Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 914x, což odpovídá cca 47.691-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Petr Žantovský: Proč se v ČT manipuluje
Podle jedné z definic uvedených v Collins English Dictionary je žurnalista osoba, jejíž profesí je žurnalistika, nebo osoba, vlastnící nějaké médium. V této dvojjedinosti je skryta jedna z hlavních záludností deformujících celý náš polistopadový mediální čas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO VTIP Hillary Clintonová sebou málem řízla. V USA je pozdvižení a kolují podivné řeči
Demokratická kandidátka na amerického prezidenta Hillary Clintonová včera opět přiživila konspirační teorie, které kolují o jejím údajném chatrném zdraví. Zkolabovala na zádušní mši za zemřelé při teroristických útocích na Světové obchodní centrum v roce 2001.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Sýkora: Všichni jsme pro. Tak proč Pražský okruh stále ještě nestojí?
Na 14.září od 17,00 hodin organizuje Občanské sdružení SOS Spořilov a Iniciativa STOP KAMIONŮM blokádu místní sídlištní komunikace Spořilovská, která není zkolaudována na zátěž těžkými kamiony a nemá EIA a která nahrazuje již roky Pražský okruh, a to formou pochodu po spojce od horního vjezdu u Senohrabské ulice směrem k dolnímu vjezdu z ulice Na Chodovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Senátní Prostřeno. Opravdu neuvěřitelné VIDEO Bělohradského se Sobotkou a Stropnickým
Kandidát do senátu na Prahu 6 Václav Bělohradský zveřejnil na svém facebookovém profilu video, v němž byl zachycen v kuchyni. Jde o předvolební kampaň, kde jej v jeho klipu podpořili i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a předseda Strany zelených Matěj Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Viktor Lošťák: Na základních školách se dějí hrozné věci. V bezpečí nejsou ani vaše děti
Byl jsem vyzván, abych napsal o zavádění poradců pro multikulturalitu na základních školách. Díky za výzvu, přimělo mne to zamyslet se trochu hlouběji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ruské volby prý může odnést premiér Medveděv. Teď si podřízl větev ještě více
Nejen Česko má před sebou volby. Za pár dní půjdou ke sněmovním volbám občané Ruské federace. Očekává se, že volby téměř nic nezmění, protože favoritem voleb je vládní strana Jednotné Rusko, která bezvýhradně podporuje prezidenta Vladimira Putina. Jeden člověk je však přece jen ohrožen – premiér Dmitrij Medveděv. Právě proti němu se obrací hněv Rusů, kteří na vlastní kůži pociťují těžkosti ruské ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
To je tryzna, nebo kabaret? S Věrou Čáslavskou se loučili Marek Eben i Gustáv Husák
V nejdůležitějším českém chrámu kultury – v Národním divadle – proběhlo v pondělí dopoledne poslední rozloučení se sedminásobnou olympijskou vítězkou a dámou, která překonala mnohá protivenství, s Věrou Čáslavskou. Úvodní slovo pronesl Marek Eben, podle něhož Čáslavská patří do síně slávy ryzího charakteru. Po něm promluvili sportovci i politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Skandál! Poslanci neplatí daně, hřímá bulvár
Zákonodárci sedící v dolní komoře Parlamentu ČR často nemají lehkou práci. Vedou dlouhé diskuse ve Sněmovně a měli by přečíst velké množství materiálu. Tyto nevýhody si však kompenzují některými výhodami. Zatímco občany zavalují daněmi a Babiš se skrze elektronickou evidenci chce postarat o to, aby se daně opravdu platily, sami zákonodárci neplatí v jídelně Sněmovny DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Lidé mají držet hubu a sloužit. Zdeněk Zbořil skloňuje konec demokracie a naznačuje: Chystá se nám nová vláda
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Za trapnou a uboze sehranou komedii považuje Zdeněk Zbořil dění kolem zpráv o nasazení odposlechů. Cílem zřejmě má být rozpad koaliční vlády a vznik nové koalice, sice pod vedením vybledlé ČSSD, ale s barvami černou a tmavě modrou. V souvislosti s výročím 11. září připomíná, že boj proti terorismu jsou tři slova, která zničila demokracii nejen v Americe. Politolog se nediví Rakušanům, že se baví o dalším možném zneužití blížícího se opakování druhého kola prezidentské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Nezávislí a Moravané - olomoucký rondel u Globusu musel schválit diletant
Nebo ten, kdo neví, kolik aut tam ve špičce musí projet. Ty kolony jsou prostě v dnešní době neuvěřitelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Velká prasárna parlamentních stran, píše bloger. V tichosti byly přijaty dvě klíčové novely...
Parlamentní strany dvěma novelami bezprecedentně posílily svoji pozici a potichu tak, před volbami v roce 2017, šly preventivně po krku neparlamentní konkurenci. Na svém blogu na serveru iDnes.cz na to upozornil František Matějka, pravicový bloger a někdejší funkcionář Strany svobodných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
SP: Nemocenské na tripartitě - zaměstnavatelé navrhují jednat o podpoře pro dlouhodobě nemocné
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) a další zaměstnavatelé při dnešní 131. Plenární schůzi Rady hospodářské a sociální dohody ČR (tripartity), jehož se mimořádně zúčastnil prezident republiky Miloš Zeman, vyjádřili ochotu jednat o problematice dlouhodobé nemocnosti, a to zejména u zaměstnanců s nižšími příjmy nebo u samoživitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Do nebe volající. Čas, aby stát konal. Divák to vidí. Zásadní článek o ČT
Míra manipulace, která se na nás line z obrazovky veřejnoprávní České televize, je neomluvitelná, píše mediální analytik a publicista Petr Žantovský. Manipulace v ČT je podle něj o to nebezpečnější, že ČT má tradičně odér jakési seriózní instituce, která by měla určovat veřejný diskurz a nejobjektivněji zobrazovat skutečnost. Žantovský přichází s návrhem řešení, jak tento stav změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Moje účast byla velmi zajímavá, prozradil Zeman po jednání tripartity
Jednání tripartity se dnes zúčastnil i prezident Miloš Zeman. „Moje účast na zasedání tripartity byla velmi zajímavá a velmi přínosná,“ řekl úvodem Zeman s tím, že by chtěl ocenit věcnou a přátelskou diskusi, která byla vedena o všech otázkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vitásková (Úsvit-NK): 11. den kampaně do Senátu – 11. 9. 2016
Průběh pracovní neděle 11. 9. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
HK: Vladimír Dlouhý - podpora obnovitelných zdrojů není černobílý problém
Hospodářská komora ČR zastává názor, že zastavení podpory obnovitelným zdrojům energie pro příští rok může ohrozit plnění evropských závazků, přinést hospodářské škody včetně ohrožení řady pracovních míst a zvýšit ceny pro spotřebitele tepla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Tripartita se neshodla na proplácení prvních tří dnů nemoci
Zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborářů se neshodli na zrušení tzv. karenční doby, tedy neproplácení nemocenské zaměstnancům v prvních třech dnech nemoci. Novinářům to po dnešním jednání tripartity řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Na jedné straně sporu stojí podle něj ČSSD a odboráři, na straně druhé koaliční partneři a zaměstnavatelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Stará čistírna je unikátní technickou památkou
U příležitosti 110. výročí zahájení provozu staré čistírny odpadních vod v Bubenči vyšla publikace Stará čistírna odpadních vod Praha - Bubeneč 1906. Knihu slavnostně pokřtila 10. září 2016 radní hl. m. Prahy Jana Plamínková, pod jejíž záštitou se akce konala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Další stížnost na Českou televizi. Pirátům se nelíbí, co provedla s předvolebními debatami
Česká pirátská strana podala stížnost k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli výběru účastníků v závěrečné superdebatě v České televizi před krajskými volbami. ČT chce do diskusního pořadu 6. října pozvat lídry politických stran zastoupených v Poslanecké sněmovně, což neodpovídá rozložení politických sil v krajích. Piráti to uvedli v tiskové zprávě. Vyjádření České televize ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Odporný komunistický zločin v severočeských Zubrnicích
Komunisté celosvětově zavraždili minimálně sto milionů lidí. Ovšem hrozné také bylo, že mrzačili duši národa a podněcovali v lidech hnusné barbarství. Při své nedělní návštěvě jsem se o tom přesvědčil v severních Čechách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Děti budou mít Na Smetance nové hřiště
Multifunkční hřiště s celoročním provozem vznikne během příštího roku na pozemku na rozhraní ulic Na Smetance a Italská. Pozemek městská část v minulosti pronajímala volejbalovému oddílu a v poslední době tu dočasně hospodařil spolek Zelená zahrada. O možnost využívat pozemek pro sportovní účely požádala radnici ředitelka ZŠ Na Smetance Hana Vítová. Smetanka je jednou z nejžádanějších inkluzivních škol v Praze, počet integrovaných dětí se zde blíží téměř pětině žactva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Česká centra: Izraelští umělci v Praze
České centrum Tel Aviv ve spolupráci s Petrohradská Kolektiv a Velvyslanectvím Státu Izrael v Praze zajistilo rezidenci tří mladých izraelských umělců, kteří budou působit v Praze během tohoto září a října v rámci projektu Petrohradská 1. 2. 3. Smyslem rezidence je představit českému publiku izraelskou tvorbu a propojit umělce z obou zemí. V úterý 6. 10. se uskuteční setkání se dvěma z nich v galerii Českých center v Rytířské 31.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Maďarský premiér Viktor Orbán není žádný slabotka!
Viktor Orbán od začátku imigrační krize stojí pevně na straně svých občanů a tvrdě bojuje proti řízené islamizaci celé Evropy. Není to prostě žádný slabotka!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nezmar (Apč): Lišák Mirek Kalousek pochopil, že volby budou referendem o uprchlících
Dnes už klasický politický pragmatik Miroslav Kalousek, postrádající jakékoliv skrupule, nastartoval předvolební kampaň opět roztomile. S cílem oslovit co nejvíce potencionálních voličů, nenechal nikoho na pochybách, že více než desatero, ctí heslo účel světí prostředky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Zděšení Jakuba Jandy nad průzkumem: Jak si Češi mohou něco takového myslet?
Zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda považuje za znepokojivé výsledky sociologického šetření, které poukazuje na to, do jaké míry veřejnost věří v dezinformace šířené prokremelskými, tzv. „alternativními“ médii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vitásková (Úsvit): Návrh zákona o přesídlení některých orgánů do Ostravy
Zákon řeší přesídlení 10 ústředních úřadů do Ostravy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Expert na extremismus Mareš: Ozbrojování lidí? Řešením jsou sousedské hlídky. Dochází k zastrašování politických soupeřů
ROZHOVOR Útok na newyorská dvojčata má hlubší kořeny a byl jen vyvrcholením dlouhodobějšího trendu džihadistického terorismu, myslí si vysokoškolský pedagog, soudní znalec z oblasti politologie a především expert na extremismus Miroslav Mareš. Ten také nepovažuje válku v Afghánistánu proti Al-Káida za zásadní politickou či strategickou chybu. K tomu pak uvádí: „Možná, že spousta džihádistů, kteří by jinak chtěli explodovat v západních metropolích, padla na frontách středovýchodních válčišť. Naopak hrozí teroristické akce od těch, kteří se z válek na Středním Východě vrátí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Sieber (ŘN): Zakázat islám v Česku
Současná právní úprava je taková, že umožňuje praktikovat všechna náboženství. Islám však není náboženství míru a pokoje. Islám je politická a státní ideologie teroru, násilí a nerovnoprávného postavení žen. Islám vyzývá k vraždám lidí, kteří nejsou muslimové a jsme každodenními svědky zločinů a vražd páchaných ve jménu islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
P.C. Roberts: 15 roků průhledné lži o 11. září
S 11. zářím 2001 se pojí řada spikleneckých teorií. Jednou z nich je i vládní torie o tom, jak hrstka Saudů přechytračila americký národní bezpečnostní stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Patent z Ceitecu MU a FN Brno lékařům napoví, jak léčit leukémie
Nová metoda, kterou vyvinuli odborníci Masarykovy univerzity (MU) a Fakultní nemocnice Brno (FN Brno), pomůže lékařům odhadnout, jak budou pacienti s chronickou lymfocytární leukémií a B-buněčnými lymfomy reagovat na nejmodernější léčbu. Je založená na měření hladiny molekul, které regulují činnost B-lymfocytů, tedy buněk imunitního systému, jež při leukémii podléhají rakovinnému bujení. Metoda je nově patentovaná v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Autodrom zažije premiéru závodů DMV, vstup je zdarma
Poprvé v historii přivítá mostecký autodrom 23. a 24. září závody poháru DMV Gran Turismo Touring Car Cup, tedy evropský okruhový seriál pro cestovní vozy i GT speciály. Diváci se mohou těšit na souboje silných a superrychlých strojů. Závody navíc mohou sledovat zdarma, vstupné se tentokrát neplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Pedagogové předávají zkušenosti z programu Amgen Teach už třetím rokem
Evropský vzdělávací program Amgen Teach má za sebou již dva roky úspěšných přednášek a vzdělávacích workshopů pro pedagogy chemie základních a středních škol. Tyto semináře organizuje Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (VŠCHT Praha) ve spolupráci s Nadací Amgen, která program financuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Tomu se říká "střelit kozla" neboli supertrapas
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Se světem to jde z kopce. Zlatý slavík se zamyslel nad politikou a islámem
Zpěvák Tomáš Klus, který v roce 2012 porazil Karla Gotta v anketě Český slavík, se pro server Blesk.cz vyjádřil nejen k dětem, k rozvodům, ale i k politice a k ženám v ní. „Strašný věci se děly vždycky a ještě se nějakou dobu podějou, než se podějou pryč," zmínil k aktuálnímu dění ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Jak jsem se stal „nežádoucí“ osobou... A nejen já
S jistou nervozitou a zájmem jsem očekával zavedení parkovacích zón a v duchu si říkal „snad mají rozum“. Bohužel, již při první návštěvě lékaře jsem dostal jasnou odpověď – nemají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): TTIP i CETA stále hrozí
I přes nedávné zprávy o tom, že se někteří politici v Evropě začali stavět proti smlouvě TTIP, není nebezpečí odvráceno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
SP: Zaměstnavatelé na tripartitě odmítli výzvu prezidenta k omezení podpory obnovitelných zdrojů energie
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) při dnešní 131. Plenární schůzi Rady hospodářské a sociální dohody ČR (tripartity), jehož se mimořádně zúčastnil prezident republiky Miloš Zeman, ocenil zaměření státního rozpočtu. Zejména zástupci SP ČR považují za rozumné vyčlenění částky na dopravu a dopravní infrastrukturu, na aplikovaný výzkum a na podporu obnovitelných zdrojů energie (OZE).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Šibenice na demonstraci nebyly proti zákonu a tečka. Chovancovu žalobu soud smetl
Žalobu ministerstva vnitra, které napadlo postup radnice Prahy 1 v případu loňské protiislámské a protiunijní demonstrace se šibenicemi, odmítl pražský městský soud. Informoval o tom web České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Podané ruce: Konference Patologické hráčství Brno 2016
Patologické hráčství je celosvětový problém. Otázky regulace hazardu řeší nejen země EU, ale Austrálie a v poslední době o zavedení regulace uvažuje i vláda USA. Konference vedená odborníky z Austrálie byla zaměřena na přenos dobré praxe v oblasti prevence, snižování škod souvisejících s patologickým hráčstvím, zodpovědného hraní a regulace hazardu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda přerušila jednání o rozpočtu. Do příštího týdne
Vláda dnes podle očekávání přerušila do 21. září jednání o státním rozpočtu na příští rok. Kabinet ještě musí dořešit dodatečné požadavky ministerstev. Na Twitteru o tom informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Návrh rozpočtu se schodkem 60 miliard korun dnes podpořili zástupci zaměstnavatelů, odborů i prezident Miloš Zeman. Materiál naopak kritizuje pravicová opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Navrhujeme předběžné zakázání plnění uzavřené smlouvy s firmou Kapsch
Antimonopolní úřad (ÚOHS) zahájil na podnět Starostů a nezávislých správní řízení ve věci pokračování správy mýtného systému s firmou Kapsch, úřad totiž shledává pochybnosti o souladu postupu ministerstva se zákonem. Pětimiliardová zakázka bude proto úřadem přezkoumávána, STAN rovněž v podnětu navrhuje předběžné zakázání plnění uzavřené smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Lékaři, sestry i státní zaměstnanci dostanou víc peněz, rozhodla vláda
Zvýšení platů přijde státní rozpočet ještě letos na 157,6 milionu korun a příští rok na 946 milionů korun.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.9.2016 v 21:36, zobrazit podobné
Sieber (ŘN): Chci změnit zákon o prokazování platby nájmu
Současná právní úprava je taková, že v případě pronájmu bytu lidem na sociálních dávkách je požadováno potvrzení vlastníka bytu, že nájemník řádně platí nájem. Pak sociálka nájemníkovi nájem doplácí. Jen pro představu, ve městě Most jsou doplatky nájmu za rok asi 86 milionů Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jsme prý na skluzavce z demokracie k oligarchii. A Bohumil Doležal má radu, jak zabrzdit
Nad rozsudkem pražského městského soudu, který ve čtvrtek odsoudil bývalé vedoucí činitele pražského magistrátu, se na serveru Svobodné fórum zamýšlí politolog Bohumil Doležal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Senát: Konference k reformě podpory pracovního uplatnění OZP
Ve čtvrtek 15. 9. 2016 na půdě Senátu koná odborná konference na téma „Reforma podpory pracovního uplatnění OZP“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Když Erdogan řádí
Z Turecka přichází další negativní zpráva. Turecká administrativa rozhodla o suspendaci, sesazení, třicítky kurdských starostů na těch územích Turecka, kde tvoří většinu kurdské obyvatelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vitásková (Úsvit-NK): Pozor! Pozor! Naléhavé upozornění!
Pozvání na kávu a na zodpovězení otázek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kos (BPP): Křižovatka na dálnici D1 „EXIT 4“ - hrozba pro Jižní Město i celý JV Prahy
Sídlištím Jižní Město, Petrovice, Horní Měcholupy a dalším obcím v okolí hrozí velká dopravní stavba, která se jejich obyvatel, na rozdíl od úseku 511 pražského dálničního okruhu, bezprostředně dotýká. Nebezpečí se jmenuje EXIT 4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Spolu pro kraj: Deset největších politických hříchů vedení Středočeského kraje
Od loňského podzimu jsou obyvatelé Středočeského kraje pod tlakem propagandistické masáže jeho současného vedení, které již osm let ovládají komunisté (KSČM) a socialisté (ČSSD). Nejen z pravidelně zasílaného měsíčníku Středočech, který naoko zdarma, ale ve skutečnosti za nemalé peníze obyvatel kraje, se valí samé „růžové“ zprávy o úžasné současnosti a velkolepých úspěších vládnoucích krajských politiků. Že by se něco nedařilo, tak o tom není ani zmínka. Přesně v duchu bývalých komunistických agitek. Skutečnost je ale samozřejmě podstatně odlišná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
NF Vítkovice Steel přijímá žádosti na finanční podporu projektů
Tak jako v předchozích letech vyzývá i v roce 2016 Nadační fond VÍTKOVICE STEEL veřejnost k zaslání žádosti k financování jejich projektů. Aktuální nabídka je určená organizacím či jednotlivcům, kteří mohou zaslat zajímavý projekt se zaměřením na aktivity dětí a seniorů v oblasti vzdělávání, zdraví, sportu, sociálních služeb nebo projektů z oblasti vědy, výzkumu či civilizačních chorob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
František Dostál: Máte na činži, a ještě zbude na medikamenty?
V roce 2013 prezidentův kancléř se mohl pochlubit platem 1 885 548 korun hrubého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor uspořádal konferenci o přeshraniční družbě s Německem. Jde to prý skvěle, jen o výuku češtiny v Německu není zájem
Částečně pod širým nebem, částečně v nově opraveném Centru pro vzdělávání a kulturu se v pondělí pod patronátem senátora Jiřího Voseckého za hnutí Starostové pro Liberecko uskutečnila výroční konference přeshraničního Programu spolupráce Česká republika – Sasko Cíl3/Ziel3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Sieber (ŘN): Změnit zákon o nedovoleném vstupu na území státu imigranty
Současná právní úprava je taková, že je trestné jen převaděčství. Pokud někdo překročí naše hranice bez dovolení a bez dokladů, není to trestný čin. Takže imigranti sem mohou přicházet a nic se jim nestane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Obhajobu senátního křesla beru jako výzvu, říká Jozef Regec
ROZHOVOR Bývalý profesionální cyklista a současný senátor Jozef Regec se hodlá o křeslo v horní parlamentní komoře opět ucházet. "Beru to jako výzvu ve sportu," řekl ParlamentnímListům.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Čeká Saúdy trest za 11. září i vyhnání ze sunnitského světa?
Ačkoli jsou petrodolary ještě stále s to předvést na mezinárodní scéně „velké divadlo“, celkový trend napovídá o úpadku tradičního saúdského postavení nejen v geopolitice, ale i na „domácím hřišti“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hreha (Apč): Lišák Mirek Kalousek pochopil, že volby budou referendem o uprchlících
Dnes už klasický politický pragmatik Miroslav Kalousek, postrádající jakékoliv skrupule, nastartoval předvolební kampaň opět roztomile. S cílem oslovit co nejvíce potencionálních voličů, nenechal nikoho na pochybách, že více než desatero, ctí heslo účel světí prostředky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): IPR Praha otevře své účetnictví veřejnosti
Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR Praha) od 15. září zveřejní na svém webu informace o veškerých svých výdajích. „Dobře fungující demokracie potřebuje důvěryhodné a transparentní instituce. Proto jsme se rozhodli naše hospodaření otevřít k nahlédnutí komukoli, kdo o to bude mít zájem,“ říká Petr Hlaváček, ředitel IPR Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Slavná herečka bojuje za uprchlíky. A nyní si připsala další zářez...
Americká herečka Angelina Jolie působí již několik let jako zvláštní velvyslankyně OSN pro uprchlíky. Ty pravidelně navštěvuje v uprchlických táborech, kde jim projevuje svoji solidaritu. Zároveň tyto okamžiky využívá k apelu na mezinárodní společenství, aby nepřihlíželo k utrpení uprchlíků se založenýma rukama a podniklo kroky k vyřešení jejich situace. Naposledy tak učinila při své návštěvě uprchlického tábora v Jordánsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
FAEI: Čtvrtá průmyslová revoluce donutí lidi se učit
Až polovinu „bílých límečků“ může o práci připravit nástup takzvaného Průmyslu 4.0. Ti ostatní se budou muset naučit nové věci a učit se je neustále. Nutnost učení se celý život však zasáhne i mnoho dalších profesí. Vzroste ale také zájem o lidi s tvůrčím myšlením. Nad nástupem a dopady Průmyslu 4.0 se v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI) zamýšlí Jan Skoták, ředitel českého centra společnosti Infosys.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
SP: Tripartita bude opět řešit ožehavé téma – karenční dobu
Zásadním bodem jednání dnešní 131. Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR (tripartity), jehož se mimořádně zúčastní prezident republiky Miloš Zeman, bude karenční doba. Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) na něm bude opětovně deklarovat své odmítavé stanovisko vůči snahám odborů přenést na zaměstnavatele opět proplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Petice: Zachraňme jedinou komunitní zahradu na Praze 2
Petice za záchranu Zelené zahrady Smetanka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijal Norberta Hofera
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v pondělí dne 12. září 2016 na Pražském hradě na jeho žádost Norberta Hofera, třetího předsedu Národní rady Rakouské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
DPP: Změny v dopravě během konání běhu „Jedenáct Prahou 11“
V neděli 18. září 2016 se uskuteční běh „Jedenáct Prahou 11“. V souvislosti s touto akcí je v době přibližně od 10.45 hodin do přibližně 13.00 hodin omezen provoz autobusů v okolí stanic metra Opatov a Háje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): V Praze se nestaví – urgentně potřebujeme nový metropolitní plán
Praha připravuje nový územní plán, který určí jak se bude rozvíjet během příštích dvaceti let. V současné době počet nových developerských projektů klesá kvůli složitosti stavebních povolení. Developeři si stěžují na zdlouhavé povolovací procesy...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Válečné letce připomenou pamětní desky
Pamětní desky československých letců, účastníků bojů 2. světové války, odhalil na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák spolu s předsedou Svazu letců ČR generálem Jiřím Kubalou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sieber (ŘN): Chci změnit devizový zákon o nákupu nemovitostí cizinci
Současná právní úprava je taková, že od roku 2011 došlo ke změně devizového zákona a devizoví cizozemci tady mohou nakupovat nemovitosti. Ono to vypadá jako normální, aby si občané zemí, které nejsou členy Evropské unie tady mohli nakupovat domy a byty, ale tím nastal velký problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Odešel od Islámského státu: Pozor, mají buňky po celém světě. Je to velmi vážné. A Turecko...
Bývalý třicetiletý bojovník Islámského státu Faraj tvrdí, že i kdyby byl Islámský stát v Sýrii poražen, jeho vliv se v celosvětovém měřítku nijak nezmenší. V exkluzivním rozhovoru pro britský deník The Independent dále podává důkazy o spolupráci mezi Islámským státem a Tureckem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Česká centra: Itálie si připomene 700. výročí narození Karla IV.
Rok 2016 se nese v duchu Karla IV., od jehož narození uplynulo v květnu 700 let. Díky spolupráci Českých center a Národní galerie v Praze vznikla výstava složená ze čtrnácti panelů rozdělených do tematických kapitol nazvaná Císař na čtyřech trůnech s podtitulem Životní pouť Karla IV. ve 14 zastaveních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky navštíví Pardubický kraj
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou navštíví ve dnech 14. - 16. září 2016 Pardubický kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Prohlášení MZV ČR k provedení jaderného testu KLDR
Ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně odsuzuje provedení jaderného testu, o kterém informovala KLDR dne 9. září 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Každá Konvičkova akce je horší a horší, říká Hynek Kmoníček. A už i od odpůrců islámu zaznívá...
Martin Konvička na sebe znovu strhl pozornost. Kadibudkou. S pomocí dobře známé místnůstky – mobilní toalety zvané toitoika – se pokusil zesměšnit islám. A tady to začíná být nebezpečné. Šéf zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček pozvedá varovný hlas, neb má za to, že každá další Konvičkova akce je horší a horší. Informují o tom pondělní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
DPP: Trvalé přemístění zastávek Terminál 3
Z důvodu optimalizace dopravní obsluhy dochází od čtvrtka 15. září 2016 (od zahájení denního provozu) k trvalému přemístění zastávek Terminál 3 pro autobusové linky číslo 100, 119, 191 a 510.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Šmejd Gustáv Husák, lumpenkavárna a burani. Michal Horáček před lidmi naplno odhalil, o co mu jde
O tom, zdali přijme „výzvu jít do prezidentských voleb“, ale také o funkci prezidenta a o českém školství hovořil v Plzni na besedě Michal Horáček. Zhodnotil bývalé české a československé prezidenty a nastínil, jak by si podle sebe představoval tento úřad, který, jak uvedl, by ani nemusel být – stačilo by, kdyby byl jen předseda vlády – ale v historii našeho národa je podle něj už nedílnou součástí. Přes minimální propagaci se akce zúčastnilo kolem třiceti lidí, kteří se rovněž dozvěděli o jeho skladatelské „řeholi“, osobních postojích a názorech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zakázaná kadibudka: Pitomoučká Krnáčová, mazat kříž hovnem, přihřátý akademik, kokůtek. Noční rozhovor s Martinem Konvičkou
„Vedení pražské radnice stojí inteligenčně přibližně za to, co normální lidé do toalet odkládají,“ uvedl v rozhovoru s šéfredaktorem Vlasteneckých novin Radkem Veličkou protiislamista Martin Konvička. Reagoval tak na zrušení včerejší demonstrace před saúdskoarabsko ambasádou. Důvodem bylo podle magistrátu hanobení náboženství, když přenosný mobilní záchod TOI TOI měl představovat muslimskou svatyni kaabu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
O čem se korektně mlčí. Jen začátek průšvihu, dodává z Německa zlé noviny Petr Schnur. A lituje, kam natlačili Českou republiku
ROZHOVOR „Zpitomělá, duchovně impotentní Evropa pod německým vůdcovstvím.“ A sankce proti Rusku? „To je skutečně výplod chorých euromozků, navíc zcela závislých na USA,“ říká historik, sociální psycholog a publicista Petr Schnur žijící v německém Hannoveru. Zamýšlí se nad hrou na eurasijské šachovnici. Upozorňuje na průsečík, který má jak pro USA, tak pro Ruskou federaci klíčový strategický význam. „Amerika do něj chce za každou cenu prorazit, a získat tak co nejvýhodnější vojensko-strategické pozice vůči Rusku a Číně s cílem zamezit uvedení do provozu tzv. Hedvábné stezky,“ uvedl Schnur, který varuje i nás: „Česká republika vsadila svým nohsledstvím na falešného koně.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nový a ještě zrůdnější byznys kolem imigrace. Afričana uspali, a když se probral, neměl ledvinu
Mezi migranty připlouvajícími do Evropy dochází často ke kriminalitě. Drobná majetková trestná činnost nebo sexuální útoky jsou již dostatečně známé a natolik frekventované, že je mírněji postižení často ani nehlásí. Nejnovější zprávy z Itálie však odhalují novou dimenzi zrůdnosti migračního byznysu. Důvěřivý migrant kolikrát do cílové destinace sice dorazí, leč bez některého ze svých orgánů vhodných pro transplantace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
FOTO Vandalové se vyřádili na hrobě Gottwalda i dalších soudruhů. Nejvíce to schytala Gusta Fučíková
Hrob Klementa Gottwalda na pražských Olšanech poničil neznámý vandal. Polil jej červenou barvou. Nyní mu hrozí až roční vězení. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Prasata, vole, kašpare. Je to vážné. Zásadní pokračování útoku na štáb České televize u konvičkovců
Doba se vulgarizuje a společnost nalézá „vzory“ ve vyšších patrech politiky. Tak reagují mediální znalci na konflikt konvičkovců s Českou televizí. Naštěstí tentokrát nedošlo na inzultace, ale jak uvádí novinářský „harcovník“ Petr Masopust, každé médium by mělo vědět, do čeho jde a na co má být připraveno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
USA a Turecko nadále přímo pomáhají islámským teroristům. Džihádisty, kteří bojovali proti Sýrii, máte v Evropě. To si uvědomte, než bude pozdě. Vyslanec Sýrie v ČR naléhavě varuje
ROZHOVOR Syrský chargé d'affaires v Praze Bašár Akbik říká, že Spojené státy i Turecko nadále prakticky pomáhají islámským teroristům. „Terorismus je transkontinentální zločin, který nekončí v naší oblasti, a tuto skutečnost ukazují poslední útoky, jež byly v několika evropských zemích spáchány džihádisty, kteří bojovali v Sýrii. Je třeba, aby si to všichni uvědomili ještě předtím, než bude pozdě.”
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V Holandsku nemají jen Wilderse. Tento předseda strany odmítl podat ruku premiérovi Izraele, zato nadšeně zdravil Erdogana
Šéf krajně pravicové a promigrační strany DENK v Nizozemsku Tunahan Kuzu vyvolal podzvižení tím, že odmítl podat ruku izraelskému premiéru Netanjahuovi. Navíc na setkání s ním měl přijít s palestinským odznáčkem na saku. Informuje o tom server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kdo propaguje družení s muslimy, je nemocný a měl by se léčit. Přinášíme ochutnávku z knihy doktorky Samkové, dočtete se ještě mnohem více
Proč považuje muslimskou ideologii za největší nebezpečí pro evropskou civilizaci, vysvětluje ve své zbrusu nové knize advokátka Klára Samková. Úryvky z knihy s názvem Proč islám nesmí do Česka poskytla ParlamentnímListům.cz. V nich se věnuje například Entropě nebo „politickým mrtvolám“, ale také vysvětluje, proč je podle ní „myšlenka na partnerství s islámem psychiatrická úchylka“. Také radí, podle jakého klíče volit a proč nám může být nakonec dobrý i senát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Radek Pokorný, Petr Hájek: Bombardování muslimské kadibudky zakázáno. Sobotka totiž na dovoz islamistů už vypsal tendr
Radek Pokorný si všímá pražských "oslav" největšího podvodu v moderních dějinách a Petr Hájek z jeho analýzy přirozeně dovozuje, že u nás na to nemáme, jen na ty "malé" předvolební - i když jsou také pěkně mastné...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Už za týden budou oceněny „NEJ“ zdravotní sestry Moravskoslezského kraje. Soutěž veřejnosti už vítěze má
Druhý ročník ankety Moravskoslezská sestra 2016, ve které vítězky vybere odborná porota, doprovázela letos i soutěž pro veřejnost. Zájemci mohli dát svůj hlas jedné ze dvanácti finalistek prostřednictvím FB profilu Moravskoslezského kraje nebo webových stránek ankety a odpovědět na soutěžní otázku: kolik bylo v krajských nemocnicích v Moravskoslezském kraji v roce 2015 hospitalizovaných pacientů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jedenácté září přišlo Americe neobyčejně vhod. Pár tisíc mrtvých byla velmi výhodná cena. Patnáct let vraždění očima Martina Kollera
ROZHOVOR Události známé jako „jedenácté září“, staré právě patnáct let, uvrhly svět do mnoha dobrodružství, z nichž se nevzpamatoval dodnes. Analytik Martin Koller nabízí čtenářům ParlamentníchListů.cz zamyšlení, co se po útocích na New York vlastně odehrává a co se případně mohlo odehrát jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Expert na terorismus doporučuje: Zřizujte sousedské hlídky, pomohl by státní rezervní sbor. Konvičku a jemu podobné nezakazovat, máme svobodu slova
ROZHOVOR Útok na newyorská „Dvojčata“ má hlubší kořeny a byl jen vyvrcholením dlouhodobějšího trendu džihádistického terorismu, myslí si vysokoškolský pedagog, a především expert na extremismus Miroslav Mareš. Ten také nepovažuje válku v Afghánistánu proti Al-Káidě za zásadní politickou či strategickou chybu. K tomu pak uvádí: „Možná, že spousta džihádistů, kteří by jinak chtěli explodovat v západních metropolích, padla na frontách středovýchodních válčišť. Naopak hrozí teroristické akce od těch, kteří se z válek na Středním východě vrátí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zneužil Facebook a Apple svého dominantního postavení? Česká firma díky ušlým ziskům přišla až o 5 miliard korun
Česká společnost GeeksHouse pracovala podle svých slov tisíce hodin na vývoji aplikace HOWGH, která by byla první svého druhu na světě. Její funkce by spočívala v integraci nejpoužívanějších komunikačních aplikací, konkrétně Facebook messenger, iMessage, Viber a WhatsApp. Aplikace byla vyvíjená v angličtině a měla se ve své první fázi zaměřit na 18 států. ParlamentníListy.cz informace získaly na tiskové konferenci, kterou jsme navštívili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jak z Cimrmana. Hillary Clintonové podtrhl cestu do Bílého domu Čech
Kandidátka na prezidentský post v Bílém domě Hillary Clintonová byla nucena zrušit svou plánovanou návštěvu Kalifornie kvůli špatnému zdravotnímu stavu. Britský Guardian uvádí, že Clintonová trpí pneumonií a její osobní lékař jí doporučil, aby odpočívala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nezmar (R2014): Lišák Mirek Kalousek pochopil, že volby budou referendem o uprchlících
Dnes už klasický politický pragmatik Miroslav Kalousek, postrádající jakékoliv skrupule, nastartoval předvolební kampaň opět roztomile. S cílem oslovit co nejvíce potencionálních voličů, nenechal nikoho na pochybách, že více než desatero, ctí heslo účel světí prostředky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Výstava Pověsti a příběhy poutních míst Šluknovska začíná na zámku Krásné Březno
V letošním roce probíhá již třetí ročník Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro s podtitulem Společenské ocenění příkladů dobré praxe. V Královéhradeckém kraji je na cenu v kategorii prezentace hodnot nominován spolek Ochránci památek pevnosti Josefov – Ravelin No. XIV, z.s., a v kategorii obnova památky, restaurování projekt Vzdělávací a kulturní centrum Broumov – revitalizace kláštera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Alenčina spanilá jízda do říše politiky
Zatímco pohádková Alenka se vydala za Bílým králíkem do říše divů, velmi reálná Alena Vitásková se rozhodla opustit svět manažerského řízení energetiky, v němž se během čtyřiceti let kariéry zabydlela, a vrhnout se aspoň na čas do vln života profesionálního politika. Vstupní branou do říše politiky má být mandát senátorky. Uchází se o něj v ostravském volebním obvodu na kandidátní listině strany Úsvit-Národní koalice. Od 1. září 2016 zahájila spanilou jízdu akcí na získávání voličů, na kterou si vzala neplacené volno ze zaměstnání s výjimkou pondělků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Michael Rada: E-MOTION je více než jen čistá mobilita
Stejně jako v původním blogu na jiném serveru, bych se rád i na nové adrese věnoval tématu E-MOTION a tím i čisté mobility, které je s ním spojená. Výraz E-MOTION, jsem vybral záměrně pro jeho dvousmyslnost. Prvním významem je Elektro mobilita, druhým pak Emoce, s ní spojené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda dokončuje návrh rozpočtu, na schůzi přijde Zeman
Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) jde do finiše s přípravou rozpočtu na příští rok. Probírat plán hospodaření státu bude na dnešní večerní schůzi, které se zúčastní i prezident Miloš Zeman. Sněmovně musí vláda návrh rozpočtu odevzdat do konce měsíce, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola se shoduje s poslanci a senátory, že provozování záchranky Armádou ČR je nešťastné řešení
Zájmy obyvatel jižních Čech jsou důležitější než předvolební boje. Pár týdnů před volbami se proto sešli jihočeští poslanci a senátoři napříč celým politickým spektrem, aby s hejtmanem Jiřím Zimolou konzultovali nejzávažnější problémy Jihočeského kraje. Programem dalšího z pravidelných jednání byla dálnice D3, zajištění letecké záchranné služby armádou, stoupající nároky státu na krajské rozpočty, změna vzdělávacího systému ve zdravotnictví a hrozba stávky řidičů autobusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vandas (DSSS): Předvolební mítinky v Ústeckém kraji
Termíny předvolebních setkání DSSS s Tomášem Vandasem v Ústeckém kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jandák: To bylo blbý zvát sem teď Merkelovou. Ať se na to už vykašle. Evropa je jako stará děvka. Babiš mluví jazykem lidu, ČSSD ne
ROZHOVOR O Sobotkovi, Babišovi i Merkelové promluvil pro ParlamentníListy.cz u sebe na jihočeské chalupě poslanec Vítězslav Jandák. Babiše pochválil a Merkelové vzkázal, že by měla odejít. „Být jí, tak už bych se na to vykašlal. Protože teď už je jen krok k tomu, že se stane směšnou figurkou,“ řekl na adresu kancléřky poslanec. Vyjádřil se i k projednávání zákona o střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Tam, kde trpěli lidé, se nesmí válet vepři, uvedl jasně Daniel Herman
Z PROFILŮ Ministr kultury za KDU-ČSL Daniel Herman se v odpovědích čtenářům serveru ParlamentníListy.cz ještě jednou vrátil k vepřínu v Letech. Ale nejen k němu. Jednoho ze čtenářů ujišťoval, že politici a duchovní pracují. Rozhodně není pravda, že by nic nedělali, jak se domnívají někteří lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Výsměch uvězněnému Marku Dalíkovi: Hyeny, napomenul advokát žurnalisty
Advokát Aleš Rozehnal se na serveru Hlídací Pes.org rozepsal o novinářském hyenismu v kauze odsouzeného lobbisty Marka Dalíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jihomoravští poskytovatelé sociálních služeb dostanou 40 milionů
Poskytovatelé sociálních služeb v Jihomoravském kraji dostanou dalších více než 40 milionů korun. Celkem 24 milionů bude z ministerstva práce a sociálních věcí, 14 milionů z Evropské unie a přes dva miliony dá kraj, řekl dnes novinářům hejtmanův náměstek zodpovědný za sociální služby Marek Šlapal (ČSSD). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Huml zpražil internet slovy o 11. září 2001. A koluje též drsný vtip o mrtvých uprchlících
Po sociálních sítích kolují často svérázné glosy světového i tuzemského dění. ParlamentníListy.cz přináší výběr těch nejaktuálnějších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Primátor Hanzel: Letos i loni jsme ušetřili celkem více než tři miliony korun
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo ve 36. týdnu uzavřeno 352 kontraktů na dodávku 278,2 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele za 151,7 milionu korun. Elektřina i zemní plynu opět zlevnily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
36. týden na ČMKBK: Ceny ročních kontraktů elektřiny i zemního plynu znovu klesly
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo ve 36. týdnu uzavřeno 352 kontraktů na dodávku 278,2 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele za 151,7 milionu korun. Elektřina i zemní plynu opět zlevnily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Čínská velvyslankyně pro PL: O mé návštěvě Zlínského kraje
Exkluzivně pro ParlamentníListy.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vyhodili nás. Úřady mají obrovský strach z alternativy. Výlet Václava Klause do Berlína
O své cestě do Německa se rozepsal exprezident Václav Klaus ve svém komentáři pro server NeviditelnýPes.cz. Účastnil se tam totiž akce spolku pro udržení právního státu a občanských svobod s projevem na téma Masová migrace a budoucnost Evropy. „Našel jsem tam vlídné, souhlasné publikum, radující se z toho, že někdo z ‚velké politiky‘ má názory, které jsou jim blízké. V Německu prý nikoho takového nemají,“ zmínil Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Dělníci na vzestupu. Chceme obnovit pořádek, řekl nám Vandas
Alespoň podle předběžných měření to vypadá, že Ústecký kraj nejenže podpoří stávajícího hejtmana Oldřicha Bubeníčka (KSČM), ale do zastupitelstva mají šanci proniknout i zástupci Dělnické strany sociální spravedlnosti. ParlamentníListy.cz se proto vypravily do tohoto regionu, aby zjistily více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČT lže! ČT lže! Přinášíme VIDEO ze včerejšího křiku naštvaných občanů na štáb z Kavčích hor. Zblízka a bez cenzury
Při včerejší demonstraci konvičkovců před saúdskoarabskou ambasádou, kterou úředníci rozpustili z důvodu hanobení náboženství, se do sporu dostala i Česká televize. Její redaktor Richard Samko schytal od účastníků akce několik drsných slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Benešovy dekrety jsou nespravedlnost, řekl Hofer před cestou do Prahy. Co mu odpoví Zeman?
Krátce po poledni dnes prezident Miloš Zeman na Pražském hradě přivítá rakouského prezidentského kandidáta Norberta Hofera kandidujícího za Svobodné. Diskutovat spolu budou především o migrační krizi, kde jsou si názorově velmi blízcí, ale možná dojde i na Benešovy dekrety. Ty totiž Hofer před cestou do Prahy odsoudil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Co s tím? Další problém s uprchlíky: Politici debatují, veřejnost se bouří
Masivní příliv uprchlíků ze zemí afrického kontinentu a Blízkého východu s sebou přináší celou řadu problémů. Jedním z nich je odlišný postoj k uzavírání sňatků nezletilých. V Německu rapidně narůstá počet sezdaných dětí. S obdobnou problematikou se potýkají také dánské úřady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmani: Ti čeští šetřili, moravští utráceli, píší noviny
Za pár týdnů tu máme krajské volby. Podle pondělní MF Dnes přišel tedy na čas na zhodnocení práce dosavadních vládců kraje. Jak si vedli? Čeští hejtmani prý šetřili, zatímco moravští utráceli. Na první pohled si tedy čeští hejtmani vedli lépe. Jenže to může také znamenat, že neuměli peníze použít na dobré projekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Ve státních lesích bude od října 2500 bodů záchrany
Takzvané body záchrany, výrazné žluté tabule s unikátním kódem o rozměrech 33x14 centimetrů, budou od října rozmístěny ve státních lesích v celé republice, a to na 2500 místech. Projekt připravily Lesy ČR ve spolupráci s Ministerstvem vnitra, konkrétně Hasičským záchranným sborem České republiky, který eviduje všechny “body záchrany“ v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Novinář Máša: Podezření, že Moskva přímo podporuje Trumpa, stojí na vodě
Novinář Pavel Máša se v dnešních Lidových novinách zamýšlí nad výsledkem prezidentských voleb v USA. „Vyhraje Kreml volby v USA?“ ptá se a dodává, že demokratku Hillary Clintonovou nemá Moskva ráda, ale kvůli republikánovi Donaldu Trumpovi se nepřetrhne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
To je kšeft! Neziskovky vypsaly konkurz na člověka, který v Česku prosadí větší práva pro homosexuály. Hlásit se můžete zde
O přípravách celonárodní kampaně na podporu zásadních změn týkajících se práv stejnopohlavních párů se na svém facebookovém profilu rozepsal český právník a ředitel organizace Otevřená společnost Czeslaw Walek. A především zmínil to, že pět neziskových organizací angažujících se v této problematice hledá koordinátora či koordinátorku komunitních aktivit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Podraz. Velké strany omezily demokracii, zlobí se aktivista a politik
Místopředseda Svobodných František Matějka se na blogu iDnes.cz rozepsal o nebezpečné záležitosti, která jaksi unikla pozornosti hlavních médií. Zavedené strany se prý pokusily zabetonovat v parlamentu a zbavit se mimoparlamentní konkurence, např. Svobodných v čele s europoslancem Petrem Machem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ten magor a alkoholik má úplně vypitej mozek, útočí Andrej Babiš na TOP 09
Ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO) nevyloučil vládu s komunisty. „Proč je ignorovat?“ ptá se ve velkém rozhovoru, který poskytl časopisu Týden. Mimo jiné se také vyjádřil k Romům a prasečáku v Letech či k hádkám ve vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Rada Evropy monitoruje vývoj v Turecku
Začátkem srpna navštívil Turecko generální tajemník Rady Evropy Thorbjorn Jagland. Setkal se s nejvyššími představiteli Turecka, kdy generálního tajemníka přijal prezident Recep Tayyip Erdogan, ministerský předseda Binali Yildirim, ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu, ministr spravedlnosti Bekir Bozdag, předseda tureckého parlamentu, Ismail Kahraman i představitelé vedoucích opozičních stran. Toto setkání se uskutečnilo několik týdnů od pokusu o státní převrat, po kterém v Turecku následovaly rozsáhlé čistky, kdybylo zatčeno více než 6000 příslušníků armády a téměř 9000 policistů bylo propuštěno ze služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Nezvládáš být rodičem? Tak ti musíme děti vzít
Na vládě neznají zákon! Podle zákona totiž za děti odpovídají rodiče. Házení odpovědnosti za nevychované a nevzdělatelné spratky na obce, města a kraje je tak úplně mimo mísu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman se setká s rakouským prezidentským kandidátem Hoferem
Prezident Miloš Zeman dnes přijme rakouského prezidentského kandidáta Norberta Hofera. Mluvit spolu budou pravděpodobně o migrační krizi, na kterou mají podobné názory. Tématem by se měly stát i blížící se opakované prezidentské volby a Hofer by se chtěl zmínit i o jaderné elektrárně Temelín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zrušte všechnu podporu pro imigranty! radí Evropě ruský nacionalista Vladimir Žirinovský. A mluví o USA v ruinách, ze kterých bude stoupat dým
EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR Všechna velká města USA a podniky, všechno bude ležet v ruinách, z nichž bude stoupat dým. U nás bude v ruinách polovina země, protože Rusko má obrovskou rozlohu. Ano, všichni budou trpět. Nač je nám to všechno dobré, když se o všem můžeme pokojně a v míru domluvit. Tak hovoří symbol ruského nacionalismu Vladimir Žirinovský v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o možné válce. Parlamentní volby v Rusku se odehrají už tuto neděli a jeho Liberálně-demokratická strana Ruska má velkou šanci v nich skončit na druhém místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Sedláček: Nadávají nám, že jsme havloidi a pravdoseři. Šiklová: Chybí osobnost jako Havel. Viewegh: Havel byl záruční list české politiky
Pátého října 2016 by se exprezident Václav Havel dožil osmdesátých narozenin. I z toho důvodu byl založen spolek VH80, který si klade za cíl připomenout myšlenky, životní postoje a hodnoty, jež prezident zastával. Spolek nyní přinesl na facebookových stránkách videa s ekonomem Tomášem Sedláčkem, socioložkou Jiřinou Šiklovou a spisovatelem Michalem Vieweghem, kteří řekli, proč nám dnes exprezident tak chybí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Vydrží dohoda o Sýrii hodiny, dny (nebo snad i týdny)?
Není jasné, proč by mělo Rusko se svými strategickými partnery přistupovat na dohodu s USA, jejíž životnost se může počítat na hodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Norbert Hofer se sešel se Zemanem. A zatímco byl v Praze, doma mu odsunuli volby
Rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka oznámil, že druhé kolo prezidentských voleb se odkládá. Původně se mělo odehrát 2. října, ale nedojde k tomu. Druhé kolo voleb se zopakuje buď 27. listopadu, nebo 4. prosince. Důvodem odkladu je snaha ujistit se, že tentokrát nevyvstanou žádné těžkosti kolem korespondenčních hlasů. Budou vytištěny nové volební lístky a nové obálky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Za Lužánky fotbal a hokej patří a já doufám, že i za pomoci kraje již brzy uvidíme světlo na konci tunelu, říká Radek Rabušic
ROZHOVOR „Za Zbrojovku jsem Za Lužánkami nastoupil téměř ve dvou stech utkáních a přesvědčil jsem se na vlastní kůži, že Lužánky jsou fenomén. A politická reprezentace, která dopustila dnešní stav, je pro mne z hlediska podpory sportu hodnocená za 5. Věřím, že po Švancarově benefici si všichni uvědomili, že Za Lužánky fotbal a hokej patří,“ doufá kandidát do zastupitelstva Radek Rabušic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Nová strašidla…
Někdy kolem mé maturity v temných časech totality jsem viděl italský povídkový film „Nová strašidla“, který podle tehdejších cenzorů zřejmě „nastavoval nemilosrdné zrcadlo zahnívající západní společnosti“, takže ho pustili do československé distribuce. Film mě velmi zaujal, protože podle mého názoru poukazoval na řadu strašidel, která jsem viděl kolem sebe v reálném socialismu, který nahradil socialismus s lidskou tváří tak důkladně, že to už snad ani nebyl socialismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Primátor Zlína Adámek (STAN): Mých výhrad k prezidentovi přibývá
O spojení čtyř stran STAN, NI, Zvuk12 se Zlínským hnutím nezávislých a prioritách koalice jsme si povídali s jejím lídrem Miroslav Adámek (STAN). Co by chtěl změnit? Výtky má ale nejen k řízení kraje, nýbrž i k prezidentovi. Jaké?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Čeští policisté odjeli pomáhat na hranici Makedonie a Řecka
Pomáhat v Makedonii při střežení zelené hranice s Řeckem dnes odjelo 40 českých policistů. V pořadí již pátý kontingent bude v balkánské zemi do konce října, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Stát zaplatil 338 milionů za nespolehlivý systém, upozorňuje NKÚ. Babišův resort odpovídá
Programové financování, které slouží k přidělení peněz ze státního rozpočtu na stanovené cíle, v ČR podle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) selhává. Výdaje se nevyhodnocují, ale jen evidují. Informační systémy o investicích a dotacích státu jsou navíc nekompletní a nespolehlivé, mezi roky 2009 až 2015 za ně přitom stát zaplatil více než 338 milionů korun. Bližší informace přináší ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Neradi to říkáme, ale Evropě hrozí další otřes. Jiný, než o kterých se u nás mluví
Přes 340 000 Katalánců se v neděli zúčastnilo demonstrací za podporu nezávislosti Katalánska. Mimo Barcelonu se demonstrace odehrály ve čtyřech dalších městech. Organizátoři akce demonstraci naplánovali úmyslně na katalánský národní den „La Diada Nacional de Catalunya“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
PRO JIŽNÍ ČECHY: Když jde o létání, vedení kraje v tom lítá
Na 60 miliónů korun přišla Jihočeský kraj nová základna Letecké záchranné služby na letišti v Plané. Sloužila pouhý rok a půl. Od Nového roku 2017 bude leteckou záchrannou službu provozovat armáda, která ji přesune na letiště v Bechyni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
MZV odsuzuje provokativní akci skupiny M. Konvičky před velvyslanectvím Saúdské Arábie
Ministerstvo zahraničních věcí České republiky je hluboce znepokojeno dnešní provokativní akcí zorganizovanou skupinou „Iniciativa Martina Konvičky“ před velvyslanectvím Království Saúdské Arábie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Dny zrady, na které nezapomínáme!!
V těchto dnech si připomínáme tragické zářijové události roku 1938. Německé hrozby směrem k Československu (ČSR) se neustále stupňovaly. Sudetoněmecká strana (SdP) získala v komunálních volbách 89,5% „německých“ hlasů. Sudetští Němci nastoupili cestu spolupráce s Hitlerem, s jediným cílem, rozbít ČSR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Veleúspěšný český spisovatel Vlastimil Vondruška pokřtil nový román. Podepisoval se tak dlouho, až ho bolela ruka
Na kontě má přes milion prodaných knih a teď k nim přibudou další. Jeden z nejoblíbenějších autorů českých knihoven Vlastimil Vondruška pokřtil na zámku v Ostrově knihu Jáchymovští démoni. Už samotný křest potvrdil, že o zbrusu novou historickou detektivku bude zájem, a to jak mezi českými, tak německými čtenáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Sýrie: Vše je prý úplně jinak, než se nám tvrdí
Britský novinář Neil Clark vyvrací největší lži, které podle jeho názoru kolují o syrském konfliktu na Západě. Mimo jiné rozporuje tvrzení, že hlavním viníkem konfliktu je syrský prezident Bašár Asad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Pan Sobotka, to je sympatický člověk, uhranul „milé krajany“ Bernd Posselt. A padlo mnohem více, třeba od TOP 09
Habsburkové a Evropská unie, naděje v mladé generaci. To mj. rezonovalo v závěrečném odpoledni prvního Komunálního kongresu Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Čechách, který se uskutečnil v Plzni. Svůj příspěvek přednesla poslankyně Nina Nováková (TOP 09), členka výboru pro vědu, vzdělání, mládež a tělovýchovu a podvýboru pro lidská práva. S obsažným projevem s dlouhými historickými konsekvencemi poté vystoupil mluvčí krajanského sdružení Berndt Posselt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Všem (mým) ženám!
Dovolte, abych vám představil politiku. Politika je něco, co si zprivatizovali muži, aby vládli ženám. Je to prostě tak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Poledník: Boj o základy civilizace v předvečer velkého svátku
Téměř každý z nás navštívil nějaký horský vrchol, na němž byl umístěn větší či menší kříž. Jak u nás, tak po celém křesťanském světě jsou takto symbolicky povyšovány kříže - co nejblíže nebeským výšinám. Upomínají na Vykupitele všech lidí žijících na všechny strany v okolních údolích a současně upomínají i na Stvořitele vší nádhery, jež se našemu zraku z této výšiny otevírá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Kterak „Chytrý Honza“ 9,95 milionu státu ušetřil
S velkou mediální pompou před pár dny slavnostně předal předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka, ministr kultury Daniel Herman, jako zástupci státu, klíče od znovu vydražené budovy THEMOS řediteli ND Janu Burianovi. Jan Burian, na základě pověření Vlády České republiky, v květnu 2016 uspěl v dražbě a získal budovu po 26 letech zpět do majetku státu. Co tomu všemu předcházelo, o tom se tolik nemluví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Obyvatel přibylo, klesl počet zemřelých
Obyvatel České republiky v prvním pololetí přibylo. Jejich počet narostl o 11 023. K poslednímu červnu na 10 564 866.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nová generace: Příští krajská radnice ovládne silnice
Co bude s jihočeskými silnicemi po příštích volbách?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kniha perel o fungování Vladimira Putina: Nevídaně zajímavé informace
„Když byl Sergej Šojgu v roce 2012 jmenován ruským ministrem obrany, prezident Vladimir Putin mu udělil jednu cenou radu: ‚Jestli chceš pochopit Ameriku, začni sledovat seriál House of Cards‘,“ píše americký New York Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Merkelová, brexit a EU: Obsáhle promlouvá expremiér Petr Nečas
ROZHOVOR Turecko jednoznačně musí zůstat členem NATO. ParlamentnímListům.cz to i v reakci na nedávný pokus o puč proti prezidentu Erdoganovi řekl bývalý český premiér a pedagog Centra transatlantických studií vysoké školy CEVRO Institut Petr Nečas. Debata směřovala také k pozici Německa v rámci budoucí podoby EU nebo ke kontroverzním aktivitám Martina Konvičky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Michal Kobza: Ďáblové s tváří anděla
V Bakalonovinách mne zaujal článek, který informoval české čtenáře o skutečnosti, „že česká minimální mzda je jedna z nejnižších v Evropské unii“. Hospodářské noviny pod taktovkou miliardáře Bakaly dále uvádí: „Víc peněz než Češi berou Slováci, Chorvati či Estonci“. Po přečtení textu musel člověk neznalý poměrů uronit doslova slzu. Bakala je vlastně český filantrop s pojistkou amerického pasu, vydavatel a sponzor řady společenských akcí, knihovny Václava Havla a má starosti o výši životní úrovně obyčejných lidí. Na veřejnosti se o něm smí říkat pouze krásné věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Chceme podporovat aktivní chovatele, nikoli zavírání chovů
Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes v Praze jednal s eurokomisařem pro zemědělství a rozvoj venkova Philem Hoganem o evropském balíčku na pomoc producentům mléka a vepřového masa, o zjednodušení pravidel Společné zemědělské politiky (SZP) a přípravě na ukončení systému kvót na výrobu cukru v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Pozvánky Slezské univerzity na tento týden
Do Brna, Prahy, Ostravy, Krnova, Hradce králové, Blatné a dokonce do německého Pasova (pod názvem Opavská škola!) Vás zvou aktuální pozvánky na akce Slezské univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nápravník (BPP): Zdravotní sestry - malý krok správným směrem
Základy problému byly před rokem 2004, kdy se projevily ambice některých pseudoodborníků a lobby zástupců VOŠ a VŠ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Fed a ECB spouští studenou sprchu
Konec uplynulého týdne přinesl na trhy rychlou změnu počasí. Jako kdyby se investoři chtěli všeho zbavit. Akcie v USA propadly o 2,5 %, ropa o 4 % a výnosy dluhopisů vzrostly v USA i v Německu přibližně o 8 bps. Výnos německého desetiletého bundu se tak poprvé od července dostal do kladných vod. Co se vlastně stalo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Otázka týdne z VZP XVII.
Kdy se musí přejít od dětského lékaře k praktickému lékaři pro dospělé? Synovi bude 18 let, ale u své paní doktorky prý ještě může zůstat. Moje lékařka nové pacienty nebere. Pomůže nám pojišťovna s hledáním nového lékaře?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ruští demokraté se nikdy nesjednotí, naříká Alexej Navalnyj
Známý ruský opoziční lídr Alexej Navalnyj na své internetové stránce zveřejnil „veřejnou prosbu“, ve které se obrací na demokratické strany Jablko, Parnas a Otevřené Rusko. Volby, které se v Rusku uskuteční již v neděli 18. září, jsou podle Navalného zorganizovány tak, aby skončily pro demokraty neúspěšně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Szczyrbová (kandidátka ND): Patnáct let od "Dvojčat". Výsledek? Katastrofa pro spořádané občany!
V neděli 11. 9. 2016 si mnoho lidí připomnělo události, které se odehrály ve Spojených státech amerických před patnácti lety. Šlo o údajné teroristické útoky. Já si ale dnes kladu otázku, jaký dopad tyto "útoky" mají na spořádané občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist