Oficiální zpravodajská média

Totální průser, tahle republika končí. Tomáš Peszynski, Pavel Šafr a další plačky nad volebními výsledky
Výsledky voleb okomentovali na sociální síti také aktivista pražského majdanu Tomasz Peszynski a Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty. Svůj komentář k volbám zveřejnil na serveru Svobodné fórum jeho šéfredaktor Pavel Šafr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kalouskovi se potilo čelo. A toto pověděl
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek okomentoval výsledky krajských voleb. Vysmál se předsedovi ODS a posteskl si nad tím, že mladí lidé jsou hodně aktivní na sociálních sítích, ale svou aktivitu nepřetaví v cestu k volebním urnám, což je škoda. V tom prý spočívá podstata volebního výsledku jeho strany. Nakonec zdůraznil, že se nechystá složit mandát předsedy strany, ačkoli TOP 09 pohořela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Rusko se vykašlalo na lísání k Západu a začalo si dělat věci po svém. Sledovali jsme, co k tomu řekli jeho nejvlivnější experti
„Současná krize v rusko-evropských/amerických vztazích vedla k nové konfiguraci ruského zahraničněpolitického smýšlení. Klíčový přelom spočívá v tom, že značná část ruských elit a většina ruského národa přestala o budoucnosti Ruska uvažovat v kontextu západní orientace,“ míní ruští experti. To může představovat historickou transformaci orientace ruské zahraniční politiky, směrem na východ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Třese už se Topolánek?
Odsouzený a uvězněný Marek Dalík chce podle informací v médiích v případě obnovení soudního procesu osvětlit, kdo všechno v kauze s Pandury figuroval a jakou úlohu měl v celé věci hrát M. Topolánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Martin Kavka: „Pro Západ jsou to povstalci. Pro nás teroristé,“ říká syrský biskup
Zatímco probíhají mediální a propagandistické přestřelky mezi Ruskem a USA, tak v Sýrii umírají lidé, jen proto, že Západ nechce pochopit situaci na Blízkém východě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Prolhaná média a neziskovky, to jsou ti skuteční nepřátelé. Promlouvá Martin Konvička
Vít Hassan. Muž, který se proslavil svou stížností na postup policie a následnými soudními tahanicemi. Fotograf. A nyní také novinář, který na svém blogu na serveru iDnes.cz zveřejnil rozhovor s antiislamistou Martinem Konvičkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Koller: Vlastenecké desatero
Letošní volby jsou prvním referendem o budoucnosti vlasti a národa v době ohrožení. Proto vám posíláme k zamyšlení před volbami poslední verzi našeho desatera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Štefek (KSČM): Předstupujeme před Vás...
Předstupujeme před Vás jako zástupci strany, která má nejen dlouhodobou programovou vizi, ale i program, kteří řeší aktuální problémy občanů našeho kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Funkční sociální bydlení znamená velké úspory
Podle analýzy, kterou si nechala zpracovat Platforma pro sociální bydlení, by zavedení sociálního nájemního bydlení už v krátké době ušetřilo z veřejného rozpočtu 100 milionů korun ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Poučíme se z chyb, kál se před kamerami komunista Kováčik. ANO prý odsává voliče všem, protože nemá jasný program
Šéf poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik se pro Českou televizi vyjádřil ke krajským volbám. Prozatím se zdá, že komunistům se nevedlo tak jako před čtyřmi lety. Na většinu voličů prý zafungovala válcovací taktika. Komunisté jsou připraveni se z toho poučit pro příští volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Od Andreje Babiše: ČSSD prohrála, protože neplnila sliby. Sobotka něco jiného říká a něco jiného dělá. Neuspěli sluníčkáři. Hrálo se s cinklými kartami...
ROZHOVOR Poslanec za ANO Zdeněk Soukup kandidoval i do krajského zastupitelstva v Karlovarském kraji, kde hnutí ANO poměrně výrazně zvítězilo. ČSSD podle něj neplnila volební sliby a ve volbách neuspěli „sluníčkáři“. Došlo podle něj i k nekalému předvolebnímu boji u nich v kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
To je peklo: Kopnete Slávka do prdele? Skoč do hajzlu. Starej Tullamore z Bechyně vyslovuje jak z partesu
K průběžným výsledkům krajských voleb se na sociálních sítích vyjádřili bývalý mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt, komentátor Petr Kamberský, bývalý člen Rady Českého rozhlasu, levicový publicista Štěpán Kotrba, mediální analytička Irena Ryšánková, neúspěšný kandidát do Senátu Pavel Havlíček, bloger Petr Paulczynski a šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zemanův ministr, vítěz voleb: Dobry ne? Myslel jsem si, že to jde někam, někteří lidé na mě plivali, ale ukázalo se, že lidé dobré věci ocení
ROZHOVOR „Dobry, ne?“ zhodnotil svůj výsledek v senátních volbách Jiří Cieńciała, který nebyl jen těsně zvolen v prvním kole. Potěšilo ho, že lidé dokázali ocenit jeho mnohaletou práci pro Moravskoslezký kraj, na jehož rozvoji chce nadále pracovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Seděla ve volební komisi, a najednou zjistila, že je na kandidátce proti imigraci
Volby do krajů a první kolo senátních voleb skončily. Nejzajímavější na těchto volbách zřejmě bude především nízká volební účast. Najde se však i pár perliček. Lidé své hlasy odevzdávali i v sauně. Napětí zřejmě bude panovat v ČSSD, protože může hodně ztratit, a u hnutí ANO, protože Babišovo uskupení může hodně získat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - PLZEŇ-město, obvod 7
Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Čunek drtí vše. Válka o Brno mezi Haškem a babišovci. Jinak vládne ANO
Po sečtení několika procent okrsků si velmi dobře vedou především babišovci. Výjimkou je Zlínský kraj, kde po sečtení osmi okrsků vede KDU-ČSL vedená Jiřím Čunkem. Na jižní Moravě se prozatím vede těsná válka mezi ČSSD a ANO, kterou vede také hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pitín (Nový sever): Nestydím se to říct nahlas. Potřebujeme „vesnici pro lůzu“
Luboš Pitín vykonával po dvě volební období (2006 – 2010 a 2010 – 2014) funkci náměstka primátora statutárního města Mostu. Tehdy ještě nebyla situace ve městě i okolí, potažmo také v dalších místech Ústeckého kraje, tak vyhrocená jako je nyní. Řeč je o cikánech a nepřizpůsobivých. Těch neustále přibývá a škody jimi způsobené narůstají neuvěřitelným tempem. „Bílí“ občané se cítí být ohroženi, volají po přijetí přísnějších bezpečnostních opatření a legislativních změnách v segmentu bydlení, v sociální i jiných oblastech života státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ODS: Učitelé jsou zavaleni byrokracií, kvalita vzdělávání klesá
Kvalita vzdělávání ve středních Čechách v posledních letech klesá. ODS nabízí soubor kroků, které zajistí rozvoj středočeských škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Chebská nemocnice přestěhovala laboratoře do nového
?Dokončení obnovy nemocnice v Chebu, jež plánuje Karlovarský kraj, si vyžádalo změny v umístění některých oddělení. Týká se to mimo jiné laboratoří biochemie a hematologie, pro které byly vybudovány náhradní prostory. Oddělení klinické biologie včetně laboratoříod nynějška sídlí v prvním nadzemním podlaží pavilonu B až do doby, než vznikne nový pavilon A1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Milan Uhde lituje: Škoda, že tu nemáme Stranu Václava Havla
Nad tím, jak Václav Havel „zápasil s andělem profesionální politiky“, se v dnešních Lidových novinách zamýšlí dramatik a spisovatel a bývalý politik Milan Uhde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Před 75 lety rozehnali nacisté Sokol
Sokolové dnešními vzpomínkovými akcemi při příležitosti Památného dne sokolstva uctí památku členů tohoto spolku, kteří za jeho hodnoty obětovali i svůj život. Akce se konají v den 75. výročí rozpuštění České obce sokolské (ČOS). Při takzvané sokolské akci v noci ze 7. na 8. října 1941 gestapo zatklo sokolské činovníky z ústředí, žup i větších jednot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Rejstřík skutečných vlastníků firem musí být veřejný
K 1. říjnu 2016 vstoupila v platnost novelizovaná forma zákona o veřejných zakázkách. Hrozí ale, že se i nadále budou rozdělovat veřejné zakázky firmám bez jasné vlastnické struktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Rozložená společnost a arogantní všemocné elity. Poděkujme Václavu Havlovi. Petr Žantovský důkladně rozebral, proč na nás tento týden vykukoval z každého kanálu
TÝDEN V MÉDIÍCH Jen omílané moralizující fráze a prázdný myšlenkový souhrn divadelníka na politické pozici, tak vzpomíná Petr Žantovský na prvního českého prezidenta Václava Havla. Za trapas pak mediální analytik považuje to, co se odehrálo kolem nedožitých Havlových osmdesátin. Našel však i zásadní konstatování, v němž se poukazuje na černobílé vidění světa jako na neblahé dědictví posledního československého prezidenta. Jeho vinou se podařilo do společenské debaty zasít představu o věčném střetu dobra se zlem, pravdy a lásky se lží a nenávistí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
To, co bude muset EU s uprchlíky dělat, nebude úplně hezké, míní Váňa z ČSSD
Dokáže Evropská unie sama sebe zreformovat tak, aby žádný další stát nechtěl po vzoru Velké Británie opustit evropské společenství? A dokáže se zreformovat tak, aby se spolupracujícím členským státům podařilo vyřešit migrační krizi? Právě o tyto dvě otázky se v pátečních Událostech, komentářích přeli poslanci Roman Váňa (ČSSD) a Marek Benda (ODS). Pánové se shodli na tom, že EU bude muset vystupovat jako podstatně tvrdší hráč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Krajské a senátní volby přilákaly v první den asi pětinu voličů
V Česku začaly dnes odpoledne krajské volby, které jsou na třetině území spojeny s prvním kolem voleb senátorů. Obyvatelé o ně navzdory předchozím výzvám politiků k účasti zatím nijak valný zájem neprojevili. Svůj hlas odevzdali někteří straničtí představitelé. Dnes byly volební místnosti otevřeny od 14:00 do 22:00. V sobotu mohou lidé ještě jít vhodit hlasovací lístek do volebních schránek od 08:00 do 14:00, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ještě dnes můžete odevzdat svůj hlas v krajských a senátních volbách
Česko dnes čeká druhý den letošních krajských voleb, které jsou na třetině území spojeny s prvním kolem voleb do Senátu. Využít jej může většina českých voličů, kteří v pátek nenašli cestu do volebních místností. Jejich hlasy ovlivní sestavení regionálních vlád na příští čtyři roky i to, zda si vládní koalice udrží většinu v Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Protesty proti Merkelové se šíří čím dál více. Kdyby ji tvrdě netlačili novináři, už by možná nebyla kancléřkou, soudí matematik a znalec Německa Kechlibar
ROZHOVOR „Nebýt toho, že ji novináři neustále hájí, už by možná nebyla kancléřkou,“ říká matematik a publicista Marian Kechlibar k německým mediálním výstupům v souvislosti s Angelou Merkelovou. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se zamýšlí také nad Orbánovou administrativou, která podle něj usiluje o to, aby se stala „alternativou“ vůči Bruselu a Evropské komisi: „Může na svoji stranu získat celý středoevropský prostor. Třeba ne letos, ale příští rok jsou volby rovněž u nás a je možné, že po nich už ‚nahoře‘ takoví eurofilové, jako jsou Jiří Dienstbier ml. nebo státní tajemník Tomáš Prouza, sedět nebudou.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Výsledek považuji za úspěch. Dostali jsme se k němu prakticky z nuly
Vážení přátelé, velice rád bych poděkoval těm, kteří podpořili koalici Svobodní a Soukromníci v krajských volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
To byla rychlost. V Hradci vyšachovali vítězné ANO jen pár hodin po volbách
Všichni proti Babišovi. V Hradci Králové byla jen pár hodin po krajských volbách ohlášena nejširší možná koalice tradičních stran i regionálních uskupení, opomíjející hnutí ANO. To přitom tamní krajské volby vyhrálo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Přestaňte sekat končetiny dětem, vyzvala OSN Saúdskou Arábii. Dostala výklad, proč je to podle šaríe zcela v pořádku
Organizace spojených národů vyzvala Saúdskou Arábii, aby upustila od praxe uplatňování krutých trestů vůči dětem, jako sekání končetin, kamenování a tak podobně. Informuje o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Cena zlata v roce 2017? Experti čekají další růst
Jaký tedy bude rok 2017? Pro zlato bude s velkou pravděpodobností opět pozitivní. Jeho cena bude šplhat k hodnotě 1 500 dolarů za unci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Jednání s komunisty jsou pro nás nepřijatelná
Komentář k výsledkům voleb:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Bude to referendum o Andreji Babišovi, soudil politolog ještě před ohlášením výsledků. Jak to dopadlo už víte...
ROZHOVOR „Budou se licitovat zajímavé posty, a to nejen na hejtmanstvích, ale ve hře budou i místa v revizních orgánech některých krajských společností. Samozřejmě zvítězí ta nejlepší nabídka,“ prozrazuje o současných krajských volbách politolog, pedagog z Univerzity Karlovy a někdejší ministerský poradce Jan Kubáček. Ten si také myslí, že pilotním tématem voleb nebude tentokrát migrace, jelikož většina známých českých stran se proti ní vymezuje, čímž vzaly vítr z plachet těm hnutím, která si na tom postavila svůj program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Děláte to dobře, pokud se chcete zničit. Vlastimil Tlustý účtuje volby, které mnohým nadělily kyselé obličeje
ROZHOVOR „Pokud se chtějí zlikvidovat, dělají to dobře,“ komentuje exministr Vlastimil Tlustý „ČSSD na útěku“ po dnešním fiasku v krajských a senátních volbách. A že ANO famózně zválcovalo republiku? Prý ani náhodou: „Jejich procentuální výsledek je přinejmenším studená sprcha,“ zhodnotil exministr. Skutečným vítězem voleb jsou podle něj lidovci. Jak uvedl v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz, TOP 09 balancuje nad propastí, ODS potvrdila pozici marginální strany a komunisté zůstali na svém. Ve finále pak konstatuje: „Kraje dokázaly, že jsou úplně k ničemu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka po porážce: Lidé chtěli změnu
Při vyjednávání o krajských koalicích bude sociální demokracie trvat na tom, aby se neprivatizovalo krajské zdravotnictví a aby byly zachovány kvalitní veřejné služby. Na povolební tiskové konferenci to uvedl premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Musím uznat, že pro nás volby nedopadly dobře
Volební komentář předsedy Senátu Milana Štěcha:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Čunek a Valenta, největší oblíbenci Zlínského kraje
Přepočteno na preferenční hlasy, právě Jiří Čunek, lídr lidovců a Ivo Valenta, jednička Soukromníků a Svobodných, dokázali celkem přesvědčivě strhnout své voliče. První si na konto připsal 14 tisíc přednostních hlasů, senátor Valenta pak přes 4 tisíce. Tato čísla představovala zhruba třetinu všech přednostních hlasů, udělených lídrům kandidátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
PRO JIŽNÍ ČECHY: Vylučujeme koalici s komunisty
Koalice PRO JIŽNÍ ČECHY získala ve volbách důvěru 8% Jihočechů a do lavic krajského zastupitelstva usedne 5 našich zastupitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Američané nám pomohli, Rusové akorát do hrobu
Ten perfektní text koluje po Facebooku a sdílí jej hodně lidí. Na nezpochybnitelných faktech dokazuje, jak to bylo v našich dějinách s Rusy a Američany. Z Ruska pro nás nikdy nevzešlo nic dobrého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Michal Hašek uznal porážku: Já z politiky neodejdu. A ten nejmenovaný pan dopravce, co se teď raduje...
Michal Hašek (ČSSD) se na tiskové konferenci vyjádřil k jihomoravskému Waterloo sociální demokracie na jihu Moravy. ČSSD sice skončila třetí, což nezní nijak zle, jenže táhla do politického boje s jasnou představou vítězství. A to se nepodařilo. Českem se podle Haška přehnala po oranžové tsunami další velká tsunami, jen je to tentokrát tsunami Agrofertu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Suda: A takhle si tu s těmi sebestřednými a samolibými lídry žijeme
Komentář k výsledkům voleb:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Přiznání Washingtonu. Sankce jsou bezvýsledné
Tiskový tajemníka prezidenta USA Josh Earnest přiznal, že sankce proti Rusku kvůli Ukrajině nedosáhly žádaného výsledku. „Sankce byly zatím bezvýsledné. Nespatřili jsme v chování Ruska žádané změny,“ konstatoval Earnest. „Spatřili jsme ale dopad sankcí na ruskou ekonomiku,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tenhle miliardář zájmy chudiny hájit nebude. Sledovali jsme s Jiřím Dolejšem, jak Babišovi "roste sloupec"
REPORTÁŽ Zatímco hlasování v krajských a v prvním kole senátních voleb skončilo ve 14:00, ve volebních štábech politických stran to ještě před uzavřením volebních místností nebývale vřelo. „Příchuť tragikomična by mělo, kdyby si plácly dvě megastrany a uplácaly by hlavní koalici v krajích,“ svěřil se ParlamentnímListům.cz v tu chvíli ve volebním štábu KSČM místopředseda KSČM Jiří Dolejš. „Jsme ale rozhodně partnery pro vyjednávání,“ namítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - OLOMOUC, obvod 61
(Průběžné, aktualizujeme) Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - HODONÍN, obvod 79
(Průběžné, aktualizujeme) Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Už odstoupil Sobotka? Brutální výsměch po volbách, které totálně vydrtil Andrej Babiš. A mnohem více
Volební odpoledne se sčítáním výsledků přitahuje politické glosátory k internetu, kde své dojmy okamžitě prezentují na sociálních sítích. Díky tomu se občan například mohl dozvědět, že v sociální demokracii nejspíš po volbách bude „veselo“, byť ve velkých uvozovkách. Důvody skutečně slavit naopak mají jinde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj - výsledky voleb do zastupitelstva
Výsledky voleb do zastupitelstev krajů konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj - výsledky voleb do zastupitelstva
Výsledky voleb do zastupitelstev krajů konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
VÝSLEDKY VOLEB DO ZASTUPITELSTEV KRAJŮ
Výsledky voleb do zastupitelstev krajů konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Severočeši.cz: Magistrát města Mostu si dovolil porušit zákon?
První (statutární) místopředsedkyně politického hnutí Severočeši.cz JUDr. Hana Jeníčková obdržela z Magistrátu města Mostu písemné vyrozumění o tom, že MUDr. Alena Dernerová nebude stažena z kandidátní listiny voleb do Senátu. K rozhodnutí magistrátu coby pověřeného obecného úřadu v sídle volebního obvodu č. 4 se sídlem v Mostě zaujímá politické hnutí Severočeši.cz toto stanovisko:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Jaká nás čeká budoucnost
Ve volbách rozhodujeme o tom, kam budou směřovat kraje či Senát v následujících letech. Možná si řeknete, že rozhodování komu dát svůj hlas a tím i důvěru, je složité. Styl kampaní se opravdu změnil. Ovlivňují nás média, billboardy i různé letáky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Michek: Zvoní hrana Angele Merkelové v politice?
Heslo Angely Merkelové „Zvládneme to“, dnes již neplatí. Její pozvání pro imigranty, v jehož důsledku jen v loňském roce dorazilo do Německa více jak milion imigrantů, přineslo občanům v Německu pocit bezmoci, strachu i obav o své blízké, neboť v důsledku nárůstu kriminality a trestných činů páchaných imigranty se už ve vlastním státě necítí být v bezpečí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Primátor Paparega: Zda magistrát porušil zákon, když nepřihlédl k odvolání kandidátky Dernerové, může rozhodnout jen soud
Mostecký primátor reaguje na otevřený dopis redakce mosteckého měsíčníku Krušnohor, který je vydáván ve spolupráci se Severočechy.cz, které jako zmocněnkyně nově zastupuje Hana Jeníčková, která odvolala kandidátku "bývalých" (neprávoplatných) Severočechů.cz a senátní kandidátku Alenu Dernerovou:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Do prdele, co si myslej? Děláme z lidí baterky do stroje. Šéf Pirátů hodně emotivně promluvil o školství
Názory lídrů politických stran ke školství při superdebatě v ČT zděsily přítomného a marně se k tomuto tématu hlásícího předsedu Pirátů Ivana Bartoše. „Co tam zaznívalo prakticky od každého, je poprava českého školství a vzdělanosti, a to na všech úrovních. Musím tedy křičet. Nedávejte stávajícím politikům do rukou moc nad školstvím,“ napsal emotivně na svém facebooku. „Dávat děti do školky ve dvou letech, aby jejich rodiče mohli makat od nevidím do nevidím, je zločin,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu a dopravy zve k účasti na podnikatelské misi ministra průmyslu a obchodu
Svaz průmyslu a dopravy České republiky Vás zve k účasti na doprovodné podnikatelské misi ministra průmyslu a obchodu Janem Mládkem do Myanmaru/Barmy v termínu od 29. října do 3. listopadu 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Mladí silní černoši vystupují z lodi, sledovala česká novinářka v Itálii. Pašeráci už prý počítají s tím, že EU pomůže komukoliv
Pašeráci lidí využívají evropské lodě jako cestovní kancelář. V Libyi zájemcům o cestu do Evropy rovnou slibují, že druhou polovinu po moři absolvují „s Evropany“. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: K senátním volbám přišlo 33,5 procenta voličů
V čase 20:39 byly zpracovány konečné výsledky prvního kola senátních voleb. Lidé volili v 27 obvodech. Vybírali z 233 kandidátů. Žádný z nich nezískal nadpoloviční většinu hlasů potřebnou ke zvolení. Výsledky jsou dostupné na serveru volby.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hampl (APAČI 2017): Vlastenecké síly dnes neměly dobrý den
Výsledek voleb znamená, že postupná islamizace země bude pokračovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Nebudeme v roli kosmetických loutek
Komentář k výsledkům voleb:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Naše preference byly podhodnoceny
Komentář k výsledkům voleb:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo v rámci modernizace dva nadjezdy přes dálnici D1
Minulou sobotu zprovoznilo Ředitelství silnic a dálnic dva nadjezdy přes dálnici D1. Jedná se o most přes dálnici na Veselce na silnici II/125 Vlašim – Kácov, který byl zprovozněn o půl roku dříve a dále o most na lesní cestě u obce Střechov, který ŘSD zprovoznilo dokonce s ročním předstihem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Růžička (TOP 09): Jsme v poločase
Komentář k výsledku voleb:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Uprchlíci prý v Německu čelí teroru místních. Je to děsivé, snad raději zpátky do Sýrie, říkají
Uprchlíci v německém Sasku jsou častým terčem nevybíravých rasistických útoků. Podle serveru TheLocal.de už mají někteří z nich zastrašování dost a zvažují návrat do své vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vrátili jsme se do pozice nejsilnější pravicové strany
Komentář k výsledkům voleb:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud informuje o pravomoci v přezkumu voleb do Senátu
Ve dnech 7. a 8. října 2016 se v České republice konají volby jedné třetiny senátorů do Senátu Parlamentu České republiky. Druhé kolo senátních voleb se uskuteční o týden později, tj. v pátek 14. října a v sobotu 15. října 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura před kamerou ČT: Kdybyste někdy dorazili na naší kampaň, tak byste to věděli...
Výsledky krajských a senátních voleb považuje za ohromný úspěch Tomio Okamura, jehož strana Svoboda a přímá demokracie šla v mnoha krajích do voleb v koalici se Stranou práv občanů. A v jedenácti krajích se zřejmě dostane do zastupitelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
S Janem Rejžkem do sraček. Kritik se pustil do Kláry Samkové, a tu vážně dráždit neměl. Čtěte, co schytal
Divadelní kritik Jan Rejžek tvrdě zkritizoval server ParlamentníListy.cz, herce a poslance Vítězslava Jandáka nebo advokátku Kláru Samkovou. V Lidových novinách tuto ženu označil za „hysterku“ dnes bojující proti islámu. Advokátka Samková však brzy přišla s pádnou odpovědí. K Rejžkovu článku přidala svůj vlastní komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rozjásaný Petr Gazdík. Jediným zklamáním je prý úspěch Okamury
Předseda hnutí STAN Petr Gazdík sálal po krajských a senátních volbách optimismem. A měl podle svých slov důvody. Zklamání je jen pomálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj vyhlašuje anketu o nejúspěšnějšího sportovce
Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeským deníkem a krajskou organizací České unie sportu vyhlašuje anketu „Nejúspěšnější sportovec Jihočeského kraje roku 2016“. Anketa je určena jednotlivcům a sportovním kolektivům reprezentujícím sportovní kluby s působností v Jihočeském kraji. Vyhlašovanými kategoriemi ankety jsou jednotlivci, kolektivy, sportovci se zdravotním postižením, objev roku a pravidelně je nominován i jeden zasloužilý sportovec do Jihočeské síně sportovní slávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Je vidět, že naši voliči jsou inteligentní
Vyjádření k výsledkům voleb:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vrátili jsme se do pozice lídra pravice, jásal profesor Fiala
„Potvrzuje se, že jsme se vrátili na pozici lídra pravice,“ ohodnotil současné výsledky Občanské demokratické strany její šéf Petr Fiala. Není to dle jeho slov výsledek, nad kterým by jásal, ale je to výsledek, na který chce strana určitě navázat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vandas (DSSS): Potvrdili jsme pozici nejsilnější národně orientované strany, ale je to prohra
Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) děkuje všem voličům, kteří v krajských a senátních volbách dali svůj hlas kandidátům DSSS. Vážíme si důvěry a hlavně ochoty jít k volbám, neboť se ukazuje na volební účasti, že lidé nemají zájem podílet se svým hlasem na rozhodování o směřování naší společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Jde o obrovský úspěch vlasteneckého hnutí
Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) děkuje všem příznivcům a voličům, kteří podpořili kandidáty našeho hnutí ve volbách do krajských zastupitelstev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vítěz Andrej Babiš: Měli bychom být všichni jedna firma. Ale rodinná, ne jako OKD
„Je velká škoda, že naše země není jedna veliká rodinná firma, kde všichni táhnou za jeden provaz a mají jeden společný cíl – to je prosperita naší země,“ konstatoval Andrej Babiš (ANO), když se z pozice šéfa vyjadřoval k drtivému vítězství ANO. Zdůraznil, že obce, kraje i stát chce i nadále řídit jako firmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Pajonk (SaS): A máme tu první libertiány!
První reakce Tomáše Pajonka na výsledky voleb:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Porota rozhodla o výsledcích letošního ročníku rozhlasového festivalu Prix Bohemia Radio
Na závěrečném večeru Prix Bohemia Radio v Arcibiskupském paláci v Olomouci převzali ocenění výherci kategorie drama a dokument. Prvenství získali Zuza Ferencová za své rozhlasové drama Problém (Vyskočit z kůže) a Jan Hanák za dokument Diptych, společně s nečekaně dalším prvním místem pro Dominika Načase s Dobyvatelem ztracené krásy z cyklu Dobrá vůle. Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral ocenil také tři rozhlasové legendy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Žokej, hokejista nebo pán z Večerníčku. I ti mohou usednout do nového Senátu
Senátní volby přinesly kromě politických matadorů a osob „veřejně činných“ kalibru Martina Konvičky také kandidáty, které voliči znají spíše z jiných oborů lidské činnosti. Někteří z nich uspěli, jiní se pouze zúčastnili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ODS: Moc si toho vážíme
Poděkování voličům na sociální síti:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Exstarostka Bártová: To se pak těm výsledkům voleb ani nelze divit...
Bývalá starostka Duchcova komentuje průběh voleb v Ústeckém kraji:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Ostatní ať nelamentují
Komentář k výsledkům voleb, před dokončením sčítání hlaů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSD: I vy jste rozhodli
Česká strana sociálně demokratická děkuje občanům, kteří přišli k volbám:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Víme, že nejsme bez chyb...
Poděkování voličům před sečtením všech hlasů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vítěz Andrej Babiš před kamerami. Přesně tak, jak jej znáte. Probral korupčníky z ČSSD, plýtvání i "kampaň kvůli nějakému fondu"
Ministr financí a místopředseda vlády Andrej Babiš (ANO) se vyjádřil k pro někoho překvapivému téměř jistému drtivému vítězství v krajských volbách. Šéf hnutí ANO poděkoval voličům za hlasy a uvítal, že občané neuvěřili lživé kampani, kterou vedly ostatní strany v čele s ČSSD. „Nechápu, proč se ČSSD nezbaví svých korupčníků,“ kroutil hlavou ve vyjádření pro ČT. A to zdaleka nebylo vše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jsem nadšen, komentoval Bělobrádek úspěch ve Zlíně. Zato obvody, kde lidovci kandidovali se Zelenými, to je průšvih...
Vicepremiér a předseda lidovců Pavel Bělobrádek se pro Českou televizi vyjádřil ke krajským volbám. Uznal, že hnutí ANO Andreje Babiše dokázalo přilákat voliče k volebním urnám. V tuto chvíli je nadšen z úspěchu lidovců ve Zlínském kraji a zklamán je z výsledků ve středních Čechách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Česká centra: Vídeň se otevřela našemu designu
Z iniciativy Českého centra Vídeň je Česká republika hostující zemí na letošním 10. ročníku Vienna Design Week (30. 9. – 10. 10. 2016). V letošním roce se díky částečné podpoře Českého centra Vídeň a samotného festivalu představuje projekt Generace kurátora Adama Štěcha. Vedení festivalu pozvalo do Vídně v rámci Passionswege renomované české designéry Michala Stracha, Michaelu Tomiškovou a Jakuba Jandourka. Novinkou 10. ročníku je samostatná prezentace tvorby studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zdecimovaný premiér Sobotka: Asi musíme hledat nový program
Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka zareagoval na výsledky krajských a senátních voleb, v nichž jeho strana výrazně propadla. „ČSSD musí hledat nové programové cíle, aby získala širší podporu,“ řekl pro ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Herman prozradil čtenáři, kdy "bleje". A že by jej odnesl čert se prý nebojí
Z PROFILŮ Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) zase jednou usedl k počítači a pustil se do sepisování odpovědí na dotazy čtenářů ParlamentníListy.cz. Snažil se odpovědět poctivě na opravdu všechny dotazy, i na ty velmi drsné. Nevynechal ani následující otázku: „Neblejete sám ze sebe? Když se na sebe kouknete do zrcadla?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vitásková: Proč se mě někdo bojí?
Vyznání:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - FRÝDEK-MÍSTEK, obvod 73
(Průběžné, aktualizujeme) Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - BRNO-město, obvod 58
(Průběžné, aktualizujeme) Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - LIBEREC, obvod 34
(Průběžné, aktualizujeme) Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - MĚLNÍK, obvod 28
(Průběžné, aktualizujeme) Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - KARLOVY VARY, obvod 1
(Průběžné, aktualizujeme) Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - KROMĚŘÍŽ, obvod 76
(Průběžné, aktualizujeme) Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - OSTRAVA-město, obvod 70
(Průběžné, aktualizujeme) Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - NOVÝ JIČÍN, obvod 67
(Průběžné, aktualizujeme) Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - BRUNTÁL, obvod 64
(Průběžné, aktualizujeme) Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - BRNO-město, obvod 55
(Průběžné, aktualizujeme) Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - BLANSKO, obvod 49
(Průběžné, aktualizujeme) Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj - výsledky voleb do zastupitelstva
(Průběžné, aktualizujeme) Výsledky voleb do zastupitelstev krajů konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - JIHLAVA, obvod 52
(Průběžné, aktualizujeme) Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Proč Babiš s Jančurou lžou?
Ve volební kampani ke krajským a senátním volbám, která byla vedena ve zcela poklidném rytmu a naprostém klidu, vyčnívaly svou extrémní hysterií pouze dvě osoby. Jeden velký a jeden malý oligarcha. Tedy Babiš s Jančurou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic podepsalo memorandum o sdílení sítě ROWANet
Ředitelství silnic a dálnic ČR podepsalo s krajem Vysočina Memorandum o o koordinovaném postupu při výstavbě, užívání, inovaci a dalším rozvoji neveřejných telekomunikačních sítí subjektů veřejné správy a jejich elektronických služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Nástrahy „mediální reality“
I děti na základní škole se dnes učí, že není radno věřit všemu, co se z médií dozvídáme a že zdroje našeho poznání musíme ověřovat a ověřovat. (A ani to mnohdy nestačí).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ANO devět, ČSSD dva. První součty krajských voleb opravdu nevypadají pro oranžové dobře
Po sečtení desetiny okrsků vede hnutí ANO v devíti krajích a ČSSD ve dvou. Po jednom z regionů vítězí KDU-ČSL a Starostové pro Liberecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kalouskův šampion Růžička. Ve druhém kole zřejmě vyzve filozofa Bělohradského
Drtivé vítězství: po sečtení 98 % hlasů vede ve volebním obvodě Praha 6 společný kandidát TOP 09 a STAN Jiří Růžička. Do druhého kola se tak zřejmě dostane společně s filozofem Václavem Bělohradským, jenž je společným kandidátem ČSSD a SZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Podpořil jsem ty nejlepší kandidáty
Poslanec Ladislav Velebný s rodinou podpořil letošní krajské a senátní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
12:7. Tolik zatím vede Tomio Okamura nad Miroslavem Kalouskem
Z protiimigračních stran po sečtení zhruba 20 procent hlasů vede prozatím jasně hnutí Tomio Okamury Svoboda a přímá demokracie, případně spojené s jinými menšími stranami. Jeho původní strana, Úsvit-Národní koalice, kterou vede Miroslav Lidinský, propadá. Propadá však i topka, která hned v pěti krajích má nižší volební zisky než okamurovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
První výsledky: Zatím dobré, pane Kalousku. V Praze
Jedny z prvních výsledků, které byly zveřejněny na serveru www.volby.cz, se týkaly senátního obvodu na Praze 11. Po sečtení pěti procent vedl lídr TOP 09 a Starostů a nezávislých Jakub Lepš, ten se však začal propadat, do čela se přesvědčivě dostává exministryně Helena Válková (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sdružení znalců a odhadců majetku bránilo soutěži mezi svými členy
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže svým pravomocným rozhodnutím uložil za porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže pokutu ve výši 160 000 Kč České komoře odhadců majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Plzeňský kraj - výsledky voleb do zastupitelstva
Výsledky voleb do zastupitelstev krajů konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - KUTNÁ HORA, obvod 40
Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - Jičín, obvod 37
Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - Ústí nad Labem, obvod 31
Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - PRAHA 6, obvod 25
Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - PRAHA 11, obvod 19
Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - BEROUN, obvod 16
Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - TÁBOR, obvod 13
Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - ČESKÝ KRUMLOV, obvod 10
Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj - výsledky voleb do zastupitelstva
Výsledky voleb do zastupitelstev krajů konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj - výsledky voleb do zastupitelstva
Výsledky voleb do zastupitelstev krajů konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj - výsledky voleb do zastupitelstva
Výsledky voleb do zastupitelstev krajů konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina - výsledky voleb do zastupitelstva
Výsledky voleb do zastupitelstev krajů konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj - výsledky voleb do zastupitelstva
Výsledky voleb do zastupitelstev krajů konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj - výsledky voleb do zastupitelstva
Výsledky voleb do zastupitelstev krajů konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj - výsledky voleb do zastupitelstva
Výsledky voleb do zastupitelstev krajů konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - MOST
Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj - výsledky voleb do zastupitelstva
Výsledky voleb do zastupitelstev krajů konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj - výsledky voleb do zastupitelstva
Výsledky voleb do zastupitelstev krajů konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - ÚSTÍ NAD ORLICÍ, obvod 46
Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - PARDUBICE, obvod 43
Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
SENÁT - VÝSLEDKY VOLEB
Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Volby: To je bomba! Nad tímto výsledkem si Miloš Zeman rád nalije panáka
Volby nových členů horní komory parlamentu nabízejí ve třetině senátorských obvodů často velmi zajímavé souboje. Již první sčítání ukázalo množství zajímavých kandidátů, z nich nejvýraznější byl zmocněnec vlády pro Moravskoslezský kraj Jiří Cienciala, atakující přímý postup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Bilance zahraničního obchodu vykázala za srpen přebytek
Podle předběžných údajů skončila v srpnu bilance zahraničního obchodu v národním pojetí v běžných cenách přebytkem 13,8 mld. Kč ve srovnání se schodkem 1,7 mld. Kč v srpnu 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Důvod propadů zlata a stříbra? Výroky představitelů FEDu
Komentář k poklesu cen zlata v tomto týdnu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Za pár minut se zavřou volební místnosti. Někde bude sčítání sledováno velmi pozorně
Senátní a krajské volby ani dnes zatím příliš nelákaly voliče. Podle zjištění ČTK odvolilo v okrscích za pátek a dnešní dopoledne většinou mezi 20 až 35 procenty lidí. Vyšší účast byla výjimkou, někde byla dokonce i výrazně nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Česká pošta se podílela na vyšetření melanomu u více než šesti tisíc lidí
Česká pošta uspořádala v roce 2016 sérii akcí pro své zaměstnance, ale i pro své klienty s názvem „POŠTA SPOJUJE“, aneb ČESKÁ POŠTA PROTI MELANOMU. V květnu 2016 se pak stala partnerem 10. ročníku „STANU PROTI MELANOMU“. Celkem tak Česká pošta letos umožnila vyšetření 6 350 osob, u nichž bylo odhaleno 61 nebezpečných melanomů. Nejen za tuto aktivitu byla Česká pošta v letošním roce oceněna titulem Firma pro zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nutil bohaté země přijímat co nejvíce uprchlíků, teď bude šéfovat OSN. Přečtěte si o něm více
Osobnost pravděpodobného budoucího generálního tajemníka OSN přibližují dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Demokratická strana zelených: Za nás kandiduje osmdesát procent žen
Prohlášení DSZ k podílu žen kandidujících za stranu v krajských volbách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Otto Daněk: Po červencovém propadu hlásí český export návrat k normálu a opět roste
Podle včera zveřejněných čísel skončila v srpnu bilance zahraničního obchodu v národním pojetí v běžných cenách přebytkem 13,8 mld. Kč., což je výrazně lepší výsledek než ve stejném období loňského roku, kdy český export vykázal schodek 1,7 mld. Kč. Vývoz meziročně vzrostl o 17,4 % (na 265,9 mld. Kč). Dovoz vzrostl o 10,5 % (na 252,1 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vystěhovat migranty třeba na pusté řecké ostrovy? Jednoznačně souhlasíme, říká předseda Úsvitu
ROZHOVOR „My s tímto Zemanovým řešením naprosto souhlasíme. Už loni v listopadu Úsvit předložil zákon, který umožňuje deportace ekonomických migrantů do azylových táborů v Sýrii a severní Africe," říká předseda Úsvitu Miroslav Lidisnký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Pozemní stavitelství zmírnilo pokles produkce v tomto odvětví
Stavební produkce v srpnu 2016 klesla meziročně reálně o 5,9 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 5,2 % stavebních povolení méně a orientační hodnota těchto povolení klesla o 2,9 %. Bylo zahájeno meziročně o 5,1 % bytů více. Dokončeno bylo o 12,3 % bytů méně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Juncker podpořil V4
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker ve svém středečním vystoupení ve Štrasburku podpořil návrh Visegrádské skupiny na flexibilní solidaritu jako příspěvek ke zmírnění migrační krize. Slovensko, Polsko, Maďarsko a Česká republika před neformálním summitu 27 zemí EU v Bratislavě dne 16. září navrhly, aby samy členské státy - na základě jejich potenciálu a zkušeností rozhodly o formě, kterou se budou podílet na migrační politice EU a řešení uprchlické krize. "Flexibilní solidarita" předpokládá, že účast v programech rozmístění uprchlíků by měla být dobrovolná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Méně integrace, více plotů. Arabista Pelikán bez obalu popsal, proč nám to s muslimskými imigranty bude dohromady fungovat špatně
ROZHOVOR Žádné řešení současné masové migrace uspokojivé pro všechny neexistuje. Podle mě je třeba méně řečí o integraci a více plotů. V tomto ohledu více souhlasím s politikou Visegrádské čtyřky. Migranti směřující do Evropy jí moc nepomohou. Takto mluví v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz arabista Petr Pelikán. Také tvrdí, že vývoj na Západě směřuje k legalizaci měkkých drog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na úplnou uzavírku tunelů Libouchec a Panenská na dálnici D8
Uzavírka dálnice D8, tunelů Libouchec (km 82,8 – 83,5) a Panenská (km 84,4 – 86,5) proběhne z důvodu úpravy řídicího systému tunelů v souvislosti s dokončováním stavby D8 Lovosice - Řehlovice, provedení zkoušky požárně bezpečnostního zařízení tunelů a pravidelné údržby a servisu tunelů. V době uzavírky tunelů jsou stanoveny objízdné trasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Janeček: Klaus vyslal lidem zprávu, že se zločin vyplácí
Amnestie v hodnotě 18 600 000 000 korun... Nadační fond proti korupci získal od krajských a vrchních soudů a státních zastupitelství usnesení týkající se aboliční části amnestie Václava Klause. Z nich plyne, že osoby, jejichž stíhání bylo na základě této amnestie zastaveno, měly způsobit celkovou škodu ve výši nejméně 18,6 miliard korun. K další škodě ve výši nejméně 3,4 miliardy korun již nedošlo. Poškodit měly přes 90 tisíc fyzických a stovky právnických osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Norsko, to je země. Šestileté dítě si tu může přes internet požádat o změnu pohlaví
Nad dvěma novými zprávami, které v poslední době přišly z Norska, se na svém blogu na serveru iDnes.cz zamýšlí europoslanec Tomáš Zdechovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hausenblas: Mandát senátora by mi umožnil prosazovat zájmy Ústí s větší autoritou než doposud
Jak jste se již pravděpodobně dočetli nebo doslechli, kandiduji v Ústí nad Labem do Senátu. Jsem nezávislým kandidátem s podporou hnutí JsmePRO! Kraj 2016 a koalice Pirátů se zelenými.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
V karlovarské nemocnici vzniká nové plicní oddělení
Obrysy budoucího plicního oddělení se v těchto dnech již rýsují nad pavilonem C Nemocnice v Karlových Varech. Stavba je zhruba v polovině, s jejím dokončením se počítá v závěru letošního roku. Na ploše více než tisíc metrů čtverečních vyroste moderní zázemí pro pacienty i zdravotnický personál. Akce přijde na 70 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš prý chystá s Agrofertem velkou fintu. "Lex Babiš" má být k ničemu
Andrej Babiš zřejmě zvažuje, že Agrofert převede do svěřenského fondu tak, aby měl dál přístup k veřejným penězům. Píše o tom dnešní Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vitásková: Sedmý bod mého volebního programu
Shrnutí programových cílů Aleny Vitáskové:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Volební program Starostů pro Liberecký kraj je reálný, říká Hana Maierová
ROZHOVOR „ Náš volební program vychází z našich zkušeností vedení kraje v uplynulých čtyřech letech. Máme připravené projekty na rekonstrukce komunikací, plány i finanční závazky na modernizace krajských nemocnic, transformaci sociálních zařízení, rekonstrukci škol včetně nových center odborného výcviku. Připravena je modernizace Severočeského muzea v Liberci, chystáme výstavbu centrálního depozitáře," vypočítává kandidátka do zastupitelstva Libereckého kraje za Starosty pro Liberecký kraj
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
V Německu pátrají po Syřanu- teroristovi. Jen pár kilometrů od našich hranic
Německá policie zatím bezvýsledně pátrá po 22letém Syřanovi, kterého podezřívá z plánování bombového útoku na letišti. Džábira al-Bakra se nepodařilo dopadnout při razii na sídlišti v Saské Kamenici (Chemnitz), kde byly nalezeny výbušniny a provedena řízená exploze. Informoval o tom server Novinky.cz s tím, že německá policie se obrátila na zahraniční kolegy včetně českých s prosbou o pomoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Jsme černým koněm v prvním kole voleb do Senátu
Komentář k výsledkům voleb:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Jsme PRO Kraj: Ústecký kraj už nebude tak komunistický
Děkujeme všem voličům i příznivcům, chybělo nám necelých 300 hlasů. Pozitivní je, že Ústecký kraj už není tak silně komunistický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Výsledky voleb do Senátu - PRAHA 10, obvod 22
Výsledky voleb do Senátu, konaných dne 7.10. – 8.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Donald Trump nesnáší zrcadla
Americkým tištěným i internetovým médiím lze jen závidět akceschopnost, jestliže 350 z nich v jeden den otiskne v podstatě shodný úvodník o tom, jak prezident hrubě bortí tamní vyhlášenou demokracii.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 12:40, zobrazit podobné
Jan Hamáček: Na lidech se šetřit nesmí
Když naše vláda v červenci nastupovala, slíbili jsme lidem bezpečí. K němu ale potřebujeme nejen stabilní hranice a bezpečné ulice, ale také fungující stát. Nemůžeme si dovolit, aby ti, co mají v popisu práce udržovat v chodu úřady a veřejné služby, a už vůbec ne ti, od nichž čekáme potírání kriminality nebo zvládání mimořádných situací, svá místa opouštěli pouze proto, že o ně v soukromém sektoru bude postaráno lépe.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Lékařské prohlídky nařízené zaměstnavatelem
Ve skutečnosti jde spíše o lékařská vyšetření, která nám nařídilo ministerstvo zdravotnictví a zcela vyrušilo naše právo nepodrobit se něčemu, s čím nesouhlasíme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
TOPlist