Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.351x, což odpovídá cca 227.029-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jak smýšlí o svých divácích Česká televize? Její analytik odkrývá pokličku
Český divák je skeptický a chce v televizi vidět divné bytosti. Alespoň to tvrdí analytik České televize Milan Kruml v rozhovoru pro server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Calla: Skončí jaderný odpad u Temelína a Dukovan?
Státní Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala prověřovat další místa pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a to jižně od Jaderné elektrárny Temelín a západně od Jaderné elektrárny Dukovany. V centru zkoumaného území „ETE – jih“ o ploše 31 km2 se ocitly obce Dříteň, Libív a Nová Ves, v těsné blízkosti jsou pak obce Jeznice, Chlumec, Velice, Malešice, Kočín a Knín [1]. V ploše území „EDU - západ“ o velikosti 40 km2 pak leží Lipník, Dolní Vilémovice, Zárubice, Ostašov a Klučov mezi Třebíčí a Jaroměřicemi nad Rokytnou [2].
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Multikulti? Jako když dáte na záhon cizí agresivní květinu. Lidovecká politička promluvila také o agresi USA
ROZHOVOR Německo si zvolilo paní Merkelovou a pod jejím vedením několik let vítalo imigranty s otevřenou náručí. Teď by měli Němci ukázat, jak zvládnou zázrak jejich včlenění do německé společnosti. Když se to podaří, všichni jim zatleskáme, konstatuje bývalá místopředsedkyně KDU-ČSL a brněnská politička Klára Liptáková. Podle jejích dalších slov se především Spojené státy za poslední léta podílely přinejmenším na stovce konfliktů mimo svoje území. Velká část z nich se udála v muslimských zemích a těžko se dá posoudit, do jaké míry šlo o bezpečnostní prevenci, nebo jestli to bylo kvůli ekonomickým zájmům mocných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Není možné, aby spolek vybíral a rozděloval stovky milionů a přitom sám vytvářel pravidla
Ochranný svaz autorský (OSA) vybere ročně na autorských odměnách téměř jednu miliardu korun. Přestože jsou tyto poplatky vybírány ze zákona, nejsou podle senátora Ivo Valenty pod dostatečnou kontrolou. O jejich výši, způsobu vybírání i dělení mezi autory totiž rozhoduje několik málo lidí, kteří sedí v orgánech nezávislého spolku. To by se však mělo již brzy změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Západní elity, jde vám o krk. Vážné varování se objevilo už i ve vašich oblíbených novinách
Západním elitám jde o krk. To doslova píše The Financial Times a varuje současné vlády Západu před rostoucí nespokojeností občanů. Zprávu přejal server PrvníZprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
O post šéfa celníků usilují tři lidé. Bude mezi nimi i Šlachta?
O místo generálního ředitele Celní správy usilovali čtyři lidé. Ve výběru ale zůstali jen tři, jeden nesplňoval vypsané požadavky. Právě o tomto postu se už nějaký čas spekuluje jako o možném budoucím působišti bývalého šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Karla Šlechtová k zákonu o sociálním bydlení: Zákony by se neměly „dělat od stolu“
Přípravu zákona o sociálním bydlení mají na starosti ministerstvo pro místní rozvoj a ministerstvo práce a sociálních věcí spolu s týmem ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera. Zákon měl podle původních vládních plánů platit od ledna 2017. Zatím to však spíše vypadá na zhruba půlroční zpoždění. Kolem průtahů a kvůli koncepčním neshodám vzniklo i určité napětí mezi odpovědnými resorty. Jak vidí situaci z pozice resortu pro místní rozvoj, na to jsme se zeptali ministryně Karly Šlechtové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Komu poslouží Nečas v kriminále?
Když v červnu 2013 útvar ÚOOZ pod vedením plukovníka Šlachty, s podporou Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, vtrhl na Úřad vlády jako do peleše lotrovské, aby tam hledal důkazy či alespoň indicie potvrzující spiklenecké a korupční teorie pánů Šlachty a Ištvána, zdály se věci jinak, než dnes jsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Pan Babiš mi připadá jako baron Prášil, pravil po jednání vlády ministr vnitra
O kauze Beretta hovořili včera ministři na jednání vlády. A mimo jiné zde reprezentanti z hnutí ANO útočili na ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Kvůli reorganizaci policie. Jak však konstatuje MF Dnes, neposunuli se ani trochu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kde jsou ty prachy, soudruhu? Ruská banka v ČR čelí krokům národní banky
ERB banka, známá dříve jako Evropsko-ruská banka, má problém. Jak uvádí MF Dnes, její hospodaření vyšetřují detektivové. Česká národní banka totiž podala trestní oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
To jste nečekali: Erdogan, v ráži při potírání puče, našel překvapivé viníky sestřelu ruské stíhačky
Turecký prezident Recep Erdogan a média ze zorganizování neúspěšného puče obvinili hnutí Gulen. Nyní Erdogan tvrdí, že také sestřelení ruského bitevníku Su-24 loni v listopadu mají na svědomí „gulenisti“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Katastrofální moment, rozčiloval se v ČT Pelikán kvůli změnám v policii
V policii se před časem objevil ostrov pozitivní deviace. Jsem přesvědčen o tom, že tzv. reorganizace policie je snahou potlačit tento ostrov, uvedl ve středečních Událostech, komentářích ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Ve studiu o reorganizaci policie debatoval s bývalým ministrem vnitra Františkem Bublanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
"Atomová lady" Drábová otevřeně k billboardu se Zemanem, EU a Brexitu i jaderným zbraním ve světě
ROZHOVOR Lidstvo má za sebou tisíce let historie a překonalo válečné vřavy nebo morové rány, které vybily až třetinu evropské populace. Myslíte, že jen pod dojmem hrozby máme zůstat sedět a čekat na konec? To bych třeba já neuměla. Tak hovoří "atomová lady" Dana Drábová. V letošních krajských volbách je na druhém místě kandidátky hnutí Starostové a nezávislí (STAN) ve Středočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj ocenil Celní úřad za hlídání bezpečnosti na silnicích
Dlouholetou účinnou pomoc s hlídáním bezpečnosti na silnicích ocenil Jihočeský kraj věcnými dary. Za kontrolu přetížení kamionů a dodržování povinných přestávek dostal Celní úřad pro Jihočeský kraj technické vybavení v hodnotě 350 tisíc Kč. Tablety, notebooky, tiskárny a dalekohledy převzal z rukou radního pro dopravu Antonína Kráka ředitel Celního úřadu Michal Kubát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Fico prý musel Sobotkovi překládat anglický dotaz. Úřad vlády popírá, že by premiér nerozuměl
Úřad české vlády se ohradil proti tomu, že by premiéra Bohuslava Sobotku na tiskové konferenci po dnešním jednání předsedů vlád Visegrádské čtyřky (V4; Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) ve Varšavě zaskočila anglicky položená otázka jedné z českých novinářek. Po anglicky položeném dotazu reportérky vznikl mezi některými přítomnými novináři dojem, že Sobotkovi s překladem pomohl slovenský premiér Robert Fico.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Islám je systém, který má zajistit světovou nadvládu. Ještě budeme vzpomínat na lapálie s našimi Romy, tuší zemědělec, lídr od Soukromníků
ROZHOVOR Lídr koalice Svobodných a Soukromníků v Královéhradeckém kraji František Tomášek srovnává muslimy s Romy a tvrdí, že Romové jsou zlatí. Za tisíc let v diaspoře nepáchali teroristické činy ani vraždy bezbranných obětí. Muslimům jde naopak o nadvládu prostřednictvím populační exploze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Opustí lidovci vládu? Ale kdepak. Toto k tomu řekl předseda Bělobrádek Tvarůžkové
O snaze koaličních stran zdanit náhrady vydávané církvím v rámci církevních restitucí, o výrocích Donalda Trumpa i o situaci v Turecku hovořil ve čtvrtečním Interview ČT 24 předseda KDU-ČSL a vicepremiér Pavel Bělobrádek s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka se nečekaně rozohnil: Všechny radikální muslimské duchovní vyhostit, žádal
Premiér Bohuslav Sobotka se nechal slyšet, že by Západ měl vyhostit radikální muslimské duchovní. Uvedl to v pořadu serveru Blesk.cz Ptám se, pane premiére. Právě boj s radikály je podle Sobotky v současné době klíčový.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
George Soros nadiktoval EU, co má udělat: Přijmout 300 tisíc uprchlíků ročně, dát desítky miliard eur na jejich integraci. Jinak uvidíte
George Soros varuje před katastrofickým scénářem, podle kterého by mohlo brzy dojít k rozpadu Evropské unie. Je přesvědčen o tom, že je třeba neprodleně jednat. Konkrétně navrhuje sedmibodový plán, kterého by se evropští politici měli držet. Mezi jím navrhovaná opatření patří například přijmutí alespoň 300.000 uprchlíků každý rok a uvolnění minimálně 30 miliard eur, které bude EU podle něj potřebovat k vytvoření nového „azylového plánu“. Článek Soros napsal pro Foreign Policy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Pracovníci ve školství si polepší o více než dva tisíce měsíčně
Za zvýšení platů učitelům i nepedagogickým pracovníkům ve školství již od 1. září hejtmani pochválili ministry na jednání vlády s Asociací krajů ČR. Pracovníci ve školství si tak polepší si o více než 2 tisíce korun měsíčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Rozdělují miliardu ročně, nikdo je nekontroluje a čelí kritice. Senátor Valenta se podívá na zoubek organizaci, o které se moc nemluví
Proč by měli zubaři nebo restaurace platit autorské poplatky za to, že mají ve své ordinaci nebo provozovně puštěné rádio? I proti tomu hodlá vystoupit senátor Ivo Valenta, který předkládá pozměňovací návrh k novele autorského zákona. Jde mu hlavně o obávaný Ochranný svaz autorský (OSA), jehož činnost při výběru autorských poplatků je dlouhodobě kritizována. A přitom má ve své kompetenci rozdělování téměř miliardové částky – a nikdo to nekontroluje! Především to chce Valenta změnit a ParlamentnímListů.cz to podrobněji popsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Erdogana už nikdo nezastaví. Doma zavede diktaturu a pak se pustí do nás. Věhlasný generál sleduje, co provádí EU, a dostává opravdový strach
ROZHOVOR Podle bývalého náčelníka Generálního štábu Armády ČR Jiřího Šedivého musíme být připraveni na to, že vývoj v Turecku povede k autoritativnímu a diktátorskému režimu a že bude pokračovat islamizace státu. „Rozjetou lokomotivu těžko zastavujete a Erdogan je rozjetá, hodně těžká lokomotiva,“ prohlásil o tureckém prezidentovi armádní generál Šedivý. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také upozorňuje, že Evropská unie pak bude pod silným tlakem, protože turecký prezident Erdogan má nástroje, jak na Evropu tlačit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Policejní prezident Tuhý má průšvih. Podřízení dopraváci jej chytli, když se řítil dálnicí nepovoleně rychle
Policejní prezident Tomáš Tuhý má problém. Policejní hlídka ho totiž přistihla, jak ve služebním automobilu velmi výrazně překročil rychlost. Uvedla to ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Nečas do vězení? Promlouvá Václav Láska
ROZHOVOR „Dodneška si stojím za tím, že co se kolem těch pánů událo, byla klasická korupce. Obžaloba je potvrzením mého názoru, ale ukáže se samozřejmě až podle rozsudku soudu,“ říká k obžalobě expremiéra Nečase za takzvané trafiky pro exposlance ODS Šnajdra, Tluchoře a Fuksu v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz senátor Václav Láska. „V případě pana expremiéra podle mě v tomto případě není až tak důležitá otázka trestu, jako vyřčení viny. Aby to bylo jednoznačně pojmenováno,“ domnívá se. Vyjadřuje i pochybnosti k takzvané policejní reformě. „Je zcela nevěrohodná. Způsob jakým byla provedena, vede vcelku logicky a oprávněně k pochybnostem, že to není reforma ve prospěch policie, ale snaha se někoho zbavit, nějaké vyšetřování pozastavit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta našel bič na OSU. Miliarda z autorských poplatků musí být transparentní!
Ochranný svaz autorský (OSA) vybere ročně na autorských odměnách téměř jednu miliardu korun. Přestože jsou tyto poplatky vybírány ze zákona, nejsou podle senátora Ivo Valenty pod dostatečnou kontrolou. O jejich výši, způsobu vybírání i dělení mezi autory totiž rozhoduje několik málo lidí, kteří sedí v orgánech nezávislého spolku. To by se však mělo již brzy změnit. Slovácký senátor Ivo Valenta přichází s další legislativní inciativou, která má zvýšit transparentnost při vybírání a rozdělování autorských poplatků a zároveň dostat působení kolektivních správců a zejména Ochranného svazu autorského, které často vyvolává rozporuplné reakce, pod větší veřejnou kontrolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Otřásají se základy politického uspořádání Západu, účtuje po „týdnu hrůzy“ Tereza Spencerová. Raději se posaďte
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ V Turecku se hraje o budoucnost Severoatlantické aliance a tedy o samotné základy západní politické architektury, analyzuje s odstupem času stav po neúspěšném převratu editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz přidává jednotlivé „body ohrožení“: Ankara už nestojí o členství v EU, Blízký východ chce urovnávat s Ruskem a Íránem, v Sýrii získává navrch Asad, Erdogan nám může poslat „ty horší“ uprchlíky, myšlenka tureckého obratu do Asie je lákavá a my přitom Turecko moc, moc potřebujeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Štefek (KSČM): Turecko a pravá tvář NATO
V souvislosti s pokusem o vojenský převrat v Turecku se objevily v médiích informace, že NATO žádné převraty, puče, diktatury nepřipustí, neboť respektuje výsledky svobodných voleb a vůli občanů svých zemí. Že členské země NATO přece musí stát na vrcholu demokracie a zajišťovat mír a svou bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Německá Zelená zcela vážně: Jak toho imigranta se sekerou mohli zabít? Trestat se má se u soudu, ne pistolí
Významná politička německé strany Zelených Renate Künastová vyčetla tamní policii, že pachatele teroristického útoku zastřelila, místo aby jej pouze postřelila. Informoval o tom server Svobodné fórum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Americký server vznesl závažné obvinění na Babiše. Možná prý spolupracuje s Islámským státem
Bývalý vysoký představitel CIA Gary Berntsen ve svém příspěvku pro The Daily Caller naznačuje, že Andrej Babiš je podezřelý ze spolupráce s teroristy z Islámského státu. Píše o tom server Echo 24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Geriatrické centrum Pardubické nemocnice obhájilo akreditaci pro vzdělávání lékařů
Pardubická nemocnice může nadále postgraduálně v plném rozsahu vzdělávat lékaře zařazené do specializace geriatrie. Na základě rozhodnutí akreditační komise Ministerstva zdravotnictví ČR obhájila akreditaci pro tento obor a jako jedna ze dvou nefakultních nemocnic je zařazena do skupiny pro II. typ, tedy nejvyšší stupeň vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Chour (Svobodní): Erdogan patří před Mezinárodní soudní dvůr
V Turecku za tichého přihlížení západních mocností probíhají čistky na všech odvětvích lidského života (školstvím začínaje, kulturní scénou konče). Turecký diktátor Erdogan se zbavil slušných soudců a nahradil je svými loutkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
FN Brno: Nová magnetická rezonance bude sloužit nemocným dětem s různým typem diagnóz
Fakultní nemocnice Brno v červnu 2016 dokončila přístavbu dětského onkologického centra, jež bude sloužit Klinice dětské radiologie (KDR) k vyšetřování dětských epileptických, onkologických a dalších pacientů. Nový přístroj v Dětské nemocnici tak přispěje ke zlepšení vyšetřování nemocných dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ÚOKFK: Miliardové krácení daní
Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v uplynulých dnech obvinili v rámci případu s krycím názvem TYGR čtyři osoby z neoprávněného vylákání nadměrných odpočtů DPH při obchodování s fiktivním zbožím. Způsobená škoda měla dosáhnout cca 1,2 miliardy korun, kdy obvinění se dále měli pokusit vylákat dalších cca 513 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Holašovické selské slavnosti živě ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice
Malebná jihočeská vesnička Holašovice na Českobudějovicku ve dnech 22. až 24. července ožívá tradičními Selskými slavnostmi. Na staročeský jarmark na návsi v Holašovicích se sjede více než 200 řemeslníků a od pátku do neděle je připraven bohatý doprovodný kulturní program. Tradičně nebude chybět ani Český rozhlas České Budějovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová prý viděla skutečnou budoucnost Evropy. V Českých Budějovicích
České Budějovice zažívají celý týden invazi téměř pěti tisícovek účastníků sportovního setkání evropské mládeže EUROGYM. Město ovládly pestrobarevné delegace z devatenácti zemí, na nejfrekventovanějších místech jsou rozmístěna pódia. Na nich se střídá více než 150 skupin se svými skladbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Na každou korunu na podporu dopravy přidá stát 30 haléřů
Smlouvu o spolufinancování regionální železniční dopravy v České republice na roky 2019 až 2034 ve středu na Úřadu vlády podepsali předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek s ministrem dopravy Danem Ťokem. Smlouva zajišťuje krajům na dalších 15 let roční příspěvek na mobilitu pro občany všech krajů při dojíždění za prací i veřejnými službami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Velvyslanectví RF v ČR: Prohlášení v souvislosti se zprávou Komise WADA
Prohlášení v souvislosti se zprávou Komise Světové antidopingové agentury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): Marné hledání demokrata v Turecku
Situace v Turecku je mnohem složitější než je občas prezentováno sdělovacími prostředky. Autoritářský režim kupodivu nemusí být ještě to nejhorší řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nadřazená elitářská moudra knížete Schwarzenberga!
Zase jedna samozvaná elita, která se svými vyjádřeními nadřazuje nad ostatní a která si myslí, že jsou obyčejní občané pouze póvl a ovce, které potřebují odborné vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Je nutné vyhostit miliony imigrantů a stanné právo. Buď zakroutíme krkem my jim, nebo oni nám. Blbí a blbější. A zhovadilosti z NATO a EU… Doubrava k útoku muslimů na občany
ROZHOVOR „Jde o naše přežití a oni nás chtějí vyhubit či zotročit. Buď zakroutíme krkem my jim, nebo oni nám. Jiné řešení neexistuje. Bůh miluje jenom vítěze. A my jsme teď jenom velkým kýblem čehosi nevoňavého,“ říká k útokům muslimů a nelegální imigraci senátor Jaroslav Doubrava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Proces s Petrem Nečasem je ostudný
Obžalobu expremiéra Petra Nečase kritizuje bývalý předseda ČSSD a rovněž bývalý předseda vlády Jiří Paroubek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO, které totálně rozvířilo sál na podporu Donalda Trumpa. Celebrita se s tím nemazala
Ve středu vystoupila na sjezdu Republikánské strany televizní moderátorka a pracovnice rozhlasu Laura Ingrahamová. Jestliže byla atmosféra na sjezdu před jejím výstupem v médiích popisována jako nudná, s jejím proslovem se doslova otřásla zem. „Zoufale čekáme na nějakou změnu, naši veteráni čekají na to, až s nimi někdo začne zacházet s respektem, který si zasluhují. Dámy a pánové, s příchodem Donalda Trumpa je naše čekání u konce,“ burcovala zfanatizovaný dav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Založíme islámskou univerzitu aneb Hrozně hloupý návrh
Předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka přepadla náhlá lítost s Erdoganovými oběťmi z řad akademiků, kteří byli zbaveni svých pozic v rámci čistky našeho jižního spojence. Přidali se naši nejvyšší akademičtí hodnostáři, šéf Konference rektorů a rektor Karlovy univerzity Zima, či rektor Masarykovy univerzity Bek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Aktivista ze Sýrie: Konvičko, ty vůbec nevíš, o čem mluvíš. Češi házejí na EU to, že se nemají dobře
ROZHOVOR Mluvčí občanské iniciativy Syrská revoluce Assem Atassi považuje protimuslimské akce, jaké pořádá Martin Konvička, za akt zoufalství. Syřan Atassi žije v České republice již osmnáct let a českou společnost nepovažuje za xenofobní, donedávna neznal cizince, který by se zde cítil zle. V případě českého euroskepticismu podle něj čeští lidé často hledají jednoduché důvody, proč se nemají dobře, a nejjednodušší je házet to na Evropskou unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Izrael: Pojďte si pořídit zbraně, občané
Izrael zjednodušuje držení střelných zbraní pro osobní obranu. Děje se tak kvůli arabskému teroru, který Izrael poslední týdny zachvátil. Píše o tom server eretz.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ Teplárenská: V Orlové a Bohumíně budou bez teplé vody jen tři dny
Odstávka horkovodů, které zásobují teplou vodou Orlovou a Bohumín, bude letos trvat pouhé tři dny, od středy 3. do pátku 5. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO z Francie: Je nám líto, ale stále není klid. Ohně a bitky na předměstí
Francie se ještě nestačila vzpamatovat z teroristického útoku v Nice a zemi již zasáhly další nepříznivé události. Na severních předměstích Paříže se rozhořelo násilí mezi místními převážně muslimskými a černošskými obyvateli a policií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vtrhli do budovy a začali na nás řvát. Šéf turecké TV popisuje noc převratu
Vojenský převrat v Turecku se příliš nelišil od událostí v Praze v roce 1968, řekl šéf CNN Türk Ferhat Boratav v rozhovoru pro Blesk. Popsal také, jak vypadaly události páteční noci a dramatické obsazení redakce v Istanbulu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
HK ČR: Regulátoři, firmy i akademická sféra usednou ke kulatému stolu
Sdílená ekonomika se stále častěji citována v médiích a je již součástí reálného života, v některých zemích EU se jí zabývají i soudy. Jak skloubit nové moderní služby v dopravě typu Uber a klasickou taxislužbu nebo ubytování typu Airbnb a tradiční ubytovací služby? Na jaké potíže a právní překážky nové trendy narážejí a jaké scénáře vývoje sdílené ekonomiky můžeme očekávat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda schválila spolufinancování regionální železniční dopravy státem a kraji
Ve středu 20. července 2016 schválila vláda Bohuslava Sobotky smlouvu mezi státem a kraji, která zajistí stabilní financování regionální železniční dopravy až do roku 2035. Kabinet dále projednal strategií rozvoje zemského digitálního vysílání a realokací evropských prostředků do Operačního programu Životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pětina Rusů prý uvažuje o emigraci do zahraničí
Kvůli snižující se životní úrovni, nestabilitě ekonomiky a špatným životním podmínkám by téměř 20 procent Rusů odjelo ze své rodné vlasti do ciziny. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění sociologické společnosti Levada, o kterém informoval ruský list Kommersant.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
My se na vás možná vykašleme, když vás ohrozí Rusko, naznačil státům NATO Donald Trump. A bylo toho víc
Donald Trump ve včerejším rozhovoru pro deník The New York Times nastínil, jakým směrem by se měla ubírat zahraniční politika Spojených států. Trump mimo jiné zpochybnil pátý článek smlouvy NATO, který hovoří o automatické podpoře všech členských států v případě, že je jeden z nich napaden nepřítelem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tomáš Sedláček: Probouzí se zlo. Jestli jako Evropa máme odejít z dějin, tak jako Evropa, která chtěla být přátelská a dobrá, a nedařilo se jí to
Probouzí se temná síla, píše k současnému dění v Evropě ekonom Tomáš Sedláček na serveru iHned.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Konec keců: Mluvili jsme s lidmi v Istanbulu a ti nám vysvětlili, jak je to s Erdoganem a těmi, co prý spískali puč
Islamisté a přívrženci prezidenta Erdogana obsadili istanbulské hlavní Taksimské náměstí a centrální obchodní třídu. Vykřikovali hesla jako „Allahu Akbar“ a „sláva Erdoganovi“. „Je to jen díky současnému prezidentu Erdoganovi, že se můžeme takto v centru města projevovat. Za minulého, sekulárního režimu by nás rozehnali,“ uvedl jeden z účastníků akce. Propastný rozdíl mezi sociálními skupinami v Turecku se i nadále prohlubuje. Může za to prý zejména neustále zmiňovaný Fethullah Gülen. Čím se ve skutečnosti islámský klerik žijící ve Spojených státech zabývá?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Lidé nemají dost rozumu, aby hlasovali o vystoupení z EU, řekl novinář Jandourek a schytal to
Především o tom, zda by bylo vhodné, aby u nás proběhlo referendum o setrvání naší země v EU, diskutovali v internetové televizi DVTV místopředseda Svobodných František Matějka a sociolog a publicista Jan Jandourek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Pokrytecké „náhlé“ prozření lidoveckého ministra Jurečky
ODS namísto pouhých výjimek ze špatného zákona o EET preferuje a bude i nadále usilovat o jeho kompletní zrušení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Jak bezpečně na kole?
Jak jezdit bezpečně na kole poradili na cyklostezce u jablonecké přehrady cyklistům městští strážníci společně s Týmem silniční bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Schapiro pokáral Turecko a vzkázal Čechům: Váš region je důležitý. Čím dál důležitější
Z neúspěšného pokusu o převrat obviňuje turecký prezident Erdogan Fethullaha Gülena, který žije v USA, a požaduje jeho vydání. Jak to ovlivňuje americko-turecké vztahy? „Máme proces pro vydávání kohokoliv, kdo je obviněn z nějakého zločinu, a budeme postupovat podle tohoto procesu. Takové jsou zákonné prostředky. V posledních 24 hodinách turecká vláda teprve poskytla dokumentaci, kterou potřebujeme, abychom ten proces mohli nastartovat,“ uvedl v rozhovoru pro Český rozhlas velvyslanec USA v ČR Andrew Schapiro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Advokátka politikům: Ženete nás k vyhubení. Zvete sem vrahy našich dětí. Vyhoďte je všechny, ať si je vezmou v USA
Naši politici nás vystavují nebezpečí na hranici vyhubení. A ještě by chtěli, abychom jim tleskali, píše ve svém nejnovějším blogu na serveru Aktuálně.cz advokátka Jana Zwyrtek Hamplová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Arcivévodové, neuměli-li česky, hrozila jim rákoska...
To, že naší „čeští“ králové většinou neuměli ani slovo česky, je veřejným tajemstvím. Velkou výjimkou je samozřejmě Jiří z Poděbrad. Situace se však začala radikálně měnit v první polovině 19. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Erdogan vyhlásil v Turecku tříměsíční výjimečný stav
Tříměsíční výjimečný stav vyhlásil včera turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Učinil tak po zasedání vlády a bezpečnostní rady státu, která jednala o situaci v zemi po pátečním zmařeném pokusu o puč. Informoval o tom server České noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Fotbalová akademie není průhledná a připravuje regionální kluby o hráče
Fotbalová akademie Karla Poborského měla pomoci mladým jihočeským talentům, aby se společnou přípravou mohli zlepšovat a nabyté dovednosti zúročili ve svých mateřských klubech. Výsledkem jsou ale masové přestupy těchto nadějí z regionálních klubů do českobudějovického SK Dynamo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Obchodní a ekonomické výsledky pivovaru Budějovický Budvar za rok 2015
Budějovický Budvar, n. p. dnes zveřejnil auditované obchodní a ekonomické výsledky roku 2015. Objem prodaného piva se loni meziročně zvýšil o 9,9% na objem 1 601 938 hektolitrů. Tento nárůst potvrdil dlouhodobý trend: za 10 let se výstav pivovaru zvýšil o 39% a od roku 1991 o 226%. Loňský prodej piva byl zároveň nejvyšší během 120 let existence podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán poděkoval za odvahu zraněným z útoku při exekuci
Ministr Robert Pelikán poděkoval za odvahu zraněným z útoku na vykonavatele soudního exekutora v Ostravě, sejde se s nimi osobně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Pod Vltavou souběžně s Hlávkovým mostem povede kolektor
Rada hl. m. Prahy schválila uzavření smlouvy s vítězem veřejné zakázky na vybudování kolektoru, do kterého budou přemístěny všechny inženýrské sítě dosud vedené v tělese Hlávkova mostu. Stavbu bude realizovat Společnost Subterra Hochtief Kolektor Hlávkův most, jejíž nabídková cena činí 461 212 322 Kč bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí doporučuje: V Turecku u sebe vždy noste pas
Ministerstvo zahraničí rozšířilo doporučení pro české občany v Turecku, kde byl vyhlášen výjimečný stav. Nově úřad zdůraznil, že je nezbytné mít u sebe vždy platný pas. ČTK to sdělila mluvčí ministerstva Irena Valentová. Ministerstvo dále doporučuje vůbec necestovat do Ankary, Istanbulu a jihovýchodního Turecka. Turistům radí zůstat v hotelových komplexech, vyhnout se místům s velkou koncentrací osob a být v kontaktu s cestovní kanceláří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Arnika: Kde roste Alej roku 2016? Lidé mohou nominovat adeptky v šestém ročníku ankety
Právě v čase horkých letních dní, prázdnin a dovolených je oceníme nejvíc – aleje v naší krajině. Ať už proto, že jsou krásné a dokreslují neopakovatelný ráz krajiny nebo proto, že poskytují stín a chlad při procházce. Oblíbenou alej mohou lidé ocenit různým způsobem, ale Arnika nabízí způsob zcela jednoznačný a to anketu Alej roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Národní socialisté - LEV 21: Současná migrační politika EU ohrožuje samotnou existenci Evropy
Stanovisko k sebevražedné migrační politice EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Celní správa: Ústečtí celníci likvidovali padělky
V úterý dne 19. července provedli ústečtí celníci v prostorách specializované firmy v Litvínově likvidaci padělků zboží, které odhalili na konci března při důkladné kontrole kontejnerové zásilky z Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Nytrová (ČSSD): Reakce na Společné prohlášení výboru MO a OVV ČSSD Frýdek-Místek
Stále věřím, že ČSSD je stranou demokratickou, ve které je možné říci svůj názor a diskutovat o něm a ne stranou totalitní, ve kterému musíte držet ústa jinak vám hrozí vyhazov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda ČR: Společné prohlášení předsedů vlád zemí V4
Výsledek referenda ve Spojeném království vytváří v Evropské unii novou situaci. Nemůžeme se jednoduše nadále dívat stranou a doufat, že krize pomine sama od sebe. Musíme evropskou myšlenku přiblížit občanům a překlenout stávající propast mezi evropskými institucemi a očekáváním lidí. Musíme provést hlubší reflexi současných výzev, kterým Unie čelí. Výsledek referenda uskutečněného ve Spojeném království nám jasně ukázal, že se naše reflexe nemůže vyhnout ani konkrétním obavám či dokonce pochybnostem, které naši občané ve vztahu k Evropské unii mohou mít. Ukázalo se také, že musíme evropský projekt lépe komunikovat jako akceschopnou a důvěryhodnou Unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Materiál k bydlení sociálně vyloučených obyvatel vláda o týden odložila
Materiál, který do vlády předkládal ministr Dienstbier, vychází z problémů diskutovaných s majiteli bytů, obcemi i neziskovými organizacemi. Navrhuje řešit mj. vzrůstající problémy s neplacením služeb majiteli bytů ve společenstvích vlastníků jednotek. K přerušení materiálu došlo z důvodu nutnosti vyjasnit si s Ministerstvem pro místní rozvoj text pasáží týkajících se stavebně technického stavu budov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Spisovatel, co volil Zemana a bude zase: Plevel se musí vytrhat i s kořínky. Války jsou hnusné, ale když vidím ty imigranty, lítost mě přechází
Jsme v područí změkčilých a impotentních politiků, kteří mají místo mozku jen měšec peněz a v tom není na kulturu místo. Domnívá se spisovatel Jiří Kimla žijící v Ústí nad Labem. Kulturní integrace v současné situaci nemá podle něj naději na úspěch. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se také pozastavil nad tím, proč mají tvrdě pracující lidé hradit nevysokou škodu způsobenou v zaměstnání, zatímco politici s mnohamiliardovými škodami jsou beztrestní. A bojovníci Islámského státu? Ti nás na pokoji nenechají, tvrdí Kimla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Jak se bránit pokutám od mobilních operátorů
Chtěli jste ukončit smlouvu s operátorem kvůli změně podmínek a operátor vám k odchodu naúčtoval tučnou částku za předčasné ukončení? Vyúčtování reklamujte a neuspějete-li, obraťte se na Český telekomunikační úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zástupci vedení Moravskoslezského kraje tentokrát jednali v Budišově nad Budišovkou
Krajští radní opět zamířili na pravidelné výjezdní zasedání, tentokrát do Budišova nad Budišovkou. S vedením města jednali o problémech, které oblast trápí a o možnostech jejich řešení. Setkali se také se starosty okolních obcí i představiteli občanských spolků a organizací. Další výjezdní zasedání rady kraje je připraveno na srpen v Jablunkově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Unikátní výstava z CERN putuje z Barcelony a Vilniusu do Českých Budějovic
Co je hmota? Jak vznikla? Z čeho jsou utvořeny hvězdy, planety? Jak vznikl vesmír? K čemu slouží hadronový urychlovač částic? Co se děje v mlžné komoře? Odpovědi na otázky a další záhady budou k vidění od 21. září 2016 do 10. ledna 2017 v Českých Budějovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Memorandum o spolupráci mezi VŠE a MPO úzce propojí aktivity obou institucí
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a rektorka Vysoké školy ekonomické (VŠE) Hana Machková dnes podepsali společné Memorandum o spolupráci, jehož cílem je zkvalitnění spolupráce mezi VŠE a MPO v oblasti ekonomického výzkumu a vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Studujte v duchu čtvrté průmyslové revoluce na Fakultě strojní ČVUT v Praze!
Na čtvrtou průmyslovou revoluci reaguje navazující magisterský studijní program Průmysl 4.0, který formou individuálního studijního plánu v oboru Mechatronika zcela nově nabízí od akademického roku 2016/2017 Fakulta strojní ČVUT v Praze. Reflektuje současný stav, který plyne z digitální revoluce a navazujících technologických změn, a žádá si zároveň i nové studijní programy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Stát diskriminuje pacienty ze Zlínského kraje
Kraji chybí jak státem financovaná "fakultní" nemocnice, tak také vlastní letecká záchranná služba. To musíme změnit!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kandidátka Vajnerová: Politika mě nemusí živit, vnímám ji jako službu
„Velké demokracie dokážou žít s tím, že je jejich občan ozbrojen. Pokud nejsou občané ochotni obětovat část své svobody výměnou za vyšší bezpečnost, politik to musí umět respektovat a jednat podle toho. Ani já si nepřeji, aby má vnučka chodila po Česku povinně zahalená,“ říká Lidie Vajnerová. S jedničkou na kandidátce Budoucnost pro Liberecký kraj a současně kandidátkou do senátu v Liberci jsme si povídali také o jejích plánech a představila nám seniorpointy a krajpointy, které by ráda v kraji zřídila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Ve státní podpoře veřejné dopravy budeme dál pokračovat
Kraje budou mít i nadále možnost získat na dopravní obslužnost ve svém regionu třetinovou dotaci i po roce 2019. Vláda tento plán financování schválila letos v březnu, následně probíhalo připomínkové řízení ke konečné podobě smlouvy. Tu Rada Asociace krajů schválila na konci června a dnes ji podepsal ministr dopravy Dan Ťok a předseda Asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Důležité přiznání: Západu došly síly, a to ho to nejhorší ještě čeká. Těží z toho Putin
Západní svět se podle viceprezidenta amerického think-tanku Center for European Policy Analysis (CEPA) Edwarda Lucase nachází v hluboké krizi. Stávající systém z jeho pohledu není schopen čelit výzvám, které současnost přináší. Optimální řešení se nachází v nedohlednu a těží z toho prý zejména Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda ČR: Bezpečnostní rada státu projednala mimo jiné systémem vyhlašování stupňů ohrožení terorismem
Bezpečnostní rada státu se na svém jednání ve středu 20. července 2016 zabývala souborem základních opatření k systému vyhlašování stupňů ohrožení terorismem, Akčním plánem prevence kriminality na léta 2016 až 2020 a bezpečnostními opatřeními na Letišti Václava Havla Praha a v pražském metru po teroristických útocích v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Příspěvek na péči zvýší ÚP ČR příjemcům automaticky
Lidé, kteří pobírají příspěvek na péči, nemusí o jeho zvýšení od srpna žádat. Úřad práce ČR, který dávku vyplácí, jej upraví automaticky podle přiznaného stupně závislosti na pomoci jiné osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Server Sabiny Slonkové: Dalíkovi právníci podali dovolání k Nejvyššímu soudu
Advokáti lobbisty Marka Dalíka, který si má za korupci při nákupu pandurů odpykat čtyři roky ve vězení, podali dovolání k Nejvyššímu soudu. Argumentují v něm, že soudy nesprávně vyhodnotily důkazy a nebyly se schopny shodnout, co přesně měl někdejší nejbližší spolupracovník bývalého premiéra Mirka Topolánka udělat. Informuje o tom server Neovlivní.cz. Dalík očekává každým dnem výzvu od soudu, aby nastoupil do vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Změnili jste příjmení? Nic nehlaste, jen čekejte novou průkazku
Co pojišťovně stále hlásit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
SP: Letní energetický balíček - nové klimatické cíle a závazky
Evropská komise včera představila letní energetický balíček se sadou dokumentů, které dále vytyčují milníky na cestě k realizaci energetické unie a ke splnění klimaticko-energetických cílů pro rok 2030. Mezi nimi na předním místě figurují sdělení k evropské strategii pro nízkoemisní mobilitu, návrh metodiky pro započítávání emisí skleníkových plynů v agrárním sektoru a zejména návrh nařízení o tzv. sdíleném úsilí (Effort Sharing Regulation) o redukci emisí v sektorech neúčastnících se systému celoevropského obchodování s emisními povolenkami (EU ETS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní rada státu řešila protiteroristická opatření
Opatření k vyhlašování stupňů ohrožení terorismem nebo bezpečnostní opatření na ruzyňském letišti či v pražském metru dnes řešila Bezpečnostní rada státu. ČTK o tom informoval mluvčí vlády Martin Ayrer. Původně měla rada projednat také reformou policie, kterou kritizuje zejména vládní hnutí ANO. Té se ale věnovala už během dne vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Bratr Tomia Okamury: Zeman kolaboruje s Moskvou. Tak vyspělý národ jako Češi zasluhuje lepšího prezidenta
Strach o svého bratra Tomia má Hayato Okamura. Uvedl to v dnešním rozhovoru pro MF Dnes. A jaký k tomu má důvod? „Z Tomia se stal tvrdý populista,“ tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Proč byl odvolán Michal Horník z funkce předsedy sportovní komise na Praze 11?
Na radě MČ Prahy 11 19.7.2016 byl odvolán z funkce předsedy sportovní komise pan Michal Horník, ředitel FC Háje. Zde sepisuji několik důvodů, proč k tomu došlo. Podotýkám, že se jedná čistě o mé názory a nemusí se jednat o názor celého hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda vzala na vědomí výroční zprávu Agentury pro sociální začleňování za rok 2015
Vláda dnes vzala na vědomí Výroční zprávu o činnosti Agentury pro sociální začleňování v roce 2015. Ta podrobně shrnuje výsledky práce Agentury v obcích a městech, v nichž pomáhá řešit zhoršenou sociální situaci jejich obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Petr Bystroň z Německa: Po útoku sekyrou roste napětí. Zděšení občané proti novinářům. No a Turci u nás...
ROZHOVOR O útoku afghánského mladíka ve vlaku v Německu, napadení ženy a jejích dcer za strany Maročana ve Francii a samozřejmě i o teroristickém útoku v Nice minulý týden promluvil pro ParlamentníListy.cz předseda bavorské AfD Petr Bystroň. Vyjádřil se i k Turecku a k pokusu o tamní převrat. „Já už dlouhodobě razím heslo: Evropa končí u Bosporu. Turecko nikdy do Evropy nepatřilo a patřit nebude – geograficky, kulturně, hospodářsky,“ vyjádřil se ohledně Turecka v souvislosti s Evropskou unií Petr Bystroň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Noviny: Nejvíce nebezpečné přejezdy nahradí mosty
Ministerstvo dopravy zahájilo přípravu bezpečnostních úprav 24 přejezdů na železničních koridorech za téměř 1,9 miliardy korun. V dnešním vydání to píše Mladá fronta Dnes (MfD). Mezi vybranými místy je i nebezpečný přejezd ve Studénce na Novojičínsku, kde před rokem při srážce kamionu s vlakem zemřeli tři lidé. Stavby ale ještě musí schválit komise úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vnitřní trh je jedním z největších úspěchů naší integrace, musíme ho ochránit
Premiér Sobotka bude na summitu V4 prosazovat orientaci EU na posílení bezpečnosti a podporu hospodářského růstu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist