angele Merkelové jste dlouho nečetli
Japonský deník Modern Tokyo Times tvrdě kritizuje praktiky německé kancléřky Angely Merkelové a přirovnává je k éře NDR či fašistického Německa. Zejména v souvislosti se špehováním úřadů německých občanů, kteří kritizují přistěhovaleckou politiku Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Keremidský (SPO): Ještě jednou k petiční akci Strany práv občanů
Jak jsme již informovali, Strana Práv Občanů spustila petiční akci za zrušení koncesionářských poplatků České televize. V dnešním příspěvku přidávám i další podrobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Našli jsme muže, který se rázně postavil za EU. Je to slavný český herec
ROZHOVOR Herec Václav Vydra je prý počátkem léta v jednom kole – natáčí, vystupuje v divadle, dabuje. Během večerního přesunu na jedno z jeho mimopražských divadelních představení si v autě popovídal s ParlamentnímiListy.cz o Brexitu, o budoucnosti EU i o prezidentu Zemanovi. „Podle mne by byla chyba teď dělat ukvapené závěry a zbavovat se lidí, kteří jsou kvalitní a dobří, za něco, za co v podstatě oni nemůžou,“ zastal se v jedné z odpovědí šéfa Evropské komise Jeana-Clauda Junckera, jenž momentálně čelí po britském referendu tlaku, aby svou funkci opustil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Obama ustupuje od svých plánů, hlásí prestižní americký časopis
Americký časopis Time informuje své čtenáře o tom, že americký prezident Barack Obama couvá ze záměru stáhnout vojáky Spojených států z Afghánistánu. Proces jejich stahování bude pomalejší, než se původně předpokládalo. Příští šéf Bílého domu tak bude mít v regionu větší manévrovací prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba a poslanec Okamura pod palbou. Jsou to prý ubozí napodobovači
Z PROFILŮ Šéf strany Sdružení pro Republiku - Republikánská strana Československa 2016 Miroslav Sládek se pustil do řeči se čtenářem serveru ParlamentníListy.cz. Došlo na nápad zrušit koncesionářské poplatky pro Českou televizi a na hodnocení dnešní politické scény. Zvlášť tvrdě se vymezil proti senátorovi Janu Velebovi a Tomiu Okamurovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Alternativu pro Německo zasáhl antisemitský skandál, píše britský deník
Server britského deníku The Guardian poukazuje na problém, se kterým se dnes potýká protiuprchlická Alternativa pro Německo (AfD). Jde o antisemitský problém, což je v Německu zvláště citlivé téma. Předsedkyně tohoto hnutí Frauke Petryová čelí podezření, že se antisemitský skandál snažila krýt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Růžový palouček – místo opředené pověstmi, které stojí za návštěvu
Slavnost na Růžovém paloučku nedaleko Újezdce na Litomyšlsku přilákala stejně jako v minulých letech stovky návštěvníků ze širokého okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: EU skončí tragicky. Brusel by se nám při vystoupení mstil. Strašák Putin. Ti, co teď mají plnou hubu demokracie, nás sprostě prodali. Halík by si měl zopakovat Krylova slova…
ROZHOVOR Senátor ČSSD Miloš Malý říká, že EU s námi jedná jako s druhořadou zemí, na jejíž názor není nikdo zvědavý. „V současné době nastane úporná snaha o ještě větší semknutí EU. Budou se vydávat další nesmyslná nařízení. To vše a vnitřní problémy jednotlivých členských států povedou k vnitřním politickým rozbrojům,“ předpokládá senátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
SŽDC: Na Posázavském pacifiku se cestuje pohodlněji
Správa železniční dopravní cesty zlepšila parametry tzv. Posázavského pacifiku, tedy tratě Praha – Vrané nad Vltavou – Čerčany s odbočkou do Dobříše. Hlavním cílem projektu bylo uvedení této trati do technického stavu odpovídajícího evropským parametrům a standardům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Libor Rouček ostře vzkazuje: Pane Machu, Nigel Farage je rasista. Je proti vám. A když jsem byl mluvčím Zemanovy vlády...
EVROPAN LIBOR ROUČEK Referendum v Česku o členství v Unii? Ne. A Nigel Farage? To je „rasista“. Velmi ostrá slova zazněla tentokrát v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz od bývalého místopředsedy Evropského parlamentu Libora Roučka. „Panu Machovi a všem jeho obdivovatelům bych chtěl vzkázat, že Nigel Farage je rasista. Názory neskrývá a jeho rasismus se projevuje ne vůči Arabům, Pákistáncům nebo Indům, protože to jsou jeho voliči v Británii, ale vůči Polákům, Čechům, Maďarům nebo Rumunům.“ Navíc vysvětlil i to, proč Spojené království může setrvat v Evropské unii: „Není vůbec jasné, zda Britové za půl roku neřeknou: ‚My jsme udělali blbost, sorry, snažme se urovnat vztah v rámci našeho členství v EU.‘ To nelze vyloučit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Babišův muž v roli nového náměstka Němečka prozradil, co má v plánu na ministerstvu
Novým politickým náměstkem ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) je za hnutí ANO lékař Kamal Farhan. Píše o tom ZdravotnickýDeník.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Fico: Evropská unie musí přijít s novou vizí. Je třeba, aby slyšela i kritiku
Slovenský premiér Robert Fico na úvod slovenského předsednictví Evropské unie uvedl, že je nutné přijít s novou vizí, takovou, kterou občané pochopí. Unie musí umět lépe naslouchat i svým kritikům a oprostit se od přílišné byrokracie. Informuje Týden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jestli je Schapiro korupčník, pak je Zeman kolaborant, udeřil komentátor
Pokud prezident Miloš Zeman může otevřeně tvrdit, že je americký velvyslanec Andrew Schapiro korupčníkem, pak je z pohledu redaktora Reflexu Jiřího Leschtiny sám obyčejným kolaborantem, protože se dopouští ještě horších prohřešků, z nichž jedním z nejvýraznějších je jeho vlastní poradce, šéf české pobočky Lukoil Martin Nejedlý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Brusel posvětil vznik evropské hraniční stráže o 1500 členech
Evropský parlament ve středu rozhodl o vzniku společné evropské pobřežní a hraniční stráže, která nastoupí do akce ve chvíli, kdy členské země nebudou schopné plnit své závazky. Měla by čítat přinejmenším 1500 členů, kteří budou jednat na základě rozhodnutí Rady Evropské unie. Informuje iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Náměstkem ministra zdravotnictví je Kamal Farhan
Ministr zdravotnictví jmenoval do funkce nového tzv. politického náměstka za Hnutí ANO. Stal se jím MUDr. Kamal Farhan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hospodaření Magistrátu města Zlín bude brzy transparentní. Piráti získali všechny faktury
Dlouhodobý boj Luďka Maděry a Pirátů za zveřejnění údajů o hospodaření zlínského magistrátu se chýlí ke konci. Stejně jako v Praze a v dalších městech se Pirátům podařilo získat seznam všech faktur úřadu za posledních téměř 15 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Aby léto bylo bez požárů
Letní měsíce jsou spolu s jarem dobou, kdy hasiči tradičně likvidují vůbec nejvíce požárů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Horák (KDU-ČSL): Referendum nastavilo zrcadlo evropským byrokratům
Navzdory očekávání komentátorů se Britové vyslovili pro odchod země z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Hus způsobil neštěstí. I to jsme se dozvěděli od českých politiků. A mnohem více
Jaký je odkaz Jana Husa k dnešku? „Nejít s proudem, hájit pravdu, nebýt stádo. Za pravdu je nutné bojovat v každé době, i za cenu obětování sama sebe. Ctít a mluvit pravdu a usilovat o nápravu nepořádků. Stát za svým přesvědčením. Lidská důstojnost, svoboda, život v pravdě a víra v její vítězství. Vzepřít se zlu. Odpuštění svým nepřátelům.“ Tak ho ohodnotili politici oslovení ParlamentnímiListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zkušenosti nemusí nutně mluvit ve prospěch starší generace. Šéfka mládeže ČSSD o EU, uprchlících a o pohledu mladších a starších
ROZHOVOR Předsedkyně Mladých sociálních demokratů Lucie Válová nevidí v názorové polarizaci mladí–starší, jež se projevila při hlasování o Brexitu, nic překvapivého. Rozdělení společnosti je podle ní otázkou životních zkušeností, které ale nemusí nutně mluvit ve prospěch starší generace. Referendum by podle Válové mělo být vypisováno pouze pro otázky, které jsou lidem srozumitelné, v Británii se ale, jak říká, hlasovalo pod vlivem emocí a strachu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti: EU bude buď demokratizována, anebo se rozpadne
Britové v referendu odhlasovali své vystoupení z Evropské unie. Piráti v celé Evropě dlouhodobě poukazují na demokratický deficit ve fungování EU v podobě nikým nevolené Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nemáme žádnou armádu. Drsná analýza českých ozbrojených sil
Analytik a bývalý šéf Národního úřadu pro vyzbrojování Jaroslav Štefec se na svém facebookovém profilu zaměřil nad stavem české armády. A obrázek, který sestavil, není zrovna lichotivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 09:34, zobrazit podobné
VIDEO S tímhle špinavým zvířetem si jděte pěšky. Muslimský taxikář v Británii vyhodil slepce se psem
V poslední době bylo zaznamenáno množství případů, kdy se muslimové chovali značně „neevropsky“ k ženám nebo sexuálním menšinám. Nyní se objevila další skupina, která se stoupajícím podílem vyznavačů muslimského náboženství v Evropě bude mít problém. Jde o slepce, kteří k pohybu často používají vycvičené psy. A o těchto zvířatech Korán muslimům kategoricky říká, že jsou nečistá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Návrhářka Matragi se zastala uprchlíků. Jsou velmi pracovití, řekla
Světoznámá módní návrhářka Blanka Matragi pendluje mezi Českem a Libanonem, odkud pochází její manžel Makram. Ve své dílně zaměstnává i uprchlíky a nemůže si je vynachválit. Nechápe proto strach Čechů, ale ani postoj německé kancléřky Angely Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Čas oponou trhne aneb neradno domýšlet
Máme už přes dva týdny po Brexitu, máme po rozhodnutí rakouského Ústavního soudu o opakování druhého kola prezidentských voleb a Unie se probírá z těžké kocoviny. Zdá se však, že se už úplně neprobere, alespoň ne natolik, aby byla schopna sebereflexe, natož pak reakce a nápravy. Pokračuje dál, a zrovna teď probírá emise z travních sekaček!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Velké téma současnosti? Zaměstnanost mladých
Na setkání s mladými lidmi z celé Itálie bylo pro mne překvapivým a zároveň smutným zjištěním, že to co italskou mládež v dnešní době trápí nejvíce, není strach z terorismu nebo ze smrti, ale velká obava z nezaměstnanosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Nový cyklus ČT představuje hradní a zámecké kaple
Křivoklát, Telč, Valtice, Konopiště, Náměšť nad Oslavou. Pět památek, pět kaplí, pět dílů nové série České televize Kaple – duše rodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Černý (ODS): Potřebná blízkost
To se nám to stárne, když je nám 18! Přirozeně a spravedlivě začínáme rozlišovat s přibývajícím věkem i jiné obrysy a hodnoty našeho bytí. I když jsem tolikrát slyšel zpívat kosa, tak znovu vnímám nádheru jarního znovuzrození přírody s intenzivnější prožitkem, než kdykoli dříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 21:34, zobrazit podobné
CzechInvest představil české start-upové prostředí
Ve středu 29. června 2016 se v sálech Magistrátu města Ostravy uskutečnilo již dvacátí druhé Setkání podnikatelů z České, Polské a Slovenské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Lobík (TOP 09): Na křižovatku si vzpomněli až před volbami
Počátkem srpna mají směrem na Lipno začít proudit davy turistů lačných na vlastní oči spatřit Olympijský park Rio, počátkem října nás čekají volby do krajských zastupitelstev. Jak to spolu souvisí? V Krumlově odpověď znají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Evropská komise vyšetřuje možný železniční kartel, údajně i v ČR
Evropská komise vyšetřuje několik železničních přepravců kvůli možným kartelovým dohodám. Komise dnes oznámila, že koncem června uskutečnila ve vyšetřovaných firmách neohlášené prohlídky, jména podniků však nezveřejnila. Podle zdrojů agentury AFP se tyto prohlídky konaly v České republice, na Slovensku a v Rakousku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Bohoslužba v Betlémské kapli dnes připomněla Mistra Jana Husa
Bohoslužba v Betlémské kapli v Praze dnes připomenula výročí upálení katolického kněze a církevního reformátora Mistra Jana Husa, od jehož smrti letos uplynulo 601 let. Bohoslužbu vedl patriarcha Církve československé husitské Tomáš Butta, obřadu se zúčastnil také ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Den Husova upálení se v Česku slaví jako státní svátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: K blahopřání jubilantům obcemi
Zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení) nově s účinností od 1. července 2016 v § 36a výslovně stanovuje, že obec může ocenit významné životní události svých občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Janýška (STAN): Lidové vozítko
Kdysi byla „naše Škodovka“ tím autem, který si každý Čech koupil raději, než Trabanta nebo Moskviče. Dnes bychom si ji určitě taky koupili raději, než Dacii. Ale budou na to rodiny s více dětmi mít peníze?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Přípravy na evidenci tržeb probíhají podle připraveného harmonogramu
Ministerstvo financí a Finanční správa odmítají postoj Komory daňových poradců ČR, že by spuštění elektronické evidence tržeb bylo jakýmkoliv způsobem ohroženo nepřipraveností Finanční správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Mrázek (S12): Tři politiky - tvůrkyně míru, prodejná děvka a užitečná pomocnice
Když na světě lidí přibývalo a zájmy jednotlivých rodin, rodů a kmenů se začaly křížit, byla vynalezena politika jako způsob uspořádávání věcí společných praktičtějším a ušlechtilejším způsobem, než vzájemným zabíjením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Jan Mládek vyhlašuje 1. ročník celostátní soutěže Přeměna odpadů na zdroje
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek vyhlásil ke dni 1. ročník celostátní soutěže "Přeměna odpadů na zdroje". Partnery MPO jsou Unie zaměstnavatelských svazů ČR a Svaz průmyslu druhotných surovin ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Obchodům exity nesvědčí
Velká Británie se minulý týden rozhodla opustit Evropskou Unii. Co to bude opravdu znamenat pro Evropu, či samotnou Británii, se teprve ukáže. Ekonomických problémů se už pár ale bohužel objevilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Poradce britské vlády vytáhl špínu na Tonyho Blaira. Jedná se o válku v Iráku
Jeden z hlavních poradců britské vlády sir John Chilcot vydal ve středu dopoledne dlouho očekávanou zprávu, ve které hodnotil rozhodnutí britské vlády ohledně války v Iráku. A ač bývalý britský premiér Tony Blair tvrdí, že jej zpráva očistila od podezření, podle Chilcota byla většina rozhodnutí přehnaná a nebyla podložená dostatkem důkazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
KRNAP: Kontroly na hranici s Polskem dočasně obnoveny
Polský ministr vnitra rozhodl, že od 4. července do 2. srpna budou dočasně obnoveny hraniční kontroly a tím pádem také omezen pohyb přes česko-polskou státní hranici, včetně turistických tras v Krkonoších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hudec (SZ): Ekonomika klidně může stavět na vymyšlenostech
„ … vydáme-li stovky miliard na boj s vymyšleným nepřítelem, společensky i ekonomicky se zahubíme“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Muzeum umění Olomouc znovu otevře část stálé expozice Století relativity
Muzeum umění Olomouc znovu otevírá stálou expozici moderního umění Století relativity obohacenou o díla Victora Vasarelyho. Vzhledem k nečekaným komplikacím při probíhající rekonstrukci fasády a střechy však o prázdninách návštěvníci uvidí jen jednu její část, a to expozici věnovanou umění druhé poloviny 20. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ODS nepodporuje emisní limity u sekaček na trávu
Europoslanci Jan Zahradil a Evžen Tošenovský (ODS) se dnes vyjádřili k nové evropské legislativě upravující emisní limity u motorových lodí, lokomotiv, ale i sekaček na trávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Donald Tusk varuje Británii
Předseda Evropské rady Donald Tusk se na úterním zasedání Evropského parlamentu vyjádřil, že pokud chce Británie i nadále využívat volného obchodu s EU, bude muset přistoupit na zachování svobody pohybu zboží a osob. To se však nelíbí kandidátovi na lídra konzervativců Liamu Foxovi, který to považuje za zradu brexitu. Informuje The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zpráva o činnosti státního zastupitelství: Kriminalita se stěhuje z ulic do „kyberprostoru"
Nejvyšší státní zastupitelství vydává zprávu o činnosti za uplynulý rok 2015, ve které popisuje nejnovější trendy ve vývoji a struktuře kriminality a předkládá všechny podstatné informace a statistická data týkající se aktivit státního zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ÚOHS a MMR vydávají společné stanovisko k uveřejňování informací o veřejných zakázkách
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vypracoval společně s Ministerstvem pro místní rozvoj výkladové stanovisko k uveřejňování informací a dokumentů na profilu zadavatele dle zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Lídr KDU-ČSL v Jihočeském kraji: Je zapotřebí vychovat nové elity
Zásadním tématem pro mé další působení v politice je ochrana životního prostředí a odpadová politika, která je alfou a omegou každé společnosti, říká starosta Kaplic a nyní jednička na kandidátce KDU-ČSL v Jihočeském kraji Pavel Talíř. Povídali jsme si i o problémech zemědělství a budoucnosti českého venkova. Tradiční prioritou lidovců je ale zejména rodina, která tak byla dalším z hlavních témat našeho rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Na bulharském a chorvatském pobřeží jsou čeští policisté
Čtvrtým rokem pokračuje projekt bulhraských hlídek, který zajišťuje odbor mezinárodní policejní spolupráce Policejního prezidia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Semerád (ČSSD): Lidé, kteří plánují pořídit si moderní a komfortní topení, by se měli co nejdříve rozhodnout
Od poloviny ledna mají obyvatelé Středočeského kraje možnost podávat žádosti o tzv. kotlíkové dotace, tedy o finanční podporu na výměnu starých kotlů na tuhá paliva za ekologičtější zdroje tepla. Zájem předčil veškerá očekávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Podvod. Už nechráníte dělníky. Švýcarský publicista o mladých a starých, o EU a o zlém čísle stran Afričanů
ROZHOVOR Dvojznačná hra Američanů a boj proti syrské vládě zhoršily situaci na Středním i Blízkém východě, říká švýcarský novinář Almuddin Usmani, který se díky svým pákistánským kořenům velmi dobře orientuje v poměrech islámských zemí. Dále si myslí, že Rusko bojuje efektivněji proti Islámskému státu a vede i soudržnější politiku. Spolupráci s ním proto považuje za nezbytnou podmínku pro globální stabilitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Potlačování kritiky vždy vede ke špatným koncům
Dnes si připomínáme výročí upálení mistra Jana Husa. Společně s Karlem IV., Janem Amosem Komenským a T. G. Masarykem patří k největším osobnostem našich dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Letečtí mentoři připravili nové afghánské piloty a palubní techniky
V červnu byl na základně HKIA v Kábulu pod vedením leteckého poradního týmu završen kurz šesti pilotů a jednoho palubního technika Afghánských vzdušných sil na bitevní vrtulník Mi-24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pozor! Rusko vymírá
Server TaPolitika.cz přišel s nejnovější statistikou z Ruska, která tvrdí, že 40 % všech Rusů umírá v produktivním věku. Ruské zdravotnictví je totiž v dezolátním stavu, což se podepisuje na zdraví všech ruských občanů. A lepší to zřejmě jen tak nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Naše kořeny musíme uchovávat, ovšem nikoliv pálením knih
Pálení knih se mi nelíbí, a to ani pálení Koránu včera v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ODS: Nepodporujeme emisní limity u sekaček na trávu
Nová evropská legislativa upravující emisní limity u "nesilničních vozidel" (motorové lodě, lokomotivy, ale také třeba zahradní stroje) představuje de facto potvrzení současného stavu, který již na trhu panuje, a Evropský parlament potvrdil dohodu posvěcenou všemi členskými státy EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Putinův muž vyrazil vysokého velitele. Co za tím je?
Ministr obrany Ruska Sergej Šojgu 29. června 2016 překvapivě odvolal velitele ruského Baltského loďstva viceadmirála Viktora Kavčuka a náčelníka štábu flotily viceadmirála Sergeje Popova. Podle slov z Ministerstva obrany prověrka ukázala na závažné nedostatky v rámci jejich služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek: Prezident Zeman není svatý a není to věrozvěst
Miroslav Kalousek na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
HK ČR upozornila ministra průmyslu a obchodu na důležitost tématu českých technických norem
Kvůli neuspokojivému stavu v oblasti českých technických norem informovala HK ČR ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka v dopise o aktivitách, kterým je zapotřebí v této problematice věnovat pozornost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Dienstbier: Zákon o sociálním bydlení se do voleb stihne
Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) věří, že se zákon o sociálním bydlení v tomto volebním období stihne schválit. Pokud by Sněmovna projednávání normy do voleb nedokončila, může připravenou předlohu využít další kabinet. Dienstbier to řekl ČTK. Volby se mají konat příští rok na podzim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V Dánsku přichystali pro imigranty nepříjemný zážitek
V Dánsku v rámci opatření na omezení migrace do země zavedli nový test občanství. Ten je však natolik náročný, že jej na první pokus nesplnily tři pětiny migrantů. Jenže problém s ním měli i rodilí Dánové, kteří volají po jeho zjednodušení. Informuje The Local.dk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Po Brexitu v Británii nastalo týrání důchodců. Důvod: Chtěli pryč z EU
Jedním z bezpočtu následků britského referenda o členství v EU je podle agentury Reuters nově obtěžování seniorů. Většina jich podle analýzy výsledků totiž hlasovala pro vystoupení z EU, s čímž mladí nesouhlasí. A už si toho všimli i experti OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman pojede do Mongolska
Českou delegaci do mongolského Ulánbátaru na jednání hlav států a vlád členských zemí ASEM (Asia-Europe Meeting, Asijsko-evropské setkání) povede prezident Miloš Zeman. Setkání se uskuteční 14. až 16. července. Vyslání delegace ve čtvrtek projedná kabinet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČT: Punkový návrat do Cannes i svět pohledem autistů
„Šlo o doposud největší spolupráci Jana Němce s Českou televizí a byl to projekt, ze kterého jsme byli od první chvíle nadšení,“ říká o snímku Jana Němce Vlk z Královských Vinohrad šéfka Filmového centra ČT Helena Uldrichová. Film dnes představí v 15:00 návštěvníkům Domu České televize spolu s Jiřím Mádlem a producentem Tomášem Michálkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Jsou principy přímé demokracie nástrojem na dezintegraci společnosti?
Principy přímé demokracie nejsou všespasitelné, ale pokud je s nimi zacházeno šetrně, jsou nejdemokratičtějším způsobem pro politiky, jak by se měli v uvedené situaci zachovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
STAN Zlín: Chybí nám slůně
Vyjádření zlínského klubu STAN na podporu Miroslava Adámka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Obnovit trestní řízení lze i s přihlédnutím k novým skutečnostem, které vyšly najevo později
V rámci návrhu na obnovu trestního řízení mohou být uplatněny i skutečnosti nalézacímu či odvolacímu soudu dříve neznámé, které se objevily až po právní moci napadeného rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Na paměť Vojtěcha Filipa bych nespoléhal
Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa rozhodl o invazi vojsk Sovětského svazu do Československa Ukrajinec Brežněv a většina vojáků SSSR byla ukrajinské národnosti. Takže to nebyli „Rusáci“?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Řeči z chodby: Mladej Klaus se s Turkem seknul
Václav Klaus jr. zapochyboval o smyslu dvacetileté intervence v Afghánistánu, a potažmo i o tisícových obětech vojáků včetně našich, když situace je tam evidentně horší než lepší - a hned se stal ve své straně okřikovaným kacířem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Jak komunisté falšují historii
Rusko prý hrálo v srpnové invazi do Československa jen malou úlohu. Britskému listu The Guardian to řekl šéf českých komunistů Vojtěch Filip.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
David Rath: Proč neprivatizovat nemocnice
Klišé zastánců privatizace říká, že je přeci jedno, komu nemocnice patří, důležité je, aby poskytovala kvalitní péči. Připomíná to tvrzení, že je jedno když je žena prostitutka, důležité je, aby sexovala jen s jedním mužem.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
TOPlist