Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.350x, což odpovídá cca 226.977-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Prezident Zeman veřejně udeřil proti OSA Michala Davida: Vyděračská organizace!
Do ostré kritiky organizace OSA (Ochranný svaz autorů) se dnes pustil prezident Miloš Zeman. Na setkání s občany v Pardubickém kraji prohlásil: „OSA je vyděračská organizace, její nároky jsou přehnané.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sarkozy odmítá protiruské sankce
Bývalý francouzský prezident, který hodlá opět zkusit své štěstí, Nicolas Sarkozy, promluvil o palčivých problémech současnosti. Jedním z nich jsou v jeho podání protiruské sankce. A ty by se měly okamžitě zrušit, protože on by něco takového nikdy nedopustil. Informuje agentura TASS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hrad dostal rozsudek z kauzy Peroutka. Toto bude následovat
Pražský hrad již obdržel písemné zdůvodnění rozsudku týkajícího se sporu o výroky prezidenta Miloše Zemana o Ferdinandu Peroutkovi. Informaci serveru Lidovky.cz potvrdil ČTK prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Hradní úředníci podle něj nyní text studují a další postup oznámí příští týden. Pro zveřejnění omluvy nyní Hradu plyne sedmidenní lhůta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): K usnesení parlamentní vyšetřovací komise a jeho "překladu" z dílny ČSSD
.....demagogie a politikaření tradiční politické strany v přímém přenosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nechceme likvidovat živnostníky, jde nám o spravedlnost, přesvědčoval Babiš odboráře a podnikatele o smysluplnosti zavedení EET. A přidal šťouchanec do Kalouska
REPORTÁŽ V Brně se na dvoudenní konferenci sešli zástupci Ministerstva financí s podnikateli a zástupci oborových svazů, aby vysvětlili současnou situaci kolem zavádění elektronické evidence tržeb (EET). V úvodu akce vystoupil ministr financí Andrej Babiš, který zhodnotil význam toho, že od prosince u nás bude platit zákon o elektronické evidenci tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman je pitomec, odporný hnus, chrlil člen ČSSD v zahraničním deníku. Za sprostý text teď přišel velký výprask z domova
„Tak na takovéto výroky lze těžko reagovat slušnými slovy.“ „Zeman není bůh a superguru, ale ani démon a malý Hitler!“ „U pana Patočky se potvrzuje rčení, že komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí!“ Tak toto si vykoledoval levicový aktivista Jakub Patočka, jenž v britském deníku The Guardian rázně vyjel vůči Miloši Zemanovi. Označil jej totiž za „pitomce a odporného člověka“. Také řekl, že Nigel Farage je v porovnání s ním vlastně milý chlapík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
František Škvrnda: Dva mesiace pred...
Svet už dlhé desaťročia – možno odvtedy, ako v ňom začal dominovať obraz vnucovaný americkými médiami, minimálne však od rozpadu bipolarity – každý štvrtý rok s nevšedným záujmom sleduje kampaň pred voľbami prezidenta USA, ktoré majú mnoho dopadov. Ešte väčší záujem o ne je v prípade, ak sa končí druhé volebné obdobie prezidenta, ktorý už znovu zvolený nemôže byť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Komunistický europoslanec Maštálka zřejmě prodělal mozkovou mrtvici
Komunistického europoslance Jiřího Maštálku musela dnes kolem půl desáté ráno z prostor Poslanecké sněmovny odvézt záchranka. Informoval o tom server Novinky.cz s tím, že podle jeho informací Maštálku postihla mozková příhoda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Známe nejlepší studentské návrhy dřevěných staveb
Do studentské soutěže Stavby s vůní dřeva se v jejím 4. ročníku přihlásilo 68 studentů z 11 českých a slovenských univerzit s 55 soutěžními díly. Studenti navrhovali dřevěné domy a konstrukce s tématem Nadějné vyhlídky. Jejich díla hodnotila odborná porota a ve čtvrtek 15. 9. proběhlo na Brněnském výstavišti vyhlášení vítězů. Slavnostní den nabídl studentům také bohatý doprovodný program zaměřený na osobní a profesní růst soutěžících. Akce se také zúčastnili významní představitelé lesnicko-dřevařského sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Neprojevil mi respekt! Uprchlík vysvětloval, proč napadl zaměstnance ubytovny
Německá spisovatelka Katja Schneidtová se snaží pomáhat uprchlíkům, jak se dá. Ale za rok 2015 dorazilo do Německa přes milion běženců a autorka má obavy z toho, že se tato situace nedá zvládnout. Její slova přináší páteční MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Stejně jako vy šílím a každý se vymlouvá. Opozice je nutná - aby ti, kdo chladnou, příliš nezpychli
Projev prezidenta republiky při setkání se členy Zastupitelstva Pardubického kraje, vybranými starosty obcí a zástupci příspěvkových organizací Pardubického kraje:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Junckerova velká řeč v Evropském parlamentu
J. C. Juncker včera v Evropském parlamentu předvedl celý arzenál nápadů, jak řešit „existenční krizi“, které nyní podle něj čelí EU po hlasování Britů o odchodu z EU. Před Evropským parlamentem ve Štrasburku položil předseda Evropské komise Juncker hlavní důraz na zlepšení ochrany unijních hranic a na budování základů společné evropské armády. Tento jeho návrh ostatně plně reflektuje již společný francouzsko- německý návrh na vybudování společné evropské armády a je podporován také řadou dalších států EU vč. ČR. Bohužel se J. C. Juncker zabýval znova také přerozdělováním migrantů EU podle kvót. Nicméně jeho rétorika v této věci byla již mnohem mírnější než před časem. Juncker zřejmě pochopil, že zejména nové země EU nemají pro tento plán EK pochopení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Ruské zákony odporují zdravému rozumu, říká Snowden a chce domů
Tak tohle Kreml jen tak nerozchodí. Jeho chráněnec Edward Snowden chce zpátky domů do USA a prosí amerického prezidenta Baracka Obamu za odpuštění. Svoji současnou hostitelskou zemi tvrdě kritizoval za omezování lidských práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Zvyšování administrativní náročnosti - jeden z mála cílů, který se opravdu podaří splnit
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o spotřebních daních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
KSČM ve Sněmovně předložila návrh referenda o vystoupení z NATO. Obrovský hazard! varuje Hamáček
Poslanci KSČM předložili tento týden ve Sněmovně návrh ústavního zákona o referendu, v němž by občané ČR rozhodovali o vystoupení České republiky ze Severoatlantické aliance. Návrh zdůvodňují například tím, že NATO vyvolává vojenské napětí v Evropě a zpronevěřuje se zásadám i smyslu, pro který tato organizace vznikla. Požadavek na zrušení NATO nebo alespoň na vystoupení z něj měla strana už ve svém volebním programu pro minulé sněmovní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
V této velké zemi nevěří oficiální verzi USA k útokům 11. září 2001
Sloupkařka egyptských státem vlastněných novin se rozepsala o událostech 11. září 2001 a přidala se tak k dalším pochybovačům o oficiální verzi tragické události. Za vším podle ní stojí americká vláda, která poté dala vzniknout Islámskému státu. Informuje The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Šrámek (ANO): Ekonomové si nevidí na špičku nosu. Krize živočišné výroby neprobíhá teď...
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o spotřebních daních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Martin Pýcha: Jsme osočováni, že chceme, aby nemocní chodili do práce, ale opak je pravdou
Stanovisko viceprezidenta Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů (KZPS ČR) pro oblast zemědělství ke tématu karenční doby a nemocnosti zaměstnanců:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Americký novinář: Putin využívá Zemana. A jestli budou v ruských volbách volit i na Krymu...
Nejen o nadcházejících parlamentních volbách v Rusku mluvil v rozhovoru pro server Hlidacipes.org Brian Whitmore, americký novinář, který dlouhodobě analyzuje ruskou politiku pro Rádio Svobodná Evropa / Rádio Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Švec (STAN): Hejtman místo slibované pomoci lže o obchvatu města Lišov
Není to tak dlouho, co hejtman Zimola pomlouval vedení města Lišov a šířil dezinformace a lži o údajné asociálnosti Lišovských. Tehdy šlo o chráněné bydlení, které kraj budoval v Lišově za dosti podivných okolností, a kde se nakonec ukázalo, že Lišovští ušetřili kraji přibližně milion korun, když prosadili vybudování tohoto bydlení na krajském pozemku, namísto původního plánu kraje použít pro tento záměr soukromou parcelu ve zcela nevhodné lokalitě. Tehdy Rada města Lišov žádala, aby se hejtman za své lži městu omluvil, což se dle očekávání samozřejmě nestalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Organizace pro pomoc uprchlíkům vyzývá k účinné ochraně imigrantských dětí
Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) upozorňuje na to, že ani rok po šokujících snímcích malého mrtvého chlapce Aylana Kurdiho na turecké pláži se nijak nezlepšila ochrana uprchlických dětí a stále více dětí umírá na hranicích EU ve Středozemním moři. Česká republika by měla rovněž zlepšit ochranu uprchlických dětí a ukončit politiku věznění dětí za mřížemi v detenci v Bělé Jezové, protože takový postup je v rozporu s judikaturou Evropského soudu pro lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Konec EU si nikdo nepřeje, prohlásil v Bratislavě Sobotka
Státy Evropské unie by se nyní měly zaměřit na praktické, pro každodenní život občanů důležité věci. Před dnešním neformálním jednáním šéfů států a vlád 27 zemí EU v Bratislavě to novinářům řekl český premiér Bohuslav Sobotka. Není podle něj naopak v této chvíli třeba ztrácet čas diskusí o unijních smlouvách či o podobě evropských institucí. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kudela (KDU-ČSL): Jezdím tam, kde vím, kterou pistoli mám vzít do ruky
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o pohonných hmotách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Proběhla první zkouška zpracování výsledků voleb
Český statistický úřad úspěšně uskutečnil první ze tří plánovaných zkoušek zpracování výsledků voleb do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu. Volby se budou konat 7. a 8. října. Druhé kolo voleb do Senátu proběhne 14. a 15. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Brigita Janovská: Delegace pro duchovní rozvoj Evropy, pečivo podle arménské receptury aneb Charitu v Mostě navštívilo bavorské Oráčovo společenství
V polovině září navštívila Oblastní charitu Most delegace Ackermann-Gemeinde (Oráčovo společenství) z bavorského Würzubrgu. Jedná se o organizaci, jejímž cílem je podpora duchovního rozvoje ve střední a východní Evropě, a návštěva Mostecké Charity byla součástí jejich pastorační návštěvy severních Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vlivný český europoslanec: Británie by měla být zažalována!
Pohledem právníka se dívá na současný vztah Velké Británie a EU europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL) v článku, který vyšel na serveru Dotyk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Stávka milionářů?
Jak se vcelku trefně vyjádřil k připravované stávce, tedy přesněji k uzavření ordinací praktických lékařů chystanému na 21. září, ministr zdravotnictví Němeček, když označil tuto akci za stávku milionářů. Praktičtí lékaři mají násobně vyšší platy nežli lékaři nemocniční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Dochází ke zpřesnění kontroly zlikvidovaných důlních děl
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o hornické činnosti, výbušninách a o státní báňské správě:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Literatura na porážku
Terazky jsme zvítězili. A teď nám dejte pokoj. Teď budeme u lizu my. Po puči papuče! Jak mohli vzdělanci věřit, že nad námi svítá? K čemu se po staletí literáti šprajcovali? K čemu Dickens, Balzac, Franz Kafka?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zahraniční zdroj: Schapiro si prý za místo na velvyslanectví v Praze zaplatil
Stávající americký velvyslanec Andrew Schapiro daroval Demokratické straně 722 tisíc dolarů a zřejmě proto se stal ambasadorem v ČR. S odvoláním na populární server Zero Hedge to píše Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Papalášství v přímém přenosu? Do redakce zavolala matka holčičky, která se setkala s ministryní socdem. A ano, opravdu se to stalo
Sportovní liga ZŠ o Pohár ministryně školství dokázala rozpohybovat v minulém školním roce v šesti vybraných sportovních odvětvích 112 940 dětí. Alespoň to tvrdí oficiální stránky resortu. Na akci, která byla ve čtvrtek s velkou pompou slavnostně zakončena, se objevilo i několik desítek dětí. O tom, jak to vypadalo reálně, ParlamentníListy.cz informovala jedna z maminek. Značně rozhořčená i s odstupem noci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční pokles cen průmyslových výrobců se opět zmírnil
Meziměsíčně klesly ceny zemědělských výrobců o 0,5 % a průmyslových výrobců o 0,2 %, ceny stavebních prací a tržních služeb stagnovaly. Meziročně byly nižší ceny zemědělských výrobců o 6,9 % a průmyslových výrobců o 3,4 %. Ceny stavebních prací byly vyšší o 0,9 % a tržních služeb o 0,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Dolejš (ČSSD): Nepodložené útoky Komárka jsou součástí Babišova předvolebního hnojometu
Včerejší jednomyslné usnesení „Vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny ve věci „reorganizace policie", které konstatuje, že tvrzení bývalého policisty Komárka nemají průkazný charakter, považuje ČSSD za potvrzení toho, že namísto"brutálního úniku informací" se dočkáme leda tak trapné předvolební blamáže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Je to venku. Detaily o zdraví Trumpa i Clintonové zveřejněny
Server amerického deníku USA Today přinesl v souvislosti s nedávným kolapsem Hillary Clintonové zprávu o zdravotním stavu obou kandidátů. Prozradil, zda má např. Donald Trump ještě slepé střevo. Z veřejně dostupných zdrojů se toho však podařilo zjistit víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
V červenci se vývozní ceny meziměsíčně nezměnily, dovozní ceny rostly
Indexy cen vývozu a dovozu - červenec 2016 - Meziroční pokles cen zahraničního obchodu se zmírnil:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hollan (Žít Brno): Největší problém Michala Haška
Brněnský metropolitan - JAK TO VIDÍ RADNÍ A ZASTUPITELÉ:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Březa (KSČM): Velký problém Brna podle Matěje Hollana
„Brno má velký problém – a tím je hejtman Michal Hašek“, tvrdí v zářijovém čísle Brněnského metropolitanu v „koaliční“ rubrice náměstek primátora Matěj Hollan. A pohrává si s problematikou připravovaných Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje s tím, že kraj „zapomněl do nich zamalovat Brno“ a „vymlouvá se, že neměl čas to řešit“. Údajně si tím „bere město a všechny obyvatele jako rukojmí“. Proto se budou snažit, aby „kraj nezákonné ZURky před volbami nevydával“, ale že „šance jsou však malé“, a proto je potřeba, aby se „do vedení kraje dostali lidé, kterým záleží na rozvoji kraje a budou spolupracovat s Brnem“. Konec citací. Ještěže občanům připomenul hejtmanovy lži, takže můžeme srovnávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Wiesner: Krátkodobé nemoci budou zaměstnanci zneužívat
Stanovisko prezidenta Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů k tématu karenční doby:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Policie bude moci stíhat komunistickou poslankyni kvůli dopravní nehodě
Policie bude moci stíhat poslankyni Alenu Nohavovou (KSČM) kvůli dubnové dopravní nehodě. Umožnila to dnes Sněmovna, když podle doporučení mandátového a imunitního výboru vyhověla policejní žádosti o její vydání k trestnímu stíhání. Nohavová s tím souhlasila. Strakoničtí policisté chtějí poslankyni stíhat pro podezření z nedbalostního ublížení na zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Levicového aktivistu pustili do britského deníku: Pitomec Zeman, nejhorší ukázka tuposti...
Levicový aktivista Jakub Patočka v britském deníku Guardian rázně účtuje s prezidentem Milošem Zemanem. Tvrdí například, že Nigel Farage je v porovnání s českým prezidentem vlastně milý chlapík a Zemana dále označuje za „pitomce a odporného člověka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Roboti, peníze a lidi
Jak již z názvu vyplývá, není důležitější věci pro průmysl, než robotizace. Pojem PRŮMYSL 4.0, či chcete-li INDUSTRY 4.0 je ve všech novinách a ústech od manažerů, přes politiky. Zatímco oni o něm hovoří jako o vizi, lidé dole u výrobních pásů ho vidí jako noční můru, která jim sebere i to málo, často korespondující s životním minimem, co mají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Česká národní banka vypisuje soutěž o cenu za návrh pamětní mince
Jde o pamětní stříbrnou dvěstěkorunovou minci ke 100. výročí založení České astronomické společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Lukša: Kdepak se ministr Němeček inspiroval?
Vyjádření ministra Němečka k praktickým lékařům mi tak trochu připomíná dávné vyjádření komunistického pohlavára Jakeše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu silnice I/62 Děčín – Vilsnice, nechyběl u toho ministr
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo ve čtvrtek 15. září za účasti generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy výstavbu silnice I/62 Děčín – Vilsnice. Slavnostního poklepání na základní kámen se zúčastnil i ministr dopravy Dan Ťok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Podzemní voda – dědictví pro naše budoucí generace
Nový vodní zákon nebude, alespoň ne teď. Rozhořel se předvolební boj a vodní zákon se stal jednou z jeho obětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Unesené děti v garáži, sebevražda 13 ranami nožem... Senátor Antl, bývalý státní zástupce, má co říci k práci naší policie
ROZHOVOR Dostal stovky zločinců na tisíce let do vězení. I proto se ParlamentníListy.cz zeptaly nynějšího senátora Miroslava Antla na některé případy, o kterých se mluví. „Stará kriminalistická zásada je, že první variantou musí být vždycky vražda. A teprve když ji vyvrátíte, můžete pracovat s dalšími – jako je sebevražda,“ vysvětluje. Klíčových je podle něj u hrdelních zločinů prvních 48 hodin. „Pak už jsou důkazy pryč, lidé si to nepamatují, neobnovíte místo činu.“ Proto na ně v těchto případech mají jezdit ti nejlepší, i když třeba nemají zrovna službu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Tato země je naše aneb Úspěch vždycky závisí na vůli čtenářů, nikoli na vůli autora
Projev prezidenta republiky při křtu knihy Tato země je naše (25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Zlato versus dluh aneb Velká hospodářská krize versus rok 2016
Aktuální vývoj světové ekonomiky není zas až tak růžový, jak se na první pohled zdá. O americkém hospodářství slýcháme vesměs jen pozitivní informace – že je v dobré kondici, vytváří se nová pracovní místa apod. Fed opět hlásá, že přikročí ke zvýšení úrokových sazeb, a to možná několikrát, nicméně neustále tento krok oddaluje a odhodlal se k tomu zatím jen jednou po téměř deseti letech. Pokud by tedy bylo všechno tak růžové a pozitivní, proč Fed sazby nezvýšil dříve nebo tak nečiní pravidelně? Není to náhodou jen jakýsi zastírací manévr? A nejde jen o ekonomiku Spojených států – ohniska špatného vývoje a krizí jsou rozeseta po celém světě. Přeshraniční nepokoje, napětí v řadě zemí, kroky velkých světových bank... To vše vytváří živnou půdu pro propuknutí něčeho velkého. Světu, balancujícímu nad propastí, tak reálně hrozí nová globální krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Herman bude na dvoudenní návštěvě Jižních Čech
Pracovní cestu zahájí ministr kultury v pátek 16. 9. 2016 návštěvou Milevska, kde se v 15,30 hodin setká s vedením radnice a společně navštíví vznikající muzeum maškar. Nové muzeum tak naváže na nespornou kvalitu a výjimečnost milevských masopustních maškar, jejichž průvod se datuje od roku 1862 a je nejstarší doloženou masopustní tradicí v jižních Čechách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pokud to byl záměr, neměla by se toho ČT dopouštět, vrací se expert k "technické chybě" při rozhovoru se Zemanem
POLITOLOGOVÉ „Zeman opravdu namísto toho, aby se snažil o nějaký konsenzus ve společnosti, se ji snaží spíše štěpit a rozdělovat tím, že podporuje radikální a jednoduchá řešení,“ zhodnotil pro ParlamentníListy.cz politolog Jan Bureš rozhovor Miloše Zemana nejen pro Českou televizi, ale i pro britský server The Guardian, v němž hlava státu zmínila mimo jiné problémy Evropské unie a kde radikalizaci muslimů přirovnala k situaci v Německu před nástupem nacismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Jak zamezíte nehorázné kampani a zneužití dětí k propagaci kandidáta za komunistickou stranu?
Ústní interpelace na 49. schůzi sněmovny 15. září na ministra zdravotnictví Němečka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Skokové zvýšení poplatků vyrazilo dech řadě lidí. Špatný zákon je třeba změnit
Ústní interpelace na 49. schůzi sněmovny 15. září na ministra kultury Hermana:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Gorbačov do Prahy nedorazí, ale svůj projev pošle na videu
V Praze začíná mezinárodní konference, na níž z videozáznamu zazní projev bývalého sovětského prezidenta Michaila Gorbačova. Pětaosmdesátiletý Gorbačov se měl akce zúčastnit, ale znemožnily mu to zdravotní problémy. O tématu evropské bezpečnosti a aktuálních hrozbách budou diskutovat na tři stovky účastníků, mezi nimiž jsou významní bývalí i současní diplomaté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci projednají zpřísnění postihů za terorismus
Poslanci by dnes mohli projednat zpřísnění postihů za podporu terorismu. Měli by se zabývat taky rozšířením takzvané zelené nafty i na živočišnou zemědělskou výboru, zpřísněním podmínek prodeje sudového vína a možností zrychleného čerpání rodičovského příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kazatelé pravdy a lásky, hovoří k vám Jana Bobošíková: Ukradli jste lidem svobodu. Ti "demagogové a fašisti" jsou prozíravější než vy, neomarxistická úderko
ROZHOVOR „Klima v naší společnosti kazí pseudointelektuálové, pro které je demagogem, xenofobem, rusofilem, fašistou a nacionalistou každý, kdo realisticky popíše situaci a rezonuje s přáními a obavami občanů,“ říká někdejší europoslankyně a známá televizní moderátorka Jana Bobošíková. Podle ní by se měla naše země i celá Evropská unie vyvést ze slepé uličky politické korektnosti, nesvobody a chaosu, což ale prý žádná ze současných politických stran nenabízí. K úrovni nejznámějších politiků pak ještě uvádí: „Andrej Babiš si tu a tam odskočí mezi občany, prohlásí něco, co v ten moment rezonuje, vzápětí svá slova popře a postaví se do role otloukánka. Jako divadlo je to komické, jako politika, která určuje rámec pro život lidí, je to však tragédie.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Šéf rakouské FPÖ chce, aby jeho země vstoupila do visegrádské skupiny. Vidí v ní protipól Merkelové
Rakousko by mělo požádat o vstup do visegrádské skupiny, kterou tvoří Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko. V rozhovoru, který vyjde v sobotu v deníku Tiroler Tageszeitung, k tomu vyzval šéf opoziční Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Heinz Christian Strache. Visegrádská skupina podle něj tvoří v Evropské unii protipól k politice německé kancléřky Angely Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Makají? To jste si dávali na billboardy. Tak kde jste?
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění trestní zákoník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Humanitární pracovnici popuzuje, že Češi nadávají uprchlíkům do „nemakačenků“. „Krávo, lidé bdí!“ dostává se jí ostrých reakcí
Novinářku a humanitární pracovnici Markétu Kutilovou znechutily negativní reakce Čechů na uprchlíky v Evropě. „Kde se to v Češích bere?“ podivovala se v komentáři pro Reflex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Bulharsko dostane od EU více než sto milionů eur na ochranu hranic
Evropská unie poskytne Bulharsku 108 milionů eur (2,9 miliardy Kč) na ochranu jeho hranice s Tureckem před náporem migrantů. Po summitu 27 zemí EU v Bratislavě to dnes řekl předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Bulharsko upozorňuje, že od června se zvyšuje počet uprchlíků, kteří proudí do Evropy přes jeho území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Maxová (ANO): Pohledávku výživného na dítě by mohl převzít za úplatu jiný subjekt
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon občanský zákoník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Jiří Dienstbier na konferenci o sociálním bydlení ocenil obce a neziskové organizace za jejich úspěchy navzdory nelehkým podmínkám
Dnes se ve Strakově akademii Úřadu vlády ČR uskutečnila konference pro obce a neziskové organizace k problematice sociálního bydlení. Právě mnohé z nich zajistily i přes chybějící ukotvení sociálního bydlení v legislativě střechu nad hlavou desítkám a stovkám domácností vystaveným hrozbě bezdomovectví nebo nekalým praktikám obchodníků s chudobou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Zatloukat, zatloukat a zase zatloukat
Ve středu večer přinesla americká televize ABC (American Broadcasting Company), konkrétně její 7. kanál v New Yorku, a to v hlavním vysílacím čase pořadu Eyewtiness News (zprávy očitých svědků), šokující zprávu, že Hillary Clinton zemřela. Vzápětí stanice usekla vysílání. Moderátor Joe Torres oznámil, že přináší bleskovou zprávu o smrti demokratické kandidátky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pražský hrad obdržel rozsudek ve sporu o Peroutku. Toto v něm zaujalo Zemana
Pražský hrad dnes obdržel písemné zdůvodnění rozsudku týkajícího se sporu o výroky prezidenta Miloše Zemana o Ferdinandu Peroutkovi. Prezident ho kvůli cestě do Pardubického kraje zatím nenastudoval. Na tiskové konferenci nicméně uvedl, že ho zaujalo přirovnání vztahu Peroutky k nacismu ke vztahu mezi králíkem a kobrou. Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka text studují hradní úředníci a další postup oznámí příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Pokládám za nešťastné v této velmi střízlivé novele řešit předkupní právo
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon občanský zákoník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Start-upy v Moravskoslezském kraji bojovaly o přízeň investorů
Třetí setkání start-upů a investorů, které stejně jako v minulých letech organizuje Moravskoslezský kraj prostřednictvím Agentury pro regionální rozvoj, se konalo včera (15. 9.) v Garage Clubu v Ostravě-Martinově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Neser se do politiky. Dominika Myslivcová to drsně schytává za pomoc popálené romské Natálce
„Růžová“ Dominika Myslivcová, nezávislá kandidátka do krajských voleb v Moravskoslezském kraji v barvách Úsvitu, učinila krok v předvolební kampani. Setkala se s devítiletou romskou holčičku Natálkou, která si před lety prošla peklem. Pravicoví radikálové jí vhodili do pokojíčku zápalné lahve a ona málem zemřela. Myslivcová se rozhodla dívence pomoct a někteří lidé ji za to oceňují. U jiných se dočkala odsouzení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Herman odhalí na Žižkově pomník Jaroslava Seiferta
V pondělí 19. září 2016 v 10.00 hodin se ministr kultury Daniel Herman zúčastní slavnostního odhalení plastiky k poctě Jaroslava Seiferta, nositele Nobelovy ceny za literaturu a žižkovského rodáka. Slavnost se koná u příležitosti 115. výročí Seifertova narození.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nováková (TOP 09): Pro pár, který se rozchází, to není lehká doba. Nabídněme bezplatnou službu
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon občanský zákoník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Špatná zpráva pro odpůrce Vladimira Putina. Ruský prezident se prý udrží u moci ještě dlouho. Zde jsou důvody
V Rusku každý dobře zná své místo. Státní televize se v režii Kremlu stará o to, aby opravdu každý věděl, kde je jeho místo. Když si uvědomíme tuto skutečnost, příliš nás nepřekvapí, že nadcházející parlamentní volby v Rusku moc nezmění. Vedoucí roli ve státě si uchová prezident Vladimir Putin, jenž podle novinářky Petry Procházkové předvedl dva geniální tahy, s jejichž pomocí se udrží u moci až do roku 2026. Možná propadl mýtu vlastní nesmrtelnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Legendární banjista Marko Čermák s kapelou Paběrky vystoupí v budějovickém rozhlase
Český rozhlas České Budějovice přichystal pro všechny příznivce countrové i trampské hudby a bluegrassu hudební lahůdku. Ve středu 21. září od 19 hodin totiž vystoupí na veřejné nahrávce ve Studiovém sále nejslavnější český banjista Marko Čermák s kapelou Paběrky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Tejc (ČSSD): Máme zájem na scelování vlastnictví, nikoliv na jeho dalším drolení
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon občanský zákoník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
EU musí posílit bezpečnost občanů a roli parlamentů, shodli se lídři V4
Evropská unie musí co nejrychleji zajistit bezpečnost svých občanů, mimo jiné dosažením akceschopnosti Evropské pohraniční a pobřežní stráže. Shodli se na tom předsedové vlád zemí visegrádské skupiny v rámci dnešního summitu Evropské unie v Bratislavě. Ve společném prohlášení dále hovoří o nutnosti posílení role národních parlamentů či o potřebě úzce spolupracovat s Tureckem a dalšími neunijními zeměmi při řešení migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident republiky se chystá do Spojených států amerických
Téměř před rokem převzal Daniel Herman záštitu nad dokončením realizace výtvarného projektu k poctě Jaroslava Seiferta. Projekt vznikl z iniciativy majitelů domu i pozemku v Seifertově ulici, Českého centra Mezinárodního PEN-Klubu, za podpory MČ Praha 3 a pražského magistrátu. Výstavbu pomníku podpořila rovněž básníkova dcera. V březnu 2016 pak začaly stavební práce. Pracovní návštěva prezidenta republiky ve Spojených státech amerických a účast na 71. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů v New Yorku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Trump získává nad Clintonovou převahu
Poslední průzkumy podpory prezidentských kandidátů v USA jsou velmi nepříznivé demokratce Hillary Clintonové. Ve třech klíčových státech klesla její podpora o několik procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Jak starosta Štyler ke svému pomníku přišel
Kdo si myslí, že už ho u našeho starosty nic nepřekvapí, tak se mýlí. Určitě mají všichni ještě v živé paměti Štylerovo extempore, kdy navrhoval odtrhnout Jižní Město od Prahy a udělat z něj samostatnou obec. To, co dokázal tentokrát, bude mnohé opět šokovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Jan Kraus se vysmál politikům
Jan Kraus si ve své středeční Show Jana Krause drsně dobíral politiky. Má prý pochopení po poslance, kteří se chtějí dostat do Senátu. Zajistí si dalších pět let zaměstnání a pohoda. A přece nešetřil na adresu poslanců, hejtmanů a krajských zastupitelů často v jedné osobě ostrými slovy: zatím to, co vaříte, není k žrádlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Německem hýbe skandál. Zahalenou muslimku vyhodili z restaurace
Na restauraci v západním Německu se sesypaly sociální sítě poté, co její majitel vyhodil z podniku ženu v nikábu, která se jako jedna z mnoha přijela podívat na světelnou show na jezeře Obersee. Údajně ji však jen požádal, aby si sundala pokrývku obličeje. „Je to dost šílené, co o nás píší,“ řekl. Informuje The Local.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Rozšíření rezervace podporují starostové, vojenské kluby, myslivci i veřejnost. Zítra vyrazí na brigádu
Podpořit dlouho očekávané rozšíření rezervace s velkými kopytníky v bývalém milovickém vojenském prostoru, kde se nedaleko předměstí Benátek nad Jizerou nachází rozsáhlá pastvina se zubry a divokými koňmi, přijde zítra řada organizací a spolků, které v tomto prostoru působí. Na rozsáhlém stepním území, zvaném Traviny, zabírá rezervace zatím jen necelou polovinu rozlohy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Antonín Rašek: Jak neuvěřit fámě?
Doputoval ke mně zajímavý článek Pavla Fabiniho Euro se rozpadá - měnová reforma na obzoru. Autor je nezávislý finanční analytik a ekonomický poradce, který se specializuje na změny struktury majetku k uchování kupní síly měny. Text publikoval na serveru Peníze Praha 18. ledna 2016. Moje reakce je tedy notně zpozdilá. Bylo ale nutné si počkat, analýza obsahuje varovnou prognózu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Nemá-li dojít ke katastrofě, je nezbytné, abychom zvládli projednat tento zákon
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon občanský zákoník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
U Čulíka lamentovali nad orgiemi xenofobní hysterie v médiích. Došlo i na ParlamentníListy.cz
Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík si do svého pravidelného pořadu pozval novináře Martina Hekrdlu, bavili se spolu o tom, co si počít s „orgiemi iracionální, nenávistné xenofobní hysterie v českých a středoevropských médiích“ a obecně o krizi současné společnosti. Ta je mnohem hlubší, než se může na první pohled zdát a jedním z jejích průvodních projevů jsou prý i ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Asociace školních sportovních klubů: Stát na balkóně čtyřicet minut, to není pro děti extrémní zatížení. S tvrzením maminky nesouhlasíme
Vyjádření k tvrzením maminky v článku, který dnes 16. 9. 2016 uveřejnily Parlamentnílisty.cz pod názvem „Papalášství v přímém přenosu...“:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj startuje druhou výzvu pro výměnu kotlů
Čtyřicet milionů korun na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním. Jihomoravský kraj po první, velmi úspěšné výzvě, startuje druhé kolo přijímání žádostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Michal Rusek: Za volby demokratičtější – úvaha nad vlivem předvolebních diskusí v České televizi
Lidé ve vedení ČT zcela vědomě hájí status quo. Zřejmě se domnívají, že právě oni byli vyvoleni k tomu, aby hájili nějaké "více demokratické" strany před různými extremisty či populisty. Zřejmě si myslí, že ty staré velké strany jsou lepší než případná změna. A jak v komentáři pod svým textem Vzlety a pády teorií odporu upozornil Josef Poláček, tak i filosof Bělohradský je názoru, cituji: "jen žádné změny!!!" – Nu, raději bez komentáře...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Takových lídrů, jako je Merkelová, máme dle Teličky málo. „Alkoholika“ Junckera už by ke kandidatuře nepřemlouval
V pátečních Dvaceti minutách Radiožurnálu vystoupil europoslanec za hnutí ANO Pavel Telička. Zevrubně promluvil o Evropské unii, pochválil německou kancléřku Angelu Merkelovou, řekl, že ho ruské volby nezajímají a nakonec ještě odsoudil nový zákon proti střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Langšádlová: Merkelová je mimořádně úspěšná politička. A neodklánějme se od Havla, kvůli němu žijeme v míru a bezpečí
ROZHOVOR „Stále platí, že pokud chceš mír, musíš se připravovat na válku. Ten nynější stav, kdy se například uvažovalo, že by EU zasáhla na Blízkém východě, a nakonec se ukázalo, že k tomu není vůle, je naprosto neúnosný,“ prohlásila místopředsedkyně TOP 09 a také místopředsedkyně výboru pro evropské záležitosti Parlamentu ČR Helena Langšádlová. K tomu pak ještě doplnila: „Někteří politici tuto situaci glosovali v nadsázce bonmotem, že Evropané jsou připraveni bojovat za svoji svobodu do posledního amerického vojáka.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Diletantismus! Zeman vyplísnil ČT za to, co mu provedla
Prezident Miloš Zeman zakončil dnes třídenní návštěvu Pardubického kraje. Na závěrečné tiskové konferenci si mimo jiné rýpl i do kandidujících stran v krajských volbách či se vyjádřil ke kauze Peroutka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Věřím, že naše koalice má reálnou šanci uspět, říká kandidát Jan Baránek za Svobodné a Soukromníky v Jihomoravském kraji
ROZHOVOR „Průzkumy ukazují, že spojení Svobodných a Soukromníků má smysl. Také během právě probíhající kontaktní kampaně vnímáme silnou podporu a věříme, že si lidé najdou čas a k volbám skutečně půjdou. Je zásadní rozdíl mezi nadáváním na hlupáky ve vládě a samosprávě doma u stolu, anebo po vhozu hlasu do volební urny,“ vyzývá občany k volbám Jan Baránek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Všechno se dělá pro to, aby měli výhody hlavně ti velcí
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o spotřebních daních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Česká pobočka ASIS INTERNATIONAL pořádala kulatý stůl na téma bezpečnostních opatření obchodních center
Dne 8. 9. 2016 uspořádala česká pobočka ASIS INTERNATIONAL kulatý stůl na téma Zpřísňování bezpečnostních opatření u provozovatelů a majitelů měkkých cílů – zejména obchodních center.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
CzechTrade připravuje seriál odborných konferencí v Brně i v Praze
Agentura CzechTrade připravuje v rámci 58. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně bohatý doprovodný program. Konference se uskuteční nejen přímo na brněnském veletrhu, ale také před a po jeho konání v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Pomaleji a víc pro lidi
Čínu čeká řada zásadních strukturálních reforem, směřujících ke stavu, který je označován jako „nový normál“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Lasztoviczová (SaS): Lidé pečující o seniory si zaslouží vyšší mzdy
Kandidátka koalice Svobodní a Soukromníci ve Zlínském kraji Helena Lasztoviczová se ve svém životě snaží najít prostor pro činnost, která ji naplňuje. Ve volných chvílích navštěvuje domov pro seniory, kde působí jako dobrovolník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Druhý festivalový týden 15. Lípy Musicy
V druhém festivalovém týdnu 15. ročník MHF Lípa Musica nabídne zážitky instrumentální i vokální. Zahájí jej vystoupení Tria Arundo s Karlem Dohnalem v Zahrádkách, do České Lípy se vrátí kytarový mág Pavel Steidl. Víkend bude patřit litoměřické festivalové premiéře s dalším německým hostem – ansámblem VocaMe a „Slavnosti trumpet“, které rozezní Filipov u Rumburku. Vstupenky na všechny koncerty druhého týdne Lípy Musicy jsou ještě k dostání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Analýza: Nemocných s Alzheimerem přibylo za tři roky o 22 %, náklady se blíží miliardě
K hranici jedné miliardy korun se rychle šplhají náklady, které VZP ročně vydá za péči o pacienty s Alzheimerovou nemocí. Za poslední tři roky stouply o více než 30 % a loni dosáhly zatím rekordní částky 891 milionů. Přibývá ale i nemocných – za stejnou dobu se jejich počet zvýšil o 22 %. Vyplývá to z analýzy, kterou VZP zpracovala při příležitosti Mezinárodního dne Alzheimerovy choroby, který připadá na středu 21. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Já jsem nikdy neřekl, že vinotékaři jsou podvodníci
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o zákon o vinohradnictví a vinařství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Gorbačov je zděšen ze současného stavu světa. V poselství do Prahy vyzval k bezodkladné akci
Krajní znepokojení nad stavem světa a výzvu k účinným skutkům k jeho nápravě obsahuje videoposelství, které účastníkům pražské konference „Celková bezpečnost po studené válce. Jak řešit nové problémy? Evropská bezpečnost a Rusko“ adresoval bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov. Poslední vůdce SSSR vykreslil chmurný obraz dnešního světa a zdůraznil, že při překonávání krize „je třeba začít s Evropou, samozřejmě včetně Ruska“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Dost bylo únosů, vražd a loupení. Mexičanům bouchly saze z uprchlíků a …
Mexiko si zřejmě vzalo příklad ze svých severních sousedů a rozhodlo se, že je na čase postavit vlastní zeď. Avšak na svých jižních hranicích, ve snaze předejít nežádané migraci ze zemí střední a jižní Ameriky. Problém údajně spočívá v tom, že přes Mexiko jde obrovské množství lidí do USA, které je však vracejí zpět do Mexika, nikoli do jejich rodných zemí. Informuje The Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo průmyslu a obchodu pořádá seminář o podpoře a hodnocení aplikovaného výzkumu a inovací pro nejbližší období
Při příležitosti předání vůbec prvního certifikátu nezávislého ověření inovativní technologie „Fermentor EWA 2014“ společnosti AGRO-EKO evropskou metodikou Environmental Technology Verification se uskuteční seminář věnovaný problematice podpory a hodnocení aplikovaného výzkumu a inovací pro nejbližší období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
S demokracií neumíme zacházet, domnívá se kandidátka do senátu Sýkorová
Politika v Česku se mění k horšímu, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dlouholetá starostka obce Zátor Salome Sýkorová (SNK-ED s podporou SZ). Co ji irituje nejvíce? Svými znalostmi a zkušenostmi by chtěla z pozice senátorky pomoci nejen při dobudování či modernizaci venkovské infrastruktury s důrazem na rozvoj malého a středního podnikání, pomoci rozvoji cestovního ruchu, propagaci regionálních výrobků, potravin, ale také upevnění tradic a pospolitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr dopravy Ťok: Evropský komunikační standard GSM-R propojil českou železnici s rakouskou
Státní organizace SŽDC (Správa železniční dopravní cesty) oficiálně převzala od zhotovitele Kapsch další dvanáct a půl kilometru dlouhý železniční úsek, na němž byla rozšířena rádiová technologie GSM-R. Strategická trasa ze Znojma přes Šatov až ke státní hranici s Rakouskem byla pokryta evropským standardem za necelý rok. „Postupně tím železnici technicky více zabezpečujeme a zrychlujeme. Použitím této technologie se také lépe propojujeme s naším jižním sousedem,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů: Navrhujeme vytvoření integrovaného ministerstva
Podněty Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů k tématu stavebnictví:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Sudová vína se stala jedním z nejvíce falšovaných zemědělských produktů
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o zákon o vinohradnictví a vinařství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj podpoří výstavbu Janáčkova kulturního centra. Připraveno bude sto milionů
Memorandum o spolupráci mezi Ministerstvem kultury, Jihomoravským krajem a statutárním městem Brnem při společném postupu při přípravě a realizaci výstavby Janáčkova kulturního centra v Brně doporučili ke schválení zastupitelstvu ve čtvrtek 15. září 2016 krajští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Ruské občanství Stevena Seagala na dohled
Americký herec Steven Seagal cestuje od konce srpna po Rusku a zemích bývalého SSSR. Nyní navštívil ostrov Sachalin, kde byl místními přivítán chlebem a kaviárem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Proti nebyl nikdo a nikdo se nezdržel
Vyjádření k stanovisku TOP 09 ve věci vydávání Anglické gramatické hry:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Podvodný zlodějský systém. 95 procent světových zdrojů ovládají asi dvě procenta lidí. Bilderberg, Schwarzenberg, Rothschild, Soros a bankéři. Totální zrůdnosti. Český politik promlouvá
ROZHOVOR Poslanec Petr Adam v rozhovoru o 11. září zmínil tajemstvím obestřené skupiny Bilderberg a Trilaterální komisi. Poslanec prozradil, co si myslí o Novém světovém řádu, světových bankéřích, americkém Fedu…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Řecko: Řež mezi uprchlíky i místními. Hole, kameny a slzný plyn v akci
Přes řecké ostrovy – Lesbos a Chios – se kvůli uprchlíkům přelila vlna násilí, která si vyžádala několik zraněných. K násilným střetům došlo nejenom mezi uprchlíky, policisté byli nuceni pacifikovat i rozzuřené místní obyvatele, kterým se pranic nelíbí přítomnost takového množství uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Farmář má ovce na dotace, ne na vlnu či maso
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o spotřebních daních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Postavení letecké základny pro vrtulníky záchranářů v Plané bylo správné. Snad se nám podaří změnit záměr vlády stěhovat ji do Bechyně
Postavení nové letecké základny pro vrtulníky záchranářů v Plané a její uvedení do provozu v září loňského roku bylo správným krokem. Za tímto výrokem si plně stojí hejtman Jiří Zimola a zároveň vyvrací názory těch, kteří ho za tuto investiční akci za zhruba 45 milionů korun kritizují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Trochu to vaše nadšení zchladím. Návrh neřeší v podstatě nic
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o spotřebních daních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Na Vysočině se opět rozjedou vlaky do stanice Recyklace
Vysloužilé elektrospotřebiče mohou lidé díky akci Jízda do stanice recyklace odevzdat ve speciálně označených vlakových soupravách i v určených stanicích. Pro prvních 300 „aktérů“ jsou připraveny odměny. Akci připravil Kraj Vysočina ve spolupráci s neziskovým kolektivním systémem ELEKTROWIN a Českými drahami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Aliance pro otevřené vzdělávání: Psaním Wikipedie si na sebe studenti pletou bič
Pro mnohé žáky a studenty je psaní článku na Wikipedii jejich první publikační činností, kdy svůj text či závěry předkládají veřejnosti. Musí důkladněji zacházet se zdroji či jsou nuceni opakovaně číst a upravovat text, aby byl výstižný a srozumitelný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
"Zabijeme každého tyrana, černou vlajku vyvěsíme i nad Bílým domem," zaznělo na akci, které přihlížel i Andrew Schapiro
REPORTÁŽ Rozbijte jim hlavu kamenem, bodněte je nožem, přejedťe autem. Podobné výzvy se šíří po internetu. Mají za úkol vyvolávat radikální nálady mezi muslimy a rozšířit řady teroristů Islámského státu. Tyto a mnohé další informace sdělil šéf protiteroristické sekce FBI Jeffrey Cannon. Ministerstvo vnitra totiž včera pořádalo konferenci o obraně proti terorismu a útokům na měkké cíle, na které se sešlo hned několik elitních expertů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Předsedkyně Energetického regulačního úřadu se setkala s ředitelem ACER
Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková se dne 15. září 2016 setkala s ředitelem Agentury pro spolupráci energetických regulátorů (ACER) Albertem Pototschnigem. Diskuse byla zaměřena na sdílení dat a strategie pro monitorování trhu z oblasti REMIT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Husovický tunel v Brně bude o víkendu uzavřen
O víkendu 17.- 18. září bude zcela uzavřen Husovický tunel v Brně, obě tunelové trouby. Objízdná trasa je vedena po místních komunikacích v ul. Merhautova a Provazníkova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Gigantické úspory
Sám jsem byl u toho, když pan Láska sliboval "Hory doly" Pirátské straně. Na Internetu se povídá, že pan Láska si pomohl k vile podobně zářným způsobem jako pan Mynář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Neandrtálci taky řvali! Obecní blázen... Zeman na náměstí srovnal odpůrce, který křičel z davu
Setkáním s občany v Letohradě zakončil prezident Miloš Zeman svou návštěvu v Pardubickém kraji. „Pane prezidente, vítej na Orlicku,“ pozdravil jej hejtman kraje Martin Netolický (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Prověříme, jak bylo o děti během akce postaráno
Reakce na článek „Papalášství v přímém přenosu? Do redakce zavolala matka holčičky, která se setkala s ministryní socdem. A ano, opravdu se to stalo“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Protonové centrum uspořádalo pro své pacienty den dětí s názvem Back to school
V areálu Protonového centra ve čtvrtek odpoledne proběhla party pro dětské pacienty, kteří jsou již vyléčení nebo se stále ještě léčí. Děti si během zábavného odpoledne mohly vyzkoušet skákací hrad nebo vtipně pojatou školní třídu. Po sportovním vyžití byla připravena i spousta dobrého občerstvení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Nový instrument přispěje ke snížení rizikových faktorů v produkci zvířat
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o spotřebních daních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Francouzská levice bez šance na prezidenta
Nejen stávající socialistický prezident Francie Francois Hollande v případě opětovné kandidatury odpadne již v prvním kole prezidentských voleb v dubnu a květnu 2017. Stejně dopadne i každý jiný kandidát levice. Druhé kolo dá nabídku pravicového a krajně pravicového kandidáta.Vyplývá to z dnes zveřejněného průzkumu střediska BVA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Soukromá klinika vybavila nadstandardní pokoje pro onkologické pacienty v Nemocnici Na Bulovce
Praha, 16.9. Nemocnice Na Bulovce patří k největším zdravotnickým zařízením v Praze. Současná ředitelka MUDr. Andrea Vrbovská provedla řadu inovativních opatření, aby provoz nemocnice ještě více zefektivnila. Od Protonového centra v Praze získala dokonce věcný dar v podobě nového vybavení dvou pokojů včetně moderních lůžek na onkologickém oddělení. Náklady na vybavení dosáhly 225 tisíc korun. „Zvyšování efektivity a komfortu pacienta je naší prioritou. Zavedli jsme manažerský informační systém, který umožňuje sledovat produkci a ekonomickou efektivitu jednotlivých klinik a díky transparentním výběrovým řízením jsme ušetřili jen v loňském roce přes 90 milionů korun“, dodává paní ředitelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Lidovec Bělobrádek hovořil s lidmi a vyjádřil "kacířskou myšlenku" ohledně školství
REPORTÁŽ Chybějící řemeslníky, nejednotný systém školství i navrhované ministerstvo vědy a výzkumu. Tato témata řešil vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V sále trutnovské radnice si nejen pochvaloval Koalici pro Královéhradecký kraj, ve které lidovci spolupracují s Volbou pro město a Hradeckým demokratickým klubem, ale také odpovídal na dotazy veřejnosti a mimo jiné musel obhajovat vznik nového ministerstva. Jiná by zase sloučil nebo zrušil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Evropské automobilky vyvíjejí velký nátlak na Brusel
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o pohonných hmotách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Antimonopolní úřad: Praha chybovala v zakázce na nákup výstroje pro městskou policii
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil svým prvostupňovým rozhodnutím ve správním řízení zahájeném z moci úřední na základě obdrženého podnětu pokutu ve výši 500 000 Kč hlavnímu městu Praze za porušení zákona o veřejných zakázkách při zadávacím řízení „Dodávky výstrojního materiálu pro Městskou policii hl. m. Prahy“. Rozhodnutí není dosud pravomocné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
V Turecku prý hrozil další teroristický útok. Britská ambasáda uzavřena
Britská ambasáda v Turecku zavřela své brány. Z bezpečnostních důvodů. Agentura Reuters k tomu dodává, že turecké úřady zadržely 4 osoby podezřelé z přípravy teroristických útoků proti britské a německé ambasádě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Generál Kostelka: USA mají v NATO majoritu, Evropa mnohdy plní úkoly v jejich zájmu. Takže...
ROZHOVOR Exministr obrany a bývalý velvyslanec České republiky v Rusku Miroslav Kostelka míní, že Evropa by jednotnou armádu potřebovala, aby získala silnější vliv ve světě. „Evropská aliance by určitě hrála významnější roli, protože když to vezmeme pragmaticky, kdo víc platí, víc velí. Spojené státy mají majoritu v NATO a Evropa mnohdy plní úkoly, které jsou v zájmu Spojených států,“ prohlásil generál Kostelka. Ale současně v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozorňuje, že bez jednotné zahraniční politiky Evropské unie a zajištění obrovskými finančními prostředky by to šlo jen těžko, proto to dnes nevidí jako průchozí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Oslavy Dne železnice v Jihočeském kraji tradičně přivítá Jindřichův Hradec
Centrem oslav Dne železnice v Jihočeském kraji bude Jindřichův Hradec. Ve spolupráci Českých drah, Správy železniční dopravní cesty, Jindřichohradeckých místních drah a Města Jindřichův Hradec bude připravený na sobotu 17. září zajímavý program včetně jízdy zvláštních vlaků, exkurzí a zábavy pro děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Martin Pýcha: Potýkáme se v zemědělství s velkými problémy
Stanovisko viceprezidenta Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů (KZPS ČR) pro oblast zemědělství:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Statistiky dopravních nehod zaznamenaly nárůst počtu usmrcených
V Libereckém kraji se v roce 2015 snížil počet usmrcených o bezmála 18 procent na celkových 23. Bohužel však během prvních osmi měsíců letošního roku se meziročně počet obětí zvýšil ze 12 na 13. Cyklus Dopravních snídaní s BESIPEM chce napomoci tento stav napravit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vážné varování Evropě kvůli uprchlíkům. Podívejte se, co se prý chystá v Libyi
V Libyi čeká na cestu do Evropy 235 tisíc migrantů. Břehů EU jsou odhodláni dosáhnout i na velmi vratkých člunech, které pro ně připravují pašeráci. Informuje o tom server britského bulvárního deníku The Sun s odvoláním na zmocněnce OSN pro uprchlíky v Libyi Martina Koblera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora: Vyhodí nás z EU?
Češi si často myslí, že když jich je „jen“ deset milionů, nemohou v Evropě změnit nic. Lucembursko má jen o trochu víc obyvatel než dvojnásobek Prahy 4 a 8, a přesto Evropě dominuje, až z toho běží mráz po zádech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Další špatná zpráva pro Angelu Merkelovou. Zde je to černé na bílém
Kancléřka Angela Merkelová se ještě nestačila vzpamatovat z volební debaklu CDU v její domovské spolkové zemi Meklenbursko – Přední Pomořansko a již musí čelit další blížící se katastrofě. Podle průzkumů v Berlíně by po nedělních volbách mohla koalice SPD a CDU ztratit většinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Právník žádá politiky: Neblafujte, lidé nejsou hloupí!
Krajské volby se nám blíží mílovými kroky. Právník Petr Kolman sepsal v souvislosti s nimi krátkou úvahu pro páteční MF Dnes, ve které politiky žádá, aby neobelhávali voliče a neslibovali něco, co z krajské úrovně stejně nemohou příliš ovlivnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Koller: Nezasklívají nás jen média
Vlastenecké strany se setkávají nejen ze strany médií, ale rovněž úřadů, s různými ústrky a náhodami, aby se pokud možno zabránilo prezentaci politiky preferující zájmy občanské většiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Bakala má svůj "atomový kufřík". Chrání ho před útoky politiků a konkurence
Firma Luxury Brand Management (LBM) Zdeňka Bakaly se podle páteční MF Dnes potýká s velkými problémy. Známý podnikatel chtěl vydělat na obchodu s luxusem, jenže se mu to moc nedaří. Na vině je úbytek ruských a čínských turistů v Praze. Obchodů s luxusem by se proto rád zbavil. Odmítá však prodat svůj „atomový kufřík“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Z Babišových novin přiletěl šťouchanec předně do ČSSD. Týká se krajů
Kraje vydávají desítky milionů korun na svou propagaci. Před volbami navíc tyto výdaje výrazně narůstají. Podle páteční MF Dnes se tak z peněz všech občanů platí reklamní kampaně nejednoho stávajícího hejtmana. Sluší se dodat, že ve většině krajů dnes vládne ČSSD, zatímco deník patří předsedovi ANO Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Mocný muž EU zaútočil z novin na Orbána a přidal velké varování před Trumpem
Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz poskytl rozhovor německému týdeníku Spiegel. Schulz neskrývá své znepokojení ze současného vývoje EU a velmi kriticky se vyjadřuje k možnému vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Správné rozhodnutí vlády
Vláda v pondělí přijala nařízení, podle kterého se od 1. listopadu letošního roku zvýší platy zaměstnanců státu o 4 % a platy zdravotníků, tedy lékařů a zdravotních sester, o 10 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Dnes bude uvedena hra, která obhajuje Zemana před pražskou kavárnou
Premiérou hry Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny zahajuje dnes večer novou divadelní sezonu Studio Hrdinů. Monodrama, ve které se jeho protagonista Stanislav Majer ptá po podobě dnešního Česka, chuti jeho obyvatel žít zde, či odejít, nebo po tom, kdo může za dnešní stav země, napsal David Zábranský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
V Mnichově dnes začne stavba Sudetoněmeckého muzea
Položením základního kamene dnes v Mnichově slavnostně začne stavba Sudetoněmeckého muzea. Budova v širším centru bavorské metropole se má v budoucnu stát kulturně-historickým centrem sudetských Němců, jež bude informovat o dějinách a kultuře Němců z českých zemí i o osudu, který je postihl po druhé světové válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Stávkující milionáři. Pane redaktore, nechytejte mě za slovíčko, já chci mluvit k občanům. Show ministra Němečka
Ministrovi zdravotnictví Svatopluku Němečkovi (ČSSD) se podařilo odvrátit hrozící velkou stávku lékařů, o které mluvil jako o stávce milionářů. Ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize vysvětloval, jak přesně tento výrok myslel. V průběhu vysílání také okřikl moderátora ČT Lukáše Dolanského, aby ho nechal mluvit k občanům. Nechytejte mě za slovíčko, vypálil na moderátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: V otázce poplatku za užití reprodukované hudby si nehrajeme na nějakou koaliční nebo opoziční politiku
Odpověď na ústní interpelaci na 49. schůzi sněmovny 15. září:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: V elektronizaci státní správy jsme udělali řadu důležitých kroků. Nyní je musíme představit firmám a občanům
Premiér Sobotka představil projekt Iniciativa 202020 s cílem rozvoje e-Governmentu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Otrávená jablka nám nesmějí do baráku, rozetnul zemanovec první krajskou debatu. Kandidátka ANO líčila, jak ji šlendián málem připravil o život
V polovině září na České televizi odstartoval maraton předvolebních krajských debat. Jako první dostala příležitost osmička politiků z nejmenšího kraje České republiky co do počtu obyvatel – z kraje Karlovarského. A bylo na co se dívat. Ostrou přestřelku mezi politiky ČSSD a ANO vyvolalo téma Romů. Stranou pozornosti politických lídrů ale nezůstalo ani téma uprchlické krize. Otrávená jablka nám nesmějí do baráku, hřímal kandidát Okamurovy SPD a SPO Jana Veleby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodní a Soukromníci si stěžují na diskusi v České televizi
Stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) dnes podala Strana svobodných občanů spolu se Stranou soukromníků ČR. Důvodem je to, že televize nepozvala jejich zástupce do takzvané superdebaty před krajskými volbami, která se bude vysílat 6. října. Obě strany o tom dnes informovaly v tiskové zprávě. Televize podle nich postupuje protiprávně. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist