Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.857x, což odpovídá cca 201.253-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Merkelová to zvládá velice dobře, zaznělo v ČT. A ozval se Petr Robejšek
V zemských volbách v Meklenbursku-Předním Pomořansku dostala CDU Angely Merkelové tzv. na frak. Nejsilnější vládní strana tentokrát skončila až třetí. Podle všeho za tím stojí přílišná vstřícnost nejmocnější dámy EU k uprchlíkům. Změní se tedy teď v Německu něco? V pondělních Událostech, komentářích České televize o tom diskutovali analytik Petr Robejšek, novinář Markus Pape a poslanci Ondřej Benešík (KDU-ČSL) a Karel Rais (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Smrt Angely Merkelové? Více zde
Zatímco zahraniční média či političtí vůdci AfD po neúspěchu CDU v zemských volbách v Meklenbursku – Předním Pomořansku věští konec kancléřky Angely Merkelové v politice, německá média jsou opatrnější. Kancléřka prý ještě zdaleka není ze hry venku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
František Kuba: Moravskoslezský kraj v opasku Miroslava Nováka
To, že pan president Miloš Zeman je bonmotář, je dobře známo. Ale, nejedná se jen o verbální výstupy pro masmédia. Při letošním výjezdu do vísek Moravsko-slezského kraje, věnoval hejtmanovi Miroslavu Novákovi (ČSSD) kožený opasek. Není to opasek standardní, ale takový, který respektuje politikovy dispozice z aspektu BMI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Uprchlíci a islám: Pozor, vyjádřila se Helena Vondráčková!
Situace v Německu po výbuchu premiérky Merkelové v zemských volbách v Meklenbursku – Předním Pomořansku přiměla mnohé ke komentářům. Neodolala ani Helena Vondráčková. Zpěvačka, která do Německa často jezdí a našla tam i svého prvního manžela, se nyní rozpovídala o kancléřce Merkelové i problému migrace, který jí u vlastních občanů zavařil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Na náckovské nátury vstřícnost nezabírá. Matěj Hollan a jeho parťáci chystají po vyhazovu z hospody další boj proti nenávisti
Hospodský incident, během nějž byli z jedné z brněnských restaurací kvůli politické příslušnosti vyhozeni náměstek primátora Matěj Hollan a předseda zelených Matěj Stropnický, odstartoval v Brně aféru, která v pondělí nepokračovala jen ostrými diskusemi na sociálních sítích, ale došlo i k „demonstraci síly“ v ulicích města a bude mít zřejmě pokračování ve veřejných debatách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Já jsem rasista. Prostě imigranty vykopat ven. Velmi zajímavá reportáž z Dánska, kde přituhuje
Středoevropské národy (Češi, Slováci či Maďaři) jsou často dávány jako příklady těch, kteří se k uprchlíkům staví odmítavě. Na severu Evropy však také běžence nevítají zrovna s otevřenou náručí, jak dokazuje reportáž, kterou publikoval New York Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Třetina šunkových salámů nedodržela deklaraci masa z obalu
Šunkový salám není šunka – oba výrobky však spojuje použití vepřové kýty, jejíž kousky na řezu salámu vytvářejí charakteristickou mozaiku. Nejedná se o ryze českou specialitu, šunkový salám má své místo v jídelníčku Čechů, ale i Němců a Rakušanů. V laboratorních testech dTestu se ale zjistilo, že výrobci občas slibují více masa, než které ve skutečnosti nabízejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Veliký výsměch Michaelu Kocábovi a jeho prezidentským kandidátům. Podívejte
Do Kroměřížské výzvy, která v pondělí představila seznam předběžných kandidátů na příštího českého prezidenta, jež vytipovali její petenti, se strefují komentátoři napříč českými mediálním prostorem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Divoká dohra včerejší „nudy v Brně“: Klidně je možný, že Hollan je debil, ale...
Skupina zhruba padesátky neonacistů, která v pondělí v ulicích Brna „naháněla“ náměstka primátora Matěje Hollana, vzbudila na sociálních sítích pohoršení. „Klidně je možný, že je to hroznej debil. Ale i kdyby to byl největší debil na světě, žádná parta steroidovejch násilníků a recidivistů ho nemá právo zkoušet terorizovat,“ konstatoval aktivista Jan Vrobel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Troška vystoupil proti NATO
Komunistickou petici za vypsání referenda o vystoupení České republiky z NATO či zákazu případného vyslání českých vojáků na hranice s Ruskem dle dostupných informací podpořil filmový režisér Zdeněk Troška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Krvavé rvačky stovek uprchlíků. Začíná to prý být vážné
Řecko je často obviňováno z toho, že se k uprchlíkům chová příliš drsně. Jak ale ukazují včerejší události z ostrova Lesbos, ani mnozí uprchlíci se rozhodně nechovají jako slušní hosté. Včera v noci se jich několik brutálně popralo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Arabský princ plísnil Geerta Wilderse za drsné řeči proti muslimům. A dostalo se mu odpovědi
Nizozemský politik Geert Wilders, který v předvolební kampani slibuje deislamizaci země, velmi rozezlil jordánského prince a toho času vysokého komisaře OSN pro lidská práva Zeida Ra'ada Al Husseina. Ostrá kritika, kterou Hussein počastoval Wilderse během svého projevu v Hágu, se vzápětí dočkala ještě ostřejší reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Média jsou jako Rudý právo. Hillary je příšerná. S islámem se to nedá, říká známý český krajan z USA
Advokátka Klára Samková vedla rozhovor s českým exilovým spisovatelem, toho času žijícím v USA, Otou Ulčem. O islámu. Ulč mluvil o fanaticích, s nimiž se nelze domluvit. Jako právníka a jako člověka ho prý velmi popuzuje to, že muslimové nutí jiné lidi vzdát se své identity. Zmínil však také nadcházející volby v USA. Vysmál se Hillary Clintonové a americké deníky Washington Post a New York Times přirovnal ke komunistickému Rudému právu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Už se nemusím plahočit s pár kavárníky. Tomasz Peszynski sdělil, proč je teď skutečně šťastný
Aktivista z Pražského Majdanu Tomasz Peszynski se vyjádřil ke Kroměřížské výzvě, kterou zorganizoval někdejší ministr pro lidská práva Michael Kocáb. Platforma si klade za cíl najít vhodného prezidentského kandidáta pro rok 2018, který by byl schopný porazit současného prezidenta Miloše Zemana nebo nějakého jeho pokračovatele. Tento úkol se Peszynskému zdá „super“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Lidem se líbí, když ho věší, protože se tak legračně cuká... Tomáš Sokol otevřeně o procesu s Markem Dalíkem
ROZHOVOR I když bývalý spolupracovník a přítel expremiéra Mirka Topolánka Marek Dalík nastoupil do vězení za úplatkářství při sjednávání nákupu obrněných transportérů Pandur od rakouské firmy Steyr, případ nekončí. Dalík i jeho obhájce Tomáš Sokol věří, že uspějí s dovoláním, případně obnovou procesu, protože neproběhl úplně fér. „I kdyby byla pravda, co říká obžaloba, ale klient to popírá, jsem přesvědčen, že když někdo něco řekne u polívky a pak už o tom nemluví, není to žádný trestný čin,“ řekl v rozhovoru o kauze Dalík advokát Tomáš Sokol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Hrál v reorganizaci policie roli i prezident Zeman? Člen sněmovní komise odpovídá
Sněmovní komise, která se zabývá reorganizací policie z pera policejního prezidenta Tomáše Tuhého, vyslechla ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) a ministra financí Andreje Babiše (ANO). Ten trvá na tom, že reorganizace policie byla účelová. Dění v komisi v Událostech, komentářích České televize osvětlil její člen Martin Lank (Úsvit).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kandidátní listiny do Senátu: Obvod 19 - Praha 11
Kompletní přehled všech kandidátů do Senátu Parlamentu ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Červenka (Svobodní): Řecká cesta
Nejdéle zřejmě proces eroze po léta neměnného souručenství pravo/levých zavedených stran, které si před volbami jdou nekompromisně po krku, aby se po volbách „rozumně“ domluvili na další porcování daní, probíhá v Řecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kandidátní listiny do Senátu: Obvod 28 - Mělník
Kompletní přehled všech kandidátů do Senátu Parlamentu ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Sandra Mašínová jasně o Merkelové, EU a uprchlících v Německu, kde je doma. Sluníčkáři nebudou nadšení
ROZHOVOR Demonstrace a aktivismus proti kontrole imigrace se stanou méně populárními v tu chvíli, kdy lidé odhodí růžové brýle a poznají, o jak obrovský problém jde. Nedostatky migrantské integrace jsou navíc prokazatelně existujícím a dobře známým problémem. To říká dcera posledního z žijících členů antikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů Josefa Mašína Sandra, která vystudovala politické vědy se zaměřením na východní Evropu a Ruskou federaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pane Hašku, jak se jmenuje vaše mluvčí? Veselá předvolební debata z Brna
Debata s kandidáty na hejtmana Jihomoravského kraje se odehrála dnes odpoledne na serveru deníku Blesk.cz. Mimo jiné se hovořilo o dopravě v kraji či o územním plánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Faltýnek (ANO): Zatímco jsme představili kandidáta na hejtmana a slušnou kampaň, ČSSD začala podpásovkou
Kampaň ke krajským volbám v Olomouckém kraji se ještě ani pořádně nerozběhla a už má za sebou první skandál. Zatímco místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek představoval ve Smetanových sadech kandidáta na hejtmana Oto Koštu a jeho tým slovy, že nejde o tým pro krajský přebor, ale prvoligové specialisty, o kus dál se senátor Martin Tesařík, bojující o dalších šest senátorských let, dopustil faulu hodného okresního přeboru. Při oslavách 250. výročí narození slavného českého vojevůdce Josefa Václava Radeckého nepodal ruku poslanci a jednomu z vyzyvatelů ve volbách do Senátu Milanu Brázdilovi s tím, že „ruku podává jen lidem, kterých si váží“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zastupitelstvo přes slib Krnáčové neprojedná okruh ani Lítačku
Pražští zastupitelé na řádném jednání 15. září přes slib primátorky Adriany Krnáčové (ANO) neprojednají dostavbu Pražského okruhu ani problematiku karty Lítačka. Vyplývá to z dnes projednaného a zveřejněného programu. Slib dala primátorka zastupitelům ODS výměnou za to, že stáhli podpisy pod žádostí za svolání mimořádného zastupitelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Tábor v Letech očima profesora: Nebyl místem holocaustu. Smrad z prasečáku tam necítím. Někdo schválně špiní naši zemi
ROZHOVOR Údajná slova vicepremiéra Andreje Babiše o táboře v Letech u Písku způsobila poprask. Dokonce i někteří koaliční politici ho vyzývali k rezignaci. Jenže kolem zmíněného tábora se vede spor už celá desetiletí. Jedni tvrdí, že šlo o koncentrák a odehrával se tam holocaust. Jiní tvrdí opak. Na to, co se v době protektorátu v táboře Lety u Písku skutečně dělo, jsme se zeptali jednoho z nejpovolanějších historiků na dané téma, profesora Jana Rataje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vláda by měla na celoevropské úrovni vyjednat dohodu o zákazu vstupu všem džihádistům
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 9. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda ČR: Státy V4 podpořily suverenitu a územní celistvost Ukrajiny
Na společném jednání v Krynici v Polsku přijali v úterý 6. září 2016 představitelé Visegradské skupiny po jednání s premiérem Ukrajiny Volodymyrem Hrojsmanem společné prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Dvacet největších velmocí světa se sešlo v Číně. To nejzásadnější se odehrálo zcela mimo mikrofony. Odpůrci Ruska z toho prý měli pořádně protáhlé obličeje
Summit dvaceti největších ekonomik současného světa G20 se konal v čínském Chang-čou a v pondělí 5. září se dohodl na komuniké, které vyjádřilo připravenost k boji s mezinárodním terorismem a plány na zjednodušení obchodních procedur mezi zeměmi. Jako obvykle spíše deklarativně. Konkrétní diplomatickou aktivitu Ruska ve vztahu k dalším zemím na summitu a v širším kontextu analyzuje pro ParlamentníListy.cz Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Magoroviny Michala Kocába, aneb jediného schopného vynechal…
Člověk by asi nereagoval, kdyby ze všech serverů nevyskakovaly informace o jakési Kroměříšské výzvě na volbu prezidenta odlišného od stávajícího…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Julius Fučík (*23. 2. v Praze – popraven v Berlíně 8.9.1943)
V těchto dnech si připomínáme jméno hrdiny, vlastence. Julius Fučík měl být po listopadu 1989 vymazán z naší paměti. Mizí odkazy a památky na jeho hrdinství v období nacistické okupace. Ano, Fučík byl komunistou a věřil této myšlence. Tak, jako další tisíce statečných z období okupace, kteří položili své životy za svobodu své vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Benefiční koncert „Křídla motýlí“ vynesl letos 42 040 korun, výtěžek je určen pro lidi s nemocí motýlích křídel
Tento víkend s v malebné obci jižní Moravy v Dolních Dunajovicích uskutečnil 3. ročník benefičního koncertu „Křídla motýlí“, jehož výtěžek je určen pro lidi s nemocí motýlích křídel. Letos na akci dorazily i dvě pěvecké dámy ze Slovenska a to Sisa Sklovska a stálice slovenské populární hudby Marcela Laiferová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Islám je jako nacismus a komunismus, Češi poznali totalitu, tak to cítí. Mezinárodní podpora slavného vystoupení doktorky Samkové
Server FrontPageMag.com vydal komentář přispěvatele webu JihadWatch Hugha Fitzgeralda. Ten si povšiml nedávného proslovu advokátky Kláry Samkové ve sněmovně, pochválil ji a konstatoval, že s ní souhlasí celé Česko. A Samková se proti jeho slovům již stihla vymezit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Poprvé v životě jsem navštívil vyloučenou lokalitu a byl jsem šokován
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 9. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Trestní oznámení na Sobotku a Babiše kvůli půlmiliardě na imigranty. Už se chystá.
Hnutí Úsvit – Národní koalice vydalo tiskovou zprávu, ve které varuje premiéra Bohuslava Sobotku a ministra financí Andreje Babiše, že pokud nevysvětlí veřejnou zakázku na integraci 6000 imigrantů, budou muset přistoupit k trestnímu oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Exposlankyně si stěžovala ČT na ubohého Moravce. Teď dostala z Kavčích hor odpověď, nad kterou jí došla slova
Bývalá poslankyně ODS Kateřina Dostálová nedávno poslala otevřený dopis České televizi, jelikož nesouhlasila s obsazením jejích diskusních pořadů. Ten se hemžil slovy jako „idioti“, „nekreativita“, brak. A v úterý jí přišla odpověď, která ji nijak nepotěšila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Exekutorská komora pláče, že má málo – OSVČ krachují
Čteme často nářek Exekutorské komory na adresu snížení nemorálních poplatlů českých soukromých exekutorů, avšak pozastavil se někdo nad potřebami OSVČ? Vedení mnohých exekucí jsou jen dańovým podvodem exekutorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Čeká nás rozvolnění na poli STK?
V Poslanecké sněmovně v těchto dnech projednáváme novelu zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích (zákon 56/2001 Sb.). Ta řeší mj. i metodiku regulace počtu stanic v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Trump, Zeman, Fico, Le Penová, Orbán. To jsou ti špatní, zaznělo z OSN
Vysoký komisař pro OSN Zeid Ra'ad Al Hussein ostře zkritizoval ty evropské politiky, kteří se dle jeho názoru vyjadřují populisticky a demagogicky. Do výčtu „populistů, demagogů a politických fantastů“ zahrnul i českého prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Neradi trápíme příznivce Angely Merkelové. Ale toto se o ní teď píše v Německu
Debakl CDU v Meklenbursku – Předním Pomořansku stále rezonuje německými médii. Pozice kancléřky Angely Merkelové byla značně oslabena a využívají toho k její kritice mnozí další politici. Kromě Seehofera také místopředseda SPD Stegner a dále také straničtí kolegové Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Dřív jen lezli do aut, teď kradou a schválně ničí. Nová VIDEA z uprchlíky napěchovaného Calais
Hlavní silniční tepna vedoucí skrze francouzský přístav Calais k tunelu spojujícímu Francii s Velkou Británií byla včera blokována. Tentokrát však nikoli uprchlíky, ale zemědělci a řidiči kamionů. Všichni společně v rámci protestu vyzvali vládu, aby uzavřela uprchlický tábor „Džungle“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Blouznivá Merkelová. Další vývoj bude chaoticky krvavý. Ohrožení ČR, jde z toho opravdu strach. Naše země, jak ji známe, se navždy změní. Již se odpočítává. Exdiplomat varuje
ROZHOVOR Bývalý diplomat Jiří Kobza kandidující do Senátu za SPD varuje, že pokud po vypršení ultimáta ze strany Turecka migranti začnou proudit do Evropy, tak díky existenci plotů na balkánské cestě a neexistenci plotů na našich hranicích se stane ČR tranzitní zemí, kam budou zpětně vypovídáni neúspěšní žadatelé o azyl z Německa. „Myslím, že naše země má čas maximálně do jara 2017 se připravit na obranu, než dorazí první vlny migrantů. Odpočítávání již běží,“ upozorňuje Kobza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kandidátní listiny do Senátu: Obvod 31 - Ústí nad Labem
Kompletní přehled všech kandidátů do Senátu Parlamentu ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj ještě více podpoří sportování dětí a mládeže
Radní Jihomoravského kraje doporučili zastupitelstvu rozdělení přes 11,4 milionu korun na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže. A to také díky daru od Českého olympijského výboru ve výši více než 6 milionů korun. Dotace má obdržet 88 subjektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Dotaci na sport dětí a mládeže obdrží 88 subjektů
Radní Jihomoravského kraje doporučili zastupitelstvu rozdělení přes 11,4 milionu korun na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže. A to také díky daru od Českého olympijského výboru ve výši více než 6 milionů korun. Dotace má obdržet 88 subjektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
A přijedou s tou pandou i špioni? Diváci posílají moderátorku ČT do háje kvůli zvířeti z Číny
Kritiky na sociálních sítích i na webu Instory.cz se dočkala moderátorka ČT24 Světlana Witowská za rozhovor s ředitelem pražské zoo Miroslavem Bobkem. „Když neumíte dělat rozhovory, tak jděte do háje, paní redaktorko,“ vyzvali ji na serveru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Plus představuje svou vědeckou roadshow
Během září nabídne Český rozhlas Plus ve čtyřech krajských městech program plný vědeckých experimentů a nejnovějších vynálezů. Cílem je poučit a zároveň pobavit. Mladá stanice, která věnuje v českém éteru bezkonkurenčně největší prostor vědě a technice, chce přitáhnout nové posluchače v místech, kde od konce loňského roku vysílá v pásmu VKV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
V Německu podporovali nadaci, která velebí mučednickou smrt muslima
I Islámský stát má strach z atentátů. Kvůli nim nyní zakázal burky. Píše o tom server Novinky.cz. Ten mimo jiné informuje i o tom, že klient polské banky nechtěl být obsloužen židovkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Šéfové vlád zemí Visegrádské čtyřky a Ukrajiny budou jednat v Polsku
Předsedové vlád zemí visegrádské čtyřky (V4; Polsko, Česko, Slovensko, Maďarsko) budou dnes na jednání v polské Krynici především hledat společný postoj před blížícím se neformálním summitem Evropské unie v Bratislavě. Na dalším jednání, které se dnes v Polsku uskuteční během Ekonomického fóra, se k nim připojí také ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zkurvysyne, řekl prezident o Baracku Obamovi
Filipínský prezident Rodrigo Duterte si znovu nedával pozor na pusu. Tentokrát spojil slovo „zkurvysyn“ s prezidentem Spojených států Barackem Obamou. S odvoláním na agenturu AP o tom informuje server izraelského deníku Haaretz. Prezident Obama si urážku nenechal bez povšimnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Šarapatka (BPP): Změny turecké zahraniční politiky vůči Sýrii - nové metody, staré cíle
Turecký premiér potvrdil změnu vládního postoje. Při řešení syrské krize Turecko nově počítá se všemi klíčovými aktéry včetně stávajícího režimu. Z Asada se tak přes noc stal člověk, se kterým je možné usednout k jednacímu stolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš dnes navštíví bývalý romský koncentrační tábor v Letech
Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) dnes navštíví bývalý koncentrační tábor pro Romy v Letech na Písecku. Přijede sem poté, co minulý týden ve Varnsdorfu podle fotoreportéra Aktuálně.cz prohlásil, že je lež, že Lety byly koncentračním táborem. Za výrok se Babiš omluvil a slíbil také peníze na postavení památníku. Do Letů dnes vicepremiéra doprovodí ministři spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) a kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Kouda: Oskar Krejčí - ruské volby střetem dvou vln, vlastenectví a stagnace
Zkušenosti s jelcinovským obdobím a sankce činí z většiny takzvaných demokratických opozičních stran či politiků dovolávajících se Západu téměř nevolitelné celky, říká k ruským volbám politolog Oskar Krejčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Střední průmyslová škola zeměměřičská je zachráněna
Střední průmyslová škola zeměměřičská v Praze zahájila nový školní rok, přestože se ještě v minulém školním roce zvažovalo sloučení této školy s jinou střední průmyslovou školou z důvodu dlouhodobě nenaplněné kapacity a neekonomického provozu. Přes letní prázdniny se ale podařilo vyjednat pronájem části budovy nově vzniklé ScioŠkole Praha 9. Střední průmyslová škola zeměměřičská je tak zachráněna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Angelu Merkelovou prý čekají ve straně velké problémy
Matematik a publicista Marian Kechlibar se zamyslel nad volební porážkou německé kancléřky Angely Merkelové v jejím domovském kraji Meklenbursko-Přední Pomořansko. „CDU bude muset začít vážně řešit svoji politickou budoucnost,“ zmínil. Píše o tom na serveru NeviditelnýPes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Přesně před rokem Evropa otevřela hranice běžencům. Zde je rekonstrukce, jak se to stalo
Situaci rok od otevření Evropy shrnul na webu Echo24.cz komentátor Petr Holub. Jaký ďábel to posedl politiky? Zeptal se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
MHMP: Pravidelná zkouška sirén
Ve středu 7. září 2016 proběhne na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut. Na území hlavního města Prahy budou těsně před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jan A. Mařenka: Tance nad hrobem Angely Merkelové? Ne. Jen mediální trik, jak ji oživit
Jan A. Mařenka připíjí spolu s ostatními šampaňským na výprask Velké Mutti v posledních zemských volbách a mezi doušky upozorňuje na to, že je všechno jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Důchodci vybírají kontejnery, stěžovala si čtenářka Bělobrádkovi. Ten je odkázal na jejich děti
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek opět odpovídal na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz, kteří se jej tentokrát ptali na bojkot Babišových médií, migrační krizi, důchodovou krizi a dokonce i na válku v Iráku a porušování mezinárodního práva ze strany USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Česká centra: Breathless - prezentace českého skla na London Design Festival
Projekt Breathless, vytvořený ve spolupráci Českého centra Londýn, designového studia Dechem a kolektivu OKOLO, je nekonvenčním představením českého skla v rámci London Design Festival. Interaktivní instalace totiž návštěvníkům přiblíží samotný zrod skla prostřednictvím mobilní sklářské pece a živého foukání skla. Protipólem dynamického aspektu expozice bude Muzeum skla s více než 30 různými artefakty a skleněnými útvary od slavných i začínajícícjh českých designerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Zapomínáte říct, že jste to už jednou pokazili
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 9. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kolaps, planetární změny, načrtla Dana Drábová naší budoucnost. Hovořila o stěhování národů i o dostavbě Dukovan
„Častěji se budeme setkávat s povodněmi, suchem, vichřicemi, orkány. Naše životní podmínky se mění,“ vysvětlila na debatě v Liberci jaderná fyzička a komunální politička Dana Drábová. Stěhování národů bylo v minulosti a bude i v budoucnu. „Hrnou se k nám lidé nejen kvůli válečným konfliktům. Máme tu nešťastný případ Sýrie, což je obrovská humanitární katastrofa, jaká tu nebyla od druhé světové války, ale i proto, že nedokážou přežít v podmínkách, jaké mají,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Senátní kandidát, jakého jste ještě neviděli: Hubí štěnice, drsně promlouvá o podvodech cikánů, a chudým daroval pračku
ROZHOVOR Sázím na zoufalou bílou většinu, říká před volbami sběratel, herec, zakladatel Válečného muzea Sudety a podnikatel v realitách Jiří Maria Sieber (Řád národa). Mostečan, který denně jedná s dlužníky, hubí štěnice a kandiduje do senátu, si momentálně užívá nečekaných reakcí v kauze pračky, kterou se rozhodl darovat chudým. „Cikáni dostávají ročně pětatřicet na nový nábytek, tahle skončila zpeněžená v bazaru. Může sloužit někomu, kdo si toho bude vážit,“ říká k případu, za který byl dokonce udán policii. Někteří jeho tvář znají z reklam, jiní si jej vybaví třeba z pořadu Jana Krause, kde byl představen jako sběratel klystýrů. Jak snáší předvolební špínu člověk, který je ochoten postiženým splnit sen o moři?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Sněmovna s úpravami senátu schválila limity na volební výdaje
Sněmovna opětovně schválila novelu, která má zavést pro politické strany a hnutí limity na volební výdaje. Na popud senátu v ní dnes ale zpřesnila pravidla podpory volebních uskupení ze strany nekandidujících občanů, sdružení nebo firem. Novelu volebních zákonů nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Ženisté a záchranáři v rámci cvičení odstaňují následky fiktivních povodní na Moravě
V neděli 4. září začalo ve Vojenském újezdu Březina u Vyškova a ve slovenském městě Sereď mezinárodní cvičení Engineer Rescuers, kterého se účastní na pětsetpadesát českých a slovenských vojáků z 15. ženijního pluku z Bechyně a Olomouce a ženijního praporu ze Seredi s více než dvěstě kusy techniky. Námětem cvičení je koordinace a plnění úkolů při společné humanitární operaci při odstraňování následků živelní pohromy velkého rozsahu a pomoci civilnímu obyvatelstvu zasaženému touto pohromou na území České a Slovenské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Už jsme všichni zralí na psychiatrii
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 9. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Připravuje Clintonová odůvodnění prohry?
Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová se zřejmě obává hrozby možné prohry v podzimních volbách a začala hledat její případné zdůvodnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Vetřelci z jihu
Nemohl jsem uvěřit vlastním očím. Takový byl název článku na titulní straně v tištěné MfDnes. A na stránce, kde článek pokračoval, byl podtitulek: „Ti, kteří přicházejí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zeď zamilovaných, milostné dopisy a vzkazy aneb Městská divadla pražská přejí lásce
Zeď zamilovaných a milostné dopisy a vzkazy po celé Praze, to je velký projekt Městských divadel pražských, jehož hlavním jmenovatelem je nenaplněná láska. Ta totiž spojuje dvě poslední premiéry divadel ABC a Rokoko Evžena Oněgina a Strýčka Váňu. A právě tyto inscenace chtějí divadla různými způsoby divákům přiblížit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Eduard Limonov: Demokracie je nejhorší forma diktatury
Eduard Limonov , vůdce protiputinovské politické frakce Jiné Rusko, vysvětluje, proč nevidí pro Střední Asii jiné východisko, než autoritativní režim “karimovského” ražení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Islám je v Česku zakázaný, tvrdil čtenář Hermanovi. Není, odmítl ministr
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřil k otázkám čtenářů týkajícím se muslimů a islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Franc: Pomocí stipendií se pokusíme zachránit nejpotřebnější lékařské obory
Královéhradecký kraj vypíše další kolo stipendií pro mediky. Rozdá téměř pět milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Alena Vitásková a Rukojmí
Rozhovor: Drzá holka, chodící doklad o české justiční mafii; když byla odsouzena na 8,5 roku do vězení, podala okamžitě na svého soudce trestní oznámení pro zneužití pravomoci úředního činitele...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Dovolené srazily průmysl hluboko do záporu
Průmysl skončil v červenci v červených číslech, což by nebylo až takovým překvapením, ale to, že propad dosáhl 14,1 %, už nepříjemnou zprávou rozhodně je. A hezkým podíváním nejsou ani výsledky očištěné o rozdílný vliv počtu pracovních dnů. Podle nich se výroba v průmyslu tentokrát meziročně snížila o 7,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Minorita vymývá mozky majoritě. Slovník se změnil, metody zůstaly
Petr Štěpánek je rozhořčen z toho, jakým ohavným nástrojem informační totality je čtvrt století po "sametu" naše hlavní veřejnoprávní médium.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Makroekonomická mozaika - dnešní data jako ze zlého snu
Již jsme si od začátku letošního roku navykli na to, že statistické údaje o stavebnictví nám nedělají radost. Na tom se ani v červenci nic nezměnilo a stavebnictví se nevymanilo, ba naopak prohloubilo svůj dvouciferný propad. Lehkým šokem jsou však výsledky průmyslové výroby, jejíž příznivou budoucnost indikovaly zveřejňované údaje o vývoji nových zakázek, ale jejíž červencový vývoj – podle Českého statistického úřadu – těžce zasáhla vlna celozávodních dovolených, zvláště v automobilovém průmyslu, jež letos nabyla intenzivnější podoby. Výkon v průmyslu pak nedobře zasáhl i výsledky zahraničního obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Báča: Trh s ropou vstřebává další slovní intervence producentů
Ceny ropy zažily včera pořádnou jízdu. Společné prohlášení “ministrů pro ropu” z Ruska a Saúdské Arábie (SA) o spolupráci při stabilizaci trhu s ropou, k němuž došlo na pozadí konference zemí G20, poslalo ceny ropy nejprve prudce vzhůru (asi o 6 %). Následně však cena ropy poklesla takřka ke “startovacím úrovním” (asi 47 USD/barel).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Jan Mládek diskutoval s jihočeskými podnikateli o podpoře exportu
Jak podpořit podnikání v Jihočeském kraji, pomoci zdejším podnikatelům posílit export a proniknout na nové trhy? O tom diskutovalo 6. září na regionální konferenci Trade Forum v Táboře asi padesát zástupců z řad podnikatelů spolu s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem, náměstkem ministra zahraničních věcí Martinem Tlapou a dalšími odborníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Slovensko - do parlamentu nejméně s 500 členy strany?
Minimálně 500 členů by měly mít politické strany, které by chtěly kandidovat ve volbách do slovenského parlamentu. S takovým návrhem přišel předseda Národní rady SR a lídr Slovenské národní strany Andrej Danko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Opravil: Iljičovo obočí
Termín „brežněvovské obočí“ u nás v jisté éře nikomu nebylo nutné vysvětlovat. Leonid Iljič Brežněv, nejvyšší sovětský představitel, býval zde doslova televizní hvězdou číslo 1, se všemi svými vizuálními markanty. Místní disidenti mu však, přes jeho obrovskou moc, křížili plány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Obchodní bilance letos poprvé v mínusu
Dovolené nejenom „drtily“ výsledky průmyslu, ale nakonec se projevily i ve vývoji zahraničního obchodu. Deficit obchodní bilance jsme tu ještě letos skutečně neměli. Je sice spíše symbolický (1,5 mld. korun) a navíc jde na vrub výraznému propadu exportu, a tak i zde můžeme použít stejné argumenty jako v případě průmyslové výroby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Brazílie - zacílí pučisté po Dilmě také na Lulu?
Ačkoli aktuálně vládnoucí neoliberální kabinet a jeho zastánci hovoří o vítězství „demokracie“ a o triumfu „války proti korupci“, mnozí vidí spíše eskalující třídní válku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit): Vládní krok jasně splňuje znaky trestného činu
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 9. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Když se člověk utne, měl by to přiznat. Věřím, že toho pan vicepremiér bude schopen
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 9. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Stanislav Němec: Nula a osobnost
Někteří lidé trpí utkvělou představou, že rozumí úplně všemu, jsou etalonem vší moudrosti a morálky, a jako takoví mají samozřejmě nutkavou potřebu také se ke všemu vyjadřovat. Jedním z těch, kteří kdykoliv poučí kohokoli o čemkoli, je také senátor Jan Veleba. Dokáže plynně pohovořit o kůrovci na Šumavě, nebezpečí průjezdu amerického konvoje, škodlivosti protiruských sankcí, zvrhlosti skupiny Pussy Riot, či zavzpomínat na socialistické zemědělství, které nám záviděl celý svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Zeman přijme rakouského prezidentského kandidáta Hofera
Rakouský prezidentský kandidát Norbert Hofer požádal o přijetí u Miloše Zemana. Hofer by se na Pražský hrad rád podíval ještě před opakovanými volbami, které budou 2. října. Prezident Zeman mu podle informací ParlamentníchListů.cz vyhověl a Hofera, který je rovněž proti migraci, přijme příští týden. Informace pro PL potvrdil hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Homolce: Leksellův gama nůž dostal nové zářiče. Léčba bude kratší
Nemocnice Na Homolce provedla minulý týden výměnu radioaktivních zdrojů záření u Leksellova gama nože. V současnosti už probíhá kontrolní provoz za účasti pracovníků dodavatelské firmy ze Švédska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Asociace exportérů: Tři dny volna a výrazný pokles vývozu automobilů se podepsaly na exportu
Podle dnes zveřejněných čísel skončila v červenci bilance zahraničního obchodu v národním pojetí v běžných cenách schodkem 1,5 mld. Kč., přitom vloni vykázal český export přebytek 4,4 mld. Kč. Vývoz meziročně klesl o 16,5 % (na 227,4 mld. Kč). Dovoz klesl o 14,6 % (na 228,9 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Musím přiznat, že jsem vystoupení pana ministra nepochopil
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 9. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ISM: Občanské iniciativy zaslaly premiéru Sobotkovi otevřený dopis ve věci statusu Jeruzaléma
Iniciativy International Solidarity Movement (ISM, Mezinárodní hnutí solidarity) a Palestinský klub odeslaly otevřený dopis premiéru Sobotkovi ve věci statusu města Jeruzalém. Oceňuji v něm snahu MŠMT napravit dlouholeté chybné označení hlavního města Izraele ve školním atlase firmy Shokart. Upozorňují, že dosavadní označení Jeruzaléma za hlavní město Izraele bylo v rozporu jak s pozicí české zahraniční politiky, tak s mezinárodním právem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí ostře odmítá Korteho tvrzení. Babiš zákon neporušuje
Ministerstvo financí nepředložilo podle opozice kontrolní komisi Poslanecké sněmovny pravidelnou zprávu o odposleších použitých celníky. Podle TOP 09 tak vicepremiér a šéf ministerstva Andrej Babiš (ANO) porušuje zákon. Babiš kritiku odmítl, úřad podle něj postupuje stejně jako v době, kdy ministerstvo financí řídil Miroslav Kalousek (TOP 09). Poslanec TOP 09 Daniel Korte Babišovo vyjádření označil za lež, zákon podle něj začal platit až na konci Kalouskova působení v čele financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ČPP je třetí nejlepší neživotní pojišťovnou na trhu
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (ČPP) si skvěle vedla v soutěži „Nejlepší pojišťovna 2016“ vyhlašované deníkem Hospodářské noviny, když mezi všemi pojišťovnami na trhu obhájila loňské třetí místo v kategorii „Nejlepší neživotní pojišťovna“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nikdy jsem to neřekl, ale omlouvám se za to. Kalousek dělá kampaň, že neuznávám fašismus a holocaust. Andrej Babiš se ve sněmovně opravdu naštval
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se v Poslanecké sněmovně pustil do vicepremiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše za to, jak nedávno nelichotivě promluvil o koncentračním táboře v Letech. Prý si nedokáže představit, jak by mohl být Babišův výrok vytržený z kontextu. „My tento výrok pokládáme za velmi nebezpečný! ČR si totiž nezaslouží, aby ji reprezentoval člověk, který je ochoten pochvalně hovořit o nelidských praktikách Třetí říše!“ řekl Kalousek a dnes poslance žádal, aby se výroky Babiše zabývali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Sklenák (ČSSD): Naše priority na aktuální schůzi Sněmovny
S novým školním rokem začíná i další schůze Poslanecké sněmovny a i tentokrát je na programu celá řada velmi důležitých zákonů, kterými ČSSD naplňuje svůj program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Protřelý šéf novin: V ČT je seznam zakázaných lidí. Mám důkazy a je to nemravné. Úděsná úroveň. Lidí jako Petránek je málo a jsou už otrávení
ROZHOVOR Novinářská stupidita, opakující se blbosti, jazykové a vědomostní prázdno, pozitivní diskriminace. Nelichotivé hodnocení České televize z úst člověka, který prošel řadou funkcí v četných vydavatelstvích. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz se Petr Masopust zabývá mj. také indexem, tedy tzv. blacklistem v ČT. Obecně v žurnalistice podle něj chybí vzory. Země Franze Kafky nebo Ferdinanda Peroutky má minimum osobností a ty ještě nedostávají příležitosti, zato „rychlokvašky“ vyplňují média. Donedávna levicové intelektuální Právo podle něj zhlouplo. Přečtete si i o tom, co se stane, když management redakcí odezírá svým majitelům-oligarchům z úst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
A máš to, Putine: Analytici našli důkaz, že na Donbasu bojuje ruská armáda
„Mezi lety 2014 a 2015 se tisíce ruských vojáků zúčastnily vojenských operací, za které jim byly uděleny medaile,“ píše se na investigativním serveru Bellingcat. Tito vojáci byli s největší pravděpodobností oceněni za svou činnost na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pan Hollan to tam lehce kurví. Pražský hospodský se vyjádřil k situaci v Brně. Neukazujte dětem
Majitel nuselské restaurace Red Hook vystupující pod pseudonymem Zelený Škraloup se opět vyjádřil k aktuálnímu dění. Když si totiž přečetl, co se stalo náměstkovi brněnského primátora Matěji Hollanovi, vzpomněl si, jak vyhazovali z hospod jeho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ovčáček pošťouchl Kalouska a udeřil proti Arabovi, který odsoudil Zemana
Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se vyjádřil k aktuálním politickým i společenským tématům na své pravidelné tiskové konferenci. Vyjádřil se mimo jiné k aktuální kauze vepřína v Letech či k nedávné návštěvě německé kancléřky Angely Merkelové v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda ČR: Odkaz na stránky pro podporu odvykání kouření najdou Češi přímo na krabičkách cigaret
Tabák zabije až 50 % svých uživatelů. Každoročně zemře přes 5 milionů kuřáků a dalších 600 tisíc nekuřáků zemře v důsledku dýchání zplodin kuřáků. V ČR umírá na nemoci způsobené kouřením každoročně přes 15 tisíc lidí. To jsou čísla z nových webových stránek pro podporu odvykání kouření www.koureni-zabiji.cz. Stránky nabízejí především odbornou pomoc kuřákům při odvykání. Odkaz na stránky se objevuje také na obalech na krabičkách cigaret, které jsou již v prodeji. V provozu je také nová Národní linka pro odvykání kouření 800 35 00 00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kauza Nagyová, kauza Čunek... Vychází nová kniha
Moderátor a publicista Luboš Xaver Veselý vydává novou knihu s názvem Politické kauzy. Mapuje v ní jedenáct mediálně slavných českých politických kauz. Rozebírá například pád Nečasovy vlády, nákup letadel CASA nebo i poněkud choulostivou kauzu kolem exšéfa lidovců Jiřího Čunka. Přestože je publikace na pultech teprve pár dní, Xaver už chystá druhý díl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Veverka (SaS): Praha kašle na dopravní problémy Vsetínska
My, kteří žijeme v okrese Vsetín, cestujeme občas mezi Vsetínem a Valašským Meziříčím, případně až do Hranic na Moravě nebo Rožnova pod Radhoštěm. Tyto trasy vyžadují od řidiče trpělivost, opatrnost a ohleduplnost. Zejména v úseku z Jablůnky do Bystřičky, kde je cesta obzvlášť nepřehledná a nebezpečná, to platí dvojnásob. Někteří řidiči jsou k druhým nezodpovědní a doplácí na to jiní účastníci silničního provozu, ať už zraněními, či v horším případě smrtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tady TOP 09 nebude, tady taky ne, tady jen možná. Babiš posílil, vede ČSSD. Vandasovci nad pěti procenty
Agentura Phoenix research on-line provedla unikátní výzkum aktuálních voličských nálad před blížícími se krajskými volbami pro regionální Deník. Výsledky mají k dispozici rovněž ParlamentníListy.cz. Aktuální měření proběhlo ve dnech 1. 8. – 27. 8. 2016. Výsledky jsou víceméně podobně těm, které před časem uveřejnila také agentura SANEP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zase se to využije tak, že za to všechno mohou cikáni, vyjádřila se Jiřina Šiklová
Socioložka Jiřina Šiklová se pro dnešní vydání deníku Blesk vyjádřila k výroku ministra financí a vicepremiéra Andreje Babiše (ANO), který pronesl o táboru v Letech. Ten se v minulých dnech nechal slyšet, že nešlo o koncentrační tábor, ale o pracovní tábor pro Romy. Poté, co jeho slova rozbouřila politickou scénu, omluvil se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Studenti a senioři spojili síly. Startuje hodinový vnuk
Podzimní část unikátního projektu Hodinový vnuk, v němž studenti krajských středních škol a členové klubu seniorů pomáhají klientům domovů pro seniory, odstartovala včera v Bohumíně. Projekt za podpory Moravskoslezského kraje a hejtmana Miroslava Nováka připravil Spolek Počteníčko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Unikátní výstavu ze švýcarského CERN Accelerating Science chceme nabídnout nejen Jihočechům
Jedinečná expozice Accelerating Science, vytvořena Evropskou organizací pro jaderný výzkum CERN v Ženevě, bude již 21. září 2016 představena také české veřejnosti. Jediným městem v České republice, ve kterém bude výstava k vidění, jsou České Budějovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda ČR: Předsedové vlád zemí V4 se setkají v polské Krynici na okraj Ekonomického fóra
Premiér Bohuslav Sobotka se v úterý 6. září 2016 zúčastní Ekonomického fóra v polské Krynici. Na okraj fóra proběhne summit předsedů vlád zemí Visegrádské skupiny, ke kterým se následně připojí také ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nejvíc protiruský je Putin. Merkelová? Katastrofa vypadá jinak, hodnotí eurošéf KDU-ČSL
ROZHOVOR „Nejvíc protiruský je Putin, protože jeho politika dlouhodobě Rusku nic zásadního nepřináší,“ říká poslanec Ondřej Benešík (KDU-ČSL). V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjadřuje ke schůzce prezidenta Vladimira Putina a Baracka Obamy na summitu G20, izolaci Ruské federace i propadáku CSU v zemských volbách, který nepovažuje za „tak katastrofální“. Merkelová má podle Benešíka šanci zachránit kariéru. Zhodnotil i krizi v Rakousku a k opakovaným prezidentským volbám uvedl: „Kandidát za Zelené? To se omlouvám, ale šacoval bych ho tak na neomarxistu. A pan Hofer? Netvrdil bych, že je fašista, ale pravicový populista určitě. A teď co je pro Rakousko dobré? Vidím tu velkou podobnost se Spojenými státy. Svět je rozpolcený.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Volte ty, co se neposerou. Volební fantazie jede naplno
Facebooková stránka Český politický bizár nashromáždila nejrůznější billboardy a plakáty do následujících krajských a senátních voleb. A že jde někdy o vskutku kuriózní kousky, se můžete přesvědčit sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj reaguje na zvyšující se počet nakažených žloutenkou
S ohledem na pokračující situaci epidemického výskytu infekční žloutenky v Jihomoravském kraji se hejtman Michal Hašek obrátil 2. září se žádostí o kompletní informace o aktuálním vývoji na ředitele Krajské hygienické stanice v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Základní civilizační hodnota není placení daní a státní donucování
Daněmi neplatíme za civilizaci. Daně naopak ničí civilizaci. Z daní si platíme socialismus. Civilizace s daněmi nemá nic společného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci by mohli zahájit debatu o protikuřáckém zákonu
Poslanci zahájí dnes odpoledne první schůzi po letních prázdninách. V úvodním kole by se měli zabývat takzvaným protikuřáckým zákonem, jenž by zakázal zejména kouření v restauracích, barech a dalších podobných zařízeních. Rozhodnou i o podobě předlohy, která upravuje výměnu poškozených bankovek a kterou jim kvůli změně účinnosti vrátil Senát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
MF ČR: Rezort financí plní vůči Poslanecké sněmovně všechny své povinnosti
Vyjádření Ministerstva financí k nepravdivým nařčením týkající se Zprávy o použití operativně pátracích prostředků Celní správy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Americké elity připravily útok 11. září, bin Ládin je vynález USA. Řeznice Albrightová a mrtvé děti. S Clintonovou přijde globální válka. Znalec Ameriky varuje
15 LET OD 11. ZÁŘÍ Bývalý ředitel proamerického Občanského institutu Michal Semín, který se s neokonzervatismem a OI rozešel, říká, že se mu jeví jako nejpravděpodobnější scénář, jenž připouští podíl části mocenských struktur v rámci amerických elit na přípravě i provedení útoků 11. září. Vše bylo záminkou pro americké invaze, které podle něj přinesly chaos a smrt. Americká hegemonie nepřináší světu již nic pozitivního, a pokud bude zvolena Clintonová, můžeme očekávat globální válku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky podepsal deset zákonů
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v úterý dne 6. září 2016 těchto deset zákonů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM dosáhl další výrazné slevy na mobilní komunikaci
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových dosáhl vyjednáváním s dodavatelem další výrazné slevy za mobilní volání a datové služby, jde o cca 30 %. ÚZSVM tak v roce 2016 uspoří přibližně 120 000 korun a v roce 2017 přibližně 280 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Chceme vrátit politice obsah
Občanští demokraté odstartovali ostrou kampaň k podzimním krajským a senátním volbám. Ústředním zářijovým heslem bude „Strana pro ty, kteří věří ve svobodu a vlastní schopnosti."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Poslankyně Balaštíková: Hrát si u nás na integraci muslimů je hodně naivní a nebezpečné
Mám osobní zkušenost s komunitou muslimů v jejich domácím prostředí. Tam mají vše podle svých potřeb, podle své kultury. Tzv. uprchlická krize není dílem náhody, ale má konkrétní příčiny, konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Margita Balaštíková (ANO). S poslankyní a nyní jedničkou na kandidátce ANO ve Zlínském kraji jsme si povídali také o problémech regionu. Jaké řešení nabízí hnutí ANO, které jde do krajských voleb vůbec poprvé?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Hejtman Netolický - zemědělci se musí připravovat na rok 2020. Kraje jsou připraveny jim pomoci
Situace v zemědělství není růžová. Podnikatele trápí nízké výkupní ceny komodit či malý zájem o práci na polích a u zvířat, naopak velkou příležitostí jsou evropské dotace. O vzájemné spolupráci a možnostech, jak může kraj pomoci, jednali hejtman Martin Netolický a radní Václav Kroutil na pravidelném setkání se zástupci Regionální agrární komory Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Zemědělci se musí připravovat na rok 2020. Kraje jsou připraveny jim pomoci
Situace v zemědělství není růžová. Podnikatele trápí nízké výkupní ceny komodit či malý zájem o práci na polích a u zvířat, naopak velkou příležitostí jsou evropské dotace. O vzájemné spolupráci a možnostech, jak může kraj pomoci, jednali hejtman Martin Netolický a radní Václav Kroutil na pravidelném setkání se zástupci Regionální agrární komory Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jak rychle ulevit dopravě ve Vsetíně? Pomoci by mohl kruhový objezd
Kruhový objezd, který by zabránil kolonám na křížení sjezdu ze silnice I/57 a silnice I/69. Takový je recept Svobodných a Soukromníků na rychlou pomoc nejen motoristům, kteří projíždějí Vsetínem, ale také obyvatelům města, kterým hustá doprava komplikuje život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
To snad ne. Donald Trump zaútočil na orgán, který tvoří samé základy Ameriky
Republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump, který v minulosti obvinil americkou centrální banku (Federal Reserve) z toho, že úmyslně drží úrokové sazby na nízké úrovni a podporuje tím prezidenta Baracka Obamu, v pondělí prohlásil, že banka vytvořila „falešnou ekonomiku“ a že musí svou politiku nízkých sazeb změnit, informuje Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Úsvit-NK: Sobotka a Babiš mají poslední šanci vysvětlit přijetí 6000 imigrantů. Jinak podáme trestní oznámení
Minulý týden odsouhlasila česká vláda veřejnou zakázku za více než půl miliardy korun na integraci 6000 imigrantů. Koalice lže občanům, když říká, že nechce přijímat imigranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Paní Angela dostala za vyučenou, politiku však měnit nebude!
Ani po porážce své strany CDU v zemských parlamentních volbách v Meklenbursku-Předním Pomořansku, které jsou jejím domovským politickým regionem, však nechce svou proimigrační politiku měnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ÚSTR: Akce pro zájemce (nejen) o české dějiny minulého století
Ústav pro studium totalitních režimů pořádá v září několik akcí pro zájemce a zájemkyně (nejen) o české dějiny minulého století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pojďte namalovat Václava Havla, oslovili celý svět karikaturisté
Domácí i zahraniční výtvarníci kreslí českého exprezidenta Václava Havla, a to v rámci projektu Svět kreslí Havla. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Klíma (Moravané): Morava musí být obnovena!
Rozhovor s doc. Bohuslavem Klímou, kandidátem do Senátu v 55. volebním obvodu (Brno-venkov).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ASORKD: Odborné organizace vyzvaly ministra kultury k zákazu vývozu Slovanské epopeje
Vyzýváme ministra kultury Daniela Hermana k zákazu vývozu Slovanské epopeje do zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Preventivní opatření proti žloutence přijme i krajský úřad
Jihomoravský kraj reaguje na zvyšující se počet nakažených žloutenkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Pěší rota brigádního generála Františka Vávry z jihu Čech se zúčastní cvičení Ample Strike 2016
Pěší rota brigádního generála Františka Vávry z jihu Čech se zúčastní cvičení Ample Strike 2016. Nástup těchto aktivních záloh se koná v neděli 11. září 2016 v 8.30 hodin na Krajském vojenském velitelství v Českých Budějovicích v Žižkově ulici 37.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Europoslanec Zdechovský bude hovořit na dvou významných konferencích o imigraci
Český europoslanec Tomáš Zdechovský bude tento týden hovořit na dvou velmi významných zahraničních konferencích o imigraci. Ta první se uskuteční v hlavním městě Baskicka Vitorii, a ta druhá v polské Kremnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
SP ČR: Červencový pokles průmyslu - drama se nekoná
Červencová čísla průmyslové produkce vypadají poměrně dramaticky. Meziročně klesla reálně o 14,1 % a po očištění od vlivu počtu pracovních dnů o 7,6 %. Ve srovnání s červnem byla průmyslová produkce v České republice po vyloučení sezónních vlivů nižší o 9,7 %. Drama se však nekoná, na statistice se podepsalo zejména vybírání celozávodních dovolených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bída s nouzí a bude ještě hůř. Katastrofa, k pláči. Vlastimil Tlustý smetl tradiční české politiky a přednesl předpověď
ROZHOVOR „Bída s nouzí a bude ještě hůř. Takový vývoj zastaví jenom katastrofa.“ Zcela zoufalý obraz české politické scény předkládá exministr Vlastimil Tlustý v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Kromě toho, že hovoří o hodně rychlém úpadku a vymývání mozků na nejprimitivnější úrovni, smetl i předvolební snahu ČSSD. „Neumím si představit, co se odehrává ve vedení ČSSD. Abych použil klasické přirovnání, oni si ve vládě s ANO řezají vlastní větev, Babiš jim v tom velmi pomáhá a oni se z toho radují. To je na karikaturu. Opravdu strašidelné.“ K tomu všemu Babiš podle Tlustého prezentuje ČSSD „jako bandu zkorumpovaných bídáků“ čili používá strategii, která zafungovala při likvidaci ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist