Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 955x, což odpovídá cca 49.831-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Nenávidím vás. Chci tu jen šukat holky a utrácet vaše prachy. Imigrant plival po lidech, močil na lavičku a pak se pokoušel o znásilnění
Zatímco v Německu a Francii muslimští migranti organizují teroristické útoky, ve Švédsku zatím „pouze“ znásilňují a sexuálně obtěžují místní ženy. Poslední takový případ se odehrál v pátek v ranních hodinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Šlachta prý poslance ohromil zásadními informacemi
Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta, olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan a někdejší šéf ostravské expozitury Jiří Komárek předstoupili včera před parlamentní vyšetřovací komisi. Zde sdělili svá podezření ohledně reorganizace policie. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Obyčejný člověk chce především v klidu žít, udeřil Robejšek. Merkelová je prý mimo
Německá kancléřka Angela Merkelová předstoupila před své voliče a i po teroristických útocích z poslední doby všechny uklidňovala. Německo prý situaci zvládne. Je to v silách Spolkové republiky? O to se ve čtvrtečních Událostech, komentářích ČT přeli filosof Daniel Kroupa a analytik Petr Robejšek. Podle Robejškova názoru je třeba chránit obyčejného člověka, kterému jsou lhostejná různá myšlenková schémata akademiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
S popularitou Němců to u nás jde od desíti k pěti. Podívejte se, jak jsou na tom jiné národy
Agentura STEM provedla v červnu výzkum vztahu českých občanů k různým zemím světa, a sice ještě před událostmi v Nice, vlně násilí v Německu a pokusem o převrat v Turecku. Nejraději máme Slováky a hned po nich Rakušany. Špatně si nevedlo ani Nizozemsko a mimo Evropu je nejoblíbenější Japonsko. O poslední příčky se dělí Čína, Rusko, Turecko a Ukrajina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Konec multi-kulti. Ve sněmovně se začíná rodit nová platforma, Tomio Okamura ji ale odmítl
Poslanec hnutí ANO Zdeněk Soukup zakládá na půdě Sněmovny zvláštní platformu – proti multikulturalismu. Podle informací deníku Právo si nemůže stěžovat na nezájem kolegů. Zákonodárci napříč politickým spektrem vyhlašují konec „multi-kulti“. Tomio Okamura se však postavil rázně proti. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): Krvavá cena za islámskou imigrační vlnu
Je čas sčítat výhody islámské imigrace, o nichž mluvili idealističtí humanisté a nevýhody, které předkládali "xenofobové". Zatímco ze statisíců imigrantů se zapojil do pracovního procesu jen zlomek, terorismus je již za hranicemi České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Primátorka navštívila Petrovice a Benice
Primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová v rámci svých návštěv městských částí se setkala se starostkami městských částí Praha – Petrovice a Praha – Benice. Obě dámy ji mimo jiné ujistily, že podporují záměr dostavby části Pražského okruhu č. 511, který by v obou oblastech podstatně zlepšil každodenní nepříznivou dopravní situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Druhý výstup Merkelové k útokům, a zase trapas. Komentátor tuší hodně drtivý pád
Německá kancléřka Angela Merkelová včera přerušila svoji dovolenou a uspořádala tiskovou konferenci, na které reagovala na sérii teroristických útoků v zemi. Na komentátora Deutsche Welle Kaye-Alexandera Scholze však příliš velký dojem neudělala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zastavme lavinu
Z názorů a prognóz odborníků opravdu mrazí. Podle nich úspěšné teroristické útoky spouštějí další a další tragédie a vážně nám hrozí, že se z nich v Evropě stane „lavina“. Tohle přece nesmíme dopustit. Jen těžko se chápe mentalita zástupců IS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Praha má nový park Prašný most
Náměstek pražské primátorky pro dopravu a sport Petr Dolínek společně se zástupcem starosty městské části Praha 6 Martinem Poláchem dnes otevřeli nový pražský park na Prašném mostě. Je situován v místě bývalé stavební jámy, která vznikla během realizace tunelového komplexu Blanka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Posolda (KSČM): Sliby – chyby, paní Merkelová
„Německá vláda přijme sérii opatření, aby se neopakovaly útoky, které Německo v uplynulém týdnu prožilo hned čtyři“, prohlásila kancléřka Angela Merkelová a stejně jako loni Němce ujistila: „Zvládneme to.”
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nejvlivnější český dezinformační web? Prý ParlamentníListy.cz
Server MediaHub poukázal na závěry analýzy think-tanku Evropské hodnoty, v níž se tato organizace zaměřila na fungování českých dezinformačních webů. Server ParlamentníListy.cz je v ní považován za hlavní a nejčtenější nosič pro české dezinformátory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Na migraci má někdo zrůdný zájem. Metody jak za čarodějnických procesů. Krajinný ekolog promlouvá o úmyslech světových elit a pitomé Evropě, která se nachytala
JINÝMA OČIMA Bránit páření ras je tmářství. Souviselo středověké upalování čarodějnic s hladomorem? Globální oteplování je blbost. Vědci jsou zkorumpovaní, klimatologové se vyhazují z politických důvodů. O zrůdných úmyslech elit, které řídí Nový světový řád, a o pravdivé klimatologické prognóze hovoří pro ParlamentníListy.cz uznávaný krajinný ekolog a rekultivátor Stanislav Štýs.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Prezidentská vize Michala Horáčka: Vrátit Čechům hrdost na vlastní stát. A nebýt mstivý jako Klaus a Zeman
Hudebník, textař i antropolog Michal Horáček vysvětluje, proč stále víc přemýšlí o kandidatuře na prezidenta republiky. Především je přesvědčen, že se prezidentského úřadu lze zhostit podstatně lépe než to dělá Miloš Zeman. Je třeba mít prezidenta, jenž se pokusí vrátit lidem hrdost na jejich stát. To je Horáčkova vize prezidentství. Potřebujeme prý prezidenta, který se nemstí odpůrcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Dolejš (ČSSD): Deset otázek pro ministra dopravy
V minulém týdnu jsem interpeloval ministra dopravy Dana Ťoka kvůli katastrofické dopravní situaci na dálnici D5 v úseku Beroun – Králův Dvůr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Erdogan obvinil amerického generála z podpory pučistů
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se pořádně opřel do Spojených států amerických. Ty podle něj nedokáží docenit, že ve jménu demokracie potlačil pokus o vojenský převrat a místo toho dokonce ukrývají člověka, který za tím převratem stojí. Informují abcnews.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hašek: Vyzývám k maximálnímu zklidnění emocí
Hejtman Michal Hašek se dnes sešel s ředitelem Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje (ZZS JMK) Milanem Klusákem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Co s nepůvodními invazními jedinci? Usmrtit nebo vykastrovat. Toto vážně navrhuje EU
„Usmrtit nebo vykastrovat!“ hlásá titulek nového blogu europoslance za Svobodné Petra Macha. Ten se zamýšlí nad přijetím nového unijního nařízení ohledně invazních druhů, skrze které chce Unie omezit případné přemnožení nepůvodních druhů zvěře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Mám na něj složku, co tady dělá? Drsná scéna z vnitřního jednání ANO
Ministr Martin Stropnický, který je zároveň poslancem, je navíc i krajským předsedou hnutí ANO v Praze. Funkci obdržel po Radmile Kleslové a z toho, jaké poznatky máme, ji příliš nezvládá. Se členy nekomunikuje, ožehavá témata se neřeší. Jedním z nich je jistě i zvláštní založení oblastní organizace hnutí pod názvem Praha 22. Té šéfuje jistý Jan Salmon. Ačkoli slovo šéfuje není na místě, jelikož tato „organizace“ podle všeho čítá jen několik málo členů. Asi čtyři. Ačkoli je Salmon neznámým politikem jak v republikovém, tak i v regionálním měřítku, ParlamentníListy.cz získaly informace, že právě kolem jeho jména se na posledním krajském sezení předsedů ostatních buněk strhla celkem mela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Legiovlak se představí v areálu budoucího Železničního muzea NTM na Masarykově nádraží v Praze
Legionářské muzeum na kolejích – Legiovlak – bude po celý srpen přístupný v areálu budoucího Železničního muzea Národního technického muzea – bývalého lokomotivního depa na Masarykově nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Růst ekonomiky - domácnosti utrácely, investice rostly
Vloni pomohlo české ekonomice dočerpávání peněz z fondů EU a nízké ceny ropy na světovém trhu. Národní hospodářství rostlo nejrychleji od roku 2007. Mezi členskými zeměmi vstupujícími do EU po roce 2000 patřila České republice z hlediska úrovně ekonomické výkonnosti druhá nejlepší příčka hned za Maltou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Diskuzní platforma je jistě dobrá, ale lidé čekají výsledky práce
Teroristické útoky radikálních islamistů se nestále přibližují k našim hranicím. Poslední útoky se odehrály pouhé dvě hodiny cesty od naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Po dvaceti letech získala ČR post místopředsedy v třetí nejvýznamnější instituci OSN
Česká republika zaujme prostřednictvím své velvyslankyně u Organizace spojených národů v období od července 2016 do července 2017 místopředsednickou roli v Hospodářské a sociální radě OSN (ECOSOC). V hlasování, které se uskutečnilo 27. července 2016 v New Yorku, o tom rozhodli její členové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda zrychlila čerpání evropských peněz
Jsem velmi rád, že se nám daří úspěšně čerpat peníze z evropských fondů a plnit tak jednu z klíčových vládních priorit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Od Erdoganova Turecka ruce pryč, vyzývají komunisté. Tureckého prezidenta považují za vážné bezpečnostní riziko
Nejvyšší představitelé KSČM Vojtěch Filip a Josef Skála vydali na webu ParlamentníListy.cz vyjádření k současnému dění v Evropské unii a přilehlých oblastech. Na srdci jim hlavně ležela budoucnost Turecka, jehož prezident podle nich zdaleka není tím správným partnerem, se kterým by EU měla spolupracovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hudec (SZ): Rajc se leckdy platí životem. Bohužel i cizím
„Nově platná vyhláška č.46/2015 přináší největší změny milovníkům rychlé jízdy a adrenalinu“, píše se na jednom zájmovém internetovém webu, „… vodním skútrům se tak otevírá úplně nový prostor pro brázdění vln“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová představila nové priority v oblasti bydlení
Ministryně Karla Šlechtová dnes předložila na vládě revidovanou Koncepci bydlení České republiky do roku 2020. Ta vychází z novějších dat odrážejících aktuální situaci a stanovuje nové priority a úkoly z oblasti bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ahold postoupil do finále prestižní Evropské ceny kvality
Společnost Ahold Czech Republic bude usilovat o Evropskou cenu kvality ve finále prestižní soutěže. Hodnotitelé z Evropské nadace pro management kvality, jež ocenění udílí, vyzdvihli především strategii společnosti a odpovědné podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Světoznámý vědec Stephen Hawking vyslovil po Brexitu temné varování. Musíme prý přehodnotit přístup k této skutečnosti, jinak bude hodně zle
Geniální vědec Stephen Hawking se na webu The Guardian vyjádřil k událostem, které vedly k Brexitu a budou mít nedozírné dopady na budoucnost planety. Čekají nás krušné časy a je třeba se naučit podělit se o naše bohatství a jeden s druhým. A hlavně si znovu určit, co takové bohatství vlastně představuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zaměstnavatelé sem chtějí přitáhnout sto tisíc Ukrajinců, aby měli levnou pracovní sílu. Odborář Středula varuje před záplavou odlišné kultury
ROZHOVOR Některé firmy překrucují, aby mohly místo Čechů levněji zaměstnat cizince. ParlamentnímListům.cz to řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Odpor ke zvyšování minimální mzdy za pravicových vlád byl prý dán ideologickou zvráceností, protože sousední státy mají až pětinásobně větší minimální mzdu a prosperují. Šéf ČMKOS reagoval i na problematiku zaměstnávání migrantů či nedávné drsné incidenty s Rumuny na Vysočině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Hejtman Novák (ČSSD): Současný stav společnosti OKD nemůže být dílem náhody
S hejtmanem Miroslavem Novákem (ČSSD) jsme podrobně rozebrali nejen řešení složité situace v OKD, včetně kroků na podporu nových pracovních míst v kraji. V bilančním rozhovoru, který poskytl pro ParlamentníListy.cz jsme se ohlédli také za uplynulými čtyřmi roky a představil nám své priority do budoucna. Prozradil nám, jak se vyvíjí soudní spor s Andrejem Babišem. A nejen to…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Tesco: Léto nahrává on-line nakupování
Léto je v plném proudu a to znamená jediné – teplé slunečné dny, příležitost ke spoustě gurmánských zážitků a hlavně zasloužený odpočinek. Horké měsíce nám však také dávají pořádně zabrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Rodinná komedie Strašidla – kouzla z trikového kufru
Nová rodinná komedie režiséra Zdeňka Trošky Strašidla vstoupí do kin již 18. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Míra nezaměstnanosti je opět nejnižší v EU
Podle dnešních údajů Českého statistického úřadu dosáhla v červnu míra nezaměstnanosti 4,2 % a meziročně se snížila o 0,9 procentního bodu a je opět nejnižší v celé Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Bohuslav Sobotka hodlá i v dobách hospodářského růstu zvyšovat zadlužení
Ministři vlády za sociální demokracii v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou dnes při svém hodnocení dvou a půlleté činnosti sociálně demokratických ministrů ve vládě sdělili, že přestože se ekonomice mimořádně daří, nehodlá vláda svoji rozpočtovou politiku upravit tak, aby zastavila zadlužování České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Tady padne kosa na kámen. Partyzáni z Korsiky se s imigranty nehodlají párat a nikdo nepochybuje, že to splní
Separatistická Fronta pro národní osvobození Korsiky (FLNC) se rozhodla vystoupit proti radikálům z Islámského státu. Vzkázali jim totiž, že v případě, provedou-li na ostrově teroristický útok, mohou počítat s nemilosrdnou odvetou. Fronta zároveň vyzvala korsické muslimy, aby sami nahlašovali své radikálnější souvěrce. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bezpečnost a školství. Na to chce ČSSD vymáhat od Babiše nejvíc peněz
ČSSD chce při debatě o rozpočtu na příští rok prosazovat jako prioritu peníze na zajištění bezpečnosti země, sociální služby či školství. Novinářům to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka. Ministr vnitra Milan Chovanec požaduje tři miliardy korun navíc na financování zvýšení počtu policistů, kybernetickou bezpečnost a boj proti terorismu. Pokud se bude v příštím roce dařit rozpočtu, chtěl by Sobotka vyplatit důchodcům jednorázový příspěvek 1200 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Zrušení okresů byla velká chyba - přiznejme to
Protože bychom to měli umět přiznat. A nejen to. Měli bychom umět okresy oživit. Třeba putujícím krajským zastupitelstvem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Mág z Homolky. Ředitele Dbalého vyslýchali i kvůli únikům informací z policie
Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý se znovu ocitl v hledáčku policie. Tentokrát se tak ale nestalo kvůli drogám, které podle všeho bývalý ředitel bral, nebo kvůli korupčnímu jednání, kterého se měl dopouštět. Vyšetřovatelé se teď chtějí zaměřit spíše na možné zločinné jednání policistů či bývalých policistů. Stranou jejich pozornosti možná nezůstane ani reorganizace policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Martan (SPO): Chtějí divočinu, ale nás je více
V Senátu Parlamentu ČR se 26. srpna 2016 konalo veřejné slyšení k petici Hnutí Duha, která požaduje zařadit 50 % území Národního parku Šumava do bezzásahových oblastí. Takový návrh je také v předložené novele zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody, která se v Poslanecké sněmovně nachází v 3. čtení. Jednání se zúčastnili také zástupci opačného názoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Sociální bydlení – vláda přešlapuje na místě a byznys s chudobou kvete
Vláda se na své poslední schůzi zabývala návrhy ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Dienstbiera na řešení problémů, souvisejících s bydlením sociálně vyloučených obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Dokážeme to. Merkelová zarputile trvá na svém, i její spojenci ale začínají pochybovat
Zvládneme to, burcovala včera německá kancléřka Angela Merkelová na tiskové konferenci, kde se vyjadřovala k teroristickým útokům nejen v Německu. Jejích slov si všímá v Lidových novinách komentátor Zbyněk Petráček a vzpomíná na německé heslo roku 2015 „dokážeme to“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 09:34, zobrazit podobné
GIBS prý chystá novou údernou jednotku. Půjde i po policejních špičkách
Generální inspekce bezpečnostních sborů, která existuje proto, aby měl kdo vyšetřovat možné zločinné jednání policistů, v minulosti čelila podezření, že nedělá, co má, když některé citlivé kauzy související s policií nevyšetřuje GIBS, ale Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Inspekce si ale možná chce napravit reputaci. Buduje jednotku, která se zaměří na prověřování špiček policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Německo tvrdě jde po odpůrcích imigrace. Podle zákona, sepsaného po válce proti nacistům
Historik Aleš Valenta, spolupracující s Institutem Václava Klause, na serveru Neviditelný pes popsal, jak se prý dnes v Německu vypořádávají s nepohodlnými názory. Slouží k tomu zákon, který byl původně namířen proti nacistům. Dnes prý lze s pomocí tohoto zákona zúčtovat s lidmi, kteří odmítají podporovat migraci, práva sexuálních menšin a tak podobně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Šaškárna kolem Haškovy neexistující mluvčí. Hejtman znechuceně poznamenal cosi o okurkách
Okurková záležitost. Tímto souslovím označuje jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) a jeho spolupracovníci aféru kolem neexistující mluvčí „Proutníkové“. Celý problém prý spočívá v tom, že média zřejmě nedělala s plným nasazením svou práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hollande, odstup. S novými fakty o vraždě kněze roste zděšení. Stát prý absolutně selhává
Smrt pětaosmdesátiletého kněze Jacquese Hamela pobouřila Francii i celý svět. Britský deník Daily Mail však nyní tvrdí, že k ní vůbec nemuselo dojít. Kdyby policisté projevili více snahy, jeho vrazi by se nepohybovali na svobodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Žloutenka každoročně zabije více lidí než HIV, tuberkulóza nebo malárie
Světový den boje proti infekčním žloutenkám se každoročně koná 28. července na počest narození profesora Barucha Blumberga, který získal Nobelovu cenu za objev viru hepatitidy B.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanecká komise vyslýchala Šlachtu a Ištvana devět hodin
Sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie se ve čtvtek sešla podruhé. Zhruba devět hodin vyslýchala olomouckého vrchního žalobce Ivo Ištvana a bývalého ředitele protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu. Poslancům řekli všechny informace k reformě policejního sboru a odpovídali na jejich otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Votava (LEV 21): Karel Havlíček „ burcující“ .
Nezapomínejme ! Před 160 lety 29. 7. 1856 zemřel Karel Havlíček Borovský, národní buditel, politik, novinář, ale hlavně, statečný člověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Za útoky na Evropu možná stojí pravicoví extremisté, chtějí rozpoutat nenávist. Chováme se k příchozím blbě a vychováváme z nich radikály, varuje John Bok. Třeba ten fracek Chovanec...
„Erdogan je podle mne zločinec a jeho postupy mi připomínají postupy Hitlera. Jako když Hitler nechal zapálit Reichstag... úplně stejné!“ nechal se slyšet politický aktivista a předseda spolku Šalamoun John Bok o pokusu o turecký státní převrat. A znovu se obul do těch politiků, kteří bědují nad tím, že právě „noví“ imigranti stojí za útoky v Nice a v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Průzkum: Opakované prezidentské volby v Rakousku by těsně vyhrál Hofer
Naši jižní sousedé se v parném létě chystají na opakování rakouských prezidentských voleb. Z rozhodnutí rakouského ústavního soudu se na začátku října zopakuje druhé kolo květnové prezidentské volby, v němž se znovu utkají Norbert Hofer z rakouských Svobodných a někdejší předseda Zelených Alexander Van der Bellen. První průzkum favorizuje pravicového politika Hofera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: I chudé rodiny mají mít trvalé zázemí
Ministerstvo pro místní rozvoj v úterý jednalo s kolegiem Ministerstva práce a sociálních věcí o zákonu o sociálním bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Strážci NP Šumava se připojují k World Ranger Day
Jednou ze základních činností Správy národního parku Šumava je i strážní a kontrolní činnost na území národního parku a chráněné krajinné oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
ČR vyšle do Makedonie a Maďarska celkem 90 policistů k ochraně hranic před migrační vlnou
Ministr vnitra vládu informoval o žádosti Makedonie a Maďarska o vyslání dalších českých policistů, kteří by v těchto zemích pomáhali s ochranou hranic před nelegální migrační vlnou. Česká republika se žádostem rozhodla vyhovět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Rada vlády pro seniory a stárnutí populace se chystá ocenit aktivní seniory
Za významný přínos v oblasti seniorské problematiky a za aktivity vedoucí ke zvýšení kvality života seniorů či k řešení problematiky stárnutí a stáří je možné nominovat jednotlivce nebo skupinu seniorů do unikátní soutěže, kterou vyhlašuje Rada vlády pro seniory a stárnutí populace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Na seznamu doporučených výrobků pro kotlíkové dotace není kotel, který by neplnil podmínky programu
Na seznamu doporučených výrobků pro kotlíkové dotace není aktuálně kotel, který by nevyhovoval podmínkám dotace. Kotel slovenského výrobce, který byl prověřován Státním fondem životního prostředí ČR (SFŽP ČR) na základě podnětu z Asociace podniků topenářské techniky, splňuje dle dalšího (arbitrážního) posudku z nezávislé akreditované zkušebny požadované hodnoty (pro spalování hnědého uhlí a dřevěných pelet), a tak i podmínky dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ParlamentníListy.cz nejsou dezinformační web, vyvrátil odborník v rádiu analýzu Evropských hodnot. Ve skutečnosti se to má takto
Hostem pátečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl odborník na analýzu sociálních sítí Josef Šlerka. Mluvil o nové analýze think-tanku Evropské hodnoty, která se věnovala dezinformačním webům, i o propagandě jako způsobu masové komunikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Turecko se musí dobře bavit, když vidí současnou Evropu. Jsme ve válce a naši vůdci jen dojatě kladou květiny. Šéf bojovníků za svobodu promlouvá o možnostech lidového odporu
Jsme ve válce, ale politici se to bojí říci nahlas, tvrdí po (zatím) poslední sérii teroristických útoků fanatických muslimů v Německu a Francii šéf válečných veteránů Jaroslav Vodička. NATO se v případě zvolení Donalda Trumpa podle něj rozpadne, protože Američané nebudou chtít Evropě pomáhat. A Českou republiku už nemá kdo bránit, tvrdí plukovník Vodička. Což za situace, kdy se nám Turecko jen směje, není vůbec povzbudivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Dupač (APAČI 2017): Hlavní cíl IS je radikalizovat Evropany
Co se stane, pokud se Evropané neradikalizují? Je počet mrtvých při teroristických útocích v porovnání s vraždami mezi občany banální? Lze na to použít tento metr?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kontrolní hlášení: nově existuje možnost prominout pokutu
Možnost promíjení některých pokut za nesplnění povinností souvisejících s podáváním kontrolního hlášení se dnes stala součástí zákona o DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Polsko je suverénní stát! Nemluvte nám do toho, nebo… Kaczynski se ohradil proti ultimátu z Bruselu
Předseda polské strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczynski varoval Evropskou unii, aby nezasahovala do vnitřních záležitostí země. Polsko je suverénní zemí a to, co se v něm děje, nespadá pod kompetence unijních představitelů. Informuje Express.co.uk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Filip, Skála (KSČM): Turecké otazníky a rizika
Je nejvyšší čas se distancovat od Erdoganova režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Usmrtit nebo vykastrovat! Nové řešení EU proti invazi nepůvodních populací do Evropy
Podle unie může mít zavlékání nepůvodních invazních jedinců do Evropy vážné hospodářské a sociální důsledky a může ohrozit původní populace. V červenci vydal Brusel černou listinu a na řadě je - mýval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Množí se počty požárů zemědělské techniky
Během posledních dnů likvidovali hasiči hned několik požárů zemědělské techniky, která teď intenzivně pracuje na polích. Takovéto požáry jsou pro období sklizně velmi typické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Výstava Osudy Strakovy akademie se přesouvá do Nového Města nad Metují
Úspěšná výstava Osudy Strakovy akademie pořádaná Úřadem vlády ČR se v úterý 2. srpna 2016 přesune do Nového Města nad Metují. Město, ve kterém se zakladatel Strakovy akademie – Jan Petr Straka narodil, bude výstavu na svém renesančním náměstí hostit až do konce září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zaorálek dostane od Babiše peníze na posílení ekonomické diplomacie a bezpečnosti
Ministerstvo zahraničních věcí dostane 200 milionů korun navíc na posílení ekonomické diplomacie. O vyjednané částce novináře informoval ministr financí Andrej Babiš (ANO). Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) po schůzce s Babišem novinářům řekl, že posílení exportu je potřeba především na zastoupeních ČR v Izraeli, Švýcarsku či Spojených státech a dále v oblasti Středního východu. Ministerstvo potřebuje také peníze na to, aby na některých ambasádách zlepšilo zajištění bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Rudá armáda si sem vyšlapala cestu přes Zemana a Babiše. Milan Uhde si zoufá, kam nás to oligarchové táhnou
Dramatik, spisovatel a expolitik Milan Uhde se obává, že nás oligarchové odtáhnou do Ruska a Číny. Uvedl to alespoň pro server Dotyk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kvůli reorganizaci masové odchody policistů nehrozí. Prezident Tuhý uklidňuje vášně
Reorganizace policie sice rozhýbala politickou scénu, policisty samotné však nikoliv. Jak dnes uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý, masivní vlna odchodů policii kvůli změnám nehrozí. Píše to server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSD: Pět hlavních priorit, které chceme prosadit ve vládě
Z dnešní tiskové konference premiéra Bohuslava Sobotky a ministrů za ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ukrajinský parlament nepřestává překvapovat. Teď načapali poslance, sjíždějícího hodně žhavé video
Poslanec ukrajinského parlamentu Vjačeslav Konstantinovskij se zřejmě dost nudil při projednávání zákona z oblasti ministerstva spravedlnosti. Dokazuje to video novinářů, z něhož je patrné, že zákonodárce příliš nevěnuje pozornost jednání zákonodárného sboru a raději sleduje na mobilním telefonu porno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Začala stavba další části obchvatu Znojma
Za účasti premiéra Bohuslava Sobotky, ministra dopravy Dana Ťoka a hejtmana Michala Haška byla dnes (28. července 2016) poklepáním na základní kámen zahájena výstavba silnice I/38 Znojmo obchvat II.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD: Pět hlavních priorit, které chceme prosadit ve vládě
Z dnešní tiskové konference premiéra Bohuslava Sobotky a ministrů za ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kandidátka Koalice SPD a SPO v Olomouckém kraji byla podána
Společná kandidátka Koalice hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura a Strany Práv Občanů pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje byla podána. Lídrem kandidátky je poslanec Ing. Radim Fiala a společnou prioritou programu koalice budou celostátní témata jako zastavení diktátu EU, zastavení nelegální imigrace, podpora přímo zvoleného prezidenta nebo zrušení poplatků ČT pro seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Participativní rozpočet - zapojení občanů do rozhodování
Participativní rozpočet napomáhá efektivnímu rozdělování peněz z městského rozpočtu, je účinnou ochranou před korupcí, umožňuje širokou participaci občanů na správě věcí veřejných a zlepšuje komunikaci mezi občany a samosprávou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Podporuješ terorismus? Tak to bude za dvanáct let. Nová úprava vyvolává radost i obavy
Ministr spravedlnosti za hnutí ANO Robert Pelikán připravil bič na podporovatele terorismu. V situaci, kdy jen za posledních několik týdnů otřáslo Evropskou unií několik bestiálních útoků, vypadá počínání kabinetu Bohuslava Sobotky (ČSSD) jako dobrý krok. I tady se ovšem potvrzuje, že cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly a nebezpečný ďábel se skrývá v detailu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Dvě miliardy letos, tři na příští rok. Ministr Ťok odcházel od předsedy Babiše spokojen
Ministerstvo dopravy požaduje podle informací ČTK pro příští rok navíc ze státního rozpočtu tři miliardy korun. Původně přitom chtělo do Státního fondu dopravní infrastruktury pět miliard korun, ale dvě až čtyři dostane ještě letos, a proto požadavek snížilo. Po jednání s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) to novinářům řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Rozhledna na Velkém Javorníku bude v srpnu uzavřena
Dřevěná rozhledna na Velkém Javorníku v podhůří Beskyd postavená státním podnikem Lesy České republiky před třemi lety ve výšce 918 metrů nad mořem bude v srpnu uzavřena. Stavbu je třeba opravit, dotáhnout kovové spoje a celkově zkontrolovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Luxusní chata a vrtulník. To si dopřál ředitel letiště, jehož kvůli podivnému bonusu šetří policie
Bývalý šéf Letiště Praha Miroslav Dvořák zrekonstruoval vojenský areál na Šumavě a pořídil si vrtulník Robinson R66. Přitom 150milionový bonus, který získal při odchodu z letiště, stále ještě řeší policie. Píše o tom server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vladimír Derner: Nedopustím, aby se peníze z daní staly kořistí zlatokopů
I přestože ČSSD před 4 roky vyměnila lidovce za komunisty, Vladimír Derner (KDU-ČSL) na spolupráci se sociální demokracií nezanevřel. Koalici s komunisty ale vylučuje a nit suchou nenechal ani na fungování krajské koalice. V rozhovoru, který poskytl naší pro ParlamentníListy.cz, nám představil nejen volební program koalice KDU-ČSL HDK VPM, ale i konkrétní návrhy řešení problémů kraje. Zhodnotil také přechod k demokracii v Česku: ,,V naší společnosti ještě z doby totality doznívá způsob přežívání bez vědomí vlastní odpovědnosti za věci kolem nás. Tato transformace bude ještě nějakou dobu trvat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Agentura pro sociální začleňování zmapuje vsetínský terén, zaměří se na potřeby obyvatel
V červenci 2016 zahájilo město Vsetín spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování v rámci takzvaného Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám. Dnes se uskutečnilo v pořadí již druhé pracovní setkání, na kterém se vedení města představil místní tým Agentury, který v lokalitě začne působit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jehličková (TOP 09): Školy potřebují stabilní prostředí
Ve školství se stále mění pravidla hry. Školy na všech stupních však potřebují stabilní legislativu a pravidla financování. Učitelé zase vyšší platy a rodiče žáků více svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman a premiér jednali v Nemocnici Znojmo. Oba říkají: Investice do lidí je prioritou
Na pracovní návštěvě v Nemocnici Znojmo přivítal hejtman Michal Hašek předsedu vlády Bohuslava Sobotku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Islám se dá reformovat. Není krvavější než jiné víry, podívejte se, co dělají křesťané homosexuálům, upozorňuje profesorka
Spisovatelka a pozorovatelka OSN v oblasti lidských práv Karima Bennouneová, původem z Alžírska, si myslí, že v nebezpečí radikalizace je dnes velká část mladé generace. A to v každé zemi a přitom nemusí jít přímo o islám, regresivní prvky se totiž nacházejí v každém náboženství. Informuje týdeník Reflex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Matěj Stropnický vysekl poklonu československému prezidentovi Edvardu Benešovi. V Mnichově 1938 prý předvedl geniální tah. Zato Andrej Babiš…
Předseda Strany zelených Matěj Stropnický poskytl obsáhlý rozhovor Hospodářským novinám, obsáhle se vyjádřil nejen k politické situaci v zemi v páteční příloze Ego!. Nikoli poprvé zdůraznil, že se nepovažuje za příslušníka zlaté mládeže. Prozradil také, že se názorově vlastně v lecčems shoduje se svým otcem, ministrem obrany Martinem Stropnický. Tatínek je prý jen umírněnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Komise by měla zvířata chránit, ne je trápit
Jiří Pospíšil na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jermanová v ČT srdnatě hájila svého stranického šéfa Andreje Babiše. Jeho kritička a čerstvá ex-členka hnutí ANO Zelienková je pro ni naopak velkým životním zklamáním
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Pokorná-Jermanová zavítala do pátečního Interview ČT24. Velmi ostře odsoudila svou někdejší stranickou kolegyni Zelienkové, která se rozhodla opustit hnutí ANO. Jermanová na své někdejší krajské politické souputnici doslova nenechala nit suchou. Naproti tomu se zastala svého stranického šéfa Andreje Babiše v otázce odmítání migrantů, kteří by mohli zamířit do Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Čáslavka (TOP 09): Nechceme prezidenta, který rozděluje společnost
Vždy jsem byl proti tomu, abychom si volili prezidenta přímo. Jsme parlamentní republikou, prezident nemá reálnou výkonnou moc a nemůže tedy svoji vysokou politickou legitimitu vzešlou z lidového hlasování využít k prosazení svých představ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Pozdně gotický dům zámeckého hejtmana v Pardubicích se prodal za 10 milionů
Regionální pracoviště ÚZSVM v Pardubicích prodalo historický dům s pozemky nacházející se v centru Pardubic v těsné blízkosti zámku za 10 milionů korun. Nemovitost z 16. století ÚZSVM převzal od Národního památkového ústavu na základě usnesení vlády z června loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kožní problémy má více než polovina Čechů. K odbourání studu u lékaře by jim pomohla možnost elektronických konzultací
Letní období znamená pro většinu Čechů dovolené, slunění, koupání v moři či v bazénech. Tyto příjemné činnosti ale zvyšují riziko problémů s kůží. Z průzkumu agentury STEM/MARK realizovaného pro společnost CompuGroup Medical Česká republika (CGM) vyplynulo, že více než 60 % Čechů mělo dermatologický problém a 7 z 10 lidí by rádo tyto potíže konzultovalo s lékařem online.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
V posledních pěti letech podpořily Lesy ČR naše olympioniky 40 miliony korun
Část výnosu z hospodaření ve státních lesích věnují na podporu našich olympioniků také Lesy České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
DSZ: V naší zemi jsou pojmy svoboda a demokracie stále jen prázdná hesla, to je třeba změnit
Před několika týdny jsme oslovili desítky politických stran a hnutí, u nichž jsme předpokládali, že se jejich postoje neztotožňují se současným politickým směrem nastoleným vládnoucími stranami po roce 1989, ať se již nazývají pravicovými nebo levicovými.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Poslední výstup paní Angely nepřekvapil
Angela Merkelová přerušila dovolenou a předstoupila před novináře, aby se vyjádřila k nedávným teroristickým útokům. Samozřejmě svým proimigrantským postojem „nezklamala“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Čistá pozice ČR vůči rozpočtu EU je za 1. pololetí 66,6 miliardy korun
V průběhu prvního pololetí 2016 obdržela České republika z rozpočtu EU příjmy ve výši celkem 85,9 mld. Kč a současně odvedla do evropského rozpočtu 19,3 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Společná kandidátka SPD a SPO ve Středočeském kraji byla podána
Nedávno vytvořená předvolební koalice do podzimních krajských voleb ve Středočeském kraji s názvem Koalice Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) a Strana Práv Občanů (dříve Zemanovci) ve středu 27.7.2016 odpoledne na krajském úřadě v Praze podala kandidátku do krajských voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Konečná: Naprosto trapné. Uprchlická krize sužuje státy EU, ale páni generálové z NATO řeší Rusko. Schwarzenbergova paranoia a tajemný plán na ovládnutí světa…
ROZHOVOR „Politické elity zklamaly, a tak je nyní, zdá se, přirozené, že expert na motýly Konvička se vyzná v islámu, stát se řídí jako firma a pravicoví populisté najednou chtějí, aby v referendech rozhodoval lid, kterým do té doby opovrhovali jako tupou masou,“ říká europoslankyně KSČM Kateřina Konečná. „Islámský stát útočí po celém světě, občanská válka v Sýrii stále trvá, uprchlická krize sužuje státy EU a Blízký východ, ale páni generálové řeší Rusko,“ zlobí se poslankyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Některým sociálním službám hrozí zánik. Vláda rozhodla o uvolnění 270 milionů korun
Vláda se shodla na dofinancování sociálních služeb ohrožených omezením či zánikem. Dotace ve výši 270 milionů korun na podporu sociálních služeb v letošním roce je určena na řešení krizové situace v oblasti financování, a také na zlepšení odměňovaní pracovníků v sociálních službách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Konec vítání, teď vám řekneme sbohem, vzkazuje pražská zastupitelka za ODS. A přidala obrázek matky s pistolí
Zastupitelka Prahy 8 Vladimíra Ludková (ODS) zveřejnila na oficiální stránce městské části Praha 8 svůj text k migrační krizi. K tomu také přidala obrázek matky bránící své dítě a držící v ruce zbraň. „Konec vítání, je třeba říct sbohem,“ píše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ze 105 nominovaných olympioniků do Ria je 43 sportovců z Dukly
Letní olympijské hry 2016 v Rio de Janeiro začínají slavnostním zahájením v pátek 5. srpna a skončí o dva týdny později v neděli 21. srpna. Česká výprava bude mít nejméně 105 sportovců, z toho je 43 armádních, kteří se připravují v Armádním sportovním centru Dukla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Žádní osamělí psychopati, sledujeme organizovaný útok na naší civilizaci. Historik odhaluje, jak jsme od roku 1989 k této katastrofě dospěli
ROZHOVOR Na nebezpečný fakt, že teroristické útoky jsou cíleně zaměřeny na důležité symboly a hodnoty, ke kterým se západní civilizace hlásí, upozorňuje historik Jaroslav Šebek. Je to podle něj důkazem, že už nastává válka civilizací. „Všechna tato bezpečnostní rizika jsou opožděným důsledkem rozpadu bipolárního světa,“ prohlásil uznávaný historik na novodobou historii a dějiny církve Jaroslav Šebek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, v čem vidí příčiny selhání evropských politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Rusko poskytne přes 11 miliard dolarů na výstavbu bangladéšské JE Rooppur
Rusko schválilo úvěr pro financování výstavby první bangladéšské jaderné elektrárny Rooppur, který poslouží k uhrazení asi 90 % investičních nákladů. Dva bloky s reaktory VVER-1200 o celkovém výkonu 2400 MWe mají být uvedeny do provozu v letech 2022 a 2023.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Politici se vymlouvají na "šílence". Ale lidé vidí, že muslimové si mohou dělat, co se jim zlíbí. Expert na náboženství promlouvá i o hrozící genocidě
ROZHOVOR V souvislosti s čím dál častějším násilím páchaným v evropských městech příslušníky muslimských etnických skupin upozorňuje ředitel Výzkumného centra archeologie zla Šimon Krbec, že politické reprezentace budou důsledně inklinovat k vysvětlení, že šlo o vyšinuté, nenormální jedince, čímž se vyhnou nepříjemnému faktu, že právě jejich politika extremistické náboženské skupiny do Evropy přivedla. Evropským elitám též vytýká, že bagatelizací radikálního islámu posilují ve veřejnosti pocit, že jde o privilegovanou a nedotknutelnou ideologii, jejíž stoupenci si mohou dělat, co se jim zlíbí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 09:34, zobrazit podobné
EU z nás dělá bezbranné ovce. Rychle pryč! Občané mají právo se bránit. Jsme ovládáni arogantní elitou. Hněv lidí. Jsme na pokraji propasti. Místopředseda Úsvitu varuje
ROZHOVOR Podle místopředsedy Úsvitu Martina Lanka je nezbytné hledat s Ruskem cestu dialogu. Ten by přispěl k řešení současné situace daleko víc než sankce, které do dnešního dne nevyřešily vlastně vůbec nic. Státy jsou často ovládány arogantní elitou, jejíž vládnutí nemá s pojmem demokracie nic společného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Loni Česko získalo z EU skoro o 152 miliard víc, než odvedlo. A letos?
Ministerstvo financí dnes zveřejní informace, kolik peněz v pololetí získala ČR z rozpočtu EU a kolik do něj odvedla. Loni země získala z rozpočtu Evropské unie o 151,8 miliardy korun více, než do něj odvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Preventivní opatření správce infrastruktury s ohledem na objevené závady na některých výhybkách
Na základě místního šetření ve stanici Horažďovice předměstí, kde byla při pravidelné kontrole objevena závada – povrchová trhlina na jazycích některých nově instalovaných výhybek, přijal správce infrastruktury okamžitá preventivní opatření. Kontrolu všech dílů ze stejné šarže, snížení rychlosti, zajištění dohledu a podrobné každodenní kontroly stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist