Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.480x, což odpovídá cca 233.760-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Než ČT utnula prezidenta Zemana uprostřed věty. U nás to máte vše
Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro Českou televizi obsáhle vyjádřil k nadcházejícím krajským volbám. Z pozice politika, který každý kraj navštívil za tři roky celkem třikrát, poznamenal, že o problémech krajů ví mnohé. Prozradil, co v těchto volbách považuje za zásadní. Stranou jeho pozornosti nezůstala ani uprchlická krize. Prezident si rýpl do lenosti politiků, přičemž zvláštní kritice podrobil TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Policajt z Ostravy: Chovanec provedl sabotáž. Kvůli tomu, aby nezavřeli lidi z ČSSD
Někdejší šéf ostravské expozitury ÚOOZ Jiří Komárek před poslanci hovořil o „brutálním úniku informací“ od policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Pro deník Právo nyní vyjádřil názor, že policejní reorganizace, na základě které byl jeho útvar převeden pod Národní kriminální úřad, proběhla na objednávku ministra vnitra Milana Chovance a policejní šéfové Tuhý a Laube pouze plnili jeho úkol. Má prý o tom informace, které ale jako bývalý policista nemůže zveřejnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Sněmovna by měla vydat komunistickou poslankyni ke stíhání kvůli nehodě
Sněmovna by měla vydat poslankyni KSČM Alenu Nohavovou k trestnímu stíhání kvůli dubnové dopravní nehodě. Plénu to dnes doporučil mandátový a imunitní výbor, řekl novinářům jeho místopředseda Jan Chvojka (ČSSD). Nohavová s vydáním ke stíhání souhlasí, chce, aby se záležitost co nejdříve vyřešila. Dolní komora by měla o policejní žádosti rozhodnout v pátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
FOTO No tedy: Toto někdo načmáral v Praze o Angele Merkelové
Nevídaný projev vandalství zaznamenal ve vagónu pražského metra fotoreportér serveru ParlamentníListy.cz. Německá kancléřka Angela Merkelová je zde zachycena vskutku nelichotivě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman se v posledních měsících změnil. A předsedovi Senátu Štěchovi se to nezamlouvá
Předseda senátu Milan Štěch (ČSSD) zavítal do středeční Kauzy dne na Rádiu impuls a promluvil zde o omezování moci politiků – oligarchů. Vyjádřil také jisté nepochopení nad tím, jakým názorovým vývojem prošel v posledních měsících. Štěch má prý s názorovými posuny prezidenta problém. V obecné rovině prý platí, že voliči mohou vyjádřit svůj souhlas či nesouhlas s počínáním každého politika ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Odcházející kanadský velvyslanec Otto Jelinek obdržel medaili Senátu
Kanadský velvyslanec v České republice Otto Jelinek v úterý večer obdržel na akci pořádané Kanadskou obchodní komorou v Praze výjimečné uznání za jeho přínos k rozvoji česko-kanadských vztahů. Předseda Senátu Milan Štěch ho vyznamenal Stříbrnou medailí Senátu Parlamentu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jsem snad naprostý blbec? Co tady dělá?! Ruský oblastní politik si otevřel ústa na Dmitrije Medveděva
Vrcholný politický představitel jedné z dálněvýchodních oblastí Ruské federace ostře zkritizoval návštěvu premiéra ruské vlády Dmitrije Medveděva v Čitu. Svůj názor na návštěvu druhého muže Ruska uveřejnil na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Co včera nesmělo zaznít: Přinášíme hodně drsný protiuprchlický projev poslance, kterému zabránili mluvit ve Sněmovně
ROZHOVOR Poslanec Zdeněk Soukup z ANO, který je zakladatelem Platformy zákonodárců na obranu evropské kultury a jejího dědictví, byl navrhovatelem zařazení bodu „Informace premiéra o skutečném postoji k migrační krizi a k dohodě EU s Tureckem“ do programu Poslanecké sněmovny. Přesto však v rozpravě nemohl promluvit. V rozhovoru vysvětluje, co se stalo, a redakci poskytl projev, který nemohl ve Sněmovně zaznít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zuzana Lipová: Ukázka soužití s muslimy - vzpomínka na budoucnost? Místní v roli otroků. Necháme si opravdu už všechno líbit?
Zuzana Lipová zaostřuje na slavné slovenské lázeňské město Piešťany, kde se domácí již cítí jako v cizí zemi, neboť rozpínavost a neomalenost arabských "hostů" překračuje veškeré meze únosnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Romské děti: Svědectví o Jiřím Dienstbierovi, jeho lidech a fotbalu
Reportér Tomáš Poláček, nyní píšící pro Reportér magazín, se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke zrušené premiéře fotbalového dokumentu o romském klubu FC Roma, která se měla odehrát v úterý na stadionu v Ďolíčku. Promítání filmu zrušilo vedení klubu na poslední chvíli kvůli obavám o bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Demokratická strana zelených: Ne ilegální imigraci – peníze raději pro naše lidi
Prohlášení DSZ k nadcházejícím krajským volbám:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
MPO: Ministr Jan Mládek je znepokojen situací v Aircraft Industries, oslovil s žádostí o podporu ministra průmyslu a obchodu RF Denise Manturova
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek je znepokojen situací v leteckém závodě Aircraft Industries Kunovice, jehož vlastníkem je ruská společnost UGMK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Státní převrat! Alarmující sdělení z Ruska
Jeden z tvůrců současného ruského politického systému Gleb Pavlovskij tvrdí, že finanční krize – pokud současná ruská vláda nedokáže zmírnit její negativní následky – může zapříčinit státní převrat. Svůj názor Pavlovskij uveřejnil v rozhovoru pro deník Moskevský komsomolec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
FNUSA: „Srdíčkáři“ míří na setkání do Karlovy Studánky
Jaký je život po transplantaci srdce? Nejen na toto téma budou o víkendu hovořit pacienti s transplantovaným srdcem společně s lékaři. V Karlově Studánce proběhne IV. Setkání transplantovaných „Srdíčkářů“ pod záštitou ředitele Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie (CKTCH) a přednostky I. Interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (I. IKAK FNUSA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda ČR: Místopředseda Bělobrádek představí priority státní vědní politiky v Ústeckém kraji
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek v pondělí 19. září 2016 navštíví Ústecký kraj. V Ústí nad Labem se na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně setká s jejím vedením, se zástupci akademického a firemního sektoru, představí priority státní vědní politiky a bude diskutovat nad aktuálními tématy v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Vicepremiér dále zavítá do výrobního závodu firmy Knauf v Krupce a v Žatci navštíví Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Erika Magdalena Peprná: Mrakodrapy 11. září nespadly "samy". Jak falšovat výzkumy, jste-li státní agentura?
Erika Magdalena Peprná si všímá nejnovějšího vědeckého potvrzení faktu, že oficiální verze o pádu "Dvojčat" je neudržitelná, a přináší zprávu amerického politologa a nezávislého novináře Jaye Syrmopoula o nové studii, která dává zapravdu "konspiračním teoretikům"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Klaus: Nikde na světě neměli tak geniální tvůrce privatizace. Byli jsme u toho, když exprezident oslavoval kupónovku
REPORTÁŽ V úterý se v pražském Autoklubu uskutečnil seminář na téma „25 let od spuštění kuponové privatizace“. Seminář pořádal Institut Václava Klause a vystoupili na něm bývalý náměstek ministra financí ČSFR Dušan Tříska a docent Národohospodářské fakulty VŠE a autor knihy Analýza privatizačního procesu v ČR Karel Zeman. Seminář moderoval exprezident Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Společnost Aperam a Zoo Ústí nad Labem zahájili dlouhodobou spolupráci. První projekt zpestří život slonům
Přední zpracovatel nerezové oceli, společnost Aperam, přispěje k vylepšení ústecké zoologické zahrady. Výsledek spolupráce potěší nejen zvířata, ale i nejmenší návštěvníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nejde to, nejde to. Skoro žádní uprchlíci v Německu nesehnali práci. A když se ptáte proč, dozvíte se...
Kancléřka Angela Merkelová si ve středu pozvala zástupce největších německých firem do Berlína, aby jí vysvětlili, proč se nedaří zaměstnávat uprchlíky. Z více než milionu příchozích jich firmy dle šetření agentury Reuters zvládly zaměstnat méně než sto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
To není Hillary! Kandidátka Clintonová prý používá dvojnici
Dění kolem americké prezidentské kandidátky Hillary Clintonové v posledních dnech nabývá na bizarnosti. Po jejím kolapsu na připomínce výročí 11. září v New Yorku nejprve zaujalo chování jejího štábu, který několik hodin mlčel a pak vysvětlil její kolaps „lehkým zápalem plic“, a poté množství spekulací a teorií, které se kolem jejího zdraví roztočily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
TSB: Zaznamenáváme 100% meziroční zvýšení počtu obětí při střetech na železničních přejezdech
Za prvních osm měsíců letošního roku počet mrtvých na přejezdech stejný jako za celý rok 2015. Do konce srpna zemřelo při střetech na přejezdech 32 osob, stejně jako za celý rok 2015. Nejvíce mrtvých ve Středočeském kraji, Liberecko bez obětí. Při srážce s vlakem na přejezdu je 20x vyšší pravděpodobnost úmrtí než u průměrné dopravní nehody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Kraj není žádný národní výbor. Státu nepatří
Proto se musí chovat jako sebevědomá samospráva. Kterému bude stát sloužit, nikdy naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nohavová (KSČM): Souhlasím s mým vydáním k trestnímu stíhání
Vyjádření poslankyně Aleny Nohavové k žádosti o vydání k trestnímu stíhání:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci budou schvalovat sporná omezení podnikání členů vlády
Poslanci dnes budou hlasovat o sporných návrzích na omezení podnikání ministrů. Předloha míří na ministra financí Andreje Babiše (ANO), ač by měla dopadnout až na budoucí členy kabinetu. Sněmovnu čeká například i diskuse o dopravních stavbách s ohledem na problémy s posudky o jejich dopadech na životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes začíná třídenní návštěvu Pardubického kraje
Setkáním s hejtmanem Martinem Netolickým (ČSSD) dnes prezident Miloš Zeman zahájí třídenní návštěvu Pardubického kraje. Vedle Pardubic zavítá do několika menších měst, do léčebného ústavu v Jevíčku nebo do firmy Berger-Huck, která vyrábí v Horním Jelení sportovní sítě. Zeman přijíždí do regionu ve svém funkčním období již počtvrté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
V Praze proběhne fórum OBSE zaměřené na dobré vládnutí
Třídenní fórum Organizace pro bezpečnost a spolupráce v Evropě (OBSE), které dnes začíná v Praze, se zaměří na boj s korupcí, migraci nebo bezpečnost. Konferenci zahájí ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který chce v úvodním projevu mluvit o principu dobrého vládnutí a potřebě zapojit do veřejné správy veřejnost. Podle informací ČTK by se měl akce zúčastnit generální tajemník OBSE Lambert Zannier.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Rakouská vláda má také svého „Slabotku“
Jedná se o rakouského ministra vnitra Wolfganga Sobotku, který včera oznámil, že se druhé kolo prezidentských voleb, které se mělo konat 2. října 2016, odkládá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Děsivé, vážné, útok na nás. Diplomat s rozmyslem o nás a Rakousku i o Zemanovi s Hoferem
ROZHOVOR Na návštěvě rakouského prezidentského kandidáta Norberta Hofera na Pražském hradě nevidí bývalý velvyslanec v Rakousku a exprimátor Prahy Jan Koukal nic nepatřičného. Přiznává, že by také preferoval v čele sousední země Hofera před jeho protikandidátem Van der Bellenem ze Strany zelených, kterému naopak fandí Brusel. „Ale Van der Bellen je skutečně osoba, která je pro mne nevolitelná. Nejen proto, že je zelený, ale protože má názory, které společnosti v tom kritickém stavu, v jakém Rakousko i celá Evropa jsou, vůbec nic nepřinesou,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Jan Koukal, který kandiduje do Senátu za Stranu soukromníků ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec navštíví Karlovarský kraj
Ministr vnitra Milan Chovanec tento pátek (16. 9. 2016) navštíví Karlovarský kraj. Ministra Chovance budou na jeho cestě po Karlovarském kraji budou doprovázet kandidát na hejtmana Martin Havel, kandidát na senátora Pavel Čekan, poslankyně Markéta Wernerová, náměstek hejtmana Jakub Pánik, starosta města Cheb Petr Navrátil a poslanec Evropského parlamentu Pavel Poc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Němeček navštíví kraj Vysočina
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček ve čtvrtek 15.9.2016 v rámci předvolební kampaně do krajských a senátních voleb navštíví Kraji Vysočina. Celý den budou pana ministra doprovázet Jiří Běhounek, Petr Krčál, Vladimír Novotný, Libor Joukl a Michal Šmarda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Argumentor: Obchodník, který zveřejnil fotku zloděje, podá ústavní stížnost
Společnost ekolo.cz, která dostala pokutu od Úřadu na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) za umístění fotografie zloděje na Facebook, neuspěla s žalobou. Městský soud v Praze rozhodl na základě nálezu Nejvyššího správního soudu dne 25. srpna 2016 o finálním zamítnutí žaloby společnosti ekolo.cz vůči ÚOOÚ. Majitel obchodu s elektrokoly se nyní rozhodl podat stížnost k Ústavnímu soudu ČR. K rozhodnutí přispěla také podpora veřejnosti na platformě Argumentor, kde bylo téma zveřejněno (více zde a také v reportáži).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Den otevřených dveří Ministerstva kultury
Ve středu 28. září 2016 se pro Vás otevřou brány malostranského Nostického paláce (Maltézské náměstí 1, Praha 1), a to v době od 10 do 17 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Elektrokolo, hlavní výhra ze soutěže Moje jižní Čechy, bude sloužit spolku Slunečnice ve Vimperku
Elektrokolo převzala ve středu 14. září vítězka letní fotografické soutěže Moje jižní Čechy, kterou vyhlásil Český rozhlas České Budějovice. V internetovém hlasování vyhrál snímek zámku v Českém Krumlově od Terezy Švehlové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Juncker mluvil před europoslanci a ti čeští nevěřícně zírali. Ale Telička spokojeně tleskal
Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker vystoupil ve středu před europoslanci a pronesl projev o budoucnosti EU. A již se na něj sesypal hněv mnoha českých politiků, kteří jeho představy rozhodně nesdílejí. Informuje Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Já nechlastám, tvrdil Juncker. A kopl do sebe čtyři sklenky najednou
Britský deník The Telegraph přinesl trochu jiný pohled na vystoupení předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. Lucemburský politik konstatoval, že EU prožívá krizi. The Telegraph se však podíval na to, jak je to u Jeana-Clauda Junckera s alkoholismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Paní Merkelová, jste absolutistický monarcha. Cenzura je u vás horší než za NDR. Pravda vás dostihne. Jozef Banáš, nejpřekládanější Slovák, podruhé napsal kancléřce
Jozef Banáš je nejpřekládanější slovenský spisovatel současnosti, diplomat a bývalý politik, který otevřeně nesouhlasí s řešením migrační krize v podání německé kancléřky Angely Merkelové. A tak se jí rozhodl napsat otevřený dopis. Již ovšem druhý. Ten první totiž údajně nečetla. Informují o něm ParlamentnéListy.sk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Velká vzácnost: Velvyslankyně Eva Filipi přijela, aby sdělila nepěknou pravdu o Sýrii a Západu. Oficiální místa nadšena nebudou
Velmi zajímavý výklad dění v Sýrii předložila česká velvyslankyně v této zemi Eva Filipi. Ambasadorka, která je celosvětově oceňovaná a v Damašku zastupuje mnoho uzavřených západních ambasád, vystoupila v debatě Bez politické korektnosti pořádané Institutem 2080.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Komínek (SVAZ): Soukromí praktičtí lékaři mají málo, a tak chystají protest?
Kapitační platba je dle lékařů nízká, tak se podívejte, za co vlastně dostane praktický lékař v průměru 220.000,-Kč měsíčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zrada. Tohle je důkaz, že vláda hraje ve věci uprchlíků s národem špinavou hru a do očí mu lže. Babiš, kníže, Okamura či Keller promlouvají
ANKETA Vláda 31. srpna schválila vypsání zakázky za 520,5 milionu korunu na integraci šesti tisíc imigrantů v letech 2017 až 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: RYANAIR přepravil již 100 milionů cestujících
Irská letecká společnost Ryanair prohlubuje rozdíl v osobní dopravě s konkurencí. Irská letecká low – cost společnost létá v současné době do více než 200 destinací ve 33 zemích a převezla v roce 2015 jiz 101,4 milionů mezinárodních cestujících. Ve srovnání s 90,6 miliony v roce 2014. Alespoň tedy podle poslední zprávy „World Airline Transport Statistics“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zuzana Lipová: Smrt s názvem Vedlejší účinky. Předepsáno s úsměvem
Zuzana Lipová varuje před dětinskou důvěrou, kterou projevujeme vůči "bílé armádě", zvláště její "chemické rotě", jejíž smrtící zbraně nám mnozí lékaři denně a s radostí předepisují jako léky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Migranti chtěli u Calais zastavit polský kamion. To asi neměli dělat...
Na internetu se objevilo video pocházející zřejmě od polského řidiče kamionu, který podle popisu z videa jede směrem ke Calais. V průběhu jeho jízdy v temnotě noci mu několik migrantů zatarasilo cestu spadanými větvemi. On však překážku bez zastavení projel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Michaela Julišová: Kulturní relativismus v praxi
I. PROČ je zde tak enormní zájem ze strany evropských elit a establishmentu vnést a integrovat do Evropy chaos, neklid, nestabilitu, násilí, občanské nepokoje, strach, společenský, sociální a kulturní úpadek, dezorientaci občanů atd. (vlevo Fethullah Gülen, jehož hnutí Fetö aktivně působí i u nás. Připomeňme, že Güllen stál za procesem Ergenekon namířenému v Turecku proti jeho sekulárnímu směřování).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila zpřísnění zákona o střetu zájmů
Sněmovna dnes schválila zpřísnění zákona o střetu zájmů i s některými omezeními pro podnikání členů vlády, které zjevně míří na ministra financí a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vojáci dohodli s církví provoz památníku hrdinů heydrichiády
Vojenský historický ústav (VHÚ) podepsal smlouvu s pravoslavnou církví o užívání chrámu sv. Cyrila a Metoděje, v němž je památník hrdinů heydrichiády. ČTK to řekl ředitel VHÚ Aleš Knížek. VHÚ se zavázal spravovat po domluvě s pražským magistrátem památník, církev bude ve spolupráci s městem nadále pečovat o chrám. Chrám v Resslově ulici, v němž hrdinští bojovníci proti nacismu zemřeli, patří městu. Pravoslavná církev ho desítky let užívá k bohoslužbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Není možné, aby veřejné mínění bylo ovlivňováno majitelem médií, který je zároveň členem vlády
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2016 k návrhu zákona o střetu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rvačka v ruské TV. Byl u toho Vladimir Žirinovskij
Ve studiu Prvního kanálu se při předvolební debatě mezi předsedou LDPR Vladimirem Žirinovským, lídrem „Spravedlivého Ruska“ Sergejem Mironovem a představitelem „Občanské síly“ Bijsultanem Chamzajevem strhla rvačka. O incidentu rozhlasovou stanici „Hovoří Moskva“ informoval Oleg Mitvol ze strany Zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO z Nizozemí: Uprchlíci terorizují místní občany. A v televizi předvedli něco nevídaného
Sedmdesátitisícové nizozemské město Zaandam se dostalo do centra pozornosti zahraničních médií. Nikoli však díky svým architektonickým či jiným krásám. Město nacházející se nedaleko Amsterdamu „proslavili“ mladí turečtí přistěhovalci, kteří dlouhodobě terorizovali místní obyvatelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kulturní Praha a odlehlé provincie, kde mají dělníci rádi Zemana. Britský novinář přišel dělat rozhovor s naším prezidentem... A asi to byl zážitek
Britský novinář Robert Tait dělal v Praze rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem a byl to pro něj natolik „transcendentní zážitek“, že se o něj musel podělit se čtenáři britského deníku Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sněmovna se dnes pokusí „zkrouhnout“ Babiše novým zákonem. Ten na poslance kašle
To, jaké má šance na schválení zákon o střetu zájmů, který má dnes projednat Sněmovna, se snaží zjistit článek na serveru Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Havel: Věřím, že Vondruškova historická detektivka přispěje k lepšímu poznání našich dějin
Ve dvoraně ostrovského zámku se za účasti významných českých a německých osobností uskutečnil křest knihy Jáchymovští démoni. Autorem historické detektivky není nikdo jiný než jeden z našich nejčtenějších spisovatelů Vlastimil Vondruška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Gymnázium připravuje své studenty pro život i budoucí olympiády
Gymnázium Česká v Českých Budějovicích a sport již patří neodmyslitelně k sobě a se sporty všeho druhu souvisí řada jeho aktivit. Letos se škola zapojila také do projektu „Jižní Čechy olympijské“. A hned trhala rekordy. Jako již tradičně gymnázium uspořádalo olympijský běh, který, ačkoli byl teprve předzvěstí her v brazilském Riu, přilákal na trať téměř dva tisíce závodníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Ústavní soud vzkázal – nevěřte soudům
Ústavní soud se zabýval vadami ve fungování Krajského soudu v Brně při přidělování přísedících do jednotlivých soudních senátů. Druhý senát Ústavního soudu nálezem z 3. 8. 2016 (II.ÚS 2430/15) i třetí senát Ústavního soudu nálezem z 6. 9. 2016 (II.ÚS 3383/14) je nenapravily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Symfonický orchestr Českého rozhlasu získal exkluzivního hosta: Lukáše Vondráčka
První účinkování českého klavíristy Lukáše Vondráčka s orchestrem na domácí půdě po závratném úspěchu v Soutěži královny Alžběty v Bruselu si může tuzemské publikum vychutnat 4. listopadu. V doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu a pod taktovkou vynikajícího polského dirigenta Michała Nesterowicze zahraje v Rudolfinu Třetí klavírní koncert C dur Sergeje Prokofjeva. Rozhlasovým posluchačům zprostředkuje tento hudební zážitek přímý přenos ČRo Vltava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
VLS: Děti lákal na ostravském Festivalu dřeva stan lesních pedagogů
Nafukovací stan s ježkem přilákal asi tisícovku dětí s rodiči, kteří se od Honzy Zíchy, Tondy Míčána, Jardy Hanzelky, Jirky Veverky a Romany Klevarové dozvěděli zajímavé informace k lesní těžbě, přibližování dřeva a dendrologii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman: Výsledek krajských voleb fungování koalice neovlivní, hlavním tématem bude infrastruktura
Favorizované hnutí ANO označil prezident za nynější "opozici v koalici".
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.9.2016 v 21:36, zobrazit podobné
K čemu ten protikuřácký paskvil přispěje? Zastaví teroristy? Senátor žasne nad tím, co vláda kolem úpravy kouření v parlamentu předvádí
Takzvaný protikuřácký zákon, nazývaný ve sněmovně též nesmrtelný, čeká na své projednání ve zdravotním výboru a další čtení před poslanci. Už dnes je jasné, že opět vyvolá vášnivé debaty a desítky pozměňovacích návrhů. Cestu „nesmrtelného zákona“ sleduje nejen prezident Zeman, který se vyjádřil, že je dobře, že zatím nebyl přijat, kritičtí jsou i někteří senátoři. Velké politické hry, které vláda rozehrává nad bezvýznamným protikuřáckým zákonem, nenechávají klidného ani senátora Ivo Valentu zvoleného za Stranu soukromníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Zákon o střetu zájmů není ideální. Přesto je potřebný
Zákon o střetu zájmů řeší hlavně střet zájmů Andreje Babiše. Není důvod to nepřiznat. Zákon „o jednom člověku“ není ideální. Přesto je potřebný. Nejsme v normální situaci a proto musíme volit nestandardní cesty. ODS nejde o politické divadlo, ale o efektivní ochranu občanů před oligarchy a všemi, kteří zneužívají moc ve svůj prospěch. Proto jsme zákon podpořili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Puška, granát, kulomet. Prezident se s tím před náměstím nepáral. Nakonec se vyjádřil i k sexuálnímu životu mládeže
REPORTÁŽ První den své návštěvy Pardubického kraje zakončil prezident Miloš Zeman v Holicích, kde se také poklonil památce T. G. Masaryka u příležitosti výročí jeho úmrtí. Prezident před lidmi nepřímo naznačil, že by od něho letos mohl dostat státní vyznamenání herec Jan Kačer. Z úst hlavy státu ovšem padla i slova o zvýšení sexuální aktivity mezi mladými.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Návrh vládní koalice znamená vytvoření podmínek pro vznik islámských zón
¨Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2016 k návrhu volebního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
MHMP: Praha vyzkoušela mobilní úpravny vody
V rámci cvičení Voda 2016 Magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR a dalšími subjekty vyzkoušel dvě mobilní úpravny vody, které mají v případě krizových situací a znemožnění fungování stávajícího systému distribuce pitné vody zajistit její nouzovou dodávku v požadované kvalitě. Část cvičení Voda 2016 si prohlédla i pražská primátorka Adriana Krnáčová, radní Libor Hadrava a starostka městské části Praha 12 Daniela Rázková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Auto*Mat: Zažijte město jinak je letos v rekordní formě
Rekordních 87 ulic, parků a náměstí v Praze a dalších 21 městech se během sousedských slavností Zažít město jinak promění v jeviště plná kultury, her a vzájemného poznávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Senátorka Dernerová: MŽP nechce zveřejnit, kde budou spalovány Ostravské kaly
Je to skandální, opět nám nechtějí řict, co se bude s Ostravskými kaly dělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ČEZ: Jubilující vodní elektrárna ve Vraném prochází opravami. Ročně zásobí 20 tisíc domácností
Tři týdny trvající údržbové práce na jednom ze dvou soustrojí letos 80leté vodní elektrárny Vrané nad Vltavou se chýlí ke konci. Nejstarší a současně poslední vodní elektrárna tzv. vltavské kaskády před Prahou tak může po pravidelné komplexní diagnostice a údržbě nejdůležitějších částí opět vyrábět ročně v průměru více než 60 milionů kWh elektřiny a pokrývat tak spotřebu 20 tisíc domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Ministři hasí požár, který sami založili
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2016 k informaci ministra dopravy o postupu a stavu přípravy staveb dopravní infrastruktury, které nezískaly výjimku v platnosti posouzení vlivu na životní prostředí (EIA)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jízda po silnicích druhých a třetích tříd připomíná spíše slalom mezi výmoly, hodnotí dopravní situaci Jiří Jindra
ROZHOVOR „Bohužel dálnice a silnice první třídy spadají pod ŘSD a kraj na ŘSD nemá asi žádný vliv, protože co se dělo v Plzeňském kraji o prázdninách na silnicích a dálnici, to byl horor. Ale to nejsou jen problémy Plzně. V podstatě všechny silnice druhých a třetích tříd jsou v mizerném stavu. Jízda po nich je spíše slalom mezi výmoly. To nepřispívá ani bezpečnosti, ani technickému stavu vozidel, která se po nich pohybují,“ říká kandidát do zastupitelstva v Plzeňském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Nezávislí a Moravané: Do televize nesmíme. Opravdu fér podmínky!
Naši zastupitelé, například z Přerova, kde jsme na radnici, se nás ptají, jak to, že náš lídr nebude u Moravce. Popravdě - nevíme. Diskriminují nás jako většinu tohoto národa. Jen vy jim můžete dát svou volbou "na prdel".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Martin Kovička: Bolševici dneška volají po uvěznění Konvičky a zákazu kritiky islámu!
"Anarchisté" z okruhu Svobodého fóra volají po represivních opatřeních státu. Do toho označují neodsouzeného Konvičku za "výtržníka", požadují NErovnost občanů před zákonem a v neposlední řadě opakují žalovatelná - a žalovaná - tvrzení, dle nichž je vědec s Hirsch-indexem 26 "magor".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Slavnému americkému režisérovi tleskali v Moskvě. Odhalil, proč v USA tak nenávidí Edwarda Snowdena
„Film doporučuji ke zhlédnutí naprosto všem, zejména pak obyvatelům Spojených států a Evropy,“ prohlásil na moskevské předpremiéře filmu Snowden od světoznámého režiséra Olivera Stona tiskový mluvčí prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vitásková (Úsvit-NK): Jestli si někdo myslí, že se vše zametlo pod koberec, tak u lidí určitě NE!
Průběh 13.dne kampaně do Senátu – 13. 9. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Francouzskému pekařství PAUL se v České republice daří, otevřelo již šestnáctou pobočku
Celosvětová síť francouzských pekařství PAUL vstoupila na český trh v roce 2008 a od té doby se počet jejích poboček kontinuálně rozrůstá. Zatím aktuálně poslední otevřenou prodejnou je PAUL na Vítězném náměstí v Dejvicích. Celkový počet poboček tak dosáhl 16, včetně tří stánků na Letišti Václava Havla. To, že Čechům francouzské pečivo a další speciality zachutnaly, potvrzuje i stále stoupající návštěvnost prodejen. Každý den obslouží české pobočky pekařství PAUL více než 6 000 zákazníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Empresa Media: Časopis INTERVIEW dosáhl nejlepších prodejů ve své historii, v červenci prodal dvacet tisíc výtisků
Měsíčník Interview dosáhl po roce a půl své existence rekordních prodejů ve výši 19 843 kusů (ABC ČR, 7/2016). Za úspěchem stojí především stabilní růst pultového prodeje, nárůst předplatného a speciální balíčky Instinkt Interview prodávané ve vybraných trafikách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Vláda na svém zasedání schválila zničit české podnikatele
Ronald Reagan: „Nejhorší slova jsou: Jsem z vlády a přišel jsem vám pomoci.“ Socialistický ministr průmyslu a obchodu prosadil podporu českým podnikatelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Lhoťan: ČSSD si chce dovézt černochy a Araby, aby ji volili
Naši multikulturalisté a příslušníci levice si stále více veřejně stěžují, že jsme moc etnicky a kulturně jednolitá společnost, že je potřeba k nám dovést spoustu Afričanů a muslimů, abychom byli kulturně obohaceni ... a oslabil se tak náš národ a naše společnost, přesněji odpor naši společnosti k budování nové evropské multikulturní bruselské říše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová vzkazuje přes PL: Kolega Wolf (Trojkoalice) lže
Vzkaz pražské primátorky Adriany Krnáčové radnímu Janu Wolfovi (Trojkoalice)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman ve fabrice prozradil, jak se stal prezidentem. A překvapil německého tazatele kvůli uprchlíkům
Prezident Miloš Zeman se v rámci své návštěvy Pardubického kraje setkal se zaměstnanci společnosti Berger - Huck, s. r. o., v Horním Jelení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Reakce VZP na ohlášenou stávku praktických lékařů
V průběhu posledních let se VZP snaží o korektní a předvídatelný přístup ke všem segmentům zdravotní péče. V rámci jednání se zástupci praktických lékařů vždy uplatňovala principy otevřenosti a snahu o konstruktivní řešení. To dokládá i významný nárůst úhrad za služby poskytované praktickými lékaři. Jen za posledních 5 let se zvýšily celkové měsíční platby ordinacím praktiků z průměrných 170 tisíc na 203 tisíc Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Inkluze se v pražském školství týká sedmnácti žáků. Obavy kritiků byly neopodstatněné
Podle informací, které má hlavní město k dispozici, došlo v souvislosti s novelou školského zákona týkající se inkluze k 1. 9. 2016 v sedmnácti případech k přechodu žáků s lehkým mentálním postižením z bývalých praktických škol do takzvaných běžných základních škol. Uvedla to radní hlavního města Prahy pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Vykopněme Lucembursko z EU
K lucemburskému princi Václavovi a posléze Karlu IV. český národ vzhlíží s obrovskou úctou. Karel IV. byl těžký frajer, a dnešního lucemburského Junckera či Asselborna by jistě nechal s požehnáním Božím pěkně mučit…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kandidát do senátu: Nemám s uprchlíky, jakýmikoli, žádný problém. Za jediné podmínky
Stydím se za rozdílnou prezentaci státních složek v postoji k problémům zahraniční politiky, za schvalování zákonů a vyhlášek, které nejsou přínosem pro mladé lidi. Nasnadě je i možnost snížení věkové hranice pro vstup na politickou dráhu, říká krajský předseda Pirátů Jiří Demel. Co dalšího navrhuje? Proč kandiduje právě do senátu, o jehož zrušení Piráti usilují? A co je cílem strany? Nejen na to se ptaly ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Drahé zákaznické linky? Podnikatelé porušují zákon
Pokud chcete po telefonu ohlásit poruchu vodovodu, reklamovat vady zboží nebo vyúčtování elektřiny či plynu, můžete za takový hovor zaplatit desítky i stovky korun. I když novela zákona na konci loňského roku používání zpoplatněných modrých a bílých linek pro kontakt se zákazníky omezila, mnozí podnikatelé ji nedodržují. dTest proto vyzval více než 30 společností, aby změnily způsob komunikace se zákazníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní a Soukromníci): Krajské dotace: Přehozením peněz z levé kapsy do pravé ještě nikdo nezbohatnul
Dotace jsou v principu nespravedlivé. Ničí svobodné tržní prostředí, ničí svobodu člověka. Jde o peníze, které nepadají z nebe, nýbrž musí být někomu nejprve sebrány. Na to socialisté rádi zapomínají. Dotačním přerozdělováním tak nemůže vzniknout žádná prosperita, protože když někam dotační peníze přijdou (to je to, co je vidět), chybí zase tam, odkud byly sebrány (to je to, co obvykle není vidět, a proto je potřeba to připomínat).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (Úsvit): Návrh vládní koalice znamená vytvoření podmínek pro vznik islámských zón
¨Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2016 k návrhu volebního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
JCCR: Akademie olympijských bojových sportů oslovila 2,5 tisíce lidí, Fight Club potvrdil pozici jedničky
Letošní Akademii olympijských bojových sportů na jihu Čech lze směle označit za vynikající propagaci bojového umění vůbec. Za podpory projektu Jižní Čechy olympijské se tentokrát uskutečnila ve dvou etapách a její nabídky využilo více než 2,5 tisíce zájemců z řad rekreačních i aktivních sportovců. Velké slovo v organizaci rozsáhlé akce měl vždy Fight Club České Budějovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
František Dostál: Václavské námětí se prý změní
Mluví se samozřejmě o zlepšení náměstí, ale zatím jen v jeho spodní části. Už deset let. Obtížně se však mění lidé, zvláště ti z tuzemských zdrojů, co na náměstí připomínají špatně nacpané cigarety. Uběhlo dost let a náměstí získalo pověst celoročně otevřené Matějské poutě, kde ale příliš pravidel neplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman ve fabrice prozradil, jak se stal prezidentem. A setřel německého novináře kvůli uprchlíkům
Prezident Miloš Zeman se v rámci své návštěvy Pardubického kraje setkal se zaměstnanci společnosti Berger - Huck, s. r. o., v Horním Jelení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
HK: Firmám se nedaří obsadit volná místa pracovníky z ČR. Zájem o pracovní síly z Ukrajiny proto roste
Tiskaře, svářeče, zámečníky, kuchaře, obráběče kovů, lisaře umělých hmot, řidiče, ale i opraváře praček, švadleny nebo šičky v současnosti poptávají firmy prostřednictvím Hospodářské komory ČR na Ukrajině. Dle posledních údajů ČSÚ zaměstnavatelé postrádají skoro 140 tisíc lidí, Hospodářská komora ČR se proto obává, že kapacita projektu na zaměstnávání i středně a nízkokvalifikovaných pracovních sil z Ukrajiny nebude dostatečná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Zelení se připojují ke stížnosti na obsazení volební superdebaty v České televizi
Zelení se oficiálně připojují ke stížnosti Pirátů k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli výběru účastníků v závěrečné superdebatě v České televizi před krajskými volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
To bylo úplně jinak! Dohra vyhrocené situace, do které se zapojil Miroslav Sládek
Sdružení pro republiku – Republikánská strana Československa Miroslava Sládka se ohradila proti způsobu, jakým Lucie Hašková, kandidátka NE Bruselu – Národní demokracie, informovala o střetu, k němuž nedávno došlo mezi ní a Miroslavem Sládkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Švec (STAN): Hejtman Zimola opět lže, tentokrát o lišovském obchvatu
Lživá a tendenční vyjádření šíří pan Zimola i prostřednictvím své kanceláře a webu Krajského úřadu Jihočeského kraje!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Národní technické muzeum se těší na nové přírůstky do sbírek
Zajímavé přírůstky do sbírky domácích spotřebičů a elektrotechniky získalo v uplynulých letech Národní technické muzeum v Praze během Recyklačních víkendů, které už tradičně pořádá ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN. Ten letošní se uskuteční 16. – 18. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Obchvat Lišova brzdí pouze a jen Lišov samotný
Reakce jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly na nepravdivé informace, rozeslané médiím starostou města Lišov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC navštívil Velvyslanec Korejské republiky
Velvyslanec Korejské republiky v České republice, Jeho Excelence Moon Hayong při včerejší návštěvě Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) vyjádřil klíčový zájem podporovat česko-korejskou spolupráci. Ta byla zahájena již v únoru 2015 smlouvou o vzájemné kooperaci FNUSA-ICRC s Korejským ústavem pro výzkum mozku (Korea Brain Research Institute, KBRI) v oblasti léčby a prevence onemocnění mozku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš se bude radit s právníky. Označení oligarcha odmítá
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) počká, až zákon o střetu zájmů posoudí Senát a prezident, pak se poradí o dalším postupu s právníky. Novinářům to řekl poté, co Sněmovna schválila novelu, která ministrům zakazuje například vlastnit média. Babiš odmítl označení za oligarchu, trvá na tom, že se chová transparentně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Reakce hejtmana na nepravdivé informace rozeslané médiím starostou města Lišov
Reakce hejtmana Jiřího Zimoly na nepravdivé informace rozeslané médiím starostou města Lišov
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Skandál: Uniklo, co vláda opravdu zamýšlí ohledně uprchlíků. A je zle
Francouzské plány na přesídlení obyvatel uprchlického tábora v Calais narazily na velkou překážku. Tu představuje bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy, který ve snaze nabrat politické body před prezidentskými volbami v příštím roce označil celý plán za „státní skandál“. Informuje Yahoo! News.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Uprchlíci, skočte do Vltavy. Proslavený hubatý politik vyvěsil drsné plakáty, nám pověděl například něco o velvyslanci USA
ROZHOVOR „Někteří lidé se mne snaží cenzurovat, zvláště ti, za kterými stojí mocní,“ říká bývalý odborářský předák a nynější náměstek hejtmana v Pardubickém kraji Jaromír Dušek (SPO). Jeho volební poutače do krajského zastupitelstva totiž vzbudily rozruch. To ho ovšem neodradilo ani od dalších kontroverzních postojů: „Dokonce jsem z legrace nedávno prohlásil, že založím minoritní skupinu heterosexuálů pro obranu našich rovných příležitostí na trhu práce.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Profesor Guyot předával zkušenosti s poruchami rovnovážného aparátu
Mají potíže při chůzi, nejsou schopni fixovat obraz, zhorší se jim orientace v prostoru, z čehož často vyplynou i psychologické obtíže. To jsou lidé, kteří trpí oboustrannou poruchou vestibulárního (rovnovážného) aparátu. A právě na toto onemocnění se specializuje profesor Jean-Phillipe Guyot z Univerzitní kliniky ve švýcarské Ženevě, kde vede ORL kliniku. V tomto týdnu navštívil Pardubickou nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pleticha (ČSSD): Přiznání majetku je pozvánkou zlodějům
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2016 k návrhu zákona o střetu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman o nové knize: Psovi ji dávat nebudu. Ten knihy nečte
K představení a křtu knihy rozhovorů s hlavou státu Milošem Zemanem Tato země je naše, kterou sepsal zástupce šéfredaktora serveru ParlamentníListy.cz Radim Panenka, došlo dnes při návštěvě prezidenta Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v příjmech překročil 859 milionů korun a zastupuje rekordní počet státních institucí
Za prvních osm měsíců letošního roku vykázal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) příjmy ve výši 859,4 milionu korun. Oproti loňskému roku se jedná o nárůst o více než 56 milionů, tedy o 7 procent. Ve srovnání s rokem 2014 příjmy meziročně vzrostly dokonce o více než 301 milionů korun, což představuje nárůst o 54 procent. Výdaje naopak meziročně klesly o 24 milionů, tedy o tři procenta. Zároveň ÚZSVM uzavřel rekordní počet dohod o právním zastupování státních institucí, čímž šetří státu výrazné prostředky na externí právní kanceláře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Omezení se netýkají pouze sedmnácti členů vlády
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2016 k návrhu zákona o střetu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
František Kuba: Volit, či nevolit?
Současný stav společnosti v České republice je postHavlovský. Tato společnost už nejen nevzkvétá, ale nabírá do necek a zjevně zapáchá politikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tak tedy, pane Babiši: Firmu vlastnit můžete. Ale noviny ne, rozhodla Sněmovna
Členové vlády budou moci dál ovládat firmy. Návrh poslance Chvojky, který by to zakazoval, Sněmovna v dílčím hlasování neschválila. Naopak Sněmovnou prošel návrh, že členové vlády nebudou moci vlastnit média. Pro zvedlo ruku 133 poslanců. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ODS: Návrh rozpočtu pro 2017 je promarněnou příležitostí
Občanští demokraté kritizují návrh státního rozpočtu, který příští rok počítá se schodkem 60 miliard. ODS také rozumí požadavkům praktických lékařů, kteří si zaslouží více pravomocí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Evropský průmysl v červenci překvapivě prudce šlápl na brzdu
Evropský průmysl v červenci překvapivě prudce zpomalil (-1,1% meziměsíčně) a zdá se, že bude ve třetím kvartále eurozónu viditelně brzdit. Naštěstí slabý výkon průmyslu zatím vyvažuje vylepšující se situace na trhu práce a velice slušný růst maloobchodních tržeb. Náš první odhad růstu za třetí kvartál tak počítá se zpomalením na 0,1 % mezikvartálně (0,6 % v 1Q a 0,3 % v 2Q). Počítáme ale s tím, že srpnová a zářijová čísla budou lepší a mohla by odhad vylepšit k 0,2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman drsně zaútočil na neziskovky. To se jim nebude líbit
Prezident Miloš Zeman zavítal opět po roce do Pardubického kraje, aby se, jak řekl, seznámil s problémy, které přetrvávají. Úvodem se setkal s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým (ČSSD), s krajskými zastupiteli i představiteli místních samospráv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nadace knížete z Lichtenštejna podává dovolání k Nejvyššímu soudu České republiky ve věci obhajoby svého majetku proti konfiskaci státem
Nadace knížete z Lichtenštejna, soukromá nadace, která spravuje část majetku lichtenštejnské knížecí rodiny, podala dovolání k Nejvyššímu soudu České republiky, v němž požaduje zrušení rozsudku o konfiskaci svého majetku. Dovolání je reakcí na žalobu, kterou v roce 2014 podal proti Nadaci stát, a především na rozsudek Okresního soudu pro Prahu-východ ve prospěch státu z listopadu 2015, který po odvolání Nadace potvrdil 18. května 2016 Krajský soud v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Hledejme pozitivnější a pragmatičtější tón diskuse o potřebách evropského trhu
Včera si své názory na evropský pracovní trh, sociální dumping či vysílání pracovníků vyměňovali čeští europoslanci na společné snídani ve Štrasburku, za aktivního přispění předsedy ČMKOS Josefa Středuly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Juncker: Nejsme Spojené státy evropské. Jsme daleko více rozdílní a silní
Evropská komise nemá v úmyslu zbavit se národních států ani je nijak podkopávat. V projevu o stavu EU to uvedl předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Studie jednoho pokrytectví
Národní divadlo zahalené do smuteční nálady. Na Piazzetě ND kondolenční knihy a zapisující se lidé. V pořadu Dobré ráno s českou televizí vystupuje v přímem vstupu ředitel ND Jan Burian se vzpomínkou na Věru Čáslavskou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Návrh se snaží zamezit situaci, kdy by člen vlády obchodoval sám se sebou
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2016 k návrhu zákona o střetu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
AČCKA: Generální stávka ve Francii (14. - 16. 9. 2016) - doporučení cestujícím
Na základě dostupných informací se od dnešního večera koná ve Francii generální stávka, zahrnující mj. pracovníky v letecké dopravě – od 14. 9. 2016 (19,00h) do 16. 9. 2016 (6,00h).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Faltýnek (ANO): Je nutné, aby byl majetek přiznáván před vstupem do politiky
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2016 k návrhu zákona o střetu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Černá tlamo, korytáři. Dominik Feri si povídal s „fanouškem“
Zlobu občanů na politiky nedávno na vlastní kůži pocítil teplický radní za TOP 09 Dominik Feri. Značně rozezlený uživatel Facebooku mu zaslal zprávu, v níž ho nevybíravým způsobem tituloval jako „zkurveného politického korytáře“. Podle Feriho je to ale značně zkreslená představa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
To zas bude mít paní Šabatová radost: Stanislav Křeček napsal, jak sluníčkáři rozkládají společnost
Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček patří k právníkům, kteří neváhají jít v současných pokrokových názorech zpátečnicky proti proudu. Upozornil na sebe například varováním před rozkladem právního státu v souvislosti s migrační krizí, nyní se vyjádřil k podobně ožehavému tématu. Rozkladu tradiční rodiny nadšeně propagovanému „pokrokovými“ osobnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident republiky se setkal s krajskými koordinátory projektu vodního koridoru D-O-L
Prezident republiky Miloš Zeman se v úterý dne 13. září 2016 na Pražském hradě setkal s krajskými koordinátory projektu vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe z krajů Jihomoravského, Zlínského, Olomouckého, Moravskoslezského, Pardubického, Středočeského a Ústeckého. Setkání se zúčastnili zástupce Ministerstva dopravy ČR a vedoucí sdružení DOL zpracovávajícího Studii proveditelnosti k vodnímu koridoru D-O-L.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda vnímá podporu sportu jako důležitou prioritu
Předseda vlády Bohuslav Sobotka poděkoval českým olympijským medailistům za jejich skvělé sportovní výkony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tomáš Hebelka: Jednotný digitální trh: hrozba nebo příležitost?
Podle plánů Evropské komise má v roce 2020 v zemích EU vstoupit v platnosti Jednotný digitální trh (JDT). Bude to znamenat odbourání všech bariér, které brání volnému pohybu zboží a služeb prostřednictvím on-line prodeje a digitálního prodeje přes počítač. Jak jsou naše podniky připraveny na nástup JDT?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Šarapatka (BPP): Bašár Asad a Rusko mohou slavit
Dohoda Kerry – Lavrov o nastolení příměří v Sýrii je významným diplomatickým vítezstvím Ruska a posílením pozice syrského prezidenta Bašára Asada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Miroslav Sládek předvedl scénu před prázdným náměstím. Došlo na konflikt
Do krajských a senátních voleb 2016 zbývá ještě zhruba měsíc, boj o hlasy voličů ale již běží na plné obrátky. A že je někdy dosti nevybíravý, ukázali republikán Miroslav Sládek a Lucie Hašková, kandidátka NE Bruselu – Národní demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Mladé bílé pracující rodiny jsou těžce diskriminovány
Snažíte se, pracujete,, máte děti, vezmete si hypotéku a splácíte. Pak přijdete na čas o práci. A jste v koncích. Stát vám nepomůže, nechá vás v tom. Spadnout až na dno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ivana Stráská: Lidi jsou nám fuk, budou volby
Ze své politické kariéry jsem si odnesla jedno poučení. Nejvíce mluví o věci ti, kteří o ní nejméně vědí. A před volbami zvlášť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Tajemství myšlenek generála Pavla
Že byl za předsedu vojenského výboru NATO vybrán český generál Petr Pavel hlavně proto, aby „ohřál“ vlažný postoj Čechů jak k NATO, tak k protiruské propagandě, jež k této alianci neodmyslitelně patří, stejně tak jako byli generálními tajemníky této organizace vybráni Dán Rasmussen ( 2009 - 2014), a po něm Nor Stoltenberg (2014 – do současnosti), hlavně proto, aby „ohřáli“ stejně vlažný postoj evropských seveřanů k témuž, je všeobecně známým faktem, o němž se nediskutuje. Jednoduše se tomu tak z uvedených politických důvodů skutečně stalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: SANEP - 50 procent lidí je pro zálohové výživné
Podle průzkumu veřejného mínění agentury SANEP, která jako obvykle pracuje s velkým vzorkem telefonicky dotazovaných, bylo dotazováním zjištěno, že přesně 50 % dotázaných se vyjadřuje ve prospěch zálohového výživného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vladimir Putin vyhrál, píší v USA. Neradi
Vlivný americký deník Washington Post dochází k závěru, že ať už příměří v Sýrii vydrží, nebo ne, ruský prezident Vladimir Putin je hlavním vítězem zdejšího konfliktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Analytik: Až to začne vřít, Zeman se stane evropským politikem. Dělali si z něj šoufky, ale to se změní. No a ti novináři...
ROZHOVOR Prezident Zeman se stane evropským politikem, který bude citován a brán v úvahu, i když si z něj mnozí dělali dříve šoufky. To si myslí mediální analytik Jiří Mikeš a tvrdí, že prezidentovo přijetí Norberta Hofera byl prozíravý tah na evropské šachovnici. Miloše Zemana v rozhovoru přirovnal k šachistovi, který je o tah dopředu před opozicí. Jeho popularita je podle něj také částečně postavena na názorech na migrační krizi, kterými mluví voličům z duše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ředitel elitního pražského gymnázia: Valachová má tolik návrhů, až se mi točí hlava. Prostě ví, co je správné, a dostane to do nás, i kdyby se nám to nelíbilo
ROZHOVOR Ředitel prestižního pražského gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička vidí největší problém českého školství v tom, že žádný z ministrů se nezabýval koncepcí vzdělávání. „Problém je, že my teď vzděláváme děti, které budou v produktivním věku za nějakých dvacet let. A my je vzděláváme jen z pohledu nějaké současné politické a zaměstnanecké situace,“ kritizuje kandidát TOP 09 do Senátu. A nelíbí se mu ani přístup současné ministryně Kateřiny Valachové – protekcionismus pro zaměstnavatele, zdůrazňování rozhodujícího vlivu státu, potlačování svobodného rozhodnutí jedince a jeho zodpovědnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Devět procent, paní Clintonová. Jen devět procent. Číslo, nad kterým kandidátka na šéfku USA ustrne
Hillary Clintonová má problém. Takový, který jí může stát vítězství v prezidentských volbách. Její kolaps při výročí 11. září přiměl mnohé k otázce, zda někdejší první dáma a ministryně zahraničí je v šedesáti devíti letech ještě zdravotně způsobilá řídit supervelmoc. Další škody na její reputaci napáchaly tajnosti, které se zdravotním stavem kandidátky dělal její štáb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zděšení nad článkem Jiřího Pehe: Vždyť jsme přívěsek Německa, chovejme se k Merkelové slušně...
Do kritiky úterního komentáře Jiřího Pehe se pustil europoslanec Jan Zahradil (ODS). Pehe totiž v minulých dnech ve svém komentáři na serveru Novinky.cz souhlasil mimo jiné s komentátorem Davidem Klimešem, že Česká republika je de facto sedmnáctou spolkovou zemí Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Žádná armáda policistů lidi nezastaví. Šéf komunistů Ruska bez obalu o 90. letech i o tom, co se děje dnes
ROZHOVOR Ohromných úspěchů pod vedením komunistických stran dosáhla Čína a Vietnam. Nehledě na zuřivý odpor Washingtonu posilují levicové nálady v Latinské Americe. Dokonce i v USA – té baště kapitalismu – pořád více lidí sympatizuje s ideami sociální spravedlnosti. Tak spokojeně hovoří o prespektivách komunismu předseda Ústředního výboru Komunistické strany Ruské federace (KPRF) Gennadij Zjuganov. Ve druhé části rozhovoru pro PL se také vyjádřil o symbolice Sovětského svazu, politologovi Francisovi Fukuyamovi a herci Leonardu DiCaprio.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ahmed a nůž. Třikrát se bodla do srdce. „Sebevražda“ české mladé blondýny budí obrovský rozruch
Již podruhé uzavřela policie úmrtí Anety R., která se měla vlastnoručně pořezat, třikrát bodnout do srdce a jednou do plíce, jako sebevraždu. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Bakala, druhý největší tunelář. Odkladiště jménem senát. Investice jsou důležitější než přebytek rozpočtu. Prezident je na ČT ve formě
Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro Českou televizi vyjádřil k senátním volbám, ale také ke stavu české ekonomiky. Pokud lidé senát chtěli, mají ho mít, ale pokud by šlo o pana prezidenta, připomněl, že si ve Švédsku senát zrušili. Došlo i na nezaměstnané občany v Česku. Miloš Zeman má za to, že 80 procent dnešních nezaměstnaných zkrátka nechce pracovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
MZV: Ministr Zaorálek se zúčastní zasedání Valného shromáždění OSN
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se ve dnech 19.–22. září 2016 zúčastní zahájení všeobecné rozpravy 71. zasedání Valného shromáždění v New Yorku. Delegaci ČR na zasedání povede prezident republiky Miloš Zeman. Ministr Zaorálek následně ve dnech 22.–24. září 2016 vykoná návštěvu Chicaga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
TOP 09 dokáže jen nadávat na Babiše a na mě, kritizoval Zeman
V rozhovoru pro Českou televizi se prezident Miloš Zeman obsáhle vyjádřil také k tématu migrace. Nastínil situaci, za které se může Česká republika stát státem, kde se objeví nejeden migrant. Všem politickým stranám však doporučil, aby se nezaměřovaly jen na téma migrace, ale také na nějaké pozitivní téma. Jako špatný příklad pro ostatní uvedl Zeman TOP 09. „TOP 09 nadává akorát na Babiše a na mě, ale jinak neví, co chce,“ je přesvědčen prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka telefonicky jednal s předsedou ER Donaldem Tuskem
Předseda vlády Bohuslav Sobotka seznámil 14. září 2016 předsedu Evropské rady Donalda Tuska s prioritami české vlády před pátečním neformálním summitem v Bratislavě. Mezi ty patří především zajištění vnitřní i vnější bezpečnosti, obnova hospodářské a sociální prosperity a zachování jednoty EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jsme Starostové, staréme se. Gazdíkův hejtman Půta lákal voliče na klauna a lví koťata. Máme i FOTO
REPORTÁŽ Po čtyřech letech krajské volby, opět Starostové pro Liberecký kraj pod vedením současného hejtmana Martina Půty? I když ho před dvěma lety obvinila policie z korupce? Zdá se, že je to možné. Aspoň to naznačuje nejnovější předvolební průzkum dělaný pro Českou televizi. ParlamentníListy.cz se byly podívat na libereckém náměstí před radnicí, kde favorit voleb uspořádal předvolební kulturní odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Slavný šachista, co nesnáší Putina, promluvil o Trumpovi: Žárlí na Putina, touží být jako on. Pořád věřím Hillary
Předseda Nadace pro lidská práva a ruský demokratický politik žijící v USA Garry Kasparov se v rozhovoru pro Yahoo! News vyjádřil k videu zachycujícímu slabou chvíli prezidentské kandidátky Hillary Clintonové. Putin z něj údajně hodlá vytěžit co nejvíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jan A. Mařenka: Clintonové zbývá rok života, možná dva, varují lékaři. Co se stane, když zemře zítra?
Jan A. Mařenka zkoumá lékařskou zprávu o zdravotním stavu jedné starší paní, která ve své patologické ambicióznosti zabloudila na práh smrti, a nabízí několik videí - ať si čtenář na tuto kauzu udělá názor sám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Pietní akce u “protržené přehrady“ připomene tragickou událost z roku 1916
Před sto lety se na říčce Bílé Desné v Libereckém kraji protrhla hráz nově zkolaudované přehrady. Zahynulo tehdy 67 lidí. Celou událost si místní připomenou na den přesně, tedy v neděli 18. září, při pietní akci. Začíná ve 14 hodin. Místo se poté otevře turistům - také díky opraveným chodníkům, vyhlídkovým plošinám i dřevěné útulně, které zbudovaly podniky Lesy ČR a Povodí Labe. V místě zůstanou infopanely, turisté ocení vyhlídky i dřevěnou útulnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Marksová promluvila o tom, jak se jí sedí ve vládě s Babišem. Koalici tato slova příliš nestmelí...
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) ve středečním Interview ČT24 promluvila o platech, které by pro české občany považovala za odpovídající, o důchodech, ale také o sociálních službách. Dopodrobna popsala, jaké vztahy má s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Dostával od Marksové jednu ránu za druhou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Ministři dopravy mají zřejmě v náplni práce lakovat věci narůžovo
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2016 k informaci ministra dopravy o postupu a stavu přípravy staveb dopravní infrastruktury, které nezískaly výjimku v platnosti posouzení vlivu na životní prostředí (EIA)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman vyslal z ČT doporučení voličům: Když chcete hlasovat proti ČSSD, volte ANO
Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro Českou televizi obsáhle vyjádřil k nadcházejícím krajským volbám. Z pozice politika, který každý kraj navštívil za tři roky celkem třikrát, poznamenal, že o problémech krajů ví mnohé. Prozradil, co v těchto volbách považuje za zásadní. Zopakoval také, že by lidé měli chodit k volbám povinně. Došlo i na lenost politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Petice na podporu řešení situace lidí bez domova
Petice na podporu řešení situace lidí bez domova v Brně-Kohoutov
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rozmíška v pražské koalici. Primátorka se ostře vymezila vůči koaličnímu partnerovi
Pražští zastupitelé budou na čtvrteční schůzi diskutovat o kartě na městskou hromadnou dopravu s názvem Lítačka, jejíž projednání slíbila primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Naopak dostavba Pražského okruhu se i přes slib daný opozičnímu klubu ODS na program nedostala. Na dotaz ČTK to po jednání rady řekla primátorka. ODS podle předsedkyně klubu Alexandry Udženiji jednání primátorky mrzí. Bude se dál snažit, aby zastupitelstvo problematiku okruhu prodiskutovalo. A právě toto téma se stalo středobodem sporu mezi Trojkoalicí a hnutím ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Soutěž o okruhového šampiona pro velký zájem pokračuje!
Soutěž Automotoklubu Most s podporou Českého olympijského výboru a Autoklubu České republiky „Hledá se nový okruhový šampion“ pro mladé muže a ženy od 15 do 27 let pro velký zájem pokračuje v září a říjnu dalšími jízdami prvního kola. Nejbližším termínem, kdy se amatérští jezdci mohou pokusit objet co nejrychleji malý závodní okruh mosteckého autodromu, je pátek 16. září od 15:00 do 18:00 hodin. Zbylé termíny organizátoři postupně zveřejní na webových stránkách www.autodrom-most.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně školství Kateřina Valachová oslaví 40. narozeniny
Právnička Kateřina Valachová, která 15. září oslaví čtyřicetiny, pracovala v minulosti na Magistrátu města Brna, působila v úřadu ombudsmana a vedla senátní legislativce. Od loňského června je ministryní školství ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD). Ve funkci ministryně vystřídala odvolaného Marcela Chládka a v září 2015 vstoupila do ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist