Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.480x, což odpovídá cca 233.760-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vladimír Franta: „Koho volíš, dobytku?“. Rekapitulace volebních hesel a slibů
Ohlédněme se za některými volebními sliby, vzpomeňme na jisté volební výroky, zkusme je konfrontovat se současností. Nebo je srovnat také se světovou praxí. Není to sice primární, ale zamysleme se rovněž nad údělem důchodců, kteří teprve včera byli mladí…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rozdejte nám zbraně! Už toho bylo fakt moc. Voják Jaroslav Štefec toho má dost
Podle vojáka Jaroslava Štefce je čas začít tlačit na naši slavnou vládu a zejména na našeho charizmatického a rázného pana premiéra, aby si laskavě uvědomili povinnosti vůči obranyschopnosti naší země a bezpečnosti nás, jejích obyvatel, které jim plynou z ústavy a zákonů ČR. Uvedl to alespoň na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ukrajina zakáže dovoz knih z Ruska
Vicepremiér Ukrajiny Vjačeslav Kirilenko prohlásil, že ukrajinská Nejvyšší rada již do konce roku přijme zákon o zákazu dovozu knih s „protiukrajinskou tematikou“ z Ruské federace, informuje ruský server Pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Šmrha (KDU-ČSL): Chtějí dokončit Pražský okruh? Jen podle svého
Dne 8. 9. 2016 proběhlo mimořádné jednání zastupitelstva MČ Praha 11, svolané na žádost 17 zastupitelů (Hnutí pro Prahu 11, KDU-ČSL, Piráti, bezpartijní). Původně mělo především projednat neúnosnou situaci v obecním zpravodaji Klíč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hlas z Izraele: Češi, pozor. Váš Zeman má pravdu
Příliv uprchlíků je nutné zastavit. Islámská radikalizace se nemusí vyhnout ani Česku. To uvedl v posledním vydání časopisu Téma židovský rabín David Bohbot, který je bývalým členem izraelských ozbrojených sil. V současné době žije v Praze a dělá konzultanta české policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky se zúčastní prezentace knihy o F. Mitterrandovi
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní v úterý dne 13. září 2016 v sídle Jazzové sekce prezentace knihy Milana Syručka pod názvem „François Mitterrand: Růže pro prezidenta. Osudy velkého muže na pozadí dějin Francie“. Tato akce se koná v rámci oslav 100. výročí narození Françoise Mitterranda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Naboural. Pil, nepil? Pil. Trapas poslance ČSSD
Sociálnědemokratický poslanec Štěpán Stupčuk řídil opilý. K tomu, že v únoru způsobil pod vlivem alkoholu dopravní nehodu, se přiznal až v minulých dnech. Krátce po havárii totiž tvrdil policistům, že neřídil. Odmítl však dechovou zkoušku. Píše o tom deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Dálnice v úseku Úsilné-Borek bude hotova na podzim příštího roku
Práce na stavbě dálnice D3 rychle postupují a úsek v oblasti Úsilné-Borek by měl být hotov podle plánu. Přesvědčil se o tom hejtman Jiří Zimola, který místo stavby navštívil. Práce od loňského roku rychle pokročily i přes to, že nejde o jednoduchou akci. Na téměř čtyřkilometrovém úseku je mimoúrovňová křižovatka a jedenáct mostních konstrukcí, přičemž most přes Kyselou vodu je se svými dvě stě metry nejdelším mostem stavby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Šokující obvinění z Respektu: BIS chrání Pavla Béma
Redaktor týdeníku Respekt Jaroslav Spurný se rozepsal o vztazích mezi Bezpečnostní informační službou a bývalým primátorem Pavlem Bémem. Toho společně s podnikatelem Romanem Janouškem totiž tajná služba brání. Důvody jsou však neznámé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
"Budu jako obvykle trochu provokativní." Zeman promluvil v Jazzové sekci. Přišel i Babiš
Jazzová sekce opět po čase hostila prezidenta Miloše Zemana, který tam v úterý zavítal na představení knihy o francouzském prezidentovi Francoisi Mitterrandovi. „Bezesporu byl velkou osobností a dal své zemi tvář, která v paměti Francie nadále zůstává,“ řekl na setkání Zeman. Křtu knihy se zúčastnil i první vicepremiér Andrej Babiš, který po celou dobu čile a v dobrém rozmaru konverzoval s účastníky akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Milan Kohout ohlásil kandidaturu na Hrad. A přinesl něco, co nepotěší Schwarzenberga a Babiše
KOHOUTA DO KOUTA Performer Milan Kohout se vrátil k události z minulého týdne, kdy ministr financí Andrej Babiš o táboru v Letech prohlásil, že nebyl koncentračním, ale jen pracovním. Snesla se na něho za to kritika z řad politiků i veřejných osobností. Nyní se k nim přidal i Kohout, který Babišovi odhaluje historii tábora v Letech, se kterou má co do činění i rodina Karla Schwarzenberga. Zcela závěrem také oznamuje svou kandidaturu na prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Němeček: Systém vzdělávání je jeden z důvodů odchodu absolventů za hranice
Projev na 49. schůzi sněmovny 13. září 2016 k Vládnímu návrh zákona, kterým se mění zákon o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Antonín Rašek: Jetřebismus znovu na scéně?
Každá doba má své až příslovečné znaky a příznaky. Kdysi před víc než půlstoletím kdosi napsal, že stejně jako z doby kamenné nacházíme kamenné nástroje, z padesátých let po nás ve vykopávkách zůstanou mnohostranně využitelné sklenice od hořčice, zteřelé pršiplástě zvané šusťáky a galoše označované jako šedý mor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Na rozvoj Královéhradeckého kraje šlo z Evropy dvaatřicet miliard korun
Celkem 32 miliard korun „přiteklo“ do Královéhradeckého kraje díky evropským strukturálním fondům. Částka je za celé evropské programovací období 2007 – 2013, kdy jednotlivé operační programy dobíhaly až do letošního roku. Na své vlastní projekty a projekty příspěvkových organizací získal Královéhradecký kraj a jeho příspěvkové organizace 5 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Jsem rád, že investujeme do objektů pro poskytování sociálních služeb
Domov pro osoby se zdravotním postižením v Horním Benešově na Bruntálsku navštívil poslanec Ladislav Velebný. Prohlédl si tam celé objekty a pozdravil se s klienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Rusko: Začíná boj o Kreml. Už teď. Je zde nový projekt
Nad tím, zda volbami do ruské Státní dumy začíná další boj o směřování federace, se na webu Literarky.cz zamyslel komentátor Mirko Raduševič. „O boji lze mluvit podle několika symptomů. Jedním z nich je známka toho, že opozice vedená bývalým šéfem Gazpromu Chodorkovským se právě nyní již pustila do boje o prezidentství, přestože se volby konají až v roce 2018,“ zmiňuje úvodem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Největší letošní mínus na běžném účtu
Podle očekávání se na červencových výsledcích vnější bilance ČR podepsala pokračující dividendová sezóna a běžný účet platební bilance tak skončil v deficitu překračujícím 30 mld. korun. Tentokrát na dividendách odplynulo do zahraničí podle údajů ČNB okolo 38 mld. korun. Když k tomu připočteme slabý výsledek zahraničního obchodu v červenci, tak to snad ani lépe dopadnout nemohlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Angelo, to nezvládneme. Islám sem nepatří. Je to zlé. Německem otřásá chystaná kniha
Katja Schneidt je političkou z Hesenska za SPD a zároveň dobrovolnicí, která pomáhá uprchlíkům. Nyní o svých zkušenostech napsala knihu „Wir schaffen das nicht“. Už samotný název knihy napovídá o tom, že kancléřce Angele Merkelové se příliš líbit nebude. Více informací přináší německý deník Die Welt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Tohle nikdo nečekal. Vladimír Dlouhý žasne nad hospodářskými výsledky brexitu
Podrobnější obraz o ekonomických dopadech brexitu budeme mít až koncem tohoto roku, první odhady však dle prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého ukazují na mnohem menší negativní důsledky, než se čekalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Čáslavská, udavač Filip, Schwarzenberg a tábor v Letech, uprchlíci. Promlouvá hlasitý Jan Šinágl
„Babiš je zvyklý myslet a jednat věcně, logicky, nazývat věci pravými jmény. Lety ukazují, jak sociálně citlivá je romská otázka... Mimochodem je zajímavé, že se pracovní tábor Lety v souvislosti s rodinou Karla Schwarzenberga moc nepřipomíná. Doporučuji k tématu knihu Bouře,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz antikomunistický aktivista a publicista Jan Šinágl, jenž se mimo jiné svěřil i s tím, co si myslí o českých komunistech. „Oficiální komunisté se stali živým skanzenem pro pobavení mnohých,“ tvrdí například.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Noviny: Karel Schwarzenberg rozjel v Rakousku kampaň proti Norbertu Hoferovi
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se nesmí setkat s kandidátem rakouských Svobodných Norbertem Hoferem. Toho přitom včera přijal samotný prezident Česka Miloš Zeman. Důvody zákazu uvádí dnešní MF Dnes. Ta mimo jiné píše také o tom, co proti Hoferovi přichystal čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kandidát do Senátu Koller: Zle matičko zle, sudeťáci zde
Rozhodně nesouhlasím s podlézavým protinárodním chováním některých českých politiků ve vztahu k sudetoněmeckému Landsmanschaftu a uvádím důvody tohoto názoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Z Rakouska: Norbert Hofer sílí. Nepořádek. Lidé se bojí Turků. Plán na spojení s Čechy. A další fakta
ROZHOVOR „Rakousko se od nás v mentalitě ani byrokracii zásadně neliší a pod lesklým povrchem se skrývá pěkný nepořádek,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz matematik a publicista Marian Kechlibar provozující web Kechlibar.net, kde avizuje nejnovější text pod názvem Binec jak v Rakousku. O případném spojenectví Rakouska se zeměmi V4, které byly svého času součástí c.k. mocnářství, uvádí: „Habsburské soustátí původně vzniklo na obranu proti Turkům, v čemž bylo velmi úspěšné. Dokázalo je odrazit, ač války trvaly několik set let. Je možné, že v tomto ohledu se bude historie opakovat, i když tentokrát asi půjde spíše o širší střet civilizací.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Clintonová mohla být otrávena, prohlásil po jejím kolapsu uznávaný lékař
O otrávení demokratické kandidátky na prezidentku USA Hillary Clintonové začal spekulovat uznávaný americký patolog Bennet Omalu. Po jejím nedělním kolapsu na pietním shromáždění v New Yorku doporučil volebnímu štábu, aby nechal prověřit krev Clintonové na přítomnost jedů. Píše o tom Washington Post na svém webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
STAN: Ministerstvo se mýlí, obce a města na okraji hlavního města nesmějí být vyňaty z hlukového mapování
Ministerstvo pro místní rozvoj rozeslalo do mezirezortního připomínkového řízení návrh vyhlášky, podle kterého se v řadě obcí a měst na okraji Prahy do budoucna nepočítá s prováděním hlukového mapování. Středočeští Starostové a nezávislí s podobou návrhu nesouhlasí a budou trvat na jeho úpravě, která zahrne právě území samospráv na okraji hlavního města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Pražský dopravní podnik hlásí krátkodobé výluky v provozu v druhé půlce září
Informace o změnách v dopravě – krátkodobé výluky v provozu MHD od 15. září:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Odbory: Požadujeme v řetězcích vyšší nárůst mezd než kdykoli předtím
Nejméně 1,5násobek nejnižší zaručené mzdy stanovené nařízením vlády pro jednotlivé pracovní pozice v obchodě požaduje v připravované kolektivní smlouvě vyššího stupně (KSVS) Odborový svaz pracovníků obchodu (OSPO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj snížil své zadlužení o sedmdesát procent, naopak zvýšil podíl investic
Královéhradecký kraj je ve velmi dobré ekonomické kondici. Za poslední roky se podařilo snížit zadlužení kraje až o 70 procent. Naopak se až stoprocentně navýšil podíl financí v rozpočtu, který je určen na investice. Krajští zastupitelé pak dnes schválili návrh rozpočtu na rok 2017, který je sestaven jako přebytkový ve výši 262,5 milionu korun. Tento přebytek chce kraj použít na další snížení úvěrového zatížení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): ANO má šest členů vlády a kolik jich tu sedí? Ani jeden!
Projev na 49. schůzi sněmovny 13. září 2016 k bodu Informace předsedy vlády o skutečném postoji k migraci a k dohodě Evropské unie s Tureckem:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Národní divadlo Moravskoslezské: Josef v novém a ještě zářivějším plášti se vrací
Na četná přání malých i velkých diváků se muzikál Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť vrací na jeviště Divadla Jiřího Myrona. A není to obyčejný návrat! Obnovená premiéra nabízí několik zajímavých novinek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Pan premiér asi bude brzy točit reklamu "Turek do každé rodiny"
Projev na 49. schůzi sněmovny 13. září 2016 k bodu Informace předsedy vlády o skutečném postoji k migraci a k dohodě Evropské unie s Tureckem:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Radek John dnes musel udělat něco, co nechtěl. Zde je FOTO
Bývalý ministr vnitra Radek John se dnes omluvil exministrovi vnitra Ivanu Langerovi za výroky, které v rozhovoru s Johnem uveřejnil server ParlamentníListy.cz. Rozhovor byl uveřejněn 20. listopadu 2013, Langer podal žalobu na ochranu osobnosti o osm měsíců později.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zlepšit sebeobranu. To řekl Viktor Orbán do očí předsedovi Evropské rady
Imigrační politika Evropské unie se má zaměřit na „sebeobranu“. Tvrdí to alespoň maďarský premiér Viktor Orbán. Naléhal tak i na předsedu Evropské rady Donalda Tuska, s nímž se dnes sešel. Informuje o tom agentura ČTK s odvoláním na maďarskou tiskovou agenturu MTI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Cílek: Lidí je hrozně moc, bojím se. Uprchlíci? Hrozí mnohem víc. Ti, kdo nemají rádi Rusko, mě sežerou. Nicméně...
ROZHOVOR V souvislosti s klimatickými hrozbami a dalšími možnými migračními vlnami upozorňuje geolog a klimatolog Václav Cílek na nejpravděpodobnější místa, odkud budou proudit do Evropy noví uprchlíci. Zamýšlí se nad tím, zda v důsledku toho, kolik ruských vojáků položilo životy na našem území, nemají Rusové nárok na kus České republiky, podobně jako mají Kurdové nárok na kousek Německa nebo Alžířané na kousek Francie. Neříká to proto, že by to chtěl podporovat, ale ví, že historie funguje v měřítku, které je mnohem delší, než je měřítko našich životů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Studenti, kteří nastupují na SŠ či VŠ, se mohou snadno stát neplatiči
Je to poměrně časté nedopatření, ze kterého mohou pramenit zbytečné nepříjemnosti. Nejčastěji se týká studentů, kteří od nového školního roku nastupují na střední nebo na vysokou školu. Ti totiž vesměs očekávají, že škola jejich studium oznámí zdravotní pojišťovně a za ně tedy bude nadále platit pojištění stát. Jenže ne všechny školy to dělají. A není to ani jejich povinnost. Oznamovací povinnost má podle zákona sám pojištěnec. Studenti by se proto měli přesvědčit, zda škola pojišťovně jejich nástup skutečně oznámila. V opačném případě se mohou nevědomky zařadit mezi neplatiče. Ten, kdo se již zaregistroval na portál Moje VZP, si vše může ověřit pohodlně on-line z domova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Martin Konvička: Brno, Staromák, Teplice a Kadibudka - přenesení války na území nepřítele
Psal jsem v poslední době strašně málo, spíš jsem se pokoušel konat. Skoro po každém veřejném vysvětlení jsem si sliboval, že bude vysvětlující blog, jenže z toho vždy sešlo v přípravách na další aktivity. A tak nabízím jeden souhrnný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Budování průmyslové zóny Solnice – Kvasiny úspěšně ukončeno, a to i účetně
Projekt první etapy budování průmyslové zóny Solnice – Kvasiny byl úspěšně ukončen, a to bez jakéhokoliv porušení rozpočtové kázně. Tak zní výsledek závěrečné zprávy projektu, který shrnuje i celkové financování první etapy. Ta se začala budovat na základě vládního usnesení z roku 2005. Celkové náklady na vybudování první etapy průmyslové zóny činily 1,38 miliardy korun, z toho dotace ze státního rozpočtu činila 75 procent. Královéhradecký kraj se na financování podílel 346 miliony korun, město Solnice pak 7 miliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Sobotka pod palbou: Kde máte ministry. Arogantně jste odešel. Proč máme projednávat to, co chce Dienstbier...
Premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) zkritizovali i předsedové poslaneckých klubů ODS a TOP 09 Zbyněk Stanjura a František Laudát. Oba se obuli i do hnutí ANO, jehož poslanec Zdeněk Soukup tento bod navrhl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jste hloupí. Pohřbíte to. Jen ať Hofer zlobí. Profesor Krejčí se dnes opravdu nasmál
ROZHOVOR Visegrád plus? Nereálné, ale i tato myšlenka může pozlobit. „Je třeba kalné vody pročistit,“ říká profesor Oskar Krejčí, který se dobře bavil označením „Moskevská pětka“. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se věnuje také souvislostem mezi rakouskými Svobodnými a AfD: „Je to terč, na který se hází bláto. Oni nejsou tak zlí, jako liberálové jsou hloupí. Oni je vytvořili. Jsou to protestní strany, které reagují na neschopnost liberálů reagovat na změny ve společnosti,“ říká Krejčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Štětina (Úsvit-NK): Za nikoho nikdy nelobbuji, nikdo mě nepřesvědčí, nikdo mě neuplatí
Projev na 49. schůzi sněmovny 13. září 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hovorka (KDU-ČSL): Dovolím si pochybovat, že dochází k nějaké nápravě
Projev na 49. schůzi sněmovny 13. září 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Takto se je to s uprchlíky v ČR. Informuje premiér Sobotka
Než se dostal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ke slovu v Poslanecké sněmovně, aby přednesl zprávu o stavu migrační krize, předcházela tomu humorná situace. Byť byl bod nazván zprávou předsedy vlády, chtěli jej předstihnout někteří poslanci. Sobotka se však nedal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
U divokých koní v Milovicích vyrůstají dvě vyhlídky pro návštěvníky
Dvě vyhlídkové plošiny začali včera stavět dělníci na okraji rezervace v bývalém vojenském prostoru Milovice. Se stavbou by měli být hotovi během dneška. Po certifikaci a kontrole by se měly vyhlídky pro veřejnost otevřít zhruba do čtrnácti dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Efektivně zorganizované běloruské volby
Podle Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, která dohlížela na průběh nedělních parlamentních voleb v Bělorusku, byly volby "efektivně zorganizované". Zaznamenány ale prý byly mnohé systémové chyby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kostřica (TOP 09): Mně to hlava nebere. Tem zákon je naprosto absurdní
Projev na 49. schůzi sněmovny 13. září 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Na Krymu se prý děje něco nekalého. Souvisí to s volbami v Rusku
Na Krymu nutí státní zaměstnance k účasti v nadcházejících volbách do Státní dumy Ruské federace. Svobodnou Evropu o tom informovaly lidskoprávní organizace, ke kterým se dostalo mnoho dopisů se stížnostmi od obyvatel ostrova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Téma společné evropské obrany získalo širokou podporu
Komentář předsedy vlády k posílení obranné spolupráce v EU a související německo-francouzské iniciativě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ztrácím důvěru v mocenské složky. Advokát promluvil k případu Šlachta a vytáhl k němu velkou kauzu z minulosti
ROZHOVOR Ať si do zastupitelstev rovnou sednou policisté, pak nemusíme vůbec chodit k volbám, říká v souvislosti s kriminalizací politických rozhodnutí advokát Jaroslav Ortman. V souvislosti s nepravomocným odsuzujícím rozsudkem nad bývalými pražskými primátory Bohuslavem Svobodou a Tomášem Hudečkem prohlásil, že už to zachází hodně daleko. „To směřuje ke státu, kde bude vládnout policie,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz známý advokát, který byl v devadesátých letech poslancem. A poukázal na to, že prominentní bývalý policista Robert Šlachta se dnes dopouští stejného jednání, za které byli vazebně stíhání exposlanci ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Prokeš: Udělejte konec s odkladištěm problémových cikánů a sociálně nepřizpůsobivých. Tak zní přání bydlících
Za tři týdny se otevřou volební místnosti a občané budou rozhodovat o složení zastupitelstev krajů a jedné třetiny Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Homolce a Středočeský kraj uzavřely dohodu o spolupráci
Dnes bylo podepsáno memorandum o vzájemné spolupráci mezi Nemocnicí Na Homolce a Středočeským krajem. Svým podpisem platnost memoranda potvrdil za nemocnici ředitel Ivan Oliva a za Středočeský kraj hejtman Miloš Petera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Lank (Úsvit): Vláda by měla vyhlásit seznam nebezpečných zemí
Projev na 49. schůzi sněmovny 13. září 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Fakulta stavební ČVUT představí olympijský model dráhy a bezlopatkovou odvalovací turbínu
Fakulta stavební Českého vysokého učení technického v Praze se představí na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH 2016 ve dnech 20. až 24. září 2016 v PVA EXPO Praha v Letňanech. Návštěvnici si na expozici vyzkouší principy, které stojí za unikátními výzkumnými počiny na půdě největší fakulty ČVUT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Minuta demokracie: Zákon, který všichni chceme. Ale nesmí se týkat i nás
Jeden z nejsledovanějších zákonů tohoto roku čeká rozhodující hlasování poslanců. Je zde reálná šance na omezení střetu zájmů u politiků a veřejných činitelů nebo alespoň jeho zprůhlednění. Najdou poslanci shodu na silném a účinném zákonu? Nebo neprojde, protože ho sice všichni chtějí, ale nechtějí, aby se týkal právě jich?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice obhájila systém řízení kvality
Zavedení systému řízení kvality podle norem ISO už není výsadou pouze strojírenských podniků, jak tomu v České republice bývalo v období před 20 lety. V současnosti je trendem také u zdravotnických zařízení. V uplynulých týdnech jej například úspěšně obhájila Nemocnice Strakonice, a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Čas dekretů nových?
Možná jde opět o jednu z jeho „vzdoroaktivit“, které se dějí, a Zeman ví, že bude zase chvíli středem pozornosti, ...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu podepsal memorandum o spolupráci se strojními fakultami
Představitelé tří významných strojírenských fakult z VUT v Brně, ČVUT v Praze a VŠB-TU Ostrava podepsali se Svazem průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) memorandum o vzájemné spolupráci při přípravě projektu H2020: Teaming s dlouhodobým cílem vybudovat „Středoevropské centrum excelence pro strojní inženýrství“. Memorandum o vzájemné spolupráci podepsal viceprezident SP ČR František Chaloupecký, generální ředitelka SP ČR Dagmar Kuchtová, děkan FSI VUT Jaroslav Katolický, děkan FS ČVUT prof. Michael Valášek a děkan FS VŠB-TUO doc. Ivo Hlavatý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Fico nemá důvod utíkat
„Nemám kam utíkat a ani nemám důvod utíkat,“ řekl dnes v pořadu „V politice“ slovenské zpravodajské televizní stanice „TA3“ předseda vlády Robert Fico. Podle jeho vyjádření je každý politik nahraditelný, i on sám. Dodal ovšem, že chce připravit Směr na další parlamentní volby v roce 2020 a chce je vyhrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Česká velvyslankyně v Sýrii Eva Filipi, která neutekla a zůstala, informuje o dění na místě
Když vypukl konflikt v Sýrii, takřka všechny země postupně stahovaly své diplomaty. Česká velvyslankyně Eva Filipi jako jedna z mála zůstala v Damašku, kde vedle České republiky zastupuje i zájmy Spojených států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sobotka odmítl plán Norberta Hofera. Kalousek přizvukoval, utrousil cosi o Putinovi
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl vytváření unií v Evropské unii. O posílení střední Evropy v Evropské unii v pondělí mluvili prezident Miloš Zeman s rakouským prezidentským kandidátem Norbertem Hoferem. Sobotka to uvedl v prohlášení, které vydal v reakci na výroky lucemburského ministra zahraničí Jeana Asselborna, který požaduje vyloučení Maďarska z EU kvůli jeho přístupu k migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pozor: George Soros přednesl nové návrhy, co má EU dělat s uprchlíky. Je to vážné
Světově známý filantrop, politický aktivista a miliardář George Soros se na webu Project-Syndicate.org vyjádřil k migrační krizi. A přišel se sedmi kroky, jak ji může Evropská unie zvládnout. Tím prvním je přijmout velké množství uprchlíků přímo z uprchlických táborů. A zabezpečit hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Jsme region, kde si vážíme našich rodičů a prarodičů
Kontaktní místo pro seniory – Senior Point - bylo otevřeno v úterý 13. září 2016 v Boskovicích v prostorách Městského úřadu. Symbolicky jej otevřeli spolu s představiteli města hejtman Michal Hašek a jeho náměstek Roman Celý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
František Kašpárek: Princip Pandořiny skříňky
15 let od útoků na Světové obchodní centrum. Nová fakta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Praha nebude jednat o okruhu, jen o Lítačce. Podle Krnáčové je vina na straně Trojkoalice
Pražští zastupitelé budou na čtvrteční schůzi diskutovat o kartě na městskou hromadnou dopravu s názvem Lítačka, jejíž projednání slíbila primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Naopak dostavba Pražského okruhu se i přes slib daný opozičnímu klubu ODS na program nedostal. Na dotaz ČTK to po dnešním jednání rady řekla primátorka. ODS se k situaci vyjádří na odpolední tiskové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Bilance běžného účtu skončila ve druhém čtvrtletí schodkem
Vývoj platební bilance - 2. čtvrtletí 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Šidlo (KSČM): Nebát se a nekrást – Plzeňáci si sami opravují silnice 2. a 3. třídy
„V roce 2015 jsme vlastními silami odfrézovali 17 260m2 asfaltového povrchu a recyklovali jsme 15 318 tun odfrézovaných asfaltových směsí. Byl to nejúspěšnější rok v historii, podařilo se nám opravit 507 km silnic a to je 11% z celkové délky svěřených komunikací,“ uvádí předseda Dopravní komise Rady Plzeňského kraje a poslanec PSP ČR Karel Šidlo za KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Brutální „exekuce“ muslima, co prý znásilňoval
Pachatelé odsouzení za znásilnění to mají složité ve věznicích po celém světě a obvykle jsou terčem brutální šikany a fyzických útoků. Terčem jednoho takového se stal muslimský vězeň odsouzený za znásilnění. Jeho spoluvězni si vše dokonce nahrávali na mobilní telefon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Česká národní banka zveřejnila platební bilanci za červenec
Základní měsíční údaje platební bilance - Červenec 2016 - komentář:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Pět nejčastějších mýtů o očkování očima lékaře
Existuje mnoho mýtů a polopravd o očkování, které kolují veřejností. Polopravdy týkající se očkování se točí především kolem vedlejších účinků vakcinace, účinnosti očkování a přenosu nemocí v kolektivu, kde se pohybují očkovaní i neočkovaní jedinci. Dále někteří lidé zpochybňují kvalitu testování vakcín nebo krátkou dobu jejich zkoumání. Šíření nepravdivých tvrzení o vakcinaci je doprovodným projevem přetrvávajícího zájmu veřejnosti o toto téma v návaznosti na ojedinělé případy závažnějších nežádoucích účinků vakcín. Ty jsou právě díky úspěchům očkování při potlačení nemocí v populaci více viditelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Dobešová (ANO) pozorovala parlamentní volby v Bělorusku
Dne 11. září proběhly v Bělorusku parlamentní volby, jejichž průběh monitorovalo v rámci mise OBSE/ODIHR také Parlamentní shromáždění OBSE a Parlamentní shromáždění RE. Vedením parlamentní mise OBSE byla pověřena vedoucí Stálé delegace Parlamentu ČR do PS OBSE a místopředsedkyně Hlavního výboru pro demokracii, lidská práva a humanitární otázky PS OBSE poslankyně Ivana Dobešová. Kromě ní se pozorování voleb zúčastnili i další členové české parlamentní delegace do OBSE - poslankyně Zuzka Bebarová-Rujbrová a senátor Jan Horník a za parlamentní delegaci do PS RE poslankyně Soňa Marková. Zástupci ČR monitorovali průběh voleb v hlavním městě Minsku a v oblasti Barysau.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda schválila mandát pro premiéra na páteční neformální summit v Bratislavě
Kabinet dnes schválil mandát pro předsedu vlády Bohuslava Sobotku na neformální summit členských zemí EU, který se uskuteční v pátek 16. září v Bratislavě. Summit se uskuteční ve formátu 27 členských států, bez účasti Velké Británie, jejíž občané se v červnu vyslovili pro vystoupení své země z EU. Summit hlav států a předsedů vlád odstartuje diskusi o budoucnosti a dalším směřování EU. Pro Českou republiku jsou v této diskusi prioritní dvě oblasti – bezpečnost, a to jak vnitřní, tak vnější, a prosperita včetně znovunastartování konvergence mezi členskými státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Televizní debaty budou pro Clintonovou hodinami pravdy…
Že Hillary Clintonová budí dojem chodící mrtvoly či voskové figuríny, která má v sobě natočený program pár vět, které s nepříčetným úsměvem rozdává, pokud zrovna neomdlívá, je obecně známo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V šedesáti se začaly učit základy baletu. Česká labuť v premiéře v úterý na ČT2
Dvanáct vitálních důchodkyň z Horní Lhoty vede zdánlivě všední život: vaří, perou, starají se o své zahrádky a vnoučata. Vedle toho jsou ale také členkami amatérského tanečního souboru Mažoretky, s nímž vystupují na vesnických oslavách ve svém okolí. Rozhodly se, že svou zájmovou činnost posunou dál, a pustily se do nastudování Labutího jezera. Dokumentární komedie o tom, proč je důležité kultivovat své zájmy a mít radost ze života, Česká labuť, v premiéře na ČT2 v úterý 13. září ve 20.50 hod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Otřes mozku. Upadla doma. Špatně vidí. Vylézají nové informace o Hillary Clintonové. Deník už myslí na nejhorší...
Ještě před několika dny brala mainstreamová média a politici informace o údajném špatném zdravotním stavu Hillary Clintonové jen jako spiklenecké teorie, které pro své politické cíle šíří Donald Trump a jeho volební tým. Nedělní kolaps Clintonové na veřejnosti vše změnil a její zdravotní stav je nyní tématem číslo jedna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Putin se choval velkolepě
Bývalí úředníci z administrativy exprezidenta USA George Bushe vysoce ocenili jednání ruského prezidenta Vladimira Putina v době teroristických útoků z 11. září 2001, píše Politico.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Maďarsko: Turek strhal z dívky šaty. Je ve vazbě
Maďarská policie zadržela čtyřicetiletého tureckého občana, kterého podezřívá z toho, že se v uprchlickém táboře ve městě Bicske pokusil znásilnit dvanáctiletou dívku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Ochrana Hradu
Z novin jsme se dozvěděli, že pro zvýšení bezpečnosti na Pražském hradě je vyčleněno z rozpočtu 100 milionů korun. To budou další průchozí bezpečnostní rámy pro turisty? Třeba ztrojené? Přibudou čety policistů? A tak? Jako laik se domnívám, že 100 milionů za prohlídku Hradu , po odečtení režie, už dneska vydělá Hrad tak za 100 let. Nebylo by lepší, v tomto případě, Hrad uzavřít pro veřejnost úplně?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Roman Joch: Informovaní lidé se Ruska bojí. Hrozí nám Nový světový řád, ten kremelský
ROZHOVOR „Hnutí ANO není strana, nýbrž Andrej Babiš plus ti, kdo mu přitakávají a slouží. Lidé nevolí ANO, lidé volí Andreje Babiše, a tím i jeho komparz,“ říká bývalý poradce českého premiéra, vysokoškolský pedagog a ředitel Občanského institutu Roman Joch k šancím jednotlivých politických stran před nadcházejícími volbami. Svoji tezi pak ještě upřesňuje: „Proto ANO vždy bude mít nejlepší výsledky ve volbách do Poslanecké sněmovny, kam Andrej Babiš kandiduje, a vždy slabší všude jinde, kde se on sám o přízeň voličů neuchází.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Stavíme jinak
Stejně jako E-MOTION, tak i příspěvky seriálu STAVÍME JINAK, byli trnem v oku mnoha lidem, kteří ovlivňovali na bývalé publikační adrese otázku vydání a nevydání příspěvku. Nabourávají totiž stále omílanou „pravdu“ o tom, že levný dům stojí Milion a bez betonu, ani ránu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda musí rozpočet přepracovat
Vláda musí rozpočet přepracovat. Ekonomický růst umožňuje předložit vyrovnaný rozpočet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
V Senátu se dnes mimo jiné koná seminář Redukce rizik v boji proti závislostem
Tématem semináře „Redukce rizik v boji proti závislostem“ je problematika závislosti na nikotinu či zahraniční zkušenosti s bojem proti závislostem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Langr (SZ): Když kandidát do Senátu za TOP 09 nemluví pravdu
Kandidát do Senátu za liberecký obvod 34 Peter Hromádka (TOP09) se pustil do analýzy českého školství a dopustil se otevřeně lži. Nevyčítám mu neznalost legislativy (byť u kandidáta do parlamentu je to s podivem), ale to, že lež spojil s mým jménem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Poslanci budou debatovat o imigraci a možná i o těžební OKD
Poslance dnes odpoledne čeká opět debata o imigraci a zřejmě taky o někdejší privatizaci těžební firmy OKD, jež je nyní v insolvenci. V úvodním kole by se Sněmovna mohla zabývat trestní novelou, která zpřísní postihy za podporu terorismu. Do závěrečného schvalování by měla dolní komora poslat například předlohu, která mění vzdělávání lékařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pavel Felgenhauer: Světový konflikt vypukne prý až kolem roku 2030
Pavel Felgenhauer, uznávaný ruský vojenský analytik, vysvětluje, v čem je momentální rozložení vztahů mezi Západem a Východem výhodné, a proč bychom měli raději chtít, aby při tom zůstalo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Soud projedná žalobu na Hrad kvůli informacím o Klausově amnestii
Pražský městský soud dnes projedná žalobu pražského zastupitele za Piráty Jakuba Michálka na prezidentskou kancelář. Michálek se domáhá informací o přípravě amnestie, kterou v lednu 2013 vyhlásil tehdejší prezident Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Sieber (ŘN): Ranní telefonát cikánky
Telefon dnes ráno na naší bezplatnou linku Deratizace-Dezinsekce-Dezinfekce 800 801 801 http://stenicemost.cz/
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Profesor: Evropu čeká džihád. A až ji zruinuje, na troskách vznikne chalífát
Evropě prý hrozí „velký džihád“ od nastupující generace mladých evropských muslimů. Islámští učenci zcela vážně mluví o tom, že generace dnešních mladých muslimů majících nevalné pracovní a sociální vyhlídky, ve jménu Alláha utopí Evropu v krvi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vyrovnaný rozpočet budeme mít, ale postupnými kroky, vysvětloval Babišův poslanec. Ódéesák to moc nechápal
O tvorbě státního rozpočtu debatovali v pondělních Událostech, komentářích místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Volný (ANO) a Jan Skopeček, ekonomický expert ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda na svém zasedání schválila podporu českým podnikatelům
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek na dnešní schůzi vlády prosadil podporu českým podnikatelům, kteří budou moci z prostředků Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost získat investice na svůj další rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Nařčení je vážné, hejtman musí jednat
Pokud by se trestní oznámení pro korupci na hejtmana a jeho spolupracovníky ukázalo jako opodstatněné, znamenalo by to po kauze Davida Ratha další vážný skandál ČSSD a totální znevěryhodnění jejích představitelů ve středních Čechách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Sviňárna hodná názvu puč a paradoxy doby aneb definitivní zánik demokracie v Česku
Prázdniny anebo těsně po nich jsou nejlepší dobou pro provedení puče. Právě tak, jako přepadení nic netušícího pokojného obyvatelstva za úsvitu. Třeba když do bytu vtrhne gestapo, estébáci, exekutoři anebo prostě jen státní úředníci kontrolující co spalujete v kamnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslance budou debatovat o imigraci a možná i o těžební OKD
Poslance dnes odpoledne čeká opět debata o imigraci a zřejmě taky o někdejší privatizaci těžební firmy OKD, jež je nyní v insolvenci. V úvodním kole by se Sněmovna mohla zabývat trestní novelou, která zpřísní postihy za podporu terorismu. Do závěrečného schvalování by měla dolní komora poslat například předlohu, která mění vzdělávání lékařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Max Kašparů naléhavě: Náš národ už není křesťanský. Zděděných hodnot jsme se zřekli. Jak řekl moskevský patriarcha...
ROZHOVOR Pokud v evropské civilizaci vůbec ještě přežívají nějaké hodnoty, jsou zesměšňovány spolu s těmi, kdo se k nim hlásí. A ti, kdo je zesměšňují, si sami sebe pochvalují a jsou hrdí na svou pokrokovost. Myslitel, lékař, kněz a spisovatel Jaroslav Maxmilián Kašparů tvrdí, že naši předkové, kteří byli nadšeni a okouzleni otázkou svobody, nezodpovědně podporovali nejrůznější novoty i v oblasti zákonodárství, aniž by se zamysleli nad tím, že absolutní svoboda volby, odtržená od mravnosti, je pro člověka i pro společnost smrtelně nebezpečná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ústřední vojenská nemocnice: Otrava krve aneb Šance na přežití a uzdravení
Sepse - laicky otrava krve - je hlavní příčina smrti na jednotkách intenzivní péče (JIP). Ve Spojených státech amerických je zaznamenáno průměrně 900 000 případů ročně, ve Velké Británii 100 000 případů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Sedmnáct firem bude soutěžit o titul Inovační firma Moravskoslezského kraje. Hlasujte i vy
Celkem 17 firem s 18 projekty se přihlásilo do 4. ročníku soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje, kterou v dubnu letošního roku vyhlásil Moravskoslezský kraj prostřednictvím Agentury pro regionální rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Sieber (ŘN): Zakázat islám v Česku
Islám - zákon a propagace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Velké katolické vítězství zachránilo Evropu před islámskou expanzí
Je to zajímavé výročí. Před 333 lety porazila spojená spojenecká říšská, habsburská a polská vojska čítající zhruba 74 tisíci mužů téměř dvojnásobnou přesilu armády turecké koalice vedené Karou Mustafem Pašou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zkušený diplomat Šarapatka prozradil, co vidí za příměřím USA a Ruska v Sýrii
Diplomat a nezávislý poslanec Milan Šarapatka shrnul na svém blogu na iDNES.cz následky nového příměří v Sýrii. Dohoda mezi USA a Ruskem je velkým vítězstvím pro Rusy a umožní posílit pozici syrského prezidenta Bašára Asada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Nová silnice zajistí dopravní připojení k mošnovské zóně
Rekonstrukce silnice mezi Sedlnicemi a Mošnovem odstartovala dnes (13. 9.) slavnostním poklepem na základní kámen. Na opravy staré silnice naváže stavba nového úseku, který povede k průmyslovému závodu Hyundai Mobis. Práce na projektu za téměř 35 milionů korun budou trvat zhruba rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Předseda vlády: Počet žádostí o azyl zůstává konstatní
Projev na 49. schůzi sněmovny 13. září 2016 k bodu Informace předsedy vlády o skutečném postoji k migraci a k dohodě Evropské unie s Tureckem:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Česká národní banka otvírá expozici „Lidé a peníze“ také v Brně
Zájemci o historii i současnost peněz mohou navštívit expozici „Lidé a peníze“ už nejen v Praze, ale nově i v Brně. Tamní expozice České národní banky (ČNB) je od 5. září 2016 zpřístupněna v prostorách novorenesančního paláce brněnské pobočky, v němž sídlila nejprve Hypoteční banka Markrabství Moravského a později Investiční banka. Brněnská budova ČNB se – stejně jako pražská centrála – významně zapsala do historie českého a československého bankovnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Budu mluvit natvrdo, přímo a bez politické korektnosti
Projev na 49. schůzi sněmovny 13. září 2016 k bodu Informace předsedy vlády o skutečném postoji k migraci a k dohodě Evropské unie s Tureckem:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Oddechový čas využijí Turci k tomu, aby nadále vydírali Evropskou unii a řekli si o další balík peněz
Projev na 49. schůzi sněmovny 13. září 2016 k bodu Informace předsedy vlády o skutečném postoji k migraci a k dohodě Evropské unie s Tureckem:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Získávání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnických povolání už tu nebaví skoro nikoho
Projev na 49. schůzi sněmovny 13. září 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Některé návrhy jsou zcela odtržené od zdravého rozumu
Komentář předsedy vlády k roli střední Evropy v diskusi o budoucím směřování EU:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Svět stárne. Zvýšit osobní mobilitu bez nutnosti invalidního křesla je podmínkou zdravého vývoje
Před časem jsem avizoval, že se budu věnovat mimo jiné i dvěma tuzemským aktivitám, které by mohli přinést významný průlom na trhu čisté mobility a to nejenom v Čechách, ale i ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Svobodní a Soukromníci: Je načase řešit osud bývalé věznice v Uherském Hradišti
Na memorandu o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti jsou konečně všechny podpisy. „Je načase, aby se osud věznice začal intenzívně řešit. A pokud se tak stane, je to dobrá zpráva pro všechny. Především to ale bude zásluha a vítězství celého regionu – všech, kteří jsme boj o osud objektu nevzdávali a dlouhá léta nepolevovali v tlaku na pražské papaláše,“ řekl slovácký senátor Ivo Valenta týdeníku Dobrý den s kurýrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Plzák (ANO): Je jedno dítě, jsou jedny dětské choroby a já si myslím, že je jeden pediatr
Projev na 49. schůzi sněmovny 13. září 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Ani chytrá horákyně by to nevymyslela lépe
Projev na 49. schůzi sněmovny 13. září 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Lener: Domácnosti zoufale hledají, kam uložit peníze
Komentář k nárůstu počtu smluv o stavebním spoření:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Návštěvnost Expozice České národní banky trhá rekordy
Expozici ČNB o historii centrální banky a české měny, nazvanou „Lidé a peníze“, navštívil během letních měsíců rekordní počet návštěvníků. Ideální příležitost k návštěvě expozice mimo školní rok, kdy slouží převážně žákům a studentům, využilo bezmála 800 lidí. V porovnání se stejným obdobím předchozího roku vzrostla návštěvnost v červenci o 23 procent a v srpnu dokonce o 53 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Historická budova krajského úřadu se po rekonstrukci fasády rozsvítila
Z historické budovy Krajského úřadu Pardubického kraje mizí po třech měsících lešení a fasáda budovy znovu září. Nezbytné oživení barev je navíc doplněno o nasvětlení čela historické budovy z Komenského náměstí. Osvětlení je řízeno automaticky a reaguje na danou denní dobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Komplet kavárenská scéna, trouba Fiala z ODS, hustopřísný Stropnický... Všichni na ten "hoax" skočili. Toto zveřejnil Martin Konvička
Protiislámský aktivista a vysokoškolský pedagog Martin Konvička sepsal souhrnné vyjádření k akcím, které jeho hnutí pořádalo v průběhu prázdnin. Média všechno jen rozmazávají, pletou a dělají zbytečné haló. On to přece vždy myslel jen a jen dobře. I to pálení knih.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Co je za námluvami Babiše s komunisty? Odpověď má komentátor
Komentátor SvobodnéhoFóra.cz Jiří Sezemský, který působil v minulosti jako poradce expremiéra Petra Nečase, se nyní vyjádřil k námluvám Andreje Babiše (ANO) s KSČM. Podle něj slouží jako vydírací karta hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Oleg Rybnikář: Peníze nově a komplexně. A nejen peníze
V sobotu 10.9.2016 proběhla v Praze na Santošce konference nazvaná Nové peníze pro nový život, organizovaná skupinou kolem doc.Ilony Švihlíkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vyšetřovací komise k výstavbě D47 se rozpadá. Odešli další tři členové
Sněmovní vyšetřovací komisi k výstavbě dálnice D47 u Ostravy opustilo několik členů. Už dřív rezignovali dva členové za hnutí ANO a dnes se k nim přidala iniciátorka vzniku komise, poslankyně za Úsvit Olga Havlová. Nevěří tomu, že by komise pod vedením Jana Birkeho (ČSSD) něco vyšetřila. Birke označil rezignaci Havlové za překvapivou. Sněmovna by podle něj měla doplnit nové členy komise, která zkoumá, jaká pochybení při stavbě dálnice D47 vznikla a kdo je způsobil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Z temelínské chladicí věže vylétl poprvé v historii dron
Poprvé v historii se v přísně střeženém okolí reaktorů objevil dron. Legálně ho zde vypustili filmaři pořizující záběry jaderné technologie. Bezpilotní prostředek se podíval dokonce do útrob obří chladicí věže, v České republice a patrně i Evropě šlo premiéru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Obránci zvířat apelují na poslance: Zrušte kožešinové farmy
Skupina 42 biologů, veterinářů a odborníků na welfare zvířat dnes adresovala poslancům otevřený dopis, ve kterém kritizují kožešinové farmy a přimlouvají se za jejich zrušení. Odborníci z českých univerzit, vědeckých pracovišť a zoologických zahrad tak reagují na chystané první čtení návrhu zákona, který má v České republice kožešinové farmy zcela zakázat. Návrh je zařazen na program aktuální schůze Poslanecké sněmovny a očekává se k němu bouřlivá debata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Úsvit-NK: Kauzy D47 ani OKD se nikdy nemají vyřešit. Navrhujeme vyvlastnit majetek Zdeňka Bakaly
Olga Havlová dnes rezignovala na post ve vyšetřovací komisi k D47. Komise byla iniciována před více než dvěma lety po obrovských průtazích s jejích zřízením. Nyní za tři měsíce od startu komise nebylo vyšetřeno vůbec nic a to je komise již v půlce svého funkčního období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Klára Samková: Muslimové k nám přicházejí s úmysly jako SS. Barbarský islám nás chce zotročit. No a Jan Čulík...
Kvůli knize Kláry Samkové Proč islám nesmí do Česka, již včera autorka pokřtila, padla také první žaloba. Co ke knize i k autorovi žaloby, publicistovi Janu Čulíkovi, sama Samková říká? Píší Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Taková stará historie... Erik Best vytáhl z ČT VIDEO, které kohosi naštve
Do osoby kanadského velvyslance Otto Jelineka, který po třech letech opouští ambasádu v České republice se v minulosti strefoval server Echo24.cz. A to především v souvislosti s financováním ODS. Americký novinář Erik Best si nyní všiml zajímavého Jelinekova výroku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Parazite. Chtěl vyhodit Maďarsko z EU za uprchlíky... A to neměl říkat
Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn se za své dnešní ostré výroky vůči Maďarsku a za návrh jeho vyloučení z Evropské unie příliš pochopení nedočkal. Své k tomu řekl šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl, europoslanec za ODS Jan Zahradil i hnutí Islám v ČR nechceme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Sobotka odmítl vyloučení Maďarska z EU, označil to za nesmysl
Premiér Bohuslav Sobotka odmítl vyloučení Maďarska z Evropské unie kvůli jeho přístupu k migraci. Tento požadavek vznesl lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn. Jeho výrok označil za výkřik a za nesmysl. Uvedl to v prohlášení, které ČTK poskytlo tiskové oddělení Úřadu vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
FOTO Slavný zemanovec vyzývá: Migranti, všichni naskákejte do řeky
Jaromír Dušomír. Prostřednictvím rapu se chtěl někdejší odborář a současný náměstek hejtmana Pardubického kraje Jaromír Dušek dostat za Zemanovce do Poslanecké sněmovny. Tehdy neuspěl. Od rapu tak upustil a do boje o hejtmana Pardubického kraje vstupuje s protiimigrantskými tématy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Tlak, který vyvíjíme směrem k Ředitelství silnic a dálnic, je velmi účinný
Dálnice z Mezna do Budějovic má být hotova do roku 2021. V Lišově si musejí ujasnit, zda opravdu chtějí mít obchvat města, či nikoli, míní hejtman Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Holubičí intervence Fedu napovídá, že k růstu úroků v září asi nedojde
Současný stav ekonomiky neposkytuje přesvědčivé důvody k preventivnímu utažení měnové politiky, říká na poslední chvíli před zářijovým zasedáním Fedu členka jeho úzkého vedení L. Brainardová. A má recht, dodává nobelista a hlavní obhájce hospodářské politiky současné americké vlády Paul Krugman v liberálně-levicovém New York Times. To vše jen pár hodin poté co si republikánský kandidát Donald Trump kopne do Fedu, když řekne, že dělá to, co chce (prezident) Obama. Tedy jestli se americká centrální banka nechtěla stát součástí předvolební kampaně v USA, tak se jí to zjevně nepovedlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Prohlubování příkopů a výkřiky o vylučování členských států považuji za nesmysl
Komentář předsedy vlády k výrokům o vyloučení Maďarska z EU:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Začíná volbami do Dumy další boj o směřování Ruska?
O boji lze mluvit podle několika symptomů. Jedním z nich je známka toho, že opozice vedená bývalým šéfem Gazpromu Chodorchovským se právě nyní již pustila do boje o prezidentství, přestože se volby konají až v roce 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Angela Merkelová je realistka, říká blízký spolupracovník prezidenta Zemana
Praha byla vždycky jiná než zbytek republiky, říká v reakci na nízkou popularitu prezidenta v hlavním městě organizátor Petice za přímou volbu prezidenta, Vladimír Kruliš (SPO). Vyjádřil se k ožehavému tématu uprchlické krize včetně hodnocení německé imigrační politiky či otázky držení zbraní. Povídali jsme si ale i o problémech Zlínského kraje, kde jako jednička na kandidátce SPO usiluje o post hejtmana. Na rozdíl od většiny krajů zde strana nekandiduje společně s hnutím SPD. Proč? A co je jejím cílem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Prezidentův ne zrovna šťastný krok
Prezident Zeman přijal na Pražském hradě rakouského prezidentského kandidát nacionalistické a krajně pravicové strany Svobodných Hofera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Hejtmanův pohár byl předán do rukou nejlepších
Ocenění výhercům druhého ročníku soutěže o Hejtmanův pohár předala v pondělí v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová. Vítězem se stali žáci Gymnázia a Střední odborné škola, Klášterec nad Ohří, na druhém místě skončila Základní škola Aloise Klára Úštěk a pomyslné bronzové příčky dosáhli sportovci z Dětského domova, Základní školy a Střední školy, Duchcov. Soutěž je založena na překonávání dráhy sportovních dovedností, kde si žáci prověřují sportovní všestrannost. Hodnocení je řešeno bodovým systémem, největší šanci na výhru pak má nejaktivnější škola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: CDU „uspěla“ v Dolním Sasku
CDU kancléřky Angely Merkelové bude i po nedělních komunálních volbách v Dolním Sasku nejsilnější stranou v této spolkové zemi. Křesťanští demokraté sice získali o 2,6 procenta méně než před pěti lety, tedy 34,4 procenta, ale k prvenství to postačilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jdi do prdele, Trumpe, zakřičel slavný zpěvák. Zde VIDEO. A máme vtipné FOTO, které Američan nepochopí, ale vy lehnete smíchy
Mezi umělce, kteří se veřejně vymezili proti republikánskému kandidátovi na amerického prezidenta Donaldu Trumpovi, se zařadil i světoznámý zpěvák Bruce Springsteen. Na koncertě v Pittsburgu poslal adepta na šéfa USA do zadní části těla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Častý návštěvník Bilderbergu se děsí konce éry Angely Merkelové
Šestaosmdesátiletý doyen německé žurnalistiky, dlouholetý šéfredaktor vlivného deníku Die Zeit Theo Sommer se děsí toho, že by mohla v politice skončit Angela Merkelová a naopak Marine Le Penová by ve volbách uspěla. Byl by to prý konec Evropy, jak ji známe a potřebujeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): 11. září - symbol porážky USA, 12. září - symbol vítězství pro Evropu.
Před 333 lety zvítězil polský král Jan III. Sobieski nad tureckým vojskem u Vídně. Nám by toto vítězství, kterým bylo zabráněno dalšímu postupu muslimů Evropou, mělo být inspirací ke společnému postupu evropských národů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijme členy české olympijské výpravy
Prezident republiky Miloš Zeman přijme v úterý dne 13. září 2016 v 18.00 hodin na Pražském hradě členy olympijské výpravy a realizačního týmu her XXXI. letní olympiády v Riu de Janeiru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Útok na Maďarsko: Vždyť vy chcete uprchlíky střílet! Jako kdyby byli zvěř. Vypadněte z EU
Několik dnů před summitem EU v Bratislavě se lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn ostře vymezil proti Maďarsku. Šéfovi lucemburské diplomacie se totiž nelíbí, jak se země chová k uprchlíkům, a proto vyzval k vykopnutí Maďarska z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Minimální meziroční změny v pohybu obyvatelstva, pouze zemřelých je výrazně méně
V prvním pololetí roku 2016 se obyvatelstvo České republiky rozrostlo o 11,0 tisíce osob na 10 564,9 tisíce. Kladnou bilanci měla jak zahraniční migrace (10,1 tisíce), tak přirozená měna (1,0 tisíce). Meziročně výrazně ubylo zemřelých (na 54,1 tisíce), naopak bylo evidováno více přistěhovalých (19,7 tisíce). Počty ostatních demografických událostí se ve srovnání s loňským rokem změnily pouze minimálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zelení: Útoky na syrské civilisty musí skutečně skončit
Ve světle čerstvě dohodnutého příměří v Sýrii Strana zelených upozorňuje na to, že útoky ruského letectva a syrské armády míří v Sýrii opakovaně na civilní cíle a že jsou při nich používány zakázané zbraně, a vyzývá českou vládu k jasné reakci. Mezinárodní lidskoprávní organizace hovoří o jedněch z nejhorších válečných zločinů posledních desetiletí, které si vyžádaly již více než dva tisíce civilních obětí. Strana zelených tento vojenský zásah v Sýrii ostře odsuzuje a volá po nápravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Fendrych: Zeman a Hofer zakládají pátou kolonu Ruska
Rakouský prezidentský kandidát Norbert Hofer během pondělní návštěvy Prahy představil nápad na vytvoření jakési středoevropské unie, která by zajistila členským zemím silnější hlas v rámci EU. Podle komentátora Aktuálně.cz Martina Fendrycha se ale nejedná právě o nejšťastnější ideu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Naše děti a muslimský hadr. Známý český zpěvák se strašně naštval u zpráv: Vlastizrádci, kolaboranti... Šlo o tyto dvě reportáže
Zpěvák a hudebník Bohouš Josef se ve svém příspěvku na Facebooku pozastavil nad informacemi, které se dozvěděl v televizních novinách na TV Prima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy uzavřely memorandum o spolupráci s ČEZ, chtějí ušetřit na spotřebě elektřiny a tepla
České dráhy chtějí uspořit desítky milionů na osvětlení a vytápění svých budov. Půjde především o depa a administrativní objekty, které po prodeji části závodu zůstávají v majetku národního dopravce. Pomoci má společnost ČEZ ESCO, která je renomovanou firmou v oblasti realizace energetických úspor, výstavby, servisu, údržby a provozování energetických zařízení a hospodářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Čínská firma potvrzuje zájem o české jádro. Shání agenturu pro ovlivňování politiků i veřejnosti
Číňané to myslí vážně se svou snahou proniknout mezi omezenou skupinu světových hráčů, kteří by v Česku mohli stavět nové jaderné bloky. Svědčí o tom výběrové řízení, s nímž čínská státem ovládaná firma China Nuclear Power Engineering Company (CGN) oslovila vybrané české komunikační agentury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Průšvih Hillary Clintonové: Nemocnou ženskou si prý Amíci nezvolí. Konec? A ozval se nešťastník z Čech, který ji potopil
Zachytil demokratickou kandidátku na prezidentku USA Hillary Clintonovou a její zdravotní indispozici při pietním shromáždění k výročí útoku 11. září 2001. Nyní je v šoku a lituje toho. Řeč je o Čechovi Zdeňku Gaždovi. Ten nyní poskytl rozhovor serveru DVTV.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Brno: 17. září je Světovým dnem dárců kostní dřeně. Máme připravené benefity
Posláním Světového dne dárců kostní dřeně je veřejně poděkovat všem dárcům dřeně včetně potenciálních dárců za jejich rozhodnutí kdykoliv to bude třeba, darovat bezplatně část svých krvetvorných buněk k provedení transplantace a tím záchraně života a zdraví jemu neznámému člověku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Velké dusno ve sněmovně: "Budete mít na rukou krev!" zaútočil na premiéra Černoch. Sobotka odešel
Na slova premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), která pronesl v Poslanecké sněmovně ohledně migrační krize, zareagovali především opoziční politici. Velká kritika se na hlavu předsedy vlády snesla především z úst Úsvitu - NK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Metody komunistů jsou pořád stejné, změnila se pouze rétorika, říká předseda Soukromníků na adresu ministra financí
ROZHOVOR „Celá EET není normální, tak proč by měly být normální další postupné úlety pana ministra financí. Andrej Babiš je velký manipulátor, a proto je pro Českou republiku tak nebezpečný," řekl ParlamentnímListům.cz Petr Bajer, předseda Strany soukromníků ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Grospič (KSČM): Novela zákoníku práce nezlepší postavení zaměstnanců, ani matek s malými dětmi
Stanovisko poslance Grospiče k vládní novele Zákoníku práce:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Syřané Mahir, Mohamed a Ibrahim zadrženi v Německu. Jeden to uměl se zbraněni a výbušninami, další mu měli pomáhat
V Německu byli zadrženi tři Syřané podezřelí z napojení na teroristickou organizaci Islámský stát. Všichni tři byli zadrženi v rámci dalekosáhlé policejní operace v severoněmeckém státě Šlesvicko-Holštýnsko, uvedl na tiskové konferenci německý ministr vnitra Thomas de Maiziére.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy nabízejí v rychlících mezi Brnem a Ostravou občerstvení z minibaru, do zkušebního provozu spouští automaty na jídlo a pití ve vlacích
České dráhy rozšíří od poloviny září nabídku drobného občerstvení servírovaného na místa cestujícím formou tzv. minibaru do 30 rychlíků mezi Brnem, Přerovem a Ostravou. Ve třech soupravách InterPanter na lince Brno – Břeclav – Olomouc pak dopravce testuje provoz automatů na cukrovinky a nápoje společnosti Delikomat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Úsvit to opět rozsekl. Vyvlastníme Bakalu, navrhuje Lidinský
Ostravská kandidátka Úsvitu - Národní koalice do Senátu Alena Vitásková chce oslovit voliče návrhem zákona na vyvlastnění majetku miliardáře Zdeňka Bakaly. Předseda strany Miroslav Lidinský dnes novinářům řekl, že speciální zákon má dovolit vyvlastnit a později vydražit Bakalovo sídlo na šumavské Modravě a jeho vydavatelství, aby byla zachráněna aspoň část majetku, kterou nevyvedl do zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zbavte se té zrádné svoloče, co vám vládne, a postavte ji před soud. Muslimy pošlete zpátky, nebo zahynete či budete otroky. Islám vše spálí. Světoznámý znalec islámu promlouvá
ROZHOVOR Jeden z nejznámějších světových exmulismů a odpůrců a znalců islámu Ali Sina v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz říká, že imigrace je pro muslimy prvním krokem k dobytí území. Dle něho musíme odejít pryč z muslimských zemí a poslat muslimy, kteří jsou mezi námi, zpátky do jejich zemí. Je prý evidentní, že muslimové nedokážou mírově koexistovat s ostatními.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jak to vlastně paní poslankyně Pekarová Adamová (TOP 09) myslela?
Pozvání do televizní diskuze je nepochybně velká příležitost dát o sobě vědět. Zvlášť, když jde o trpasličí parlamentní stranu s mizivým potenciálem. O to víc by bylo asi dobré za takových okolností vážit slova…
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
TOPlist