Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.167x, což odpovídá cca 217.428-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Příšerná katastrofa. Krajan z Německa se chytá za hlavu
Esejista a publicista Luděk Frýbort žije takřka čtyřicet let v Německu, kde, jak říká, mají obrovský problém s Turky a islámem. Vývoj v Evropě obecně vůbec dle něho tváří v tvář uprchlické krizi spěje k příšerné katastrofě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Největší krysa už běží. Erik Best znovu rozsekl situaci v ČSSD
Bohuslav Sobotka teď už nehraje ani tak o svou politickou pozici, ale zejména o kšefty lidí, stojících za ním. Jenže spolustraníkům s jeho čerchmanty podle komentátora Erika Besta brzy dojde trpělivost. Prorokuje proto velkou stranickou rošádu začátkem roku. A v čele vnitrostranické revolty podle něj nebude stát nikdo jiný, než „největší z krys“ Milan Chovanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Lhoťan: Probudí se konečně Švédové a povstanou proti multikulturnímu režimu?
Švédská policie nepopřela, že ve městě Visby došlo k skupinovému brutálnímu znásilnění švédské invalidní ženy skupinou uprchlíků. Policie pouze vyzývá ke klidu a podezřelé uprchlíky propustila na svobodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Arab, který pohaněl Zemana, Fica a Orbána, si otevřel ústa už i na Donalda Trumpa. A Moskva...
Je to měsíc, co vysoký komisař OSN pro lidská práva Zaíd Husajn označil českého prezidenta Miloše Zemana za demagoga, populistu a politického fantastu. Podobně ostře se nyní pustil do republikánského kandidáta Donalda Trumpa, který by prý jako americký prezident byl nebezpečný pro celý svět. Z Ruska mu vzápětí přilétla rázná odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Začínajícím podnikatelům pomůže s rozjezdem firmy start-upový program IDeaSTART
Máte zajímavý nápad? Vyvinuli jste inovativní technologii a chcete si založit vlastní firmu? Nebo již máte firmu založenou, ale potřebujete pomoci s jejím rozjezdem? Nově mohou začínající podnikatelé v Jihočeském kraji využít start-upový program „IDeaSTART!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Svědectví: S Německem to jde z kopce. Vše se otřásá v základech
Před čtrnácti lety se Sarah Muirová přestěhovala ze Spojeného království do Německa, které tehdy vnímala jako výstavní skříň Evropy. Nyní se rozhodla vrátit zpět do své rodné země, protože pozoruje, že s Německem v čele s „Frau Merkelovou“ to jde povážlivě z kopce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí oslovuje uchazeče o zaměstnání na veletrhu práce Profesia days
V době rekordně nízké nezaměstnanosti se zaměstnavatelé v Česku často potýkají s nedostatkem vhodných uchazečů o zaměstnání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Britové mají plné zuby hlavně Poláků. Spisovatelka vylíčila, jak to na ostrovech vypadá po Brexitu
Britové mají plné zuby Poláků, protože v ostrovním království vzniká komunita žijící svým vlastním životem. Poláci mají ve Spojeném království vlastní lékaře či vlastní právníky, a to se Britům ani trochu nelíbí. Zvlášť když si uvědomí, že lidé z východu přišli do Británie jen za vyššími výdělky. Těmito slovy popsala situaci Brexitu spisovatelka Iva Pekárková, která v Británii žije dlouhá léta. Zarazilo ji, že o ošklivých cizincích mluvili v Británii i Češi a Slováci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jermanová bude středočeskou hejtmankou
Ve středních Čechách se rodí čtyřkoalice ANO, STAN, TOP 09 a ODS. Vítězné ANO má mít v krajské radě čtyři zástupce včetně hejtmana, STAN také čtyři, ODS dva a TOP 09 jednoho. Novinářům to po dnešním jednání ve Sněmovně řekla jednička na kandidátce ANO Jaroslava Jermanová. Dodala, že hejtmankou by měla být ona jako lídr vítězného hnutí. Návrh ANO musejí ostatní ještě projednat ve svých stranických orgánech. Jednání o případné čtyřkoalici budou pokračovat ve čtvrtek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Napadají ženy, šmelí drogy, kradou. Plný sál Němců si vyšlápl na své politiky kvůli imigrantům a bylo dusno
Nejenom ve Francii či Velké Británii se diskutuje o existenci tzv. no-go zón. Stejné téma bylo předmětem veřejné diskuze pořádané v koncertním sálu Zechen Carl v Essenu. Zatímco představitelé správy města jejich existenci popírali, lidé měli jiný názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČD spustily kampaň, která radí „Jak pohodlně cestovat vlakem“
Výhody cestování vlakem, veškeré možnosti a služby představuje kampaň, kterou cílí národní dopravce na nové cestující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Opravil: Dobrý den, paní K.
Mám svého fízla a zdá se, že mně zachovává věrnost i po letech. Začínali jsme spolu kdysi dávno, pochopitelně ještě v komunistických časech. A před pár dny jsme se potkali na ulici před naším domem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
TOP 00 nic. Kalousku, běž do háje. Knížecí straně není moc do skoku, uvádějí noviny
TOP 09, kdysi třetí nejsilnější parlamentní strana, musí čelit nepříjemné hrozbě politického propadliště. Krajské volby, ve kterých si připsala v úhrnu za všechny kraje pouhá 3,4 procenta hlasů, Miroslavu Kalouskovi a jeho straně brutálně ukázaly současnou realitu. A zatímco vtipálci stranu překřtívají na „TOP 0,9“, vedení zoufale přemýšlí, jak za rok do sněmovních voleb propad zvrátit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
V ČR to zatím nebouchlo. Zatím. Dnešní sebevědomí političtí nýmandi v čele EU a sluníčkáři... Babišův profesor má pro vás zásadní varování o vaší budoucnosti
ROZHOVOR Poslanec ANO Karel Rais říká, že EU nepostrádá občas totalitní rysy nadvlády vlivných nad slabšími. Dnešní sebevědomí političtí nýmandi v čele EU nejsou dle něj schopni předložit solidní řešení pro EU. „Rozhodně nelze přeceňovat fakt, že v ČR to ‚zatím nebouchlo‘, že zde nejsou vnější nepřátelské projevy ze strany muslimů,“ varuje Rais.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Doktor Jan Hnízdil: Vymývají nám mozky. Vládnou nám psychopati, placení podnikatelskými skupinami. Havel by ve volbách propadl
ROZHOVOR Lékař celostní medicíny Jan Hnízdil, který je znám díky komplexnímu výkladu medicíny a svému veřejnému působení, tvrdí, že nynější politika přitahuje psychopaty, jimž chybí funkční mozková centra, která jsou zodpovědná za soucit, svědomí, stud, spolupráci. My se divíme, jak mohou tak lhát, urážet, zatloukat. Oni na svém chování nic závadného neshledávají. Vládne nám banda psychopatů, financovaných podnikatelskými skupinami, ve prospěch těchto skupin, na úkor občanů. Jediná šance na změnu je zdola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Praha potřebuje strategii pro dostupné bydlení. Náš cíl? Postavit nebo koupit
Praha bude hostit dvoudenní seminář Finančně dostupné bydlení. Akce se zúčastní odborníci z Nizozemska, Rakouska, Španělska a České republiky. Nad čtvrtečním workshopem organizovaným Magistrátem města Vídeň a jeho příspěvkovou organizací (Europaforum Wien) ve spolupráci s hlavním městem Prahou, převzala záštitu náměstkyně pražské primátorky Petra Kolínská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Letošní držitelka Havlovy ceny se představí na konferenci v Praze
Na konferenci v Pražské křižovatce se dnes představí letošní držitelka mezinárodní Ceny Václava Havla za obranu lidských práv Nadja Muradová. Účastníci konference s názvem Ploty, zdi a příkopy: svoboda pohybu jako lidské právo? budou dále hovořit také o nadcházejícím odchodu Británie z Evropské unie a o jeho dopadech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
V Brně podepsali krajskou koalici. Takovou, jakou čekal málokdo
Koalici v Jihomoravském kraji sestaví hnutí ANO, ČSSD, TOP 09 s Žít Brno a Starostové pro Jižní Moravu, zástupci těchto stran dnes o vzniku koalice podepsali memorandum. ČTK to řekla dvojka na kandidátce ANO Taťána Malá. Koalice bude mít 34 mandátů z celkových 65.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Peklo, tak hodnotí Islanďanka ruskou nemocnici
Islandská tanečnice H. Rún jela do ruského města Penza na návštěvu za přáteli. Ozvala se jí v hrudi prudká bolest a skončila v místní nemocnici. Tam byla v šoku, a jak říká, zažila a viděla peklo. A bohužel, bude ještě hůř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nečekaný zvrat. Na jižní Moravě je všechno úplně jinak
Jihomoravské ANO dá v jednání o krajské koalici přednost ČSSD před KDU-ČSL. Novinářům to dnes po jednání krajského předsednictva ANO a krajského klubu zastupitelů řekla dvojka na kandidátce ANO Taťána Malá. Hnutí ANO už dříve ustanovilo trojblok spolu se Starosty pro Jižní Moravu a TOP 09 se Žít Brno, se kterými má dohromady 23 mandátů z celkových 65, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Dosáhneme racionality, nebudeme nepřáteli, plánoval profesor Bělohradský, co bude dělat v Senátu. Plán na to ale ještě nemá...
Na Praze 6 proti sobě v senátním klání stanuli pedagog Jiří Růžička kandidující za TOP 09, bývalý ředitel Sazky Aleš Hušák, filozof Václav Bělohradský nebo baletní mistr Vlastimil Harapes. Posledně zmíněnému pánovi zbyli jen oči pro pláč, když do druhého kola postoupili Bělohradský a Růžička. Tito pánové se střetli ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu. Bělohradský apeloval na politiky, aby se přestali ničit jako strašliví nepřátelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Bohoušpolitika
Máme předsedu vlády, který ve svém životě nikdy normálně nepracoval. Jenom politikařil. Od vystudování vysoké školy je v politických funkcích. Myslím, že jsme v Evropě unikátem – předseda vlády je, jak se dříve říkalo, nemakačenko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Putin v Istanbulu - Další sblížení s Turky (a možná i se Saúdy)
Poslední vývoj ukazuje, že v rozvolněných mantinelech vzniká na Blízkém východě stále větší prostor pro flexibilní a především „mnohavektorovou“ politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Čunek zpucoval Miroslava Kalouska, který o něm kdysi řekl, že je debil. A neskutečně pohovořil o Bělobrádkovi
Do ostré kritiky předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska se v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV pustil senátor Jiří Čunek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Server: Babiš podporuje komunistu Bubeníčka na ústeckého hejtmana
Komunistům by v Ústeckém kraji měl podle šéfa hnutí ANO Andreje Babiše zůstat post hejtmana, který dosud zastával Oldřich Bubeníček (KSČM). ANO přitom volby v Ústeckém kraji vyhrálo, komunisté byli druzí. Babiš to dnes ve Sněmovně řekl serveru iDNES.cz. Prezident Miloš Zeman „toto velkorysé gesto ocenil“, uvedl v reakci na Twitteru mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hradecké ANO: Pravolevá koalice je podraz, kraj stabilita nečeká
Královéhradecký kraj pod vedením pravolevé koalice podle hnutí ANO, které vyhrálo krajské volby, rozvoj a stabilita nečeká. Dohoda o pětikoalici je podle ANO podrazem na lidi, kteří k volbám přišli a chtěli změnu ve vedení kraje. ANO chce být na kraji konstruktivní opozicí. V tiskové zprávě to dnes uvedla lídryně ANO v kraji a náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Rejmont: Poděkování voličům a malá analýza vítěze krajských voleb v ČR
Jménem svým bych chtěl poděkovat všem voličům, kteří mě jako bezpartijního volili v krajských volbách na kandidátce TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
FOTO Je vinen tím, že vystrčil hýždě na příslušníky armády USA, stojí v rozsudku. A my víme, co bude s českým záložákem dál
Kauza vystrčeného zadku na americký vojenský konvoj, kterou chtěl veterán české armády demonstrovat svůj postoj vůči NATO, bude pokračovat soudním líčením. Proti trestnímu příkazu, jímž byl odsouzen ve zkráceném řízení, totiž obviněný Martin Zapletal podal odpor. ParlamentníListy.cz se dostaly k textu trestního příkazu a je to celkem zajímavé čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Za co to politiky ČSSD voliči potrestali? Za zradu
A to za zradu nikoliv za jejich počínání v politice domácí, která, vnímaná jako člověku nejbližší, mu nejčastěji dělá či nedělá vrásky na čele. Tady totiž (i ve vládě koaliční), se ČSSD podařilo zachovat linii, a po parlamentních volbách 2014 se aspoň na tomto úseku politiky chovala stejně, jako před nimi. To znamená k občanům - včetně těch nejpotřebnějších - sociálně citlivě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
George Soros: Zastavte ohavné zločiny Vladimira Putina
Americký filantrop maďarského původu George Soros, který tak rád a „nezištně“ řeší problémy celého světa, ve svém aktuálním textu tvrdě kritizuje Rusko za jeho vojenské aktivity v Sýrii. Prezident Vladimir Putin se prý dopouští zločinů proti lidskosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hudec (SZ): Vlakem do Prahy za hodinu
Dnes může leckomu ten titulek znít jako čirá science fiction. Třeba tomu, kdo trochu sleduje nekonečný seriál snah o zlepšení vlakové dostupnosti krajského města z Prahy. Přitom za několik let se může vše radikálně změnit, a týká se to především Českolipska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Co potom?
V denním tisku jsem si přečetl, jak dobré pozice si do druhého kola parlamentních voleb nesou někteří kandidáti. O těch, kteří neuspěli, se mluví už méně, ale právě oni, se musí nejvíce ptát na to, co potom?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Jsme připraveni být konstruktivní opozicí
Koalice SPD a SPO bude konstruktivní opozicí, klub zastupitelů bude společný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ se připravuje na druhé kolo senátních voleb
V pátek 14. října se znovu otevřou volební místnosti. Koná se druhé kolo senátních voleb. Český statistický úřad začne zpracovávat výsledky hned s odevzdáním prvních zápisů od okrskových volebních komisí v sobotu 15. října po 14. hodině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Okleštěk (ANO): Mnohem důležitější než stranická příslušnost je pro nás snaha pomoci kraji
Prohlášení k aktuálnímu stavu jednání o koalici v Olomouckém kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Britská libra a mexické peso jako rukojmí politických spekulací
Co má společného britská libra a mexické peso? Obě měny mají politický problém, který je při slabších fundamentech tlačí do kouta. V prvním případě je to brexit a v druhém je to Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vinaři z ČR usilují o americký trh, s nákupčími z USA budou jednat na Česko-americkém vinařském fóru
Nákupčí potravin a nápojů ze Spojených států amerických budou s českými producenty a distributory vína a medoviny jednat o možnostech obchodní spolupráce. Dvoustranná jednání proběhnou dnes během Česko-amerického vinařského podnikatelského fóra v Praze, které organizuje Hospodářská komora ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Hnutí ANO bude mít svého "generálního ředitele". Stane se jím šéf Zlínského kraje Pustějovský
Řídit stát jako firmu, to je už okřídlené heslo Andreje Babiše. Přeneseně se v nejbližších dnech dotkne také samotného hnutí ANO. Jak nám prozradil zdroj blízký pražské primátorce Adrianě Krnáčové, a informaci následně potvrdil i vysoký člen hnutí, manažerem "všeho a všech" se stane Pavel Pustějovský ze Zlínského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vyhrneme si rukávy a začneme pracovat. Bez ohledu na koaliční vyjednávání
Povolební vyjednávání ve Zlínském kraji jsou stále v plném proudu. Odhadovat finální podobu budoucí krajské koalice si troufne zatím jen málokdo. Vítězná KDU-ČSL si totiž může vybírat hned z několika variant. Bude tak záležet na budoucím hejtmanovi, Jiřím Čunkovi, komu dá ve finále přednost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČNB oznamuje, že ERB bank není schopna dostát svým závazkům
Česká národní banka zveřejňuje rozhodný den, kdy Garanční systém finančního trhu obdržel písemné oznámení České národní banky o neschopnosti ERB bank dostát za zákonných a smluvních podmínek svým závazkům vůči oprávněným osobám. Tímto rozhodným dnem je 11. říjen 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Před druhým kolem
Podporujete TTIP? Jste pro umístění zahraniční vojenské základny? Podporujete výstavbu jaderných elektráren? To byly otázky, které se objevily – spoustou dalších – v anketě Alternativy Zdola mezi kandidáty senátních voleb. Z těch, kteří odpověděli, sedm postoupilo do druhého kola a můžeme tak nabídnout jejich názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Helena Siwková: Tak už máme, co jsme chtěli aneb volby na Vysočině
Volby skončily je dobojováno. Bohužel se stalo to, co nám demokracie umožňuje. Menšina rozhodla o většině a oranžová barva téměř zmizela z politické mapy republiky. ČSSD se udržela pouze ve dvou krajích a jedním z nich je Kraj Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Koalici by měli vytvořit lídři, kteří získali nejvíce preferenčních hlasů
Senátor Ivo Valenta se zamýšlí nad tím, jaké složení krajské rady ve Zlíně by nejvíce odpovídalo vůli voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Oslavte celosvětový svátek archeologie v Náprstkově muzeu
Národní muzeum zve na sobotu 15. října 2016 od 10.00 do 17.00 hodin všechny zájemce o zajímavý svět archeologie do Náprstkova muzea, kde se bude konat v rámci třetího ročníku Mezinárodního dne archeologie bohatý doprovodný program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Muslimská dívka si chtěla žít svobodně, jako my. Takto smutně dopadla
Norsko je zděšeno dalším incidentem, který dokazuje, že integrace zejména muslimských přistěhovalců je v některých případech téměř nemožná. Muslimský otec znásilnil svoji dceru za to, že žila příliš „západním“ stylem života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Exportní dům na strojírenském veletrhu zaznamenal úspěch
Na 58. Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně se letos poprvé v historii představil společný Exportní dům Ministerstva zahraničních věcí a EGAP, ve kterém měli zástupci firem možnost setkat se s exportními specialisty z obou organizací. Poprvé se také účastnili zástupci České rozvojové agentury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
A budu hejtmanka a budu. Andreji Babišovi se vzbouřila jeho žena
Místopředsedkyně Sněmovny Jaroslava Jermanová, která je středočeským lídrem ANO, tak moc stojí o to, být hejtmankou, že se kvůli tomu odmítla podřídit Andreji Babišovi. Ten navrhoval přenechat post hejtmana konkurenci. Píše o tom server Seznam.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Charanzová (ANO): Zákaz potratů? Polsko je na cestě do středověku...
Novodobá inkvizice v praxi? Polská ultrakonzervativní klika prosazující zákaz potratů. Pokud navrhované zpřísnění projde, neznamená to nic menšího, než že žena nebude moct podstoupit interrupci ani po znásilnění či incestu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
ČT vstupuje na hodně tenký led. Chystá se zesměšnit Andreje Babiše
Česká televize uvede v říjnu na obrazovky nový pětidílný seriál Kosmo, v němž paroduje ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Jako zajímavá informace se v té souvislosti může jevit fakt, že příští rok bude svou funkci obhajovat generální ředitel ČT Petr Dvořák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
A je tu někdo, kdo porazí Zemana. Už doopravdy! nadšeně hlásí Bakalovy a Babišovy noviny. Ne, není to Petr Pithart
Lidové noviny Andreje Babiše a Hospodářské noviny Zdeňka Bakaly došly ke vzácné shodě. Našly kandidáta, který by se v roce 2018 mohl postavit Miloši Zemanovi v boji o Hrad. První předností tohoto kandidáta, resp. kandidátky je, že jde o ženu. Navíc to není žádný typický Antizeman a navíc se zdá, že by lidem nevadila. Takto komentátoři píší o „atomové babě“ Daně Drábové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Naše požadavky nebyly přehnané
Komentář k povolebnímu vyjednávání, zveřejněný na facebookovém profilu ministra:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
To je šok. Milan Chovanec promluvil k výsledku voleb, Sobotka a jeho lidé možná budou koukat divně
ČSSD by měla zlepšit své vztahy s prezidentem Milošem Zemanem. Ten vzešel ze sociální demokracie, která by z toho měla profitovat, a ne s prezidentem válčit a přenechávat ho hnutí ANO, které se podle potřeby spojí s kýmkoliv. Tak to vidí první místopředseda strany, ministr vnitra Milan Chovanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Koalice dohodli už v pěti krajích. Vítěz voleb ANO nepovládne ani v Královéhradeckém a Plzeňském
V Olomouckém kraji bude spolupracovat ANO s ČSSD a ODS. V Plzeňském a Královéhradeckém kraji se vytvořila koalice bez vítězného ANO.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.10.2016 v 06:36, zobrazit podobné
Martin Komárek o politice: Je to taková swingers párty, sex každého s každým
Lídr ČSSD v Plzeňském kraji Josef Bernard, místopředseda ODS Martin Kupka a poslanec Babišova hnutí ANO se střetli v úterních Událostech, komentářích. Komárek znovu hájil svého stranického šéfa Andreje Babiše a obrazně řečeno dštil oheň a síru na politiky, kteří v krajích utvářejí koalice bez hnutí ANO. Oponenti to Komárkovi vrátili i s úroky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
KSČM Kroměříž: Podpořte kandidáta, který je ochoten hlasovat pro zdanění církevních restitucí
Výkonný výbor Okresního výboru KSČM Kroměříž, kandidátka do Senátu Parlamentu ČR za KSČM Ing. Eva Badinková a poslankyně PSP ČR Ing. Marie Pěnčíková jednomyslně doporučují občanům zúčastnit se II. kola senátních voleb a podpořit svým hlasem Ing. Jana Haška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Sněmovní rozpočtový výbor zahájí debatu o návrhu rozpočtu
Sněmovní rozpočtový výbor dnes doporučí plénu, zda by mělo schválit základní parametry návrhu státního rozpočtu pro příští rok. Jde o příjmy, výdaje, schodek a způsob jeho vypořádání. O těchto údajích poslanci rozhodují už v prvním sněmovním čtení. Následně jsou možné jen přesuny peněz uvnitř rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
V hradeckém kraji podpisem stvrdí koalici, jinde se bude jednat
Duhová koalice pěti stran v Královéhradeckém kraji, jejíž součástí není vítěz krajských voleb ANO, dnes podepíše memorandum o spolupráci. V dalších krajích budou pokračovat povolební jednání. V Jihočeském kraji se setkají zástupci vítězné ČSSD a ANO, v Praze byl na schůzku zástupců ANO, Starostů a nezávislých (STAN) a TOP 09 o možné budoucí středočeské koalici pozván i lídr ODS. Na jihu Moravy se trojbloku vytvořenému vítězným hnutím ANO nabízí spolupráce s lidovci nebo ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Žádná temná budoucnost se zde nerýsuje
Ministr obrany Martin Stropnický tento týden navštívil 142. prapor oprav v Klatovech. Doprovázeli ho nový velitel Pozemních sil Armády ČR generálmajor Štefan Kaleta a velitel 14. pluku logistické podpory plukovník Stanislav Hudeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Básník Jiří Žáček pro PL: Migrační krize může rozvrátit Evropu. Někomu to vyhovuje. Myslí si v ČT, že jsou diváci dementní?
ROZHOVOR Před začátkem tohoto roku prohlásil spisovatel a básník Jiří Žáček, že se modlí ke svému ateistickému pánu Bohu, aby nás při tom stěhování národů přestěhoval na lepší a bezpečnější okrsek země, třeba na Nový Zéland. Hned však dodal, že to je žert. Nyní se zamýšlí nad tím, komu ten chaos a rozklad národních států vyhovuje. Odhaduje, že sebevědomí svalnatí chlapíci, kteří jsou po té migrační vlně po stovkách viděni po Paříži, nebudou vydělávat na svůj chléb v potu tváře. Když nedostanou, co potřebují, vezmou si to bez dovolení a nikdo jim v tom nezabrání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Odborníci v parlamentu vyvraceli mýty o pěstounech
Seminář Náhradní rodinná péče očima odborníků proběhl v pondělí na půdě Poslanecké sněmovny PČR pod záštitou poslankyně Zuzany Kailové. Odborníci tady celý den vyvraceli zkreslené informace, které vážně ohrožují péči o děti, jež nemohou z různých důvodů vyrůstat ve vlastní rodině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Carbol (KDU-ČSL): Vážení voliči, dejte, prosím, svůj hlas Pavle Golasowské
Senátor Jiří Carbol podporuje Pavlu Golasowskou do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hurónský výsměch z Britských listů: ČSSD podle Zemana a Chovance skončí na jednom procentu jako SPO
Boris Cvek se v textu pro server Britské listy s gustem vysmál současnému statutárnímu místopředsedovi ČSSD Milanu Chovancovi, jenž volá po návratu strany k zemanovským kořenům. Cvek se zamýšlí nad tím, co by podobný návrat v praxi znamenal. Strana by získávala kolem 1,5 procenta hlasů jako další Zemanova strana, SPO. Navíc by se mohl Zeman dělit o předsednictví obrozené ČSSD s Václavem Klausem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09: Jiřího Holubáře podpořili před druhým kolem kandidáti pěti stran
Jiří Holubář v prvním kole senátních voleb v Praze 10, Dubči a Štěrboholech získal 19,8 procent hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
SP ČR: Průmysl odmítá návrhy na zvyšování daní pro firmy
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR), zastupující 11 tisíc firem z klíčových odvětví ekonomiky, je zásadně proti návrhům o zvyšování daní z příjmů právnických osob a úvahám o zavádění sektorových daní. Samotné zvyšování sazeb daní českou ekonomiku neposune.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Hošánci, tak tohle jste si měli pohlídat. Řítíte se do pěkného průšvihu
Souhlasím s tím, že by ODS měla zariskovat. Po zisku pouhých 9,5% v krajských volbách nemá smysl na nic čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Balín (OMMO): Podvod na voličích made in ANO?
Babiš podporuje komunistu Bubeníčka na post hejtmana, i když volby vyhrálo ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtmani Zimola a Pröll podepsali memorandum, jihočeští záchranáři mohou oficiálně zasahovat i v Dolním Rakousku
Na území Dolního Rakouska může zasahovat sanita s jihočeskými záchranáři, stejně jako se naši jižní sousedé dostanou k pacientům na jihu Čech. Na místo zásahu prostě vyjedou ti, kteří k němu mají nejblíže. A stejně tak je dopraví do nejbližšího, či nejoptimálnějšího zdravotnického zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Velká hra Vladimíra Putina. Může prý vyšoupnut USA z klíčového světového regionu
Analytička Tereza Spencerová hledí na Blízký východ a zamýšlí se nad tím, jak si v tomto regionu počíná ruský prezident Vladimir Putin. Podle jejího názoru si počíná velmi dobře. Dokonce natolik dobře, že by se Kreml mohl stát zásadním politickým hráčem na Blízkém východě – klíčovým hráčem na Blízkém východě, za něhož až donedávna platily Spojené státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Odvádím dobrou práci, bafuňář z Bémovy éry si najal advokáta, aby mi otravoval život
Jansta vs. Piráti - najal si advokáta na "prověření" zastupitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hasiči čtou dětem Hasičské pohádky.
Hasičská stanice v Modřanech ožije ve čtvrtek 13. října štěbetáním dětí a návštěvou náměstkyně ministra vnitra Mgr. Moniky Pálkové, generálního ředitele HZS ČR genmjr. Drahoslava Ryby a brig. gen. Romana Hlinovského, ředitele pražských profesionálních hasičů, kteří přečtou dětem některé z pohádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vysoká úřednice Drábová chce být současně krajskou zastupitelkou. Na ministerstvu vnitra zuří, není to prý možné
Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová chce vykonávat mandát středočeské zastupitelky, ačkoli podle stanoviska ministerstva vnitra budou moci zůstat krajskými zastupiteli pouze řadoví státní zaměstnanci. ČTK řekla, že jde pouze o stanovisko ministerstva, a ona je připravena mandát vykonávat, „dokud jí to bude umožněno“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Nová koalice na kraji jednala o obsazení rady
Zástupci koaličních stran, které dohodly na politickém uspořádání kraje v příštích čtyřech letech, dnes projednali personální obsazení Rady Pardubického kraje. Zítra se sejdou nad programovými tezemi, které budou součástí koaliční dohody. Ta bude podepsána v pátek 14. října ve 14 hodin v sále Rady Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: České firmy mají nakročeno k dalším kontraktům v Íránu
Dovážejte k nám automobily Škoda a zapojte se do výstavby íránské infrastruktury. Poptávka po českých službách a produktech v Íránu stoupá. Z podnikatelské mise Hospodářské komory do Teheránu a Mashadu si podnikatelé přivezli nové kontrakty a k dalším mají nakročeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zase mi lhali. Nedají mi dotace, které jsem měl dostat. Jasná diskriminace, stěžuje si Andrej Babiš
Zase mi lhali, rozčiluje se už poněkolikáté Andrej Babiš (ANO) na své kolegy z Poslanecké sněmovny. Tentokrát kvůli tomu, že už od 1. ledna 2017 zřejmě nedosáhne na dotace, na které by měl jako podnikatel působící v zemědělství nárok, kdyby nebylo připravované novely zákona o střetu zájmů. Právě díky této novele s velkou pravděpodobností skutečně přijde o část příjmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Renáta Burianová: Od svých požadavků neustoupíme
Odborový svaz pracovníků obchodu (OSPO) zahájil kolektivní vyjednávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Zvýšení daně z příjmu právnických osob a zavedení korporátní daně je nepřijatelné
Dnešní návrhy místopředsedy ČSSD Milana Chovance na zvýšení daně z příjmu právnických osob a zavedení korporátní daně jsou pro ODS naprosto nepřijatelné a měly by je jednoznačně a hlasitě odmítnout i další relevantní politické strany, které si nepřejí vyděsit stávající i potencionální investory v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka a švédský předseda vlády Löfven budou jednat o spolupráci
Premiér Bohuslav Sobotka navštíví ve dnech 3. a 4. listopadu 2016 Švédské království. Tématem jednání se švédským předsedou vlády Stefanem Löfvenem a dalšími ústavními činiteli bude především česko-švédská bilaterální spolupráce v oblasti hospodářství a obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Havel by pro naší zemi nesl jakoukoliv oběť, řadím ho hned za Masaryka. Vzpomíná František Janouch, zakladatel Nadace Charty 77
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA Byl jsem v jeho bytě při tom, když přišel ze zasedání Občanského fóra a překvapené Olze řekl, že když to země bude potřebovat, stane se jejím prezidentem. Byl člověkem velice vzdělaným a odhodlaným nést pro svou zemi jakoukoliv oběť. Takto o Václavu Havlovi hovoří jaderný fyzik a zakladatel Nadace Charty 77 František Janouch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Veřejné zakázky ve stavebnictví jdou do kytek. Za rok klesly skoro o čtyřicet procent
Veřejní investoři v ČR zadali letos do konce září stavebním firmám 3 532 zakázek za 66,2 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně klesla o 38,7 procenta, počet se snížil o 27,2 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes ČTK poskytla inženýrská společnost ÚRS Praha. Největším zadavatelem z vládního sektoru bylo Ředitelství silnic a dálnic (14,4 miliardy Kč) a z komunálního sektoru Kraj Vysočina (1,7 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Chráněné pastviny a louky na Jižní Moravě se dočkají obnovy
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR zamýšlí v příštích letech využít Operačního programu Životní prostředí k radikální obnově některých částí chráněných území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Malínský (ČSSD): Druhý odboj postmoderním pohledem
Atentát na zastupujícího říšského protektora obergruppenführera SS Reinharda Heydricha, asi jedna z nejvýraznějších událostí domácího i zahraničního druhého odboje, byl a zůstává předmětem sporů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
2 255 mrtvých po kolizích se stromy za posledních 15 let
V loňském roce došlo na silnicích ke 2 596 srážkám se stromy vyšetřovaným Policií ČR. Vyhaslo při nich 102 lidských životů, tedy 15,5 procenta všech obětí dopravních nehod. To odpovídá dlouhodobému průměru za posledních dvacet let, který činí 15,6 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ: Recyklací elektrozařízení ušetřili v Temelíně tři tisíce litrů ropy
Celkem 13 televizí, 75 monitorů a 1896 kilo drobných elektrických spotřebičů předala elektrárna Temelín za rok recyklaci. Ušetřila tak více než 3 500 litrů ropy, 240 tisíc litrů vody a dva tisíce kilogramů primárních surovin a 57 tisíc kWh elektřiny. Ročně se v ČR jen přes sdružení Asekol, které provozuje nejhustší sběrnou síť použitých elektrospotřebičů v Evropě, k recyklaci předá skoro 20 tisíc tun elektrozařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Huneš (KDU-ČSL): Otevřený dopis nově zvoleným zastupitelům za KDU-ČSL
Milí zvolení jihočeští klucí a děvče, krajské volby jsou za námi. Myslím, že nemá příliš velkého smyslu mudrlovat, zda-li je náš volební úspěch úspěchem či nikoli, zda mohl být takový či jinaký, proč není zastupitelem tamten na rozdíl od támletoho, co by bylo jinak kdyby...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Pokuty pro řidiče ve Francii porušují jednotný trh
Stávající praxe pokutování českých a slovenských profesionálních řidičů ve Francii je porušením principů jednotného trhu a ohrožením autodopravců ze střední Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Jan Mládek představil vládě dohodu o volném obchodu mezi EU a Kanadou
Vláda schválila návrh na sjednání Komplexní hospodářské a obchodní dohody (CETA) mezi Evropskou unií a jejími členskými státy na straně jedné a Kanadou na straně druhé. Jedná se o zatím nejambicióznější dohodu o volném obchodu, kterou EU sjednala se třetí zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Slovo do vlastních řad od Zelených: Elity, vylezte z kavárny
Elity by měly vylézt z kavárny a vstoupit do politiky. Na webu Respekt.cz je k tomu vyzývá politolog a člen Strany zelených Šádí Shanaáh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Český rozhlas se opět otevře veřejnosti. Nabídne pestrý program i hudební scénu
Český rozhlas se otevře veřejnosti v rámci již tradičního Dne otevřených dveří. V sobotu 15. října budou mít zájemci opět možnost absolvovat komentované prohlídky komplexu rozhlasových budov na pražských Vinohradech, navštívit pestrý doprovodný program jednotlivých stanic a projektů Českého rozhlasu nebo se setkat se známými osobnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Imigranti v Liberci? To je vtip? Nechtějí být ani na východě Německa
Takovouto reakci jsem si v pondělí přečetl u jednoho z článků, který popisoval o tom, že část voličů v krajských volbách slyšela více na celostátní témata a to hlavně o nepřijímání nelegálních imigrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman je sociálním demokratem, jako já jsem černochem. Ptali jsme se sociálních demokratů, zda by ČSSD měla podporovat Zemana, jak navrhl Chovanec. No a takhle to tedy dopadlo...
ANKETA První místopředseda ČSSD a ministr vnitra Milan Chovanec pro Novinky.cz řekl, že by si přál, aby mezi ČSSD a prezidentem Zemanem panovaly korektní vztahy. V zájmu ČSSD podle něj je, aby zavládla oboustranná vstřícnost. Osobně by podpořil kandidaturu Zemana na Hrad, vnímá ho jako sociálního demokrata a mezi ČSSD a Zemanem podle něj může být synergie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Politik jako arogantní ignorant aneb kdo může mluvit do územního plánování
Odvolat oblíbeného ředitele užitečné instituce může jen úplný ignorant. Nebo arogantní politik, který chce zadupat do země snahu udělat z Prahy lepší místo pro život. Nebo politik, který ví, že přijde chvíle, kdy bude muset předložit veřejnosti k připomínkám návrh územního plánu a vysvětlovat, proč v něm chybí občanská vybavenost nebo pravidla pro zástavbu velkých transformačních či rozvojových ploch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ČPP: Mezi pojistnými podvody přibývá fingovaných krádeží značkových vozů v zahraničí
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) zveřejnila statistiky k pojistným podvodům za třetí čtvrtletí 2016. Ve srovnání s pololetím stoupl nejen počet vyšetřovaných podvodů, ale o třetinu vzrostla také uchráněná hodnota, která dosáhla 30 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Černý (ODS): Jeden pro všechny, všechny pro jednoho
Jako krajský zastupitel mám zákonné právo přispívat do Krajem Vysočina vydávaných a placených novin. Učinil jsem tak dle pravidel i v září a včas před uzávěrkou 10.9. odeslal text předepsaného rozsahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Evropská komise schválila aktualizaci Národní strategie inteligentní specializace pro ČR
Evropská komise schválila Národní strategii pro inteligentní specializaci České republiky tzv. RIS3 strategii. Smyslem této strategie je efektivní zacílení evropských, národních, regionálních a soukromých zdrojů v celkovém objemu až 70 miliard korun do nejperspektivnějších odvětví českého hospodářství, resp. oblastí výzkumu a podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
To se nám to vládne, když tady není Babiš, notovali si Bělobrádek a Mládek
Dnešní schůze vlády prý probíhala v pohodové atmosféře. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek a ministr průmyslu Jan Mládek z ČSSD se shodli, že to bylo díky tomu, že na schůzi vlády chyběl lídr ANO a šéf státní kasy Andrej Babiš. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Milan Mundier: Odkaz Otců zakladatelů nenaplněn, nový Roosevelt a Kennedy se stále hledá
Za pár týdnů si Američané zvolí svého nového prezidenta, přičemž rozhodovat se bude mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem. Přiznám se, že tento výběr americkým voličům vůbec nezávidím. Clintonová bude pokračovatelkou dosavadní „jestřábí" politiky USA a Trump už teď působí jako neřízená střela. Na druhou stranu je pravda, že najít „kandidáta změny" mezi americkými politiky je dnes úkol hodný Sisyfa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Signal festival světla v Národní knihovně ČR
Monumentální světelnou show zažije barokní areál Národní knihovny v Praze během mezinárodního festivalu světla. Klementinum se tak zařadí mezi další historická místa Prahy, která od 13. do 16. října vyzdobí Signal festival působivými instalacemi světelných efektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda se zabývala vykazováním dat o odpadech
Vláda se dnes zabývala problémem dvojího vykazování dat o odpadech. Seznámila se s ujednáním Českého statistického úřadu a Ministerstva životního prostředí, které stanovuje postupy, jejichž cílem je odstranit nesoulady mezi oficiálními statistickými daty ČSÚ potvrzenými Eurostatem a administrativními údaji resortu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za zavedení používání detektoru lži za účelem pomoci obětem trestných činů
Česká republika je země, která produkuje velké množství obětí kriminálního jednání. Oběť se velmi často nemůže dovolat práva a odškodnění kvůli špatným vyšetřovacím metodám policie, které se zdají být záměrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
To je suma. Mnohem větší, než se čekalo. Na co? Na uprchlíky
Rakouský ministr financí Jörg Schelling představil návrh rozpočtu na příští rok, ale poslance ani veřejnost jím příliš nepotěšil. Znepokojení zavládlo především s ohledem k plánovaným výdajům na uprchlíky pro rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Budoucnost ČSSD? Sobotkův oblíbenec Tomáš Prouza, který tvrdí, že uneseme i 100 tisíc imigrantů. Máme exkluzivní informace
VÍME PRVNÍ Současný státní tajemník pro evropské záležitosti, a tedy úředník Tomáš Prouza by mohl příští rok vést pražskou kandidátku ČSSD do Sněmovny. Dle zjištění ParlamentníchListů.cz už tato informace proběhla několika schůzemi pražských sociálních demokratů na různých úrovních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Policisté míří do Bulharska
Aktivní účast České republiky v rámci zvládání migrační krize se prohlubuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Proč nechceme z kraje dělat firmu
Každý, kdo má nějakou zkušenost z veřejné správy ví, že zacházet s krajem jako s firmou je nežádoucí a že provázanost politiky a byznysu je velkým ohrožením zájmů daňových poplatníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Půjdou Španělé k volbám potřetí za rok?
Politický pat, do kterého se Španělsko dostalo po parlamentních volbách v prosinci 2015, dosud nebyl vyřešen. Nic nezměnily ani opakované volby v červnu 2016. Pokud by šli Španělé v prosinci k urnám znovu, výsledky by byly podobné jako na počátku léta. Zdá se, že jedinou možností jak odblokovat současnou situaci, je politická dohoda. Tu by mohla umožnit nedávná rezignace nekompromisního lídra socialistů Pedra Sáncheze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Návrh záplavového území a aktivních zón přítoků Trkmanky
Pro lepší a účelnější zvládání povodní a omezení ztrát na lidských životech, zdraví a majetku a následné strategické rozhodování o realizaci a rozsahu opatření k ochraně před povodněmi je nezbytné znát rozsah potenciálně ohroženého území, tedy rozsah záplavového území, včetně aktivních zón záplavového území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Šíří se informace, že Amerika napadne Rusko a vypukne válka. Libor Rouček však jasně říká, že...
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Jsou šířeny fámy a ‚zaručené zprávy‘, že má dojít ke 3. světové válce, kdy Amerika napadne Rusko.“ O militarizaci myšlení i celkové atmosféry v Rusku svědčí podle bývalého místopředsedy Evropského parlamentu Libora Roučka i cvičení civilní obrany třetiny populace. V souvislosti s prezidentskými volbami uvedl, že Trump je nebezpečný nejen pro Ameriku, ale i zbytek světa. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz se vyjádřil také k vizi nové a spravedlivé Británie premiérky Theresy Mayové: „Británii čekají roky nejistoty, nestability, hospodářské i sociální stagnace a poklesu. Její politický vliv klesá již nyní.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Příčiny justičních omylů
Současné právní předpisy dovolují soudcům vynášet rozhodnutí, která jsou v rozporu s matematikou a se zdravým rozumem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ÚZSVM odvedl do státního rozpočtu přes 240 tisíc korun zabavených výrobci drog
Příbramské pracoviště ÚZSVM odvedlo do státního rozpočtu finanční hotovost pocházející z trestné činnosti nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Jednalo se o hotovost ve výši 820 EUR a 218 800 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: "Podivný business" v krajské nemocnici ve Zlíně, kde zasahuje policie
Velmi pozorně sleduji to, co se odehrává v Krajské nemocnici Tomáše Bati. Jsem zvědavý, s jakými závěry skončí policejní vyšetřování, které má podle médií souviset s jejím hospodařením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda musela přerušit projednávání Zemanovy cesty na Rhodos
Vláda přerušila projednávání zprávy o cestě prezidenta Miloše Zemana na konferenci na řeckém ostrově Rhodos. Na Twitteru o tom informoval mluvčí kabinetu Martin Ayrer. Konferenci Dialog civilizací pořádá ruský podnikatel a spolupracovník prezidenta Vladimira Putina Vladimir Jakunin. Hrad vyčíslil náklady cesty na 300 tisíc korun. Ministr pro lidská práva Jiří Dientsbier (ČSSD) dnes ČTK sdělil, že na dnešní schůzi nebylo dost hlasů pro schválení materiálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Udávejte cikány. Je to s nimi čím dál horší, přituhuje na severu Čech. A má to dozvuky
Praktiky Státní bezpečnosti. Tak označil Martin Šimáček, bývalý šéf Agentury pro sociální začleňování, snahu mosteckého bytového družstva Krušnohor důsledně monitorovat problémy s nepřizpůsobivými obyvateli v tamních vyloučených lokalitách. Místo toho by prý měl stát konečně poslat do Mostu někoho, kdo neuhne místním rasistům a začne Romy a další nepřizpůsobivé důsledně integrovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ukrajina má smůlu. A ČR taky. Více o tom, co vyjednal Vladimir Putin a Západ to nepotěší
Ruský prezident Vladimir Putin přiletěl v pondělí na pracovní návštěvu do tureckého Istanbulu. Na programu byla jeho účast na energetické konferenci, jednání s tureckým protějškem Erdoganem a také prezidentem Venezuely N. Madurem. A hlavními tématy byly tři strategické okruhy: plyn, Sýrie a ceny ropy. Více sledovala pro ParlamentníListy.cz Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Osoby a obsazení aneb žádné senzace
I když sestavování krajských koalic začalo nahrávkou na mediální smeč o spiknutí tradičních stran proti vítězi, měli bychom trochu ubrat plyn a slevit z rychlých soudů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr průmyslu a obchodu bude udělovat medaile úspěšným osobnostem a firmám
Ministerstvo průmyslu a obchodu bude oceňovat významné osobnosti, společnosti za špičkové technologie a jejich zavádění do praxe, za rozšiřování investičních příležitostí s významnými dopady na zaměstnanost, při snižování energetické náročnosti nebo za významné počiny v oblasti ochrany spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Největší krysa už běží. Erik Best znovu rozsekl situaci v ČSSD
Bohuslav Sobotka teď už nehraje ani tak o svou politickou pozici, ale zejména o kšefty lidí stojících za ním. Jenže spolustraníkům s jeho čerchmanty podle komentátora Erika Besta brzy dojde trpělivost. Prorokuje proto velkou stranickou rošádu začátkem roku. A v čele vnitrostranické revolty podle něj nebude stát nikdo jiný než „největší z krys“ Milan Chovanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nepřizpůsobiví, co plodí děti za peníze. Českofert. Drsná žena promlouvá před finálním kolem voleb
ROZHOVOR „Pokud budu zvolena, zaměřím se opět na úpravu zákonů se sociální problematikou, zejména toho o hmotné nouzi, a věřte mi, že to je práce na několik let,“ říká známá ostravská starostka z obvodů Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková (Nez.), která suverénně zvítězila v prvním kole senátorských voleb. „Už od roku 1992 se snažím některé nepřizpůsobivé lidi naučit pracovat namísto toho, aby dělali jen děti a pak na ně brali vysoké dávky,“ ještě dodává. Za propadem komunistů a sociálních demokratů nevidí špatnou práci na krajích, ale nevýraznou a slabou politiku jejich republikových lídrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Rudí pohraničníci zahradili na 40 let stezky rozsévačů smrti a společenského rozvratu, znělo v plném sále tleskajících lidí
Muž s tričkem zobrazujícím Vladimira Putina, velký sál plný bývalých pohraničníků i sympatizantů SNB, vzpomínky na „mírovou“ obranu hranic. Tak vypadalo podle zveřejněného videa poslední velké červnové setkání Klubu českého pohraničí, na které zavítal šéf Svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička. Informoval o tom server Lidovky.cz, který upozornil na to, že KČP je už delší dobu v hledáčku ministerstva vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Za čtyři roky ušetříme daňovým poplatníkům až sto milionů korun
Ministerstvo dopravy pokročilo v tendru na registrační značky, obdrželo čtyři nabídky slibující výraznou úsporu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Tak, jak dopadly krajské volby, dopadnou i ty parlamentní. Profesor Zdeněk Jičínský nemá dobré zprávy pro ČSSD
ROZHOVOR Babišovu hnutí se podle bývalého dlouholetého poslance profesora Zdeňka Jičínského podařilo získat hlasy značného počtu voličů kritikou dosavadního působení tradičních politických stran jako systému založeného na korupci, klientelismu, přítelíčkování a v tomto směru dosavadní parlamentní strany ve své historii mají prý dost příkladů, které tento Babišův názor potvrzují. „Takže si myslím, že volební výsledek odpovídá tomu, co můžeme s větší či menší mírou pravděpodobnosti očekávat ve sněmovních volbách v příštím roce,“ říká Zdeněk Jičínský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz a předpovídá pokračování vládní koalice ČSSD a ANO, ať už s lidovci nebo bez nich, ale v čele kabinetu vidí už Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Největší čert, horší než Orbán, myslí si o něm v Bruselu. Tak si přečtěte, co si Jaroslaw Kaczyński myslí doopravdy. Možná budete dost překvapeni
Rozhovor s bývalým předsedou polské vlády Jaroslawem Kaczyńskim zveřejnil německý Die Welt. Jaroslaw Kaczyński hovořil o EU a jejích výhledech, o uprchlících i Rusku. To podstatné z „polského“ pohledu přinášejí svým čtenářům ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Radek Pokorný: Boj o internacionální rozměr školství
Radek Pokorný rozebírá motivy naší současné vlády, která chce dostat na české vysoké školy turecké odborníky a za české ponky ukrajinské soustružníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Prvně v pobrexitovské Anglii
Jednou za rok se schází Eurasian Council of Foreign Affairs, organizovaný – mimořádně schopným – ministrem zahraničí Kazachstánu Idrissovem jménem zemí střední Asie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
František Kuba: Je ČSSD na odpis? Krajské volby jako dílčí inventura našich občanů
Sociální demokracie je vnímána značnou částí našich občanů především v dimenzi premiéra Bohuslava Sobotky a jeho stranického grémia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Brázdil (ANO): Společně to dokážeme
Ještě jednou bych vám hrozně moc chtěl poděkovat, že jste mi dali hlas a poslali mě tak z prvního místa do druhého kola senátních voleb. Čeká nás ještě hodně náročný týden, ale jdu do toho naplno!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nevěděla jsem, jestli nás prodají, nebo znásilní, říká jezídka
V srpnu 2014 byla Nadja Muradová jednadvacetiletou studentkou, která žila ve vesnici v oblasti Sindžár na severu Iráku. Postup islamistů zemí viděla předtím v televizi. Nikdy ji ale nenapadlo, že se také stane jejich obětí. Její vesnici obklíčili, zabili 600 lidí včetně jejích šesti bratrů a matky a ona se stala sexuální otrokyní bojovníků z Islámského státu. „V zajetí jsem počítala každou hodinu, ani jsem nevěděla, co je za část dne. Každou minutu jsem se bála, že přijdou a nevěděla jsem, jestli nás prodají, nebo napadnou a znásilní,“ popsala Muradová v rozhovoru s ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

David Rath: Syrští sirotci a sir Winton
Už několik dní bičují syrští sirotci naše emoce, a to v situaci, kdy vlastně nic nevíme. V ČT paní Šojdrová, autorka nápadu, nejistě říkala, že mezi těmi mladistvými v táborech jsou asi i sirotci. Pak zase někde jinde prohlásila, že mezi nimi mohou být snad i nějaké dívky (samotné?). Následně připustila, že nejspíš nepůjde o malé děti, ale o mladistvé a hned upozornila, že přeci i s našimi puberťáky bývají problémy. Nejspíš jako přípravu…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
Eva Kislingerová: Unijní hodnoty podle Věry Jourové = abstraktní pojem!
Při pohledu na aktuální dění na sociálních sítích by mohl člověk nepříliš znalý věcí nabýt dojmu, že pro nemalou část naší populace není důležitějšího politika, než je maďarský premiér Viktor Orbán.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
Arogance moci Finanční správy
Od chvíle, co ministerstvo financí řídí hnutí ANO, začaly se ve velkém měřítku používat zajišťovací příkazy, zřejmě pod vlivem hesla: "všetci kradnú". Přitom v soudních sporech zatím Finanční správa prohrála 35 z 89 případů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
Jiří Chýla: Zatmění rozumu na ministerstvu zahraničí
Poslední krok dějství ve frašce kolem obsazení místa ministra zahraničí lze vysvětlit jen zatměním rozumu na ministerstvu zahraničí a především samotného ministra zahraničí a předsedy ČSSD. Ten svým rozhodnutím navrhnout na tuto funkci místo Miroslava Pocheho svého současného námětka a bývalého Pocheho poradce Tomáše Petříčka promarnil poslední příležitost ukázat, že má aspoň špetku politického rozumu a chápe, jak zachránit ČSSD před naplněním…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 13:41, zobrazit podobné
Milan Šmíd: Chronologie jednoho novinářského úletu
Časový přehled události: Facebookový profil zpravodaje ČRo v Německu Pavla Poláka 19. září - 10:12 "Návštěva Miloše Zemana v Berlíně je podobná té před pěti lety. Ovšem s tím rozdílem, že teď s ním letí i tři lékaři a čtyři zdravotní sestry. Celá třídenní návštěva je spočítaná na krok přesně a pokud možno bez schodů. Vykonávat úřad prezidenta je bezesporu náročné. Právě proto Joachim Gauck na konci roku 2016 odmítl pokračovat,…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:41, zobrazit podobné
TOPlist