Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.578x, což odpovídá cca 186.695-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Dienstbier, Šabatová, Marksová, Pelikán, Valachová. Analytička odkrývá, o co se v tichosti snaží
Analytička serveru Echo24.cz Lenka Zlámalová se zmiňuje o progresivistech, kteří potichu ovládli místa, kde se formuje společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Finanční správa upozorňuje na zásilky, které mohou vyvolávat mylný dojem, že se jedná o úřední obsílky z finančního úřadu
Důrazně upozorňujeme občany na zásilky, které mohou vyvolávat mylný dojem, že se jedná o úřední obsílky z finančního úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Místostarosta z TOP 09: V takto masovém měřítku je integrace běženců jen těžko představitelná. Je třeba jim vyslat jasný vzkaz...
ROZHOVOR O útocích v Německu a ve Francii i o migrantech a o tom, zda se situace v Německu dá zvládnout, jak stále tvrdí kancléřka Merkelová, promluvil pro ParlamentníListy.cz místostarosta Písku Josef Knot. „Je nezbytné vyslat běžencům jasný signál, jaká je životní realita v Evropě a jak odlišná je od jejich představ,“ říká místostarosta za TOP 09. Promluvil i o blížící se prezidentské volbě i o Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Čeladnou o víkendu zaplnili festivaloví návštěvníci. Do areálu základní školy jich dorazily téměř čtyři a půl tisíce
Čeladná o víkendu hostila festival Ladná Čeladná. Druhý ročník přinesl desítku koncertů a rozmanitý program pro děti, ve kterém nechyběla divadelní představení, filmové projekce, tvůrčí díly, čtení pohádek a další doprovodný program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Nepošpiníme islám. Muslimové odmítají pohřbít vraha katolického kněze
Server britského bulvárního deníku The Sun přinesl důležitou informaci o útočníkovi hlásícím se k Islámskému státu, který podřízl krk šestaosmdesátiletému knězi přímo před oltářem. Nechceme, aby tento muž pošpinil islám, hlásí představitel muslimů ve francouzském regionu. A zdejší muslimové souhlasí se svým duchovním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
O vinobraní vyrazte za víny na znojemskou vyhlídku u rotundy svaté Kateřiny. Akci podporuje Jihomoravský kraj
Znojemské historické vinobraní se blíží a opět na něm nebude chybět scéna VOC Znojmo na jednom z nejkrásnějších míst ve Znojmě – na vyhlídce u rotundy sv. Kateřiny. Odtud se můžete nejen kochat krásným výhledem na dominanty města a údolí řeky Dyje, ale za zvuků cimbálové muziky může degustovat na sedm desítek vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené od vinařů VOC Znojmo. To ale z nabídky VOC Znojmo na vinobraní není vše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident veřejně mluvil o onanii Jakuba Jandy. A už je tu silná protireakce: Miloš Zeman je prase!
Dnešní vystoupení prezidenta Miloše Zemana z Lán sledoval i občanský aktivista a majdanista Tomasz Peszynski. Své řekl i teplický radní Dominik Feri (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
VIDEO Režisér Svoboda v Pražské kavárně odkryl vlastní zkušenost s umělci, kteří se politicky angažují. A nejen to
Hostem moderátora Petra Žantovského ve videopořadu serveru ParlamentníListy.cz Pražská kavárna byl filmový režisér Jiří Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Celní úřad představí na dětském letním táboře vybrané činnosti
Celní úřad pro Jihočeský kraj představí na dětském letním táboře ve Skočicích vybrané činnosti útvarů pátrání a mobilního dohledu. Akce je koncipována jako zážitek pro děti všech věkových kategorií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: ´Hádá-li se člověk s blbcem víc jak půl minuty, hádají se už dva blbci´
Postřeh ministra obrany na jeho profilu na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V Řecku je moc zle. Na ostrovy dorazila silná migrační vlna, situace je prý nezvladatelná
Úřady na řeckých ostrovech v Egejském moři bijí na poplach. Množství migrantů, které teď míří na ostrovy, se už teď jeví jako nezvladatelné. Řekové se navíc děsí toho, zda Turecko po údajném nepovedeném vojenském puči dodrží dosavadní dohody s EU o uprchlících a neotevře stavidla valící se lidské vlně. Varovnou zprávu přináší server britského deníku The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Poplach v Turecku: Základnu s jadernými zbraněmi NATO prý obklopili vojáci
Sedm tisíc vojáků obklíčilo v noci na neděli vojenskou základnu Incirlik. Tu využívá Severoatlantická aliance a jsou v ní mimo jiné jaderné zbraně. Podle některých zahraničních webů a diskutérů se jednalo o zásah, který měl zabránit dalšímu pokusu o státní převrat v zemi. První pokus o puč se uskutečnil 15. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kdo zastaví vrahy, kteří masakrují Evropany? Politici a neziskovky žvaní a ochraňují migranty, ale ne své lidi. Ať to stojí, co to stojí, zlobí se spisovatel Vondruška
HISTORIE A SOUČASNOST OČIMA VLASTIMILA VONDRUŠKY Migranti se stali politickým požehnáním politiků, protože jejich pomoci vlastním trpícím a potřebným by si média tolik nevšimla. Kdežto takhle je plácají po zádech neziskovky, které jsou živeny tučnými dotacemi. Spisovatel a historik Vlastimil Vondruška se ve své pravidelné glose zamýšlí i nad tím, proč elementární princip ochrany vlastního lidu nahradil politický princip pomáhat jinému lidu, ať to stojí, co to stojí, bez ohledu na životy vlastního lidu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman se nekompromisně vypořádal s Jandou z Evropských hodnot: Vydatně onanoval před kamerou, není důvěryhodný. Potřebujeme ejakulaci myšlenek, ne spermatu
Prezident Miloš Zeman poskytl již tradiční rozhovor serveru bulvárního deníku Blesk. Při setkání v Lánech opět prokázal, že se nebojí říkat věci na rovinu. Jasně se vyjádřil k uprchlické krizi, znovu tvrdě zkritizoval miliardáře Zdeňka Bakalu, zastal se svého poradce Martina Nejedlého a velmi tvrdě odsoudil analytika Jakuba Jandu z think-tanku Evropské hodnoty. V hodinové kanonádě také prozradil, že si první dáma Ivana Zemanová udělala zbrojní pas, takže svého manžela možná ochrání před teroristy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Baron Prášil opět v akci. Koukám na sobotní média Anofertu...
Komentář nad sobotním tiskem, zveřejněno na sociální síti Twitter:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Lidem jsme usnadnili splácení hypoték
Jsem rád, že prezident Zeman podepsal zákon o spotřebitelském úvěru, který kultivuje trh nebankovních půjček a zlepšuje postavení spotřebitelů vůči finančním institucím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vznáší se tu zápach strachu, píše poslanec Chalupa o Poslanecké sněmovně
Z PROFILŮ Zákonodárce Bohuslav Chalupa zvolený za hnutí ANO sepsal text, v němž se nikoli poprvé vyjádřil k uprchlické krizi. Konstatoval, že to bohužel nemusí trvat dlouho a z teroristických útoků jednotlivců se stane organizovaná aktivita a my bychom se měli pokusit podobnému vývoji předejít. Hnutí ANO prý prozatím nemá v Poslanecké sněmovně většinu, aby tento názor prosadilo, ale kdoví, jak dopadnou příští volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Opakovaně ministru financí zdůrazňuji, jak podstatné je navýšení peněz pro vysoké školy
Ministryně Valachová koncem týdne jednala s ministrem financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy shání nová auta včetně limuzín. Zakázka vyjde na 318 milionů
Státní fond dopravní infrastruktury obnoví vozový park zhruba desítky podřízených organizací ministerstva dopravy. Ve výběrovém řízení poptává dodavatele osobních aut, ale i limuzín a terénních vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Politiku lze dělat bez podrazů a špinavostí, slibuje Marta Šorfová (ODS)
V roce 1991 zakládala Marta Šorfová ODS na Praze 11. A ačkoliv na politiku nikdy úplně nezanevřela, v současné době nezastává žádnou zastupitelskou funkci. Proč a s jakým cílem kandiduje letos do Senátu? Jak napravit pověst ODS nejen na Praze 11, ale i na celostátní úrovni? A nakolik její osobní život poznamenalo sledování soukromou agenturou ABL? Nejen to se ptaly ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kdy začne náboženská válka? Poslanec, který poskytl prostor Kláře Samkové, odpovídá
Z PROFILŮ Poslanec Zdeněk Soukup (ANO), jenž na půdě Poslanecké sněmovny zorganizoval konferenci s názvem „Máme se bát islámu?", kde advokátka Klára Samková přirovnala muslimskou víru k nacismu, se pustil do sepisování odpovědí na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vysvětloval mimo joné, proč se zasadil o ustavení platformy na obrany evropské kultury na půdě Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Oskar Krejčí promlouvá: Tady se bere naivita našich sluníčkářů
Politolog Oskar Krejčí se ještě jednou podíval na aktuální dění v USA. Pozornost věnoval volebnímu programu Demokratické strany Hillary Clintonové. Krejčí má za to, že Demokraté trpí idealistickou slepotou, což se projevuje např. ve vztahu k migrantům. Tuto slepotu podle jeho názoru převzali i „sluníčkáří" v Evropě a odmítají vidět fakt, že se z některých migrantů mohou stát teroristé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jaroslav Foldyna: Pro teroristy trest smrti. Kolik Němců ještě musí zemřít, aby Merkelová, Juncker a další zjistili, že tudy cesta nevede!
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR "Každého, u koho bude prokázán terorismus, je třeba odsoudit k trestu smrti. Mimořádná situace vyžaduje mimořádná opatření. A toto je mimořádné opatření kvůli těm, co nerozumí humanitnímu postoji. Musíme bránit svoje děti,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec a sociální demokrat Jaroslav Foldyna. Jedním dechem dodal, že teroristé musejí počítat s tím, že v Evropě nemají co dělat a žádné vězení pro ně nejsou řešením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Valentová Nersesjan (ČSSD): Přínos kompetenčního centra by měl převýšit prostředky vynaložené na jeho vybudování a provoz
Vytvořit nové pracoviště zaměřené na sběr a analýzu veškerých relevantních demografických dat a zvýšit tak efektivitu rozhodování v sociální oblasti, takový je záměr projektu „Kompetenční centrum", který projednala Rada Zlínského kraje a zároveň schválila uzavření smlouvy na zpracování studie proveditelnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
V současnosti jsou sociální dávky vyšší než minimální mzda, zlobí se odborář Středula
Minimální mzda by se měla dostat nad hranici chudoby, která je nyní 10.200 korun. V rozhovoru, který zveřejnil server Týden.cz, to uvedl šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Drsná výhrůžka z Turecka: Do října nám zrušte víza, jinak vypustíme běžence
Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu poskytl rozhovor německému deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Tím, co novinářům řekl, nepochybně ani trochu nepotěšil politiky v Berlíně v čele s Angelou Merkelovou. Turecký šéf diplomacie jasně řekl, že EU musí nejpozději během října zrušit vízovou povinnost pro Turecko. Pokud se tak nestane, Turecko zřejmě přehodnotí dohodu o uprchlících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
BESIP upozorňuje na základě zkušeností: Nohy na palubce jsou vražedné
Nohy na palubní desce, povolený bezpečnostní pás nebo láhev s vodou, i to vás může zabít. Na dlouhých cestách trávíme v autě i deset a více hodin v kuse, a tak není divu, že se snažíme udělat si cestu co nejpohodlnější. Jenže, právě naše pohodlí nám výrazně zvyšuje riziko zbytečných zranění, a leckdy nás doslova ohrožuje na životě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Devět stovek lidí si prohlédlo Temelín. Nejdřív ale museli projít přes detektor kovů a další opatření
Bylo to zajímavé a hezky připravené. Takové bylo nejčastější hodnocení návštěvníků, kteří si dnes prohlédli Jadernou elektrárnu Temelín. Po roce se opět otevřely brány jihočeské elektrárny. Netradiční možnost využilo devět stovek lidí. Další tři stovky si užívaly program u zdejšího Infocentra. I podle organizátorů se sedmý ročník Dne otevřených dveří v Jaderné elektrárně Temelín vydařil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Památku zavražděného kněze připomenou zvony, které se rozezní na mnoha kostelech
Na mnoha kostelech v Česku se v úterý rozezní zvony k uctění památky kněze zavražděného při nedávném útoku islamistů v kostele na severu Francie. Ke zvonění v den pohřbu kněze v 15:00 vyzvala Česká biskupská konference. Velká část kostelních zvonů se zřejmě rozezní v českobudějovické, plzeňské a litoměřické diecézi, znít bude také například nejstarší a největší zvon v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Antonová (TOP 09): Marihuana může ulehčit život vážně nemocným lidem
Několik generací jsme „odtrženi“ od smrti. Umírání a smrt se přesunuly z domácností do různých institucí, naši blízcí často umírají v nemocnicích a léčebnách pro dlouhodobě nemocné. Smrt se tím pro nás stala abstraktní hrozbou a stejně iracionálně mnohdy přistupujeme i k vážným nemocem: mnoho lidí neřeší prevenci, a když nemoc vypukne, část pacientů odmítá spolupracovat s lékaři a uchyluje se k více či méně nebezpečným alternativním metodám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Neakceptujte nenávist mezi národy. Papež promluvil před polskou mládeží
Světové dny mládeže v Krakově poctil svou návštěvou i papež František. Mladým lidem mimo jiné řekl, že nepřišli na svět, aby se váleli na gauči. Jeho cestu zaznamenal ze zahraničních serverů mimo jiné server SvobodnéFórum.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Do prezidentských kampaní v USA vstoupila přestřelka mezi Trumpem a otcem mrtvého muslimského vojáka
Slov Donalda Trumpa, jenž zaútočil na otce muslimského vojáka, který zemřel pro Ameriku, si všímá server The Guardian. Překlad textu zaznamenal server Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hollan (Žít Brno): Služební auto? Bez křižování republikou, bez ježdění po světě to nejde
Vrátil jsem se po dvou dnech z přechodu Jeseníků, zapl mobil a co nevidím: Milé Brno autem zveřejnilo počty kilometrů, co jsem nacestoval za dobu od voleb. Je to 80 000 kilometrů za 18 měsíců (ne za rok, jak tu někde koluje). A dělá se z toho velké haló.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Itálie chce odpudit uprchlíky. Vysílá k nim tato VIDEA
Novou kampaň vůči uprchlíkům spustila Itálie s pomocí humanitárních organizací. Snaží se přesvědčit migranty, aby nepodnikali nebezpečnou cestu přes Středozemní moře. „Nejezděte sem, zemřete,“ zní ve videích. Informuje o nich server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Veřejné konzultace k Závěrečné sebehodnotící zprávě OGP byly otevřeny veřejnosti
Česká republika v rámci členství v mezinárodní iniciativě Partnerství pro otevřené vládnutí přijala v roce 2013 Akční plán České republiky Partnerství pro otevřené vládnutí na období let 2014 až 2016, ve kterém se zavazuje ke splnění stanovených závazků. Jejich plnění je pravidelně hodnoceno v rámci jedné průběžné a jedné závěrečné sebehodnotící zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Kvůli těžbě nemůže padnout celá hora
Kvůli čediči, který se těží v Českém středohoří, mizí jediná stolová hora v Českém středohoří - Trabice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Prezidentovu hodinovou kanonádu v přímém přenosu sledoval bývalý šéf veřejnoprávní televize. A toto nám pak řekl
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ V neděli před polednem prezident Miloš Zeman diskutoval s moderátorem Blesku v sedmém pokračování seriálu rozhovorů S prezidentem v Lánech. Největší část hodinového rozhovoru zabralo téma bezpečnosti a boje proti terorismu, na pořad ale přišel i Brexit, referendum o členství v Evropské unii i policejní reforma. O pořadu se pro ParlamentníListry.cz vyjádřil bývalý šéf Slovenské veřejnoprávní televize a mediální analytik Radim Hreha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ODS: Chtěl bych si otevřít krám... Ale kašlu na to
Jak má člověk začít podnikat, když ještě dřív než začne, tak mu vláda nahází klacky pod nohy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kandidát na hejtmana Sládeček (SPO): Mocní mají z prezidenta kopřivku právem
Karel Sládeček (SPO) je přesvědčen o tom, že neúspěch strany ve volbách ji vnitřně posílil. Kde ale vidí příčinu? Koho a proč nazývá loutkovodičem? Zamýšlí se také nad tím, kdy budou potrestáni viníci situace v OKD a prozradil nám plány na zlepšení života nejen v kraji, nýbrž i v celém Česku. Jaké konkrétní změny musí nastat, aby se podařilo zlepšit politickou kulturu? Zanechal ale i důrazný vzkaz pro všechny občany. Jaký?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Česká správa sociálního zabezpečení: Lékaři nejčastěji vypisovali neschopenky kvůli nemocem dýchací soustavy
Přes 300 tisíc dočasných pracovních neschopností zapříčinila letos v prvním pololetí respirační onemocnění. Vyplývá to z aktuálních údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ani politicky korektní Rakušané nevidí rádi, když jim muslimové podřezávají faráře. JXD tuší, kdo bude nový rakouský prezident
O nových rakouských prezidentských volbách se na serveru Reflex.cz rozepsal komentátor Jiří X. Doležal. Domnívá se, i na základě předvolebních průzkumů, že těsné vítězství Van der Bellena se opakovat nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Letní soutěž ministrů by neměla být o utrácení, ale o snižování daní
Komentář poslance na sociální síti Twitter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Vandas (DSSS): Senát? Udělám jim tam trochu BoRo
Pro ty, kteří neznají zkratku BORO, uvedenou v nadpisu mého příspěvku, pro vysvětlení dodávám, že jde o výraz hojně užívaný v dávných dobách základní vojenské služby za dob komunismu, kterou jsem absolvoval i já. BORO neboli bojové rozdělení, znamenalo rozruch, pozdvižení, poplach. Prostě něco, s čím nikdo dopředu nepočítal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Vláda stanovila komisi pro výběr provozovatele letecké záchranky
V souladu se zákonem o veřejných zakázkách ustanovuje vláda na návrh ministra hodnotící komisi, která ve výběrovém řízení určí nejvhodnějšího provozovatele letecké záchranné služby. Dvě třetiny členů hodnotící komise mají příslušnou odbornost ve vztahu k předmětu veřejné zakázky a jsou nominováni z Ministerstva dopravy ČR, Ministerstva vnitra ČR a Ministerstva obrany ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Tlapa jednal o ekonomickém rozvoji Etiopie
Českou republiku navštívila delegace etiopské Hospodářské komory v rámci projektu Aid for Trade, jehož hlavním cílem je posílit kapacitu a schopnosti Etiopie v oblasti mezinárodního obchodu. Při jednání s náměstkem Martinem Tlapou na MZV se zúčastněné strany shodly na přínosech rozvojové spolupráce pro zlepšování obchodu a podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman veřejně vystoupil a odkryl plán boje s terorismem
Prezident Miloš Zeman v neděli promluvil na serveru Blesk.cz v pořadu S prezidentem v Lánech. Hned na úvod představil stručný tříbodový plán, jak se vypořádat s terorismem, který prý do Evropy přichází s uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Spouštíme veřejnou on-line konzultaci k rozvoji rychlého internetu
Veřejnou on—line konzultaci vyhlásil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek na jednání se zástupci provozovatelů sítí elektronických komunikací. Cílem tohoto plánovaného procesu je verifikace zjištěných informací o již existující dostupnosti služeb vysokorychlostního internetu v ČR a o plánované dostupnosti těchto služeb na základě investičních plánů soukromých subjektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Bylo mi ctí zatančit si sólo s vítězkou
Setkání přátel jižní Moravy ve Starovicích se vydařilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Projednou budu velkorysý, oznámil Erdogan, který dál mění tureckou armádu
V Turecku dochází k dalším převratným změnám. Prezident Recep Tayyip Erdogan oznámil, že armádu napříště plně podřídí civilním úřadům. To je v Turecku cosi dosud nevídaného. Vzdělávání vojáků bude mít stát pod absolutní kontrolou. K občanům prý bude projednou velkorysý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Prvním krokem musí být odstranění většiny současných politiků, píše Jaroslav Bašta
Ačkoli nás západní elity neustále přesvědčují, že většina útoků z poslední doby nemá nic společného s islámem, sami útočníci se nám snaží ukázat něco jiného. Vrazi stařičkého katolického kněze, islámští fanatici, chtěli Evropě říci, že s ní, s námi a s naší kulturou opravdu vedou válku. Jestliže to odmítají naši politici vidět, je na čase je odstranit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Bezpečnostní výdaje by měla vláda prosazovat stejně intenzivně jako zájmy chovatelů prasat
Co chybí v opatřeních vlády proti terorismu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Do ulic Kolína nad Rýnem vyšly tisíce Turků. Křičely Alláhu Akbar!
Třicet tisíc lidí mělo dorazit na dnešní demonstraci do Kolína nad Rýnem, aby podpořili tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Demonstraci zorganizovali Turci žijící v Německu. Krátce po 16. hodině však bylo na místě jen deset tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Představíme nový postup k posilování respektu k učitelům
Komentář ministryně školství, mládeže a tělovýchovy na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Děkuju všem, které jsem obtěžoval... Měsíční plnění rozpočtu bude fakt pecka
Komentář ministra financí na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 19:34, zobrazit podobné
VIDEO Do ulic Kolína nad Rýnem vyšly tisíce Turků. Křičí Alláhu Akbar!
Třicet tisíc lidí mělo dorazit na dnešní demonstraci do Kolína nad Rýnem, aby podpořili tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Demonstraci zorganizovali Turci žijící v Německu. Krátce po 16. hodině však bylo na místě jen deset tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Prezident dnes veřejně mluvil o onanii Jakuba Jandy. A už je tu silná protireakce: Miloš Zeman je prase!
Dnešní vystoupení prezidenta Miloše Zemana z Lán sledoval i občanský aktivista a majdanista Tomasz Peszynski. Své řekl i teplický radní Dominik Feri (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Úřad vlády opět zpřístupnil Benešovu vilu veřejnosti
Ve dnech 30. a 31. července 2016 si mohli návštěvníci opět prohlédnout Vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí se zahradou a přilehlým parkem. Víkend otevřených dveří navštívilo 578 zájemců o prohlídku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Do ulic Kolína nad Rýnem vyšly tisíce Turků. Policie v nejvyšší pohotovosti
Třicet tisíc lidí mělo dorazit na dnešní demonstraci do Kolína nad Rýnem, aby podpořili tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Demonstraci zorganizovali Turci žijící v Německu. Krátce po 16. hodině však bylo na místě jen deset tisíc lidí. Píše to server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství vyhlašuje veřejnou soutěž na nejlepší výzkumné projekty
Ministerstvo zemědělství vyhlašuje veřejnou soutěž ve výzkumu, vývoji a inovacích. V příštím roce podpoří výzkumné projekty, jejichž výsledky se uplatní v zemědělské praxi i státní správě. Proto Ministerstvo poprvé vypsalo konkrétní témata, která jsou důležitá pro současné zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství i ochranu půdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
V Kolíně nad Rýnem se připravují na masovou demonstraci Turků. Mají jich být tisíce
Třicet tisíc lidí má dorazit na dnešní demonstraci do Kolína nad Rýnem, aby podpořili tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Demonstraci zorganizovali Turci žijící v Německu. Píše to server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Pokřtila jsem jeřába a podpořila zábavné "zoovzdělávání"
Komentář ministryně školství, mládeže a tělovýchovy po sobotní návštěvě v Olomouci:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí zveřejnilo kompletní výsledky měření úrovně finanční gramotnosti dospělé populace
Ministerstvo financí na svém finančně vzdělávacím portálu „Proč se finančně vzdělávat?“ v minulých týdnech publikovalo výsledky měření za jednotlivé oblasti finanční gramotnosti. Nyní tamtéž zveřejňuje zprávu s kompletními výsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Policie vyšetřuje případ prvního Čecha, který chtěl k Islámskému státu
Policie vyšetřuje případ prvního Čecha, který se chtěl podle ní přidat k teroristům organizace Islámský stát. Muž je ve vazbě, hrozí mu trest vězení od tří do 12 let. Zadržen byl letos v lednu v Turecku na jednom z tamních mezinárodních letišť. Podle dostupných informací nebyl muž součástí větší skupiny dalších lidí. Píše to týdeník Respekt ve svém pondělním čísle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Brexit ukázal směr
Lid je moudřejší než samozvaní elitáři. A když udělá chybu, sám ji zaplatí a zkoriguje, za elitáře platíme my a jsou nepoučitelní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Každý příznivec výtvarného umění by měl vidět nádhernou expozici v Rezidenční galerii v Salcburku
Daniel Herman zahájil unikátní výstavu v Rezidenční galerii v Salcburku, sešel se se svými protějšky z Rakouska a Lichtensteinska, jednal též s lichtensteinským korunním princem Aloisem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Akční plán prevence domácího a genderově podmíněného násilí přinesl změny
Vláda na svém zasedání tento týden vzala na vědomí Souhrnnou zprávu za rok 2015 o plnění Akčního plánu prevence domácího a genderově podmíněného násilí na léta 2015 – 2018 (dále jako „Akční plán“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Riziko teroristických útoků je přímo úměrné počtu muslimů a mešit v dané zemi, tvrdí analytik a vysokoškolský učitel
ROZHOVOR „Jedinou reakcí evropských představitelů je nasvítit nějakou budovu v národních barvách postižené země a s předstíraným odhodláním prohlásit, že se nedáme zastrašit. Je to směšné a opovrženíhodné,“ kritizuje chování evropských politiků vůči teroristům politický analytik a vysokoškolský pedagog Václav Janoušek (SPO). V rozhovoru ParlamentníchListů.cz se zamýšlí i nad situací v Turecku po pokusu o turecký státní převrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Piloti se testují v podtlakových komorách, na simulátorech a trenažérech
V pražských Střešovicích a Dejvicích najdete pracoviště, ve kterých začíná kariéra vojenského pilota, výsadkáře a potápěče. Výcvik na speciálních přístrojích Ústavu leteckého zdravotnictví Praha však podstupují i horolezci a další amatérští zájemci. Služby zdejších lékařů jsou vyhledávané ale také lidmi, kteří poblíž žijí či pracují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Rodiny islamistů jsou bezbranné a trpí, varuje klinická psycholožka
V posledních týdnech Evropou otřáslo několik útoků, kterým média věnovala značnou pozornost, Psala o tom, kdo byl útočník, co ho asi vedlo k útoku a kolik lidí bylo při útoku zraněno nebo za něj zaplatilo dokonce životem. Ale málokdo se zamyslel nad traumatem rodiny, z níž terorista vzešel. Francouzská klinická psycholožka varovala, že rodiny atentátníků jsou bezmocné a trpí. Její slova přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Těsně před olympiádou: V Brazílii zadrželi možného sympatizanta islamistů
Letní olympijské hry v Riu už klepou na dveře. Zahajovací ceremoniál her proběhne již v pátek 5. srpna. O to znepokojivější je informace, že brazilská policie zadržela dvě osoby podezřelé z plánování teroristických útoků. Zprávu přinesla ČTK s tím, že jeden ze zadržených plánoval spolupracovat s Islámským státem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Donald Trump nesnáší zrcadla
Americkým tištěným i internetovým médiím lze jen závidět akceschopnost, jestliže 350 z nich v jeden den otiskne v podstatě shodný úvodník o tom, jak prezident hrubě bortí tamní vyhlášenou demokracii.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 12:40, zobrazit podobné
Jan Hamáček: Na lidech se šetřit nesmí
Když naše vláda v červenci nastupovala, slíbili jsme lidem bezpečí. K němu ale potřebujeme nejen stabilní hranice a bezpečné ulice, ale také fungující stát. Nemůžeme si dovolit, aby ti, co mají v popisu práce udržovat v chodu úřady a veřejné služby, a už vůbec ne ti, od nichž čekáme potírání kriminality nebo zvládání mimořádných situací, svá místa opouštěli pouze proto, že o ně v soukromém sektoru bude postaráno lépe.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
TOPlist