Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.920x, což odpovídá cca 204.540-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Muslimové zahájili akci v Praze. Na místě je i německá televize. Došlo už na malý incident
Čeští muslimové se rozhodli odsoudit nedávné teroristické útoky v Evropě a vyjádřit obavy z násilí. Učinili tak v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze na Vinohradech. Před kostelem se nyní také koná poklidná demonstrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
"To není islám, ale hnuslám!" Na Primě bude dusno. Muslim a jeho odpůrci u jednoho stolu
V neděli odpoledne bude TV Prima dávat poslední díl v rámci speciální edice pořadu Prostřeno: Poslední večeře. V něm se opět sejde parta, která vařila loni v září a dostala se do konfliktu s Egypťanem Abdelem kvůli jeho víře. Ochutnávku z pikantního speciálu přináší Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Rusko a Turecko si padly do náruče
Turecký prezident Erdogan je v poměrně složité situaci. Západ, především USA, mu daly svým mlčením o přípravách puče - o nichž západní zpravodajské služby věděly - najevo, že není zrovna jejich vysněným partnerem v čele Turecka. A zcela nepochybně, pokud by byl vojenský převrat v Turecku úspěšný, byl by jistě státníky Západu odsouzen – tak jako převrat v Egyptě, ale fakticky by to neznamenalo nic…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Uprchlíci v Rakousku stále řádí: Sexuální útok na maminku s kočárkem, olizování mladé ženy na toaletách, vraždy...
Internetový server The Local konstatuje, že se Rakousko v posledních týdnech potýká se zvýšenou kriminalitou, kterou páchají žadatelé o azyl. Tato závažná zjištění přicházejí navzdory snahám vlády omezit počet přicházejících uprchlíků na minimum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Němečtí politici zírají: Jak to, že "naši" Turci věří více Erdoganovi než nám?
Němečtí politici se obávají rostoucího vlivu Ankary mezi lidmi s tureckými kořeny, kteří žijí v Německu. Píše to server Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pane Soukupe, Foldyno, Ondráčku a další. Profesor Putna vám vzkazuje...
Vysokoškolský profesor a literární historik Martin C. Putna se v rubrice Poslední slovo Lidových novin vyjádřil k nově založené Platformě zákonodárců na obranu evropské kultury. Tu založil poslanec ANO Zdeněk Soukup. Putnovi se nápad velmi líbí, jeho tvůrce je však třeba dovzdělat o souvislostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Takže paní Šabatová, jděte do řiti. A vy, pane kníže s profláknutou šlapkou... Hovoří záchranář
ROZHOVOR Žádné ploty, zaminovat! A při pokusu o násilné vniknutí bez pardonu střílet. Ani kousek slitování nemá otrokovický záchranář, který se pohyboval v úzkém vedení Bloku proti islámu, Dušan Rudecký, pokud jde o nelegální migraci. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se netají ani tím, že má zásadní problém s muslimy. „Nás vnímají jako otroky, se kterými si mohou dělat, co chtějí, tedy i beztrestně znásilňovat nebo zabíjet,“ tvrdí. Evropskou unii považuje za neomarxistický spolek, premiéra Bohuslava Sobotku za „vlastizrádce“ a přidal i nejkratší vtip z Poslanecké sněmovny: „Přijde takhle neohlášená finanční kontrola do Agrofertu...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Západ to po schůzce Putina s Erdoganem už nikdy nebude mít tak snadné. Toto všechno se změní
Včera se v Petrohradu poprvé po mnoha měsících setkali ruský prezident Vladimir Putin a jeho turecký protějšek Recep Erdogan. Podle analytiků a médií má jejich setkání strategické, ekonomické i ryze pragmatické příčiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
A statisíce létají. Podívejte se, jak ministři rozdávali odměny
Server iDNES.cz mapoval výši odměn, které vyplácela svým zaměstnancům jednotlivá ministerstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Mapa německé hrůzy. Jsou města, kam se dnes opravdu nedoporučuje jezdit
Kde se mít v Německu na pozoru? Nejvíce trestných činů na počet obyvatel má mezi německými městy jednoznačně Frankfurt nad Mohanem. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Antropoložka z vládní agentury žila tři měsíce v romském ghettu. Zde je její svědectví
Žila tři měsíce v romském ghettu ve Varnsdorfu. O svém prožitku nyní přišla pohovořit do pořadu DVtv.cz Daniely Drtinové. Řeč je o antropoložce z vládní Agentury pro sociální začleňování Radce Vepřkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
MZV: Etiopie - nepokoje v regionech Amhara a Oromia
Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že v regionu Oromia, který obklopuje hlavní město Addis Abebu, dochází od listopadu 2015 k občasným bezpečnostním incidentům, jako jsou blokády silnic, násilné protesty či střety s bezpečnostními složkami, které si již na obou stranách vyžádaly řadu obětí na životech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
NFPK: Utajovaná blesková reorganizace policie
Nadační fond proti korupci na základě získaných poznatků vypracoval a dnes zveřejnil elaborát, který se podrobně věnuje bleskové reorganizaci Policie České republiky. Text je určen široké veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vodrážka (ODS): Praha 13 využívá na webu mapu 2GIS
Obyvatelé Prahy 13 i další návštěvníci webových stránek městské části www.praha13.cz mohou od srpna využívat k orientaci mapu společnosti 2GIS. Tato mapa poskytuje kvalitní mapový podklad, který je současně velmi přesným informačním systém Prahy, protože je v něm zavedena většina organizací hlavního města. Uživatel tak okamžitě získá u každého objektu také přehled provozoven, firem a organizací, které v dané budově sídlí. Velmi snadné je také zjištění nejefektivnější trasy a dopravního spojení mezi dvěma místy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Německá rodina opustila svoji zemi kvůli uprchlíkům. A teď se podržte, kde požádala o azyl
Historie nezná příliš případů, kdy občané Německa dobrovolně emigrovali do Ruska. Jednou z výjimek jsou Andre a Carola Griesbachovi, kteří se vydali začít nový život v Moskvě i se svými dvěma dcerami a čtyřmi vnoučaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 13:34, zobrazit podobné
SMS ČR: Obce nesouhlasí s enormním zvýšením poplatků OSA na r. 2017 až o 50 procent
Starostové obcí a měst se ohrazují proti dramatickému nárůstu odměn, které na rok 2017 ohlásil OSA, a přináší zvýšení poplatků na r. 2017 u řady položek sazebníku oproti úrovni letošního roku až o 50%. Starostové se proto obrací se stížností na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ČR a Ministerstvo kultury ČR s podezřením, že tímto razantním zvýšením sazeb OSA zneužil své dominantní postavení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Peklo po drátě: Konvičkovci jako nacisti, čtvrthodinka nenávisti, pan kardinál uráží muslimy, soptil z rozhlasu Tomáš Halík. A pak se hádal s mužem od Duky
Čeští katolíci jsou rozděleni v pohledu na uprchlíky i islám. Ráno tento předpoklad potvrdili v debatním duelu na Českém rozhlase kněží Tomáš Halík a Milan Badal. Zatímco Halík hovoří o vstřícnosti k muslimům, Badal varuje před násilnými tendencemi islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Čtyři procenta se tváří jako politická strana, ať si to dělají někde potmě. Absurdní idiotský Schapiro. Zácpa, úchylky, Pavel Novotný. Zpěvák Pepa Nos asi některé rozpálí do ruda
ROZHOVOR „To je úplně ta samá argumentace, jako když mám zácpu a nemůžu jít na záchod a tvrdím, že za to nemůže moje strava,“ odpovídá na dotaz ParlamentníchListů.cz v kontextu odmítání přímé souvislosti útoků s migrační krizí český písničkář, učitel jógy a jazyků Pepa Nos. Písničkář v těchto dnech na sociální síť vyvěsil své hodně expresivní vyjádření na adresu homosexuálů a v rozhovoru k tomu zdůvodňuje, proč tak činí. Navíc ještě vyzrazuje, kdo může být pro českou společnost velkým přínosem...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Muslimové budou v Praze protestovat proti terorismu
V Praze se dnes uskuteční shromáždění muslimů, kteří chtějí odsoudit nedávné teroristické útoky v Evropě. Zúčastní se také symbolicky katolické mše. Akce začne od 18:00 před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad na Vinohradech. Muslimové chtějí položit ke kostelu svíčky a květiny a symbolicky kolem kostela se v kruhu držet za ruce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Katolický Tálibán, papežův podržtaška. Udělal si živnost z dialogu, a teď kamenuje. Z ČT zaznívala slova, na která Tomáš Halík opravdu není zvyklý
Je spor o článek arcibiskupa Dominika Duky, který odmítl otisknout Katolický týdeník, projevem hlubších sporů uvnitř české katolické církve? O tom v úterních Událostech, komentářích diskutovali tajemník pražského arcibiskupa Milan Badal a religionista Ivan Štampach. Šéfredaktorka Katolického týdeníku byla do vysílání pozvána, účast ale odmítla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Ukrajinské jednotky prý vnikly na Krym a dostaly se do konfliktu s Rusy. Kyjev a Moskva mají ale odlišné verze incidentu
Ukrajinské speciální síly se o víkendu a v pondělí pokusily vtrhnout na Krym. Tvrdí to alespoň ruská média. Odvolávají se při tom na informace ruských tajných služeb. Celou situaci již pro server RT.com okomentoval i ruský prezident Vladimir Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Hejtman Havel: Chceme udržet v provozu stezku ve Svatošských skalách
Karlovarský kraj pomůže městu Loket s nutnou opravou visuté lávky ve Svatošských skalách. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, poskytne kraj ze svého rozpočtu prostředky ve výši 100 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 22:34, zobrazit podobné
MPSV: Osm bludů o sociálním bydlení
MPSV uvádí na pravou míru některé fámy, které se šíří o přidělování sociálních bytů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Sazby OSA i po zdražení v roce 2017 zůstávají jedny z nejnižších v Evropě
Autoři hudby v ČR inkasují historicky jedny z nejnižších autorských odměn v Evropě. Např. v Maďarsku nebo Chorvatsku platí uživatelé za rozhlasové a televizní přístroje autorům hudby až 8 krát vyšší sazby než v České republice. Autoři hudby budou však i po navýšení sazeb OSA o 50 % na rok 2017 nadále inkasovat jedny z nejnižších sazeb v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jihomoravské ANO nechce po volbách spolupracovat s Haškem. Hejtman tvrdě kontroval. A nejen on
Jihomoravské hnutí ANO dnes na tiskové konferenci odmítlo jakoukoliv povolební spolupráci s hejtmanem Michalem Haškem, který je lídrem sociálních demokratů na jižní Moravě a současným hejtmanem kraje. Důvodem rozhodnutí je opakované lhaní a nedostatečné vysvětlení celé kauzy kolem fiktivní mluvčí Lucie Proutníkové. Píše o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Situací kolem neexistující mluvčí hejtmana Haška jsme pobouřeni
Reakce předsedy STAN Petra Gazdíka na výzvu hnutí ANO na jižní Moravě ke kauze hejtmana Haška
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kandidát do Senátu Körner: Prezident by si měl udělat ve své posádce lepší pořádek
S historikem se specializací na české dějiny Stanislavem Körnerem jsme si povídali o mýtech naší historie, srovnal naše tři české prezidenty. Z pozice bývalého vojenského důstojníka zhodnotil ale také průběh okupace Československa v roce 1968. Jak ovlivnily srpnové události naše dějiny a náš národ? Zamyslel se nad příčinami nepopularity Senátu a svěřil se nám s úmysly, s kterými se rozhodl jako nezávislý za KSČM kandidovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Havel: Všechny projekty je třeba předfinancovat z vlastních prostředků
Modernější učebny nebo bezbariérový přístup už brzy nabídnou krajské školy svým žákům. Školy připravily celkem 16 projektů, na které by chtěly čerpat evropské finance z IROP, ale také z národního dotačního titulu ministerstva zemědělství. Celkové náklady dosáhnou 185, 4 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Univerzita Pardubice: Přihlášky v 2. kole přijímacího řízení do bakalářského studia končí
Na Univerzitě Pardubice již zbývá jen několik dní a několik bakalářských oborů, do nichž se mohou uchazeči o vysokoškolské studium hlásit v rámci vyhlášeného 2. kola přijímacího řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pánik (ČSSD): Kraj bude mít plán, jak pracovat s bezdomovci
Karlovarský kraj si nechá odborně zpracovat strategii, jak v regionu snížit počet lidí bez střechy nad hlavou a omezit tak problémy s bezdomovectvím. Zároveň součástí plánu bude i zmapování a analýza nynější situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Donald Trump prý není žádný šílenec. V zahraniční politice by navázal na nejlepší tradice USA, soudí slavný republikán
Politický komentátor a někdejší kandidát na prezidenta USA Patrick J. Buchanan se na svém blogu vyjádřil k současným prezidentským volbám. Donald Trump podle něj nijak bezpečnost Spojených států neohrožuje už jen z toho důvodu, že USA se válce s Ruskem vyhnuly již dříve; a NATO na tom nic nezmění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
MF ČR: Daňová Kobra je stále efektivnější, letos už uchránila přes dvě miliardy
Efektivní spolupráce útvarů sdružených v Daňové Kobře přináší ovoce. Za dobu své existence už zástupci Celní správy, Finanční správy a Policie České republiky touto metodou práce uchránili státnímu rozpočtu téměř 6,2 miliardy korun. Jen za první pololetí letošního roku se jim podařilo zachránit ještě před vznikem škody či zajistit na náhradu již vzniklé škody více než 2 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Arnika: Lehké letní osvěžení ve skleničkách s těžkými kovy
Oblíbené lehké letní nápoje - ať už je to malinovka, ledová káva nebo mojito - nám můžou „ztěžknout“ v hrdle. Na vině ovšem nejsou samotné nápoje, ale skleničky, které v barevných potiscích velmi často obsahují toxické těžké kovy. Arnika v rámci kampaně Jezme bez jedů proměřila několik desítek potištěných skleniček. Zhruba dvě třetiny obsahovaly vysoké koncentrace olova a kadmia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pražský soud odmítá soudit Nečasovi za trafiky. V kauze se objevuje stará známá soudkyně Králová
Obvodní soud pro Prahu 1 nechce řešit kauzu tzv. poslaneckých trafik, v které obžaloba viní bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) a jeho ženu Janu (dříve Nagyovou) z podplácení poslanců funkcemi. O tom, jaký soud se bude kauzou zabývat, bude rozhodovat pražský městský soud. Informaci České televize dnes potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Včera u nádraží dva íránští migranti znásilnili ženu, dozvěděla jsem se to jen od kamarádky. Němci jsou konzervativní, ale i jim dojde trpělivost, věří Češka z Mnichova
ROZHOVOR „Určitě se atmosféra změnila. Lidi jsou více ostražití, obávají se o svou bezpečnost. To dokládá například větší zájem o kurzy sebeobrany nebo nárůst žádostí o tzv. malý zbrojní průkaz. Vzrostl nejen počet útoků, ale třeba i počet znásilnění. Takže ten strach narůstá,“ tvrdí o situaci v Německu v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Lenka Klímková, Češka žijící v Mnichově. Vyjádřila se i k Turecku. „Na kraji Evropy nám roste diktátor. Německým Turkům, kteří se aktivizují, bych spolu s většinou Němců vzkázala asi to, že pokud se jim Erdogan tak líbí, že je tu nikdo nedrží.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Potužák (STAN): Obce se bojí čerpat dotace. Kvůli zákeřným kontrolám
To, že Česko zaostává v čerpání dotací, je známá věc. Proč se tak ale děje už tak zřejmé být nemusí. Na problémy, které obce odrazují od získání evropských nebo státních peněz, teď upozorňují Starostové Pro Olomoucký kraj. Vadí jim především nesmyslný systém kontrol čerpání peněz, kdy příslušný úřad nejprve administraci dotace vyhodnotí jako správnou a peníze obci uvolní, aby pak kontrola z jiného úřadu objevila v projektu chyby a část z již schválených dotací vesnici odebrala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ukrutní banderovci, to je jenom sovětská lež. Server oprášil starý rozhovor profesora Zubova, uprchlého před Putinem
Významný ruský historik a profesor Andrej Zubov uvedl, že banderovci jsou příkladem obrovské lži vyprodukované sovětským režimem. Uvedl to server Tapolitika.cz s odkazem na dva roky starý rozhovor v Ukrajinské pravdě. Jak však server podotýká, rozhovor neztratil na své aktuálnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Poslanec Velebný (ČSSD) zahájil Sportovní den v Široké Nivě
Pestrý Sportovní den proběhl na hřišti v Široké Nivě na Vrbensku. Konala se tam soutěž v požárním útoku a další zábava pro děti. Akce se uskutečnila v sobotu 6. srpna 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Vandas: Muslimské modlení? Islám do naší země nepatří
V Praze se dnes má uskutečnit modlitba muslimů, kteří tak chtějí údajně odsoudit terorismus páchaný tzv. Islámským státem. Součástí akce má být i účast muslimů na katolické mši. Podle organizátorů akce je jejím cílem dát najevo, že islám je mírové náboženství, které nemá s džihádisty nic společného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
SŽDC: Modernizace tříkolejného úseku z Prahy-Běchovic do Úval je dokončena
Správa železniční dopravní cesty ukončila jednu z nejvýznamnějších staveb na území hlavního města Prahy a středočeského regionu – modernizaci traťového úseku z Prahy-Běchovic do Úval. Tato náročná stavba, která byla po dlouhých letech příprav zahájena 17. října 2013, se v květnu letošního roku dočkala úspěšného uvedení do zkušebního provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Lídr v Pardubickém kraji Kutílek (SZ): Jdeme na kraj pracovat s pokorou a otevřenou myslí
V rozhovoru, který poskytl pro ParlamentníListy.cz Jakub Kutílek (SZ), nám představil nejen volební program koalice Pro otevřený kraj. Prozradil nám i to, proč se rozhodl angažovat v politice on sám. Okomentoval řadu dopravních staveb v kraji, včetně diskutovaného splavňování Labe do Pardubic a výstavbu kanálu Dunaj–Odra–Labe. Jako předseda krajské organizace Strany zelených vnímá krajské volby jako výzvu a je připraven po volbách složit účty. Jak ale hodnotí předsedu strany Matěje Stropnického? I to zajímalo naší redakci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Dojímáme se "naší" Madeleine Albrightovou, a Trumpovi s českými dětmi nadáváme. Jiří Weigl se pozastavil nad podivnou spravedlností
Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump má k naší zemi blízko. Měli bychom to vědět. Uvedl to pro server Literarky.cz bývalý kancléř prezidenta Václava Klause Jiří Weigl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj vyšle kontrolu do Zdravotnické záchranné služby
Kraj vyšle kontrolu do Zdravotnické záchranné služby. Hejtman Hašek ujistil, že poskytovaná péče se nemění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
TSB: Závažnost a následky nehod seniorů jdou ruku v ruce s výběrem vozu
Senioři umírají za volantem častěji než mladí nezkušení řidiči, vliv má i výběr vozu s nedostatečnou bezpečnostní výbavou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Poturčenec horší Turka
Zastavíme diktát EU. I takové slogany hyzdí náš veřejný prostor. Jejich autorům bychom měli jasně naznačit co si o nich myslíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Spojenectví dvou, se kterými se nikdo nebaví. Petra Procházková sleduje jednání Putina s Erdoganem
Včerejší návštěvě tureckého prezidenta Erdogana v Petrohradu, kde jednal se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem, se v dnešních Lidových novinách věnuje novinářka Petra Procházková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Prošustrované miliony
Evropská unie poslala do České republiky 727 milionů Kč na migrační politiku. Peníze putovaly na nejrůznější projekty a neziskové organizace, které se věnují zvládání migrační kole. Nejvyšší kontrolní úřad však teď zjistil, že ministerští úředníci vlastně ani neví, komu stovky milionů vlastně konkrétně pomohly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Evropské banky v problémech?
Dříve, nežli se spojili proletáři celého světa, se propojil celý bankovní sektor západního světa. Nikdy ale nebyla vzájemná provázanost bank v Evropě taková, jako je nyní, a proto je existence Evropské unie mimo jiné užitečná i s ohledem na případné řešení existenčních problémů velkých bank v některé ze zemí Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Brusel vyděsila hlášení o bombách na palubách dvou přilétajících letadel
Bomby v letadlech způsobily rozruch na bruselském letišti Zaventem. Nakonec byla varování krátce po jejich vyhlášení odvolána. Obě letadla již dokonce bez problémů přistála. Píše o tom server Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Nádrže jsou na přívalové deště připraveny
V průběhu srpna jsme zaznamenali na území v povodí řeky Moravy krátkodobé vysoké srážkové úhrny, na řadě míst s bouřkami s extrémními úhrny srážek. Během silných srážek na přelomu července a srpna napršelo v úhrnu na Fryštáku 106 mm, ve Staré Huti 86 mm, v Přerově 78 mm a ve Vsetíně 72 mm srážek. Významnou roli při zmírnění povodňové vlny na začátku srpna sehrály vodní nádrže. Silné srážky zasáhly Zlínsko i během minulého víkendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Horník (STAN): Starosta Božího Daru obhajuje senátní post
Společně s ním se o senátní křeslo v obvodu Karlovy Vary utká dalších sedm kandidátů. Kromě jednoho už všichni svojí kandidaturu oznámili, zcela jasno bude 19. srpna. Volby do Senátu proběhnou společně s volbami do kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Prohlášení OSŽ k předání rychlíků Plzeň-Most dopravci GW Train Regio
Ministerstvo dopravy zveřejnilo dne 1.8.2016 tiskovou zprávu, že provoz rychlíků na lince R 16 z Plzně do Mostu bude od poloviny prosince letošního roku (začátku platnosti jízdního řádu 2016/2017) zajišťovat společnost GW Train Regio. K přímému zadání této společnosti Ministerstvo dopravy přistoupilo poté, co antimonopolní úřad potvrdil své rozhodnutí o zrušení soutěže vyhlášené v minulém roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Mobilní operátoři slibují zlepšení signálu v kraji
Ke konci roku 2015 svolal hejtman Martin Netolický jednání se třemi nejsilnějšími mobilními operátory na území České republiky. Důvodem byly časté připomínky starostů obcí, ale také samotných občanů k pokrytí jednotlivých lokalit mobilním signálem. V současné době jsou dokončeny analýzy pokrytí včetně nastínění možných řešení pro jednotlivé lokality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Mobilní operátoři slibují zlepšení signálu v kraji
Ke konci roku 2015 svolal hejtman Martin Netolický jednání se třemi nejsilnějšími mobilními operátory na území České republiky. Důvodem byly časté připomínky starostů obcí, ale také samotných občanů k pokrytí jednotlivých lokalit mobilním signálem. V současné době jsou dokončeny analýzy pokrytí včetně nastínění možných řešení pro jednotlivé lokality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V ČT vystoupila Babišova náměstkyně. Došlo i na Šlachtu
Hostem dnešního pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byla náměstkyně ministra financí Andreje Babiše (ANO) pro daně a cla Alena Schillerová. Řeč byla například o bývalém šéfovi Úřadu pro odhalování organizovaného zločinu Robertu Šlachtovi, který má nastoupit na místo náměstka generálního ředitele Celní správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V Německu proběhla obrovská akce proti radikálním islámským duchovním
Napilno měla dnes brzy ráno německá policie. V Dortmundu, Duisburgu a dalších městech Severního Porýní-Vestfálska zahájila totiž razii proti islámským duchovním, kteří byli podezřelí z verbování bojovníků pro Sýrii a Irák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Rozbořil: Finanční pomoc filmovým štábům je jednou z priorit podpory cestovního ruchu
Natáčení nového celovečerního filmu Miroslava Krobota Kvarteto je v plném proudu, filmaři točí v těchto dnech v Arcidiecézním muzeu Olomouc. Po divácky úspěšném Krobotově režijním debutu Díra u Hanušovic, který v kinech vidělo 153 tisíc diváků, a byl oceněn třemi Českými lvy v hereckých kategoriích, se úspěšný divadelní režisér, herec a filmový režisér Miroslav Krobot rozhodl natočit film o čtyřech muzikantech, třicátnících, kteří se snaží v životě najít pocit štěstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Pořízek: Vládní byrokracie háže lidem klacky pod nohy
ROZHOVOR „Práce na obchvatu Břeclavi se zastavily kvůli byrokratické ochraně přírody. Nemůže se začít stavět, dokud nebudou fungovat (!) opatření na kompenzaci zásahů do oblastí Natura 2000. To bude trvat 5 let, možná více. Nesouhlasíme s takovým řešením. Přece některé etapy by se mohly začít stavět rovnou,“ říká mimo jiné Petr Pořízek, lídr kandidátky za Svobodné a Soukromníky v Jihomoravském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Téměř polovina komunálního odpadu končí na skládkách
Další téměř dvě miliardy korun půjdou na odpadové hospodářství. MŽP vyhlásilo dvě nové výzvy z OPŽP
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Reakce MD na článek MfDnes „Rekordní odměna úředníkovi: 395 tisíc“
Reakce ministerstva dopravy na informace zveřejněné 10. srpna v článku MfDnes „Rekordní odměna úředníkovi: 395 tisíc“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
"Zapalte ohně!" burcoval v souvislosti s migranty Škromach a strhl se křik. Senátor teď přidal ještě něco navíc
ROZHOVOR Zdeněk Škromach odstartoval svou senátní kampaň videem ze svého bazénku nasvíceného pochodněmi a hned si vysloužil kritiku za slova o zapalování ohňů, ohrožených tradicích a za to, že „pochodňové efekty“ používali i nacisté ve svých průvodech. Podle místopředsedy Senátu ale novináři, kteří jej za to kritizují, vidí jen to, co vidět chtějí, a „mají zlé srdce“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman pojede na akci Putinova muže. A Jakub Janda už píše, co tam bude provádět
Zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda se opět opřel do prezidenta Miloše Zemana. Tentokrát za to, že se zúčastní akce Dialog civilizací Vladimira Jakunina, čímž podle něj potvrzuje to, že je spojencem ruského prezidenta Vladimira Putina. Tím vznikla osa Zeman – Jakunin – Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Vstup do Modlivého dolu na Českolipsku je omezen. Cesta se rekonstruuje
Turistickou stezku k Modlivému dolu u Svojkova na Českolipsku v Libereckém kraji rekonstruují od 1. srpna za bezmála milion korun Lesy ČR. Návštěvníkům se vyhledávané poutní místo znovu otevře koncem roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
MZ ČR: Novým ředitelem hradecké fakultní nemocnice je biochemik Palička
Do funkce ředitele Fakultní nemocnice Hradec Králové byl včera uveden dosavadní lékařský náměstek nemocnice a proděkan místní lékařské fakulty prof. Vladimír Palička. Ve vedení tak střídá odvolaného Romana Prymulu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Lidinský (Úsvit): Chovancův tendr 00007064 vejde do dějin: ČR se navždy stává nebezpečnou zemí
Plná huba keců, ale skutek utek. Dala by se tak charakterizovat imigrační politika Sobotkovy vlády? Nedala, protože k tomu všemu je možno přičíst ještě „bezpečnostně podvratnou činnost“ - nenápadné přijímání šesti tisíc imigrant
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Gregora: Dejme více na regionální nemocnice
Jihočeské nemocnice nefungují špatně, do jisté míry mohou být vzorem pro jiné kraje a regiony. Paradoxně současné levicové vedení kraje za tuto příležitost vděčí předchozím pravicovým vládám, protože ČSSD měla ve svém programu zrušení holdingu. Je ale třeba o takto vytvořený systém dále pečovat a zdokonalovat ho. Tady vidím určité nedostatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pražský soud odmítá soudit Nečasovy za trafiky. V kauze se objevuje stará známá soudkyně Králová
Obvodní soud pro Prahu 1 nechce řešit kauzu tzv. poslaneckých trafik, v které obžaloba viní bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) a jeho ženu Janu (dříve Nagyovou) z podplácení poslanců funkcemi. O tom, jaký soud se bude kauzou zabývat, bude rozhodovat pražský městský soud. Informaci České televize dnes potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Mír v Sýrii? Měl bychom tajně zabíjet co nejvíce Rusů. Rada bývalého náměstka CIA šokovala Ameriku
Konflikt v Sýrii by vyřešilo skryté zabíjení Rusů a Íránců v Sýrii. V rozhovoru pro televizní stanici CBS News to uvedl bývalý náměstek šéfa CIA Michael Morell. Informoval o tom server Prvnizpravy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): V Počernicích jsme řešili podporu výstavby domova pro seniory
Primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová se v rámci svých návštěv městských částí setkala se starosty Horních Počernic a Dolních Počernic. Cílem setkání bylo seznámení se s projekty a problémy, se kterými se tyto městské části potýkají. Diskuse se vedla například o revitalizaci zámecké zahrady či vybudování kulturního sálu pro potřeby městské části a zejména místních spolků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Trump vůbec nerozumí mezinárodní politice, jen hraje, že se přibližuje lidem, zoufal si Klvaňa. A Ondřej Hejma ho setřel
Komentátor Tomáš Klvaňa a hudebník Ondřej Hejma se v pořadu Události, komentáře ČT24 utkali ohledně voleb amerického prezidenta. Hejma se dlouhodobě zastává republikánského kandidáta Donalda Trumpa, Klvaňa je příznivcem demokratické kandidátky Hillary Clintonové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Novák: Vedle moderního vybavení jsou nejdůležitější v péči o pacienty lidé
Krajští radní po návštěvě Budišova nad Budišovkou zamířili do další části regionu, tentokrát do Jablunkova. Výjezdní zasedání rady se konalo 9. srpna v budově městského úřadu, kde se radní setkali s vedením města. Navštívili také Sanatorium Jablunkov, firmu NETIS a besedovali se zástupci spolkového života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vědci FNUSA-ICRC vytvořili internetový portál pro předpovídání vlivu mutací genů na vznik nemocí
Lidé mají geny stejné z 99,9 procenta. Zbývajících 0,1 procenta rozdílů je zodpovědných nejen za odlišný vzhled, chování a charakter, ale také předurčují zdraví každého jednotlivce. Člověk je výsledkem kombinace genů jeho předků a jeho zdraví do určité míry závisí také na genetických predispozicích a na mutacích v genech, vznikajících během lidského života. Tým vědců z Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC), Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity a Fakulty informačních technologií VUT pod vedením prof. Jiřího Damborského vytvořil webový portál, na kterém mohou lékaři po zadání ukazatelů genetických poruch předpovídat, jak se tyto změny projeví na zdraví pacientů. “Již nyní máme na této nové webové aplikaci více než 15 tisíc přístupů z Evropy, Ameriky i Asie,” informoval Damborský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
MMR má připraveno v IROP dalších téměř 3,9 miliardy korun na modernizaci vybraných úseků silnic
Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlašuje první výzvu k předkládání projektů, které spadají pod integrované územní investice (ITI). Výzva se týká rekonstrukcí, modernizací a výstavby vybraných úseků silnic II. a III. třídy. Pro výzvu je připraveno téměř 3,9 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Zpěvák Vondráček promluvil o imigraci: Když mezi šimpanze hodíte gorilu, taky ji nepřijmou. Žádní "Afroameričané", černoši to jsou
O svých názorech na terorismus i na to, proč by se občanům tmavé pleti mělo říkat černoch, se v rozhovoru pro server Expres.cz rozpovídal zpěvák Petr Vondráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Diskuse o vyvolání předčasných voleb do Evropského parlamentu je namístě...
Evropa musí plnit očekávání lidí, řekl novinářům německý ministr zahraničí F.W. Steinmeier... německý ministr financí W. Schäuble, jeden z nejvlivnějších evropských politiků, nezastírá, že situace unie je velmi vážná, čas velkých vizí je pryč...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
To nebyla restituce, ale Kalouskův supertunel. Nejsme tak bohatí, aby církve nemusely platit daně, vzkazuje Andrej Babiš
Vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se na serveru Expres.cz zamyslel ve svém komentáři nad tím, proč by církve měly mít výjimku, když ostatní daně platí. Zároveň vyvrátil tvrzení, že za jeho podporou zdanění církevních restitucí je skrytý antisemitismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Krajští radní navštívili Jablunkov
Krajští radní po návštěvě Budišova nad Budišovkou zamířili do další části regionu, tentokrát do Jablunkova. Výjezdní zasedání rady se konalo 9. srpna v budově městského úřadu, kde se radní setkali s vedením města. Navštívili také Sanatorium Jablunkov, firmu NETIS a besedovali se zástupci spolkového života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Nemáme priority. Prioritou je každý region a každá generace
Slovem priorita se dnes bude ohánět každá partaj. Přitom je to klišé. Pro každého občana kraje je důležité něco jiného. Nezávislí s Moravany to vědí. Jejich sekretariátem je totiž ulice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Velitelem Vzdušných sil AČR se stal brigádní generál Jaromír Šebesta
Při slavnostním ceremoniálu, kterého se zúčastnila řada významných hostů, převzal náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář z rukou odcházejícího brigádního generála Libora Štefánika zástavu Vzdušných sil AČR. Tu předal novému veliteli, kterým se stal brigádní generál Jaromír Šebesta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zpěvák Quido MC, který proslavil Zemana jako "ruského švába": Vykřikuje o džihádu a Mohamedovi, aby odvedl pozornost od Putinových manévrů. Vulgární, nechutný a ještě podporuje oligarchu Babiše
ROZHOVOR „Stačí říct uprchlík, Mohamed, džihád a máte své voliče jisté,“ tvrdí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz učitel, zpěvák a glosátor Marcel Černý, alias Quido MC. Vešel ve známost i tím, že se ostře vymezuje proti prezidentu Miloši Zemanovi. „Zeman zneužívá strachu a přirozeného rasismu, podněcuje jej, a tím pomáhá odvádět pozornost od ruských imperiálních výbojů. Zeman nemá protivníka i proto, že si ‚vyzobává‘ populistická témata a říká lidem, co chtějí slyšet.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Posolda (KSČM): Několik poznámek k obecně oblíbenému mýtu o sbližování Ruska a Turecka
Staré přísloví říká: „Jenom blázen a Alláhem zapomenutý zabíjí nepřítele svých nepřátel“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Ministerstvo nakupuje pro celý resort centrálně. Šetří tím miliony
Ministerstvo zemědělství pokračuje v obnově vozového parku pro celý rezort. Díky centralizovanému zadávání zakázek tak letos ušetřilo už 170 milionů korun. Podařilo se snížit i cenu mobilních telekomunikačních služeb, MZe i další rezortní organizace šetří také prostřednictvím otevřeného zadávání veřejných zakázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Česká televize, úchyláci, porno, romské teplo, Dienstbier, mega pánský striptýz, gayové, jak nasadit kondom ústy... Předák mladých lidovců otevřeně promluvil
ROZHOVOR Výbor na obranu rodičovských práv a Mladí křesťanští demokraté pořádají pod záštitou kardinála Dominika Duky a předsedy Ekumenické rady církví v ČR Daniela Fajfra Den pro rodinu. Místopředseda MKD Jan Gregor říká, že Prague Pride je výrazně za hranicí vkusu. „Prezentuje se jako takový veselý festival, ale pamatuji si před několika lety témata jako sledování pornografického kanálu Man X, travesti show se sexy průvodcem, gay rychloseznamka, kožená zóna, slibující ‚úchyláky‘ a fetišisty, mega pánský striptýz, ‚rozjetá party, která polibkem na rty nekončí‘ a romské teplo,“ vysvětluje Gregor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
ČD: Zábavní portál v railjetech je v provozu, cestující můžou sledovat filmy nebo poslouchat hudbu
Nabídka služeb v modrých railjetech Českých drah se rozšiřuje o provoz zábavního a informačního vlakového portálu. Cestující si tak během cesty můžou užít filmy, hudbu, elektronické knihy, ale získají také aktuální informace o jízdě vlaku nebo zajímavostech v okolí tratě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Bubeníková (STAN): Moravskoslezskou kandidátku Starostové a nezávislí vytvořila koalice hnutí STAN a OSTRAVAK
V Moravskoslezském kraji půjde STAN do voleb v koalici s hnutím Ostravak
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zkušený pozorovatel Ukrajiny prozradil, co se v zemi děje, proč o tom média příliš neinformují i co provádí ukrajinská armáda na východu
ROZHOVOR Za Janukoviče bylo zlatě, říká se prý dnes na Ukrajině. Hloupost, fašismus, mafiánské metody řízení státu. Taková je podle bývalého pozorovatele na východě země Romana Blaška dnešní Ukrajina. Ukázkou je podle něj populista a kašpar, bývalý gruzínský prezident, nyní první muž Oděsy, Michail Saakašvili, který řídí oblast hlavně pro zájmy Spojených států. Blaško v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dále popisuje tragikomickou situaci Savčenkové a hodnotí mírové pochody do Kyjeva, které organizovala pravoslavná promoskevská církev, které naše média neuznala za zmínku. Dostává se i k zaměstnávání Ukrajinců u nás, což je podle něj pro nadnárodní kapitál velmi efektivní, ale naopak pro naše občany danajský dar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Kontrola režimu na tzv. neschopence se týkala každého desátého práceneschopného pojištěnce
Od ledna do konce června 2016 pracovníci okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ) provedli 84 219 kontrol dodržování režimu dočasně práceneschopných pojištěnců, což je o 2 207 více než v pololetí loňského roku. Postihů, které pro „hříšníka“ znamenají krácení nebo odejmutí vyplácené nemocenské dávky, OSSZ letos udělily 1 686.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Mám bombu, odpálím se, vyhrožoval na střeše dánského centra irácký migrant. Policie jej zadržela
Policie ve městě Nyborg v Dánsku ve středu dopoledne obdržela hlášení, že na střeše místního azylového centra se nachází muž, který vyhrožuje, že se vyhodí do povětří. Na místě se v současnosti nachází ozbrojená policejní jednotka. Informuje The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Národní galerie: Výstavu Císař Karel IV. 1316–2016 vidělo ve Valdštejnské jízdárně již 50 tisíc návštěvníků
Výstava Národní galerie v Praze při příležitosti 700. výročí narození Karla IV. se těší nebývalé návštěvnické přízni. Denní návštěvnost již nyní trojnásobně přesahuje průměr loňských nejúspěšnějších výstavních projektů Národní galerie v Praze. Vzácné středověké exponáty je možné ve Valdštejnské jízdárně zhlédnout už jen necelé dva měsíce. Po 25. září se výstava přesouvá do Norimberku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ideologicko - snobské partičky, aktivistická žurnalistika. Nakonec zruší zpravodajství a bude se jen debatovat o stavu světa, obává se Ilja Racek junior, divadelní ředitel z regionu
ROZHOVOR „Srdečně by mne překvapilo, kdyby si tak zdatný podnikatel jako pan Babiš koupil média jen proto, aby si každé ráno dal kafe, doutník a whisky a pak si překvapeně přečetl, co mu tam zase ti jeho hoši v novinách napsali,“ komentuje situaci v českých médiích s mírnou nadsázkou bývalý náměstek ministra kultury, režisér a nynější ředitel opavského divadla Ilja Racek mladší. K úrovni našich televizních stanic pak ještě dodává: „Zaznamenal jsem, že publicistika menších televizí je blíže normálnímu divákovi. A teď prý už do nich za to jede i ‚Velká rada‘, neb prý nemají rozdíl mezi zprávou a komentářem.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Třeba do Egypta bych se necpal. Generál Šándor rozebral, kam letos opravdu nejezdit na dovolenou
O tom, jak by se lidé měli připravovat na možná nebezpečí, ale i o tom, zda máme dostatek záložáků, mluvil ve vysílání Českého rozhlasu generál v záloze Andor Šándor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Baroň (TOP 09): Studenti se na Zlínsko nevracejí. Mají důvod?
Tisíce mladých lidí ze Zlínska odcházejí každoročně studovat na vysoké školy do Brna, Prahy nebo třeba Ostravy. Celkem jich je 14 000, což je polovina průměrného okresního města. Většina z nich se pak do regionu nevrátí. A není pravda, že by nechtěli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Čtyři procenta se tváří jak politická strana, ať si to dělají někde potmě. Absurdní idiotský Schapiro. Zácpa, úchylky, Pavel Novotný. Zpěvák Pepa Nos asi některé rozpálí do ruda
ROZHOVOR „To je úplně ta samá argumentace, jako když mám zácpu a nemůžu jít na záchod a tvrdím, že za to nemůže moje strava,“ odpovídá na dotaz ParlamentníchListů.cz v kontextu odmítání přímé souvislosti útoků s migrační krizí český písničkář, učitel jógy a jazyků Pepa Nos. Písničkář v těchto dnech na sociální síť vyvěsil své hodně expresivní vyjádření na adresu homosexuálů a v rozhovoru k tomu zdůvodňuje, proč tak činí. Navíc ještě vyzrazuje, kdo může být pro českou společnost velkým přínosem...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Demokracia mimovládna
Slovenský politik a štátnik (áno, myslím si, že ho môžem takto nazvať) Robert Fico si len nedávno začal sypať popol na hlavu kvôli svojej dlhodobej podpore jednostranne "prozápadne" orientovaným mimovládkam.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:39, zobrazit podobné
Zdeněk Kudrna: Hlas lidu vs. EU: i Švýcarsko sdílí suverenitu
Švýcarsko je bájná země euroskeptiků i nadšenců pro přímou demokracii. V jejich představách naplňuje sny, že je možné udržet plnou suverenitu a nezávislost a zároveň využívat všech výhod ekonomické integrace s EU. Bližší pohled však ukazuje, že nic takového neexistuje a Švýcarsko také hraje podle bruselských not. Výhody EU jsou i pro většinu Švýcarů příliš atraktivní na to, aby se jich vzdali. Jak dnes zjišťuje i britská vláda, na dvou židlích…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Jen 50 let od začátku ruské okupace
Detaily okupace připomínají starší pamětníci. Pro mě osobně je varující, že proběhla již za mého života a 21 let ho normalizací přímo ovlivňovala. Žádná dávná historie. Proč došlo k invazi „spojeneckých“ vojsk? Bylo to opravdu proto, aby nemohla zpívat Marta Kubišová nebo kvůli oživení skautů a pod.? Byl pokus o socialismus „s lidskou tváří“ vhodnou příležitostí zacelit československou díru na mapě sovětské vojenské přítomnosti ve…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
ČSSD – obyčejný a ostudný populismus
Jako o populismu nejhrubšího zrna lze hovořit o předvolebním slibu ČSSD řešit bytovou situaci tím, že se zákonem převedou byty  postavené developery na stát. To je SRPEN 2018 ve stylu ÚNORA 1948.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist