Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.920x, což odpovídá cca 204.540-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Pravdoláskařka Čáslavská nebyla žádnou mravní autoritou, soudí senátor Veleba. Ať se ti Kiskovi fandové odstěhují na Slovensko a netahají nám ho sem
„Myslím, že pan prezident svoje vyjádření zveřejnil ještě poměrně citlivě, ale já pochybuji, zda bych v sobě vůbec byl schopen najít tuto citlivou hranici,“ zmínil senátor a předseda SPO Jan Veleba na konto výtek vůči Miloši Zemanovi, jenž se k úmrtí Věry Čáslavské vyjádřil podle mnohých stroze. „Tak ať se třeba přestěhují na Slovensko, tam mohou ´svého´ pana prezidenta uctívat,“ sdělil Veleba k tomu, když pražská kavárna ke skonu gymnastky vyzdvihuje soustrastná slova prezidenta Andreje Kisky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kocáb už prý našel prezidenta pro celý národ. Tak se podívejte, kdo to je
Vzpomínáte na Kroměřížskou výzvu, která si klade za cíl najít vhodného prezidentského kandidáta pro volby v roce 2018, který by měl vystřídat Miloše? Pokud by se stávající prezident rozhodl v roce 2018 kandidovat znovu. Kroměřížská výzva si klade za cíl najít takovou osobnost, která Miloše Zemana porazí. Podle informací pátečního deníku Právo by touto osobností mohl být europoslanec zvolený za TOP 09 Jiří Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Věra Čáslavská je Zemanovo černé svědomí, odhalila jeho přítulnost k Rusku. Skloňte se před legendou, nebo se uduste svou zapšklostí, vzkazuje Tomáš Cikrt
„Věra Čáslavská byla černým svědomím Miloše Zemana,“ míní šéfredaktor Zdravotnického deníku a někdejší mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt. Podle něj měl Zeman odložit svou malichernost a měl se sklonit před národní legendou a vzdát jí hold, jak se sluší na prezidenta, což ale prý na rozdíl od slovenské hlavy státu neučinil. „Dokonce i Václav Klaus to dokázal,“ kárá Zemana Cikrt. Podle něj je Miloš Zeman v další prezidentské volbě snadno k poražení...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ještě že migranti nemají o Českou republiku zájem, říka Soukromník Resl
ROZHOVOR „S ilegální migrací a postojem kancléřky Merkelové nesouhlasím. Naštěstí migranti nemají zájem o Českou republiku. Pokud už sem však nějací imigranti přijdou, musejí dodržovat zásady naší kultury, a to nekompromisně,“ říká pro ParlamentníListy.cz kandidát za Svobodné a Soukromníky v Libereckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vodák (Soukromníci): Kasty mezi zaměstnanci sociálních služeb
V poslední době se můžeme v řadě zařízení setkávat s vytvářením kast mezi zaměstnanci v sociálních zařízeních. Toto kastování v důsledku snižuje úroveň péče o klienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš promluvil o Romech a jejich vztahu k práci. Tak upřímně, že Dienstbier žádá jeho okamžitou rezignaci
„To, co píšou v novinách, ti blbečci, že tábor v Letech byl koncentrák, to je lež, byl to pracovní tábor. Kdo nepracoval, šup a byl tam,“ měl říct včera ministr financí Andrej Babiš (ANO) při své návštěvě ve Varnsdorfu. Uvádí to alespoň server Aktuálně.cz. Poté, co Babiš sklidil kritiku, proti článku se ohradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Server: V americké sankční síti uvízla první česká firma
Do aktualizovaného amerického seznamu firem a lidí, na které se vztahují sankce kvůli ruské invazi na Ukrajinu, nově přibyla i česká firma v ruském vlastnictví Škoda JS. Podle serveru iHNED.cz se jedná o první český zářez na sankčním seznamu USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj se bude prezentovat na výstavě UNESCO v Paříži
V budově ředitelství UNESCO v Paříži vrcholí přípravy výstavy Památky mé země, s podtitulem Hravý architekt - Památky očima dětí, která bude slavnostně zahájena 5. září 2016. V rámci této prestižní výstavy se bude prezentovat Středočeský kraj a to modelem hradu Karlštejn, tak jak ho nechal Karel IV. postavit ve 14. století, dále fotografií chrámu sv. Barbory s Jezuitskou kolejí, kde sídlí Galerie Středočeského kraje (GASK), které jsou v rámci historického centra Kutné Hory zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO od roku 1995.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Na návštěvu přijel velitel německých pozemních sil
Do Prahy přijel na dvoudenní pracovní návštěvu dne 1. září velitel Pozemních sil Spolkové republiky Německo generálporučík Carsten Jacobson s doprovodem. První den proběhlo jednání s velitelem Pozemních sil Armády České republiky generálmajorem Jánem Gurníkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice získala už podruhé ocenění za ekonomickou stabilitu
Strakonická nemocnice se stala už podruhé držitelem certifikátu AAA, který jí udělila na základě analýzy firmy za rok 2015 mezinárodně uznávaná společnost Bisnode. Tento certifikát CZECH Stability Award je dokladem o tom, že nemocnice splňuje nejpřísnější kritéria kredibility a spolehlivosti. Zařadila se tak mezi 0,2 procenta českých firem, které tento certifikát mohou používat. Stejné ocenění získala také za rok 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj se bude prezentovat na výstavě UNESCO v Paříži
V budově ředitelství UNESCO v Paříži vrcholí přípravy výstavy Památky mé země, s podtitulem Hravý architekt - Památky očima dětí, která bude slavnostně zahájena 5. září 2016. V rámci této prestižní výstavy se bude prezentovat Pardubický kraj a to modelem zámku Litomyšl spolu s fotografiemi Národního hřebčína v Kladrubech a starokladrubských běloušů. Pardubický kraj usiluje o zapsání této památky na Seznam světového dědictví UNESCO a zřejmě v příštím roce podá přihlášku k zapsání na tento prestižní seznam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Uprchlíci v Calais zase řádili. Útok přišel v noci, tekla krev
Jedna z nejlepších britských jezdkyň na koních odvyprávěla svůj příběh, jak ji po cestě do Británie napadli v Calais migranti. Přes cestu ležel strom, objevila se ozbrojená skupina, auto se třáslo, kůň se málem splašil. Na francouzských březích je situace stále horší. Informuje Express.co.uk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Migrant v Německu brutálně zaútočil na manželku. Chtěl ji upálit zaživa. Podívejte se, jak dopadl
K otřesnému činu došlo včera v uprchlické ubytovně v německém městě Rüdesheim, které se nachází ve spolkové zemi Hessensko. Syrský uprchlík se pokusil zapálit svoji manželku, ale nakonec zemřel sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
České dráhy: Jednodenní jízdenky T R z vlaku pro cestování po Praze
Organizace ROPID a České dráhy připravily od 1. září 2016 novinku určenou zejména návštěvníkům Prahy, kteří přijedou do města vlakem. Je jí nová jízdenka T R, kterou lze využít pro celodenní cestování pražskou MHD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Začíná nový ročník strukturálního šetření v zemědělství
V pondělí 12. září začíná šetření Českého statistického úřadu o zemědělství. Týká se téměř 12 tisíc zemědělských subjektů. Probíhat bude do 15. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman je prase, napsal Tomáš Peszynski
Občanský aktivista Tomáš Peszynski, jenž dlouhodobě vystupuje proti prezidentu Miloši Zemanovi, se v uplynulých 24 hodinách opětovně rozepsal na svém facebookovém profilu. Mimo jiné hlavu státu také nazval proruským bolševickým prasetem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Smrt. I s takovým tématem lze vyrazit do boje o křeslo v Senátu
ROZHOVOR Brněnská kandidátka do Senátu za Žít Brno, TOP 09 a zelené jde do voleb s tématem umírání a smrti. Barboru Antonovou přivedla k hlavnímu tématu, s nímž chce oslovit voliče, smrt kamarádky, která v sedmadvaceti letech umírala na rakovinu. Se zkušenostmi z práce s handicapovanými lidmi se chce v politice zasadit o zlepšení zdravotnické i paliativní péče. Toho, že tak vážné téma lidi odradí, se Antonová nebojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Pane Babiši, dovolte, abych vám představil Českou republiku
To je ta země, ve které jste vícepremiér a ministr financí. Začněme od základu: Česká republika je země, v níž se mluví česky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Babišův výrok jsem z kontextu nevytrhl, odmítá Hradilek
Značný rozruch na české politické scéně vyvolal v pátek svým výrokem při návštěvě severočeského Varnsdorfu Andrej Babiš. Jeho slova totiž zachytil fotograf Aktuálně.cz Ludvík Hradilek. Pořídil fotku z návštěvy ministra financí ve Varnsdorfu a k ní přidal popisek: „Byly doby, kdy všichni Romové pracovali. To co píšou v novinách, ti blbečci, že tábor v Letech byl koncentrák, to je lež. Byl to pracovní tábor. Kdo nepracoval – a šup, byl tam.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Paroubek: Vysvědčení hejtmanů podle Mladé fronty Dnes
Jak už před pár dny avizovala Mladá fronta Dnes (MfD), bude tento Babišův deník před krajskými volbami známkovat jednotlivé krajské hejtmany. To by bylo v pořádku, kdyby se jednalo o zcela nezávislý deník. Typu Guardianu nebo Le Mondu. Ovšem nezávislost novin je zejména v českých podmínkách u mainstreamových médií něco zcela neznámého. Tak jak jsme to poznali i v minulosti, před Babišovou akvizicí tohoto deníku, kdy MfD byla věstníkem české pravice. Takže i tehdy mluvit o nějaké její objektivitě nebylo možné. A. Babiš koupil MfD proto, aby o něm média „začala říkat pravdu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Rotterdamu má novou ředitelku
Zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Rotterdamu od září vede Andrea Märzová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Aktivista vymohl z Hradu údaje o platech důležitých prezidentových mužů
Aktivista Luděk Maděra vymohl z prezidentské kanceláře informace o výši platů kancléře Vratislava Mynáře, šéfa protokolu Jindřicha Forejta a mluvčího Jiřího Ovčáčka. Dopis z Hradu dnes zveřejnil na facebooku. Třiasedmdesátiletému muži Hrad informace poslal po 19 měsících od jeho žádosti a krátce před tím, než se měl věcí zabývat soud, napsal server iDNES.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Střed Mostu okupovaly mnohatunové truckové speciály, lákaly na závodní víkend
Spanilou jízdou mnohatunových nablýskaných strojů Mostem lákali v pátek v pozdním odpoledni fanoušky aktéři závodu Czech Truck Prix, který hostí o tomto víkendu už tradičně místní autodrom. Napínavé souboje jezdců jsou součástí evropského šampionátu okruhových tahačů FIA ETRC. „Jsem moc rád, že jste dorazili v tak hojném počtu, atmosféra je ještě skvělejší než loni. Zvu vás všechny na víkend k nám. Kromě adrenalinových zážitků závodního i doprovodného programu si také pochutnáte na dobrém jídle a pití,“ oslovil návštěvníky zaplněného náměstí generální ředitel společnosti AUTODROM MOST Jiří Volovecký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Památku Věry Čáslavské chceme uctít tím, co jí v životě dělalo radost
Poslední rozloučení s Věrou Čáslavskou se uskuteční v Národním divadle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ve Francii je zase veselo kvůli muslimům. Po burkách vzedmul vlnu vášní…
Francie se ve snaze předejít dalšímu jitření vášní mezi muslimskou menšinou a většinovou společností rozhodla oživit již takřka zapomenutý program na integraci muslimů. Šéfem nově vzniklé Nadace pro islám ve Francii, která má tvořit most mezi sekulárním státem a muslimskou menšinou, má být podle premiéra Manuela Vallse bývalý ministr obrany a vnitra Jean-Pierre Chevenement. Proti tomu se však zvedla vlna nevole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě protestuje proti činnosti spolku Egeria, napsalo dokonce Evropské komisi. Zde je důvod
Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě (SRDIM) se v nejnovější tiskové zprávě vymezuje proti činnosti jiného občanského sdružení, Egeria. To se totiž snaží zamezit výstavbě dálnice, kterou SRDIM považuje za zcela zásadní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Maleček (STAN): Ořezání byrokracie a průhledné rozdělování krajských peněz jsou pro nás důležitá témata
Starostové pro jižní Moravu (kandidátní listina číslo 23) zahájili na náměstí Svobody v Brně svou předvolební kampaň. Jedním z cílů hnutí je průhledné a spravedlivé rozdělování krajských peněz bez korupce obcím, městům, privátnímu i neziskovému sektoru, a proto byla kampaň zahájena happeningem s názvem Melouny spravedlivě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Za problém s Romy může ‚šílená‘ Marksová, měl říci Babiš. Rozzuřená ministryně neváhala a...
Proti údajnému výroku Andreje Babiše, který měl o ministryni práce a sociálních věcí mluvit jako o „šílené Marksové, která za to všechno může“, se ministryně Michaela Marksová ohradila. A to prostřednictvím článku na svém blogu na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nechte uprchlíkům otevřené dveře, vyzval otec utonulého syrského chlapce, nad jehož fotkou se loni dojímal celý svět
Otec utonulého Syřana Aylana Kurdiho, jehož fotografie přesně před rokem obletěly celý svět, apeloval na lídry všech zemí světa, aby nechali své dveře otevřené a pomáhali uprchlíkům. „Každý den myslím na své syny,“ prohlásil. A kritizoval současný přístup Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Novinář udělá i z nevinné věci monstrum. Ať si Topka křičí, to nám vždycky pomůže. Politici žádají Babišovu hlavu, Martin Komárek a další ho hájí
„Výrok je zneužíván proti mně. Stokrát opakovaná lež stává se pravdou,“ reagoval kromě omluvy všem, kterých by se mohl dotknout, pro ParlamentníListy.cz vicepremiér Andrej Babiš (ANO). Jeho rezignaci důrazně žádají čelní představitelé politické scény a to jak z opozice, tak z koalice. ParlamentníListy.cz požádaly o názor na situaci také politiky ANO. Vlnu pobouření totiž způsobil popisek pod fotografií z návštěvy vicepremiéra Babiše ve Varnsdorfu na Aktuálně.cz, kde bylo uvedeno: „Byly doby, kdy všichni Romové pracovali,“ říká pan ministr. „To, co píšou v novinách, ti blbečci, že tábor v Letech byl koncentrák, to je lež, byl to pracovní tábor. Kdo nepracoval, šup a byl tam.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
České dráhy zpřístupní během Dnů evropského dědictví historické salonky a Výtopnu v Nuslích
Jedinečnou příležitost prohlédnout si běžně nepřístupné prostory na železnici v Praze a ve středních Čechách budou mít zájemci o prvním a druhém zářijovém víkendu během Dnů evropského dědictví. V sobotu a neděli 3. – 4. září bude otevřená prezidentská čekárna ve stanici Stochov a železniční muzeum v Lužné u Rakovníka bude mít vstupné za symbolickou 1 korunu. Následující víkend budou otevřené historické salonky na pražském hlavním a Masarykově nádraží a připravené budou také komentované vycházky mezi oběma nádražími. Zpřístupněná bude také Výtopna Nusle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Školám, na které byly podány žaloby v rámci církevních restitucí, se ulevilo
Dvacet čtyři tisíc žáků nastoupilo ve čtvrtek 1. září do krajem zřizovaných středních škol. Z toho 25 procent na gymnázia a lycea, 40 procent na střední odborné školy a 35 procent na střední odborná učiliště. Celkově do lavic na jihu Čech usedlo 82 tisíc dětí, tedy do základních a středních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Železný týden už pošesté umožní zbavit se elektroodpadu
Už pošesté se letos v celé České republice uskuteční akce s názvem Železný týden. Tradičně ji pořádá kolektivní systém pro sběr a recyklaci elektroodpadu ELEKTROWIN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Na slibech od sociální demokracie se bohužel jezdit nedá
Nejen dostavba Pražského okruhu, ale také chybějící obchvaty obcí a měst trápí Středočechy. A bohužel to vypadá tak, že trápit je budou ještě dlouho. Podle včerejšího sdělení náměstka ministra dopravy není reálné, že po okruhu budou jezdit řidiči ani v roce 2023. A vleklá je i příprava a výstavba dalších obchvatů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Havel má další lavičku. Tentokrát v Kroměříži
V Kroměříži bude 14. září slavnostně odhalena lavička Václava Havla vytvořená podle návrhu prezidentova přítele, letos zesnulého architekta Bořka Šípka. Bude stát na Velkém náměstí před budovou Muzea Kroměřížska. S myšlenkou přišel Klub UNESCO Kroměříž, který letos slaví 25. výročí svého založení, a podporuje ji i radnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Dotace má motivovat k pravidelnému sportování co nejširšího okruhu mladých lidí
Projekt „Česko sportuje - Sazka Olympijský víceboj a OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů) - financování aktivit v rámci Jihomoravského kraje“ podpoří Jihomoravský kraj částkou 750 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Již delší dobu mám dojem vytrvalé snahy Michala Haška poškodit
Problémy Kraje Vysočina jsou značně spjaty s venkovským charakterem regionu. Jiří Běhounek (ČSSD) obhájil mandát již dvakrát. Jakými zásadními změnami kraj v uplynulých letech prošel a s jakými výzvami se bude muset vypořádat? Vyjádřil se také k řadě citlivých otázek včetně návrhu ministra průmyslu vybudovat v kraji hlubinné jaderné úložiště. A nejen k tomu…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Boží muka u Kobylé nad Vidnavou jsou opět důstojným místem
Boží muka a kamenný kříž, památky z druhé poloviny 18. století, rekonstruovaly od letošního května do července Lesy ČR u obce Kobylá nad Vidnavou v Olomouckém kraji. Oba objekty tak opět mají původní barokní podobu. V rámci projektu za bezmála 700 tisíc korun vybudovaly Lesy ČR také dřevěný altán s lavicemi a cyklostojany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ze Strakovy akademie zahřmělo. Překročil hranici náckovství, čertí se Sobotka nad Babišem
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ostře zkritizoval ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše kvůli jeho výrokům o táboře v Letech. Prostřednictvím svého facebookového profilu svému koaličnímu partnerovi vzkázal, že překročil hranici náckovství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Rok druhý
Pokud mám zhodnotit svůj druhý rok působení na půdě Evropského parlamentu, musím konstatovat, že se jednalo možná až o příliš turbulentní období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Paralympionici vyslali do Ria devětatřicet sportovců
Po návratu úspěšných olympioniků z Brazílie se do Ria de Janeiro chystají na svůj sportovní svátek také paralympionici. Česká republika nakonec vysílá do brazilské metropole 39 sportovců zastupujících 8 paralympijských sportů. Česká výprava se na poslední chvíli rozšířila kvůli suspendaci Ruska kvůli dopingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kolínská (Trojkoalice): Tramvaje jsou ikonou Prahy
Pražští radní schválili novou koncepci povrchu tramvajových tratí, která určuje, jaké povrchy se budou používat na tramvajové pásy v jednotlivých částech města. Materiál společně předkládali náměstek pro oblast dopravy Petr Dolínek a náměstkyně pro územní rozvoj Petra Kolínská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Česká krajina: „Českým“ jelenům hrozí zánik, kříží se s asijským sikou
Jen málokteré zvíře je tak samozřejmým symbolem tuzemské přírody, jako jelen evropský. Přesto se již za několik málo desetiletí s tímto majestátným zvířetem nemusíme v české přírodě setkat. Jelen evropský totiž patří k nejvýznamnějším obětem šíření nepůvodních druhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Česká televize: Novou sezonu Všechnopárty odstartuje Karel Gott
V pátek večer se na obrazovky České televize vrátí s novými díly oblíbený pořad Všechnopárty. Jako svého prvního hosta v podzimní sezoně přivítá talkshow Karla Šípa, která se vysílá již jedenáctým rokem, zpěváka Karla Gotta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě píše Evropské komisi
V České republice existují tisíce velmi prospěšných neziskových organizací, které působí ve prospěch jejich členů a mají veřejně prospěšné cíle, které jsou důležité pro rozvoj občanské společnosti (např. hasiči, sportovci, charity, folkloristé, ochotníci, myslivci, zahrádkáři, rybáři, junáci…atd).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Konvičku jsme zakázat nemohli. Jeho akce se tvářila jako připomínka srpna 1968, tvrdí vnitro
Ministerstvo vnitra (MV) dalo pražskému magistrátu ohledně akce Iniciativy Martina Konvičky (IMK) za pravdu. Důvody k zákazu podle něj nebyly, ohlášení demonstrace ale mělo vzbudit zvýšenou pozornost úřadu. Vyplývá to ze stanoviska vnitra, které má ČTK k dispozici. IMK vyvolala 21. srpna svou protiislámskou akcí na Staroměstském náměstí paniku mezi přihlížejícími, protože na ní vystupovali maskovaní muži se zbraněmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Komentátor: Zeman je malý člověk. Nepřekročí křivdy ani nad rakví
Komentátor Lidových novin Petr Kamberský věnoval svůj páteční text olympioničce Věře Čáslavské a reakci prezidenta Miloše Zemana na její smrt. Připomněl, že ač oba dva prožili život ve stejné době, nakonec se názorově odcizili. A v závěru Zeman ukázal, jak malý je člověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se vyjadřuje k úpravě údajů ve školním atlasu
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy obdrželo informaci o chybných údajích obsažených v jednom ze školních atlasů, uvedeným podnětem se proto začalo obratem zabývat. Informace obsažené v atlase jsou výsledkem práce autora dané publikace, odborného redaktora vydavatelství a recenzentů. V případě, že učebnice obsahuje faktické chyby, MŠMT může na tuto skutečnost upozornit resp. rozhodnout, zda danému titulu udělí schvalovací doložku či nikoliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Jsme jediná strana ve sněmovně, která občany a republiku nezradila
Koalice do krajských a senátních voleb v Libereckém kraji hnutí Svoboda a přímá demokracie -Tomio Okamura (SPD) Strany Práv Občanů (SPO), jejímž čestným předsedou je prezident Miloš Zeman, zahájila horkou část kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Čtyři roky v pekle nestačí. Zeman chce pro Dalíka vyšší trest
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podal dovolání v kauze lobbisty Marka Dalíka. Dovolání zpochybňuje výši uloženého trestu, je prý pod běžnou sazbou pro danou právní kvalifikaci, sdělil dnes ČTK Zemanův mluvčí Petr Malý. Dalík dostal čtyři roky v kauze související s nákupem vozidel Pandur pro českou armádu, ve čtvrtek nastoupil do vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Strategicky důležité: Toto má teď možná na stole Vladimir Putin
Středoasijský Uzbekistán nastoupil do etapy boje o následnictví prezidenta Isloma Karimova. Karimov vládnul zemi autoritářsky více než dvacet pět let a jeho odchod staví otazníky nad dalším vývojem v zemi a v regionu Střední Asie. Více o uzbecké „hře o trůn“ píše pro ParlamentníListy.cz Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Babiši, odstupte. Jak hluboko jste klesl. Zemí už letí petice kvůli slovům o Romech
Andrej Babiš (ANO) zavítal v první den nového školního roku do severočeského Varnsdorfu a podle informací serveru Aktuálně.cz tam zpochybnil romské oběti holocaustu z pověstného tábora v Letech. Na hlavu ministra financí, majitele Agrofertu a šéfa hnutí ANO se za to snesla drtivá kritika. Nechybí ani volání po politické popravě magnáta. Jeho konec ve vládě požadují např. čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, jeho kolega Miroslav Kalousek či ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Andrej Babiš - z Čapího hnízda poprvé v realitě?
Gratuluji kolegovi Babišovi k první návštěvě sociálně vyloučené lokality. Mluvil prý při ní o "šílené Marksové, která za to všechno může". Takže bychom si asi měli pár věcí vysvětlit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vojenské, hradní i policejní motocykly budou k vidění na festivalu vojenských hudeb
V sobotu 3. září 2016 se od 9.00 hodin uskuteční na Horním náměstí v Olomouci 15. Oslava maršála Radeckého a XXII. Mezinárodní festival vojenských hudeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy: Užijte si babí léto na Slovensku, nejoblíbenější zemi českých turistů
Slovensko je v současnosti nejoblíbenější zemí u českých turistů. Podzim a babí léto je ideálním obdobím pro cestu do slovenských hor, termálů nebo vinařských oblastí. Září navíc nabízí výhodné podmínky pro cestování vlakem ČD, kdy i jízda z nejvzdálenějších koutů České republiky, jako je Plzeň, Cheb nebo Ústí nad Labem do Tater nebo Košic stojí od 276 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Mynář v pondělí přijde vypovídat před sněmovní vyšetřovací komisi
Prezidentův kancléř Vratislav Mynář v pondělí přijde vypovídat na zasedání sněmovní vyšetřovací komise ke sporné reorganizaci celostátních policejních útvarů. Řekl to dnes ČTK. Podle svých slov je zvědav, zda se potvrdí jeho podezření na únik informací ze spisu Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) mezi novináře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Ťok vzkazuje občanům, že si mohou dělat, co chtějí
Pokoutným podepsáním smlouvy na výběr mýta doporučuje ministerstvo dopravy občanům: Můžeme si dělat, co chceme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tak už je to oficiální: Uzbecký prezident Karimov zemřel
Agentura Reuters hlásí, že tento svět opustil uzbecký prezident Islam Karimov, který ve své zemi vládl pevnou rukou a proslul mimo jiné i tím, že své odpůrce nechal vařit zaživa. Smrt Islama Karimova prý potvrdily tři diplomatické zdroje. Není jasné, co teď bude s Uzbekistánem dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Řidiči sundali nohu z plynu v měřeném úseku modernizované D1
Záměr Ministerstva dopravy na zklidnění dopravy v modernizovaném úseku D1 u Brna se podle prvního vyhodnocení dat z detekčních kamer daří naplnit. Podle analýzy měření v úseku Ostrovačice – Kývalka spáchali přestupek jízdy nepřiměřenou rychlostí pouze tři řidiči ze sta projíždějících automobilů ve směru do Brna nebo do Prahy. Pozitivně hodnotí dopravně bezpečností akci i policie, podle které klesl v daném úseku počet nehod zhruba o třetinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Česká televize: Jak naporcovat bizona. Túra po českých ekofarmách odstartuje tento pátek
Jak to dopadne, když dva herci sednou do starého karavanu a vydají se poznávat principy ekologického zemědělství? Šestnáctidílná dokumentární road movie po českých ekofarmách pod drobnohledem zkušeného Boleslava Polívky začne v pátek 2. září v 18.25 hod. na ČT1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Teroristický útok hrozí i v České republice
Z výroční zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS) za rok 2015 vyplývá, že existuje v České republice hrozba teroristického útoku ze strany islámských radikálů neboli džihádistů napojených na Islámský stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Postřehy z prvního dne kampaně
Nejsem politik a neumím se vyjadřovat diplomaticky. Měla jsem z prvního dne velkou trému a vidím, že ji budu mít po celou dobu kampaně. Neumím lhát, a říct pravdu je vždy těžké především pro posluchače.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Koncerty vojenských hudeb dnes zazní v chrámu. Zazpívá i Monika Absolonová
V pátek 2. září 2016 se od 18.00 hodin uskuteční v chrámu sv. Mořice v Olomouci chrámový koncert Vojenské hudby Olomouc pod taktovkou majora Gustava Foreta. Vojenská hudba Olomouc vystoupí spolu se zpěváky Evou Kývalovou a Rostislavem Balážem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Štrobl (Republikáni): Fašisté v České republice
Slovo " fašismus" je v poslední době skloňováno snad nejvíce od druhé světové války. jenže se tímto výrazem častují obě znepřátelené strany. Na jedné straně sluníčkáři a zastánci přisluhovačů Sobotky a na straně druhé odpůrci migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zveřejnil termín Svatomartinské konference
I v letošním roce bude Úřad pro ochranu hospodářské soutěže organizovat tradiční Svatomartinskou konferenci, která je věnována nejnovějšímu dění v oblasti hospodářské soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Okénko z rakouské kampaně: Hoferovi mohou vyhrát volby bulvár a konspirační teorie
Publicista Karel Hvížďala se vyjádřil k opakování druhého kola prezidentských voleb v Rakousku. Znovu to prý bude velmi těsné. Záleží na tom, kdo nakonec opravdu přijde k volbám. Když budou mít převahu lidé z menších lokalit, kteří podléhají více emocionálním výlevům bulváru a konspiračním teoriím na sociálních sítích a podivuhodných serverech, vzrostou šance na vítězství Norberta Hofera ze strany Svobodných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ekonomický růst ve druhém čtvrtletí táhla zahraniční poptávka
Podle zpřesněného odhadu vzrostl hrubý domácí produkt ve 2. čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,9 % a meziročně o 2,6 %. Hlavními faktory růstu české ekonomiky byly silná zahraniční poptávka a stabilní spotřeba domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Kauza holá řiť
Máme tu navíc jedny trenky na Pražském hradě, a jeden nahý zadek bez trenek před americkým konvojem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Skupina Českých drah v pololetí meziročně zvýšila zisk
Skupina České dráhy vykázala podle Mezinárodních účetních standardů (IFRS) za první pololetí letošního roku čistý zisk 375 milionů korun. To je o 273 milionů lepší výsledek než za stejné období loňského roku. Odráží se v něm růst výnosů z osobní dopravy, ale také prodej zbytného majetku i lepší hospodaření segmentu nákladní dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Už pošesté se v Jihomoravském kraji uskuteční Železný týden, tentokrát ve westernovém stylu
Už pošesté se letos v Jihomoravském kraji a po celé České republice uskuteční tradiční akce vyhlášená společností ELEKTROWIN s názvem Železný týden. Je určena ke zvýšení informovanosti veřejnosti o zpětném odběru vysloužilých spotřebičů a jejich následné ekologické recyklaci. Až dosud stačilo vysbírat čtyři kila starého elektra na obyvatele a rok. Při sčítání výsledků za letošní rok už ale čeká všechny členské státy Evropské unie hodnocení podle nových kvót, které jsou přísnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Uprchlíci? Poučme se z přístupu Spojených arabských emirátů, navrhuje Urbánek
V 89 sociálně vyloučených lokalitách v Ústeckém kraji žije téměř 40 tisíc lidí, což je třetina z celé ČR. Z kraje odteklo 10 % zahraničního kapitálu, zatímco za celou ČR se o 8 % zvýšil. A v počtu nezaměstnaných je kraj dlouhodobě na první příčce. To jsou jen některé problémy, s nimiž se bude muset nové vedení vypořádat. S jakým řešením přichází hnutí ANO, pro které jde o první krajské volby? Nejen o tom jsme si povídali s jedničkou na kandidátce Petrem Urbánkem. Mezi navrhovanými řešení si neodpustil ani bonmot a obul se do premiéra. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Česká televize: S majorem Kunešem napoprvé vyšetřoval každý třetí divák
Seriál Rapl režiséra Jana Pachla se poprvé představil televizním divákům 29. srpna. První díl kriminální série odehrávající se v Krušných horách zhlédl 1 milion a 298 tisíc lidí. Stal se tak nejsledovanějším pořadem daného dne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Vyzbyl nám čas i na debatu o současné situaci ve Španělsku
Předseda Parlamentního shromáždění Rady Evropy jednal v Poslanecké sněmovně:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hnutí STAN se první zářijový den činilo i v Říčanech
Kontaktní kampaň "Melouny spravedlivě!” se nevyhnula ani Starostům a nezávislým v Říčanech:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Islámský stát na vás. České firmě chodí výhrůžky od Palestinců
Islámský stát na vás! Výhrůžku v tomto smyslu obdržel Karel Kršák, jednatel společnosti Shocart, za to, že firma vydala školní atlas, v němž je za hlavní město státu Izrael označen Jeruzalém. To se ovšem velmi nelíbí Palestincům, kteří si také činí nárok na část města. Izrael vyhlásil město Jeruzalém za své hlavní město v roce 1949, ale šlo o jednostranný akt, který řada států neuznala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Tajná služba varuje. Teroristický útok prý ČR hrozí mnohem více, než si připouštíme
České republice hrozí teroristický útok, varuje Bezpečnostní informační služba. Podle obdorníků jsou nejohroženější místa pražské židovské město, židovské památky či letiště, metro a akce s větším množstvím lidí. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Keremidský (SPO): Kampaň na jižní Moravě již naostro
Předvolební koalice hnutí SPD Tomio Okamura a SPO (Zemanovci) v Jihomoravském kraji zahájila v Brně krajskou kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Hanba, zlomyslná provokace. Zemanův "oblíbený" rektor si přisadil i kvůli Čáslavské
K reakcím hlav států Česka a Slovenska Miloše Zemana a Andreje Kisky po úmrtí sportovní legendy Věry Čáslavské se vrátily dnešní Lidové noviny. Kiska totiž reagoval téměř okamžitě, kdy se zpráva dostala do světa, kdežto Miloš Zeman si dal na čas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Budíček! Dovolenky a luxusní večeře skončily. Babišův tisk si užívá Dalikův nástup do vězení
Lobbista Marek Dalík nakonec přece jen nastoupil do vězení, aby si odkroutil čtyři roky za kauzu Pandur, Když ve čtvrtek odpoledne dorazil k branám Ruzyňské věznice, trestanci za mřížemi na něj pokřikovali „Vítej v pekle!". Páteční Lidové noviny podrobně vykreslily, co všechno Marka Dalíka čeká a čeho všeho se bude muset vzdát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Matěj Stropnický začal bojovat se školními jídelnami. Vykrmují prý děti jak husy na posvícení
Do kritiky školního stravování se pustila Strana zelených. Informoval o tom server Bleskově.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Máme vážné obavy z možného negativního vlivu těžby štěrkopísku
Jihomoravský kraj chce být účastníkem správního řízení ve věci těžby štěrkopísku v Uherském Ostrohu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanec Velebný (ČSSD): Sportovní hřiště patří mezi investice, které je důležité podporovat
Slavnostní zahájení nového školního roku 2016/2017 a otevření nově vybudovaného sportoviště v Horním Benešově. To bylo čtvrtečním programem poslance Ladislava Velebného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Informace o pseudovzteklině jsou zavádějící
V některých tuzemských médiích se v tomto týdnu objevily zavádějící informace o údajném rozšíření tzv. pseudovztekliny v Královéhradeckém kraji, která zde údajně „ohrožuje domácí mazlíčky“. Pseudovzteklina neboli pseudorabies je starším a dnes až na výjimky nepoužívaným názvem virového onemocnění teplokrevných zvířat aktuálně známého jako Aujeszkyho choroba. Vzhledem k tomu, že uvedené poplašně vyznívající tvrzení nejsou založeny na žádných objektivních údajích (především na výsledcích laboratorních vyšetření), které by svědčily o zvýšeném výskytu nákazy na území České republiky, považuje Státní veterinární správa (SVS) za nutné na tyto informace reagovat a uvést je na pravou míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vrakoviště jménem EU, zoufalý Moravec. Starý lišák Zeman vám ještě zatopí. Promlouvá exposlankyně, kterou měli v ČT „rádi“ skoro stejně jako Bobošíkovou
ROZHOVOR Bývalá poslankyně Kateřina Dostálová, která radila i bývalým premiérům – Mirku Topolánkovi a Petru Nečasovi, prohlásila, že bychom se obešli bez veřejnoprávních médií, protože se v nich točí stále stejní „krasoduši“. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz volá po odchodu České republiky z Evropské unie, říká, že německá kancléřka Angela Merkelová je chytrá politička a Miloš Zeman starý lišák, který ještě pořádně zatopí Bohuslavu Sobotkovi. „Je otázka, jestli to vrakoviště Evropské unie pro něj bude mít prostor, jako se tomu stalo v případě Fischera, Pilipa, Špidly a některých dalších zkrachovaných politiků,“ prohlásila Kateřina Dostálová, která se dnes věnuje své velké lásce – výtvarnému uměni jako galeristka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
AUTODROM MOST: Frankie Vojtíšek se musí obejít bez domácího šampionátu, lékař start nedoporučil
Jeden ze tří českých účastníků evropského šampionátu okruhových tahačů FIA ETRC Frankie Vojtíšek se nezúčastní šestého podniku letošního seriálu, který pod tradičním názvem Czech Truck Prix hostí o tomto víkendu mostecký autodrom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Projednávání „lex Babiš“ se zvrhlo v debatu na ostří nože. „Bolševiku, trockisto,“ létalo Sněmovnou
Poslanci se ve Sněmovně zase jednou pohádali. Předmětem sporu byl zákon o střetu zájmů, mnohými zvaný Lex Babiš. Na jeho straně stál Martin Komárek, proti němu celá TOP 09. A tahala se špína z dob dávno minulých. Informuje Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Šikana, úniky ze spisů, drogový dealer. Debatu kandidátů v Liberci oživila emotivní obhajoba obžalovaného hejtmana
Doprava, bezpečnost a hlavně zdravotnictví. To jsou hlavní témata, kterým se budou věnovat všechny strany v Libereckém kraji, jejichž lídři do krajských voleb se sešli na besedě v liberecké knihovně. Poklidnou atmosféru rozproudil až bouřlivější závěr, kdy se někteří aktéři začali trumfovat, kdo je z čeho obviněn. To vyprovokovalo hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu, jenž se docela emotivně vyjádřit ke svému obvinění. „Jsem obviněn z něčeho, co jsem neudělal. Dvacet jedna měsíců mně český stát neumožňuje standardní obhajobu, jaká je běžná v jakémkoliv jiném procesu,“ uvedl s tím, že bude požadovat odškodnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Dernerová (S.cz): Likvidovat toxický odpad tím nejlevnějším způsobem? Lidské zdraví musí být na prvním místě
Je logické převážet toxický odpad přes celou ČR a je nejnižší cena tou nejlepší cestou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Starostové pro Liberecký kraj: Měl to být fond pro chudé. Najednou raketově roste, radní rozdávají. Povolební obrat?
Rada města opět posiluje: Fond rady města, který v minulosti chtěla ČSSD zrušit a změnit na fond pro chudé, raketově roste.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Obce, které kraj podpoří, garantují dofinancování opravy z vlastních rozpočtů
Kraj podpoří Kozojídky a mikroregion Bílý potok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Francie srovná se zemí tábor v Calais. Ministr vnitra chce všechny obyvatele nemilosrdně přestěhovat jinam
Francie plánuje postupně rozebrat „Džungli“, uprchlický tábor, který vznikl v Calais. V pátek dopoledne to oznámil francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve. Obyvatele tábora chce přesunout do jiné části Francie ve snaze „odblokovat Calais.“ Informuje The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Praha chce postavit centrálu záchranky v Tróji, ta to odmítá. Dnes má přijít skutečně zajímavá nabídka
Už dnes má proběhnout klíčové jednání o kauze moderní centrály Zdravotnické záchranné služby, která má vyrůst v pražské Tróji v sousedství tunelu Blanka. Zástupci Magistrátu hlavního města Prahy v čele s radním Radkem Lackem budou přesvědčovat zastupitele Městské části Praha-Trója a jejího starostu Tomáše Bryknara, aby stáhli žalobu, s jejíž pomocí zablokovali připravovanou stavbu. Budova za 120 milionů korun má už dokonce vydáno stavební povolení, v cestě zahájení stavby tak stojí jen předběžné opatření soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Němečtí poslanci schválili rezoluci o genocidě Arménů Turky. Teď prý Merkelová kvůli Erdoganovi chystá prohlášení, že to tak nemysleli
Tlak Turecka na německou vládu zabral. Jak píše server magazínu Der Spiegel, vláda se podvolí tlaku Turků a distancuje se od rezoluce německého parlamentu o turecké genocidě Arménů za první světové války. Uvádí to Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
O víkendu má Merkelová vybouchnout ve volbách. A do toho přišel průzkum, který ji poslal ještě více ke dnu
Dva dny před volbami ve spolkové zemi Meklenbursko – Přední Pomořansko, kde kdysi vstoupila Angela Merkelová do politiky, se pro německou kancléřku situace nevyvíjí dobře. Voliči požadují, aby bavorská CSU, tradičně tvořící volební koalice s kancléřčinou CDU, nasadila vlastního kandidáta na kancléře a její přistěhovaleckou politiku již kritizují Zelení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Otřesné svědectví o dnešní Ukrajině. Náčelník junty Porošenko, vzteklý Soros. Hovoří rusínský předák
ROZHOVOR Náčelník junty a chráněnec západu Petro Porošenko je zahnán do slepé uličky. Nemůže splnit minské dohody, protože když je splní, tak bude svržen svým militantnějším okolím. Válka už nicméně je v plném proudu. Hybridní válka. Používají se v ní moderní diplomatické, vojenské a propagandistické nástroje. Tak se vyjadřuje Alexandr Gegalčij, Rus narozený za SSSR v Užhorodě, tedy v hlavním městě bývalého československého území. Muž, který založil Mezinárodní fond Ruská cena, jenž každoročně oceňuje rusínské a ruské spisovatele Podkarpatské Rusi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ve Francii odhalili tajnou islámskou školu. Říkala si "Škola malých včelek", dětem tam tloukli do hlavy Korán
Server francouzského deníku Le Parisien přinesl informace o nelegální islámské škole ve Francii, kde se asi čtyři desítky žáků vzdělávaly v otázkách víry. Ve škole nazývané "Škola malých včelek" četli Korán. Úřady mají podezření, že zde docházelo k islámské radikalizaci snadno zmanipulovatelných dětí. Nelegální škola se nacházela v prvním patře mešity v obci Villiers-sur-Marne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Matějové Stropnický a Hollan si chtěli spolu sednout do hospody. Jenže ostatní návštěvníci dali najevo, co si o nich myslí
O svém včerejším setkání s předsedou Strany zelených Matějem Stropnickým poreferoval na svém facebookovém profilu Matěj Hollan z hnutí Žít Brno. Kromě těchto dvou pánů se v hospodě sešli i s místopředsedou Strany zelených Michalem Bergem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Emmerová (ČSSD): Tolerance alkoholu u cyklistů může výhledově přinést nižší sankce za alkohol u řidičů
V diskuzi v Senátu jsem osobně doporučila, aby řidiči jakéhokoliv typu vozidla užívali testování dechovou zkouškou, přičemž v dopravě motoristů trvá nadále nulová tolerance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
George Bush je válečný zločinec a USA podporují parchanty. A podivnosti okolo pádu Dvojčat 11. září… Huml promlouvá bez obalu i o „konspiračních teoriích“
15 LET OD 11. ZÁŘÍ Poslanec ČSSD Stanislav Huml říká, že konspirační teorií byl svého času i dnes prokázaný fakt, že v roce 1938 si Němci zapálili Říšský sněm sami. George Bush by měl být za své chování v Bílém domě postaven před mezinárodní soud. Vývoz demokracie pomocí bomb a vražd politiků nevede dle něj k ničemu jinému než k chaosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Terorismu se postavíme uměním, zavelel italský premiér. A začal mládeži rozdávat lístky do divadla
Itálie útočí proti teroristům. A to poměrně těžko uvěřitelným způsobem. Rozhodla se, že mladým Italům věnuje k osmnáctým narozeninám dárek v podobě lístků za kulturou. Píše o tom iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Je nám jedno, odkud jste, budeme jeden národ. Nové Německo. Publicista jásá, jak Merkelová úplně předělala Němce
Evropa se mění. Nové Německo už nestaví na etnickém původu a krvi, ale na společně sdílených hodnotách. Je jedno, čím jste byli, ctěte naše zákony, přijměte naše hodnoty a budeme jeden národ. To je základní idea německé kancléřky Angely Merkelové. Česko naproti tomu volá po staré Evropě, kde pro tuto „falešnou morálku“ není místo. Takto situaci hodnotí německý publicista Markus Pape.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Teroristické útoky, nezkrotné muslimské buňky a vztek vybíjený na bezbranných Středoevropanech. To je dnešní Británie, líčí český lékař Rogozov. Zná prý lidi, co chtějí emigrovat do ČR
ROZHOVOR Protože u nás nejsou velké muslimské komunity, které by měly problém s integrací, bude Česká republika stále atraktivnější zemí pro život. Je ale nutné vytvářet na naše politiky stálý tlak, aby nám takto bezpečnou republiku zachovali. Tvrdí to český lékař Vladislav Rogozov, jenž od roku 2005 žije a pracuje v anglickém Sheffieldu a v posledních letech otevřeně varuje před islamizací Británie. Upozorňuje na to, že tamní bezpečnostní složky loni zmařily největší počet teroristických útoků, ale i přes vynikající práci MI5 je nemyslitelné, aby trvale zastavily všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Policisté v Dánsku chtěli sebrat migranta, prodávajícího marihuanu. Všichni schytali průstřel, jeden bojuje o život
Příznivec radikálního islamismu předevčírem v Kodani postřelil čtyři osoby. Násilník má přistěhovalecké kořeny a do země přišel jako čtyřleté dítě z Bosny. Policejní akce původně začala jako zátah proti obchodování s marihuanou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Vztahy mezi Českou a Estonskou republikou nejsou zatíženy žádnými problematickými otázkami
Ministr kultury pokračuje v návštěvě Estonska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hulákání odpůrců pod okny i ostrý "pozdrav" od Zaorálka. Sledovali jsme otevření "Doněckého konzulátu" a bylo to velmi dusné
REPORTÁŽ Rozhořčená demonstrace ukrajinských vlastenců, detailní osobní prohlídky a velmi vypjatá atmosféra naplněná negativními emocemi. Tak by se dala charakterizovat akce spojená s tiskovou konferencí ke slavnostnímu otevření Zastupitelského centra Doněcké lidové republiky v ostravském hotelu Mercure, která se uskutečnila ve čtvrtek 1. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
V Islámském státě hrají fotbal podle Koránu. Když vám přerazí nohu, můžete se pomstít
Činnost fotbalových rozhodčích údajně zakázala v jedné ze svých syrských bašt radikální islamistická organizace Islámský stát. S odvoláním na server britského listu Independent o tom informoval web České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Projev solidarity, nebo čiré bláznovství? Postarší český pár si našetřil statisíce na nové auto. Peníze ale nakonec věnoval uprchlíkům
Desítky tisíc dárců přispívají v ČR na pomoc uprchlíkům. V rozhovoru pro Britské listy to uvedla koordinátorka iniciativy Pomáháme lidem na útěku Marie Heřmanová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Demokracia mimovládna
Slovenský politik a štátnik (áno, myslím si, že ho môžem takto nazvať) Robert Fico si len nedávno začal sypať popol na hlavu kvôli svojej dlhodobej podpore jednostranne "prozápadne" orientovaným mimovládkam.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:39, zobrazit podobné
Zdeněk Kudrna: Hlas lidu vs. EU: i Švýcarsko sdílí suverenitu
Švýcarsko je bájná země euroskeptiků i nadšenců pro přímou demokracii. V jejich představách naplňuje sny, že je možné udržet plnou suverenitu a nezávislost a zároveň využívat všech výhod ekonomické integrace s EU. Bližší pohled však ukazuje, že nic takového neexistuje a Švýcarsko také hraje podle bruselských not. Výhody EU jsou i pro většinu Švýcarů příliš atraktivní na to, aby se jich vzdali. Jak dnes zjišťuje i britská vláda, na dvou židlích…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Jen 50 let od začátku ruské okupace
Detaily okupace připomínají starší pamětníci. Pro mě osobně je varující, že proběhla již za mého života a 21 let ho normalizací přímo ovlivňovala. Žádná dávná historie. Proč došlo k invazi „spojeneckých“ vojsk? Bylo to opravdu proto, aby nemohla zpívat Marta Kubišová nebo kvůli oživení skautů a pod.? Byl pokus o socialismus „s lidskou tváří“ vhodnou příležitostí zacelit československou díru na mapě sovětské vojenské přítomnosti ve…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
ČSSD – obyčejný a ostudný populismus
Jako o populismu nejhrubšího zrna lze hovořit o předvolebním slibu ČSSD řešit bytovou situaci tím, že se zákonem převedou byty  postavené developery na stát. To je SRPEN 2018 ve stylu ÚNORA 1948.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist