Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.350x, což odpovídá cca 226.977-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Turecko po puči: Erdogan měl telefonát od šéfa NATO i Merkelové. Toto padlo
V členském státě NATO není pro vojenské převraty místo. Během telefonátu s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem to uvedl generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg. Rovněž plně podpořil tureckou vládu. Pokus o puč odsoudila jako nepřijatelný také německá kancléřka Angela Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
A za co chcete nadávat Rusku? Po převratu a masakru v Nice udeřilo od Andreje Babiše
„Quo vadis, Turecko, NATO, Evropo, Česká republiko?“ ptá se na serveru ParlamentníListy.cz poslanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa. Následně si všímá státního převratu v Turecku, ke kterému došlo závěrem minulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Sranda teprve začne: Oznámen únik tajných dokomentů o převratu v Turecka
Internetová stránka WikiLeaks, která je známá odhalováním státních tajemství, uveřejnila prohlášení o tom, že se chystá zveřejnit dokumenty o „turecké politické mocenské struktuře“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
VLS: Včelařská škola s dobrovolníky v prázdninové Libavé
Do lesů vojenského újezdu Libavá se vypravili členové letní včelařské školy. Neodradil je ani prudký ranní déšť a dobře udělali, protože z lesa je již vyprovázelo ostré letní sluníčko. „Kromě táborníků nás navštívilo i 10 členů workcampu, mezinárodního dobrovolnického projektu, který spojuje mladé lidi z celého světa,“ doplnila lesní pedagořkla divize VLS v Lipníku nad Bečvou Romana Klevarová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Tedy pane předsedo! Speciální FOTO Miroslava Kalouska
Lídr TOP 09 Miroslav Kalousek navštívil hudební festival Masters of Rock. Pochlubil se tím na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Odhalení: Do Česka přišel jako uprchlík slavný zpěvák z Iráku. A přesvědčil ostatní uprchlíky, aby uprchli do Německa
Irácké křesťany, kteří měli původně získat azyl v ČR, přemluvil k odjezdu do Německa populární irácký zpěvák, sedmadvacetiletý Evan Butrus Matti. Do České republiky přišel spolu s dalšími křesťanskými uprchlíky, jeho jméno však na seznamu iráckých křesťanů k přesídlení do Česka původně nefigurovalo. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Položme si zásadní otázku ohledně Turecka
V Turecku probíhá státní převrat, organizovaný armádou. Zatím je k dispozici minimum informací, ale i tak bychom si měli položit jednu zásadní otázku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Rabování obchodů, vybírání bankomatů... I to se prý dělo během pokusu o převrat v Turecku
„Krev tekla padesát metrů od nás,“ říkají stále šokovaní Slováci po puči v Turecku. Při něm zemřelo 265 lidí, mezi nimiž byli i civilisté. Slova slovenských občanů i obyčejných Turků přináší server Čas.sk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ČR nemá zajištěnu bezpečnost, ve francouzské armádě tiká časovaná bomba, v Německu může povstat půl milionu islamistů, Evropě hrozí občanská válka... Děsivá slova Jaroslava Štefce
ROZHOVOR Bezpečnostní opatření proti terorismu u nás prostě neexistují, místo toho řeší kompetentní orgány v čele s premiérem dozvuky kauzy OKD a zabředávají stále hlouběji do „války policajtů“, která dále odčerpává energii a peníze potřebné na zajištění obrany ČR před případnými útoky, myslí si někdejší poradce na Ministerstvu obrany a bezpečnostní expert Jaroslav Štefec. „Na žvanily neschopné zajistit českým vojákům ani pořádné boty, uniformy nebo neprůstřelné vesty nejsme jako občané zvědaví,“ ještě dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Po masakru a převratu: Vy jste moc hodní. Izraelský expert má drtivý vzkaz pro Evropu
ROZHOVOR O tom, co si myslí o pokusu o převrat v Turecku i o teroristickém činu v Nice, promluvil pro ParlamentníListy.cz David Bohbot, někdejší člen izraelských speciálních jednotek, rabín a učitel bojového umění krav maga. „Nevím, jak mohli být tak naivní, že se o toto vůbec pokusili,“ říká na adresu pučistů v Turecku Bohbot s tím, že celá situace vlastně nakonec tureckému prezidentu jen pomohla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Velmi zvláštní: Klíčová informace z průběhu převratu v Turecku
V určitém momentu během pokusu o převrat v Turecku se prezident Tayyip Erdogan ocitl „na mušce“ ozbrojených rebelů. Konkrétně se jednalo o prezidentský letoun, který byl na cestě do Istanbulu, když se ocitl ve hledáčku dvou stíhaček F-16 pilotovaných tureckými vzbouřenci. Z nějakého důvodu bylo prezidentskému letadlu ovšem umožněno v cestě pokračovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Úder Merkelové od Donalda Trumpa
Bývalý šéf americké Obranné zpravodajské agentury (DIA) generál Mike Flynn a současný poradce prezidentského kandidáta Donalda Trumpa vyvrací některé mýty, které o republikánském kandidátovi šíří média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
KSČM: Vláda neplní slib o obecném referendu
Stanovisko Výkonného výboru ÚV KSČM z jeho dnešního jednání k nesplněnému slibu vlády k zavedení obecného referenda
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Turecko trest smrti zavede, tuší generál Randák. A prozradil proč
Turecko nakonec trest smrti zavede. Na vstupu do EU už mu totiž moc nezáleží. V dnešním vysílání České televize to uvedl bývalý ředitel civilní kontrarozvědky Karel Randák. Myslí si také, že USA opozičního duchovního Fetullaha Güllena Turecku nevydají. Stejně tak prý Řecko nakonec turecké vojáky, kteří po nezdařeném puči uletěli vojenským vrtulníkem na sever Řecka, nevydá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Bývalý velitel tureckého letectva se prý přiznal k zinscenování puče
Bývalý velitel tureckého letectva Akin Öztürk se podle státní tiskové agentury Anadolu přiznal, že je hlavním viníkem pátečního nezdařeného puče. Údajně se sám přiznal vyšetřovatelům. Soukromá televizní stanice HaberTürk naopak tvrdí, že se Özturk snažil převratu zabránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Turecko po zmařeném puči. K dalšímu dění promluvil v ČT arabista
Především o situaci v Turecku po nezdařeném pokusu o vojenský převrat diskutoval v dnešním Interview ČT24 orientalista Jan Čuřík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Hejtman Franc: Nedostatek pracovníků by měl vyřešit stipendijní program
Od 1. září 2016 přibývají do okruhu stipendiem podporovaných technických oborů vzdělání hned tři nové obory. K oborům Lesní mechanizátor a Krejčí, které byly schváleny už na jaře, dnes přibyl navíc učňovský obor Chemik. O tomto rozšíření podporovaných oborů rozhodla krajská rada. Od nového školního roku 2016/2017 tak bude Královéhradecký kraj podporovat stipendiem celkem 25 technických oborů vzdělání, doposud jich bylo 22.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Nice a Turecko: Docent Robejšek ukazuje na islám jako na brzdu modernizace
Politolog Petr Robejšek se na svém facebookovém profilu rozepsal o teroristickém útoku v Nice i o pokusu o státní převrat v Turecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Černé na bílém. Porovnejte si minimální mzdu v ČR a v jiných zemích EU
Česko patří v EU k zemím s nejnižší minimální mzdou a také s nejnižším poměrem minimálního výdělku k průměrné mzdě. Při přepočtu na kupní sílu se ČR díky nižším cenám řadí mezi státy se střední minimální mzdou. Vyplývá to z údajů evropského statistického úřadu Eurostat. Minimální mzdu si stanovilo 22 z 28 zemí unie. Nejnižší mělo na začátku roku Bulharsko, 215 eur (5810 korun). Nejvíc se naopak vyplácí v Lucembursku - 1923 eur (51.967 korun). V ČR částka činí 366 eur, tedy 9900 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Střelba v Turecku. Byl zavražděn opoziční politik
Útok neznámého pachatele dnes nepřežil místostarosta istanbulské čtvrti Sisli Cemil Candas. Politik byl nejprve po střelbě do hlavy hospitalizován v kritickém stavu, na následky zranění však zemřel. Uvedla to televize Al Jazeera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
FN Brno: Nové centrum v Dětské nemocnici pomůže vyšetřovat onkologicky nemocné děti
Fakultní nemocnice Brno v červnu 2016 dokončila přístavbu dětského onkologického centra v Dětské nemocnici, jež bude sloužit Klinice dětské radiologie (KDR) k vyšetřování dětských onkologických a dalších pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
A co oběti francouzského teroru v Africe? Za ty nikdo slzy neuronil, soudí po masakru v Nice publicista Banáš
Slovenský publicista a spisovatel Jozef Banáš se ve svém komentáři pro server Aktuálně.Atlas.sk vyjádřil k teroristickému útoku v Nice a souvislostem s africkými zeměmi. Jak uvádí, překrásný bulvár se stal místem neobyčejně krutého a barbarského útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jsem z toho zhnusen. Uštveme je k smrti. Zeman a Klaus nadbíhají Kremlu a poškozují pověst ČR. Ruskou hrozbu nelze podceňovat. Europoslanec Zdechovský promlouvá
ROZHOVOR Podle europoslance KDU-ČSL Tomáše Zdechovského ruskou hrozbu nelze podceňovat. „Za situace, kdy má ruská armáda za sebou mimo jiné vojenské cvičení napadení skandinávských zemí a v konečném důsledku Pobaltí, rozhodně nejde o žádnou provokaci ze strany NATO,“ říká o rozmístění vojáků NATO u ruských hranic. „Výroky prezidenta Miloše Zemana považuji za naprosto neuvážené a nevhodné,“ řekl europoslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Marta Kubišová končí
Své poslední album připravuje zpěvačka Marta Kubišová. Jak uvedla, nechce vyvolávat soucit, a tak v nejlepším se má přestat. Informoval o tom Český rozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek navštíví USA
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se během své návštěvy USA zúčastní Ekonomické a sociální rady OSN (ECOSOC), Dárcovské konference pro Irák a zasedání Globální koalice proti ISIL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sranda teprve začne: Oznámen únik tajných dokumentů o převratu v Turecku
Internetová stránka WikiLeaks, která je známá odhalováním státních tajemství, uveřejnila prohlášení o tom, že se chystá zveřejnit dokumenty o „turecké politické mocenské struktuře“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
USA a EU udělaly „bububu“ na Erdogana
Americký ministr zahraničí John Kerry uvedl, že turecký státní převrat by mohlo ohrozit členství země v Severoatlantické alianci. A s varovnými slovy se přidala i evropská ministryně zahraničních věcí Federica Mogheriniová. Píše to server The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš navštívil výrobce automobilového osvětlení
Místopředseda vlády České republiky a ministr financí Andrej Babiš zavítal v posledních dnech do Moravskoslezského kraje. Během své několikadenní pracovní cesty navštívil také jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu, společnost Varroc Lighting Systems, která se specializuje na výrobu světelné techniky pro automobilový průmysl. Babiš si při této příležitosti se zástupci společnosti prohlédl nové výrobní prostory a slavnostním přestřižením pásky symbolicky zahájil provoz nejnovějšího modelu goniofotometru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nářek a zklamání v USA. Erdogan hrozí pěstí, létají zlá slova
Po neúspěšném pokusu o puč v Turecku se vztahy mezi nejvýchodněji položeným členem Severoatlantické aliance a Spojenými státy – alespoň na rétorické úrovni – výrazně přiostřily. Turecký lídr je značně pobouřen dlouhodobou neochotou americké administrativy spolupracovat v otázce vydání muže, kterého spojuje, mimo jiné, i s pátečním pokusem o puč. Jeden ze členů Erdoganova kabinetu dokonce Spojené státy přímo obvinil z organizace celé akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Schneider po krvavém víkendu: Jejich krev je na našich hlavách. Pomůže nám tyran?
Bezpečnostní analytik, bývalý zpravodajec BIS a spolupracovník LN a České pozice Jan Schneider pro ParlamentníListy.cz rozebírá jednotlivé aspekty dvou krvavých pátečních událostí – teroristického útoku ve francouzském Nice a pokus o vojenský převrat v Turecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Pevnost Evropa a my
Bezpečnostní otázky jsou natolik složité a vzájemně provázané, že je někdy velmi těžké v záplavě rozličné propagandy či protichůdných informací, zaujmout reálnou pozici a správně vyhodnotit veškeré infromace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Nejhnusnější VIDEO z Nice, které nic neskrývá. A výbušný blog, který raketově letí internetem
Předseda strany Patrioti ČR Jiří Vítek se na svém blogu na serveru iDnes.cz zamyslel nad tím, jaký je rozdíl mezi útokem v Nice a utopeným chlapcem ze Sýrie. A rozpoutal tím diskuzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Západ si platí vrahy, zaznělo překvapivě v Českém rozhlase
Západ si prý platí vrahy. Podle komentáře Gity Zbavitelové z Českého rozhlasu tak činí svou podporou Palestinců. Ti následně redistribuují prostředky jako odměny pachatelům teroristických útoků na Izraelce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Hejtman Novák: Ušetřené peníze investujeme do zkvalitnění služeb
Díky nákupu elektřiny a plynu pro krajský úřad a více než dvě stovky krajských příspěvkových organizací na Českomoravské komoditní burze Kladno ušetří Moravskoslezský kraj příští rok přes 22, 6 milionu korun. Náklady na energie tak budou zhruba o 21 procent nižší než v roce 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš našel peníze pro učitele. Zvýšit platy jim chce už od září
Potřebných 2,5 miliardy korun na zvýšení platů ve školství už od září plánuje ministr financí Andrej Babiš (ANO) získat z úspory v obsluze státního dluhu. Řekl to České televizi (ČT). Platy učitelů a dalších pracovníků škol měly původně vzrůst až od ledna příštího roku, Babiš hledání peněz na růst hned od začátku školního roku ohlásil v minulém týdnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Běloruský překladatel: Ruská politika je rozhodně nebezpečná. Je na ni napojena vnitřní propaganda a většinu Rusů ji podporuje
JINÝMA OČIMA Běloruský bohemista a překladatel Sjarhej Smatryčenka už pět let trvale žije v Česku, zdejší prostředí ale poznává již od poloviny devadesátých let. Pokud jde o kulturu, je to podle něj v Česku skvělé, v Bělorusku jsou vrcholnými akcemi dožínky a vystoupení pro traktoristy. A Čechy Smatryčenka vidí jako vlídné a slušné, na druhou stranu mu v některých případech vadí všeobecné brblání a nadávání na všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Němeček: Novou hlavní hygieničku čeká zintenzivnění boje s virem HIV
Funkce hlavního hygienika ČR, kterou pro její zásadní význam z hlediska ochrany veřejného zdraví jmenuje vláda, se k 15. 7. 2016 ujala Mgr. Eva Gottvaldová. Na brífinku u příležitosti převzetí funkce ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček poděkoval končícímu hlavnímu hygienikovi Vladimíru Valentovi za nesporné úspěchy ve zvládání krizových situací při ohrožení veřejného zdraví i ve stabilizaci systému hygienické služby. Nové hlavní hygieničce pak popřál zdar v její práci a přislíbil podporu celého úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Paroubek: Bude mít policie kuráž na Bakalu?
Už po několikáté probleskla v mediích informace o tom, že protikorupční policie šetří situaci v OKD. Respektive prošetřuje možné tunelování v této firmě v době, kdy byl jejím spolumajitelem známý sponzor sil pravdy a lásky Z. Bakala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Režisér Renč pro PL: Množství muslimů v Evropě už je nezvratné. Jejich útoky budou gradovat. Já už mám fobii chodit do davových scén
ROZHOVOR „Ten psychopat, co v Nice vraždil, musel mít svou akci dlouho dopředu promyšlenou. Podle mne se nemohl jen tak ze dne na den stát radikálem, navíc si svůj útok asi nepřipravoval ani sám," domnívá se známý český režisér Filip Renč. V rozhovoru ParlamentníchListů.cz tvrdí, že Evropu kvůli imigrantům rozhodně nečeká nijak růžová budoucnost, neboť nikdo neví, kdo a kdy vymyslí ještě něco zákeřnějšího, než byl předešlý útok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Drama v Maďarsku. V uprchlickém táboře došlo k obrovské rvačce
Zadržovací přijímací centrum pro migranty ve městě Kiskunhalas na jihu Maďarska má za sebou velkou bitku. Do sebe se pustily téměř dvě stovky migrantů. Informovala o tom agentura MTI na základě slov bezpečnostního poradce předsedy maďarské vlády Viktora Orbána Györgyho Bakondiho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 19:34, zobrazit podobné
EUROGYM 2016 začal – tisíce sportovců již přijely
Sportovní festival EUROGYM 2016 je již v plném proudu – i když opravdové slavnostní zahájení proběhne až 19. července odpoledne v rámci Opening Ceremony. Univerzitní koleje a také školy se však již od neděle postupně plní několika tisíci účastníků akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda ČR: Ekonomičtí ministři jednali o výjimce pro dopravní stavby a situaci ve stavebnictví
V pondělí 18. července 2016 se na Úřadě vlády uskutečnila už šestá porada ekonomických ministrů (PEM). Spolu se zástupci odborů a zaměstnavatelů jednali o plnění Akčního plánu na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti za druhé čtvrtletí roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
VLS: Den s lesníky z Valče
Na setkání s lesníky k loveckému srubu na Bukovině dorazilo dvaatřicet studentů prvních ročníků se svým doprovodem. Po slavnostním zahájení s fanfárou trubačů se účastníci losem rozdělili do skupinek, ve kterých pokračovali podle porostní mapy dále na jednotlivá stanoviště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok navštíví Zlínský kraj
Ministr dopravy Dan Ťok ve čtvrtek 21. července zavítá do Zlínského kraje, tématem návštěvy bude dopravní problematika regionu. Navštíví Valašské Meziříčí a Kroměříž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Přišla spousta muslimů, těžká islamizace. Britský novinář z města nedaleko Nice popisuje, co zažívá
Měnící se Francie v očích britského novináře Lea McKinstryho, který žije v jižní části této země již přes deset let a za tuto dobu byl svědkem rostoucího napětí mezi rodilými Francouzi a muslimskými radikály. Zvyšující se popularita pravicové Národní fronty ho nikterak nepřekvapuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Europoslankyně Dlabajová vede misi Výboru pro rozpočtovou kontrolu do jižní Itálie
Česká europoslankyně Martina Dlabajová (ANO, ALDE) vede ve dnech 18. - 20. července kontrolní misi Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) Evropského parlamentu do jižní Itálie. Cílem mise je prověřit čerpání prostředků z Evropského sociálního fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Úspěšný Regionální operační program Střední Čechy rozdělil za sedm let na více než tisícovku projektů téměř 15 miliard korun
Regionální operační program (ROP) Střední Čechy patří k jedněm z nejúspěšnějších v historii čerpání pomoci České republiky od Evropské unie. V programovém období v letech 2007 až 2013 proplatil ROP Střední Čechy příjemcům dotací částku převyšující 14,9 miliardy korun. V procentuálním vyjádření to je 100,3 % přidělené alokace. „Zatímco celá řada jiných českých fondů měla problém vyčerpat přidělené peníze, středočeský operační program nejenže bezezbytku využil veškeré svěřené prostředky, ale v konečném zúčtování jsme částku v povolené toleranci i přečerpali,“ zdůraznil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), který je zároveň i předsedou výboru Regionální rady Regionu soudržnosti střední Čechy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Krajský úřad s Fakultní nemocnicí Ostrava hodnotil péči porodnic a novorozeneckých oddělení
Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Gynekologicko-porodnickou klinikou a Novorozeneckým oddělením Fakultní nemocnice v Ostravě každoročně vyhodnocuje výsledky všech porodnic a novorozeneckých oddělení v regionu. Letos se perinatologického auditu v budově Krajského úřadu Moravskoslezského kraje zúčastnilo zhruba 60 specialistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nejen Turecko. „Bouchlo to“ ve dvou zemích bývalého SSSR
Nejen v Turecku se dějí prapodivné věci. V kazašském velkoměstě Almaty byl vyhlášen červený (nejvyšší) stupeň nebezpečí terorismu. Teroristé prý zahájili střelbu na budovu krajského velitelství policie. Tři policisté přišli o život, sedm je těžce raněno. Podobně nepříznivá je i situace v arménském Jerevanu, kde teroristé již v neděli unesli několik policejních důstojníků a nadále se nacházejí v obklíčené budově. V Turecku se zase začalo masivně propouštět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
AOPK: Potvrzeno - vlčí smečka v CHKO Kokořínsko- Máchův kraj se opět rozrostla
Unikátní záběry a videa dokazují, že vlkům se zde letos na jaře narodila nejméně čtyři vlčata. Zachytila je fotopast Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správy CHKO Kokořínsko – Máchův kraj, která je umístěna přímo v národní přírodní rezervaci Břehyně – Pecopala. Jedná se o první snímky letošních mláďat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Analýza: Západní pomatenci, byli jste varováni. Erdogan teď půjde tvrdě proti nám, nevěřícím psům. A bude to zlé
Dnešní den označuje za den, kdy zemřelo Atatürkovo Turecko. Tak v souvislosti s nepovedeným státním převratem proti prezidentu Erdoganovi mluví oblíbený slovenský bloger Marcel Vlna. Svůj text umístil na Sme.sk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Výrazný kandidát ODS ví, že je to drsné. Přesto navrhuje po útocích v Nice následující
Několik návrhů, jak čelit hrozbě terorismu, zveřejnil na svém facebookovém profilu kandidát do Senátu, bývalý disident František Stárek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rozlézají se jak švábi. A my... Odhalena nová expertní fakta o muslimských teroristech
Americký publicista Roy Gutman ve své analýze publikované na serveru Politico konstatuje ve světle posledních teroristických útoků, že se z Islámského státu stává globální teroristická organizace. I přes aktuální neúspěchy na domácí půdě budou džihádisté i v budoucnosti velmi nebezpeční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek se účastní zasedání Rady pro zahraniční věci
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 18. července 2016 v Bruselu účastní v čele české delegace zasedání Rady pro zahraniční věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Národ vám neodpustí! Turecký tisk v akci
Zatímco západní novináři jsou ve svých komentářích k nepodařenému puči v Turecku zdrženliví a příliš se z vítězství „demokratického“ prezidenta Recepa Erdogana neradují, jejich turečtí kolegové chválí vyspělou tureckou demokracii a opěvují „statečného vůdce“ své země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Příjmy z důchodového pojištění v prvním pololetí rostly více než výdaje na důchody
V prvním pololetí roku 2016 bylo vyplaceno na důchody téměř 195 mld. korun, což je o 8,7 mld. více než ke stejnému datu v roce 2015. Výdaje na dávky důchodového pojištění sice stouply, ovšem díky rekordním příjmům z důchodového pojištění se přesto zároveň snížil schodek, neboť inkaso z pojistného rostlo více než výdaje, a to o 10,1 mld. korun. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ na důchodovém pojištění vybrala celkem 183,6 mld. korun (loni 173,5 mld. korun).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Tři výbušné zprávy: Evropu čeká další teror. Turecko čeká další převrat. A o víkendu to bylo všechno jinak
Vlna teroru v Evropě ještě nedosáhla vrcholu, varuje šéf protiteroristického institutu v izraelském Herzliji Boaz Ganor. Jeho slova monitoruje server Novinky.cz. Dalšího pokusu o převrat se pro změnu obávají na serveru Expres.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hlavně mlčte o islamismu a buďte hodní. Vlastimil Tlustý našel srovnání pro to, co se nám diktuje
Situaci v Evropě v době před druhou světovou válkou a v současnosti srovnává bývalý čelný politik ODS Vlastimil Tlustý. Rozepsal se o tom na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Quo vadis, Turecko?
Quo Vadis, NATO, Evropo, Česká republiko....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zemanův Kmoníček se jízlivě vyjádřil o ,,expertech na Turecko" a sdělil nepříjemnou pravdu
Co odhalil puč v Turecku? Na to se ve svém komentáři v dnešní MF Dnes ptá ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček. Podle něj je výsledek jasný - prezident Erdogan má mezi lidmi významnou podporu a výrazně posílil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Změna pro lidi: Děti a registrované homosexuální partnerství
Zákon č. 115/2006 sb. o registrovaném partnerství osob stejného pohlaví, svým paragrafem 13 odst.2 zcela vyloučil osvojení dítěte registrovaným partnerem bez ohledu na další okolnosti, podobně jako jsou vyloučeny osoby úředně zbavené svéprávnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Předkládáme novelu, která z EET vyjme farmářské trhy a některé drobné podnikatele
Prodejci na farmářských trzích možná nebudou muset povinně vstoupit do systému elektronické evidence tržeb. Počítá s tím novela, kterou připravilo Ministerstvo zemědělství a Poslanecké sněmovně ji předkládá ministr Marian Jurečka spolu s lidoveckým poslancem Jaroslavem Klaškou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
SPED: Efektivním využitím dotací proti povodním i nedostatku vody
Bez ohledu na to, jaký máme názor na globální oteplování, jsme všichni svědky změn klimatu, které činí počasí nevypočitatelným. Zima končí až prudkým obratem k vysokým teplotám, ty přerušují poklesy teplot přes 10 °C a adekvátně tomu se mění i povětrnostní situace. Klidné časy vodohospodářství nahrazuje veřejnosprávní pohotovost, která musí nejen okamžitě reagovat na přívalové lijáky, ale i na delší období sucha. Financování ochrany před následky jak sucha, tak povodní, není z nejjednodušších…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Tým Fakulty strojní ČVUT v Praze „CTU CarTech“ uspěl v Anglii s novým modelem formule
Od 14. do 17. července proběhl na anglickém okruhu Silverstone další závod Formula Student, kterého se zúčastnil i tým Fakulty strojní ČVUT v Praze „CTU CarTech“. S novým modelem formule FS.08, který letos postavil, získal v silné konkurenci 107 evropských týmů skvělé 7. místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
"Blbeček a idiot" Johnson. Touto fotografií se Libor Rouček vysmívá britskému ministrovi
Český bývalý europoslanec za ČSSD Libor Rouček zveřejnil na svém facebookovém profilu velmi nelichotivou fotografii nového britského ministra zahraničí Borise Johnsona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 20:34, zobrazit podobné
MO ČR: Na žádost uchazečů se lhůta pro podání nabídek na radiolokátory MADR posouvá do poloviny srpna
Poté co Ministerstvo obrany 26. května 2016 vyzvalo vlády Francie, Izraele, Švédska a Velké Británie k podání nabídek na dodávku 8 kusů 3D radiolokátorů MADR, se soutěž naplno rozběhla. Ministerstvo v červnu zorganizovalo pracovní jednání s oslovenými vládami k obsahu zadávací dokumentace (a eliminaci možných nejasností v ní) a obhlídky míst plnění. Zúčastnění ocenili komplexní a detailní zpracování požadavku České republiky. Ministerstvo následně obdrželo a zodpovědělo cca stovku dotazů převážně technického charakteru vzhledem k rozsahu akvizice i její návaznosti na různé vojenské systémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Čeští politici: Turecko musí zůstat právním státem
Zatýkání tisíců vojáků a soudců nebo úvahy o obnovení trestu smrti kvůli pátečnímu pokusu o puč v Turecku znepokojují české politiky. V komentářích k dění po pokusu armády o převrat dnes uváděli, že Evropská unie i NATO potřebují, aby země zůstala stabilní. Zároveň je však nepřípustné, aby prezident Recep Tayyip Erdogan využil puč k potírání politické opozice a čistkám v armádě a justici. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) reakce turecké vlády na puč spíše oddálily možnost vstupu země do EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Cílem naší vlády je dlouhodobá všeobecná prosperita české společnosti
Rada vlády pro udržitelný rozvoj připravuje strategický dokument rozvoje ČR do roku 2030
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 19:34, zobrazit podobné
VLS: Cestovatelé lesem mezi kapkami deště na Libavé
V rámci svého prázdninového putování navštívil divizi VLS Lipník nad Bečvou Klub malých cestovatelů ze zlínského DDM Astra. Kromě usměvavých dětských tváří a očekávání lesního dobrodružství s sebou přivezli také pořádný déšť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Rozhodnutí o úložišti nepadlo, chci jednat se všemi
Ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka znepokojily některé reakce na jeho sdělení z 15. července 2016 o dalším možném postupu při výběru lokality pro úložiště jaderného odpadu. V žádném případě dosud nedošlo k definitivnímu výběru lokalit, v nichž by měl pokračovat průzkum. Uvedl jen, jaký postup by mohl vést k výběru území se souhlasem dotčených obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
STAN: Podnět k zahájení řízení z moci úřední ve věci veřejné zakázky s názvem „Zajištění provozu Systému elektronického mýta po roce 2016“
Podnět antimonopolnímu úřadu (ÚOHS) ve věci výběru mýtného po roce 2016. Ministerstvo dopravy chce tuto veřejnou zakázku zadat bez soutěže a pouze prodloužit smlouvu s firmou Kapsch. Hnutí STAN se rozhodlo - zvláště ve světle stíhání komunálních politiků za leckdy jen formální pochybení - tuto zakázku napadnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Díky burze ušetří Moravskoslezský kraj desítky milionů za energie
Díky nákupu elektřiny a plynu pro krajský úřad a více než dvě stovky krajských příspěvkových organizací na Českomoravské komoditní burze Kladno ušetří Moravskoslezský kraj příští rok přes 22, 6 milionu korun. Náklady na energie tak budou zhruba o 21 procent nižší než v roce 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Koukal (BPP): Právní řád, nebo regulace, omezování a represe?
Je-li právní řád soubor pravidel, které přijímáme proto abychom organizovali vztahy ve společnosti , musíme začít rušit zbytečné zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
FNUSA: Úspěch mladého kardiologa na mezinárodním poli
První místo a nejlepší hodnocení ve své sekci získal na 8. ročníku Mezinárodního studentského lékařského kongresu ve slovenských Košicích MUDr. Roland Oravský z I. interní kardioangiologické kliniky (I. IKAK) Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Televizní Skupina Barrandov zaznamenala nejúspěšnější týden ve své historii!
Rekordní sledovanost si v týdnu od 11. července připsala televizní Skupina Barrandov. Průměrný podíl dosáhl hodnoty 8,4 %, na čemž měly zásadní vliv nejen neustále rostoucí výsledky tematických kanálů, ale především páteční mimořádně úspěšný rozjezd nového seriálu DOKTORKA KELLEROVÁ (14,5 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Francouzský ministr se ostře vyjádřil směrem k Erdoganovi. Jeho slova pak dokonce museli mírnit
Francouzský ministr zahraničí po pokusu o vládní převrtat v Turecku prohlásil, že Erdoganova vláda již zřejmě nebude vhodným partnerem v boji proti Islámskému státu. Prohlášení přišlo v souvislosti s obviněním syrských státních médií, která Erdogana a jeho vládu nařkla z toho, že celou akci zorganizovali sami, aby pošpinili dobré jméno turecké armády, píše britský Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Ministerstvo dopravy zadalo miliardovou zakázku bez soutěže
Hnutí Starostové a nezávislí považují vládní rozhodnutí nevypisovat řádnou soutěž na výběr mýtného za protiprávní a obrátilo se proto na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
MPO se distancuje od tzv. Íránsko-středoevropského byznys summitu
Ministerstvo průmyslu a obchodu se důrazně distancuje od akce nazvané Íránsko-středoevropský byznys summit, který se má údajně konat 8. až 9. listopadu 2016 v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj ukončil přijímání žádostí o kotlíkovou dotaci, o podporu na pořízení nového kotle požádalo přes 4,5 tisíce Středočechů
Středočeský kraj ukončil ve středu 29. června 2016 přijímání žádostí o tzv. kotlíkové dotace. „Celá částka 501,7 milionu korun, kterou jsme měli vyčleněnou na dílčí projekty fyzických osob, je již vyčerpána. Nové žádosti o kotlíkové dotace proto již nemůžeme přijmout,“ oznámil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): ČSSD klidně slíbí cokoli, když to daňový poplatník zaplatí
Požadavky odborů a představitelů ČSSD vytvářet speciální podmínky pro horníky, kteří přijdou o zaměstnání, jsou nepřijatelné. Sociální demokraté ale před volbami slíbí cokoli. Kde na to vezmou, jak u nich bývá zvykem, neřeší. Protože daňový poplatník nakonec jejich šílené nápady nějak zaplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Petera: Středočeský operační program bezezbytku využil veškeré svěřené prostředky
Úspěšný Regionální operační program Střední Čechy rozdělil za sedm let na více než tisícovku projektů téměř 15 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Mládek šetří nákup energií. Všechno může být špatně
Hlavní město Praha, Karlovy Vary, Olomoucký kraj či středočeské Černošice. To je několik případů samospráv, které mohou mít problém kvůli nákupu energií přes komoditní burzu PXE. Existuje totiž možnost, že obchody přes PXE byly nezákonné. PXE totiž umožňovala, aby jedna a tatáž firma působila u nákupu energií jako poradce pro veřejného zadavatele, připravila pro něj dokumentaci a pak o zakázku sama soutěžila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kohoutová (ODS): Stát nemůže odpovídat za dluhy soukromých osob
Komentář k návrhu ministryně Marksové na náhradní výživné
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
MO ČR: Mezinárodního cvičení Ample Strike se zúčastní šestnáct zahraničních armád
Mezinárodního cvičení Ample Strike, které bude v ČR probíhat od 30. srpna do 20. září 2016, se zúčastní celkem 16 zahraničních armád aliančních a partnerských zemí. Poprvé v historii se tohoto cvičení, jehož cílem je sladění výcviku předsunutých návodčích s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek, budou účastnit i příslušníci aktivní zálohy. „Vojáci aktivní zálohy jsou předurčeni pro ochranu letiště Náměšť jako důležitého objektu státu,“ prozrazuje podplukovník Pavel Král, zástupce náčelníka štábu základny. V průběhu dvoutýdenního cvičení se do ochrany objektů zapojí celkem 360 záložníků z osmi pěších rot krajských vojenských velitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Chceme pomoci lidem v obcích, trpících nedostatkem vody
Novou sérii tří půldenních seminářů zaměřených na boj se suchem a likvidaci ekologických zátěží připravilo Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR. Semináře se uskuteční na přelomu července a srpna v Ostravě, Praze a Brně. Určeny jsou starostům, zástupcům městských či krajských úřadů i poradenským firmám zpracovávajícím projektové žádosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Na Den NP Šumava k 25 letům jeho založení přišlo skoro 1500 návštěvníků
Den Národního parku Šumava se odehrál v sobotu 16.7. na Rokytě u Srní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
TSB: Bilance dopravních nehod za první pololetí na silnicích Libereckého kraje
Bilance dopravních nehod za první pololetí na silnicích Libereckého kraje: šest mrtvých, padesát těžce zraněných. Pravděpodobnost úmrtí při nehodě v kraji byla o třetinu nižší, než činí průměr za celou ČR. Závažnost nehod v ČR se meziročně snížila o 18 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Vosecký zpravodajem k návrhu změny zákona o sociálně-právní ochraně dětí
Senát se na své 26. schůzi 14. července 2016 zabýval mj. návrhem senátního návrhu zákona senátora Zdeňka Papouška, kterým se mění zákon o sociálně-právní ochraně dětí (senátní tisk č. 297). Senátor Jiří Vosecký (Výbor pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu PČR) byl určen zpravodajem zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČPP zveřejnila statistiky k pojistným podvodům za druhé pololetí 2016
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) zveřejnila statistiky k pojistným podvodům za druhé pololetí 2016. Ve srovnání s prvním čtvrtletím je počet vyšetřovaných podvodů ustálený, uchráněná hodnota se však zvýšila na trojnásobek a představuje 23,5 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Zdá se, že je za odstraněním Šlachty opravdu politický zájem, viďte Slávku?
Desátého června jsem se zamýšlel v úvaze s názvem: „Že by šlápnul Šlachta Sobotkovi na kuří oko jménem OKD?“, nad spojením Šlachtova odstranění s divokou privatizací společnosti OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Veleba: Bude hůř. Totální vliv USA v Evropě a záměrné stupňování napětí s Ruskem. EU se opravdu rozpadá. Hofer a Le Penová posílí a Merkelová skončí. Čína bude hegemonem
ROZHOVOR Senátor a předseda SPO Jan Veleba říká, že koncovka současných mezinárodních turbulentních procesů bude obnova bipolárního světa, v němž stále významnější roli bude hrát Čína, která se stane světovým ekonomickým hegemonem. V Rakousku dle něj zřejmě vyhraje opakované prezidentské volby Hofer, ve Francii bude dál posilovat Marine Le Pen, v Německu čeká neslavný konec Merkelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vondrouš (BPP): Sebevražedný útok se nesmí vyplatit. To je řešení!
Když spácháte nějaký trestný čin a díky tomu něco získáte, tak vám soud takovou věc nebo peníze zabaví. Podstatou evropského práva je, že se zločin nesmí vyplácet. Zrůdné zločiny pod zástěrkou svaté války a fanatismu se ovšem vyplácejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Pohled pod povrch: Toto je Erdoganův nepřítel
Fethullah Gülen. Dříve spojenec prezidenta Erdogana, nyní jeho hlavní nepřítel. O pětasedmdesátiletém muslimském klerikovi se rozepsaly jak Lidové noviny, tak na svém blogu na serveru Aktuálně.cz bývalý diplomat Tomáš Laně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
FAEI: Manažeři často nechápou, jak dosáhnout kybernetické bezpečnosti
NATO uznalo kybernetický prostor jako další válečné pole. Společnosti i instituce si přitom stále neuvědomují, že kybernetická bezpečnost záleží na lidech. Co všechno musí brát v úvahu a jak vůbec mohou bezpečnosti dosáhnout, vysvětluje v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI) Tomáš Přibyl, ředitel firmy CyberGym Europe. Ta s izraelským know-how školí v Řitce u Prahy české i zahraniční počítačové specialisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tuzemským jezdcům seriálu Alpe Adria se na mosteckém okruhu dařilo
Úspěch tuzemských jezdců příjemně okořenil pokračování seriálu motocyklových závodů Alpe Adria European Championship, které hostil o víkendu mostecký autodrom. Na sever Čech se sjelo na 200 jezdců z patnácti evropských zemí, Češi se v silné konkurenci neztratili. V prestižní kategorii Superbike si po druhém místě v sobotním závodu spravil v neděli chuť náš nejúspěšnější jezdec v novodobé historii Lukáš Pešek. Druhý závod vyhrál s přehledem, přičemž nebýt předčasně ukončeného sobotního závodu, bral by nejspíš dubl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Dvouletý (Soukromníci): Slovácká tržnice přivítala dvousettisícího návštěvníka!
Uherskohradišťská Slovácká tržnice včera odměnila dvousettisícího návštěvníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Občerstvení na Mistrovství světa horských kol vykazovalo nedostatky. Padly pokuty
Ve sportovním areálu Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě se ve dnech 29. června – 3. července 2016 uskutečnilo Mistrovství světa horských kol. Tato velká sportovní událost přilákala nejen tisíce fanoušků a aktivních sportovců, ale vyrazili na ni i inspektoři České obchodní inspekce inspektorátu Jihočeského a Vysočiny, aby zkontrolovali poctivost prodeje u poskytovatelů služeb nabízejících pohostinské služby, občerstvení nebo suvenýry. Z 8 provedených kontrol zjistili nedostatky v 5 případech (tj. 62, 5%).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Aktuální informace o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi
LČR evidují k 14. 7. 2016 celkem 2289 výzev k vydání majetku, ve kterých oprávněné osoby uplatnily požadavky na vydání 49219 pozemků a 1392 staveb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hrabě Czernin, politik TOP 09, pro PL: Při filmu o Hitlerovi jsem ztuhl, argumentoval jako Andrej Babiš. Cizina nám záviděla Havla, Zemanovi se smějí
ROZHOVOR Potomek slavného šlechtického rodu Tomáš Czernin je místostarostou v Dymokurech a v podzimních volbách kandiduje do Senátu za TOP 09. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlil, proč se majitel zámku, zemědělec, lesník, rybář a myslivec angažuje v politice. „Cítím určitý závazek, že se generace před námi podílely na budování naší vlasti, a myslím, že máme povinnost v tom pokračovat,“ prohlásil Tomáš Czernin, který vyrůstal v socialistickém Československu i díky radě svého vzdáleného příbuzného Karla Schwarzenberga a nikdy toho nelitoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil je ve Francii a po Nice tam slyšel smutný vtip. Pokud jde o Turecko, rýpe do Západu kvůli věci s Putinem
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Francouzi po teroristickém útoku v Nice pochopili, že ode dneška jsou vystaveni nebezpečí, kterému je téměř nemožné se bránit, a to ani kdyby osvícená Evropská komise zakázala jízdy kamionů ve městech. Alespoň takto vnímal Zdeněk Zbořil pocity těch, s nimiž se během svého pobytu ve Francii po atentátu setkával. Ve svém pravidelném komentáři politického dění uplynulého týdne k pokusu o převrat v Turecku jen hořce poznamenává, že když je něco v unijním zájmu, tak se na nějaký ten lynč nehledí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Fleischer (Republikáni): Voliči mají možná poslední šanci zvrátit vývoj v Unii i ve svých zemích
Blíží se roky voleb, letos volíme do krajů, v roce 2017 do Poslanecké sněmovny a v roce 2019 do Evropského parlamentu. Občané mají možnost vyměnit současné politiky a tím zvrátit nepříznivý vývoj jak ve své zemi, tak i v EU. Využijí šance?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ekonomičtí ministři budou jednat o tom, zda kompenzace dostanou i horníci na Mostecku
O dohodě na stavbě dopravních projektů, většinou dálnic, u nichž nebude Brusel požadovat nový posudek vlivů na životní prostředí, a kompenzacích pro propouštěné horníky budou dnes ráno ekonomičtí ministři jednat s odbory a zaměstnavateli ve Strakově akademii. Na rozšíření příspěvků pro propuštěné horníky, které už kabinet slíbil zaměstnancům těžební společnosti OKD, na Mostecko přitom ve vládě nepanuje shoda. Proti plánu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) je ministr financí Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok se setká s dolnorakouským hejtmanem Pröllem
Ministr dopravy Dan Ťok se dnes setká s dolnorakouským hejtmanem Erwinem Pröllem. Jednat budou o zlepšení dopravního spojení mezi oběma zeměmi, konkrétně o silničním spojení z Vídně na jižní Moravu, nebo o železničních spojeních z Prahy do Vídně přes Břeclav a České Budějovice. Jednání navazují na schůzku obou politiků z letošního ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda ČR vítá rozhodnutí Evropské komise, které pomůže českým zemědělcům
Evropská komise dnes na zasedání Rady pro zemědělství a rybolov představila balíček podpůrných opatření na pomoc stabilizace trhu s mlékem a vepřovým masem. Tyto sektory se nacházejí v obtížné situaci v důsledku dlouhodobě nízké výkupní ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Dancso (OMMO): Předsudky nejsou jen ze strany majoritní společnosti...
Předsudky nejsou jen ze strany majoritní společnosti vůči Romům, ale i naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Převrat dle Štěpána Kotrby: Prezidenta a vládu postřílet, mrtvoly natočit. Fušérský puč byla provokace Erdogana. Ten teď ovládne Evropu jedním manévrem
ROZHOVOR Armáda členského státu NATO už je tak zdegenerovaná, že nedokázala splnit několik základních taktických cílů každého úspěšného státního převratu. Tak analytik Štěpán Kotrba pro ParlamentníListy.cz zhodnotil události noci z pátku na sobotu v Turecku. Výsledek je jediný možný – potlačení povstání a pomsta takového rozsahu, jaký si v Evropě nedovedeme představit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2016 v 06:34, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist