Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 776x, což odpovídá cca 40.491-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Piráti: Kapři si rybník sami nevypustí
Představenstvo Dopravního podniku Olomouc chce vyhodit pirátského zástupce za zveřejňování zápisů z jeho jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Já nepodnikám ve zdravotnictví. Jen jsem dal peníze do fondu, který skupuje nemocnice. Andrej Babiš vyvolal v superdebatě smích publika
Ve čtvrtek večer v České televizi vyvrcholila předvolební kampaň tzv. superdebatou moderovanou Václavem Moravcem. Sešli se na ní předsedové deseti nejsilnějších politických stran v zemi v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a jeho vicepremiéry Andrejem Babišem (ANO), který svého premiéra nešetřil. Bělobrádek se hned z kraje pořádně naštval a Okamura všechny rozesmál, byť o to určitě nestál. Sobotka překvapil, když zkritizoval vlastní vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Václav Klaus pro PL: Význam Václava Havla nebyl takový, jak pějí chvalozpěvy. Propaganda EU ničí naši zemi, ta ruská tu není. Falešná hra Západu
ROZHOVOR Evropští politici místo řešení migrační krize jen mlží a neřeší podstatu problému. ParlamentnímListům.cz to řekl bývalý prezident Václav Klaus. Odmítá, že by v Česku byla proruská propaganda, naopak prý vidí propagandu z EU. Německá kancléřka je podle něho do jisté míry autistická a je zahleděná sama do sebe. K 80. výročí Havlova narození se Klaus příliš vyjadřovat nechtěl. Vše pozitivní prý už řekl těsně po jeho smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Dryml: Nechceme aby kauza Královéhradeckého kraje byla zametena pod koberec
V pondělí 3. října se uskutečnila tisková konference, kde kandidáti do Královéhradeckého zastupitelstva promluvili o situaci po zásahu policie na hejtmanství kvůli nemocnici Náchod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Votava (LEV21): České „volební“ divadélko
Dnes jdeme volit, hra na demokracii opět začíná. Začíná divadelní představení pro voliče. Proto i ta velice malá účast voličů na tomto divadélku, tomu bude odpovídat. Zejména ve volbách do druhé komory Parlamentu ČR, tedy do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sobotka si povídal s Cikrtem: A proto Babiš útočí na hejtmany ČSSD...
Není vyloučeno, že Andrej Babiš si bude chtít koupit nebo pronajmout některé krajské nemocnice. V rozhovoru pro Zdravotnický deník na to upozornil premiér Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Moravec předvedl divákům zmanipulovanou frašku, zahřmělo od Okamury
Ve čtvrtek večer proběhla v Kongresovém centru Praha poslední velká politická debata před pátečními krajskými volbami. Byla to zajímavá podívaná. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a jeho ministr financí Andrej Babiš (ANO) se napadali navzájem, Miroslav Kalousek (TOP 09) jim k tomu úspěšně sekundoval a Tomio Okamura (SPD) s průběhem debaty nemohl být spokojen. Jeho spolustraník ji označil za „zmanipulovanou frašku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pokusné ověřování „Hodina pohybu navíc“ pokračuje
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rozhodlo díky pozitivní zkušenosti a ohlasu o prodloužení pokusného ověřování „Hodina pohybu navíc“ o další rok. V průběhu školního roku 2016/2017 jsou tak opět do programu zařazeni žáci 1. až 3. ročníků základních škol navštěvující školní družiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Řidičům autobusů stoupnou mzdy skoro o čtyřicet procent
Mzdy řidiček a řidičů veřejných linkových autobusů v regionech výrazně stoupnou. Ministerstvo práce a sociálních věcí úspěšně zprostředkovalo dohodu při složitých tripartitních jednáních mezi dopravci, zástupci vlády, krajů a zaměstnaneckými odbory. Opatření by mělo být účinné od prvního ledna příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Cenu Makropulos za péči o seniory získala obec Křižánky
Již tradičně se 5. 10. 2016 u příležitosti připomínky Mezinárodního dne seniorů v Národním divadle v Praze uskutečnilo předávání Ceny Makropulos za péči o seniory, které každý rok pořádá občanské sdružení Život 90.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Homosexuálům ideálně utnout hlavu! Podívejte se, kdo dostal víza do Velké Británie a má přednášet muslimům
Britské úřady tento týden bez problémů vpustily do země muslimského radikála Shaykha Hamzu Sodagara, který dlouhá léta šíří nenávist vůči homosexuálům. V jednom z videí dokonce navrhoval, jak by měli být lidé s odlišnou sexuální orientací usmrceni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Změna v ochraně hranic EU. Frontex střídá nová agentura
Nová agentura Evropské unie pro ochranu vnějších unijních hranic včera nahradila dosavadní Frontex, má víc pravomocí i povinností. V případě potřeby má také celkově rychlejší reakce. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Řehoř (ODS): Volební manuál – Krajské volby 2016
Vážení spoluobčané, pokud se rozhodnete letos jít ke krajským volbám a nevíte, jaké máte možnosti volby, přečtěte si tento krátký manuál:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Předvolební popupismus
Rozhodnutí vlády o dalším překotném zvýšení minimální mzdy nelze vnímat jinak než jako předvolební populismus, který před krajskými a senátními volbami míří na tradiční levicové voličské skupiny a má je motivovat k volební účasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Profesor Zelený z americké univerzity o začínající éře podvodů, rozčarování z demokracie USA i dopisech od Trumpa
ROZHOVOR Jeden z nejrespektovanějších českých ekonomů Milan Zelený v souvislosti se situací největší německé banky Deutsche Bank tvrdí, že teprve začíná éra podvodů a přichází nová vlna státních intervencí a bankrotů. Vyspělé ekonomiky podle jeho názoru neprocházejí cyklickou krizí, ale nezvratnou ekonomickou transformací k novému hospodářskému režimu, jakož i kvalitativní metamorfózou od globalizace k relokalizaci. I proto přišel pro Spojené království Brexit ve správnou chvíli a jeho obyvatelé ani netuší, jak se jim toto „náhodné“ referendum historicky vyplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Rakouský plán: Za lhaní uprchlíci zaplatí pokutu, nebo půjdou do basy
Rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka se snaží uprchlíky mířící do Rakouska dovést k tomu, aby mluvili pravdu a respektovali rozhodnutí azylových úřadů. Neváhá sáhnout ani k přísným opatřením, která zahrnují i pobyt za mřížemi. Vedle toho chce žadatelům o azyl dovolit pracovat. Za přibližně 44 korun na hodinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Roman Žižlavský: Samozřejmost
Je obdivuhodné, jak jsme my lidé přizpůsobivé ba až oprsklé plémě. Jak snadno a rychle dokážeme některé věci přijmout jako naprostou samozřejmost. A ještě se pak rozhořčovat, když třeba nefungují, nejsou, nemáme k nim přístup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Nevíte, jak volit? Dominika Myslivcová natočila instruktáž
Výrazná vnadná blondýnka Dominika Myslivcová, milující růžovou, která kandiduje jako nezávislá kandidátka do krajského zastupitelstva v Moravskoslezském kraji za Úsvit-Národní koalici, si dokázala za pár týdnů najít tisíce sledovatelů na serveru YouTube. Nyní tam zveřejnila video, v němž radí, jak se volí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kraj bude spolupracovat s Akademií věd České republiky
?Na vzájemné pomoci při výzkumech z různých oblastí vědy se dohodly Karlovarský kraj a Akademie věd České republiky. Smlouvu o spolupráci na krajském úřadě podepsal hejtman Karlovarského kraje Martin Havel a předseda Akademie věd České republiky Jiří Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Svérázný bloger úřaduje: Idioti, hýkáte blahem nad výročím mrtvého prezidenta. Za zadkem vám přitom…
Fotograf, spisovatel, cestovatel a lašský cyp, jak sám sebe nazývá, Ladislav Větvička se na svém blogu na serveru iDNES.cz rozepsal mimo jiné o stavu společnosti před zhruba dvaceti lety či o Romech. A jak jinak než svým specifickým jazykem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Český průmysl je na tom nejlépe v historii
Komentář ministra Jana Mládka k vývoji zahraničního obchodu a průmyslové výroby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Novým ekonomickým ředitelem Dopravního podniku se stal Peter Hlaváč
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) má od pondělí 10. října 2016 nového ekonomického ředitele. Byl jím ustaven na jednání představenstva DPP Ing. Peter Hlaváč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
ERÚ: Zákazníci společnosti Česká energie bez plynu nezůstanou
Energetický regulační úřad (ERÚ) byl dne 6. října 2016 informován o pozastavení činnosti subjektu zúčtování Česká energie, a.s. Z hlediska nastavení trhu s plynem v České republice tato informace znamená, že společnost není nadále schopna dodávat plyn svým zákazníkům. Procesy stanovené ERÚ však zajistí, že spotřebitelé nemusí mít strach o dodávku plynu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vášáryová: Z Čech mi píšou, abych kandidovala na prezidentku. Dokonce i vrcholní politici
„Z Čech mi píšou e-maily, abych tam kandidovala na prezidentku,“ prozradila v rozhovoru pro Týždeň.sk slovenská politička Magda Vášáryová. Usilovat o post české hlavy státu, ale nemá Vášáryová v plánu. „Zeman by si mě namazal na chleba,“ vtipkovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vitásková: Pátý bod mého volebního programu
Shrnutí programových cílů Aleny Vitáskové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: O Lewinské mluvit nebudu, napsal Trump
"Chci vyhrát volby předložením politických kroků pro budoucnost naší země a nikoli připomínáním minulosti Billa Clintona,“ napsal včera Donald Trump v mailu redakci "The New York Post“. Někteří stoupenci republikánského kandidáta totiž připomínají nevěru Clintona s Monikou Lewinskou. Druhá denata prezidentských kandidátů se uskuteční v neděli večer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman pro PL: USA do Sýrie nikdo nezval, fiasko je jejich vina. Umírněná opozice tam neexistuje. Havlovy oslavy? Urážka jeho odkazu. Toto by si o tom myslel…
ROZHOVOR Pokud mise Američanů v Sýrii nyní končí fiaskem, je to jejich vlastní vina. ParlamentnímListům.cz to v reakci na americké ukončení spolupráce s Moskvou řekl prezident Miloš Zeman. Podle něho USA do Sýrie nikdo nezval. Zeman se vyjádřil i k masivním oslavám 80 let od narození Václava Havla nebo rozvedl svůj názor na exšéfa Sazky Aleše Hušáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek: Chceme zastavit dotační mafie, které v krajích vznikly v minulých letech
Dnes a zítra se v naší zemi konají volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
SaS: Volte zdravý rozum. V deseti krajích pod číslem 52
Svobodní a Soukromníci jsou nová alternativa pro voliče, kteří jsou zklamáni z chování minulých i současných vládnoucích politických stran a hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal na ČSSZ o nových projektech, které zlepší služby občanům
V pátek 7. října 2016 navštívil předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka sídlo České správy sociálního zabezpečení, která zajišťuje správu celého důchodového systému a také systému nemocenské. Jednalo se o první oficiální návštěvu předsedy vlády v sídle této významné státní organizace po dlouhých 14 letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Sobotka: Nezůstávejte doma, přijďte volit ČSSD!
Sociální demokracie díky opakované podpoře občanů ve volbách ukázala, že dokáže spravovat regiony jako dobrý hospodář a především ve prospěch všech občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tyto lidi nevolte. To je ZLO, nepřátelé země, křičí protizemanovský aktivista
Známý aktivista, majdanista a odpůrce prezidenta Zemana Tomasz Peszynski zveřejnil na svém facebookovém profilu doporučení, koho v nadcházejících volbách volit a koho ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hřbitovy a pohřbívání muslimů. Dienstbier se postavil do cesty Šlechtové
Hned v počátku zarazil klíčový zákon z dílny ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (za ANO) úřad ministra Jiřího Dienstbiera (ČSSD). Jde o zákon, který by po 15 letech zasáhl do pravidel pohřbívání nebožtíků. Informuje o tom server Echo24 s tím, že Dienstbierův úřad měl připomínky hlavně k vymezení veřejných a neveřejných pohřebišť, na kterých by se nově umožnily pohřby bez rakve. To u nás praktikují hlavně muslimové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Oberfalzer (ODS): Proč kandiduji
Vize, na jejichž uskutečnění se chci aktivně podílet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hrozí, že komunisté vyhrají volby, zaznělo varovně z Babišových novin
V pátek a v sobotu jdou Češi, Moravané a Slezané k volebním urnám. V minulosti bývaly krajské volby referendem o současné vládě. Dosud vždycky dostávaly vládní strany pěkně na frak. Dnes je to poprvé jinak. Vládní ČSSD Bohuslava Sobotky a ANO Andreje Babiše jsou favority voleb a jdou si pěkně tvrdě po krku. Podle Miroslava Koreckého z Babišovy MF Dnes to celé může skončit faktickým vítězstvím komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Severní energetická: Greenpeace způsobili v Elektrárně Chvaletice škodu za miliony
Aktivisté z Greenpeace se po vniknutí do Elektrárny Chvaletice a poškození jejího majetku pokusili ještě o kyberšikanu a v návaznosti zaútočili i na největší světovou sociální síť Facebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: „Ekonomové“ jsou kecálkové
A to tvrdím já, ekonomka. A světová ekonomika není v těch správných rukách. Vůbec se mi nechce líbit, kam směřuje. Chcete vědět, jak se to mohlo stát? To bylo tak...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
MŽP uvolňuje 20 milionů na likvidaci starých hydrogeologických vrtů
Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR vyhlásilo zcela nový dotační program na likvidaci starých vrtů podzemní vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Libor Rouček: Pokud se rozhodneme z EU vystoupit, žádné tanky jako v roce 1968 nepřijedou. Skončíme pak ale jako Balkán, Ukrajina nebo Moldavsko
EVROPAN LIBOR ROUČEK Že Německo směřuje k politické krizi a celý systém selhává? „Friedman se mýlí a ani zemské volby v Berlíně neznamenají žádnou krizi,“ reaguje na aktuální analýzu známého amerického politologa bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček, který byl svědkem oslav sjednocení: „Za 26 let od znovusjednocení je Německo srostlé jako od 2. světové války nikdy předtím.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nadávání po hospodách nic nezmění, je potřeba jít k volbám, říká kandidát na hejtmana Petr Pořízek
ROZHOVOR „V kontaktní kampani navštěvujeme živnostníky, různé provozovny služeb, obchody a hospůdky. Všude je cítit strach z budoucnosti a zklamání z likvidačních opatření, která se na drobné živnostníky plošně valí z vlády. Mnoho lidí v menších městech a obcích říká, že kupovat elektronickou pokladnu už nebudou a že s podnikáním po 20 letech skončí a půjdou do důchodu nebo na úřad práce,“ říká kandidát na hejtmana za koalici Svobodných a Soukromníků v Jihomoravském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tomášek (SaS): Vláda je neomalená, obírá zdravotnictví o lékaře
Vláda zvyšuje náborem počet úředníků o 15-30 tisíc v situaci, kdy je ve všech oborech hospodářství akutní nedostatek personálu. Zejména bolestivé je to ve zdravotnictví. Zdá se, že to je volební úplatek. FUJ!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti uspořádalo setkání expertů k tématice svéprávnosti
Rekodifikace soukromého práva přinesla od 1. 1. 2014 zásadní změny, a to i v úpravě práv osob se zdravotním postižením a jejich právního postavení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Superdebata lídrů v ČT aneb fraška v přímém přenosu
Kdo sledoval včerejší TV super debatu s lídry deseti politických stran, které mají největší šance být zvoleni do krajských zastupitelstev třinácti krajů, nemohl přehlédnout, že to celé byla zmanipulovaná fraška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Spojené státy zápasí samy se sebou, říká Kmoníček. A Blízký východ mezitím...
Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček poskytl velký rozhovor páteční MF Dnes. Konstatuje v něm mimo jiné, že existence Islámského státu je v jedné věci světu prospěšná, byť je to jen jedna jediná věc. Svou roli v tom hraje i skutečnost, že Rusové na Blízkém východě ukazují, že se s nimi musí počítat a Američané možná tak trochu nevědí, co vlastně chtějí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: V březnu to vypukne. Británie bude nezávislá a omezí imigraci
Pavel Kopecký komentuje poslední vývoj na Britských ostrovech po výroční konferenci konzervativců v Birminghamu, která evropské lídry jistě nepotěšila, zatímco nás může inspirovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Lenoch. Seděl ve své kanceláři a nehnul zadkem! Krnáčová pořádně setřela hejtmana Peteru
Hejtman Středočeského kraje je ve skutečnosti strašně líný člověk, uvedla v rozhovoru pro časopis Náš region pražská primátorka Adriana Krnáčová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta varuje: Idiotská řešení politiků. Počítejme i s vypuknutím občanské války v nejvíce islamizovaných státech Evropy
ROZHOVOR Exministr Jaroslav Bašta míní, že nepřítel naší civilizace nestojí před branami, ale již dávno se uhnízdil uvnitř. EU mu připomíná SSSR: Evropská komise jako nikým nevolené Politbyro ÚV KSSS a Evropský parlament bez zákonodárné iniciativy kopíruje postavení Nejvyššího Sovětu, vykonavatele příkazů Politbyra. „V té nejhorší možné variantě evropské budoucnosti však musíme počítat s vypuknutím občanské války v nejvíce islamizovaných státech západní Evropy,“ varuje Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Odborníci na krizové řízení se sejdou na studentské vědecké konferenci ČVUT v Praze
Dnes, 7. října 2016, se uskuteční VI. ročník vědecké konference ASPECTS OF WORK OF HELPING PROFESIONS (AWHP), „Zdravotnické a humanitární aspekty řešení krizových situací“, v Lékařském domě v Praze (Sokolská 490/2, Praha 2).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
František Kašpárek: Smrt Alexandra Dubčeka s otazníkem
Před čtrnácti lety 7.listopadu 1992 zemřel na následky autonehody známý politik Alexandr Dubček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hreha (Alternativa pro ČR): Dejte prostor šumavské divočině
Poslanci by měli v říjnu projednávat zákon o Národním parku Šumava, který by mimo jiné rozšířil území pro divočinu a zamezil nevhodné zástavbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Bez Evropské unie by nám hrozila katastrofa, varuje filosof Sokol
Tento týden si čeští občané připomněli nedožité osmdesáté narozeniny prvního prezidenta České republiky Václava Havla. Profesor Jan Sokol, jenž také mohl být Havlovým nástupcem, má za to, že nám dnes v Česku Havel chybí. Domnívá se navíc, že Češi tak úplně nepochopili svobodu, a proto se jim dnes nezdá důležité bojovat za ni. Stranou Sokolovy pozornosti nezůstali ani uprchlíci a EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
"Se Zemanovými názory na migraci souhlasím." Senátní kandidát a zkušený mluvčí vzpomíná i na konfrontace s Havlem
ROZHOVOR O tom, proč se rozhodl kandidovat za Řád národa, i o tom, co podle něj tíží nejvíc Prahu 6, promluvil pro ParlamentníListy.cz kandidát na senátora právě na Praze 6, mluvčí Nemocnice na Bulovce Martin Šalek. Jeho konkurentem ve volebním boji bude například Vlastimil Harapes nebo Aleš Hušák. Martin Šalek také zavzpomínal na Václava Havla a řekl také, jak vidí názory Miloše Zemana například ohledně migrace nebo Islámského státu. „Souhlasím s nimi,“ řekl Šalek. Vyjádřil se i k situaci v Sýrii a ke kancléřce Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Tohle je prý velkou ostudou KSČM a ČSSD...
Krajské volby budou vysvědčením současnému vedení kraje za jeho správu v posledních osmi letech. V předmětu s názvem „doprava“ absolutně propadlo, tedy dostává čistou „5“. A už to samo o sobě je dostatečným důvodem, aby ze svých funkcí pánové a dámy z KSČM a ČSSD odešli. To říká kandidát na hejtmana koalice SPOLU PRO KRAJ Josef Vacek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
SŽDC zlepšila parametry tratě z Valašska na Slovensko
Správa železniční dopravní cesty zlepšila parametry železniční tratě z Hranic na Moravě do Střelné v úsecích Valašské Meziříčí (mimo) – Jablůnka (mimo) a Vsetín (mimo) – Horní Lideč (mimo). Hlavním cílem projektu bylo jejich uvedení do technického stavu odpovídajícího evropským parametrům a standardům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman znovu obsáhle promluví k občanům. Vyjádří se k volbám
Prezident Miloš Zeman v neděli zhodnotí výsledky krajských voleb a prvního kola senátních voleb. Již poosmé promluví k občanům v pořadu S prezidentem v Lánech, který on-line přináší bulvární deník Blesk. Ten také připomněl jednu velkou politickou prohru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Burian: Jak uplatit voliče? Koblihy jsou už passé
Paní, pojďte si dát kus vepřového. I tak vypadá předvolební agitace. Čím se uplácejí voliči?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Z Babišových novin zaznělo, co čeká Sobotku, pokud ve volbách nezíská alespoň pět hejtmanů
Bohuslav Sobotka vytyčil sociálním demokratům jasný cíl – získat sedm hejtmanů a devět senátorů. Mezi sociálními demokraty prý ale zaznívá, že hranice úspěchu je už na kvótě pěti hejtmanských křesel. ČSSD má nicméně oproti hlavnímu konkurentovi hnutí ANO výhodu zkušených vyjednavačů, kteří bravurně zvládají zákulisní dohadování o koalicích. Sociální demokracii tedy stačí skončit kolem druhého či třetího místa ve většině krajů a vyjednat nové koalice. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Neřídím se tím, co říkají Rusové či Američani. Generál Kostelka prozradil, co si o "zinscenovaných útocích" v Sýrii přečetl na izraelském webu
ROZHOVOR Vzájemný střet v Sýrii si podle exministra obrany a bývalého velvyslance v Rusku Miroslava Kostelky nepřejí Rusko ani Spojené státy. „Snaha omezovat Rusko ze strany Spojených států tady byla, je a zřejmě bude, protože je to součástí jejich geopolitiky. Ale v tomto případě si myslím, že ani Spojené státy nemají zájem na tom, aby v Sýrii vznikla úplně nepřehledná situace,“ řekl generál Kostelka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k současné situaci v konfliktu v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka nebude volit svou ČSSD. Zde je důvod
Úderem čtrnácté hodiny se dnes otevřou volební místnosti a voliči budou moct rozhodnout o budoucnosti svých krajů. Bulvární deník Blesk v souvislosti s volbami ovšem také konstatuje, že premiér Bohuslav Sobotka nebude volit svou sociální demokracii. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Naše odpovědnost za Evropu
Při pohledu na českou společnost se může zdát, že v ní ve vztahu k Evropské unii dominují dva názorové proudy: jednak euroskeptici se svým zásadně negativním postojem, jednak rezervovaná většina, jejíž vztah k evropské integraci je určován mírou okamžitého prospěchu našeho státu bez ohledu na celkový prospěch unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
"Nepronajímejte byty uprchlíkům!" Ve Švýcarsku se vzbouřili radní
Švýcarsko je mainstreamovými politiky i médii líčeno jako multikulturní ráj, kde obyvatelé s radostí přijímají uprchlíky z celého světa. Jak dokazuje případ záměrně poškozeného azylového centra v kantonu Freibourg, situace v zemi není zdaleka tak „růžová“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Nejen sliby, ale i skutečné výsledky
Představa, že ve vedení většiny českých a moravských krajů budou zastoupeni i demokraticky zvolení úspěšní kandidáti KSČM, byla pro mnohé »takédemokraty« z řad pravice nesnesitelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ANO podle Babiše nechce privatizovat krajské zdravotnictví
Hnutí ANO nechce privatizovat nemocnice. V debatě České televize před krajskými volbami to řekl předseda ANO a ministr financí Andrej Babiš. Sám sice kupuje přes investiční fond Hartenberg zdravotnická zařízení, ale nepovažuje to ani za podnikání ve zdravotnictví ani za privatizaci, protože nakupuje zařízení od fyzických osob. Privatizaci krajských nemocnic kritizoval premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, hájil ji naopak šéf ODS Petr Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Dnes začínají krajské a senátní volby
Mimopražští voliči si dnes odpoledne začnou vybírat své krajské zastupitele. Na třetině území státu, tentokrát včetně tří pražských obvodů, navíc budou moci rozhodnout i o svých senátorech. Volby jsou vnímány i jako největší průzkum voličské přízně před sněmovními volbami, které budou za rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Čeští a slovenští památkáři pokračují ve výměně zkušeností
Nedávno zrestaurovaný areál Hospitalu Kuks po dva dny hostil již třetí pracovní setkání českých a slovenských památkářů. Hlavními tématy byla aktuální problematika zateplování památek či umisťování novostaveb v historickém prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vitásková: Šestý bod mého volebního programu
Shrnutí programových cílů Aleny Vitáskové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Nový zákon o zadávání veřejných zakázek přilákal na ÚOHS 150 účastníků konference
Jen šest dní poté, co vešel v účinnost nový zákon o zadávání veřejných zakázek, pořádal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve svém sídle v Brně konferenci nazvanou Dohled nad zadáváním veřejných zakázek v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Mrázek (S12): K NATO a EU jsme se přidali kvůli bezpečí, ale přineslo to nové větší nebezpečí
Evropská unie byla vytvořena tak, že zakládající státy přistoupily na společné řešení některých problémů a tím omezily svou suverenitu, vzdaly se části svého samostatného rozhodování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Nejstarší tištěná arménská bible nebo kniha z roku 1513 k vidění na výstavě v Národní knihovně
Unikátní arménské staré tisky od 16. století, nejstarší tištěná arménská Bible z roku 1666 či Kniha ód z roku 1513 budou k vidění na výstavě v Národní knihovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pikner (TOP 09): Změňte s námi budoucnost našeho kraje
Kvalitní život si zaslouží každá, i ta nejodlehlejší obec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Toto asi nebude paní Kaslové příjemné. Promlouvá Petr Žantovský
Kauza novináře Ferdinanda Peroutky žije dál. Soud nařídil Kanceláři prezidenta republiky omluvit se, jelikož Peroutka nenapsal článek Hitler je gentleman, který slavnému novináři přiřkl prezident Miloš Zeman. Analytik Petr Žantovský k tématu dodává, že každá mince má dvě strany a ona pomyslná druhá strana mince by se nemusela líbit Peroutkově vnučce Terezii Kaslové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Střelba do uprchlíků, zranění a mrtví. Frontex má obrovský průšvih
Evropská pohraniční stráž Frontex čelí obvinění, že neváhala – ve snaze zastavit pašerácké čluny převážející uprchlíky do Evropy – střílet ostrými. Server The Intercept s odkazem na agenturní dokumenty dokonce tvrdí, že střelba si vyžádala oběti na životech migrantů. Frontex však obvinění odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Předsedové parlamentních komor jednali v Bratislavě o budoucnosti evropské integrace
V rámci slovenského předsednictví Evropské unie se konalo v Bratislavě neformální setkání předsedů parlamentů EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Toto je prý nejnebezpečnější město na světě. Lidé umírají ve frontě na chleba
Nezisková organizace Člověk v tísni přináší další děsivé zprávy ze syrského Aleppa. Panuje zde tak strašlivá situace, že lidé umírají i ve frontách na chleba. Před útoky už se není kde skrýt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Panenka: Skandální neodhalení šéfa WikiLeaks, geniální tah nebo ústup z boje?
Lukáš Panenka si všímá posledního vystoupení nejsledovanějšího novináře současnosti, kterého možná konečně zastrašila "americká domina" a její poskoci - nebo se naopak právě dostal v monstrózní šachové partii do vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Francouzský generál vyrazil v Calais proti uprchlíkům. A neměl to dělat
Protest proti migrantům v Calais má pro vysloužilého francouzského generála a někdejšího šéfa francouzské cizinecké legie Christiana Piquemala vážnou dohru. Ministr obrany ho ve čtvrtek zbavil práva nosit uniformu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Sám volit nepůjde, ale ostatním radí: Běžte k volbám, ať naše mladá demokracie nechcípne
Aktivista Jan Vrobel vyzval na svém facebookovém profilu k účasti u voleb. „Prosím běžte k volbám. Nenechme naši mladou demokracii chcípnout,“ řekl v krátkém videu. Více se pak ale rozepsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Šik (ODS): Proč jít k volbám, aneb příklady táhnou
Pamatujete se na patálie okolo volby rakouského prezidenta? Znáte současnou situaci a důvod odložení voleb až na leden 2017? I my děláme chyby a musíme je napravit. Tak pojďte k volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Volby zatím moc netáhnou. Do jedné volební místnosti zavítala zvláštní delegace
V Česku začaly dnes odpoledne krajské volby, které jsou na třetině území spojeny s prvním kolem voleb senátorů. Obyvatelé o ně, navzdory předchozím výzvám politiků k účasti, zatím nijak valný zájem neprojevili. Svůj hlas už odevzdali někteří straničtí představitelé. Dnes budou volební místnosti otevřeny ještě do 22:00. V sobotu mohou lidé jít vhodit hlasovací lístek do volebních schránek od 08:00 do 14:00, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Poplužní dvůr
Naše babičky říkaly hezké starobylé úsloví „lepší drzé čelo nežli poplužní dvůr.“ Ačkoli dnes už nikdo neví, co to je či byl „poplužní dvůr“, smysl úsloví je zřejmý: s drzostí nejdál dojdeš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Miliony korun z krajského rozpočtu míří na vědu a techniku
Přes 16, 8 milionu korun z rozpočtu Moravskoslezského kraje směřuje na 30 projektů podporujících rozvoj vědy, inovací a zaměstnanosti v regionu. Rozhodli o tom krajští zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Lékař bez hranic otevřeně: O bezohledných mocnostech a strašlivé syrské pasti
Ředitel organizace Lékaři bez hranic v pátečním Interview ČT24 popisoval, jaké to je léčit lidi přímo pod palbou a za zvuku dopadajících raket. V syrském Aleppu se teď dějí tak strašlivé věci, že se prý za ně bude jednou lidstvo velmi stydět. Stydět by se podle ředitele měli i stálí členové Rady bezpečnosti OSN, které stojí za útoky na nemocnice – USA, Rusko či Velká Británie. Na závěr pochválil štědré Čechy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): 7 důvodů, proč volit do krajů a Senátu Starosty
Aneb proč nenechat volby náhodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Do volební místnosti v Brně zavolali policii. Kvůli nepřípustnému chování občana
Člen volební komise v základní škole ve Staré ulici v Brně si oblékl bílé tričko s rudou hvězdou, srpem a kladivem. Tajemník městské části Brno-střed Petr Štika to považuje za porušení zákona, který podle něj zakazuje jakoukoli propagaci ve volebních místnostech. Muže proto vyzval, aby se převlékl, což člen komise nejprve slíbil, ale poté neudělal. Štika situaci řeší s krajským úřadem, podle něj to může vést k vyloučení člena z komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Data ČSÚ, srpen zásadně lepší ve všech směrech
Sada makroekonomických dat, publikovaných v závěru týdne, zásadním způsobem napravila umělecký dojem ze zveřejnění údajů v měsíci předchozím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Oberfalzer (ODS): Programové teze
Ať se vám Senát líbí, nebo ne, záleží na tom, kdo tam je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
SŽDC: Nové mosty zlepšily cestování z Břeclavi do Rakouska
Správa železniční dopravní cesty zrekonstruovala železniční mosty na trati z Břeclavi na státní hranici s Rakouskem. Realizace projektu přispěla ke zvýšení dopravní dostupnosti, stávající traťové rychlosti a rovněž k zajištění větší bezpečnosti a komfortu cestování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Bednář: Proč současné vládní garnituře vadí cigarety a tolerují alkohol a drogy?
Vládní návrh zákona s názvem O ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, který byl politiky i novináři zkrácen kvůli zjednodušení na Protikuřácký zákon, přestává naplňovat svůj původní záměr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Chaloupecký (OKS): Kauzy, kauzy a zase kauzy – pokračování
Nedávno jsem se věnoval kauze privatizace OKD a neuplatnitelným závazkem na převod bytů horníkům. Tato kauza je však již 12 let stará. Nyní bych se chtěl věnovat kauze aktuální, kauze Kapsch...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Nárůst průmyslové produkce v srpnu vyrovnal červencový pokles
Průmyslová produkce v srpnu meziročně vzrostla reálně o 13,1 %, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů vzrostla o 7,7 % Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů vyšší o 12,1 %. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 18,7 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
První politici mají odvoleno. Podívejte se, co padlo u volebních uren
Volební místnosti jsou otevřeny od 14 do 22 hodin. Svou možnost volit si samozřejmě nenechají ujít ani politici, kteří jako tradičně volí mezi prvními.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Projekt z ČVUT v Praze zaujal i monackého prince
Na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské Českého vysokého učení technického v Praze byl vyvinut systém pro řízení fúzního reaktoru (tokamaku) skrze internet. Tuto technologii vymyslel a představil Ing. Vojtěch Svoboda, CSc., který provozuje školní tokamak GOLEM. Díky spolupráci na mezinárodním projektu ITER byla tato technologie představena i monackému princi Albertu II. při jeho návštěvě ve Francouzské Cadarache.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zdeněk Dostál: O užitečnosti matematiky a všeobecném vzdělání
V poslední době se objevilo na internetu několik článků, jejichž pisatelé vyjadřovali své obavy o neblahý dopad výuky matematiky na všeobecné vzdělání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Dva čeští novináři vyhrožují Ovčáčkovi. Chtějí ho zbít
Zástupce šéfredaktora serveru Echo24.cz Jan Dražan se dnes vyjádřil výhrůžně na adresu mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka. A ten nelenil a zareagoval. Následně se strhla mela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Na účet českých muslimů přichází velké sumy za halal certifikáty. Podívali jsme se, co za tím je
V souvislosti s islámem se málo hovoří o tom, jak jsou muslimské organizace také financované. Jak je patrné z trasparentního účtu Muslimské obce v Praze, připlouvají na něj peníze v pětimístných částkách za halal certifikáty. Ty jsou nejčastěji zmiňovány v souvislosti s rituálními porážkami. České firmy, které zaplatily za toto osvědčení dokládající dodržení pravidel daných muslimům v Koránu, však odmítají jakoukoli spojitost s financováním šíření islámu i s mimořádně krutým zacházením se zvířaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš už odvolil, chce vítězství ANO v pěti krajích
Jako jeden z prvních voličů odevzdal dnes svůj hlas v krajských volbách vicepremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Na obecní úřad v Průhonicích u Prahy dorazil i se svojí partnerkou Monikou s několikaminutovým předstihem a musel čekat, až se volební místnost otevře. Novinářům řekl, že by uvítal, kdyby hnutí ANO zvítězilo v pěti krajích. „A to nemluvím o tom, že chceme mít pět hejtmanů,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Putin se může dopustit velmi nebezpečných rozhodnutí. Doplatíme na to i my, varoval muž, který se zabývá Ruskem
Rusko míří k pozdnímu putinismu, řekl v rozhovoru, jejž uveřejnil server Rozhlas.cz, historik a politolog Mark Galeotti. Ten je mnohaletým odborníkem na problematiku ruského a postsovětského prostoru, především na otázky spjaté s politikou a bezpečností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj uzavřel s Bavorskem dohodu o zásazích záchranářů
Představitelé Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského kraje podepsali v Karlových Varech dohodu s bavorským miistrem vnitra Joachimem Herrmannem o tom, že záchranáři sousedního Bavorska mohou v případě potřeby zasahovat na českém území, Stejnou možnost pak mají jejich čeští kolegové v bavorském příhraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Regionální provozovatelé i samosprávy chtějí národní zpravodajský pořad
Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) a Asociace regionálních a lokálních televizí (ARLT) podepsaly v Kyjově memorandum o spolupráci a podpoře aktivit, které se dají považovat za společné. Jde především
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Blbci volí kretény? Raději zatopit Česko!
Čech, žijící v Kataru, Martin Jaroš, prostřednictvím svého facebookového profilu zaslal vzkaz Čechům. A to kvůli dnešním a zítřejším volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Všechny programy jsou fikce. Schopné lidi nenahradí
Sliby, které čtete, jsou ve své podstatě jen sny, které nemůže nikdo sám splnit. Půjde o to, jaké budou koalice a lidé v nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
George Soros zahřměl z německých novin: Ještě více uprchlíků do Evropy. A investujte do nich
Finančník, multimiliardář a filantrop George Soros v komentáři pro Die Welt znovu vyzval evropské státy, aby přijaly větší množství migrantů a chovaly se k nim dobře. Hlavně ty ekonomické prý totiž budou ještě potřebovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Senátu se daří bránit výstřelkům i nepozornostem Poslanecké sněmovny
Senátu Parlamentu České republiky Milan Štěch na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Televize Barrandov přichází s novým pořadem Vaříme s Vendy
V sobotu 8. října odvysílá TV Barrandov ve 13:55 první díl nového kulinářského pořadu Vaříme s Vendy s podtitulem Předej to dál, který bude zaměřený na českou kuchyni a její klasické, ale pomalu mizející recepty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Karel Pohner: Volební program, který řeší podstatu a nepodlézá voličům
Známe předvolební programy jednotlivých stran?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Češi jsou xenofobové, Zeman rasista. Politolog Salim Murad a jeho rozprava na téma uprchlíci a Česko
„Vztah Čechů k muslimům je prakticky nejhorší v Evropské unii,“ uvedl v rozhovoru s Danielou Drtinovou v pořadu DVTV.cz politolog Salim Murad. Největší obětí předsudků a nenávisti jsou ale stále Romové, dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Při jízdě do stanice Recyklace se v Plzeňském kraji vybralo přes dvě tuny starého elektra
Přes čtyři stovky vysloužilých elektrospotřebičů se podařilo vybrat od obyvatel Plzeňského kraje od pondělí do čtvrtka tohoto týdne při akci s názvem Jízda do stanice recyklace. Připravil ji Plzeňský kraj ve spolupráci s neziskovým kolektivním systémem ELEKTROWIN a Českými drahami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Politolog: Babiš připustil vládu s komunisty, Sobotka musel také. Nevěstu si nechce nechat ukrást
Politolog Šaradín odhaduje, že k urnám přijde málo lidí a nepřitáhne je ani téma uprchlické krize.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.10.2016 v 14:36, zobrazit podobné
Soušek (SPO): I přesto, že se všude krade, nikde nic nechybí
Za předchozího režimu jsme si z tohoto citátu dělali legraci, že jde o jeden ze zázraků socialismu. Jak je to dnes?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nastal čas, aby se aktivizovaly elity, udeřil z Respektu "zelený" analytik
Člen Strany zelených Šádí Shanaáh se rozepsal na serveru Respekt.cz o tom, že nastal čas vylézt z kavárny a vstoupit do politiky. „Jednoho krásného dne, díky lhostejnosti lidí živených strachem a frustrací, může lež a nenávist zvítězit,“ obává se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
V Česku začaly krajské volby, spojené jsou se senátními
V Česku dnes ve 14:00 začaly krajské volby. Pozice hejtmanů v nich obhajuje hlavně ČSSD. Na třetině území jsou spojeny s prvním kolem volby senátorů, v nichž sociální demokraté usilují o udržení vůdčí pozice v horní komoře. Výsledky voleb pak navíc napoví stranám, jak si u voličů stojí před sněmovními volbami v příštím roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Masivní výprodej libry pokračuje
Libra zůstává pod masivním tlakem. Zprávy o tom, že francouzský prezident a především německá kancléřka zpřísňují svou pozici vůči Británii, sebraly libře veškerou chuť k životu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pieter (HOZK): Lži a mýty o EET
EET mě stálo 12 721 Kč za první rok, to je celá měsíční výplata! TOP 09 a ODS se před volbami chvástají o tom, jak EET zruší, ale kde byli a co dělali, když měli možnost se vyjádřit a hlasovat proti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Superzáchranáři v provozu pražské záchranky
V uplynulém týdnu spustila Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy pilotní program začlenění zdravotnických záchranářů pro urgentní medicínu do provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jaroslav Michal: Zájem o VoZP ČR ve středu pozornosti
Po vyčištění vzduchu po střelném prachu mediální přestřelky se ukazuje, že ředitel Vojenské zdravotní pojišťovny MUDr. Karel Štein byl ze své funkce dne 23. 9. 2016 odvolán neoprávněně. To už je dnes více než jasné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Silná dohra superdebaty v ČT: Exhibice Václava Moravce, regionální témata by neuměl. Nepozvaní lídři odsunuti do bizarního pořadu...
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ "Je to takové mlácení slámy. Daleko lepší by bylo, kdyby se debaty konaly v těch krajských městech. Udělal bych prostě kotel. Ať jdou mezi lidi," navrhoval k pořadům ČT věnovaným krajským volbám mediální expert Jiří Mikeš. Petru Žantovskému vadí, že Česká televize ignoruje malé strany a hnutí na úkor těch velkých. "Když Českou televizi platí všichni, tak by všichni měli právo tam rovnocenně vystoupit," domníval se. Navrhuje vypracování nějakého moderního formátu, který by reflektoval realitu v celé společnosti, regionech i krajích. "Aby to bylo objektivnější," doplnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Šokující slova profesora a kněze Petra Piťhy: Jsme ve válce. Na hranicích se střílí. Nelze vyloučit ani ženy a děti
Po sociálních sítích koluje přednáška, kterou pronesl v květnu na půdě Trnavské univerzity kněz a profesor Petr Piťha. Natvrdo v ní prohlásil, že jsme kvůli migrantům ve válce. Pokud ji chceme úspěšně vybojovat, měli bychom přijmout řadu, místy drastických, opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vitásková: Čtvrtý bod mého volebního programu
Shrnutí porgramových cílů Aleny Vitáskové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Český rozhlas České Budějovice nabídne podrobné zpravodajství z voleb na jihu Čech
Český rozhlas České Budějovice připravuje mimořádné vysílání ke krajským a senátní volbám v jižních Čechách. V sobotu 8. října po 14. hodině, kdy se uzavřou volební místnosti, uslyšíte v pravidelných intervalech informace o sčítání hlasů a průběžné výsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Rusové a Pražské SEGWAY. Já už vím, co bude dál
Jak již i čtenáři Parlamentních listů vědí, zabývám se mimo jiné otázkami aplikace prostředků čisté osobní mobility a to nejen na té soukromé, ale i průmyslové úrovni. Je to téma velmi důležité, protože ve světě bez odpadu a plýtvání, má osobní čistá mobilita velmi důležité místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
CzechInvest poprvé prezentoval na předním finském veletrhu Alihankinta
Zástupci CzechInvestu navštívili ve dnech 27. až 29. září 2016 veletrh Alihankinta 2016 ve finském městě Tampere. Tohoto největšího subdodavatelského veletrhu ve Finsku se účastní důležité firmy z oblasti strojírenství, elektronického a elektrotechnického průmyslu a dalších sektorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Skotnica (TOP 09): JIKORD prosazuje jen partikulární zájmy hejtmana Lžimoly
Integrovaný systém dopravní obslužnosti Jihočeského kraje pokulhává například za Jihomoravským. Navíc v dopravní obslužnosti dochází na duplicity a dotovaná autobusová doprava stínuje v identických časech dotovanou železniční dopravu, v mezidobí pak vznikají časové úseky bez dopravní obslužnosti…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Dekáda WikiLeaks, vzlety a pády Juliana Assangeho
V těchto dnech uplynulo deset let od chvíle, kdy portál WikiLeaks zveřejnil první várku utajovaných dokumentů a vstoupil nejen do světové politiky, ale inspiroval k podobným akcím i další hackery a whistleblowery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Cenu Česká hlava získá genetik Forejt, schválila jej vláda
Národní cenu vlády Česká hlava za rok 2016 získá genetik Jiří Forejt. Jeho nominaci schválila na dnešním zasedání vláda. Nejvyšší české vědecké vyznamenání získá profesor Forejt za svůj celoživotní výzkum v oblasti myší genetiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Svěrák promluvil o Miloši Zemanovi
Osmdesátiletý Zdeněk Svěrák dává v rozhovoru pro Zprávy Seznam.cz najevo, že jeho názor na prezidenta Miloše Zeman se nijak nezměnil. Nečeká od něj žádnou medaili a nelíbí se mu, jak si Zeman v úřadu počíná. Svěráka prý také překvapil textař a antropolog Michal Horáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Levicová aktivistka se zastala Angely Merkelové a dopadla moc zle
Levicově naladěná média v Německu značně pobouřilo rozhodnutí soudu, v rámci kterého čelí známá aktivistka pokutě ve výši 1800 eur za to, že přemalovala nápis na zdi požadující odchod německé kancléřky Angely Merkelové z politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Helikar: Na Jičínsku proti sobě stojí dva průšviháři
Volby do třetiny Senátu se kvapem blíží. Již tento pátek a sobotu proběhne první kolo voleb ve 27. obvodech. Jedním z nich je i senátní obvod číslo 37, Jičín. Proti sobě se zde postaví 7 kandidátů. Dva z nich se však od těch pěti ostatních poněkud liší. Ne snad tím, že by byli tak jasnými favority na postup do druhého kola. Spíše se jedná o jejich problémy, v současných funkcích, těsně před volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vitásková: Třetí bod mého volebního programu
Shrnutí programových cílů Aleny Vitáskové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
ANO podle Babiše nechce privatizovat krajské zdravotnictví
Privatizaci krajských nemocnic kritizoval premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, hájil ji naopak šéf ODS Petr Fiala.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.10.2016 v 06:36, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Nevolit extrémisty, tzv. antiislamisty a komunisty
Neříkám, že antiislámská hnutí nemají v něčem pravdu. Mají, ale mně vadí, že jich je tolik a vzájemně se urážejí, napadají a nenechávají na sobě niť suchou. Takže jim vůbec nejde o lidi, ale o koryta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Koller: Pohádka o otloukánkovi
Žil byl hodný a nezištný miliardář, který přišel spasit Čechy před jejich politiky, podnikateli a živnostníky, který kradnú. Důvěřiví čecháčci si ani nevšimli, že je to nebezpečný otesánek, který s nimi hraje velkou komedii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman: Kmoníčka na Hradě nahradí Rudolf Jindrák
EXKLUZIVNĚ Prezident Miloš Zeman už má vybranou náhradu za šéfa hradního zahraničního odboru Hynka Kmoníčka, který míří jako český velvyslanec do USA. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prezident uvedl, že zahraniční odbor po Kmoníčkově odchodu převezme Rudolf Jindrák, bývalý letitý velvyslanec ČR v Německu a exnáměstek ministra zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist