Oficiální zpravodajská média

Dienstbier platí udavače, které 86 procent lidí nechce. Měla Mrencová na Haška špínu? ČSSD se potápí, Kalousek přežije i atomový výbuch. Informované a nemilosrdné zúčtování
Těžko se v ČSSD najde někdo, kdo by chtěl odchod Bohuslava Sobotky. Byť se ČSSD potápí, sdělila ParlamentnímListům.cz dlouholetá novinářka a analytička Irena Ryšánková. Ta se při hodnocení výsledku voleb zaměřila i na Miroslava Kalouska, který dle ní alespoň má odvahu nechat o sobě hlasovat, nebo na komunisty, kteří prý používají „rétoriku plnou frází z Práva, když ještě bývalo rudé“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hromadné znásilnění uprchlíky. Trvalo to čtyři hodiny. Vskutku neuvěřitelný příběh ze Švédska
Švédskem otřásá skandál, v němž dle dostupných informací pravděpodobně figurují žadatelé o azyl. Několik jich mělo znásilnit ženu na kolečkovém křesle. Rozzuření Švédové v odvetě zaútočili na uprchlické zařízení ve městě Visby na ostrově Gotland, kde došlo k hlášenému sexuálnímu napadení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vojtěch Filip řval na soudruhy a oni na něj. Po ostré kritice odešel z jednání. Čtěte, co se u komunistů dělo za zavřenými dveřmi
Volební debakl KSČM v krajských volbách mezi členy komunistické strany vyvolal značnou nervozitu a kritiku současného vedení strany s Vojtěchem Filipem v čele, o čemž svědčí zajímavá příhoda z pondělního zasedání jihočeského krajského výkonného výboru strany, kde byl přítomen i předseda ÚV KSČM Filip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČT: Policie zasahuje ve zlínské nemocnici
Policie právě zasahuje v krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Kriminalisté obsadili ředitelství instituce. Informovala o tom Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Rodrigo Duterte a postamerický svět
Po Blízkém východě, kde USA svůj ústup z pozic maskují hlasitými pohrůžkami, se dramaticky mění situace i na další regionální šachovnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Bátěk: Opravdu podivné pořady aneb Blahodárnost fakt jen pro někoho
„Žurnalistika znamená otištění toho, co si někdo jiný nepřeje vidět otištěné. Všechno ostatní je public relations.“ - George Orwell
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ale my jsme ve volbách uspěli! Bohuslav Sobotka přišel s dalším prohlášením
Podařilo se nám splnit jeden z hlavních cílů – zabránit tomu, aby Andrej Babiš mohl z kteréhokoliv kraje udělat pobočku Agrofertu, říká v rozhovoru pro server Deník.cz předseda vlády a sociální demokracie Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Kalousek spáchal sebevraždu v přímém přenosu. Viděli jste knížete, kůl v plotě? Vítězem je Okamura, navzdory ČT, říká profesor Krejčí a věští hrůzu ČSSD
ROZHOVOR Vyměnit Sobotku? To těžko. Podle politologa profesora Oskara Krejčího, kde nic není… „To je stejné jako v Německu. Merkelovou by už také asi vyměnili, kdyby měli za koho,“ říká profesor. A úspěšná tvář ČSSD Jiří Zimola? „Těžko stravitelné pro lidi, jako je Chovanec a spol.“ Podle Krejčího ale z výsledku krajských a prvního kola senátních voleb nevyplývá, že by musela levice i v parlamentních volbách propadnout. V souvislosti s fenoménem „ublíženého miliardáře“ vysvětluje, že jsou i faktory, které v rukou Andrej Babiš nedrží. A pak je ve hře také mečiarovský efekt: „Když nedosáhne úspěchu a la Fico, skončí jako Mečiar,“ předkládá i tuto možnost Krejčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Chtějí to tu řídit jako chlív? Šmejdi, všechno rozfrcají! F. R. Čech drsně účtuje s "máslem" Sobotkou i s nepřáteli Babiše
„Mám radost, že to Babiš vyhrál... On dělá všechno pro to, aby nebyl státní rozpočet ošizen, aby lidi nešidili na daních,“ svěřil se v rozhovoru ParlamentníchListů.cz těsně po volbách hudebník, malíř a expolitik František Ringo Čech. Podle něj se bude nyní šéf ČSSD i po prohře své strany držet své židle, jak jen to půjde: „Budou ho muset z té židle srazit,“ poznamenal na jeho konto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kašlu na vás, vzkázal Vladimir Putin do Francie
Analytička Veronika Sušová-Salminen na svém facebookovém profilu konstatuje, že se zase pěkně přiostřuje. Ruský prezident Vladimir Putin totiž zřejmě podle Reuters zrušil návštěvu Paříže plánovanou na 19. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Randák: O čem psát?
Člověk neví, o čem by měl psát dříve. V uplynulých 14 dnech se stalo tolik pozoruhodných věcí, že by se zajímavá glosa dala napsat téměř obden. Z hlediska NFPK a jeho zaměření bylo velmi zajímavé, jak rychlý názorový veletoč dokázal předvést pan Blažek, coby šéf parlamentní vyšetřovací komise v kauze reorganizace PČR. Tento dobrý muž se zřejmě nenamáhal detailně seznámit s materiálem GIBS (mj. zveřejněném na stránkách NFPK).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Doktor Macek se vysmál Sobotkovi. Pobaví vás to také
Povolební prohlášení premiéra Bohuslava Sobotky, odpověď z poradny EET a informace britského listu okomentoval bývalý čelný politik ODS Miroslav Macek ve svých dnešních glosách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Udavačům vstříc
Kam vede politika dnešní vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Změna ve vedení „Apačů“. Petr Hampl rezignoval na post předsedy
Petr Hampl odstoupil z funkce předsedy Alternativy pro Českou republiku, oznámilo uskupení v úterý v tiskové zprávě. Až do příštího republikového sněmu povede stranu první místopředseda Petr Štěpánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Volby: Miroslava Němcová se diví a obává se
ROZHOVOR Andrej Babiš podle bývalé předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové reprezentuje přesně to, po čem komunističtí voliči touží. „Zdá se jim, že komunisté se pořád k té vládě nedostávají, tak si našli náhradního komunistu s velmi pochybnou minulostí z StB, která jim určitě také lahodí, protože to byly struktury, které tehdy držely režim, jehož jsou sympatizanty. A jejich nostalgie po minulém režimu našla naplnění v jeho osobě,“ komentovala v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslankyně ODS Miroslava Němcová fakt, že hnutí ANO odebralo v krajských volbách značnou část voličů nejen ČSSD, ale i komunistům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vetřelec. Geniální! Podrazný Moravec. Vladimír Železný účtuje volby
„Pokud budou tradiční, vy říkáte nepopulistické, strany nadále vysílat komplikované a ideologizované poselství, prohrají. Pokud upadnou do mentorského akademismu, prohrají. Pokud upadnou do stereotypu typu náš „korejský“ vůdce obklopený pracujícím lidem, prohrají. Pokud upadnou ve volební kampani do expertních úvah, prohrají,“ zamýšlí se někdejší europoslanec a bývalý generální ředitel televize NOVA Vladimír Železný nad tím, jak by mohly dopadnout příští, tedy parlamentní volby. A kdo podle něj má zcela jistě našlápnuto na výhru? Ten, kdo má mezi slepými jako jediný „geniální kampaň“...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Šmejde. Hlupáku. Fízle. Hovado. Volaj mi, že jsem hajzl. Zmrde. Po volbách raději nejezděte do východních Čech
Ostrou dohru mají krajské volby na východě Čech v sociálnědemokratickém táboře. V Pardubickém kraji si řádně vjeli do vlasů poslanec Jan Chvojka a krajský šéf ČSSD Pavel Svoboda, v Královéhradeckém kraji zase starosta Náchoda Jan Birke podal trestní oznámení kvůli výhrůžkám likvidací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Pithart opět promluvil: Západ je pro nás moc náročný, tak jdeme radši na Východ. Každý teď nadává na USA, jako kdyby se to dřív nesmělo
Především o svém nedávném projevu v Rudolfinu, který vzbudil velkou pozornost, hovořil bývalý český premiér a bývalý předseda Senátu Petr Pithart v rozhovoru, který poskytl serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Ocenění Neviditelný herec získali Taťjana Medvecká a Norbert Lichý
V jubilejním dvacátém ročníku ankety Týdeníku Rozhlas o nejpopulárnější herecké výkony Neviditelný herec zvítězili Taťjana Medvecká a Norbert Lichý. Výsledky byly v sobotu před polednem vyhlášeny v přímém přenosu pořadu Tobogan na Dvojce Českého rozhlasu. Slavnostní akcí provázel moderátor Aleš Cibulka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Stanoviska jednotlivých členů strany nejsou oficiálním vyjádřením ODS Královéhradeckého kraje
Regionální rada byla seznámena vyjednávacím týmem s průběhem vyjednávání o sestavení krajské koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Bojíte se, že rozkryjeme minulost, vzkázal Babiš těm, kdo tvoří koalice bez ANO
Strany, které se v krajích spojují proti hnutí ANO, se bojí rozkrývání minulosti. Novinářům to v Lucemburku řekl předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš. V Královéhradeckém, Pardubickém a Plzeňském kraji zřejmě ANO skončí v opozici, přestože volby vyhrálo, což dnes kritizoval i prezident Miloš Zeman. Zprávu přináší ČTK. Ministr financí také oznámil, že by letos rád skončil s vyrovnaným či přebytkovým rozpočtem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Takhle si mluvte na stadionu, ale ne v rádiu! Moderátorka okřikla Jiřího Šlégra
V úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu se před druhým kolem senátních voleb utkali slavný hokejista a někdejší poslanec za ČSSD Jiří Šlégr a lékařka a dosavadní senátorka Alena Dernerová (Severočeši.cz). Co plánují, pokud se za pár dní stanou senátory za Mostecko? Někdejší slavný sportovec se rozohnil tolik, až ho moderátorka musela důrazně krotit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Z čeho si premiér Sobotka udělá dredy?
Úterní glosy Miroslava Macka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ruská neziskovka čelí doma velikému tlaku. Přestěhuje se do Prahy?
Ruská nevládní organizace Memorial, kterou nedávno ruské úřady zařadily na seznam „zahraničních agentů“, otevřela pobočku v Praze, kam by se uchýlila, pokud ji z Ruska vyženou. Napsal to dnes list Nězavisimaja gazeta. Představitel Memorialu Alexandr Čerkasov ale informaci popřel s tím, že organizace chce dál působit v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jaderná elektrárna Paks-II získala kladné stanovisko EIA
Maďarský plán na výstavbu dvou nových bloků VVER 1200 v maďarské jaderné elektrárně Paks dosáhl významného mezníku. Získal kladné stanovisko hodnocení dopadu na životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Noví zastupitelé by mohli poprvé zasedat začátkem listopadu. Zvolí hejtmana i členy rady
Celkem devět subjektů usedne v nově zvoleném pětačtyřicetičlenném Zastupitelstvu Královéhradeckého kraje. První ustavující zasedání, na kterém by měl být zvolen nový hejtman i členové Rady Královéhradeckého kraje, by se pak mohlo konat začátkem listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty má nově vybudované kontrolně analytické centrum
Společnost ČD - Telematika úspěšně vybudovala kontrolně analytické centrum pro společnost Správa železniční dopravní cesty. Využívání centra vede ke snížení nehodovosti a zlepšení efektivity dálkového řízení železniční dopravy. Projekt v souladu s evropskými trendy vytváří předpoklady pro postupné zavádění centralizovaného dálkového řízení provozu v rámci celé železniční sítě České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nejsou ti Češi přece jenom banda čuráků? okomentoval Jiří X. Doležal výsledky voleb
Kontroverzní komentátor Reflexu Jiří X. Doležal dostál své pověsti a na svém facebookovém profilu po svém okomentoval výsledky krajských a senátních voleb. Rozpoutal tím rozsáhlou diskuzi, v níž mnozí vyjadřovali s komentátorem souhlas. Řada jiných mu ale také spílala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
A co dělala ta ženská? Úsečný výsměch nad kandidátkou ANO, která ve východních Čechách ostrouhala
Nevím o tom, že by se tady kdy podílela na politice. Nevím o tom, kdo to je. Nevím, co dělá, neznám ji, znám jen Šlechtovou, neznám jejich práci, ani výsledky. Tak co čekala? Takto ostře se do vítězky voleb v Královéhradeckém kraji pustil skrze ParlamentníListy.cz jeden z místních politiků. Dodejme, že jeho identitu známe. On sám ji odkrýt nechtěl. Zejména díky náladě, která panuje jak kolem Hradce Králové, tak i v sousedních Pardubicích. Oba tyto kraje totiž navzdory vítězství ANO skončí v rukou "poražených", především z ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Kdo v Čechách zůstane ještě lékařem, učitelem, básníkem…
S chutí jsem si přečetl rozhovor básníka Kuběny ve vzpomínce na Václava Havla, ve kterém vysvětluje, proč od tehdejšího přítele-prezidenta nepřijal nabídku stát se profesorem. Odpovídá: „Kdo by tu v Čechách zůstal ještě být básníkem…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pražští hasiči: Za loňský rok evidujeme víc než sto požárů v domácnostech
Požáry jsou na denním pořádku hasičů, velmi časté jsou požáry v bytech, konkrétně v kuchyni. Za loňský rok evidujeme víc jak stovku případů požárů v domácnostech. Letos nebude statistika lepší. Nejčastějšími příčinami je nedbalost nebo technická závada elektrospotřebiče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Saúdové zabíjeli v Jemenu
V důsledku leteckého útoku koaličních sil pod vedením Saudské Arábie bylo v Jemenu zabito 80 lidí a více než 530 jich bylo zraněno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Ať si euroskeptici uvědomí, že v Bruselu pracujeme ve prospěch České republiky
Zprávu o TOP 5 nejvlivnějších českých europoslanců za polovinu mandátu vydala organizace VoteWatch Europe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Rodiče nesmí zadlužovat své děti
Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přestal na základě našeho šetření vydávat rozhodnutí, která vedla k exekuci dluhů na dětech. Setkávali jsme se s případy, kdy si rodič sjednal mobilní tarif a smlouvu napsal na své dítě. Neplatil za mobilní služby a následný dluh byl exekučně vymáhán na dítěti. Tuto praxi se nám podařilo změnit. Nezletilé děti nemohou být odpovědné za protiprávní jednání svých rodičů. Ti naopak nesou odpovědnost za jejich závazky. Postupně se nám daří odbourávat příčiny, díky kterým vstupují někteří nezletilí do věku dospělosti zatíženi nesplacenými dluhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Stanislav Kliment: Slibují svržení Lukašenka
V běloruském městě Baranavičy v Brestské oblasti se objevily inzeráty propagující účast na školení nespokojených se „zločincem a vrahem“ Alaxandrem Lukašenkem a jeho autoritativní vládou. Informaci přinesla agentura „belsat.eu“. Některé okolnosti však nasvědčují, že se jedná o podivnou iniciativu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hrindová (APAČI 2017): Někteří stále ještě nepochopili, že situace je vážná
Velké poděkování všem, kteří mi fandili a podporovali mě. Mnozí z vás přiložili i k ruku k dílu. Vyzkoušeli jsme si, jakou vlastně sílu máme. Děkuju i těm, kteří mi dali hlasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Společnost pro ranou péči: Pro jedenáct tisíc rodin s postiženým dítětem není dostatek služeb
Služeb rané péče není dostatek! Podle sociologů je v České republice 11 000 rodin, které vychovávají dítě od narození do sedmi let a pobírají příspěvek na péči. Pouze třetina těchto rodin využívá služeb rané péče. Někteří rodiče o rané péči nevědí a někteří čekají v pořadnících žadatelů o službu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Romská mládež je hnací silou integrace
Ministr Dienstbier vystoupil v Bratislavě na High Level Event on Roma Youth Empowerment.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Lobbista Janoušek se obnovy procesu nedočká, soud žádost zamítl
Lobbista Roman Janoušek se nedočkal obnovy procesu v kauze úmyslného sražení ženy autem, za které si má odpykat 4,5 roku ve vězení. O zamítnutí jeho žádosti dnes rozhodl pražský městský soud. Rozhodnutí není pravomocné. Janouškův advokát proti němu podal stížnost, kterou se bude zabývat vrchní soud. Janoušek je nyní ze zdravotních důvodů na svobodě. Se snahou zvrátit rozsudek v minulosti neuspěl u Nejvyššího ani Ústavního soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Český rozhlas zve na veřejnou nahrávku magazínu Zdravíčko s trojicí předních jihočeských lékařů
To se tak jednou sejdou ortoped, psychiatr a záchranář v Českém rozhlase České Budějovice. Ano, konkrétně ve středu 12. října v 19 hodin ve studiovém sále v ulici U Tří lvů 1 při veřejné nahrávce magazínu Zdravíčko. Hosty moderátorky Evy Kadlčákové budou lékaři Zdeněk Krátký, Jan Tuček a Marek Slabý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: Bytoví šmejdi
Před několika dny se, bez zájmu sdělovacích prostředků, konal v Poslanecké sněmovně seminář o postavení bytových družstev a společenství vlastníků (SVJ), inspirovaný peticí Za důstojné bydlení, kterou podali zoufalí občané z Jirkova. To co zde zaznělo z úst nejen petentů, ale od dalších představitelů obyvatel domů, zdaleka nejen v Severočeském kraji, ukázalo na jeden paradox: v nedávných krajských volbách kde kdo z kandidátů mluvil o ochraně před migranty, které zde nikdo neviděl, ale o ochraně diskriminovaných obyvatel, které máme denně před očima se zmínil málokdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek si ověří u špiček TOP 09, zda má zůstat v čele strany
Miroslav Kalousek je připraven dál vést TOP 09, ale příští týden si chce u zástupců krajů a členů výkonného výboru ověřit, zda jeho rozhodnutí pokládají za správné. Novinářům to řekl po dnešním jednání předsednictva strany. O personálních otázkách se dnes podle něj vůbec nehovořilo. Strana musí do příštích voleb najít cestu, jak lépe voličům vysvětlit své programové priority, řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Milane, budeš ty peníze vracet? ptal se Topolánek kvůli prezidentské volbě. Koho, však neřekl
Prezident Václav Klaus vyhrál svou prezidentskou volbu díky korupci. Alespoň to naznačil expremiér Mirek Topolánek ve své na jaře vydané knize Hlavně se z toho neposrat. Policisté tak následně otevřeli spis, který se volbou zabýval. V prezidentské volbě, v níž byl zvolen Klaus prezidentem, se totiž již v minulosti řešily nekalosti – vyhrožování a kulky v dopisech. Nyní však spis opět uzavřeli do archivů, neboť se prý neobjevily žádné nové důkazy. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Rozbořil: Poprvé v historii regionu bude rozpočet navržen jako přebytkový
Ve fázi přípravy je v současné době rozpočet Olomouckého kraje na rok 2017. Stávající koalice ho po schválení v říjnové krajské radě následně předloží nově zvoleným zastupitelům regionu. Rozpracovaný návrh rozpočtu počítá s příjmy ve výši 4 552 945 000 korun. Výdaje dosáhnou 4 533 667 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Už teď se musíme připravovat na situaci, kdy bude nedostatek vody
Ministerstvo zemědělství nemá v plánu stavět vodní dílo na řece Oslavě, jak by mohlo vyplývat z Petice proti přehradě na řece Oslavě – „Zachraňme údolí Oslavy“, kterou její autoři zaslali Ministerstvu, vládě a dalším institucím. MZe plánuje v příštích letech jako prevenci před suchem a povodněmi výstavbu a přípravu pouze šesti nádrží: Nové Heřminovy, Skalička, Senomaty, Šanov, Vlachovice a Pěčín. Čučice mezi nimi nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: S Merkelovou je spokojeno čtyřiapadesát procent Němců
Angela Merkelová je v myslích mnoha Čechů v současnosti zřejmě nejméně oblíbenou ženou světa a panuje zde přesvědčení, že její popularita je nízká všude. Podle průzkumů veřejného mínění prováděných v Německu je však realita jiná. Popularita A. Merkelová v její rodné zemi dokonce poslední dobou roste.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Spouštím spotřebitelskou poradnu
Olga Sehnalová (ČSSD), členka Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele Evropského parlamentu, spouští počínaje dnešním dnem spotřebitelskou poradnu. Lidé z celé České republiky se mohou prostřednictvím emailové adresy spotrebitel@sehnalova.cz obracet na poradnu s dotazy, týkajícími se zejména problematiky používání nekalých obchodních praktik ve spotřebitelských smlouvách, ale také dalších oblastí ochrany spotřebitele. Využití poradny je pro spotřebitele zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Očekávání podniků je nejpozitivnější od dob ekonomické krize
Malé a střední podniky (do 250 zaměstnanců) zažívají dobrý rok a téměř 40 procent z nich navíc očekává další zlepšení svého podnikání ještě v druhém pololetí letošního roku. Největší optimismus pak panuje mezi středně velkými firmami (51–250 zaměstnanců). Vyplývá to z nejčerstvějších výsledků Komorového barometru, který s půlroční periodicitou mezi členy Hospodářské komory mapuje jejich ekonomickou situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nytrová (ČSSD): Sociální demokracie stojí před pitevnou... Její bafuňáři úspěšnou osobnost nepřijmou, ideální je podržtaška
Čekala jsem špatný výsledek. Že bude ale tak hrozný, jsem netušila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Neústavní výběr trestních soudů
Ústavní soud zakázal dlouho kritizovanou možnost vrchních státních zastupitelství vybírat si soudy pro rozhodování o svých návrzích v přípravném řízení trestním. Ovšem proč si státní zastupitelství vybíralo některé soudy? Bylo to z důvodu, aby návrhu státního zástupce bylo vyhověno, když si nebyl jist, že by daného výsledku dosáhl u příslušného okresního soudu? Tak jel jinam, kde předpokládal, že mu vyhoví. Tím bylo porušováno ústavní právo na zákonného soudce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hrindová (APAČI 2017): Někteří stále ještě nepochopili, že situace je vážná
Velké poděkování všem, kteří mi fandili a podporovali mě. Mnozí z vás přiložili i k ruku k dílu. Vyzkoušeli jsme si, jakou vlastně sílu máme. Děkuju i těm, kteří mi dali hlasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Kubu stále drtí americké embargo
V prosinci 2014 začal pozvolný proces uvolňování napětí mezi Havanou a Washingtonem, který zahájili americký prezident Barack Obama a jeho kubánský protějšek Raúl Castro. Obamova administrativa si uvědomila, že politika sankcí trvající déle než půl století je již nefunkční, anachronická a nedosáhla žádných výsledků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Peroutkova vnučka Kaslová podala dovolání k Nejvyššímu soudu
Vnučka Ferdinanda Peroutky Terezie Kaslová podala dovolání k Nejvyššímu soudu kvůli rozsudku v kauze „Hitler je gentleman“. Informovala o tom Česká televize. Kaslová požaduje omluvu i za další výroky prezidenta Zemana. Už dříve podala dovolání i prezidentská kancelář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Havířov měnil okna v rozporu se zákonem, zaplatí jeden a půl milionu
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže potvrdil svým pravomocným rozhodnutím uložení pokuty ve výši 1 500 000 Kč statutárnímu městu Havířovu za chyby ve veřejné zakázce „Výměna oken v obytných domech ve vlastnictví města Havířov".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Mezinárodní brigáda prý na Donbas nepotáhne
Již před devíti roky bylo rozhodnuto o vytvoření společné polsko-litevské-ukrajinské brigády. Polský list „Rzeczpospolita“ dnes píše, že brigáda dosáhla připravenosti účastnit se na mírových misích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Také na Plzeňsku zůstane Babišovo hnutí v opozici. Kraj povede ČSSD, ODS, Starostové a Koalice
Plzeňský kraj je dalším z regionů, kde připadne vítěznému hnutí ANO s jedenácti mandáty místo v opozici. Na koaliční spolupráci se dohodla druhá ČSSD s devíti mandáty, třetí ODS s osmi křesly, Starostové a Patrioti se čtyřmi a Koalice pro Plzeňský kraj se dvěma mandáty. Toto spojení umožní těsnou nadpoloviční většinu 23 křesel z 45 míst v zastupitelstvu. Novinářům to dnes na tiskové konferenci řekli lídři stran, které se na koalici dohodly. Hejtmanem by se měl stát Josef Bernard z ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Vpřed, za úplnou rovnoprávnost
Podle posledních představ našich představitelů by mělo být například v parlamentu alespoň čtyřicet procent žen. Na vedoucích místech, snad všeho, taky. Teď, když se schyluje k ovládnutí společnosti islámem, neměli bychom zapomenout též na rovnoprávnost žen. Teď, kdy muži budou moci mít i tři ženy, bylo by v pořádku a rovnoprávné, aby též alespoň čtyřicet procent žen mělo tři muže. Ti by chodili tři kroky za nimi a měli by burky. V souladu se zákonem, by klidně alespoň jeden z nich, byl dvanáctiletej. Doufám, že naše představitelky zvláště ve vládě, parlamentu, senátu, ombudsmanu a i všechny primátorky nám půjdou příkladem. VIP pracovnicím bych se přimluvil i za čtyry manžely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Škromach má pro vás před volbami toto zásadní sdělení...
ROZHOVOR Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach z ČSSD míní, že sociální demokraté to v těchto volbách nemají snadné. „Pokud kandidujete z opozice, můžete se vymezovat a zdůrazňovat potřebné nabízené změny. V letošních volbách se však ukazuje, jak jsou lidé spokojeni s naší vládou,“ říká. Téma uprchlické krize dle něj nesmí zastínit naši aktuální situaci ve státě a každodenní potřeby našich občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Meziroční růst cen mírně zpomalil, hlavně v oblasti rekreace a kultury
Spotřebitelské ceny klesly v září proti srpnu o 0,2 %. Tento vývoj ovlivnilo zejména snížení cen v oddíle rekreace a kultura. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny o 0,5 %, což bylo o 0,1 procentního bodu méně než v srpnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Inflace v září byla lehce nad prognózou
Komentář ČNB ke včera zveřejněným údajům o vývoji inflace:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Máme Dovoleno. Vše
Zatímco hned po oznámení výsledků voleb volali z ANO Komunistům, jak si to tedy rozdělí, mně se honily hlavou myšlenky trošku jiné. Napůl matematické (jak by jistě uvítala paní profesorka Heroutová) a napůl filosofické (jak by jistě uvítala paní profesorka Veselá).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ve třetím čtvrtletí spotřebitelské ceny vzrostly
Vývoj indexů spotřebitelských cen ve 3. čtvrtletí 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Ambasáda USA nerespektuje slovenské zákony
Bratislavský poslanec Martin Borguľa, který je zároveň předsedou Klubu pro Bratislavu, poslal americkému velvyslanci na Slovensku Adamovi Sterlingovi dopis, ve kterém ho vyzývá, aby respektoval slovenské zákony. Velvyslance vyzývá, aby byl zpřístupněn prostor před velvyslanectvím na Hviezdoslavovo náměstí, který je v současnosti bez právního titulu ohrazený plotem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kauza Pandur? Vězněný Marek Dalík ukázal směrem Miloš Zeman
Do vyjednávání ohledně nákupu obrněnců Pandur pro českou armádu se prý zapojil hlavní poradce prezidenta republiky Martin Nejedlý. Podle serveru Seznam.cz na to upozornil vězněný lobbista Marek Dalík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Báča: Ruský prezident Putin se přidal k volání po dražší ropě
Cena ropy Brent včera vystoupala na svá letošní maxima nad 53 USD/barel. Ta se přitom nachází takřka o 100 % výše, než lednové dno (27,10 USD/barel). Za růstem stojí komentáře ruského prezidenta Putina, který se připojil k výzvě “ke zmrazení či dokonce omezení” produkce ropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Uniklo z ČSSD: Konec špidlismu a dienstbierismu. No a ten Zimola...
Ačkoliv hnutí ANO bylo prohlášeno za faktického vítěze voleb, když vyhrálo v devíti ze třinácti krajů, bude mít pravděpodobně méně hejtmanů než druhá ČSSD. „ČSSD chce Babišovi vyfouknout vítězství,“ tuší Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Zimola: Ne, nejdu Sobotkovi po funkci. Nemám zájem
Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, který jako jeden z mála v ČSSD dokázal v krajských volbách přivést svoji stranu k vítězství, neuvažuje o tom, že by se ujal předsednického křesla. „Po Sobotkově funkci nejdu,“ ujistil v rozhovoru pro deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Heger (TOP 09): Udělalo mi radost velké množství preferenčních hlasů, cítím se povzbuzen a zavázán
Vážení voliči a příznivci v Královéhradeckém kraji, dovolte mi, abych Vám všem, kteří jste nám dali svůj hlas, anebo jste o tom alespoň přemýšleli, za TOP 09 a Liberálně ekologickou stranu srdečně poděkoval za Vaši důvěru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hrozné. Jsme na pitevně. Známá politička ČSSD se postavila proti Sobotkovi tak drsně jako nikdo
Ostré kritice podrobila fungování sociální demokracie poslankyně této strany Pavlína Nytrová. Ta vešla do širšího povědomí veřejnosti svými kontroverzními výroky o homosexuálech. Tentokrát se ale vyjádřila k volebnímu výsledku strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Lžete! Francie se bouří proti vládě kvůli strašnému průšvihu s imigranty
Ve Francii se opět rozhořela diskuze nad no-go zónami. Zatímco premiér Manuel Valls jejich existenci odmítá, policejní odbory tvrdí opak a obviňují vládu z ignorování faktů. Zraněných policistů přitom podle statistik neustále přibývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vy hadi, nadává Martin Komárek politické konkurenci. A dovolává se Roberta Fica
Poslanec Martin Komárek zavzpomínal na doby, kdy psal komentáře pro MF Dnes. Znovu vzal do ruky pomyslnou redaktorskou tužku a napsal text k aktuální politické situaci. Prý teď sledujeme spiknutí malých hadů, kteří se snaží uštknout vítěze voleb, aby se ho zbavili. Podle poslance hnutí ANO, jenž před několika týdny hájil Andreje Babiše (ANO), přičemž se kvůli tomu dovolával i Boha, má však za to, že snahy těchto hadů jsou bláhové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Dohra voleb: Katastrofa, Sobotko. Příští zastávka je pidistrana. A Kalousku, mnoho štěstí
Matematik Marian Kechlibar se svým tradičním způsobem vyjádřil ke krajským volbám. Podíval se na čísla a vyčetl z nich závěry, které se Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) ani Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) líbit nebudou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zelení podpořili do druhého kola Dernerovou, Chmelovou, Kantora a Stehlíka
Předsednictvo Strany zelených vyjádřilo podporu do druhého kola senátních voleb celkem čtyřem uchazečům o senátorské křeslo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Plumlovská divize VLS má nové sídlo
Od 1. října se oficiálně změnilo sídlo divize Plumlov ze staré nevyhovující budovy na adrese Lesnická 463 na novou adresu Žárovice 31. Název divize Plumlov zůstává i nadále stejný, neboť Žárovice jsou součástí obce Plumlov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Šimek (ANO): Je jen na nás, politicích, aby k volbám chodilo více lidí
Děkujeme Vám všem, kteří jste nám dali hlas!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Suchý (TOP 09): Děkujeme za důvěru v naše kandidáty
Dovolte mi jako předsedovi TOP 09 Plzeňského kraje, abych Vám jako voličům poděkoval, že jste o víkendu přišli ke krajským a senátním volbám, a také za hlasy, které jste dali našim kandidátům. Velice si toho vážím a děkuji za Vaši podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Dálnice? Obchvaty? Blamáž
Když jsem zahlédla billboard hnutí ANO Dálnice, dálnice dálnice, vzpomněla jsem si na české přísloví „lepší drzé čelo než poplužní dvůr“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Volební neúspěch bude řešit vedení lidovců, TOP 09 a Úsvitu
Krátce po volbách se dnes scházejí vedení tří parlamentních politických stran. Úsvit bude hledat příčiny toho, proč výsledky voleb neodpovídaly jeho očekávání, představitelé KDU-ČSL se scházejí v situaci, kdy strana poprvé po 12 letech zvítězila v některém z krajů. Jednat bude i vedení TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman se dnes setká s novými velvyslanci Francie či Kanady
Na Pražském hradě se dnes prezident Miloš Zeman setká se čtyřmi novými velvyslanci. Odpoledne přijme nové ambasadory Kanady, Francie, Švédska a Belgie. Uvedl to mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jirsa (ODS): Volební kampaň je pro mě celá moje mnohaletá práce
Tomáš Jirsa na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Temný kartel Bohuslava Sobotky a Miroslava Kalouska. Erik Best po volbách odhaluje už vše
Proč ČSSD nevyzývá svého předsedu k rezignaci po neúspěšných volbách? Kam povede propad TOP 09 v čele s předsedou Kalouskem? A proč Babišovi nevadí, že jeho hnutí nezíská hejtmany ve všech vítězných krajích? Tyto otázky se pro ParlamentníListy.cz pokouší zodpovídat novinář a zkušený pozorovatel českého politického zákulisí Erik Best.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Michal Hašek se pořádně naštval na lidovce. A podpořil hnutí ANO. Vážně
Končící hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) si přečetl Babišovy noviny a pořádně se rozčílil. Narazil tam totiž na rozhovor s lídrem lidovců na jihu Moravy Romanem Celým, který se proti Haškovi důrazně vymezil. Roman asi zapomněl, že byl čtyři roky mým radním a neřekl proti mně ani slovo, zlobí se Hašek. Následně vyzval ke zklidnění vášní, protože už je po volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Exportní dům na strojírenském veletrhu zaznamenal úspěch
Na 58. Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně se letos poprvé v historii představil společný Exportní dům Ministerstva zahraničních věcí a EGAP, ve kterém měli zástupci firem možnost setkat se s exportními specialisty z obou organizací. Poprvé se také účastnili zástupci České rozvojové agentury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Slovensko bude tolerovat u cyklistů půl promile?
Slovenští cyklisté se zřejmě dočkají jisté tolerance při požívání alkoholu. Výjimka a povolená hladina alkoholu do 0,5 promile by mohla platit v obcích a na cyklistických cestách. Pro jízdu mimo ně by nadále platila nulová tolerance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jste hlupáci! Opovrhuji vámi, vzkazuje Milan Knížák voličům Andreje Babiše
Profesor Milan Knížák posílá jasný vzkaz všem těm, kteří odevzdali svůj hlas hnutí ANO. Andreje Babiše prý mohli volit jen blbci. Knížák opovrhuje každým, kdo Andreje Babiše podpořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Teď Babiš brečí, ale může si za to sám, vypálil Bělobrádek. A pane prezidente...
Ke vzniku krajských koalic stran, které skončily ve volbách až za hnutím ANO, mohlo přispět i to, že předseda ANO Andrej Babiš před volbami ostatní strany urážel a označoval je za zloděje. Novinářům to dnes řekl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Ohradil se také proti obvinění prezidenta Miloše Zemana, že by tvorba koalic bez vítězného ANO byla zradou na voličích, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Cesta u bobové dráhy na Proseku jde příkladem
Lesní cesta u bobové dráhy v Praze 8 – Libni projde rekonstrukcí povrchu. Ten stávající kvůli stáří a opotřebení již vykazuje četné závady, nerovnosti a propady. Rada hl. m. Prahy dnes schválila uzavření smlouvy se zhotovitelem díla, společností Colas CZ, a.s., který podal ekonomicky nejvýhodnější nabídku s cenou 1 557 749 Kč bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Babiš proti sick days
Ministryně práce a sociálních věcí usiluje o zákonné zavedení tzv. sick days, Babiš je proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nechci říkat, že jsem to říkal. Ale já to říkal, perlí Andrej Babiš
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) si znovu rýpl do svého premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Při dohadování o vedení Ústeckého kraje se bojuje za Filipovo přežití na čele komunistické strany
Nevěříte, čtěte pozorně a přemýšlejte v souvislostech, kdybyste některé neznali, pak se s důvěrou obraťte na informované...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Dnes je Den soukromého podnikání. Asociace českého tradičního obchodu vyzdvihuje téma venkova
Pokračující uzavírání malých prodejen na venkově a v jeho důsledku, omezení občanské vybavenosti, zánik pracovních míst a úbytek venkovského obyvatelstva z důvodu ztráty možnosti nakoupit si zde základní potraviny, to jsou jen některé z důsledků současné špatné politiky státu vůči venkovským podnikatelům, kteří představují jeden z pilířů soukromého podnikání v naší zemi. Důvodů je mnoho a smysluplné řešení se zdá být přes náš sílící tlak na státní správu veřejným tabu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vítězné ANO v Ústeckém kraji dál pracuje na koalici s komunisty
Hnutí ANO dál vyjednává o koalici, která by vedla Ústecký kraj, se druhými komunisty. Žádná dohoda ale zatím uzavřena nebyla, řekl dnes ČTK krajský předseda hnutí Jan Richter. KSČM probere možnou spolupráci s vítězem voleb ve čtvrtek na krajském předsednictvu. Dvojkoalice dvou nejsilnějších stran by v pětapadesátičlenném zastupitelstvu měla pohodlnou většinu 33 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Geneticky modifikované potraviny v EU: Česko s nimi může udělat následující
Stát pravděpodobně dostane od příštího roku možnost zakázat v Česku pěstování geneticky modifikovaných plodin (GMO), které jsou jinak v Evropské unii povolené. Tuto možnost členským státům dala evropská směrnice, Česká republika ji ale zatím nemohla využít. Změnit to má až novela, kterou senát patrně v příštím týdnu schválí. Doporučil mu to dnes jeho zemědělský výbor, informuje ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Objevuje se hodně projektů se společným jmenovatelem - inkluze a vzájemné porozumění
Pražští radní souhlasili s projekty z evropských peněz za více jak 240 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
To je gól: Karel Schwarzenberg ubytoval ruského disidenta, kterému nadávají Ztohoven. Vyjednal to Milan Kohout
KOHOUTA DO KOUTA Básník, spisovatel, vysokoškolský pedagog a performer Milan Kohout se pro ParlamentníListy.cz rozepsal o něžných vagabundech. Mimo jiné také vzpomíná na skripta o historii performance, což společně velmi úzce souvisí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Technologická agentura: Evropská komise hledá inovátory pro nastavení Evropské rady pro inovace
Evropská komise uveřejnila výzvu, ve které zve nejlepší evropské inovátory, aby se připojili do skupiny na vysoké úrovni (High Level Group), která bude poradním orgánem pro nastavení Evropské rady pro inovace (EIC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Horáková (SZ): Bude práce na České poště stále stejnou tragédií jako posledních deset let?
Společné vyjádření členky předsednictva Strany zelených Moniky Horákové a Mladých zelených k dnešní petiční akci před pražskými pobočkami tří bankovních institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier o Romech: Pomozme jim zvýšit sebevědomí
Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) na konferenci v Bratislavě promluvil o mladých Romech. Právě ti by podle člena české vlády měli být hnací silou své komunity a v maximální možné míře přispět do integrace společnosti. My bychom jim měli pomoci ve snaze zvýšit si sebevědomí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Hloubkový průzkum upozornil na rizikovou nestabilní oblast na D8
Dostavba zbývajícího úseku ústecké dálnice D8 v úseku Lovosice – Řehlovice pokračuje s cílem tuto část dálnice zprovoznit letos 17. prosince. Průzkumy ŘSD zaznamenaly nestabilní oblast kolem Prackovické estakády, kterou je nyní potřeba zabezpečit proti dalšímu sesuvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
V Olomouckém kraji se dohodly ANO a ČSSD na koalici s ODS
Hnutí ANO a ČSSD se v Olomouckém kraji dohodly na koalici s ODS. Ještě dnes jejich zástupci začnou pracovat na přípravě koaliční smlouvy, díky níž budou mít tyto tři strany v pětapadesátičlenném zastupitelstvu většinu 30 hlasů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Proamerická Merkelová proti průmyslníkům
Německá kancléřka Angela Merkelová odsoudila neochotu německých podnikatelů jednat o volném obchodu mezi USA a EU a obvinila je z antiamerikanismu. Takové vyjádření obsahovalo její vystoupení na Dni německého průmyslu 2016 v Berlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Herman udělí knihovnické ceny
Ministr kultury Daniel Herman udělí v 11 hodin ve čtvrtek 13. října 2016 v Zrcadlové kapli Klementina ceny Ministerstva kultury „ Knihovna roku 2016“. Budou tak oceněny dlouhodobé zásluhy o rozvoj knihovnictví v obcích a mimořádný přínos k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb ve dvou kategoriích – „základní knihovna“ a „významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Koberečky aneb Ten správný lobbismus po bruselsku
Téměř s každým novým zákonem nás stíhá jedna Jobova zvěst za druhou. Každý nový zákon ukládá nové a nové represe na nezaplacení poplatků vylobovaných nejen profesními sdruženími, ale i samostatnými jednotlivými firmami. Policie a soudy už se snad ke skutečným kriminálním případům, pro stíhání obyčejných občanů, vůbec nepropracují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Foldyna (ČSSD): Koaliční spolupráci ve vedení kraje si bez KSČM nedovedeme představit
S ohledem na množící se povolební dohady o možné dvojkoalici ve vedení Ústeckého kraje vydává ústecká ČSSD toto tiskové prohlášení:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Matějka (SPR-RSČ 2016): Šel jsem spát jako lev, ale netušil jsem, že se probudím ve stádu ovcí
Není důležité, s kým stojíte na barikádě. Ale zda všichni máte hlavně tím stejným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Úsvit chystá volební sněm, Lidinský bude obhajovat post předsedy
Strana Úsvit – Národní koalice chystá i v souvislosti s neúspěchem v krajských volbách volební konferenci. Předseda Miroslav Lidinský bude funkci v čele Úsvitu obhajovat. Řekl to ČTK a České televizi po dnešní diskusi členů stranického předsednictva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud vydal bulletin s aktualitami z oblasti evropského práva
Oddělení analytiky a srovnávacího práva Nejvyššího soudu přináší třetí letošní číslo svého Bulletinu, ve kterém tradičně přináší aktuality z oblasti evropského práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ty pravičáku, ty ses vybarvil, nakládá poslanec KSČM vítězi voleb z ČSSD
Do ostré kritiky kandidáta ČSSD na hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda se pustil poslanec KSČM Jiří Valenta. Přičemž krátce po zveřejnění jeho textu s titulkem ,,Demaskování pravicového lídra socialistů v Plzeňském kraji" byla na úrovni Plzeňského kraje dohodnuta koalice ČSSD, ODS a dvou menších stran, takže komunisté a hnutí ANO budou v dalších čtyřech letech v opozici. Reálným vítězem voleb je tedy průmyslník Bernard, nastupující hejtman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nahlédli jsme do USA: Že to má Hillary Clintonová v kapse? Vůbec. Je to prý úplně jinak
Zdá se, že i po druhé prezidentské debatě zůstává boj o Bílý dům stále otevřený. Průzkumy sice naznačují, že Hillary Clintonová udržela vedení, nicméně Donald Trump jí svým nedělním výkonem dokázal zle zatopit. Agentura Reuters dokonce soudí, že kdyby to tak mělo pokračovat dále, Clintonová volby prohraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Všechny myšlenkové giganty, pro které jsem zlý, musím zklamat
Od včerejšího rána sleduji myšlenkové pochody některých politiků a žurnalistů o tom, jak zlý Michal Hašek bude intrikovat na jižní Moravě proti vítězům voleb a bude se držet zuby nehty jakékoliv placené pozice ve vedení Jihomoravského kraje (máme pro to na jižní Moravě i jadrnější sousloví).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: Podzimní výlovy rybníků už jsou tady
Hlavním centrem jsou tradičně jižní Čechy. Přijďte zažít neopakovatelnou atmosféru těchto akcí. Sledovat rybáře při práci, sítě plné ryb a další ukázky rybářského řemesla, to je pro každého návštěvníka výlovu zajímavý zážitek. Pokud uvažujete, že byste na výlov některého z velkých i menších rybníků v jižních Čechách dorazili, přinášíme vám přehled míst, kde se letos odehrají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Branislav Fábry: Zamlčané fakty o Čečensku
Dňa 5. októbra bol za prezidenta Čečenskej republiky opätovne inaugurovaný Ramzan Kadyrov. V ten deň sa taktiež oslavovali jeho štyridsiate narodeniny, pri ktorých R. Kadyrov opäť raz potvrdil sklon k velikášstvu. Avšak napriek tomu, že R. Kadyrov nie je žiadny humanista, ten obraz, ktorý o ňom a o Čečensku vytvárajú tzv. mienkotvorné médiá na Západe, je veľmi nepresný. Klan Kadyrovovcov napriek nevyberaným metódam dokázal v Čečensku nastoliť určitú stabilitu a táto stabilita je hlavným zdrojom popularity režimu, najmä pri porovnaní s vojnami na Blízkom východe. Súčasný stav je tiež výsledkom určitého vývoja a pri popise situácie v Čečensku treba poukázať aj na fakty z oboch čečenských vojen, ktoré sa v tzv. mienkotvorných médiách tendenčne zamlčujú.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
"Je to pravda, ale nesmíte o tom veřejně mluvit!" Rebelka z ČSSD odhalila praktiky ve straně a poslala ostrou výzvu Sobotkovi
ROZHOVOR Ostré kritice podrobila fungování sociální demokracie poslankyně této strany Pavlína Nytrová. „Současný ideální sociální demokrat je ‚podržtaška‘, která se zeptá, co si má myslet a jak má hlasovat,“ uvedla mimo jiné Nytrová včera na svůj facebookový profil. Teď své nejniternější myšlenky pro ParlamentníListy.cz ještě více rozvedla. A o předsedovi Bohuslavu Sobotkovi po prohraných volbách říká: „Myslím si, že by měl vyvodit osobní zodpovědnost. Jakým způsobem to udělá, záleží na něm."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda zítra projedná letní čas, stav rozvoje digitálního trhu či vyhodnocení zkoušek spolehlivosti
Členové vlády ve středu 12. října 2016 od 9.00 hodin projednají mimo jiné:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: ČSSD ještě naději má, i kdyby nenašla nového Zemana či Paroubka
Krásná argumentace z našich sdělovacích prostředků k výsledkům voleb - například:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Univerzita Pardubice se představuje na vzdělávacích veletrzích. Tento týden je na Slovensku, v listopadu pak v Brně
Zástupci Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice informují o možnostech vysokoškolského studia v Pardubicích od 11. do 13. října na mezinárodním veletrhu AKADÉMIA 2016 v Bratislavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti: Kandidát do Senátu na Praze 10 zneužil osobní údaje svých pacientů pro politickou agitaci
Kandidát do Senátu na Praze 10 za TOP 09 a chirurg Jiří Holubář rozeslal svým pacientům z malešické polikliniky dopis, ve kterém je vyzývá, aby pro něho hlasovali při senátních volbách. Porušil tím zákon o ochraně osobních údajů a Piráti na něj proto podali stížnost k Úřadu pro ochranu osobních údajů. „Podle nás je nehorázné, že lékař tímto způsobem zneužije osobní údaje svých pacientů, aby u nich agitoval před volbami,“ uvádí pražský zastupitel za Piráty a student práv Adam Zábranský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Teď jde o všechno, varoval v ČT Pithart. Sobotka prý nesmí hrát při zdi
Někdejší český premiér a předseda senátu Petr Pithart promluvil u příležitosti nedožitých osmdesátých narozenin Václava Havla do duše koaliční vládě ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Žádal ji, aby zastavila náš obrat k Rusku. Má prý obavy o osud naší země. V úterním Interview ČT24 své obavy rozvinul. Pokud něco neuděláme, nečeká nás podle hosta nic moc pěkného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Poražený senátor na Jičínsku Táborský z ČSSD podpořil Kalouskova kandidáta. Zde je důvod
Obhájce senátorského mandátu na Jičínsku Josef Táborský (ČSSD) poražený prvním kole voleb dal podporu do druhého kola kandidátovi TOP 09 Tomáši Czerninovi. Táborský to dnes řekl ČTK. Původně přitom zamýšlel, že nepodpoří Czernina ani jeho soupeře ve druhém kole, starostu Jičína Jana Malého z ANO. Táborský ve volbách skončil třetí se ziskem 14 procent hlasů. Czernina podporuje i další poražený, kandidát ODS Ivan Doležal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Mrazivá slova Češky žijící v Německu: Uprchlíky ubytovali v hotelu a když je přestěhovali na ubytovnu, oni to tam zapálili a chtěli zpět. Nikdo jim totiž nevařil a neuklízel
ROZHOVOR Černě vidí budoucnost Evropy Bohumila Kamenzová žijící v německém Altenbergu. „Ohnisko vznikne tady v Německu, ale do ostatních zemí se rozleze. Nejstrašnější je, že německá vláda něco upeče, ale potom to odneseme s plnou parádou i my všichni okolo,“ uvedla v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Je třeba se zaměřit na řešení základních problémů
Každé město se potýká se svými problémy. Nicméně je nutno tyto problémy řešit, protože jejich neřešení ohrožuje jeho budoucí rozvoj .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Kaucký vedl politické konzultace s Mexikem
Černínský palác hostil 7. října 2016 politické konzultace mezi ministerstvy zahraničí ČR a Mexika. Za českou stranu jednání vedl náměstek ministra Lukáš Kaucký a jeho mexickým protějškem byl Francisco del Río, generální ředitel pro Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Američané nemají peníze na vojáky v Polsku
Podle amerického portálu „Stars and Stripes“ je nejisté rozmístění amerických ozbrojených sil na území Polska. Američané přitom deklarovali, že v rámci European Reassurance Initiative bude v Polsku na základě rotace obrněná brigáda a že vybudují pro její potřeby sklady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zachariaš (KSČM): Každý svého štěstí strůjcem
Nemá cenu brečet nad rozlitým mlékem, vzájemně se osočovat a hledat viníka v rámci krajských a senátních voleb. Každý z nás je svéprávný a měl by umět odhadnout, kam až sahají jeho možnosti v rámci kampaně. Je pravdou, že určitý podíl na tom má i výška financí, která byla určitě o mnoho menší než u hnutí ANO. Je třeba však přiznat, že ministr Babiš opravdu věnoval kampani maximum a v ulicích měst a obcí byl vidět již od ranních hodin. A tak nezbývá, než přiznat čest vítězům a úctu poraženým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Miloši Zemane, jsi Bůh. Jsem hrdý na to, že jsi mým prezidentem
Prezident České republiky Miloš Zeman dnes prohlásil, že by v amerických prezidentských volbách volil Donalda Trumpa. Podle něj by USA pod vedením Trumpa byly úplně jiné, než jaké jsou za současného prezidenta Baracka Obamy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Boj nekončí! Mezi aktivisty z Kliniky to vře. Přidal se k nim i mladý Stropnický
Budovu Autonomního sociálního centra Klinika získala Správa železniční a dopravní cesty. Předseda zelených Matěj Stropnický kvůli tomu zuří. ANO Andreje Babiše si to podle jeho názoru celé upeklo tak, aby budovu nezískali aktivisté. Hnutí, jehož členem je i jeho otec a současný ministr obrany, prý nedrží slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pracovníci úřadu Jihomoravského kraje ukázali, že v třídění baterií jsou extratřída
Začátkem letošního roku se budova Krajského úřadu Jihomoravského kraje v centru Brna stala místem zpětného odběru použitých baterií. Vedle papíru, skla, PET lahví a víček, tetrapaků, vysloužilých zářivek a drobných elektrozařízení, které se zde třídí dlouhodobě, nově přibyly sběrné nádoby na použité baterie. A když už zaměstnanci úřadu něco dělají, dělají to pořádně. Z iniciativy odboru životního prostředí se pro popularizaci sběru mezi zaměstnanci uskutečnila soutěž, jejímž smyslem bylo do konce září vytřídit co největší množství vysloužilých baterií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
První ostrý zásah temelínských hasičů v rámci integrovaného záchranného systému kraje: Pomáhali u dopravní nehody
Pouhé čtyři minuty trval přesun temelínských hasičů k dopravní nehodě. K té došlo dnes dopoledne a temelínské hasiče k zásahu povolal krajský hasičský dispečink. Nehoda se totiž stala na křižovatce II/105 a výjezdu z temelínské elektrárny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Americká orwellovská demokracie
Agentura Reuters před pár dny uvedla, že americká internetová společnost Yahoo vytvořila tajný program, s jehož pomocí pak sledovala e-mailovou korespondenci uživatelů pro účely americké policie a tajných služeb. Společnost tak prý plnila požadavky neveřejného vládního nařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Donald Trump nesnáší zrcadla
Americkým tištěným i internetovým médiím lze jen závidět akceschopnost, jestliže 350 z nich v jeden den otiskne v podstatě shodný úvodník o tom, jak prezident hrubě bortí tamní vyhlášenou demokracii.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 12:40, zobrazit podobné
Jan Hamáček: Na lidech se šetřit nesmí
Když naše vláda v červenci nastupovala, slíbili jsme lidem bezpečí. K němu ale potřebujeme nejen stabilní hranice a bezpečné ulice, ale také fungující stát. Nemůžeme si dovolit, aby ti, co mají v popisu práce udržovat v chodu úřady a veřejné služby, a už vůbec ne ti, od nichž čekáme potírání kriminality nebo zvládání mimořádných situací, svá místa opouštěli pouze proto, že o ně v soukromém sektoru bude postaráno lépe.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Lékařské prohlídky nařízené zaměstnavatelem
Ve skutečnosti jde spíše o lékařská vyšetření, která nám nařídilo ministerstvo zdravotnictví a zcela vyrušilo naše právo nepodrobit se něčemu, s čím nesouhlasíme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
TOPlist