Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.996x, což odpovídá cca 156.327-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Profesor Putna dojatě vítá Angelu Merkelovou: Ona je to jediné, co nám zbylo
Český literární historik a kritik Martin C. Putna se v Lidových novinách vyjádřil k německé kancléřce Angele Merkelové, jež v má ve čtvrtek navštívit Českou republiku. Podle něj je Merkelová jediný symbol, který zbyl Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Karta se obrací: Přistěhovalci říkají, že nechtějí žít s Čechy
Od hlasování v britském referendu, které tolik rozčílilo bruselské elity, uplynuly již dva měsíce. Přistěhovalci ve většině případů hlasovali pro setrvání Velké Británie v Evropské unii. Jak však naznačuje deník The Express, mnozí překvapivě podpořili brexit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
SANEP: Volební preference - srpen 2016
Hnutí ANO po oslabování v předchozích měsících opět posiluje a zvyšuje náskok nad druhou ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kundo, tys ještě nezhebla? Tak nadával Jan Rejžek matce malého dítěte
Do tábora těch, kteří nešetřili kritikou na adresu písničkáře Jarka Nohavici za popěvek „Arab mi šahá na babu, já mu snad oči vydlabu…“, se zařadil i hudební kritik Jan Rejžek, který ostravského barda nazval „udavačskou kreaturou“. Podle komentátora Svobodného fóra Jiřího Sezemského má však Rejžek sám máslo na hlavě, neboť prý pro jednu kreaturu píše. Hudební kritik má však za své vyjádření na krku i další skandál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor: Důchodci na tom nejsou vůbec špatně
Senátor Zbyněk Linhart se na svém blogu na Aktuálně.cz vyjádřil k současné situaci důchodců v Česku. Jejich životní úroveň je totiž zcela nad poměry většiny vyspělých zemí nejen Evropy. Alespoň podle statistik. Ty však málokdy odhalují skutečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Budějovický Budvar vyhrál dva soudní spory v Itálii
Budějovický Budvar vyhrál další dva soudní spory při obraně svých ochranných známek „BUDWEISER“ v Itálii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
HK: Reakce na TK Ministerstva životního prostředí ČR
Bartoňová Pálková: Projednávání vodního zákona dosud proběhlo bez pochybení MŽP
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Do redakce nám dorazilo VIDEO o Michalu Haškovi. Dost sprosté
Do redakce ParlamentníchListů.cz přišlo v úterý dopoledne video, v němž si kdosi ve stylu fiktivního lobbisty Tondy Blaníka střílí z hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška (ČSSD) za kauzu s neexistující mluvčí. Mail byl fiktivně poslán jménem Lucie Proutníkové a podepsán ,,Jana".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tak opět: Babiš stoupá, Sobotka klesá. Okamura ve dveřích Sněmovny
Hnutí ANO Andreje Babiše po oslabování v předchozích měsících opět posiluje a zvyšuje náskok před druhou ČSSD. Ukazuje to průzkum společnosti SANEP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
„Romové jsou zvířata, muslimové odpad,“ píše premiérův oblíbený novinář
Prestižní maďarská státní cena byla udělena novináři Zsoltu Bayerovi, který v minulosti přirovnal Romy ke „zvířatům“. Muslimy zas považuje za „odpad“. Mnozí uznávaní vědci a novináři, kteří ocenění získali v předešlých letech, na protest cenu vrací, informuje britský Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Jen letos oceníme přes sto nejlepších výrobků ze všech krajů
Slavnostní vyhlášení soutěže Regionální potravina Kraje Vysočina 2016 proběhlo ve Westernovém městečku Šiklův mlýn. V rámci programu „Rodinného dne“ předali hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek certifikáty sedmi oceněným výrobkůms výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi. Prestižní značku Regionální potravina uděluje ministerstvo zemědělství již sedmým rokem nejlepším výrobkům od malých a středních regionálních producentů ve 13 krajích Čech a Moravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Nula hodin
Článek analyzuje nový fenomén v oblasti zaměstnávání lidí na tzv. smlouvy na nula hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Předvolební debata v Rusku: Putin válčí proti bratrskému lidu. Může to být blázen
Za pár týdnů se v Rusku uskuteční parlamentní volby. A předvolební kampaň nabírá obrátky. Média se dokonce shodují, že v Ruské federaci došlo ke skandálu. Jeden z kandidátů totiž naznačil, že ruský prezident Vladimir Putin může být blázen, kterého je třeba zbavit moci. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vážné obvinění Donalda Trumpa: Je to ruský oligarcha, ačkoliv je Američan
Americká novinářka Anne Applebaumová varuje před možným vítězstvím Donalda Trumpa v prezidentských volbách v USA. Byl by podle ní jediným prezidentem americké historie, který by využil svého nově nabytého vlivu k okamžitému osobnímu obohacení. Stejně tak již činí ve své kampani. Informuje The Salt Lake Tribune.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Primátor Adámek: Rekonstrukce Mostní ulice byla velmi složitá
Rekonstrukce Mostní je u konce. Dlouhé roky nejzanedbanější ulice ve Zlíně se zásadním způsobem proměnila. Práce trvaly více než rok a šlo o jednu z nejvýznamnějších dopravních investic města za poslední roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Šárka Grossová poodkryla další expolitikovo tajemství. Vstoupila do dosud neznámé firmy
Konec spekulací. Vdova po zemřelém bývalém ministru vnitra a premiérovi Stanislavu Grossovi Šárka oficiálně vstoupila do společnosti, kterou manželé skrytě vlastnili prostřednictvím akcií. Firmě Anned patří budova s restaurací Černý kohout v pražském Prokopském údolí a zemědělská půda v Chlístově u Benešova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Křeček ke Konvičkově střelbě na Staromáku: Nemůžeme říct, že takové akce zakazujeme. Ale...
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl zástupce veřejné ochránkyně práv Stanislav Křeček. Promluvil o nutnosti novelizace zákonů, které jsme v mnoha případech dosud považovali za neměnné. Nastává totiž nová situace, kdy jsme si stále všichni rovni, ale jsme přitom velmi rozdílní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
TOP 09 zahájila kampaň. Kalousek láká na speciální mobilní aplikaci
TOP 09 započala volební kampaň do krajských a senátních voleb se sloganem „Svobodu si musíme chránit“. Podle jejího čestného předsedy a bývalého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga naše země totiž míří do dob druhé republiky a svobody nám stále ubývá. Informuje iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Koncepce rozvoje Celní správy je založena na zkušenostech
Ministerstvo financí dokončilo přípravu dlouhodobé koncepce rozvoje Celní správy v oblasti trestního řízení, která byla vzhledem k nedostatkům současné právní úpravy v rezortu diskutována v různých formách již od roku 2007. Záměr významným způsobem přibližuje roli Celní správy v oblasti odhalování daňových úniků praxi běžné ve většině zemí Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Konvička navrhl poškrábat Jiřího Pehe na koulích
„Navrhuji tomu Pehe provést něco, co se dnes nesmí ani napsat.“ Tato slova Martina Konvičky na adresu komentátora serveru Novinky.cz Jiřího Pehe budou mít zřejmě dohru. Publicista Jan Urban totiž podal na policii žádost o prošetření. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Uprchlíci: Angela Merkelová dostala další převratný nápad
Německá kancléřka Angela Merkelová v úterý vyzvala členské státy Evropské unie a země ležící na severu Afriky, aby spolu uzavřely dohodu podobnou té, která existuje mezi EU a Tureckem, tedy dohodu o výměně uprchlíků, informuje francouzská AFP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Konvička je blb od brouků, vzkázal Matěj Hollan z Itálie
Brněnský politik a občanský aktivista Matěj Hollan (Žít Brno) se na svém facebookovém profilu rozepsal o slovech ministra vnitra Spolkové republiky Německo Thomase de Maiziéra a ministra vnitra Itálie Angelina Alfana o uprchlících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš chce, aby i celníci byli detektivové
Rozšíření pravomocí celníků na vyšetřování daňových zločinů by mohlo platit od roku 2019. Na tiskové konferenci to dnes oznámila náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. K vyšetřování daňových trestných činů je nyní oprávněna pouze policie. Ministerstvo financí ale musí změny projednat s ministerstvem spravedlnosti, protože úpravy si vyžádají novelu trestního řádu. Návrh chce ministerstvo financí (MF) v následujících týdnech předložit vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora podpořila ministra životního prostředí. Ten však vodu stejně nezdraží
Hospodářská komora ČR se zastala ministerstva životního prostředí ohledně jeho postupu při přípravě novely zákona o vodách. Ministerstvo postupovalo při přípravě novely zákona korektně, sdělila dnes ČTK viceprezidentka komory Irena Bartoňová Pálková. Podobné stanovisko zaujal Svaz průmyslu a dopravy ČR. Kritici varovali, že novela by mohla zdražit poplatky za vodu až o 17 procent. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) označil tento výpočet za nepravdivý. Přesto se rozhodl novelu z jednání vlády stáhnout. Oznámil také, že nenavrhne nic, co by mohlo cenu vodného a stočného zvýšit. Odboráři jeho rozhodnutí uvítali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman na Merkelovou něco chystá...
K bezpečnostním opatřením na Pražském hradě i k finančním požadavkům propuštěných rukojmích z Libanonu se na své tiskové konferenci vyjádřil mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Profesionální umělec Milan Kohout: Ty cirkusáku Konvičko! Blbé a idiotské, cos předvedl. Žádné umění
KOHOUTA DO KOUTA „I zástupci českého nacismu a fašismu si uvědomili, jak může být ‚performanční umění‘ účinné, a proto se ve svém připitomělém pokusu o propagaci nacistických myšlenek o něj pokusili,“ píše performer Milan Kohout pro ParlamentníListy.cz. Protože však prý netuší, že uměním je jen to, co je anarchistické, vyšla z toho jakási cirkusová estráda, na níž nejskandálnější roli sehrála policie. Kohouta to nepřekvapuje, ví prý, že v jejích řadách je mnoho sympatizantů nacismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní představí Lithiatické centrum a nový přístroj
Krajská zdravotní, a. s., představí Lithiatické centrum při Klinice urologie a robotické chirurgie Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. Centrum využívá pro léčbu kamenů v ledvinách a močovodu nový přístroj – extrakorporální lithotryptor. Ústecké pracoviště je první v republice, které moderní přístroj od firmy Siemens získalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Eurounijní propaganda, která nemá obdoby!
Evropská unie sama sebe pasovala do role superstátu, kterým v žádném případě není, jelikož využívá olympijské hry v Riu jako svou nehoráznou propagandu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš označil Slovensko za vyspělou zemi západní Evropy
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) představil dnes zamýšlené změny u Celní správy. Ministerstvo financí totiž navrhuje, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy, k čemuž je nyní oprávněna pouze policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
S Hillary Clintonovou je to zlé: Špatné zprávy se kupí. Třeba...
Hillary Clintonová je stále hlavním favoritem prezidentských voleb ve Spojených státech. Ačkoli jsou demokratické kandidátce mainstreamová média více než nakloněna, v posledních dnech její aureola úspěšné političky utrpěla vážné šrámy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi zve na Hurvínka
U příležitosti zahájení nového školního roku pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi v neděli 4. září 2016 zábavné odpoledne nejen pro děti nazvané „Za školou s Hurvínkem“. Jeho součástí budou krátká divadelní představení v podání herců Divadla Spejbla a Hurvínka, tematická prohlídka muzejní expozice s úkoly nebo oblíbený výtvarný workshop.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Sobotka: Konvička je naprostý magor
„Nechceme tady mít silnou muslimskou komunitu,“ uvedl v rozhovoru pro Právo premiér Bohuslav Sobotka. S německou kancléřkou Angelou Merkelovou, která ve čtvrtek přijede na jeho pozvání do Česka, chce také projednat svůj návrh na zřízení evropské armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Arbitrážní soud rozhodl ve prospěch města
Částku ve výši zhruba 1,7 miliardy korun, kterou společnost ČKD Praha DIZ požadovala za práce na tunelu Blanka, Praha platit nemusí. Rozhodl o tom včera arbitrážní soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Z Krymu zazněl požadavek vůči Ukrajině. Stojí za to číst
Spor mezi krymskými úřady a ukrajinskou vládou je v plném proudu. Ukrajinské ministerstvo zahraničí hrozí soudem; nárokuje si přístup do vod omývajících Krym. Ruská strana kontruje požadavky na odškodnění za „rozkrádání“ poloostrova v průběhu posledních dvaceti let, informuje ruský server Ria.ru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Kandidát do Senátu Novák (ODS): Čeští zemědělci na tom nejsou špatně
Poté co většina mafiánů, politických kariéristů či klientelistů zjistila, že s ODS je již nic dobrého nečeká a odešla do jiných stran, nejčastěji do ANO, změnila se významně atmosféra práce ve straně, říká David Novák (ODS). A dodává: ,,Po 18 letech ve straně jsem asi dosáhl stranické plnoletosti a vzhledem k tomu, že mi bylo letos 50, tak to je pro mne i tak trochu výzva zabojovat za osobní svobody, za ODS s preferencemi nižšími než mají komunisti.“ Povídali jsme si také o situaci v českém zemědělství, ale i o regionálních tématech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Co se děje v muslimském mozku. Bez milosti rozebírá známý psycholog . A varuj
„Nikde na světě neexistuje důkaz o tom, že integrace (muslimů) v takovémto množství je možná. Nelze experimentovat s budoucností, s lidmi této kultury. Nezbývá nic jiného než hranice uzavřít,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz primář psychologického oddělení Vojenské nemocnice v Brně Jiří Brančík. „Nevidím nějaké řešení pro země, kde procento těchto lidí v populaci nabývá tak nebezpečných rozměrů. Může tam dojít k nějaké formě občanské války, což je opravdu hrůza. Nechci, aby tuto chybu dělaly naše země východněji položené. Máme zkušenosti s totalitou, zabudované radary, čich ve svých myslích. Musíme zabránit tomu, aby vzniklo násilí, nenávist, aby se zabíjeli často nevinní. To nesmíme dopustit. Napřed se musí dělat preventivní opatření a nějakým způsobem to zastavit,“ doplňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
„Naprostý magor“ Martin Konvička odpovídá premiéru Bohuslavu Sobotkovi
Slovům premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) nepřikládá Martin Konvička žádnou váhu. Uvedl to alespoň v reakci pro server ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
FAE: Lumpárna pod pláštíkem ochrany spotřebitelů
Pochybným způsobem získávají kontakty na klienty pojišťoven a jim pak za nemalý peníz nabízejí „ochranu“ před nevýhodnými podmínkami pojistné smlouvy. Ty smlouvy přitom mohli s klienty uzavírat i jejich současní spolupracovníci. Tak se dá zjednodušeně popsat podnikání, jež se ukrývá za nejrůznějšími „spotřebitelskými“ spolky. V posledních letech je na vzestupu. Finanční a ekonomický institut (FAEI) se jím bude zabývat celý tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Znásilňování: Neradostné statistiky z Rakouska
V Rakousku v letošním roce významně narostl počet sexuálních útoků, které jsou mnohými dávány do souvislosti s migrační vlnou. O konkrétních číslech informuje internetový server The Local.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 09:34, zobrazit podobné
VLS: Táborové „opáčko“ lesní pedagogiky
Pro většinu dětí nebyla lesní pedagogika ničím novým, protože většinu osazenstva tábora tvořili školáci ze Strašic, kteří vzdělávací programy v režii brdské divize VLS velmi dobře znají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Oberfalzer (ODS): Nabízím odměnu tomu, kdo spočítá obry
Vstupujeme do předvolebního období, kdy vám bude kdekdo slibovat všechno možné a zejména nemožné – prostě takové politické pohádky. Ani já Vás nechci o své pohádky ošidit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
TSB: Snižovat počet mrtvých v důsledku nehod nákladních vozidel se nedaří
Za prvních sedm měsíců meziročně poklesl počet obětí dopravních nehod bezmála o šestinu V nákladních automobilech však zemřelo o 12 procent více lidí. O 11 procent také vzrostl počet obětí nehod zaviněných řidiči nákladních vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Babiš chce rozšířit pravomoci celníků
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) představí na dnešní tiskové konferenci dlouhodobou koncepci rozvoje Celní správy v oblasti trestního řízení. Podle dřívějších informací ministerstvo chce, aby celnici mohli v budoucnu vyšetřovat daňové trestné činy, k čemuž je nyní oprávněna pouze policie. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) přitom na začátku srpna oznámil od ledna vznik finanční policie, která by se měla zaměřit především právě na daňovou kriminalitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 07:34, zobrazit podobné
ČT vytočila Vojtěcha Filipa dotazy na Janu Mrencovou. A jiný politik KSČM sdělil: Chovala se jak řeznický pes. Sprostší než chlap
Jana Mrencová. Tajemná třiašedesátiletá lobbistka z Mariánských Lázní pobírá miliony za to, že politikům vylepšuje obraz u veřejnosti. Alespoň tak o ní mluvil moderátor Marek Wollner v pořadu Reportéři ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Piráti představují krajské lídry
Pirátská strana představuje lídry kandidátek pro krajské volby 2016, které letos proběhnou 7. a 8. října. Piráti kandidují ve všech krajích, ve většině republiky samostatně, v některých krajích spojili síly v rámci koalice se Stranou Zelených, Změnou či regionálními hnutími. Mezi kandidáty na post hejtmana se vyskytují například průkopník internetového podnikání v Česku Jiří Hlavenka nebo bývalý předseda Pirátů Lukáš Černohorský. Pro všechny představuje stěžejní téma otevřenost a transparence, které ve spoustě krajích v praxi stále doposud nefungují a vedou k vysoké zadluženosti krajů, druhé klíčové téma Pirátů pro krajské volby je modernizace státní správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes přijme na Hradě nové velvyslance
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijme nového řeckého velvyslance. Pověřovací listiny mu také předají velvyslanci Tádžikistánu, Gambie, Seychel a Srí Lanky. ČTK o tom informoval mluvčí Zemana Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Matoušková (STAN): Chceme zastavit ubývání praktických lékařů
Ve zdravotnictví již delší dobu panuje nedostatek lékařů, sester a dalších zdravotníků. Lékaři a sestry v nemocnicích často slouží směny mnohem delší, než dovoluje Zákoník práce. Nejde „jen“ o to, že sám stát, potažmo kraje, porušují zákonné a další právní normy v tomto ohledu, ale jde především o to, že kvalita zdravotních služeb pro občany tím klesá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Vláda ČR: Benešova vila otevře své brány veřejnosti
O víkendu 27. – 28. srpna 2016 Úřad vlády ČR zpřístupní veřejnosti vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí. Prohlídky budou probíhat od 10 do 16 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Je to pravda, potvrzují Spojené státy. Turecký prezident moc stojí o vydání Gülena
Spojené státy oznámily, že z Turecka obdržely žádost o vydání duchovního Fethullaha Gülena. Přijetí žádosti potvrdil mluvčí ministerstva zahraničí Mark Toner. Žádost ale není odůvodněna podílem na nedávném nezdařeném puči turecké armády, z jehož vyvolání Ankara duchovního obviňuje. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Kulhánek: Během primátorského dne bude i bezplatná právní poradna
Primátor města Karlovy Vary Petr Kulhánek bude opět k dispozici občanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Existují druhé strany dějin? Jak vnímají dějiny ženy? Tyto otázky položí Letní škola ÚSTR
Existují jedny dějiny všech, nebo více příběhů o minulosti? Čí dějiny učíme? Jak vnímají dějiny například ženy? Jsou ve školním dějepise prezentovány také ženské příběhy? Jak tyto příběhy pomáhají k hlubšímu pochopení historie? Tyto otázky budou zkoumat účastníci a účastnice letošní Letní školy Ústavu pro studium totalitních režimů pod didaktickým vedením historiků a historiček z oddělení vzdělávání ÚSTR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Výstava Jaderné palivo byla otevřena v prostorách Ruského střediska vědy a kultury v Praze
V Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury (RSVK) v Praze byla 22. srpna zahájena výstava s názvem Jaderné palivo – umění špičkových technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Sobotkových slov o "nechtěných muslimech" si všimli dokonce i v této zemi
Rozhovor premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) pro úterní deník Právo upoutal pozornost i v zahraničí. Dokonce až v západoafrické Nigérii. I tam zaregistrovali zprávu, že Česká republika nestojí o velkou muslimskou komunitu v zemi, a jasně vyslovený názor, že by každá země měla mít právo na to rozhodnout se, zda a kolik uprchlíků přijme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí chce po církvi stáhnutí stovek žalob na obce
Svaz měst a obcí se obrátí na Českou biskupskou konferenci (ČBK), aby stejnou výzvu, která se týkala žalob na kraje, zveřejnila také ve vztahu k obecnímu majetku. Novinářům to po dnešním jednání s kardinálem Dominikem Dukou řekl předseda Svazu měst a obcí František Lukl. Minimálně bude chtít svaz takové prohlášení ve vztahu k majetku, který na obce přešel před rokem 2006. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Daňová Kobra odhalila krácení daní za 166 milionů
Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v těchto dnech navrhli státnímu zástupci Městského státního zastupitelství v Praze obžalovat čtyři osoby ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby se škodou více než 166 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman poslal vzkaz nejmenší africké zemi. Zmínil mučení a vraždu
Prezident Miloš Zeman převzal pověřovací listiny pěti nových velvyslanců a při této příležitosti také vyjádřil jistou nelibost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Usnesení předsednictva hnutí
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda ČR: Členové vlády budou jednat ve středu 24. srpna 2016 od 10 hodin
Členové vlády ve středu 24. srpna 2016 od 10.00 hodin projednají mimo jiné:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Athény bijí na poplach: Pokud padne dohoda s Tureckem, tak...
Řecko bude čelit další bezprecedentní vlně uprchlíků a přistěhovalců, pokud ztroskotá jarní dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem o protiimigračních opatřeních. Podle řeckých médií to dnes řekl ministr pro migraci Jannis Muzalas, který odhadl, že by tuto jihovýchodní evropskou zemi zaplavilo dalších 180 000 lidí. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky protestoval proti zavraždění opozičních předáků
Prezident republiky Miloš Zeman v úterý dne 23. srpna 2016 převzal na Pražském hradě pověřovací listiny pěti nových velvyslanců v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
To, že je někdo muslim, ještě neznamená, že je terorista, říká Herman
Právě dnes si již sedmý rok v EU připomínáme Evropský den památky obětí totalitních režimů. Proč právě 23. srpna? Protože tento den mezi nacisty a komunistickým Sovětským svazem byla podepsána dohoda o rozdělení sfér vlivu v Evropě. Podle ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) nesmíme zapomínat na zlo obou těchto totalit. Následně nešetřil Martina Konvičku. Pár slov padlo i k Pražskému hradu a islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Radikální muslimové a kladivo. Velkou Británií otřásla velice brutální vražda
Ve Velké Británii byl v únoru zabit vůdce muslimské komunity, jehož výklad islámu se znelíbil dvěma údajným stoupencům Islámského státu. Jeho vlastní stoupenci jej však považovali za vzor pochopení a tolerance. A jeho vrazi stanuli před soudem. Informuje The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Kroky vlády v propagaci ekonomiky jdou správným směrem
Důraz na investice a tím i tvorbu nových pracovních míst zvyšuje hospodářský růst České republiky. Analýza podpory ekonomického růstu prostřednictvím stimulace investic, kterou zpracoval Úřad vlády, dokládá hospodářský růst ČR v návaznosti na proinvestiční politiku vlády premiéra Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Českobudějovická nemocnice začíná jako první s unikátní plastikou prsou
V Nemocnici České Budějovice, a. s., začínají jako vůbec první v republice s unikátní operací prsou – modelací pomocí takzvané vnitřní podprsenky. Zákrok mohou podstoupit ženy, které chtějí například vymodelovat povislá ňadra nebo zmenšit a upravit velké poprsí. Českobudějovičtí plastičtí chirurgové se tuto novou metodu naučili přímo od světově známého estetického chirurga prof. Fabia Nahase z Brazílie, který patří mezi světovou špičku ve svém oboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Máme první dvě notifikace pro obnovitelné zdroje
Evropská komise schválila notifikační rozhodnutí pro podporu malým vodním elektrárnám (MVE) a malým bioplynovým stanicím, které jsou nebo budou uvedeny do provozu od 1. ledna 2016 a označila podporu podle těchto režimů za slučitelnou s vnitřním trhem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš a Chovanec jsou znovu ve při. Kvůli celníkům
Ministerstvo financí chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy, k čemuž je nyní oprávněna pouze policie. Rozšíření pravomocí Celní správy úřad plánuje od roku 2019. Uvedl to dnes na tiskové konferenci ministr financí Andrej Babiš (ANO). Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který už dříve oznámil od ledna vznik finanční policie, považuje záměr za nesystémový a problematický, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Bez Merkelové bychom na tom byli špatně, zaznělo od muže z Českého rozhlasu
Angela Merkelová je nepřítelem číslo jedna pro velkou část Česka, což zpravodaj Českého rozhlasu Ondřej Houska nechápe. Nikdo jiný z celé Evropské unie toho totiž pro její soudržnost neudělal zdaleka tolik jako ona. Je nám výtečným partnerem a za to se jí dostává pouze kritiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Když chce pronajímatel dát výpověď z nájmu bytu
Nejen nájemce, ale i pronajímatel má možnost dát výpověď z nájmu bytu. Jedná se o jednostranné ukončení smluvního vztahu s nájemcem. Vzhledem k tomu, že možnost bydlení je jednou ze základních potřeb člověka, stanoví zákon pro výpověď z nájmu bytu danou nájemci pronajímatelem poměrně přísná pravidla. Jaká to jsou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Konvičkovo duševní zdraví?
Konvičkovi lidé, je otázka, zda v tuto chvíli, po rozpadu pidistran, které ho donedávna podporovaly, to vůbec byla nějaká strana, uspořádali v Praze na Staroměstském náměstí ostudný happening.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kandidát na hejtmana Tiso: Nerozdáváme populistické dárečky voličům a nesloužíme oligarchům
Petr Tiso (TOP 09) je přesvědčen o tom, že se STAN ve volební kampani chlubí cizím peřím, a pozastavuje se i nad lídryní strany Danou Drábovou. „Existují právní názory, že tam podle služebního zákona ani nemůže usednout, a to kvůli požadované politické nezávislosti ve své funkci v jaderném úřadu.“ A dodává: „Na rozdíl od odděleného STAN jsme zůstali pro voliče politicky čitelní.“ Ve svých plánech s krajem přemýšlí hodně dopředu. Co by chtěl změnit a čeho dosáhnout?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijme vedoucí zastupitelských úřadů
Prezident republiky Miloš Zeman přijme vedoucí zastupitelských úřadů ČR v zahraničí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Rozbitá okna, vejce na omítce, rozlícení lidé... Senátor Valenta svolal debatu v obci, kde je velmi dusno
REPORTÁŽ Až na Ministerstvu vnitra skončí s největší pravděpodobností spor, který ovládl nejen obec Podolí u Uherského Hradiště. Zatímco místní občané žádají předčasné volby a hovoří o nemorálním jednání a o „korytech“, starosta argumentuje obavami kvůli dotacím a vymlácenými okny. Diskuse, kterou svolal senátor Ivo Valenta (Soukromníci) měla přispět k vyjasnění situace v obci. Řeč byla také o uplatnění prvků přímé demokracie. Svůj názor na věc sdělil i senátor Zdeněk Papoušek (Nestraník za KDU-ČSL) a poslanec Antonín Seďa (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kdo rozbil Sovětský svaz: Mezi Gorbačovem a Kravčukem se odehrála ostrá přestřelka
První prezident SSSR a první prezident Ukrajiny se nemohou shodnout na tom, kdo stál za rozpadem Sovětského svazu. Někdejší prezident Ukrajiny Leonid Kravčuk na tiskové konferenci prohlásil, že právě Ukrajina v roce 1991 zapříčinila pád Sovětského svazu. Na to nedlouho poté musel zareagovat Michail Gorbačov, informuje server NSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Debil z NATO. Američtí dobytkové, miliony mrtvých, krev, zvěrstva. USA si zlikvidovaly dvojčata 11. září samy. Okamura, Keller, Doubrava, Huml a další promlouvají
ANKETA Dánský expremiér, bývalý generální tajemník NATO z let 2009 až 2014 Anders Fogh Rasmussen, ve svém videu na Facebooku řekl, že svět potřebuje četníka a tímto četníkem by měly být USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Mrázek (S12): Politici a jejich poradci neumějí nic, a tak bereme málo
Tentokrát nebudu psát o tom, jak nás ohrožuje EU nebo Merkelová, ale jak naše nedůslednost a hloupost škodí ve věcech, za které můžeme sami. Ale protože již římský senátor Cato prosazoval, aby byl hlavní problém připomínán při každé příležitosti, tak úvodem podotknu po jeho způsobu „Ostatně však soudím, že zhoubné požadavky Bruselu musí být odmítnuty“. A teď již se budu věnovat tomu, co budeme potřebovat, jestli nás EU dříve nepřivede do záhuby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
"Praha je naše!" Merkelovou čekají ve čtvrtek zřejmě nepříjemnosti
Německé kancléřce Angele Merkelové se ve čtvrtek při návštěvě České republiky dostane zřejmě bouřlivého přivítání. Do hlavního města svolává totiž hnutí Úsvit s Blokem proti islamizaci hned několik demonstrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda ČR: Premiér Sobotka a ministr Dienstbier budou jednat o návrhu zákona o znalcích
Premiér Bohuslav Sobotka a ministr Jiří Dienstbier, do jehož působnosti spadá oblast legislativy, se od 15 hodin na Úřadu vlády ČR opět sejdou se zástupci profesních komor zřízených zákonem a tentokráte i s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem. Debatovat budou o podobě nově navrhovaného zákona o znalcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
VZP rozhýbala české školáky. Zájem o příspěvky na pohyb stoupl o 40 %
Před rokem začala VZP nabízet svým dětským klientům kromě řady dosavadních benefitů nově i příspěvek 500 korun na sportovní a pohybové kroužky působící při školách pod záštitou Asociace školních sportovních klubů. Teď, o rok později, se ukázalo, že zájem klientů VZP o příspěvky na dětské pohybové aktivity stoupl o 40 %. O tolik přibylo dětí, které peníze na pohyb čerpají, a stejně tak vzrostla i částka, kterou jim pojišťovna na pohybové aktivity přidala. Zatímco loni to za prvních šest měsíců roku bylo 19,6 milionu, letos za stejné období jde už o téměř 27,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sládek (Republikáni): Koalice Republikánů Miroslava Sládka, Patriotů České republiky a HOZK v JMK
Stručný výtah z volebního programu pro JMK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Radši zvolím Stranu psů a koček než Angelu Merkelovou, píše rozzlobený krajan z Německa
ROZHOVOR V Hannoveru už od roku 1980 žijící český spisovatel Luděk Frýbort se vzhledem k migrační politice kancléřky Angely Merkelové zařekl, že raději dá ve volbách svůj hlas Straně psů a koček než její Křesťanskodemokratické unii. Pro ty, kdo odmítají spojovat islám s terorismem, má jasný vzkaz. Ještě nebylo slýcháno, že by někdo vrhnuv se s nožem na kolemjdoucí provolával Buddha je veliký, Šiva je veliký, Lao-ce je veliký, Luther je veliký nebo mistr Jan Hus je veliký, vždy jen Alláh je veliký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Dienstbier se směje tomu, co se včera napsalo o jeho návrhu
„Sám se sebou zásadně nesouhlasím,“ uvedl na svém facebookovém profilu k volebnímu právu cizinců ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). „Takový nesmysl jsem doopravdy nikdy nenavrhoval,“ dodal také.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Denně se zájmem sleduji, jak rychle dálnice D8 roste
Už v sobotu 3. září budete mít jedinečnou možnost podívat se na ještě neotevřenou část dálnice D8 u Chotiměře na Litoměřicku. Od 10 do 17 hodin se otevře část již dokončené části dálnice, kde si budou moct návštěvníci prohlédnout stavební a silniční techniku nebo se zúčastnit komentovaných prohlídek tunelů. Zajištěna bude i bezplatná kyvadlová doprava z Lovosic. Připraven bude doprovodný program pro děti i dospělé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
52 – šance na lepší kraje. Takové je volební číslo Svobodných a Soukromníků
Koalice jde do říjnových voleb v celkem deseti krajích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Na konci prázdnin darují Lesy ČR školám 250 tisíc sešitů
Druhý ročník úspěšného projektu Sešity do škol zahájily Lesy ČR 22. srpna. Od tohoto data mohou zástupci základních škol z celé republiky objednávat na www.sesitydoskol.cz celkem 250 tisíc sešitů pro mladší i starší žáky, a to do vyčerpání zásob. Lesy ČR je zdarma rozdají a dopraví, stejně jako v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Konvičkova akce: Vyjádřil se také doktor Macek
K aktuálnímu politickému i společenskému dění se vyjádřil bývalý poslanec za ODS Miroslav Macek ve svých pravidelných glosách. Řeč tak přišla samozřejmě na Martina Konvičku a jeho happening, ale i na jeho mateřskou stranu ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Přímo pod nosem USA se děje něco, z čeho by Washington měl být nervózní
„Tato cesta je začátkem nové etapy vzájemných vztahů mezi Íránem a Latinskou Amerikou,“ prohlásil o návštěvě hned několika zemí v Jižní Americe íránský ministr zahraničí Javad Zarif. Jako první se rozhodl navštívit Kubu, kde se setkal s prezidentem Raulem Castrem, informuje panamerický server TeleSur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Schwarzenberg - zlatá slova
Karel Schwarzenberg měl ve svém projevu k 21. srpnu 1968 před budovou Českého rozhlasu opravdu svůj velký den. V projevu hovořil o tom, že prý velké peníze a stranické zájmy jsou pro svobodu slova stejně nebezpečné jako děla tanků před rozhlasem…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Poslanec Velebný (ČSSD) se setkal s dobrovolnými hasiči Jánských Koupelí
Poslanec Ladislav Velebný a plukovník František Vavera z Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR navštívili Ústřední hasičskou školu v Jánských Koupelích. Setkali se tam se zástupci dobrovolných hasičů Moravskoslezského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
No tohle: Obrázky zkrvaveného chlapečka ze Sýrie, nad kterými plakal celý svět, jsou prý falešné
Čínská státní televize tvrdí, že obrázek zachráněného tříletého syrského chlapce Omrana Daqneeshe, který přežil letecký úder a jehož fotka obletěla celý svět, je propagandou Západu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
SP ČR: Vypořádání novely vodního zákona bylo korektní
Průběh vypořádání novely vodního zákona ze strany Ministerstva životního prostředí ČR (MŽP) považuje Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) za korektní. „V rámci meziresortního připomínkového řízení projevilo MŽP ochotu s dotčenými subjekty jednat a vyslechnout jejich argumenty. Projednání připomínek k tomuto zákonu ze strany MŽP považujeme za řádné a korektní a výsledné znění za přijatelný kompromis oproti původnímu návrhu,“ uvedla generální ředitelka SP ČR Dagmar Kuchtová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Sobotkova utopistická vize vybudovat společnou Evropskou armádu
Aktuální bezpečnostní vývoj podle premiéra Bohuslava Sobotky ukazuje, jak zásadní je pro ČR zakotvení v EU a NATO. Předseda vlády to řekl 22. 8. 2016 v pražském Černínském paláci v úvodu každoroční porady českých velvyslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky jmenuje nové soudce
Prezident republiky Miloš Zeman jmenuje soudce obecných soudů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Deset Ukrajinců v jednom bytě, bídné mzdy. Takový život po našich lidech nikdo nemůže chtít, reaguje elitní ekonom na Vladimíra Dlouhého a účtuje s ničením našeho průmyslu
ROZHOVOR Nemůžeme očekávat, že naši lidé, kteří zde mají rodiny a úplně jiné životní náklady, budou ochotni pracovat za tak nízké mzdy jako Ukrajinci, co tu žijí i po deseti v třípokojovém bytě. Tvrdí to makroekonomický expert ČMKOS Jaroslav Ungerman v reakci na snahy masívně rozšířovat počty gastareiterů v zemi. Zamýšlí se také nad zneužíváním sociálních dávek a velice důkladně rozebírá stav českého průmyslu a příčiny, které v devadesátých letech vedly ke konci mnoha zavedených a úspěšných firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Problémy s lidmi bez přístřeší U Bulhara a v okolí nádraží chceme řešit postupně
V okolí denního centra U Bulhara a hlavního nádraží posílí terénní program nezisková organizace NADĚJE. Záměrem je zklidnění situace v této oblasti a zajištění efektivnější pomoci lidem bez přístřeší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Co se děje v muslimském mozku. Bez milosti rozebírá známý psycholog . A varuje
„Nikde na světě neexistuje důkaz o tom, že integrace (muslimů) v takovémto množství je možná. Nelze experimentovat s budoucností, s lidmi této kultury. Nezbývá nic jiného než hranice uzavřít,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz primář psychologického oddělení Vojenské nemocnice v Brně Jiří Brančík. „Nevidím nějaké řešení pro země, kde procento těchto lidí v populaci nabývá tak nebezpečných rozměrů. Může tam dojít k nějaké formě občanské války, což je opravdu hrůza. Nechci, aby tuto chybu dělaly naše země východněji položené. Máme zkušenosti s totalitou, zabudované radary, čich ve svých myslích. Musíme zabránit tomu, aby vzniklo násilí, nenávist, aby se zabíjeli často nevinní. To nesmíme dopustit. Napřed se musí dělat preventivní opatření a nějakým způsobem to zastavit,“ doplňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Budu mluvit otevřeně. Rodák z Donbasu s pasem USA nám dodal přesné informace o stavu na východě Ukrajiny, padla ostrá slova na obě strany
ROZHOVOR Ukrajinské vojenské síly se připravují na silovou operaci na Donbasu. Režim Vladimira Putina tamní lidi ale již několikrát zradil. V samotném Rusku se však nyní kolem Igora Strelkova alias Girkina formuje nová politická síla, která by mohla po nadcházejících masových nepokojích vládnout a spravedlivě řešit i situaci Donbasu. Tak hovoří odborník na mezinárodní vztahy Alexandr Fedorovski, který musel před sovětským režimem emigrovat do USA. V Praze založil Mezinárodní diskusní klub Academia Socrates.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Podzimní programové novinky televizní Skupiny Barrandov
Na podzim chystá televizní Skupina Barrandov řadu programových novinek. Diváci se mohou těšit na pořady z vlastní tvorby, nabídneme jim jak novinky, tak i výběr nejlepších dílů. Společně s akviziční tvorbou vytvoří základní pilíř programu vysílaného především na hlavním kanálu TV Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Kdo propadne, opakuje ročník. Proč ne...
Hejtman komentuje informace z článku "Oznámkujte Michala Haška, nejvýraznějšího krajského hejtmana za ČSSD" (iDNES.cz):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Urologové provedli historicky první laparoskopickou resekci ledviny v Pardubické nemocnici
Urologické oddělení Pardubické nemocnice díky nově pořízenému vybavení rozšiřuje spektrum operačních výkonů. V těchto dnech byla na tomto pracovišti provedena historicky první resekce ledviny laparoskopickou metodou v Pardubické nemocnici. Primář oddělení Abdulbaset Hafuda spolu se svým týmem operoval sedmdesátiletého muže z Hlinska pro nádor ledviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zažijete šok, předkládá ekonom Pavel Kohout fakta o migrantech a Merkelové. V kavárně si už nejspíš nesedne
ROZHOVOR Merkelová je podle známého ekonoma Pavla Kohouta nejhorší hlava německé vlády v poválečném období. „Že je to sebestředná osoba bezmezně bažící po moci, je ještě relativně normální věc, takových politiků je hodně. Merkelová je ale slon v porcelánu. Zničila odkaz všech svých předchůdců a z dříve solidní, seriózní, konzervativní CDU udělala neomarxistickou, ve své podstatě extremistickou politickou sílu,“ říká Pavel Kohout v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Mrtvé dítě ve Švédsku. Do domu mu někdo hodil granát
Ve Švédsku došlo ke granátovému útoku na bytový dům. Zemřel při něm osmiletý chlapec. Již tak dost hrozivý případ mohl však nabýt ještě děsivějších rozměrů...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Václav Klaus varoval v Německu: Takové množství migrantů nás zničí i bez terorismu. Potřebujeme velké změny, téměř revoluci
Bývalý prezident Václav Klaus vystoupil na předvolebním shromáždění Alternativy pro Německo ve městě Schwerin v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Ve svém projevu německé alternativce povzbudil, že jsou ve volbách 4. září první, kdo může potvrdit změnu evropského myšlení, která nastala po britském referendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Merkelovou nikdo do Prahy neměl zvát. Erdogan je jako Putin, oba chtějí ovládnout Evropu. Promlouvá ekonom Kohout
ROZHOVOR Merkelová je podle známého ekonoma Pavla Kohouta nejhorší hlava německé vlády v poválečném období. „Že je to sebestředná osoba bezmezně bažící po moci, je ještě relativně normální věc, takových politiků je hodně. Merkelová je ale slon v porcelánu. Zničila odkaz všech svých předchůdců a z dříve solidní, seriózní, konzervativní CDU udělala neomarxistickou, ve své podstatě extremistickou politickou sílu,“ říká Pavel Kohout v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Místostarosta z TOP 09: Putin musel být kolikrát sám překvapen, jak vehementně se Zeman snaží
ROZHOVOR „Jeho proruská patolízalská orientace je prostě faktem,“ nešetří kritikou místostarosta Písku Josef Knot na adresu prezidenta republiky Miloše Zemana. „Určitě by ale prezidentská kampaň neměla být stavěna v duchu hesla: Všichni proti Zemanovi. To mu může paradoxně nahrávat,“ říká. Podle Knota nás ohrožuje „neschopnost vyrovnat se s normalizací, která se stala naším dalším morálním Mnichovem.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Štefek (KSČM): Ministerstvo kultury dlouhodobě netransparentně a nekoncepčně rozděluje finance
Vyjádření ke zprávě NKÚ k rozdělování finančních prostředků Ministerstva kultury na obnovu nemovitých památek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Senátní kandidát Dušek: Z Evropy nejde udělat utečenecký tábor. Moji kamarádi z Německa mají na migraci odlišný názor než Merkelová
ROZHOVOR Kandidát do Senátu a ředitel brněnské hvězdárny Jiří Dušek (Nestraník za ANO) bere vstup do politiky jako přirozený vývoj, když pro chod své instituce stejně musí s politiky vyjednávat. Terorismus a migrace se v kampani podle něj určitě řešit budou, problém je ale v medializaci těchto témat, protože platí, že „média fandí padouchům“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Czech Truck Prix bude k divákům ještě vstřícnější, štědřejší, nabídne řadu novinek
Mostecký autodrom přivítá o víkendu 2. až 4. září už počtyřiadvacáté Czech Truck Prix (CZTP). Nejprestižnější závody každoročního kalendáře autodromu jsou součástí evropského šampionátu okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC). „Naším cílem je spokojený divák. Letos se návštěvníci mohou těšit na řadu novinek a překvapení, jimž je k nám chceme nalákat, pobavit a závodní víkend jim co nejvíce ozvláštnit a zpříjemnit,“ řekla na úterní tiskové konferenci v pražském hotelu Ambassador – Zlatá Husa obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová. Novinářům byl k dispozici i kompletní tým Buggyra International Racing, nejúspěšnější tuzemský účastník seriálu ETRC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Festival Hrady CZ se představí na Bouzově s No Name, Monkey Business či hlavní hvězdou kapelou Kabát
Putovní letní kulturní festival Hrady CZ se po Veveří přesouvá 26. a 27. srpna na Bouzov na Olomoucku. Dále se představí na českém Bezdězu a letos historicky poprvé svou pouť pod názvem Slovenské hrady ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku. Hlavní hvězdou festivalu je letos kapela Kabát, která na Bouzově vystoupí v sobotu před půlnocí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Voda nezdraží, tedy rozhodně ne kvůli ochraně podzemní vody a snížení znečištění toků
Po měsících vyjednávání a nalezení shody mezi rezorty, Ministerstvo životního prostředí stahuje z programu vlády dlouho připravovanou novelu vodního zákona. Neposkytne tak zástěnku velkým vodohospodářským společnostem k tomu, aby své dopředu avizované navýšení cen mohly spojovat s navrženým mírným a sociálně únosným navýšením poplatků za odběr podzemních vod a za čištění odpadních vod, se kterými počítala novela zákona o vodách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
AČCKA: 40 % dovolených je na českém trhu rezervováno online, zaplaceno přes internet pouze 18 %
Při platbě kartou u cestovní kanceláře nebo agentury nehrozí zneužití bankovních karet, na rozdíl od rezervace přes hotelové portály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Já prostě nevěřím, že Zeman má na nočním stolku fotku Putina, říká rezolutně Ondřej Hejma. Jste mimo, vzkazuje lidem Jakuba Jandy
„Předpokládám, že Miloš Zeman bude dělat to, co bude podle jeho názoru maximálně rezonovat s postoji občanů České republiky. Říká se tomu populismus, anebo také vlastenectví, račte si vybrat,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz věnovaném českému prezidentovi novinář, hudebník a překladatel Ondřej Hejma. „Dobře si pamatuju, jak byla ruská imperiálně komunistická myšlenka u nás zdiskreditovaná v roce 1968. Ve chvílích, kdy mladičký Miloš Zeman po několikaměsíční romanci z KSČ odcházel s rozzlobeným bouchnutím dveří. A i proto dnes prostě nevěřím, že má na nočním stolku fotku Vladimira Vladimiroviče,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Tomášek (Soukromníci): Čtyři MUDr. "Hugové" sídlem v českém parlamentu se zhlédli ve Venezuele
Dostupnost zdravotní péče pro nás občany znamená především že bude dostupný náš obvodní lékař. Socialistický nápad byrokratického omezení přítomnosti lékařů v ordinacích, propuštění zdravotních sester a zavření ordinací je příkladem bolševické zvůle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Tolerujeme Prague Pride a Konvičku budeme popotahovat? Blížíme se před rok 1989, obává se Babišův zastupitel
Pražský zastupitel Patrik Nacher zvolený za hnutí ANO se zastal magistrátního úředníka, který povolil nedělní akci Martina Konvičky na Staroměstském náměstí. Podle Nachera úředník mohl jen těžko vědět, co bude Konvička provádět, takže akci povolil. Kdyby to bylo jinak, podle Nachera by hrozilo, že se rychle vrátíme před rok 1989, kdy byl komunistický stát mnohem mocnější. Přidal ještě pár slov o Prague Pride a rozstříhání standarty prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
To je nápad: Stát založí úřad za 100 milionů ročně, aby dezorientovaným Čechům vysvětloval, co jsou demokracie a lidská práva
Ministerstvo školství pod vedením Kateřiny Valachové (ČSSD) chce založit nový úřad. Dům demokracie a lidských práv, jak se má jmenovat, by měl zajišťovat občanské vzdělávání. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Blbce shazují přímo do vysílání ČT. Magor. Valí se další a další ohlasy na „staromáckou konvičkovinu“
O nedělním pokusu protiislámského bojovníka Martina Konvičky a jeho příznivců zinscenovat na Staroměstském náměstí v Praze okupaci Islámským státem, který vyděsil turisty a dostal Česko do zpravodajství zahraničních médií, se na sociálních sítích stále vede živá debata. S tvrdým odsouzením v úterý přispěchal i premiér Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Je to bomba, neváhej. Koluje česká legrace z Islámského státu. A také parodie na výstup Martina Konvičky
„Jsi neschopný a sexuálně frustrovaný? Vítej!“ Těmito slovy uvozuje kreslíř Štěpán Mareš svůj tradiční satirický komiksový obrázek Zeleného Raula pro časopis Reflex. Umělec vytvořil náborový leták Islámského státu. Vzdělání nevýhodou, vražedné tempo žádáno. Mareš přitom není jediný, kdo si tropí žerty z radikálů. Po internetu koluje také obrázek, který upozorňuje na další možnou akci Martina Konvičky. V hlavních rolích město Brno a veliké letadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Demokracie přináší i pitomé nápady, zaznělo o Konvičkově show na ČT. Marek Černoch byl zděšen, advokát hrozil přísnými tresty
Byl nedělní happening Martina Konvičky namístě v okamžiku, kdy se zahraniční turisté navštěvující Prahu bojí teroristických útoků v jiných městech Evropy? Marek Černoch z Úsvitu varoval, že se mohlo stát něco opravdu zlého, ale Roman Váňa z ČSSD oponoval, že není tak snadné předvídat to dopředu. V demokracii lze občas provádět i opravdu pitomé nápady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist