Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.226x, což odpovídá cca 168.328-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ondřej Neff: Už není možné, aby za každým podezřelým z terorismu stálo osm advokátů a lidskoprávní aktivisté povykovali, že mu sebrali mobil. A Merkelová...
ROZHOVOR Zaplatí za stupňující se útoky ze strany migrantů kancléřka Angela Merkelová svojí politickou kariérou? Podle spisovatele, novináře a šéfredaktora serveru neviditelnypes.cz Ondřeje Neffa to není vůbec jisté. Vymýcení terorismu a řešení migrační krize podle něho není snadné. Turecko směřující k diktatuře nás může znovu začít „bombardovat uprchlíky“. Stejně tak nejspíš budeme svědky dalších výbuchů a pokládání květin do kaluží krve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Bill Clinton vyskočil, lidé před sálem vzteky křičeli. Veselo při úvodu „korunovace“ Hillary Clintonové
Po úvodních projevech delegátů právě probíhajícího nominačního sjezdu demokratů se zdá, že Hillary Clintonová by neměla mít problém získat status oficiální kandidátky Demokratické strany na příští americkou hlavu státu. Podporu jí již vyjádřil její rival z primárek Bernie Sanders i první dáma USA Michelle Obamová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zoufalý uprchlík: Nudím se tady. Je tu spousta starých lidí
Část syrských uprchlíků ukončila svou pouť do Evropy na skotském ostrově Bute ležícím nedaleko pobřeží Skotska. Na 122 kilometrech čtverečních zde žije asi 7 tisíc lidí. A právě v tom je podle syrských běženců problém. Ti si v rozhovoru pro server deníku Daily Mail posteskli nad tím, že se cítí izolovaně. Nemají kam chodit. Skotsko je prý překrásná země a místní lidé pomáhají uprchlíkům, jak nejvíce mohou, ale ostrov připomíná místo, kam se jezdí zemřít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Posolda (KSČM): „Občane, je to tvá věc, oč tu běží!"
Příští útočník bude pravděpodobně opět praktikující muslim, možná sociálně vyloučený obyvatel no-go zóny, možná frustrovaný potomek imigrantů, možná terorista, který pronikl s migrační vlnou do Evropy, ale určitě to nebude idiot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Na jednoho přistěhovalce, který chce vraždit, připadají stovky těch, co chtějí krást. Statistik a publicista chladně nastoluje fakta
ROZHOVOR Minulý týden v Německu přinesl několik útoků, při kterých umírali lidé. Jakkoliv se někteří snažili některé z nich zpochybňovat, byly spojeny s migrací a soužitím přistěhovalců s většinovou společností. A to včetně nejkrutějšího masakru v nákupním centru v Mnichově z pátečního večera. Matematik a komentátor serveru Neviditelný pes Marian Kechlibar zprostředkovává čtenářům ParlamentníchListů.cz nálady v zemi, která ústy svě spolkové kancléřky dlouhé měsíce všechny ujišťovala, že nápor statisíců migrantů zvládne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Uřezané hlavy, islamizace a idiotská politika Sobotky a EU. Puč v Turecku mohl proběhnout kvůli sblížení Erdogana s Putinem, a USA o něm věděly. Znalec promlouvá
ROZHOVOR Bývalý muslim, autor knihy Islám a islamismus v České republice Lukáš Lhoťan, který navštěvuje Blízký východ, říká, že pokud puč v Turecku nebyl zinscenován Erdoganem, tak mohlo jít o poslední pokus části tureckých prozápadních sil o zamezení sbližování Erdogana s Ruskem. Jak se Erdoganovi daří budovat islámský režim, je dle Lhoťana výsledek idiotské politiky vedení EU. Vždyť i premiér Sobotka, v rozporu s deklarací našich poslanců, prosazuje otevření EU Turecku a povolení bezvízového styku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
V Petrohradě začala stavba dalšího jaderného ledoborce nové generace pro Rosatom
Pracovníci podniku Baltijskij zavod – Sudostrojenije (BZS) položili v pondělí 25. července 2016 kýl pro třetí atomový ledoborec nové generace, který bude po uvedení do provozu prolamovat ledy obchodním lodím v polárních mořích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Poznávací zájezdy migrantů do Evropy - all inclusive
Současná bezprecedentní islamizace Evropy přináší jednotlivým pracovním odvětvím zajímavou možnost levného výdělku hrazeného rozhazovačným státem a daňovými poplatníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zatímco Clintonová a spol. schůzovali, Donald Trump do nich rýpal
Nominační sjezd demokratů pozorně sleduje kromě jiných i republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump, který dění u konkurentů komentuje prostřednictvím svého twitterového účtu. Pořádnou porci kritiky si již od něho stihl vykoledovat konkurent Hillary Clintové z primárek Bernie Sanders.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Přivezou k nám 80 uprchlíků, víme od rána. A už jsou zde ostré reakce
Na zprávu o tom, že Česká republika přijme v rámci dohody mezi EU a Tureckem o výměně uprchlíků 80 syrských migrantů z tureckých uprchlických táborů, reagoval předseda Svobodných Petr Mach a exprimátor Prahy Jan Koukal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ale jim to přikazuje islám. Známý psycholog účtuje s tím, co jsme slyšeli během pekelných dní
O útocích nejen v Německu a ve Francii, ale i o tom, co útočníky k vraždění vede, promluvil pro ParlamentníListy.cz uznávaný psycholog, primář a senátorský kandidát Jiří Brančík. Řekl také, co si myslí o radikalizaci některých lidí, o které se právě v souvislosti s mnohými útoky mluví. „Sklon k dobrodružnosti, bezcitnost a otrlost jsou dány geneticky, proč by nemohl být radikalismus též vlastností zakotvenou ve strukturách mozku? Radikalismus tam je podobně jako v každém z nás určitá míra agresivity,“ vysvětluje primář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
To způsobí šok: Petr Uhl hovořil o prospěšnosti Vladimira Putina a o Rusku
Občanský aktivista Petr Uhl předestřel v rozhovoru pro server Neovlivní.cz svůj pohled na Ukrajinu, Rusko a ruského prezidenta Vladimíra Putina. Onen pohled je zajímavý už tím, že Uhl odmítá vycházet ze západních předpokladů pohledu na Rusko. Uhl zdůrazňuje, že Putin má i svou pozitivní stránku, a to především v tom, že brání amerikanizaci Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Poslankyně, která odchází od Babiše: EU by nám taky mohla říct, že v ní nemáme co dělat
Poslankyně Kristýna Zelienková opustila o víkendu hnutí ANO, za něž byla do Poslanecké sněmovny zvolena. Své důvody zmínila v pořadu DVTV.cz moderátorce Daniele Drtinové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vražda v kostele: Kardinál Duka se modlí
Kardinál Dominik Duka jednoznačně odsoudil teroristický útok na katolický kostel poblíž Rouenu na severu Francie. Dva útočníci v něm v úterý ráno podle dostupných informací zajali několik lidí včetně kněze, jehož měli podřezat. Další rukojmí má být v ohrožení života. Francouzská policie útočníky zastřelila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Na EU a NATO kašleme, ubráníme se sami. Miliardář zadotoval domobranu a dějí se věci
Jeden z nejúspěšnějších podnikatelů Bulharska se snaží dát dohromady obrannou alianci, která by byla schopna čelit turecké invazi. Na NATO ani Evropskou unii se prý spolehnout nedá. Situaci přirovnal k invazi osmanských Turků do Bulharska v roce 1876, informuje deník Breitbart.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Výcvik iráckých pilotů je součástí společného postupu proti Islámskému státu
Ministr obrany Martin Stropnický navštívil v Pardubicích irácké piloty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Sousoší v Osečné přišlo o meč
V době od 15. do 24. července poškodil neznámý vandal sousoší "U tří svatých" v obci Osečná na Českodubsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kalouskův druhý muž Ženíšek: Zeman už volby nevyhraje. Volal mi občan...
„V Gruzii je více prozápadně orientovaných politiků, než je někdy u nás,“ říká v souvislosti se zájmem tohoto kavkazského státu o vstup do NATO poslanec a místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz se věnuje situaci v Turecku a doufá v jeho další aktivní zapojení v Severoatlantické alianci. Zabývá se rovněž causou účasti ruských atletů na Olympijských hrách v Riu a hodnotí Michala Horáčka coby možného kandidáta na nového prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Tomášek (Soukromníci): Porovnání islamistů a Romů. Romové jsou zlatí.
Lídr koalice Svobodných a Soukromníků v Královéhradeckém kraji František Tomášek srovnává muslimy s Romy a tvrdí, že Romové jsou zlatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Noviny: Česko přijme 80 Syřanů z tureckých uprchlických táborů
Česko v rámci dohody mezi EU a Tureckem o výměně uprchlíků přijme 80 syrských migrantů z tureckých uprchlických táborů. Lidovým novinám (LN) to potvrdila mluvčí ministerstva vnitra Hana Malá. Přesný termín přesídlení není znám, podle vládní zprávy o migraci by ale Syřané měli do ČR dorazit do konce října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Ať už to konečně zazní naplno a nahlas!
Lidi, vzpamatujte se a přemýšlejte! Prosím, aby přemýšleli i ti (vítači), kteří to dosud neudělali!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Firemní školku kraje budou moci využít i zaměstnanci Policie a Hasičského záchranného sboru
Firemní mateřskou školu Jihomoravského kraje budou moci od září využívat i zaměstnanci Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje a zaměstnanci Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Rusko se vysmálo Hillary Clintonové a jejímu týmu
Demokraté v USA obvinili Rusko z toho, že do světa vypustilo e-maily Demokratické strany těsně před prezidentskými volbami, aby podpořilo Donalda Trumpa. To však jak Rusové, tak sám Donald Trump považují za naprosto absurdní. Informuje Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Kandidát do Senátu Felix Antonín Slováček (SsČR): Politika je kompromis
O politické kultuře v Česku či o významu Senátu. Nejen o tom jsme si povídali s kandidátem do Senátu ve volebním obvodě č. 22 – Praha 10 Felixem Antonínem Slováčkem. Prozradil nám také, že nemá nějaké zásadní a převratné téma, se kterým by do Senátu šel, a co ho tak vedlo k tomu nabídku kandidovat za stranu Soukromníků přijmout. A nejen to…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Nepřijímat ŽÁDNÉ uprchlíky. Andrej Babiš dnes velice důrazně
Ministr financí Andrej Babiš se v úterý rozohnil na svém twitterovém účtu. Česko podle něj vůbec přijímat uprchlíky nemá. Rozčiloval se nad Evropskou unií a jejím přístupem k Turecku, nad Tureckem samotným i nad válkou v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Užijte si za spotřebič noční dobrodružství na hradě a zámcích Jihočeského kraje
Jihočeský kraj ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN, který se zabývá zpětným odběrem a recyklací vysloužilých elektrospotřebičů, zvou na noční prohlídky hradu a zámků Jihočeského kraje pod názvem Večerní prohlídky s Elektrolhotou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Berlín: Pacient málem zabil lékaře a pak se zastřelil
Na univerzitní klinice v jihozápadní berlínské čtvrti Steglitz se v úterý kolem poledne střílelo. Mluvčí berlínské policie prostřednictvím Twitteru uvedl, že neznámý střelec vystřelil na jednoho z lékařů a následně zbraň namířil proti sobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Lesnická akademie - vzdělávání zaměstnanců Lesů ČR
Přednášky, semináře a workshopy se od září chytají pro zaměstnance Lesů ČR v Lesnické akademii. Podnik ji letos otevře poprvé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
To jsou věci: Proč jde Putin po Hillary Clintonové
Internetový server Politico konstatuje, že za uniklými e-maily členů Demokratické strany by skutečně mohli být ruští hackeři. Vše prý dává smysl, protože ruský prezident Vladimir Putin dlouhodobě nesnáší demokratickou kandidátku na prezidenta země Hillary Clintonovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vandas si prohlédl Duchcov. Je to změna k lepšímu, řekl
Předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas navštívil v pondělí severočeský Duchcov. Za přítomnosti radního města Jindřicha Svobody a zastupitele Miroslava Tomana si prohlédl i lokality, které byly za bývalého vedení města nechvalně proslulé špatnou bezpečností a koncentrací nepřizpůsobivých občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nejvyšší státní zástupce napodruhé v solárním sporu neuspěl
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman napodruhé neuspěl se svou žalobou proti udělení licence pro sluneční elektrárnu Aneta sun ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku. ČTK to dnes řekla mluvčí Krajského soudu v Brně Simona Tesařová. Krajský soud rozhodl ve stejném případě opačně než loni, kdy licenci z roku 2010 udělenou Energetickým regulačním úřadem (ERÚ) zrušil. Firma už dříve uspěla ve stejném případě u Nejvyššího správního soudu. Vyjádření NSZ ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Insolvenční správce OKD neuznal pohledávky ministerstva průmyslu
Insolvenční správce těžební společnosti OKD Lee Louda popřel platnost pohledávek celkem za 1,888 miliardy korun, které přihlásilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Šlo o takzvanou podmíněnou pohledávku týkající se nákladů na případné zavírání dolů. Vyplývá to z údajů v insolvenčním rejstříku. Insolvenční správce neuznal mimo jiné rovněž dvě pohledávky největšího věřitele OKD, banky Citibank, dohromady za více než deset miliard korun. Jde o dluhopisy, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež je majitelem OKD, a společnost OKD za ně ručila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Mám Němce rád, ale tohle přehnali. Upřímný rozbor stavu u našich sousedů
I přes prosperující ekonomiku a velmi štědrý sociální systém většina Němců stále hledí na dokonce i třetí generaci imigrantů žijících v Německu jako na cizince. Neochota mnohých muslimů převzít německé hodnoty je totiž podporována multikulturní politikou vlády kancléřky Merkelové. Britský novinář, který strávil mnohá léta v Německu, okomentoval současnou situaci v zemi pro Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hašek: Vítáme záměr MPSV řešit dlouhodobý požadavek dopravních odborů
Hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů České republiky Michal Hašek vítá za Asociaci krajů záměr Ministerstva práce a sociálních věcí řešit dlouhodobý požadavek dopravních odborů na celostátní úpravu minimální mzdy řidičů autobusů v závazku veřejné služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Česká pošta spolupracuje se společností MND
Vybrané pošty ve Zlínském a Moravskoslezském kraji nabízí od 1. července svým klientům možnost nechat si porovnat výhodnost stávající smlouvy na dodávku energií ve srovnání s nabídkou MND a.s., Moravskými naftovými doly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Noviny: Hrozí další útoky. A už i u nás, protože...
V Německu není bezpečno. Po sérii útoků tento víkend to konstatuje dnešní vydání MF Dnes. Jak navíc uvádí Jan Stehlík z think-tanku Evropské hodnoty, hrozí, že teroristé přijdou k nám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš ve volebních službách ČSSD
zdroj: archiv.ihned.cz, přidáno 26.7.2016 v 07:48, zobrazit podobné
Publicista: Pár lidí bude mít pěnu u huby, ale jinak se k uprchlíkům budou Němci chovat slušně
Politolog a publicista Jaroslav Šonka, odborník na Německo, v Českém rozhlasu popsal aktuální situaci a nálady v Německu. Konstatoval mimo jiné, že slovo „migrant“ se v Německu nepoužívá. Útoky, které dnes v Německu sledujeme, nelze zjednodušovat na problém s uprchlíky. Někteří lidí prý sice budou mít „pěnu u huby“, ale většina Němců to chápe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Proč se máme být my, ať se bojí oni, řádil Fiala z ODS. Zaorálek trval na řešení v rámci EU
Islámský stát se přihlásil k teroristickému útoku sedmadvacetiletého Syřana v bavorském Ansbachu. Podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) se nesmíme tvářit, že se nás to netýká. Týká se nás to velmi. Předseda ODS Petr Fiala ocenil, že se člen vlády dívá na situaci realisticky, ale realistický pohled nestačí. Já nechci žít ve společnosti, kde se my budeme bát. Ať se bojí ti ostatní, ať se bojí toho, že jim to vrátíme, pokud na nás zaútočí, konstatoval Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ÚOKFK: Ukončení případu ŽRALOK
Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v těchto dnech navrhli státnímu zástupci Městského státního zastupitelství v Praze obžalovat jednu osobu ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby s více než stomilionovou škodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
„Nelovte Pokémony, ale muslimy.“ Pojišťovna zuří kvůli zneužití sloganu
Na sociálních sítích se objevila pozměněná fotografie sloganu pojišťovny Kooperativa. Na poutačích dálnic původně v narážce na populární hru stálo „Nelovte za jízdy pokémony". Jenže po internetu teď koluje pozměněná fotografie s textem „Nelovte Pokémony, ale muslimy". Pojišťovna se zlobí kvůli poškození svého dobrého jména a zvažuje právní kroky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Krajské volby se blíží. Některé strany sází na uprchlické téma
Strany už začaly odevzdávat kandidátní listiny pro krajské volby. Nejvíce se jich k dnešku podle zjištění ČTK sešlo v Libereckém kraji, a to deset. Nejméně – pouze čtyři – dostali v Jihomoravském kraji. Lhůta pro odevzdávání kandidátek končí za týden, 2. srpna v 16:00. Před čtyřmi lety se do krajských voleb hlásilo v průměru kolem dvou desítek uskupení v každém regionu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hollande znovu oznámil, že nepřijede do Česka. Kvůli dalšímu teroristickému útoku
Francouzský prezident François Hollande nepřijede ve středu do Prahy. Návštěvu byl nucen zrušit kvůli dnešnímu teroristickému útoku v Normandii. Hollande měl původně přijet minulý týden, kdy návštěvu zrušil po útoku v Nice. S prezidentem Milošem Zemanem se chce ve středu spojit telefonicky. V tiskové zprávě o tom informoval Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zelení: Kompenzace pro mostecké horníky by měly vypadat zcela jinak
Zelení souhlasí s tím, aby stát podpořil kompenzacemi i propuštěné horníky na Mostecku. Měl by to však udělat jinak než sociálními dávkami a hlavně by na to měl vybrat peníze od těžařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zabijáci ve francouzském kostele a podřezaný farář. Český katolík odkrývá důležitou věc. Tento útok se prý od předchozích odlišuje
ROZHOVOR Celá představa multikulturního světa, či Evropy, je mylný sociální projekt, který přináší trpké ovoce. Tak mluví Petr Bahník, historik, předseda Akce D.O.S.T. a zakladatel petice Křesťané na obranu před ilegální migrací. Poslední útoky ve Francii i v Německu jsou dle jeho slov vedeny proti celé evropské společnosti, evropskému dědictví a všem našim hodnotám. A ty si musíme hájit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Žádost o odložení reorganizace Policie ČR
Otevřený dopis vládě ohledně připravované reorganizace Policie ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Uber či tradiční taxislužba? Zástupci odborné veřejnosti i praxe diskutovali na půdě HK ČR o sdílené ekonomice
Bezmála čtyři hodiny dnes na půdě Hospodářské komory České republiky diskutovali zástupci státní správy, Evropské komise, zástupci firem Liftago či Uber a zástupci tradičních poskytovatelů taxislužby, dále i ekonomové či právní experti o vysoce aktuálním tématu sdílené ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Úsvit-NK: Ideový otec Úsvitu Pavel Kohout má pravdu, svoboda slova je důležitější než euro-dotace
Úsvit NK dnes vložil do legislativního procesu návrh novely Ústavy ČR s cílem po vzoru USA uzákonit v ČR absolutní svobodu projevu a tedy odklonit se od dosavadního německého modelu koncepce omezené svobody projevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Mladoboleslavská nemocnice – hlavní zdravotnické zařízení pro imigranty
Ano, toto rozhodnutí udělal Středočeský kraj již na jaře tohoto roku na základě takticko-štábního cvičení Migrace 300.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ČOI: Kontrola nabídky, prodeje a skladování tabákových výrobků
V souvislosti s kontrolami dodržování právních předpisů upravujících nabídku, prodej a skladování tabákových výrobků monitoruje Česká obchodní inspekce také dodržování zákona o spotřebních daních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hrozivý vzkaz teroristy z Ansbachu: Islámský stát tuto válku nezačal
Útočník z bavorského Ansbachu, sedmadvacetiletý Muhammad Dalíl, jenž se v neděli neúspěšně pokoušel proniknout na hudební festival ve městě, kde se chtěl odpálit a při svém hrůzném činu usmrtit co nejvíce lidí, natočil před útokem na videu vzkaz. Evropany z něj mělo mrazit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Do našich lesů jen původní výsadba
Obnova lesů má přísná pravidla i kvůli zachování specifické struktury našich lesů. Naše lesy jsou jedinečné, a proto musíme dodržovat určitá pravidla výsadby nových a obnovy starších lesních porostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 18:34, zobrazit podobné
V Polsku bude dusno, přijede papež. On hlásá přijímání uprchlíků, polská vláda jim zabouchla dveře
Polsko očekává návštěvu papeže Františka, který to paradoxně v silně katolické zemi nebude mít vůbec jednoduché. Zatímco bývalý papež Jan Pavel II. byl v Polsku extrémně populární a jeho plakáty jsou nyní k vidění v mnohých polských městech, současný papež ani zdaleka obliby svého předchůdce nedosahuje. Problémem je jeho postoj k imigrační krizi, ten se značně rozchází s postojem pravicové vlády v Polsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
NATO prý možná nebude mít jinou možnost, než Turecko vyloučit
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan upadl v nemilost NATO. Pokus o vojenský převrat totiž skončil neúspěchem, což mu umožnilo tvrdě postupovat proti všem, koho obvinil z účasti na puči. A prezidentův hněv dopadl na soudy, školy, armádu a dokonce i neziskové organizace. Presumpce neviny neplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Velké drama s dobrým koncem
V úterý 19. července 2016 jsem za hlavní město Prahu podepsala smlouvu na téměř 12 miliard Kč, které Praha zaplatí během 10 let za odvoz odpadů, jejich likvidaci, třídění a vůbec vše, co s odpadky souvisí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Evropa se musí vzpamatovat ze snu multikulti
Odmítám se smiřovat s tím, že se takové zprávy budou stávat každodenní realitou a postupně je budeme přestávat vnímat a otupíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Těžká palba na Angelu Merkelovou z nečekané strany
Po sérii teroristických útoků je liberální přistěhovalecká politika kancléřky Angely Merkelové stále více zpochybňována. Nejenom ze strany AfD, ale také z úst politiků nejsilnější opoziční strany Die Linke.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Česko přijme další uprchlíky. Přijedou z Řecka
Česko přijme z Řecka deset uprchlíků na základě přerozdělovacích kvót, které v loňském roce schválila Evropská unie. Tři rodiny již prošly bezpečnostní prověrkou. Datum příjezdu zatím nebylo stanoveno. Po příjezdu s nimi české úřady zahájí řízení o mezinárodní ochraně. Vyplývá to z aktuální zprávy ministerstva vnitra na středeční jednání vlády, kterou získala ČTK. Bezpečnostní služby také prověřují 81 syrských uprchlíků, kteří jsou v Turecku. Na základě prověrek se bude rozhodovat o jejich přesídlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
SVS bude nově kontrolovat, zda nedochází k porušování zákazu dovozů vybraných živočichů
Pohraniční veterinární stanice Praha – Ruzyně (PVS) začne začátkem srpna nově provádět také kontroly, jejichž cílem bude zamezit záměrnému zavlékání tzv. „invazních nepůvodních druhů“ do Evropské unie. Seznam konkrétních invazních nepůvodních druhů, které představují ohrožení biologické rozmanitosti v Evropě, přijala Evropská komise (EK) v polovině července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Dana Váhalová se stala členkou Byra PS Rady Evropy
Od června 2016 má Česká republika opět zástupce v Byru Parlamentního shromáždění Rady Evropy, když do této prestižní funkce byla jmenována Dana Váhalová, vedoucí Stálé delegace Parlamentu do Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PS RE).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kuřárny v hospodě: V Evropě normální
Stovky článků v mnoha médiích se v posledních pěti letech věnovaly takzvanému protikuřáckému zákonu. Větší celospolečenskou diskusi to ale nevyvolalo. Spíše jen napětí mezi kuřáky a nekuřáky. Třicet procent kuřáků není českým návrhem protikuřáckého zákona vůbec bráno na vědomí. Na rozdíl od podobných zákonů v Evropě, kde se počítá i s jejich právy. Vyměnila se vláda i parlament a zákon proti kouření je stále před schválením. Proč nikdo nemá odvahu porovnat zkušenosti s bojem proti kouření v Evropě s naším navrhovaným absolutním zákazem kouření?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Svědectví z kostelního masakru ve Francii: Sláva Islámskému státu, vousy a muslimská čapka
Dva ozbrojení muži měli zajmout několik rukojmí v katolickém kostele v Saint-Etienne-du-Rouvray poblíž Rouenu na severu Francie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Podívejte se, kde se objevil Radek John
Partnerka „nepobodaného“ muslima Eva Zahradníčková si zahrála ve videoklipu Pavla Horejše Souznění. A nebudete věřit, kdo celý klip pokřtil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Primátor Paparega: Byl bych rád, kdyby vláda dostála svým slibům
Mostecký primátor Jan Paparega vítá názor tripartity, že propuštění horníci z Mostecka by měli dostat stejné kompenzace jako havíři z OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
FN Brno skartovala 21,3 tuny dokumentů
V posledním červencovém týdnu byla dokončena fyzická skartace dokumentů, které byly v rámci skartačního a mimoskartačního řízení schváleny Moravským zemským archivem v Brně jako nadále nepotřebné pro chod FN Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Na EU a NATO kašleme, ubráníme se sami. Miliardář rozjel akci a dějí se věci
Jeden z nejúspěšnějších podnikatelů Bulharska se snaží dát dohromady obrannou alianci, která by byla schopna čelit turecké invazi. Na NATO ani Evropskou unii se prý spolehnout nedá. Situaci přirovnal k invazi osmanských Turků do Bulharska v roce 1876, informuje deník Breitbart. Mezitím v Bulharsku vnikla domobrana na ochranu jižní bulharské hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČT: Kreuzigerův sobotní útok na desítku nejsledovanější etapou celé Tour de France
Nejslavnější cyklistický závod světa si na obrazovkách České televize v uplynulých týdnech pustilo přes 2, 4 milionu televizních diváků. Průměrná sledovanost jednotlivých etap byla nejvyšší za poslední tři roky a činila 178 tisíc diváků ve skupině 4 .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Proč se máme bát my, ať se bojí oni, řádil Fiala z ODS. Zaorálek trval na řešení v rámci EU
Islámský stát se přihlásil k teroristickému útoku sedmadvacetiletého Syřana v bavorském Ansbachu. Podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) se nesmíme tvářit, že se nás to netýká. Týká se nás to velmi. Předseda ODS Petr Fiala ocenil, že se člen vlády dívá na situaci realisticky, ale realistický pohled nestačí. Já nechci žít ve společnosti, kde se my budeme bát. Ať se bojí ti ostatní, ať se bojí toho, že jim to vrátíme, pokud na nás zaútočí, konstatoval Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Keremidský (SPO): Jádro problému
Poslední zpráva z Německa říká, že v zemi je mezi uprchlíky 410 islamistů. Kdybych zašel do absurdna, může to znamenat, že nás v příštím roce čeká od našeho západního souseda denní hlášení o nějakém případném vražedném útoku. Děsivé zjištění...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Analytik Koller se dívá na pachatele teroristických útoků v Evropě a říká nahlas, co v médiích či od politiků prý neuslyšíte
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA "Ať se dívám, jak chci, vidím mezi současnými teroristy v Evropě jednoznačná pojítka a základní znaky, kterými se odlišují od Evropanů. Jsou to muslimové a obvykle to nejsou etničtí Evropané," říká rozhodně v komentáři pro ParlamentníListy.cz analytik Martin Koller. Všechny poslední teroristické útoky a jejich pachatelé mají podle něho dvě pojítka, a to islám a z něj vyplývající primitivní agresivitu a mimoevropský etnický původ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
O víkendu bude opět zpřístupněna Benešova vila veřejnosti
Úřad vlády ČR zpřístupní veřejnosti vilu Hany a Edvarda Benešových o víkendu 30. – 31. července 2016. Prohlídky budou probíhat od 10 do 16 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Je to hrůza, říká přeživší jeptiška k teroristickému útoku v kostele
V úterý zaútočili na kostel u Rouenu dva teroristé, kteří se hlásili k islámskému státu. Bestiálně podřezali krk zdejšímu čtyřiaosmdesátiletému knězi a zaútočili i na další osoby ve svastostánku. Řádová sestra, které se podařilo z kostela prchnout, popsala serveru britské BBC, co se v kostele dělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rusko žádnou agresi nepodniká. Přes noc by ale klidně obsadilo Polsko, zaznělo v USA
Nejnovější zpráva think-tanku Atlantic Council uvádí, že Rusko sice nemá v plánu agresi směrem do Evropy, pokud by se však přes noc změnil jeho názor, mohlo by takřka bez překážek obsadit přes noc Polsko. A NATO by tomu nijak nedokázalo zabránit. Informuje The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Integrace muslimů se nepovedla, ale nejsme ve válce, říká podplukovník Foltýn
Podplukovník Otakar Foltýn vystoupil coby bezpečnostní expert v úterním Interview ČT24. Hovořil o bezpečnosti na kontinentě, který v poslední době několikrát týdně čelí útokům psychicky narušených osob nebo teroristů. Na co všechno se ještě musíme připravit? Foltýn na kameru mimo jiné radil, jak se zachovat, pokud k teroristickému útoku dojde a velmi důrazně varoval před organizováním jednotek domobrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Na ČVUT v Praze vzniká model umělé slalomové dráhy pro olympijské hry Tokio 2020
Po úspěšném fyzikálním a matematickém modelování olympijské dráhy pro vodní slalom v Riu, budou odborníci z Vodohospodářského experimentálního centra Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze spolupracovat s firmou Whitewater Parks Int. na řešení hydraulických a funkčních problémů navržené dráhy Kasai Parku pro soutěže ve vodním slalomu při Olympijských hrách v Tokiu 2020. Kompletní stavba vodáckého areálu by měla být v provozu v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Přijďte si pohrát a zasoutěžit s „retrostavebnicemi“ do Nové budovy Národního muzea
Národní muzeum připravilo pro rodiny s dětmi na sobotu 30. července 2016 doprovodný program k právě probíhající výstavě Retro v Nové budově Národního muzea. Tentokrát je pro návštěvníky přichystán den plný stavění a skládání z dílků stavebnic, řešení hlavolamů a soutěžení o ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pražská neziskovka otevřela severočeské noviny a toto se dočetla o Romech
Multikulturní centrum v Praze (MKC Praha) zjistilo, že severočeská média referují o Romech veskrze negativně, přičemž se u toho dopouští řady přešlapů. Na základě tohoto zjištění uspořádalo experiment, v němž zjišťovalo, jak by lidé reagovali, kdyby se takovým způsobem informovalo o Češích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Hradci Králové šetří náklady státu za komerční nájmy
Od začátku tohoto roku byly v rámci pracoviště ÚZSVM v Hradci Králové realizovány dislokační záměry s celkovou úsporou přibližně půl milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Syrské migranty musíme před vstupem do země důkladně prověřovat
Česko přijme na základě kvót, které nám byly vnuceny poté, co se Sobotkova vláda nechala přehlasovat, do konce října 80 Syřanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Mladé řidičky vybírají vozy podle barvy a praktičnosti, mladí muži chtějí výkon
Pro většinu z nás je řidičský průkaz po dosažení plnoletosti to hlavní, co řešíme. Není ale divu, že mladí pak z tohoto nadšení patří do nejrizikovější skupiny nehodovosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Sport je hra "fair play"
Mezinárodní olympijský výbor odvrátil skandál na poli sportu, když povolil start ruským sportovcům na olympiádě v Riu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Orlickoústecké firmy se dokáží prosadit na světových trzích i přes překážky
V pátek 15. července navštívil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) firmy Nipass a Composite Components, se kterými měl projednat možnosti jejich dalšího rozvoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Němečtí politici žijí v bludu. Pokud přijde další teroristický útok, může se stát něco skutečně přelomového
Podle britského deníku The Telegraph si Německo odmítá připustit, že přistěhovalectví, islám a terorismus přivedly zemi do velkých problémů. A jak uvádí například Deutsche Welle, kancléřka Angela Merkelová se ocitá pod stále větším tlakem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Protest proti přijetí 80 syrských migrantů
Česko v rámci dohody mezi EU a Tureckem o výměně uprchlíků přijme 80 syrských migrantů z tureckých uprchlických táborů. Lidovým novinám (LN) to potvrdila mluvčí ministerstva vnitra Hana Malá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Traktoristo s velkýma ušima, smál se muž Šlachtovi. A dostal flastr
Levicový aktivista pod pseudonymem Tomáš Zelený čelí pokutě za urážku úřední osoby. Policistům se totiž nelíbilo, jak se o nich vyjadřoval – nejen na svém blogu. Zeleného právní zástupkyně však tvrdí, že za satiru nikdo postihován být nemůže. Informují Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Co jim tak sejmout imáma? Vzrušené reakce na vraždu kněze ve Francii
„Evropa, zvláště západní, se musí vzpamatovat ze snu multikulti, ze kterého se v kombinaci s arabským jarem a obrovskou nelegální migrační vlnou vyklubala děsivá noční můra,“ zveřejnil na svém facebookovém profilu po dalším teroristickém útoku ve Francii hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kandidát na hejtmana Unucka (ODS): Chci vrátit kraj lidem a otevřít ho
V souvislosti s úpadkem OKD vzniknou státu daleko vyšší výdaje, než si dnes myslíme. Řešení není jednoduché, ale příklady dobré praxe, třeba z Německa jsou. Poučme se, navrhuje Jakub Unucka (ODS). Prozradil nám také, proč je přesvědčen, že bude Moravskoslezský kraj v budoucnu těžištěm dění a rozvoje v republice. Kde vidí jeho potenciál a jak ho rozvíjet? Zhodnotil také úroveň naší demokracie, ale i proměnu, kterou si EU prošla od svého vzniku. Proč je přesvědčen, že je v současné podobě naprosto slepou uličkou a jak z ní ven?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Dříve nebo později dojde i v Česku k teroristickému útoku, padlo ze zasvěceného zdroje
ROZHOVOR Expert na terorismus z Policejní akademie ČR Marian Brzybohatý říká, že dřív nebo později se cílem teroristických útoků stane i Česká republika. „Myslím, že je to pouze otázka času. Když se podíváte na dnešní dějiště útoků, je to Německo, Francie, Itálie a další země, ale vlna násilí se pomalu, ale jistě přibližuje k našim hranicím a bude postupovat na východ a na jih. Dá se očekávat, že dřív nebo později k tomu prostě dojde,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý děkan Fakulty bezpečnostně právní Policejní akademie ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pícl (ČSSD): Které státní podniky privatizovat a které ne?
V minulosti zacházely pravicové vlády s majetkem státu často jako s kořistí, kterou je třeba roztrhat na kusy. Ve fungující smíšené tržní ekonomice je obvyklé, že stát vlastní podnikatelská aktiva nejen za strategických důvodů, ale i za účelem dividendových výnosů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: K podmínkám trestní odpovědnosti za přečin nadržování a presumpci neviny
III. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Josef Fiala) vyhověl ústavní stížnosti stěžovatele a zrušil usnesení Nejvyššího soudu, rozsudek Městského soudu v Praze a rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 2, neboť jimi byla porušena ústavně zaručená práva stěžovatele na spravedlivý proces a na presumpci neviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Jirsa (ODS): Brusel opět otevřel návrh přesídlování uprchlíků
Eurokomisař pro vnitřní věci Dimitris Avramopulos představil v Bruselu další „celoevropský rámec programů přesídlování uprchlíků ze třetích zemí do Unie“, což je další varianta kvótového přidělování migrantů. Návrh poskytuje členským zemím možnost, aby si samy stanovily maximální počet migrantů, a zároveň dává podporu 270 tisíc korun (10 000 euro) na každého migranta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Mobilní hospici musí spoléhat na pomoc lidí, kraj i stát selhávají
Mobilní hospicová péče je jedním z témat mé senátní kampaně. Mým cílem je legislativní zakotvení domácích hospiců do českého zdravotnického a sociálního systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Omezení cyklistů a turistů v Jeseníkách kvůli opravě cesty i těžbě
Cyklisty a turisty na Šumpersku u chaty Švýcárna čekají od 1. srpna omezení spojená s opravou Švýcárenské cesty i těžbou borovice kleče. V lese se bude pohybovat těžká technika…, tedy opatrně!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Čína má problém s americkým štítem v Jižní Koreji. Obává se, že...
Protiraketový obranný štít, který Jižní Korea nechala USA umístit na svém území, nijak neohrožuje čínskou bezpečnost. Řekla to bezpečnostní poradkyně USA Susan Riceová během své úterní návštěvy v Číně. Informuje agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Dřív mi náklady platily automaty, to skončilo, naříkal hospodský Andreji Babišovi. Ten ho přesvědčoval, že si nemá zoufat
Nabitý víkend má za sebou vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO). Kromě toho, že navštívil Šenk na Rajské, kde si s hospodským popovídal o elektronické evidenci tržeb, zavítal také na Kryštof kemp do Hukvald. Vše posdílel na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Úsvit bojuje za svobodu slova. Parlament ji nesmí omezovat
Opoziční Hnutí Úsvit - Národní koalice chce vložit do ústavy nové ustanovení, které by Parlamentu znemožnilo vydávat zákony omezující svobodu slova nebo tisku. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovali představitelé hnutí. Podle nich půjde o novelu zaručující absolutní svobodu projevu. Svůj návrh předložili ve Sněmovně do legislativního procesu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pracovní síla z Ukrajiny to bude mít v ČR jednodušší. Ministerstvo průmyslu a obchodu chce zrychlit vydávání zaměstnaneckých karet
Systém, jehož cílem je zrychlit zaměstnávání kvalifikovaných pracovníků z Ukrajiny, projedná ve středu vláda. Návrh ministerstva průmyslu (MPO) a obchodu reaguje mimo jiné na stížnosti firem, podle nichž trvá vyřizování zaměstnaneckých karet pro Ukrajince příliš dlouho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Musíme držet při sobě, vyjádřit solidaritu a nabídnout pomoc našim sousedům
1. místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní) k přijímání uprchlíků: Vláda jedná ilegálně
Ministerstvo vnitra dnes sdělilo, že Česká republika v rámci dohody mezi EU a Tureckem o výměně uprchlíků přijme 80 syrských migrantů z tureckých uprchlických táborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Černochová: Imigrací pácháme sebevraždu. Noví levičáci mají na rukou krev Evropanů. Kvůli Putinově propagandě nemáme bohužel americký radar. Zeman poklonkuje Rusku
ROZHOVOR První místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová říká, že Francie na sobě páchá sebevraždu svou imigrační politikou. Neomarxisté mají krev na rukou Evropanů. Dle ní se ukazuje, že bylo chybou, že u nás nebyl umístěn americký radar, a prezident Zeman prý poklonkuje Rusku. Německo-ruské sbližování dle ní může být problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hašek se obrátí na předsedu vlády s požadavkem na dofinancování sociálních služeb
Po jednání s kolegy hejtmany a také s ministryní práce a sociálních věcí se dnes obrací hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek na předsedu Vlády ČR Bohuslava Sobotku a předsedy dalších koaličních stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Trombik (TOP 09): Uprchlíci prý vraždí, protože jim ubližujeme
V souvislosti s jednotlivými útoky migrantu i těch už „integrovaných“, na domorodce ve Francii a teď i v Německu, je nutné upozornit na jejich analytické vyhodnocování policejními orgány. Tyto analýzy jsou v zápětí šířeny mainstreamem. Témeř vždy ihned po atentátu se stanoví psychiatrická diagnóza atentátníka ,,on je totiž vlastně oběť naši necitlivosti a nevstřícnosti“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Měli nože. Další informace o novém vražedném útoku ve Francii
Dva ozbrojení muži měli zajmout několik rukojmí v kostele v Saint-Etienne-du-Rouvray poblíž Rouenu na severu Francie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist