Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 914x, což odpovídá cca 47.691-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Přísnější kontrolu prodeje zbraní, volají němečtí politici po masakru v Mnichově
Po páteční tragické události v nákupním centru v Mnichově, kde osmnáctiletý chlapec zastřelil devět lidí a sám sebe, volá Německo po přísnější kontrole zbraní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Patří k iluminátům? Britský deník zkoumal fotky Merkelové a Mayové a objevil...
Dvě mocné evropské političky se ocitly v hledáčku britského bulvárního deníku The Sun. Server deníku uveřejnil specifické fotografie a přidal k nim speciální komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Proti nelegální zbrani je potřeba postavit zbraň legální
Odzbrojení Němci byli konfrontováni se silou nelegálně držené palné zbraně. Obranou proti důsledkům činů lidí s takovou zbraní je prý otevřenost a soucit ostatních. Není. Proti nelegální zbrani je potřeba postavit zbraň legální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček zveřejnil část Peroutkova textu
Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček zveřejnil dnes na svém facebookovém profilu další z citací z díla novináře Ferdinanda Peroutky. Přiživuje tak spor, který začal před dvěma roky, když Miloš Zeman uvedl, že Peroutka oslavoval Hitlera článkem Hitler je gentleman. Článek se nikdy nenašel a Zeman se má vnučce Ferdinanda Peroutky omluvit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Tripartita projedná zvýšení minimální mzdy i peníze pro horníky
Zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů se budou v pondělí zabývat návrhem na zvýšení minimální mzdy z nynějších 9 900 korun měsíčně na 11 000 korun, rozšířením kompenzací pro horníky ze severních Čech i návrhem státního rozpočtu na příští rok. Odpoledne pak tripartita se zástupci krajských hospodářských a sociálních rad probere také mzdy řidičů autobusů a financování regionálního školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Tajné služby ve Francii: Jsme na pokraji občanské války
Francouzi podle všeho začínají mít plné zuby politiků, kteří jim nejsou schopni zajistit bezpečí. Sílí extremisté. To se může projevit i v prezidentských volbách příští rok, do nichž hodlá vstoupit a zvítězit šéfka francouzské Národní fronty. Tamní tajná služba navíc varuje, že Francie stojí jen kousek od propasti občanské války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Návod: Jak jednat s teroristou? Existuje jen jedna cesta
Na serveru YouTube.com je k dispozici video, které má lidem poskytnout stručný a jasný návod, jak jednat s teroristy. Ačkoli jde o závažné téma, video odlehčenou formou také jasně říká, co se stane každému, kdo se pokusí s teroristou jednat jinak než podle doporučené rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zachariaš (KSČM): Čas se nezastaví
Letošní rok je rokem, kdy můžeme obhájit svoji práci v rámci krajských voleb. Právě toto téma by mělo být dnes zájmem všech, kteří se ocitli na kandidátkách KSČM pro krajské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda projedná návrh zákona Zlínského kraje kvůli Vrběticím
Vláda ve středu projedná novelu zákona o integrovaném záchranném systému (IZS), kterou navrhl Zlínský kraj kvůli předloňským výbuchům muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku. Novela upřesňuje rozdělení odpovědností mezi kraje a stát, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Kalousek se pořádně rozčílil kvůli odměnám pro úředníky
Ministři koaliční vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD), Andreje Babiše (ANO) a Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) rozdali v prvním pololetí letošního roku rekordní odměny svým podřízeným. Průměrně šlo o odměny v rozmezí 20 tisíc až 30 tisíc korun, ale ministr dopravy Dan Ťok za ANO byl podstatně štědřejší. Dostal se až na 55 tisíc. Naštval tím Miroslava Kalouska (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš může slavit. Jeho ekonomické záměry zřejmě vycházejí
Finanční úřady vybraly v pololetí na dani z přidané hodnoty (DPH) 157,5 miliardy korun, což je meziročně o téměř devět miliard korun více. Na dani z příjmu právnických osob stát také vybral o devět miliard korun více, celkem přes 86,7 miliardy korun. Vyplývá to z dat Finanční správy. Meziročně vyšší daňové příjmy Finanční správa zaznamenala také u daní z příjmu fyzických osob nebo u odvodů z loterií. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V Německu došlo k další otřesné vraždě. Syrský uprchlík zabil ženu mačetou
Syrský žadatel o azyl zabil v Německu ženu. Zaútočil na ni mačetou. Posléze napadl další ženu a muže a oba zranil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Sankce za netransparentní losování
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl rozklad podaný statutárním městem Olomouc a potvrdil prvostupňové rozhodnutí Úřadu, v němž byla městu na základě správního řízení zahájeného z moci úřední uložena pokuta ve výši 160 tisíc korun za správní delikt při zadávání veřejné zakázky nazvané „Úspory energetické náročnosti budov ve vzdělávacích zařízeních statutárního města Olomouc – 1. žádost“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Geist (ODS): Proč jaderné úložiště právě jen na Vysočině, pane ministře?
V období letních prázdnin bylo ministrem průmyslu Janem Mládkem (ČSSD) náhle oznámeno, že zvažuje navrhnout vládě zásadní zúžení výběru lokalit pro vybudování hlubinného jaderného úložiště ze sedmi v celé České republice na pouhé dvě. A to výhradně na Vysočině. V oblasti Kraví hora na Žďársku a Horka na Třebíčsku (ležící ovšem nedaleko Velkého Meziříčí).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Obelhávají stát i veřejnost! Šéf Česko-vietnamské společnosti se tvrdě pustil do dotovaných organizací, které v televizi předvádí "integrované cizince"
ROZHOVOR Většina nynějších migrantů přišla do EU využívat sociální a zdravotní zajištění, nikoliv pracovat ve výrobních podnicích. To dokázala praxe ve Fordu v Kolíně nad Rýnem v Německu, kde z 10 tisíc uprchlíků nastoupilo po rekvalifikaci do zaměstnání jen 15 z nich, konstatuje předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter, který získal u nás v roce 2012 titul Vizionáře roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Pavera z TOP 09: Vedení kraje mohlo na problémy v OKD reagovat mnohem dříve
Své bohaté politické zkušenosti by chtěl zúročit i jako hejtman. Čím bude chtít přesvědčit voliče? Proč se domnívá, že by vedení kraje mělo optimalizovat střední a učňovské školství? A jak zvýšit kvalitu života v kraji? To jsou jen některá z témat, o nichž jsme si povídali s Herbertem Paverou (TOP 09). Řeč přišla ale také na prezidentské volby, které se konají za necelé dva roky, a vyjádřil se i k aktuální situaci v OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jen pitomci dovolí usadit se ve své zemi lidem, kteří si myslí, že dosáhnou štěstí krví nevěřících, říká natvrdo historik Vondruška
HISTORIE A SOUČASNOST OČIMA VLASTIMILA VONDRUŠKY Teroristické činy v Evropě posledních dnů, především ten v Nice, vedou spisovatele Vlastimila Vondrušku k zamyšlení nad lidskými právy, ale i neschopností evropských politiků cokoli řešit. Připomíná, že na mnoha místech se v Koránu objevují výzvy k boji s nevěřícími, za zabití nevěřícího má muslim zajištěno místo v ráji, přitom už sama výzva k zabíjení je u nás trestná. Doporučuje, abychom se bránili dovozu islámu stejně, jako se jinde brání našemu vývozu demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Drama ve Švédsku: Na palubu letadla vstoupil muž s vytetovanou vlajkou islamistů
Ze stockholmského letiště Arlanda měl večer odletět stroj společnosti Norweigian. Let se však o hodinu zpozdil. Na vině byl spor posádky s jedním z cestujících a jeho partnerkou. Personál si ještě před odletem na palubě letadla všiml, že má muž vytetovanou na těle vlajku Islámského státu a další verše v arabštině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Evropa je naším domovem, musíme ji uhájit před rozvratem a násilím
Ministr kultury Daniel Herman k pátečnímu útoku v Mnichově
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
APF podpoří DSSS v krajských volbách
Předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas se zúčastnil v Bruselu dvoudenního zasedání Výkonné rady Aliance pro mír svobodu (APF), které se uskutečnilo ve dnech 21. a 22. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Bývalý velitel elitní armádní jednotky: Nukleární zbraně v Turecku vnímám jako riziko
ROZHOVOR Turecký prezident Erdogan byl vždycky diktátor a nyní si jen za tichého souhlasu EU a USA pouze upevňuje pozice k obnovení Osmanské říše a k tomu, aby držel Evropu za koule, tvrdí známý válečný veterán z Afghánistánu a bezpečnostní expert Lumír Němec. Erdogan se nechal v současných čistkách inspirovat Stalinem a nyní už bude otevřeně podporovat Islámský stát v Sýrii, takže jeho podpora premiérem Sobotkou mě silně pobavila: Příště můžeme rovnou podpořit Severní Koreu, tam má taky jaderné zbraně někdo, o kom nic nevíme, říká Němec. Puč byl podle něj Erdoganem přinejmenším kontrolován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Češka popsala útok v Mnichově: Krev tekla odevšad
Češka Kateřina Potyszová žije a pracuje v Mnichově. Na vlastní oči viděla, jak z McDonaldu naproti nákupnímu centru Olympia v bavorské metropoli vyběhl mladík a začal střílet do lidí venku. Nakonec vběhl do zmíněného nákupního centra a pokračoval v řádění. Mladá žena prý vběhla za ním a snažila se zachránit jednoho postřeleného. Bohužel marně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kalousek: Petr Fiala je ve stejné pasti jako Bohuslav Sobotka
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vyhrajeme dvě a půl války najednou, plánují podle Oskara Krejčího republikáni s Trumpem
Politolog Oskar Krejčí zhodnotil nedávný kongres Republikánské strany v USA, který definitivně potvrdil Donalda Trumpa v roli kandidáta usilujícího o vstup do Bílého domu. Konvent přijal mimo jiné i nový politický program, který se vrací ke kořenům. Co to přesně znamená? Republikáni prosazují tvrdý pragmatismus, skrze nějž mají Spojené státy zůstat dominantní silou ve světě a nezpochybnitelnou morální autoritou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Sklizeň raných brambor postupuje, letos jich bude dost
Úroda brambor v Česku by se po loňském výrazném propadu měla vrátit na průměr předchozích let. V Polabí a na jižní Moravě již začala sklizeň raných brambor, celkem by jich mohli čeští zemědělci sklidit více než 26 tisíc tun. Plochy brambor také začaly po několikaletém poklesu znovu růst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Erdogan si může dělat, co se mu zlíbí. A kurdský lékař Uzunoglu odkrývá, co jej teď láká nejvíce. Evropany to možná vyděsí
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Podle tureckého lékaře a spisovatele Yekty Uzunoglua v Turecku prezident Erdogan pokus o puč zneužil k tomu, aby mohl hned druhý den uskutečnit dlouho plánované čistky. Turecký prezident podle Uzunoglua ví, že bezvízový styk s EU v současné konstelaci Evropské unie neprojde, a když EU bude zlobit, pustí uprchlíky do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Mrtví se hromadí a v Bruselu žvaní a žvaní... Odejděme z EU, dokud je čas
Kolik mrtvol obětí islámského terorismu ještě v Evropě uvidíme, než se lidi probudí a vyženou blouznící Merkelovou z Bruselu s jejími pomocníky Schultzem a Junckerem, se všemi jejich poskoky a místními satrapy v členských zemích?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Komunista Cvalín o migrantech: To horší nás teprve čeká
Komunista Petr Cvalín po útocích v Nice a Mnichově ocenil snahu české vlády ochránit vlastní občany. Po pátečním útoku u našich západních sousedů byli v pohotovosti čeští policisté. To je jistě správné, jenže to horší nás podle Cvalína teprve čeká, až na naše území vstoupí noví uprchlíci skrze systém povinných kvót.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vacek (KDU-ČSL): Vodní skútry musí být omezeny
Pouhý rok je v platnosti nová vyhláška 46/2015 Sb. Ministerstva dopravy, která zrušila mnohá omezení a limity pro provoz vodních skútrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nespokojená Babišova poslankyně se znovu ozvala. Takhle to prý funguje v ANO
Poslankyně Kristýna Zelienková opouští hnutí ANO kvůli kauze Čapí hnízdo, špatné vnitrostranické diskusi a svému nesouhlasu s oblastní a komunální politikou hnutí. Důvody uvedla dnes na svém facebookovém profilu. V nejbližší době odejde i z poslaneckého klubu ANO, ale poslanecký mandát si chce ponechat. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Technologická agentura ČR vyhlásila veřejnou zakázku na Průmysl 4.0
Technologická agentura ČR („TA ČR“) vyhlásila v programu BETA dne 21. 7. 2016 veřejnou zakázku s názvem „Návrh perspektiv tematických oblastí výzkumu, vývoje a inovací reagujících na kontext, obsah a rozsah tzv. čtvrté průmyslové revoluce (Průmysl 4.0).“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nespokojená Babišova poslankyně se znovu ozvala: Takhle to funguje v ANO
Poslankyně Kristýna Zelienková opouští hnutí ANO kvůli kauze Čapí hnízdo, špatné vnitrostranické diskusi a svému nesouhlasu s oblastní a komunální politikou hnutí. Důvody uvedla dnes na svém facebookovém profilu. V nejbližší době odejde i z poslaneckého klubu ANO, ale poslanecký mandát si chce ponechat. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
K podpisu smlouvy TTIP nedojde! To čerstvě prozradil europoslanec Jan Keller
Budoucnost našich potomků nevidím růžově, řekl mimo jiné v rozhovoru s Haló novinami europoslanec za ČSSD Jan Keller. Vyjádřil se také k nezaměstnanosti či ke smlouvě TTIP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Arabové si dělají pořádnou srandu z Islámského státu
Radikálové z Islámského státu mistrně zvládli práci se sociálními sítěmi. I díky nim se teroristům podařilo nalákat tisíce nových bojovníků z různých částí světa. Jenže islamisté nevyužívají sociální sítě sami. Do boje vytáhli karikaturisté z arabského světa, dokonce i z oblastí okupovaných Islámským státem, kteří uveřejňují videa zesměšňující radikální islám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Návštěva z nejvzácnějších
V úterý dne 19. července měl Ústavní soud jedinečnou příležitost přivítat dva bývalé prezidenty Slovenské republiky. Pan prezident Rudolf Schuster (1999-2004) a pan prezident Ivan Gašparovič (2004-2014) navštívili sídlo Ústavního soudu poprvé a průvodcem jim byl současný předseda této instituce Pavel Rychetský, kterého s oběma prezidenty pojí dávné přátelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Privatizovat či nikoliv?
Nekontrolovaná privatizace oblastních nemocnic může zhoršit přístup občanů ke zdravotní péči. I o to půjde v nadcházejících krajských volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Erdoganova čistka: Noví soudci, noví prokurátoři, tisíce nových učitelů...
Jak dnes uvedl prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan, po nepovedeném státním převratu již bylo v zemi zadrženo 13 165 osob. Mezi nimi je i skoro tři sta členů prezidentské stráže, o níž dnes turecký premiér Binali Yildirim oznámil, že ji země rozpustí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Babišovy noviny rozvířily kauzu diplomové práce policejního náměstka Laubeho
Posudek z oboru písmoznalectví poukázal na diplomovou práci náměstka policejního prezidenta Zdeňka Laubeho. Podpis oponenta na diplomce prý není pravý, tvrdí znalec. Ten však trvá na svém, že je jeho. Píše to server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Otevírání církevních restitucí? To svědčí o mravních kvalitách, navezl se Bělobrádek i do svých vládních partnerů
Jak uvedl předseda vládních lidovců a vicepremiér Pavel Bělobrádek, neumí si představit, že by parlamentem mohl projít návrh na zdanění finančních náhrad za někdejší církevní pozemky a budovy nevydávané v probíhajících restitucích. Píše o tom server Dotyk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: O výraznější podpoře našich zemědělců se léta mluví, ale málo koná
Náš kraj je svým charakterem z velké části venkovský, což má své výhody i nevýhody. Krásná příroda a příjemné životní prostředí jsou pro nás samozřejmostí. Na druhé straně menší koncentrace průmyslu přináší problémy se zaměstnaností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Na sirotčí důchod dosáhne více dětí
Česká správa sociálního zabezpečení bude o sirotčích důchodech rozhodovat mírnějším způsobem, než tomu bylo doposud. Více osiřelých dětí se tak dočká finanční podpory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Usadit se ve své zemi dovolí lidem, kteří si myslí, že dosáhnou štěstí krví nevěřících, jen pitomci, říká natvrdo historik Vondruška
HISTORIE A SOUČASNOST OČIMA VLASTIMILA VONDRUŠKY Teroristické činy v Evropě posledních dnů, především ten v Nice, vedou spisovatele Vlastimila Vondrušku k zamyšlení nad lidskými právy, ale i neschopností evropských politiků cokoli řešit. Připomíná, že na mnoha místech se v Koránu objevují výzvy k boji s nevěřícími, za zabití nevěřícího má muslim zajištěno místo v ráji, přitom už sama výzva k zabíjení je u nás trestná. Doporučuje, abychom se bránili dovozu islámu stejně, jako se jinde brání našemu vývozu demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Další teroristický masakr: Deset mrtvých, dvacet zraněných
V Iráku došlo k dalšímu bombovému útoku, tentokrát na policejní stanoviště v Bagdádu. Zemřelo osm civilistů, dva policisté a dalších dvacet lidí bylo zraněno. Informace přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Houba nebo květina?
Hadovky zná skoro každý houbař, a jistě i mnozí ostatní návštěvníci lesů. Nově se u nás objevují zavlečené druhy neuvěřitelných tvarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Policisté z odboru pátrání ÚSKPV Policejního prezidia intenzivně spolupracují s kolegy na mezinárodní úrovni
Během přibližně 14 dnů se podařilo policistům z odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia zadržet či od zahraničních kolegů převzít a českým justičním orgánům nebo orgánům činným v trestním řízení předat celkem pět hledaných osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Jsme demokratická strana, naši členové vyjadřují různé názory
Předseda ODS Petr Fiala reaguje na Miroslava Kalouska
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok má plán, jak dál vybírat mýto. Nebude to snadné
Vláda se bude na středečním zasedání zabývat návrhem ministerstva dopravy na zpoplatnění dálnic po roce 2019. K tomuto datu vyprší tříleté období, o které chce ministerstvo prodloužit současnému dodavateli, společnosti Kapsch, provoz tuzemského mýtného systému. Další informace přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Minimální mzda má vzrůst na 11 tisíc. Podle odborů je to pořád málo
Zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů se budou v pondělí zabývat návrhem na zvýšení minimální mzdy z nynějších 9 900 korun měsíčně na 11 000 korun, rozšířením kompenzací pro horníky ze severních Čech i návrhem státního rozpočtu na příští rok. Odpoledne pak tripartita se zástupci krajských hospodářských a sociálních rad probere také mzdy řidičů autobusů a financování regionálního školství, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Lidé se začali bát Erdogana, prozradila krajanka žijící v Turecku
V Turecku, kde byl nedávno potlačen pokus o vojenský převrat, žijí i Češi. Sdružují se v komunitě, diskutují o tom, co se teď v zemi děje, a mají obavy z toho, co by mohlo přijít dál. Atmosféra v zemi se prý ale mění už dlouho. Zlom nastal v okamžiku, kdy se k moci dostal Recep Tayyip Erdogan se stranou AKP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kandidátka na hejtmanku: ANO je vetřelec, který se tradičním stranám nehodí do krámu
Doposud nebyla vytvořena koncepce zdravotnictví, resort školství nebyl obsazen příliš kompetentní radní a mohlo být více využíváno možností čerpat peníze z dotačních titulů. Navíc je tu i veřejná zakázka na dopravní obslužnost, která je stále nedořešena. Tak hodnotí Jitka Volfová (ANO) stávající vedení kraje. Zaměřit by se chtěla nejen na rozvoj krajských nemocnic, nýbrž i na investice do kvality silnic a snížení zadluženosti kraje. Vyjádřila se také k problémům při sestavování kandidátky v kraji. Ale i k řadě dalších témat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Národní technické muzeum na 17. Mezinárodním festivalu mechanické hudby ve Francii
NTM ve spolupráci s Klubem přátel mechanické hudby se zúčastnilo 17. Mezinárodního festivalu mechanické hudby v Les Gets ve Francii ve dnech 15. – 17. července 2016. V místě se nachází muzeum mechanické hudby s jednou z nejlepších sbírek ve Francii s 550 hracími strojky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Někomu se nechce pracovat? Ministryně Marksová nabízí řešení
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů v pondělí projednají návrh opatření, která mají řešit problémy na tuzemském trhu práce. Zaměstnavatelé v Česku nabízejí více než 130.000 pracovních míst, ale i přes zhruba trojnásobný počet lidí v evidenci úřadu práce nemohou najít vhodné pracovníky. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): O Mnichovu? Nejenom. Pár postřehů s odstupem
Když umírají lidé, je to vždycky špatně. A nejen to, něco špatného je v nás. Nemám v úmyslu obhajovat střelce z Mnichova. Zabil či zapříčinil smrt a zranění několika dalším lidem. Způsobil psychické trauma nemálo dalším, a veřejnost obecně vychýlil směrem ještě k větším pochybnostem, u některých dokonce k výraznějšímu negativismu k migrantům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Čtvrtletní zpráva o řízení státního dluhu České republiky - 1. pololetí 2016
Ministerstvo financí nadále pokračuje ve využívání mimořádně dobré situace na finančních trzích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Masakr v Mnichově. Nové informace, jak a proč se vše vlastně odehrálo
Osmnáctiletý střelec z Mnichova, který v pátek zabil v nákupním centru devět lidí a pak obrátil zbraň proti sobě, podle všeho střílel náhodně. Uvedl to dnes médiím prokurátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Gregora (TOP 09): Jen zkrácení vzdělávání sester nepomůže
Naše zdravotnictví se potýká s nedostatkem odborného personálu, především zdravotních sester. Plán vlády na zkrácení jejich odborné přípravy na čtyři roky středoškolského studia a rok nástavby je určitě krok správným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Masakr v Nice. Nové informace, jak a proč se vše vlastně odehrálo
Osmnáctiletý střelec z Mnichova, který v pátek zabil v nákupním centru devět lidí a pak obrátil zbraň proti sobě, podle všeho střílel náhodně. Uvedl to dnes médiím prokurátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Škromach (ČSSD): Sociálně slabším kompenzujme přechod na jiný typ TV vysílání
Zdeněk Škromach na Facebooku komentuje výměnu TV kvůli přechodu na nový typ vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Drážní úřad schválil za první pololetí 5 nových typů drážních vozidel
Během prvního pololetí tohoto roku schválil Drážní úřad pět nových typů drážních vozidel. Ve všech případech došlo po posouzení k jejich schválení a vozový park na dráhách je tak opět o něco bohatší. Úřad se také zabýval žádostmi o schválení modernizací drážních vozidel, ty posuzoval celkem ve 42 případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pro doručení e-tiskopisu u kontrolního hlášení „toleranční“ lhůta neplatí
Posledním dnem pro podání kontrolního hlášení za 2. čtvrtletí roku 2016 a za měsíc červen 2016 je již nadcházející pondělí 25. července 2016. Tento termín je současně i posledním dnem pro dodání potvrzení (tzv. e-tiskopisu) správci daně v případě, že plátce DPH podal na finanční úřad neautorizované kontrolní hlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad prezentoval svoji činnost delegaci z Turecka
Vedení Státního pozemkového úřadu (SPÚ) přijalo zástupce tureckého katastrálního úřadu. Cílem setkání bylo zejména předání zkušeností SPÚ v oblasti realizace adaptačních opatření na změnu klimatu v procesu pozemkových úprav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Soutěž k mýtu spustí ministerstvo napřesrok v červenci
Vláda se bude na středečním zasedání zabývat návrhem ministerstva dopravy na zpoplatnění dálnic po roce 2019. K tomuto datu vyprší tříleté období, o které chce ministerstvo prodloužit současnému dodavateli, společnosti Kapsch, provoz tuzemského mýtného systému. Nový provozovatel by měl vzejít z otevřeného výběrového řízení, ve kterém nebude stát provozovatelům nařizovat, jakou technologii mají pro zajištění výběru využít. Tendr plánuje ministerstvo dopravy spustit napřesrok v červenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Česká republika čerpala více než čekala
Zatímco ještě ve druhé polovině minulého roku se odhady nedočerpání evropských dotací za rok 2015 pohybovaly kolem 36 miliard korun a v lednu letošního roku hlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj 10 miliard, dle nejnovějších údajů z Ministerstva financí se aktuální odhad pohybuje dokonce pod 7 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČD Cargo: Start další spolupráce s čínskými partnery
V pátek 24. června 2016 podepsal předseda představenstva ČD Cargo Ivan Bednárik důležitý dokument, a to smlouvu o strategické spolupráci se společností Zhengzhou International Hub Development and Construction Co., Ltd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Šaldová (TOP 09): Politika ženy potřebuje, ale kvóty to nevyřeší
Z kvót, které by zajistily ženám minimálně dvě pětiny míst na volebních kandidátkách, nic nebude, zůstalo jen u doporučení… Ale bylo by nařízení tou správnou cestou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Evropa se musí federalizovat a mít politickou vládu
Evropa se musí federalizovat a mít politickou vládu, která bude jednou víc levicová a jednou víc pravicová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
105 provozoven inspektoři SZPI letos uzavřeli pro závažné hygienické prohřešky
Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v letních měsících pokračují v intenzívní kontrole dodržování hygienických předpisů v provozovnách společného stravování a potravinářských provozech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Vzkaz Tomáši Halíkovi z Pražské kavárny: Kněží by se měli držet svého kopyta, ne vstupovat do politiky, říká Stanislav Novotný
PRAŽSKÁ KAVÁRNA Hostem Pražské kavárny, pořadu internetové TV ParlamentníListy.cz, byl emeritní policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný. Zpovídal jej novinář a mediální analytik Petr Žantovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Z gauče svého obýváku rovnou do ZP 211. Přihláška online!
Jedinečnou šanci přihlásit se k ZP 211 máte právě teď – online. Nemusíte se vůbec zvedat z gauče svého obýváku. Jen na svém počítači otevřete webové stránky www.zpmvcr.cz a klikněte na pole: Přihlaste se online.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka zahájil výstavbu protipovodňových opatření v Přerově
Stavba ochrany města Přerova před povodněmi na nábřeží Dr. Edvarda Beneše byla zahájena slavnostním poklepáním základního stavebního kamene, a to kladivy v rukou ministra zemědělství Mariana Jurečky, generálního ředitele Povodí Moravy, s.p. Jana Hodovského, náměstka primátora Pavla Košutka i generálního ředitele dodavatelské firmy Pavla Borka. Stavba by měla začít ještě během léta a trvat přibližně rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta popsal plán islamistů. Odpůrcům EU by se možná líbil
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta při pohledu na to, co se v posledních týdnech děje v Evropě, konstatuje, že islamisté útočí na děti a mladistvé, aby svrhli vládu v EU i v jednotlivých členských státech společenství. Následně se u nás pokusí vyvolat občanskou válku a prosadit chalífát se sídlem třeba v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Normální Turecko, české obranné výdaje a adopce dětí homosexuálními páry
Je to smutné, ale Turecko se vrací do normálu. Přiznám se, že jsem vojákům fandil, i když teď si zpětně nejsem jistý, jestli to celé nebyla rafinovaná bouda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Erdogan může díky puči získat úplnou moc
V mnohých komentářích se psalo, jak byl puč v Turecku amatérsky provedený. Možná. Existuje ale i druhý názor. Že to byl naopak puč vskutku zdařilý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Včelaři dostanou v příštích třech letech na podporu svých chovů přibližně 232 milionů korun
Vláda dnes schválila pravidla na podporu včelařství na roky 2017-2019, která jí předložil ministr zemědělství Marian Jurečka. Navazují plynule na podpory, které včelaři dostali v minulých letech. Rozšiřuje se například seznam prostředků na prevenci a léčbu varroázy (infekční onemocnění včel).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Minuty od krvavého konfliktu, Gülenovi teroristé, velká hrozba pro Evropu... Promluvil muž, který pozorně sleduje dění v Turecku
ROZHOVOR Jak je možné, že se Kurdové nepřidali k pučistům, ba ani nevyužili krátkodobého nastálého zmatku v Turecku? Je opravdu Fatullah Gülen filantrop a mecenáš, užívající americké ochrany, nebo je to „blízkovýchodní Soros“? A nebo v tom má své zájmy Rusko? V rozhovoru Rachidem Khalilem, Kurdem žijícím u nás několik desítek let, podnikajícím mj. jako tlumočník, se dozvídáme, že jen minuty nás možná dělily od dlouhodobé občanské války, destabilizace a krvavého konfliktu v Turecku, což by mohl být hřebíček do rakve celé Evropy. ..
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
OPŽP 2014 bude bohatší o 2 miliardy, půjdou do kvality vody a na snížení emisí z továren a tepláren
Dvě miliardy z evropských dotací původně alokovaných na dopravní stavby se přesunou na zlepšení životního prostředí. Rovným dílem se rozdělí na opatření ke snížení emisí z velkých zdrojů, jakými jsou továrny či teplárny, a do zlepšení kvality vod v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
ČOI: Prodejci alkoholu téměř z 50 procent porušili zákon
Inspektoři České obchodní inspekce zjistili v 1. čtvrtletí 2016 téměř u 50 procent kontrolovaných subjektů porušení zákona o ochraně spotřebitele při nabídce a prodeji alkoholických nápojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Dotaz čtenáře: Proč teroristé napadají nevinné lidi a politiky šetří? Odpovídá lidovec Zdechovský
Z PROFILŮ Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se jal odpovídat na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Nevyhnul se přitom ani velmi specifickým dotazům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kontrolovat hranice s Německem, kde se pohybují nebezpečná vraždící a znásilňující imigrantská monstra, burcuje Jana Bobošíková
ROZHOVOR Evropská unie nic neudělala pro to, aby dala jasně a rázně najevo, že nebude cílem migrace chudých a nevzdělaných, že bude chránit hranice, bezpečnost a prosperitu občanů členských států a evropskou kulturu, říká bývalá kandidátka na prezidentský post i někdejší europoslankyně Jana Bobošíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Bývalý velitel elitní armádní jednotky má vážné obavy z jaderných bomb NATO v Turecku: Podle toho, jak se situace vyvíjí...
ROZHOVOR Turecký prezident Erdogan byl vždycky diktátor a nyní si jen za tichého souhlasu EU a USA pouze upevňuje pozice k obnovení Osmanské říše a k tomu, aby držel Evropu za koule, tvrdí známý válečný veterán z Afghánistánu a bezpečnostní expert Lumír Němec. Erdogan se nechal v současných čistkách inspirovat Stalinem a nyní už bude otevřeně podporovat Islámský stát v Sýrii, takže jeho podpora premiérem Sobotkou mě silně pobavila: Příště můžeme rovnou podpořit Severní Koreu, tam má taky jaderné zbraně někdo, o kom nic nevíme, říká Němec. Puč byl podle něj Erdoganem přinejmenším kontrolován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2016 v 08:34, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist