Oficiální zpravodajská média

TV Prima si posvítila na aktivity George Sorose. Tohle prý páchá v Česku
TV Prima odvysílala reportáž o maďarsko-americkém miliardáři a filantropovi Georgi Sorosovi, který své peníze investuje na podporu LGBT, ale financoval i jednu zainteresovanou stranu kyjevského Majdanu. A promluvili o něm i novinář Erik Best či odborník na školství Václav Klaus ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Šokovaní radní z německého města. Toto jim řekli uprchlíci, když měli jít pracovat
Doslova v šoku byl starosta východosaského města Waldenburg Bernd Pohlers a další radní z vysvětlení uprchlíků, proč odmítají působit na pracovních pozicích, které pro ně město speciálně vytvořilo. Více informací přináší britský deník The Express.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Už toho bylo dost! Chovanec vytáhl do boje s proruskou propagandou
Ministerstvo vnitra založí speciální tým pro boj s proruskou propagandou. Ta má podle analytiků v České republice ohromný vliv a šíří ji kolem sta subjektů, skrze které kritizuje NATO, Evropskou unii či USA. Informuje Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Dvě mladé dánské političky u sebe nechaly přespat ilegály z Afriky. Dopadlo to pro ně zle
Dvě dánské političky čelí obvinění z protizákonného poskytnutí ubytování uprchlíkům z Afriky. Pokud je soud shledá vinnými, čeká obě mladé ženy pouze finanční pokuta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Mezinárodní aféra! Vlivný kamarád Jana Čulíka špiní Jarka Nohavicu za text „Arab mi šahá na babu“
Mediální ředitel lidskoprávní organizace Human Rights Watch Andrew Stroehlein je značně na rozpacích z písně populárního českého zpěváka Jarka Nohavici „Arab mi šahá na babu, já mu snad oči vydlabu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Romea zaútočila na Jarka Nohavicu: Xenofobe!
Populární zpěvák Jaromír Nohavica překvapil publikum svou novou písní na aktuální téma „Arab mi šahá na babu“. Server Romea.cz se při této příležitosti ptá, zda Nohavica pokračuje ve svém předchozím rasismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Kandidát do Senátu Špičák (ANO): Moc lidu je „jako nůž v rukách dítěte“
K nárůstu exotických komunit v Evropě dochází z důvodu špatného demografického vývoje rodilých Evropanů a jejich zpohodlnění. Islamizace je jen nejviditelnější a aktuální část problému, míní kandidát do Senátu Julius Špičák (ANO). Zhodnotil ale také vývoj společnosti v postsocialistických zemích. Prozradil nám, proč se domnívá, že současné koaliční vládnutí mnoho nadějí na významné zlepšení nedává a představil nám své priority.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní summitu předsedů vlád V4 s Angelou Merkelovou
V pátek 26. srpna 2016 bude předseda vlády Bohuslav Sobotka jednat ve Varšavě s ostatními premiéry zemí Visegrádské skupiny a německou kancléřkou Angelou Merkelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Takové porušování suverenity nenapadlo ani sovětské komunisty. Okamura se čtenáři PL sepsul EU. A vlastizrádci z vlády…
Z PROFILŮ Poslanec a předseda strany Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se na serveru ParlamentníListy.cz rozhodl odpovědět na dotazy čtenářů z poslední doby. Kromě islámu přišla řeč také na uprchlíky či na případný úspěch ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nekompromisní Merkelová: Sankce vůči Rusku nerušit. Není důvod
Podle německé kancléřky Angely Merkelové neexistuje žádný důvod, proč by mělo dojít ke zrušení sankcí vůči Rusku. To totiž neplní minské dohody a je třeba mu dát jasně najevo, že tím porušuje základní principy. Informuje EurActiv.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Režim vzniklý pučem také pučem skončí, pochopil pozdě Gorbačov
Neznalost historie včetně ekonomických teorií se politikům krutě vymstívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí zveřejnilo prezentace z workshopu k novému zákonu o hazardních hrách
Šlo o workshop pro provozovatele hazardních her, výrobce technických zařízení a další zájemce z řad odborné i laické veřejnosti za účelem seznámení s novými zákony, které budou v oblasti hazardních her platit od 1. ledna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Není pravda, že ministerstvo financí nevydalo "jízdní řád" k EET
Reakce na článek "Kde je jízdní řád EET, pane Babiši?" (ihned.cz | Datum: 15.8.2016 | Autor: David Klimeš)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Hampl (APAČI 2017): Může tradiční liberál podporovat zákaz islámského odívání?
Nejen, že může. Je to nutná a integrální součást skutečně liberálního přesvědčení. Američtí otcové zakladatelé ani původní britští zastánci občanských svobod by netolerovali islám v jeho dnešní podobě ani minutu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Mají burky, napsal o jeptiškách zelený rakouský poliik. A je zle
Ahmet Demir z řad rakouských Zelených vyvolal na sociální síti Facebook vášnivé diskuse, když zde zveřejnil fotografie dvou tradičně oblečených jeptišek, ale záměrně k ní v nadsázce připsal, že jde o dvě ženy oblečené v burkách, jsou utlačované a je třeba se jich zastat. Po bouřlivých reakcích fotografii stáhl, ale dal najevo, že na svém názoru vyjádřeném v nadsázce trvá. S kritikou muslimských oděvů se to podle jeho názoru přehání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Premiér Sobotka symbolicky předá vedení Národního divadla klíč od navrácené budovy Themos
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví v pondělí 22. srpna 2016 společně s ministrem kultury Danielem Hermanem Národní divadlo v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Ano, ano, EET bude platit i pro kolotočáře
Vyjádření ministra financí na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kauza zbraní propašovaných na Hrad pokračuje. Ve hře je i vyhazov policisty
Policie podle všeho prověřila chování policisty, který umožnil redaktorům MF Dnes pronést na Pražský Hrad zbraně. Co bude s dotyčným policistou dál, rozhodl jeho nadřízený.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Každý si dělá, co chce. Binec. Profesor Vostatek rázně účtuje s naším důchodovým systémem
ROZHOVOR Ekonom Jaroslav Vostatek, člen důchodové komise při ministerstvu práce a sociálních, věcí říká, že v Česku máme špatný důchodový systém a teď si v tom binci dělá každý, co chce. Zastropování věku odchodu do důchodu na 65 let, o kterém se má rozhodnout, kritizuje. „To je výmysl ministryně Michaely Marksové. Takovou blbost jsme nenavrhli. To bylo její politické přání. Bez ohledu na jakékoli analýzy, bez ohledu na doporučení komise,“ prohlásil Jaroslav Vostatek, odborník na problematiku penzijních systémů. Je autorem publikace Penzijní teorie a politika, která vyšla před měsícem a v níž uvádí analýzy českých i zahraničních důchodových systémů i návrhy na udržitelnost penzijních systémů do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Novák: Naše mládež není tak líná, jak se obecně tvrdí
Téměř stovka dětí z dětských domovů z Plzně, Pardubic a Moravskoslezského kraje navštívila spolu se svými sportovními ambasadory krajský úřad, kde je přivítal moravskoslezský hejtman Miroslav Novák. Díky projektu „Olympijské parky dětem“ mohli mladí sportovci změřit své síly v ostravském RIO PARKU, kde absolvovali různé závody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zvláštní motorový vlak zamíří po stopách fotografa Seidla, tentokrát na Vyšebrodsko
Další z jízdy oblíbených vlaků, které pořádají České dráhy ve spolupráci s Museem Fotoateliér Seidel z Českého Krumlova, zamíří v sobotu 27. srpna na Vyšebrodsko a Lipensko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Luboš Dobrovský zavzpomínal v ČT na srpen 1968. A pak zkritizoval politiky za šíření strachu
Bývalý ministr obrany, velvyslanec v Moskvě a novinářský matador Luboš Dobrovský zavítal do pátečního Interview ČT24. Zavzpomínal na 21. srpen 1968, kdy náš stát vojensky obsadila vojska Sovětského svazu a dalších okupačních armád. V inkriminované době působil jako pracovník Československého rozhlasu v Moskvě a viděl, jak masivní propagandě jsou Sověti vystaveni. Snažil se také vysvětlit, jak Rusové přemýšlejí dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Odmítám „úžehové“ nápady OSA na nové poplatky. Zaplatil by je koncový zákazník
Letní horko zřejmě způsobilo v Ochranném svazu autorském (OSA) lehký úžeh. Nejdříve přišli s výrazným zvýšením poplatku pro hostinské a restauratéry, dnes se dozvídáme, že by všichni ti, kteří si koupí nový telefon, měli v jeho ceně odvést poplatek pro OSA. Tento poplatek povede k jedinému - ke zdražení telefonních přístrojů, jež zaplatí koncoví zákazníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Volební kandidát: Babiš dokáže zničit nejen živnostníka, ale i celou jeho rodinu
ROZHOVOR „Posloucháme politiky, kteří stále dokola opakují, jak živnostníci a podnikatelé okrádají stát. Na volebních výsledcích je vidět, že voliči tuhle lež přijali jako politický program vedoucí k blahobytu. Stát ale přece nemá jiné peníze, než ty, které od živnostníků či zaměstnanců podnikatelů dostane. Nebo které si půjčí s tím, že je později splatí opět živnostníci a zaměstnanci soukromých firem. Ve skutečnosti tedy jediní, kdo opravdu může okrádat stát, jsou právě zaměstnanci státu či politici,“ tvrdí Miroslav Stehno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Můžeme Kovosvitu pomoci se snížením závislosti na ruských trzích
Ministr Jan Mládek dnes jednal s majitelem společnosti Kovosvit MAS Sezimovo Ústí Františkem Komárkem o obtížné finanční situaci, do které se tento špičkový strojírenský podnik a jeden z nejvýznamnějších zaměstnavatelů na Táborsku dostal. Sešel se též s předsedou odborové organizace podniku Jiřím Ryzkou a dalšími zaměstnanci podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Laudát zavzpomínal rok 1968. Přijeli „Rusáci“, zničené životy, páchlo to tu jak v pekle. Putina nedémonizuji, může přijít někdo daleko horší. Zeman hazarduje s osudem země. A Václav Havel...
ROZHOVOR Podle předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Františka Laudáta se demokracie velké části národa pod kůži nedostala. Zeman podle něho hazarduje s budoucností naší země. „Lidé v reálném socialismu umírali na bagatelní choroby, protože například dialýza byla jen pro papaláše, že vzdělaní lidé pracovali v kotelnách, že všude byla děsivá devastace životního prostředí, dálnice se moc nestavěly a byly nekvalitní, že z osmé ekonomiky světa socialismus poslal naši zemi do průměru,“ řekl také Laudát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Hejtman Petera: Pro splnění našich slibů jsme udělali maximum
Ke komentáři k vnitrostranické situaci byl Miloš Petera (ČSSD) zdrženlivý. Zevrubně za to zhodnotil uplynulé čtyři roky. Hovořili jsme také o dopravě včetně integrace veřejné dopravy mezi Prahou a Středočeským krajem. Kdy bude dokončena? Prozradil nám, co mu dělá největší vrásky. A nejen to…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
A už je to tady. Turecku po puči utíkají uprchlíci do Evropy. Stále více a více
Politická situace v Turecku má neblahý vliv na migrační cestu směrem do Řecka. Ačkoliv dohoda mezi EU a Tureckem stále platí, nedávný nezdařený pokus o převrat měl za následek strmý vzrůst počtu migrantů, kteří se rozhodli vyrazit z Turecka přes Egejské moře směrem do Řecka. Informuje Hurriyet Daily News.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Mají burky, napsal o jeptiškách zelený rakouský politik. A je zle
Ahmet Demir z řad rakouských Zelených vyvolal na sociální síti Facebook vášnivé diskuse, když zde zveřejnil fotografie dvou tradičně oblečených jeptišek, ale záměrně k ní v nadsázce připsal, že jde o dvě ženy oblečené v burkách, jsou utlačované a je třeba se jich zastat. Po bouřlivých reakcích fotografii stáhl, ale dal najevo, že na svém názoru vyjádřeném v nadsázce trvá. S kritikou muslimských oděvů se to podle jeho názoru přehání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Policie zavedla bezpečnostní opatření v okolí Pražského hradu
Jedná se o součást série opatření, která mají zvýšit bezpečnost návštěvníků a ochranu památky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Před budovou Generálního štábu české armády byla zahájena výstava Ženy na bojištích a v zázemí
Ve čtvrtek 18. srpna byla zahájen další z pravidelných výstav, které se v letošním roce uskuteční na Vítězném náměstí před budovou Generálního štábu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Koupil si George Soros i politiku Evropské unie?
Velké peníze si koupily nejen Hillary Clintonovou, ale i unijní politiku. Pokud je to všechno reálné tak z toho trochu běhá mráz po zádech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Švýcaři se vzepřeli vládě. Chtěla jim do města nastěhovat uprchlíky, ale...
Švýcaři jsou v rámci Evropy považováni za jeden z nejvíce tolerantnějších národů. S přistěhovalci v této zemi nejsou větší problémy a samotní obyvatelé země jsou ochotni nově příchozím pomáhat. Neplatí to však zdaleka ve všech případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Právní zástupci z rezortu ministerstva financí uhájili státu šest miliard
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uhájil státu od začátku roku více než šest miliard korun v majetkových soudních sporech. Dále ÚZSVM uzavřel v letošním roce s organizačními složkami státu rekordních 986 dohod o zastupování v soudních sporech. Za stejné období v minulém roce jich ÚZSVM podepsal 435, jedná se tak o meziroční nárůst přes 126 procent. Oproti předloňsku se jedná dokonce o nárůst přes 460 procent, jelikož v roce 2014 bylo uzavřeno pouze 176 dohod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Ne platbám za veřejnoprávní média, stop zelenému šílenství, pomoc důchodcům, kulomet do každé rodiny... Senátní kandidát Aleš Hušák promluvil
ROZHOVOR Kandidát do Senátu na Praze 6 za hnutí NEZÁVISLÍ Aleš Hušák, bývalý šéf SAZKA, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz podrobněji vysvětlil, co ho vedlo k rozhodnutí jít do politiky, s jakými ambicemi do ní směřuje a v závěru se nevyhnul ani tématu migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Zelení: Je zájmem státu, aby se vítkovické strojírenství dostalo z problémů
Po OKD má finanční problémy další významný zaměstnavatel na Ostravsku, Vítkovice Power Engineering. Soud rozhodne, zda průmyslový podnik, který zaměstnává více než 1000 osob, pošle do insolvence. Na červencové výplaty už podnik neměl prostředky a musel je pokrýt bankovní půjčkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Německý ministr vnitra má nápad. Muslimům se asi líbit nebude
Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU) chce zákaz muslimské burky na většině veřejných míst. Na požadavku se dnes shodl se zemskými ministry vnitra za konzervativní strany CDU/CSU. De Maiziére je i proti trvalé dvojí státní příslušnosti, informovala agentura DPA. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Na „Prázdniny v Telči“ se zaměřily kontroly České obchodní inspekce
Kulturní akce „Prázdniny v Telči“ konané každoročně na Vysočině přitahují nejen velké množství návštěvníků, ale i mnoho provozovatelů různého stánkového prodeje. Letošní kontrola inspektorů ČOI byla zaměřená na stánky s občerstvením, textilními výrobky, restaurace a další zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Atomová prohra USA. Američané přišli o Turecko, píše Štěpán Kotrba. Putin se prý směje: My říkali, že NATO už patří do minulosti
KOMENTÁŘ Sbližování Turecka s Ruskem a Íránem a naopak zhoršené vztahy mezi Washingtonem a Ankarou. Na tuto důležitou oblast svůj komentář pro ParlamentníListy.cz zaměřil analytik a publicista Štěpán Kotrba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Miloš Zeman je blb, napsal Ondřej Neff
Nařízení, podle kterého nyní podstupují turisté mířící na Pražský hrad důkladnou bezpečnostní prohlídku, označil spisovatel a publicista Ondřej Neff za idiotský nápad. Neff o celé záležitosti píše na serveru Neviditelný pes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jakub Janda znovu zaútočil na Zemana
Zástupce ředitele think tanku Evropské hodnoty Jakub Janda se v dnešních Lidových novinách zaobírá působením prezidenta Miloše Zemana v zahraniční politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Česká správa sociálního zabezpečení: Zajímají vás podrobné údaje z důchodové oblasti?
Statistická ročenka České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) za rok 2015 přináší podrobný pohled na oblast důchodového pojištění, jednu z hlavních činností instituce. Elektronická verze ročenky je již nyní na webových stránkách ČSSZ. Obsahově navazuje na předchozí ročníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Pořízení v režimu vláda – vláda je transparentní způsob
Ministerstvo obrany obdrželo od vlád Francie, Izraele a Švédska nabídky na dodávku osmi souprav 3D radiolokátorů MADR. Od zástupců velvyslanectví převzal ve středu 17. srpna 2016 nabídky náměstek pro řízení Sekce vyzbrojování a akvizic MO Daniel Koštoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí komentuje základní ukazatele vývoje stavebního spoření v České republice
V 1. pololetí roku 2016 bylo podle údajů stavebních spořitelen poskytnutých Ministerstvu financí uzavřeno 242 tis. nových smluv o stavebním spoření s celkovou hodnotou cílové částky 89,1 mld. Kč. Průměrná cílová částka u smluv, které uzavřely fyzické osoby, dosáhla výše cca 367 tis. Kč. Ve sledovaném období roku 2016 tak bylo v porovnání se stejným obdobím roku 2015 uzavřeno o 28 tis. smluv více ( 13 %) při současném nárůstu průměrné cílové částky o 12 tis. Kč ( 3 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
"Situace je neřešitelná. Naši diktátoři věděli, co dělali." Varovný rozhovor s muslimem žijícím v Česku
Muslim Hatem Berrezouga pochází z Tuniska, ale už 18 let žije v Česku. V rozhovoru pro server DVTV.cz konstatoval, že islámský terorismus i Islámský stát bohužel mají velmi silný základ v islámu. Do Evropy míří mnoho nevzdělaných migrantů, kteří vůbec nejsou připraveni na demokracii. Oni na ni nebyli připraveni ani doma, ale Západ jim ji přesto vnutil, což byla veliká chyba. Naši diktátoři dobře věděli, co dělají, míní Berrezouga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: CITY TOWER může změnit vlastníka
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil ve zjednodušeném řízení společnosti REICO investiční společnost České spořitelny, a.s., převzetí výlučné kontroly nad soutěžitelem CITY TOWER, a.s. Rozhodnutí již je pravomocné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Evropou se šíří nebezpečná virová nákaza skotu
Evropou se šíří nebezpečná virová nákaza – nodulární dermatitida skotu. V loňském roce byla nákaza potvrzena v Řecku, kam byla zavlečena z Turecka. Jednalo se o první potvrzený výskyt nemoci v Evropě. V dubnu letošního roku se rozšířila do Bulharska a Makedonie a následně i do dalších zemí balkánského poloostrova. Nákaza rychle postupuje a hrozí její zavlečení i do dalších zemí včetně České republiky. Státní veterinární správa (SVS) proto situaci bedlivě sleduje a připravuje se na možnost zavedení preventivní vakcinace. Nákaza není přenosná na člověka, může však způsobit citelné ztráty chovatelům skotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Ženy? Ostatní společnosti by se od Agrofertu mohly učit
Vyjádření ministra financí na sociální síti Facebook na stránce ANO:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Čech, který emigroval do Ruska, vysílá vzkazy k výročí srpna 1968. Mnohým z toho může prasknout hlava
VÝROČÍ SRPNA 1968 „Tak jako mnohokrát v historii opět záchrana a svoboda pro opakovaně nevděčnou Evropu přijde z Východu, z Ruska.“ O tom je přesvědčen Petr Michalů, který emigroval z České republiky a teď žije v Moskvě. Tvrdí, že v přítomnosti ruských tanků nám bylo lépe, a domnívá se, že „RVHP fungovala a rozvíjela se, ale EU krachuje“, dokonce hovoří o hrozbě zániku České republiky. Lituje Američany, o kterých si myslí, že závidí Rusům jejich způsob života a historii. A že by se chtěl vrátit do rodného Česka? To ani náhodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: S činem hochů ze Ztohoven nebudu nikdy souhlasit
Vyjádření k tomu, že skupině Ztohoven soud ve jejich "trenýrkové kauze" nevyhověl s jejich stížností o podjatosti soudkyně:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Kyjev neplní minské dohody, stěžuje si Putin
Na schůzi ruské bezpečnostní rady svolané dnes na sevastopolské letiště Belbek na Krymu ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Ukrajina podnikla pokus o diverzi na Krymu, protože si nepřeje nebo není schopna plnit minské mírové dohody. Zdůraznil však, že Rusko nehodlá s Ukrajinou kvůli incidentu přerušit diplomatické styky. České čtenáře o tom informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Kubalčík (KONS): Kremelské ambice revidovat výsledky studené války jsou nejvážnějším ohrožením naší svobody
Ke 48. výročí okupace naší země Rudou armádou a armádami Varšavského paktu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Brutální výsměch Zemanovi, Konvičkovi a Babišovi. Za „opevnění“ na Hradě i strašení islamisty
Prezident Zeman se „předpodělaně“ opevnil na Hradě a hřímá proti islamistům a uprchlíkům. Nejen tato slova píše zkušený psychiatr Radkin Honzák v textu na blogu Aktuálně.cz. Hlava státu tak činí v situaci, kdy na českých silnicích zemře za rok víc osob, než stačí islamisté povraždit v celé Evropě. Někomu tím však šiřitelé strachu v podobě Miloše Zemana, Andreje Babiše (ANO) a jiných opravdu pomoci mohou. Prodejcům zbraní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Losování čísel pro hlasovací lístky politických subjektů se uskuteční po víkendu
V úterý 23. srpna 2016 vylosuje Státní volební komise čísla, kterými budou označeny hlasovací lístky politických stran, politických hnutí a koalic ve volbách do zastupitelstev krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Trumpův volební manažer Paul Manafort rezignoval. Kvůli čachrům na Ukrajině
Prezidentská kampaň Donalda Trumpa dostala tvrdou ránu. Týden poté, co the New York Times odhalily, že Trumpův manažer Paul Manafort tajně napomáhal bývalé proruské vládě na Ukrajině, sám kampaň opustil. Jeho kolegové však zůstali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Německo je pro nás důležité. S kancléřkou budu jednat o budoucnosti Evropy
Na pozvání předsedy vlády Bohuslava Sobotky navštíví ve čtvrtek 25. srpna 2016 spolková kancléřka Spolkové republiky Německo Angela Merkelová Českou republiku. Hlavními tématy jednání budou budoucnost Evropské unie, pokračování v Česko-německém strategickém dialogu a spolupráce v oblasti vědy, výzkumu a moderních technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Plastové chrastítko může ohrozit zdraví nejmenších
Česká obchodní inspekce při svých pravidelných kontrolách zjistila, že na trhu je v nabídce hračka-chrastítko, která představuje pro děti do tří let vážné zdravotní riziko. Nebezpečí spočívá v tom, že při běžném a obvyklém způsobu používání hračky dojde k jejímu rozlámání a uvolnění malých plastových částí, které může dítě spolknout nebo vdechnout. Inspektoři ČOI vydali na tento typ hračky zákaz a stažení z distribuce, včetně zveřejnění v celoevropské databázi nebezpečných výrobků RAPEX.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Sobotka bude příští týden jednat s Merkelovou. Hned dvakrát
remiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se příští týden dvakrát sejde s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. První kolo jednání čeká Sobotku 25. srpna, kdy Merkelová přijede do Prahy. Podruhé se Sobotka setká se šéfkou německé vlády společně s premiéry Polska, Maďarska a Slovenska o den později ve Varšavě na summitu zemí visegrádské čtyřky (V4).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: V prostorách Vojenského muzea Králíky probíhá Den sil podpory
Ve dnech 19. a 20. srpna 2016 se v prostorách Vojenského muzea Králíky a v přilehlém okolí koná devatenáctý ročník Dne sil podpory AČR - CIHELNA 2016 určený všem příznivcům vojenské historie, techniky a současné výzbroje z řad široké veřejnosti. Jedná se o společnou akci Armády ČR, Aktivní zálohy OS ČR, složek IZS, Celní správy ČR, Vězeňské služby, klubů vojenské historie a civilních subjektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Selfie s uprchlíky. Modlitebna schovaná pod hlavičkou jazykové školy. Hovoří bývalá místostarostka, nyní zastupitelka Prahy 8, která zamítla muslimské pohřebiště
ROZHOVOR O islámu, uprchlících i o nedávné vraždě faráře ve Francii promluvila pro ParlamentníListy.cz zastupitelka Prahy 8 Vladimíra Ludková. „Bylo to zvěrstvo a přijdou další podobně zvrácené činy,“ vyjádřila se k brutálnímu zabití duchovního. Řekla také, co vzkazuje Angele Merkelové, která se už příští týden chystá na návštěvu do Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Pomůžeme Dolním Věstonicím. Navrhnu uvolnění dotace na zprůjezdnění páteřní silnice
O pokračování sanace svahů a zprůjezdnění krajské komunikace Dolní Věstonice-Pavlov se v rámci své dnešní (19. srpna 2016) návštěvy Dolních Věstonic informoval přímo na místě hejtman Michal Hašek spolu s radním Igorem Chlupem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Langr (SZ): Šestaosmdesátý? Elity podcenily odhodlání sibiřského medvěda hájit teritorium. Hrozí to i teď
Projev k 48. výročí srpnových událostí 1968 na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Zabijeme vás! Drsný vzkaz muslimům od korsické internetové hvězdy
Arnaud Seassari je zapálený Korsičan, jenž přes server YouTube.com posílá jasný vzkaz všem muslimům: Tohle je naše země. Korsika patří Korsičanům a když budeme muset, budeme si ji hájit i silou. Pokud by to znamenalo zabít všechny muslimy, Korsičané jsou prý schopni to udělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Arabky v burkinách, bučení na Rusy, politika v pozadí her. Olympijský vítěz Kůrka varuje: Pokud se nezakročí...
ROZHOVOR Budou na příštích olympijských hrách běhat atletky z arabských zemí v burce nebo přinejmenším s hidžábem? Bude se největší sportovní událost světa dále politizovat a každý bude upřednostňovat jen svůj klan či národ a bučet na ostatní? Je na čase, aby Mezinárodní olympijský výbor bouchl do stolu, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý olympionik, držitel zlaté medaile ve střelbě na OH v Mexiku, trojnásobný držitel stříbrné medaile z mistrovství Evropy a dvanáctinásobný mistr republiky ve sportovní střelbě Jan Kůrka. Rozebírá také nynější olympiádu v Riu, kde je vidět, jak (ne)jsou na sportovní zážitky připraveni domácí „konzumenti“ sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
České dráhy: Paranormálně vlakem na Slovensko
Přivítejte zářijové dny extrémně výhodnými jízdenkami na Slovensko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Allahu Akbar! Ve Štrasburku došlo k brutálnímu útoku na židovského rabína
V hlavním městě Alsaska Štrasburku pobodal neznámý muž místního rabína. Údajně při útoku křičel Allahu Akbar. Rabín naštěstí neutrpěl žádná závažná zranění a útočníka již dopadla místní policie. Informuje the Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kancelář europarlamentu: Otevírá se další kolo přihlášek pro stáže
Zajímáte se o evropské záležitosti, hledáte v tomto oboru první pracovní zkušenost a chtěli byste nahlédnout do zákulisí jedné z unijních institucí? Stáž v Evropském parlamentu může být příležitost právě pro vás. Od 15.8. do 15.10. běží termín pro přihlášky na stáže Roberta Schumana pro absolventy vysokých škol. Všechny potřebné informace i o dalších možnostech stáží v Parlamentu shrnujeme v tomto článku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Další turecké ultimátum okolo uprchlíků: Do EU chceme nejpozději v roce...
Turecko očekává, že nejpozději do konce roku získá bezvízový styk s Evropskou unií. V opačném případě přestane přijímat uprchlíky, které EU vrací z řeckých ostrovů. V rozhovoru, který dnes zveřejnil deník Die Welt, to řekl turecký velvyslanec v Německu Selim Yenel. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Důležitá je kvalita pozemkových úprav, nikoli jejich celkový počet
Ministr zemědělství Marian Jurečka tento týden pracovně navštívil Státní pozemkový úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Česká inspekce životního prostředí: S nebezpečnými odpady z výroby firma nakládala v rozporu se zákonem
Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové uložili pokutu 150 tisíc korun společnosti Tyco Electronics EC Trutnov s.r.o. Firma, která vyrábí elektrotechnické součástky a systémy, ve své trutnovské provozovně nedodržovala zákonné předpisy při nakládání s odpady, včetně nebezpečných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Brána do Evropy byla otevřená. Tomu je konec, hlásí nekompromisně šéf rakouské diplomacie
Hranice na takzvané balkánské trase uprchlíků musí být uzavřeny natrvalo, pokud chce Evropská unie udržet pod kontrolou počet přicházejících migrantů. V rozhovoru, který dnes zveřejnil německý deník Rheinische Post, to řekl rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Šlachtova zpráva znechutila poslance Chalupu. „Některé věci nejsou v pořádku,“ zdůrazňuje
Člen poslanecké komise k reorganizaci policie Bohuslav Chalupa (ANO) ve čtvrtečním Interview ČT24 promluvil nejen o bezpečnosti v Evropě. Pokud jde o tzv. Šlachtovu zprávu, poslanec je z toho, co se dozvídá, velmi znechucen a rozladěn. Odmítá také, že by např. on sám vynášel informace z neveřejného jednání komise do deníků Andreje Babiše. A přece si o některých věcech cvrlikají vrabci na střeše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Čech, který emigroval do Ruska, vysílá vzkazy k výročí sprna 1968. Mnohým z toho může prasknout hlava
VÝROČÍ SRPNA 1968 „Tak jako mnohokrát v historii opět záchrana a svoboda pro opakovaně nevděčnou Evropu přijde z Východu, z Ruska.“ O tom je přesvědčen Petr Michalů, který emigroval z České republiky a teď žije v Moskvě. Tvrdí, že v přítomnosti ruských tanků nám bylo lépe, a domnívá se, že „RVHP fungovala a rozvíjela se, ale EU krachuje“, dokonce hovoří o hrozbě zániku České republiky. Lituje Američany, o kterých si myslí, že závidí Rusům jejich způsob života a historii. A že by se chtěl vrátit do rodného Česka? To ani náhodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Projekt Pošta Partner se mění na základě dohody České pošty s organizacemi hájícími města a obce
Samosprávám i České poště záleží na tom, aby poštovní služby byly dostupné v celém území. Proto se - na základě podnětů měst a obcí - od letošního září upraví motivační a sankční systém, který souvisí s Poštou Partner. Podstatou tohoto projektu je změna poboček České pošty na franšízy. Díky dohodě představitelů měst a obcí s vedením České pošty se rovněž zjednoduší smluvní dokumenty, které s projektem souvisí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Teska Arnoštová (ČSSD): Více informací od hygieniků k epidemii žloutenky očekáváme v pondělí
Hygienici už v souvislosti s přibývajícími nakaženými žloutenkou v Brně hovoří o epidemii. Více informací od hygieniků očekáváme v pondělí, zatím je ale určitě dobré dodržovat ještě důsledněji hygienické návyky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Státní zemědělský intervenční fond: Klasáček zavítal s výhrou do Jihlavy
Již čtvrtý soutěžící byl odměněn maskotem Klasáčkem za to, že dokáže vybírat kvalitní mléčné výrobky plné zdraví prospěšných benefitů. Tentokrát měla štěstí paní Lucie Diviš Vodičková z Jihlavy. Díky své registraci na webu akademiekvality.cz a zakoupení produktů z mléka označených značkami kvality si odnesla ceny v hodnotě 5.000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Do unikátního Domu bratří Čapků už brzy bude moci nakouknout veřejnost. Známého spisovatele pozná i jako fotografa
Rekonstrukce Domu bratří Čapků v Budislavi na Litomyšlsku je zase o krok blíže. Opravy objektu, který nechal vystavět Karel Čapek, pokračují podle plánu a brzy by mohl být znovu zpřístupněn veřejnosti. V rámci kontrolního dne stavebních prací navštívil objekt hejtman Martin Netolický, který také diskutoval o budoucím využití památky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Při určování výše náhrady nemajetkové újmy pro pozůstalé po oběti dopravní nehody je nutné vzít v úvahu i majetkové poměry viníka
I. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Jaroslav Fenyk) vyhověl ústavní stížnosti stěžovatele a zrušil rozsudek Krajského soudu v Českých Budějovicích, neboť jím bylo porušeno základní právo stěžovatele na spravedlivý proces. Dále zrušil i navazující usnesení Nejvyššího soudu, neboť po zrušení rozhodnutí krajského soudu nemůže samo z hlediska právní jistoty obstát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Firma CITITI SERVIS opakovaně znemožňovala kontroly. Dostala pokutu a nesmí podnikat v oblasti nakládání s odpady
Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili pokutu 400 tisíc korun společnosti CITITI SERVIS s.r.o. za porušení zákona o kontrole. Firma, která měla v minulosti oprávnění podnikat v oblasti nakládání s odpady, včetně nebezpečných, neposkytla inspektorům informace a doklady potřebné k provedení kontroly zaměřené na nebezpečné chemické látky a směsi. Tím fakticky znemožnila kontrolu provést. Vzhledem k tomu, že společnost také opakovaně porušovala zákon o odpadech, požádala ČIŽP živnostenský úřad, aby firmě zrušil živnostenské oprávnění v oblasti nakládání s odpady. Ten žádosti vyhověl a v současné době už firma v této sféře podnikat nesmí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pošmourný (TOP 09): Už dvacet let přetrvává scestná představa rodičů o špinavé a špatně placené práci ve fabrice
Kvůli dlouhodobému nedostatku pracovníků nezvládají průmyslové podniky uspokojovat poptávku svých odběratelů a zákazníků. Podle TOP 09 v Libereckém kraji je řešením podpora vzdělávání v příslušných oborech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Krym chce české firmy. Měly by budovat závod na trolejbusy
Úřady anektovaného Krymu navrhly českým firmám investiční projekty včetně závodu na montování trolejbusů a výstavbu trolejbusového depa. Oznámila to dnes ruská agentura TASS, která se odvolává na informaci místních úřadů. O českých investicích na okupovaném území na Krymu jednala podle agentury blíže neurčená skupina českých expertů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Záhada v Českém rozhlasu: Evropské hodnoty jsou prý moc často ve vysílání. Šéf rádia pátrá, co za tím je
Think tank Evropské hodnoty dostává podle generálního ředitele veřejnoprávního rozhlasu René Zavorala nadstandardní prostor ve vysílání. To si žádá vysvětlení. Jen za červenec mluvili analytici think tanku na vlnách rozhlasu třináctkrát. Informuje týdeník Marketing & Media.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Ústavní soud potvrdil, že obec Němčice uplatnila své vlastnické právo k historickému majetku opožděně
Plénum Ústavního soudu (soudce zpravodaj Tomáš Lichovník) zamítlo ústavní stížnost obce Němčice (okres Prachatice), neboť ji neshledalo důvodnou. Návrh na zrušení ustanovení § 8 odst. 1 zákona č. 172/1991 Sb., o přechodu některých věcí z majetku České republiky do vlastnictví obcí, ve znění zákona č. 173/2012 byl odmítnut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg pro PL: Máme tu slabost, že se sentimentálně vracíme k minulosti, ale vyhýbáme se boji, který je před námi. Pozor na to, koho volíme
VÝROČÍ SRPNA 1968 Boj o svobodu nikdy nepřestává, říká bývalý ministr zahraničí, exsenátor a poslanec Karel Schwarzenberg při vzpomínce na tragické události 21. srpna 1968 i na jiné pohnuté chvíle naší historie. „Obávám se, jestli – když nás potká podobná výzva – se osvědčíme, nebo budeme také kapitulovat. A ta výzva vždycky přichází z nečekané strany,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Komentátor setřel Merkelovou: Její slova prý připomínají články víry, o kterých je třeba lidi přesvědčit bez ohledu na fakta
Nad nejnovějšími výroky německé kancléřky ohledně terorismu a migrantů se v dnešních Lidových novinách zamýšlí jejich komentátor Zbyněk Petráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Chtějí miliony za to, že byli uneseni v Libanonu. Nehorázná drzost, přiletělo z Babišových novin na adresu čtyř Čechů
Nad tím, že čtyři Češi unesení v Libanonu požadují od státu odškodné za únos, se v dnešních Lidových novinách zamýšlí jejich komentátor Petr Kamberský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Nedostatečná kapacita se přelévá z mateřských škol do základních
Náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Eva Kislingerová pokračuje v pracovních návštěvách pražských městských částí. Naposledy se s místní problematikou přijela seznámit do Dolních Počernic, Lysolají a Petrovic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Ústecký kraj chce zřídit regionální filmovou kancelář
V Ústeckém kraji vzniká regionální filmová kancelář. V posledních letech velmi dynamicky roste nová forma cestovního ruchu tzv. „filmová turistika“, kdy se zvyšuje návštěvnost míst, která jsou spojená s natáčením pohádek, seriálů a filmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Děsivý pohled do Švédska: Ve čtvrtích přistěhovalců hoří. Ze 160 tisíc imigrantů pracuje jen pět set. Policie přitvrzuje
Ve Švédsku už je několik dní pořádné horko a nemůže za to počasí. Za posledních deset dnů jen v přístavním městě Malmö vzplanulo na 70 požárů. A bohužel nejde jen o Malmö. Horko je i v dalších městech. Úřady začaly zostřovat bezpečnostní opatření a jsou odhodlány viníka či viníky žhářských útoků odhalit. Dochází k nim především v chudinských čtvrtích, kde žije nejeden migrant.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Sněmovní komise k policii jednala 15 hodin, vyslechla i Vilda
Před sněmovní komisi ke sporné policejní reorganizaci předstoupil ve čtvrtek i bývalý ředitel někdejší protikorupční policie a nynější náměstek ředitele Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Vild. Jeho výslechem nynější schůze komise skončila. Trvala zhruba 15 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj podpořil mistrovství světa hasičů
Přes 400 závodníků z řad profesionálních i dobrovolných hasičů z patnácti zemí světa dorazilo do Ostravy, aby se tu utkalo na mistrovství světa v požárním sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Starosta, který odhaluje pomník císaři Františku Josefovi: Polovina Čechů chce monarchii zpět
V Pohledi u Světlé nad Sázavou žije jen pár desítek obyvatel, přesto se nyní tato malá obec těší nebývalému zájmu předních rakouských deníků. V sobotu 20. srpna zde totiž na popud zdejšího dlouholetého starosty a člena monarchistické strany Koruna česká Jindřicha Holuba dojde ke slavnostnímu odhalení busty císaře Františka Josefa I.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Martin Hekrdla totálně ztrhal profesora Putnu. Ten si to nenechal líbit a…
Profesor Martin C. Putna před pár dny vyzval politiky, aby konečně naši zemi zbavili prezidenta Miloše Zemana a začali ho soudit za vlastizradu. Nejen těmito slovy zvedl ze židle komentátora Martina Hekrdlu, který na profesorovi nenechal nit suchou. Jenže tím to nekončí. Martin C. Putna se znovu ozývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Hejtman Havel: O napínavou podívanou nebyla nouze
Od pátku do neděle probíhal na ledové ploše KV Areny tradiční hokejový turnaj staršího dorostu. Ve finále se utkalo domácí družstvo HC Energie Karlovy Vary s německým týmem Düsseldorfer EG. Cenu vítězům předal hejtman Martin Havel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Trump změnil svůj volební tým
D. Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA, neprožívá právě snadné období. Je zřejmé, že velká část amerických médií podporuje, jako již tradičně, Demokraty, a média spojená s Wall Streetem jednoznačně podporují a budou podporovat H. Clintonovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Ministr Mládek se dnes chystá do Kovosvitu
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek navštíví 19. srpna 2016 v 11 hodin společnost Kovosvit MAS v Sezimově Ústí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Pražský operační program prošel zkouškou... I přes počáteční problémy
Pražský operační program má za sebou úspěšný audit, který potvrdil, že došlo ke splnění všech potřebných podmínek, aby se Magistrát hlavního města Prahy mohl oficiálně stát řídícím orgánem Operačního programu Praha – pól růstu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Za evropské peníze funguje i nevěstinec. Láká německé turisty
Zdá se, že v Chebu vědí, jak naplno využít evropské dotace. Majitelka jednoho ze zdejších domů požádala o dotaci na rekonstrukci penzionu pro podporu cestovního ruchu a podle zjištění serveru iDnes.cz tam nakonec vznikl „vykřičený dům“, kam jsou opravdu lákáni „turisté“. Především ti z Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Kancléřka Merkelová přijede do Prahy za pár dní. Sobotkův Prouza pohovořil v ČT o tom, co ji v Česku čeká. A rýpl si u toho do prezidenta Zemana
Mílovými kroky se blíží návštěva německé kancléřky Angely Merkelové v Praze. Tajemník pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize prozradil, co všechno se pro tuto příležitost chystá. V této souvislosti se znovu vymezil proti Miloši Zemanovi. Na úvod však promluvil o Brexitu, z něhož je poněkud nešťasten.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Nechceme být Popelkou republiky!
Na jedné straně jedinečná příroda a dechberoucí scenérie, na straně druhé poslední příčka žebříčku kvality života v celé České republice. Čím to je? Ústecký kraj má obrovský potenciál, který ale zůstává nevyužitý
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ruští vojáci se váleli v parku a já je nenáviděla. Srpen 1968 byl začátkem války. Teď roste dobrá mladá generace, říká právnička z ODS, která napravuje rudé křivdy
VÝROČÍ SRPNA 1968 Coby teenager vnímala Jaroslava Janderová 21. srpen 1968 jako počátek další války vedené tehdejším Sovětským svazem. Války proti osobním svobodám, proti možným změnám. Právnička se specializací mimo jiné na právní pomoc účastníkům III. odboje, nápravu křivd způsobených komunistickým totalitním režimem, připomíná, že demokracie není něco automatického, do čeho se jedinec narodí a tak to navždy zůstane. Velmi rychle se ztrácí a může se změnit v totalitu, ať zpočátku skrytou, že občan najednou zjistí, že není vůbec svobodný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Prozření plzeňské ČSSD. To předtím spala?
Že se plzeňská sociálně demokratická parta vzbouřila centrálnímu pražskému vedení, už voliči ČSSD jistě zaznamenali. I to, že se od něj distancuje. Prima strategický tah před komunálkami, který by nevymyslel ani Jára Cimrman,
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
Zeman chce znovuotevřít koncentrační tábory pro Romy
Prezident Miloš Zeman přijel 24. září 2018 s manželkou Ivanou na třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Během ní se v Kojetíně setkal s občany, kde se tvrdě pustil do Romů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 18:40, zobrazit podobné
ODS v Praze 2 krade.
A to zcela bezostyšně, bez skrupulí a ani to neskrývá, ba právě naopak. Seznam lupu modrého ptáka je dokonce veřejně prezentován na webových stránkách ODS Praha 2. Nevěříte?  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist