Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.234x, což odpovídá cca 220.924-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

To není vtip: Novináři se na Hradě dostali s pistolí a nožem málem až k Jiřímu Ovčáčkovi
Policejní a vojenská kontrola před vstupem na Pražský hrad zpřísnila. I přesto reportéři MF Dnes prošli na III. nádvoří Hradu s plynovou pistolí a s noži. Píší o tom v dnešním vydání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Šéf MF Dnes Plesl: Prostitute Jando, co si to dovoluješ k Petránkovi? Jestli ještě dostaneš korunu, půjdu za Sobotkou, i kdybych měl měsíc stát před jeho bytem
Označit matadora české žurnalistiky Jana Petránka za jednoho z českých dezinformátorů považuje šéfredaktor Mf Dnes Jaroslav Plesl za obrovskou nehoráznost. „Tohle je skutečně odporný svinstvo,“ odplivl si Plesl nad analytikem think-tanku Evropské hodnoty Jakubem Jandou, který Petránka takto nelichotivě označil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Odhalení: Putin zmanipuloval Baracka Obamu
Americká publicistka Liz Peek tvrdí, že ve skutečnosti je americký prezident Barack Obama užitečný svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi mnohem více než Donald Trump, kterého americká média obviňují z podpory Putinova režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Eurokomisařka Věra Jourová pro PL: Majitelé aut Volkswagen nedostanou tolik jako v Americe, o odškodnění se musí soudit sami
ROZHOVOR Eurokomisařka České republiky Věra Jourová nedává evropským majitelům vozů Volkswagen, do kterých byl nainstalován podvodný software na kontrolu emisí, velkou naději, že by od německé automobilové firmy získali stejně vysoké odškodnění jako američtí majitelé vozů. „Jako komisařka pro ochranu spotřebitele nemám v ruce takový nástroj, nemohu žalovat firmu Volkswagen o náhradu škody vůči postiženým. Mne zajímá, jak se automobilka staví k tomuto problému v jednotlivých evropských zemích, protože mám zprávy, že ten postup není stejný,“ vysvětlila česká eurokomisařka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, proč se obrátila na evropské organizace na obranu spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Neubauer (ČSSD): V budově úřadu jednaly firmy se zástupci čínské provincie Fujian
Ve čtvrtek 11. srpna proběhla v zastupitelském sále MO Plzeň 3 pracovní schůzka zástupců regionálních českých firem zabývající se logistikou a automobilovým průmyslem s delegací čínské provincie Fujian (Fu-ťien). Tématem schůzky bylo seznámení se s možnostmi navázání obchodních kontaktů a spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Festival Hrady CZ tento týden roztančí Hradec nad Moravicí
Putovní letní kulturní festival Hrady CZ se po Veveří přesouvá 19. a 20. srpna na Hradec nad Moravicí a dále bude putovat po moravském Bouzově a českém Bezdězu. Letos poprvé také pod názvem Slovenské hrady svou pouť ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Lobbistická snaha majitelů vodních elektráren dohonila samotné autory legislativního zmetku
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) rozhodně odmítá, že by kvůli neúspěšnému lobbingu majitelů některých vodních elektráren mohlo dojít k významnému zdražení vodného. V oblasti notifikace podpory obnovitelných zdrojů energií (OZE) dosáhlo MPO značného pokroku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
První blok jaderné elekrárny Kudankulam byl předán indické straně. Na jeho výstavbě se podílely i české firmy
Indický premiér Narendra Modi a ruský prezident Vladimír Putin prostřednictvím videokonference uvedli minulý týden do provozu první blok indické jaderné elektrárny Kudankulam. Blok s reaktorem VVER-1000 dodává do sítě elektřinu v rámci zkušebního provozu už od 31. prosince roku 2014. Jadernou elektrárnu Kudankulam staví ruská společnost Atomstroyexport, která je dceřinou firmou ruské státní jaderné korporace Rosatom, a indická firma Nuclear Power Corporation of India Limited (NPCIL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Rusko vyslalo důrazný vzkaz. A opět provedlo tah, který Západ nečekal
Britský deník The Financial Times se věnuje napjatým vztahům mezi Ruskem a Ukrajinou, který prý může vyústit v pokračování vojenského konfliktu. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov včera bez upřesnění hovořil o přijetí „závažných opatření“ Moskvy vůči Kyjevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jak je toto možné? Čeští politici se zlobí na Angelu Merkelovou kvůli její návštěvě
Německá kancléřka Angela Merkelová se při návštěvě v Praze nechce bavit o migrační krizi. Místo toho zavítá mezi vědce. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Merkelová v Praze: Lidé se houfují, aby ji přišli „přivítat“. Nahlédněte
Čeští příznivci i odpůrci německé kancléřky Angely Merkelové se prostřednictvím sociálních sítí svolávají do Prahy, kam by tato vrcholná evropská politička měla dle neoficiálních informací dorazit příští týden ve čtvrtek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Luboš Dobrovský vynadal Babišovi, Zemanovi, Dukovi, ODS, skoro všem. A dodal: ParlamentníListy.cz jsou kulturní trestný čin
„Česká společnost je již poměrně dlouho vyzývána k nenávisti,“ tvrdí disident, politik a někdejší český velvyslanec v Rusku Luboš Dobrovský v komentáři pro internetový týdeník Dotyk. Dobrovskému se tento stav vůbec nezamlouvá a zhusta kritizuje jak přední české politiky, tak i média, která mají dle jeho názoru na tomto stavu nemalý podíl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Totální prohra Ukrajiny. Tereza Spencerová si všimla věcí, které média přešla
„A tak Ukrajina prohrála na všech frontách,“ konstatuje na serveru Literarky.cz analytička Tereza Spencerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Po zvýšení poplatků za podzemní vodu by u nás byla nejdražší voda v EU, obávají se odbory
Ke kritice návrhu ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) zvýšit poplatky za čerpání podzemních vod během pěti let na trojnásobek se dnes na tiskové konferenci přidají i odbory. Podle expertů Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) by novela zákona o vodách mohla znamenat skrytý postupný kumulativní nárůst průměrné ceny vodného a stočného až o 17 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Pražští radní projednají investice do zoo nebo regulaci reklamy
Pražští radní budou dnes jednat o plánu rozvoje trojské zoo. V následujících letech by do ní mohlo město investovat přes 800 milionů korun. Vedení Prahy má rovněž projednat regulaci reklamy, rozvoj wi-fi na veřejných prostranstvích nebo výběrová řízení na vybavení pro strážníky městské policie. Radní rovněž vyberou ředitele Divadla v Dlouhé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ovlivňování voleb v Evropě a podpora Clintonové. Masivní únik dokumentů o tom, kam strká prsty George Soros
Organizace DC Leaks zveřejnila více než 2500 dokumentů, které jasně prokazují, že se původem maďarský miliardář George Soros snaží ovlivnit výsledek amerických voleb prostřednictvím svých nemalých finančních zdrojů. Ze zveřejněných dokumentů vyplývá, že se Soros řadí mezi nejštědřejší dárce prezidentské kampaně Hillary Clintonové, jejíž rozhodnutí se mu v minulosti podařilo již několikrát ovlivnit ve svůj prospěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ukrajina je závislá na USA, prohlásil komunista Maštálka. Zdechovský nesouhlasil
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a jeho kolegové z europarlamentu Jiří Maštálka (KSČM) a Petr Ježek zvolený za hnutí ANO v pondělních Událostech, komentářích debatovali o nekončícím napětí mezi Ruskem a Ukrajinou. Zatímco Maštálka poukazoval na problémy na Ukrajině, Ježek se Zdechovským připomínali mocenské ambice Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Investice do zadržení vody je nejlepší ochrana před suchem i povodněmi
Ministerstvo zemědělství v posledních dvou letech investovalo do opatření na zadržení vody v krajině několik miliard korun. Aktuálně spustil resort pod vedením Mariana Jurečky příjem žádostí v novém dotačním titulu na obnovu a výstavbu rybníků, v němž je připraveno dalších 1,25 miliardy korun. Příští rok odstartuje i nový program na budování závlahových systémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Rozhodování obcí o večerních akcích musí být flexibilní
Od října vstoupí v platnost novela přestupkového zákona, která zpřísňuje podmínky v obcích a městech pro povolování veřejných akcí po 22. hodině. Zavádí tak de facto povinnost obcí povolovat každou veřejnou akci zvláštní vyhláškou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Místopředseda STAN: Z veřejných činitelů máme u občanů dlouhodobě nejvyšší důvěru
Transparentní a efektivní nakládání s veřejnými prostředky v kraji pokulhává, povzdechl si lídr STAN v Olomouckém kraji Radim Sršeň. Co s tím? A jak vnímá obvinění hejtmana z korupce? Hovořili jsme ale také o nezaměstnanosti, o špatné dopravní infrastruktuře a obslužnosti v kraji, ale i řadě dalších problémů regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Světu hrozí válka mezi USA a Čínou. Zde je hrozivý scénář, který vůbec není nepravděpodobný
Bývalý šéf americké Národní bezpečnostní služby David C. Gompert na stránkách think-tanku Rand Corporation nastínil možný vývoj vojenského konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou, kterému se věnoval ve své studii nazvané „Válka s Čínou: Přemýšlet o nemyslitelném“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Pro všechny připravené dopravní stavby peníze budou
Rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury bude posílen o celkem 5 miliard korun určených na výstavbu v příštím roce. Dohodl se na tom dnes ministr dopravy Dan Ťok s ministrem financí Andrejem Babišem. Díky tomu bude možné příští rok zahájit více než desítku dálničních staveb a další projekty na silnici a železnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Úvěrová smlouva s OKD je podepsána
V pondělí 15. srpna 2016 byla mezi společností Prisko, jejíž jediným akcionářem je Ministerstvo financí, a společností OKD, uzavřena úvěrová smlouva na maximální výši 700 milionů korun. O pomoci společnosti OKD formou mimořádné půjčky podmíněné reorganizací společnosti rozhodla Vláda ČR na svém jednání 27. července 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
České dráhy: Na výstavu Flora Olomouc se dostanete levněji
Cestujte se slevou 50 % na výstavu Flora Olomouc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Bezdomovce čekají velké novinky. Po novém roce budou stát fronty na občanky
Lidé, kteří mají trvalé bydliště na obecních úřadech, to nejspíš budou mít od příštího roku vyznačeno v občanských průkazech. Vyplývá to z novely zákona o evidenci obyvatel, kterou příští týden projedná vláda. Loni bylo na úřadech přihlášeno 381 000 občanů, podle Ministerstva vnitra přitom je v Česku kolem 70 000 bezdomovců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jentschke Stöcklová (ČSSD): Nevidím důvod, proč zasahovat do rané péče, která funguje na vysoké profesionální úrovni
Raná péče má v České republice již 25 letou tradici, jako komunitní služba úspěšně pomáhá rodinám s dětmi s postižením. Sociální model rané péče v ČR představuje profesionální, moderní a uznávaný systém v evropském i světovém srovnání a je z kompetenčního zákona správně ukotven v zákoně o sociálních službách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Naprostý prase, napsal Dominik Feri o poslanci Humlovi
„Jak se řekne diplomatickou mluvou, že je někdo naprostý prase?“ napsal k článku SvobodnéhoFóra.cz o poslanci ČSSD Stanislavu Humlovi teplický radní za TOP 09 Dominik Feri.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Bakala má smůlu: Nová Havlova knihovna nebude, nájemníka stále nevystrnadili
Knihovna Václava Havla se nových prostor nedočká. Proti přestavbě paláce na Loretánském náměstí, kam chce knihovnu z centra Prahy přesunout podnikatel Zdeněk Bakala, se léta bouří jeden z obyvatel domu. A nyní uspěl u pražského soudu. Píše o tom server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Česká národní banka zveřejnila záznam z poslední bankovní rady
Záznam z jednání bankovní rady ČNB dne 4. srpna 2016 je ke zhlédnutí na oficiální stránce České národní banky. Přítomni na zmíněném jednání byli: Jiří Rusnok, Mojmír Hampl, Vladimír Tomšík, Vojtěch Benda, Lubomír Lízal, Tomáš Nidetzký, Pavel Řežábek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zelená a žlutá jsou vidět. Svobodní a Soukromníci rostou ve všech krajích
Místo molochů, které netransparentně přerozdělují peníze, efektivní kraj s partnerským přístupem k obcím a obyvatelům. V takové změně kurzu vidí šanci na fungující regiony stále více lidí. Svědčí o tom rostoucí preference koalice Svobodní a Soukromníci, která tento krok prosazuje. Celkem v devíti krajích se už její volební potenciál po dalším růstu přehoupl přes pětiprocentní hranici. Koalice Svobodní a Soukromníci fungují v deseti krajích z celkového počtu 13, v nichž se 7. a 8. října uskuteční volby do krajských zastupitelstev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Babišovu politiku komentoval významný zástupce USA
„Představitelé Ministerstva financí ČR zmateně sledují zuřivý odpor vůči něčemu, co sami pokládají za praktický nástroj snižování míry podvodů. Nicméně i odpůrci mají řadu pádných argumentů pro tento odpor a některými skutky jim k tomu pomáhá právě i stát,“ poznamenává ve svém komentáři pro server Dotyk.cz k elektronické evidenci tržeb výkonný ředitel Americké obchodní komory v ČR Weston Stacey.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad hlásí další pokles cen ropných produktů
Meziměsíčně se ceny průmyslových výrobců nezměnily, ceny stavebních prací vzrostly o 0,1 %. Ceny zemědělských výrobců klesly o 1,2 % a tržních služeb o 1,1 %. Meziročně byly nižší ceny zemědělských výrobců o 6,8 % a průmyslových výrobců o 4,0 %. Ceny stavebních prací byly vyšší o 1,1 % a tržních služeb o 0,2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kasal (KDU-ČSL): Politice jsme se neučili za pochodu, ale přímo za běhu
Na konci července 1991 bylo založené občanské sdružení Evropská akademie pro demokracii, jako vzdělávací organizace tehdejší ČSL (Československá strana lidová). Své vzpomínky popsal předseda Správní rady EAD Mgr. Ing. Jan Kasal níže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ceny zahraničního obchodu meziměsíčně opět šly nahoru, zjistili statistici
Podle Českého statistického úřadu se v červnu 2016 vývozní ceny meziměsíčně zvýšily o 0,1 %, dovozní ceny o 0,7 %, směnné relace dosáhly hodnoty 99,4 %. Meziročně se vývozní ceny snížily o 3,8 %, dovozní ceny o 5,4 %, směnné relace dosáhly hodnoty 101,7 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Já že nic nedělám? Je to úplně jinak, ohradil se Petr Mach
Méně je někdy více, vyjádřil se na svém blogu ke statistikám aktivit europoslanců předseda Strany svobodných občanů a europoslanec Petr Mach. Strefoval se tak zejména do dle statistik nejpracovitějšího europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Doležel (Žít Brno): O likvidování národní identity
Ve dnech 11. - 12. srpna jsem absolvoval dvě schůzky, které mě mimořádně nakoply k dalším aktivitám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: V červnu dosáhla roční míra růstu úvěrů domácnostem hodnoty téměř k osmi procentům
Statistika měnového vývoje v České republice - Červen 2016 - Komentář k hlavním indikátorům:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vždyť hasíte průšvih benzínem, obořil se Michal Hašek na EU
Jihomoravský hejtman Michal Hašek se na svém facebookovém profilu vyjádřil k nápadu německého eurokomisaře ohledně sjednocení azylové politiky a procedury členských států a také k výši dávky migrantům. Podle něj eurokomisař totálně šlápl vedle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Čína nerespektuje svobodu vyznání
Zprávy o početné skupině čínských křesťanů, kteří požádali v České republice o azyl, znovu upozornily na potlačování svobody náboženského vyznání v Číně. Přestože je svoboda vyznání v této zemi chráněna ústavou, jen v loňském roce se podle dostupných zpráv stalo terčem pronásledování ze strany čínských úřadů na dvacet tisíc křesťanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Babišovu politiku pochválil významný zástupce USA
„Představitelé Ministerstva financí ČR zmateně sledují zuřivý odpor vůči něčemu, co sami pokládají za praktický nástroj snižování míry podvodů. Nicméně i odpůrci mají řadu pádných argumentů pro tento odpor a některými skutky jim k tomu pomáhá právě i stát,“ poznamenává ve svém komentáři pro server Dotyk.cz k elektronické evidenci tržeb výkonný ředitel Americké obchodní komory v ČR Weston Stacey.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
To bude nářku: Zveřejněn průzkum preferencí v Rakousku
Vládní koalice lidovců a socialistů sice podnikla mnoho opatření, která by měla omezit příliv uprchlíků, ale u voličů tím stejně příliš nezabodovala. Podle nedávného průzkumu by nyní parlamentní volby s přehledem vyhráli opoziční Svobodní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jak to „koulí“ Miloš Zeman: Rusko, Jakub Janda, Babiš, nadšení voliči... Jak je toto možné
Politolog Jan Kubáček tvrdí, že Miloš Zeman udržuje tábor svých voličů pohromadě. Využívá k tomu své odpůrce, kteří drží příznivce ve střehu, loajálně připravené se za prezidenta postavit. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také upozornil, že kdyby tak nečinil a obklopoval se lidmi, kteří s ním souzní a souhlasí, začal by se jeho tábor rozpadat, proto cíleně vybírá témata, která vyvolají napětí. Zdůraznil také snahu hlavy státu komunikovat s veřejností i mimo média tak, aby je co nejméně ke svému úspěchu potřeboval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hampl (APAČI 2017): Útok vládní moci proti demokratickému zřízení
Svoboda projevu je matka všech svobod. A svoboda politické diskuse je v rámci svobody projevu nejdůležitější. Volby, referenda a další demokratické mechanismy nemají vůbec význam, nepředchází-li jim svobodná diskuse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka uvedl do funkce nového ředitele BIS
Předseda vlády Bohuslav Sobotka uvedl v pondělí 15. srpna 2016 v sídle BIS do funkce nového ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku. Jeho jmenování odsouhlasila vláda na svém jednání 27. července 2016 a ve funkci nahradil Jiřího Langa, který požádal vládní kabinet o uvolnění ze své pozice v červnu tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Armáda se zapojí do programu Olympijského parku Rio - Lipno 2016
V úterý 16. srpna 2016 v době od 10.00 do 16.00 hodin se v Olympijském parku Rio - Lipno 2016 uskuteční prezentační akce Armády ČR. Akce bude probíhat v prostoru centrálního parkoviště obce Lipno nad Vltavou pod lanovkou na Kramolín. Odpoledního programu se zúčastní náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dana a Emil Zátopkovi byli slavnostně uvedeni do Síně slávy sportovců Moravskoslezského kraje
Na návštěvníky Olympijského parku Ostrava čekal v sobotu 13. srpna 2016 na hlavním pódiu na Černé louce kromě koncertů jedinečný sportovní zážitek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Výzva, která nemá obdoby – ubytujte u sebe imigranty!
Francouzská vláda začala prostřednictvím ministryně pro bytovou politiku zoufale vyzývat svou veřejnost, aby pomohla s ubytováváním imigrantů a to vzhledem k tomu, že jsou již kapacity azylových center naplněné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Putin vyhazuje přátele, místo nich povyšuje sluhy, píše Luboš Palata
Ruský prezident Vladimir Putin nahrazuje přátele sluhy. A posiluje si moc. O tom píše v dnešní MF Dnes redaktor Luboš Palata. Podle jeho slov totiž způsob odchodu mocného šéfa Putinovy prezidentské kanceláře Sergeje Ivanova ukazuje, že Kreml funguje tajemně. Prý skoro jako ze Sovětského svazu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Stažení žaloby je posledním nezbytným krokem k zahájení výstavby nové budovy ZZS HMP
Prohlášení radního hlavního města Prahy Radka Lacka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Už je to tady, je to fakt zlé. Totální svinstvo. Náš konec. Brusel přišel na to, jak nás donutit přijmout uprchlíky, a toto nám řekli Babiš, kníže, Okamura či Keller
ANKETA Eurokomisař Günther Oettinger podle ČTK řekl, že Komise EU navrhuje, aby byly v EU harmonizovány azylové procedury i právo na dávky pro žadatele o azyl a pak nebyly potřeba kvóty na uprchlíky, protože by polevila přitažlivost zemí jako Německo, Rakousko a Švédsko. Čeští politici jsou z toho zděšeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Semelová (KSČM): Honba za maturitou a vysokoškolským diplomem rodí své trpké plody
Vyjádření KSČM ke vztahu školství a nezaměstnanosti:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Svobodní v Jihočeském kraji zvou na letní setkání
Letní setkání se Svobodnými probíhají tento týden v Jihočeském kraji v následujících termínech:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Srabácké prostituování s informacemi. Lidovec se rozpálil, když mluvil v televizi o policejní reformě
Místopředseda sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) promluvil k divákům České televize v pondělním Interview ČT24. Obsáhle se vyjádřil k situaci OKD. Stranou jeho pozornosti nezůstala ani elektronická evidence tržeb. Bartošek konstatoval, že veškerá odpovědnost za tento projekt leží na bedrech Andreje Babiše (ANO). Nakonec došlo na reorganizaci policie. Zlobí se, že v této kauze dochází ke „srabáckému prostituování s informacemi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Duchovní v Británii propagoval Islámský stát. Půjde sedět
Britský soud usvědčil radikálního islámského duchovního Anjema Choudaryho z vyzývání k podpoře takzvaného Islámského státu (IS). O výši trestu se bude rozhodovat v září, podle stanice CNN mu hrozí desetiletý trest. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Huml (ČSSD): Holokaust já nepopírám!
Minulý týden jsem sdílel video, které mne zaujalo a okomentoval jsem ho slovy: „Brutální a nekorektní video. Při jeho sledování přemýšlím, zda násilí neplodí násilí a zda bychom místo masochistického podhledu do minulosti a opakovaném omlouvání se za viny předků neměli opravdu řešit přítomnost s vhledem do budoucnosti. Pocit viny, kteří se v nás mnozí snaží vyvolat může při chybném rozhodování ovlivnit naší budoucnost i budoucnost našich dětí. Z tohoto úhlu pohledu je video podnětné. Náš západní kolonialismus vytváří reálné nepřátele, kteří na omluvy stejně nedají.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Jednání o rozpočtu se blíží ke konci, Babiš předloží vládě návrh
Jednání o rozpočtu na příští rok se blíží k závěru. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) po dnešním kole vyjednávání řekl, že nevidí žádné zásadní rozpory mezi požadavky jednotlivých resortů a možnostmi státního rozpočtu. Ministerstva si podle něj vyjednala pro příští rok navýšení rozpočtů celkem o téměř 11 miliard korun. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Babybox zachránil další miminko
140. děťátko v babyboxu se jmenuje Aleš!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Dokončení čtyřproudé silnice z Ostravy na hranice Opavska lze urychlit
Stavba I/11 Ostrava, prodloužená Rudná – hranice okresu Opava patří jednoznačně mezi prioritní dopravní stavby státu a s jejím dokončením se počítá v co nejkratším možném čase. Po jednání s ministrem financí Andrejem Babišem to potvrdil ministr dopravy Dan Ťok. Podle ministra dopravy informace některých médií o zpoždění výstavby této dopravní stavby jsou zavádějící.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
ODS: Skokový nárůst ceny podzemní vody poškodí občany
ODS odmítá skokový nárůst ceny podzemní vody, neboť je to krok nesystémový a nejvíce by na něj doplatili občané. Nevedl by navíc ani k potřebným investicím do údržby a rozvoje vodohospodářské infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Základní finanční požadavky ministerstva průmyslu a obchodu na příští rok jsou bezpečně pokryty
Ministr Jan Mládek se dohodl na rozpočtu na rok 2017 pro svůj resort. MPO a MF pošlou své lidi do OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Mnozí politici se snaží „kastovat“ společnost a vracet se k „třídnímu boji“
ROZHOVOR „Domníváme se, že mnozí politici jdou například živnostníkům a dalším aktivním a schopným lidem po krku. Nazývají je parazity a úspěch se tady trestá. Heslem ‚Společně‘ jsme chtěli říct, že všichni bychom měli táhnout za jeden provaz,“ řekl ParlamentnímListům.cz Josef Káles, kandidát na hejtmana za koalici Svobodných a Soukromníků v Pardubickém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Kolínská (Trojkoalice): Vinohradskou ulici čeká rekonstrukce za stamiliony
Jedna z nejvýznamnějších tepen metropole, Vinohradská ulice, projde rekonstrukcí. Počítá se s tím, že s plánovanou rekonstrukcí tramvajové trati se promění i téměř tříkilometrový úsek Vinohradské mezi křížením s ulicí Legerovou a Jana Želivského. Předpokládané zahájení rekonstrukce ulice je v druhé polovině roku 2018, její dokončení je plánováno do konce roku 2020. Celkové náklady rekonstrukce trati a ulice se pohybují v rozmezí 548 až 610 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Svědectví z Ukrajiny: Nejsi proti Rusku, tak umřeš
Práce novináře na Ukrajině nebyla nikdy bezpečná. Za pětadvacet let její historie jich přišlo o život více než padesát. A nyní jsou opět pod útokem a vlastní vláda je nijak nepodrží. Před necelým měsícem byl zavražděn ruský novinář a přítel Borise Němcova Pavel Šeremet. Dnes na ně útočí i vládu podporující veřejnost a na nacionalistické stránce Mírotvůrce byly uveřejněny osobní údaje více než 5 000 ukrajinských i zahraničních novinářů. Mnozí prý podezřívají ukrajinské tajné služby. Informuje Rádio Svobodná Evropa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Zeman zmrskaný z ruské ambasády. Marek Wollner vyprávěl studentům, jak to dnes poctiví novináři mají těžké
REPORTÁŽ Na Letní žurnalistické škole v Havlíčkově Brodě její účastníci na téma „Jak lidé věří serverům (zpravodajským a ‚zpravodajským‘)“ diskutovali s šéfredaktorem reportážní publicistiky České televize Markem Wollnerem a novinářem a politologem Michaelem Romancovem. V debatě byla řeč o roli médií v současném světě a kritika padla i na hlavu Miloše Zemana, který „opakuje lži ruské propagandy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Ježek (ANO): Ví Evropská komise, jak funguje italská návratová politika?
Za první čtyři měsíce letošního roku nelegálně vstoupilo do Evropské unie přes italské území celkem 27 147 osob. V odpovědi na interpelaci Petra Ježka to uvedla Evropská komise s odvoláním na údaje agentury Frontex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Místostarosta STAN: Z veřejných činitelů máme u občanů dlouhodobě nejvyšší důvěru
Transparentní a efektivní nakládání s veřejnými prostředky v kraji pokulhává, povzdechl si lídr STAN v Olomouckém kraji Radim Sršeň. Co s tím? A jak vnímá obvinění hejtmana z korupce? Hovořili jsme ale také o nezaměstnanosti, o špatné dopravní infrastruktuře a obslužnosti v kraji, ale i řadě dalších problémů regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hlavní hygienička: Kvalita koupacích vod se může kvůli lokálním povodním zhoršovat
Letos v létě zaznamenáváme zvýšený výskyt přívalových dešťů a s tím souvisejících lokálních povodní. Tato skutečnost může mít negativní vliv na kvalitu vody ke koupání. Hygienici tedy sledování kvality vody ve všech krajích věnují ve druhé polovině prázdnin zvýšenou pozornost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sněmovna bude opět projednávat podobu rozšíření pravomocí ombudsmana. Ale někteří poslanci z toho nadšení nejsou
O podobě případného rozšíření pravomocí veřejného ochránce práv patrně budou jednat koaliční špičky. Sněmovna vrátila v červnu příslušnou vládní novelu do druhého čtení, v němž bude možné opět podávat pozměňovací návrhy. Dolní komora nedala před prázdninami v dílčích hlasováních ombudsmanovi pravomoc dávat podněty Ústavnímu soudu na zrušení zákonů nebo jejich částí. Zachovala jen novou možnost podávat antidiskriminační žaloby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Lompejová (Svobodní): Záplava informací? Úřady s nimi neumí pracovat
Snížení byrokracie neznamená propouštění úředníků. Snížení byrokracie znamená vyplnění 5 formulářů namísto 10, kdy dosáhneme naprosto stejného výsledku. Logicky pak tu samou práci zastane méně lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Na preventivní prohlídky chodí více lidí. Pomáhá i zasílání zpráv do mobilu
Preventivní prohlídky mají svůj klíčový význam ve snížení rizika výskytu závažných onemocnění i nákladů na následnou léčbu. Včasné odhalení příznaků závažného onemocnění navíc zvyšuje šance na úplné vyléčení. Podle nejnovějších údajů České průmyslové zdravotní pojišťovny se počet lidí, kteří chodí na preventivní prohlídky, zvyšuje. V roce 2015 absolvovalo preventivní vyšetření u praktického lékaře 190 689 dospělých pojištěnců, což je nejvíce za posledních šest let. K návštěvám lékaře pomáhá i prevence v mobilu, kterou spustila ČPZP jako první ze zdravotních pojišťoven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Předvolební setkání s Tomášem Vandasem
Pozvánka na předvolební setkání s Tomášem Vandasem v rámci předvolební kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Podívejte se, jak teď vypadá Andrej Babiš
Opálený a zarostlý ministr financí Andrej Babiš (ANO) má za sebou první kola jednání o rozpočtu. Dnes se mimo jiné sešel například s ministrem dopravy Danem Ťokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: Obce mohou dostat finance na zpracování územních plánů
Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří územní plány ve výzvě na podporu integrovaných projektů Komunitně vedeného místního rozvoje, kdy nositeli strategií jsou místní akční skupiny. Těm již ministerstvo schválilo první projekty v dřívější výzvě na provoz, zvýšení připravenosti a informovanosti partnerů a žadatelů MAS v oblasti projektového řízení. Nová výzva v Integrovaném regionálním operačním programu je zaměřena na zpracování územních plánů nebo jejich změnu, zpracování regulačních plánů a také územních studií pořizovaných podle stavebního zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ondřej Neff zajímavě o Miloši Zemanovi a také trochu o Jakubu Jandovi
ROZHOVOR „Od samého počátku jsem odmítal vizi, že Ukrajina je zralá na vstup do Evropské unie, natož pak do NATO. Miloš Zeman byl proti této iluzivní politice. Což ještě neznamená, že je loutka Kremlu,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel a publicista Ondřej Neff s tím, že je mu ale styl Zemanovy politiky cizí a že často „rozhazuje hraběcí rady a nápady lopatou“. Nejvíc se však rozvášnil při hodnocení evropských elit. „Politika Evropské unie zdegenerovala do ideologických konstrukcí. Bojuje se s vysavači a igelitovými pytlíky,“ varuje Neff.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Růst českého HDP patří k nejvyšším v Unii. Roste zaměstnanost i příjmy domácností
Podle zpráv z ČSÚ růst ekonomiky pokračoval i ve 2. čtvrtletí letošního roku. Konkrétně vzrostl český HDP meziročně o 2,5 %, proti 1. čtvrtletí o 0,9 % a HDP patřil tak k nejvyšším v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Trojice občanských aktivit podporuje kandidaturu hokejisty Jiřího Šlégra
Tři občanské aktivity působící v okrese Most se rozhodly podpořit kandidaturu hokejisty Jiřího Šlégra, obyvatele města Litvínova, ve volbách do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Zátěžové testy IT systémů proběhly dnes v noci. Komplikace se mohou objevit
Informace k včerejšímu výpadku databází a justičnímu areálu na Míčánkách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zdražení vody: Doplatí na to zahrádkáři, zemědělci a obyvatelé těch nejmenších vesnic. My ve městech se chechtáme
„Blb, kterej volil lidovce, bude platit za čerpání vody ze studně dvojnásobek až trojnásobek,“ poukázal na novelu vodního zákona ohledně plateb za vodu komentátor Štěpán Kotrba. Na toto téma dnes svolali i tiskovou konferenci odboráři ČMKOS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí vydalo červencovou makroekonomickou predikci
Česká ekonomika je nadále ve velmi dobré kondici. Podle očekávání se sice meziroční růst ekonomiky v 1. čtvrtletí 2016 po odeznění jednorázového vlivu evropských dotací zpomalil, toto zpomalení však bylo méně intenzivní, než jsme odhadovali v předchozí predikci. Reálný HDP se ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku zvýšil o 2,7 %, mezičtvrtletní růst (po sezónním očištění) dosáhl 0,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jsme ve válce s islámem. Buď muslimy odsuneme, nebo nás ovládnou. A občanská válka ve Francii, zhroucení Západu, Putin a Trump… Židovský intelektuál z Paříže promlouvá
ROZHOVOR Židovský intelektuál Martin Janeček, který má české, izraelské i francouzské občanství, říká, že „především musíme dobře chápat, že jsme ve válce s islámem. Jistěže ne s každým, kdo byl jako muslim vychován. Ale s muslimskou ideologií, která nařizuje usilovat o světovládu“. „Dříve nebo později země jako Francie si budou muset vybrat. Buď zorganizovat podobný odsun své muslimské populace, nebo se nechat od ní ovládnout,“ dodal Janeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Vnímám, že lidé jsou naštvaní. Kompromisy prostě dělat musíme
Vzkaz ministra financí na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Česká ekonomika stoupla ve 2. čtvrtletí meziročně o 2,5 procenta
Meziroční růst české ekonomiky ve 2. čtvrtletí letošního roku zpomalil na 2,5 procenta, mezičtvrtletně stoupl hrubý domácí produkt o 0,9 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu HDP, který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Vývoj se shoduje s předpoklady analytiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ekonomika ve druhém čtvrtletí zrychlila růst
Hrubý domácí produkt vzrostl podle údajů Českého statistického úřadu ve 2. čtvrtletí podle předběžného odhadu meziročně o 2,5 % a ve srovnání s předchozím čtvrtletím o 0,9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Donald Trump vymyslel přísný plán proti uprchlíkům. A řekl: Hillary chce být jako Merkelová. Náš systém je nejlepší na světě
Republikánský kandidát na příštího amerického prezidenta Donald Trump ve svém nejnovějším projevu nastínil, jakým způsobem se bude jako případná hlava státu vypořádávat s ožehavými tématy zahraniční politiky – Islámským státem a imigrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Dny evropského dědictví 2016 v ČR letos proběhnou 3. – 11. září 2016
Více než 150 obcí, více než 900 památek místního i světového významu a více než 200 akcí je přihlášeno k letošnímu ročníku Dnů evropského dědictví / European Heritage Days (EHD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Občan nazval Šlachtu "traktoristou", napařili mu osm tisíc. Nejezdil jsem na traktoru, ale na kombajnu, vysvětlil pokutu sám plukovník
Levicový aktivista míří k soudu kvůli tomu, že Roberta Šlachtu nazýval ušatým traktoristou. Někdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu se na tohoto aktivistu zlobí, protože bývalý policista prý v minulosti neřídil traktor, ale kombajn. Ale to ještě není to nejhorší. Aktivista prý urážel Šlachtovy kolegy z útvaru a za to si muž zaslouží pokutu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Je potřeba respektovat pravidla veřejné podpory EU, ale také ctít legitimní očekávání investorů
Reakce Hospodářské komory ČR na dnešní tiskovou zprávu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR „V energetice máme samé dobré zprávy“:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 20:34, zobrazit podobné
My vás vůbec nepotřebujeme, migranty si zastavíme sami. Ostrý vzkaz rakouského ministra do Turecka
Podle rakouského ministra zahraničí Sebastiana Kurze si Evropská unie zvládne ochránit svoje hranice sama a nepotřebuje k tomu Turecko. Migrační krizi prý také dokáže zastavit bez Turecka. V rozhovoru pro Focus.de uvedl, že se Evropa nesmí podvolit tureckým požadavkům. Informuje Politico.eu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Kýbl špíny na Topolánka z nečekané strany. Marek Dalík se rozpovídal, jak ho expremiér podváděl a okrádal
Lobbista Marek Dalík, jenž má zanedlouho nastoupit do vězení, poskytl rozhovor časopisu Neovlivní.cz. Ani trochu v něm nešetřil expremiéra Mirka Topolánka. Namísto toho, aby řekl pravdu, se prý Topolánek v určitých okamžicích choval jako alibista a oportunista, na což doplatil Dalík, ale i jiní lidé. Ačkoli lobbista vždy věřil v dobro v expremiérovi, nakonec u Topolánka převážilo to špatné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Český agrární dovoz pocházel v předešlém pololetí zejména z Německa a Polska
Zprávou o výsledcích agrárního zahraničního obchodu ČR za první pololetí roku reaguje Ministerstvo zemědělství na informace Českého statistického úřadu, který zveřejnil 10. srpna první předběžná data o zahraničním obchodě za březen 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Američtí senátoři a kongresmani navštívili Ministerstvo financí
Čtyři členové amerického Kongresu se při své cestě po Evropě v rámci návštěvy Prahy setkali s prvním místopředsedou vlády a ministrem financí Andrejem Babišem. Setkání se zúčastnili senátoři za Demokratickou stranu Gary Peters z Michiganu a Christopher Coons reprezentující Delaware spolu s republikánskými členy Sněmovny reprezentantů za stát Pensylvánie, Patrickem Meehanem a Charlesem Dentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Irsko ukazuje, jak jednat s kuřáky. Žádné zákazy, jde to i jinak
Irský příklad českým politikům. Náměstek ministra zdravotnictví Finian McGrath žádá o toleranci pro kuřáky, chce pro ně kuřárny, nechce, aby se dostali na okraj společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Kraje zásadně nesouhlasí se zvyšováním ceny vody
Asociace krajů ČR je zásadně proti zvyšování ceny pitné vody pro občany, které v podobě zvýšení poplatků za odběr podzemní vody připravil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj pomůže s přípravou úsporných projektů
Rada Královéhradeckého kraje schválila uvolnění finančních prostředků na přípravu projektových záměrů, které přinesou snížení provozních výdajů dalších dvou krajských příspěvkových organizací. O peníze z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) se tak budou moci letos ucházet Léčebna dlouhodobě nemocných v Hradci Králové a Střední průmyslová škola sochařská a kamenická v Hořicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
„Vítání“ Merkelové: Víme o tom více. Schwarzenberg nadává už předem, Štětina se děsí, co povane z Hradu
Přestože migrace nemá být prioritním tématem návštěvy Angely Merkelové v Praze, nejrůznější protiislámské iniciativy se svolávají na 25. srpna do Prahy. Chtějí zde protestovat údajně proti tomu, že kancléřka Evropu „pohřbívá“. „Chystáme něco překvapivého,“ poznamenal k tomu Martin Konvička za svou Iniciativu MK a za Alternativu pro Česko. „Máme přichystané transparenty v němčině, aby o nás německá média psala,“ doplnil aktivista Pavel Pešan. A někdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg? Ten hovoří hlavně o volovinách a pomstě těm, kteří naopak v březnu „protestovali proti návštěvě Číňánka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad: Předsedkyně diskutovala s provozovateli přenosových a distribučních soustav
Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková se sešla s představiteli sdružení ČSRES, které zastupuje provozovatele přenosových a distribučních soustav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Krajské volby: ČSSD i nadále válcuje ANO. Posílily protimigrantské nálady a místní koalice
Agentura Phoenix research on-line uskutečnila unikátní výzkum aktuálních voličských nálad před blížícími se krajskými volbami. Aktuální měření proběhlo na vzorku 9 308 respondentů v červenci letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
A je to. Devět uprchlíků zatčeno za ubližování Němce. A zrovna před volbami, takže...
Rakouské úřady zatkly devět Iráčanů podezřelých ze znásilnění osmadvacetileté Němky. Podle dostupných důkazů mělo těchto devět osob odvléci oběť do bytu dvou z nich, kde k celému činu údajně došlo. Žena si však z důvodu omámení smyslů příliš nepamatuje. Celá událost by však mohla odstartovat další veřejnou debatu o imigraci těsně před opakováním prezidentských voleb. Informuje The Telegraph.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Národní park Šumava: Za rysem se nově vydejte na Návštěvnické centrum Kvilda
Návštěvnické centrum Kvilda, kde je možné se velmi blízce seznámit s jeleny, má nový přírodní výběh, ve kterém žije rys. Jedná se o samce, který byl před čtyřmi lety sražen automobilem a po mimořádně náročné léčbě zůstal v Ekologickém centru – Stanici pro handicapovaná zvířata v Klášterci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Chceme nadále pokračovat v podpoře inkluze a integrace žáků s handicapem do běžných tříd
Radní hlavního města Prahy na úterním jednání vyhlásili další ročník grantů v oblasti vzdělávání. Nově se v rámci Celoměstských programů podpory vzdělávání na území hlavního města Prahy pro rok 2017 mohou žadatelé hlásit i o podporu vzdělávacích aktivit pro seniory. Návrh celoměstských programů předložila radě Irena Ropková, radní pro oblast školství a evropských fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Když to nejde, tak to nejde. Zdeněk Bakala bankrotuje v Ostravě a teď má průšvih i v Havlově knihovně
Miliardář Zdeněk Bakala má další problém. Nedaří se mu naplnit plán s Knihovnou Václava Havla, která by měla přesídlit do budovy na Loretánském náměstí. Tento záměr naráží na odpor posledního nájemníka v objektu na náměstí, který se rázně staví proti plánovaným stavebním úpravám. Neváhá dokonce celou věc hnát i k soudu, který mu dal v tuto chvíli za pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Svaz průmyslu oceňuje pokrok při zajištění notifikace podporovaných zdrojů energie
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) oceňuje úsilí, které Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spolu a dalšími orgány státní správy v uplynulých měsících věnovaly notifikaci podpory obnovitelných a dalších podporovaných zdrojů energie (POZE) u Evropské komise. Podle dostupných informací přinese brzy pozitivní hmatatelné výsledky v podobě schválených notifikačních rozhodnutí pro vybrané skupiny podporovaných zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů vyměřil pokutu společnosti T-Mobile, která nezabránila úniku informací
Úřad pro ochranu osobních údajů rozhodl v prvoinstančním řízení se společností T-Mobile Czech Republic a.s. dne 10. srpna 2016 o uložení pokuty ve výši 3,6 mil. Kč. Úřad považuje za prokázané, že společnost jako správce osobních údajů svých klientů nepřijala dostatečná opatření k zabezpečení osobních údajů obsažených v elektronické interní databázi, která obsahovala osobní údaje zhruba 1,2 milionů zákazníků – fyzických osob, čímž došlo k ohrožení těchto osobních údajů v rozsahu jméno, příjmení, datum narození, adresa, telefonní číslo, kód zákazníka, tarif, název, kategorie a značka zařízení, údaj o průměrné útratě, platební metodě, popř. číslu účtu a kódu banky (v případě zákazníků majících zřízenu inkasní platbu). V důsledku nepřijetí dostatečných opatření došlo k odcizení uvedených dat jejím zaměstnancem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Podnik se dostal do finančních problémů a to mě nenechává chladným
O situaci ve strojírenském podniku MAS Kovosvit v Sezimově Ústí se intenzivně zajímá ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Kapitalisté dosazují své poskoky. Vykládáte mi tu marxistické žvásty. Debata jako břitva o politice USA, hájil je dobře známý historik Krystlík
Je cena za šíření humanismu a demokracie ze strany Spojených států a dalších mocností příliš vysoká? K názorovému střetu došlo v takzvaném internetovém Debatním klubu mezi spisovatelem a žurnalistou Tomášem Krystlíkem a Michalem Kesudisem z Ostravy, který je v poslední době v médiích znám jako soudem potrestaný roční výjimkou za vyjádření směrem k zemřelým českým vojákům v Afghánistánu. Tématem debaty byly vojenské intervence Západu a jejich účel a výsledky. Prakticky na ničem se aktéři videa neshodli. Tomáš Krystlík opakoval, že si připadá, jako by se nacházel na semináři marxismu- leninismu, a názory protivníka označil nejednou za žvásty. Michal Kesudis si však stál za svým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 20:34, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Nezakuckal se premiér Babiš v Salcburku, když slyšel Macronovy hrozby?
Zdánlivě by to mohla být nepatřičná otázka vzhledem k tomu, že má až příliš osobní ráz, neboť co komu z voličů do toho je, kdy premiérovi zaskočí – jenomže v tomto případě je ve veřejném zájmu to vědět.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Macron vyhrožuje nesolidárním státům "vykopnutím" ze Schengenu
Podle iDnes.cz  francouzský prezident Emmanuel Macron tvrdě zaútočil na ty státy EU, které odmítají přijímat imigranty. Pohrozil jim vyloučením ze schengenského prostoru, což by těmto státům mohlo i vyhovovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Premiéru Babišovi jde ze Šojdrové hlava šejdrem.
Kdyby si premiér Babiš přečetl o Michaele Šojdrové něco na wikipedii, nemusel z ní udělat mediální hvězdu. Navíc mu přestávám rozumět.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 17:40, zobrazit podobné
Mravokárci.
Myslím, že toto silné a trapné téma se bude prodírat mediálním prostorem, dokud ho neukončí volby.  Anebo, až paní euro-poslankyně za KDU-ČSL Šojdrová přestane mást veřejnost citovým vydíráním.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Carthago delenda est
Kartágo musí být zničeno, tímto zvoláním prý římský státník Marcus Porcius Cato zakončoval každou svou řeč, byť se týkala čehokoliv. A přesně takto v duelu o zákazu reklam na spotřebitelské úvěry působil i Marek Výborný z KDU-ČSL.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Pocheho epocha 2 - Sirotčí vojska
Pocheho bývalý asistent Petříček coby nominant na ministra zahraničních věcí je roztomilým kompromisem. Poche a kmotři stojící za ním získají natrvalo to své (nebude se tu muset ani obcházet už takhle ohýbaný služební zákon) a prezident Zeman si opět dokáže svou převahu, co současně vyhovuje Andreji Babišovi. Premiérovi, jenž místo zaminira jezdí po Evropě, aby do nitra České republiky vysílal líbivou předvolební agitaci o zadržování migrace. Do ní…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 18:41, zobrazit podobné
TOPlist