Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.039x, což odpovídá cca 210.749-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Trump padá, kampaň se mu hroutí, psala média po kandidátových slovech o Krymu. A pak vyšel tento průzkum...
Náskok demokratické prezidentské kandidátky Hillary Clintonové před jejím republikánským soupeřem Donaldem Trumpem se v USA snížil na pouhá tři procenta a od pondělí poklesl o osm procentních bodů. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Podhoubí Islámského státu. Historik z KSČM Skála objevil studii, o které se nemluví
Historik, publicista a místopředseda KSČM Josef Skála se zamyslel nad Islámským státem a jeho podhoubím. Na pomoc si vzal například slova profesora Sergeje Birjukova, který uvedl, že Islámský stát je značně efektivní, ideologický, politický a sociálně-ekonomický projekt vycházející z ideje čistého islámu ze 17. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Teď ty přistěhovalce pošleme na kurs a budou z nich civilizovaní Evropané. Historik se chytil za hlavu a sepsal, jak podobná školení vždycky v minulosti dopadla
HISTORIE A SOUČASNOST OČIMA VLASTIMILA VONDRUŠKY Tradice není něco, co lze odložit jako zimník. Spisovatel a historik Vlastimil Vondruška tvrdí, že školením migrantů se problém nevyřeší a nás neochrání před návyky a postoji nepřizpůsobivých, protože to, co je správné ve světě islámu, není správné v Evropě a naopak. Školení migrantů o úctě k ženám a o našich kulturních hodnotách je tak jen pračkou, aby se mohly obrovské částky v eurech posílat do kapes aktivistů a kamarádů, kteří naprosto neužitečně školí někoho, kdo se převychovat nedá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO V ráji se setkáte se čtyřmi, pardon, třemi druhy panen... Islámské školení mužstva, které vás uvede v úžas
Internetem v poslední době koluje neobyčejně zajímavé video, na němž jeden z islámských kleriků slibuje muslimům, jak budou mít v posmrtném životě prostitutky. Muslimští posluchači fascinovaně sledují jeho výklad, kterak v jejich budoucí rajské existenci bude defilovat jedna krasavice za druhou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Francouzská starostka nastoupila na muslimské obchodníky: Buď budete prodávat vepřové a alkohol, nebo vám ten krám zavřeme
Starostka francouzského města Colombes ukázala, že si rozhodně nehodlá brát servítky a všem muslimům poslala jasný vzkaz: Buď budete ve svých obchodech prodávat vepřové a alkohol, nebo vám zavřu krám!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Lídři SPO do krajských voleb
Seznam lídrů SPO do krajských voleb (kde je SPO v koalici, tak pořadí lídrů SPO v této koalici):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Novotný (STAN): Myslí to MŠMT opravdu vážně?
Dozvěděl jsem se, že paní ministryně Valachová povolala (nebo ji byl přidělen?) do svého týmu poradců pana Karla Březinu. V posledním období je to další „pozitivní“ informace z resortu školství, kterou nám sdělují. Rovnocenná náhrada za pana Hulínského, jen co je pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ostrý spor na olympiádě. Izraelská výprava narazila na zemi, se kterou se opravdu nemá ráda
Na letní olympiádě v Riu řeší první větší mezinárodní skandál. Postaral se o něj šéf libanonské delegace Saleem a-Haj Nacoula, který odmítal pustit izraelské sportovce do autobusu před cestou na zahájení her na stadionu Maracaná. Nacoula dokonce Izraelce obvinil, že se mohli pokusit na autobus útočit. Sportovci Izraele viděli celý incident poněkud jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pohled do duše německých sluníčkářů. Takto začali řádit Zelení, když jejich spolustraník navrhl deportovat kriminálníky
V Německu se po sérii teroristických útoků stále velmi bouřlivě diskutuje o integraci a o přistěhovalecké politice vlády. Někteří politici volají po řešeních, které by byla ještě před nedávnem nepředstavitelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Michal Hašek je gauner, parazit a odporný člověk, sdělil PL.cz Andrej Babiš
„Gauner. Lhář. Politický parazit.“ Palbu té nejostřejší kritiky spustil šéf hnutí ANO Andrej Babiš na hejtmana Michala Haška. Ze židle zvedl lídr jihomoravské ČSSD vicepremiéra svým podezřením, že v kauze fiktivní tiskové mluvčí, mohou mít prsty lidé z hnutí ANO a také novináři Mafry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Babišovu holdingu se daří čím dál lépe. Dotace prý ale dojí o sto šest
Holding Agrofert vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO) se má čím dál lépe. Kromě toho, že jeho zisk v roce 2015 vzrostl meziročně o 40 procent a tržby za zboží přesáhly 167 miliard, přichází společnosti i pěkné dotace. Píše to server Týden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Volný (TOP 09): Nebuďme církvím nepřáteli, ale partnery
Blížící se krajské volby připomíná především zvýšená aktivita politických stran a politiků. Pomalu ale jistě začínají plnit média sliby a prohlášeními a vymezovat se vůči nejrůznějším věcem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Senátorka Syková: Dostane v NP Šumava přednost divoká příroda, nebo rozvoj obcí?
Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice uspořádal veřejné slyšení za účelem projednání petice „Za dobrý zákon o NP Šumava“, kterou podpořilo téměř 60 tisíc občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Duka vyzval církve, aby byly při restitucích velkorysejší. Ti se tím ale zatím moc neřídí
Vyrovnání státu s církvemi nadělalo vrásky na čele stovkám starostů měst a obcí. Soudy budou muset dříve či později vyřešit víc než tři stovky sporů o majetek, který církve považují za svůj, ale obce u tohoto majetku jejich pohled nesdílejí. Informuje o tom deník Právo s tím, že kardinál Dominik Duka sice vyzval své bratry v křesťanské víře ke smírnému jednání s obcemi, ale jen málokde k tomu opravdu dochází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Národní bezpečnostní úřad nemá nic společného s Národním bezpečnostním ústavem
Národní bezpečnostní úřad (NBÚ), ústřední správní úřad jakožto součást moci výkonné, informuje, že nemá nic společného s právnickou osobou, která od srpna 2015 vystupuje pod názvem Národní bezpečnostní ústav, z.ú. (zapsaný ústav), IČ: 04300971.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Talíř (KDU-ČSL): Nebezpečí je blízko
Do Francie, přes Brusel až do Německa, zasáhly teroristické útoky. Bohužel se již přesunuly také na církevní půdu. Konzervativní hodnoty postavené na křesťanství jsou ohroženy a politické reprezentace mají před sebou těžká rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ozbrojený muž se v Německu zabarikádoval v restauraci
Ozbrojený muž se dnes dopoledne zabarikádoval v jedné z restaurací v centru města Saarbrücken na jihozápadě Německa. Podle mluvčího místní policie nemá incident „politické“ pozadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Součinnostní akce Policie ČR se Státní veterinární správou
Společná akce Policie České republiky, Centra služeb pro silniční dopravu a Státní veterinární správy (SVS), která se uskutečnila 31. 7. 2016 napříč všemi kraji, opět prokázala, že vzájemná spolupráce státních orgánů je na velmi vysoké úrovni. Samotná kontrolní akce byla mj. zaměřena na dodržování legislativních povinností při přepravě živých zvířat, živočišných produktů a potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Migranti a infekční nemoci z cizích krajů. Primář infekční kliniky prozrazuje, jak je to ve skutečnosti
ROZHOVOR Balkán a Středomoří to není jen žloutenka, co může postihnout cestovatele od nás, ale i třeba horečka dengue. Na Ukrajině si je potřeba uvědomit problémy ve zdravotnictví a obávat se třeba dětské obrny. Primář Kliniky infekčních a tropických nemocí 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Ústřední vojenské nemocnice v Praze MUDr. Petr Smejkal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dále mimo jiné uvádí, že největší vlna běženců je už asi za námi. Podivuje se pak nad pravidelností vojenských přehlídek k výročí pádu Bastily ve Francii a konstatuje, že ač v péči o veterány jsme na tom velmi dobře, s hrdostí na ně je to u veřejnosti o poznání složitější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
KRNAP: Zemřel první ředitel Miroslav Klapka
Správa Krkonošského národního parku oznamuje smutnou zprávu, že 26. července ve večerních hodinách zemřel pan Miroslav Klapka, její první ředitel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Pardubický hejtman se z rádia rozpovídal o Davidu Rathovi. Byl prý vždycky takový agresivní
Dnešním hostem Luboše Xavera Veselého v Pressklubu na Frekvenci 1 byl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD). Řeč byla nejen o aktuální situaci ve straně, ale například i o azylovém centru v Králíkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
V Bruselu řeší zahnuté banány, ale zahnuté dýky migrantů jsou jim jedno. Rozhoduje Merkelová, kterou nikdo z nás nevolil. Skončete s falešným humanismem, vyzývá poslanec Fiedler
ROZHOVOR My v ČR máme velkou výhodu, že počet osob s neznámou historií je u nás zatím minimální. Měli bychom proto výrazně zpřísnit ostrahu naší hranice a nepřijímat žádné migranty, myslí si poslanec Karel Fiedler, místopředseda rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR i předseda krajské rady hnutí Řád národa v Moravskoslezském kraji Karel. „Bylo by chybou se této naší výhody zbavit. Stav, ve kterém se nyní západní Evropa nachází, jsme přece nezavinili,“ ještě dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 17:34, zobrazit podobné
ERÚ: Konzultační proces k aktualizované verzi Etického kodexu obchodníka v energetických odvětvích
Etický kodex obchodníka v energetických odvětvích (Etický kodex) byl poprvé vydán v roce 2012. Po čtyřech letech působení ho čeká aktualizace. Zohledněny budou legislativní změny, především nový občanský zákoník, energetický zákon a zákon o ochraně spotřebitele, a také praktické zkušenosti. Ty Energetický regulační úřad (ERÚ) čerpá mj. z podnětů, stížností a požadavků zákazníků a spotřebitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Účinná opatření, jak zabránit občanům ČR podporovat terorismus nejsou, domnívá se poslanec Šidlo
V bilančním rozhovoru zhodnotil Karel Šidlo (KSČM) nejen uplynulé čtyři roky, kdy se komunisté podíleli na řízení Plzeňského kraje. Co se podle něj podařilo a na co by se naopak chtěli zaměřit do budoucna? Vyjádřil se ale také k zatčení prvního Čecha, který je podezřelý z toho, že se chtěl připojit k islámskému státu. Zamýšlí se nad tím, jak tomu předcházet a jak s terorismem účinně bojovat, ale i nad rizikem teroristického útoku u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Duka vyzval církve, aby byly při restitucích velkorysejší. Ty se tím ale zatím moc neřídí
Vyrovnání státu s církvemi nadělalo vrásky na čele stovkám starostů měst a obcí. Soudy budou muset dříve či později vyřešit víc než tři stovky sporů o majetek, který církve považují za svůj, ale obce u tohoto majetku jejich pohled nesdílejí. Informuje o tom deník Právo s tím, že kardinál Dominik Duka sice vyzval své bratry v křesťanské víře ke smírnému jednání s obcemi, ale jen málokde k tomu opravdu dochází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Šéf rakouských Svobodných udeřil na Erdogana. Zjevně se prý inspiruje Hitlerem, puč proti němu byl jako požár Říšského sněmu
Zmařený červencový pokus o převrat v Turecku přirovnal k požáru Říšského sněmu v Berlíně v roce 1933. Řeč je o předsedovi rakouské pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Heinzi-Christianu Strachem. S odvoláním na agenturu APA o tom píše server SvobodnéFórum.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Význam Czech POINTu pro eGov
Je to již více než 9 let, co se Czech POINT stal prvním eGov systémem České republiky. A je proto dodnes zcela zásadní a neodmyslitelnou součástí ekosystému českého eGovernmentu. Podle vyjádření některých účastníků letošního ISSS by se zdálo, že v době elektronizace procesů při komunikaci občan - veřejná správa nemá Czech POINT co nového nabídnout, či dokonce už nemá žádný význam. Opak je přitom pravdou!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
SZPI intenzivně kontroluje dovoz a zpracování máku v ČR
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se v rámci dlouhodobé a systematické kontrolní akce zaměřila na dodržování platné legislativy, zejména ze strany dovozců a zpracovatelů máku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Státní dozory Drážního úřadu: Problémy se zelení i přejezdy
Drážní úřad má ze zákona o dráhách za povinnost provádět na dráhách státní dozory. Těch uskutečnil v uplynulém pololetí 373. Kromě toho jako speciální stavební úřad pro dráhy vykonává také kontrolní prohlídky staveb, přičemž jich konkrétně vykonal 417. Celkem bylo kontrolováno 101 subjektů v rámci celé České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Lékař musí být sociálním demokratem, vysvětluje profesor, který bude obhajovat křeslo v Senátu. Nechápe "demokraty", co zpochybňují výsledky voleb
ROZHOVOR Lékař a ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně Jan Žaloudík obhajuje v brněnském obvodu č. 55 senátorský post. Chce se i dál soustředit nejen na zdravotní, ale také sociální, vzdělávací a výzkumnou problematiku. Při snaze o změny, pokrok a úspěch se podle prof. Žaloudíka musí průběžně a neokázale pracovat na konkrétním místě, deklarace a verbální cvičení nestačí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Měníme rodinné vstupné. Nyní je i pro rodiny s více dětmi
Na jedno rodinné vstupné mohou nově do Národního zemědělského muzea v Praze, kladrubského hřebčína nebo hřebčince v Písku i rodiny s více než dvěma dětmi. Podle ministra zemědělství Mariana Jurečky byl dosavadní model rodinného vstupného, tedy dva dospělí plus dvě děti, diskriminační.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rusko přiznalo, že jeho letadlo vlétlo ze Sýrie nad Izrael
Rusko přiznalo, že se jeho bezpilotní letadlo dostalo do vzdušného prostoru nad izraelskou část Golanských výšin. Podle nejmenovaného izraelského představitele citovaného dnes deníkem Haarec, letadlo patřilo ruským jednotkám rozmístěným v Sýrii. Rusové přiznali, že se do izraelského prostoru dostalo vinou lidské chyby. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Schweigstill (TOP 09): Bezpečnost musí být hlavní prioritou i pro školy
Každý, kdo v současné době sleduje zpravodajství ví, že bezpečnost se stává tématem číslo jedna. Internetová média v České kotlině nás masírují názory mnoha „moudrých“, kteří přesně vědí, kdo a co by měl udělat, kdo a co by měl říkat, odkud bychom měli vystoupit, kde bychom měli stavět ploty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
VLS: Turistické trasy v Brdech jsou před dokončením, zbývá 2,5 kilometru
30 kilometrů nových tras pro turisty v Plzeňském kraji a dalších 28,5 ve Středočeském - to je výsledek letošní práce "značkařů" Klubu českých turistů (KČT) na území bývalého vojenského újezdu Brdy, který byl letos zrušen a na jeho území vznikla chráněná krajinná oblast.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
V Íránu podle BBC popravili jaderného vědce. Vrátil se zrovna z USA
V Íránu popravili jaderného vědce Šahrama Amírího. Ve vězení byl po návratu z USA a obviněn byl z vyzrazení tajných informací. Jeho matka sdělila stanici BBC, že rodině bylo tělo jejího syna předáno se stopami po provaze na krku. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Výstavu Císař Karel IV. 1316–2016 vidělo ve Valdštejnské jízdárně již 50 tisíc návštěvníků
Výstava Národní galerie v Praze při příležitosti 700. výročí narození Karla IV. se těší nebývalé návštěvnické přízni. Denní návštěvnost již nyní trojnásobně přesahuje průměr loňských nejúspěšnějších výstavních projektů Národní galerie v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Obrázek z dnešní Belgie: Teroristku odsoudili na patnáct let, hned pak ji omylem propustili
Českým čtenářům jméno Fatima Aberkan možná mnoho neřekne, ale v Belgii ho dobře znají. Jde o ženu, které tamní média přezdívají „múza Islámského státu“. Žena, která zasvětila svůj život radikálnímu islámu a údajně plánovala i útoky v Evropě, byla před několika měsíci odsouzena na 15 let za mříže. Zarážející však je, že je tato žena po několika měsících znovu na svobodě. Na vině je podle všeho příliš pomalá belgická justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Daně se znovu změní. Někteří občané budou potěšeni
Vláda předložila poslancům návrh zákona, kterým se mění některé daňové zákony. Jde o daňový balíček, který kromě jiného zvyšuje daňové slevy na děti. Níže jsou uvedeny vybrané změny, které se týkají zákona o daních z příjmů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
STAN: Společná kandidátka do krajských voleb je odevzdána
Starostové a Patrioti s podporou Svobodných a Soukromníků podali společnou kandidátku do krajských voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Elity občanstvem opovrhují. A není to nic nového, dodává profesor pamětník. Skutečné osobnosti lidi oslovit dovedou- Zeman, Cílek...
POLITOLOGOVÉ Podle některých expertů se příkopy mezi elitami a obyčejnými lidmi čím dál rozevírají. V očích veřejnosti se „pražská kavárna“ stala symbolem nadřazenosti a uzavřenosti, někteří intelektuálové se zase netají pohrdáním „ulicí“, která sedá na lep populismu a stále věří Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi. „Ukazuje se, že se dlouhodobě otevírají nůžky mezi elitou, experty, odborníky, úředníky a často politiky a mezi občanstvem,“ potvrzuje politolog Jan Kubáček. Ale nemyslí si, že je to jen české specifikum, které vyšlo z rozdělení společnosti kvůli přímé prezidentské volbě. „Děje se to i v sousedním Německu, Polsku, jižních státech Evropské unie, Francii, a jak ukázal brexit, i ve Velké Británii,“ řekl ParlamentnímListům.cz politolog. Elita podle něj někdy opovrhuje občanstvem a tváří se, jako by jich nebylo. Ale profesor Václav Pavlíček upozorňuje, že neshody panují i mezi elitami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Zelení a Piráti zveřejnili svou kandidátku pro volby ve Zlínském kraji
Koalice Otevřený kraj zveřejnila kandidátku pro krajské volby 2016. V čele kandidátky bude stát vsetínský zastupitel a místopředseda Strany zelených Michal Berg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Podrobnosti o útoku mačetou v Belgii: Alžířan, za kterým prý stál IS
K včerejšímu mačetovému útoku na dvě policistky v belgickém Charleroi se přihlásil Islámský stát. Jak následně uvedl belgický premiér Charles Michel, policie svým zásahem zabránila větší tragédii. Útočníkem byl Alžířan, který v Belgii již čtyři roky žil. Píše o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Orel (SZ): Chci zúročit své zkušenosti z komunální politiky a ochrany přírody
Petr Orel kandiduje do Senátu Parlamentu ČR za obvod Nový Jičín zahrnující např. také Kopřivnici, Frenštát pod Radhoštěm, Studénku či Fulnek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČOI: Nejasný původ hraček zvyšuje riziko
Přes opakované kontroly prodejců hraček bylo i v 1. čtvrtletí 2016 inspektory ČOI prokázáno časté porušení zákona. Uskutečnilo se celkem 501 kontrol a bylo zjištěno 282 porušení platných předpisů, za která bylo uloženo 220 pokut v celkové hodnotě 1 793 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Uhl burcuje svět: Nemůžete nechat Erdogana, ať si dělá, co chce
Levicový občanský aktivista Petr Uhl připomněl v komentáři pro Deník Referendum, kde leží kořeny boje za lidská práva v Evropě. Následně ve shodě s lidskoprávními organizacemi žádá Evropany, aby ostražitě sledovali, co činí turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a vyzývali celou tureckou vládu k tomu, aby dodržovala své mezinárodní závazky v této oblasti. Nelze totiž tolerovat využití náboženské víry coby zbraně v rukou vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Větším nebezpečím, než klimatická změna, jsou jaderné zbraně
Alena Gajdůšková na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Starosta Litomyšle: Ne vše, co se po roce 1989 změnilo, bylo uděláno s rozmyslem
Nabídku vést kandidátku ODS přijal Michal Kortyš (ODS) pod podmínkou, že si svůj tým sestaví sám. S jakými tématy chce ale oslovit voliče? V jakých oblastech musí kraj nejvíce přidat? Řeč přišla také na rivalství mezi Pardubickým a Královéhradeckým krajem. Prozradil nám, proč propaguje sloučení obou krajů a oprášení značky ,,Východní Čechy“. A nejen to...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Obyvatelé několika obcí na Hané se mohou díky ÚZSVM těšit na brzké dobudování vodovodu
Olomoucké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo svazku obcí s názvem Vodovod Pomoraví dva pozemky, na nichž je plánováno dobudování vodovodu. Ten se začal stavět na začátku 90. let jako obrana proti suchu a nedostatku pitné vody. Vodovod spojuje desítky obcí na Olomoucku, Prostějovsku a Šumpersku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Oskar Krejčí se shodl s papežem Františkem. Varuje před odsuzováním islámu i Erdogana
Oskar Krejčí se v nedělním rozhovoru pro server PrvníZprávy.cz vyjádřil k situaci v Turecku. Západ podle všeho znepokojuje především oteplování vztahů mezi Ankarou a Moskvou. Čtenáři by prý měli velmi přemýšlet nad tím, co čtou o aktuální situaci v Turecku, protože nelze na jedné straně kritizovat západní zpravodajství za tendenční informace o Sýrii a Ukrajině, ale na straně druhé bezmezně věřit tomu, co se nejen u nás píše o Turecku, varuje politolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Z Britských listů: V Německu žádné velké protesty proti Merkelové nejsou. Jen pár extrémistů, které natáčí ruská televize
Korespondent BBC v Německu Damien McGuinness přináší britským posluchačům informace o dnešních náladách v německé společnosti. Pro mnohé zahraniční posluchače, kteří Německo v poslední době nenavštívili, to mohou být informace překvapivé. Snad nejvíc prý zarazí ty posluchače, kteří přebírají informace z ruských médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Postpráce v době globalizace
Svět se mění čím dál rychleji. Pevný svět hranic nahradil svět bez hranic a jasných pravidel. Jedná se o svět, který nikdo neřídí. Je zmítán v chaosu a napětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Kreténi sluníčkáři, nemají to v palici v pořádku. Nějací cizí lidé jezdí po světě, vraždí a my jim dáváme miliardy. Jiří Krampol otevřeně promluvil o imigrantech
ROZHOVOR „Jak můžu přijmout někoho, kdo zabije faráře v kostele? To mu mám poděkovat a mám mu říct ‚ty jsi hodný, že jsi mi zabil ségru, ale mám ještě jednu‘,“ zlobí se herec a dabér Jiří Krampol na poznámku bulvárního novináře Pavla Novotného o tom, že jsme xenofobní národ, pokud nechceme přijímat migranty. Známému herci tak prý v tomto směru výrazně vadí sluníčkáři, protože to vypadá, jako by pořád migrantům za něco děkovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Obama vyrazil na dovolenou. Takhle si holdá užívat
Prezident Spojených států Barack Obama zahájil svou tradiční letní dovolenou na ostrově Martha's Vineyard u pobřeží státu Massachusetts. Společně s manželkou Michelle a dcerami Sashou a Malií na ostrov dorazil v sobotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kdyby se Babiš domluvil s komunisty, mohl by vládnout sám. Zato v ČSSD a TOP 09 bude po nejnovějším průzkumu asi dusno
Agentura TNS Aisa provedla pro Českou televizi průzkum, který s velkou pravděpodobností ani trochu nepotěší sociální demokraty. Ukazuje totiž, že hnutí ANO nijak neuškodila aféra kolem reorganizace policie, spíš naopak. Podle tohoto průzkumu by stávající ministr financí Andrej Babiš získal se svým hnutím ANO 28,5 procenta, zatímco ČSSD jen 16 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Stát může za péči o krajinu v Česku ušetřit stovky milionů, a přitom chránit přírodu lépe
Péče o krajinu v České republice může být do budoucna výrazně efektivnější než nyní. Umožňuje to certifikovaná metodika Alternativní management ekosystémů, kterou pro Ministerstvo životního prostředí ČR vytvořila ochranářská společnost Česká krajina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Cestovatel: Nemám obavy z islámu, ale z českých agresorů. Jak můžete vzhlížet k Východu? Já tam byl, je tam samá šikana
Novinář a cestovatel Dan Přibáň, který projel různé končiny světa trabantem, poskytl obsáhlý rozhovor Svobodnému fóru Pavla Šafra. Ačkoli se s trabantem projel po Asii, Africe i Jižní Americe, pečlivě si všímá i dění doma. Znepokojuje ho, v jakém malém rybníku si v Česku žijeme a bojíme se z něj vykouknout. Je to znát i na diskusi o uprchlické krizi, která může skončit až tím, že jednoho dne sami sebe připravíme o svobodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda zajišťovala přepravu policistů do Makedonie
Čtyři desítky policistů přepravil dnes dopoledne vojenský letoun Casa C-295M 24. základny dopravního letectva do hlavního města Makedonie Skopje. Policisté budou působit v okolí města Gevgelija ležícího u hranic s Řeckem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Statisíce lidí demonstrují v Istanbulu podporu turecké vládě
Statisíce lidí v Istanbulu dorazily na demonstraci, kterou pod heslem Shromáždění demokratů a mučedníků svolal turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Na akci přijeli i zástupci dvou opoziční stran. Podle agentury Anadolu je to první společná masová demonstrace těchto dvou formací s vládní stranou AKP. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jestli to ČSSD povede takto dále, nevyhraje už nikdy nic. Jiří Paroubek radí, jak na to
Někdejší předseda ČSSD a expremiér Jiří Paroubek kroutí hlavou nad předvolebními průzkumy. Pokud se sebou sociální demokracie něco neprovede, může jen těžko čekat, že vyhraje další volby. Bývalý předseda vlády má za to, že jeho dnešní nástupce Bohuslav Sobotka nevybírá na klíčové posty politiky, kteří by přitáhli pozornost voličů. K dovršení všeho zlého má prý ČSSD zastaralý program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Příspěvek na dojíždění za prací v Moravskoslezském kraji nefunguje
Od 1. dubna letošního roku byl zaveden příspěvek na dojíždění za prací. Čerpat jej mohou uchazeči o zaměstnání v pěti krajích, včetně Moravskoslezského. Podle délky dojíždění může příspěvek dosahovat od 1000 do 3500 Kč měsíčně. Má motivovat nezaměstnané, kteří chtějí pracovat, ale náklady na dojíždění znamenají překážku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Evropská věrchuška je úplně mimo realitu, hrozí vzpoura davů. Ale opravdová, varuje Václav Klaus
Exprezident Václav Klaus pronesl hrozivá slova. Je přesvědčen, že se blíží válka. Válka mezi evropskými elitami a obyčejnými lidmi, protože propast mezi těmito dvěma skupinami populace je stále větší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Policisté si udělují vysoké odměny, rozčiloval se Babišův poslanec před čtenáři
Z PROFILŮ Poslanec Bohuslav Chalupa (ANO) zareagoval na dotaz týkající se prvního Čecha, jenž se chtěl vydat mezi radikály z Islámského státu a v jejich jméně bojovat. Co k tomu mladého Čecha vedlo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Budeme chtít slyšet vyjádření hejtmana Michala Haška
Prohlášení vedení jihomoravské KDU-ČSL k mediálním dotazům směrem k lobbistce Mrencové, tzv. neexistující tiskové mluvčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kruliš (SPO): Kam utíkáte? Do Německa? Aha, já myslel, že do bezpečí...
Dnes jsem se dočetl, že v Belgii propustili "matku džihádu" na svobodu. Za plánování útoků na USA i leteckou základnu v Belgii byla takto přezdívaná nebezpečná džihádistka Fatima Aberkan odsouzena na 15 let vězení - a venku je po 4 měsících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
S jakými problémy lidé vyhledávají pomoc ombudsmanky
Ve druhém čtvrtletí se na ochránkyni obrátilo 2103 lidí s žádostí o pomoc při řešení své životní situace. Dvě třetiny (64 %) jejich podnětů spadá do působnosti veřejného ochránce práv a ochránkyně se jimi může zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Jefim Fištejn píše o ekonomickém kolapsu Ruska. Nechápe prý, že to ještě nepoložilo premiéra
Publicista a komentátor Jefim Fištejn se na serveru SvobodnéFórum.cz zamyslel nad situací v Ruské federaci. Peníze nejsou, ale premiér Dmitrij Medveděv se svého křesla drží, zkonstatoval. A řeč přišla i na prezidenta Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Volba Petra Orla je jedinou a správnou alternativou pro podzimní senátní volby
ODS na Novojičínsku v letošních senátních volbách nenasadila vlastního kandidáta, ale vyjádřila svoji podporu Petru Orlovi, koaličnímu kandidátu několika stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zhruba 200 žáků přejde z takzvaných praktických do běžných škol
Revoluce se nekoná! Aktuální odhady MŠMT potvrzují střízlivá očekávání dopadů novely školského zákona na průběh inkluze ve vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Vích: Koalice SPD a SPO v Libereckém kraji má v tématech jasno
Do krajských voleb v Libereckém kraji se přihlásilo 20 politických subjektů. Jedná se vesměs o klasické politické strany s celostátní působností. Výjimku tvoří Starostové pro Liberecký kraj (STAN) a Změna pro Liberecký kraj (ZpL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Lékař musí být sociálním demokratem, vysvětluje profesor, který bude obhajovat křeslo v Senátu. Nachápe "demokraty", co zpochybňují výsledky voleb
ROZHOVOR Lékař a ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně Jan Žaloudík obhajuje v brněnském obvodu č. 55 senátorský post. Chce se i dál soustředit nejen na zdravotní, ale také sociální, vzdělávací a výzkumnou problematiku. Při snaze o změny, pokrok a úspěch se podle prof. Žaloudíka musí průběžně a neokázale pracovat na konkrétním místě, deklarace a verbální cvičení nestačí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Obama vyrazil na dovolenou. Takhle si hodlá užívat
Prezident Spojených států Barack Obama zahájil svou tradiční letní dovolenou na ostrově Martha's Vineyard u pobřeží státu Massachusetts. Společně s manželkou Michelle a dcerami Sashou a Malií na ostrov dorazil v sobotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Žaloudík (ČSSD): Proč kandiduji do Senátu ještě podruhé
Jako senátor již pracuji jedno funkční období. Z toho skoro čtyři roky jsem trávil v opozici a s omezeným vlivem na vývoj v oblasti zdravotní a sociální i jiné legislativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Křičí ať se zavřou hranice, ale jak to udělat netuší nikdo z nich. Starostové takto lacině získávat body nebudou, ujišťuje Petr Gazdík
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR O přijímání migrantů, uzavření hranic i o prezidentu Zemanovi promluvil pro ParlamentníListy.cz předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík. Řekl také, co si myslí o ozbrojování lidí, o kterém mluví právě prezident Zeman. „Od ochrany je tu stát, ne domobrana,“ míní Petr Gazdík. Řekl také, co si myslí o kvótách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Černý (ODS): 5P - Partie Předvolebního Politického Ping Pongu
Pravidelně, celý rok píšu do novin postřehy a komentáře. Potěšilo mne, že jsem tím probudil a inspiroval další adepty žurnalistiky. Jestli bych neměl za tuto službu žádat pana vydavatele o slevu? Ale abych si moc nefandil, stěžejním impulsem k náhlému procitnutí a starostlivosti jsou samozřejmě blížící se krajské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Radši bezdomec, než šikana a buzerace
Nechuť se vrátit do „normálního“ života má většina bezdomovců a žebráků. Důvodem je svobodný život bez okrádání státními úředníky a bez buzerace špatnými zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Denně dochází na našich silnicích k 37 případům spojeným s alkoholem za volantem
Přestože za loňský rok došlo k 4 500 dopravním nehodám způsobených pod vlivem alkoholu, při kterých bylo usmrceno 62 osob a přes 2 200 bylo zraněno, za první pololetí tohoto roku došlo denně v průměru k 37 přestupkům či trestným činům spojených s alkoholem a návykovými látkami za volantem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Nová budova Národního muzea se „roztančí“ v rytmu swingu!
Národní muzeum na pondělí 8. srpna 2016 přichystalo další doprovodný program k právě probíhající výstavě Retro v Nové budově Národního muzea. Návštěvníci se tentokrát ponoří do rytmu swingu a v Retrotančírně se naučí několik tanečních kroků od zkušené lektorky tance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Údajné nebezpečí teroristického útoku v nákupním středisku
V posledních měsících se Policie České republiky zabývá různými zprávami, které se objevují zejména na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad úspěšně spolupracuje s obcemi na řešení ochrany před povodněmi
Jedním z příkladů úspěšné spolupráce s obcemi a městy je realizace protipovodňových opatření na Táborsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

"Putinovo Rusko", balvan na cestě všehomíra? Já si to nemyslím. II. závěrečná část
Prezident RF Vladimír Putin svou úlohu ve vedoucí roli v řízení a směřování státu s vypršením jeho mandátu ukončí. Nastoupí zase jiný politik třeba to bude pan Alexej Nevalný, koho si Rusové zvolí prezidentem tak si něj počkejme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Deklarace OSN o migraci může dramaticky změnit právní rámec ilegální migrace
Poslanecká sněmovna se zabývala přijetím padesáti sirotků a pro jejich přijetí na návrh TOP 09 bylo třicet jedna poslanců. K migračnímu paktu připravovaném na půdě OSN se sněmovna nevyjádřila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Miloš Říha: Sirotek. Věc.
Obviňuji vládu ČR z této zkratky. Jako by člověk a jeho osud byl produktem politické debaty. Nikoliv život jako nejvyšší hodnota. Ale život jako produkt. Věc. A chovat se k člověku jako k věci? SSSR. NSDAP. KSČM. 1984. KLDR. Rudí Khmérové?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
30 let od projevu Thatcherové v Bruggách
Dnes si připomínáme 30 let od projevu Margaret Thatcherové v Bruggách, kde se britská premiérka ostře vymezila proti evropskému centralismu a kde vyslovila řadu moudrých myšlenek o tom, kam by (ne)měla integrace dále směřovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Ostuda Poslanecké sněmovny byla na dosah. Mezinárodní ne – ale národní ano!
TOP 09 včera navrhla Sněmovně přijmout usnesení, v němž by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Tak to představitelé strany na tiskové konferenci avizovali a tak to i udělali. Marně…  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Kdo rozhodl, že Tomio Okamura a Miloš Zeman jsou fašisté?
V našich médiích se objevují zprávy a články podobného typu. Problém je v jejich odzdrojování, protože nejsem schopný dohledat rozhodnutí žádného soudu, který by tyto naše politiky odsoudil, nebo dal do souvislosti s fašisty.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Petříček jako ministr zahraničí může být silný hráč
Sociálně demokratickou nominaci Tomáše Petříčka, veřejnosti dosud v podstatě neznámého politického náměstka na ministerstvu zahraničí, na post ministra zahraničí lze bezpochyby vnímat na té nejviditelnější úrovni jako prohru ČSSD v souboji s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Andrejem Babišem. Zeman, jak známo, odmítl jmenovat ministrem zahraničí předešlého kandidáta ČSSD na tento post, Miroslava Pocheho, a Babiš se tomu nejen nebránil, ale nakonec…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
TOPlist