Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.010x, což odpovídá cca 209.236-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Na každou svini se vaří voda. Rozhovor s Pavlem Novotným měl noční dohru, kterou zde popíšeme
Bulvárník Pavel Novotný vzbudil v úterý na internetu značný rozruch svým rozhovorem pro PL.cz, v němž čtenáře našeho webu přímo „pozdravil“ coby joudy volící Okamuru, tupé mongoloidy či dokonce stádo orangutanů. To nejzajímavější z dalšího dění kolem rozhovoru teď přinášíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kadlecová (ČSSD): V žádném případě nepřestupuji do hnutí ANO
Reakce na mé údajné přestoupení z ČSSD do ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Buď skloníte hlavu a necháte si na ni to... Nebo odejdete. Šlachta promluvil v ČT o své rezignaci
Někdejší šéf Útvaru odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta usedl do křesla pro hosta ve středečním Interview ČT24. Obsáhle se vyjádřil především ke zrodu Národní centrály proti organizovanému zločinu, která začala oficiálně fungovat od 1. srpna tohoto roku. Šlachta proti jejímu zrodu důrazně protestoval a když neuspěl, policii radši opustil. Za poslední dva měsíce si prý sáhl na dno. Rozhodl se ale, že si nechce nechat na hlavu to ....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Křesťanská Evropa už neexistuje. Před kamerami ČT promluvil Martin C. Putna
Literární historik Martin C. Putna se v úterních Událostech, komentářích České televize vyjádřil k útokům islamistů z posledních týdnů. Věnoval se především bestiální vraždě šestaosmdesátiletého otce Hamela, kterého islamisté podřezali v kostele přímo před oltářem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zemanova slova považuji za neuvěřitelnou drzost, ohradil se europoslanec Telička
Europoslanec Pavel Telička (ANO) se ostře ohradil proti kritice prezidenta Miloše Zemana. Ten v obsáhlém nedělním rozhovoru pro Blesk.cz poznamenal, že Pavel Telička pracoval v orgánech společnosti miliardáře Zdeňka Bakaly, takže je teď, slovy prezidenta, od Teličky drzost vyjadřovat se k reorganizaci policie. Europoslanec si to ovšem nenechal líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Naprosté lidské hovado. Ale nechme se vyprovokovat, něco na to řekněme... Konvička si přečetl rozhovor s Pavlem Novotným a spustil
ROZHOVOR Výroky novináře Pavla Novotného pro ParlamentníListy.cz, které se týkaly mimo jiného uprchlíků a terorismu, okomentoval Martin Konvička. Mimo jiné prozradil, co by přál, jak on sám říká, zhoubcům evropské kultury, jako například kancléřce Angele Merkelové. A co řekl přímo ohledně novináře Pavla Novotného? „Tady není zajímavé to, co ten organismus jménem Novotný plká. Tady je zajímavý ten organismus jménem Novotný jako takový,“ říká Konvička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Dlouhý a Středula na sebe vzájemně vylili plné kýble špíny. Zde je důvod
V českých médiích započala slovní přestřelka dvou znepřátelených táborů. Jedním z nich je Hospodářská komora, které šéfuje bývalý ministr průmyslu a obchodu Vladimír Dlouhý, a druhý představuje Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS), jíž předseda Josef Středula. Zvolenou zbraní obou pánů je minimální mzda a bojištěm média a internet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Merkelová je pro Evropu větší hrozbou než Islámský stát, tvrdí světoznámý politolog
Německá kancléřka Angela Merkelová představuje pro Evropu podle amerického politologa Francise Fukuyamy mnohem větší nebezpečí než Islámský stát. Její neschopnost vést Evropu vpřed totiž dává prostor populismu, který ohrožuje demokracii. Informuje Express.co.uk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Chovanec patří za mříže, napsal miliardář Karel Janeček
Reorganizace tak významné instituce, jakou je policie, vyžaduje systematický postup, píše na svém blogu na serveru Aktuálně.cz miliardář a protikorupční aktivista Karel Janeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Radim Uzel Zemanovým odpůrcům: Odkráčejte už do prdele
Sexuolog Radim Uzel se obrátil s výzvou k odpůrcům prezidenta Zemana. Pozoruje prý, že jejich zásluhou začíná být česká společnost zásadně rozdělená. Důvody jsou přitom tak zásadní, jako je slovo „kunda“, jednou vyslovené prezidentem. Těm, kteří kvůli jednomu slovu rozvracejí národ, místo aby je rozčilovaly skutečné sprosťárny jeho oponentů v OKD či Becherovce, doktor Uzel jasně vzkazuje, kam by se měli odebrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Krajan se ozývá z Německa: Teroristé jsou komáři, islám je bažina, kde se líhnou. Vysušit!
Spisovatel a komentátor Luděk Frýbort patří k nejtvrdším kritikům islámu a jeho rozšiřování v současném světě. Ve svém nejnovějším komentáři, zveřejněném na Neviditelném psu, upozorňuje na zhoubnost názoru, že terorismus, který v Evropě v posledních týdnech sledujeme, nemá s vyznáváním Alláha nic společného. „Teroristé jsou komáři, islám je bažina, kde se líhnou,“ vzkazuje komentátor. A zkušenost civilizace podle něj velí, že bažiny je třeba vysušovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
A je to: Zemana vážně kárá Brusel. A Hrad důrazně reaguje, slízl to i Sobotka
Evropský komisař pro digitální ekonomiku a společnost Günther Oettinger kritizoval vyjádření prezidenta Miloše Zemana k přijímání migrantů v České republice. Zeman svými výroky oslabuje Evropu, řekl eurokomisař v rozhovoru s německým rádiem ffn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Ať zhyne žebrák za našimi dveřmi
Je jednoduché udělat ze sběračů papíru bez domova zloděje. Náročnější je pomoci jim z hlubiny strádání zpět do práce. Zdroje by byly, jen je správně použít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Milan Kohout udeřil na politiky: Mezi těmi, kteří terorismus veřejně schvalovali a nabádali k němu, byl kupříkladu i zesnulý Václav Havel
KOHOUTA DO KOUTA Výtvarník a performer Milan Kohout je nadšen z připravované novely, která by lidi veřejně podporující a schvalující terorismus poslala na 12 let do vězení. „To je skvělé a naprosto s přitvrzením zákona souhlasím. Je to báječná zpráva, protože možná konečně pošleme za mříže řadu našich současných a minulých pokryteckých a bezpáteřních politiků, kteří veřejně vybízeli, podporovali a schvalovali terorismus a stále v tom pokračují,“ raduje se Milan Kohout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Jiří Zimola zjišťoval, jak jsou obce na Lipensku připraveny na otevření Olympijského parku Rio-Lipno
Připravenost obcí Lipenska na blížící se otevření Olympijského parku Rio-Lipno 2016 dnes ověřoval hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Během své inspekční cesty kontroloval zejména kapacitu odstavných parkovišť, přehledné značení příjezdových cest a bezpečnost sportovních areálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Merkelová za to nemůže, soudí o krvavém červenci většina Němců
Nedávné útoky ve Francii a v Německu vedly k dalšímu oživení debaty o migrační krizi. Prezident Miloš Zeman dokonce v rozhovoru pro Blesk.cz řekl, že existuje souvislost mezi terorismem a ilegálními migranty. Zdá se však, že většina Němců tento názor nesdílí a nevěří, že by politika otevřených dveří Angely Merkelové souvisela s červencovými útoky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Jedna "postfašistická" stranička na mě podala trestní oznámení
Ministr Jiří Dienstbier na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Jednotlivé výroky Denisy Kapitančikové podrobně zanalyzujeme
Krajský úřad Jihomoravského kraje se důrazně ohrazuje proti výrokům bývalé zaměstnankyně Denisy Kapitančikové o smluvním vztahu Jihomoravského kraje a Producentského centra Profil a Marketingového centra Profil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jakub Janda znovu promluvil. Tvrdě zkritizoval Zemana a nejednou zmínil i ParlamentníListy.cz
Zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda se znovu vyjádřil k ruské dezinformační kampani, kterou prý v Česku udržují v chodu tři druhy webů. Dnes již dobře známé závěry analytiků Evropských hodnot zazněly na videoblogu. Uveřejnil ho server Týždeň.sk. Znovu tvrdě zkritizoval prezidenta Miloše Zemana, který prý často jen v češtině říká to, co rusky před ním řekl Vladimir Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Informace k technickoekonomické studii lokality Čučice
Na základě častých dotazů a zájmu ze strany veřejnosti i médií zveřejňuje Povodí Moravy, s.p. průběh přípravy technickoekonomické studie lokality Čučice na řece Oslavě a zásadní skutečnosti vázané k této územně hájené lokalitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nový velitel na čáslavské letecké základně
Život v Čáslavi je svým způsobem spojen také se životem nedalekého vojenského letiště, respektive 21. základny taktického letectva. Je proto samozřejmé, že se místní obyvatelé o dění na základně zajímají. K 1. srpnu zde došlo ke změně na postu velitele. Slavnostního aktu v areálu letiště se kromě příslušníků základny a dalších hostů z řad vojenských představitelů zúčastnili také zástupci samospráv okolních obcí, včetně starosty města Čáslavi a senátora Parlamentu České republiky, inženýra Jaromíra Strnada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zvažujeme i právní kroky, zaznělo od Haška směrem k exmluvčí, která se rozpovídala v médiích
Krajský úřad Jihomoravského kraje se ve středu v odpoledních hodinách ohradil proti tvrzení bývalé zaměstnankyně Denisy Kapitančikové. Ta totiž médiím řekla, že hejtman Michal Hašek si vydržoval lobbistku Janu Mrencovou v pozici falešné tiskové mluvčí. Krajský úřad však uváží i právní kroky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš spustil opět těžkou palbu: Ani jednoho uprchlíka! Přestal jsem věřit v úspěšnou integraci, v multikulturalismus
Sankcí se nebojím, kvóty je třeba odmítnout a musíme přestat poslouchat diktát EU, tvrdí ministr financí Andrej Babiš ve svém komentáři pro Expres.cz. Na uprchlíky názor nijak nezměnil, vždy zastával uzavření schengenského prostoru a jako populista se opravdu necítí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Erdogan znovu křičí na USA. A znovu je také vážně obvinil
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan znovu veřejně vystoupil proti svým západním spojencům. Prohlásil, že stojí na straně pučistů a extremistů a ne na straně turecké demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident republiky s manželkou se zúčastní zahájení Letních olympijských her 2016
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou se ve dnech 3. – 7. srpna 2016 zúčastní slavnostního zahájení XXXI. letních olympijských her v Riu de Janeiro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Půjčka od státu pro OKD by měla jít hlavně na výplaty
Půjčku od státu ve výši 700 milionů korun by firma OKD měla dostat tak, aby ji bylo možné použít na výplatu mezd za červenec. Nyní se pracuje na vyhotovení smlouvy. Dnes to řekl insolvenční správce Lee Louda. Těžební společnost OKD je v úpadku a potýká se s nedostatkem hotovosti. Půjčku minulý týden schválila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: České zdravotnictví nekolabuje, potřebuje ale systémové změny
Situace v českém zdravotnictví je mnohem méně dramatická, než jak se nám snaží namluvit například prezident České lékařské komory Milan Kubek. České zdravotnictví nekolabuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Po oválu autodromu kroužilo 300 cyklistů, začal 4. ročník cyklo handy maratonu
Velký závodní okruh mosteckého autodromu ožil v úterý večer netradičními stroji. Místo jezdců v kokpitech výkonných speciálů či za řídítky silných a rychlých motocyklů zaplnilo ovál 296 účastníků 4. ročníku cyklo handy maratonu v doprovodu příbuzných, přátel a známých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Polanecký (Svobodní): Z EU dostáváme více, než dáváme? Nenechme se ohlupovat
Sjednocená pokroková eurolevice, kterou v České republice hrdě reprezentuje např. TOP 09, donekonečna omílá tezi o finančním profitu plynoucím z našeho členství v Evropské unii. Pojďme se na tento mýtus podívat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zákon proti flákačům na podpoře. Prosazuje ne Drábek, ale ministryně ČSSD Marksová
Ministerstvo práce a sociálních věcí se chystá spustit plán, který má dostat sto šedesát tisíc dlouhodobě nezaměstnaných do práce. Zákon proti zahálce má dosáhnout svého například i znovuzavedením veřejné služby, známého nápadu ministra Nečasovy vlády Jaromíra Drábka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
NOČNÍ VIDEO Škromach přišel ze sklípku, naložil se do bazénku, pustil muziku... A vlastenecky promluvil
Poté, co si senátor Zdeněk Škromach (ČSSD) vychutnal v jednom z moravských sklípků dobré víno, ponořil se do svého bazénku a natočil další díl svých "Hovorů".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Další setkání prezidenta republiky a předsedkyně ČSÚ
Prezident republiky Miloš Zeman dnes odpoledne přijal na Pražském hradě předsedkyni Českého statistického úřadu Ivu Ritschelovou. Hovořili spolu o aktuálních statistických tématech a o vývoji ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Historické vlaky na Králicku znovu lákají turisty
Od 2. července vyráží každou sobotu historická vlaková souprava z České Třebové do Červeného Potoka a zpět. Za první měsíc provozu vyzkoušelo tuto turistickou atrakci téměř 1 400 cestujících, kteří se svezli osobními vagony zvanými Rybák, taženými prvorepublikovými parními lokomotivami, nebo motorovým vozem Krokodýl z 60. let. Tuto sobotu 6. srpna vyrazí na trať parní lokomotiva Velký Bejček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nechci tu už ani jednoho uprchlíka, v úspěšnou integraci jsem přestal věřit, vzkázal Babiš
Andrej Babiš se přidal k Miloši Zemanovi a chce, aby další postup při přijímání imigrantů do České republiky projednala Sněmovna.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.8.2016 v 18:36, zobrazit podobné
Praha zahajuje informační kampaň k omezení provozu vozítek segway
Dnes, 3. srpna 2016, vstupuje v platnost nařízení, které omezuje v centru a dalších místech v Praze používání vozítek segway a jiných osobních samovyvažovacích přepravníků. Hlavní město připravilo pro své návštěvníky informační kampaň, která na tuto skutečnost upozorňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ODS otevírá letní kina
Středočeská ODS dnes zahajuje srpnovou část kampaně před volbami do krajského zastupitelstva a do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
MPSV: Druhým politickým náměstkem ministryně bude Petr Krčál
Takzvaným politickým náměstkem ministryně práce a sociálních věcí byl 1. srpna 2016 jmenován Petr Krčál. Nastupuje na pracovní místo náměstka člena vlády, kterého na základě zákona o státní službě jmenuje přímo ministryně Michaela Marksová. Na MPSV se zaměří především na oblast sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
"Démon, kostlivec ve skříni." Bývalá mluvčí Haška znovu na scéně s tím, co údajně prováděla na úřadu Mrencová
Jak tohle centrum fungovalo, to já jsem vůbec nevěděla, uvedla bývalá mluvčí hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška. Podle všeho totiž hejtmanův úřad platil 400 tisíc ročně lobbistce Janě Mrencové, která pod falešným jménem pouze přeposílala e-maily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Linka metra A slaví 38 let. DPP k výročí vypraví historickou soupravu
Strojvedoucí v dobových uniformách, historická souprava a informační tabule z minulého století. Takto speciálně vybavena bude první srpnovou neděli linka metra A.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Láska (SZ): Obžalovaný expremiér Nečas dělal politiku, která byla pro společnost škodlivá
Nečas jako první český expremiér zamíří k soudu v pozici obžalovaného. Podle státního zástupce podplatil poslance Fuksu, Šnajdra a Tluchoře funkcemi v dozorčích radách státních podniků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Lidinský (Úsvit): Nejdřív Vám seberou zbraň, pak svobodu slova a nakonec Vás popraví
Včera jsme podali trestní oznámení na ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera za zavádění cenzury v České republice. Ze své pozice člena vlády se pokoušel prosadit, aby společnost Facebook umožnila v rámci své struktury státem placeného cenzora, který by měl za úkol kontrolovat a mazat obsah stránek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Volební štáb SPO a SPD se připravuje na podzimní volby
Dne 2. srpna v odpoledních hodinách se sešel v kanceláři SPO v Sokolově volební štáb Zemanovců (SPO) a Okamurovců (SPD), kteří tvoří společnou kandidátní listinu pro Krajské volby 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Sportovní vysílání Českého rozhlasu bude ve znamení olympijských her
Český rozhlas je jediným rádiem v Česku, které získalo vysílací práva k olympijským hrám v Rio de Janeiru. Své posluchače bude o dění na olympiádě informovat z hlavního olympijského studia v Riu, z Českého domu v Riu a Olympijského parku na Lipně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ozbrojování, ploty, hranice, pobíhající teroristé... Po dnech divokých nápadů dělá pořádek generál Šedivý: Jednoduché, silné řešení uprchlíků
ROZHOVOR K porážce Islámského státu musí v dohledné době dojít, protože muslimští radikálové nedokážou čelit operacím pozemních sil arabských armád a leteckým útokům spojenců,“ konstatuje někdejší vrchní vojenský velitel české armády a nynější bezpečnostní expert a pedagog vysoké školy CEVRO Institut generál Jiří Šedivý. Ten k dnešní nebezpečné situaci ve světě ještě dodává: „Islámský stát už nyní hledá další teritoria, kam by se jeho bojovníci mohli přesunout. Kromě Libye se pokouší etablovat i v Afghánistánu, na některých územích okolo Sahary, a co je pro nás nejnebezpečnější, zaměří své útoky více na Evropu. Teroristé v tomto smyslu už vyhrožovali i Rusku, že tam začnou provádět svoje brutální údery.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Uražená muslimská matka hrdiny. Povyk a zhnusení. Donald Trump se však nezalekl a namířil na Obamu
Republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump má za sebou zřejmě nejhorší čtyři dny za dobu své kampaně. Všechny americké voliče napříč celým politickým spektrem pobouřila jeho slova týkající se rodiny zesnulého vojáka. K jeho výrokům se vyjádřil i současný prezident Spojených států Barack Obama, který usoudil, že je Donald Trump na prezidentskou funkci nepřipraven. Trump jej označil za slabocha a nejhoršího prezidenta v historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tento časopis si v trafice nekoupíte. Vydává jej totiž Islámský stát...
Islámský stát vyslal do světa patnácté číslo svého propagandistického magazínu Dabiq. Vyzývá své příznivce, aby bojovali proti křesťanům, a mimo jiné v jednom z textů uvádí šest důvodů, proč je nutné nenávidět Západ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Objednejte se na poštu v konkrétní čas
Potřebujete si na České poště vyřídit na Czech POINTu své záležitosti? Nyní již nemusíte na pobočce čekat. Stačí se přes internet objednat na konkrétní čas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Neklidná noc Tomasze Peszynského: Vítězství Trumpa nás může smést. Totální katastrofa, konec, pád
Tím, že Donald Trump zauvažoval o tom, že by USA mohly kvůli společnému boji proti Islámskému státu akceptovat ruskou anexi Krymu, vyvolal vlnu zděšení na české proukrajinské frontě. Jeden z jejích nejznámějších představitelů, aktivista Pražského Majdanu Tomasz Peszynski, během úterního večera a noci zaplavil svůj facebook všemožnými varováními před tím, aby se tento přítel Kremlu stal americkým prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany chystá medializaci oslavy maršála Radeckého a festivalu vojenských hudeb
Ve čtvrtek 4. srpna 2016 od 11.00 hodin se v prostorech olomoucké radnice uskuteční tisková konference k XV. Oslavě maršála Radeckého a XXII. Mezinárodnímu festivalu vojenských hudeb. Tiskové konference se zúčastní velitel posádky Praha plukovník Milan Virt, do jehož podřízenosti patří i vojenské hudby AČR, a zástupci měst Olomouc a Kroměříž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Exředitel v ČT, šéf divadla, syn slavného herce: Migranti chtějí měnit naše země. To chceme proti Rusku zeď? Nemáme si co vybírat, s kým kamáradit, jak radí novináři
ROZHOVOR Podlehli jsme iluzi, že na celém světě platí náš koncept lidských práv. A že můžeme demokracii vyvážet silou, konstatuje bývalý náměstek ministra kultury, dlouholetý ředitel ostravského studia ČT, režisér a nynější ředitel opavského divadla Ilja Racek mladší, který kandiduje za KDU-ČSL do Senátu. K současné situaci v Evropě syn slavného stejnojmenného otce ještě uvádí: „Kvantita migrace, to znamená počet přistěhovalců, se razantně změnila v novou nebezpečnou kvalitu: místo asimilace nastala ze strany migrantů snaha změnit hostitelskou zemi k obrazu svému. Dělají to všemi prostředky, málo platné, odpovídajícími jejich vnímání světa a kultuře chování.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Starosta najal lovce uprchlíků: Pochytat a vrátit! Bude pořádek. Co tady vůbec chtějí?
Reportér německého týdeníku Die Welt Tim Röhn se vypravil na srbsko-maďarské hranice do obce Áshottalom. Tvrdou rukou tady vládne starosta László Toroczkai, který najal „lovce lidí“ na uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
V Česku prý žádá o azyl 60 křesťanů z Číny. Sociolog Hampl čínské uprchlíky vítá
V České republice požádalo o azyl 60 Číňanů, kteří tvrdí, že jsou ve své zemi pronásledováni kvůli své křesťanské víře. Do Česka přišli v několika vlnách od letošního února do května. Píšou to středeční Hospodářské noviny (HN). Deník uvedl, že pokud by ministerstvo vnitra žadatelům mezinárodní ochranu udělilo, oficiálně by tím konstatovalo, že se v Číně porušují lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
V Česku prý žádá o azyl 60 křesťanů z Číny
V České republice požádalo o azyl 60 Číňanů, kteří tvrdí, že jsou ve své zemi pronásledováni kvůli své křesťanské víře. Do Česka přišli v několika vlnách od letošního února do května. Píšou to středeční Hospodářské noviny (HN). Deník uvedl, že pokud by ministerstvo vnitra žadatelům mezinárodní ochranu udělilo, oficiálně by tím konstatovalo, že se v Číně porušují lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Soud dnes rozhodne, zda bude muž z kauzy přípravy útoku na vlak propuštěn z vazby
Pražský městský soud dnes bude pokračovat v rozplétání kauzy anarchistů obžalovaných z přípravy teroristického útoku na vlak. V plánu je čtení listinných důkazů. Rozhodne se také o tom, zda bude Martin Ignačák propuštěn z vazby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
EU plánuje velmi nebezpečnou věc s imigranty, o které jste nevěděli a která nás prý pohřbí. Nejostřejší Babišův poslanec naléhavě varuje
ROZHOVOR Poslanec ANO Zdeněk Soukup přibližuje, co vše plánuje dělat Platforma zákonodárců na obranu evropské kultury a jejích hodnot. Varuje před tím, že EU plánuje přijetí společné unijní vízové politiky a společné sociální politiky, která učiní z České republiky pro migranty zajímavou cílovou destinaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Sobotkův pan Evropa položil otázku bojovníkům proti cizím vlivům. A dostal odpověď
Státní tajemník pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR Tomáš Prouza položil důležitou otázku všem těm, kteří se před nadcházejícími volbami rozhodli bojovat proti všemu cizímu. A dočkal se odpovědi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hrozí další korupce, varuje fond miliardáře Janečka. Kvůli lidským tkáním
Návrh novely zákona o tkáních a buňkách, kterou vláda předložila Sněmovně, obsahuje ustanovení s korupčním potenciálem. V tiskové zprávě to dnes uvedl Nadační fond proti korupci. Podle fondu to souvisí s možným zneužitím dovozu tkání a buněk dárců ze zemí mimo EU, například z Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
MPO podpoří technické vzdělávání v Olympijském parku na Lipně
Již v pátek 5. srpna se v jižních Čechách otevře návštěvníkům Olympijský park Rio – Lipno 2016. Na akci, která chce pobavit návštěvníky především sportovním vyžitím a olympijskou atmosférou, se bude aktivně účastnit i Ministerstvo průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Odstranit legální tunelování? Nepůjde to po dobrém
Tunelování je dnes na kvalitativně vyšší úrovni: zcela legální tunelování. K dokonalosti je dovedeno v dotačním systému EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Český aktivista pomohl uprchlíkům a za to je mu prý teď vyhrožováno smrtí
Server Studentpoint.cz přináší rozhovor s aktivistou Janem Vrobelem. „Jan Vrobel je mj. politický aktivista, hudebník nebo například bývalý šéfredaktor herního časopisu SCORE,“ tak jej server představuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Čeští muslimové chystají demonstraci před kostelem. Proti terorismu
Muslimové žijící v Česku se rozhodli dát najevo svůj nesouhlas s posledními teroristickými útoky v západní Evropě demonstrací. Ta se uskuteční ve středu 10. srpna od 18. hodin před blíže nespecifikovaným kostelem. Informovala o tom facebooková stránka Demo: Muslimové proti terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš znovu promluvil o uprchlících. Parchant, parchant, parchant, zareagoval majdanista Peszynski
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce, aby přijímání migrantů do Česka na mimořádné schůzi projednala Poslanecká sněmovna. Kvóty nebudu respektovat i za cenu hrozících sankcí, uvedl Babiš na Twitteru. Projednat přijímání migrantů v Parlamentu navrhl v úterý i prezident Miloš Zeman prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka. Úřad vlády odkázal v otázce migrace na dřívější vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Určitě je lepší, když má Praha stavební předpisy šité na míru
Nová pravidla, která měla utáhnout uzdu developerům a omezit počet reklamních ploch, vznikala dobrodružným způsobem a možná se budou brzy měnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Český rozhlas posílil pozici na rozhlasovém trhu
Podle aktuálních výsledků hlavního výzkumu poslechovosti rádií v ČR Radio Projekt za období od 1. 1. – 30. 6. 2016 byl podíl Českého rozhlasu na rozhlasovém trhu 23,2%, což je o 0,8 procentního bodu více než v předchozím období. Pozice veřejnoprávního rozhlasu tedy mírně posílila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Neodborně připravená pravidla reklamy na sloupech veřejného osvětlení mohou Prahu připravit o miliony. V pozadí zelená politička a možný kšeft na míru
O problematice reklamy na lampách veřejného osvětlení na území Prahy se diskutuje již měsíce. Tato reklama přináší městu každý rok několik desítek milionů korun do rozpočtu a názory na to, jak by měla vypadat, se v čase vyvíjejí a různí. Posledním počinem v této oblasti je snaha Prahy prosadit pravidla, která by reklamu na sloupech veřejného osvětlení upravovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): V době růstu máme dluhy splácet
Pár čísel, o našich penězích, které probíhají státním rozpočtem. Opravdu velký přebytek rozpočtu je dobrou zprávou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Energetická samostatnost je chiméra
Pozornost světa (alespoň jeho části) se upřela k nejzápadnější části Kanárských ostrovů – k necelým 280 kilometrům čtverečným souše utopené v oceánu pod názvem El Hierro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Islámská nadace by prý chtěla zavést nauku o islámu do českých škol
Pražská Islámská nadace se rozhodla šířit informace o islámu mezi mladé lidi na školách. Informuje o tom web Tn.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
To je šikana, co to má být?! Senátor se rozčílil po dotazu omezit držení legálních zbraní
ROZHOVOR " Jednoznačně nesouhlasím. Vláda by měla učinit všechny dostupné kroky, aby dopady tohoto nesmyslného evropského nařízení minimalizovala. Opravdu netuším, jakým způsobem navrhovatelé tohoto nařízení uvažují a čeho chtějí dosáhnout," prozradil senátor Petr Gawlas (ČSSD) ParlamentnímListům.cz k tématu ke snaze EU omezit držení zbraní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 17:34, zobrazit podobné
ÚOHS: Rozhodnutí o tzv. malém stavebním kartelu je konečné
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj svým druhostupňovým rozhodnutím z 22. července 2016 věcně potvrdil správnost rozhodnutí v tzv. malém stavebním kartelu z května letošního roku. V tomto případu bylo pokutováno 12 stavebních společností za koordinaci nabídek ve výběrových řízeních na stavební práce v Jihočeském kraji a kraji Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Finanční správa spustila infolinku k evidenci tržeb
Od pondělí 1. srpna funguje infolinka k elektronické evidenci tržeb, kterou zřídila Finanční správa pro dotazy podnikatelské i široké veřejnosti. Ty zodpovídají proškolení zaměstnanci Finanční správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Čeští sportovci na LOH v Riu mají můj obdiv
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová podpoří české sportovce na letních olympijských hrách v Riu de Janeiru. Dnes večer tak spolu s prezidentem republiky Milošem Zemanem odcestují na zahajovací ceremoniál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Svoboda a demokracie nejsou samozřejmostí, musí být střeženy a ochraňovány
Jihlava zavzpomíná na oběti justičních vražd
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Savčenková: Jídlo v Rusku bylo nechutné. Nemůžeš si tam ani z ničeho vybrat. Rusům věří jen pár lidí, třeba Zeman
Ukrajinská politička a bývalá letkyně, která dnes započala hladovku, dala rozhovor serveru Novinky.cz, v němž promluvila o své zkušenosti z ruského vězení, situaci na východě Ukrajiny a mnohém dalším. „Jídlo v Rusku bylo nechutné. Nemůžeš si tam ani z ničeho vybrat, musíš jíst to, co ti dají,“ promluvila o svých důvodech ke své první hladovce. Postěžovala si i na Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Káva - povzbuzuje při sportu i v běžném životě
Ačkoliv se může zdát, že káva a sport k sobě zcela neladí, opak může být pravdou. Kofein je stimulační látka obsažená v kávě, čaji nebo čokoládě a říká se mu tzv. přírodní životabudič, který je schopný dodat potřebnou energii k výkonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Lídr ODS v Olomouckém kraji Horák: Uzavřel jsem sázku na zisk 11 % hlasů voličů
Roli lídra bych nepřijal v situaci, kdyby byla Občanská demokratická strana na vrcholu popularity, svěřil se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Dalibor Horák. Přesto je ale přesvědčen, že zástupci ODS zasednou ve všech krajských zastupitelstvech a alespoň v některých z nich se stanou součástí nových koalic. Za největší selhání stávající krajské koalice považuje změnu organizační struktury úřadu. Opřít se chce ale také do obnovy silniční sítě II. a III. třídy a za neméně důležitou považuje i oblast bezpečnosti a vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Tři velké seriály a také satira, sitkom a skeče na podzim v České televizi
Návrat vyšetřovatele Kuneše v novém detektivním seriálu Rapl, historická sága Já, Mattoni a druhá řada oblíbeného Doktora Martina. Česká televize nabídne na podzim tři velké seriály. Vedle nich se na obrazovce objeví i satira o fiktivním letu Čechů na Měsíc Kosmo, kancelářský sitkom Marta a Věra nebo skečový pořad Nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
NPÚ: Hlasování o cenu veřejnosti Památky děkují vstoupilo do druhé třetiny
Do soutěže o Cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro letos územní odborná pracoviště NPÚ nominovala dvacet pět pozitivních počinů a objevů z oblasti památkové péče. Zatímco porota vybírá vítěze jednotlivých kategorií, může veřejnost podpořit některý z návrhů na cenu svým hlasem, a to bez ohledu na soutěžní kategorii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Svatoš (SPD): Patří Turecko do Evropy?
Není tomu tak dávno, co se v Turecku udál vojenský převrat, který nakonec skončil neúspěchem pučistů. Následky, které má na svědomí, troufám si říci turecký diktátor Erdogan, nám však jasně ukázaly, že tato země do Evropy opravdu nepatří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Nadace al-Clinton? Na paní kandidátku Hillary vyplavaly další zlé věci
Prezidentské volby ve Spojených státech se přiostřují. Hillary Clintonová byla Donaldem Trumpem obviněna z přijetí 100 000 dolarů od francouzské cementárny Lafarge, která podle deníku Le Monde spolupracuje s Islámským státem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Sebranko lemplů, svoloči. Šikaně zmar, sdělil občan orgánům a dostal pokutu 30 tisíc
Podnikatel Jan D. dostal od celního úřadu pořádkovou pokutu 30 tisíc korun za to, že celníky v dopise nazval lemply pracujícími ve státní správě a svoločí. V dopise se navíc rozloučil slovy: „Šikaně zmar!“ O případu píše server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
To je šok: Petr Hampl vítá uprchlíky. Tyto...
V České republice požádalo o azyl 60 Číňanů, kteří tvrdí, že jsou ve své zemi pronásledováni kvůli své křesťanské víře. Do Česka přišli v několika vlnách od letošního února do května. Píšou to středeční Hospodářské noviny (HN). Deník uvedl, že pokud by ministerstvo vnitra žadatelům mezinárodní ochranu udělilo, oficiálně by tím konstatovalo, že se v Číně porušují lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Pracující maminky jsou rasově diskriminovány
Protože co je to rasismus? Každá legalizovaná nerovnost. A neznám větší zhodvadilost, než že stát podporuje rodící stroje na peníze, namísto aby podporoval odpovědné matky a odpovědné rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Sebranko lemplů, svoloči. Šikaně zdar, sdělil občan orgánům a dostal pokutu 30 tisíc
Podnikatel Jan D. dostal od celního úřadu pořádkovou pokutu 30 tisíc korun za to, že celníky v dopise nazval lemply pracujícími ve státní správě a svoločí. V dopise se navíc rozloučil slovy: „Šikaně zmar!“ O případu píše server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Prezidentova slova jsou prý nebezpečná. Babišův poslanec Zlatuška se rozjel
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Blesk.cz oznámil, že změnil svůj názor na otázku ozbrojování občanů a prozradil, že si už i jeho žena pořídila zbrojní pas, takže ho možná spolu s ochrankou ochrání před teroristy. Je rozsáhlejší ozbrojování občanů tou správnou cestou? V úterních Událostech, komentářích o tom diskutovali Babišův poslanec za hnutí ANO Jiří Zlatuška a šéf komunistů Vojtěch Filip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Naše podniky někdy vůbec nemají ponětí o možnostech, které nabízí oběhová ekonomika
Jedním z velkých evropských ekonomických témat je tzv. oběhové hospodářství, které může v budoucnu zásadně změnit způsob nakládání se surovinami a přístup k designu a výrobě. Systém oběhového hospodářství počítá s co možná nejúčinnějším využíváním výrobků jako druhotných surovin za současného snižování objemu odpadu a negativních dopadů na životní prostředí. Tento systém bude výhodný pro spotřebitele, kteří budou moci výrobky využívat delší dobu, i pro firemní sektor, protože vytvoří řadu příležitostí v oblastech opětovného využívání výrobků, údržby a oprav, recyklace a poskytování servisních a dalších služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Na společné kandidátce SPD a SPO v Plzeňském kraji je i olympijský vítěz z Mexika
V pondělí byla podána společná kandidátka „Koalice hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) a Strana Práv Občanů" pro volby do Zastupitelstva Plzeňského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Občané zemí EU s početnými muslimskými komunitami jsou ohroženi. Multikulturalismus se neosvědčil. A Zeman nás ze západních struktur nevyvádí. Sobotkova poslankyně má zcela jasno
ROZHOVOR Pohodové soužití různých národů či náboženských skupin se nedá vynutit a proto nikdy nebude v důsledku fungovat žádné povinné přerozdělování uprchlíků, říká poslankyně ČSSD i místopředsedkyně Parlamentního shromáždění Rady Evropy Dana Váhalová (ČSSD). K tomu pak ještě dodává: „Tyto kroky naopak vedou k narušování přirozené rovnováhy, zhoršení sociální atmosféry ve společnosti a také bezpečnostní situace v každé zemi, což se potažmo odrazí i ve světě.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Zemanovy výroky jen populisticky těží ze strachu lidí a oddělují nás od zbytku Evropy
Prezident Zeman by kolem ČR nechal postavit plot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
GSK hlásí růst celého portfólia, tržby vzrostly o rekordních 11 %
Britská GSK, jedna z největších farmaceutických společností na světě, vykázala za druhé čtvrtletí letošního roku 11% nárůst tržeb a stejný nárůst tržeb vykázala také za celé první pololetí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Chceme pro naše občany bezpečnost, do Olomouckého kraje nesmí přijít žádný imigrant
NEZÁVISLÍ a MORAVANÉ - společně pro Olomoucký kraj
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Rodinná komedie Strašidla má písničku a videoklip
Nová rodinná komedie režiséra Zdeňka Trošky Strašidla vstoupí do kin již 18. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Upozornění pro povinné subjekty podle zákona o svobodném přístupu k informacím
Úřad pro ochranu osobních údajů se v praxi setkává s tím, že některé subjekty při podávání žádostí o informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, využívají internetové aplikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Kandidátky podány. Budeme bojovat ve všech krajích
Ve všech 13 krajích, které v říjnu čekají volby, jsou podány kandidátní listiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ptákům se vracejí instinkty zapomenuté na celá staletí, velké kopytníky využívají k lovu potravy
Podobný pohled zná většina lidí jen z přírodopisných filmů natáčených v Africe. Hejna ptáků klubáků sedících na hřbetech buvolů a dalších velkých zvířat, patří k tamní scenérii stejně neodmyslitelně, jako lovící lvi nebo sloni u napajedel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Chovatelé dostávají náhrady za škody způsobené vlkem
Ministerstvo financí již vyřídilo šest žádostí o odškodnění, které prostřednictvím krajského úřadu podali chovatelé z Královéhradeckého kraje. Náhrada se poskytuje za škodu způsobenou zvláště chráněným živočichem – vlkem. K vyřízení zbývají ještě tři žádosti od chovatelů z Náchodska, kam se vlci po mnoha letech vrátili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Bohulibý projekt nahradily řetězy
S velkou slávou se zúčastnila primátorka Adriana Krnáčová oslavy na Malostranském náměstí, ze kterého zmizelo parkoviště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Cvičná evakuace v budově ČNB
Česká národní banka 1. srpna 2016 v 10:20 hodin vyhlásila v budově ústředí a pobočky ČNB Praha cvičný požární poplach s následnou evakuací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
A je to: Zemana vážně kárá Brusel
Evropský komisař pro digitální ekonomiku a společnost Günther Oettinger kritizoval vyjádření prezidenta Miloše Zemana k přijímání migrantů v České republice. Zeman svými výroky oslabuje Evropu, řekl eurokomisař v rozhovoru s německým rádiem ffn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Baví vás vstávat ve 3:30? Ekologický politik Matěj Hollan vysvětlil, proč tolik najezdil přiděleným autem
Spolek Brno autem před pár dny konstatoval, že náměstek brněnského primátora Matěj Hollan z hnutí Žít Brno káže vodu, ale pije víno, když lidem doporučuje, aby jezdili na kolech a prostředky veřejné hromadné dopravy, ale sám ve velkém využívá náměstkovského služebního vozu. Hollan si to však nedal líbit a jal se vše důkladně vysvětlit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): V Široké Nivě se proběhne Sportovní den, akci jsem zaštítil
Pestrý Sportovní den připravují v Široké Nivě na Vrbensku. Koná se tam soutěž v požárním útoku a další zábava pro děti. Akce se uskuteční v sobotu 6. srpna 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zůstanou tu trosky, na kterých vyroste světový chalífát. Kandidát na hejtmana se rozpovídal nejen o islámu a Evropě
ROZHOVOR „Zajištění bezpečnosti občanů je prvořadým úkolem státu, stát je institucí se zbraní v ruce, jeho jediným nástrojem je uplatňování násilí a každé násilí nevyhnutelně bolí. Každé řešení, které má zajistit bezpečnost před nějakým vnějším nepřítelem, nutně musí bolet, a to především nepřítele,“ řekl pro ParlamentníListy.cz Luboš Zálom, lídr kandidátky za Svobodné a Soukromníky ve Středočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Makroekonom narovinu: Češi jsou v Evropě za žebráky, miliardy odchází do zahraničí a dovážet na práci Vietnamce, Mongoly, Ukrajince...
ROZHOVOR Ve srovnání s německými a rakouskými platy jsou ty české stále žebrácké, tvrdí makroekonom Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Šulc. Mnoho peněz podle něj míří do zahraničí, místo aby zůstávaly v České republice. Podotknul také, že možnosti vlády ovlivňovat situaci jsou tím nižší, čím více se připravuje o majetek v energiích i infrastruktuře a přenechává ho soukromému sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Duely senátních voleb: Sever čeká souboj siláků Šlégra a Zaremby, Konvička může změnit osud ministra
V podzimních volbách půjde do boje o post senátora přes dvě stě kandidátů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.8.2016 v 15:36, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist