Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 521x, což odpovídá cca 27.185-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Šarapatka (BPP): Modré zóny škodí všem!
Modré zóny, zavedené nyní ve většině vnitřní Prahy všechny naštvaly. Středočechy na které systém nebere žádný ohled i Pražany, pro které se parkování před domem stává luxusní záležitostí. Považuji je za nedomyšlené a zbrklé rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Oslava našeho severoatlantického partnerství. V Ostravě začaly Dny NATO
Tisíce lidí dnes vyrazily na Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR, které začaly na letišti v Mošnově nedaleko Ostravy. V okolí letiště se tvoří kolony, situace je ale klidnější než v předchozích letech. ČTK to řekl operátor speciální policejní linky Michal Tichý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
MZV: Náměstek Tlapa podpoří na Kubě české firmy
Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa navštíví ve dnech 19.–22. září 2016 Kubu v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie, jehož realizaci finančně podpořilo kromě Ministerstva zahraničních věcí také Ministerstvo zemědělství. Jedná se o první takovou návštěvu po povýšení našeho diplomatického zastoupení na úroveň velvyslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Juncker si myslí, že má nějaké poslání shůry. Ladislav Jakl mu za to pěkně naložil
Nad nejnovějším projevem předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera ke stavu Evropské unie se na serveru Neviditelný pes zamýšlí Ladislav Jakl z Institutu Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Šéf ruských komunistů před volební nedělí: Osudové volby. Jestli se politika nezmění, krach už bude neodvratný
ROZHOVOR Jedinou spásnou alternativou pro Ukrajinu je obnova národní moci, úplná změna ekonomického systému a návrat k principům sociálního státu. Převážně jako součást Sovětského svazu se Ukrajina dostala na vrchol svého rozvoje. Tak hovoří předseda Ústředního výboru Komunistické strany Ruské federace (KPRF) Gennadij Zjuganov ve třetí části rozhovoru pro PL, při němž s kontaktem pomohl Mezinárodní diskusní klub Academia Socrates. Ostatně v Rusku se v neděli konají parlamentní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Pokud primátor Vokřál řídí město "jako firmu", tady se to nepovedlo
Vyjádření hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška k výsledku testů vody a postupu primátora Petra Vokřála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
CSG: Premiér Bohuslav Sobotka navštívil během víkendových Dnů NATO stánek holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS
Letošní 16. ročník Dnů NATO v Ostravě a Dnů Vzdušných sil AČR navštívil dnes dopoledne předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka. Premiér na jedné z největších bezpečnostních přehlídek v Evropě zavítal i do stánku holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a TATRA TRUCKS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Klaus se Zemanem dostali z Moskvy úkol: Vyrvat nás z EU. Aktivista, který se svlékal na vládě, chce být prezidentem, aby to zastavil
Lékař Marek Hilšer už dal jasně najevo, že v roce 2018 hodlá bojovat o prezidentský post. V rozhovoru pro Svobodné fórum Pavla Šafra zdůrazňuje, že rozhodně není žádným Antizemanem. Je zkrátka nezávislým kandidátem. Proč by ho tedy lidé měli volit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Skokový růst dividend ve Francii
Francouzské podniky jsou letos daleko štědřejší ke svým akcionářům než loni. Platí tradičně 75 % ze svých dividend ve druhém trimestru. Britský manažer Henderson spočítal, že sumy, které zaplatily francouzské firmy svým akcionářům se v tomto období zvýšily o 12,4 %, když je srovnáme s druhým trimestrem roku 2015 a dosáhly 35,3 miliard EURO. Tento fakt činí z Francie v Evropě zemi, kde je růst dividend druhý nejvyšší po Holandsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Návrh rozpočtu EU snížen Radou
Ministři financí členských států opět dokázali své odtržení od reality. V době největšího migračního pohybu od druhé světové války, v době nízké úrovně hospodářského růstu a zaměstnanosti hned v několika částech Evropské unie, přišla Rada s “vizí” snížit návrh evropského rozpočtu na příští rok. Konkrétně navrhla snížit své závazky o 35 miliard korun na 4,2 bilionů korun financující všechny evropské politiky. Jako by se páni ministři financí v posledních letech nepoučili, že k prosperitě se prostě proškrtat nedá a že pokud chceme hospodářský růst, je třeba jej stimulovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Vítězky ankety o nejlepší zdravotní sestru v regionu získaly certifikát s titulem
Jména těch „NEJ“ zdravotních sester v regionu jsou známy. Vítězky druhého ročníku ankety Moravskoslezská sestra 2016 převzaly certifikáty a dary na slavnostním galavečeru v aule Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava z rukou Miroslava Nováka, hejtmana Moravskoslezského kraje, náměstka pro zdravotnictví Jiřího Martinka a zástupců zdravotnických zařízení a partnerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Václav Danda: Co nejvíc vzrušuje Bohuslava Sobotku?
Václav Danda komentuje bizarní důvod odkladu rakouských prezidentských voleb v kontextu současné situace rozpadající se Evropské unie a vše doplňuje brežněvovskou anekdotou, která je opět aktuální
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Olympijský projekt Alšovy jihočeské galerie slavil úspěch
Obrovský zájem veřejnosti, vynikající ohlas, chvála ze strany odborníků i laiků, zkrátka velký úspěch. Tak hodnotí organizátoři jarní výstavu Sport a umění, kterou v českobudějovickém Wortnerově domě Alšovy jihočeské galerie (AJG) zhlédly v průběhu dubna, května a června stovky návštěvníků. Okamžik zpřístupnění expozice s názvem Adrenalin / Umění a sport v českém umění v podstatě odstartovalo projekt Jihočeského kraje „Jižní Čechy olympijské“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hovada, vyslechl si Telička. Pak lidem vykládal, jak je EU přínosná a Angličané teď mají "hlavu v pejru"
REPORTÁŽ Hlavně o Evropském parlamentu a o kvalitní práci europoslanců za ANO hovořil na mítinku v Nýřanech na severním Plzeňsku europoslanec Pavel Telička. Jeho, a následně pak některé vybrané kandidáty to krajských voleb, si přišlo poslechnout při dobré vůli asi třicet lidí, většinou důchodců a pak maminek s dětmi. V posledním tropickém dnu přišla vhod balená voda s logem ANO, k dispozici byl i med, perníčky, pro zájemce byly připraveny tužky a pastelky, náhodní výherci improvizovaného losování si mohli odnést osušky nebo deštníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Co není, a co je podstatné
Není podstatné, zda existují nebo neexistují náhody. Nemám vědecké argumenty ani pro jedno, ani pro druhé. Není podstatné, zda někdo si bude interpretovat následující řádky jako reklamu sám sobě, nebo jinak. V každém případě je pro mne zajímavé a podstatné, že kniha Souhlasu netřeba (ISBN 978-3-00-052470-7) se dostala do rukou mně osobně neznámému tzv. médii v Evropě a minimálně jednomu čtenáři v Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Filozof Erazim Kohák: Strach z muslimů je trapná skvrna našich dějin. Měli bychom jich přijmout co nejvíce, abychom odčinili naše dluhy. Když nechceme dobrovolně, musí nám stanovit kvóty
Naše republika by měla na uprchlickou krizi reagovat tak, že by měla přijmout pokud možno co nejvíce uprchlíků, uvedl v rozhovoru pro Deník Referendum filozof Erazim Kohák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Edward Snowden odhalil špínu USA, v Moskvě mu tleskali. Teď však nejspíš přestanou...
Analytik Edward Snowden, jenž v roce 2013 odhalil světu sledovací aktivity agentury NSA sice dodnes tvrdí, že svého činu nelituje, ale zároveň dochází k názoru, že Rusko rozhodně není zemí zaslíbenou. Chtěl by se proto vrátit do USA. Žádá končícího prezidenta Baracka Obamu o milost. Informuje o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Svědectví krajana z Vídně: Musíme být solidární, jinak narůstající nouze ve světě může i blahobytnou Evropu převálcovat
ROZHOVOR Evropa musí vzít hodně peněz a být hodně vlídná, aby uklidnila celé své okolí. Jsem toho názoru, že musíme snížit náš standard, abychom pomohli jiným. Tak hovoří Karel Hanzl, předseda Školského spolku Komenský ve Vídni, který provozuje tamní unikátní českou školu. Podle něj Rakousko není připraveno na sociální nespokojenost, což přináší preference antiuprchlickým politickým subjektům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
"Protektor" Schapiro není sám. Americký velvyslanec v Itálii se vmísil do domácí politiky tak, že mu nadávají úplně všichni
Američtí velvyslanci jsou často obviňování ze vměšování do vnitřních záležitostí zemí, kde na poli diplomacie působí. Americký velvyslanec v ČR Andrew Schapiro, některými přezdívaný "protektor", by ostatně mohl vyprávět. Terčem ostré kritiky se nyní stal v Itálii tamější velvyslanec Spojených států John Phillips.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Analytik: Nenávist USA k Rusku je racionální. Putin stojí Americe a Bruselu v cestě k nastolení vlády nadnárodních finančníků. Imigrací zničení Evropané se jim nevzepřou
ROZHOVOR Analytik Inštitútu národnej politiky a autor knihy „Súmrak európskej civilizácie. Barbari sa zmocňujú Európy“ Pavel Fendek říká, že migrací rozředěné a demoralizované evropské obyvatelstvo se nastolení totalitního politického režimu a Nového světového řádu nebude schopné vzepřít. Putin posiluje tradiční hodnoty Ruska proti neomarxismu a tím posiluje Rusko. To je trnem v oku nadnárodním korporacím a finančníkům, kteří si přejí slabé Rusko, které by ekonomicky ovládli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: MMF vyzývá Ukrajinu a Rusko k jednání o dluhu
Mezinárodní měnový fond (MMF) naléhá na Ukrajinu a Rusko, aby společně vyřešily dluh Ukrajiny vůči Rusku ve výši 3,075 miliardy dolarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Aktivista provokoval na Prague Pride v tričku s knězem Tisem. Všechno v pořádku, řekla nyní policie
Neodporuje zákonu to, že někdo nosí tričko s kontroverzním slovenským politikem Jozefem Tisem? Právě to zjišťovali policisté, informoval server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
NPÚ vyhlašuje výzvu do národního kola pro výběr pamětihodností, ucházejících se o označení Evropské dědictví (EHL)
Národní památkový ústav jako národní koordinátor pro označení Evropské dědictví vyhlašuje výzvu do národního kola pro výběr pamětihodností ucházejících se o tento titul.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Zdá se, že ministr Němeček konečně pochopil důležitost praktiků
Komentář k jednání ministerstva zdravotnictví s praktickými lékaři
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Donalde Trumpe, nosíte paruku? Zajímavý test před televizní kamerou
Neotřelý účes amerického republikánského kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa vzbuzoval u některých lidí dojem, že nosí paruku. Zřejmě to inspirovalo americkou moderátorskou hvězdu Jimmy Fallona podrobit Trumpa neobvyklé zkoušce. O případu informoval server Prvnizpravy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kam se to Německo dopracovalo? Předsedkyni Alternativy zapálili auto
Auto předsedkyně protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) Frauke Petryové podpálili v Lipsku v noci na sobotu neznámí pachatelé. S odvoláním na deník Frankfurter Allgemeine Zeitung o tom informoval server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Úsvit asi neuspěje u vlády se zpřísněním podmínek pro církve
Pro pochyby o souladu s ústavním pořádkem vláda zřejmě opět odmítne návrh Úsvitu na zpřísnění podmínek pro přiznávání takzvaných zvláštních práv církvím. K žádostem by se musely podle předlohy vyjadřovat i tajné služby a policie. Církve by nesměly vzbuzovat vážnou obavu, že ohrožují zahraničněpolitický zájem České republiky, ani důvodné podezření, že ohrožují veřejný pořádek nebo národní bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Přikáže nám EU povinné kvóty na přidělování dětí?
Pavel Kopecký se zamýšlí nad zmařeným pokusem homo-lobby "klajmovat" další půdu a z předvolební havárie "průlomové novely" o adopcích vyvozuje asi přehnaně optimistický závěr
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Keremidský (SPO): Jsme země předvolebních průzkumů
Česká republika je již několik let zemí podivných předvolebních průzkumů, zvláště před volbami se s nimi vždy roztrhne pytel...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kam se to Německo dopracovalo? Předsedkyni Alternativy zapálli auto
Auto předsedkyně protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) Frauke Petryové podpálili v Lipsku v noci na sobotu neznámí pachatelé. S odvoláním na deník Frankfurter Allgemeine Zeitung o tom informoval server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Senát: Šéfové parlamentů Rady Evropy - situace v Evropě je vážná, musí se řešit
Předsedové parlamentů Rady Evropy jednali ve Štrasburku o migraci a situaci v Evropě. Předsedové obou komor Parlamentu ČR i jejich kolegové ze zemí Visegradské skupiny znovu zopakovali, že pro tyto země není přijatelný systém povinných azylových kvót. Přestože neexistuje shoda na jednotném řešení, postoje jednotlivých zemí se postupně přibližují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Vedení Prahy ukázalo, že je zcela nekompetentní
„Vedení hlavního města Prahy se chová arogantně,“ zaznělo na jednání pražského zastupitelstva
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Co vzrušuje Bohuslava Sobotku? Server nabízí překvapivou odpověď
Prezidentské volby v Rakousku se s vysokou pravděpodobností odsunou až na přelom listopadu a prosince. Václav Danda v textu na serveru protiproud konstatuje, že je to jen další pokus o pokřivení demokracie a udržení EU v chodu. Podobných kroků se ale děje mnohem víc. O jednom prý sní i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
V rámci Dnů NATO se konala konference o roli českého obranného průmyslu v zajišťování obrany státu. CSG a TATRA TRUCKS byly jejími generálními partnery
V rámci doprovodného programu letošních Dnů NATO se v ostravských Dolních Vítkovicích konala konference s názvem Český průmysl jako nástroj zajištění obrany státu. Navazovala na vyzbrojovací konference z předchozích dvou let a měla odborné veřejnosti i zástupcům obranného průmyslu představit záměry ministerstva obrany v oblasti rozvoje průmyslové spolupráce k zajištění obranyschopnosti státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Totální propad českých školáků za posledních patnáct let. Sociolog rozebírá, kde vznikl problém
České školství má problém. Už v nějakých 11 letech dítěte náš systém rozhoduje o tom, kdo dostane šanci uspět a kdo ne. Podle sociologa Petra Matějů jdeme špatnou cestou, kterou bychom měli opustit. V rozhovoru pro server Echo24.cz staví proti našemu systému vzdělávací systém USA, kde všichni chodí na jednu školu – na high school – a vyhnou se selekci, jakou děti procházejí u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Lukáš Lhoťan: Osud velkého bojovníka proti islámu z řad KDU-ČSL, který dnes hájí islám a podporuje sluníčkáře. Určitě ho znáte...
Zaujal mne životní osud velkého bojovníka proti islámu z řad KDU-ČSL, který dnes hájí islám a podporuje neomarxisty z Žít Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Lidé jsou více než zisky. Statisíce Němců vyšly do ulic proti dohodě s USA
Desetitisíce lidí protestovaly dnes v sedmi německých městech proti transatlantické obchodní dohodě mezi EU a Spojenými státy známou pod zkratkou TTIP, ale i proti obdobné dohodě mezi EU a Kanadou známou pod zkratkou CETA. Organizátoři uvádějí, že se protestů účastnilo na 320 tisíc lidí. Policie odhaduje, že se protestů zúčastnilo na 180 tisíc lidí. Informuje o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Spolupráce Urologické kliniky FN Brno a americké urologie pokračuje
Prof. MUDr. Dalibor Pacík, CSc., byl prezidentem NY sekce Americké urologické asociace (AUA) Ivanem Grunbergerem pozván jako přednášející na výjezdní zasedání newyorské sekce Americké urologické asociace, které se po 19 letech opět uskutečnilo v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hnutí život: Beztrestné porušování zákonů pod dohledem ministrů Sobotkovy vlády
Nejviditelnějším porušováním zákonů v ČR je hospodaření v Národním Parku Šumava, kde na základě falešných a nepravdivých tvrzení o samovolné obnově lesa vznikly po orkánu Kyrill (18.-19.1.2007) a následné kůrovcové kalamitě rozsáhlé holiny. Sázka na samovolnou obnovu přírody a prosazení protizákonné (z.č.289/1995 Sb. Lesní zákon) bezzásahovosti i po devíti letech dokládá, že se příroda a les neobnovují, ztrácí se zásadní funkce lesa tím, že není ani náznaku obnovy lesních porostů, ztrácí se biodiversita území a vše usychá, je ohrožena hydrologické funkce celého území jako zdrojnice vody, a řadu dalších funkcí spravované území neplní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Nezapomínejte uplatnit své volební právo, apeluje na voliče starostka Szukalská
Zkušenosti z komunální politiky bych nyní ráda zúročila v senátu. Veškeré mé snahy povedou k jedinému východisku, a tím je zvýšení životní úrovně v naší zemi a našem krásném Olomouckém kraji, slibuje starostka Moravského Berouna a kandidátka do senátu Zdenka Szukalská (KSČM). Vyjádřila se ale i k řadě domácích i přeshraničních témat včetně uprchlické krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Nabízíme občanům alternativu v podobě jedné jízdenky
Jedním ze stěžejních témat letošních krajských voleb ve Středočeském kraji je stav veřejné dopravy. Ani po osmi letech vládnutí ČSSD a KSČM totiž není navzdory opakovaným slibům těchto stran dokončena plnohodnotná integrace ve veřejné dopravě. ODS proto považuje za jednu z hlavních priorit urychlené spuštění takového systému, který umožní obyvatelům Středočeského kraje cestovat na jeden jízdní doklad jak po hlavním městě, tak i po svém kraji. „Vedení kraje naprosto zaspalo a my to hodláme změnit,“ říká kandidát na hejtmana Martin Kupka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Chtějí plánovaně zničit naši kulturu. Merkel, Brusel a všechny tyhlety svině. Na Václaváku zpíval Ortel a host z Německa vyprávěl, co se tam dnes odehrává
V horní části Václavského náměstí v Praze se v sobotu 17. září sešli odpůrci Evropské unie, kteří doufají, že Česko jednou toto uskupení opustí. Ve dvě hodiny odpoledne na náměstí dorazilo několik stovek lidí, kteří si přišli mimo jiné vyslechnout zpěváka Tomáše Ortela s jeho skupinou. V průběhu akce dorazili i odpůrci ze skupiny Antifa, policisté však dokázali oba tábory oddělit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ale vy jste na paní kancléřku hrubý. Hlavní kritik Merkelové dával rozhovor známému týdeníku a nestačil se divit, co novináři dělali
Bavorský premiér a šéf CSU Horst Seehofer včera poskytl rozhovor týdeníku Spiegel, ve kterém připouští, že vztahy se sesterskou CDU kancléřky Angely Merkelové prochází složitým obdobím. Ze základního požadavku CSU, kterým je stanovení horní hranice pro přijímání uprchlíků, ovšem podle Seehofera CSU slevit nehodlá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Svaz pacientů ČR vítá dohodu místo stávky praktických lékařů
Svaz pacientů ČR vítá dohodu zástupců praktických lékařů místo vyhrožování stávkou. Přesto musíme jménem pacientů dát stanovisko, aby bylo srozumitelné, o co vlastně jde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nové knihy nabízejí odlišný pohled na osobnost Donalda Trumpa
V těchto dnech vycházejí dvě knihy, které přinášejí zcela odlišný pohled na amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. Spisovatel a komentátor Tomáš Klvaňa v publikaci Fenomén Trump, Poslední vzpoura bílých mužů kontroverzního Trumpa podrobuje kritice a označuje za nebezpečného populistu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Zpráva o stavu Evropské unie Jeana-Clauda Junckera, neoficiálního prezidenta EU
Stručně do úvodu. Tak plytký, bezobsažný a doslova ubohý projev bych si já osobně nedovolil přednést na návsi ani té nejzapadlejší dědiny v pohraničí. Koneckonců by se mi něco tak ubohého nejspíše nepodařilo ani vymyslet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zaorálek počítal migranty v ČR a stačily mu na to prsty. Jsme průtokový ohřívač, uklidňoval náměstí
REPORTÁŽ Do sčítání migrantů u nás se pustil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek na mítinku ČSSD v Přerově, kam přijel podpořit místní kandidáty do krajského zastupitelstva: „Máme tady osm migrantů v České republice, tak to snad zvládneme.“ Pak se vrátil k situaci, kdy Českou republiku někteří opustili, těmito slovy: „My jsme tady měli nějaké irácké rodiny, za čtrnáct dní jsme zjistili, že nám jich pár desítek uteklo do Německa. Zjistili jsme, že když tady i někdo přijde, tak to tady bere jako průtokový ohřívač, protože se chce zítra probudit ve Stuttgartu, Hamburku nebo v Berlíně a podobně.“ Zmínil i „bitvy“, které vedou ve vládě s Andrejem Babišem, protože ČSSD chce zvyšovat důchody a mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
SŽDC: Cestování vlakem z Českých Budějovic do Volar je rychlejší, bezpečnější i pohodlnější
Správa železniční dopravní cesty revitalizovala regionální trať z Českých Budějovic do Volar. Největším přínosem projektu je zvýšení bezpečnosti a rychlosti železniční dopravy na uvedené šumavské dráze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): V Trutnově jsme diskutovali o potřebách sociálních služeb
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek navštívil Trutnov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Získali jsme projev Vandase, z něhož mrazí: Koryta, korupce, estébáci, Babiš, cikáni, trest smrti…
ParlamentníListy.cz získaly projev, který předseda DSSS Tomáš Vandas hodlá přednést v rámci své předvolební kampaně v Ústeckém kraji. Tam má podle předběžných preferencí spolu s NS-LEV 21 výraznou šanci proniknout do zastupitelstva. Obecně řečeno: Vandas to vzal skutečně od podlahy a na několika stránkách se zabývá jak současností, tak minulostí. Pojďme zalistovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Rumunští lesníci navštívili své české kolegy
Daniel Szórád a Dragos Ciprian Pahontu, generální ředitelé českého a rumunského podniku, které spravují státní lesy, se setkali v Hradci Králové. Diskutovali o hospodaření, ochraně přírody, obchodních modelech i kontrolních mechanismech v různých fázích zpracování dříví. Odpoledne strávili ve státních a poté v hradeckých městských lesích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Římský klub - Jak zachránit svět
Významný světový Think Tank Římský klub vydává, jak je jeho tradicí, opět po letech zásadní knihu. Jako vždy se jedná o doporučující radikální posun v řešení světových problémů. Tentokrát hlavní doporučení zní: Svět by měl zpomalit ekonomický růst na pouhé jedno procento a podporovat politiku jednoho dítěte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Znásilnění pod Eiffelovkou. Tři pubertální imigranti se bavili
Tři teenageři z Alžírska vylákali k pařížské Eiffelově věži mladou ženu a tam ji znásilnili. K vylákání ženy využili sociální síť Facebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Městské části mohou z rozpočtu Prahy získat 351,8 milionu
Na konkrétní projekty v oblasti zlepšování infrastruktury, technické vybavenosti a životního prostředí může po čtvrtečním jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy jít z městského rozpočtu 351,8 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice: Ve Strakonicích otevřou plicní ambulanci
Nemocnice Strakonice, a. s., se zapojí do celosvětového týdne prevence plicní fibrózy, který probíhá od 17. do 25. září. Ambulance plicního oddělení tohoto zdravotnického zařízení bude otevřena všem zájemcům, kteří se budou chtít nechat vyšetřit na toto onemocnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Duchů jež jsem vyvolal, nemohu se zbýti
Tento citát z Fausta mě napadl při čtení požadavku Prahy 6 na uzavření výjezdu z tunelu Blanka, který by se dal bez přehánění označit za „nestoudný“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Sekání trávy za půl miliardy. Opozice na Praze 6 se bouří
Praha 6 chystá zakázku na údržbu veřejné zeleně a úklid včetně zimního za téměř 500 milionů korun. S vítězem uzavře rámcovou smlouvu na čtyři roky. Platit by měla od května 2017. Zájemci se mohou do soutěže hlásit do konce listopadu. ČTK to zjistila z podkladů k zakázce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Česko-indické podnikatelské fórum i ocenění nejlepších absolventů, HK ČR opět účastníkem MSV
Hospodářská komora ČR opět nebude chybět mezi nejdůležitějšími aktéry a partnery Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, který se letos uskuteční 3.–7. 10. 2016. Čelní představitelé HK ČR ocení nejlepší absolventy technických oborů v ČR, představeny budou i příležitosti pro podnikatele na Česko-indickém podnikatelském fóru a na konferenci s názvem „Írán: perspektivní trh pro české firmy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Islámské nucené sňatky nezletilých nevěst trápí už i Německo!
Pro nás neskutečná zvrhlost, které se říká pedofilie, pro vyznavače Alláha normální věc, jelikož stejné choutky měl i jejich středověký prorok Mohamed, ve kterém se všichni islamisté vidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rozklad státu. Místopředseda Nejvyššího soudu rozebral šílené důsledky vstřícnosti k imigrantům
V úvahách místopředsedy Nejvyššího soudu Romana Fialy o právu a právním státu v době stěhování národů, kdy evropskými zeměmi procházejí statisíce přistěhovalců z Afriky a Asie, se opakovaně objevuje otázka suverenity jednotlivých evropských států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ANNO: Politické strany v krajích až na výjimky s neziskovým sektorem nepočítají
Vyplývá to z analýzy letošních předvolebních programů, které centrálně či regionálně jednotlivé politické strany představily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Zeman hájí Babiše
Politika se prý nemá uzavírat před úspěšnými podnikateli, říká Zeman. To je určitě pravda. Úspěšní podnikatelé a obecně pak úspěšní lidé by měli přicházet do politiky. Ale určení pravidel hry, podle kterých se bude hrát, je na parlamentu. A pokud parlament dojde k názoru, že je nebezpečím pro demokracii např. střet zájmů, tak musí konat. A přizpůsobit tomu legislativu. Tak je tomu ovšem v každé evropské vyspělé demokratické zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Češi milují ParlamentníListy.cz. Normální lidi nemůžou rozhodovat, řekl Jan Čulík
Především o tom, proč česká a středoevropská média informují o uprchlické krizi tak, jak informují, hovořil na serveru Britské listy jejich šéfredaktor Jan Čulík s novinářem Martinem Hekrdlou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Den otevřených dveří DPP již dnes!
Současná technika, speciální vozy k údržbě tratí metra i základna Hasičského záchranného sboru Metro. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) uspořádá v sobotu 17. září 2016 tradiční Den otevřených dveří pro širokou veřejnost a zájemcům poodhalí prostory i fungování autobusové garáže v Řepích, depa Zličín a vozovny Motol. Ve všech areálech bude prezentována současná technika vozů i dalších technických nebo pomocných zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zatrhli jsme Babišovi doping. Sobotka promluvil v novinách o střetu zájmů
Mimo jiné i o zákonu nazývaném „Antibabiš“ se mluvilo v rozhovoru, který poskytl dnešnímu Právu premiér Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Státní hrdost jsme po sametové revoluci ztratili, povzdechl si automobilový závodník Duchoň
Vliv politiky překročil všechny meze. Sport je obrovskou „fabrikou“ na peníze. Svět fair play nám mizí, konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Oldřich Duchoň (KSČM). Proč rád vzpomíná na dobu před rokem 1989? A jak si pamatuje Věru Čáslavskou? Prozradil nám své ambice, s nimiž kandiduje: „Chci vrátit spoustě lidí smysl života. Důvěru v to, že nejsou sami v obci, kraji, státě, na kontinentu a ve světě. A jsem klidně ochoten se i části odměny senátora vzdát pro potřebu společnosti.“ A nejen to…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ostravak v akci: Nezákonné ovlivňování voličů senátních voleb
Tak jsem dostal do schránky další spam. Tentokrát mimořádné vydání zdarma: Náš kraj od TOP 09 s podporou starostů. Na poslední straně je heslo: Svoboda znamená, že mohu říkat, co si myslím. Jenže svoboda je svobodou právě tehdy, když je současně svázaná pravidly. Dodržováním určitých pravidel (cti otce a matku tvou), se pak společně dostaneme mnohem dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nová generace: Jak je to s volebními průzkumy?
Dostane v průzkumech NOVÁ GENERACE 3 nebo 49%?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Významný český Vídeňák: Musíme být solidární, jinak narůstající nouze ve světě může i blahobytnou Evropu převálcovat
ROZHOVOR Evropa musí vzít hodně peněz a být hodně vlídná, aby uklidnila celé své okolí. Jsem toho názoru, že musíme snížit náš standard, abychom pomohli jiným. Tak hovoří Karel Hanzl, předseda Školského spolku Komenský ve Vídni, který provozuje tamní unikátní českou školu. Podle něj Rakousko není připraveno na sociální nespokojenost, což přináší preference antiuprchlickým politickým subjektům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Střet zájmů Karla Schwarzenberga, který nikdo neřeší. Jakub Janda, žalující do ciziny jak 99 pragováků. A neskutečná servilita k Junckerovi. Farizejství českých médií očima Petra Žantovského
TÝDEN V MÉDIÍCH Česká mainstreamová média supluje Petr Žantovský, když se důkladně věnuje tomu, co sdělovací prostředky zcela opomněly v souvislosti s projevem Jeana-Clauda Junckera a s nápadem na jednotné velení evropským armádám. Lex Babiš považuje za naprosto neuvěřitelný zákon, který spadl z Marsu a je v řádu Severní Korea, jde v něm o likvidaci úspěšného. V souvislosti s článkem z britského týdeníku The Economist poukazuje na udavačství, které mu připomíná dopis 99 pragováků z roku 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nová generace: Jak je to s volebními průzkumy?
Dostane v průzkumech NOVÁ GENERACE 3 nebo 49 %?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zveme na Den s Lesy ČR na Šumavě u Schwarzenberského plavebního kanálu
Již dnes, v sobotu 17. září, se koná Den s Lesy ČR – tradiční a navštěvovaná akce pro veřejnost, která je součástí Dnů evropského dědictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Stálý čtenář
Pro člověka, který publikuje, je pravidelný čtenář potvrzením skutečnosti, že napsané stojí za přečtení. V době internetové se pravidelný čtenář někdy identifikuje i tím, že dává k článkům komentáře. A tak i já, na Parlamentních listech, již po pár článcích mám toho svého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Peroutka fascinovaný Hitlerem. Toto k tomu sepsal soudce řešící žalobu na Zemana
Ferdinand Peroutka byl fascinován Hitlerem jako je králík fascinován kobrou. To píše soudce Tomáš Novosad v odůvodnění rozsudku, který Kanceláři prezidenta republiky nařizuje omluvu za některé výroky Miloše Zemana o novináři Ferdinandu Peroutkovi. Soudce v dokumentu vysvětluje, proč v některých bodech žalobě nevyhověl. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Piráti v sobotu protestují proti TTIP a CETA
Pirátská strana organizuje v sobotu 17. září demonstrativní happening proti přijetí mezinárodních smluv TTIP a CETA. Připojují se k protestním akcím v Berlíně a dalších německých městech. Akce začíná ve 14:30 na pražské náplavce na Rašínově nábřeží. Přijďte s námi přivítat strýčka Sama s jeho pochybným zbožím. Kromě happeningu bude na místě petiční infostánek. Cílem je otevřít otázku, komu vlastně přinese prospěch, pokud Evropa přijme dohodu o Transatlantickém investičním a obchodním partnerství (TTIP) a obchodní dohodu s Kanadou (CETA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Michal Horáček a primář kandidující za STAN se v Mostě z ptačí perspektivy podívají na uhelnou pánev
V pondělí 19.9.2016 navštíví okres Most pan Michal Horáček, textař a sociální antropolog. Chce se blíže seznámit s problémem zaměstnanosti v Triole Horní Jiřetín a Strojírna Litvínov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: O sankcích a totalitě
Severní Korea uskutečnila minulý týden svůj největší pokusný jaderný výbuch a nepokrytě hrozí svému okolí. Velmoci jsou rozhořčeny, ale de facto bezmocné. Rada bezpečnosti OSN se zmohla jenom na úvahy o zpřísnění již dlouhá léta existujících sankcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Svědectví krajana z Vídně: Dnes projdete celý okrsek a neuslyšíte němčinu. Sociální síť se trhá, roste nespokojenost
ROZHOVOR Evropa musí vzít hodně peněz a být hodně vlídná, aby uklidnila celé své okolí. Jsem toho názoru, že musíme snížit náš standard, abychom pomohli jiným. Tak hovoří Karel Hanzl, předseda Školského spolku Komenský ve Vídni, který provozuje tamní unikátní českou školu. Podle něj Rakousko není připraveno na sociální nespokojenost, což přináší preference antiuprchlickým politickým subjektům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
V Praze pokračuje mezinárodní konference věnovaná bezpečnosti
V Praze dnes druhým dnem pokračuje mezinárodní konference s názvem Společná evropská bezpečnost po studené válce. Jak řešit nové problémy? Od dopoledních hodin budou řečníci, mezi kterými jsou významní bývalí i současní politici, mluvit jak o bezpečnosti, tak i o migraci nebo terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
V Mošnově začnou dvoudenní Dny NATO. Lákadlem jsou americké bombardéry
Na letišti v Mošnově nedaleko Ostravy dnes začnou dvoudenní Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR. Letošními hlavními lákadly na akci, na kterou je vstup zdarma a například loni ji navštívilo přes 220.000 lidí, budou americké bombardéry B-1B Lancer a B-52 Stratofortress.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Tohle byste do ministra Hermana asi neřekli. Zajímavé zprávy o jeho vlivu v zákulisí
Ministrem, který v české vládě nejsilněji prosazuje proizraelskou politiku, je možná poněkud překvapivě ministr kultury Daniel Herman. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zelienková: Politika ministerstva financí není v souladu s předvolebními závazky ANO
Projev na 49. schůzi sněmovny 16. září k Návrhu na změny ve složení orgánů Poslanecké sněmovny:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Roztrpčený Orbán, spokojený Sobotka a jedna dětinská hra. V ČT hodnotili průběh summitu EU v Bratislavě
Z Bratislavy se dočasně stalo nejdůležitější město EU. Lídři Unie řešili otázku, jak dál po Brexitu. Maďarský premiér Viktor Orbán byl po jednání poměrně roztrpčený, státní tajemník pro evropské záležitosti Prouza však konstatoval, že Orbán rád provokuje. Europoslanec STAN Stanislav Polčák zkritizoval dětinskou hru, kterou EU hraje s Velkou Británií. K tématu se vyjádřil i politolog Jacques Rupnik. Připomněl roli Angely Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Britští premiéři chybují
Po nedávném zveřejnění tzv. Chilcotovy zprávy o invazi do Iráku v roce 2003 se definitivně otřásla prestiž kdysi neotřesitelného premiéra V. Británie Tony Blaira. Připomeňme, že Blair dokázal třikrát zvítězit ve volbách a poprvé v dějinách tak britští labouristé třikrát za sebou vyhráli parlamentní volby. Nicméně jeho angažmá při přípravě druhé invaze do Iráku režírované Američany bylo politicky tak málo přijatelné, že vzbudilo gradující se kritiku napříč celým britským politickým spektrem. Blair ze zprávy vyšel jako člověk, který pracoval plně v režii Američanů, nechal se přesvědčit falešnými „důkazy“ a tyto pochybné indicie dále přenášel do britské společnosti. Politický odkaz jinak vynikajícího premiéra Tony Blaira byl do značné míry narušen již při jeho odchodu z premiérské funkce, protože i když rok před tím zvítězil potřetí v britských parlamentních volbách, stín jeho účasti v irácké válce se s ním táhnul.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Dlouhé čekání na generála Kitchenera
Od útoku teroristů na symbol euro-atlantické civilizace uplynulo 15 let. Od té doby stale taháme za kratší stranu provazu. Je na case, aby se to změnilo. Pak se vyřeší i uprchlický problem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér se s dalšími lídry členských států shodl na prioritách pro budoucnost Evropské unie
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se dnes zúčastnil neformálního summitu v Bratislavě. Pod vedením slovenského předsednictví se zde sešlo 27 hlav států a předsedů vlád členských zemí, aby otevřeně diskutovali o aktuálním stavu Evropské unie a základních obrysech reformy evropské spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Lidé mají strach, protože od hranic přicházeji migranti, zaznělo v předvolební debatě na severu Čech. A hned je tu řešení: Kdyby dal každý Čech pětistovku na uprchlíky…
V pátek druhým dnem pokračoval maraton předvolebních debat před krajskými a senátními volbami. Po nejmenším kraji České republiky, Karlovarském, se ke slovu dostali politici z Libereckého kraje. Před kamerami bylo pořádné horko a to nejen kvůli uprchlíkům. Padla slova o tom, že je tato země naše. Ale nejen ta. Kdyby dal každý občan pětistovku na uprchlíky... zazněl návrh ve studiu od Lidie Vajnerové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist