Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.969x, což odpovídá cca 207.097-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Hlas sázkařů: Volby vyhraje ČSSD, a to jednoznačně
ČSSD je podle bookmakerů sázkové kanceláře Fortuna jasným favoritem krajských voleb, v jedenácti ze 13 krajů skončí nejhůře druhá. Obhájí prý vítězství v sedmi krajích. ANO má dobrou šanci uspět v devíti krajích a získat hejtmana ve Středočeském, Libereckém a Zlínském kraji. Komunisté by k výhře v Ústeckém kraji mohli přidat další v Karlovarském, sdělil dnes ČTK hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Peroutkova vnučka poslala na Zemana exekutory
Je tu další kolo sporů o Ferdinanda Peroutku. Vnučce slavného novináře Terezii Kaslové zřejmě došla trpělivost a hodlá omluvu z Hradu dostat stůj co stůj. Do sídla prezidenta republiky dokonce poslala exekutora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Každý má právo
Každý má právo na vlastní názor, ne na vlastní fakta, tak nazval svůj příspěvek v pondělním Právo (26. září 2016) velvyslanec ČR při NATO Jiří Šedivý. Kdyby článku nenásledovalo mnoho dotazů vyjádřit se, a já nepřekonal odpor, protože nejsem občan ČR, nepsal bych tuto repliku a nezačal ještě jednou ověřovat existující fakta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Angela Merkelová to prý zpackala, jako ostatně všechno. Je toho hodně
Německá kancléřka Angela Merkelová prý zpackala bankovní krizi největšího německého bankovního domu Deutsche Bank. Jako ostatně všechno, na co sáhla. Tato slova napsal v komentáři pro server Market Watch.com novinář a publicista Darrell Delamaide. Merkelová prý možná svou politickou kariéru zakončí tím, že přivede evropské banky do propasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Věra Ježková: Veřejná kontrola činnosti dozorčí rady ČEZ
Veřejná kontrola činnosti dozorčí rady ČEZ je iniciována proto, neboť společnost vládě zatajuje zisk přes 100 milionů tun hnědého uhlí v Dolu Bílina od roku 2008 v prostoru po zlikvidované obci Libkovice v severních Čechách, v hodnotě odhadovaných 250 miliard korun na úkor státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Náš odpad, jejich peníze
Jak vidím, narazil jsem mezi čtenáři ParlamentnichListu.cz na skupinu čtenářů, které budoucnost nejen státu, Evropy, ale i Zeměkoule není cizí a to je dobře. Věřím proto, že se nebudou ostatní zlobit, bude-li více mých článků zaměřeno na prevenci vzniku odpadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ekonomka si nedá pokoj: Přijde krach. Veliký. A tvrdý, už se tomu nevyhneme
Evropa je na tom hůře než před krizí v roce 2008. Blíží se hodně neslavný konec. To opětovně tvrdí, tentokrát v rozhovoru pro časopis Týden, česká ekonomka Markéta Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka navštíví Švédské království
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví ve dnech 3. a 4. listopadu 2016 Švédské království. V rámci svého dvoudenního programu bude se svým švédským protějškem Stefanem Löfvenem a dalšími ústavními činiteli jednat mimo jiné o česko-švédské bilaterální spolupráci v oblasti hospodářství, energetiky či obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj zítra ukončí příjem žádostí o kotlíkovou dotaci
Pardubický kraj informuje o ukončení příjmu žádostí v rámci 2. výzvy projektu Kotlíkové dotace:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vládní zmocněnec Cienciala: Návštěvy ministrů v krajích samy o sobě nestačí
Vládního zmocněnce pro Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj Jiřího Ciencialy jsme se zeptali nejen na to, jak hodnotí spolupráci s vládou a jaký přístup prosazuje v otázce rozvoje krajů, ale i k řešení aktuálních problémů regionu. A to nejen v souvislosti s plánovaným uzavřením dolů OKD. Svěřil se nám, o čem jako poradce v poslední době jednal s prezidentem, s čím jde do senátních voleb, i s tím, proč odmítl kandidovat za SPO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Debilita! Veliký útok na Miloše Zemana
Ke kauze článku „Hitler je gentleman“ se na svém blogu vyjádřil vydavatel Přítomnosti Martin Jan Stránský, na serveru Aktuálně.cz pak jeho komentátor Martin Fendrych.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pražská plynárenská představila před zimou novinky
V období, které je z pohledu odběratelů zemního plynu z celého roku nejpříhodnější, tedy před zahájením letošní zimní topné sezony, přichystala Pražská plynárenská pro své zákazníky zajímavé novinky. Kromě zcela nových ceníků a vylepšení starších produktů třeba také pilotní projekt nového konceptu nabídky svých produktů a služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Smrt Miloslava Ransdorfa: Nové čerstvé svědectví
Manželka zesnulého komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa se otevřeným dopisem obrátila na poslance České republiky. Smyslem jejího dopisu je prosba o spravedlivá řízení. „Aby nedocházelo k možným zanedbáním, která mohou skončit až ohrožením životů,“ napsala Ransdorfová v otázce ochrany zájmů občanů České republiky v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Přebytek rozpočtu stoupl na 82 miliard. Vláda chválí výběr daní
Přebytek státního rozpočtu stoupl ke konci září na 82,3 miliardy korun ze srpnových 81,2 miliardy korun. Za dobrým výsledkem stojí růst daňových příjmů, informoval dnes ministr financí Andrej Babiš (ANO). Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) považuje přebytek v rozpočtu za výsledek prorůstové politiky vlády a také lepšího výběru daní, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Tajný plán USA: Válka mezi Evropou a Ruskem. Analytik Koller ukazuje, co všechno pro něj z Washingtonu dělají
ROZHOVOR Vojenský analytik Martin Koller v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ukazuje možné zákulisní souvislosti událostí kolem vyšetřování letecké katastrofy nad válčící Ukrajinou a stále nekončících bojů v Sýrii. Je prý možné, že USA chtějí proti sobě poštvat Rusko a Evropu a rozpoutat válku, ve které by zdecimované Evropě chrabře vyrazily na pomoc a zachránily ji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: Ve Lhenicích spojili terénní půlmaratón se zábavou pro všechny
Letošní aktivity Místní akční skupiny Rozkvět ze Lhenic na Prachaticku vyvrcholila v závěru září uspořádáním historicky prvního ročníku místního terénního půlmaratónu. Inspirovala ji možnost zapojit se do programu Jižní Čechy olympijské. Běžecký závod v okolí Lhenice byl sice hlavním bodem celodenního programu, možnost bavit se ale dostali i ti, kteří přímo nezávodili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Danda: Byli v bunkru mrtví agenti USA a Izraele? Američané hrozí Rusku terorismem již zcela otevřeně
Václav Danda popisuje poslední vývoj na syrském bojišti, které se čím dál více mění v místo otevřené konfrontace mezi velmocemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Náměstek Landovský zavítal do Ázerbájdžánu
Ve dnech 26. až 29. září navštívil náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie MO Jakub Landovský s delegací druhý ročník veletrhu obranného průmyslu ADEX 2016 v Baku, Ázerbájdžánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec se setká s občany v Pardubickém kraji
Místopředseda České strany sociálně demokratické Milan Chovanec zítra 4.10. navštíví Pardubický kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Přebytek rozpočtu dosáhl na konci září rekordního čísla
K 30.9.2016 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 965,2 mld. Kč, celkové výdaje 882,9 mld. Kč a přebytek hospodaření 82,3 mld. Kč (oproti minulému roku je to výsledek o 85,0 mld. Kč lepší - v září 2015 byl vykázán schodek 2,8 mld. Kč). Významný je především vzestup celostátních daňových příjmů o 8,8 % dokumentující efektivnější výběr daní i pokračující ekonomický růst, který se promítá i do růstu mezd zaměstnanců v podnikatelské sféře. Vykázaný přebytek rozpočtu tak představuje, stejně jako na konci předchozích šesti měsíců, nejlepší výsledek hospodaření státního rozpočtu od roku 1993.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Otazníky v trestní věci Petra Kramného
Po nedávném příspěvku spolku Šalamoun se strhla vlna kritiky, že uvedení chybného jména svědkyně v rozsudku o vině a trestu Petra Kramného nemá žádný vliv na meritorní rozhodnutí soudu. Netvrdíme, že má, ale tvrdíme, že by se podobná přepisová chyba i přes upozornění obhajoby (protože se vyskytla již v rozsudku krajského soudu) neměla v rozsudku objevit, zejména když od jeho vyhlášení, přes vypracování, až po doručení stranám, uplynulo neuvěřitelných 97 dnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
To jsou věci: Vladimir Putin je obětí! Koho?
Americká profesorka Karen Dawishová tvrdí, že ruský prezident Vladimir Putin je manipulován svými spolupracovníky. Ti ho prý dokázali zpracovat k obrazu svému pro pořádání zimních olympijských her, ale také třeba k anexi Krymu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Stanislav Kliment: Němci mají v Polsku majetkové požadavky
Polské soudy již od vstupu do Evropské unie obdržely okolo tří set žalob obyvatel Německa, kteří se dožadují majetku na území Polska, píše dnešní vydání listu "Rzeczpospolita": Jedná se hlavně o dědice původních majitelů nemovitostí, kteří z Polska do Německa odešli v šedesátých letech minulého století. Podle jejich soudu byl majetek převeden na města a obce s porušením právních předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Agrofert neznárodníme, ujistil Babiše Vojtěch Filip
Agrofert znárodnit nechceme, uvedl v rozhovoru pro časopis Týden předseda KSČM Vojtěch Filip. Tuto obavu, kterou v minulých dnech vyslovil ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO), považuje Filip za politický výkřik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Branislav Fabry: Odhalenia Fancy Bears a perspektíva dopingu v športe
Dňa 21. septembra 2016 sa vo Švajčiarsku konalo prísne neverejné zasadnutie najvyšších orgánov Svetovej antidopingovej agentúry (WADA). Napriek tomu, že obsah rokovaní nebol známy, je zrejmé, že kľúčovým bodom rokovaní boli odhalenia hackerskej skupiny Fancy Bears z Ruska. Odhalenia sú závažné a zostrujú podozrenia z politizácie antidopingovej politiky WADA. Tieto podozrenia sa však objavovali už pri príprave problematickej McLarenovej správy, ktorá bola dôvodom vylúčenia ruských športovcov z paralympiády v Rio de Janeiro 2016. Preto sa treba zaoberať perspektívou organizácie WADA a taktiež aj budúcnosťou dopingu v športe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hrozí miliardové spory a zastavení rekonstrukce Hlavního nádraží v Praze
Společnost Grandi Stazioni Česká republika, která provozuje pražské Hlavní nádraží a do jeho oprav investovala více jak 1,2 miliardy korun, je připravena požadovat po České republice navrácení všech finančních prostředků zpět. Současně se také hodlá u soudu domáhat uhrazení škod způsobených jednáním Český drah, bývalého majitele stanice. Po roce a půl jednání o dodatku ke smlouvě, který by upřesnil podobu dokončení opravy Fantovy budovy a posunul konečný termín dokončení o dva roky na podzim 2018, stále nedošlo ke shodě. V případě neuzavření dodatku ke smlouvě skončí rekonstrukce 16. října 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Severočeši zažalovali krajský úřad za odvolání kandidátů
Hnutí Severočeši.cz zažalovalo Krajský úřad Ústeckého kraje kvůli odvolání všech svých kandidátů pro krajské volby. ČTK to dnes řekla mluvčí ústeckého krajského soudu Marcela Trejbalová. Kdy a zda vůbec soud ve věci rozhodne, není zatím jasné. Celou kandidátku nechala na konci minulého týdne prakticky vyškrtnout z voleb místopředsedkyně hnutí Hana Jeníčková. Stejnou žádost učinila i v případu senátorské kandidátky Aleny Dernerové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Miss Gipsy pomohla vybrat peníze na popálenou Natálku
V neděli se v Ostravě konala Miss Gipsy a pomáhala dobré věci. Cílem večera totiž bylo podpořit Natálku Kudrikovou, která v roce 2009 jako dvouletá holčička utrpěla popáleniny po útoku neonacistů. Akci podpořily i známé tváře v čele s Michalem Davidem nebo Dominikou Myslivcovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: OPEC souhlasí s kvótami
V minulém týdnu ve středu se uskutečnilo mimořádně důležité zasedání zemí ropného kartelu OPEC v Alžíru. Na summitu v Alžíru přistoupily země OPECu na redukování své produkce ropy na 32,5 milionů barelů denně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Je to jasné: Když přijde k volbám víc lidí, zajásá Babiš. Když ne, uhrajou víc „socani“, lidovci a komunisté
V šesti krajích by mohli vyhrát sociální demokraté, v šesti krajích hnutí ANO. V Libereckém kraji aktuálně vedou Starostové pro Liberecký kraj. Vyplývá to z průzkumu volebního potenciálu, který zpracovala během září agentura Phoenix Research a který zveřejnil server Deník.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Střípky z „válek policajtů“
Policie je uzavřené společenství se specifickými mezilidskými vztahy, utvářenými povahou policejní práce. Dovnitř není vidět, což je podmínka pro vznik dohadů a fám o tom, co se děje za zástěnou služebního tajemství. Oblíbeným námětem úvah o tajemných dějích uvnitř sboru jsou „války policajtů“. Někdy se skutečně odehrávají děje, jež by s trochou nadsázky takové označení snesly. Přečtěte si vyprávění o jednom z nich, který probíhá již několik let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Macháček: Je tu plno vzteklých dědků! To Václav Havel byl veselý
V čem dnes Václav Havel schází? Na to se v dnešních Lidových novinách ptá předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost Jan Macháček. Zároveň však hned odpovídá, že není důvod, proč by měl ještě „scházet“. „Ať teď pracují nové generace elit, snad v sobě najdou smysl pro zodpovědnost, jako měl Havel,“ nechal se slyšet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Teroristé, Západ a zločiny: Tereza Spencerová upřesňuje, jak to podle ní vypadá v Aleppu
Některé informace mainstreamových médií ohledně syrského konfliktu uvádí na pravou míru na serveru Literarky.cz analytička Tereza Spencerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Václav Havel byl nicka... Ohromeně budete číst zpověď senátora
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA O Václavu Havlovi, který by v těchto dnech oslavil kulatiny, promluvil pro ParlamentníListy.cz i senátor Jaroslav Doubrava. A kritikou na adresu bývalé hlavy státu rozhodně nešetřil. „Byl to bezesporu komediant. Byl to prototyp úlisného politického jezuity,“ prohlásil o Václavu Havlovi. Řekl také, jak to podle něj bylo v roce 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Čínská účast na strojírenském veletrhu je skutečně historická
Na Mezinárodním strojírenském veletrhu byl otevřen pavilon Čínské lidové republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
TATRA METALURGIE v září překročila hranici 1000 tun vykovaných výkovků za měsíc
Na páteční odpolední směně překročila společnost TATRA METALURGIE magickou hranici 1000 tun vykovaných výkovků v jednom měsíci. Takové množství se v dceřiné společnosti kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS podařilo překonat naposledy v září roku 2008. Měsíční produkce kovárny se konkrétně zastavila na hodnotě 1008 tun výkovků. Kromě provozu kovárny se daří i provozu slévárny, jejíž produkce se rovněž zvyšuje a po cca čtyřech letech dosáhla 1401t.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Filozof: Demagog Halík už ztrácí soudnost a spolupracuje s nesnášenlivým islámem na zničení naší civilizace. Je jak normalizační akademici. A Duka…
ROZHOVOR Podle klasického filosofa Jiřího Fuchse, který napsal knihu „Milosrdenství? Bez rozumu? Rozhovor o migrační krizi“, jsou kardinál Duka se svým spolupracovníkem Badalem v hodnocení islámu realisty; nezapřeli zdravý rozum. Halík, který se rád chlubí, že je mužem Západu, se dle něj ve skutečnosti přidal k hrobařům Západu a sám uvěřil stokrát opakované lži o mírumilovném islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Franc: Pokusíme se zachránit nejpotřebnější lékařské obory, které jsou na tom po personální stránce nejhůře
S nedostatkem lékařů, který se v případě nečinnosti bude dále prohlubovat, se v současné době potýkají nejen zdravotnická zařízení v kraji, ale poskytovatelé zdravotní péče v celé České republice. Po úspěšném prvním kole stipendií pro mediky startuje kraj kolo další. Bude vypsáno v průběhu října. Kraj tak chce motivovat studenty a získat mladé lékaře pro ty lékařské specializace, které jsou z personálního hlediska v největších problémech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Havel: Směřování lůžkové péče politici jen těžko nastaví
Na fungování jednotlivých oborů akutní lůžkové péče ve zdravotnictví budou nově dohlížet krajští lékařští odborníci. Jmenovací listiny převzala z rukou hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla většina z 23 vybraných lékařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Otázka týdne z VZP XL.
Jaké způsoby léčby křečových žil hradí zdravotní pojišťovna a jak je to s úhradou léků a kompresivních punčoch?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Ošu... ti matku! Novinky o drsném Bulharovi, lovci uprchlíků. Milovaném lidem, nenáviděném lidskoprávníky
Bývalý zápasník a aktuálně úspěšný „lovec uprchlíků“ Dinko Valev je asi nejznámějším Bulharem v zahraničí. Chválí jej premiér země a referují o něm pravidelně zahraniční média. Ani jeho vysoká popularita jej však nyní nezachránila před zatčením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Běžná revize fiskálních údajů za předešlý rok zvýšila deficit
Hospodaření sektoru vládních institucí skončilo v roce 2015 deficitem ve výši 28,6 miliardy Kč, což odpovídá 0,63 % nominálního HDP. Oproti notifikacím z dubna letošního roku došlo k navýšení deficitu o 0,21 procentního bodu (p.b.). Výše zadlužení dosáhla na konci roku 2015 úrovně 40,32 % HDP, oproti dubnovým notifikacím tak došlo k poklesu zadlužení o 0,74 p.b. Výše deficitu a dluhu za předchozí roky zůstaly beze změny. Údaje o fiskálních konvergenčních kritériích za Českou republiku byly 30. září zaslány Evropské komisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Hořká pilulka pro libru aneb Británie aktivuje proces vystoupení z Unie do března příštího roku
Theresa Mayová, nová britská premiérka, konečně načrtla trhům cestovní mapu k brexitu. Vyšla tak do velké míry vstříc tlaku evropských politiků, kteří chtěli, aby Británie co nejdříve vyložila na stůl karty a začala jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tři volební VIDEO-bomby, na které zůstanete zírat. Partajníci se předvedli
S blížícími se volbami do krajských zastupitelstev a části Senátu se předvolební videoklipy množí jako houby po dešti. Souboj o hlasy voličů ovšem leckdy nabývá dosti svérázných podob, jak dokazují uchazeči o politický post z TOP 09, ODS a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Je nutné ocenit významné reprezentanty našeho kraje, jimiž jsou čerství mistři republiky v požárním sportu
Závěrečné kolo okresní ligy hasičů v Mladějově na Moravě navštívil v rámci své cesty po Pardubickém kraji premiér Bohuslav Sobotka v doprovodu hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. Ten využil tuto příležitost a udělil dvěma hasičům a jednomu sdružení nejvyšší vyznamenání kraje v podobě Medaile hejtmana Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Požární mistři obdrželi hejtmanské medaile za celoživotní přínos
Závěrečné kolo okresní ligy hasičů v Mladějově na Moravě navštívil v rámci své cesty po Pardubickém kraji premiér Bohuslav Sobotka v doprovodu hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. Ten využil tuto příležitost a udělil dvěma hasičům a jednomu sdružení nejvyšší vyznamenání kraje v podobě Medaile hejtmana Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Nedá se to zastavit
Digitalizace se zmocní i dopravy a energetiky a zatočí s nimi podobně, jako to udělala s telefony nebo nakupováním, varuje New Energy Outlook 2016 zpracovaný v agentuře Bloomberg. A z údajů World Energy Investment 2016 z dílny OECD vyčteme, že už není cesty zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní demografické konference a otevření studia České televize
V pondělí 3. října 2016 se předseda vlády Bohuslav Sobotka společně s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou zúčastní zahájení mezinárodní konference Příprava společnosti na demografické změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Velitel teroristů: Ano, máme zbraně od Američanů. A chceme jich víc
Abu Al Ezz velí teroristické organizaci an-Nusrá, která je považována za „dceřinou“ organizaci al-Káidy. V rozhovoru s německým novinářem Jürgenem Todenhöferem tvrdí, že Američané jeho organizaci nepřímo podporují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Němci tajně jednají s Trumpovým týmem
Němečtí politici se připravují na možné zvolení Donalda Trumpa prezidentem a tajně se schází se zástupci jeho volebního štábu, napsal časopis „Der Spiegel“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Pražský dopravní podnik chystá v říjnu krátkodobé výluky v provozu tramvají
Informace o změnách v dopravě – krátkodobé výluky v provozu MHD v říjnu 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeňková (HPP11): Pozemky se pod koberec zametají těžko, pane Říčaři
Praha 11 vymetla na povrch další shnilou kauzu – prodej pozemků podezřelé společnosti ALBORG-DEVELOPMENT a.s. v roce 2008 za doby vládnutí D.Mlejnského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Saldo skončilo v přebytku, míra zadlužení klesla
Deficit a dluh vládních institucí - 2. čtvrtletí 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Zruším Dienstbiera, je k ničemu
Pokud by se Andrej Babiš stal po příštích parlamentních volbách premiérem, nastaly by v práci vlády i počtu ministerstev změny. Jako první by podle Andreje Babiše přišlo na řadu Dienstbierovo ministerstvo pro lidská práva a Legislativní rada vlády. Ministerstvo by jako zbytečné nejraději zrušil a radu personálně proměnil. Připadá mu, že brzdí schvalování zákonů. S odvoláním na Babišův rozhovor pro Hospodářské noviny o tom informoval server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Islámská ideologie s právem šaría má ženy jen za otrokyně!
Již přes 14 tisíc žen v Saúdské Arábii podepsalo petici za konec mužského poručnictví a chtějí být samy sobě pánem. Ženy jsou zde brány pouze za druhořadého občana!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Další babybox nové generace bude ode dneška v Liberci. Další v Pardubicích
V pondělí 3. října se nainstaluje babybox nové generace v Liberci. V Pardubicích 7. listopadu. Liberecký babybox slouží jako desátý v pořadí od 27. června 2008 a pomohl vstoupit do nového života čtyřem nechtěným lidským mláďatům. V Pardubicích byl zřízen první babybox v pořadí jako jedenáctý 29. července 2008 a jeho dvířky prošlo pět děťátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Třetí listopadová sobota opět patří Noci divadel
Letošní Noc divadel připadá na 19. listopadu a s tou loňskou si určitě v ničem nezadá. Divadla a divadelní soubory po celé České republice v rámci Noci divadel zvou diváky na neobvyklé divadelní zážitky, které se nebudou v dohledné době opakovat. Koordinace projektu se opět ujal Institut umění – Divadelní ústav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Je třeba z Česka deportovat všechny přivandrovalce od počátku roku 2015
Oproti tomu, co ve své době znamenali republikáni, jsou dnes ostatní nové strany jen slabý účelově vzniklý odvar. Jelikož ale o nás nějaký čas nebylo slyšet a náš program je skutečně kvalitně napsaný již v letech 1990–92, tak není divu, že s ním uspěli i plagiátoři, míní Miroslav Sládek (SPR-RSČ). S předsedou strany jsme si povídali nejen o volbách a cílech strany, ale i o její minulosti a o struktuře dnešního financování. Proč je přesvědčen o tom, že vláda stranu v roce 1998 okradla a co jí vyčítá dnes? Proč označuje Sobotku s Ficem za lháře? Vyjádřil se k ústavní stížnosti, kterou chystá. A nejen k tomu…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek zahájí 26. Festival spisovatelů Praha
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek zahájí 7. října 2016 v Černínském paláci 26. ročník Festivalu spisovatelů Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Prasárnička? Michal Hašek se dočkal billboardu, který si neobjednal
O víkendu se po Brně objevily billboardy s fotografií jihomoravského hejtmana Michala Haška s nápisem „Kdo lže, ten krade. České přísloví“. Billboardy jsou podepsány Radimem Jančurou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Czernin (kandidát TOP 09 do Senátu): Naše zacházení s ornou půdou je brutální
Hospodaří s vědomím, že ze stromu, který v lese vysadí, bude mít prospěch teprve jeho pravnuk. Zastává názor, že co se z půdy odebere, musí se do ní zase vrátit. Tomáš Czernin (54), místostarosta obce Dymokury, zemědělec a lesník se v barvách TOP 09 a s podporou Starostů a nezávislých i KDU-ČSL uchází o senátní křeslo za volební obvod Jičín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Europoslankyně Konečná: Neomezená moc korporací
Málokdo by v dnešní době mohl pochybovat o tom, že v ní mají až příliš silnou roli korporace. Neustále jsme obklopeni firemními logy, reklamami, slogany, nejrůznějšími produkty, ale to je často vše, co o těchto firmách víme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Národní demokracie je zásadně proti plánované výstavbě přehrady na Berounce
ND podporuje petici proti výstavbě přehrady na Berounce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Fleischer (Republikáni): Volič je podceňován jednoduchými hesly
Kdo sleduje aktivity dnešních vládních stran, vzpomene si na Orwellův román o Velkém Bratrovi a začíná uvažovat o tom, že letos raději k volbám půjde, protože příště už se ho možná nikdo na nic ptát nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jakub Pergler ke kauze kostela Máří Magdalény: Žádné peníze jsem neviděl
Vzhledem k tomu, že se opakovaně moje jméno vyskytuje v některých médiích a diskusích v souvislosti s kauzou GEPO – rekonstrukce kostela Máří Magdalény, rozhodl jsem se k tomu promluvit. Vede mě k tomu to, že celý případ se stále nedostal před soud a stále častěji se vyskytují různé spekulace o mé roli v této kauze. Posledním impulsem bylo mé obvinění ze strany primátora Batthyányho, který naznačuje, že jsem měl převzít úplatek pro Jana Korytáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pacienti hospitalizovaní ve Fakultní nemocnici Brno budou moci volit přímo v nemocnici
Voleb do Senátu Parlamentu ČR, do Zastupitelstva Jm kraje a místního referenda na území statutárního města Brna se budou moci zúčastnit i ti voliči, kteří budou ve dnech voleb (7. a 8. října) hospitalizovaní ve FN Brno za předpokladu splnění níže uvedených podmínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Huml je zřejmě nesvéprávný a nepatří do Senátu
Poslanec Stanislav Huml chce přestoupit do horní parlamentní komory. Jestliže však na svém facebookovém profilu sdílel video zpochybňující holocaust, nemá v politice, co pohledávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Kolaja přijal zmocněnce spolkové vlády pro menšiny
Náměstek člena vlády Václav Kolaja přijal 30. září 2016 zmocněnce vlády Spolkové republiky Německo pro otázky vysídlenců a národnostní menšiny Hartmuta Koschyka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Fotbalová legenda Karel Jarůšek podporuje ve volbách Radka Rabušice (SaS)
Bývalý vynikající fotbalista Zbrojovky Brno a Československý reprezentant Karel Jarůšek vyjádřil otevřenou podporu ve volbách do Krajského zastupitelstva Jihomoravského kraje svému spoluhráči ze Zbrojovky brankáři Radku Rabušicovi, který je lídrem Soukromníků na kandidátce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Úsvit-NK: Doktoři odhalují korupci. Hejtman Franc měl dávno skočit. Jde o stamiliony. Je v tom ČSSD a ODS
V pondělí 3. října se uskutečnila tisková konference kandidátů Úsvitu do Královéhradeckého zastupitelstva poslance MUDr. Jiřího Štětiny a bývalého ředitele nemocnice ve Vrchlabí MUDr. Vladimíra Drymla k situaci po zásahu policie na hejtmanství kvůli nemocnici Náchod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Manilla míchá karty v Čínském moři
Pouze několik týdnů stačilo novému prezidentu Filipín, Rodrigovi Dutertemu, aby se ukázal jako největší provokatér jihovýchodní Asie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí pořádá konferenci o zkušenostech s Norskými fondy
V úterý 4. října proběhne od 9:30 v Profesním domě na Malostranském náměstí v Praze konference k průběhu implementace EHP a Norských fondů v programovém období 2009–2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): Západní humanita v potocích krve
Jugoslávie, Afghanistan, Libye, Irák, Sýrie tam všude Severoatlantická aliance včele s USA vyvezla své hodnoty (západní demokracii a „humanitu“). Pokles popularity prounijních a proamerických stran však může zabránit dalším tragickým přehmatům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zachariaš (KSČM): Pravda a láska podporované miliardářem Bakalou
Zdeněk Bakala, jméno, které je v poslední době v České republice skloňováno poměrně často, hlavně v souvislosti s Ostravsko-karvinskými doly. Připomeňme si ale jeho politické aktivity. Mnozí budou možná překvapeni. Zejména ti, kteří se staví za hodnoty slušnosti, politické kultury a čestnosti, jež jsou podle některých ztělesněny ve dvou polistopadových politicích – Karlovi Schwarzenbergovi a Václavu Havlovi. Oba dva totiž pomáhali Zdeňku Bakalovi k získání mnohamiliardového majetku. Žel, vykoupeného bídou druhých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí otevírá dotační program pro neziskovky
V souladu s usnesením vlády o zásadách pro poskytování dotací ze státního rozpočtu nestátním neziskovým organizacím a s usnesením vlády o hlavních oblastech státní dotační politiky vůči neziskovkám pro rok 2017 připravilo MŽP program na podporu projektů NNO působících v oblasti ochrany životního prostředí a udržitelného rozvoje pro rok 2017. Z „Podprogramu A“, který se právě otevřel pro příjem žádostí, můžou získat podporu neinvestiční projekty v 16 tématech se zaměřením na ochranu přírody, vliv životního prostředí na lidské zdraví, adaptaci na klimatickou změnu a na environmentální vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Vatikán je duchovní agresor…
Viděl jsem v televizi záběry z návštěvy papeže Františka v Gruzii a mimo informaci, že byla odřeknuta plánovaná účast zástupců pravoslavných věřících na katolické mši, která nakonec proběhla v Tbilisi na sportovním stadionu za účasti asi tří tisíc osob, mne zaujal transparent s nápisem hlásajícím že VATICAN IS SPIRITUAL AGGRESSOR. Jsem dalek toho, abych soudil, nejsem členem pražádného monoteistického nebo polyteistického božího fanklubu, ba nejsem snad ani pohan, jen jsem si znovu uvědomil, jak by bylo dobře, kdyby k sobě měly křesťanské církve a jejich ovečky poněkud blíže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Snaha socialistů zmařit referendum v Maďarsku
Před budovou maďarské Národní volební kanceláře demonstrovali příznivci Maďarské socialistické strany. Její lídři zničili dokumenty opravňující je k účasti na lidovém plebiscitu, ve kterém mají Maďaři vyjádřit své stanovisko k relokaci migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Evropský výbor pro rozpočet odmítl škrty navržené unijní radou
Výbor pro rozpočet Evropského parlamentu tento týden čekal nelehký úkol, a to odhlasování více než dvou tisíců pozměňovacích návrhů ke zprávě o unijním rozpočtu pro rok 2017. Na konci dlouhého hlasování byla ministrům financí vyslána jasná zpráva. Konkrétně, že jimi navržené úspory v prioritních oblastech nejsou pro nás jakožto zástupce evropských občanů akceptovatelné, a že optimální výše příští rozpočtu by měla být 161,8 miliard eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Potřebujeme intenzivnější spolupráci vědy a podniků
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek navštívil v pondělí 3. října 2016 Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Na sněmu Svazu průmyslu a dopravy České republiky, kterého se zúčastnily stovky podnikatelů, místopředseda vlády hovořil o tom, jak stát podporuje výzkum a inovace ve firmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Státní zemědělský intervenční fond spouští spotřebitelskou soutěž s kvalitními potravinami
„Střihněte si naše výhry!“ – tak zní motto velké spotřebitelské soutěže pořádané Státním zemědělským intervenčním fondem. Jejím principem je sbírat ze zakoupených výrobků oceněných značkami kvality jejich loga. Hlavními výhrami jsou např. jízdní kola, kuchyňské roboty nebo poukaz na prodloužený rodinný víkend. Soutěž probíhá od 26. září 2016 až do 1. ledna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
O co jde Bohuslavu Sobotkovi? VIDEO vysvětluje jeho vstřícnost k EU
We Are Here At Home.com zveřejnilo na své facebookové stránce video zaměřené proti premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). „Ani na chvilku nepochybujte o tom, že Sobotka přesně ví, kam svým jednáním směřuje,“ uvádí k videu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Oslabený ekonomický růst naše vláda postupnými kroky napravuje
Vládní koalice dosahuje nejlepšího výsledku hospodaření státního rozpočtu za posledních 23 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Svobodní a Soukromníci: Máme šanci společně přispět k proměně kraje
Kraj potřebuje získat zpět ztracenou dynamiku a do jeho řízení se musí vrátit zdravý rozum. O tom jsou přesvědčeni nejen kandidáti koalice Svobodní a Soukromníci, ale také nezanedbatelná část obyvatel regionu. Podle aktuálního průzkumu má totiž koalice plná nových tváří v čele se senátorem Ivo Valentou volební potenciál 13 procent. Šance Svobodných a Soukromníků přispět ke změně kraje k lepšímu tak rozhodně nejsou jen papírové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Válka o jižní Moravu: Michal Hašek a Babišovi lidé sobě házejí VIDEA
Sociálními sítěmi a internetem se šíří videa, která mimo jiné uvádí, že krajské volby na jižní Moravě jsou velký podraz na lidi. „Skrytá koalice ANO, Strany zelených a pirátské strany si chce pro sebe zprivatizovat kraj. Nemocnice pro Babišův fond Hartenberg, tunel jako Brno pro pana Hlavenku,“ píše se například v komentářích k nim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Jsem rád, že se podařilo získat Čínu jako partnerskou zemi
Program prvního dne 58. Mezinárodního strojírenského veletrhu zahájil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek slavnostním otevřením čínského pavilonu. Čína se letos stala „Zemí Partnerem“ brněnského veletrhu, v pavilonu A se představuje sedm desítek firem a další desítky čínských výrobců vystavují v expozicích jednotlivých provincií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Začíná rekonstrukce domova pro seniory v Černožicích
Dnešním dnem startuje oprava Domova důchodců Černožice, konkrétně ubytovacího objektu A. Budova z první republiky má celou řadu nedostatků, které komplikují život klientům i personálu. Celkové náklady na přestavbu činí 45 milionů korun bez DPH. Původně byly náklady odhadovány na 66 milionů korun bez DPH, podařilo se je ale snížit během veřejné soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Martin Kadrman: Maršmeloun tak, jak byl navržen, realizován nebude
Jistě víte o našem několikaletém boji proti realizaci novostavby v bezprostřední blízkosti Anežského kláštera, kterou pražané pojmenovali jako "maršmeloun".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Havel, kandidát komunistické strany. Nezbláznili jsme se
Při volebních kláních na všech úrovních politického systému se čas od času objeví nějaká ta kuriozita. V krajských volbách, které vypuknou za pár dní, se o ni postaral Moravskoslezský kraj. O post zastupitele tam usiluje Václav Havel. Na kandidátce Komunistické strany Čech a Moravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Bouzek (TOP 09): Koalice opět prokázala nezájem o problémy občanů Českých Budějovic
Náhradní zastupitelstvo dnes v Českých Budějovicích vůbec nezačalo – nebyl schválen program jednání a to ze strany koaličních zastupitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident republiky navštíví Zlínský kraj
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou navštíví ve dnech 4. - 6. října 2016 Zlínský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jana Bobošíková o Václavu Havlovi. Velmi překvapivě
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA „Neměli bychom zapomínat, že mezi disidenty, kteří ho obklopovali, bylo dost bývalých komunistů a řada z nich se v době sametové revoluce opětovně stala vrcholnými politiky,“ vzpomíná na našeho prvního polistopadového prezidenta bývalá europoslankyně a kandidátka na prezidentský post Jana Bobošíková. K jeho další roli při vzniku nové společnosti konstatuje: „Havlovo heslo – ‚nejsme jako oni‘ – umožnilo přijmout i lustrační zákony, které znemožnily lidem ze silových složek bývalého režimu pracovat ve veřejných funkcích a v bezpečnostních strukturách. To bylo lepší řešení než vyslyšení hladu po krvi.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pohner (BPP): Nevolte kolaboranty
Jenom nemocný systém je ohrožen. Musíme léčit příčiny, nikoliv symptomy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Česká televize: Herbář nově představí jídla ze skanzenu a zamíří do školních jídelen
Veřejné stravování, především to ve školních jídelnách, chemie v potravinách a etika při chovu zvířat – to jsou jedny z hlavních témat už čtvrté řady Herbáře – oblíbeného pořadu Lindy Rybové a Kateřiny Winterové. První díl čtvrté řady se na obrazovkách ČT1 objevil v neděli, 2. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Srbové v Bosně a Hercegovině vzdorují hrozbám
Ústavní soud Bosny a Hercegoviny rozhodl o vyškrtnutí svátku Dne státnosti bosenských Srbů ze zákona o státních svátcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
České dráhy: Zájem žen o technické obory na železnici roste
České dráhy zaznamenaly vyšší zájem žen o technické profese, jako jsou strojvedoucí a mechanik. Aktuálně už „modré vlaky“ řídí 9 žen a šest se na povolání strojvůdkyně připravuje. Téměř dvě desítky jich pracují v depech a dílnách jako provozní zámečnice nebo zámečnice kolejových vozidel. Další jsou mechaničky v elektro oborech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL): Nesouhlasím s tvrzením hejtmana Půty ohledně mých schůzek s obviněným Janem Petráněm z Metrostavu
Protože se v poslední době množí spekulace, o mé roli na kauze GEPO, rád bych zopakoval základní fakta a při té příležitosti položil hejtmanu Půtovi tři otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra zve na konferenci Stop kybernásilí na ženách a mužích
Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Gender Studies, o. p. s., pořádá ve čtvrtek 6. října 2016 v budově Ministerstva vnitra na Letné odbornou konferenci na téma Stop kybernásilí na ženách a mužích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Praha na nás kašle a Poláci nám sem posílají splodiny. Oni si to vyjednají s Merkelovou... Útrapy Ostravska v předvolební debatě ČT
Praha na nás kašle, rozohnil se ve studiu ČT dosavadní hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Následně si posteskl nad tím, že do Moravskoslezského kraje bohužel míří zplodiny z Polska, jenže Poláci dělají „chytrou“ politiku v EU. Nechte nám výjimku na čistotu ovzduší a my vám, paní Merkelová, pomůžeme s něčím jiným, třeba s uprchlíky, upozorňoval Novák. V předvolební debatě toho na severu Moravy zaznělo ještě mnohem více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky založily grantovou agenturu, která má podpořit výzkum v lesnictví
Podpořit vědecké projekty v době, kdy lesní hospodaření je stále významněji ovlivněno klimatickými změnami i také novými společenskými požadavky má agentura, kterou k 1. říjnu 2016 zakládá státní podnik Vojenské lesy a statky ČR (VLS). GRANTOVÁ SLUŽBA VLS chce financovat výzkumné a vývojové projekty, řešící nové faktory v lesnictví a zemědělství, s nimiž se podnik ve své praxi potýká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Máme na krku velký průser. Je potřeba se za Českou republiku stydět. Šéf zaměstnavatelů spustil takovou kanonádu, že všichni kolem lapali po dechu
Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák vystoupil na Sněmu Svazu průmyslu a dopravy na brněnském veletržním výstavišti. Prezident si nebral ubrousek před ústa. Ztrhal sankce vůči Rusku, které označil za „nesmyslné“. Používal však i mnohem ostřejší slovník. Máme prý na triku „velký průser“. Ačkoli vychválil vládu za spolupráci se zaměstnavateli, sepsul ji velmi drsně za navyšování počtu státních zaměstnanců o 25 tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
S takovým nápadem přišel už nacista Adolf Eichman, pravil k Zemanovu nápadu profesor, který mohl být našim prezidentem
Do pondělního Interview ČT24 zavítal profesor Jan Sokol, filozof, jenž dal mimo jiné jasně najevo, že se nebojí islámu a že nesouhlasí s tím, jak prezident Miloš Zeman přiživuje strach v české společnosti. Dnes si v naší civilizaci žijeme tak dobře, jak jsme si nikdy nežili. O část tohoto blahobytu bychom se v rámci sebezáchovy měli rozdělit s chudšími zeměmi. Jinak k nám budou dál chodit uprchlíci. Oni sem nejdou z plezíru, zdůraznil profesor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Orbán dostal facku, vykládal z Radiožurnálu novinář. Ve strašení imigranty už prý zůstal v celé Evropě sám
V neděli se uskutečnilo v Maďarsku referendum, v němž hlasující občané důrazně odmítli povinné kvóty na přerozdělování migrantů. Kvóty odmítla velká většina hlasujících. Referendum je však neplatné, protože k volebním urnám nedorazilo alespoň 50 procent voličů, což požaduje zákon. Voličům se nechtělo hlasovat i navzdory masivní vládní kampani, která voliče vyzývala, aby se vyjádřili proti kvótám. Čím to je? Odpovídá novinář Attila Lovász.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Předvolební VIDEO, u kterého vám dojdou slova. Matěj Hollan a Dominik Feri ve vaně
TOP 09 vytáhla v předvolební kampani před krajskými volbami opravdu těžký kalibr. Na videu, které je dostupné na sociálních sítích, názorně předvedla, jak si poradí se špínou v politice. Jak taková očista může vypadat, názorně ukázala na zastupiteli z Teplic Dominiku Ferim. V nadsázce se Matěj Hollan z hnutí Žít Brno rozhodl vyprat Dominikovu poněkud tmavší kůži doběla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Putin pozastavil klíčovou mírovou dohodu s USA. Bude se prý pokračovat, až se splní tyto podmínky...
Ruský prezident Vladimir Putin pozastavil dohodu se Spojenými státy o likvidaci plutonia. Zdůvodnil to obavami z počínání Washingtonu ve světě a naznačil také, co se musí stát, aby se Kreml k dodržování této dohody vrátil. Server britského deníku Telegraph napsal, že Putin požaduje zrušení sankcí vůči Rusku a po Severoatlantické alianci chce, aby „zacouvala“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura: Drž hubu! To nám vzkazují. Sobotku, Merkelovou a Dienstbiera bez mozku je třeba zavřít do blázince, jinak budeme vyhubeni
ROZHOVOR „Nesmíme naši zemi rozdat nepřátelským migrantům – to je dnes národní zájem číslo jedna. Když jednou povolíme usazování takových migrantů na našem území, jako to již dělá Sobotkova a Babišova vláda, už bude velmi těžko cesta zpět,“ varuje předseda SPD a poslanec Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Orbán dostal facku, vykládal z Radiožurnálu maďarský novinář. Ve strašení imigranty už prý zůstal v celé Evropě sám
V neděli se uskutečnilo v Maďarsku referendum, v němž hlasující občané důrazně odmítli povinné kvóty na přerozdělování migrantů. Kvóty odmítla velká většina hlasujících. Referendum je však neplatné, protože k volebním urnám nedorazilo alespoň 50 procent voličů, což požaduje zákon. Voličům se nechtělo hlasovat i navzdory masivní vládní kampani, která voliče vyzývala, aby se vyjádřili proti kvótám. Čím to je? Odpovídá novinář Attila Lovász.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nesmysly z Konírny. Ve sněmovně se opět chystá velký útok na kouření
Ve středu 5. října v devět hodin v budově Poslanecké sněmovny, v místnosti č. 48 zvané „Konírna“, na Malostranském náměstí pokračuje nekonečný, nudný seriál s názvem Protikuřácký zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Nemám nic proti ekonomům, nemám nic proti právníkům, ale... Dovolím si kacířskou poznámku
Projev prezidenta republiky při sněmu Svazu průmyslu a dopravy ČR:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jan A. Mařenka: Propaganda se svlékla do naha. Druhá TV debata bude pod diktátem feministky. Dožije se Donald osmého listopadu?
Jan A. Mařenka se podivuje, jak snadno americká média přiznala, že jejich hlavní funkcí je placená propaganda, a ptá se, jak daleko je ohrožený establishment připraven v boji o život zajít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš hlásá lepší Česko, to přece chceme všichni. Vlastimil Harapes chce do Senátu přinést slušné chování
Čerstvý sedmdesátník Vlastimil Harapes zavítal do pondělní Kauzy dne na Rádiu Impuls. Popsal, co ho motivovalo ke vstupu do politiky v barvách hnutí ANO Andreje Babiše. Baletní velikán bojuje o křeslo senátora na Praze 6, protože je přesvědčen, že všichni chceme lepší Česko, jak to hlásá Babiš. Všichni prý víme, co si pod tím představit, a Harapes tomuto heslu věří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Michaela Bakala: Ještě, že se toho Václav Havel nedožil. Ten by se té ruské propagandě postavil...
Miss Československa 1991, podnikatelka, filantropka a manželka Zdeňka Bakaly Michaela Bakala v Lidových novinách zavzpomínala na Václava Havla. Když se podívá na to, jak to dnes v Česku vypadá, občas si prý říká: „Ještě že se toho Václav nedožil.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda bude pokračovat v krocích, které dále zlepší životy seniorů
V pondělí 3. října 2016 zahájil předseda vlády Bohuslav Sobotka společně s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou mezinárodní konferenci Příprava společnosti na demografické změny. Premiér Sobotka zdůraznil aktuální kroky vlády v sociální oblasti, které souvisí se zvyšováním penzí, zastropováním věku pro odchod do důchodu nebo se zvyšováním minimální mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman na plné pecky: Baví ho to, jde mu to, lidem je Putin jedno, Peroutka je nezajímá. Takže...
Proiimigrační prohlášení, cesta na Rhodos či pokračující kauza Peroutka zaručují, že se o Miloši Zemanovi opět hodně mluví. Jak ale na tyto kauzy reaguje veřejnost? Na tento dotaz ParlamentníchListů.cz odpovídali politolog Lukáš Jelínek a mediální expert Jiří Mikeš. „Zeman dokáže uchopit nosné téma. Jeho bezprostřední kontakt s voličem, schopnost ho oslovit jednoznačným výrokem či názorem Zemanovi zaručuje i do budoucna vysokou popularitu,“ myslí si Jelínek. Mikeš se zase domnívá, že bude opět kandidovat na prezidenta. „Prezidentování se mu líbí, užívá si to. Půjde do toho na plný pecky,“ je přesvědčen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Krok. Hrob. Krok. Hrob. Ta, která pohřbívá mrtvé uprchlíky na ostrově Lesbos, ukázala svou tvář a začala mluvit do kamery
Efi Latsoudi je pracovnice Agentury pro uprchlíky Organizace spojených národů. Na oficiálním twitterovém účtu se v pondělí objevilo krátké video, které mapuje její práci. Organizování pohřbů utonulých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal Informační list k novému zákonu o zadávání veřejných zakázek
K 1. říjnu 2016 nabyla účinnosti nová právní úprava veřejných zakázek, zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Bitva o Aleppo v zajetí informační války
Bitva o Aleppo vzbuzuje hodně mediální pozornosti i emocí, protože se jedná o klíčové město a strana, která ho ovládne, bude faktickým vítězem syrské války. Záměrně nepoužívám označení „občanská“, protože pokud proti legitimnímu prezidentovi, který ve volbách v roce 2014 získal 88,7 % hlasů při 73,4 % účasti voličů, bojují velmocemi podporovaní mezinárodní džihádisté, z nichž Syřané tvoří jen menšinu, nemá to s definicí občanské války nic společného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ivan Poledník: Neúnavní průvodci, stateční bojovníci i utěšitelé. Prosba je mocný impuls. Pozor na démony!
Ivan Poledník připomíná dnešní svátek všech svatých andělů, vysvětluje jejich působení v našem životě a zdůrazňuje, že je budeme v budoucnu potřebovat ještě více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Kolaja promluvil na konferenci „Krajané a otázka identity“
Náměstek ministra zahraničí Václav Kolaja přednesl jeden z úvodních projevů na konferenci „Krajané a otázka identity“, kterou pořádala ve dnech 28.–30. září 2016 v Národním muzeu v Praze krajanská platforma Mezinárodní koordinační výbor zahraničních Čechů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kandidát do Senátu Černý: Generace deformované minulým režimem nám politickou kulturu nezlepší
Z doby prezidentování Václava Klause jsem si myslel, že nemůže být nic horšího než tandem Jakl–Hájek, ale působení dvojice Ovčáček–Mlynář překonalo moje nejhorší představy, říká předseda strany Nový směr Petr Černý. Skeptický je i k vystupování prezidenta. Proč? A jak hodnotí vládu? ,,Jsem jediný kandidát ve volebním obvodu Liberec, který se bezpodmínečně vyjadřuje proti přijímání uprchlíků na území ČR, zatímco ostatní v tomto tématu jen mlží.“ V Senátu se chce ale věnovat řadě dalších problémů, od zneužívání sociálních dávek přes oblast IT po pomoc potřebným. Prozradil nám, čím je identický program strany a co je jejím cílem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Celníci odhalili zásilku sušené rostliny, která způsobuje rakovinu úst a chronický vysoký tlak s následnou zástavou srdce
V minulém týdnu odhalili ruzyňští celníci na Letišti Václava Havla v Praze v zásilce 92,1 kg sušené rostliny Katy jedlé, která směřovala do Prahy z Nairobi přes Dubaj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad práce: V srpnu nahlásily hromadné propouštění čtyři firmy
V srpnu 2016 nahlásili hromadné propouštění čtyři zaměstnavatelé. Tento krok se dotkne 212 jejich zaměstnanců. Nejvíce lidí, které zaměstnavatelé v nadcházejících měsících propustí, pracuje v Plzeňském a Ústeckém kraji. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Havel: Školní statek se přesune. Průmyslový park může napomoci zastavit odliv mladých lidí z regionu
?Karlovarský kraj daruje městu Cheb pozemky pro vybudování průmyslového parku II. Od města za to získá plochu pro zemědělské aktivity školního statku. Podpisem smluv to stvrdili hejtman Martin Havel a starosta města Petr Navrátil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
39. týden na Českomoravské komoditní burze Kladno: Cena elektřiny stoupá, cena zemního plynu je dále stabilní
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo ve 39. týdnu uzavřeno 732 kontraktů na dodávku 509,4 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele za 274,5 milionu korun. Elektřina zdražila, cena plynu se od poloviny září drží na úrovni kolem 400 Kč/MWh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Oceňujeme, že televizní rada nevyužila plné lhůty k projednání naší stížnosti
Svobodní a Soukromníci podali dne 16. září 2016 stížnost k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli pravidlům České televize, která protiprávně zamezila jejich účasti v předvolební Superdebatě ČT 6. října. Rada bude o stížnosti jednat 4. října 2016 a se svými závěry seznámí obě koaliční strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vlasta Ransdorfová: Dodnes není řádně vyšetřeno nic. Od smrti mého muže uplynulo tři čtvrtě roku
Dopis poslancům z pera manželky zemřelého europoslance Miloslava Ransdorfa:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Uprchlíci v Dánsku: Šli si zahrát fotbal a porvali se. Odněkud nosili značkové „hadry“. A teď už to dopadlo zle
V dánském uprchlickém centru Sandholm došlo včera k vraždě. Její obětí je sedmačtyřicetiletý uprchlík. Národnost zavražděného muže zatím policie neprozradila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hlásná troubo papalášů! Do komplexu budov ČT vnikl záškodník a začal točit VIDEO...
Na internetu se objevilo video, v němž jeden ze zakládajících členů ODS, rocker, publicista a bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek kritizuje Českou televizi. Ten kandiduje za Alternativu pro Českou republiku do Senátu na Pardubicku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vladimír Štěpán: Má pravdu předsedkyně Vitásková, když upozorňuje na možný devastující účinek podpory obnovitelných zdrojů na českou ekonomiku?
Z odborného hlediska je upozornění předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) ing. Aleny Vitáskové na velmi negativní dopad dotací zejména do FVE v souladu s negativním trendy, které velmi pravděpodobně postihnou českou ekonomiku. Jestliže tedy dotace do OZE narostou ze 45 mld. Kč až na 70 mld. Kč za rok, tak vliv tohoto negativního trendu bude znásoben výrazným poklesem příjmů státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Profesor Ivo Budil: Václav Havel měl skončit v roce 1992. To, co činil dále, byl omyl. Zažíváme selhání USA
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA Po rozpadu Československa se měl Václav Havel raději stáhnout z veřejného života a věnovat se literární činnosti. Podle světově uznávaného profesora docenta Ivo Budila však sklouzl k moralizující rétorice, kterou považoval za způsob terapie posttotalitní společnosti. To byl podle Budila největší Havlův omyl. Osvobození ekonomické aktivity a kvalitní právní řád mohl naši zemi vést k úspěšným zemím, zvláště na severu Evropy. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se profesor metropolitní univerzity v Praze věnuje i „humanitárnímu bombardování“ Srbska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Komouši jsou v prdeli, řekl prý Václav Havel. Dagmar Havlová: U Vaškova hrobu každý rok hoří, musí přijet hasiči
Česko si za dva dny (5. 10.) připomene nedožité osmdesátiny disidenta a prvního porevolučního prezidenta Václava Havla. „V Česku se za tu dobu leccos změnilo a zdá se, že hlas Václava Havla tu chybí a nikdo ho nenahradil,“ myslí si moderátorka pořadu ČT 168 hodin Nora Fridrichová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Mac Slavo: Další bomba odpálená WikiLeaks. Jsou Hillaryiny problémy způsobeny leteckou havárií?
Pokud může být nechráněný email vynesený na denní světlo serverem WikiLeaks důkazem, pak je zřejmě na příběhu toho, co se stalo v roce 2012 Hillary Clintonové mnohem více, než se obecně soudí. Říkali nám tehdy, že utrpěla otřes mozku. Ale bylo to jen diplomatické zaobalení něčeho mnohem horšího?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
DIGI CZ nabídne samostatný balíček SPORT PLUS, míří na fanoušky zklamané nabídkou konkurence
Společnost DIGI CZ, provozovatel satelitní Nové DIGI TV a internetové televize DIGI2GO, začíná od 1. října nabízet samostatný programový balíček SPORT PLUS. Vychází vstříc především fotbalovým fanouškům, kteří nyní budou moci sledovat Premier League, Sky Bet Championship a španělskou La Ligu vysílanou exkluzivně na kanálech Digi Sport, aniž by byli nuceni kvůli atraktivní sportovní nabídce měnit dosavadního poskytovatele služeb placené televize. Za 349 Kč měsíčně získají možnost sledovat fotbalové přenosy a další exkluzivní sportovní soutěže, které jsou v nabídce Nové DIGI TV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Další útok na Zemana: Jeho muž prý poslouchá tajné informace, i když nesmí
Pověřený ředitel bezpečnostního odboru Pražského hradu Jan Novák má problém kvůli bezpečnostní prověrce. Podle Lidových novin se totiž Novák zúčastnil jednání Bezpečnostní rady státu a z úst zpravodajců vyslechl i utajované informace. Novák i oficiální místa to však popírají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Žumpa, všechno je jinak. Jako by slunce ztratilo svou zář, směje se Zdeněk Zbořil třeba i na téma... Václav Havel
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Vyjádření prezidenta Miloše Zemana, že by ekonomičtí migranti měli být deportováni do „prázdných míst“ v severní Africe nebo na neobydlené řecké ostrovy, lze podle politologa Zdeňka Zbořila chápat jako výraz nespokojenosti s tím, jak si tváří v tvář tomuto problému dlouhodobě počíná Evropská unie. Ve svém pravidelném hodnocení dění uplynulého týdne při pohledu na poslední Otázky Václava Moravce smířeně konstatuje, že kritizovat nevyváženost jejího zpravodajství je zbytečné, protože to až na několik kverulantů nikomu nevadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Manželka Bohuslava Sobotky rozjela vlastní byznys
Manželka premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) Olga se rozhodla podnikat. A to mimo jiné ve filmařském průmyslu. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Aktivista a podnikatel, který se rozešel s "kavárnou": Loňská migrace byl promyšlený plán. Cílem je fašismus, hrají nám divadlo o svobodě a demokracii
ROZHOVOR Angažmá v protikorupčních organizacích, kde se setkal s příslušníky někdejšího disentu, či jinými zastánci směru zjednodušeně označovaného jako "pravda a láska", přivedlo podnikatele a předního ekonomického poradce Jaroslava Kuchaře k rozporu, který popsal i ParlamentnímListům.cz: Protikorupční program ano, ale na otázky směřování západní společnosti, vztahy s Ruskem, uprchlickou krizi a další témata je nutné mít svůj názor, odlišný od zmíněných kruhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Demokracia mimovládna
Slovenský politik a štátnik (áno, myslím si, že ho môžem takto nazvať) Robert Fico si len nedávno začal sypať popol na hlavu kvôli svojej dlhodobej podpore jednostranne "prozápadne" orientovaným mimovládkam.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:39, zobrazit podobné
TOPlist