Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.467x, což odpovídá cca 180.903-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Když se po hádce s Václavem Moravcem a Laudátem z TOPky zhasly kamery, věc pokračovala, odhaluje Martin Komárek
Že je poslanec ANO Martin Komárek „morální bankrotář?“ Ne, je na sebe hrdý. „Mě hrozně bavilo, že jsem Laudáta vytočil víc než on mě, protože on mi spílal ještě celou cestu výtahem z vyškovské věže před svědky a já jsem z toho měl velikou legraci,“ popsal dohru názorové výměny s poslancem TOP 09 Františkem Laudátem v Otázkách Václava Moravce pro ParlamentníListy.cz Komárek. „Vůbec jsem se nezměnil. Málokdy jsem na sebe hrdý, protože jsem velice sebekritický, ale jestli jsem na něco trošku hrdý, tak že jsem v té šílené sněmovně, která vytváří takové kreatury, jako je Laudát… Teď to nemyslím zle, tak řekněme stvořeníčka,“ dodal. Na adresu moderátora, se kterým se dostal do střetu kvůli kodexu ČT, pak uvedl: „Václav Moravec je skutečně profesionál. Myslím si, že se choval férově.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zamyšlení profesora Bělohradského na konferenci: Říká se, že evropské národy mají nahradit uprchlíci...
REPORTÁŽ Francouzský politolog a historik Jacques Rupnik a filozof a uchazeč o senátorské křeslo za ČSSD a Stranu zelených Václav Bělohradský se na konferenci „Výzvy pro Evropu“, kterou uspořádal Institut pro politiku a společnost, zabývali Evropskou unií, na níž se řadu let valí jedna krize za druhou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Rusko i džihád se shodují - USA jsou v Sýrii ztracené
Pokud USA nejsou s to naplnit své závazky, které ze smlouvy s Ruskem vyplývají, jak dlouho je asi budou dodržovat Rusové, Syřané, Íránci, Hizballáh, iráčtí šíité…?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
„Táto, jedou kůžkaři!“ Ale byl to Jan Veleba na traktoru
ROZHOVOR „Jede traktor, je to Zetor.“ Kdo se těšil na kapelu Visací zámek, má smůlu, senátor a lídr kandidátky koalice SPO a SPD na Vysočině Jan Veleba vsadil v kampani na obecně osvědčenou „tutovku“. Když vjíždí do obcí na Vysočině v nejmodernějším typu traktoru Zetor, tak s písní z trilogie Zdeňka Trošky Slunce, seno. I když za volantem traktoru není žádný nováček, připouští, že plánovaných tři tisíce kilometrů je „fuška“. A co na kampaň říká čestný předseda SPO, prezident Miloš Zeman? „Čeká na volební výsledek. Miloš Zeman je typ člověka, kterému můžete leccos vykládat, ale on uznává čísla,“ předpokládá Veleba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Hrozí nová totalita, varuje Jožo Ráž
Populární slovenská skupina Elán dostala za minulého režimu nabídku, která by jejím členům umožnila zůstat na Západě. Ti to ale odmítli. V rozhovoru pro server Novinky.cz to přiznal zpěvák a baskytarista Elánu Jožo Ráž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Obíhá to, co prý řekl Vladimir Putin ztuhlým Američanům: Můžu vás zničit za půl hodiny
Prezident Vladimir Putin se může radovat z vítězství Jednotného Ruska a s optimismem hledět k prezidentským volbám, které se budou v Rusku konat za rok a půl. Britský deník Daily Mail jako by chtěl ruskému prezidentu jeho radost trochu pokazit a opět připomíná jeden z jeho nejkontroverznějších výroků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Sobotka před volbami stále více panáčkuje a vrtí ocáskem
Sobotkova snaha zavděčit se svým chlebodárcům mi přijde už poněkud trapná a ponižující. Jak poslušný pejsek vrtí ocáskem a doslova uchcává ve své snaze vyprosit si pohlazení přes svou nablýskanou pleš. Objeví se Schapiro-Sobotka panáčkuje, dny NATO v ČR-Sobotka panáčkuje, přidělí nám uprchlíky-Sobotka panáčkuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Kam směřuje EU, vedená průměrnými celoživotními politiky?
Evropskou unii vedou průměrní věční politici a papíroví absolventi vysokých evropských škol, jejichž vzdělání a praxe nemá se současnými funkcemi v EU, které zastávají, nic společného. Špatný výběr, nebo účelová hra?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Lidé tu musejí vyžít i se 14 tisíci, udeřil Veleba v předvolební debatě ČT
Vysočina je krásný kraj s celou řadou problémů. V předvolební debatě České televize se na tom shodli krajští lídři. Senátor Jan Veleba (SPO) konstatoval, že živitelé od rodin mají v tomto kraji i platy ve výši 14 tisíc, z čehož se těžko žije. Kraj bohužel také vymírá. Lidovecký lídr Jaromír Kalina vyzval občany, aby se více milovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Martin Koller: Proč senát
Senát není zvláště ceněnou a oblíbenou institucí. Přesto může zásadním způsobem ovlivnit současnost i budoucnost nás všech. Proto by nikdo neměl volby do senátu ignorovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Role České republiky v otázce udržitelného palmového oleje
Poslankyně zve na debatu „Role České republiky v otázce udržitelného palmového oleje“, která se uskuteční v Praze (Poslanecká sněmovna – vstup z Malostranského náměstí) 26. 9. 2016 od 14 do 16 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Machův nápad na zrušení stravenek je mimo mísu
Stravenky na jídlo jsou jedním z nejčastějších benefitů, které zaměstnavatelé dávají svým pracovníkům. Tento systém je osvědčený, zaběhnutý a bylo by nesmyslné ho měnit. Navíc pro to není ani politická vůle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
EET rozhodně není podpora drobného a středního podnikání, říká Richard Sokol
ROZHOVOR „Myslím si, že už bez těchto restriktivních opatření má stát dostatečné prostředky, aby zajistil řádný výběr daní. Nutnou podmínkou je ale efektivní fungování finanční správy, k čemuž v dané chvíli tak není. Ano, uvedené zavedení EET zvýší absolutně daňové příjmy, na druhou stranu s těmito daňovými příjmy souvisejí i dodatečné náklady na zavedení tohoto systému na straně státu a efekt z našeho pohledu nebude odpovídající. A to odhlížíme od zátěže a nákladů, které zavedení EET bude mít na straně drobných podnikatelů a živnostníků,“ obává se EET kandidát do zastupitelstva za koalici Svobodných a Soukromníků Richard Sokol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Jaké budou chystané změny ve zpoplatnění dálnic pro vozidla?
Ministr financí Andrej Babiš a ministr dopravy Dan Ťok představí v úterý 20. září chystané změny ve zpoplatnění dálnic pro vozidla do 3,5 tuny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Proč se vracíte do té špíny? Jiří Šlégr promlouvá o politice
Někdejší hokejista a poslanec Jiří Šlégr se rozhodl, že se pokusí vrátit do politiky. Hodlá bojovat o hlasy voličů ve volbách do senátu v barvách ČSSD. Proč to dělá, když ještě v roce 2013 mluvil o politice jako o „špíně“?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Milan Syruček odkryl pokličku k významné akci, na které měl vystoupit i Gorbačov
Kniha o Michailu Gorbačovi a konference, která se uskutečnila v Praze a na níž se „otec perestrojky“ měl osobně představit, je trnem v oku třeba českým komunistů. ParlamentníListy k tomu přinášejí informaci od „otce“ myšlenky této konference, novinářského nestora Milana Syručka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ČR výsledky parlamentních voleb na Krymu neuznává
Česká republika neuznává výsledky ruských parlamentních voleb na Krymu a považuje je za nezákonné. Kandidáty, kteří tam byli zvoleni do Státní dumy – dolní komory ruského parlamentu, ČR za poslance nepokládá. V prohlášení to uvedlo ministerstvo zahraničních věcí. Volby v Rusku se uskutečnily v neděli, ústavní většinu v nich získala vládní strana Jednotné Rusko, tedy uskupení blízké prezidentovi Vladimiru Putinovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Podvodníci opět nezákonně přehlašují klienty od VZP k OZP
Podvodníci, kteří přehlašují klienty VZP bez jejich vědomí k Oborové zdravotní pojišťovně, opět řádí. Opakuje se tak historie z předchozích přeregistračních termínů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Slovenský expremiér: Merkelová je největší agent USA a Velké Británie, Evropě škodí. A Rusové se poučili, už nechtějí vést válku na svém území. Takže...
ROZHOVOR Američané chtějí dostat Rusko na kolena, což se jim nepodaří. Německá kancléřka Angela Merkelová otočila svou politiku a skoro bych řekl, že se stala největším agentem USA a Velké Británie. Nyní hlavně ona brzdí sblížení Ruska s EU a jejich společnou spolupráci. Tak hovoří Ján Čarnogurský, který v minulosti zastával například funkce místopředsedy federální vlády, předsedy vlády Slovenské republiky a tamního ministra spravedlnosti. V současnosti opět pracuje jako advokát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Z českého serveru přišlo bezpečnostní varování o komunistickém poslanci Ondráčkovi
Zatímco tajná služba BIS varuje před ruskou propagandou, komunistický poslanec Zdeněk Ondráček ji šíří. Přitom ale kontroluje BIS, upozorňuje server Hlidacipes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nové způsoby pohřbívání. Ne pro všechny, jen pro muslimy!
Na Vládu zamíří v září velká novela zákona o pohřebnictví, která přijde s novými pravidly pro pohřbívání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vitásková (Úsvit-NK): Jak jsem fárala na Lazech. Největší hyenismus je vydělávat na chudobě
Průběh 14. dne kampaně do Senátu – 14. 9. 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Michaela Tejmlová: Jaké politiky bych si přála aneb Lidskost nade vše?
S blížícími se krajskými a senátními volbami se zamýšlím nad tím, jaké politiky bych si vlastně pro naši společnost přála a jak politiky prozatím vnímám. Není mi jedno, jak je naše země spravována a věřím, že by to nemělo být jedno nikomu z nás. Často se setkávám s názorem, že „k volbám tedy určitě nepůjdu“ a že „to je stejně jedno, kdo se tam dostane, stejně se nic nezmění“ či „politika je špinavá a není dobré si s ní špinit ruce a slušný člověk v ní nic nedokáže“. Dalším přesvědčením je pak to, že „v politice se sice krade, ale přece když už někdo je v politice, tak by byl blbý, kdyby si z toho nevyvodil výhody pro sebe“. Že by stále přežívající vědomí komunismu „kdo neokrádá stát, okrádá rodinu“?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vladimír Železný: Evropa už je ztracená
„Kdyby se přihodilo, že Trump bude zvolen, tak to bude pro mne jeden z hvězdných roků. Brexit a Trump v jednom roce, to budu rád, že jsem se toho dožil,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz někdejší šéf televize NOVA a bývalý europoslanec Vladimír Železný. Kromě toho ale cupuje i myšlenku „muslimské Evropy“. „Podle mne je Evropa ve značné míře civilizačně ztracená a budeme jen horko těžko zachraňovat zbytky,“ míní k tomu kromě jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Česká národní banka upozorňuje na změny u SEPA plateb
Změny u SEPA plateb od 31. října 2016 – informace pro korporátní klienty bank:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Konvička: Střípky ze senátní kampaně aneb Natáčení v Milevsku
Jakási regionální televize přišla s nabídkou, jaká se neodmítá. Ve studiu všech 8 kandidátů usilujících o senátní mandát za Tábor (a sever Písecka, a Voticko). Všem stejné a otázky, všem stejný vyhraněný čas. Možná nejdůležitější den kampaně?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jděte do prdele. Zvedl se povyk kolem českého článku o chování dětí Romů
Poté, co historik a redaktor Přemysl Houda napsal text o rasismu dětských hřišť, ozval se mimo jiné aktivista Matěj Hollan z hnutí Žít Brno. Jeho komentář, stejně jako ten předchozí Houdův, přinesly dnešní Lidové noviny. Sám Houda pak nyní opět reaguje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Věstník veřejných zakázek a Národní elektronický nástroj čeká v říjnu velká odstávka
Dne 1. října 2016 vstoupí v účinnost nový zákon č. 134/2016 Sb. o zadávání veřejných zakázek, který nahrazuje současný zákon č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách. V souvislosti s touto významnou změnou legislativy je nezbytné, aby byly upraveny elektronické systémy, které jsou ve správě Ministerstva pro místní rozvoj a jsou určeny k realizaci/procesování zadávacích řízení tak, aby odpovídaly požadavkům nové národní i evropské legislativy, a to Věstník veřejných zakázek (Věstník) a Národní elektronický nástroj (NEN).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Volby v Německu: I tentokrát se objevilo místo, kde Merkelová propadla. Je to zajímavé
Volební odhady naznačovaly, že ani zemské volby v Berlíně nepřinesou CDU a kancléřce Angele Merkelové příliš radosti. Po sečtení hlasů se tyto odhady potvrdily a CDU v hlavním městě Německa dosáhla historicky nejhoršího výsledku. Koalice SPD–CDU končí a v Berlíně povládne levice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Česká televize startuje přípravy na další ročník Eurovision Song Contest
Česká televize zahájila přípravy na další ročník největší pěvecké soutěže v Evropě, Eurovision Song Contest, která se v příštím roce uskuteční na Ukrajině. Výběr písně, která bude Česko reprezentovat, je otevřen autorům z celého světa a opět se jej ujme porota, ve které zasednou respektovaní hudební odborníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kandidát do Senátu: Už dávno měl být ÚSTR zaměřen i na islám
Do Senátu kandiduji proto, abych se pokusil z této instituce udělat potřebnou instituci. Po zkušenostech, kdy jsem v roce 1989 jako člen OF odmítl kandidovat do tehdy zbytečné ČNR, mám za to, že je to lepší než nadávat „kam až to došlo“, říká Jan Osoba (Úsvit). Zásadním způsobem by také změnil volební systém do Poslanecké sněmovny a jmenování ministrů. Jasno má i v řešení uprchlické krize. Navrhuje okamžitě zavést australský osvědčený systém. Jak by se ale k islámu měla postavit česká vláda?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ti, co se ohánějí "Putinovými agenty", porušují zákon, varuje vysokoškolský učitel
ROZHOVOR „Subjekty, které pořád jen bubnují na poplach proti Rusku, jsou beznadějně zaseklé v roce 1968 a nepřipustí si, že svět se už od té doby někam posunul,“ tvrdí o protiruské mluvě některých českých politických stran politický analytik a komentátor Václav Janoušek (SPO), který je vysokoškolským učitelem makro- a mikroekonomie. Co se týče migrantů, pak žádná akce ze strany Čechů si prý nezaslouží posměšky, tedy ani písnička a klip Olivie Žižkové „Evropo dýchej“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Počet křiváren klesl, ale stále se dějí
Od té doby, co se o tom mluví, počet těchto křiváren klesl, ale pořád se dějí, říká Bořivoj Líbal v rozhovoru pro portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI.cz) šéf mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal. Řeč je o zneužívání insolvenčního řízení. A nejen o tom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Z EU občas Putinovi spadne mana nebeská, míní znalec Libor Dvořák
Komentátor Českého rozhlasu v pondělním Interview ČT24 okomentoval výsledky ruských parlamentních voleb. Ty drtivě vyhrála strana Jednotné Rusko bezvýhradně podporující prezidenta Vladimira Putina. Jednotné Rusko vlastně podle Dvořáka není žádnou politickou stranou, ale jen servisním aparátem prezidenta. Ať by ve volbách vyhrál kdokoli, Putin by si stejně dělal, co by chtěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Chceme se přesvědčit na vlastní oči, zda peníze na boj s uprchlickou krizí putují tam, kam mají
Poslanec Evropského Parlamentu Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se tento týden zúčastní parlamentní delegace Výboru pro rozpočtovou kontrolu do Libanonu a Jordánska. Účelem mise je se na místě přesvědčit, zda evropské peníze na boj s uprchlickou krizí putují tam, kam mají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelné. Merkelová přiznala, že udělala v souvislosti s uprchlíky chybu
Poprvé přiznala chybu. Řeč je o německé kancléřce Angele Merkelové, která poté, co její CDU propadla v zemských volbách v Berlíně, připustila, že země nebyla připravená na příchod uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
37. týden na Českomoravské komoditní burze Kladno: Cena ročních kontraktů plynu klesla pod hranici 400 Kč/MWh, zlevnila i elektřina
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo ve 37. týdnu uzavřeno 18 kontraktů na dodávku 16,8 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele za 9,4 milionu korun. Cena silové elektřiny se proti předchozímu týdnu snížila o 4,7 procenta, u zemního plynu klesla téměř o 6 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Šmída (Piráti): K Pirátům se přidal i Zeman. "OSA je vyděračská organizace!"
Piráti vítají zvyšující se odpor proti OSA. A dostává se jim podpory od lidí, od kterých by to ani nečekali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeňková (HPP11): Milostný dopis z EU primátorce nebo proč ta cenzura?
Radní ANO a TOP na Praze 11 odmítli prezentovat v radničním periodiku Klíč oficiální stanovisko generálního ředitele Evropské komise pro životní prostředí Daniela Calleji. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Babiši, já zvyšuji důchody! Já, ohradila se Marksová. A rozesmála se nad představou, jak ministr financí hledá peníze
Důchodcům se nakonec zřejmě budou moci valorizovat penze o 300 korun měsíčně. V rozpočtu ministerstva financí se totiž našlo 3,5 miliardy korun, které to umožní, uvedl ministr financí Andrej Babiš (ANO). V neděli prohlásil, že návrh na navýšení valorizace penzí předloží vládě. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vzkaz papalášům EU: Lidé povstanou, když se jim budete smát a urážet je. Chtějí domov takový, jaký ho znají a milují
Politolog Alexandr Tomský se v dnešním vydání MF Dnes zamyslel nad summitem Evropské unie v Bratislavě. Nazval jej dokonce normalizačním sjezdem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vidím z balkonu, jak imigranti vyměšují v parku. Rvačky, násilí. Je přikázáno mlčet. A to jsem snila o klidném stáří, říká paní Jiránková, krajanka z Itálie
O tom, jak se hlavně kvůli migrantům změnil život v Itálii, o žebrání, rvačkách i o tom, že na některá místa už mnozí lidé ani nechodí, povyprávěla ParlamentnímListům.cz Dana Jiránková, Češka, která žije v Itálii už více než 40 let. Řekla také, co je pravdy na tom, že někteří migranti údajně vnikají do soukromých bytů nebo domů. „Stačí jít do nemocnice či na dovolenou a můžete najít váš byt zabraný. A je velmi těžké je odtud dostat,“ poukazuje na šílenou situaci krajanka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Před velvyslanectvím Indické republiky se dnes sejdou aktivisté
V pondělí 19. 9. se před Velvyslanectvím Indické republiky v Praze sejdou aktivisté za práva zvířat, aby se připojili k více než šedesáti městům po celém světě a podpořili tak největší indický projekt proti zneužívání zvířat, který byl spuštěn 18. 9. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Odhalení kroku Bruselu, o kterém se u nás neví. Jde o uprchlíky a nejde to na rozum, informuje Jiří Pospíšil
ROZHOVOR O Evropské unii, o projevu předsedy Evropské komise Junckera i o setkání Miloše Zemana s Norbertem Hoferem promluvil pro ParlamentníListy.cz europoslanec Jiří Pospíšil. „Překvapil mne ten soulad mezi politikem rakouských Svobodných, kteří odmítají Benešovy dekrety a chtěli by zavřít náš Temelín, a prezidentem Zemanem, jenž na veřejnosti v těchto bodech prezentuje plně odlišné názory,“ vyjádřil se k setkání obou pánů Pospíšil. Upozornil také, že Evropský parlament znovu doporučil zavedení kvót na uprchlíky. A přísnějších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Pomník Seifertovi vnímám jako splacení velkého dluhu jedinému našemu nositeli Nobelovy ceny za literaturu
Básník Jaroslav Seifert, jediný český nositel Nobelovy ceny za literaturu, má ode dneška svůj památník na rodném Žižkově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Ocenění Spokojený zákazník si letos odneslo třináct podnikatelů
Prestižní ceny Spokojený zákazník Moravskoslezského kraje byly uděleny už popatnácté. Celkem třinácti vítězům předal ohodnocení Svatomír Recman, náměstek hejtmana pro sociální záležitosti a kulturu. Realizaci projektu pod záštitou hejtmana Miroslava Nováka finančně podpořil Moravskoslezský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg k ruským volbám: Putin není žádný komunista a ví, jak to ve světě chodí
V pondělních Událostech, komentářích České televize se debatovalo o nedělních parlamentních volbách v Rusku. Před kamerami se do sebe pustili čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a místopředseda komunistů pro ideologii Josef Skála. Schwarzenberg srovnal Vladimira Putina s Adolfem Hitlerem, čímž Skálu zvedl ze židle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Petice za záchranu kempu Žižkov
Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním a zároveň žádost o projednání na zastupitelstvu městské části Praha 3 podle §8 odst. c) zákona č. 131/2000 Sb. o hlavním městě Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Univerzita Pardubice zve žáky škol i dospělé na další setkání s vědou
Vědu, techniku a nejrůznější zajímavosti z řady vědeckých oborů bude žákům, mládeži i dospělým Univerzita Pardubice přibližovat i v nadcházejícím akademickém roce. Již v úterý 20. září se mohou žáci Základní školy v Lázních Bohdanči těšit na interaktivní vzdělávací program VĚDA A TECHNIKA NA DVORECH ŠKOL. Vědecké zajímavosti představí univerzita a její fakulty do konce září i veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Praha chystá novelu vyhlášky o pití alkoholu na veřejnosti
Praha chystá novelu vyhlášky zakazující konzumaci alkoholu na veřejném prostranství. Její znění by mělo být zjednodušeno, a mohly by tak zmizet seznamy ‚zakázaných“ ulic. Platit by mohla od začátku příštího roku. Informaci ČTK potvrdil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Praha nyní oslovila městské části, aby návrh připomínkovaly. Naposledy Praha novelizovala vyhlášku asi před třemi roky, kdy byl rozšířen počet míst, kde je konzumace alkoholu zakázána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Díky STAN se oběti koncentračních táborů dočkají vyššího finančního příspěvku
Na dnešním jednání krajského zastupitelstva podali Pavel Ffojtík (STAN) a Ivo Šanc (STAN) pozměňovací návrh k žádosti Českého svazu bojovníků za svobodu o jednorázovou finanční výpomoc bývalým vězňům nacistických koncentračních táborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: ICTY proti Bělehradu
Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) informoval, že Srbsko opětovně odmítlo splnit povinnosti k tribunálu a požadavek na vydání tří členů Srbské radikální strany Vojislava Šešelje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Česká pošta upozorňuje na omezení provozu webových stránek a aplikací
Z důvodu technologických úprav může dne 22. 9. 2016 v čase od 20:00 do 21:00 hodin docházet ke krátkým minutovým výpadkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Zařazení obcí a měst v okolí Prahy do hlukového mapování je nutností
Ministerstvo pro místní rozvoj rozeslalo do mezirezortního připomínkového řízení návrh vyhlášky, podle kterého se v řadě obcí a měst na okraji Prahy do budoucna nepočítá s prováděním hlukového mapování. Klub zastupitelů středočeského kraje TOP 09 a STAN s podobou návrhu nesouhlasí a bude trvat na jeho úpravě, která zahrne právě území samospráv na okraji hlavního města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Redakce Protiproud: Odkud se vzala "zlovolnost" země? Hlásání ďáblova "evangelia" okolo nás
Redakce Protiproud přináší úvahy nad odvěkým vlivem satana na lidské pokolení a nad prostředky, jimiž si nad ním zajistil své současné (ovšem dočasné) panování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hlavní město informuje o dopravním opatření na komunikaci Černokostelecká
Od 22. září do 25. října 2016 bude částečně omezen provoz na komunikaci Černokostelecká v souvislosti se stavebními pracemi na obnově světelného signalizačního zařízení, které budou probíhat v těchto místech:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V USA zadrželi možného teroristu. Pomáháte Islámskému státu, obvinila Clintonová Trumpa
V americkém státě New Jersey byl po přestřelce zadržen muž, jenž mohl stát za bombovým útokem v New Yorku a New Jersey. Jde o Američana narozeného v Afghánistánu. Informuje o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Novák: Přestože se prostředí v dětských odděleních zlepšilo, je to pořád nemocnice s bílými plášti
Každý den včetně sobot a nedělí už třetím rokem jezdí 80 seniorek a 3 senioři za nemocnými dětmi do nemocnic Moravskoslezského kraje. Zpříjemnit jim léčení a zmírnit smutek z odloučení od rodiny. Jejich dobrovolnickou činnost dnes (19. 9.) ocenil moravskoslezský hejtman Miroslav Novák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Chovanec chce přes miliardu navíc kvůli hrozbám terorismu. Podle Babiše to není reálné
Ministerstvo vnitra chce posílit rozpočet na příští rok ještě o 1,1 miliardy korun. Z toho 600 milionů korun potřebuje policie na boj proti terorismu. Na tiskové konferenci to dnes sdělili vedoucí představitelé ministerstva, policie a hasičů. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) ale navýšení rozpočtu vnitra o další miliardu z aktuálně navržených zhruba 63 miliard nepovažuje za reálné, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Průšvih v Sýrii. Američané a Rusové se hádají kvůli "nechtěnému" útoku na syrské vojáky. Analytik Koller má jasno
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA "Američané dobře věděli, koho bombardují. Jde jim o vyprovokování střetu se syrskou armádou a Ruskem, aby mohli zavést islámský režim v Sýrii s pomocí armád NATO a získali nějaký důvod pro vyprovokování války s Ruskem," uvádí k porušení příměří v Sýrii ze strany USA analytik Martin Koller. Ten dále hodnotí i personální stav české armády či nedávný neformální summit EU v Bratislavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Členy vojenských klubů neodradily ani přívaly deště, pustili se do odklízení černé skládky
Ani velmi špatné počasí neodradilo účastníky sobotního pracovního a vzdělávacího setkání na podporu dlouho očekávaného rozšíření rezervace s velkými kopytníky v bývalém milovickém vojenském prostoru, kde se nedaleko předměstí Benátek nad Jizerou nachází rozsáhlá pastvina se zubry a divokými koňmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán (SaS): Tip pro evropskou komisi – jak se pomstít za Brexit
Vzpomínáte si, jaké kategorie území ochrany přírody jsme měli před revolucí? Maloplošné byly přírodní rezervace, přírodní památky, přírodní výtvory, chráněná naleziště, chráněné parky a zahrady. Pro dočasnou ochranu byly ještě chráněné studijní plochy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zájemců máme nadbytek, říká ředitel smíchovské střední školy. Velmi specifické
Smíchovská střední průmyslová škola z Prahy již před lety pomáhala vytvořit Rámcový vzdělávací program Informační technologie, podle kterého se v současné době učí v celé České republice. Nyní byla vyzvána Svazem průmyslu, ještě s brněnskou Střední školou informatiky a poštovnictví, aby v rámci sektorové dohody o kybernetické bezpečnosti pomohla připravit nový obor vzdělávání kybernetická bezpečnost. Po jeho vzniku volají firmy, kterým se velmi nedostává odborníků v této oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Tento týden z Parlamentu: delegace v Libanonu, předseda Schulz v Londýně, vyšetřování emisních testů
Po nabitém týdnu plenárního zasedání začíná sedm dní, které poslanci a poslankyně stráví ve svých volebních obvodech anebo na výborových delegacích. Předseda Parlamentu Martin Schulz bude jednat v Londýně s premiérkou Theresou May a v Libanonu budou poslanci zjišťovat situaci v souvislosti s uprchlickou krizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ruzyňští celníci odhalili pašeráky tabákových výrobků
V sobotu 17. září v odpoledních hodinách odhalili celníci na letišti Václava Havla v Praze Ruzyni ve dvou příručních zavazadlech a jednom sportovním batohu 60,5 kg tabáku do vodní dýmky, které dovážel 35 letý cizinec cestující na pravidelné lince Ammán - Istanbul - Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Ani Soros nezachrání Michnikovu Gazetu Wyborczu?
Majetkový vstup George Sorose do vydavatele polského listu Gazeta Wyborcza letos v létě nepomohl zbrzdit pád novin založených před čtvrt stoletím Adamem Michnikem. Navzdory finanční injekce od finančního spekulanta a filantropa mají být zlikvidována další regionální vydání a dojde k propouštění novinářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
TOP 09: Prahu zajímá víc panda než dostavba okruhu
Propojení dálnice D1 s dálnicemi D10 a D11 považuje TOP 09 za prioritní stavbu pro Prahu i její obyvatele. Vedení města se ale o dokončení důležité stavby 511 nestará a oddaluje pro občany Prahy výrazné zlepšení dopravní situace, které by stavba tzv. Pražského okruhu přinesla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Počmárali pražské kavárny. Nyní padlo obvinění
Policisté obvinili pětici mladíků kvůli tomu, že v Praze posprejovali kavárny a obchody zapojené do kampaně HateFree nacistickými symboly a výhrůžnými nápisy. Za poškození cizí věci a projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka jim hrozí až tříletý trest vězení. Vandalové kromě provozoven pomalovali také vestibul metra na Karlově náměstí. ČTK o tom dnes informoval policejní mluvčí Tomáš Hulan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Greenpeace: Loňské požáry v Indonésii zabily přes sto tisíc lidí
Přelomová zpráva vědců z amerických univerzit Harvard a Columbia odhaduje, že v důsledku loňských ničivých lesních požárů v Indonésii došlo k 100 300 předčasným úmrtím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní představí v nemocnici v Mostě nový přístroj pro detekci sentinelové mízní uzliny
Krajská zdravotní, a. s., pořídila pro Chirurgické oddělení Nemocnice Most, o. z., nový přístroj SentiMag Systém SMS02 pro detekci sentinelové mízní uzliny. Přístroj mohla Krajská zdravotní, a. s., pořídit díky účelovému finančnímu daru od společnosti Vršanská uhelná a.s., který náklady na jeho pořízení pokryl v plné výši. Částka za SentiMag Systém SMS02 činila 1 127 115 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hausenblas: Odtrhněte problémy od Ústí - toaletní papír budí pozornost voličů
Několik stovek Ústečanů si v posledních dnech ze setkání s kandidátem do Senátu Martinem Hausenblasem odneslo kromě kávy, volebních novin a podnětů k zamyšlení také dosti netradiční předmět – potištěný toaletní papír.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Jak je to s omezením svobody projevu soudce při politické soutěži?
I. senát Ústavního soudu (soudkyně zpravodajka Kateřina Šimáčková) zamítl ústavní stížnost stěžovatele proti rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, podle kterého se stěžovatel jako soudce dopustil kárného provinění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Právo a spravedlnost
Vysoká škola Karla Engliše Brno a Institut spravedlnosti s partnery pořádají ve středu 21. 9. 2016 v Brně konferenci Právo a spravedlnost zaměřenou na výkon spravedlnosti v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Pozornost však bude věnována i ostatním státům Visegradu – Polsku, Maďarsku a Slovensku. Proto je konference 4. ročníkem Dnů práva Visegradu, které se v letech 2012-14 konaly na Justiční akademii v Kroměříži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Populismus vítězí nad pragmatičností, povzdechl si kandidát Nytra
Problémy ve volebním obvodu Ostrava-město jsou velice různorodé, ostatně jako volební obvod sám, konstatuje nezávislý kandidát do Senátu za ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra. Vedle bezpečnostní problematiky by se chtěl zaměřit na ,,čistotu legislativy“. Co si pod tím představit? A co mu nejvíce vadí při pohledu na českou politickou scénu? Nejen s tím se svěřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal pět zákonů
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pondělí dne 19. září 2016 těchto pět zákonů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vsetíňanka, která hovoří o nezákonně ukradeném bytě exekutorem, směřuje petici k ombudsmance
Petice za urychlení vrácení bytu ukradeného nezákonnou exekucí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Obyvatelé Evropské unie hodnotili kvalitu dopravy po městech a po silnicích
Ve městech hlavně pohodlně a rychle, Čechy zajímá také cena. Pětina obyvatel EU včetně Čechů odmítá cestovat v prostředcích MHD. Více než polovina Čechů pociťuje zhoršení kvality silniční dopravy v posledních pěti letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Milan Daniel: Dny NATO a občan Bych
O víkendu proběhly dvě akce srovnatelného významu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman odletěl do USA, kde vybuchují bomby. Chránit ho budou Američané
Prezident Miloš Zeman s delegací právě odletěl armádním speciálem do New Yorku, kde ve středu navečer tamního času vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlava státu chce navázat na loňské vystoupení a burcovat za koordinovaný zásah proti islámským teroristům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Při Elektrovandru v Jihomoravském kraji přivezou ekologii koňská spřežení
Po vsích a městečkách v Jihomoravském kraji vyrazí v úterý 20., středu 21. a čtvrtek 22. září koňská spřežení, která jejich obyvatelům přivezou ekologický projekt Elektrovandr. Kolektivní systém ELEKTROWIN pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů ve spolupráci s Jihomoravským krajem chce jeho prostřednictvím upozornit na rostoucí význam tohoto zdroje surovin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Úsvit-NK zve na seminář Ženy proti islamizaci
Seminář "ŽENY PROTI ISLAMIZACI“ se koná v pátek 23. září 2016 od 10.00 hodin pod záštitou paní poslankyně Jany Hnykové a Olgy Havlové v budově Poslanecké sněmovny, Sněmovní 1, Praha 1- Malá Strana, místnost č. 205, I. Patro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Průzkum Bisnode: Podnikání na živnostenský list stagnuje
V prvním pololetí bylo registrováno přes 34 000 nových podnikatelů-živnostníků, což je o čtyři procenta méně než ve srovnatelném období loňského roku. Celkový počet živnostníků dosáhl 2,06 milionů, nicméně podnikatelskou činnost vyvíjí jen 48 procent z nich. Noví živnostníci nejčastěji podnikají v oblasti obchodu a jsou registrováni v Praze. Informace vyplývají z databází a výpočtů poradenské společnosti Bisnode.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Berlín pro SPD
Sociální demokraté (SPD) vyhráli volby do berlínského zastupitelstva, když podle prognózy televizí ARD a ZDF 23,1 procenta hlasů. CDU získala 18 procent a tak si sociální demokraté budou muset hledat nového koaličního partnera. Podpora Merkelové strany je v historii nejhorší výsledek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Michal Hašek si udělal legraci z Andreje Babiše
Některé předvolební výroky hnutí ANO glosoval na svém facebookovém profilu jihomoravský hejtman Michal Hašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Senátní kandidátka hnutí ANO: V Praze se nám konsensus daří
ROZHOVOR Ano, kritiku z úst pana Václava Klause mladšího slýcháme poměrně často. Já jeho názor tak zcela nesdílím, řekla ParlamentnímListům.cz profesorka VŠE Eva Kislingerová, senátní kandidátka hnutí ANO na Praze 10. A nejen to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr kultury se dnes zúčastní tiskové konference v ZOO Dvůr Králové
Ministr kultury Daniel Herman se spolu s ředitelem královédvorské zoologické zahrady Přemyslem Rabasem a Lenkou Vágnerovou, dcerou zakladatele slavného safari, zúčastní tiskové konference.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Soud má povinnost vyžádat si před nařízením předběžného opatření vyjádření toho účastníka, proti kterému směřuje
II. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Vojtěch Šimíček) vyhověl ústavní stížnosti stěžovatele a zrušil usnesení Krajského soudu v Praze, neboť výrokem I. tohoto rozhodnutí bylo porušeno právo stěžovatele na spravedlivý proces zaručené čl. 37 odst. 3 a čl. 38 odst. 2 Listiny základních práv a svobod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Proč jsem podal pozměňující návrhy k zákonu o vinohradnictví a vinařství
Návrh zákona o vinohradnictví a vinařství přináší řadu pozitivních opatření. Nicméně i v tomto zákoně se objevily řada diskriminačních opatření pro malé a střední vinaře a zejména pro drobné prodejce sudového vína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Německo je bitevní pole. Tam se rozhoduje o osudu Evropy. Bohužel vyhraje Hillary
Do ostré kritiky současné ODS se pustil jeden z jejích zakladatelů, exprezident Václav Klaus. Do pravicové strany se opřel v rozhovoru, který poskytl serveru iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Hledali jsme cesty k ekonomickému růstu a zvýšení kupní síly obyvatelstva
Premiér Sobotka a poslanec Velebný jednali s významnými podnikateli regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Prokeš: Rodiče říkají dětem, že je normální nepracovat a chodit si pro dávky, tvrdí předseda petičního výboru Josef Fiala
JOSEF FIALA, předseda petičního výboru z mostecké problémové lokality Stovky, působí dost pesimisticky. Není to muž se zlomenou duší? Spousta lidí přitom spojuje svoje naděje právě s ním. Naděje, že se tomuto muži podaří rozhýbat stojaté vody kolem řešení problémů spojených se soužitím (přesněji nesoužitím) s cikány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Posádka Kosma míří do kin pomoci Slepici v nouzi. Pět exklusivních předpremiér nové satirické minisérie
Poletí Češi na Měsíc? Nebudeme muset vrátit dotace EU? Kam zmizel ředitel vesmírného projektu Jan Sumec? První tři díly satirické minisérie Kosmo autora Tomáše Baldýnského mohou diváci v exklusivní předpremiéře v kinech zhlédnout hned pětkrát – v Praze, Brně, Hradci Králové a Semilech. Výtěžek ze vstupného bude věnován nadaci Slepice v nouzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bratr Tomia Okamury: Je špatné, jak se Češi chovají k Ukrajincům a Vietnamcům
Rozhovor s architektem Osamu Okamurou, bratrem politika Tomia Okamury, přináší server Dotyk.cz. Podle Osamu Okamury by se Praha mohla stát centrem vzdělanosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Holding CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS se představily na Dnech NATO, největší bezpečnostní akci ve střední Evropě
Tradiční Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády České republiky se letos konaly o víkendu 17. a 18. září. Tento rok návštěvnost činila 130 tisíc diváků a počet zúčastněných zemí překonal dvacítku. Mezi českými zástupci nechyběly ani společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a automobilka TATRA TRUCKS – speciální partneři Dnů NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Copak Merkelová nevidí, co se děje? Velmi vypjatá atmosféra v povolebním Německu
ParlamentníListy.cz přinášejí reakce německých médií na zemské volby v Berlíně. Komentátoři deníků Rheinischen Post, Süddeutsche Zeitung a týdeníku Spiegel si všímají především neúspěchu koaličních stran CDU a SPD. Neshodnou se ovšem na tom, do jaké míry další neúspěch CDU v Berlíně ovlivní politickou budoucnost kancléřky Angely Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vitásková (Úsvit-NK): Připadám si jako Popelka
Průběh 17. dne kampaně do Senátu – 17. 9. 2016. Hlavně vyprávění o nemocném pejskovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Temelínská traktoriáda představila historickou zemědělskou techniku
Majitelé historické zemědělské techniky, která dodnes brázdí pole v okolí dnešní Jaderné elektrárny Temelín, si dali v sobotu 17. září sraz v Litoradlicích. Na pátém ročníku již tradiční Temelínské traktoriády, jejímž partnerem byla Skupina ČEZ v rámci Oranžového roku v okolí elektrárny, byla k vidění zhruba dvacítka traktorů veteránů. Prohlédnout si je přišly zhruba dvě stovky lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Trh vyhlíží Fed, ale v závětří číhá Bank of Japan
Vrcholem tohoto týden bude nepochybně vyhlížené zasedání Fedu, avšak potenciálně neméně důležitou událostí bude také zasedání Bank of Japan. Tato centrální banka patří spolu s Fedem, ECB a částečně i Bank of England mezi nejdůležitější instituce ovlivňující ceny na globálních trzích. Výsledek jednání Bank of Japan (BOJ) přitom bude tentokrát atraktivní hned ze dvou důvodů: zaprvé BOJ sama avizovala, že svoji politiku bude revidovat a za druhé výstupy z jejího zasedání trhy pocítí ještě před tím, než skončí jednání FOMC a šéfka Fedu Yellenová předstoupí ve středu večer před novináře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): České pojišťovny neproplácí zahraniční doktory. S tímto tématem budu dál pracovat v Bruselu
V rámci svých poslaneckých dnů navštívil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) Broumovsko, kde se sešel s různými představiteli města a podnikateli, aby společně probrali udržitelnost koncepce kulturního rozvoje města a možnosti rozšíření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Ruské volby bez překvapení
Podle exit poll Jednotné Rusko vede ve volbách do Státní dumy, získalo 44,5% hlasů voličů. Liberálně-demokratická strana Ruska je na duhém místě s 15,3% hlasů a komunistická srana obsadila třetí místo s 14,9% hlasů. Do dolní komory parlamentu se ještě dostalo Spravedlivé Rusko, další strany nezískaly potřebných pět pocen hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Je tu mnoho ruských agentů. Je třeba stíhat ty, kteří s nimi spolupracují. Kdo se směje „pravdě a lásce“, sám nemá dost lásky, říká senátor Papoušek
ROZHOVOR Senátor Zdeněk Papoušek je přesvědčen o obecné platnosti myšlenek Václava Havla, média lidské myšlení směrují a oni pak myslí v kategoriích, které jim média určují. Lékem je buď kritické zkoumání informací, ale třeba i „informační půst“. Papoušek se také vyjádřil k působení Andreje Babiše na politické scéně: „Přišel do doby, kdy mohl říkat, že ‚všeci kradnů‘, z čehož jako by plynulo, že on ne. Taky na mnohé zabírá představa, že pokud je někdo miliardář, v lidovém podání už ‚nemusí krást, protože má dost‘. To samozřejmě není pravda, tady spíš platí, že s jídlem roste chuť.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Štyler a Kos káží vodu a sami pijí víno
Jak jinak si vysvětlit pohled do účetnictví Hnutí pro Prahu 11, ve kterém on sám je místopředsedou? Ti, co nejvíce kritizovali, a stále kritizují, případné finanční machinace, teoretické daňové úniky, sami takové chování dlouhodobě provozují a kryjí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Šarapatka (BPP): Kauza CASA - Vlasta Parkanová, bílý kůň nebo loutka ovládaná vůlí jiných?
Bylo rozhodnutí koupit před 7 lety letadla CASA vlastní rozhodnutí ministryně Vlasty Parkanové, nebo jí někdo vedl ruku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vitásková (Úsvit-NK): Smutek nad realitou života. Trvale je mi z těchto tunelářů nevolno
Průběh 15. dne kampaně do Senátu – 15. 9. 2016. Průběh úředního dne a po něm výjezdu za voliči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
A zase nic: Totální prohra opozice v Rusku. Lidi prostě nepřišli, Putin to má v kapse
Ruská volební komise ještě nesečetla všechny hlasy, ale už nyní je zřejmé, že Jednotné Rusko je jasným vítězem letošních parlamentních voleb. Podle aktuálních informací navíc strana blízká prezidentu Putinovi ještě posílila a pravděpodobně získá v Dumě nadpoloviční většinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Sociální dumping v Evropské unii
Evropský parlament schválil 14. září 2016 právně nezávazné usnesení – koncept sociálního dumpingu v EU, které se řídí zásadou "stejná mzda za stejnou práci na stejném místě". Tento přístup má být aplikován i na řidiče transitní dopravy, kteří jiným státem EU nejen projíždějí, ale i provozují kabotáž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Burzy v Olomouckém kraji nabídnou práci i vzdělání
Hned čtyři Burzy práce a vzdělání se společným mottem „Hledejte práci tam, kde skutečně je!“ proběhnou v září a říjnu 2016 v Olomouckém kraji. Prezentovat se na nich budou nejvýznamnější zaměstnavatelé regionu. Akce se uskuteční v Olomouci, Prostějově, Přerově a Šumperku. Na jejich organizaci se spolupodílí Úřad práce ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje a okresní hospodářské komory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Děláme jinak. Bomby v USA
V mnoha závodech svých klientů se setkávám se znalostí názvu PRŮMYSL 4.0. Management se nad ním raduje, a dělníci se ho neobávají, protože na podobné myšlenky nemají čas ani prostor. V prostředí mimo továrny jsou však již lidé, kteří chápou, že 4.0 je jen krok a možná, že špatným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Britští premiéři chybují
Po nedávném zveřejnění tzv. Chilcotovy zprávy o invazi do Iráku v roce 2003 se definitivně otřásla prestiž kdysi neotřesitelného premiéra V. Británie Tony Blaira. Připomeňme, že Blair dokázal třikrát zvítězit ve volbách a poprvé v dějinách tak britští labouristé třikrát za sebou vyhráli parlamentní volby. Nicméně jeho angažmá při přípravě druhé invaze do Iráku režírované Američany bylo politicky tak málo přijatelné, že vzbudilo gradující se kritiku napříč celým britským politickým spektrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pavel Bém k Opencard: Já ani nevěděl, že se vypisuje nějaké výběrové řízení
Především o kauze Opencard diskutoval moderátor internetové televize DVTV Martin Veselovský s bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Upozornění pro veřejnost k phishingovým útokům
Česká národní banka v posledních dnech obdržela další řadu podnětů upozorňujících na skutečnost, že jsou jménem České národní banky rozesílány e-mailové zprávy s cílem získat citlivé informace nebo poplatky za převod peněžních prostředků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ostravak v akci: Mrtvoly a supi
Ten kdo se s nimi nesetkal osobně, netvrdí, že jsou milí. Ale drtivá většina těch, kteří již tu čest měli, říká, jak jsou brutální a nevybíraví. A to nejen k dlužníkům, ale i k rodinným příslušníkům dlužníka a neštítí se ani vyhrůžek a nezákonného jednání s cílem výnosů a zisků. Takto se rodinní příslušníci dlužníka snadno dostanou do post traumatického stavu, který je znám například u vojáků, kteří se vrátili z bojových misí. Jen u okolí dlužníka se tento jev projevuje tak, že neustále sledují parkoviště před domem, sledují všechny možné i do té doby pro něj neznámé sousedy kam jdou a co dělají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Tak to se mi ještě nikdy nestalo... Občas nějaký ten problém nezaškodí
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k ukončení návštěvy Pardubického kraje:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Z Hradu: Lidé chtějí, aby Miloš Zeman kandidoval. No a mudrlante Kocábe...
Lidé chtějí, aby prezident Zeman znovu kandidoval. Podle hradního kancléře Vratislava Mynáře to dokazují stále plnější náměstí při Zemanových krajských cestách i množící se žádosti přímo hlavě státu, aby se ucházela i o druhý mandát. Mynář kritizuje tzv. Kroměřížskou výzvu s tím, že neúspěšný politik Michael Kocáb se snaží své iniciativy skrývat pod matoucí názvy. Lidi se prý o jeho názory dávno nezajímají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dohra včerejšího Moravce: Sypou se posměšná vyjádření
Ke včerejšímu vystoupení poslance Martina Komárka (ANO) v Otázkách Václava Moravce se na sociálních sítích vyjádřila advokátka Miroslava Hustáková a bývalá poslankyně ODS Kateřina Dostálová, která se ve Sněmovně zabývala mediální problematikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Skvělá zpráva pro všechny vodáky i obyvatele Prahy
Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo nákup pozemků v Troji mezi Vltavou a protipovodňovou hrází od nového Trojského mostu po ulici Pod Havránkou. Je tak možné uskutečnit záměr „Revitalizace veřejného prostoru Troja – Vodácká“. Cena pozemků je 20 182 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Erika Magdalena Peprná: Je Icke Jana z Arku, nebo skončí v Tibetu?
Erika Magdalena Peprná si všímá příjezdu kontroverzní “hvězdy” alternativního nebe do Prahy a uvažuje nad tím, co vlastně znamená Ickeova svébytná filosofie pro ty z nás, kteří hledáme skutečný svět za oponou mediálních iluzí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy zahájí v říjnu rekonstrukci Vranovské přehrady
Povodí Moravy, s.p. zahájí od počátku října rekonstrukci koruny hráze Vranovské přehrady. Po celou dobu stavby bude koruna hráze pro veřejnost uzavřena. Rekonstrukce potrvá více než dva roky, dotkne se však pouze dvou letních sezón. V období realizace stavby se počítá s náhradní dopravou přívozem pro pěší a turisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Šichtařová jasně: Vyrazí nás z EU? Jsme tam jako podlidé
Ekonomičtí manželé Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora se na svém blogu na serveru iDnes.cz zamýšlí nad tím, zda nás vyhodí z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Senilní blb a vymaštěnec, Sobotka ve vězení, vycpanina Václava Havla. Martin Konvička to opět rozjel
Protiislámský aktivista Martin Konvička strávil plodný víkend na sociální síti. Na svém facebooku během něj stihl probrat filozofa Erazima Koháka a návdavkem celou skupinu „intelektuálů“, poté Bohuslava Sobotku, pro kterého vymyslel svérázný dietologický plán, a nakonec Václava Havla, kterému se k blížící se nedožité osmdesátce vysmál skutečně třeskutě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jen 27 hodin práce. A teď zase volno, zlobí se bulvár na naše poslance
Na pracovní morálku poslanců upozorňuje dnešní vydání deníku Blesk. Všímá si, že poslanci se vrátili po dvou měsících do práce, dva týdny schůzovali a nyní budou mít zase volno. Až do 17. října. A to přitom na schůzi strávili jen 27 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vidláci a burani... Michal Horáček řekl jasné slovo, pokud jde o kandidaturu na Hrad
Textař a hudební skladatel Michal Horáček potvrdil časopisu Týden, že je velice pravděpodobné, že bude v příštích prezidentských volbách kandidovat na post hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Hulváte. Zeman vyhrál nad ČT. Zdeněk Zbořil se vypořádal s tím, kdo urazil Zemana. Jízlivě si podal KSČM, ale i TOP 09
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Hulvátský útok Jakuba Patočky na prezidenta Miloše Zemana je zřejmě typický pro celou jednu generaci členů ČSSD. Zdeněk Zbořil připomíná, že i jejich stranický šéf a zároveň předseda vlády častuje svého vicepremiéra výrazy jako zločinec a nácek. Politolog se při zamyšlení nad zákonem zaměřeným vůči Andreji Babišovi zamýšlí nad tím, komu a co příště zákonodárci ještě zakážou. Nynější situace v Sýrii po spojeneckém náletu mu připomíná obraz evropské třicetileté války, kdy už nikdo neví, koho a v čím zájmu zabíjí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
MHMP: Praha poskytne Čakovicím dotaci na rekonstrukci nové policejní služebny
Pražské Čakovice budou mít novou služebnu Městské policie. Zastupitelstvo hl. m. Prahy dnes této městské části schválilo na její rekonstrukci poskytnutí investiční účelové dotace ve výši 6 000 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vizitka kandidáta na senátora MVDr. Rudolfa Skandery
Krátké představení kandidáta na senátora za Bruntálsko včetně některých problémů, které by chtěl pomoci řešit ve svém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): I na zákazu hazardu se dá vydělat. Pokud ho ovšem zakázali ve vedlejším městě
„Díky hazardu žije vesnice v luxusu. Chvalovice nevědí, co s penězi. Vydělávají totiž na množství kasin a heren. Obyvatele mohou hýčkat a přispívat jim na léky, školné i opravy domů.“ (Idnes.cz)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Postavit předimenzovanou budovu je v Praze nyní složitější
Praxe, kdy se navyšování objemu budov domlouvalo za zády občanů a vlastníků sousedních pozemků, skončila. Takzvané úpravy územního plánu - většinou změny koeficientů zastavěnosti, které často vedly k předimenzované zástavbě - již musí projít řádným schvalovacím kolečkem. Do tohoto procesu mohou občané zasáhnout – písemnými připomínkami nebo při projednání na výboru či na zastupitelstvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
U jaderné elektrárny Dukovany začíná cvičení Safeguard. Zapojí se i armáda a policie
K dukovanské elektrárně se dnes budou cvičně sjíždět vojáci, aby u přístupových cest vybudovali strážní stanoviště a kontrolní místa. Příslušníci pěší roty pak začnou elektrárnu střežit. Jde o úvodní část cvičení Safeguard Dukovany 2016, jehož úkolem je prověřit zajištění vnější ochrany jaderné elektrárny. Do pátku se do akce kromě armády zapojí policie a pracovníci elektrárny. Vyplývá to ze společné tiskové zprávy armády, policie a elektrárny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist