Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.362x, což odpovídá cca 227.603-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Dobrovolníci v Calais také nejsou svatí. Takto prý sexuálně vykořisťují migranty
Dobrovolníci v calaiské Džungli prý sexuálně vykořisťují uprchlíky. Píše to alespoň server Rozhlas.cz. Na chování dobrovolníků upozornili v internetové diskusi jejich kolegové, kteří takové chování odsoudili jako zneužívání lidí v nouzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Táckem proti Babišovi. Po hospodách se začíná šířit zvláštní forma revolty
V mnoha pražských restauracích a hospodách se nyní objevují samolepky a pivní tácky, které míří na ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Informoval o tom server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tito naši přátelé nakupují ženy od Islámského státu. Na tržišti jako dobytek
Islámský stát prodává ženy v aukcích. A to kupodivu v Saúdské Arábii, jež dlouhodobě proti islamistům vystupuje. Poznamenává to server The Sun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Novák: Podporujeme nejen nově příchozí investory, ale i stávající podnikatele
Kraj motivuje podnikatele, začal rozdávat regionální investiční pobídky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kvítek (HPP11): Koalice TOP 09 a ANO na Praze 11 závisí na KSČM a na panu exstarostovi
Zastupitelstvo MČ Praha 11 neodsouhlasilo ve čtvrtek 22.9.2016 program zastupitelstva, který si prosadila koalice Ano a Top 09, která má v Radě MČ Praha 11 většinu. Tentokrát chyběly ANO a TOP 09 hlasy KSČM a strany stíhaného zastupitele Mlejnského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Studentské volby bez překvapení
Krajské volby nanečisto mezi studenty z 254 českých středních škol ze všech regionů vyhrála s přehledem Pirátská strana. Kromě Pirátů bodovaly mezi 32 tisíci studenty velmi silně také Babišovo hnutí ANO a Kalouskova TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ušili na mě tu kauzu horkou jehlou, nesedí jim tam základní věci. Policejní prezident se v novinách bránil nařčením podřízených
„Nikdy jsem nečekal, že i proti policejnímu prezidentovi může přijít tak zásadní konstrukce a nepravda, a navíc že bude vyřčena z úst policisty jednoho z celostátních a tzv. elitních útvarů,“ svěřil se policejní prezident Tomáš Tuhý v rozhovoru, který poskytl dnešnímu vydání deníku Právo. V něm podrobně komentoval své obvinění z úniku informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Byli jsme na semináři žen proti islamizaci. Z těch slov mrazilo
REPORTÁŽ Seminář "Ženy proti islamizaci", který pořádalo hnutí Úsvit – NK, se konal v pátek dopoledne v Poslanecké sněmovně pod záštitou poslankyně Olgy Havlové a Jany Hnykové. Hlavním důvodem bylo poukázat na vážnost téma islamizace a celkově méněcenné postavení žen v islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Hevessy: Vedení IPRu muselo být nepohodlné mnoha komunálním politikům podporujícím developerské projekty
Vážení spoluobčané, vážení Pražané, My, Spolek bydlení v Hodkovičkách a další zainteresovaní občané z Hodkoviček, Braníka a Prahy 4 považujeme za svoji občanskou povinnost vyjádřit se k právě probíhajícím personálním změnám v Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy, kde strana Zelených odstavila ředitele, pana Ing. Arch. Petra Hlaváčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Velká bezpečnostní válka Babiše s Chovancem. Fámulus Šlachta, odstraněný náměstek Laube. A varovná slova generála Šándora
Na rozdíl od přestřelky následující po oznámení policejní reformy, zapadla informace o rezignaci jejího kritizovaného autora, náměstka policejního prezidenta Zdeňka Laubeho z údajně zdravotních důvodů bez velkých reakcí. To ale neznamená, že to v bezpečnostních složkách nevře a nestřílí se „jako u Verdunu“. I to ticho po pěšině navenek je možná jen výsledkem zákulisních dohod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: České politické strany aneb Septik po okraj plný sra*ek...
Jak jen se k této problematice postavit, jak nalézt správné řešení a správnou volbu? Samozřejmě, že tato záležitost je především o lidech. Bohužel doposud jsme svědky toho, že se ke korytům cpou ty největší svině, a když se k nim dostanou, jsou ještě horší. Je škoda, že ti někteří šmejdi nemají na čele napsáno POZOR JSEM SVINĚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Donald Trump vyhraje. Říká to expert, který se celé roky nespletl
Americkým prezidentem bude Donald Trump. Tvrdí to alespoň známý profesor historie z Americké univerzity ve Washingtonu Allan Lichtman. A ten se již od roku 1984 nespletl. Píše to server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Eduard Šebo: Prečo Evropská únia nie je schopná riešiť svoje problémy?
EÚ sa otriasa v samých základoch a problémy a ťažkosti akoby sa znásobovali. Druhý rok zápasíme s utečeneckou krízou a do tohto vpadne Brexit ako neočakávané rozhodnutie Britov. V únii narastá euroskepticizmus, ktorý, ak naň nebudeme reagovať, vyústi do nových exitov. V tejto situácii sa zišli v Bratislave aj hlavy a premiéri 27 krajín, aby zodpovedali na otázku, ako ďalej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
V Praze probíhá prověřovací cvičení Holešovice 2016
V sobotu 24. září 2016 realizuje hlavní město Praha cvičení v úseku protipovodňové ochrany hl. m. Prahy na levém břehu Vltavy od Hlávkova mostu po budovu LightHouse u Libeňského mostu. Účelem je prověření koordinace všech složek, které se podílejí na stavbě protipovodňových opatření, ověření časových lhůt a zabezpečení souvisejících pořádkových a dopravních opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Martinek (ČSSD): Rekonstrukce se dočká i dětská JIP
Jedenáct jednolůžkových boxů bude nyní sloužit pacientům mezioborové jednotky intenzivní péče krajské Nemocnice Třinec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
KSČM si zakázala spolupracovat s lobbistkou Mrencovou, proslavenou Haškem. Už podruhé, poprvé to prý nikdo nedodržoval
Komunisté nedoporučují nikomu z kandidátů KSČM ani své stranické firmě využívat služby lobbistky Jany Mrencové. Dnes si to odhlasovalo vedení strany. Informoval o tom server Aktuálně.cz. Upozornil, že s kontroverzní lobbistkou, i po propuknutí kauzy ohledně jejího vydávání se za falešnou mluvčí Jihomoravského kraje, dál KSČM spolupracovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Policejní razie v Hradci prý míří na špičky kraje. Jde o zakázku na rekonstrukci nemocnice
Vyšetřovatelé, kteří kvůli tendru na dostavbu náchodské nemocnice zasahovali ve stavební společnosti Metrostav, u královéhradeckého hejtmana Lubomíra France či u senátora Josefa Táborského (oba z ČSSD), zasahovali také ve stavební firmě Hochtief. Informovaly o tom dnešní Lidové noviny s tím, že tuto informaci potvrdil mluvčí firmy Michal Talián.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Otevřený dopis Masarykově demokratické akademii aneb Chudák Masaryk!
Ten by se v hrobě obracel, kdyby viděl, co jeho jménem pácháte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Jak je to ve skutečnosti?
Ve třetím zářijovém víkendu nám tuzemská media oznámila, že Francie zakázala jednorázové plastové nádobí. Měl jsem radost, a to až do okamžiku, než jsem zjistil, že to tak není úplně pravda a tuzemští novináři jen neumí číst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Michalik (STAN): Rozdáváme, na budoucnost kašleme
Vládou schválený rozpočet na příští rok je na světě. Po čtyřech letech růstu HDP jsme se dočkali dalšího rozpočtu bez velkých a strategických investic, bez reforem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ľubomír Huďo: Prezident Kiska? Za maskou humanisty se schovává srdceryvný pozér
Ľubomír Huďo vnímá vystupování slovenských představitelů, kteří se v uplynulých dnech potkali na Valném shromáždění OSN s Milošem Zemanem, jako zářivou ukázku servilnosti a ignorance národních zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Je to čím dál horší, paní Merkelová. Otočka po volebním průšvihu kancléřce nepomohla, průzkumy jsou dál tristní
Vlivný německý týdeník Focus si nechal udělat reprezentativní průzkum, ve kterém se dotazoval respondentů na přistěhovaleckou politiku Angely Merkelové. Jeho výsledky pro německou kancléřku nejsou nijak lichotivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pražská TOP 09 vyzvala radní Kolínskou k rezignaci
Praze hrozí chaotický rozvoj bez územního plánu. Důvodem je odvolání ředitele Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Petra Hlaváčka. Pražská TOP 09 proto vyzvala radní Petru Kolinskou, která je za tuto oblast zodpovědná, k rezignaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Česká televize: Festival politické písně se vrátil do severních Čech. Ve Světě pod hlavou
Liberec současnosti se vrátil do normalizační minulosti. V libereckém kulturním domě se totiž v těchto dnech natáčely scény z prostředí Festivalu politické písně, který se naposledy konal v roce 1988. Stalo se tak v rámci natáčení třetí epizody kriminální minisérie Svět pod hlavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Mostecká premiéra poháru DMV se vydařila, radoval se i český jezdec
Premiéra závodů poháru DMV Gran Turismo Touring Car Cup na mosteckém autodromu 23. a 24. září se vydařila. Zejména nádherné sobotní počasí s letními teplotami přilákalo do ochozů slušnou návštěvu. Evropský okruhový seriál pro cestovní vozy a GT speciály nabídl atraktivní podívanou na krásné, silné a superrychlé stroje. V prvním ze dvou sprint závodů na 30 minut se diváci dokonce mohli radovat z vítězství českého jezdce Antonína Herbecka na voze Pagani Zonda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Velice si vážím vaší práce. Hrdě a dobře reprezentujete naši vlast
Ministr obrany Martin Stropnický včera navštívil 74. lehký motorizovaný prapor v Bučovicích. Šlo již o jeho druhou návštěvu, tentokrát před vysláním části jednotky do zahraniční mise. V říjnu budou příslušníci praporu tvořit jádro sedmé strážní roty na základně Bagrám v Afghánistánu. Ministr proto při prohlídce neopomněl poděkovat vojákům za jejich práci, zejména s ohledem na zahraniční nasazení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
O kraji se bude rozhodovat tady, ne na Čapím hnízdě, ujišťoval Hašek před lidmi. Babiš dá ve firmě nadbytečnému zaměstnanci padáka, občana nevyhodíte
Jihomoravský hejtman Michal Hašek vystoupil na mítinku v Tišnově, kde se vymezil vůči aktivitám Andreje Babiše ve zdravotnictví a snahám jednoho z jeho holdingů privatizovat zdravotnictví, a mluvil také o situaci kolem migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Znojmo zažilo rekordní vinobraní
Již pošesté se jednou z hlavních vinařských scén Znojemského historického vinobraní stala ochutnávka vín VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny. Rok od roku je scéna u rotundy u návštěvníků oblíbenější, což dokazují počty vypitých vzorků a lahví. A úspěšné bylo poznávání Vína všemi smysly. „Letošní ročník vinobraní byl pro vinaře VOC Znojmo dosud tím nejlepším. Zapojil se rekordní počet vinařů – 18, nabízeli jsme rekordní počet vín – 73 – a poznávání Vína všemi smysly zažilo 2,5 krát větší návštěvnost než vloni. A to hlavní – všude panovala výborná nálada,“ shrnuje s úsměvem František Koudela, předseda VOC Znojmo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Koller: Proč vás mohu úspěšně zastupovat
Pro úspěšné a efektivní prosazování zájmů voličů a občanské většiny v politice je třeba mimo vlastenectví a znalostního rozhledu rovněž praxe v mnoha oborech, protože v senátu se stejně jako ve sněmovně řeší mnoho různých problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo přeložku silnice I/49 Vizovice - Lhotsko
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznila ve středu 21. září za účasti generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy přeložku silnice I/49 Vizovice – Lhotsko. Vybudovaná přeložka nahrazuje stávající nevhodně vedený úsek silnice I/49 vedoucí přes obec Lhotsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Lepš (TOP 09): Proč Hnutí pro Prahu 11 zmrazilo potřebné finance?
Na čtvrtek 22. září bylo svoláno řádné zasedání zastupitelstva Prahy 11. Na programu byla celá řada bodů nutných pro chod úřadu, několika organizací městské části či sportovních oddílů. Přesto výrazná většina přítomných zastupitelů Hnutí pro Prahu 11 starosty Jiřího Štylera nezvedla ruku pro schválení programu, čímž došlo k ukončení zasedání zastupitelstva a všechna potřebná usnesení tak spadla pod stůl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Uhl píše o prezidentovi a rezidentovi
Sporem docenta Ivana Ošťádala a prezidenta Miloše Zemana ohledně odmítnutí jmenování profesorem se zabývá ve svém komentáři novinář Petr Uhl. „Rezident versus prezident,“ ptá se na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Je dobré usilovat o jednotnou Evropu? Otázka žákům čtvrté třídy
Zajímavá otázka, ale pro žáky čtvrté třídy základní školy je to otázka naprosto nevhodná a do jejich učebnice nepatří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Ubezpečil jsem Tišnováky, že kraj s nemocnicí nadále počítá
O tři nové vozy a moderní zdravotnickou techniku - vše za více než sedm milionů korun - posiluje v těchto dnech Jihomoravský kraj vybavení tišnovské nemocnice. Nové sanitky a vybavení, jež bude sloužit především při vodoléčbě a rehabilitacích, si v pátek 23. září 2016 prohlédl hejtman Michal Hašek, který s vedením nemocnice řešil postup další modernizace toho krajského zdravotnického zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Úspěšného paralympionika přivítali kolegové na Autodromu Most pohárem
Jednadvacetiletý traťový komisař mosteckého autodromu Daniel Hýna skvěle reprezentoval svou vlast, město Most a v neposlední řadě právě autodrom na paralympiádě v brazilském Rio de Janeiru. Handicapovaný atlet se umístil ve finále běhu na 1 500 metrů na šestém místě, když zaběhl svůj letošní nejlepší čas 4:42,33 minuty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Plivanec na Zemana od bývalého Havlova mluvčího. Fanatik evropské integrace na úrovni Miloše Jakeše. A další pravdomilové ze studia ČT. Petr Žantovský jim to spočetl všem
TÝDEN V MÉDIÍCH Projevu prezidenta Miloše Zemana na půdě OSN a ohlasu, kterého se mu dostalo, se důkladně věnuje Petr Žantovský ve svém pravidelném přehledu mediálních zajímavostí uplynulého týdne. Věnuje se také vystoupení politologa Jacquese Rupnika, jenž mluvil přesně tak, jak od něj Česká televize očekávala. Jeho pozornosti neuniklo ani to, jak rusofobové ve vysílání veřejnoprávní televize nedokázali zakrýt zklamání z výsledků parlamentních voleb v Ruské federaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Antifetfest je příkladná platforma, jak se dospívající mohou odvážně vyjádřit k tomu, o čem se dospělí bojí hovořit
Radní Radek Lacko se v Rezidenci primátorky setkal s vítězi amatérské filmové soutěže pro žáky pražských základních a středních škol Antifetfest. Soutěž pořádá hlavní město Praha společně s městskými částmi a Centrem sociálních služeb Praha. Letos se konal již její devátý ročník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Poslanec Lipšic končí v parlamentu, usmrtil člověka
Poslanec Národní rady SR Daniel Lipšic (Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti NOVA) se vzdá poslaneckého mandátu. Rozhodnutí má souvislost s tragickou dopravní nehodou toto pondělí, při níž v Bratislavě usmrtil chodce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman už prostě nesmí být prezidentem. Deset důvodů od Pavla Šafra
Deset důvodů, proč by Miloš Zeman neměl být prezidentem České republiky, vypočítává na serveru Svobodné fórum jeho šéfredaktor Pavel Šafr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Náměstí nesvatého Vaška. Milan Kohout svérázně vyřešil otázku, kam s Havlem
Pražští komunální politici přišli s nápadem udělat z piazzetty Národního divadla Náměstí Václava Havla. Myšlenka se příliš nelíbí ani stoupencům exprezidenta, například Karel Schwarzenberg ParlamentnímListům.cz sdělil, že tento „plácek mezi domy“ je vhodný tak maximálně ke cvrnkání kuliček, ale nikoliv k uctění památky exprezidenta. Výtvarník a performer Milan Kohout teď přišel s neotřelým návrhem, jak situaci elegantně vyřešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
„Americké století“ v agónii. Dnes to krutě odnáší Sýrie, zajatcem švindlů je i Evropa. Rozebírá doktor Skála
ROZHOVOR Místopředseda ÚV KSČM Josef Skála za něj označuje i plán vytvořit "evropskou armádu", pašující války a zbrojení v cizím zájmu oklikou. V soutěsce, do níž nás zavlekla "pravdoláska", je Zeman ostrůvkem pozitivní deviace. Hvězdná hodina populismu je pomstou za liberální schovávanou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nechtěli jsme soutěžit, kdo bude nejtvrdší. Stanjura z ODS prozrazuje, co se odehrávalo ve sněmovně kolem "lex Babiš"
Přijetí přísnější varianty zákona, který je znám jako tzv. lex Babiš, zabránila minulý týden ODS. Na podrobnosti se zeptal server Echo24 předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Benešova vila a přilehlý park zvou návštěvníky k prohlídce
Prezidentské sídlo manželů Benešových v Sezimově Ústí otevře o víkendu 24. a 25. září 2016 své brány veřejnosti. Úřad vlády ČR zpřístupní vilu Hany a Edvarda Benešových od 10 do 16 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zvláštní jízda historického motorového vlaku na Moldavu se v Krušných horách koná právě dnes
Zvláštní jízda historického motorového vlaku z Ústí n. L. západ přes Teplice a Litvínov po moldavské dráze (Teplickém Semmeringu) na Moldavu v Krušných horách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Murčo (BPP): ANO, jsme jako politici. Prostě NEMAKÁME
Arogance a chuť po moci dosáhla na radnici Prahy 11 svého vrcholu. Radní ANO a TOP na Praze 11 pokračují v čistkách nepohodlných kolegů. Kdo se jim postaví do cesty .... bude odvolán!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Oslavte tuto sobotu Den železnice v Pardubickém kraji
Pardubický kraj ožije tuto sobotu 24. září regionálními oslavami Dne železnice. Atraktivní program pro příznivce železniční dopravy bude už tradičně připravený v Pardubicích a České Třebové. Návštěvníci se podívají do míst, která jsou obvykle veřejnosti nepřístupná, např. na ústřední stavědlo na pardubickém hlavním nádraží nebo na pracoviště řízení provozu a depa v České Třebové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj opět podpoří složky Integrovaného záchranného systému
Moravskoslezský kraj finančně podpoří stavbu vrtulníkového hangáru v Ostravě-Zábřehu, výstavbu Hasičské zbrojnice v Odrách, opravu hasičské zbrojnice ve Spálově i vybudování nového IVC v Jablunkově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Tohle může Donaldu Trumpovi vyhrát volby. Začíná nejsledovanější část kampaně
Prezidentské volby v USA se blíží a v říjnu začne nejsledovanější část kampaně- předvolební debaty. Právě to prý může být velkou šancí Donalda Trumpa proti Hillary Clintonové. V televizních debatách amerických prezidentských kandidátů lidé nezkoumají znalosti kandidátů a detaily jejich programů – stejně se v tom nevyznají, jak píše dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Novák: Dostane se na všechny žadatele o kotlíkovou dotaci
Přes 71 milionů korun z krajského rozpočtu uvolní Moravskoslezský kraj, aby si nové ekologické kotle mohli pořídit i lidé, na které se v první vlně kotlíkových dotací hrazených z evropských peněz pro velký zájem žadatelů nedostalo. Ve čtvrtek o tom rozhodli krajští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Peroutkova vnučka chce poslat na Hrad exekutory
Navzdory tomu, že jí to svým pravomocným rozhodnutím nařídil odvolací soud, nezveřejnila prezidentská kancelář omluvu za dehonestující výroky, které Miloš Zeman loni řekl na adresu novináře Ferdinanda Peroutky. O případu informují dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Rozjetý Marek Benda: Lidé kolem Zemana se nechtějí omlouvat nikdy a za nic
Spor o Ferdinanda Peroutku nekončí. Obě strany se dovolávají k Nevyššímu soudu. Neměla by se Kancelář prezidenta republiky omluvit, jestliže byl vydán pravomocný verdikt? Poslanec Marek Benda (ODS) je přesvědčen, že by se Kancelář prezidenta republiky omluvit měla, jenže to neudělá, protože lidé kolem Zemana se neomlouvají nikdy a za nic. Bohužel to může poškodit důvěru lidí v právní stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Další Iráčané požádali o ukončení mezinárodní ochrany
Šest Iráčanů, kteří byli přesídleni do České republiky v rámci projektu organizovaného Nadačním fondem Generace 21, požádalo dnes, 22. září 2016, o ukončení mezinárodní ochrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Turecko dostává na frak už i od ekonomů. Kvůli potlačenému puči mu snížili rating
Do spekulativního pásma snížila rating Turecka agentura Moody's. Zmínila rizika rostoucího zadlužení a zpomalení ekonomického růstu. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSD se vyjádřila k zásahu policie na krajském úřadě v Hradci Králové
Zásah policie na krajském úřadě v Hradci Králové dne 22. 9. 2016 nebude ČSSD komentovat do doby, než státní zastupitelství, či Policie ČR, k tomu poskytnou oficiální vysvětlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Okružní křižovatka ve Sviadnově zvýší bezpečnost provozu
Nová okružní křižovatka ve Sviadnově je hotova. Rondel za zhruba 7,3 milionu korun vznikl ve velmi exponovaném místě ulic Nádražní a Ostravské, kde docházelo k častým dopravním nehodám. Stavba je svým řešením průjezdu nadměrných nákladů ojedinělou v kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hollande chce přinést do Vietnamu nový příběh, cituje Vaše věc
Návštěva francouzského prezidenta v Hanoji nebyla vůbec marná. Francie Vietnamu prodala 40 Airbusů za cenu 6,5 miliard dolarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hodečková (SZ): Lidé v Havířově a Ostravě se připojili k podpoře pošťáků a pošťaček
S pozitivními reakcemi jsme se setkali dnes v Havířově, kde Strana zelených Havířov opět podpořila místní pošťáky a pošťačky při jejich kampani za lepší pracovní podmínky. Cílem bylo informovat nejen návštěvníky pošty, s jakými podmínkami se často pracovníci a pracovnice za přepážkami České pošty potýkají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Nově uzavřená smlouva zajistí stabilní financování regionální železniční dopravy
Jak bude stát od roku 2020 do roku 2034 přispívat na veřejnou drážní dopravu na regionální železnici na jižní Moravě a v dalších krajích? Na tuto otázku odpovídá smlouva, kterou na svém dnešním zasedání (22. září) schválili zastupitelé Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Lidé ve světě nenávidí USA, vládnou tam morální zrůdy. Killary Clintonová, protektor Schapiro. V Praze se demonstrovalo na podporu Trumpa
REPORTÁŽ „Nechceme Killary“ a „Trump for president“. Taková hesla skandovali účastníci akce na podporu prezidentského kandidáta Donalda Trumpa, která se konala uprostřed turisty přeplněné Prahy. Ti byli často hodně zaskočeni, že americké prezidentské volby vůbec někoho zajímají v tak vzdálené zemi, jakou je Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Učitelka ve Švédsku chtěla děti vyučovat právo šaria. Vedení školy jí to zatrhlo
O švédské škole, jež se postavila požadavkům své muslimské učitelky, píše na serveru Reflex.cz komentátor Jiří X. Doležal. Učitelka dle jeho slov chtěla zavádět ve švédské škole šaríatské manýry. Ale ředitelka školy se postavila za sekulární ráz svého ústavu. „Kéž by si z ní český soud vzal příklad,“ napsal Doležal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ústavní soud se vyjadřoval k advokátní odměně za úkony bezplatné obhajoby
Ústavní soud rozhodl nálezem ve věci sp. zn. I. ÚS 848/16 o tom, jak mají obecné soudy vyložit ustanovení trestního řádu o advokátní odměně za úkony bezplatné obhajoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Armáda vymění pušky z osmdesátých let. Zakázka je vypsaná na sto milionů
Ministerstvo obrany vypsalo zakázku na nákup pušek pro přesnou střelbu. Pořídit jich chce 238. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. Podle dřívějšího vyjádření ministerstva by zbraně měly dostat jednotky 4. brigády rychlého nasazení a 7. mechanizované brigády. Nahradí dosluhující Dragunovy. Hodnotu zakázky ministerstvo ve věstníku neuvedlo, v minulosti byla odhadována na více než 100 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Kdybych se dnes znovu narodil…
Kdybych se dnes znovu narodil, chtěl bych znovu studovat na ledečském gymnáziu. Běhat po chodbách, hrát ochotnické divadlo, zamilovávat se a znovu zklamávat…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Strašení uprchlíky je politický podvod. Lidé nesledují zahranční zdroje a pak uvěří Babišovi nebo Okamurovi, lamentuje Ondřej Liška
O manipulaci před následujícími krajskými a senátními volbami hovořil v rozhovoru s Britskými listy bývalý ministr školství a expředseda Strany zelených Ondřej Liška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Populisté si na naší demokracii vylámou zuby, holedbal se německý prezident. Ladislav Jakl mu za to po rockersku vysvětlil, jak může dopadnout
Nad slovy německého prezidenta Joachima Gaucka se zamyslel bývalý šéf politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl, který v současnosti působí v Institutu Václava Klause. Gauck totiž v rozhovoru pro deník Saarbrücker Zeitung uvedl, že populisté si na německé demokracii vylámou zuby. Zavedené strany také prý nesmějí ze strachu menšiny obyvatel vytvářet ústřední politické téma. Komentář přináší server NeviditelnýPes.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Nemáme vyhráno navždy
Městskou část Praha 7 obsadily složky Integrovaného záchranného systému a další organizace, aby se zde zúčastnily cvičení výstavby protipovodňových opatření hl. m. Prahy Holešovice 2016. Hlavní město Praha cvičením prověřuje koordinaci všech složek, které se podílejí na stavbě protipovodňových opatření, a také, zda jsou schopny při stavbě dodržet dané časové lhůty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Do Březiny, Jedovnic a Kobylí míří krajské dotace
Březina, Jedovnice a Kobylí – to jsou obce, do kterých míří dotace schválené jihomoravskými zastupiteli na zasedání 22. září 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Záchranáři rozdali malým pacientům již dva tisíce Kryštůfků. Panáček jim pomáhá ztišit strach i bolest
Celkem dva tisíce Kryštůfků za pět let rozdali pracovníci Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje (ZZS JčK) malým pacientům, které převážejí sanitou do nemocnice. Plyšová hračka má dětem pomoci ztišit strach a bolest, případně jim dá zapomenout na útrapy, které prožily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Mocní mají informace, které my nemáme. Hrozí globální jaderná válka. V Americe se politici zbláznili, jsou snad pod vlivem halucinací, varoval lékař
REPORTÁŽ Zhruba tři desítky lidí, včetně příslušníka Armády ČR, si ve středu vpodvečer našly cestu do pražského komunitního centra Prádelna, aby vyslechly přednášku neuropatologa a spisovatele Františka Koukolíka o tom, proč lidé válčí. Mnozí z nich odcházeli s těžkou hlavou, protože se dozvěděli, že riziko války je nemalé, aniž by měli šanci hrozbu odvrátit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Ke kontrole hospodaření obcí
Mnoho nesmyslných kontrol, které si často odporují, je až zarážející. Jak je možné, že jedna kontrola řekne, že je vše v pořádku a jiná, že není? Poté se mnoho projektů zdržuje a peníze musí obce často vracet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
V pohraničí se k výročí mobilizace z roku 1938 rozsvítí bunkry
K výročí mobilizace z roku 1938 se dnes na řadě míst v českém i slovenském pohraničí rozsvítí betonové bunkry. Do akce se podle odhadů pořadatelů zapojí 300 pevností a lehkých objektů, takzvaných řopíků. Akci nazvanou Světla nad bunkry - mobilizace, pořádá parta nadšenců z Ostravska a Opavska prostřednictvím sociálních sítí. Rozhodli se založit novou tradici jako vzpomínku na vyhlášení všeobecné mobilizace. Rozsvícení bunkrů se plánuje mezi osmou a půl devátou večer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad zveřejnil bilanci rostlinných výrobků
Na začátku prvního pololetí roku 2016 vykázaly zemědělské organizace zásoby obilovin ve výši 3 382 tis. tun, hrachu setého 39 tis. tun, brambor celkem 120 tis. tun, cukrovky 165 tis. tun, řepky 240 tis. tun, máku 10 tis. tun a slunečnice 6 tis. tun. Do 30. června 2016 bylo sklizeno 10 tisíc tun obilovin celkem, 24 tis. tun brambor a 2 tis. tun řepky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Viktor Orbán to rozbalil před evropskými státníky: Udělejte uprchlický tábor v Africe a filtrujte běžence tam
Evropská unie by měla zřídit na pobřeží Libye velký uprchlický tábor. Navrhl to maďarský premiér Viktor Orbán. Vyřizovaly by se tam žádosti Afričanů o azyl a podle Orbánových představ by tam Evropa vracela uprchlíky, kteří k jejím břehům dorazili ilegálně. Orbán to dnes řekl ve Vídni na summitu evropských zemí, které jsou nejvíce zasaženy migrační krizí a které leží podél takzvané balkánské trasy. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Jde o vážný problém. Ve hře je konkurenceschopnost země do budoucna
Vicepremiér Bělobrádek na Vysočině představil priority státní vědní politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Ústecký kraj se zasadil o záchranu řady historických objektů
Slavnostní zakončení projektu Revitalizace kostela Nanebevzetí Panny Marie v Konojedech u Úštěku proběhlo v sobotu v prostorách zrekonstruovaného objektu za účasti hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka a řady významných zahraničních i tuzemských partnerů a hostů, mezi nimiž nechyběli ani zástupci Norské ambasády a šlechtičtí potomci zakladatelů kostela i přilehlého kláštera, manželů Sweerts-Sporck.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Lokaj s maskou humanisty. Slovensko vnímá jako gubernii. Slovenský novinář znechuceně rozebral, co předvedl v OSN Kiska
Působení slovenského prezidenta a ministra zahraničních věcí na Valném shromáždění OSN hodnotí na serveru Protiproud slovenský novinář Ľubomír Huďo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Islamisté vraždili křesťany
Teroristé z islamistického uskupení Boko Haram zabili na severovýchodě Nigérie osm křesťanů. Ve chvíli, kdy lidé vycházeli ve vesnici Kwamjilari po mši z kostela, začali do nich neznámí muži střílet z automobilů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Lidé, vezměte sami do rukou zbraně. Mocipáni pro vás nehnou brvou, varuje zámecký pán Berwid Buquoy
Nebezpečím pro dnešní globální svět není islám jako takový, nýbrž z něho plynoucí extrémně zákeřný terorismus, píše na svém blogu na serveru Aktuálně.cz bloger Jan Berwid Buquoy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Studentské volby v Mostě: Přejeme si, aby žáci uvěřili v sílu svého hlasu a poznali možnost ovlivňovat život kolem sebe
Studentské volby 2016, které předchází podzimním volbám do krajského zastupitelstva, proběhly letos například i na Vyšší odborné škole ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademii, Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole, Most, p.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nadační fond proti korupci: Podáváme trestní oznámení v souvislosti s hradeckou černou stavbou
Nadační fond proti korupci podává trestní oznámení v souvislosti s jednáním společnosti CTP Invest a společnosti PSG a jejich snahou získat dodatečné stavební povolení k rozestavěné rozsáhlé černé stavbě v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Smrtící koktejl, krveprolití, islám. To nemůže dopadnout dobře. Brusel a Merkelová nás táhnou do bažin a dělají z nás idioty. Veleba si vůbec nebral servítky
ROZHOVOR Předseda SPO a senátor Jan Veleba říká, že islám rovná se expanze a potlačení všech „bezvěrců“. Každému je jasné, že integrace tak rozdílné kultury v naší západní společnosti, která je založena na křesťanských základech, není možná. Současná EU mu připomíná RVHP. Sobotka je servilní k Berlínu stejně jako byli dříve soudruhové servilní k Moskvě. „Už dlouhou dobu si myslím, že bychom měli, mám na mysli ČR, nechat Unii Unií a opřít se o země Visegradské čtyřky,“ říká Veleba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist