Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.350x, což odpovídá cca 226.977-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Co kdyby se souzená Vitásková stala senátorkou? Antl poskytl čtenáři odborný výklad
Senátor Miroslav Antl odpovídal na dotazy čtenářů, které zajímaly především jeho právní expertizy. Řeč přišla i na senátorku Vitáskovou, politickou imunitu či jeho vlastní prezentaci na sociálních sítích, kterou někteří mohou považovat za kampaň za znovuzvolení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Valí se na vás invaze, zastavte ty pašerácké lodě. Australský expremiér burcuje Evropu
Někdejší australský premiér Tony Abbott poskytl obsáhlý rozhovor serveru Reflex.cz. Rozhovor s jasným poselstvím. Zastavte lodě s uprchlíky. Pokud je nezastavíte, čelíte invazi. Doporučil Evropanům, aby našli odvahu postavit se této invazi, a vlastně tak zachránili mnoho životů, nejen svých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Alexandr Mitrofanov zděšen vývojem v Polsku a Maďarsku: Patří vůbec na Západ?
„U nás se začíná diskutovat o tom, jestli středoevropské postkomunistické země vůbec mají vůli být součástí západního světa,“ řekl komentátorovi deníku Právo Alexandru Mitrofanovi diplomat jedné ze spojeneckých zemí. Mitrofanov se s tím svěřil ve vysílání Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Další příklad strašení lidí
Dnes ráno mi na mobilu „pípla“ zpráva, která obsahovala sdělení, že „naprostá většina obyvatel planety, 92 procent, žije v místech, kde znečištění ovzduší překračuje limity stanovené Světovou zdravotnickou organizací“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Šorfová (ODS): K dostavbě Pražského okruhu
Proč jednoznačně podporuji rychlou dostavbu Pražského okruhu (SOKP), a to v trase již prodiskutované 511 (dříve jako JVD – jihovýchodní dlouhá).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Insolvenční smršť dobrých činů
Zatímco v posledních letech byla v tisku otázka Insolvencí probírána spíše z pohledu bezcharakterního přístupu vykonavatelů, a jejich neúměrných zisků, stal se v pátek a v sobotu zázrak. INSOLVENČNÍ SPRÁVCI a EXEKUTOŘI se stali se anděli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Současné školství nesmí trpět předsudky
V oblasti školství a mezilidských vztahů je něco zanedbáno. Řeč je tedy o tom, jak se staví současný kapitalismus k různým oborům, ať už učebním, anebo s maturitou atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kvalita cestování očima evropských motocyklistů
Ve dnech 11. až 20. října 2014 proběhl ve všech státech Evropské unie průzkum ke zjištění, jak se obyvatelé dívají na kvalitu dopravy ve městech i mimo ně. Odpovídalo na 28 000 respondentů, zapojila se i tisícovka Čechů. Hodnocena byla i kvalita jízdy v jedné stopě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Západní agrese v arabských zemích = příčina, arabský terorizmus = následek
Už Aristoteles tvrdil, že nic na světě se neděje bez přičiny, a že bez příčiny se ani lísteček na větvi nepohne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Co to na nás zase zkoušíte. Kreml i MGIMO se smějí Západu za dnešní nařčení, že za pád MH17 může Rusko
Tiskový mluvčí prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov prohlásil, že „zveřejněné údaje z ruských radiolokačních stanic jasně dokazují, že raketa, která mohla způsobit pád malajského Boeingu, byla vystřelena z oblasti, která se v té době nenacházela pod kontrolou ukrajinských separatistů, informuje server Rosijskaja Gazeta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Česká televize přechází na satelitu k vysílání ve vysokém rozlišení
Česká televize přejde v průběhu listopadu v satelitní distribuci k vysílání všech šesti kanálů ve vysokém rozlišení. Provozovatelům převzatého vysílání bude i nadále poskytovat pro základní balíčky své programy zdarma a nabídne obě verze vysílání, tedy HD i SD kvalitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Schnur: Americké moderátní příměří
Dohoda o zastavení bojů v Sýrii mezi Ruskem a Spojenými státy nevydržela dlouho. Další z bezpočetných „omylů“ americké „super army“ ji u Deir ez-Zor ukončil dříve, než vlastně začala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zástupci CzechInvestu se vypravili v rámci technologické mise do Koreje
V týdnu od 19. do 23. září 2016 zavítala delegace českých výzkumníků a zástupců firem pod vedením agentury CzechInvest do Korejské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Boj s korupcí? Nebojujte a přestaňte prostě brát
Už mne to opravdu nebaví. Boj proti korupci nevzdáme, hlásají politikové na billboardech. Politikové chtějí bojovat s korupcí?! A kdo tady tedy "bere"? Občané?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Debata Clintonová – Trump
První televizní debata amerických prezidentských kandidátů Hillary Clintonové a Donalda Trumpa odpovídala předpokladům – přitáhla obrovský zájem a nepřinesla moc zajímavého. Vystihl to Jill Abramson v Guardianu, když napsal, že debata ukázala, proč tolika voličům připadají oba kandidáti stejně odpudiví. Z českého pohledu by se však našel i v té odpudivosti rozdíl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Svatý Václav, Heydrich, Zeman. Lži, propaganda a dnešek, předkládá docent objevná zjištění k dnešnímu svátku
ROZHOVOR Svatý Václav, s jehož jménem je spojován Den české státnosti, se snažil o pragmatickou politiku, protože si byl vědom, že počínající český stát musí vůči svým sousedům volit rozumnou politiku. To neznamená podřízení se, ale byla to snaha vyjít ze složité situace raného středověku tak, aby neutrpěly naše národní zájmy. Jaroslav Šebek, který se v Historickém ústavu Akademie věd zaměřuje na dějiny českých zemí 20. století, zejména česko-německé vztahy a církevní dějiny, tvrdí, že takovou politiku je třeba provádět i v současné době.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad vyhlásil soutěž o nejlepší plakát
V rámci Mezinárodního projektu statistické gramotnosti byl vyhlášen 4. ročník mezinárodní soutěže o nejlepší statistický plakát. Organizátoři soutěže za Českou republiku jsou Vysoká škola ekonomická v Praze a Český statistický úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Estonci nejsou schopni zvolit prezidenta
Již 9. října končí funkční období stávajícího estonského prezidenta Toomase Hendrika Ilvese a Estonsko stále neví, kdo bude jeho nástupcem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zemřel Šimon Peres
Zemřel bývalý izraelský prezident Šimon Peres. Bylo mu 93 let. S odvoláním na izraelskou tiskovou agenturu INA to uvedl server iDNES.cz. Před dvěma týdny Peres prodělal mrtvici a od té doby byl v kritickém stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pšššššouk... V Dánsku rozdávají sprej proti migrantům
Mezinárodní rozruch vzbudila dánská konzervativní strana Národní demokraté, vymezující se proti imigraci. Důvodem je lahvička s popiskem „Asyl-spray“ výslovně určená k ochraně obyvatel před útoky migrantů. Strana o víkendu rozdala téměř sto padesát těchto sprejů v přístavním městě Haderslev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg: Je tu blbá nálada. Pár tisíc uprchlíků přijměme. Chci ve svém bytě krásnou holku, ale...
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg opět promluvil k blížícím se nedožitým osmdesátinám exprezidenta Václava Havla. Poté, co zkritizoval nové pražské náměstí Václava Havla, které je podle něj zcela nedůstojným prostorem, nyní lamentuje nad tím, že se ze společnosti začaly vytrácet Havlovy ideály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Lidé si připomenou svatého Václava, patrona české země
Lidé v České republice si dnes při bohoslužbách, poutích i lidových slavnostech připomenou světce a hlavního patrona české země, svatého Václava. Ve Staré Boleslavi se uskuteční tradiční Národní svatováclavská pouť a mše na Mariánském náměstí, nedaleko kostela, kde byl kníže zavražděn. Do Boleslavi dorazí vedle tisíců věřících a dalších návštěvníků i prezident Miloš Zeman. Státním svátkem je 28. září od roku 2000.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Čeští a němečtí demokraté by měli držet při sobě
Ministr Jiří Dienstbier vystoupil v sobotu 24. září na výroční konferenci Česko-německého diskuzního fóra, které se konalo v klášteře Teplá u Mariánských Lázní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
FOTO Sluníčkářské svinstvo! Vraždění. Třeskutá akce KSČM. S Olivií Žižkovou a také Zdeňkem Bakalou
REPORTÁŽ „Soudruh Pepík Skála. Jeho úsměv je neodolatelný.“ K tomu snad nejznámější hity Dariny Rolincové v podání Olivie Žižkové, která zbourala český internet písní „Evropo dýchej“. Pivo, malování na obličej a červené balónky. Komunisté to rozbalili se vší parádou na mítinku ve Frýdku-Místku. Místopředseda KSČM Josef Skála si tentokrát ale opravdu servítky nebral: „Když se tu u koryt rozvalila pravdoláska, tak si myslela, že tu bude na věčné časy.“ A také si přisadil: „V této zemi jsou takzvaní sluníčkáři, kteří roky zcela bezostyšně fandí masivnímu vraždění, válečným zločinům, svinstvu nejhoršího druhu, a právě tihle lidé mají snahu a vůli kádrovat takové krásky, jako je paní Olivie.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad získal od ÚZSVM téměř 43 hektarů pozemků v hodnotě přes 7 milionů korun
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně předal Státnímu pozemkovému úřadu (SPÚ) 87 pozemků na Královéhradecku o celkové výměře 427 766 m2, jejichž účetní hodnota činí 7 158 090 Kč. Pozemky jsou vedeny jako zemědělská půda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Novogotická brána u letohrádku ve Stromovce nebyla pro návštěvníky bezpečná
Vstupní novogotická brána u Místodržitelského letohrádku ve Stromovce prošla restaurátorskou obnovou. Trvala od července do září 2016 a nákladem 1,3 milionu korun ji realizoval odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Karel Brückner byl trénérský borec. Co provedli vlastní lidé Zemanovi, by odrovnalo každého. Fotbalový funkcionář vysvětluje, proč kandiduje ve volbách
ROZHOVOR Předseda Krajského fotbalového svazu Olomouc Stanislav Kaláb kandiduje v krajských volbách v Olomouckém kraji za Stranu práv občanů, jež kandiduje v koalici s SPD. Mezi body programu patří nesouhlas s nelegální migrací, podpora Miloše Zemana ve funkci prezidenta, zmírnění diktátu EU a zrušení televizních poplatků ČT pro seniory. Dále podpora mládežnického sportu, odmítnutí inkluzivního školství či dostupná veřejná doprava pro všechny. Zmínil i své postřehy a zážitky z fotbalového prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Koudelka (KSČM): Nekorektní Korecký! Kde je novinářská etika a slušnost?
Komentátor MF DNES Miroslav Korecký znovu předvedl, jak hluboko může novinář klesnout a jak daleko může zajít za hranici etiky a slušnosti. Objektivitu jeho díla Epochální výlet soudružky Hubáčkové, které vyšlo nedávno v MFD, komentovat ani nebudu, bylo by to zbytečné. Každý, kdo si článek z nekorektního pera Miroslava Koreckého přečte, musí uznat, že jeho komentář o poslankyni Gabriele Hubáčkové je za hranicí slušnosti, je urážlivý, jednostranný a velmi osobní, a to v negativním slova smyslu. Autor v něm prý v roli amerického úředníka tzv. pranýřuje poslankyni Hubáčkovou s tím, že výčtem jejích politických aktivit a rodinným zázemím si nemohla vysloužit nic jiného, než nedostat tranzitní vízum do USA, které potřebovala kvůli cestě na Mezinárodní kongres žen do kolumbijské Bogoty. Přestupní stanicí totiž byla americká Atlanta….
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kandidátka Beranová (KSČM): V senátu bych chtěla předložit novelu školského zákona
Své více než čtyřicetileté zkušenosti ze školství by nyní ráda zhodnotila Věra Beranová (KSČM) v politice. Zamýšlí se nejen nad tím, jak se naše školství proměnilo a jaké změny jsou naopak zapotřebí. Podrobněji se ale vyjádřila i ke svému záměru uzákonit povinnost prvního zaměstnání všech mladých, kteří ukončí své profesní studium, ale i k řadě regionálních problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Svatý Václave, čti: Ideály vyměňujete za kus chleba! vynadal redaktor HN Čechům. Kalousek vyplísnil Zemana a otřel se o Duku
„Svatý Václave, jsi ještě patronem této země...?!“ ptá se zamyšleně komentátor serveru Ihned.cz Petr Fischer. Ve svém textu ke středečnímu svátku svatého Václava píše, že tento evropský světec je patronem národa, který se vzpírá jeho odkazu. Tím podle Fischera je společná zbožnost místo nekonečných třenic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
A dost. Připosranost. ExODSačka již definitivně zlomila hůl nad modrou partají. Kvůli EU
Někdejší poslankyně ODS Kateřina Dostálová zlomila nad svou stranou hůl. Proč? Naštvalo ji, že se její někdejší domovská strana pod vedením Petra Fialy nechystá na odchod z EU. Exposlankyně to označila za připosranost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Smutné zprávy: Důchodci se musí zadlužovat, aby měli na nájem
Druhou nejdražší zemí Evropské unie je v oblasti nájemního bydlení Česká republika. Průměrné náklady na bydlení u nás představují více než čtvrtinu příjmů domácností, u nájemních bytů ve větších městech pak dokonce šplhají nad 40 procent příjmu. Situace je kritická především pro seniory, v nájemních bytech mají často vyšší náklady než příjmy. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Německo trpí i kvůli tvrdému trestu z USA. Konec, průšvih? Angelu Merkelovou čeká rozhodnutí
Trable kancléřky Merkelové snad nikdy neskončí. Ještě se ani nestačila vzpamatovat z debaklů CDU v zemských volbách v Berlíně a Meklenbursku – Předním Pomořansku a už musí řešit další problémy. Tentokrát jde o záchranu vlivné Deutsche Bank (DB), která musí zaplatit pokutu ve výši 14 miliard dolarů nařízenou americkým ministerstvem spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Schválili jsme opatření, díky nimž bychom měli do roku 2020 dosáhnout požadované kvality ovzduší
Rada hl. m. Prahy dnes vzala na vědomí Program zlepšování kvality ovzduší aglomerace Praha CZ01. Ten vydalo Ministerstvo životního prostředí formou opatření obecné povahy a je hlavním koncepčním dokumentem pro postup města v úsilí o zlepšování kvality ovzduší v letech 2016 – 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Paní Clintonová, tímto poučováním voliče nezískáte. Rozbor americké debaty od českých politiků
Amerikanista Miloš Calda a poslanci Jiří Mihola (KDU-ČSL) a Marek Černoch (Úsvit) v úterních Událostech, komentářích České televize zhodnotili první televizní debatu amerických prezidentských kandidátů Donalda Trumpa a Hillary Clintonové. Calda má za to, že Donaldu Trumpovi může uškodit ruský prezident Vladimir Putin. Clintonové zase škodí, že voliče hodně poučuje. Mihola posléze Američanům vynadal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Prvořadým úkolem je zajistit občanům bezpečnost a zachovat svobodu v naší zemi
Premiér Sobotka spolu s ministrem vnitra Chovancem představili v úterý 27. 9. druhou etapu Auditu národní bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hodečková (SZ): Kdo radí kraji? Poradenské společnosti krajského úřadu
Je to pár týdnů, co hejtman Hašek z ČSSD vehementně hledal svou poradkyni Mrencovou, která posílala novinářům jménem fiktivní mluvčí tiskové zprávy jihomoravského hejtmana, přestože byla v sedmdesátých letech dvakrát odsouzena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Výrok Karla Schwarzenberga. Silný. A jsou na něj dost silné ohlasy
Na výrok čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, který v určité nadsázce pronesl, že bez EU bychom chcípli hlady, zareagovali pro ParlamentníListy.cz politici různých stran. Shodli se na tom, že bychom nechcípli hlady. Ale rozdíly se našly. „Hlady bychom nechcípli, ale silně by vzrostla nezaměstnanost a poklesla naše životní úroveň,“ domníval se bývalý europoslanec Libor Rouček (ČSSD). Jinak to vidí Jiří Payne (Svobodní). „EU dusí ekonomiku členských států,“ míní. „Je omyl si myslet, že z Bruselu víc dostáváme, než tam dáváme,“ dodává senátor a primátor Jaroslav Kubera (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nostický palác si dnes prohlédlo 2238 návštěvníků
V Den české státnosti a svátek sv. Václava se veřejnosti otevřel malostranský Nostický palác.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Lidé nesmí na naše území přicházet nekontrolovatelně
Europoslanec Jiří Pospíšil se v pondělí setkal se studenty Moravskoslezského kraje. Diskutoval i s podporovateli, členy a kandidáty do krajského zastupitelstva v našem kraji. Lidi nejvíce zajímala aktuální bezpečnostní politika a ochrana evropských hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Islamisté jsou ti nejhorší paraziti, slyšeli jsme na demonstraci v Ostravě. A Vitásková přidala z pódia nepěkná čísla
REPORTÁŽ „Pojďme společně vyjádřit svůj nesouhlas se Sobotkovou vládou, která neposlouchá veřejnost a kolaboruje s Bruselem a kancléřkou Merkelovou,“ prohlásil hned v úvodu svého vystoupení na ostravské demonstraci proti imigraci a uprchlickým kvótám předseda hnutí Úsvit - Národní koalice Miroslav Lidinský. Akce, která zároveň probíhala také v Praze, Plzni a Mostu, se ale tentokrát v metropoli Moravskoslezského kraje zúčastnilo daleko méně návštěvníků, než tomu bylo v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Petice za zklidnění dopravy v Hořovicích a řešení obchvatu města
V posledních několika měsících jsme zaznamenali zhoršení dopravní situace v našem městě. Týká se to zejména silnic č. 114 ( Pražská, 9.května, Tyršova ) a č. 1149 (ulice Příbramská).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Chovanec: ČR do konce roku žádné migranty podle kvót EU nepřijme
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) chce se svým německým protějškem Thomasem de Maizierem řešit případnou součinnost Česka při repatriaci migrantů z Německa. Chtěl by také získat podporu pro lepší fungování takzvaných hotspotů, tedy zařízení pro registraci uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Benák (ODS): ODS od vzniku až po současnost v Královéhradeckém kraji
Začnu sametovou revolucí 1989 a vznikem Občanského fóra ( dále OF ), tím se začaly věci kolem nás zásadně měnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
1322 návštěvníků si prohlédlo prostory Ministerstva financí
Poprvé v historii měli občané možnost si prohlédnout prostory, kde v Letenské ulici na Malé Straně od roku 1921 úřaduje ministr financí, jeho kolegové a podřízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lubomír Vylíčil: Nikoli silnice, ale muslimská invaze je tématem voleb
Lubomír Vylíčil vybízí, abychom před nadcházejícími volbami nepropadali pasivitě a přináší jedno velmi cenné a zajímavé poučení z Austrálie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Velký manipulátor a Kalouskův jestřáb aneb volič není blbec
Pamatujte na stovky billboardů po celé republice, které hlásaly, že starostové mají větší podporu než prezident?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kalina (KDU-ČSL): Křižanov nesmí zůstat v tragédii sám
Krajští zastupitelé za KDU-ČSL vybídli vedení Kraje Vysočina, aby aktivněji nabídlo pomoc městysu Křižanov na Žďársku, který má po odhalení obří varny pervitinu zamořené některé domy i podzemní vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Politik míru a symbol Izraele. Čeští politici vychvalují zemřelého Šimona Perese
Za politika míru a vize, jaké Blízký východ potřebuje, symbol Izraele a opravdového státníka označili čeští politici zesnulého bývalého izraelského premiéra a prezidenta Šimona Perese. Na jeho pátečním pohřbu bude českou vládu zastupovat ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Peres zemřel dnes ve věku 93 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Konec nočních zábav?
Neuvěřitelné! Vláda hodila přes palubu všechny spolky a další pořadatele akcí nejen ve městech, ale také na venkově. Od 1. října totiž zásadním způsobem změnila pravidla, podle kterých může radnice zkrátit dobu nočního klidu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Bohouše do koše, Merkel v base. My jsme tady doma. Vše o společném protestu proti imigraci v Praze
Na demonstraci proti islamizaci Evropy, kterou uspořádal Úsvit společně s Blokem proti islamizaci, se ve středu v Praze na náměstí Míru sešly zhruba tři stovky lidí, kteří u nás nechtějí muslimské přistěhovalce. „My jsme tady doma!“ vzkázali české vládě, Evropské unii i německé kancléřce Angele Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Metropolitní plán
Metropolitní plán je plán celé Prahy, který zohledňuje všechny potřeby i požadavky města a jeho obyvatel. Musí řešit nejenom okamžité potřeby, ale především musí být dostatečně předvídatelný, aby vytvářel prostor, prostředí a potenciál pro budoucí rozvoj města a prosperitu jeho obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vyměnit politiky, nejsou to vlastenci. Bez hamižných oligarchů by žádná migrační krize nebyla. Martin Koller řádil na náměstí, podívejte se na VIDEO
Lidé, kteří zapomínají na svou vlast a svůj národ, jsou odsouzeni rozplynout se v multikulturní společnosti a nemají před sebou vůbec žádnou budoucnost. Nejen tato slova hřímal do mikrofonu analytik Martin Koller na náměstí Míru v Praze coby kandidát do senátu v barvách Úsvitu. Ani naši politici nejsou vlastenci, takže je čas je vyměnit a znovu se začít starat o svou zemi. Třeba i navzdory Evropské unii, která nám toho stejně mnoho nedává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): 100. výročí vzniku Československé republiky
Ač zřejmě nikdo ze současných dědičných vládních klanů a jejich lokajů není schopen předvídat události a jevy, které vyplývají z křivky vývoje společnosti, bohužel není schopen ani včas reagovat na události a jevy zcela zřejmé i z obyčejného kalendáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vojtěch Kovář: Obávaný drak se probouzí. Brzy může být hodně zle
Bohorovná a velkodušná gesta těch, kteří spočinuli na vavřínech civilizace, jsou cítit bláhovou rozumností bez špetky instinktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Finanční zdraví: VoZP ČR opět na stupních vítězů
Vojenská zdravotní pojišťovna potvrzuje, že je ve skvělé finanční kondici. Už druhý rok po sobě se umístila na předních místech v nezávislém indexu zdraví zdravotních pojišťoven, který představilo občanské sdružení Platforma zdravotních pojištěnců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman: Bůh láska jest. Připomeňme si to v době, kdy Evropa čelí náporu islámského fundamentalismu
Projev prezidenta republiky při slavnostní bohoslužbě ve Staré Boleslavi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident republiky kondoloval izraelskému prezidentovi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne 28. září 2016 kondolenční telegram Reuvenu Rivlinovi, prezidentovi Státu Izrael, v souvislosti s úmrtím bývalého izraelského prezidenta Šimona Perese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová ocení aktivní seniory
Posílit přípravy na stárnutí populace ve všech aspektech, které s tímto demografickým přerodem souvisí. O tom se bude diskutovat na mezinárodní konferenci „Příprava společnosti na demografické změny“, která se koná 3. a 4. října v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Tak pozor, paní Merkelová: Toto v ČR noviny neplní, stalo se. Rakousko a Maďarsko už toho mají dost
Výsledky jednání sobotního summitu deseti zemí Balkánu, Řecka, Rakouska a Německa shrnuje na serveru Česká justice Irena Válová. Upozorňuje, že svůj vliv obnovuje Rakousko-Maďarsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Lidé na dlažbě. Láska k banditům. Lži, podvod, Jugoslávie. Tomio Okamura „oslavil“ výročí Václava Havla důraznou výzvou
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA „Co si měl o svém prezidentovi myslet ten, který mu fandil, bral ho jako nejvyšší autoritu, a vzápětí se ocitl na dlažbě, protože nastal kapitalismus nejhrubšího zrna?“ ptá se předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura při hodnocení Václava Havla v souvislosti s jeho jubileem nedožitých osmdesátin. Dále pak k tomu ještě dodává: „To, čeho jsme docílit mohli, byla sociálně spravedlivá společnost, demokracie tak, jak to vyhlašoval Havel ve svém kandidátském projevu, a nikoli léta zlodějské kleptokracie, likvidace demokracie s utužováním diktatury oligarchů.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Když bojovat, tak sportem
Žijeme v zemi, kde se máme dobře, což mimo jiné způsobuje obezitu už i u malých dětí. Bojovat proti tomu lze sportem, proto ho chceme v rámci kraje dostatečně a hlavně rozumnou cestou podpořit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Převracení aut? Daniel Herman čtenáři PL okomentoval metody u nás drženého ruského disidenta
Jak je možné, že u nás neplatí zákony pro všechny stejně? Kdy budou církve podporovat charitu i finančně? Souhlasíte s uměním ruského umělce Olega Vorotnikova? Na tyto i další otázky, které se nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, v poslední době odpověděl ministr kultury Daniel Herman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zemane, Jakunin je ruský Bakala! Rázná výtka před odletem na Rhodos
Ke Zdeňku Bakalovi přirovnává bývalého šéfa ruských železnic Vladimira Jakunina bloger Jan Ziegler. Poukazuje na to, že Jakunin vlastní miliardový majetek, na který si nemohl legálně vydělat. A že je vážně podezřelý z korupce a tunelování tohoto trvale ztrátového státního podniku. Přesto je Zemanův přítel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kdo vystřídá Sobotku? To budete koukat
Kdo by mohl vystřídat Bohuslava Sobotku v čele ČSSD? Možných adeptů ve straně moc není, čím dál častěji se ale prý hovoří o jménu, které vůbec nepůsobí ve strukturách strany. Sobotkovým nástupcem a jediným sociálním demokratem, který by mohl porazit Andreje Babiše, by prý mohl být nejmocnější český odborář Josef Středula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tito lidé budou mezi prvními ukamenovanými, ale to Dienstbierům nedochází. EU je pro nás ohrožení a Západ se stal v mnohém zkaženější. Musíme přežít, říká Petr Mach
ROZHOVOR Předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach je pro spořádané vystoupení z EU co nejdřív, než se to začne hroutit samo. „Západ v mnoha ohledech měl lepší kulturu a zákony, my jsme byli zdevastováni komunismem, ale v jiných ohledech byl Západ naopak zkaženější. Západ byl napaden rakovinou kulturního marxismu,“ říká o našem „návratu na Západ“ Mach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vitásková: Jednou se musí zlomit zlo, které se snaží ovládnout naše životy
24. den kampaně do Senátu 24. 9. 2015
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Lea Vojteková: V těchto oblastech je Česká republika nejlepší na světě. "Etnomasochisté", čtěte a potom si hoďte mašli
Mnoho vítačů islámské imigrace trpí tzv. etnomasochismem. To znamená, že k České republice nemají žádný vztah, naopak ji v mnoha případech nenávidí. Proč tomu tak je, může mít různé psychologické příčiny, které ale v tomto článku rozebírat nebudu. Zaměřím se spíše na jejich výtky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Traktor Zetor tour 78? Je to řehole, ale dobrý pocit přebíjí únavu
Projet Vysočinu autem, paráda, za pár dní je hotovo. Projet Vysočinu na traktoru Zetor Crystal 160, ještě větší paráda, ale únava, při které bolí celé tělo. Svého rozhodnutí, že to udělám vůbec nelituji. Nemůžete totiž poznat tento opravdu krásný kraj se 704 vesnicemi a osobitými, ale dobrými lidmi, lépe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví je znepokojeno situací ve VoZP
Ministerstvo zdravotnictví se znepokojením sleduje informace, které přicházejí z Vojenské zdravotní pojišťovny. Podle právního názoru MZ jsou odvolání předsedkyně správní rady a následně i generálního ředitele VoZP nezákonné kroky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Krajský úřad na Den otevřených dveří navštívilo okolo 1200 lidí
Okolo 1200 návštěvníků, což je zhruba o 200 lidí více než loni, si přišlo ve státní svátek 28. září prohlédnout Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě. Mezi hosty Dne otevřených dveří byl i premiér Bohuslav Sobotka, kterého provázel moravskoslezský hejtman Miroslav Novák. Společně s náměstky hejtmana kraje také besedovali s lidmi, odpovídali na všechno, co je zajímalo. Pokřtili dvě publikace, které Moravskoslezský kraj nově vydal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Pískání a křik na Miloše Zemana: Drsná dohra a řežba o to, co začne zítra. Kalousek se o sobě něco dozví
„Český prezident je ostudnou součástí Putinovy dezinformační kampaně, jež chce rozbít jednotu EU a západních spojenců s cílem vrátit časy, kdy Rusko ve studené válce rozhodovalo o osudech světa,“ uvedla v anketě ParlamentníchListů.cz Džamila Stehlíková (LES). Jaroslav Foldyna (ČSSD) oponoval: „Vytváření rusofobie v české společnosti je snahou umělého vytváření nepřítele, aby se odpoutala pozornost od skutečných problémů. Světová finanční oligarchie žene svět do konfrontace, aby si zajistila zisky a moc. Sponzoři terorismu křičí, že oni jsou andělé míru, a realistickou politiku označují za ďáblovo znamení. Kdo prosazuje tradiční hodnoty, ten je podle nich agentem Kremlu a Putina.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný o Havlovi: Největší Čech, vy zaprděnci. Nemáte právo na jiný názor. Vaše posrané životy, idioti. Bakala je svině. Dáša byla zlatokopka, jenže, víte... Třeba Iveta Bartošová...
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA Novinář, bulvarista a člen ODS Pavel Novotný odpovídá ParlamentnímListům.cz k blížícím se nedožitým osmdesátinám exprezidenta Václava Havla. Toho si váží za jeho statečnost a moudrost a jeho odpůrcům vzkazuje: Jste politováníhodní idioti a nevíte, co říkáte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
MPO: Seminář "Podpora proexportního potenciálu českých firem a práva duševního vlastnictví"
Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Úřadem průmyslového vlastnictví pořádá seminář "Podpora proexportního potenciálu českých firem a práva duševního vlastnictví".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Stanislav Kliment: Izraelský prezident o podílu Ukrajinců na holokaustu
S kritikou se setkalo vystoupení izraelského prezidenta Re'uvena Rivlina na zvláštním zasedání ukrajinského parlamentu k 75. výročí masakru v Babím Jaru v roce 1941. Z jeho úst zaznělo, že na území Ukrajiny bylo zabito jeden a půl milionu Židů a Ukrajinci byli často při tomto zabíjení pomocníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vojáci spolu s policií a celníky cvičili připravenost na migraci
Na hranicích se Slovenskem se uskutečnilo společné součinnostní cvičení vojáků, policistů a celníků zaměřené na zavedení kontrol kvůli migrační krizi. K vojákům na hraniční přechod na Břeclavsku dorazil i ministr obrany Martin Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ústecká mobilizace DSSS
V dnešní sváteční den začala poslední fáze předvolební kampaně DSSS - NE imigrantům, PROTI nepřizpůsobivým, PRO pořádek! nazvaná příznačně Mobilizace dělníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Radek Pokorný: Zlost, smutek i naděje na dnešní svátek svatého Václava
Radek Pokorný se při dnešním svátku sv. Václava zamýšlí nad varovnými slovy českého primase, vyslovenými v benediktinském klášteře v Emauzích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
TOP 09: Dostavbu D35 může uspíšit zjednodušení stavebního řízení a aktivní přístup samosprávy
Urychlené dokončení výstavby D35 je důležité nejen pro města a obce na její trase, nýbrž i pro širší spádové okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Starosta Nedvězí Vilímec: Praha je motor republiky a musí mít zákonem definované postavení
Vytvoření platformy pražských senátorů, která bude prosazovat zájmy Prahy, je hlavní, ale ne jedinou prioritou starosty Vlastimila Vilímce (HPP), který se letos uchází i o mandát senátora. Praha 11 a její přilehlé části jsou poměrně silně zasaženy důsledky problémů systému pražské dopravy. Namísto řešení vidí ale ze strany politiků jen populistická a nekoncepční řešení. Co tedy navrhuje? Nejen to zajímalo redakci ParlamentníchListů.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman ocenil Perese. Byl podle něj nadějí na mír na Blízkém východě
Zesnulý exprezident Izraele Šimon Peres byl symbolem státu i nadějí na spravedlivý a mírový Blízký východ, napsal český prezident Miloš Zeman v kondolenci svému izraelskému protějšku. Stejně jako řada světových i českých politiků Zeman ocenil Peresovu snahu najít cestu k urovnání vztahů mezi Izraelem a Palestinou. Podle české hlavy státu byl Peres jedním z nejvýznamnějších státníků a politiků této doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Celý (KDU-ČSL): V průmyslu si nemůžeme dovolit zaspat
Internet se v posledních několika letech stal nepostradatelnou součástí běžného života každého z nás. Lidé hledají informace, nakupují online, komunikují s přáteli, klienty, a to nejen v rámci ČR, internet nás dostává do celého světa. Uvedené výhody lze efektivně využít i v dalších odvětvích, například v průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Mladý Klaus, Němcová, Wagnerová, dokonce i ekonom Sedláček. Ti všichni by se prý mohli stát prezidentem
Prezidentské volby jsou sice ještě relativně daleko, ale server Expres.cz zveřejnil seznam deseti výrazných osobností, které by mohly tuto roli zaujmout. Vznikl tak seznam odborníků na slovo vzatých, expertů, akademiků, právníků a dalších osobností veřejného prostoru, které mají požadované renomé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Řidiči středočeské záchranky absolvují v Mostě kurzy bezpečné jízdy
Tam, kde my ostatní točíme bezradně volantem, nebo raději svým vozem ani nevjedeme, řidič sanitního vozu musí sebevědomě, beze strachu, ale bezpečně projet. Jeho úkol je jasný – dopravit co nejrychleji k pacientovi lékaře a záchranáře a zraněné po ošetření dovézt do zdravotnického zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Někteří si myslí, že Německo je ráj na zemi, ale je to úplně jinak. Docentka Švihlíková rozebírá hluboký průšvih našich sousedů
ROZHOVOR Ekonomka Ilona Švihlíková je znechucena slovy Karla Schwarzenberga, že bez Evropské unie bychom „chcípli hlady“. Jedná se podle ní o pohrdání prací českých občanů, kteří skutečně vytvářejí hodnoty, z nichž minimálně deset procent odchází do zahraničí. Zapadá to prý do celkové argumentace, že strašný český národ nad sebou potřebuje bič protektora, který na něj bude dohlížet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
V Jičíně vymění bývalý okresní výbor KSČ za dům sociálních služeb
Jičínská radnice hodlá přebudovat bývalé sídlo okresního výboru KSČ a později Všeobecné zdravotní pojišťovny na dům sociálních a poradenských služeb. Náklady na rekonstrukci administrativní budovy stojící u autobusového nádraží město odhaduje na 25 milionů korun. Radnice již začala chystat projekt opravy a žádosti o dotace na zateplení, výměnu oken a vnitřní přestavbu. ČTK to řekl místostarosta Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Zdravotnictví se nesmí stát hračkou politiků
Zdravotnictví bude jedním z hlavních témat blížících se krajských voleb a ne jinak tomu bude v Královéhradeckém kraji, kde budeme muset řešit několik problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Pithart: Stát a samospráva jsou propletené k nerozeznání
Budeme teď volit do krajských samospráv. I uprostřed volební kampaně se hodí připomenout, že to bylo v roce 1998, kdy se za vlády Miloše Zemana nasekalo čtrnáct krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Jsem blbý...
Ministr financí a majitel Agrofertu Andrej Babiš na webu ParlamentníListy.cz napsal krátký komentář, ve kterém děkoval svým příznivcům za podporu a poznamenal, že politice sice rozumí jinak než mnozí jiní, jeho cíl je však jasný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman a Klaus na dnešní pouti: Očitý svědek sděluje, co v médiích nebylo
Místopředseda vlády a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se jako mnozí další účastnil Svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi. A stihl ji řádně okomentovat na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti zažalovali České dráhy. Chtějí informace o Kleslové
Pražský zastupitel za Piráty Adam Zábranský podal dvě správní žaloby na České dráhy. Ty mu totiž v rozporu se zákonem o svobodném přístupu k informacím odmítly poskytnout dokumenty vzešlé ze spolupráce s šedou eminencí hnutí ANO Radmilou Kleslovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministři ČR a SR probrali problematiku sucha a ratifikaci klimatické dohody z Paříže
Ministr životního prostředí Richard Brabec se sešel se svým slovenským protějškem Lászlem Sólymosem při příležitosti v pořadí již čtvrtého společného zasedání vlád České a Slovenské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zemana vypískali na mši. Havlovi se tleskalo
Prezident Miloš Zeman na oslavách svátku svatého Václava ve Staré Boleslavi čelil pískotu diváků. Naopak potleskem vzpomněli na zemřelého exprezidenta Václava Havla, jehož nedožité osmdesátiny si v blízké budoucnosti budeme připomínat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Senátní kandidát ANO: Přínos senátorky Vrecionové pro občany? Žádný nevidím
ParlamentníListy.cz přinášejí před volbami rozhovory s jednotlivými lídry. Dnes jsme si o volebním programu a prioritách povídali s kandidátem hnutí ANO za volební obvod Mělník Igorem Karenem. „Udělám vše pro to, aby české zdravotnictví fungovalo lépe a daleko více ve prospěch pacientů.“ Kde ale vidí dosavadní přínosy působení hnutí v politice?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Martin Kavka: Socialisté jsou nepoučitelní, jen chtějí lidem řídit život
Po schválení státního rozpočtu je jasno. Naše země opět bude žít na dluh a dluhové břímě se přenese na ty, kteří se teprve narodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
IPR Praha: Od Národního po Újezd. Významný městský prostor projde proměnou
Jeden z nejvýznamnějších veřejných prostorů v Praze by se mohl změnit k lepšímu. Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR Praha) totiž dostal od městské Rady za úkol zpracovat zadání pro koncepční urbanistickou studii pro Újezd, Vítěznou ulici a most Legií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
To je peklo. Ukrajinské vraždění Židů po boku Hitlera: Křik, nadávky. A Jiří Ovčáček...
Izraelský prezident Reuven Rivlin způsobil celkem solidní skandál na Ukrajině. Při státní návštěvě totiž otevřel otázku podílu ukrajinských nacionalistů na holocaustu. A od zástupců současné majdanské reprezentace se okamžitě ozvaly protesty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Dnes si připomínáme Světový den boje proti vzteklině
Ve středu 28. září v České republice jako každoročně slavíme svátek patrona naší země, svatého Václava. Organizace odpovědné za zdraví lidí a zvířat v celém světě, mezi něž patří také Státní veterinární správa (SVS), si v tento den, podobně jako v předchozích letech, připomenou i jiné výročí: „Světový den boje proti vzteklině“ (World Rabbies Day).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Sdílím smutek nad úmrtím této velké osobnosti Státu Izrael
Vyjádření předsedy vlády Bohuslava Sobotky k úmrtí bývalého izraelského prezidenta Šimona Perese
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Také v této zemi se „zázračně“ ztrácejí migranti. Úřady jsou bezradné
V minulých měsících se hovořilo o zmizení stovek tisíc migrantů v Německu. Jak však konstatuje britský deník Express, také ve Velké Británii se „ztrácí“ z dohledu úřadů migranti. Aktuálně jejich počet podle ministerstva vnitra dosahuje 12 000.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nastal podzim, řidiči se musejí připravit na nástrahy přírody
Podzim přináší ochlazení, což se projeví také na silnicích. Řidiči se musejí této změně přizpůsobit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Omluva? Andrej Babiš začal šířit, že hejtman Novák „mastil ruletu za hotové“
V úterý rozhodl soud v kauze žaloby ostravského hejtmana Miroslava Nováka na ministra financí Andreje Babiše. Ten se podle rozsudku má hejtmanovi z koaličně partnerské ČSSD omluvit za ostrá slova na jeho adresu. Babiš to odmítl, proti rozsudku se okamžitě odvolal a Novákovi naložil na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Dostali h..., hovadina. Další perly Karla Schwarzenberga
Druhou část obsáhlého rozhovoru s Karlem Schwarzenbergem přináší server Aktuálně.cz. Schwarzenberg v něm mimo jiné hodnotí volební vyhlídky TOP 09, kritizuje finanční politiku současné vlády a vyjádřil se i k osobě nového velvyslance v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
František Dostál: Prachy, prachy a zase prachy!
Nechali se slyšet praktičtí lékaři. Příčinou byly požadované prachy. Po nich se rozkřičeli stomatologové. Rovněž požadují víc prachů, neboť prý mnohé musit platit ze svého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav zahajuje 20. přednáškový cyklus
Přednáškou Mgr. Kateřiny Cichrové s názvem Mobilita nobility zahajuje dne 3. října v 17 hodin NPÚ v Českých Budějovicích podzimní přednáškový cyklus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Fotky, záběry, studie. Vy můžete za katastrofu malajsijského letadla na Ukrajině, udeřilo do Ruska z Nizozemí
Mezinárodní tým vyšetřovatelů vedený nizozemskými specialisty přišel s vyjádřením, že letoun malajských aerolinií, který byl sestřelen při přeletu nad Ukrajinou v červenci roku 2014, byl poškozen výbuchem způsobeným kolizí s raketou, která se na Ukrajinu dostala z Ruska, informuje Washington Post.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Znásilňování mezi uprchlíky: Zlé věci z Německa
Německo se v azylových centrech snaží vytvořit příjemné podmínky pro uprchlíky, má však stále dost práce před sebou. Velké potíže totiž mají v péči o ženy a děti, které jsou stále často znásilňovány a okrádány. Informuje NewsDeeply.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Marksová bude v Číně jednat o zamezení dvojího pojistného
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) bude ve čtvrtek jednat v Číně s představiteli tamního ministerstva pro lidské zdroje a sociální zabezpečení. Hlavním tématem bude dohoda, která má mimo jiné odstranit dvojí odvody pojistného zaměstnanců vyslaných z Česka do Číny. Vyplácení dvojího pojištění zatěžuje české podniky, počet firem z Česka působících v Číně přitom stoupá. Uvedlo to ministerstvo práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jaroslav Moravec: Vzpomínka na Karla Wolfa (k 50. výročí úmrtí)
Každý, kdo si pečlivě prohlédne jednu z našich nejslavnějších bankovek – tisícikorunu III. emise vzoru 1934 –, nebo prolistuje nějakou podrobnější publikaci či stále častější internetové zdroje o našich platidlech, nemůže si nevšimnout německého jména Wolf. Jeho nositelem byl rytec a jeden ze spolutvůrců našich papírových platidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist