Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.274x, což odpovídá cca 170.833-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Lámeme se v pase před Merkelovou. A do toho přichází zásadní svědectví z jejího Německa. Je zde VIDEO
„Je to jako za komunismu, kdy nám tvrdili, že je všechno perfektní a pak šel člověk do obchodu a nebyl tam ani hajzlpapír,“ říká o situaci v Německu v rozhovoru s Lenkou Klímkovou pro ApacNews.cz Petr Bystroň, předseda bavorské sekce Alternativy pro Německo. Existují odhady, že nás bude migrační krize stát až 50 miliard eur v horizontu několika let. „To jsou sumy, které ani Německo nemůže jen tak vstřebat. Žijeme v nějakém systému, který pokud bude dál běžet tímto směrem, tak se v dohledné době zhroutí,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Přituhuje: Proražte kordon! zní u Sobotkova úřadu
Krátce před 14. hodinou dorazila německá kancléřka Angela Merkelová před Úřad vlády. Zde ji přivítal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), na jehož pozvání přijela, desítky odpůrců a několik příznivců. Atmosféra zde byla velmi bouřlivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Švédové chtějí dostat uprchlíky ze země. A to tímto způsobem
Švédská vláda hlásí úspěch. Rostou počty uprchlíků, kteří stahují své žádosti o azyl a míří zpět domů. Není to však zadarmo. Na cestu domů migranti dostávají přibližně 84 tisíc českých korun, čili 30 tisíc korun švédských pro jednotlivce. Rodiny pak dostávají za opuštění Švédska ještě víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
České republice je lepší se vyhýbat, píší v Německu. A další pěkné věci, které u srdce nezahřejí
„Dokonce i Vladimir Putin je v České republice populárnější než německá kancléřka Angela Merkelová,“ píše německý plátek Die Welt. Merkelová se chystá na státní návštěvu České republiky, která „odmítá její politiku otevřených dveří, nebude to pro ni tedy vůbec jednoduché“, píší v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Demonstrantka Klára Samková odhaluje schválnost, kterou prý někdo spáchal na dnešní akci proti Merkelové
ROZHOVOR O Angele Merkelové, o demonstraci proti německé kancléřce i o Evropské unii promluvila pro ParlamentníListy.cz právnička Klára Samková. Popřela, že by na Malostranském náměstí křičeli na ženy v hidžábech „do plynu“. Řekla také, v co doufá v blížících se senátních volbách. „Že lidé zvolí politiky, kteří prostě odmítnou příkazy Evropské unie plnit. Takzvaně na ně hodí bobek,“ vyjádřila se Klára Samková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Sobotka tepe Babiše. Setkal se s Merkelovou ve společnosti prezidenta, ne se členy vlády
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vyplísnil ministra financí a vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) za neúčast ve vládní delegaci při setkání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Uvedl to server Rozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
České tajné služby vyšetřují výhružný vzkaz, který poslal muslimům bývalý pražský imám
Bývalý pražský imám Samer Shehadeh před shromáždění proti terorismu na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad vzkaz muslimům, ve kterém je upozorňoval, že účast na křesťanské mši „hraničí s odpadlictvím od víry“. A nyní jej opět šetří tajné služby. Podle duchovního však nešlo o žádné výhrůžky, jen konstatoval fakta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Do plynu! křičeli odpůrci Merkelové na muslimky. Policie však o ničem neví
K přivítání německé kancléřky Angely Merkelové v Praze se na Malostranském náměstí sešli její odpůrci, mezi kterými byli protiislámský aktivista Martin Konvička, pravicový sociolog Petr Hampl či poslanec SPD Tomio Okamura. Někteří účastníci byli tak rozvášnění, že slovně posílali kolem procházející muslimky „do plynu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Merkelová se Sobotkou utíkali před pískotem. Pak odpůrci narušili vysílání ČT
Návštěva německé kancléřky Angely Merkelové v Praze pokračuje odpoledním programem. Po tiskové konferenci s premiérem Sobotkou, kde oba mezi úsměvy přiznali, že v otázce migrantů se nijak nepřiblížili, se odebrali do prostor pražské ČVUT, kde budou řešit méně ožehavé téma spolupráce na výzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš nám řekl: Merkelová ohrozila nás i celou Evropu. A pak promluvil o islámských migrantech a přípravách na válku…
Čestný předseda TOP 09 a předseda zahraničního výboru Sněmovny Karel Schwarzenberg pro Aktuálně.cz řekl, že se bohužel staré předsudky vůči Němcům zase vynořují. Němci jsou ale podle něj v posledních letech naši nejlepší spojenci. Řekl, že si váží Angely Merkelové a je to dle něj žena s velmi zdravým politickým instinktem. Dle něj Německo prozatím situaci s uprchlíky docela dobře zvládá. Dle něho bychom měli přijmout uprchlíky – několik tisíc by prý neškodilo. K věci se nám vyjádřil Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Prostě si o to pořád říkáme! Sarkozy se navezl do muslimek a dostal výprask od slavné a bohaté Britky
Někdejší francouzský prezident Nicolas Sarkozy slovně zaútočil na ženy, které nosí burkiny – plavky zahalující takřka celé tělo. Podle Sarkozyho je nošení těchto plavek politickým aktem, provokací v časech muslimského terorismu. V tu chvíli se však neudržela slavná autorka knih o Harrym Potterovi J. K. Rowlingová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman jednal s Merkelovou. Když došlo na uprchlíky...
Včera prezident Miloš Zeman uvedl, že má pro německou kancléřku originální dárek. A posuďte sami, zda je tomu tak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Do výběrového řízení na provozovatele taxislužby na Letišti Václava Havla Praha se přihlásilo 6 zájemců
Společnost Letiště Praha, a. s., uzavřela příjem nabídek do prvního kolo výběrového řízení na provozování taxislužby v prostorách Letiště Václava Havla Praha. Jeho předmětem je výběr dvou poskytovatelů taxislužby, kterým letiště pronajme exkluzivní prostor vymezený pro vozy taxi na komunikaci přímo před budovami Terminálů 1 a 2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Rvačka na Hradčanském náměstí. Kvůli Merkelové
Německá kancléřka Angela Merkelová zavítala v závěru své návštěvy na Pražský hrad, kde se setkala s prezidentem Milošem Zemanem. I zde, na Hradčanském náměstí, čekali na kancléřku příznivci i odpůrci. A došlo i ke rvačce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zuřivé projevy proti Merkelové "muslimce" na pražském náměstí. Konvička prozradil, že chystá další akci
REPORTÁŽ Po dalších protestech, které se odehrály před Úřadem vlády nebo na Loretánském náměstí, se protestní akce proti Angele Merkelové konala i na Malostranském náměstí. Pořádalo ji hnutí Islám v ČR nechceme a další organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Starostové žalují TOP 09 za zneužití jména
Jihomoravská TOP 09 se rozhodla do říjnových krajských voleb použít v názvu slovní spojení „s podporou starostů“ a úmyslně tím zmást voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kandidátní listiny pro říjnové volby jsou na volby.cz
Český statistický úřad zveřejnil na serveru volby.cz kandidátní listiny pro volby do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu. Volby se podle rozhodnutí prezidenta republiky budou konat 7. a 8. října. Druhé kolo voleb do Senátu proběhne o týden později.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ve zlínských firmách si v rámci Garden Food Festivalu vyzkouší, jak jedli Baťovi zaměstnanci
Zaměstnanci několika zlínských podniků si mohou tento týden v rámci svého firemního stravování pochutnat na pokrmech podávaných v jídelně Baťových závodů ve 30. letech minulého století. Unikátní projekt „Jíme jako za Baťů“ je součástí prvního ročníku Garden Food Festivalu, který se uskuteční 3. a 4. září v zámeckém parku a místním zámku. Předcházet mu bude i slavnostní šestichodová večeře inspirovaná promočním menu J. A. Bati z roku 1938.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vůbec nic o islámu z pohledu muslima nevíte! Čtenář uhodil na Hermana a přišla reakce
Z PROFILŮ V posledních hodinách odpověděl na řadu čtenářských dotazů, které se nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nejvýkonnější rychlý reaktor BN-800 běží na plný výkon
Čtvrtý blok ruské Bělojarské jaderné elektrárny dosáhl ve středu 17. srpna 2016 100% výkonu a podle vyjádření svých tvůrců splňuje jeho provoz očekávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
FOTO Ošklivé překvapení pro Angelu Merkelovou: Aktivista využil příležitosti...
Zatímco řada lidí příjezd Angely Merkelové vítá, aktivista z hnutí Generace Identity Adam Berčík podává na německou kancléřku trestní oznámení za zločiny proti lidskosti, jichž se podle něj dopouští mimo jiné podporou neevropské masové imigrace, marginalizací trestných činů imigrantů včetně terorismu či jejich podporou na úkor původního evropského obyvatelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Dokonce i Putina u nás máme radši, než Merkelovou, píše prestižní německý deník
Dnešní návštěva Prahy nebude pro německou kancléřku Angelu Merkelovou žádná příjemná procházka. Napsal to dnes německý deník Die Welt, podle něhož mnoho Čechů odmítá politiku Merkelové v uprchlické krizi. List uvádí svůj komentář titulkem "Dokonce i Putin je v Česku oblíbenější než Merkelová".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Svobodní: Angelu Merkelovou „uvítají“ billboardy - Frau Merkel, kein Diktat, sonst #czexit
U příležitosti návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové nachystali Svobodní pojízdné billboardy s jasným vzkazem. Budou s nimi objíždět Prahu, a především místa, kde se bude Merkelová pohybovat – tj. kolem vlády, u Pražského hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Prostituce, sexuální násilí a krádeže. Nezletilí uprchlíci řádí v severských zemích
Norsko na rozdíl od Švédska neotevřelo své hranice tolika žadatelům o azyl, ale přesto i v jeho uprchlických táborech podle nových informací mezi nezletilými migranty „kvete“ prostituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Když nemůžeš Rusy zastavit, přidej se k nim. Ukrajinec už nemá kam chudnout. Tereza Spencerová opět spláchla do záchodu české noviny a předložila jiný obraz
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Turecko vpadlo do Sýrie a USA s tím nemohou nic dělat, ač se jim to nelíbí. Tak komentuje nejnovější vývoj na Blízkém východě editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí čtenáře ParlamentníchListů.cz též informuje o dvou návštěvách, kterým česká média nevěnovala pozornost, a samozřejmě se věnuje i návštěvě Angely Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vypadni. Vladimir Putin prý chystá další personální změny
V souvislosti se zřejmou snahou šéfa Kremlu Vladimira Putina obměnit svůj nejbližší tým před prezidentskými volbami v roce 2018 dojde v nejvyšších patrech ruské politiky k dalším změnám. Informuje o tom server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vítejte, paní Merkelová. Ale české noviny raději nečtěte
Německá kancléřka Angela Merkelová přijede dnes do hlavního města Prahy. Na jednodenní návštěvu dorazí poprvé v době vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD), který ji do Česka pozval. Deník Blesk v té souvislosti přináší průzkum o názorech Čechů na migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 07:34, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Rozšíření volebního práva pro všechny cizince jsme nepodpořili
Návrh ministra pro lidská práva a legislativu, který by přinesl možnost volit do obecních zastupitelstev i pro cizince ze zemí mimo EU, považuje KDU-ČSL za nepřijatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Mlékárny dodají 1000 tun sušeného mléka do státních rezerv
Správa státních hmotných rezerv vyhodnotila nabídky na dodání 1 000 tun plnotučného sušeného mléka. Polovinu z tohoto objemu dodá společnost BOHEMILK, a.s. Opočno a druhou polovinu dodá Mlékárna Hlinsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Maxová (ANO): Návrh zákona o sociálním bydlení? Bič na starosty
Ministryně Marksová opět přišla s návrhem zákona o sociálním bydlení. Bohužel, oproti původní koncepci, nenabídla žádnou změnu k lepšímu. Stále je to hlavně bič na starosty v populistickém balení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Odpovědi k častým otázkám k unijnímu seznamu invazních druhů
Poté, co začátkem srpna vešel v platnost seznam nepůvodních invazních druhů s významným dopadem pro Unii (unijní seznam) vázaný na nařízení EU č. 1143/2014, vyvstala řada otázek a nejasností ohledně dalšího osudu příslušných rostlin a živočichů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
FOTO, ze kterého jde strach: Lidé před Hradem dali najevo, co cítí k Merkelové. A pak se servali o vlajku
Fotografie plné nenávisti. Takový je obrázek Hradčanského náměstí z dnešního podvečera, kdy prezident Miloš Zeman přijal německou kancléřku Angelu Merkelovou u příležitosti státní návštěvy Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
České dráhy upraví restaurační vozy na bistrovozy a zmodernizují lůžkové vagóny
České dráhy vyhlásily dvě veřejné zakázky na úpravu a modernizaci vozů speciální stavby. Z devíti klasických restauračních vozů vzniknou kombinované vozy 1. třídy s bistrem a obnovou interiéru projde také devět lůžkových vozů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Matoušková (STAN): Stát proti zaměstnanosti?
Ano, čtete správně. Většina z nás žije v přesvědčení, že Úřad práce je tu proto, aby zprostředkoval zaměstnání pro nezaměstnané. Praxe je však z pohledu obcí trochu jiná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa představí svou činnost na agrosalonu Země živitelka
Státní veterinární správa (SVS) bude letos poprvé v historii prezentovat svou činnost na mezinárodním agrosalonu Země živitelka na výstavišti v Českých Budějovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Samková zasahuje na internetu: Do plynu nikdo neřval!
Proti zprávě, že na demonstraci proti Angele Merkelové na Malostranském náměstí měli někteří pokřikovat na skupinu muslimek "do plynu", se ohradila na svém facebookovém profilu advokátka Klára Samková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Pan Dienstbier by potřeboval vyšetření u Chocholouška
To co si tento občan s americkým pasem dovoluje, je do nebe volající. Navrhl již spousty nesmyslů a poslední jeho nápad je opravdu k pokochání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Starosta Strnad: Práce politika by měla být prospěšná na konkrétních místech
Po důkladné úvaze jsem se rozhodl podruhé kandidovat do Senátu Parlamentu České republiky, a to i přesto (nebo snad právě proto), že stále působím ve funkci starosty desetitisícového města Čáslavi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka a kancléřka Merkelová se v rámci diskuse na ČVUT seznámili s výsledky spolupráce v aplikovaném výzkumu
Premiér Sobotka a kancléřka Merkelová se na půdě Českého vysokého učení technického (ČVUT) zúčastnili diskusního setkání se zástupci výzkumných center a podniků z ČR a Německa. Hovořili o česko-německé spolupráci v oblasti aplikovaného výzkumu a digitálního průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Merkelová v Praze: Toto VIDEO musíte vidět. A Sobotka je prý vůl na svém místě
Návštěvu německé kancléřky Angely Merkelové v Praze doprovází čilý ruch v ulicích české metropole. Živo je i na sociálních sítích, kde lze nalézt pestrou paletu komentářů, fotografických momentek i videí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček se neudržel. Když řečnili Sobotka a Merkelová, tak...
Premiér Sobotka na tiskové konferenci po jednání s německou kancléřkou prohlásil, že s Angelou Merkelovou neřešili téma protiruských sankcí a ze všeho vyplynulo, že ani téma migrační krize nebylo prioritou. Pro ParlamentníListy.cz se k věci vyjádřil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Prezident dle jeho slov kancléřce ohledně sankcí jasný signál již vyslal. A téma migrace bude na Hradě u stolu s Merkelovou dominovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kandidát do Senátu Malý: ANO má na to vyhrát volby
Pokud bych byl zvolen, měl bych zájem pracovat v ústavně právním výboru, který se zabývá přípravou zákonů k projednání v Senátu, svěřil se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz starosta Jičína a kandidát do Senátu Jan Malý (ANO). Uvítal by ale i úpravu jednacího řádu Poslanecké sněmovny. V jakém smyslu? Co by chtěl vykonat pro občany senátního obvodu? A v jakém z kandidátů vidí svou největší konkurenci? Nejen na to se ptala naše redakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Merkelová pozvala islamisty. Může i za teroristické útoky! V centru Prahy zazněla drsná slova v němčině
Na demonstraci proti německé kancléřce Angele Merkelové na Malostranské náměstí dorazilo zhruba tři sta odpůrců. Mezi nimi byli i příznivci německé Pegidy, která na území spolkové republiky organizuje protiislámské demonstrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Noční palba Jana Rejžka. Ohání se soudem kvůli Martě Kubišové
Hudební kritik Jan Rejžek se opětovně rozpovídal na svém profilu na Twitteru. A servítky si nebral. Dokonce mluvil i o soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Škromach (ČSSD): Rád bych zdůraznil, že tento zákon je pro slušné cyklisty, je pro slušné lidi
Projev na 27. schůzi Senátu dne 25. 8. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: S kancléřkou Merkelovou jsme jednali o budoucnosti EU i migraci
Ve čtvrtek 25. srpna 2016 navštívila Českou republiku na pozvání předsedy vlády ČR spolková kancléřka Spolkové republiky Německo Angela Merkelová. Hlavními tématy jednání s premiérem Sobotkou byly budoucnost Evropské unie, spolupráce v oblasti bezpečnosti, výzkumu, moderních technologií, migrace, digitalizace průmyslu a modernizace železničního spojení s Německem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
FOTO Jedubába. Rohatá Angela. Bohouše do koše. Peszynski a jiní. Křik kvůli ruské vlajce. A mnohem více...
Merkelová je blázen, hoďte na ni síť. I takovýmto transparentem přivítali odpůrci německou kancléřku Angelu Merkelovou při její první státní návštěvě Česka za vlády premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Ten ji ostatně do země pozval a s náležitými vojenskými poctami přivítal ve Strakově akademii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Německá média: Merkelová v Praze pohoří. Sobotka, Babiš ani Zeman muslimy nechtějí
Německá média se věnují setkání kancléřky Angely Merkelové s českým premiérem Bohuslavem Sobotkou v Praze i dalšími představiteli zemí Visegrádské čtyřky a nedávají kancléřce příliš velkou naději na úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Tuhý má úkol od Chovance, padlo v odposlechu mocných mužů
Důkazy, které mají nasvědčovat prolínání moci politické a ­policejní, přinášejí dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman: S hlubokým zármutkem jsem přijal zprávu o ničivém zemětřesení ve střední Itálii
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne 24. srpna 2016 kondolenční telegram Sergio Mattarellovi, prezidentovi Italské republiky, v souvislosti se zemětřesením ve střední Itálii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Prodloužená Rudná nebude součástí nařízení vlády o prioritních dopravních záměrech pro zrychlení procesu EIA
Na středečním jednání vlády byl z dílny ministerstva životního prostředí projednán návrh nařízení vlády o stanovení prioritních dopravních záměrů. Na tomto návrhu se rovněž podílelo ministerstvo dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Sanace sesuvu se kvůli vedení obce protahuje, přestože peníze na sanaci má MŽP připraveny
Na začátku letošního března podala obec Dolní Věstonice žádost o dotaci na sanaci sesuvu v rámci dotačního programu „Likvidace škod po živelních pohromách roku 2014“ ve výši přes 160 milionů korun, ačkoli celý program dostal od vlády 50 milionů korun, a navíc požadovala více než třikrát vyšší částku, než jaký byl její součet škod po vyhlášení krizového stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Obchody Albert nabídnou zákazníkům 100 % objemů stálé nabídky masa z českých chovů
Obchodní řetězec Albert rozšiřuje spolupráci s českými dodavateli a nabídne zákazníkům veškeré objemy nepromočního vepřového a hovězího masa českého původu. Pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky podepsala společnost Ahold se zástupci dodavatelů memorandum o spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
To jsou věci: Čtěte, co Joe Biden vykládal v Turecku
Viceprezident Spojených států amerických Joseph Biden přijel do Ankary „žehlit“ vztahy s Tureckem. Prezidenta Erdogana ujišťoval, že Spojené státy nebyly nikterak zapojené do pokusu o převrat, který se udál před více než měsícem. Dále vyzval kurdské jednotky, aby se podřídily požadavkům Ankary. Moskva neskrývá znepokojení z tureckého jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Konvička na Staromáku: Je zde ještě jeden zahraniční ohlas. Trochu jiný
Zinscenovanou invazi Islámského státu Martina Konvičky a jeho příznivců zaznamenala média po celém světě. Internetový server Gates of Vienna dokonce publikoval tři videa z akce na Staroměstském náměstí i s anglickými titulky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vandas (DSSS): Návštěva Merkelové? Česká vládní bezzubost
Dnešní návštěva německé kancléřky Angely Merkelové v České republice vzbuzuje plno emocí, zejména v souvislosti s jejím vstřícným postojem k přílivu imigrantů na evropský kontinent. Byla to právě Merkelová, kdo vyhlásil, že její země přijme neomezený počet imigrantů ze Sýrie, čímž otevřela stavidlo invazi, které nyní čelíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Přídavek Jakuba Jandy: Máme tři důležité spojence: Německo pro ekonomiku, Polsko pro obranu a USA pro geopolitiku
Zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda se opětovně rozhovořil o vztazích mezi Českem a Německem. Podle něj je hlavním zájmem ruského vlivu u nás vrážet mezi obě země co největší klín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Rusko: Chystá se revoluce. Putin plánuje mnohým „zvednout mandle“
Na nejvyšších místech ruské politiky se schyluje k dalším změnám, které političtí experti připisují snahám ruského prezidenta pozměnit sestavu jeho nejbližšího týmu před prezidentskými volbami v roce 2018. Ruský list Kommersant informuje o tom, že šéf dolní komory ruského parlamentu Sergej Naryškin by se měl přesunout do funkce ředitele zahraniční rozvědky. Změny by se mohly údajně dotknout i předsedy vlády Medveděva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Hon na zaměstnavatele pokračuje
Komentář k vládní novele zákoníku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Sobotka odmítá dorazit Michala Haška: Pokud se neobjeví nějaké další skutečnosti, kauza falešné mluvčí je uzavřená
Po lánském puči rivalové. Nyní spojenci. Řeč je o jihomoravském hejtmanovi Michalovi Haškovi a předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi. Jak konstatuje dnešní MF Dnes, oba muži se totiž vzájemně potřebují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Šéf odborů Středula opět zaútočil na Vladimíra Dlouhého: Jak si to představujete?
Na slova prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého zareagoval na svém facebookovém profilu předseda odborářů Josef Středula. Tématem byla novela zákoníku práce, která je podle Dlouhého v předloženém znění zbytečná. Neřeší problémy českého trhu práce, tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Bitka uprchlíků a místních ve Finsku. Dvě dívky v autě unikly o vlásek
Ve finském městě Forssa bylo opravdu horko. Asi stovka místních občanů zaútočila na ubytovnu pro žadatele o azyl. Jenže migranti si to nedali líbit a s klacky a kameny v ruce se rozhodli, že Finům oplatí stejnou mincí. A bylo zle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident republiky jednal se spolkovou kancléřkou
Během jednání prezidenta republiky Miloše Zemana se spolkovou kancléřkou SRN Angelou Merkelovou byla konstatována shoda na dobré úrovni bilaterálních vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Seniorské hrátky informují seniory o Dluhové poradně a Senior Pasech
Informace o Dluhové poradně a projektu Senior Pas, měření tlaku i cholesterolu, vystoupení Josefa Laufera nebo posezení při kávě a další program. To vše nabízejí tzv. Seniorské hrátky, které pořádá Jihočeský kraj ve spolupráci se všemi bývalými okresními městy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Člověk ovládá prostor, Bůh však ovládá čas
Dlouho jsme si mysleli, že upírání základního lidského práva – práva na život ve svobodě- je nezpochybnitelnou minulostí. Současné dění okolo nás dává za pravdu těm, kteří varují před iluzí, že budoucnost bude už jenom lepší než minulost a současnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Je tu další protest proti Merkelové. Tentokrát před Lichtenštejnským palácem
Před Lichtenštejnským palácem v Praze se scházejí demonstranti proti německé kancléřce Angele Merkelové, kterou tam čeká večeře s premiérem Bohuslavem Sobotkou a se členy vlády a Parlamentu. Zprávu přináší ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Nejde o koncepční řešení skutečných problémů, ale o dílčí zájmy stran
Stanovisko M.Grebeníčka k vládnímu návrhu zřídit nové ministerstvo pro výzkum a vývoj
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Které státy nestojí o zásah NATO proti migrantům? Prý třeba Francie
Velvyslanec ČR při NATO Jiří Šedivý okomentoval nápad premiéra Bohuslava Sobotky na zřízení společné evropské armády. Ohrožuje tento nápad českého premiéra Severoatlantickou alianci? Šedivý vysvětluje, proč ne. Prozradil také, které státy NATO jsou proti tomu, aby Aliance jako celek zasáhla proti uprchlíkům. A nakonec promluvil o Turecku, které by mohlo Alianci leccos přinést, ale také uškodit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
V rozmanitosti a podmanivosti na Vysočinu žádný jiný kraj zkrátka nemá, říká senátor Miloš Vystrčil
ROZHOVOR „Míst v okolí Jihlavy, která stojí za to navštívit, jsou desítky. Asi nikoho nepřekvapí, že začnu památkou UNESCO – Telčí; není však vůbec žádný problém pokračovat na jih do Dačic za kostkou cukru nebo dál do Slavonic za historickými domy na náměstí, nebo naopak na sever do Třeště za Schumpeterem a Kafkou, dál do Jihlavy za Gustavem Mahlerem nebo do krásné ZOO, do Polné do chrámu Nanebevzetí Panny Marie,“ vypočítává přednosti Jihlavy kandidát na post senátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hašek: Pomůžeme střední Itálii postižené zemětřesením
Rada Jihomoravského kraje schválila ve čtvrtek 25. srpna 2016 na návrh hejtmana Michala Haška záměr pomoci pro část Itálie, kterou postihlo zemětřesení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ohrozeni Angely Merkelove v Praze! Zasahovala policie
Do kolony, ve které jela německá kancléřka Angela Merkelová, chtěl vjet muž s terénním vozem. Policie jej však zastavila a donutila vystoupit. Ukázalo se, že měl v autě zbraně a pouta. Neznámý muž nyní čelí obvinění z trestného činu útoku na úřední osobu. Informuje Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kam volat a jak komunikovat se záchrannou službou?
Zdá se to být neuvěřitelné, ale stále řada motoristů neví, kam v případě vážné nehody zavolat pro odbornou zdravotnickou pomoc. Evropský průzkum provedený ve 14 evropských státech včetně České republiky odhalil, že tomu tak může být až u 11 procent řidičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Německo je dlouhodobě hospodářským partnerem číslo 1
Téměř třetinu obratu našeho zahraničního obchodu představuje spolupráce s německými partnery. SRN je nejvýznamnějším odbytištěm České republiky, na německý trh směřuje 32,2 procenta exportu. Naopak z Německa pochází téměř 27 procent dovozu. Pozitivní je, že obchodní saldo je z hlediska ČR dlouhodobě aktivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Dostálová (ANO): Chceme kraj, který šlape
Není jednoduché začít měnit věci k lepšímu. Sami jsme se o tom přesvědčili. Je snadné zůstat sedět doma, ale pokud Vám není osud naší země a Královéhradeckého kraje lhostejný, přijďte k volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj se postará o obědy 866 dětí ohrožených chudobou
Jihomoravský kraj připravil projekt do druhé výzvy Ministerstva práce a sociálních věcí v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci (OP PMP), díky kterému bude možné i v následujícím školním roce hradit obědy dětem ohroženým chudobou. Rozhodla o tom krajská rada na svém jednání 25. srpna 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Merkelová je krvelačná zmije jedovatá a zabiják jdoucí přes mrtvoly Evropanů. Schwarzenberg chválil kancléřku i Německo a tohle nám řekli Babiš, Okamura, Zahradil či Keller
ANKETA Čestný předseda TOP 09 a předseda zahraničního výboru Sněmovny Karel Schwarzenberg pro Aktuálně.cz řekl, že se bohužel staré předsudky vůči Němcům zase vynořují. Němci jsou ale podle něj v posledních letech naši nejlepší spojenci. Řekl, že si váží Angely Merkelové a je to dle něj žena s velmi zdravým politickým instinktem. Dle něho Německo prozatím situaci s uprchlíky docela dobře zvládá a my bychom měli přijmout uprchlíky – několik tisíc by prý neškodilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ČPZP vrací klientům na přeplatcích přes 900 tisíc korun
Částku přes 900 tisíc korun vrací v těchto dnech Česká průmyslová zdravotní pojišťovna 636 pojištěncům, kteří ve druhém letošním čtvrtletí překročili takzvaný ochranný limit na doplatky za léky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Porošenko dostal prostor v CNN. A využil ho k výprasku Putinovi
Prezident Ukrajiny Petro Porošenko se domnívá, že ruský prezident Vladimir Putin by rád docílil toho, aby se Ukrajina stala součástí „ruského impéria“. Svůj názor sdělil ukrajinský prezident reportérce CNN ve středu 24. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Varování z izraelského deníku účastníkům syrského konfliktu: Stačí jeden neopatrný krok a...
Turecko se svým vstupem do syrského konfliktu pustilo na velmi tenký led. Situace, která donedávna vypadala velmi složitě, je nyní ještě o poznání složitější, protože je nutné přehodnotit dosavadní spojenectví na všech stranách. Rusko, USA, Turecko i Kurdové si tak musí dávat velký pozor, protože stačí jeden neopatrný krok jakéhokoliv ze zúčastněných a vznikne naprostý chaos. Informuje The Jerusalem Post.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora chystá další podnikatelskou misi do Íránu
Letos už podruhé odletí zástupci českých firem do Íránu vyjednat nové obchodní kontrakty. Navážou na úspěch dubnové podnikatelské mise Hospodářské komory ČR, během níž se podařilo například společnosti Energo-Pro získat zakázku za 15 milionů eur (405 milionů korun) na dodávku dvou vodních turbín pro íránskou vodní elektrárnu Khoda Afarin nebo opavskému výrobci důlních strojů Ostroj podepsat memorandum o dodávce důlního dobývacího komplexu v řádu desítek milionů eur. Podnikatelé doprovodí náměstka ministra průmyslu a obchodu ČR Eduarda Muřického do Íránu ve dnech 6. – 11. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Je nezbytně nutné liberalizovat pravidla pro cyklisty
Projev na 27. schůzi Senátu dne 25. 8. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Merkelová velmi pochválila Bohuslava Sobotku
Premiér Bohuslav Sobotka i kancléřka Angela Merkelová přiznali na společné tiskové konferenci, která následovala po jednání na Úřady vlády v Praze, že v otázce celoevropského přerozdělování migrantů nemají obě země stejný názor a nic na tom nezměnilo ani čtvrteční jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Dění kolem Mrencové v Brně neutichá. Řeší se trestní oznámení
Městské státní zastupitelství v Brně prověřuje trestní oznámení v případu uhrazených faktur Jihomoravským krajem firmám spojeným s lobbistkou Janou Mrencovou. ČTK to dnes potvrdil náměstek státního zastupitelství Jaroslav Paul. Firmy podle bývalé mluvčí kraje Denisy Kapitančikové inkasovaly peníze za neodvedenou práci. Trestní oznámení podal z vlastní iniciativy právník Petr Němec. Podle něj může v případě úhrady faktur za nevykonanou práci vzniknout u kraje podezření pro porušení povinností při správě cizího majetku a u inkasující firmy podezření z podvodu. Hejtman Michal Hašek (ČSSD) prověření věci vítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zatímco Merkelová jednala se Sobotkou, protizemanovský aktivista řádil nejen na síti
Dnes krátce před druhou hodinou odpolední přivítal před Úřadem vlády premiér Bohuslav Sobotka německou kancléřku Angelu Merkelovou na její plánované návštěvě Česka. Setkala se se smíšenými reakcemi veřejnosti a vystoupila společně se Sobotkou na tiskové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ČNB upravuje sazby rezervy ke krytí systémového rizika u domácích systémově významných bank
ČNB přezkoumala systémovou významnost domácích bank a s účinností od 1. ledna 2017 stanovila pěti systémově nejvýznamnějším bankám následující sazby kapitálové rezervy ke krytí systémového rizika (KSR): pro Českou spořitelnu, ČSOB a Komerční banku ve výši 3 %, Unicredit Bank ve výši 2 % a pro Raiffeisenbank ve výši 1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Merkelová jede: Lidé bučeli, pískali. Sobotkův úřad střeží policie
Německá kancléřka Angela Merkelová již přistála na ruzyňském letišti a kolem půl druhé odpoledne projela Evropskou třídou ve směru na Úřad vlády, kde se setká s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Ten ji do Česka pozval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Úsvit s BPI předal Sobotkovi petici proti kvótám. Proti Merkelové demonstrujeme po celé Praze
Zástupci Úsvitu a BPI předali dnes u příležitosti návštěvy kancléřky Merkelové premiéru Sobotkovi petici proti imigračním kvótám. Merkelová se svými pro-imigračními názory řadí po bok levicových extrémistů. Ještě horší je, že své postoje vyváží do ostatních zemí a implementuje v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Ostrava otevře nové vysílací studio se samoobslužným provozem
Český rozhlas Ostrava bude nově využívat modernizované vysílací pracoviště, zrekonstruované na odbavovací studio se samoobslužným provozem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSD: Zřízení státní půjčovny vlaků ohrožuje zaměstnance ČD a bezpečnost železniční dopravy
Odborové sdružení železničářů zásadně nesouhlasí se záměrem ministerstva dopravy zřídit státní půjčovnu vlaků, kterou za neprůhledných podmínek připravuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Soukromníci a Svobodní: 52 – šance na lepší kraje. To je volební číslo koalice
Státní volební komise vylosovala čísla, s kterými půjdou jednotlivé strany či hnutí do krajských voleb. Koalice Svobodní a Soukromníci budou mít na volebních lístcích číslo 52. To platí ve všech deseti krajích, v kterých obě strany společně kandidují. Volby do krajských zastupitelstev se budou konat v pátek 7. a v sobotu 8. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Starosta Havlíček: Podvod na voliče, z té nejméně očekávané oblasti?
Slibovali nezvyšování daní a co je tedy navýšení poplatkové daně z vody. Říkají tomu nástroj na ochranu podzemních vod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Předseda Senátu Štěch chce mluvit s Merkelovou. Rád by zrušil sankce proti Rusku
Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) chce dnes v Praze vyzvat německou kancléřku Angelu Merkelovou k ukončení sankcí Evropské unie vůči Rusku. Řekl to při zahájení Země živitelky na výstavišti v Českých Budějovicích. Po zavedení sankcí zavedla ruská vláda recipročně embargo na dovoz potravin do Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Už se to houfuje: Jsou na nás sprostí, naříká Peszynski od silnice, kudy pojede Merkelová
Ještě ani nepřijela, a už se protestuje. Řeč je o německé kancléřce Angele Merkelové, jež dnes dorazí do Prahy, a to na pozvání premiéra Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér bude ve Varšavě jednat s předsedy vlád zemí V4 a německou kancléřkou
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pátek 26. srpna zúčastní neformálního summitu Visegrádské skupiny. Hostem vrcholné schůzky ve Varšavě bude německá kancléřka Angela Merkelová, která je dnes na oficiální návštěvě České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): Protesty vůči kancléřce začaly již v ranních hodinách
První akce, která jasně vzkázala odpor obyvatel proti uprchlické politice německé kancléřky, bylo vztyčení němé barikády před Úřadem vlády. Němá barikáda měla nenásilnou formou symbolizovat dějinné souvislosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman dnes opět mluvil. A opět to mnohé naštve
Hostem slavnostního zahájení výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích byl prezident Miloš Zeman. Svá slova věnoval sankcím vůči Ruské federaci. Kromě něj se zahájení zúčastnil také exprezident Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda dala zelenou přes sto kilometrům nových dálnic, příští rok začne jejich výstavba
Přes sto kilometrů nových dálničních úseků nebude muset opakovat kompletní proces posuzování vlivu na životní prostředí (EIA). Stanovisko EIA pro ně může být vydáno ve zvláštním zrychleném režimu. Vyplývá to z vládou schváleného seznamu osmi silničních projektů a jedné železniční stavby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Lidovec Jurečka by mohl vědět, že chybovat je lidské, setrvávat v omylu ale ďábelské
Ministerstvo zemědělství chystá v souvislosti s bojem proti suchu a na ochranu před povodněmi mimo jiné čtyři velká vodní díla a dvě menší vodní nádrže na Rakovnicku. Zhruba 16 miliard korun, které má stát v příštích deseti letech zaplatit za vodní nádrže, přitom nijak neřeší hlavní příčinu sucha a potažmo záplav, kterou je vysoká míra odvodnění české krajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Před 120 lety se narodil odbojář Josef Mašín
Před 120 lety, 26. srpna 1896, se narodil podplukovník Josef Mašín, legendární postava druhého československého odboje. Spolu s Václavem Morávkem a Josefem Balabánem tvořil slavnou zpravodajsko-sabotážní skupinu Tři králové, po které šly v protektorátu tisíce policistů v čele s gestapem. Rodák z Lošan u Kolína měl na starosti zejména sabotážní činnost a zásobování odboje zbraněmi. Popraven byl v červnu 1942 na kobyliské střelnici v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nová smlouva, která upraví provoz památníku heydrichiády, má být v září
Budoucí provoz Národního památníku hrdinů heydrichiády v Resslově ulici v Praze vyjasní až nová smlouva mezi Prahou a pravoslavnou církví. Chrám sv. Cyrila Metoděje, v němž hrdinští bojovníci proti nacismu zemřeli, patří městu, pravoslavná církev ho desítky let užívá k bohoslužbám. Památník se nachází v kryptě kostela. Dvacetiletá smlouva o pronájmu církvi skončila v květnu. Uzavření nové smlouvy má na svém programu kulturní výbor města 14. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Německá kanceléřka se setká se zástupci Svazu průmyslu
Německá kancléřka Angela Merkelová se při své návštěvě Prahy sejde na ČVUT se zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR), kteří jsou spoluautory české vize kybernetické revoluce Průmysl 4.0.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Příznivci larpů našli zázemí také v Komunitním centru Prádelna na pražském Smíchově, říká radní Lachnit
Komunitní centrum Prádelna na pražském Smíchově nabízí program především pro seniory, nicméně představuje multifunkční komunikační prostor pro nejširší veřejnost, což dokazují mj. pravidelná setkání hráčů LARP. O co se jedná nám přiblíží radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Voda (zatím) zachráněna, ale ANO to nevzdá
Ministr životního prostředí Richard Brabec z ANO chystal významné zdražení vody pro domácnosti. Po jednoznačném tlaku sociální demokracie zatroubil na ústup, či spíše útěk. Takzvaný vodní zákon stáhnul z jednání vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kolaboranti, prodaní politici. Ekonom promlouvá o tom, jak prý peníze doslova odtékají z Česka
ROZHOVOR Proč je voda tak drahá? „Problém je, že peněžní toky z vody ovládly koncerny a ty odsávají jediný zdroj obnovy trubek, peníze, které platí lidé za vodu, mimo vodárenské odvětví na své účty do zahraničí. Takto je dnes bohužel systém nastaven. Což umožnili v řadě regionů zavést zmanipulovaní zastupitelé, které k tomu přesvědčili ‚kolaboranti‘ z vlastních řad, kteří často skrytě pracovali pro zahraniční koncerny nebo jejich naháněče,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz makroekonom, vodárenský konzultant Radek Novotný. Spoluvinu však podle něj nese i ministerstvo zemědělství, které mělo v okresních vodárnách právo veta a mohlo vše zastavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
FOTO, které dnes možná uvidí Angela Merkelová. Nepůjde mu uniknout
Již za pár hodin začnou demonstrace u příležitosti státní návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové. Za jednou z nich stojí občanský aktivista Tomas Peszynski. Ten se rozhodl kancléřku podporovat. I z toho důvodu mu vadí aktivita europoslance Svobodných Petra Macha, jenž proti Merkelové protestuje, a to především kvůli povinným kvótám na přerozdělování uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Centrální evidence účtů sníží riziko úniku informací
Senát schválil návrh Ministerstva financí a České národní banky na zřízení Centrální evidence účtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Trumpa při setkání s voliči podpořil jeho „kníratý přítel z Evropy“ a pořádně to osolil Clintonové
Euroskeptický politik Nigel Farage dnes v noci osobně podpořil amerického kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa při jeho setkání s příznivci ve městě Jackson ve státe Mississippi. Mimo jiné uvedl, že by nevolil Hillary Clintonovou, i kdyby mu za to chtěla zaplatit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda ČR schválila Iniciativu Průmysl 4.0
Vláda ČR na svém zasedání dne 24. srpna 2016 schválila Iniciativu Průmysl 4.0, předloženou Ministerstvem průmyslu a obchodu, jejímž dlouhodobým cílem je udržet a posílit konkurenceschopnost České republiky v době masového nástupu tzv. čtvrté průmyslové revoluce ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Lidinský (Úsvit): Po Merkelové v Itálii přišlo zemětřesení. Jaká pohroma nastane u nás?
Nelze samozřejmě německé kancléřce Angele Merkelové připisovat katastrofu, která postihla Itálii tři dny po její návštěvě Apeninského poloostrova, obávám se ale, že po rozhovorech s premiérem Bohuslavem Sobotkou postihne katastrofa i ČR, resp. Sobotka bude poplácán Merkelovou po rameni, což je to samé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Mirek Topolánek: Merkelová mi připomíná Jaromíra Jágra
Nad osobností německé kancléřky Angely Merkelové se na serveru Dotyk.cz zamýšlí bývalý český premiér Mirek Topolánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
VŠCHT: Festival vědy očekává až 15tisícovou návštěvu
Festival vědy, který se uskuteční ve středu 7. září 2016 na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích, má v letošním roce velké ambice. Organizátoři chtějí překonat magickou hranici 15 000 návštěvníků a zažehnout v nich zájem o techniku a přírodní vědy. Pro účastníky akce bude připraveno více než 70 interaktivních a zábavných expozic a 7 populárně naučných přednášek. Téma festivalu „BOJUJEME S VIRY“ připomíná nedožité 80. narozeniny profesora Antonína Holého, který patřil mezi nejznámější a nejuznávanější české vědce mezi laickou i odbornou veřejností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pozemkový úřad řeší sucho, erozi půdy i závlahy. Jen do pozemkových úprav v krajině šly 4,5 miliardy
Státní pozemkový úřad dnes představil nové činnosti, kterými rozšiřuje svoji agendu v souvislosti s novelou zákona o Státním pozemkovém úřadu. Nově bude úřad spravovat závlahové soustavy v majetku státu. Na tiskové konferenci byl ředitelkou SPÚ Svatavou Maradovou a profesorem Zdeňkem Žaludem z Akademie věd představen také společný projekt Intersucho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Otevírám dveře a propojuji lidi
Ve svém prvním volebním období jsem si ověřila, že mohu úspěšně ovlivnit mnoho věcí a ráda bych ve své práci pokračovala, svěřila se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátorka Miluše Horská. ,,Chci žít ve společnosti, která je bezpečná, zdravá a vzdělaná.“ Co pro to navrhuje? Vyjádřila se k řadě citlivých otázek, jako jsou množírny a zejména zákon o sociálním bydlení. Řeč přišla také na roli Senátu Parlamentu ČR v našem právním řádu, ale i na řadu dalších témat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Čunek (KDU-ČSL): Vsetín má za sebou zcela mimořádný víkend
Zcela mimořádný víkend od pátku 19. do neděle 21. srpna má za sebou město Vsetín. Stalo se během něj centrem kultury, společenského dění i sportu. Uskutečnil se zde multižánrový festival United, tradiční Gulášfest, country dostaveníčko U Olivera, Templářské slavnosti na zámku, a také mezinárodní žákovský hokejový turnaj Wallachian Puck.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Čtenář peskoval Bělobrádka za "lidoveckou doktrínu sluníčkovéo islámu". A vicepremiér se u toho rozesmál
Místopředseda vlády Pavel Bělobrádek opět odpovídal na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz. Ty tentokrát zajímaly jeho názory na migraci, islám i zahraniční politiku USA. A jeden z dotazů Bělobrádka opravdu rozesmál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
SP ČR: Novelu zákoníku práce zaměstnavatelé nepotřebují
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) nepovažuje novelu zákoníku práce za nezbytnou. Preferuje zachovat zákoník práce ve stávajícím znění, a to i za cenu, že některé pozitivní úpravy nebudou uvedeny do praxe. Některé navrhované změny jsou totiž pro zaměstnavatele nepřijatelné (např. nová úprava převedení na jinou práci), neakceptovatelné jsou i návrhy ohledně inspekce práce, konkrétně razantní a mnohdy neodůvodněné zvýšení pokut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pieter (HOZK): Na jaké politiky si dát pozor?
Pozor si musíme dát na populisty a ty, kdo šíří nenávist. Nenávist je špatná a zatemňuje mysl. My ale potřebujeme mít mysl čistou, mysl připravenou promyslet si strategii jak zvládnout to, co nás čeká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Středočeským silnicím hrozí kvůli nečinnosti hejtmana likvidace
Plánovaný zákaz vjezdu kamionů do Prahy do dostavby Pražského okruhu se vážným způsobem dotkne obyvatel Středočeského kraje, odkloněné kamiony mají podle hejtmanství jezdit přes krajské silnice druhé a třetí třídy. Vláda ani vedení kraje přitom neudělaly nic, co by této vážné situaci předešlo. STAN vyzývají vládu a hejtmana k urychlenému a systematickému řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Senát bude rozhodovat o tom, zda cyklisté budou moci jezdit s alkoholem v krvi
Senát bude rozhodovat o tom, zda navrhne uzákonění tolerance určité míry alkoholu u cyklistů. Návrh by umožnil nepokutovat cyklisty za to, že před jízdou vypili několik skleniček vína nebo piva. Senátní výbory předlohu podpořily přes nesouhlas ministerstva dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
VIDEO, kterým se vás snaží zaujmout Bohuslav Sobotka a jeho tým
Tak toto si Lidový dům opravdu za rámeček nedá. Je tu drsné hodnocení předvolebního videa ČSSD, která se snaží vymezit proti svému koaličnímu partnerovi a zároveň hlavnímu politickému rivalovi Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Foldyna v rozhlase řekl, co ho štve na návštěvě Merkelové
Krátce před půl desátou se na vlnách Českého rozhlasu Plus setkali poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna a europoslanec zvolený za hnutí ANO Pavel Telička. Debatovali o tom, co můžeme čekat od nadcházející návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové v Praze. Foldyna se netajil jistým rozčarováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Katastrofa přijde z Německa. Juncker si dá panáka a řekne, že má řešení. Jen tak dál, takhle tu čtvrtou říši vážně rozbijete, vítá Merkelovou senátor Kubera
ROZHOVOR „Jestli přijde nějaká katastrofa, tak z Německa, protože Němci jsou daleko více náchylnější k agresivitě a poslušnosti. Pokud se tam objeví nějaký novodobý ‚Dolfík‘…,“ varuje senátor Jaroslav Kubera (ODS) před stranami, které „vylezou“ v momentě, kdy bude veřejnost dostatečně naštvaná. A že by mohla návštěva z Německa pohnout názory prezidenta? „Znám Miloše Zemana asi 25 let a na něj by nezapůsobil ani Obama, ba ani Trump, natož paní kancléřka Merkelová. Jeho nepřesvědčí.“ K výrokům, které zní z Bruselu, pak Kubera zmínil: „Politici mají jen kecy. Juncker si dá panáka a říká, že má řešení, přitom žádné nemá.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
SPO: Jaroslav Dvořák představuje „novou dobu“ do které naše společnost, náš stát, vstupuje
Krajská organizace Strany Práv Občanů v Praze se aktivně zapojuje do pražských voleb do Senátu Parlamentu České republiky v roce 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Máme se tak dobře, jak se našim předkům nesnilo, uzemnil Libor Rouček demonstranty proti Merkelové
ROZHOVOR „Všechny ty ‚Sibyly‘ jako třeba někdejší prezident Klaus, které neustále prorokují její zánik, mají smůlu,“ říká k perspektivě soudržnosti EU v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. Upozorňuje na náš „neskutečný pokrok“ v bilaterálních vztazích s Německem a zdůraznil: „Máme mír, svobodu, životní úroveň i sociální jistoty, o jakých se generacím Evropanů před námi ani nesnilo.“ Rouček také zmiňuje, že „euro nejenže EU nerozloží, ale eurozóna je naopak jádrem pevnější evropské integrace“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok jednal se starosty Berouna a Králova Dvora o zklidnění dopravy
Ministr dopravy Dan Ťok navštívil Beroun a jednal se starosty měst Beroun a Králův Dvůr o dopravní situaci v aglomeraci. Ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic bude s oběma městy úzce koordinovat plán oprav, které se výhledově týkají dálnice D5. V zájmu dalšího zklidnění dopravní situace v souměstí zváží ministerstvo dopravy vyjmutí dálnice D5 v prostoru Beroun – Králův Dvůr ze zpoplatnění dálniční známkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Děláš bordel, tak jdi do prdele! Předseda parlamentní strany dostal nápad
Velmi ostře se vyjádřil na adresu nepřizpůsobivých lídr slovenského hnutí Sme rodina Boris Kollár. Kollárovci navíc do Národní rady SR předložili zákon o ochraně před nepřizpůsobivou osobou, který zavádí její definici, a dokonce počítá s možností nepřizpůsobivé vystěhovat. Píší to ParlamentnéListy.sk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pokud někdo imituje sex, plive po ulici nebo kouří cigáro u kočárku s dítětem, dívám se jinam, říká šéfka mládežníků ČSSD
Rozhovor s předsedkyní Mladých sociálních demokratů Lucií Válovou přináší server Prazskyzpravodaj.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Merkelová přijede do Prahy jednat se Sobotkou a Zemanem
Budoucnost Evropské unie, otázka migrace, pokračování česko-německého strategického dialogu a spolupráce ve vědě a výzkumu budou hlavními tématy čtvrteční návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové, která se v Praze setká s premiérem Bohuslavem Sobotou (ČSSD) a prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jiří Pehe: ODS má dva zásadní probémy
Občanská demokratická strana v posledních volbách mírně posílila, mírně stoupá i v žebříčcích stranických preferencí, které zveřejňují různé agentury. V tom, aby mohla vystoupat ještě výš, ji ale brání dva zásadní problémy. Jeden je personální a jmenuje se Václav Klaus mladší. Druhým je její obraz výrazně euroskeptické strany, který si udržuje už od dob, kdy straně šéfoval Václav Klaus starší. Klaus ml. je v ODS zcela zjevně omylem.…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:41, zobrazit podobné
Zlobivý Klaus junior. Od táty ale na zadek nedostane
Má to těžké synek exprezidenta. Sdělí názor a buď následuje potlesk, nebo pěkná mela. Fialova ODS však mohla počítat s tím, že Václav Klaus junior bude víc solitér, než cokoliv jiného. Má to v genech a o tom žádná.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
TOPlist