Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.350x, což odpovídá cca 226.977-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Rozšmelcuju ti rypák, paznechte. Osedlám si tvou starou, píše brněnský zastupitel na internetu
Redaktor České televize Michal Cagala se na svém twitterovém profilu podělil o slovník zastupitele městské části Brno-střed Robina Kvapila (Žít Brno). A že je hodně vulgární, můžete posoudit sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Skončete jednání s Turky, vyzval rakouský kancléř. Když se to dozvěděl Juncker, tak prý zrudl a začal zuřit
Výzva rakouského kancléře Christiana Kerna k ukončení jednání Evropské unie s Tureckem rozzlobila předsedu Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. Podle Junckera by ukončení přístupových diskusí bylo vážnou strategickou chybou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Policie: Třetí kontingent se vrátil z Makedonie
V pondělí 1. srpna ve večerních hodinách se vojenským speciálem vrátilo čtyřicet českých policistů ze třetí makedonské mise, na které pobývali od 20. června tohoto roku. Protože v tu dobu makedonská armáda začala postupně předávat ochranu hranic makedonské policii a ta nebyla personálně schopna tuto činnost převzít a ochranu hranic zajistit, požádalo makedonské Ministerstvo vnitra o navýšení počtu českých policistů z původních 27 na 40.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
FOTO Klára Samková vydala další svědectví z výslechu. Možná se jí vymstí, jak proklela velvyslance Turecka
Advokátka Klára Samková byla před několika hodinami na policii, protože veřejně proklela tureckého velvyslance v ČR. Opravdu barvitě popsala, proč to udělala. Pokud by snad někdy byla za toto své počínání odsouzena, nastane prý něco krásného, na co se už teď Samková velmi těší. Jen není jisté, že se to bude líbit všem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš volá po mimořádné schůzi sněmovny. Kvůli uprchlíkům
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce mimořádnou schůzi sněmovny. Důvod? Přijímání migrantů do Česka. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Libor Rouček: Donald Trump je ostuda Ameriky. Savčenková hladovkou nic nedosáhne, pouze se ztrapní
EVROPAN LIBOR ROUČEK Již nikdy se nesmí opakovat loňské léto, kdy se do Evropy valily statisíce lidí bez jakékoli kontroly. Podle bývalého místopředsedy Evropského parlamentu Libora Roučka (ČSSD) je východiskem ze současné krize větší dohled nad potencionálními teroristy, ochrana hranic a kontrola imigrantů. Útoků Islámského státu bychom se ale zaleknout neměli. Francouzi také nechodí méně na fotbal a my bychom se prý měli chovat podobně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec se vyjádřil k temným předpovědím o policii
Po startu nové Národní centrály proti organizovanému zločinu odešlo od policie pět policistů. Další dva nebo tři odchod oznámili. Novinářům to dnes řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Vznik nového útvaru vyvolal roztržku uvnitř vládní koalice mezi ČSSD a hnutím ANO, které hrozilo odchodem z vlády, nelíbil se ani státním zástupcům. Podle Chovance zatím nový útvar funguje velmi dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vražda v Londýně: Pachatelem byl Somálec
Muž, který v centru Londýna usmrtil šedesátiletou ženu a další čtyři lidi zranil, do Velké Británie přijel z Norska, jehož je občanem. Devatenáctiletý mladík, kterého již zadržela policie, původem pochází ze Somálska, uvádí britská BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Starosta Ježené prý čelí obvinění. Kvůli obecní louce
Starosta Ježené na Jihlavsku podle informací dnešního Jihlavského deníku čelí trestnímu stíhání kvůli prodeji zhruba dvouhektarové louky bez řádného odsouhlasení zastupitelstvem. Vyšetřovatelé ho podle deníku obvinili ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinností při správě cizího majetku. Hrozí mu trest od šesti měsíců do pěti let vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jestli tohle Michal Hašek přežije... Sranda z hejtmana, lidová tvořivost úřaduje
Existuje Lucie Proutníková, nebo neexistuje? Kdo léta mluvil za jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD)? O tom už se několik dní spekuluje. A tak samozřejmě už přišla na řadu i lidová tvořivost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jasná čísla: Počet zatčených uprchlíků. Včetně napadení dívek a znásilňování
Britský deník The Express zveřejnil šokující policejní statistiky, podle kterých bylo v průběhu jednoho roku v Anglii a Walesu zatčeno 900 syrských uprchlíků. Někteří z nich znásilňovali, a dokonce také zneužívali děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
To je dotační podvod, paní Marksová. Noviny píší o dřívějších aktivitách ministryně
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) má podle čtvrteční MF Dnes problém. Ještě než se stala členkou vlády, působila ve správní radě firmy, ze které zmizely dvě desítky milionů korun. A doteď se neví, kde jsou. Podle policie firma spáchala dotační podvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zelení vyzývají Českou poštu: Nenuťte zaměstnance nabízet finanční produkty
Vyzýváme vás, abyste zastavili aktivní nabízení finančních produktů na České poště, za nímž se často skrývají tvrdé donucovací metody uplatňované na zaměstnance a zaměstnankyně České pošty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Novinka: Uprchlíci platí převaděčům, aby je z Evropy dostali zpět do Turecka
Zatímco Německo je mezi uprchlíky považováno za zemi zaslíbenou, o Řecku si mnozí z nich myslí pravý opak. Jak uvádí agentura Reuters, někteří syrští uprchlíci dokonce platí převaděčům, aby je dostali zpět do Turecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Londýn: Jeden pobodaný, pět zraněných. Prý blázen, možná terorista
Jednu oběť a pět zraněných má na svědomí devatenáctiletý muž, který se oháněl nožem v centru Londýna. Podle stanice BBC byl mladík na místě zadržen. Vyšetřovatelé hovoří o jeho špatném duševním zdraví, nevyloučili však ani možný teroristický útok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Porvali se uprchlíci, létaly židle. VIDEO z Německa
K velké rvačce došlo v čekárně Spolkového úřadu pro migraci v Dortmundu. Nejprve se pohádali migranti ze Sýrie a Libanonu, spor však velmi rychle eskaloval a v závěru, jak je vidět na videu, létaly i židle. O incidentu informoval server Rp-online.de.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Občany motivuje vlastenectví, pochvaloval si armádní poradce záložáky
Externí poradce náčelníka generálního štábu Armády ČR kapitán Ludvík Cimburek ve středečních Událostech, komentářích České televize prozradil, proč se dnes hlásí do aktivních záloh víc zájemců než v minulosti. Prozradil, že vojáci aktivní zálohy mohou být za určitých okolností vysláni i na zahraniční mise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Potřebujeme změny financování školství?
Změna zákona musí řešit palčivý problém. Zdálo by se tedy, že současná podoba financování regionálních škol je natolik neúnosná, že vyžaduje razantní řešení, když ho ministryně školství Sněmovně předkládá. Jenže tak to vůbec není. Nalejme si čistého vína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
FOTO Václav Havel promlouvá k lidu na této akci. Podívejte se
REPORTÁŽ K nedožitým osmdesátinám Václava Havla byla v bývalém protiatomovém krytu v Brně pod Špilberkem otevřena výstava Václav Havel – Politika a svědomí, kterou připravil Ústav pro studium totalitních režimů ČR ve spolupráci s Českými centry a Knihovnou Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
FOTO Děkuji ti, Miloši. Andrej Kiska se přivítal s Milošem Zemanem. Tak vroucně, že byste to nečekali
Prezident České republiky Miloš Zeman se setkal se svým slovenským protějškem Andrejem Kiskou. A jejich setkání na druhé straně zeměkoule – v dějišti letních olympijských her v Rio de Janeiru – začalo srdečným objetím hned při vystupování Zemana z vozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Paroubek: Existuje vůbec u nás ochrana spotřebitele?
Jsme opravdu zvláštní země. Vláda, kterou vede levicová sociální demokracie, se prakticky nezajímá o ochranu spotřebitele. Mimo jiné také proto, že by se okamžitě dostala do rozporu s dnes hlavním činitelem vlády, kterým je oligarcha a vlastník oligopolu v oblasti zemědělství a potravinářského průmyslu Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil se rozhádal s Milošem Zemanem. Chce prý z nás udělat Divoký západ
Někdejší senátor za ČSSD a zakladatel Přátel Ruska v České republice Jiří Vyvadil napřed vychválil prezidenta Zemana za to, jak v 90. letech minulého století pozvedl ČSSD. Bylo to prý skvělé, když se podíváme, jak „šílená“ je současná koaliční vláda sociální demokracie, ANO a lidovců v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). To však nic nemění na tom, že některé nápady Miloše Zemana nejsou dobré. Třeba snaha udělat z Česka Divoký západ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Režisér Clint Eastwood naložil Clintonové i všem, kteří ji chtějí volit. Padla i slova o rozmazlené generaci
Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump si zatím v Hollywoodu nezískal příliš příznivců. Herci a celebrity ve většině případů vyjadřují podporu Hillary Clintonové. Výjimkou však je představitel nesmlouvavých drsných mužů Clint Eastwood.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Merkelová je jako Hitler, taky zničila celou Evropu. Železná starostka z Ostravy otevřeně promluvila o tom, jak je Evropa ztracená
ROZHOVOR Loni byl na nějaká bezpečnostní opatření ještě čas, dnes už ho nemáme, a pokud turecký prezident Erdogan vypoví smlouvu o zadržování uprchlíků, jsme v Evropě ztraceni, myslí si někdejší senátorka a dlouholetá starostka známých ostravských obvodů Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková. K tomu pak ještě dodává: „K nám se pak dostanou i lidé naprosto nepřizpůsobiví, včetně radikálů. Opravdu bychom měli zabezpečit hranice, ploty, dráty, armádou, no prostě, vším co bude možné. Raději budu stát fronty na přechodech, než abychom s bezpečností dopadli tak, jako v sousedním Německu,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Rosatom podepsal s francouzským Alstomem jednu z největších dodavatelských smluv pro jadernou elektrárnu Hanhikivi
Ruská společnost Rusatom Energo International podepsala minulý týden smlouvu s francouzsko-americkou společností Alstom na výrobu a dodávku turbogenerátoru pro finskou JE Hanhikivi. Elektrárna s jedním reaktorem VVER-1200 má vzniknout do roku 2024.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman může být spokojen. Finanční policie se vrací, oznámil Chovanec
Dalším krokem v reorganizaci policejního sboru bude vytvoření finanční policie v rámci Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ), a to od 1. ledna příštího roku. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube doplnil, že Centrála se bude muset ohledně daňové trestné činnosti dohodnout na rozdělení práce s celníky, jejichž kompetence se nedávno rozšířily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nevolený úředník kritizuje prezidenta Zemana ohledně názorů k přijímání migrantů
Evropský komisař pro digitální ekonomiku Günther Oettinger z Německa kritizoval v rozhovoru s německým rádiem ffn prezidenta Miloše Zemana ohledně jeho výroků k přijímání imigrantů v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Český rozhlas odvysílá exkluzivní dokument o syrské plavkyni, převezme ho i britská BBC
Z rozbombardovaného Damašku až na olympijské hry do Ria – taková byla cesta Yusry Mardini, osmnáctileté syrské plavkyně. Den před startem letních olympijských her v Rio de Janieru odvysílá Český rozhlas na stanici Radiožurnál exkluzivní dokument o jejím životním příběhu. Yusra je součástí týmu uprchlíků na olympijských hrách a její odvaha a statečnost dojala celý svět. Dokument od Českého rozhlasu převezme a odvysílá i britská BBC. Mezi oběma veřejnoprávními médii jde o mimořádnou a první spolupráci tohoto druhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Kvůli ochraně hranic se změnily podmínky u soukromých letů
Informace pro velitele letadel souvisejí s nabytím účinnosti zákona č. 191/2016 Sb. o ochraně státních hranic České republiky a o změně souvisejících zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Chtěli byste raději zvýšit důchody nebo pomáhat rodinám s dětmi? Češi odpovídají
Češi, Moravané a Slezané od svého státu podle všeho očekávají, že jejich stát pomůže mladým rodinám spíš než seniorům. Občané jsou dále kritičtí proti zvyšování sociálních dávek. Ukázal to červnový průzkum agentury STEM, podle něhož jsou také občané rozděleni na dva takřka stejně velké tábory, pokud jde o to, zda investovat do zvyšování sociálních dávek, nebo do ochrany přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Káží vodu, pijí víno. Prý je vše čisté jako Babišova košile na předvolebních plakátech
Výběrová řízení bez soutěže, káží vodu, pijí víno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Zajímavá vyjádření Donalda Trumpa
Je otázkou, do jaké míry máme brát vážně vyjadřování amerického prezidentského kandidáta za republikánskou stranu D. Trumpa. V některých otázkách působí zcela nekompetentně a zmateně, v jiných naopak velmi prakticky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kandidátka na hejtmanku Brady (SZ): Nových stran se nebojím, to není naše konkurence
Pavla Brady (SZ) je přesvědčena o tom, že kraj může být mnohem aktivnější, než je. Po většinu času našeho rozhovoru nehovořila však za sebe, ale za celou kandidátku Koalice pro region. Čím jsou její kandidáti výjimeční a jak chtějí řešit problémy, které trápí občany kraje? Představitelům kraje i vlády vyčítá jejich přístup k řešení situace v OKD. Jak ale nyní pomoci nezaměstnaným? A jak zabránit tomu, aby v kraji nevznikaly další vyloučené lokality?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNÍ VIDEO Než odletěl na olympiádu, vyřídil si to Miloš Zeman s lidmi z Bruselu: Starejte se o sebe. Jste ve vleku USA
„Eurokomisař Oettinger by se měl starat o svoji práci a neplést se do věcí, kterým nerozumí,“ vzkázal německému členu Evropské komise prezident Miloš Zeman. Günther Oettinger totiž Zemana kritizoval za výroky o migrantech a odmítání kvót s tím, že prý oslabuje Evropu. Prezident to řekl v odpovědích pro internetovou TV ParlamentníListy.cz. Navíc je podle něho zahraniční politika Bruselu ve vleku USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vždyť mluví jak blázen, zírají na Trumpa. Ten pravil: USA jsou jak země třetího světa. Hillary založila Islámský stát. No a 11. září...
Republikánský kandidát na prezidenta Spojených států vystoupil se svým projevem na Floridě. Zaměřil se zejména na Baracka Obamu, který je podle něj „absolutně nekompetentní“. Clintonovou zas označil za „zakladatelku Islámského státu“. Trump tak i nadále přitvrzuje. Naráží ovšem na čím dál tím větší odpor ve vlastní straně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dělám ze sebe debila, protože se mi to vyplatí, debile. Pavel Novotný si povídá se čtenáři, napište mu i vy
Bulvární novinář a také zastupitel městské části Praha-Řeporyje Pavel Novotný usedl dnes v noci za počítač a odpověděl na desítky otázek čtenářů ParlamentníchListů.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Šárka Grossová je bez peněz. Musela po 12 letech začít pracovat
Expremiér Stanislav Gross opustil tento svět po těžké nemoci před více než rokem. Novinářům před tím prozradil, že mu pomáhá víra v Boha. Deník Blesk informuje ve čtvrtek o tom, že vdova Šárka Grossová je bez peněz. Kvůli svým dvěma dcerám prý musela jít do práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Jak to tak často u Andreje Babiše bývá - silné řeči a skutek utekl...
Předseda ODS Petr Fiala na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Senátor Papoušek pro PL: Kristus nechtěl založit náboženství. Nekázal, ať stavíme kostely. Žijeme v takovém blahobytu, až ztrácíme instinkty odvahy
ROZHOVOR Evropané žijí podle senátora Zdeňka Papouška v jakémsi blahobytu a požitcích, které západní společnost poskytuje, a tím přicházíme o instinkty zdravé odvahy a statečnosti. „A musíme být zřejmě nějak vyprovokováni, abychom si uvědomili, že nebezpečí existují, a nastavili takový systém, abychom hodnoty a svobody, na kterých naše civilizace stojí, uhájili,“ prohlásil středoškolský pedagog, sociolog a dramatik Zdeněk Papoušek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Hillary, zakladatelko Islámského státu, zasloužíte si od něj vyznamenání. Donald Trump se rozparádil před lidmi, tentokrát mimořádně
Islámský stát (IS) by měl vyznamenat Hillary Clintonovou, že je jejich zakladatelkou, uvedl republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. Podle jeho názoru totiž její práce v roli ministryně zahraničí vedla právě ke vzniku a posílení IS. Jeho slov si všímá server PrvníZprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Ve Francii bourali kostel, který bránili lidé v čele s knězem. Zapojila se i Le Penová
Pouhý den po pohřbení kněze zavražděného islamisty se do centra pozornosti Francouzů dostal další kněz. Tentokrát jde o muže, který zorganizoval protest proti zbourání kostela Sainte Rita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rusko bojuje proti Islámskému státu? Jefim Fištejn z obrazovky ČT vysvětlil, že je to úplně jinak
Hostem Světlany Witowské v pořadu Interview ČT24 byl komentátor Jefim Fištejn. Tématem byly především teroristické útoky a Islámský stát. „Teroristické útoky se stávají rutinou,“ zmínil mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Exekutorská komora je ve věci tarifu připravena iniciovat ústavní stížnost
Dnes končí lhůta pro předložení připomínek k návrhu změn tarifní vyhlášky Ministerstva spravedlnosti, která nově určuje odměny soudních exekutorů. Exekutorská komora v rámci připomínkového řízení zejména rozporuje nevhodný přístup, kdy ministerstvo přistoupilo k úpravě odměňování exekutorů, aniž by jej řešilo v kontextu s dalšími právními předpisy, především s připravovanou novelou exekučního a občanského soudního řádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad: Etický kodex obchodníka čeká aktualizace
Etický kodex obchodníka v energetických odvětvích (Etický kodex) byl poprvé vydán v roce 2012. Po čtyřech letech působení ho čeká aktualizace. Zohledněny budou legislativní změny, především nový občanský zákoník, energetický zákon a zákon o ochraně spotřebitele, a také praktické zkušenosti. Ty Energetický regulační úřad (ERÚ) čerpá mj. z podnětů, stížností a požadavků zákazníků a spotřebitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Výtrysk nadšení Jakuba Jandy: To je nádherný. Tady vidíte, jak funguje ta chobotnice
Kauza kolem záhadné falešné mluvčí Jihomoravského kraje Lucie Proutníkové a následné zmínky ohledně ParlamentníchListů.cz přiměly Jakuba Jandu z think-tanku Evropské hodnoty k rozsáhlé reakci. Janda má radost, konečně se podle něj ukázalo, jak funguje dezinformační chobotnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 19:34, zobrazit podobné
ODS: Sociální bydlení musí být pouze pro ty, kdo se chtějí vrátit do normálního života
Ministerstvo práce a sociálních věcí poslalo do vnitřního připomínkového řízení zákon o sociálním bydlení. Nová legislativa zavádí obcím povinnost přidělit sociální byt potřebné osobě, stejně tak lze obec penalizovat za to, když tak neučiní. Občanští demokraté varují, že úprava znamená pro obce obrovské komplikace a zároveň nahrává těm, kteří na sociálních dávkách parazitují. Proto představili vlastní návrhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Přivedli jste sem vrahy, patříte před soud, vychrlil čtenář na Teličku. Ten mu vysvětlil, že on za nic nemůže
Z PROFILŮ Europoslanec Pavel Telička (ANO) usedl k počítači a odpověděl na několik dotazů serveru ParlamentníListy.cz. Vyjádřil se mimo jiné k otázce, zda by europoslanci neměli být hnáni před soud za to, že neochránili své evropské spoluobčany, kteří je volili. Místo ochrany spoluobčanů nechali do Evropy přivést další migranty, kteří mohou představovat bezpečnostní riziko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Haškova „kauza mluvčí“ pokračuje. Už je to prý pro hejtmana velmi nepříjemné
Kauza nejasné komunikace jihomoravského hejtmana Michala Haška má další pokračování. Začala ve chvíli, kdy deník MF DNES začal pátrat po identitě Lucie Proutníkové, která několik let vystupovala za Jihomoravský kraj a jeho jménem rozesílala novinářům tiskové zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Jitrnice z Hradu, kreténi, xenofobní banda zaprděnců, řádil u nás bulvárník Novotný. Táňa Fischerová má prý podobný názor, ale takto by to nikdy neřekla
„Jeho slovník patří k jeho provokacím. Baví ho to a užívá si to. I když máme podobný názor, záleží také na způsobu, jakým jej vyjadřujeme,“ tvrdí na konto bulvárního novináře Pavla Novotného herečka, moderátorka a také politička Táňa Fischerová. Novotný totiž v minulých dnech ParlamentnímListům.cz poskytl otevřený rozhovor o islámu, o migrantech, ale i o stavu médií v ČR. Ten však dokázal napěnit krev v žilách nejednoho čtenáře, protože v něm byla slova jako kreténi, tupci z venkova, či česká huba mastná od tlačenky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Průzkum Ipsos: Podle Evropanů je brexit špatným rozhodnutím pro Velkou Británii i pro Unii
Z výzkumu agentury Ipsos v 16 zemích vyplývá, že občané vybraných zemí EU se shodují na tom, že je Brexit špatným rozhodnutím pro EU (58 %) a pro Velkou Británii (55 %). 50 % populace zemí EU zahrnutých ve výzkumu má obavy z důsledků Brexitu pro jejich vlastní zemi, nejvíce pak Poláci, konkrétně 58 % z nich. Podobný výzkum na důsledky Brexitu, tedy vystoupení Velké Británie z EU, realizoval Ipsos i v České republice. Dvě třetiny Čechů jsou přesvědčeny, že bude mít Brexit negativní dopad na EU. 44 % populace očekává negativní dopad na ČR, 10 % pozitivní dopad a 46 % žádný dopad Brexitu neočekává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš si o sobě přečetl ošklivé věci v německých novinách a sedl k počítači. Jde prý jasně o objednávku od nás
Článek z dnešního vydání německého týdeníku Die Zeit, který se zabývá střetem zájmů ministra financí Andreje Babiše (ANO), je podle něho účelový a plný lží. „Text jen recykluje útoky na mou osobu a je buď napsán na zakázku PR agentury z Česka, nebo je to pokračující tlak ze strany proevropských médií, kterým vadí moje komentáře k uprchlické krizi,“ uvedl Babiš v prohlášení zaslaném médiím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Papež František versus Dominik Duka
Papež František při své návštěvě Polska opět prokázal, že je zřejmě nejvýznamnější osobností současného světa. Je duchovním i formálním vůdcem velké křesťanské komunity, katolické církve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Novela zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů se nedotkne výsluh
Na základě závazku uvedeného v koaliční smlouvě připravilo Ministerstvo vnitra novelu zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. Návrh zaslalo 1. srpna 2016 do meziresortního připomínkového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Počet firem, které nahlásily hromadné propouštění, v červnu klesl
V červnu 2016 nahlásilo hromadné propouštění celkem pět zaměstnavatelů. Tento krok se dotkne 115 jejich zaměstnanců. Nejvíce lidí, které zaměstnavatelé v nadcházejících měsících propustí, pracuje v Plzeňském, Středočeském a Libereckém kraji. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Česká národní banka ponechává úrokové sazby beze změny, potvrzuje kurzový závazek
Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání rozhodla ponechat úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na 0,05 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 0,25 %. Bankovní rada ČNB také rozhodla nadále používat devizový kurz jako další nástroj uvolňování měnových podmínek a potvrdila závazek ČNB v případě potřeby intervenovat na devizovém trhu na oslabení kurzu koruny tak, aby udržovala kurz koruny vůči euru poblíž hladiny 27 CZK/EUR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Linhart (STAN): Když se řeší kraviny, není čas na podstatu
Skoro už mě ani nebaví číst noviny či koukat na televizi. Každý den tam vidím věci, které absolutně nechápu. Jistě v tom nejsem sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Platforma poslanců chce odstoupení od smlouvy EU s Tureckem
Platforma na obranu evropské kultury, kterou tvoří poslanci a senátoři z různých klubů, chce co nejdřív zařadit na jednání Sněmovny bod na téma Migrace a odstoupení od smlouvy Evropské unie s Tureckem, uzavřené 18. března tohoto roku. V dnešní tiskové zprávě to uvedl zakladatel platformy poslanec ANO Zdeněk Soukup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Když je někdo zločinec, má kolem sebe zločince. Radim Jančura pro PL nejdrsněji účtuje s Michalem Haškem za „kauzu mluvčí“
Rozruch kolem případu neexistující mluvčí jihomoravského hejtmana Michala Haška rozčílil i jeho dlouholetého kritika, podnikatele Radima Jančuru. Kraj by podle něj měl svou propagaci zajistit sám, a ne si na to z veřejných peněz sjednávat podivné osoby s fiktivní identitou, jejichž reálný přínos v PR oblasti je navíc sporný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Průzkum STEM: Lidé by spíše podpořili rodiny s dětmi než zvyšování důchodů pro staré lidi
Podle červnového výzkumu STEM by mírně nadpoloviční většina lidí (56 %) spíše podpořila rodiny s dětmi, než by zvyšovala důchody pro staré lidi. Jasná většina občanů (70 %) požaduje od státu, aby se především zabýval rozšiřováním sociálních služeb namísto zvyšováním sociálních dávek. V názoru na to, zda více investovat do ochrany životního prostředí nebo zvýšit různé sociální dávky, je veřejnost rozdělena do dvou vyrovnaných táborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Česká televize: O české vědě, krajině i dynastii Habsburků
Šest premiérových cestovatelských cyklů a šest pořadů o české společnosti nabídne v nové sezoně Česká televize. Vedle nových řad úspěšných formátů se tak na obrazovce objeví například příběhy zásadních objevů českých vědců, portréty našich známých i neznámých filantropů, putování po stopách rodu Habsburků nebo jízda po českých ekofarmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
O údajných nebezpečí teroristického útoku v nákupním středisku policie ví. Vesměs jde o hoaxy
V posledních měsících se Policie České republiky zabývá různými zprávami, které se objevují zejména na sociálních sítích. V těchto zprávách jsou popisovány různě modifikované příběhy. Například, že občan najde peněženku s penězi, vyhledá jejího majitele, kterým je vyznavač islámského náboženství, a peněženku mu vrátí. Majitel peněženky mu v rámci poděkování sdělí, aby po určitý časový úsek nechodil na určitá místa (např. do konkrétního obchodního domu), či aby nejezdil hromadnou dopravou (např. konkrétní linkou metra).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Koalice Piráti a Strana zelených podala kandidátku v Ústeckém kraji
Koalice Pirátů a Strany zelených se s definitivní platností zúčastní voleb do krajského zastupitelstva na podzim roku 2016. Plně obsazenou kandidátku podpořila i řada nestranických osobností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu: Web o výzkumu se podařilo oproti předešlé verzi vylepšit
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) vítá opětovné zprovoznění důležitého informačního systému pro výzkum a vývoj. Před více jak dvěma měsíci bylo oznámeno ukončení původní verze webu, které však zástupci SP ČR odmítli a požadovali rychlé řešení při jednání vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace a na předsednictvu tripartity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Babiš škudlí výběrově
Na někom Babiš škudlí, jinému dává peníze po velkých cirátech, dalšímu by nejraději nedal nic... V minulých dnech jsme se dověděli, že se položka státního rozpočtu pro ministerstvo obrany meziročně zvýší o deset procent, tedy o více než pět miliard korun. Na ministerstvu vnitra však takové veselí zřejmě nezavládne…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
LN varují čtenáře: Trumpovi je jedno, jak se Evropa dohodne s Ruskem a co se stane s Pobaltím. Jeho voličům také
Redaktor časopisu Newsweek Daniel Anýž v komentáři pro čtvrteční Lidové noviny konstatoval, že americkým voličům Donalda Trumpa je v podstatě jedno, zda a jak se Evropa dohodne s Ruskem. Na prvním místě je pro ně osud Spojených států. Každý ať se o sebe postará, jak umí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Čína nás skupuje a Putin z nás má srandu. Tereza Spencerová poukazuje na nový a velmi blízký vývoj, ze kterého by v Bruselu ani dutat neměli
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Turecký prezident Erdogan míří za Putinem do Petrohradu a „naši“ v Bruselu by se měli začít bát, poukazuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta zároveň rozebírá skutečný rozměr hnutí exilového tureckého klerika Fetullaha Gülena, podporovaného údajně CIA a silně nenáviděného tureckou vládou. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz též Spencerová komentuje pokračující boje u syrského Aleppa či „komediální“ průběh předvolební kampaně v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
O uprchlících bude občanům vyprávět soukromá firma, navrhuje vnitro
Ministerstvo vnitra pod vedením statutárního místopředsedy ČSSD Milana Chovance hledá PR agenturu, která vymyslí způsob, jak lidi realisticky informovat o migrační krizi, píše server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
České dráhy se budou podílet na dopravě návštěvníků do Olympijského parku RIO-LIPNO
Olympijský park Rio-Lipno 2016 očekává návštěvu desítky tisíc návštěvníků. Vlaková doprava bude pro značnou část z nich možností, jak se ke sportovištím dostat. Ve dnech 4. – 23. srpna se proto změní jízdní řád na tratích České Budějovice – Černý Kříž a Lipno nad Vltavou – Rybník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Migrace znovu a znovu
Vyjádření prezidenta Zemana je jasné a postoj k migraci je stále stejný, tj. žádný nelegální imigrant a jasná ochrana vnějších hranic Schengenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vědec Atapana, propíraný za rasismus: My běloši jsme tu jako stádo na odstřel. Platíme lumpy, kteří nás chtějí zabít. Západ nás zaprodal
ROZHOVOR Němci vždy všechno přeháněli, vždy jsou precizní, a tak jak přeháněli zlo, tak teď přehánějí dobro. Upozorňuje na to Mnislav Zelený Atapana, jehož nedávné tvrdé odsouzení doširoka otevřené náruče migrantům bez ohledu na rizika mu vyneslo reakce obviňující ho z rasismu. Etnolog, který podnikl řadu výprav mezi indiány Latinské Ameriky a v letech 1996 až 2001 byl velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru, však tvrdí, že nemá nic proti žádné rase, ale jde mu o to, aby byla zachována naše kultura, dodržovány naše zákony a způsob života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec prozradí, jak policie ochrání občany před možnými útoky
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a policejní špičky dnes na tiskové konferenci zveřejní podrobnosti k plánu na ochranu takzvaných měkkých cílů. Jde o místa s vysokou koncentrací osob, která nejsou trvale chráněna a jsou snadno dostupná. Plán předpokládá, že policisté budou muset převzít větší odpovědnost za bezpečnost na privátních akcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Byrokratický Otesánek je nenasytný
Naše vláda by se bez uzardění mohla nazvat vládou byrokratického stavu, neboť ten je asi jedinou skupinou, která pod jejím vládnutím vzkvétá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
První pořad pro slyšící i neslyšící děti a dalších deset vzdělávacích formátů na Déčku
Během tří let odvysílala Česká televize na svém dětském programu takřka 16 tisíc premiérových pořadů a výrazně rozšířila nabídku zábavně vzdělávacích pořadů. Právě v tomto trendu bude Déčko pokračovat i v následující sezoně, kdy představí jedenáct nových cyklů zaměřených například na jazyky, bezpečnost, techniku, historii, přírodu nebo pohyb a hudební výchovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
V Praze 10 čekejte od pondělí dopravní omezení
Od pondělí 8. srpna bude na komunikacích V Olšinách a Úvalská v Praze 10 z důvodů stavebních prací omezen provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Policie splnila můj úkol. Jsme tady pro pořadatele
Dnes se uskutečnila tisková konference ke koordinaci systémové ochrany měkkých cílů a k zahájení činnosti Národní centrály proti organizovanému zločinu. Ochrana měkkých cílů a hranic je důležitým aspektem boje s terorismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Tiso (TOP 09): Nikdy jsem nic podobného nedělal. Po telefonu vysvětlujeme voličům význam říjnových voleb
Kandidát do senátu Tomáš Czernin, lídr kandidátky do krajských voleb Petr Tiso i další politici TOP 09 oslovují voliče ve středních Čechách a zvou je k volbám i telefonicky. Call centrum TOP 09 bude fungovat až do voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zelení už nesází jen na ekologii, stali se ochránci pošťáků. Je to předvolební kampaň, říká pošta
Strana zelených kritizuje, že zaměstnanci České pošty musí lidem nabízet i výherní losy nebo zřizování bankovních účtů či pojištění.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 4.8.2016 v 19:36, zobrazit podobné
Lži, lži a zase lži. Kolem peněz zeleného politika Čáslavky je opět veselo
ParlamentníListy.cz vydaly v úterý materiál o příjmech pražského politika Strany zelených Martina Čáslavky. Jednalo se o jeho angažmá ve společnosti 4-Majetková. Ta následně reagovala prohlášením, v němž uvádí, že článek obsahuje chyby. Redakce nyní přináší vyjádření předsedy dozorčí rady 4-Majetková a někdejšího starosty Prahy 4 Pavla Caldra. Jeho slova staví situaci do zcela jiného světla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Železniční trať ve směru na Žatec a Rakovník čeká výluka
V pondělí 8. srpna bude od 7 do 14 hodin výluka v železniční zastávce Obrnice. České dráhy proto nahradí vlaky jedoucí v úseku Most – Obrnice a opačně náhradní autobusovou dopravou. Výluka se týká tratí Most – Rakovník (číslo 126) a Most – Žatec západ (číslo 123).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Hipstýrek s jointem na koloběžce, kraviny bezolovnatých kávovarů. Aleš Brichta odpovídá nejnovějšímu Zemanovu vyzyvateli
Lékař Marek Hilšer z Chomutova oznámil, že se hodlá zúčastnit prezidentského klání a hodlá v něm porazit stávajícího prezidenta Miloše Zemana. Nelíbí se mu totiž, jak se stávající hlava státu vyjadřuje o Číně, Ukrajině, Rusku, ale i o uprchlících. Nevidí např. důvod k tomu, stavět v Evropě ploty. To už tu bylo, zdůrazňuje. Tím však zvedl ze židle Aleše Brichtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Dřív jsem se bál čertů, teď se bojím politiků, co nás vedou do záhuby. Zdeněk Troška promlouvá o tom, jak láskou k bližnímu zničíme sami sebe
Slavný český režisér Zdeněk Troška se znovu vyjádřil k uprchlické krizi. Jako malý se prý bál čerta, ale teď se bojí něčeho jiného – politiků, kteří podle jeho názoru naplňují předem připravený plán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Denně dochází na našich silnicích k téměř čtyřiceti případům spojeným s alkoholem za volantem
Přestože za loňský rok došlo k 4 500 dopravním nehodám způsobených pod vlivem alkoholu, při kterých bylo usmrceno 62 osob a přes 2 200 bylo zraněno, za první pololetí tohoto roku došlo denně v průměru k 37 přestupkům či trestným činům spojených s alkoholem a návykovými látkami za volantem. Celkově se tak za první pololetí jedná o 6 712 případů. Ve více než polovině případů (2 348), měli řidiči v krvi více než 1 promile alkoholu, dopustili se tak trestného činu. V dalších 2 299 případech šlo o přítomnost méně než jednoho promile v krvi, dalších 1 558 řidičů se odmítlo podrobit vyšetření, zda nebyli v době řízení pod vlivem právě některé z návykových látek. Ukázaly to statistiky z centrálního registru řidičů za první pololetí tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Batelka (BPP): Úvaha o svobodě slova a projevu aneb Dvě věty, které říkají vše
Úvaha o svobodě slova a projevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj radí návštěvníkům Olympijského parku Rio - Lipno 2016, jak se dopravit
Řidiči, kteří se vypraví vlastními auty do jižních Čech s cílem zavítat do Olympijského parku Rio – Lipno v Lipně nad Vltavou, mohou využít tři hlavní trasy. A to ve směrech od Českých Budějovic, Vimperka a Netolic. Alternativou jsou veřejné autobusové i vlakové spoje. Olympijský park, coby finále projektu Jižní Čechy olympijské, zahájí provoz v pátek 5. a potrvá do neděle 21. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Policie začala kontrolovat 15 hraničních přechodů s Německem
Policie začala 1. srpna s kontrolami u hranic s Německem. Zaměřuje se na 15 přechodů, kde několikrát denně dělá namátkové kontroly. Nelegální migrace bezpečnost země neohrožuje, řekl dnes novinářům šéf cizinecké policie Milan Majer. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Ve Francii bourali kostel, který bránili lidé v čele s knězem. Zapojila se i Marine Le Penová
Pouhý den po pohřbení kněze zavražděného islamisty se do centra pozornosti Francouzů dostal další kněz. Tentokrát jde o muže, který zorganizoval protest proti zbourání kostela Sainte Rita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): HUexit aneb Další země zřejmě směřuje ven z Evropské unie
V Maďarsku byl proveden průzkum veřejného mínění v otázce postojů občanů k ilegální imigraci. Výsledky jsou jednoznačné a ukazují, kam zřejmě bude země po říjnovém plebiscitu v otázce přerozdělovacích kvót dále směrovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jedenáct Čechů loni požádalo o azyl v Německu. Takhle dopadli
Nejen běženci ze Sýrie, Iráku nebo Afghánistánu žádají v Německu o azyl, ve výjimečných případech se o něj ucházejí i občané České republiky. Loni jich bylo 11, neuspěl ani jeden. Letos zatím žádný Čech o azyl ve spolkové republice nepožádal, sdělil ČTK Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Krajský soud v Plzni rozhodl o vazbě prvního Čecha, který chtěl k IS
Krajský soud v Plzni dnes rozhodl o stížnosti Čecha proti vazbě, kterou na něj uvalil 20. července Okresní soud Plzeň-jih kvůli podezření, že se chtěl přidat k teroristům organizace Islámský stát (IS). Verdikt nezveřejnil, nejdřív ho musí sdělit krajskému státnímu zastupitelství, obviněnému a jeho právníkovi. Po neveřejném zasedání to ČTK řekl mluvčí soudu David Ungr. Muž je obviněný z pokusu o teroristický útok, hrozí mu pět až 15 let vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda souhlasí s ochranou oznamovatelů korupce
V šesti zákonech, hlavně v zákoníku práce či služebním zákoně, chce ministr Jiří Dienstbier zakotvit jednoznačnější ochranu oznamovatelů korupce. Navrhovaná novela, která byla rozeslána do připomínkového řízení, by podle návrhu měla platit od roku 2018, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Mítink po měnověpolitickém jednání bankovní rady můžete sledovat on-line
Česká národní banka avizuje dnešní přímý přenos z tiskové konference po měnověpolitickém jednání bankovní rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL): Předlužený Liberec přišel o miliardy, které mu chybí. Sobotka z ODS byl v senátu dvacet let, aniž by pomohl
Korytář chce předluženému Liberci pomoci i jako senátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Donbas: Pozorovatelé OBSE agresivně obtěžováni opilými ozbrojenci. Neví se, zda Ukrajinci, či separatisty
Pracovníci „Speciální monitorovací mise“ Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) byli nakrátko zadrženi v ukrajinské Luhanské oblasti. Ozbrojený muž jim rusky poručil, aby vystoupili z automobilu, a namířil na ně zbraň. O incidentu na svých webových stránkách informuje sama OBSE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Parní expres Českých drah zamíří na tradiční Křivořezání a do muzea v Lužné u Rakovníka
V sobotu 6. srpna vypraví České dráhy parní vlak v čele s lokomotivou 464.102 „Bulík“ na tradiční řezbářské sympozium Křivořezání na hradě Křivoklát. Parní vlak bude začínat na nádraží v Praze-Braníku a z Křivoklátu bude dále pokračovat přes Rakovník až do Lužné u Rakovníka, kde si mohou zájemci prohlédnout železniční muzeum Českých drah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
O uprchlících bude občanům lidem vyprávět soukromá firma, navrhuje vnitro
Ministerstvo vnitra pod vedením statutárního místopředsedy ČSSD Milana Chovance hledá PR agenturu, která vymyslí způsob, jak lidi realisticky informovat o migrační krizi, píše server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Diagnóza? Nejistá současnost
Jsme již za druhou polovinou druhé dekády nového století i tisíciletí. Na začátku roku 2000 nám tehdejší euforie z nového milénia nabízela pocit bezpečí a svět bez starostí. Rozvoj, který nastal s nárůstem moderních technologií, jejž můžeme datovat právě do onoho roku, má dopad na nás všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Myslíte si, že v Rusku kandidují ve volbách jen lidé od Putina? Zde představujeme partaj člověka, který nemůže prezidentovi opravdu přijít na jméno
V Rusku se chystají na podzim parlamentní volby a v českých médiích se píše spíše o tom, jak prezident Vladimir Putin a jeho strana Jednotné Rusko šikanují opozici. Analytička Veronika Sušová-Salminen proto čtenářům ParlamentníchListů.cz představuje nejzásadnější opoziční strany a hnutí, které budou usilovat o průnik do parlamentu. Dnes je to hnutí PARNAS bývalého premiéra Michaila Kasjanova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Česká centra: Vzdušnou čarou 70 let - sedmdesáté výročí prvního letu polských aerolinií na lince Praha-Varšava
Dne 7. 8. 1946 se uskutečnil první let Polských aerolinií na lince Praha – Varšava. Sedmdesáté výročí slaví zástupci letecké společnosti LOT Polish Airlines v Českém centru Praha ojedinělou výstavou nazvanou Varsava z LOTu ptaka Velkoformátové fotografie polského fotografa a kameramana Macieje Margase budou k vidění v galerii Českých center v Rytířské ulici od 5. do 26. srpna 2016. Organizátorem výstavy jsou Česká centra a Polské aerolinie (LOT).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Na olympiádě se představí české firmy, které již působí v Brazílii a Latinské Americe nebo se tam snaží prosadit
V pátek 5. srpna budou v Riu de Janeiro zahájeny XXXI. letní olympijské hry, na nichž bude bojovat o medaile i 106 českých sportovců. Vedle nich se ale v Brazílii představí i více než padesátka špičkových českých firem ze všech průmyslových oborů. Stane se tak v rámci prezentace českého průmyslu, kterou organizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu v Českém domě v Riu od 5. do 21. srpna 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Hlasuji pro návrhy, které vrací pravomoci členským státům nebo které rozšiřují svobodu lidí
Europoslanec Petr Mach (Svobodní) v období mezi červencem 2015 a červnem 2016 celkem 17x vystoupil na plénu EP s projevem, položil 11 písemných otázek na Komisi a Radu a dostal odpověď na 10 z nich. Hlasoval celkem 293x (hlasování bylo samozřejmě v celkovém součtu více, ale ve výročním dokumentu rozebírá celkem 293 hlasování; nejsou zde zmíněna hlasování o jednotlivých dílčích částech návrhů), z toho 209x proti, 57x se zdržel a 27x hlasoval pro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Volby v Rusku: Plakáty vám nevylepíme, nasadíme proti vám dvojníka. A stejně na vás lidi kašlou, vzkazuje Putinův systém opozici
Parlamentní volby v Rusku se staly jakýmsi „státním svátkem“, píše pro Deutsche Welle politoložka Petra Styova. „V duchu sovětských tradic nemají volby téměř žádný význam, spíše představují jakýsi ojedinělý typ státního svátku, který lidi slaví v září poté, co se vrátí ze svých chat,“ míní politoložka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): V oblasti školství odmítáme násilnou inkluzi. Naopak si vážíme péče pedagogů na speciálních školách
Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura (SPD) a Strana práv Občanů (SPO), jejímž čestným předsedou je prezident Miloš Zeman, je nejsilnější koalicí, která prosazuje změnu postoje České republiky k uprchlické krizi i změnu politiky vůči EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na změnu vedení dopravy v rámci opravy dálnice D1 v km 199,3 až 204,6 ve směru na Vyškov
Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na změnu vedení dopravy v rámci opravy dálnice D1 v km 199,3 až 204,6 ve směru na Vyškov. Oprava je rozdělena na pět etap a potrvá do poloviny listopadu. Jedná se o opravu předposledního úseku dálnice D1 mezi Brnem a Vyškovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist