Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.966x, což odpovídá cca 206.940-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Pokud vám uniklo: Drsný projev Petra Pitharta o Václavu Havlovi. Mluvil i Sobotka, z čehož má srandu Erik Best
Teze Václava Havla o pravdě a lásce se stává ukazatelem směru a měřítkem, řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v projevu k nedožitým 80. narozeninám bývalého českého prezidenta. Nyní je podle premiéra v sázce, zda Česko zůstane otevřené, nebo se uzavře světu, zda se bude izolovat, nebo spolupracovat s ostatními národy, zda bude liberální, nebo autoritářskou společností. Za demokracii a svobodu musíme i dnes aktivně bojovat, prohlásil Sobotka při zahájení slavnostního koncertu v pražském Rudolfinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Šok: Děti v Praze se pojmenovaly podle plynu Cyklon B, kterým Hitler zabíjel Židy
Jeden ze soutěžních týmů pražského turnaje v přehazované pro děti z dětských domovů, který pořádala ING Bank a Fond Nadace Terezy Maxové dětem, se jmenoval Cyklon B. Tedy stejně jako smrtící plyn, kterým zabíjeli nacisté v táborech smrti své oběti. U organizátorů dětské soutěže tento název prošel. Upozornil na to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Aleš Hušák: Sazku jsem nikdy nezprivatizoval a nikdy nevlastnil ani jednu její akcii
Prohlášení JUDr. Aleše Hušáka ke lživým výrokům prezidenta Miloše Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Konec oslav. O Václavu Havlovi promlouvá Jaroslav Kubera a je to vážně síla
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA „Kdyby Václav Havel viděl, jak se socialismus, který jsme vykopli dveřmi, vrací rychle oknem, tak by z toho omdlel,“ říká senátor za ODS Jaroslav Kubera. Zhodnotil, že je zcela evidentní, že Havel byl komplikovanou osobností: „Jednoduchý blbec nemůže být prezidentem.“ Obecně senátora rozčilují špatné zprávy, které sypou média ze všech stran: „Když si tohle přečte člověk slabší povahy, tak si musí vzít provaz a jít se oběsit na půdu.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozorňuje i na to, proč věříme tomu, že „všeci kradnů“, a vysvětluje, za co bychom měli poděkovat soudruhům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ČT: Švehlík bude soudit i vrahy. Odstartovalo natáčení druhé řady Života a doby soudce A. K.
Seriál Život a doba soudce A. K. se dočká druhé řady. V hlavní roli soudce Adama Klose se vrátí David Švehlík. Režie nových třinácti dílů podle scénáře Zdeňka Zapletala se opět ujali Robert Sedláček, Bohdan Sláma a Radim Špaček, které nově doplní Petr Marek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Prosadíme aukce a ušetříme stovky milionů pro zlepšení života Středočechů, říká kandidát na hejtmana Vacek
Významným prvkem volebního programu koalice SPOLU PRO KRAJ (KDU-ČSL, zelených a SNK ED) pro Středočechy je plán na rozšíření elektronických aukcí v podmínkách kraje. Komplexní systém elektronických nákupů chce využít nejen pro krajský úřad, ale především pro všechny příspěvkové organizace řízené krajem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Konference TA ČR o Smart Life otevřela téma „chytré budoucnosti“
Nové digitální trendy a technologie, které ovlivňují nebo v blízké budoucnosti budou ovlivňovat naše životy. To bylo hlavní téma konference s názvem Smart Life, kterou v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně pořádala Technologická agentura ČR (TA ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Michael Rada: NE k volbám
Zatímco tisk mne přesvědčuje, že ANO má náskok před ostatními politickými stranami, nabývám čím dál více pocitu, že mi něco schází. Je to jako v dobách, kdy jsem si začal uvědomovat, že prvomájový průvod plný stejných transparentů a rudých vlajek, není ničím jiným než průvodem pohřebním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Musíme ty zmetky porazit! rozvášnil se Jakub Janda na počest Havla. A Martin C. Putna dokonce...
Mnozí během oslav nedožitých osmdesátých narozenin Václava Havla s lítostí uváděli, že osobnost Havlova formátu v dnešní době chybí nejenom v Česku. Našli se však i tací, kterým jsou stesky proti srsti. Místo planého lkaní nad tím, jak se máme špatně, radí vzít věci do vlastních rukou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Havel a ženy, Havel a alkohol. Martin Konvička pojal hodnocení českého velikána po svém. Hodně po svém
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA „Nikdy bych Havla nepokládal za největšího Čecha a už vůbec ne za nějakého světce. Zároveň bych mu nevytýkal lásku k alkoholu a k ženám. Uvědomme si, že v disentu se pohybovali lidé z uměleckého prostředí, což byli často bohémové, ale zároveň to byli muži a ženy, kteří hodně riskovali a také hodně trpěli u výslechů. A když si tímto procházíte, pak některé společenské zábrany praskají...,“ rozhovořil se ke jménu Václav Havel entomolog, radikální bojovník proti islámu a senátní kandidát Martin Konvička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Putin se má na co těšit. V Německu se hovoří o něčem, co se mu líbit nebude
Na Rusko se možná valí další temné mraky. Spojené státy pozastavily jednání o příměří v Sýrii a v Německu se nyní kvůli ruským vojenským akcím v Aleppu veřejně hovoří o přijetí dalších sankcí namířených proti Moskvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
To je sranda: Havel tak strašně rád vařil! Vystoupení Petrušky Šustrové a Michaela Žantovského rozesmálo...
Do disidentky Petrušky Šustrové se za její včerejší vystoupení v pořadu Zaostřeno na ČRo Plus strefují šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl a komentátor stejného deníku Vojtěch Varyš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident republiky vystoupí v pořadu „S prezidentem v Lánech“
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí v neděli dne 9. října 2016 v 11.00 hodin v pořadu „S prezidentem v Lánech“, kde bude mimo jiné odpovídat na dotazy občanů. Pořad bude živě vysílán na webu Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Agrosocialisté v praxi? ANO pomůže s minimální mzdou, ČSSD s omezením podnikání
Opakované zvýšení minimální mzdy považuji za pouhý předvolební populistický krok. Ačkoliv se Sobotkova vláda často zaštiťuje sociálním dialogem, znovu dokázala, že dělá pravý opak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Šťáva z naší kapsy? Opět nám hrozí, že přijdeme o miliardy
Naší zemi hrozí nová mezinárodní arbitráž kvůli ochraně investic, a to o 13 miliard korun. Informoval o tom server Seznam.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Havel se obrací v hrobě, naříká Lída Rakušanová
Nad tím, jak se vyvíjí projekt Visegrádské skupiny, u jehož zrodu stál Václav Havel, se ve vysílání Českého rozhlasu zamyslela publicistka Lída Rakušanová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pithart (KDU-ČSL): Seberte odvahu a s ní i rozvahu. A mluvte tak jasně, jak mluvil Václav Havel
Projev Petra Pitharta k 80. narozeninám Václava Havla v Rudolfinu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Světu může být "horko", a to doslova. Teroristé s jadernými zbraněmi. Bývalý šéf armády a pedagog CEVRO institutu Jiří Šedivý varuje
ROZHOVOR Po odstoupení Ruska z dohody o jaderném odzbrojování se bezpečnost ve světě může rapidně zhoršit, myslí si někdejší nejvyšší vojenský velitel Armády ČR a pedagog vysoké školy CEVRO Institut Jiří Šedivý. Dále uvádí, že také různé teroristické skupiny se potom mohou snáze dostat k různým jaderným technologiím v destabilizovaných zemích. „Je to rozhodně Putinův krok k tomu, aby posílil svoji pozici. Rusko totiž v konvenční výzbroji nedosahuje úrovně Severoatlantické aliance a chce tuto disproporci zřejmě vyrovnat svým větším jaderným arzenálem. Je to také ze strany Kremlu zcela jasná zpráva o tom, že se nevzdává svých světových velmocenských ambicí,“ dodává ještě známý bezpečnostní expert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zničená Vlasta Parkanová v depresích. Teď prozrazuje, čemu všemu musela čelit za roky trestního stíhání
Bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová je již čtyři roky obviněna v kauze nákupu letadel CASA. A i když je soud stále v nedohlednu, případ se projevil na jejím zdraví. Píše o tom server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Dějiny Saúdské Arábie knižně
Vynikající kniha Miloš Mendela představuje souhrnný vhled do politických, kulturních a náboženských dějin podstatné části Arabského poloostrova, počínaje historií kdysi slavných státních a kmenových útvarů a jejich kulturního prostředí až po dějiny střední Arábie v době vzniku islámu v městských centrech – Mekce a Medíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jan A. Mařenka: Německá demokratická republika vstává jako Fénix z popela dějin
Jan A. Mařenka kroutí hlavou nad nevděčností bezmocných bývalých občanů NDR k jejich mocným bývalým spoluobčanům a řešení vidí v rozšíření bojlerů do drůbežáren.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Senátní kandidátka, zastupitelka Prahy 10, nedorazila oddat svatbu. Psala místo toho na Facebook, potvrdil nám úřad
Tak to se podle dosavadních informací opravdu nepovedlo. Vršovická radnice si zřejmě utrhla ostudu nejen v celé Praze, ale dokonce i za hranicemi země. Na velkou svatbu za účasti oscarového kameramana a zpěváka Václava Neckáře ve Vršovickém zámku totiž zapomněla přijít místní politička Renata Chmelová. Na nepříjemnost upozornil Šíp a Desítkář.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
DSZ podporuje 16 kandidátů v senátních volbách
Demokratická strana zelených /DSZ/ se rozhodla v nadcházejících volbách do Senátu Parlamentu České republiky podpořit tyto kandidáty:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
100 milionů putuje do obcí na výstavbu domovních čistíren odpadních vod
Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR spouští zcela nový dotační program na výstavbu domovních čistíren odpadních vod v rámci Národního programu Životní prostředí (NPŽP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ze sráče stává se lovec. Volební VIDEO našich umělců
Svojí troškou do mlýna se do blížících se krajských a senátních voleb rozhodla přispět i pražská punková skupina Kovadlina. Ve svém nejnovějším videoklipu, v němž si střihlo role několik známých herců, vyzývá k nevolení nácků, které v jejich podání představují protiislámští aktivisté se svým negativním postojem k uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jste hlupáci, vzkázal Zeman do ČT
Úvodem svého závěrečného setkání s občany města Zlín, které navštívil prezident Miloš Zeman v rámci své návštěvy kraje, vzpomenul na slavného zlínského podnikatele Tomáše Baťu. Na místě na něj čekali příznivci, ale i zhruba třicítka odpůrců s transparenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Petice za záchranu historického panoramatu Olomouce
V srpnu roku 2008 vyjádřila Rada města Olomouce podporu záměru investora, Office park Šantovka, vystavět v těsné blízkosti historického jádra Olomouce osmnáctipodlažní výškovou budovu. Dnes má mít plánovaný věžák Šantovka Tower celkem 23 podlaží s 90 byty a měl by vyrůst pouhých 890 metrů od budovy radnice. Svou výškou 78 metrů by se společně s radnicí stal po katedrále sv. Václava druhou nejvyšší stavbou ve městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
FOTO Tady v base seděl prrrezident. Na Borech byla velká sláva
Desku s nápisem: „Václav Havel vězeň č. 2789 pozdější prrrezident“ a typickým červeným srdíčkem odhalili na budově věznice v Plzni – Na Borech. Právě tady byl totiž Václav Havel vězněn bezmála půldruhého roku. Účastníci piety za mimořádného zájmu médií poukazovali na pozitivní a nadčasové charakterové vlastnosti prvního českého polistopadového prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Šlápnul Zeman do...? Aleš Hušák se na něj naštval a sepsal tvrdý dopis
„Pan prezident Zeman se mýlí a navíc pravděpodobně účelově a zcela vědomě lže.“ Aleš Hušák, kandidát do Senátu, se důrazně ohradil proti tomu, že přivedl Sazku do bankrotu, jak uvedl prezident Zeman během návštěvy Zlínského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Volby a odstrčená demokracie
V moderních dějinách se vládnoucí třída snažila vždy, všemi silami a prostředky “odstrčit“ lid od skutečného rozhodování o svém osudu. Nejčastěji k tomu byl použit systém politických stran, což bylo a je zakotveno i ve všech ústavách (lid vládne prostřednictvím politických stran). Významově je to stejné, jako by tam bylo napsáno, že lid nevládne vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ÚOHS zveřejnil dvě aktualizovaná stanoviska v oblasti veřejných zakázek
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zveřejnil na svých internetových stránkách „Společné stanovisko Ministerstva pro místní rozvoj a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže k vymezení požadavků na prokázání profesní způsobilosti dodavatele“ a rovněž „Společné stanovisko Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva vnitra a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže k problematice vztahu povinnosti uveřejnit smlouvu na veřejnou zakázku podle zákona o zadávání veřejných zakázek a povinnosti uveřejnit smlouvu podle zákona o registru smluv“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zoufalče Junckere. Z Británie přišla zlá zpráva pro šéfa EU
Evropská unie čelí mnoha problémům, které podle svých kritiků není schopna vyřešit. Britský deník Express se otevřeně vysmívá „zoufalé“ snaze Jeana-Clauda Junckera vyburcovat ostatní představitele členských států po neúspěšném summitu v Bratislavě a píše také o možném odchodu Nizozemska z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Lidinský (Úsvit-NK): Již půl roku ve Sněmovně žádáme zákaz azylu pro pachatele přestupků
Návrh zákona Úsvitu, který zakazuje udělovat azyl pachatelům trestných činů a přestupků je ve Sněmovně už od více než rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Skončila 17. konference smluvních stran CITES
V jihoafrickém Johannesburgu se sešlo více než 3500 delegátů zastupujících 152 států, včetně pozorovatelů z nevládních a mezivládních organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Přál bych si, aby se prezident Kováč stal vzorem pro mladou generaci
Prezident republiky kondoloval slovenskému prezidentovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
To zas bude: Miloš Zeman znovu vytáhl větu o kalašnikovu. Když mluvil o Angele Merkelové
Prezident Miloš Zeman se setkal v rámci posledního dne návštěvy Zlínského kraje se studenty Střední průmyslové školy v Otrokovicích. Řeč přišla na brexit, prezidentské volby v USA i zesnulého prezidenta Slovenské republiky Michala Kováče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Proč nelezu na na střechu hradu, ani na komín, ani do vany. Nejsem blb
Taky máte pocit, že žijete v nějakém panoptiku? Za umění se vydává krádež, chlapi se fotí nazí ve vaně, nebo lezou na elektrárny... Jsou dospělí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zaorálek brutálně přitvrdil volební kampaň. Jde do Václava Havla a Andreje Babiše
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) na svém twitterovém účtu zveřejnil sérii velmi ostrých vyjádření nepřímo namířených proti šéfovi hnutí ANO a ministru financí Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hanousek (SZ): Čas volit Piráty a Zelené Změnu pro Královéhradecký kraj
Pár tipů, proč v krajských volbách Královéhradeckém kraji jít volit koalici Pirátů a Strany zelených Změny pro Královéhradecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jste líní, sepsul českou mládež Václav Klaus mladší. Květnatě hovořil i o EU
REPORTÁŽ „Opravdu dobrých učitelů dnes už není mnoho, stali se z nich spíše takoví pečovatelé o mládež. Není to ale jejich chyba, když už dnes na školách působí dokonce i multikulturní koordinátoři,“ prohlásil hned v úvodu besedy v ostravském Knihcentru Václav Klaus mladší, který tam představil svou novou knížku politických a společenských komentářů. Hlavním tématem akce se stalo především školství, ke kterému měl syn bývalého českého prezidenta řadu vtipných výhrad. Velmi okrajově, i když opět dost trefně, pak okomentoval i některá důležitá politická témata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Havel? Zeptali jsme se občanů na vsi
zdroj: www.parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 10:31, zobrazit podobné
Paulová (BPP): Mýty o evidenci přestupků
Spuštění centrální evidence přestupků zaujalo některé natolik, že kolem toho rozpoutali teorie doslova konspirační a chudák běžný občan by tak mohl nabýt dojmu, že se jedná o nástroj státní moci, který má za úkol sledovat občany. Opak je pravdou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vitásková: Odmítám, aby kdokoliv používal mé jméno, nebo se zbaběle za něj skrýval
Dnešního dne jsem podala trestní oznámení proti neznámým pachatelům, kteří zneužili mého jména k vytvoření doménového jména.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Zájem o nákupy spotřebního zboží rostl
Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy v srpnu reálně meziměsíčně stagnovaly. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 5,6 %, bez očištění o 8,0 %. Růst tržeb byl ovlivněn také vyšším počtem pracovních dní proti předchozímu roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Svobodné fórum? Hodně obveselující web...
Nejkouzelnější na něm asi je, že jím vystavovaný humor prezentuje jako smrtelné hrozby pro demokracii a blábolí přitom zcela lživě, až se jeho texťákům od klávesnice práší. Předevčírem si vzal do parády mě osobně „komentátor“ pan Jandourek a neušetřil při tom ani jakékoli názorově jiné, tedy v jeho podání „proruské weby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Peníze pro naše, víčka imigrantům! křičel Vandas. Po řečech o „vykopání“ gaunerů zazpíval Ortel. Marián Kotleba přijel do Ústí podpořit dělnickou stranu
REPORTÁŽ, VIDEO – Slovenský kontroverzní poslanec Marián Kotleba přijel včera do Ústí nad Labem podpořit předvolební kampaň Dělnické strany sociální spravedlnosti, která kandiduje do krajských voleb v koalici s NS-LEV21. Lídr dělníků Vandas ve své plamenné řeči přirovnal stát k Absurdistánu se zkorumpovanou sebrankou, která své občany nechá závislé na sběru víček. V případě volebního úspěchu se DSSS mimo jiné chystá utnout tipec kolaborantským neziskovkám a klidně se i zasadit o trest smrti pro vrahy dětí. Lidé, které neodradil nepřetržitý liják, mohli zůstat na koncert kapely Ortel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Šašku. Žvaníš, tedy jseš. Tereza Spencerová se raduje ze žhavé zprávy z Hradu a trápí USA: Pro smích v Sýrii. Moskva získává Izrael. A Havel...
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Poněkud rozmáchleji pojala analytička a editorka Literárních novin Tereza Spencerová aktuální vydání svého shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz. Vedle poměrně jednoznačně se vyvíjející situace v Sýrii komentuje i diplomatické tance kolem dohody-nedohody mezi USA a Ruskem. Analyzuje i příklon Izraele k Rusku a zoufalou situaci v Afghánistánu a Kosovu. A do toho přišla zpráva, že velvyslankyně v Sýrii Eva Filipi má dle informací LN obdržet státní vyznamenání z rukou prezidenta republiky Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dlouhý: Česko-indické fórum jen potvrdilo historicky fungující obchodní vztahy obou zemí
Hospodářská komora pokračuje v prohlubování historicky velmi dobře fungujících obchodních vztahů s Indií. Česko-indického podnikatelského fóra, které se uskutečnilo na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, se účastnily desítky firem z ČR i Indie. Fórum, které organizovala HK ČR, proběhlo za spolupráce Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a EEPC India (Engineering Export Promotion Council of India).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Útok na Tuhého jim nevyšel, teď mají Šlachta a Ištvan další problém: Své bezpečnostní prověrky
Na bezpečnostní prověrky bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty i klíčových vrchních státních zástupců z Olomouce, včetně šéfa Ivo Ištvana, se podle deníku Právo zaměřil Národní bezpečnostní úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Vykopli tě ze Slovenska, směje se Kalousek Babišovi. Soudruzi si taky tykali, a přitom se věšeli
Server Seznam.cz zveřejnil video ze zákulisí debaty politických lídrů, kterou uspořádal. Miroslav Kalousek během neformální diskuse politických lídrů s redaktory předal Andreji Babišovi tričko, na němž je vyobrazen Kalousek a nápis „Svobodu za koblihu nekoupíš“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO ze Sýrie: Islamista přišel na schůzi... A vyhodil sebe i další do luftu
Umírnění povstalci v Sýrii dostali tvrdou ránu. Na jejich setkání v syrském městě Daraa pronikl atentátník Islámského státu s bombou a odpálil se. O život přišlo 20 povstaleckých vůdců. Byl mezi nimi dokonce i jeden z ministrů prozatímní vlády. V angličtině o tom informuje server funker530.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Lang (ODS): Pár slov voličům před krajskými volbami
Zase jdu do krajských voleb na Plzeňsku coby kandidát ODS. Protože do otevření volebních místností zbývá už jen pár desítek hodin, měl bych také něco sdělit. Propagovat tu obecný program strany nebudu. Ale povím Vám, co chci prosazovat osobně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Dean Parker: Americké poslání na Blízkém Východě? Pít čaj a dívat se, jak Turci cvičí teroristy
Dean Parker si všímá důležitého článku bývalého příslušníka americké armády, který vyzpovídal své někdejší kamarády ve zbrani a ukázal světu fascinující a pobuřující obrázek takzvaných “protiteroristických operací” armády USA
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Korupce by měla být nepromlčitelná, navrhuje senátní adept. Je chirurg a kandiduje v drsném kraji, takže to stojí za to
ROZHOVOR „Často slyšíme, že peníze na zdravotní péči nejsou, ale na reklamy zdravotních pojišťoven při přetahování klientů mezi nimi se snadno najdou,“ říká chirurg Vítězslav Maláč, nezávislý kandidát do senátu za KDU-ČSL. Ten si v minulých letech získal oblibu na Bruntálsku i v celém Moravskoslezském kraji nejen jako lékař, ale také jako nesmlouvavý kritik politické korupce. „Chtěl bych navrhnout nepromlčitelnost korupčního jednání a zamezit v tomto případě i použití prezidentské milosti v případě nepoctivého politika nebo veřejného činitele. Současně bych podporoval zákon o ochraně oznamovatele korupce,“ ještě dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Havel nebyl řešením, ale součástí problému, znělo v ČT. Na druhé straně stolu seděl Jiří Pehe a lapal po dechu
Česká republika si dnes připomíná nedožité osmdesáté narozeniny prvního českého prezidenta Václava Havla. Ve středečních Událostech, komentářích České televize na Havla vzpomínali politologové Jiří Pehe, Bohumil Doležal a levicový publicista Ondřej Slačálek. Havel byl prý součástí problémů, nikoli jejich řešením, navíc údajně dostatečně nepochopil situaci na Slovensku a nakonec byl podle jednoho z hostů až příliš nekritický ke Spojeným státům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kandidát do Senátu Burian: ANO přelepuje plakáty konkurence
Pane Staňku, proč vaši lidé přelepují mou volební propagaci? Vzal jste si mustr od ČSSD? Chtěl bych věřit, že to není agresivita kandidátů - konkurentů, ale horlivost jejich týmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Co vymačkáme z podnikatelů, to rozdáme na dárečcích. A není tu nikdo, kdo by v tom levici zastavil, zoufá si předseda ODS Fiala
Předseda ODS má za to, že v České republice nastala nenormální situace, protože na Hradě máme levicového prezidenta, v parlamentu má většinu vláda vedená levicovým premiérem a v krajích převažují levicové koalice. Zkrátka levice vládne všude. Týrá podnikatele hlášením DPH, EET a dalšími věcmi, a to, co z nich vymáčkne, vydá na nové státní zaměstnance a na dárečky pro své voliče. Když půjdeme po této cestě dál, podle Fialy nám nebude dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Nám jde o silnice, politikům o to, aby měli svého hejtmana, rozjel se Babiš v superdebatě. A pustili se do něj Kalousek se Sobotkou
Na poslední předvolební superdebatě politických lídrů deseti nejsilnějších politických stran se do sebe před kamerami České televize s gustem pustili předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD), předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a ministr financí Andrej Babiš. Já vám řeknu, jak to chodí, spustil Babiš. A popsal, jak jednají kraje s vládou. Dva již zmínění exministři financí se na Babiše sesypali jako vosy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
SP ČR prosadil schválení 2 klíčových dokumentů k rozvoji sítí nové generace
Vláda vyhověla požadavkům Svazu průmyslu a dopravy ČR a na svém zasedání dne 5. října schválila po náročných jednáních kvalitní a odborně připravený Národní plán rozvoje sítí nové generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Svěráku, Kollere, Václav Havel by se z vás pozvracel. Klesli jste na úroveň Dominiky Myslivcové, vzkazuje novinář
Publicista Jiří X. Doležal si poslechl píseň, kterou k nedožitým osmdesátým narozeninám nazpíval David Koller. Poslechl si ji a neudržel se. Pro Reflex.cz jasně napsal, co si o této písni myslí. Kdyby ji slyšel Havel, podle Doležala by se pozvracel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Rosatom v rámci Byznys dne Ruské federace na MSV 2016 představil možnosti spolupráce s českými firmami
V pondělí 3. října 2016 začal 58. ročníku veletrhu MSV, kterého se zúčastnilo přes 1700 firem z 35 zemí světa. Šlo o jeden z největších ročníků za posledních několik let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Soukromníci podporují do Senátu Michaela Canova
Strana soukromníků České republiky, která kandiduje v Libereckém kraji do krajských voleb v koalici se Svobodnými, nestaví do senátních voleb svého kandidáta. Z nabídky devíti kandidátů do voleb do Senátu, kteří kandidují senátním obvodě č.34 Liberec, jsme se rozhodli jednoznačně podpořit pana Michaela Canova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ne vydávání Havlovy protilidové politiky za hrdinství a vzor
Výsledky politické činnosti Václava Havla je možné posuzovat podle toho, v jakém stavu byla naše země v době jeho nástupu do funkce, a v jakém na konci jeho mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Chcete zbohatnout? Tak si vsaďte na Myslivcovou
To, že si v Anglii nebo USA můžete vsadit prakticky na cokoli, je jasné. Tento trend je však v posledních letech moderní i u nás. Peníze můžete dát i do výsledků krajských voleb. Pokud věříte Dominice Myslivcové, mohou z vás být boháči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Pravá je jenom jedna
Přiznám se. Jsem společenský člověk. Rád jsem mezi lidmi. A vzhledem k tomu, že jsem současně i předsedou pražské ODS, lidé mě občas poznávají. V metru, na farmářských trzích, v hospodě, v kině nebo i na ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Profesionalizace řidičů složek IZS ČR
Více než 19 000 policistů a okolo 5 000 hasičů projde v průběhu tří let speciálními kurzy bezpečné jízdy spojenými s řešením náročnějších řidičských situací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Estébácká svoloč z pomocné školy bude panu Václavovi říkat "Venca flaška"? Nikdy jsem ho neviděl opilého, vzkazuje z novin Jan Rejžek. Zato ta dnešní tragická troska na Hradě...
Hudební kritik Jan Rejžek se i po včerejších útocích na Twitteru proti exministru kultury Vítězslavu Jandákovi (ČSSD) neutišil. Svůj komentář připojil i v dnešních Lidových novinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Němeček: Levnější léky pro děti a seniory? Malá částka pro rozpočet, velká pomoc potřebným
V řízení resortu zdravotnictví mi šlo vždy o dva hlavní cíle: ekonomickou stabilitu a dostupnost potřebné léčby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Ďáblova setba
Je to mýtus a Evropa na něj doplatí, řekl muž, který šel vedle mne. Byl obrovitý, měřil bezmála dva metry. Jmenoval se John Kenneth Galbraith, byl světoznámým ekonomem a jeho dílo se dodnes považuje za nejvlivnější po Keynesovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Německá Evropa. Dělají si, co chtějí. Bude z toho velký průšvih, varuje Ilona Švihlíková
Ekonomka Ilona Švihlíková vystoupila v pořadu ČT2 Silné souvislosti Jana Pokorného. Řeč byla o Německu. „Německo vnímám jako zemi, která směřuje k hegemonii v rámci EU. A to považuji za velmi nezdravé," podotkla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Myslím, že byl svým způsobem geniální! Dcera Michaela Kocába barvitě o Václavu Havlovi
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA „Jako rétor byl výlučný. Člověk nechápal. Táta mi kdysi řekl: ‚Já nahodím nějaké téma a sleduj, jak bude mluvit spatra.‘ A Havel spustil. Na jakékoliv téma. Bez přípravy! Okamžitě byste to mohla vydat jako publikaci. Myslím, že byl svým způsobem geniální,“ spustila v rozhovoru ParlamentníchListů.cz dcera Michaela Kocába Natálie na téma Václav Havel a jeho nedožité jubileum. I další věci ale na konto prvního porevolučního prezidenta řekla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vyjadřuji hlubokou lítost nad úmrtím Michala Kováče, prvního prezidenta Slovenské republiky
Se zármutkem jsem přijal zprávu o úmrtí prvního prezidenta Slovenské republiky pana Michala Kováče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Podnikatelská mise HK ČR dnes odlétá do Íránu
Patnáctičlenná podnikatelská mise HK ČR, která doprovází náměstka průmyslu a obchodu Eduarda Muřického, dnes odlétá do Íránské islámské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Votava (LEV21): Václav Havel, snílek, či jen figurka na světové šachovnici?
Včerejší mediální připomenutí 80. nedožitých narozenin Václava Havla, se stalo místo oslav, spíše důvodem k zamyšlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Nově jen dvě stránky přiznání k dani z příjmů fyzických osob
Ve snaze usnadnit občanům plnění jejich daňových povinností přichází Finanční správa s možností podávat přiznání k dani z příjmů fyzických osob od zdaňovacího období roku 2016 na novém tiskopise, který má pouze dvě strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Je suis Vácha a Koubek
Sama nebesa se otřásají nad tou hrůzou. Zasedá Valné shromáždění OSN i Evropská komise. Český parlament zřizuje vyšetřovací komisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Po demonstraci na Spořilově mě naši politici konečně začali brát vážně, říká senátní kandidát Petr Sýkora
ROZHOVOR „Byla ve mně opravdu malá dušička když jsem chodil se svými přáteli sem a tam po přechodu pouhé 2 minuty a způsobil tak zácpu až do Říčan, ale ohlas to mělo šílený. Proběhlo to ve všech médiích a vlastně přes noc všichni znali Stop kamionům. No a jestli Uhříněves byla ve fotbalové terminologii 1. liga, tak demonstrace na Spořilově a pochod Spořilovskou byla Liga mistrů," říká Petr Sýkora, kandidát za Jižní Město - náš domov do Senátu na Praze 11.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bolševismus. Babiš vyhlásil třídní boj drobným podnikatelům a tvrdí o nich, že jsou podvodníci. Parazité. Místopředseda ODS Kupka se s tím vůbec nepáral a...
ROZHOVOR Kandidát na středočeského hejtmana, místopředseda ODS a starosta Líbeznice Martin Kupka říká, že současná vláda vyhlásila podnikatelům téměř třídní boj. Podle Kupky jsou ale právě malí živnostníci a podnikatelé motorem naší ekonomiky a konkurencí velkým firmám v mnoha odvětvích – a v potravinářství jsou konkurencí Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Ultimátum Putina
Při srovnání dění ve světě, v Evropě a některých státech EU, jak ho popisují západní masová média, se změnami v chování především občanů mladého a středního věku, které mohu pozorovat jak na Západě, tak i na Východě, s tím málo co vím, se mi nabízí otázka: není možné, že si lidé přejí změnu i za cenu zničení, protože si neuvědomují, že neví nic o tom, co přijde po zničení? Konflikt mezi USA a Ruskem se totiž dostává na úroveň, na které se může stát pro vůdce obou atomových velmocí nekontrolovatelným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Dluhopisy pod plnou kontrolou centrálních bank
Dluhopisy se dostávají pod tlak. Německý desetiletý dluhopis od začátku týdne ztratil víc než 1,5 % a podobně špatně si vede i jeho americký protějšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Čulík: Havel byl varován, že jako prezident si zničí pověst. Vůbec to nepochopil
Osobnost Václava Havla z různých úhlů pohledu hodnotí na serveru Britské listy hned několik publicistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek představil vládě Národní plán rozvoje sítí nové generace
Vláda na svém zasedání schválila "Národní plán sítí nové generace", který definuje strategický přístup České republiky při výstavbě sítí nové generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD: Prioritní pro voliče sociální demokracie je doprava a kvalitní zdravotnictví
Téměř dvacet tisíc lidí se zapojilo do hlasování České strany sociálně demokratické o prioritách pro jednotlivé kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
To je fór, že, paní Dagmar? Před věznicí odhalili lavičku
U příležitosti oslavy nedožitých osmdesátin disidenta, dramatika a českého exprezidenta Václava Havla byla ve středu před heřmanickou věznicí odhalena Lavička Ferdinanda Vaňka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy posílí v neděli 9. října dopravu na Velkou pardubickou
Tuto neděli bude pardubické závodiště dějištěm 126. ročníku Velké pardubické steeplechase. České dráhy posílí pravidelné spoje do zastávky Pardubice závodiště a z pardubického hlavního nádraží sem pojedou také mimořádné motorové vlaky „Hurvínek“ Pardubického spolku historie železniční dopravy. Návštěvníci s jízdenkami ČD navíc dostanou 50% slevu ze vstupného na dostih.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Oto Jurnečka: Učiňme Sobotku zodpovědným za jakékoli budoucí činy přijatých imigrantů
Včera jsem v autě poslouchal rádio. Pěkně tam shrnuli teroristické útoky, které se seběhly během pouhých dvou týdnů v Evropě. A v zápětí, mezi nádechem a výdechem, uvedli další zprávu. Že si česká republika doveze prvních 80 Syřanů. Jakoby se nechumelilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Sociální bydlení skoncuje s byznysem s chudobou, stát dokonce ušetří, říká nová analýza
Zákon o sociálním bydlení po více než dvaceti letech konečně míří na vládu. Přesto, v jeho schválení nepanuje shoda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Barevný podzim s Rádiem Retro
Léto je pryč, ale do Vánoc času dost – to je motto dalšího programového bloku Rádia Retro, speciálního digitálního streamu Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Jen je nechte, ať se perou
Pestřejší radnice je lepší strážce veřejných peněz, ukazuje studie think-tanku IDEA při CERGE-EI. Kde je víc subjektů v městských a obecních zastupitelstvech, nacházíme levnější ceny veřejných zakázek. Nejlépe dopadli tam, kde volby skončily téměř nerozhodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Efektivnější způsob doručování balíků v krajských městech
Česká pošta, jako lídr přepravy balíků z e-shopů, nadále zkvalitňuje své služby. Od září 2016 zavedla v krajských městech optimalizovaný způsob doručování balíků v tzv. časových zónách. Vychází tak vstříc požadavkům svých zákazníků ohledně preference času doručení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ty ty ty, Andreji. ČSSD po zkušenosti s Babišem otevírá náruč KSČM. Ale soudruzi musí uznat NATO a EU
V den, kdy by Václav Havel oslavil osmdesáté narozeniny, překvapil své kolegy premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). A to výrokem, že by sociální demokraté mohli spolupracovat po sněmovních volbách v příštím roce i s KSČM. Píše o tom deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Mladí imigranti v Evropě a jejich „úspěchy“ v práci: No, asi si tu statistiku umíte představit...
OECD včera zveřejnila zprávu „Society at a Glance 2016“, která se věnuje zejména skupině dospívajících a mladých přistěhovalců ve věku 15 až 29 let. Mnozí z nich nejsou začleněni do vzdělávacího systému a nemají práci. Problém se týká mnoha evropských států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
To bude zase radosti: Zeman vyznamená ženu, kterou chtějí lidovci zrušit
Státní vyznamenání by z rukou prezidenta Miloše Zemana měla převzít v den státního svátku 28. října i velvyslankyně Eva Filipi. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Karel IV., Hus, Komenský, Masaryk, Havel byli vnitřně svobodnými posly svobody. Neponižovali se, ani nevyvyšovali. To tvrdí krajan z Kostnice, kde mistra Husa upálili
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA Prezident Havel na špatné svědomí ve společenském smyslu slova upozorňoval a to lid nemá rád. Obzvláště generace pamětníků komunistických časů. Oproti tomu prezidenti z prognostického ústavu tomuto lidu klepou na ramena a uklidňují ho, jak to všechno dobře dělal. To sdělil v rozhovoru ParlamentnímListům.cz předseda Německo-českého sdružení v Kostnici Stanislav Degrell.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vzácné arménské tisky v Národní knihovně ČR
Praha, Klementinum: Národní knihovna ČR a Národní knihovna Arménie pořádají zcela výjimečnou výstavu s názvem Arménské knižní umění v průběhu staletí, s podtitulem Ti, kdo pili z toků Ducha. Návštěvníkům přehledně představí arménské písemné skvosty od těch nejstarší tisků až po současnost, ale i česko-arménské literární vztahy a osudy těžce zkoušených Arménů. K vidění bude 75 exponátů z obou národních knihoven, ale i ze soukromých sbírek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Šarapatka (BPP): Máme zavřít naši ambasádu v Damašku?
V Damašku děláme špinavou práci, prohlásil ve Událostech poslanec Gabal a vyzval současně k uzavření české ambasády v Damašku. „Nemůžeme dělat fíkový list Asadovu režimu, v Damašku“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Štrobl (SPR-RSČ): Islamizace Evropy v plném proudu...
Takzvaná "pomoc upchlíkům" se nám zvrhla ve sprostou invazi a islamizaci celé Evropy. V dnešní době už jedině velký hlupák nevidí pravou podstatu toho, co se v Evropě děje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Povodí Ohře: Cena povrchové vody v roce 2017
Začátkem srpna 2016 jsme přinesli informaci o možném skokovém nárůstu ceny povrchové vody. Příčinu je třeba hledat v oblasti legislativního chaosu v problematice podpory obnovitelných zdrojů elektrické energie. Situace se vyvíjí a posouváme se k pozitivnímu výsledku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Láska (SZ): Neexistuje v Senátu výraznější síla než je ta zelená
Rekonstrukce státu ocenila zelené senátory za podporu protikorupčních zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Martin Zeman: Úmrtí prvního slovenského novodobého prezidenta Michala Kováče, nejvýznamnějšího bojovníka proti mečiarizmu
První slovenský novodobý prezident Michal Kováč zemřel ve středu večer na selhání srdce. Zapsal se do historie České republiky jako maják demokracie v rámci nejčernějšího období novodobých samostatných slovenských dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Troška podpory. Slavný režisér poradil, koho volit
Režisér Zdeněk Troška podpořil v následujících krajských volbách současného jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu. A to jak jinak než videem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda schválila příspěvky propouštěným horníkům
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek na středečním zasedání vlády předložil opatření ke zmírnění sociálních dopadů, souvisejících s restrukturalizací a útlumem činnosti právnických osob zabývajících se těžbou uhlí nebo uranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Lex Babiš a možné zneužití politické moci
Karol Hrádela na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Preventivní program České pošty se stává vzorem pro ostatní
Ústecký kraj, Firma pro zdraví a EUC Klinika Ústí n/L slavnostně otevřeli výstavu Vaše nejcennější foto (tedy umělecky zpracované mamografické snímky), konanou v rámci projektu Prevence rakoviny prsu pro zaměstnavatele Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Dnešní Superdebata na ČT bude protiprávně bez Svobodných a Soukromníků
Česká televize protiprávně zamezila účasti zástupce koalice Svobodných a Soukromníků v dnešní předvolební Superdebatě ČT. Rozhodnutí ČT považují obě strany za nezákonné, neobjektivní a odporující férové předvolební soutěži a podaly kvůli tomu 16. září společně stížnost k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Severní energetická: Greenpeace způsobili v Elektrárně Chvaletice škodu za miliony a nově útočí už i na Facebook
Aktivisté z Greenpeace se po vniknutí do Elektrárny Chvaletice a poškození jejího majetku pokusili ještě o kyberšikanu a v návaznosti zaútočili i na největší světovou sociální síť Facebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
ČOI: I nesprávně provedená montáž oken podléhá reklamaci
Nejen výběr kvalitních oken, ale i správně provedená instalace a montáž oken je důležitým prvkem proti nebezpečným vlivům podnebí a jiných přírodních katastrof.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Za Michalem Kováčem
Prezidenta Kováče znám už od konce 60. let, kdy ve Státní bance československé patřil mezi bankéře, kteří usilovali o realizaci tehdejší československé ekonomické reformy. Byli jsme vždy v přátelských vztazích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Lepš (TOP 09): O Václavu Havlovi, Temelínu, Rakousku a české zahraniční politice
U příležitosti nedožitých 80. narozenin Václava Havla si dovolím tuto osobní vzpomínku, ze které plyne jedno důležité poučení pro českou zahraniční politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jak se Václav Havel plazil před sovětským kulometem. Uvnitř i VIDEO
REPORTÁŽ Sychravé počasí, že by psa nevyhnal. Přesto se před libereckou knihovnou ve středu vpodvečer u lavičky pojmenované po prvním českém prezidentovi sešla řada lidí, aby si připomněla jeho nedožité osmdesáté narozeniny. Zapálené svíčky pokládali pod lavičku a poté utvořili ze svých těl symbolické srdce. Havel v Liberci několikrát byl, nejznámější je jeho pobyt v prvním okupačním týdnu po 21. srpnu 1968, kdy psal komentáře, které herec Jan Tříska předčítal v místní pobočce Českého rozhlasu. A přímo 21. srpna 1968 se Havel spolu s mnoha dalšími plazil libereckým náměstí do bezpečí, když ho skrápěl kulometnými dávkami sovětský tankista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Prezident vzkázal voličům, že JUDr. Aleš Hušák musí být senátor
Prohlášení předsedy hnutí NEZÁVISLÍ k výrokům prezidenta Zemana vůči JUDr. Aleši Hušákovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý: Jsem potěšen, že se Ministerstvo financí inspirovalo naši myšlenkou jedné paušální daně
Reakce prezidenta HK ČR V. Dlouhého na dnešní TK Ministerstva financí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Alexander Tomský: Evropa páchá sebevraždu. Češi jsou inteligentní a vidí to
Evropa páchá sebevraždu, když praktikuje politiku otevřenosti vůči uprchlíkům. V diskusním pořadu na serveru iDnes.cz to prohlásil politolog Alexander Tomský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Herman vzpomínal na Václava Havla: Měl odvážné vize, a dokázal je i prosadit. Jen škoda, že neuspořádal "Norimberský proces" s komunisty
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA Podle ministra kultury Daniela Hermana je na všech politicích, aby udrželi směr havlovské politiky. „A já se k němu hrdě hlásím,“ řekl. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také přiznal, že ho překvapilo, když se právě v den výročí 80. narozenin prvního polistopadového prezidenta objevil výrok premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, kterým připustil budoucí spolupráci s komunisty na vládní úrovni. „Já se chci na to pana premiéra zeptat, protože se mi nezdá, že by něco takového myslel vážně,“ uvedl Daniel Herman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zjistili jsme: Peroutkova vnučka Kaslová válčící se Zemanem je i vnučkou protektorátního premiéra odsouzeného za kolaboraci. Nemůže za své předky, říká historik, ale...
EXKLUZIVNĚ Na internetu kolovaly na různých blozích a v diskusích informace, že vnučka Ferdinanda Peroutky Terezie Kaslová, která vede spor s prezidentem republiky Milošem Zemanem, je současně i vnučkou protektorátního ministerského předsedy Richarda Bienerta, který byl po druhé světové válce odsouzen za kolaboraci. ParlamentníListy.cz tedy tuto informaci prověřovaly a sama Kaslová redakci ParlamentníchListů.cz tuto informaci potvrdila. Potvrdil ji i profesor historie Jan Rataj, který se zabývá obdobím druhé republiky a protektorátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hodečková (SZ): Koalice PRO REGION je nejtransparentnějším subjektem v kraji
Koalice PRO REGION Strany zelených a SNK ED má dle hodnocení Transparency International (TI) nejtransparentnější kampaň nejen v Moravskoslezském kraji, ale v celé České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda schválila zákon o opatřeních ke snižování nákladů na budování vysokorychlostních sítí elektronických komunikací
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek společně s Ministerstvem pro místní rozvoj a Českým telekomunikačním úřadem předložil vládě na dnešním zasedání návrh zákona o opatřeních ke snížení nákladů na budování vysokorychlostních sítí elektronických komunikací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman zneužívá demokracie, aby nás vyrval ze Západu. Je to velmi nechutné, zuří u Pavla Šafra
Prezident Miloš Zeman nechutným způsobem zneužívá demokratické nástroje, které mu dává do rukou tato země, a s jejich pomocí šíří ruskou propagandu. Ukázal to znovu na ruském fóru Dialog civilizací na ostrově Rhodos. Tato slova píše o Miloši Zemanovi server Svobodné fórum Pavla Šafra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Daňové přiznání na dvě stránky nebo vůbec. Finanční správa představila své plány
Finanční správa na dnešní tiskové konferenci představila své výsledky a plány. Od roku 2014 se začaly projevovat příznivé dopady desítek zaváděných opatření do efektivity výběru daní, který v letech 2014, 2015 a za první tři čtvrtletí roku 2016 vzrostl oproti roku 2013 o více než 321 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vladimír Franta: Úloha Ruska v katastrofě malajsijského a korejského Boeingu: dvě výročí
Boeing 777 Malajsijských Aerolinií (let MH17) byl sestřelen nad územím Ukrajiny 17. července 2014 a může za to raketa BUK přivezená z Ruska, říká zpráva mezinárodní vyšetřovací komise z 28. září 2016. Tato dlouho očekávaná informace má však ve světle kontextu přibližně takovou váhu, jako kdybychom napsali, že teroristé střílejí z ruských AK-47 Kalašnikov nebo že jezdí automobily značky Toyota či používají program SKYPE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Na Berounsku údajně do senátu za ANO kandiduje podnikatel odsouzený za neplacení pojistného
Za Hnutí ANO 2011 na Berounsku prý kandiduje člověk, který byl v minulosti odsouzen k osmi měsícům podmíněně. Informace o podnikateli, bývalém starostovi Všeradic na Berounsku a politikovi ANO Bohumilu Stibalovi se objevila na Facebooku s anonymizovaným rozsudkem berounského soudu z roku 2000.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Pravda a láska prohrála s bůčkem. Lamentace z Hospodářských novin
Česká republika si 5. října připomněla nedožité osmdesáté narozeniny svého prvního prezidenta Václava Havla. Česká televize si výročí připomínala takřka celý den. O Havlovi na obrazovce promlouvaly známé osobnosti, u Národního divadla už máme náměstí Václava Havla a v centru Prahy si Havla připomněly stovky lidí. A přece Petr Honzejk píše v komentáři pro Hospodářské noviny, že pravda a láska Václava Havla prohrálya s bůčkem a uzeninou Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Sedláček: Pro dobro televizního diváka
Povím to prostě. Nejvíc člověka naštve, když z něj někdo dělá vola. Česká veřejnoprávní televize se o to snaží seč může. Nemyslím tím teď z té správné strany komentované a jednostranně zaměřené zpravodajství a publicistické pořady. Podpásovou hru s diváky hraje i v dramatické tvorbě. Dělá to ale šikovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
SÚJB: Technická návštěva pracovníků MAAE v Dolní Rožínce
Ve dnech 6. – 9. září 2016 se na Vysočině uskutečnila technická návštěva pracovníků Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE). Cílem této návštěvy byl odštěpný závod GEAM Dolní Rožínka státního podniku DIAMO, který se zabývá těžbou a zpracováním uranové rudy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kubalčík (KONS): Volte kandidáty Koruny České
Volby do Senátu Parlamentu České republiky 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
AČTO: Zvýšení minimální mzdy uzavře další malé prodejny
Vláda schválila zvýšení minimální mzdy o 1 100,- Kč. Bohužel, tento krok bude mít značně negativní důsledky na obchodní obslužnost venkova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vitásková: Druhý bod mého volebního programu
Shrnutí programových cílů Aleny Vitáskové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Burian: Práce senátora je služba. Ne aktivita pro volný čas, kterou platí občané
Senát je prý zbytečný. Sice s tím nesouhlasím, ale někteří senátoři potvrzují, že zbyteční jsou. Mají problém se na zasedání do Senátu vůbec dostavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Chci si s tebou zapíchat. Geert Wilders předčítal parlamentu, jak se chovají uprchlíci, zde je české VIDEO
Předseda nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders o sobě dává znovu vědět. Kolegům v nizozemském parlamentu převyprávěl některé příběhy obyčejných Nizozemců, které by se podle jeho názoru normálně nedostaly do médií, protože vykreslují uprchlíky žijící v Nizozemsku ve velmi špatném světle, a to je něco, o co prý vláda nestojí. Wilders má však za to, že by je nizozemská veřejnost stejně měla znát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Košťák: Legrační až hloupá Havlova Kim- ir -senace
Havlova lavička, nebo alespoň soška, do každé rodiny! Přejmenujme většinu náměstí a uliček na Havlova, či havlistická! Jen tak to bude dobře! Hurááá! Jenže historie nás učí, že sochy se určitým lidem budují, aby se po čase zase bouraly a uvolnily tak prostor jiným „hrdinům prchavých okamžiků“...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vlivný průmyslník Špicar v rádiu ztrhal Marksovou i s celou vládou. Dva dny před volbami prý schválila něco, co firmy tvrdě pocítí
Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar ztrhal ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou (ČSSD) a spolu s ní v podstatě i celou vládu. Naštvalo ho dvouciferné zvýšení minimálních mezd, k němuž došlo dva dny před volbami a bez dohody se sociálními partnery. Na druhou stranu pochválil vládu za to, že otevřela český pracovní trh Ukrajincům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Česká ekonomka z Londýna přišla vyprávět do ČT, jaká je to dnes v Anglii hrůza
Analytička z London School of Economics and Political Science Irena Kalhousová ve čtvrtečním Interview ČT24 promluvila o situaci v Sýrii, ale také o Velké Británii, kde žije. Ostrov se prý utápí ve vlastních problémech a přestává být mocností. Konflikt v Sýrii je dnes už natolik složitý, že ani USA, ani Rusko nemají podle analytičky šanci zabíjení zastavit. Rusko podle ní možná útočí na civilisty záměrně. Umírněná syrská opozice totálně pohořela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Strašlivý čin, střílí na vrabce z kanónu. Kalousek se rozpovídal o Babišovi a varuje jeho koaliční partnery
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek má za to, že by nadcházející krajské a senátní volby mohly být i svého druhu referendem o elektronické evidenci tržeb. Strana totiž navrhuje odložení tohoto nástroje, a pokud by „topkaři" ve volbách uspěli, dali by jim lidé svým způsobem za pravdu. Pokud se to nestane, ČSSD a lidovci mohou zůstat v klidu, dokud se skutečně neprojeví důsledky jejich „strašlivého činu“. Přitom by prý stačilo, aby Babiš řádně platil daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vitásková: První bod mého volebního programu
Shrnutí programových cílů Aleny Vitáskové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
K ZP 211 se v průběhu letoška přihlásilo 24 400 nových klientů
Zdravotní pojišťovna 211 si dokázala udržet pověst spolehlivého partnera pro zdraví. To dokazuje fakt, že se k ní v průběhu roku 2016 přihlásilo přes 24 400 nových klientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Traktor Zetor tour 78 v cíli
Po 23 etapách a ujetých 3.300 kilometrech křížem krážem krajem Vysočina jsem včera v podvečer úspěšně spolu se svým týmem dokončil Traktor Zetor tour 78. Je to pro mne a kolegy nezapomenutelný zážitek, velká škola a jsem rád, že jsem tuto cestu absolvoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Michal Stehlík: Česká republika v roce 2050?
Nahlédnu do budoucnosti a jako historik si odvážně zaprorokuji. 2050. Jak může vypadat náš svět? A jak naše země?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Mnistr Herman vzpomínal na Václava Havla: Měl odvážné vize, a dokázal je i prosadit. Jen škoda, že neuspořádal "Norimberský proces" s komunisty
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA Podle ministra kultury Daniela Hermana je na všech politicích, aby udrželi směr havlovské politiky. „A já se k němu hrdě hlásím,“ řekl. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také přiznal, že ho překvapilo, když se právě v den výročí 80. narozenin prvního polistopadového prezidenta objevil výrok premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, kterým připustil budoucí spolupráci s komunisty na vládní úrovni. „Já se chci na to pana premiéra zeptat, protože se mi nezdá, že by něco takového myslel vážně,“ uvedl Daniel Herman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hrůza. Promarněný čas. Dluhy. Petr Bendl o komunistech s ČSSD ve Středočeském kraji
ROZHOVOR „ČSSD vládli s komunisty v kraji 8 let a kromě populistického rozdávání a skandálů, kterých jsme byli svědky, se kraj nikam neposunul. Nemocnice už jsou zase zadlužené, výdaje na opravy silnic klesly na polovinu, méně financí dává kraj i na sociální oblast a školství. Z toho co 8 let avizovali, že zlepší a změní se neudálo vlastně nic," říká Petr Bendl, který kandiduje za ODS do zastupitelstva Středočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist