Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.006x, což odpovídá cca 156.849-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Michal Hašek rozmáznut v novinách na titulní straně kvůli Janě Mrencové
Za hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška (ČSSD) roky mluví s médii žena s vymyšleným jménem, zjistila Mf Dnes. Skutečná identita i činnost této osoby je neméně překvapivá. Deník informaci přináší hned na své titulní straně a věci věnuje ještě většinu své třetí strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš šokoval prohlášením, ze kterého se pražské kavárně udělá zle
REPORTÁŽ Setrvat v EU, ale nepřijímat euro. Vicepremiér Andrej Babiš se na besedách v Moravskoslezském kraji věnoval ekonomice i ve vztahu k Rusku: „Nevhodné jsou už také ekonomické sankce vůči Rusku, poškozují naše podnikatele, jak jsem se dozvěděl i na návštěvě několika firem v Moravskoslezském kraji. Putin určitě nepřipravuje válku proti NATO, nevěřím tomu, to by se snad musel zbláznit.“ Podle Babiše bychom si měli lépe ochraňovat schengenské hranice: „Mohli bychom si i k tomu vytvořit svoji evropskou armádu. Vůbec NATO, které je obranným uskupením, by se třeba mohlo transformovat na zcela jiný typ ozbrojených sil.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hrozí genocida bílého obyvatelstva, napsal známý vědec na Lidovkách. Opravdu
Evropští politici a vůdcové rozzuřili do běla etnologa, antropologa a indiána Mnislava Atapanu Zeleného. Proč? Zkrátka proto, že nám neustále mažou med kolem huby a nejsou schopni přiznat pravé důvody vzrůstajícího nebezpečí pro nás všechny. Pokud to tak půjde dál, je dle Zeleného možné, že dojde ke genocidě bělochů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Něco tady nehraje. Odborník o tom, kdo stál v zákulisí puče v Turecku, a o roli Erdogana, USA a Ruska. Takový to prý bude mít dopad na uprchlickou vlnu do Evropy
ROZHOVOR Bývalý diplomat, spolupracovník Tomia Okamury a místopředseda hnutí Svoboda a přímá demokracie ve Středočeském kraji Jiří Kobza říká, že nad vývojem „puče“ se i následné dny objevuje spousta otazníků, které zpochybňují oficiální verzi Erdoganovy vlády. „Turecká armáda byla vždy nositelem sekulárního dědictví Atatürka a určitě Erdoganův sen vzkříšení ottomanského impéria (kde on bude pašou) nepodporovala. Je jasné, že bez islamizace armády nemohl Erdogan ve své cestě k vybudování regionálního hegemona pokračovat,“ řekl Kobza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jde o zlato? Nová teorie o převratu v Turecku
Za nepodařeným vojenským pučem v Turecku nemusí stát duchovní Fethullah Gülen, kterak naznačuje turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Po internetu kolují mnohem odvážnější teorie o tom, co a proč se v Turecku z pátku na sobotu stalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Z Evropanů by se mohla stát lovná zvěř! Babiš, Bělobrádek, Filip a Gazdík mají pro vás zásadní sdělení k puči v Turecku, roli Putina a CIA a dopadu na naši zemi
ANKETA Údajný vojenský puč v Turecku, které je členem NATO a aspiruje na členství v Evropské unii, může mít podle českých politiků, kteří se vyjádřili pro ParlamentníListy.cz, dalekosáhlé důsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Klára Samková: Proklela jsem Turka málo! Kulomet do každé rodiny, pistole do každé kabelky. Střelivo dotovat státem, Merkelová ať si koupí plíny
ROZHOVOR „Angela Merkelová by se měla zásobit inkontinenčním spodním prádlem a dokoupit si imodium.“ „Kulomet do každé rodiny, pistole do každé dámské kabelky,“ doporučila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz advokátka Klára Samková, která se domnívá, že prezident Erdogan je v podstatě génius, a upozorňuje na to, že v Turecku nastal konec demokracie i sekulární justice. „Je jasné, že tento kabaretní sebepuč je pouhopouhou záminkou pro nastolení vlády politického islámu. Myslím, že můžeme očekávat již otevřené spojenectví s Islámským státem.“ Pak také zhodnotila: „Celý systém NATO a Evropské unie stojí v podstatě na čestném slově a na zásadě dodržování smluv a dohod. Tedy na kusu papíru. S tím si může Turecko v podstatě kdykoliv vytřít jistou část těla, neboť to tak již v malém beztrestně činí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
To by byla opravdu sranda! Karel Schwarzenberg řekl PL zcela upřímně, co soudí o Turecku a Erdoganovi
ROZHOVOR Pokus o vojenský převrat v Turecku byl podle exministra zahraničí Karla Schwarzenberga perfektně připravený, vojáci vběhli do pasti, celá akce nahrála prezidentu Erdoganovi, opozice je smetena. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny prohlásil, že i jako ke spojenci v Severoatlantické alianci se musíme vůči Turecku chovat obezřetně, protože není ani vyloučeno, že se Erdogan obrátí a stane se spojencem ruského prezidenta Vladimira Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Sluníčkáři jsou vinni sekyrovým útokem v Bavorsku. Xenofobní lůza má pravdu, šokuje JXD
Nad tím, kdo nese vinu za to, že sedmnáctiletý afghánský uprchlík spáchal v Bavorsku další islamistický teroristický útok, se na serveru Reflex.cz zamýšlí jeho komentátor Jiří X. Doležal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Doktor Macek ironicky o uprchlíkovi, který pomlátil Němce sekyrou
Smutný případ ze sousedního Německa, kde sedmnáctiletý Afghánec zranil ve vlaku sekerou dvě desítky cestujících a byl posléze policisty, které též ohrožoval, zastřelen, okomentoval na sociální síti v ironickém duchu bývalý čelný politik ODS Miroslav Macek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tak horké to zase není. John Kerry nejdřív hrozil Erdoganovi. A pak...
Vyloučením z NATO pohrozil Turecku americký ministr zahraničí John Kerry v případě, že nebude s poraženými pučisty jednat demokraticky a na základě práva. Kerry to prohlásil na pondělní tiskové konferenci, píše britský list The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Odhalení: Dienstbier chtěl zavést brutální cenzuru. Za vaše peníze
Ministr bez portfeje Jiří Dienstbier (ČSSD) loni provozovateli sociální sítě Facebook navrhl, že by mu stát platil specialistu, jež by měl za úkol mazat nenávistné příspěvky od uživatelů. Podle Lidovek však zástupci sociální sítě ministrovu nabídku smetli ze stolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr financí Babiš bude v Karviné opět jednat s vedením OKD
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes bude opět jednat v Karviné s vedením těžební společnosti OKD. Kromě toho během druhého dne své návštěvy Moravskoslezského kraje navštíví například pivovar Radegast v Nošovicích na Frýdecko-Místecku a ve Frýdku-Místku se setká s obyvateli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
To je soda. Jakub Janda si udělal legraci z masakru v Nice
Jeden z mnoha obrázků sdílel na svém facebookovém profilu Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty. Je na něm zakrvácené auto a text brojící proti muslimům. Zcela jednoznačně tak poukazuje na teroristický útok v Nice. Dodává však k tomu text poukazující na českou masovou vražedkyni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Péči o blízké je možné „vyměnit“ za práci, do nároku na důchod se započítá
V posledních letech se rozrůstá generace lidí, kteří se dostávají do takřka neřešitelné situace, neboť jim ještě „neskončila“ péče o nezaopatřené děti a zároveň musí pečovat o stárnoucí rodiče či příbuzné. Tzv. sendvičová generace, tedy populace ve věku mezi 45 – 65 lety věku pak stojí před těžkou otázkou, jak s vlastní prací skloubit časově náročnou péči o své blízké. „Vyměnit“ zaměstnání za péči o jinou osobu jde, aniž by lidé přišli o potřebné roky pro přiznání důchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Turecko se mění v islámskou diktaturu. A Evropa bohužel mlčí!
Přiznám se, že mne vývoj poslední událostí v Turecku vlastně ani nepřekvapuje. Dlouhodobě totiž říkám, že Turecko je zemí, která snad i díky svým historickým kořenům nemůže být důvěryhodným partnerem zemí starého kontinentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Víkendový nepovedený puč v Turecku
Turecko za posledních několik desetiletí zažilo několik vojenských převratů. Bylo to vždy v situaci, kdy armáda jako garant sekulárního a také hospodářsky racionálního rozvoje země došla k názoru, že už to takhle dál, pokud jde o politickou reprezentaci, nejde, a provedla státní převrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
„Sekyrkový uprchlík“ v Německu: VIDEO a nové odhalení
Jen několik dní po masakru v Nice přišel další úder islamistů. Také tentokrát šlo pravděpodobně o čin „osamělého vlka“ a příznivce radikálního islámu. Mladý afghánský migrant napadl v německém regionálním vlaku asi dvacet osob sekyrou a nožem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ty, ty, ty! Nadnárodní neziskovka ukazuje prstem na bohaté země kvůli uprchlíkům
Mezinárodní charitativní organizace Oxfam nabádá bohaté země, aby přijaly více uprchlíků. Argumentuje přitom tím, že šest nejbohatších zemí světa hostí jen devět procent uprchlíků, zatímco naopak několik málo chudých zemí hostí více než polovinu uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: ČR stojí pevně po boku Francie
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek zastupoval Českou republiku na zasedání Rady Evropské unie pro zahraniční věci (FAC), které proběhlo 18. července 2016 v Bruselu. Ministři vyjádřili solidaritu Francii zasažené teroristickým útokem v Nice a vyzvali Turecko k dodržování zásad právního státu. Před Radou FAC se uskutečnilo jednání šéfů diplomacií s americkým ministrem zahraničních věcí Johnem Kerrym. Ministr Zaorálek se rovněž setkal s novým šéfem britské diplomacie Borisem Johnsonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
S policejní reorganizací je to prý úplně jinak, než se slibovalo. Od začátku jste lhali, soptí rozčílený Robert Šlachta
Bývalý ředitel ÚOOZ Robert Šlachta se rozčílil v rozhovoru pro Rozhlas.cz. „Od začátku lhali,“ podotkl Šlachta. Špičky policie totiž přiznaly, že reorganizace se dotkne i živé kauzy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Nový letoun Embraer KC-390 si prohlédli zástupci Ministerstva obrany
První ze dvou prototypů přistál na letišti ve Vodochodech. Po evropské premiéře na mezinárodní airshow v britském Farnborough je Česká republika teprve druhou zastávkou na evropské půdě, kde se nový letoun představuje. Je to proto, že ČR je jednou ze čtyř zemí, které na projektu KC-390 spolupracují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Turecko zavede trest smrti a na Evropskou unii se vykašle. Ale v NATO bychom s ním měli spolupracovat dále, říká Cyril Svoboda
SVĚT OPTIKOU CYRILA SVOBODY „Prezident Erdogan zavede trest smrti za mohutné podpory většiny obyvatelstva,“ předpokládá v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz exministr zahraničních věcí Cyril Svoboda, dnes ředitel Diplomatické akademie. Podle něj není ambicí Turecka stát se členem Evropské unie: „Všechno, co se teď v poslední době děje, mě utvrzuje v tom, že Turecko usiluje o něco jiného, a to stát se lídrem v regionu; a bude soutěžit o vliv v islámském světě vedle Íránu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jaderné zbraně USA v Turecku: Otevřeno výbušné téma
V souvislosti s pátečním pokusem o státní převrat v Turecku vyvstává u Spojených států mnoho podstatných otázek. Zřejmě nejproblematičtějším bodem ve vzájemných vztazích mezi oběma státy se v posledních dnech ukázala být situace ohledně letecké základny Incirlik na jihu Turecka. Co se tolik nezmiňuje, je fakt, že právě zde Spojené státy ukládají atomové bomby. Otázku, je-li i nadále moudré uchovávat takový arzenál v zemi, kde si člověk nemůže být jistý tím, co se přihodí zítra, se zabývá expert na toto téma Jeffrey Lewis ve svém článku napsaném pro Foreign Policy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lukša (TOP 09): Pozdní probuzení ministra Jurečky
Ministr Jurečka po dlouhé době pochopil, že malí pěstitelé či prodejci na farmářských trzích by nemuseli být zaneseni do systému elektronické evidence tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kvůli 12,5 milionu korun budeme zřejmě žalovat Evropskou komisi
Stát plánuje další žalobu u Evropského soudního dvoru kvůli vracení peněz do rozpočtu Evropské unie. O třetí žalobě z oblasti zemědělství kvůli 12,5 milionu korun rozhodne ve středu vláda. V minulých týdnech vláda schválila předložení žalob, kterými chce napadnout rozhodnutí Evropské komise o vrácení 817 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Festival Hrady CZ se po Točníku přesouvá na Kunětickou horu
Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ se po zahájení na Točníku přesouvá 22. a 23. července na louky pod hradem Kunětická hora nedaleko Pardubic. Hlavní hvězdou festivalu je letos kapela Kabát, která zde vystoupí v sobotu před půlnocí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Přistoupení k TTIP je jen další posílení nadnárodních koncernů
Transatlantická zóna volného obchodu se zkratkou TTIP, je navrhovaná smlouva o volném obchodu mezi EU a USA. Smlouva posílí pozici nadnárodních korporací, omezí demokracii a ztíží úlohu národních vlád při regulaci trhu ve prospěch vlastních občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
MHF Český Krumlov byl zahájen prologem Vivat festival! a galakoncertem Juana Diega Flóreze
Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2016 začal v pátek 15. července festivalovým prologem Vivat festival!, hudebně-obrazovou fantazií k 25. jubileu MHF, která se odehrála na jižních zámeckých terasách. Obyvatelé i návštěvníci Českého Krumlova dostali tuto poctu městu i festivalu jako dárek, vstup byl zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pejsek, kočička a MF Dnes včera, dnes i zítra vařili dort. Zpatlali při tom, co mohli, směje se Michal Hašek článku o sobě
Za hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška (ČSSD) roky mluví s médii žena s vymyšleným jménem, zjistila Mf Dnes. Skutečná identita i činnost této osoby je neméně překvapivá. Deník informaci přináší hned na své titulní straně a věci věnuje ještě většinu své třetí strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
AOPK: Největší tuzemské slanisko u rybníka Nesyt obohatily nové tůně
Sedm hektarů národní přírodní rezervace Slanisko u Nesytu potřebuje lidskou péči. Zdejší přírodu, která je jedinečná přítomností slanomilných druhů rostlin a živočichů, proto pomáhá udržovat pastva koní, pravidelné vyřezávání náletů a vytváření průseků v rákosinách, novinkou jsou čerstvě vyhloubené tůně. O území se stará Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa chráněné krajinné oblasti Pálava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zvára (Svobodní): Obuškové pokrytectví (parlamentní demokracie v praxi)
Žádná spontánní shromáždění, nové pravomoce pro policii a vysoké pokuty. To je novelizovaný zákon o právu shromažďovacím, který nyní pokrytecky kritizuje TOP09. Proč pokrytecky? Protože i její zástupci pro aspoň dvě z těchto tří nepříjemných novinek hlasovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Pospíšil: Hrozí popravy stovek lidí. Pokud k tomu v Turecku dojde, není pro něj místo v NATO
Především o situaci v Turecku po nezdařeném puči diskutovali v pondělních Událostech, komentářích poslanec Václav Zemek, člen zahraničního výboru sněmovny za ČSSD, a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Důležité je obnovení ústavního pořádku v Turecku
Prioritou vlády by mělo být zajištění bezpečí našich občanů, kteří jsou v současnosti v Turecku. V zájmu všech je, aby se vyhrocená situace v Turecku co nejrychleji uklidnila a aby byly opětovně nastaveny principy právního státu, který zajistí ochranu především svým občanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: MPSV a Sdružení místních samospráv se dohodli na spolupráci
Problematika sociálního bydlení, financování a zajištění dostupnosti sociálních služeb, aplikace nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti nebo podpora rodiny a slaďování rodinného a profesního života. To jsou hlavní témata memoranda o spolupráci, které v Senátu podepsali ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a předseda Sdružení místních samospráv Stanislav Polčák. Společným cílem je výkon moderní a efektivní veřejné správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně školství předá nominační listy členům nového akreditačního úřadu
Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) dnes předá nominační listy členům Národního akreditačního úřadu, který začne fungovat od září a nahradí dosavadní akreditační komisi. Na rozdíl od ní ale bude nová instituce moci o akreditacích a osudu vysokých škol i rozhodovat, ne jen dávat doporučení ministerstvu školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda projedná smlouvu o financování krajské železnice
Vláda projedná smlouvu o financování krajské železnice mezi roky 2020 a 2034. Nová dohoda, kterou by měla vláda s kraji podepsat, nahradí takzvané železniční memorandum, jež nebylo právně závazné a v minulosti bylo několikrát zpochybněno. Kraje by ke každé vynaložené koruně na provoz železniční dopravy mohly získat zhruba 30 haléřů státní dotace. Projednání tohoto bodu vláda na svém předchozím zasedání odložila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Válka přímo v evropských městech. Pokud to takto povedeme dále, můžeme ji prý jistě očekávat
Vyhlašovat válku terorismu je falešné a naprosto neproduktivní, protože je to jen vrcholek širší fronty džihádu, píše myslitel, publicista a spisovatel Vlastimil Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ještě Trumpa ani nenominovali, a už pomáhá Rusku, čílí se v USA republikáni. Čtěte, co prý provedl
V Clevelandu ve Spojených státech včera začal čtyřdenní sjezd amerických republikánů, který podle předpokladů prohlásí Donalda Trumpa za oficiálního stranického kandidáta na prezidenta USA. K důležité události nicméně došlo ještě před samotným vypuknutím ostře sledované akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Takto dopadají v Rusku vězni svědomí. Amnesty International rozjela velký mezinárodní projekt
Lidskoprávní organizace Amnesty International zahájila kampaň, v níž chce upozornit na situaci desítek vězňů svědomí, kteří nyní pobývají v ruských věznicích. Informoval o tom server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
SŽDC nakoupila na burze energie pro celý resort dopravy, náklady klesnou o 30 milionů korun
Resort Ministerstva dopravy letos znovu efektivně nakoupil energie na burze. Ministerstvo centralizovalo svoji spotřebu se spotřebou svých organizací a nakoupilo prostřednictvím Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na příští rok téměř 300 tisíc megawatthodin (MWh) elektřiny a více než 175 tisíc MWh zemního plynu. Nákup byl realizován v červenci na Českomoravské komoditní burze Kladno a došlo jím ke snížení nákladů celého resortu meziročně o 30 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zděšení: Donald Trump prý zatrhl zbraně pro Ukrajinu
„Je to jen další příklad toho, jak moc v nesouladu Trump se zbytkem Republikánské strany je. Ten rozdíl je natolik markantní, že by byl jako prezident pro Ameriku a celý svět velmi nebezpečný,“ prohlásila členka Republikánské strany Rachel Hoffová poté, co Trumpův tým vyjádřil svou neochotu poskytnout Ukrajině zbraně. Trump prý v Rusku žádné riziko nevidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Puč v Turecku nejspíš zinscenoval sám Erdogan. Sbližování Moskvy a Ankary je pro Brusel i Berlín zlověstným signálem. Vedou nás do zkázy. Znalec promlouvá
ROZHOVOR Petr Markvart, který se dlouhodobě profesně pohybuje v oblasti Blízkého východu (hlavně v Iráku a Sýrii) a v Africe, říká, že prohráváme válku o charakter Blízkého východu a severní Afriky. „Prohráváme ji vlastní vinou, neboť jsme si zvolili hloupé a netalentované politiky, kteří nás teď vedou do zkázy,“ vysvětluje. Dle něj existuje již teď několik skutečností, které naznačují, že to, co se odehrálo v Turecku, bylo dopředu připraveno současnou administrativou prezidenta Erdogana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Franc: Krajské nemocnice budou mít jednotný informační systém
Pořízení nového jednotného informačního systému pro nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, který bude propojovat všechny krajské nemocnice a umožní vzájemné sdílení dat, plánuje Královéhradecký kraj. Na podporu tohoto projektu by chtěl kraj získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Celkové náklady na pořízení informačního systému se odhadují asi na 100 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Léto s VLS na Bukovině
Program s názvem „I cesta je cíl“ odstartoval v dopoledních hodinách v zámeckém parku ve Valči. Po krátkém zahájení se děti s příběhem malého indiánského chlapce vydaly na cestu do Bukoviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Expert na Francii po útoku v Nice: Dnešní imigranti si nenechají líbit, že Západ okupoval jejich země. Jestli chceme vymýtit teroristy…
ROZHOVOR Francie s Islámským státem dosti dlouho velmi úspěšně vyjednávala, připomíná pro ParlamentníListy.cz publicista, spisovatel a novinář Josef Brož jednu epizodu v reakci na páteční teroristický útok v Nice. Prezident Zeman podle Brože pochopil, že čelit radikalismu se dá i jinak mravokárnými řečmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
První VIDEO z „korunovace“ Donalda Trumpa: Velkolepě ho podpořil slavný republikán. Až o něj divák dostával strach
Bývalý úspěšný starosta New Yorku Rudy Giuliani upoutal pozornost svým živelným projevem na republikánském sjezdu v Clevelandu. Jeho ústředním tématem byla bezpečnost a podpora Donalda Trumpa, byť Giuliani není součástí jeho týmu. Naopak prezident Barack Obama a demokratická kandidátka na prezidenta země Hillary Clintonová to pořádně „schytali“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Třemošnicku pomůže rekonstrukce silnic. Spolupráce školy a továrny se vyplácí
Současný stav silnic v oblasti, dopravní obslužnost či situace kolem Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Třemošnici s důrazem na duální systém vzdělávání. To byla stěžejní témata setkání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického se starosty obcí a měst spadajícími pod svazek obcí Mikroregion Železné hory, které se konalo na obecním úřadě v Třemošnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
V tureckém puči USA prsty nemají, soudí exvelvyslanec Kolář. Kdyby měly, poznali bychom to z těchto znaků...
„Pokud by v puči měly prsty USA, turecký prezident Erdogan by už nebyl prezidentem,“ myslí si bývalý velvyslanec v USA a Rusku Petr Kolář. Píše to server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hospodaření Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra prověřil NKÚ
Hospodaření příspěvkové organizace Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra (ZSMV) v letech 2013 až 2015 prověřil Nejvyšší kontrolní úřad. V mnoha ohledech se ze závěry kontroly ztotožňujeme, což dokazují již přijatá opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lidé demonstrovali proti prodlužování životnosti elektrárny ve Chvaleticích
Padesátka lidí dnes odpoledne protestovala proti rozhodnutí Krajského úřadu Pardubického kraje prodloužit životnost hnědouhelné elektrárny ve Chvaleticích, které bylo schváleno za zavřenými dveřmi a bez posouzení vlivů na životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Osmiletá holčička bojuje o život. Ve Francii ji pobodal imigrant z Maroka
Čtyři Francouzky se staly terčem šíleného Maročana. Ten je pobodal v Alpách. Osmiletá dívka od té chvíle bojuje o život. Píše o tom server Mirror.co.uk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Producenti mléka a vepřového masa dostanou další mimořádnou podporu
Producenti mléka a vepřového masa dostanou další mimořádnou finanční podporu, která jim má pomoci překonat současnou krizi. Na dnešním jednání Rady pro zemědělství a rybářství v Bruselu představil eurokomisař Phil Hogan plán na pomoc evropským zemědělcům ve výši 350 milionů eur. Tuzemští zemědělci z nich mohou získat celkem 10,3 milionu eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Tupý vole, naše "české ručičky" jsou od krve. Bible je vlastní sestra Mein Kampfu. Milan Kohout připomíná, co Češi v dějinách napáchali a mlčí o tom
KOHOUTA DO KOUTA Tentokrát výtvarník a performer Milan Kohout posílá do kouta Mnislava Zeleného a další vyznavače názoru, že jako Češi neneseme odpovědnost za to, co západní civilizace napáchala ve světě. Podle Kohouta se stačí projít hnusně kýčovitým centrem Prahy, aby si člověk udělal představu, co všechno jsme nakradli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Západní politici nic nepochopili, lidé už jim nevěří. Exministryně Karolína Peake radí, co s tím
ROZHOVOR Západ se potřebuje probudit ze současného stavu, kdy bruselské elity vnucují občanům politiku, kterou si přejí primárně tito lidé z bruselské slonovinové věže, nikoliv naši občané. Tak se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřila bývalá vicepremierka vlády Karolína Peake. Podle ní reakce na brexit od mnohých velkoevropanů ukazují, že nic nepochopili a chtějí ještě více utužovat integraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Za učitelský plat bych pracovat nechtěla, přiznala ministryně Valachová
Fyzickou zdatnost dětí chce ministryně školství Kateřina Valachová zlepšit programem, který na prvním stupni základních škol umožní dětem bezplatně sportovat v družinách. Tento program bude od září rozšířen, slíbila Valachová v dnešních Dvaceti minutách Radiožurnálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Možnost placení v PID chceme rozšířit o platební karty nebo mobilní aplikaci
Více druhů platebních kanálů v Pražské integrované dopravě a další postup při výměně nosičů dopravního kuponu (Lítačka za Opencard) dnes schválila Rada hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
NPÚ: PAMÁTKY DĚKUJÍ! Podpořte kladrubský hřebčín či kostel v Křenově ve veřejném hlasování
O laureátovi ceny Památky děkují rozhoduje veřejnost prostřednictvím on-line hlasování na webu Národního památkového ústavu www.npu.cz. Jedná se o jedno z ocenění udílených v rámci každoročního klání o cenu Patrimonium pro futuro, kterou vyhlašuje Národní památkový ústav jako příspěvková organizace Ministerstva kultury ČR pověřená záchranou a rozvíjením hodnot památkového fondu. Zatímco odborná komise vybírá mezi 25 nominovanými vítěze ve čtyřech kategoriích, veřejnost může podpořit svého favorita bez ohledu na to, v které kategorii soutěží, a to formou on-line hlasování od 15. července do 31. srpna. Jméno vítěze ceny Památky děkují bude oznámeno na slavnostním předávání cen Patrimonium pro futuro ve středu 21. září na zámku v Náměšti nad Oslavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Další podivné okolnosti tureckého puče. Erdoganova rozvědka o něm prý věděla dopředu
Turecké zpravodajské službě MIT se povedlo získat informace o přípravě vojenského převratu několik hodin před jeho začátkem a podařilo se jí informovat generální štáb. S odvoláním na televizi NTV o tom informoval server Prvnizpravy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Praha podpoří kalendář s autistickými dětmi
Praha podpoří částkou 50 tisíc korun vydání kalendáře pro rok 2017, který má upozornit na problematiku autismu a podpořit rodiny pečující o autistické děti. Neinvestiční dotaci obdrží Nadační fond AutTalk založený za účelem osvěty v problematice autismu. Příslušný tisk Radě hl. m. Prahy předložila náměstkyně primátorky Eva Kislingerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jak se z hrdé Francie stala Mekka islámu? Zde je vysvětlení
Nad tím, proč se Francie, kdysi tak hrdá křesťanská, nacionalistická a patriotická velmoc, začala stávat evropskou Mekkou islámu, se zamýšlí obsáhlý článek, který vyšel na serveru Dotyk.cz. Nejprve připomíná, že z 66 milionů obyvatel Francouzské republiky se jich k islámu hlásí až 6 milionů čili skoro desetina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vitásková bude v Ostravě kandidovat za Úsvit do Senátu. Když uspěje, skončí v ERÚ
Vitásková je nepravomocně odsouzena k 8,5 roku vězení za to, že dvě solární elektrárny na Chomutovsku získaly v roce 2010 neoprávněně licenci.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 19.7.2016 v 14:36, zobrazit podobné
Předsedkyně ERU Vitásková bude kandidovat za Úsvit. V Senátu chce naplno promluvit o solárním tunelu
Šéfka ERU Alena Vitásková dnes oznámila svoji kandidaturu do Senátu jako nezávislý kandidát za stranu Úsvit-Národní koalice. Kandidovat do podzimních voleb bude ve svém volebním obvodu Ostrava-město, kde prožila velkou část svého života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Šéfka ERÚ Vitásková bude kandidovat do Senátu. Aby prý mohla konečně promluvit
Alena Vitásková, předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ), bude kandidovat jako nezávislá kandidátka za Úsvit – Národní Koalice v Moravskoslezském kraji v obvodu Ostrava–město, kde je momentálně senátorem Antonín Maštalíř z ČSSD. Informaci potvrdily ParlamentnímListům.cz dva zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Expremiér Nečas znovu u soudu kvůli trafikám, obžalována byla i jeho žena
Kromě expremiéra a bývalé šéfky jeho kabinetu čelí v případu takzvaných trafik pro poslance obžalobě také někdejší vysoce postavený úředník.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 19.7.2016 v 12:36, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Po MF se o cenzuru internetu pokouší i ministr Dienstbier
Ministr Dienstbier by místo snah o cenzuru internetu měl raději rezignovat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
dTest: Změna dodavatele energií – zkrátí se a obejde se bez sankcí?
Samotný proces změny dodavatele energií v České republice trvá zpravidla jeden měsíc. K tomu je ovšem potřeba přičíst i několikaměsíční výpovědní dobu. Evropská unie již dříve uvedla, že by lhůta pro změnu dodavatele neměla přesáhnout 3 týdny. Nyní se objevují úvahy, že by se tento limit mohl zkrátit až na 24 hodin. Omezeny či úplně odstraněny mají být i poplatky spojené s ukončením smlouvy o dodávce energií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kandidátka na hejtmanku: Nastavení a systém vyplácení sociálních dávek by se měl změnit
To, že ČSSD utvořila širokou koalici a po šesti letech ukončila spolupráci s KSČM, která v roce 2012 vyhrála volby, Eva Valjentová (KSČM) nevnímá jako zradu. Vadí jí ale, že nikdo z nových koaličních partnerů nebyl ochotný se vzdát svých stávajících pozic. A nejen to. Ráda by, aby došlo i k užší komunikaci s městy a obcemi. Jaké řešení nabízí na nejpalčivější problémy kraje? Zamýšlí se také nad tím, jak a pro koho zajistit důstojné sociální bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Tak co, vítači, co řeknete tentokrát? Neklidný uprchlík pomlátil lidi ve vlaku sekyrou a je veselo
Sedmnáctiletý afghánský uprchlík zaútočil nožem a sekerou v nočním vlakovém spoji mezi německými městy Treuchlingen a Würzburg na spolucestující. Než byl policisty zastřelen, zranil čtyři lidi. Motiv jeho útoku je nejasný, ale úřady předpokládají, že šlo o islamistický útok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Ministr Herman: Kytarový virtuos Štěpán Rak zahrál seniorům v Nostickém paláci
Ministr kultury pozval do Nostického paláce přes 60 seniorů z pražských Domovů pro seniory na kytarový koncert skladatele a profesora Štěpána Raka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Konzervativní strana: Nezavírejme oči před zahraničními zkušenostmi
Konzervativní strana nesdílí každý z argumentů presentovaný paní poslankyní Pavlínou Nytrovou, ale v zásadě souhlasí s celkovým vyzněním jejích slov pronesených v rámci debaty o návrhu umožnit adopce dětí homosexuálními páry (dále jen Adopce), byť zatím nikoli obecně, ale za úzce vymezených podmínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Čím dál více lidí si pořizuje zbrojní průkaz. Důvodem jsou hlavně imigranti
Počet vydaných zbrojních průkazů roste. Obrat způsobily hrozba terorismu i migrace. Píše o tom server iHNed.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Dopravní propojení s Vídní se bude v následujících letech zlepšovat
Zlepšení silničního a železničního spojení s Vídní bylo hlavním tématem jednání mezi českým ministrem dopravy Danem Ťokem a zemským hejtmanem Dolního Rakouska Erwinem Pröllem. Oba se shodli, že například přípravu stavby D52, která má zvětšit kapacitu propojení s Vídní, v současnosti komplikují neschválené Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Francie má dostatek sil, aby přistěhovalce integrovala, ujistil bývalý velvyslanec. A Le Penová prý nemá program, jako Farage
Hostem dnešního pořadu Interview ČT24 moderátorky Zuzany Tvarůžkové byl bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer. Tématem nebylo nic jiného než situace ve Francii po teroristickém útoku v Nice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Praha odsoudila Středočeský kraj ke kamionové invazi, hejtman jen přihlíží
„Zásadně nesouhlasíme s dnešním rozhodnutím pražských radních, kteří schválili zákaz vjezdu kamionů nad 12 metrů délky do metropole. Je to rozhodnutí, které poškodí mnoho lidí, zejména Středočechy v městech a obcích mezi dálnicemi D1 a D11. Pražští radní dnes bezohledně odsoudili Středočeský kraj a jeho občany ke kamionové invazi,“ kritizuje rozhodnutí kandidát na hejtmana a starosta Líbeznic Martin Kupka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Dvanáctiletou dceru prodal za stádo krav. A tu pak několik měsíců v kuse znásilňovali
Ve dvanácti letech vyměnil dceru za dvanáct krav. Tu pak čekalo 11 měsíců znásilňování a porod nechtěného potomka. O situaci v Tanzanii informuje na základě zpravodajství Al-Džazíry také server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
MZV: Vytvořte logo pro české předsednictví v Radě Evropy!
Ministerstvo zahraničních věcí vyhlašuje soutěž pro studenty středních, vyšších odborných a vysokých škol s úkolem vytvořit návrh loga, které by Česká republika používala po dobu svého předsednictví v Radě Evropy od května do listopadu 2017. Termín pro podávání přihlášek vyprší 30. 9. 2016. Návrhy, které se v následném hodnocení odborné poroty umístí jako 1., 2. a 3., získají finanční odměnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Krachuje vám firma? Stát vám půjčí
Reakce na schválení půjčky OKD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSD: Ministr Mládek a hejtman Novák - vítáme, že Andrej Babiš konečně přišel k rozumu
Změnu názoru ministra financí Andreje Babiše ve věci provozního úvěrování pro OKD dnes přivítali jako pozitivní krok ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Podle jejich slov je půjčka od státu v tuto chvíli jedinou možností, jak uklidnit situaci a umožnit restrukturalizaci společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury přijímá žádosti o dotaci v oblasti profesionálního umění
Kromě tradičních oblastí podpory profesionálního umění má MK v plánu realizaci pilotního projektu podpory festivalů v této oblasti. Jeho realizace je ale podmíněna alokací minimálně 100 milionů korun. Pokud tyto prostředky MK nebude mít k dispozici, žádosti budou zařazeny do grantového řízení na podporu kulturních aktivit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
HZS: Čeští hasiči pomáhají moldavským kolegům již čtyři roky
Od roku 2012 běží mezi Českou a Moldavskou republikou projekt, který si klade za cíl zlepšit odbornou způsobilost moldavských hasičů. První projekt byl ukončen v březnu 2015, kdy byl pro moldavské hasiče ve městě Kišiněv postaven ohňový trenažér, který umí simulovat reálné podmínky požáru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Prezentace ČRv Lipsku poslouží jako platforma pro nové kontakty
Ministr kultury Daniel Herman se dnes v Nostickém paláci setkal s ředitelem Lipského knižního veletrhu panem Oliverem Zillem, aby podepsali dohodu o spolupráci mezi Leipziger Buchmesse a ČR, která se týká významné kulturní události – ČR coby hlavního hosta na Lipském knižním veletrhu v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
MHMP: Rada schválila pojmenování nových ulic
Rada hl. m. Prahy dnes schválila tisk, kterým se pojmenovávají nové ulice v městských částech Praha 5, Praha 11, Praha 15, Praha 16, Praha 22, Praha – Újezd a Praha - Nedvězí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní summitu Visegrádské skupiny ve Varšavě
Ve čtvrtek 21. července 2016 se předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka zúčastní v polské Varšavě summitu předsedů vlád zemí Visegrádské skupiny. Hlavním tématem budou aktuální evropské otázky, především pak proces vystoupení Velké Británie z EU a změny ve fungování EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Prázdninový víkend pod dohledem
Středočeští policisté se zapojili do další dopravní celorepublikové akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Ministr Dienstbier nemá ve své funkci zjevně co na práci
Ministr Dienstbier by místo snah o cenzuru internetu měl raději rezignovat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta se naštval: Turecko, člen NATO, se mění v islámskou diktaturu a Evropa boří hráze proti islámu. Necháváme se vydírat a ještě Erdoganovi platíme
Masivní zatýkání odpůrců autoritářského režimu tureckého prezidenta Erdogana, justiční i policejní čistky, neuvěřitelně rychlé sestavení nových speciálních policejních jednotek, které jsou vybaveny nevídanými kompetencemi, a k tomu volání po opětovném zavedení trestu smrti. To podle senátora Ivo Valenty není obranná reakce turecké vlády proti vzbouřeným vojákům. „To je jasný signál toho, že prezident Erdogan přinejmenším zneužil nezdařeného vojenského puče k tomu, aby v Turecku upevnil svou moc, stal se jeho neomezeným vládcem a, jak sám říká, zemi vrátil k islámským kořenům,“ uvádí Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Prožijte Noc s hvězdami na zámku Zahrádky již v sobotu 6. srpna
XVIII. ročník benefičního koncertu se uskuteční na zámku Zahrádky pod záštitou premiéra ČR Bohuslava Sobotky, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Hany Maierové,rektora Univerzity Karlovy Prof. MUDr. Tomáše Zimy CSc a starosty obce Zahrádky Ladislava Chvojky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Čeští průmyslníci se brání…
Představitelé českého průmyslu se v tripartitě dlouhodobě brání zvyšování minimální mzdy. Za předchozích pravicových vlád minimální mzda prakticky stagnovala a český průmysl se tvářil spokojeně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Komunisté: Erdoganova strana je nepřítelem lidstva
Prohlášení tureckých komunistů k současné situaci v jejich zemi zveřejnil server Halonoviny.cz, který je názorově blízký KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Praha rozšiřuje území, kde bude zakázána jízda na segwayích
Zákaz segwayů na území Prahy bude ještě přísnější. Rada hlavního města schválila tisk, kterým rozšiřuje velikost území, kde bude jízda na segwayích zakázána, a to nejen na chodnících a cyklostezkách, ale i na vozovkách. Praha tak reaguje na připomínky, které obdržela od jednotlivých městských částí a Městské policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 14:34, zobrazit podobné
NFA: Společné prohlášení dvou významných evropských institucí pro záchranu filmu
Národní filmový archiv (NFA), zakládající člen Evropské asociace filmových archivů (ACE), si Vás dovoluje informovat o společném prohlášení této asociace a federace IMAGO (European Federation of Cinematographers) k ochraně kinematografie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se seznámil s výrobou vysokozdvižných vozíků
Závod KION Stříbro navštívili předseda vlády, ministr vnitra a hejtman Plzeňského kraje. Exkurze představila účastníkům živou výrobu vysokozdvižných vozíků nejnovější generace. Delegace ocenila chytré technologie, česko-německou spolupráci i přínosy investora pro region.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vláda bude jednat s Asociací krajů ČR
Ve středu 20. července 2016 se uskuteční od 9.00 hodin zasedání vlády. V 10.00 se vládní kabinet sejde k již šestému společnému jednání s představiteli Asociace krajů ČR. K dalšímu samostatnému jednání se vláda vrátí v 13.00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Prohlášení předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové
Alena Vitásková dnes ohlásila svoji kandidaturu do senátu, jako nestraník na kandidátce strany Úsvit – Národní koalice ve volebním obvodu Ostravska, kam patří i Petřkovice, kde prožila velkou část svého života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vlastenectví a hájení národních zájmů neboli nejsme sami!
SPD je hrdým členem evropské frakce ENF (Evropa národů a svobody) sdružující hlavní vlastenecké parlamentní strany Evropy pod vedením předsedkyně francouzské Národní fronty Merine Le Pen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ÚZSVM vykázal za první pololetí rekordní příjmy, výdaje naopak klesly
Příjmy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v první polovině roku dosáhly rekordních 763 milionů korun, jde o nejvyšší příjmy v prvním pololetí minimálně od roku 2008, kam sahá elektronický archiv ÚZSVM. Zároveň výdaje klesly meziročně o téměř 33 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Bezpečnostní opatření na Letné
Pražská policie v souvislosti s úterním přípravným utkáním AC Sparta Praha připravuje adekvátní bezpečnostní opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Žalobci ženou před soud expremiéra Nečase i jeho ženu. Kvůli trafikám
Žalobci z olomouckého vrchního státního zastupitelství podali podle informací České televize obžalobu na bývalého premiéra Petra Nečase a jeho ženu Janu Nečasovou, dříve Nagyovou. Viní je z uplácení poslanců funkcemi. Kromě expremiéra a bývalé šéfky jeho kabinetu čelí v případu takzvaných trafik pro poslance obžalobě také někdejší vysoce postavený úředník Roman Boček. Nečasovou žalobci zároveň obžalovali kvůli případu krácení daní za luxusní dary, který spojili s kauzou trafik. Jde o další z trestních kauz, které odstartoval zásah na Úřadu vlády v roce 2013, který vedl až k pádu tehdejší vlády Petra Nečase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Mladým vědcům musíme nabídnout jasnou perspektivu, jinak je ztrácíme
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek v úterý 19. července vedl českou delegaci během neformálního jednání Rady pro konkurenceschopnost, která proběhla v Bratislavě v rámci slovenského předsednictví EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Na paměť Vojtěcha Filipa bych nespoléhal
Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa rozhodl o invazi vojsk Sovětského svazu do Československa Ukrajinec Brežněv a většina vojáků SSSR byla ukrajinské národnosti. Takže to nebyli „Rusáci“?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Řeči z chodby: Mladej Klaus se s Turkem seknul
Václav Klaus jr. zapochyboval o smyslu dvacetileté intervence v Afghánistánu, a potažmo i o tisícových obětech vojáků včetně našich, když situace je tam evidentně horší než lepší - a hned se stal ve své straně okřikovaným kacířem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Jak komunisté falšují historii
Rusko prý hrálo v srpnové invazi do Československa jen malou úlohu. Britskému listu The Guardian to řekl šéf českých komunistů Vojtěch Filip.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
David Rath: Proč neprivatizovat nemocnice
Klišé zastánců privatizace říká, že je přeci jedno, komu nemocnice patří, důležité je, aby poskytovala kvalitní péči. Připomíná to tvrzení, že je jedno když je žena prostitutka, důležité je, aby sexovala jen s jedním mužem.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
TOPlist