Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.006x, což odpovídá cca 209.027-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Petice za udržení kandidatury Aleny Dernerové do Senátu
My, níže podepsaní občané Mostecka, požadujeme, aby MUDr. Alena Dernerová mohla kandidovat v demokratických volbách do senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Unikátní záznam: "Vědí Němci, že „jejich Angela“ mluví hebrejsky? Dobré znamení pro pád EU." Vandas si pozval na akci speciálního hosta z Německa
REPORTÁŽ Jde o přežití evropského lidu a kdo miluje svůj národ, je sociální, avšak ne jako komunisté. Němci nevědí, že vítačka migrantů Angela umí hebrejsky, ale tuší, že pomáhala tajným službám. Takové teze podpořil dnes nacionalistický europoslanec Udo Voigt na besedě v Teplicích, na kterou ho pozval šéf Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáš Vandas. Je dobré mít „rozvraceče“ uvnitř, dodal duchcovský dělník po skončení akce, na kterou se ParlamentníListy.cz jako jediné médium přijely podívat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
FOTO Najdi Evropana! Podívejte se, co předložili v Maďarsku školákům
V Maďarsku proběhne v neděli 2. října referendum o „bruselských“ kvótách na uprchlíky. Vláda Viktora Orbána spustila před referendem tak masivní kampaň, že o výsledku hlasování jen málokdo pochybuje. Maďaři s vysokou pravděpodobností kvóty odmítnou. Zdá se však, že Orbánův kabinet neponechává nic náhodě a už i děti na školách učí rozeznat Evropana od „Neevropana“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Teror v Drážďanech. Opozice nucena Merkelovými SA opustit Německo
Pavel Kopecký informuje o vyhrocené situaci v Německu, kde se skutečný teror mísí s tím falešným, a ptá se, jak dlouho bude trvat, než tyto „bruselské výdobytky“ okusíme na vlastní kůži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti vyzývají Českou televizi, aby včas zveřejnila pravidla pro předvolební debaty
Piráti vyzvali Českou televizi, aby s dostatečným předstihem zveřejnila pravidla pro předvolební vysílání k parlamentním volbám v roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vladimír Wolf: O tragikomedii v české a slovenské pravoslavné církvi, kdy skončí?
Premiéra filmu Anthropoid v českých kinech nám připomněla hrdinství českých pravoslavných a mučednickou smrt biskupa Gorazda – Matěje Pavlíka,popraveného 4.září 1942. Vede nás opětovně k zamyšlení, co vlastně přivedlo po šedesáti letech věřící této církve k hluboké krizi, která trvá od roku 2013?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Sovětský svaz nám v roce 1938 nechtěl přijít na pomoc a pak nás zradil
Výročí smutné Mnichovské dohody jsme si připomněli včera. Tehdejší chování Velké Británie a Francie bylo hanebné, ale je dobré se podívat i na bolševické Rusko, které nás později v roce 1939 totálně odepsalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Paul Robinson: Stává se západní propaganda odfláklou rutinou?
Paul Robinson se zabývá jedním článkem slavného, "renomovaného" a hojně citovaného amerického deníku, na němž ukazuje typickou manipulativnost protiputinovské propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Senátní kandidát Sýkora (JM-ND): Evropská unie v řešení migrační krize selhala
S cílem vytvářet tlak na vládu i jednotlivé ministry, aby Prahu nezanedbávali a Pražanům se zde nežilo hůře a hůře, se uchází o přízeň voličů v senátních volbách Petr Sýkora (JM-ND, Jižní Město náš domov). Jak prozradil naši redakci, k ustanovení komise, která by se měla zabývat stavbou pražského obchvatu, je skeptický. Proč? A co dalšího mu vadí na současné vládě, ale i prezidentovi? Vyjádřil se také k ožehavému problému s parkováním v metropoli. A nejen k tomu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec pronesl varování před mnohem větší migrační vlnou: Byl jsem v Keni a Zanzibaru...
REPORTÁŽ Nic se neděje a navíc Němci prý pochopili. Migrační vlna, kterou jsme zažili loni, může být časem vnímána podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) jako velmi slabá. „Migrační vlny, které mohou přicházet právě z oblasti Afriky, mohou být výrazně větší,“ uvedl Chovanec na debatě s občany v Novém Jičíně. K otázce migrační krize také řekl: „Asi bychom se nebránili jako Česká republika, kdyby prokazatelně do Evropy přišlo 100 tisíc uprchlíků, prokazatelně registrovaných, prověřených, tak určitě tato země nebude mít problém na své území nějakou část lidí přijmout. Vzpomeňte si na dobu Balkánských válek.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Soud bude řešit další žalobu na prezidenta Zemana
Měsíc poté, co zamítl žalobu fyzika Ivana Ošťádala na prezidenta Miloše Zemana kvůli nejmenování profesorem, bude pražský městský soud řešit stížnost dalšího z nejmenovaných akademiků Jiřího Fajta. Z databáze Infosoud vyplývá, že soudní senát žalobu projedná 19. října. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Incident v Německu: Při zákroku proti 50 běsnícím uprchlíkům to odnesl policista
Server německého deníku Berliner Kurier uveřejnil článek, podle něhož padesátka uprchlíků spustila pořádný cirkus v berlínské čtvrti Reinickendorf. V tamním uprchlickém táboře vtrhli uprchlíci do kanceláře bezpečnostního úřadu a začali ji demolovat. Na místo dorazili policisté a zjednali pořádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Havlovo Pokoušení - z ilegálních kazet poprvé ve vysílání rozhlasu
Tady Havel, tady Havel! Tímto zvoláním začíná nahrávka hry Pokoušení, tak jak ji sám autor, Václav Havel, načetl na podzim roku 1985. Právě tuto nahrávku nabídne svým posluchačům stanice Vltava v úterý 4. října ve 21.30 hodin v předvečer osmdesátého výročí narození tohoto významného spisovatele, dramatika a politika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tomáš Zima: Vláda ČR nedodržuje zákon, dosud plně nezprovoznila IS VaVaI
Usnesení 137. zasedání Pléna České konference rektorů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Dohoda o přeshraniční spolupráci jihomoravských a dolnorakouských záchranářů podepsána
Přepravu zraněných osob z rakouského státního území do zdravotnického zařízení na české straně hranice a naopak, výjezd vozidel záchranářů na sousední státní území Rakouska resp. České republiky a také vzájemné ohlašování tísňových situací mezi zdravotnickými operačními středisky v obou regionech či vzájemné vyžádání například letecké záchranné služby při událostech s velkým rozsahem poškození – tyto možnosti otevírá podepsaná dohoda mezi Jihomoravským krajem a Dolním Rakouskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ČT a rozhlas? Propagandistické manipulativní vysílání. Jejich šéfové kvůli kariéře zaprodali duši, říká bývalý šéf televize a přidává konkrétní příklady
ROZHOVOR Podle senátního kandidáta Radima Hrehy (Alternativa pro Českou republiku), který v minulosti zastával mimo jiných post generálního ředitele Slovenské televize, v polistopadovém období média selhala, zvláště ta veřejnoprávní. "Dovedete si představit, že byste se měli řídit nepodloženými informacemi, domněnkami a subjektivními hodnotícími úsudky třeba novinářů, kteří obdrželi cenu Ferdinanda Peroutky? Až na výjimky ortodoxních pravdoláskařů, kteří veřejnosti zprostředkovávají realitu, deformovanou jejich optikou," uvažuje Hreha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Merkelová k takovémuto kruciálnímu problému největší banky mlčí. K průšvihu v Německu promluvil český expremiér
Německá kancléřka Angela Merkelová se tváří, že nechce vnímat problémy největší německé a evropské banky – Deutsche Bank. Problém Deutsche Bank se však stává den ze dne větším a větším problémem německé a také evropské ekonomiky. A hrozí – po případném pádu banky – přerůst následně v krizi celého evropského bankovního sektoru. To by negativně ovlivnilo křehké oživení evropské ekonomiky, varuje bývalý premiér Jiří Paroubek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Herec Pavlata: Nemám Havlovi za zlé vůbec nic. Vymyslel si převrat, tak ať si dělal, co chtěl. Všechno bylo jeho
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA „A komu se nelíbí krásné ženy? Ať mi to řekne! A kdo si v klubu rád neposedí s přáteli? Václav Havel byl v tomto smyslu prostě renesanční člověk,“ odpovídá ParlamentnímListům.cz herec, režisér, novinář a bývalý člen Rady Českého rozhlasu Michal Pavlata k blížícím se nedožitým osmdesátinám exprezidenta Václava Havla. Podle Pavlaty by se klidně mohla celá Česká republika jmenovat Havlovice, neboť i to by bylo výrazně lepší, nežli svrab, do něhož se dostáváme nyní s příklonem k Rusku...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Dánsko ustoupilo uprchlíkům v jedné zásadní věci. Jde o nezletilé dívky
Dánská vláda se v uplynulých měsících zabývala uprchlickými manželskými páry, kdy je jeden z partnerů nezletilý, a došla k překvapivému závěru. Jelikož by oddělení takového manželského páru odporovalo mezinárodním úmluvám, manželé budou moci zůstat spolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kybernetické operační centrum bude sloužit i krajským příspěvkovým organizacím
Vznik Kybernetického operačního centra vzala na vědomí krajská rada na svém dnešním (30. září 2016) jednání ve Hnanicích. Radní současně schválili Bezpečnostní politiku Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Kauza Jany Nagyové. Nové informace
Je to celé takové nějaké zamotané. Další líčení v údajném zneužití Vojenského zpravodajství někdejší pravou rukou premiéra Petra Nečase se odehraje na sklonku října. „Kauza Vojenské zpravodajství pokračuje 25. a 26. října,“ potvrdila informace Parlamentníchlistů.cz mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci. ParlamentníListy.cz získaly předchozí rozsudek odvolacího městského soudu, který případ vrátil na první instanci (ve 3 přílohách), kterým se kauza vrátila prvoinstanční soudkyni, která obžalované letos v červnu znovu osvobodila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Valí se na nás další neštěstí. Tentokrát přichází ze Západu a jde samozřejmě o peníze
Trable kancléřky Merkelové snad nikdy neskončí. Ještě se ani nestačila vzpamatovat z debaklů CDU v zemských volbách v Berlíně a Meklenbursku-Předním Pomořansku a už musí řešit další problémy. Tentokrát jde o záchranu vlivné Deutsche Bank (DB), která musí zaplatit pokutu ve výši 14 miliard dolarů nařízenou americkým ministerstvem spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Němci ztrácí nervy. Vyrazili na "trestní výpravy" proti problémovým imigrantům
Hned ve dvou východoněmeckých městech se v pátek večer střetly skupinky místních obyvatel s žadateli o azyl. Potyčky si vyžádaly celkem čtyři lehce zraněné. Informovala o tom agentura DPA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
My jsme si od Babiše vyslechli leccos. Je to nepublikovatelné, říká Bělobrádek
Předseda KDU-ČSL a vicepremiér Pavel Bělobrádek popsal v sobotním Pressklubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1, jak vypadá taková klasická hádka předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) a jeho koaličních partnerů Andreje Babiše (ANO) a samotného Bělobrádka. Stálo to za to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Generální ředitelé veřejnoprávních médií ze střední a východní Evropy se sjeli do Prahy
Patnáct nejvyšších představitelů veřejnoprávních vysílatelů z deseti zemí střední a východní Evropy se dnes setkalo v Praze, aby na mimořádném jednání prodiskutovali aktuální stav televizních a rozhlasových médií veřejné služby a podmínky pro jejich fungování v tomto regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Kvalitu péče dělají ve zdravotnictví hlavně lidé
Zastavení odlivu sester a lékařů ze středočeských nemocnic, rovný přístup ke všem zdravotnickým zařízením a také větší důraz na terénní zdravotnické služby – to je plán ODS pro další 4 roky v této důležité oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Kraj s pomocí evropských peněz opraví silnice, průtahy a postaví mosty. Rada dala projektům zelenou
Celkem šest investičních záměrů na stavební akce spolufinancované z Integrovaného regionálního operačního programu na svém zasedání (30. září) odsouhlasili radní Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Švec (STAN): Pro Šumavu chceme kompromis mezi ochranou přírody, lesnickými zásahy i potřebami místních
Švec (STAN): Pro Šumavu chceme kompromis mezi ochranou přírody, lesnickými zásahy i potřebami místních
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Okamurův kandidát odhaluje: Úředníci EU za naše peníze kontrolují, co Češi, Moravané a Slezané čtou. Došlo i na ParlamentníListy.cz
Robert Flachs, jenž stojí v čele společné jihočeské kandidátky Okamurovy SPD a SPO Jana Veleby pro krajské volby, píše, že úředníci Evropské unie, kteří jsou placeni i z našich peněz, kontrolují, co Češi, Moravané a Slezané čtou. A pokud se úředníkům v Bruselu nelíbí, co si mohou občané České republiky přečíst o EU, článek odsoudí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Martin Kavka: Ano, muslimové jsou pro nás také lidé, drahá sluníčka!
Někdy se bavím, když čtu, že ti co odmítají muslimy, odmítají evropské hodnoty, humanismus a nechtějí pomoci lidem v nouzi. Ne, tak to opravdu není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Konference LinuxDays na ČVUT v Praze nabídne více komunity, stánků a zahraničních přednášejících
Největší česká (nejen) linuxová konference LinuxDays slibuje pro svůj pátý ročník spoustu přednášek ve čtyřech sálech, desítky hodin workshopů a stánky zajímavých projektů. Uskuteční se ve dnech 8. a 9. října na Fakultě informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze (Thákurova 9, Praha 6).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy vysadí do Moravy a Dyje ročně pět tisíc jeseterů
Založení populace nejméně dvou tisíc dospělých jedinců jesetera malého, která se dokáže sama reprodukovat, v Moravě a Dyji, to je jedním z cílů projektu „LIFE Sterlet“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hudec (SZ): Kraje se nedokáží domluvit, vlaků na Jedlovou hodně ubude
Tolik vlaků jako na fotografii už asi na nádraží v Jedlové nepotkáme. Návrh jízdního řádu Českých drah na období 2016 – 2017 řadu spojů do téhle stanice ruší. Čtyři, které dosud jezdí ve směru od Bakova až na Jedlovou, budou končit už ve Svoru, pět dalších, které vyjíždějí z Jedlové, bude začínat také ve Svoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: To si skutečně někteří kritici Babiše myslí, že vše, co dělá jeho ministerstvo, je špatné?
Nevím, co mají někteří proti dnům otevřených dveří. Stejně tak nepovažuji návštěvníky dne otevřených dveří na ministerstvu financí za vlezdoprdelky či ovce, jak uvádí někteří komentující na facebooku ministra financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Téměř 200 milionů Kč z EU pro přírodu a krajinu
Startuje příjem žádostí na projekty, které pomohou zajistit péči o přírodu a přispějí ke zvýšení druhové pestrosti naší krajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hypertransparentní klub. Pražští Piráti získali cenu za otevřenost
Pražský pirátský zastupitelský klub vyhrál cenu poroty v soutěži Otevřeno x Zavřeno kategorii Otevřeno. Za „unikátní a hypertransparentní“ jej považují organizátoři akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
K 1. říjnu 2016 vzniklo 17 nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje v projektu Pošta Partner. K 1. říjnu 2016 převádí na smluvní partnery dalších 17 provozoven. Celkem tak k tomuto datu bude fungovat 223 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Zaměstnanci do práce bez obav
V minulosti nejednou došlo k situaci, kdy zaměstnavatelé nabídli spoustu nových pracovních míst, což je u nás v kraji vždy více než dobrá zpráva, ale kraj zaspal a zaměstnanci se neměli jak do nové práce dopravovat. Nejezdily tam totiž žádné linkové autobusy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Chovejte se transparentně! Piráti se obrátili na ČT
Piráti mají podle všeho dost toho, že se často nedostávají před kamery České televize v předvolebních debatách a hodlají s tím něco udělat. Vyzvali Českou televizi, aby se chovala čitelněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ohromené USA žasnou, co to Maďaři vymysleli: Orbán nabírá tři tisíce "lovců migrantů". Američtí novináři se vkradli na jejich výcvik
Hlasitý podporovatel Donalda Trumpa, maďarský premiér Viktor Orbán, zaujal prestižní Washington Post. Ten tvrdí, že Trump o zdi víceméně jenom mluví, zatímco jeho evropský protějšek koná. Nejnověji přichystal lidské zdroje, když do pomyslné zbraně na ochranu hranic povolal hned tři tisícovky mužů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Jak Brabec bojuje proti klimatickým změnám
V nedělním podvečeru na mne vyskočil z online médií článek o tom, jak Ministr Brabec věnuje tři miliardy na boj proti klimatickým změnám. To je ale dobrák od srdce, řeknete si, a pan profesor Truxa se opět začne otáčet v hrobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Mozartova opera La clemenza di Tito poprvé v Ostravě!
V měsíci říjnu uvede soubor opery první premiéru sezóny, Mozartovu předposlední operu La clemenza di Tito (Dobrotivost Titova). Hudební nastudování Jakuba Kleckera a režijní koncepce vyhledávaného tandemu SKUTR čili Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského slibují být zárukou mimořádného hudebně-divadelního zážitku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Syrskou nemocnici znovu zasáhly bomby. Rusové a Američané se obviňují navzájem
V Sýrii dál zuří těžké boje. Umírají muži, ženy i děti. Padajících bomb nejsou ušetřeny ani nemocnice. Američané a Rusové se vzájemně obviňují z eskalace napětí v zemi. Moskva tvrdí, že Američané nejsou schopni oddělit umírněnou opozici od teroristů a z Washingtonu na oplátku zní, že Ruská federace žene svými krvavými útoky Syřany do náruče radikálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): A stále skáču přes výmoly
Po shlédnutí reportáže v televizních novinách a především po vystoupení ministra dopravy pana Dana Ťoka (ANO) mi nezbylo nic jiného, než si zaťukat na čelo a napsat tuto reakci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Podíl obětí dopravních nehod z řad seniorů strmě narůstá
Senioři (osoby ve věku nad 64 let) se na populaci Evropské unie podílejí z 18 procent. Nicméně v důsledku dlouhodobě nízké porodnosti, stárnutí populačně silných ročníků a prodlužování průměrné délky dožití by měl jejich podíl narůst do roku 2030 na 24 a do roku 2050 pak na 28 procent. S tím ovšem souvisí i očekávané zvýšení podílu seniorů na celkovém počtu obětí dopravních nehod. Zatímco aktuálně je zhruba pětinový, do roku 2050 by mohl vzrůst na celou třetinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
P.C.Roberts: Vraťte nám Studenou válku!
Vědátoři nám dali vědět, že Studená válka se vrátila. Kéž by tomu tak bylo! Protože Studená válka byla obdobím, v němž se vůdci Světa snažili omezovat napětí mezi nukleárními velmocemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): Parlamentní listy jsou monitorovány a osočovány za podpory EU
Vrátili jsme se do dob totalitních? Cca 400 úředníků, nevládních organizací a „expertů“ monitorují „dezinformace“ o Evropské unii. Jejich názory jsou pak zveřejňovány prostřednictvím oficiálních webových stránek EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Stát chce najít mezi mladými lidmi talenty a obout se do jejich vzdělávání
Biologie, chemie, programovatelné automaty či pomocné vědy historické jsou příklady kurzů, které si budou moci vybrat talentovaní studenti ve věku třináct až devatenáct let. Kurzy budou vedeny on-line formou, ale i prostřednictvím pravidelných soustředění a exkurzí na odborných pracovištích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Selský rozum
Více než před rokem jsme v Senátu diskutovali zákon o hospodaření energií. Debata byla tvrdá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Profesor z Rakouska odhaluje aktuální situaci v zemi a tvrdí: Většina uprchlíků nikdy pořádně pracovat nebude
JINÝMA OČIMA Průmysl má zájem o levnou pracovní sílu, ostatně i v Česku to je podobné. Jenže jen jisté malé procento současných uprchlíků je schopné se integrovat. Většina z nich ale nikdy trvale pracovat nebude, což se stane problémem pro sociální systémy evropských zemí. Takto hovoří psycholog Rudolf O. Zucha, rakouský expert na řízení lidských zdrojů, s českými kořeny. Také vydává časopis Sozialpsychologie und Gruppendynamik a v němčině napsal řadu odborných knih.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Klaus musí Sisákovi vrátit 400 tisíc
Centrum pro ekonomiku a politiku (CEP), což je think-tank založený Václavem Klausem, musí vrátit 400 tisíc společnosti Via Chem Group, kterou ovládá kontroverzní podnikatel Petr Sisák. Informují o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ovčáček: Nalezený článek není tím, na který odkazoval Zeman
Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček odmítl, že by článek „Hitler – gentleman“ z roku 1937, o jehož nálezu dnes informovalo Právo, byl tím článkem, na který prezident Miloš Zeman odkazoval. Uvedl to na dotaz ČTK. Zeman loni tvrdil, že novinář Ferdinand Peroutka uveřejnil v časopise Přítomnost článek s titulkem „Hitler je gentleman“. Článek se od té doby hledá a prezidentská kancelář se kvůli Zemanově výroku soudí s vnučkou Peroutky Terezií Kaslovou. Podle rozhodnutí soudu se měl Hrad za výroky omluvit, hradní kancelář ale chystá dovolání k Nejvyššímu soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Tradiční politické strany nejvíce chrání kožešinová zvířata před volbami
Populárním tématem, které se do veřejné diskuse vrací pravidelně před každými volbami, je zákaz chovu kožešinových zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka si pochvaluje koalice s komunisty v krajích. Nevyloučil spolupráci ani na vládním půdorysu
Premiér Bohuslav Sobotka vylučuje, že by sociální demokraté vytvářeli v krajích koalice se stranami, které by prosazovaly pronájmy nebo privatizace nemocnic. Sobotka to uvedl v rozhovoru pro dnešní Právo. Podle něj se v krajích osvědčily koalice sociálních demokratů a komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Základnou pro zdravotnickou záchrannou službu ve Lhenicích se podařilo pokrýt poslední „bílé“ místo
Poslední „bílé místo“ na mapě jižních Čech, z pohledu dojezdových vzdáleností, se podařilo pokrýt Zdravotnické záchranné službě Jihočeského kraje (ZZS JčK), jejímž zřizovatel je kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Zapálit svíčky za oběti vražd nestačí
Jednatřicetiletý Čech Zdeněk M. byl minulý týden, v noci ze středy na čtvrtek, v Londýně zabit jen několik desítek metrů od místa, kde bydlel téměř devět let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Náš český právní stát?
Soudci nerespektují moc výkonnou a vláda nerespektuje moc soudní. Pokud nezasáhne moc zákonodárná, lepších časů se nedočkáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Pokud Evropa zůstane křesťanská, nemá islám šanci
Kdo křičí "Nechceme tady islám" a zároveň nedodá "protože jsme křesťané", otevírá islámu dveře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Siemens podpoří devět profesorů na předních českých technických univerzitách
V pátek 30. září podepsali generální ředitel společnosti Siemens Česká republika Eduard Palíšek a zástupci tří prestižních technických univerzit smlouvy o spolupráci, jejichž předmětem je podpora devíti renomovaných univerzitních profesorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
FOTO Unikátní cvičení českých a amerických paragánů v severních Čechách vystrašilo místní. PL byly v terénu s vojáky
Tak tohle české nebe nad severočeskými Hradčany ještě nezažilo. Během čtyřdenního cvičení Sky Soldier II, které začalo v úterý, zde v několika vlnách seskočily nebo jako pozemní výsadek přistály zhruba tři stovky českých a amerických vojenských výsadkářů. Některé motivy cvičení se zde nacvičovaly vůbec poprvé v historii novodobé české armády. Místním lidem ale z představy, že by se na letiště v Hradčanech vrátili vojáci, vstávají vlasy hrůzou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Králík: Z této ohavnosti se každém člověku musí zvednout žaludek
Ostřílená bojovnice, neohrožená bojovnice, neohrožená hospodyňka, nemilosrdná hospodyňka – tak to jsou přízviska, která použil redaktor Oldřich Mánert na serveru idnes.cz pro Wahida Mohamed Al-Jumaily, lépe známou jako Um Hanadi, v článku: „Nemilosrdná hospodyňka loví islamisty v Iráku. Jejich hlavy vaří v hrnci.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Koller: Poděkování všem vlastencům
Úsvit s Blokem proti islamizaci děkují všem vlastencům, kteří přišli na demonstraci 28. 9. na Masarykovo náměstí, ale i všem dalším, kteří byli v duchu s námi. Důležitá byla účast lidí všech generací. Akci jsme vyhodnotili, byla úspěšná i poučná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ÚSTR: Výstava o československém exilu 20. století
Jakým způsobem ovlivnil exil v letech 1914 až 1989 statisíce lidských osudů? Kdo byli významní českoslovenští exulanti a do jaké míry jsme dnes již zapomněli na fenomén exilu v dobách nesvobody? Tato témata zpracovali autoři venkovní expozice Československý exil 20. století, která byla zahájena na Jungmannově náměstí v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Našel se článek Hitler – gentleman
Článek nazvaný Hitler – gentleman vyšel, ale v Rudém právu, nikoli v Peroutkově Přítomnosti. Hitlera neoceňoval, naopak odsuzoval útok pravicového agrárního deníku Venkov proti národním socialistům, k nimž měl Peroutka blízko, píše Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek ohromil studenty: Není pravda, že prioritami EU jsou migrační krize a bezpečnost občanů!
REPORTÁŽ "Nyní stojíme na křižovatce, kdy se rozhodujeme o tom, jestli tady zůstane plnohodnotná liberální demokracie, nebo začneme měnit systém k mnohem větší autokratičnosti. K té vrchnosti, která všem vládne," uvedl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek při debatě v Turnově. O EET prohlásil: "Je to mimořádně nebezpečný experiment, který dělá z podnikatelů pokusné králíky," sdělil. Mluvil i o hysterickém ryku populistů, kterých máme přehršel, či o sněmovně, která není výkvětem národa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Posolda (KSČM): Pět vad zákona o zadávaní veřejných zakázek
Zákon se od svého vzniku v roce 2006 změnil devatenáctkrát, jeho dnešní podoba je výsledkem kompromisů i zákulisních tlaků. O čistém charakteru všech, kteří se na jeho znění podíleli, jakož i o znalosti věci většiny zákonodárců si netřeba dělat iluze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy ČR společně s Ministerstvem zemědělství představily koncept vzájemné spolupráce
V Hradci Králové se uskutečnila pracovní schůzka vedení státního podniku Lesy ČR a zástupců MZe s řediteli středních škol a učilišť lesnického zaměření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
EU se musí naučit rychleji rozhodovat, být úspěšnější v očích lidí, burcovala Merkelová před spolustraníky
Britské rozhodnutí opustit Evropskou unii je varováním pro všech zbývajících 27 členských zemí. V pátek to v Düsseldorfu na jednání své Křesťanskodemokratické unie prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová. Podle ní se musí EU naučit rychleji rozhodovat a musí být v očích svých občanů úspěšnější. Merkelová se přitom postavila odmítavě k možnosti upravit základní smlouvy EU. Informovaly o tom České noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Polreich: Prezidentské volby v USA v souvislostech
Psát či hodnotit americké volby pro evropského človíčka nutně vede k upadnutí do jistých rozpaků. Na jedné straně je to velmi primitivní show a to hlavně navenek svým projevem. Je to pro Evropana k nepochopení, ale má to svoji amerikánskou funkci, kterou je nejlepší raději nevnímat a proto není třeba ji popisovat a nakonec ani chápat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
A kvůli tomuto nejel Zeman na Peresův pohřeb. Mitrofanov shrnuje vystoupení prezidenta na Rhodu
Nad vystoupením Miloše Zemana na konferenci na Rhodu se na vlnách Českého rozhlasu zamyslel komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Novým prvním místopředsedou vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace se stal profesor Petr Dvořák
Na uvolněné místo v předsednictvu Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) po odvolání prof. MUDr. Evy Sykové, DrSc., která byla členkou Rady a její první místopředsedkyní, byl během dnešního 318. zasedání zvolen PhDr. Pavel Baran, CSc. Do funkce prvního místopředsedy Rady byl pak zvolen dosavadní místopředseda Rady prof. Ing. Petr Dvořák, CSc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Proč mají Češi rádi zbraně a ne uprchlíky? Zde se nabízí odpověď
Češi uprchlíky ve své zemi nechtějí, ale rádi se vybavují v obchodech s vojenským příslušenstvím, píše na serveru Freemag.one humanista Bohumil Řeřicha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pepe Escobar: Válka v Sýrii musí pokračovat. "Chybičky" při bombardování nejsou náhoda
Zapomeňme na nekonečné schůzky Kerry-Lavrov. Zapomeňme na ruské odhodlání zabránit, aby se v Sýrii definitivně ujal vlády chaos. Zapomeňme na chvíli i na možnost reálného příměří, které by respektovaly džihádistické loutky Spojených států. Zapomeňme na Pentagon, který absurdně vyšetřuje, co se vlastně stalo, když se “chybička vloudila” při bombardování Dajr az-Zauru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hasiči si vyzkoušejí požár v Žižkovské věži
Požár v Žižkovské věži - takové se chystá taktické cvičení složek IZS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kandidát do senátu Novák (SPO): Nechápu, k čemu EU potřebuje jednotnou armádu
Strana SPO zatím uspěla pouze ve dvou krajích. Co od letošních voleb očekává radní Zlínského kraje a kandidát do senátu Josef Novák? Pokud uspěje, mimo oblast rozpočtového určení daní by se chtěl věnovat zejména tématu bezpečnosti. Proč podporuje rozšíření Visegrádské čtyřky a naopak razantně odmítá zřízení evropské armády? Zhodnotil ale také historicky první summit OSN pro uprchlíky a migranty. A nejen to…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vitásková (Úsvit-NK): Nervozita roste. Zóna Barborka, to jsou vyhozené peníze
Shrnutí 29. dne kampaně do Senátu – 29. 9. 2016, uzavření série deníkových záznamů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Na ostří nože: Předvolební debata na jihu Moravy měla grády, hejtman Hašek pod těžkou palbou. A démoni…
V debatě lídrů relevantních politických stran v Jihomoravském kraji to jiskřilo, především mezi stávajícím hejtmanem Michalem Haškem (ČSSD) a Janem Vitulou kandidujícím za TOP 09 a Žít Brno. Před kamerami ČT proběhla bitva o směřování školství. Vedle toho byla zmíněna i komunikace kraje s občany a ani tady rozprava nepřipomínala procházku růžovým sadem. Došlo i na démony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Laudát: Vždy, když USA odešly z Evropy, skončilo to válkou
V Jeruzalémě se sešly tisíce hostů, aby se rozloučili s izraelským exprezidentem Šimonem Peresem. Český prezident Miloš Zeman však nedorazil, jelikož byl hostem fóra Dialog civilizací. Českou republiku v Jeruzalémě reprezentovali předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (oba ČSSD). Vypovídá to něco o České republice?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Obce budou muset ode dneška mít noční akce ve vyhláškách
V Česku dnes začíná platit novela zákona o přestupcích. Obce podle novely budou muset ve vyhlášce zveřejňovat seznam akcí, které svým konáním mohou narušit noční klid. Dosud stačilo, aby pořadatelé dostali výjimku, o které rozhodoval obecní správní orgán. Nově bude seznam akcí schvalovat zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): V čem vlastně spočívá předvolební šaráda v Palermu na „novém“ severu Čech?
Již nějakou dobu se dohadují „kamarádi a kamarádi“ z jednoho politického subjektu Severočeši.cz. Byli spolu, spojovali je miliónové transakce nejen směrem k volbám, a měla je např. jistit voličská základna napříč městy, umístěná v bytovém fondu více či méně spravovaném a ovlivňovaném SBD Krušnohor. Když se „holky a kluci“ postupně dostali na různé úrovně moci – od komunálu až do poslanecké sněmovny a senátu – poprali se, jak už to bývá, mezi sebou. Nejčastější argumentem bylo, že „ti a ti kradou“, což říkali ti, co se ještě pár minut předtím pakovali s nimi. „Zloděj“ prý ale křičívá, že se má chytit zloděj. Bylo zajímavé sledovat ty postavičky, kterak ukazovaly ještě chvíli na ty druhé, aby už počaly roztáčet nová kola loterií, losovaček atd. Pro lid dole mělo jako „lidové divadlo“ stačit vyhlášení boje proti korupci. Rozumný člověk, jen trošku opatrnější, a snad na zadní vrátka myslící, by do takového chomoutu nelezl. Jenže… Jenže, stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Ozkoušené na historii, praktikované jedinci a opětovně přijímané celými skupinami, kulturami, národy, státy, a nezdá se mi, že by v podání lidí měl zůstat ušetřen meziplanetární prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Začíná platit česko-německá dohoda o policejní spolupráci
Dnes začíná v praxi fungovat česko-německá dohoda o policejní spolupráci umožňující v určitých případech zásahy policistů jedné země na území druhé. Smlouvu o spolupráci podepsal český ministr vnitra Milan Chovanec se svým německým protějškem Thomasem de Maiziérem loni v dubnu v Praze. Dohodu pak schválily vlády a Parlamenty obou zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
MMR pořádá konferenci k podpoře snižování energetické náročnosti bytových domů
Ministerstvo pro místní rozvoj jako Řídicí orgán Integrovaného regionálního operačního programu pořádá pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové a ve spolupráci s Centrem pro regionální rozvoj ČR, Státním fondem životního prostředí ČR, Státním fondem rozvoje bydlení a odborníky na energetickou náročnost dne 7. 10. 2016 od 9:30 hodin Výroční konferenci k podpoře snižování energetické náročnosti bytových domů v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Byrokracie, start-upy a ČR na rozcestí
V rámci pracovní cesty po Moravskoslezkém kraji jsem minulý víkend zavítala do několika inovačních center, podnikatelského inkubátoruOstravská univerzitaa do sídla několika místních start-upů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Heller (KDU-ČSL): Bez dětí to nepůjde
Důchodová, zdravotní nebo jakákoli jiná reforma. Neustále přemýšlíme a debatujeme, jak nastavit systém, aby ekonomicky fungoval. Bohužel nám uniká jeden základní problém a to fakt, že se každý rok rodí o cca 40 tisíc dětí méně, než by garantovalo stabilní přirozenou reprodukci naší společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Bývalý šéf brněnských strážníků nenastoupil do vězení
Bývalý ředitel brněnských strážníků Jaroslav Přikryl v pátek nenastoupil k výkonu trestu v brněnském vězení. Do věznice nepřišel ani do půlnoci, kdy mu vypršel termín. ČTK to dnes řekla mluvčí bohunické věznice Dana Krejčířová. Přikryl si má odpykat 1,5 roku vězení za to, že zahlazoval pokuty za dopravní přestupky známým a manipuloval s osobními daty lidí v evidenci městské policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Benjamin Kuras: Klára Samková, Česko a islám
Klára Samková je huba nevymáchaná, proto se tak snadno poslouchá, když mluví a ještě snadněji čte, když něco napíše, co zní, jako by mluvila, a to zhurta bez servítku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM získal poprvé v historii prestižní cenu Otevřeno za transparentnost
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dnes získal cenu za transparentnost od obecně prospěšné společnosti Otevřená společnost. Stalo se tak poprvé v historii. Ocenění obdržel za celou řadu zásadních opatření k razantnímu zvýšení transparentnosti a výraznému omezení korupce, které byly na ÚZSVM zavedeny za poslední rok. ÚZSVM získal nejvyšší počet hlasů ze všech 50 nominovaných institucí v kategorii Otevřeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Prodlužuje se věk dožití, je namístě o seniory a seniorky dbát
Jiří Dienstbier na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
K tomu Sobotka mandát nemá. Babišův poslanec odpovídal čtenářům PL a nebral si servítky
Z PROFILŮ Jak řešit druhotnou platební neschopnost, proč mají bezdětní platit vyšší daně nebo proč by se mělo zlevňovat pivo a ne víno? I na tyto otázky, které se nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, odpovídal v poslední době poslanec Zdeněk Soukup (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
ANO: Může lékař řídit kraj?
I na tuhle otázku odpovídal na tiskové konferenci lídr pro Olomoucký kraj Oto Košta. Zvědaví novináři jej nešetřili, stejně tak dobře proklepli i v pořadí první pětku a kandidáta na senátora Milana Brázdila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Festival Prix Bohemia Radio ocení Veselého, Spáleného a Preisse
Festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio ocení hned tři rozhlasové legendy. Do Síně slávy uvede generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral rozhlasového autora a publicistu Josefa Veselého a skladatele a textaře Jana Spáleného. Cenu Thálie převezme herec Viktor Preiss. Festival se koná v Olomouci od 3. do 5. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman na Rhodu: Vážný projev, ale i pošťuchování Klause či francouzského novináře. A jedno exkluzivní FOTO k tomu
REPORTÁŽ Prezident Miloš Zeman se v sobotu vrací z řeckého ostrova Rhodos, kde vystoupil na konferenci Dialog civilizací. Kromě známého hlavního projevu se zúčastnil i několika dalších akcí. ParlamentníListy.cz byly na místě a přináší souhrn zajímavostí, které nikde jinde nenajdete.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kandidát Zimovčák (ANO): Chci lidem ukázat, že Senát může být i užitečný
V pravidelných rozhovorech s kandidáty do Senátu jsme si dnes povídali s Josefem Zimovčákem, který by rád nahradil současného senátora Zdeňka Škromacha. Prozradil nám, proč se rozhodl kandidovat právě za ANO, ačkoliv nabídek dostal více, a čím bude chtít oslovit voliče. Jako několikanásobný mistra světa i ČR v jízdě na vysokém kole se ale zevrubně vyjádřil i k problematice českého sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
První slovenský prezident svádí tu nejtěžší bitvu
Šestaosmdesátiletý Michal Kováč od pátku svádí ten nejtěžší boj, jaký si lze představit. Bojuje o život. Podle slovenského serveru Čas.sk. musel být první slovenský prezident uveden dokonce do umělého spánku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Praha získá tah na branku díky novému strategickému plánu
Magistrát hl. m. Prahy zveřejnil návrh nového Strategického plánu Prahy včetně jeho vyhodnocení na životní prostředí. Po veřejném projednání tohoto vyhodnocení bude plán předložen radním ke schválení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Na vládě se prý hodně moc křičelo. A to kvůli jedinému člověku
Nominace politického tajemníka ministerstva zahraničí Petra Druláka na post velvyslance ve Francii způsobila jednu z nejprudších hádek na vládě, při níž na sebe ministři křičeli přes celý sál. Nyní se situace změnila. Zaorálek Drulákovu nominaci zopakuje – a už nenarazí. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: České železnice za miliardy korun zrychlují a mění se k nepoznání
Jsou to největší změny českých, moravských a slezských drah od dob jejich vzniku v 19. století. Oproti socialistickým dobám se upravují na vyšší rychlosti, a mohou tak konkurovat i silniční dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Chceme motivovat k práci vyšší minimální mzdou, nezaměstnanost se dále snižuje
Vládě se daří aktivní politikou zaměstnanosti a pravidelným zvyšováním minimální mzdy zvyšovat motivaci lidí vstupovat do zaměstnání. Na svém středečním zasedání vláda projedná návrh na zvýšení minimální mzdy na 11 000 Kč od ledna 2017, čímž se přiblíží její úroveň cca 38 % průměrné mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Chaloupecký (OKS): Problematika parkování v Pardubicích a nejen tam...
Vážení spoluobčané, tento článek jsem se rozhodl věnovat problému, který trápí všechny obyvatele Pardubického kraje. Tím problémem je parkování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Dnes spuštěný registr přestupků zápasil s technickými problémy
Dnes spuštěná Centrální evidence přestupků, která má přinést tvrdší postihy recidivistů, měla technické problémy, uvedl Český rozhlas. Systém špatně komunikoval se základními registry. Ředitelka Rejstříku trestů Radka Paulová České televizi (ČT) řekla, že technici dnes večer závadu odstranili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist