Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.216x, což odpovídá cca 219.985-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Babiš má našlápnuto k velkému vítězství, naznačuje průzkum. Slabší je jen ve třech krajích
Vládní hnutí ANO 2011 má podle průzkumu, který si nechala zpracovat Česká televize (ČT), velkou šanci vyhrát krajské volby. V devíti ze 13 regionů v šetření agentur Median a STEM/MARK mělo nejvyšší volební potenciál. ČSSD, která zatím ve většině krajů vládne, si lépe vedla jen v jižních Čechách a na Vysočině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Odešel jsem do světa, abych posbíral zkušenosti a vybudoval mezinárodní společnost. Jsem zpátky, a už natrvalo
Definitivně přestěhován: V pátek jsem formálně dotáhl své stěhování zpět na Moravu, když jsem se přihlásil k trvalému pobytu a ve Zlíně požádal o vystavení nového občanského průkazu. Po 18 letech jsem se rozhodl, že se natrvalo usadím ve Zlínském kraji. A nejen já, ale celé moje rodina, která se stejně jako já v příštích dnech přihlásí k trvalému pobytu ve Zlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil se rozesmál nad zprávou BIS a nahlédl do dějin: Koncentrák pro Romy, jak to myslel Babiš, role Schwarzenberga a Dienstbiera, pravda o Peroutkovi...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Za další projev politické neprozíravosti a možná i zbabělosti považuje Zdeněk Zbořil výrok premiéra Bohuslava Sobotky, že ministr financí Andrej Babiš překročil tenkou hranici mezi populismem a náckovstvím, když se vyjadřoval k táboru v Letech u Orlíku. Politolog vysvětluje postoj veřejnosti k přijímání migrantů ve stylu „vypadněte“ tím, že Evropská unie je jako celek stále více bezradná a lidé se naštvali, že se pro řešení krize na úrovni EU vůbec nic nedělá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Česká správa sociálního zabezpečení: Exekuční srážky z důchodů a dávek nemocenského pojištění? Přes miliardu za půl roku pro věřitele svých klientů
Přesně 84 699 důchodců mělo v červnu letošního roku exekuci z důchodu, který vyplácí Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). Průměrná výše srážky ze všech druhů důchodu v tomto měsíci činila 1 902 Kč. Od ledna do června 2016 ČSSZ poukázala na účty nikoliv důchodcům, ale jejich věřitelům celkem 973 miliónů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ambasáda USA v Česku rozprodává majetek
Chcete si koupit špinavou postel? Nyní máte možnost. Americká ambasáda se totiž rozhodla rozprodat svůj majetek. Jak uvádí na svých stránkách Velvyslanectví USA v Praze, lidé starší 18 let, kteří se na stránkách registrují, si mohou zakoupit použité bytové zařízení, domácí spotřebiče či elektroniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Skupina kolem Kocába, Žantovského a Koláře ukázala, jak chce najít "svého" prezidenta
Kroměřížská výzva v pondělí na tiskové konferenci představila modus operandi, jímž chce vybrat kandidáta na příštího českého prezidenta. A dokonce i některé nominované kandidáty, kteří by se mohli účastnit prezidentských voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Chystá se Rusko na válku s NATO? Putin odpověděl
Podle ruského prezidenta Vladimira Putina je naprostý nesmysl, že by mělo Rusko představovat hrozbu Pobaltí či jeho sousedům. Moskva sice chce uznání a vliv, nechce ho však dosáhnout skrze strach a násilí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv: Další kolektivní správce zdražuje. Starostové vyzvali poslance, aby zavedli limity
DILIA, divadelní, literární a audiovizuální agentura - kolektivní správce autorských práv hodlá rovněž pro příští rok zásadně zvýšit sazby autorských odměn při užití reprodukované hudby, a to o 25%. Po OSA, jenž oznámil meziroční zdražení o 50%, je tak potvrzen enormní nárůst autorských poplatků, které dopadne na obce a města a jimi zřizované organizace, provozovatele restaurací a hospod, hotelů atd. Jak dnes platný autorský zákon, tak ani návrh jeho novely však neobsahuje žádné záruky proti jednostrannému vysokému zdražování ze strany kolektivních správců autorských práv. Starostové ze Sdružení místních samospráv ČR se proto dnes obrátili na všechny poslance, kteří v současnosti projednávají návrh novely autorského zákona, aby takové garance nezneužívání postavení kolektivních správců do novely autorského zákona zařadili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Advokátka Hustáková odmítá představy českých novinářů o Putinovi. EU padne, až skončí světová nadvláda USA. Prasátka od korýtek neodejdou, čeká je jiný konec
ROZHOVOR Evropská unie padne ve chvíli, kdy skončí světová hegemonie USA. ParlamentnímListům.cz to řekla známá pražská advokátka a znalkyně Ruska Miroslava Hustáková, která se léta zabývá historií a politikou. Sankce už v Rusku nikdo neřeší. „Rusové vydrželi 900denní blokádu Leningradu, bez francouzských sýrů se klidně obejdou,“ konstatuje doktorka Hustáková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Od největší bronzové sochy na světě po české revivalové kapely. ČT art se na podzim zaměří na českou kulturu
Dvě třetiny programu ČT art tvořily v posledních třech letech původní pořady České televize. Stanice s nejvyšší diváckou spokojeností bude v reflexi české kultury pokračovat i v následující podzimní sezoně, kdy nabídne portréty výrazných osobností domácí umělecké scény i studie takových fenoménů, jako jsou revivalové kapely, český pop, amatérský film nebo Studio Ypsilon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Matějka (SPR-RSČ 2016): Církev nemá žádné právo na restituce
Církev už přibližně 170 let žádný majetek nevlastnila... Jak už bylo řečeno, od vlády císaře Josefa II. byla jen správcem a provozovatelem církevních statků, ne majitelem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kandidátní listiny do Senátu: Obvod 7 - Plzeň-město
Kompletní přehled všech kandidátů do Senátu Parlamentu ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kandidátní listiny do Senátu: Obvod 16 - Beroun
Kompletní přehled všech kandidátů do Senátu Parlamentu ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
"Kámo, ať jsi chtěl nakreslit cokoliv, tak jsi to nenakreslil!" Český bavič se vysmál odpůrcům Merkelové v Praze
Komik a publicista Luděk Staněk se ve svém pravidelném Pořadu na Stream.cz tentokrát věnoval návštěvě německé kancléřky Angely Merkelové v Praze a s ní spjatým mediálním pokrytím. To bylo plné expertů na slovo vzatých a hodnotných výpovědí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Do Velké Británie přišel velice přísný dopis z Japonska
Velká Británie se pomalu, ale jistě připravuje na odchod z EU a nové smlouvy se svými nejen obchodními partnery. Japonci však Britům dali jasně najevo, za jaké situace pro ně má smysl uzavírat obchodní dohody. A pro mnohé z nich to bude velká čára přes rozpočet. Informuje The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Na Pražském magistrátu to vře. Opozice chce podat stížnost na Krnáčovou
Opoziční zastupitelé za TOP 09 a Piráty podají k ministerstvu vnitra stížnost na pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO). Primátorka podle nich porušila zákon o hlavním městě Praze, když na žádost opozice nesvolala mimořádné jednání zastupitelstva. Na dotaz ČTK to řekli předsedové zastupitelských klubů Václav Novotný (TOP 09) a Jakub Michálek (Piráti). Primátorka pochybení odmítá, prý jednala správně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kandidátní listiny do Senátu: Obvod 13 - Tábor
Kompletní přehled všech kandidátů do Senátu Parlamentu ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
To jsou fóry: Na brněnské pivnici, kde se dnes mají střetnout sluníčkáři a nesluníčkáři, visí cedulka „zavřeno“. Ale...
Brněnská pivnice U Poutníka se rozhodla dnes uskutečnit posezení u piva. Přijít mají sluníčkáři i nesluníčkáři a pivem se spojit proti nenávisti. Jde tak o reakci na posezení minulý týden, kdy zde tři muži vyhrožovali brněnskému radnímu Matěji Hollanovi (Žít Brno) a předsedovi Strany zelených Martinu Stropnickému kvůli jejich proimigračním postojům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kandidátní listiny do Senátu: Obvod 4 - Most
Kompletní přehled všech kandidátů do Senátu Parlamentu ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Publicista: Demonstrace v Česku platí Rusové. BIS, konej
To, že aktivisty z Ne základnám platilo Rusko, naznačuje na serveru Ekonom.ihned.cz novinář Ivan Brezina. Rýpl si také do německé kancléřky Angely Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Noviny: Michal Hašek číhá na novou šanci. A peče to s komunisty
I když se může zdát, že studená válka mezi předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou a jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem utichla, opak je pravdou. Podle MF Dnes Hašek čeká na novou šanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kandidátní listiny: Moravskoslezský kraj
Kompletní přehled všech kandidátů do zastupitelstev krajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Romská otázka a řev na Babiše: Poslankyně ANO to rozstřelila tak, jako zatím nikdo
Poslankyně Jana Lorencová (ANO) se dnes na svém facebookovém profilu zastala svého předsedy, ministra financí a vicepremiéra Andreje Babiše, jenž je v posledních dnech pranýřován za výrok ohledně tábora v Letech. Koncentrační tábor pro Romy měl totiž nazvat táborem pracovním. Babiš se sice již za svůj výrok omluvil, nicméně zároveň také tvrdí, že byl vytržen z kontextu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Totálně uzavřít hranice! Rakousko se hroutí a připravuje tajný plán. Tvrdší, než tušíte
Rakousko dlouho táhlo v migrační krizi s Německem za jeden provaz. Jednoho dne se ale Rakušanům zdálo, že ve své zemi mají migrantů dost, a došlo ke změně kurzu. Rakousko příliv migrantů významně omezilo. Dnes se však zdá, že to nestačilo. Teď se naši jižní sousedé chystají vyhlásit výjimečný stav a svou zemi neprodyšně uzavřít. Jinak by prý hrozil kolaps státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Černý den pro Merkelovou. Prohrála s Alternativou, čekají se velké otřesy ve straně
V dnešních zemských volbách v Meklenbursku-Předním Pomořansku zvítězila podle odhadů sociální demokracie (SPD) s 30,4 procenta hlasů. Alternativa pro Německo (AfD) je podle aktualizované prognózy veřejnoprávní televize ZDF s 21,4 procenta druhá a Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové s 19,4 procenta až třetí. Je to vůbec nejhorší výsledek křesťanských demokratů v této severoněmecké zemi. Naopak pro AfD, která bodovala zejména svojí protimigrační rétorikou, jde o výrazný úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda bude rozhodovat o ohraničení věku pro odchod do důchodu
Vláda dnes bude rozhodovat o ohraničení věku pro odchod do důchodu, už ve středu se koaliční strany dohodly na hranici dosažených 65 let. Souhlas změna získá zřejmě i v Parlamentu. Návrh novely zákona počítá s možností hranici posunovat podle výpočtu doby dožití pojištěnců, v penzi mají žít průměrně čtvrtinu života. Podle návrhu by demografické zprávy měly vznikat každých pět let, na vládách pak bude, jak se s informacemi vypořádají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Martin Koller prozradil, co on vidí za zprávou BIS o hrozbě terorismu a ruských a čínských agentech v ČR
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA "Pokud by Rusko, případně Čína v nepřátelských zemích NATO, mezi něž patří i naše republika, nebudovaly špionážní sítě, museli by jim vládnout bezprávní sluhové amerických zájmů, které vidíme v zemích EU. BIS stále omílá počet diplomatů na ruském zastupitelském úřadě v Praze. Přitom každý diplomat je oficiální špión." To říká mimo jiné analytik Martin Koller k výroční zprávě Bezpečnostní informační služby. Věnuje se ale také tématům výročí teroristických útoků z 11. září či vývoji v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman v Lánech přijme Gorbačova. Na jeho konferenci ale nedorazí. Známe důvod
Do Prahy na konci příštího týdne, jak už média informovala, zavítá někdejší vůdce Sovětského svazu a jeho poslední prezident Michail Gorbačov. Kromě účasti na mezinárodní konferenci bude přijat prezidentem Zemanem. Ten se ovšem zmíněné konference nezúčastní, jak stále organizátoři avizují. Prezident totiž vůbec nebude v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Putinovské přízraky Alexandra Mitrofanova
Alexandr Mitrofanov bývá sám sebou i některými neználky či všeználky pasován do role velkého znalce poměrů v české sociální demokracii. To je do jisté míry pravda, protože mu mnoho slabých mozků rádo poskytuje informace a drby o dění v ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
České vysoké učení technické: Studujte nejmodernější obory s vlastními nápady
Česká republika je moderní průmyslová země, což se stále potvrzuje. Studentům se díky tomu nabízí uplatnění v nejmodernějších oborech současnosti. Vedle automobilů jsou to také turbovrtulové motory nové generace a výrobní linky podle koncepce nazvané Průmysl 4.0. Nedávno byla uzavřena dohoda mezi GE Aviation CZ a českým státem o vytvoření vývojového centra a stavbě nového závodu na výrobu turbovrtulových motorů v ČR. Také iniciativa české vlády Průmysl 4.0 spolu s průmyslovými firmami v ČR povede ke čtvrté průmyslové revoluci. K naplnění těchto cílů bude potřeba stovek strojních inženýrů a cestu k tomuto uplatnění nabízí studium na Fakultě strojní ČVUT v Praze, v oborech „Letectví a kosmonautika“ a „Průmysl 4.0“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Merkelová přijala odpovědnost za volební propad. A k uprchlíkům následně řekla...
V Číně skončil summit zemí G20, před jehož konáním apeloval čínský prezident na světové lídry, aby se vyhnuli prázdnému tlachání. A tudíž se politici rozhodli podpořit růst globální ekonomiky a bojovat proti protekcionismu. Německá kancléřka Merkelová v mezičase stihla okomentovat výsledky voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Trochu jiný pohled na výsledky voleb v Německu. AfD by prý porážku Merkelové neměla slavit
Komentátor Petr Jedlička se na webu Deníku Referendum vyjádřil k porážce Křesťansko-demokratické unie (CDU) v německých zemských volbách. Podle něj není všem dnům konec, protože se nestalo vůbec nic překvapivého. Naopak, Alternativa pro Německo (AfD) sice slaví úspěch, do vlády s ní však stejně nikdo nepůjde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Více Jakubů Jandů, hrozí vláda lůzy... Jaroslav Bašta zpražil Koláře a Jandu za to, co slyšel z rádia
„Připomíná mi to starou a dobrou komunistickou propagandu z padesátých let, jenom s otočeným znaménkem,“ hodnotí bývalý ministr a někdejší velvyslanec v Rusku Jaroslav Bašta slova někdejšího diplomata Petra Koláře, který se v Pressklubu Frekvence 1 nebývale tvrdě rozhovořil o konání českého prezidenta Miloše Zemana a naopak se významně zastal think-tanku Evropské hodnoty a jejího zástupce Jakuba Jandy. „On svým konáním bohužel naši svobodu a ukotvenost na Západě ohrožuje,“ zmínil totiž mimo jiné Kolář na konto Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Úřad průmyslového vlastnictví varuje před podvodnými subjekty
Úřad průmyslového vlastnictví rozesílá „Varování před aktivitou subjektů“, které svými nabídkami – výzvami – fakturami, vyzývají k zaplacení poplatků za zveřejnění, registraci či evidenci průmyslových práv v jejich rejstřících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda dnes schválila zastropování věku odchodu do důchodu
Vláda dnes jednomyslně schválila zastropování věku pro odchod do důchodu na maximálně 65 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Obyvatelé Hostivice získají moderní železniční spojení s Prahou
Správa železniční dopravní cesty představila ve středočeské Hostivici v rámci městských slavností projekt Modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla. Beseda pro veřejnost v místní sokolovně byla zaměřena především na úsek Praha-Ruzyně – Kladno, který obyvatele Hostivice a okolních obcí zajímá nejvíce. Projekt jim zajistí především rychlé a spolehlivé železniční spojení s centrem Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tuto skutečnost prý nemůže žádný světový lídr na summitu G20 ignorovat. Týká se Putina
Ruský prezident Vladimir Putin se od včerejška účastní summitu G20 v čínském Chang-čou, kde mimo jiné jedná se svým americkým protějškem Barackem Obamou o konfliktu v Sýrii. Putinova pozice na summitu je mnohem silnější než před dvěma lety v Brisbane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Každého, kdo vám chce pomáhat s penězi, si důkladně prověřte
Finanční arbitr je mimosoudní orgán řešení sporů, který rozhoduje spory mezi spotřebiteli a finančními institucemi. Když se na něho obracíte, nepotřebujete právníka. Úřad je povinen vám poradit, ovšem v jasně vymezených typech sporů. Moniku Nedelková, která byla nedávnou vládou potvrzena v čele úřadu na další pětileté období, poskytla portálu Finančního a ekonomického institutu (FAEI) rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Dvacet středních škol letos dostane amerického asistenta
Dvacet amerických asistentů, kteří z USA přijíždí v rámci mezivládního Fulbrightova stipendijního programu, obohatí výuku angličtiny na vybraných středních školách po celé republice. Letošní rok je výjimečný v tom, že se oproti minulým letům díky zvýšenému příspěvku Ministerstva školství počet asistentů zdvojnásobil. V příštím roce by měl počet stipendistů dosáhnout dokonce počtu třiceti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
STAN: Zákonnost vyhlášení pražských modrých zón musí přezkoumat ministerstvo
Modré zóny, které byly od konce srpna zavedeny v některých pražských městských částech, zkomplikovaly podle prvních ohlasů nejen život Středočechů, kteří do Prahy dojíždějí za prací, ale také řady Pražanů. Není přitom jasné, zda vyhlášení modrých zón skutečně dává smysl ve všech městských částech. Starostové a nezávislí proto dávají podnět Ministerstvu dopravy, aby přezkoumalo, zda pro vyhlášení modrých zón byly splněny všechny zákonné podmínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kandidát do senátu: Kultura je u nás stále takovou Popelkou
Jsem velký fanda budování občanské společnosti a podpora všemožných spolků a nestátních neziskovek je mým krédem. Bojím se o to, aby nás nenapadlo směřovat na Východ, když už jsme se tak krásně vrátili do Evropy. Ten proevropský směr, ten bych rád hájil a prosazoval, svěřil se Milan Kolář naší redakci. Svou kandidaturu ale nejdříve odmítl. Později ji jako společný kandidát SZ a TOP 09 přijal. Jedním z jeho soupeřů je i současný senátor Miloš Vystrčil, se kterým ho pojí dlouholeté přátelství. Proč by mu měli dát voliči přednost? Prozradil nám také, z jakého důvodu nevstoupil do ODS. A nejen to…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
V Německu bude ještě hodně horko. Poslali tu bestii za zvěrstva do… Může to skončit světovou katastrofou. Babiš, Bělobrádek, Keller či Okamura se nám vyjádřili k Merkelové
ANKETA V zemských volbách v Meklenbursku-Pomořansku, což je domovský stát Angely Merkelové, zaznamenala její CDU nejhorší výsledek v historii a skončila třetí s 19 procenty. Zvítězila SPD s 30,6 procenta a na druhém místě uspěla euroskeptická a protimigrační AfD s 20,8 procenta a do sněmu se nedostali Zelení se 4,8 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud: Analytici se vypravili na jednání do Finska
Třetí setkání analytiků nejvyšších soudů Německa, Francie, Velké Británie, Belgie, Nizozemí, Finska a České republiky probíhá v těchto dnech v prostorách Nejvyššího soudu Finska v Helsinkách. Pilotní projekt Sítě předsedů Nejvyšších soudů Evropské unie podporovaný Evropskou komisí, který nastartoval účinnější spolupráci mezinárodní skupiny analytiků, je jedním z pilířů vzájemné spolupráce nejvyšších soudů ze zemí tradiční demokracie a České republiky, kterou na tomto jednání reprezentují Aleš Pavel, Dušan Sulitka a Libor Havelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Hospodářská politika vlády zvyšuje životní úroveň občanů. Růst mezd je aktuálně nejvyšší za posledních devět let
Jsem velmi rád, že statistiky ukazují další dobrý výsledek prorůstové politiky naší vlády. Podle dnes zveřejněných čísel vzrostla průměrná mzda ve druhém čtvrtletí letošního roku meziročně o 3,9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Do důchodu nejpozději v 65, prohlašuje Sobotka
Věk pro odchod do důchodu chce vláda ohraničit 65 lety. Informoval o tom premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na twitteru. Kabinet podle něj dnes hlasoval jednomyslně. Návrh zákona, který zahrnuje i možnost pozdějšího posunutí hranice podle doby dožití, projedná nyní Parlament. I tam zřejmě návrh projde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Česká republika – prodloužená ruka USA v Evropě?
Evropská levice, a zejména francouzští socialisté a němečtí sociální demokraté se velmi jasně vymezují vůči obchodní dohodě mezi EU a USA, známé pod zkratkou TTIP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Rozhlasová galerie v září ožije díly Josefa Bruckmüllera a Vladimíra Noska
Výtvarníci Vladimír Nosek a Josef Bruckmüller poprvé společně představí svá díla v budově Českého rozhlasu České Budějovice. Ač se každý z nich věnuje jiné výtvarné technice, spojuje je především určitá tajemnost a filosofický náboj jejich prací, stejně tak technická preciznost a smysl pro detail. Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 6. září 2016 v 17 hodin ve výstavním prostoru rozhlasové kavárny v ulici U Tří lvů 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Komunisté chtějí s krajskými volbami odejít z NATO
KSČM chce kampaně pro říjnové senátní a krajské volby využít k šíření petice, k jejímž požadavkům patří referendum o vystoupení ČR z NATO a zákaz případného vyslání českých vojáků na hranice s Ruskem. Novinářům to dnes řekla poslankyně a předsedkyně pražské KSČM Marta Semelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
První ročník Garden Food Festivalu proměnil zlínský park k nepoznání
Slunečné počasí, mimořádné gastronomické lahůdky i osvědčená klasika, hvězdní hosté a napínavé kuchařské souboje. Takový byl první ročník Garden Food Festivalu ve Zlíně, který navštívilo podle předběžných odhadů organizátorů na 10 tisíc milovníků dobrého jídla a pití. V zámeckém parku mohli během prvního zářijového víkendu ochutnávat z nabídky více než padesáti restaurací a regionálních vystavovatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Osudy nemocných dětí nejsou lhostejné zaměstnancům českolipské a jablonecké správy sociálního zabezpečení
Zaměstnanci okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ) v České Lípě a Jablonci nad Nisou dlouhodobě podporují svými aktivitami po celý rok děti, které se perou se závažným onemocněním. Pomoc nejmenším a nejslabším probíhá různě - ať už se jedná o sběr víček od PET láhví, finanční podporu nebo nákup např. hraček či výtvarných potřeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud: Analytici se vypravili na jednání do Finska
Třetí setkání analytiků nejvyšších soudů Německa, Francie, Velké Británie, Belgie, Nizozemí, Finska a České republiky probíhá v těchto dnech v prostorách Nejvyššího soudu Finska v Helsinkách. Pilotní projekt Sítě předsedů Nejvyšších soudů Evropské unie podporovaný Evropskou komisí, který nastartoval účinnější spolupráci mezinárodní skupiny analytiků, je jedním z pilířů vzájemné spolupráce nejvyšších soudů ze zemí tradiční demokracie a České republiky, kterou na tomto jednání reprezentují Aleš Pavel, Dušan Sulitka a Libor Havelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nápravník (BPP): Dálniční mýto - chyba nebo záměr
Náměstek ministra dopravy podepsal prodloužení smlouvy se společností Kapsch. V té souvislosti se vrací vzpomínky na OpenCard nebo na IT systémy na MPaSV kde soudní znalec také tvrdil, že IT systém může dodat pouze jedna firma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Rusko: Matky obětí masakru protestovaly. Sebrala je policie
Je tomu 12 let od teroristického útoku na školu v Beslanu v Severní Osetii. Na místě neštěstí se odehrál poklidný protest připomínající oběti masakru. Byly mezi nimi i matky několika z nich, které na sobě měly trička, která svalují vinu na Vladimira Putina. Ty nyní čelí až patnáctidennímu pobytu ve vazbě a pokutám za nepovolené protesty. Informuje Rádio Svobodná Evropa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
35. týden na Českomoravské komoditní burze Kladno: Kontrakty elektřiny i zemního plynu zlevnily
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo ve 35. týdnu uzavřeno 79 kontraktů na dodávku 40,9 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele za 31 milionů korun. Ceny elektřiny i zemního plynu klesly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy: Kdo měl zájem na vraždě české „císařovny“ Žofie?
Je nutné přepsat dějiny! Atentát v Sarajevu dne 28.06. 1914, nepatřil následníku trůnu Františkovi von Österreich d'Este, nýbrž jeho manželce Žofii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Celní správa objevila zavazadlo plné cigaret
Na konci minulého týdne odhalili celníci na letišti Václava Havla v Praze Ruzyni v příručním zavazadle u 35-letého cizince cestujícího na pravidelné lince Kyjev - Frankfurt – Praha 77 kartonů cigaret zn. Marlboro Red, které nebyly označeny českou tabákovou nálepkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
A je po ptákách: Pivnice U Poutníka má opravdu zavřeno
„Dobré odpoledne, druhá republiko!“ napsal náměstek brněnského primátora Matěj Hollan na svém facebookovém profilu. Zavřeli totiž pivnici U Poutníka, kde se měla konat protestní akce vůči jednání některých jejích štamgastů. Ostrá slova a nepochopení prýští z obou stran konfliktu a podle některých se tak vracíme do doby před druhou světovou válkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kauza Peroutka: Plichta s trpkou příchutí, kritizují soud Bohumil Doležal a Jiří Peňás
Nad kauzou prezidentových výroků o spisovateli a novináři Ferdinandu Peroutkovi se na serveru Svobodné fórum zamýšlí politolog a publicista Bohumil Doležal. Na stejné téma se na serveru Echo24 rozepsal publicista Jiří Peňás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průměrná mzda vzrostla reálně o necelá čtyři procenta
Ve 2. čtvrtletí 2016 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mzda na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství proti stejnému období předchozího roku o 3,9 %, reálně se zvýšila o 3,7 %. Medián mezd činil 23 047 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Mládežníci ČSSD: Babiši, odstup
Předsedou Mladých sociálních demokratů (MSD) byl o víkendu zvolen dosavadní předseda pražské krajské organizace Radek Hlaváček, student Právnické fakulty UK a zastupitel za ČSSD v Praze 3. Funkci mu symbolicky předala dosavadní předsedkyně Lucie Válová. Média o tom informovali sami mladí sociální demokraté prostřednictvím tiskové zprávy. V ní se mimo jiné také uvádí, že MSD požadují rezignaci Andreje Babiše na post ministra financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vitásková (Úsvit-NK): Mladí na Ostravsku nevěří, že má někdo zájem na skutečné změně
Čtvrtý den kampaně do Senátu: Podle programu jsem navštívila Starou Ves nad Ondřejnicí, Vratimov, Václavovice, Šenov, část Koblova. Nedělní odpoledne – všude klid, tyto části Ostravy jsou příjemné pro bydlení Odpolední schůzky s mladými a diskuze o životě na Ostravsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje dvě opravy dálnice D2
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo 3. a následně dnes 5. září dvě opravy dálnice D2. Jedná se o rekonstrukce v km 60,55 – 56,2 ve směru na Brno a 9,7 – 16,2 ve směru na Bratislavu. Opravy potrvají do listopadu. Naopak rekonstrukce v km 18,4 - 11,9 ve směru na Brno bude v sobotu 3. září v nočních hodinách ukončena. Jak můžete vidět v přiložené mapě, ŘSD v letošním roce opraví celkem 5 úseků dálnice D2. V celé délce dálnice budou také zmodernizována svodidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Analytička: Putin fakt jede...
Mezinárodněpolitické aktivity ruského prezidenta Vladimira Putina si všímá analytička Veronika Sušová-Salminen. Rozepsala se o tom na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Starý pán už jiný nebude. Češi jsou prý xenofobní, jelikož nemají moře
Kníže Schwarzenberg zase perlil. V rozhovoru pro rakouský list Die Presse am Sonntag, mimo jiné prohlásil, že jsou Češi xenofobní také proto, že žijí ve vnitrozemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lída Baarová očima Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny. Zkáza krásou už v úterý na České televizi
V roce 1995 se režisérka Helena Třeštíková vydala za prvorepublikovou herečkou Lídou Baarovou, aby získala záběry do chystaného krátkého dokumentu. U něj však nezůstalo a po několika letech se z mimořádně otevřené zpovědi stal celovečerní film. Televizní premiéru dokumentu Zkáza krásou odvysílá ČT2 v úterý 6. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Na Donalda Trumpa prasklo něco nepěkného. Hillary se může radovat
Mainstreamová média pokračují ve svém „nahánění“ republikánského kandidáta Donalda Trumpa. New York Daily News přišel s informací, že Trump sice kritizuje Hillary Clintonovou za přijímání peněz od Saúdské Arábie, ale sám prý při obchodování se Saúdy také vydělal několik milionů dolarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Czech Truck Prix přilákala bezmála 100 tisíc lidí, domácí jezdce hnali za vítězstvím
Czech Truck Prix 2016 je minulostí. Mostecký autodrom hostil evropský šampionát okruhových tahačů FIA ETRC o tomto víkendu už počtyřiadvacáté v řadě. V sobotu a v neděli našlo na nejprestižnější a nejnavštěvovanější závody v každoročním kalendáři autodromu cestu 98 500 lidí. „Přiblížili jsme se stotisícové hranici, zatím jsme ji však nepokořili. Jsme ale velmi spokojeni a děkujeme fanouškům, že se v tak hojném počtu přišli a přijeli podívat. Vytvořili skvělou atmosféru zejména domácím jezdcům, kteří se jim odvděčili skvělými výkony,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek oslaví šedesátiny
Současný ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který se narodil 6. září 1956 v Ostravě, dosáhl v lednu 2014 nástupem do čela Černínského paláce vrcholu své politické kariéry. Dlouholetý zahraničněpolitický expert ČSSD zasedá už od roku 1996 v Poslanecké sněmovně, kde byl mimo jiné čtyři roky šéfem zahraničního výboru. O jeho vládním angažmá se spekulovalo už po volbách v roce 2002, nakonec se tehdy ale na čtyři roky stal předsedou dolní parlamentní komory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Svlečen donaha. Není, čím by překvapil
Nehledejte v tom nic lechtivého. Hovořím o politicích a o tom, co vše jde na koho vytáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Obyvatelé luxusní čtvrti Paříže zuří jako nikdy. Starostka jim tam stěhuje nové „nájemníky“
Obyvatelé luxusní čtvrti Paříže jsou zděšeni. Úřady jim začaly jen několik metrů od jejich apartmánů budovat uprchlický tábor. Manželka bývalého prezidenta Sarkozyho Carla Bruni, ruští oligarchové a zahraniční diplomaté tak brzy dostanou „nové sousedy“ ze zemí Blízkého východu a Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Na území republiky probíhá mezinárodní cvičení Ample Strike
Ve dnech od 30. srpna do 20. září 2016 na území ČR probíhá mezinárodní cvičení Ample Strike 2016. Cvičení se účastní celkem 17 armád aliančních a partnerských zemí. Jeho cílem je sladění výcviku předsunutých návodčích s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek. Armáda ČR tak třetím rokem navazuje na sérii cvičení Ramstein Rover, které byly organizovány z úrovně NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kandidátní listiny do Senátu: Obvod 1 - Karlovy Vary
Kompletní přehled všech kandidátů do Senátu Parlamentu ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Sobotka by měl zvážit odstoupení z premiérského křesla
V exkluzivním rozhovoru, který poskytl Jan Veleba (SPO), se vyjádřil k řadě ožehavých témat včetně toho, proč v minulosti vstoupil do KSČ a jaký je dnes jeho postoj ke straně. Prozradil nám, proč nedůvěřuje vládě, a kriticky se obul zejména do jejích dvou nejvýznamnějších představitelů. Vzpomněl také na návštěvu kancléřky Merkelové. Hlavním tématem našeho rozhovoru byly ale volby. A nejen ty krajské, kde se on sám v Kraji Vysočina uchází o post hejtmana. Co mu vadí na Běhounkovi? Vyjádřil se také k volbě prezidenta, ale i k budoucnosti SPO a jeho působení v čele strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Naši největší soupeři ovládají krajské rozpočty
Tisková zpráva Hnutí ANO, které jde do prvních krajských voleb:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Maloobchodní tržby byly ovlivněny nižším počtem pracovních dní
Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy klesly v červenci reálně meziměsíčně o 0,2 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 5,1 %, bez očištění o 1,6 %. Vývoj tržeb byl ovlivněn také nižším počtem pracovních dní proti předchozímu roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Pípu ti narveme do zadku a mísu do huby. Brno se připravuje na pivnicovou odvetu: Z Prahy jedou posily a padají silná slova
Dnes proběhnou v Brně dvě akce. Jedna na podporu náměstka zdejšího primátora Matěje Hollana s názvem Pivem proti nenávisti, druhá bude namířena proti němu. Na sociálních sítích se už obě skupiny svolávají. Akce Pivem proti nenávisti má být odpovědí Matěje Hollana na incident, kdy byl štamgasty vykázán z hospody U Poutníka, a to spolu se šéfem zelených Matějem Stropnickým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Chovanec: Nikdy nechci být předsedou ČSSD. Jsme milimetr nad propastí
Nejen o případném předsednictví ČSSD, ale i o kvótách, migrační krizi či terorismu pohovořil s časopisem Týden ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Uvedl také to, že koaliční spolupráce mezi ČSSD a ANO se ocitla milimetr nad propastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tomáš (SZ): Zjevná faleš politických billboardů
Každá volební kampaň se připravuje dlouho dopředu. Strany si dle svých možností najímají různě drahé profesionální specialisty, kteří jim radí jak na to. Když ale takovému specialistovi řeknete, že chcete kampaň bez velkoplošné venkovní reklamy, tedy billboardů, začne protestovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Lachnit (ANO): Ke světu, ve kterém by se lépe žilo, nevede kultura sobectví a individualismu
Při slavnostní mši ve zlíchovském kostele sv. Filipa a Jakuba předal prezident Arcidiecézní charity Praha P. Stanisław Góra za přítomnosti vikáře P. Josefa Ptáčka zřizovací dekret ředitelce nově zřízené Farní charity Praha Barrandov. Této mimořádné slavnosti se zúčastnil také radní JUDr. Petr Lachnit, který přednesl krátké zamyšlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Už pošesté se v Olomouckém kraji uskuteční Železný týden, tentokrát ve westernovém stylu
Už pošesté se letos v Olomouckém kraji a po celé České republice uskuteční tradiční akce vyhlášená společností ELEKTROWIN s názvem Železný týden. Je určena ke zvýšení informovanosti veřejnosti o zpětném odběru vysloužilých spotřebičů a jejich následné ekologické recyklaci. Až dosud stačilo vysbírat čtyři kila starého elektra na obyvatele a rok. Při sčítání výsledků za letošní rok už ale čeká všechny členské státy Evropské unie hodnocení podle nových kvót, které jsou přísnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Příšerná věta, kterou kdosi skutečně pronesl o Andreji Babišovi. Teď ožívá
„Pro odboráře Pytlíka je Babiš Žid a skrblík, pro Sobotku popírač holocaustu. Babiš v sobě potřeboval najít šup kapku krve romské,“ napsal na svém facebookovém profilu americký novinář Erik Best.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
S Českými drahami si zajeďte zvláštním vlakem do údolí Ohře
Zvláštní vlak z plzeňského hlavního nádraží vypravují už po šestačtyřicáté České dráhy ve spolupráci se Střediskem volného času Radovánek. Podzimní cesta zavede zájemce do údolí Ohře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Kraj je připraven spolufinancovat opravy silnic za půldruhé miliardy korun
Jihomoravský kraj nezahálí, do 1. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) připravil další projekty rekonstrukcí silnic II. a III. třídy za více než 1,5 miliardy korun. Hejtmanství je připravené podílet se na jejich spolufinancování a uvolnit tak v budoucnu na opravy realizované do konce října přespříštího roku ze svého rozpočtu více než 130 milionů korun. Dnes (1. 9. 2016) to na svém zasedání potvrdili jihomoravští radní. Podpoře projektům z evropských peněz musí dát ještě zelenou zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Světový tisk: Merkelové zvoní umíráček. Včera dostala těžkou ránu, ze které se možná už nevzpamatuje
Zahraniční média se dnes věnují propadáku CDU ve spolkové zemi Meklenbursko – Přední Pomořansko, odkud se kancléřka Angela Merkelová v roce 1990 vydala do světa velké politiky. Křesťanské demokraty zde v zemských volbách porazila opoziční AfD a britské deníky Financial Times či Express hovoří o „ponížení Merkelové“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Český manažer: Sankce Rusku prospívají. Čím déle budou trvat, tím silnější Rusko bude
Protiruské sankce Rusku pomáhají, tvrdí český manažer Jiří Lang, který šéfuje tamní pobočce americké chemické firmy DuPont. O tom, že se podle něj Evropa zmýlila, píše server iHNed.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Nad průzkumem, který potápí Kalouska a KDU: Romský koncentrák? To Babišovi pomůže. Strašení Ruskem a Putinem už nezabírá
ROZHOVOR Podle premiéra Bohuslava Sobotky Andrej Babiš svým kontroverzním výrokem při návštěvě Varnsdorfu „překročil hranici mezi populismem a náckovstvím“. Jenže to mu podle politologa Jana Kubáčka vůbec nemusí ubrat volební preference. „Dá se očekávat, že i aféra kolem tábora v Letech může Andreji Babišovi zase pár bodů přinést. Ukazuje se, že začíná lovit ve vodách, kde donedávna lovili konvičkovci, Úsvit a teď se tam přesouvá Andrej Babiš,“ předpokládá Kubáček. Už teď trumflo ANO sociální demokraty dokonce o 11,5 procenta. K zápasu TOP 09 a lidovců o vstup do Sněmovny uvádí, že strašení Ruskem už není pro voliče klíčové téma.  
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Němci nejsou ovce, vůdkyně Angelo! Český výsměch Merkelové po volební katastrofě
Nedělní zemské volby v Meklenbursku – Předním Pomořansku, v nichž vyhrála sociální demokracie před AfD, okomentoval europoslanec Jan Zahradil (ODS) i občanský aktivista Tomáš Peszynski. CDU německé kancléřky Angely Merkelové skončila až třetí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Dvořák (KDU-ČSL): Kvalitní vzdělání pro náš kraj
Vše začíná již na základní škole. Učitelé na základních školách by měli vědět, jaké nároky mají na své žáky klást, jak se mají směřovat k dalšímu vzdělávání či profesnímu zaměření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Nehorázná drzost katarského prince
Vyjádření předsedy KSČM JUDr.Vojtěcha Filipa k požadavku Hámida bin Abdal Sáního, člena katarské královské rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ODS, KSČM a ANO budou zahajovat hlavní kampaň pro říjnové volby
ODS dnes oficiálně zahájí hlavní část kampaně před podzimními krajskými a senátními vobami. Komunisté krajskou kampaň zahájili v sobotu, nyní představí své plány do senátních voleb. V některých krajích se k nim přidá i hnutí ANO 2011, které v krajských volbách může jen získat. Před čtyřmi lety v těchto volbách nekandidovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Padesát českých policistů odjede do Maďarska pomáhat při ochraně hranic
Padesát českých policistů dnes odjede z Prahy do Maďarska pomáhat při ochraně hranic. Země požádala o pomoc v souvislosti s migrační krizí, o misi rozhodla česká vláda v červenci. Odjezdu se podle mluvčí policejního prezidia Ivany Nguyenové zúčastní policejní prezident Tomáš Tuhý a maďarský velvyslanec Tibor Petö.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Rusové mají velké srdce. Odmítám, že oni jsou ti zlí a my ti hodní. Ukrajina? Jde o suroviny. Představte si, že tak hovoří politik TOP 09
ROZHOVOR „Zlobivé dítko Topky,“ nebo „topácký rusofil“. I tak bývá onálepkováván David Josef Klíma. Bývalý starosta malého městečka Chudenice na Klatovsku, který byl „mužem číslo jedna“ po tři volební období, má vzdělání jako historik i teolog. V obsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz naznačuje, kdo bude „skokanem roku TOP 09“ a jaké problémy s tím mohou nastat. Popisuje i to, jak je nízká úroveň naší politické kultury a jak staří „vlčáci“ lpí na svých postech a nepustí mladou krev. Před (staro)novým vedením krajů jsou podle něj velké výzvy, které si mnozí ani nechtějí připustit – migrační krize, přírodní pohromy, riziko válečného konfliktu. A do toho ještě hodný Západ a zlý Východ…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zdeňková (HPP11): Cenzura v podání ANO a TOP 09. Co se veřejnost nesmí dozvědět?
Vážení čtenáři, tento text byl rozhodnutím radních ANO a TOP 09 vyřazen ze sekce “Názory zastupitelů” zářijového radničního periodika Klíč na Praze 11. Jeho vyřazení je jedním z bodů k projednání na mimořádném zastupitelstvu tento čtvrtek 8.9.2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš znovu zaútočil na vládní partnery: Nemuseli jsme podepisovat koaliční smlouvu
Ministr financí a předseda ANO Andrej Babiš trvá na tom, že reorganizace policejních útvarů byla účelová a v rozporu s koaliční smlouvou i s koncepcí policie. Řekl to novinářům po dnešním slyšení před sněmovní komisí, která změny v policii vyšetřuje. Babiš také uvedl, že si připadal jako na policii a nad některými dotazy poslanců se podivoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Franc: Jedna nabídka byla vyloučena, nepovažuji to ale za problém
Kraj se s dopravci dohodl. Zastavení autobusové dopravy od nového roku nehrozí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Prvňáčci mohou psát do sešitů od Správy Národního parku Šumava
Jedinečné sešity obdrželi prvňáčci v partnerských školách Správy Národního parku Šumava. V pondělí 5. září je novým žákům základní školy Smetanova ve Vimperku osobně předal ředitel Správy NP Šumava Pavel Hubený. V dalších třinácti školách je obdrží od svých učitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Do správní rady VZP usedne „Babišův člověk“, rozhodla vláda
Vláda dnes do správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny schválila Adama Vojtěcha, který vedl speciální pracovní skupinu pro zdravotnictví ministra financí Andreje Babiše (ANO). Naopak bývalá šéfka úřadu práce Marie Bílková, která také pracuje na ministerstvu financí, souhlas vlády nezískala. Informoval o tom Zdravotnický deník. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kvůli uprchlíkům znovu zahřmělo. Maďarský premiér Orbán si zase nebral servítky
Maďarský premiér Viktor Orbán je znám jako politik nejhlasitěji kritizující německý přístup k řešení uprchlické krize. Předseda vlády se chystá na tvrdý boj, pokud budou povinné kvóty i nadále na bruselském stole. Trvá na tom, že Maďarsko zůstane maďarské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kandidátní listiny do Senátu: Obvod 10 - Český Krumlov
Kompletní přehled všech kandidátů do Senátu Parlamentu ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zemanův kancléř Mynář prozrazuje, na co se ho ptali poslanci z policejní komise
Prezidentův kancléř Vratislav Mynář dnes vypovídal před sněmovní komisí ke sporné policejní reorganizaci jen zhruba čtvrthodinu. Po slyšení novinářům řekl, že poslanci se ho ptali na jména, která zná pouze z tisku. Důvodem kancléřova pozvání byla podle některých dřívějších informací bezpečnostní prověrka, kterou se pokusil neúspěšně získat. Podle předsedy komise Pavla Blažka (ODS) byl Mynářův výslech okrajový. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Učitelé se mohou zapojit do akademie občanského vzdělávání
Do 25. září se mohou týmy učitelů ze základních škol a nižších stupňů gymnázií přihlásit do vzdělávacího programu zaměřeného na podporu demokratické a inkluzivího školního klimatu v České a Slovenské republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Chceme postupovat co nejtransparentněji
Rekonstrukce dolní části Václavského náměstí je o výrazný krok blíže. Praha 1 podala žádost o územní rozhodnutí, které je posledním nezbytným krokem před získáním stavebního povolení. Dnes to na tiskové konferenci společně potvrdili primátorka Adriana Krnáčová, radní Jan Wolf a radní Daniel Hodek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman hostil bulharského prezidenta. Mezi čtyřma očima došlo na uprchlíky, ale i na ČEZ
Česká policie pomůže Bulharsku se zvládáním migrační krize. Po setkání s bulharským protějškem to v pondělí na Hradě řekl prezident Miloš Zeman. Bulharský prezident Rosen Plevneliev je v Česku na oficiální návštěvě. Kromě migrační krize ale došlo i na problémy, s nimiž se v Bulharsku potýká český energetický gigant ČEZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Průzkum Bisnode: Podnikatelé preferují firmy s nízkým kapitálem
Od roku 2014, kdy mohou podnikatelé založit společnost s ručením omezeným se základním kapitálem ve výši jedné koruny, popularita firem s nízkým kapitálem neustále roste. Za prvních šest měsíců letošního roku této možnosti využilo 80,4 % (10 673) nově založených společností s ručením omezeným, zatímco ve srovnatelném období loňského roku se jednalo o 75,8 % a v polovině roku 2014 o 64,3 %. To mimo jiné souvisí s poklesem zájmu o podnikání na živnostenský list a zlevnění založení firmy. Informace vyplývají z databází a výpočtů poradenské společnosti Bisnode.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman: Bulharsko brání hranice Evropy, mělo by vstoupit do Schengenu
Projev prezidenta republiky na tiskové konferenci při oficiální návštěvě bulharského prezidenta v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Mladí sociální demokraté vyzvali Babiše k odchodu z vlády
Členové a členky mládežnické politické organizace s více než šestadvacetiletou tradicí si na víkendovém sjezdu v hlavním městě zvolili nové vedení pro následující dva roky. Mladí sociální demokraté rovněž vyzvali ministra financí a předsedu hnutí ANO k podání demise kvůli jeho výrokům o holocaustu a současně podpořili návrh ČSSD k novele zákona o střetu zájmů, který je namířen proti oligarchizaci české politiky. Sjezdu se účastnil mimo jiné i předseda vlády Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj ocenil studenty za reprezentaci v celostátních soutěžích. Byli mezi nimi i dva kominíci
Poděkování za skvělou reprezentaci a blahopřání k výborným výsledkům si v pondělí 5. září odneslo z krajského úřadu 15 studentů, kteří se ve školním roce 2015 - 2016 umístili na 1., 2. a 3. místě v celostátních kolech soutěží vyhlašovaných ministerstvem školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
V USA vidíme, že finančníci ovlivňují politiku. My to musíme omezit, volá Tejc
Předseda ústavněprávního výboru Poslanecké sněmovny Jeroným Tejc (ČSSD) v pondělním Interview ČT24 popsal, v čem by omezil pravomoci prezidenta. Zastal se Andreje Babiše ve věci romského pracovního tábora v Letech. Babiš se prý omluvil, a to stačí. Pokud to nestačí premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), může Babiše okamžitě odvolat. Babiše je však třeba omezit v jeho snaze kumulovat moc...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Krajská mateřská škola dnes otevřela druhou třídu
Další třídu otevřela na začátku nového školního roku mateřinka Krajského úřadu Olomouckého kraje. Školku, která je určena dětem zaměstnanců úřadu, příspěvkových organizací Olomouckého kraje, ale i zájemcům z řad veřejnosti, bude navštěvovat celkem 34 dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vzpoura přichází. Až si Angela dupne, bude se statečností Sobotky a Babiše veta. Dokončení sebevraždy. „Zlý, nenávistný a xenofobní“ spolupracovník Klause hovoří
ROZHOVOR Bývalý europoslanec ODS a člen správní rady Institutu Václava Klause Ivo Strejček nevěří „pevnému“ postoji české vlády v odporu proti přerozdělování migrantů. „Dnešní EU je Německo. Co se odehraje v Německu, odehraje se v EU. Před evropskými summity se schází Německo, Francie a Itálie, všechno si proberou a jako hotovou věc předloží EU summitu (…) mi to připomíná ‚mnichovský‘ formát z roku 1938,“ říká Strejček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš prý opět „přikúpí“. Tentokrát v cizině
Zhruba dvě miliardy korun hodlá v průběhu následujících dvou let proinvestovat investiční fond Hartenberg Holding, který spravuje soukromé peníze místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše (ANO) a podnikatele Jozefa Janova. Upozornil na to server Hlidacipes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Nezakuckal se premiér Babiš v Salcburku, když slyšel Macronovy hrozby?
Zdánlivě by to mohla být nepatřičná otázka vzhledem k tomu, že má až příliš osobní ráz, neboť co komu z voličů do toho je, kdy premiérovi zaskočí – jenomže v tomto případě je ve veřejném zájmu to vědět.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Macron vyhrožuje nesolidárním státům "vykopnutím" ze Schengenu
Podle iDnes.cz  francouzský prezident Emmanuel Macron tvrdě zaútočil na ty státy EU, které odmítají přijímat imigranty. Pohrozil jim vyloučením ze schengenského prostoru, což by těmto státům mohlo i vyhovovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Premiéru Babišovi jde ze Šojdrové hlava šejdrem.
Kdyby si premiér Babiš přečetl o Michaele Šojdrové něco na wikipedii, nemusel z ní udělat mediální hvězdu. Navíc mu přestávám rozumět.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 17:40, zobrazit podobné
Mravokárci.
Myslím, že toto silné a trapné téma se bude prodírat mediálním prostorem, dokud ho neukončí volby.  Anebo, až paní euro-poslankyně za KDU-ČSL Šojdrová přestane mást veřejnost citovým vydíráním.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Carthago delenda est
Kartágo musí být zničeno, tímto zvoláním prý římský státník Marcus Porcius Cato zakončoval každou svou řeč, byť se týkala čehokoliv. A přesně takto v duelu o zákazu reklam na spotřebitelské úvěry působil i Marek Výborný z KDU-ČSL.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Pocheho epocha 2 - Sirotčí vojska
Pocheho bývalý asistent Petříček coby nominant na ministra zahraničních věcí je roztomilým kompromisem. Poche a kmotři stojící za ním získají natrvalo to své (nebude se tu muset ani obcházet už takhle ohýbaný služební zákon) a prezident Zeman si opět dokáže svou převahu, co současně vyhovuje Andreji Babišovi. Premiérovi, jenž místo zaminira jezdí po Evropě, aby do nitra České republiky vysílal líbivou předvolební agitaci o zadržování migrace. Do ní…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 18:41, zobrazit podobné
TOPlist