Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.418x, což odpovídá cca 178.346-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jiří Vyvadil: Václav Havel – muž, jehož láska a pravda přinášela smrt
Američané, mají rádi symboly, kteří slouží jejich pojetí výjimečnosti Západu a USA zvlášť. Svého času milovali Orbána, který dostal i svou bustu v Kapitolu. Když Orbán vystřízlivěl a začal nahlížet na liberální demokracii Západu jako na cosi retardujícího, bustu vyhodili a šoupli tam Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Svoboda a demokracie v naší zemi jsou ohroženy, bije na poplach filozof Kroupa
Není vám lhostejný osud demokracie v Česku? Tak o ni pečujte, žádá disident, filozof a bývalý politik Daniel Kroupa v „Demokratickém manifestu“. Má totiž za to, že svoboda a demokracie v naší zemi jsou ohroženy. Nelze prý přitom popřít, že pro toto ohrožení připravili půdu sami demokratičtí politici, kteří s pomocí slovníku politické korektnosti vytlačovali z veřejného prostoru debatu o reálných obavách občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Sebevražda? Jde o Angelu Merkelovou
Osud německé Deutsche Bank je na vážkách a mnozí analytici tvrdí, že pokud by se německá vláda pokusila bance finančně vypomoct, byla by to pro Angelu Merkelovou politická sebevražda. Informuje CNBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Magistrát hlavního města reaguje na nepravdivé informace
Magistrát hl. m. Prahy se ohrazuje proti nepravdivým informacím, které vyšly v článku serveru Lidovky.cz s názvem „Pochybný tendr na vánoční trhy. Praha vyloučila firmu s vyšší nabídkou, vysvětlení nemá“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Marka Dalíka prý nejspíš budou muset propustit. Proces nebyl spravedlivý
Lobbista Marek Dalík byl pravomocně odsouzen a nastoupil do vězení. Svůj trest si odpyká ve věznici ve Znojmě. Dalíkovi právníci však podali dovolání k Nejvyššímu soudu České republiky a ten by teď mohl Dalíka vytáhnout z vězení, protože soudní proces s tímto mužem možná nebyl spravedlivý. Informuje o tom server týdeníku Euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pietní akt připomene vyhnání z pohraničí po Mnichovu 1938
Osudy Čechů, Židů a protinacisticky smýšlejících Němců, které vyhnali sudetoněmečtí henleinovci v roce 1938 z československého pohraničí, dnes připomene pietní akt na Masarykově nádraží v Praze. Lidé položí květiny a věnce u pamětní desky připomínající dramatické dny kolem podpisu mnichovské dohody v září roku 1938.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Změňte název, vyzval soud údajné doněcké zastoupení v Ostravě
Nedávno otevřené Zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky v Ostravě se bude muset přejmenovat. Vyzval ho k tomu rejstříkový soud při Krajském soudu v Ostravě. Ten už spolku, který vede Nela Lisková označující se jako honorární konzulka, zaslal výzvu ke změně jména. Informaci serveru euro.cz ČTK dnes potvrdila mluvčí Krajského soudu v Ostravě Lucie Olšarová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Euro-inflace nabírá na síle, Česko dál kraluje v žebříčcích nezaměstnanosti
Inflace v eurozóně začala opatrně nabírat na síle. V září vyskočila podle prvního odhadu na 0,4 %, dorovnala tak letošní maxima a je na jedné z nejvyšších hodnot za poslední dva roky. ECB si tak na jednu stranu může vydechnout - inflace opouští super-nízké hodnoty a na začátku příštího roku by se měla vyhoupnout nad 1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Turecko - mezi Ruskem a USA
Recep Erdogan se stal „divokou kartou“ schopnou ovlivňovat běh nejen Blízkého východu, ale třebas i budoucnost NATO a Evropské unie. Musí být v sedmém nebi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Petice Osm set milionů pro Liberec
„Petice 800 milionů pro Liberec“ - Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním. Autor petice: Mgr. Jan Korytář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jaroslav Michal: Vojenská zdravotní pojišťovna na rozcestí
Zdravotnictví je tématem nejenom předvolebních mítinků, ale v minulých dnech se stalo i předmětem otevřeného boje dvou přístupů, dvou koncepcí, z nichž jedna je kontinuální, řekněme oficiální, respektující nastavená pravidla zákonem, druhá je dravá, podnikatelská, řekněme ovladatelská a respektující více než pravidla zákona touhu po dalším a dalším zisku pro jednotlivce a korporace. Ano, jde o boj o ovládnutí Vojenské zdravotní pojišťovny, o odvolání jejího generálního ředitele MUDr. Karla Šteina částí Správní rady, ve které někteří členové sedí zjevně neoprávněně, tudíž takové rozhodnutí udělat nemohou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Státník Šimon Peres odešel
Začínal v politice jako velmi mladý a byl vlastně u všech důležitých rozhodnutí, které se v Izraeli udály od roku 1948. Pomáhal s budováním mimořádně schopné a úderné izraelské armády. Před jejím zorganizováním v roce 1948 byl členem tajné sionistické vojenské organizace Hagana, ze které se armáda volně vyvinula. Ve spolupráci zejména s Francií pomáhal budovat izraelský jaderný program, takže dnes – i když se o tom příliš nemluví – má Izrael s největší pravděpodobností k dispozici odstrašující sílu jaderných zbraní. Může ji použít jako pojistku v případě, že by se některý z vojenských konfliktů (pokud by byl vůbec v budoucnu Izrael nucen je podstoupit) pro tuto zemi vyvíjel krajně nepříznivě. Šimon Peres byl prostě u všeho, co zabezpečovalo existenci Státu Izrael a jeho bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Plány Merkelové jsou skoro jako Hitlerův Lebensborn. Doktorka Samková promluvila ještě drsněji než obvykle, srovnala islám s kanibalismem
REPORTÁŽ „Islám nemá u nás co dělat, je zcela v rozporu s českým, ale i s evropským právem. Navíc je absolutně nereformovatelný,“ prohlásila hned v úvodu besedy v Ostravě známá česká právnička, publicistka a občanská aktivistka Klára Samková. Ta přijela do moravskoslezské metropole diskutovat o své nové knížce s názvem Proč nesmí islám do Česka. „Nemůžeme přece tolerovat násilnickou ideologii islámu, stejně jako bychom třeba neakceptovali kanibalismus. To je přece také určitá etnická komunita, a proto se tady přece nenecháme vraždit či okusovat,“ uvedla dále nesmlouvavá aktivistka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Fórum 50 %: Do krajských zastupitelstev kandiduje rekordní počet žen. Chybí však na pozicích lídryň
V letošních krajských volbách kandiduje více žen než v předchozích volebních obdobích. Mezi kandidujícími do krajských zastupitelstev je 30 % žen, podstatně méně jich však najdeme na vrchních volitelných místech kandidátek. I o křesla v Senátu se uchází více žen než dříve, nicméně celkový počet nominovaných je stále velmi nízký (43 kandidátek, 18,45 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Účelová politická manipulace. Analytik Štefec si přečetl zprávu komise o sestřelení letadla nad Ukrajinou a nestačil se divit
ROZHOVOR Zbrojní analytik Jaroslav Štefec, někdejší blízký spolupracovník ministrů obrany, rozebírá pro ParlamentníListy.cz zprávu, která byla vydána o sestřelení malajsijského letadla nad Ukrajinou. Zatímco mnozí mají jasno, Štefec má prý z obsahu zprávy velmi smíšené pocity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Nekl (KSČM): Budoucnost má každý ve svých rukou
Jen hodiny zbývají do chvíle, kdy každý z nás může svým hlasem ovlivnit, jakým způsobem se bude ubírat kraj, ve kterém žije, v následujících čtyřech letech. A bude jen škoda, když své právo nevyužije a troufnu si napsat – hodí za hlavu svou občanskou odpovědnost za věci budoucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: České krávy v ohrožení?
Jsou české krávy v ohrožení? Ano, a s velkou pravděpodobností nejenom ty české.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Hrozí Evropě bankovní krize?
Zdá se, že ano. Angela Merkelová coby německá kancléřka se tváří, že nechce vnímat problémy největší německé a evropské banky – Deutsche Bank. Problém Deutsche Bank se však stává den ze dne větším a větším problémem německé a také evropské ekonomiky. A hrozí - po případném pádu banky - přerůst následně v krizi celého evropského bankovního sektoru. To by negativně ovlivnilo křehké oživení evropské ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Prevence vzniku odpadu v průmyslové praxi
Články na téma plýtvání, prevence vzniku odpadu, ZERO WASTE WEEK a další budí čím dál větší pozornost. Rád bych toho využil a podělil se s Vámi o konkrétní příklady věcí a zařízení, které by se bez naší činnosti stali odpadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová zasedne s Národní radou pro sport
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy poprvé v novém školním roce zasedne k jednání s členy Národní rady pro sport, a to v pátek 30. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jste normální? obořil se na novináře hejtman Rozbořil. Možná má prý na krku další skandál
Končící olomoucký hejtman Jiří Rozbořil má na krku další problém. Páteční MF Dnes Andreje Babiše (ANO) zveřejnila text, v němž tvrdí, že hejtman může být ve střetu zájmů. Od podnikatele Romana Lípy si hejtman vypůjčil 2,75 milionu korun a v témže roce kraj udělal podnikateli bezplatnou reklamu. Když se deník pídil po podrobnostech, hejtman se ohradil: „Jste normální?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pražští hasiči vybojovali druhé místo
XXII. ročník Memoriálu JUDr. Františka Kohouta už zná své vítěze!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Nabídli jsme Romům práci, dokonce i s dopravou. Přišli tři lidi, zoufá si radní
Lídři politických stran na Ústecku si ve čtvrtek večer v České televizi posteskli, že zaměstnat nepřizpůsobivé občany, mezi něž často patří Romové, není snadné. Za pár tisíc se jim nechce zvednout z gauče a jít do práce, přičemž „pár“ může znamenat i 15 tisíc. V Přerově a v Prostějově v kraji Olomouckém naráží na podobný problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jan A. Mařenka: Nabuzená Clintonová a její soudruh moderátor. Tajemství vadného mikrofonu a probuzený Frankenstein
Jan A. Mařenka přemítá, jaké prášky nacpali do Hillary Clintonové, aby nezkolabovala v přímém přenosu, a obdivuje Donalda Trumpa, že se vůbec přišel bít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Devastace Německa i přilehlého okolí včetně nás. Když se něco podobného stalo naposledy, dostalo to k moci Hitlera. Ekonom s obavami vyhlíží následující dny
ROZHOVOR Současné problémy finančního giganta – Deutsche Bank – nenechávají klidným bývalého poradce českých ministrů financí, známého ekonoma i publicistu Pavla Kohouta. Ten k tomu uvádí: “Z historie něco podobného už známe. Když vláda kancléře Heinricha Brüninga nechala v roce 1931 padnout dvě velké banky, Danat Bank a Dresdner Bank, následovala hluboká hospodářská krize a v roce 1933 se v důsledku těchto událostí dostal k moci Hitler. Při veškeré oprávněné kritice státních zásahů do ekonomiky není možné, aby padla banka, jejíž bilanční suma má velikost poloviny hrubého domácího produktu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Průzkum: Zemanovi věří 57 procent občanů, o dost více než vládě
Nejvyšší důvěře veřejnosti se z českých ústavních institucí i nadále těší starostové a obecní zastupitelstva. Věří jim více než tři pětiny lidí. Následuje prezident, který se těší důvěře 57 procent občanů. Na opačném konci žebříčku důvěryhodnosti jsou obě komory Parlamentu. Vyplývá to z dnes zveřejněných výsledků zářijového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Zdeněk Svěrák, David Koller a píseň o tom, co dnes cítí Václav Havel v nebi. Nelze popsat, třeba slyšet
Hudebník David Koller zveřejnil píseň nazvanou VH80 – Milí spoluobčané, kterou vzdává poctu Václavu Havlovi. Píseň je zároveň pozvánkou na setkání na Václavském náměstí, které se bude konat 5. října. Na písni se podíleli i Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Velký německý kolaps možná přijde už v pondělí... Ekonomka Šichtařová a velmi neradostná prognóza
Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na iDNES.cz věnovala problémům největšího německého bankovního ústavu Deutsche Bank, které až příliš připomínají dění kolem banky Lehman Brothers v roce 2008, jež odstartovalo ekonomickou krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Poslankyně se podivila nad halal kuřecí polévkou pro záložáky. Teď přišlo oficiální vysvětlení
Před časem upozornila poslankyně Jana Černochová (ODS) na nevhodné stravování příslušníků aktivních záloh na vojenském cvičení. Poukázala na to, že záložáci obdrželi instantní nudlovou polévku s kuřecí příchutí v halal verzi. Poslankyně upozornila, že polévka má nedostatečnou nutriční hodnotu. S její kritikou ale nesouhlasí příslušníci 3. čety mechanizované roty AZ 41. mpr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Kuchynka: Velká říjnová autobusová kontrarevoluce
Není v této zemi v podstatě nikdo, kdo by nezaznamenal dohodu ze dne 5. 9. 2016 uzavřenou mezi Vládou ČR, kraji, zaměstnavateli a odbory, která dává právní nástroj, jak zvýšit životní úroveň řidiček a řidičů autobusů. Ti jako jediní dopláceli na veřejné soutěže, jejichž hlavním kritériem byla nejnižší cena. Jde o dohodu, která zachránila, nebo spíše zabránila, personálnímu umírání ve veřejné autobusové dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vitásková (Úsvit-NK): Nechci islamizaci naší země. Nechci z Ostravska ghetto s centrem narkomafie
Vystoupení Ing.Aleny Vitáskové na manifestaci proti islamizaci v Ostravě dne 28.9.2016 - Ohlédnutí za 28. dnem kampaně:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Roční míra růstu peněžního agregátu má stoupající trend
Statistika měnového vývoje v České republice - Srpen 2016 - Komentář k hlavním indikátorům:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
České dráhy vypraví Astrovlak, zamíří na Lipensko
Zvláštní vlak za profesionálními astronomy vypraví České dráhy z Volar a Horní Plané do Stožce ve čtvrtek 6. října. Noční jízdě vlaku do míst bez světelného znečištění předchází seminář a populárně naučné výklady o hvězdné obloze v podání odborníků z Astronomického ústavu AV ČR a České astronomické společnosti. Chybět nebude ani pozorování Slunce a noční hvězdné oblohy astronomickým dalekohledem. Seminář pořádá Turistický spolek Lipenska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Velvyslanectví: Prodlužuje se přechodné období pro elektronickou cestovní registraci eTA pro lety do Kanady
anadská vláda prodlužuje přechodné období platnosti nového požadavku na elektronickou cestovní registraci eTA pro cestující, kteří přilétají do Kanady letadlem nebo přes kanadské území jen letí, do 9. 11. 2016. Cestující a aerolinky tak získávají na přípravu na tento nový požadavek více času. Od 10. listopadu 2016 však musí mít všichni cestující do Kanady ze zemí s bezvízovým stykem s Kanadou (s výjimkou občanů USA), včetně občanů České republiky, cestovní registraci eTA, aby mohli nastoupit do letadla do Kanady. Občané Kanady, včetně občanů s dvojím občanstvím (například občané ČR a Kanady) budou pro nástup do letadla do Kanady potřebovat platný kanadský pas, jinak budou vystaveni zdržení při odletu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
PRO JIŽNÍ ČECHY: Třicet milionů korun bez výběrového řízení zajistilo kampaň
Olympijský park Rio – Lipno, velikášský projekt Jihočeského kraje a Českého olympijského výboru (ČOV), nenaplnil očekávání týkající se nárůstu návštěvnosti v okolí lipenské přehrady. A to i přesto, že jen za samotnou propagaci olympijského projektu Jihočeský kraj utratil 30 milionů korun bez výběrového řízení!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hreha (Alternativa pro ČR): Lstiví manipulátoři se na Olgu Sommerovou mohou spolehnout
Vezírové tzv. pravdy a lásky vědí, že na režisérku Olgu Sommerovou se mohou kdykoliv spolehnout. První dáma českého dokumentárního filmu je totiž ochotná podepsat kdykoliv cokoliv, co ji pravdoláskařští manipulátoři doporučí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zle, matičko, zle, uprchlíci zde! Depresivní reportáž z míst, kde nechtějí být už ani migranti
Bloger a nezávislý novinář John Psaropoulos sepsal pro web Al Jazeera reportáž o osudu Řeků, žijících na ostrovech, které se staly nárazníkovou zónou pro uprchlickou krizi. Ti se totiž cítí opuštěni Evropou a nikdo nevyslyší jejich prosby o pomoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Marko Marjanović: Bude znovu válka? Média jdou muslimům na ruku. Křesťané - Srbové jako vždy zavrženi. Strach Západu z lidového hlasování
Marko Marjanović, uznávaný slovinský alternativní novinář, komentuje současnou situaci na Balkáně tak, jak ji v našem mainstreamu jistě nikdo komentovat nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Předseda sociální demokracie přijede v neděli do Ústeckého kraje
Předseda České strany sociálně demokratické Bohuslav Sobotka tuto neděli (2.10.) navštíví Ústecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Tomáš Pojar z pozice znalce: Evropská unie by chtěla hrát na Blízkém východě důležitější roli, ale nemá na to
Dnes se téměř celý svět rozloučil s třiadevadesátiletým exprezidentem Izraele Šimonem Peresem. Poklonu mu přijeli složit americký prezident Barack Obama, francouzský prezident Francois Hollande či český premiér Bohuslav Sobotka. Nejen o tom, co všechno udělal Peres pro svůj národ, promluvil někdejší velvyslanec České republiky v Izraeli Tomáš Pojar, jenž pronesl i tvrdá slova na adresu EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Centrální banka: Domácnosti navýšily vklady s dohodnutou splatností
Komentář k úrokovým sazbám měnových finančních institucí - Srpen 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Česká národní banka ke statistice za srpen: Nejvíce úvěrů bylo na bydlení
Bankovní statistika - Srpen 2016 - Komentář k hlavním indikátorům:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): K Mezinárodnímu dni seniorů
Den seniorů by měl být dnem poděkování a také zamyšlení nad problémy, které seniory tíží. A také o tom, zda nelze tyto problémy řešit rychle a efektivně ku prospěchu celé naší společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ľubomír Huďo: Na oltář růstu obětujte svobodu, suverenitu i zdraví. Evropští vládci kuli pikle v Bratislavě. Občane, mlč a konzumuj!
Ľubomír Huďo upozorňuje na vytrvalou a u nás stále podceňovanou snahu zaprodaných evropských politiků nasadit nám okovy nadnárodní korporační mafie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Havel měl úctu světa, to někteří nedokáží vydýchat. Je to směšné. Promlouvá šéf jeho knihovny Michael Žantovský
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA Nejlepší myšlenka je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak. Tak zareagoval ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský na otázku ParlamentníchListů.cz ohledně myšlenky prvního českého prezidenta, která se mu nejvíce vryla do paměti. Odpověděl ale i na méně příjemné otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Rozloučení s velkým státníkem Izraele bylo působivé
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pátek 30. září 2016 zúčastnil společně s ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem pohřbu bývalého izraelského prezidenta Šimona Perese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Šlus. Bulhaři zakázali nošení burky na veřejnosti
Bulharský parlament schválil v pátek zákon zakazující nošení burek na veřejnosti. Kdo tento zákaz nedodrží, dostane pokutu ve výši patnáct set bulharských leva, což je v přepočtu osm set šedesát dolarů. K tomu přijde i o sociální benefity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Rád bych, abychom společnými silami situaci uklidnili
V září směřovala situace ohledně Zón placeného stání k mediálnímu hledání viníka, který má zavedení ZPS na svědomí. Jediným smysluplným krokem bylo přednesení konkrétních návrhů Prahy 5 a úspěšné zahájení řady jednání mezi MČ P5, hl. m. Prahou a TSK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Likvidace zbrojovek jako Havlův protiúčet Západu? Promlouvá obeznámená pamětnice Zuzana Bubílková
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA „Měl obavy z Václava Klause... Těžko říci, kdo z nich bodoval u diváků víc. Každý byl úplně jiný – Havel filosoficky neprvoplánový, Klaus mimicky vděčný. Lidi milovali jeho kroucení hlavou, jeho poznámky typu: Já snad odejdu. Toho Václav Havel nebyl schopen,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz populární moderátorka a novinářka Zuzana Bubílková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Migranti v Německu vybílili ubytovnu a napadli hlídače. Muselo jej osvobozovat třicet policistů
Starostu německého města Oersdorf zbili neonacisté jen pár chvil před plánovaným setkáním kvůli novému uprchlickému zařízení. Došlo k tomu takřka současně s nepokoji, které vypukly v berlínském uprchlickém zařízení a během nichž musela zasahovat i policie. Informuje The Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Zeman dal přednost ruskému oligarchovi před izraelským státníkem
Dnes má v hlavním izraelském městě Jeruzalémě pohřeb bývalý prezident židovského státu Šimon Peres. Přijelo hodně státníků ze zahraničí, ovšem chybí tam Miloš Zeman, který se jindy tolik hlásí k Izraeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Odboráři poradí s problémy v práci
S problémy v práci, zaměstnaneckými právy, nejasnostmi v oblasti nového občanského zákoníku a Zákoníku práce, problematikou kolektivního vyjednávání či založení odborové organizace, bezplatně poradí začátkem příštího týdne zástupci OS KOVO, největšího tuzemského odborového svazu, všem zájemcům přímo v ulicích Českých Budějovic a Tábora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pětatřicet vojáků dostalo medaile za službu v NATO a EU
Ocenění dnes dostalo 35 vojáků, kteří od roku 2013 do letoška působili na zahraničních pracovištích NATO a Evropské unie. Převzali medaile ministra obrany Za službu v zahraničí. V Domě armády jim je předal zástupce náčelníka generálního štábu Jiří Baloun, který sám působil v Bruselu jak v rámci NATO, tak ve Vojenském výboru EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Zastavte imigranty, máte na to právo!
Tyto slova radí evropským politikům v rozhovoru pro týdeník Reflex bývalý premiér Austrálie Tony Abbott, který před několika lety prosadil politický model na nelegální imigraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Houstone, máme problém. Tiká hned za hranicemi
Asi jste o tom už slyšeli: Největší německá banka má problém. Možná jste si říkali, že se vás to netýká. Je to přeci německá banka. A co když řeknu, že situace nápadně připomíná rok 2008 a Lehman Brothers? Pořád je to v poho...?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Syřané zajištění na D8 budou vyhoštěni, jeden je zadržen policií
Deset Syřanů, které ve čtvrtek odpoledne zajistili policisté na dálnici D8 nedaleko Klecan u Prahy, bude vyhoštěno. Jedenáctý je podezřelý z převaděčství, byl zadržen. Policisté už znají jejich totožnost. ČTK to dnes řekl středočeský policejní mluvčí Jakub Vinčálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Novák: Poskytnout rodinu úplně všem dětem, které ji potřebují, není možné
I díky kampani Dejme dětem rodinu najde v našem regionu domov 70 dětí ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Liberecká zoo v sobotu oslaví Světový den zvířat
Mezinárodní oslavy Světového dne zvířat připadají na 4. října – den, kdy zemřel mnich Sv. František z Assisi. Ten byl známý jako patron a přítel všech zvířecích bytostí a proslul svou pomocí a péčí o opuštěná a nemocná zvířata. V ZOO Liberec si tento svátek připomeneme již tuto sobotu 1. října od 10:00 – 15:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Na izraelskou ambasádu přišly desítky kondolencí k úmrtí Perese
Desítky velvyslanců, představitelé české vlády a Parlamentu i někteří zájemci z řad veřejnosti dnes využili možnost vyjádřit zápisem do kondolenční knihy soustrast s úmrtím bývalého izraelského prezidenta Šimona Perese. ČTK to sdělila mluvčí izraelské ambasády Mahulena Červená. Kondolenční kniha byla přístupná dnes po poledni, k dispozici bude ještě příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Cenu evropského občana převzal neplatič alimentů
Polská poslankyně Evropského parlamentu Róża Thun předala do rukou lídra polského Výboru na obranu demokracie (Komitet Obrony Demokracji, KOD) Mateusze Kijowského Cenu evropského občana 2016. Právě poslankyně R. Thun, kandidovala za dnes opoziční Občanskou platformu, KOD na cenu nominovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Máte to marné, mýtus Václava Havla bude sílit. Je jako Masaryk. Vlastimil Tlustý vzpomíná, jak mu při odchodu děkoval osobně
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA „Václav Havel je symbol přeměny naší společnosti z východní na západní a za to mu patří dík,“ vzkazuje exministr Vlastimil Tlustý. Ujistil, že rozumí tomu, že někdo potřebuje protestovat proti mýtu, ale „má to marné“. „Václav Havel bude nepochybně v naší historii osobou podobnou prezidentovi Masarykovi,“ uvedl Tlustý. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také zmínil: „Některé komentáře, které se objevují, považuji za nevhodné a jdoucí za hranice vkusu, ale je to na lidech. Každý nechť činí, co uzná za vhodné.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vitásková (Úsvit-NK): Lex Bakala
Vysvětlení Ing.Vitáskové k jejímu postoji k návrhu zákona o vyvlastnění majetku Zdenka Bakaly:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora ocenila téměř dvě stě nejlepších absolventů gastronomických oborů
Nejlepší absolventi gastronomických oborů a oborů služeb, kteří splnili přísná kritéria během celého studia i praxe, dnes získali ocenění Hospodářské komory České republiky z rukou jejího viceprezidenta Zdeňka Somra. Osvědčení, které bylo předáváno na veletrhu For Gastro v pražských Letňanech, obdrželo 190 absolventů. Slavnostního okamžiku se v areálu PVA Expo Praha zúčastnili kromě čelních představitelů HK ČR také náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj Simonea Zikmundová, náměstek ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Fidrmuc či zastupitel hl. města Prahy Patrik Nacher.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Maďarsko prý zachránilo Evropu
"Kdybychom nesplnili své závazky, Evropa by již zkrachovala. Kapitulace by byla nevyhnutelná,“ řekl maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru, který dnes publikoval týdeník „Lokal“. Odpověděl tak na otázku, kde by dnes byla Evropa, kdyby se Maďarsko nepostavilo politice otevřených dveří. Podle Orbána budou zásluhy Maďarska zapsány v učebnicích dějepisu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
S islamisty nesmíme mít slitování, říká Iráčanka. Řeže jim hlavy a pak je vaří v hrnci
V Iráku začíná být známá Wahída Mohamedová. Jde o další bojovnici proti Islámskému státu. Jistěže nejde o první ženu bojující proti radikálům a jistě ani o poslední, ale tato dáma upoutala pozornost tím, že radikálům usekává hlavy a ty posléze vaří v hrnci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Michálek: Je zatím málo senátorů a senátorek, kteří protikorupční opatření aktivně prosazují
Rekonstrukce státu představila 29. září své průběžné hodnocení politiků, kteří se zavázali k podpoře protikorupčních zákonů Rekonstrukce státu. Ze všech 25 senátorů, kteří zatím svůj podpis připojili alespoň pod jeden z 9 prosazovaných zákonů, nejlépe plní svůj slib Libor Michálek, zvolený za Piráty, Lidovce a Zelené. Těsně je následován Václavem Láskou, dalším pirátsko/zeleným senátorem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Změna procesu zkrácení nočního klidu je vítězstvím byrokratismu
Senátor Ivo Valenta ke kontroverznímu zásahu státu do pravomocí obcí v souvislosti s pořádáním venkovních akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Změna procesu zkrácení nočního klidu je vítězstvím byrokratismu
Senátor Ivo Valenta ke kontroverznímu zásahu státu do pravomocí obcí v souvislosti s pořádáním venkovních akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Obama Saúdy neuhájil, Rijád může být žalován kvůli "jedenáctému září"
Hlasování v Kongresu ukazuje, že skepse amerického establishmentu vůči Saúdům sílí, což je tendence, která může být pro budoucnost morálně středověkého a kdysi bohatého království určující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jindřichohradecká nemocnice otevírá novou výdejnu léků
Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s., otevírá nové pracoviště své lékárny – druhou výdejní část pro veřejnost. Ta je umístěna u hlavního vjezdu do nemocnice, konkrétně u kruhového objezdu z ulic Vídeňská a Jáchymova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Profesor Cyril Höschl: Evropa ztratila prozřetelnost. Možná už je na vzpamatování příliš pozdě. Selhání politiků, průšvih s vývozem demokracie...
ROZHOVOR Politici by v souvislosti s migrací měli podle uznávaného českého psychiatra Cyrila Höschla lidem vysvětlit, že nejde o to migranty nepřijmout a nepomoci jim, ale že jde o to podmínit naši pohostinnost jejich absolutním, bezvýjimečným a opakovaně deklarovaným odporem k násilí, k terorismu, k náboženskému islámskému fanatismu, od kterého se ne vždycky dostatečně distancují. „Myslím, že i obyvatelé chudých zemí v demokratických zemích integrovatelní jsou, ale je to obtížné a je to nesmírně závislé na množství a na překročení určité kritické meze a na agregaci do municipálních ghett,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ředitel Národního ústavu duševního zdraví v Klecanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil převzetí ČEDOKu polskou skupinou Itaka
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil ve zjednodušeném řízení spojení soutěžitelů Itaka Holdings Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością a Čedok a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Plíží se nová normalizace. Prolhaná léta v područí imperialistického Ruska. Ať odkaz Václava Havla jitří vaše svědomí, káže Olga Sommerová
Režisérka Olga Sommerová na stránkách magazínu Lidových novin ostře zkritizovala prezidenta Zemana za to, jak se podbízí Rusku a přiživuje strachy z neexistujícího nebezpečí. Zemanovi příznivci prý dnes znovu dobrovolně strkají hlavu do ruské oprátky. O to víc je třeba připomínat si Václava Havla, statečného muže, který začlenil Českou republiku na Západ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Drábkův Šiška jde znovu k soudu. Hrozí mu 12 let za mřížemi
Pražský městský soud dnes vynese rozsudek v kauze zmanipulované zakázky na výplatu sociálních dávek. Obžalobě čelí bývalý náměstek ministerstva práce Vladimír Šiška a někdejší ředitel odboru ministerstva vnitra Miroslav Duda, kteří údajně nezákonně zvýhodnili firmu Fujitsu Technology. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kandidát do Senátu ze severu Čech hledí s obavami na situaci v Evropě. Je to prý stejně špatné, jako když spělo ke svému konci Rakousko-Uhersko
ROZHOVOR Podpořit rodiny s dětmi, zastavit vylidňování venkova. I to jsou cíle Liberečana Marka Vávry, kterému se před dvěma lety podařilo obnovit frýdlantský pivovar a teď kandiduje do Senátu za ANO. Všímá si i neklidné situace v Evropě. „Je to sto let od úmrtí Franze Josefa a nástupu Karla I., což byl dost nešťastný panovník, který chtěl ukončit světovou válku. To je velké výročí a otevírá spoustu otázek. Je potřeba se z historie poučit a neopakovat chyby. Proto mám trošku strach z toho, co se teď v Evropě děje, protože nefunguje, tak jako nefungovalo ke konci Rakousko-Uhersko,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Řádný šťouchanec do Zemana a Klause za účast na kontroverzní konferenci. Od novináře z Respektu
Redaktor Respektu Ondřej Kundra ztrhal prezidenta Miloše Zemana a jeho předchůdce ve funkci za to, že oba svorně odcestovali na Ruskem placenou akci Dialog civilizací na ostrově Rhodos. Oba čeští prezidenti navíc pobývají na ruské konferenci v době, kdy se světoví státníci přijeli do Jeruzaléma poklonit nedávno zesnulému židovskému exprezidentovi Šimonu Peresovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík nabádá Čechy: Uzdravte se ze závislosti na Rusku, patříme na Západ. A s uprchlíky a islámem se to má takto
Hostem pořadu Pod lampou serveru Týždeň.sk byl kněz Tomáš Halík. Řeč byla o islámu, strachu a společném Bohu. Je islám hrozbou pro Evropu? Je z podstaty násilnický? Přežije křesťanství? I na tyto otázky český teolog odpověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Kvalita života seniorů by měla být prioritou společnosti
Zítřejší Mezinárodní den seniorů má připomínat postavení a význam starších lidí ve společnosti. Přestože OSN již před 25 lety přijalo zásady pro seniory a vyzvalo členské státy, aby je naplňovaly, každodenní praxe veřejné ochránkyně práv ukazuje, že život českých seniorů ne vždy myšlenkám těchto zásad odpovídá. Přitom kvalita péče o seniory vypovídá mnohé o společnosti a měla by být její prioritou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Švédsko obnoví povinnou vojenskou službu
Od července roku 2017 bude ve Švédsku opětovně zavedena všeobecná branná povinnost. Počet povolanců bude záviset od počtu dobrovolníků hlásících se do armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Na zamykání točny v Olomouci dorazí i legendární motorový vůz Stříbrný šíp
Závěr sezóny slaví tuto sobotu 1. října Muzeum Českých drah v Olomouci. V rámci ukončení letošní sezóny se na točně v olomouckém depu předvedou třeba tzv. „Bardotky“ a své narozeniny oslaví parní lokomotiva „Rosnička“. Krátkou zastávku si v Olomouci udělá i legendární „Stříbrný šíp“. Zamykání točny doprovodí i parní jízdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Šok! Donald Trump vyslovil neslýchanou věc o kancléřce Merkelové
Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump navzdory svým mnoha plamenným proslovům, v nichž kritizuje koho může, prohlásil, že obdivuje německou kancléřku Angelu Merkelovou, která je podle něj „opravdu dobrý světový vůdce“. Jeho protikandidátka Hillary Clintonová na sebe nenechala dlouho čekat a Merkelovou také pochválila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Tento dar je zcela na místě
Pražský radní Libor Hadrava dnes podepsal smlouvu o poskytnutí finančního daru Krajskému policejnímu ředitelství hlavního města Prahy. Částku ve výši 4 033 500 Kč policisté využijí pro zvýšení bezpečnosti občanů metropole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Motorový vůz Hurvínek zamíří na Slavnosti jablek a do Bezdružic
České dráhy vypraví v sobotu 1. října zvláštní motorový vlak „Hurvínek“ na trať mezi Pňovany a Bezdružicemi. V Bezdružicích a v blízkosti Konstantinových Lázní se uskuteční tradiční podzimní oslavy úrody. První spoj vyjíždí v 10:23 z Bezdružic, v průběhu dne se „Hurvínek“ projede mezi Bezdružicemi a Kokašicemi ještě šestkrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ČVUT v Praze představí ultralehký letoun, jízdní kolo s karbonovým rámem a mikroelektrárnu
Od 3. do 7. října se bude České vysoké učení technické v Praze prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Univerzitu bude zastupovat zejména Fakulta strojní, která přiveze to nejlepší ze svého oboru. Expozici ČVUT najdete v Pavilonu Z na stánku 92. Otevřena bude ve dnech 3. až 6. října od 9.00 do 18.00 hodin a 7. října od 9.00 do 16.00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Internetovou televizi DIGI2GO lze nově koupit u Alzy, s balíčkem SPORT na půl roku zdarma
Společnost DIGI CZ nově nabízí možnost pořídit si internetovou televizi DIGI2GO prostřednictvím internetového obchodu Alza.cz. Stačí si zde zakoupit set-top box Arris a následně se zaregistrovat buď on-line, nebo prostřednictvím zákaznické linky DIGI CZ. Zájemci, kteří si touto cestou obstarají DIGI2GO do 31. 10. 2016, získají jako bonus balíček SPORT s exkluzivním sportovním obsahem včetně přímých přenosů anglické Premier League a španělské La ligy na šest měsíců zcela zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Brno zaznamenala pokles nemocných žloutenkou
Lékaři Kliniky infekčních chorob (KICH) Fakultní nemocnice Brno ošetřují v těchto dnech méně pacientů s virovou hepatitidou A (VHA), než tomu bylo před několika týdny. Z toho lze soudit, že epidemie infekční žloutenky pomalu odeznívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Smiggels Kavková: Cesta za velkou louži
V uplynulých dvou týdnech podnikl tým Fóra 50 % studijní cestu po Spojených státech. Přečtěte si krátkou reportáž od Jany Smiggels Kavkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
To nebyl zákon, to byl Divoký západ... Expertka promlouvá o všem, s čím se potýkají obce
ROZHOVOR Známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kritizuje český stát za jeho přístup k obcím a říká, že na ni situace působí dojmem, že je tady skrytá snaha malé obce rušit, abychom měli zase „vesničky střediskové“ a točili o tom filmy. „Je to trestuhodné. Samospráva je pilířem tohoto státu, neznám obětavější lidi, než jsou na obcích. A místo abychom na nich stavěli, bereme jim elán, chuť i iluze,“ říká Jana Zwyrtek Hamplová, která je nyní odbornou garantkou projektu Akademie samospráv, který má pomoci obcím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Senátní kandidátka Bačíková (ODS): Začínám se obávat o demokracii této země
Naše vláda se nestará o občany, nemyslí na jejich budoucnost. Stará se sama o sebe o svůj úspěch ve volbách. S budoucností nás všech a našich dětí nesmíme hazardovat, burcuje Jana Bačíková (ODS). A dodává. Podívejte se na naši politickou scénu. Potýkáme se s největší migrační vlnou v novodobých dějinách a místo řešení jsou tu jen slova. Já nabízím změnu. Politik, který je ve vrcholné politice, ji může přinést jen těžko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Společnost Foxconn se stala členem Energeticko-technického inovačního klastru
Dalším významným členem Energeticko-technického inovačního klastru se stala společnost Foxconn CZ s.r.o. Dohoda byla oficiálně uzavřena 20. září 2016 v sídle společnosti v Pardubicích. Foxconn CZ, s.r.o. od svého členství v klastru očekává další rozvoj vzájemných aktivit s vědeckovýzkumnými institucemi, podporu výzkumu a rozvoje, využití poradenských služeb či realizaci integrovaných projektů s pomocí finančních prostředků z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jsem lepší než ten amatér Trump, tvrdil o sobě kandidát. Pak se jej zeptali na světové státníky a nastalo trapné ticho
Již podruhé během kampaně ukázal libertariánský prezidentský kandidát Gary Johnson nedostatek znalostí o světovém dění. Nepodařilo se mu přijít s názvem aspoň jednoho současného vůdce nějaké cizí země. S odvoláním na stanici Hlas Ameriky o tom informoval server Svobodné fórum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Exposlanec Otto Chaloupka: Sobotka se bušil pěstičkami do hrudníku, že nikoho nepřijme, a pak stejně sklopil uši. Buď začneme hlídat hranice, nebo to půjde na krev
ROZHOVOR „Bezpečnostní agentura Evropské unie Frontex je organizací, kde se ztrácí miliony eur bez většího efektu, myslí si někdejší poslanec PČR za Věci veřejné a nynější místopředseda strany Republika Otto Chaloupka. „Vždyť Frontex působí i v Maroku, kde vláda bere obrovské částky za to, aby se přes její území nedostávali běženci z Afriky do Evropy, ale moc to nefunguje. Proč se tam nezřídí záchytné tábory, kde by se všichni emigranti důkladně prověřovali?“ ještě k tomu dodává. Dále pak vzpomíná na dobu, kdy utekl z komunistického Československa do Rakouska a byl po dobu 8 měsíců několikrát týdně prověřován, než mohl emigrovat do USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Turci ve Vídni se opět předvedli. Hromadná bitka, pak pokus o teroristický útok
Ve Vídni o sobě opět dala vědět turecká menšina. Jeden z jejích příslušníků chtěl nejprve na přechodu najet do chodce s pokřikem „Alláhu Akbar“. Na jiném místě se potom turecká skupina mužů porvala s Čečenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Šest let pro Drábkova Šišku. A ještě bude platit stamiliony
Soud poslal bývalého prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišku na šest let do vězení za zmanipulování zakázky na výplatu sociálních dávek ve prospěch firmy Fujitsu Technology. Druhému obžalovanému, někdejšímu řediteli odboru ministerstva vnitra Miroslavu Dudovi, uložil tříletý podmíněný trest. Rozsudek, který zcela vyhověl návrhu státního zástupce, není pravomocný. Oba muži vinu odmítají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Elektrovandr letos podruhé přijede do Ústeckého kraje
Letos v červnu jsme poprvé přivítali Elektrovandr v Ústeckém kraji a nyní se do něj na den vracíme. Elektrovandr přijede v pondělí 3. října 2016 a zastaví se hned na třech místech v jednom dni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Německá banka - symbol spolehlivosti?
Toto spojení už zřejmě neplatí. Jedna z největších evropských bank – Deutsche Bank – je totiž ve velikých potížích. A to takových, že tyto potíže mohou dopadnout i na německou vládu, jelikož propojenost finančního sektoru a státní moci je v Německu tradičně vysoká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kdopak to inzeruje v deníku Právo? Erik Best odhaluje zákulisí Chovancovy reorganizace policie
Před volbami se politické strany snaží více než kdy jindy upoutat na sebe pozornost. Volby do krajských zastupitelstev a Senátu klepou na dveře, takže by se dalo čekat, že noviny budou plné reklam jednotlivých stran. Novinář Erik Best si však všiml, že deník Právo dal přednost jinému inzerentovi – polostátní firmě ČEZ. Best také vysvětlil proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Přestupky se shromažďovaly nahodile. Centrální evidence pomůže účinněji postihovat recidivu
Dne 1. října 2016 bude spuštěna Centrální evidence přestupků. Po rychlém zavedení jednotného registru volaly především obce. Nové vedení Rejstříku trestů proto uspíšilo výběrové řízení tak, aby mohla být databáze spuštěna ještě před původně odhadovaným termínem (leden 2017).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Bez hodnot zůstanou vzdělávací instituce prázdnými skořápkami
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek se ve čtvrtek 29. září zúčastnil slavnostního zahájení akademického roku vysokých škol. Během tradičního ceremoniálu, který proběhl na půdě Akademie múzických umění v Praze, vystoupili s projevy také premiér Bohuslav Sobotka, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová a předseda České konference rektorů Tomáš Zima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo průmyslu a obchodu: Svou roli při zajištění notifikací pro obnovitelné zdroje energie plníme bezezbytku
Své úkoly spojené se zajištěním notifikace podpory pro obnovitelné zdroje energie na příští rok uvedené do provozu do roku 2012 u Evropské komise Ministerstvo průmyslu a obchodu bezezbytku aktivně plní. MPO odmítá snahy Energetického regulační úřadu opakovaně vyvolávat nervozitu a napětí u výrobců energie, jichž se záležitost přímo dotýká, i mezi jednotlivými resorty státní správy. Mimo jiné i proto, že MPO jen jedním z členů meziresortní notifikační skupiny, která je odpovědná za vyjednávání za českou stranu s Evropskou komisí ve všech vedených notifikačních řízeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rekonstrukce státu: Protikorupční oblast není vše, co se v politice děje, ale...
Platforma Rekonstrukce státu včera veřejně představila podrobné hodnocení všech hlasování poslanců i senátorů o devíti protikorupčních zákonech, které dlouhodobě podporuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Zařazení mezi nejvlivnější osobnosti české energetiky mě potěšilo
Žebříček 40 nejvlivnějších lidí v české energetice #EurActory40 byl sestaven anonymním hlasováním desítkou odborníků zastupujících důležité instituce, organizace a firmy, které se v České republice zabývají energetikou a energetickou politikou. Redakce EurActivu předložila komisi 80 jmen, ale hlasující mohli sami doplnit do výběru své další favority.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Cenu Jihomoravského kraje letos získá šestadvacet osobností
Prestižní ocenění – Cenu Jihomoravského kraje – letos získá celkem 26 osobností jižní Moravy. Rozhodli o tom krajští zastupitelé na svém zasedání 22. září 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman na Rhodu: Anticivilizace se ničí zbraněmi, nikoliv dialogem
Projev prezidenta Miloše Zemana na konferenci Dialog civilizací na Rhodu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Míra zaměstnanosti se oproti období před rokem zvýšila
Míra zaměstnanosti 15-64letých (podíl zaměstnaných k populaci v této věkové skupině) očištěná od sezónních vlivů dosáhla v srpnu letošního roku 71,9 % a oproti srpnu 2015 se zvýšila o 1,5 procentního bodu. Míra zaměstnanosti mužů po sezónním očištění činila 79,3 %, míra zaměstnanosti žen 64,4 %. Míra zaměstnanosti osob ve věku 15-29 let očištěná od sezónních vlivů činila 47,8 %, ve věku 30-49 let 86,6 % a ve skupině osob 50-64letých 69,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Legenda svatého Václava a my
Tuto středu se v Čechách slavil státní svátek sv. Václava – den české státnosti. Udála se řada demonstrací kopírující dnešní rozbouřenou dobu. Konaly se tradiční slavnostní obřady zejména ve Staré Boleslavi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Dívka z Evropských hodnot vstoupila do aktivních záloh, aby bránila civilizaci. Inspiraci prý našla v USA
K příslušníkům aktivních záloh se nedávno přidala i Radka Famfulová, studentka Policejní akademie a členka think-tanku Evropské hodnoty. Serveru Student.e15.cz poskytla Famfulová obsáhlý rozhovor. Hovořila o tom, že do aktivních záloh nešla ani tak kvůli vlastenectví, jako spíše kvůli obraně našich hodnot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Elektrowin: V Plzeňském kraji se poprvé rozjedou vlaky do stanice recyklace
Vysloužilé elektrospotřebiče mohou lidé díky akci Jízda do stanice recyklace odevzdat ve speciálně označených vlakových soupravách i v určených stanicích. Pro prvních 300 „aktérů“ jsou připraveny odměny. Akci připravil Plzeňský kraj ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN a Českými drahami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Statut Národního akreditačního úřadu bude v nejbližší době projednávat vláda
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová společně s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou a rektory vysokých škol odstartovali nový akademický rok na Akademii múzických umění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dvacet kliků, jinak jdete do civilu, generále. Ruská armáda chce zlepšit fyzickou zdatnost důstojníků
Ruské ministerstvo obrany se rozhodlo, že fyzická zdatnost ruského důstojnického sboru bude finančně ohodnocena. A týká se to i generálů – ti, kteří kvůli velkému břichu neuběhnou kilometr v předepsaném čase, nebudou mít nárok na odměny, i kdyby vyhrávali pro Rusko jednu expanzivní válku za druhou. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Dobrodiní (pro) osvíceného panovníka
Jsme vystaveni velikému nebezpečí hrát divadlo před sebou, před svými spoluobčany a především před tímto světem. Hrát ho proto, abychom se těm druhým – lidem – zalíbili. Abychom skrývali svoje hříchy či jaksi nepřímo odváděli pozornost od sebe samých a ukazovali na ty, kteří jednají, žijí ještě „hůře“ než my. Není potřeba si nalhávat, že při zprávách, které nám přinášejí naše některá média, často říkáme, že to je hrozné, že něco takového bychom my neudělali (např. ubližování dětem, nemocným, starým, či dokonce zabití, ale i různé podvody, a co teprve pomluvy a nepravdivá nařčení).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Drábkův Šiška si dnes vyslechne rozsudek. Hrozí mu až dvanáct let
Pražský městský soud dnes vynese rozsudek v kauze zmanipulované zakázky na výplatu sociálních dávek. Obžalobě čelí bývalý náměstek ministerstva práce Vladimír Šiška a někdejší ředitel odboru ministerstva vnitra Miroslav Duda, kteří údajně nezákonně zvýhodnili firmu Fujitsu Technology. Mužům hrozí až 12 let odnětí svobody, státní zástupce pro Šišku požaduje šestileté vězení a pro Dudu tříletou podmínku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL): Věřím, že petici podepíší i Liberečané, kteří mě nemají zrovna v oblibě
Změna spouští petici za to, aby Liberec přestal být diskriminován oproti jiným městům při rozdělování daňových příjmů. Jde o součást kampaně Jana Korytáře za změnu zákona o rozpočtovém určení daní. Pokud by měl Liberec stejné podmínky jako o něco větší Plzeň, přineslo by to ročně do jeho rozpočtu až 800 milionů, které nutně potřebuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Neposlouchal jste nás a dopadlo to špatně, naštvali se prý poradci Donalda Trumpa. Teď jej čeká tvrdý dril
Poradci Donalda Trumpa toho mají plné zuby. Trump je neposlouchal a dopadlo to špatně. List New York Times hovořil se sedmi z nich a všichni byli frustrovaní a demotivovaní. Podobně to poradci řekli i televizi Fox News. Teď si ho chtějí podat. Projde drilem. Bude cvičit jako Hillary Clintonová. Nebo taky jako Ronald Reagan, Barack Obama a všichni ti další. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Nejde vždy jen o vítězství, ale především o překonávání vlastních hranic
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová dnes přivítala českou paralympijskou výpravu, která bojovala o cenné kovy v brazilském Riu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Proč něco neudělaly dřív? Jana Černochová tvrdě zkritizovala Spojené státy
Jak vycházet s Ruskem, které podle Nizozemců stojí za sestřelením letounu MH17 nad Ukrajinou a dnes je klíčovým hráčem v Sýrii? Ve čtvrtečních Událostech, komentářích ČT o tom diskutovali šéf komunistů Vojtěch Filip, lidovec Ondřej Benešík, Jana Černochová z ODS a senátor za ČSSD František Bublan. Poslankyně Jana Černochová důrazně zkritizovala Spojené státy a zastala se Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Bez zásadní transformace prostředí peníze univerzitám nepomohou
V programovacím období 2007-2013 obdržely české university miliardy korun na podporu vzdělávání, výzkumu a vývoje. Výsledkem je další propad v žebříčcích hodnocení kvality. Kde je příčina?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nízkost a malost lidí Havlovi ani Čáslavské neublíží. Hvězdnou oblohu dnes měníme za kalkulačku. Ale až zmizí pravda a láska, bude tu k nežití, varuje Miroslava Němcová
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA „Bylo to silné jako uhranutí.“ Díky Havlovi jsme se těšili privilegované pozici mezi všemi postkomunistickými zeměmi. I to si myslí bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS). „Nevím, kolik z nás by bylo schopno se dát pro své přesvědčení uvěznit jako Václav Havel nebo se stát občanem druhé kategorie bez nejmenší možnosti pokračovat ve sportovní či pracovní kariéře jako Věra Čáslavská,“ říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz. A silné osobnosti? Ty máme, jen „nejsou nasvíceny stejně silnými reflektory médií jako různé pseudocelebrity“. K prezidentským volbám pak Němcová zmínila: „Masarykovské pojetí výkonu funkce s jeho neokázalostí, věcností a také s idealismem, by naší zemi opravdu prospělo.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér bude jednat s hejtmanem Pardubického kraje o dopravě a zdravotnictví
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví v sobotu 1. října 2016 v rámci pravidelných pracovních cest do regionů Pardubický kraj. S hejtmanem Martinem Netolickým bude jednat o stavbě rychlostní silnice D35 a financování a modernizaci silnic II. a III. tříd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Miro Lisál: Zaprodanec, opilec a nevzdělanec. Pro koho pracují? Na summitu se hledaly "evropské hodnoty"
Miro Lisál snímá masky z tváří vrcholných představitelů Evropské unie a komentuje další zbytečný summit tohoto spolku řízeného zájmy Velkého bratra zpoza oceánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Valenta ocenil ministryni Valachovou. Konečně prý někdo něco udělal pro sportovce
Senátor Ivo Valenta má radost z výsledku jednání ministryně Valachové se zástupci českých sportovců. Jsou jím změny ve financování sportu, které přinesou více peněz malým regionálním klubům i sportovním reprezentacím. Jen senátora udivuje, že se ministryně chystá zákon novelizovat jen chvíli poté, co prošla legislativním procesem minulá novela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Předseda DSSS Vandas: Mnoho lidí mě přesvědčuje, abych kandidoval na prezidenta
Vládnutí zkorumpované garnitury už bylo dost. Nikdy bych nevolil stranu, kterou reprezentuje takový odpudivý člověk jako Dienstbier, míní Tomáš Vandas (DSSS). V exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se svěřil nejen s hodnocením naší politické reprezentace včetně prezidenta, ale i evropských politiků, kterým vyčítá zbabělost přijmout nekompromisní řešení migrační krize. Co tedy navrhuje? V čase jsme se vrátili také na počátek devadesátých let k procesu privatizace v Česku. A prozradil nám, co jej spojuje se slovenským radikálním politikem Marianem Kotlebou, který v říjnu opět dorazí na předvolební mítink strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Lidé mohou nad rámec zákona vytipovat priority, které by měly být financovány z veřejných peněz
Obyvatelé jižní Moravy se mohou od zítřka zapojit do přípravy krajského rozpočtu v rámci projektu „Váš kraj, Váš rozpočet“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nová šance pro Holešovskou průmyslovou zónu
Zástupci občanských spolků „Za zdravé a krásné Holešovsko“ a „Sdružení pro rozvoj Holešovské zóny“, jenž se intenzivně věnují dění kolem průmyslové zóny v Holešově, vyjadřují společný apel směřovaný k politickým stranám a hnutím, které usilují v letošních krajských volbách o získání mandátů v Zastupitelstvu Zlínského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident spolku Jaderní veteráni ČR získal vyznamenání Rosatomu
Prezident spolku veteránů jaderného průmyslu ČR Jiří Marek získal dne 27. září 2016 pamětní medaili "Za zásluhy o mezinárodní spolupráci v jaderném průmyslu". Toto vyznamenání mu bylo uděleno za osobní přínos k rozvoji a posílení mezinárodní spolupráce v oblasti využívání jaderné energie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Moravčík: Bez práce budou koláče!
Skutečná umělá obecná inteligence, tj. simulace vlastností lidského mozku je na spadnutí. První inteligentní roboti tohoto světa by se měli objevit co nejdříve. Tyto skutečnosti vyvolávají často v lidech panické reakce a je proto třeba uvést věci na pravou míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Ústecký kraj stále bojuje s mocenskými hrami uvnitř různých kandidátek
STAN se vyjadřuje k situaci v Ústeckém kraji: Volby by neměly být narušovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
To je nekřesťanské. Ministr Herman čelil dotazům čtenářů na restituce i Havla
Z PROFILŮ Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) usedl k počítači a odpověděl na pár dotazů čtenářů serveru ParlametníListy.cz. Prozradil, co všechno dělá pro českou literaturu, zmínil, že k nedožitým osmdesátým narozeninám Václava Havla je připravena celá řada aktivit, a nakonec se vyjádřil k vymírání Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Česko letos zažilo extrémní výkyvy počasí. Vítr poničil přes čtyři sta budov
Českou republikou se letos prohnaly výjimečně ničivé bouřky. Poryvy větru a přívaly deště během jarních a letních měsíců způsobily podle odhadů škody dosahující téměř jedné a půl miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vysoká ziskovost podniků, významně rostly i reálné příjmy domácností, tak hodnotí statistici druhé čtvrtletí
Ve 2. čtvrtletí roku 2016 vzrostla ziskovost podniků na 52,3 %, což je o 0,7 p.b. více než před rokem. Reálná spotřeba domácností na obyvatele se meziročně zvýšila o 3,1 %, to je o 0,1 p.b. nižší tempo ve srovnání s růstem reálných příjmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Demokratická strana zelených: Nabízíme pomoc s volební kampaní. Nevybrali jsme kandidáta
Prohlášení DSZ k volbám do Senátu PČR:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kandidát Chmelař: Názory prezidenta na zahraniční politiku jsou vzdáleny realitě
Stanovisko vlády k imigrační krizi je jasné a za více než rok mnohokrát potvrzené. Na rozdíl od mnohdy populistických názorů prezidenta, je přesvědčen Jaroslav Chmelař (ČSSD). Vyslovil ale i tezi, proč bude Miloš Zeman o mandát usilovat znovu. Svou kandidaturu do senátu bere jako výzvu a v případě zvolení jako vyvrcholení svého čtrnáctiletého působení v komunální politice a možnost využití celoživotních zkušeností nabytých v oblasti dopravy. Zamýšlí se také nad tím, jak docílit oživení holešovské průmyslové zóny. A nejen na tím…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Den Václava Havla. Toto všechno pro něj přichystali v New Yorku
Newyorský starosta Bill de Blasio ve středu vyhlásil 28. září Dnem Václava Havla v New Yorku. ČTK to potvrdil ředitel pražské Knihovny Václava Havla Michael Žantovský. Ve Spojených státech se nyní vzpomínalo na českého exprezidenta, který by se 5. října dožil 80 let, i při dalších akcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman na Rhodu: S anticivilizací jako je IS se mluví zbraněmi. Hitlerův Mein Kampf jsme také nebrali vážně...
Prezident Miloš Zeman promluvil na konferenci Dialog civilizací na Rhodu. Upozornil, že civilizace mezi sebou musí vést dialog, ale není možné debatovat s civilizací, která si otevřeně klade za cíl ostatní civilizace vyhladit. Ta je podle prezidenta spíše „anticivilizací“ a ta se má ničit zbraněmi, než sama zničí všechny ostatní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Uprchlík nezvládl pohled na polonahá ženská těla. Rozjel se tak, že napadl i policistu
Karneval v londýnské čtvrti Notting Hill se každý rok pořádá na oslavu multikulturalismu. Letos se však tyto oslavy poněkud zvrhly. Došlo na násilnosti a také sexuální obtěžování. Včera byl obviněn první z podezřelých, syrský uprchlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Slovo k „tiché vzpomínce“
Prezident Zeman si připomene okupaci Československa 1968 čímsi jako tichou vzpomínkou. Podobně jako předtím 17. listopad. Mnozí namítají: od hlavy státu bychom snad mohli očekávat víc.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
TOPlist