Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.226x, což odpovídá cca 168.328-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vozíčkářka znásilněná uprchlíky ve Švédsku: Zajímavé pokračování
ParlamentníListy.cz předevčírem informovaly o mimořádně brutálním znásilnění švédské vozíčkářky skupinkou žadatelů o azyl, které se událo ve městě Visby na ostrově Gotland. Podezřelí byli ještě v den výslechu propuštěni a občané města se vzbouřili. Státní zástupce podle všeho čelil výhrůžkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Exministr se opil na koncertu Karla Gotta, uvádí bulvár. A přidává fotografie
Alkohol se stal přítelem na koncertě Karla Gotta v Malostranské besedě pro exministra kultury a bývalého ředitele České televize Jiřího Balvína. Jak je však ze snímků, jež přinesl deník Blesk, patrné, trošku to s ním Balvín přehnal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ANO může v Ústeckém kraji skončit v opozici. Druzí komunisté jednají i jinde
Komunisté budou v Ústeckém kraji dál vyjednávat o dvou možnostech koalice – s vítězným ANO a také s ČSSD a koalicí SPD-SPO. Po jednání krajského výboru komunistické strany to ČTK řekl hejtman Oldřich Bubeníček. Dvojkoalici s KSČM považuje za prioritu ANO, měla by v zastupitelstvu 33 z 55 křesel. Trojkoalice KSČM, ČSSD a SPD-SPO by dala dohromady těsnou nadpoloviční většinu 28 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Nová přestřelka Hradu a "buranských novinářů" je tu. Došlo na silná slova
Prezident Miloš Zeman přijel pozdě na pohřeb Michala Kováče do Bratislavy, za což se dočkal kritiky. Následně se jej však zastal jeho mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Noviny: Babišovi jde o něco úplně jiného
Hraje hru, při níž mu jde o křeslo nejvyšší - premiérské. I proto dokáže obětovat hejtmanské posty. Řeč je o předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Šarapatka (BPP): Kdy skončí umírání v syrském Aleppu?
Česká média mají o situaci v Aleppu jasno. Asadovský režim spolu s Rusy tam vraždí nevinné. Jakýkoli jiný výklad je nepřípustný a při pokusu o něj se jeho nositeli zavře pusa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Levicový extremista Cemper napíše kupu nesmyslů a Pražská kavárna z toho má chvíle štěstí, pálí Ovčáček
Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček se ještě jednou vyjádřil ke kauze pozdějšího příletu Miloše Zemana a Václava Klause na pohřeb prvního slovenského prezidenta Michala Kováče. Padla slova o tzv. pražské kavárně a o šašcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se svým nápadem neuspěl. V Rakousku ho odmítli
Rakousko se nepřipojí k Visegrádské skupině (V4) zahrnující Českou republiku, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Požadavek populistické strany FPÖ dnes odmítla dolní komora parlamentu ve Vídni, napsala agentura APA. K nápadu se již dříve postavil nesouhlasně i český premiér Bohuslav Sobotka. Prezident Miloš Zeman naopak návrh oceňoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Víte, jak chutná víno se "syslí známkou“? Podpořte dobrou věc svatomartinskou degustací
Během letošního listopadu se naskytne dobrá příležitost ochutnat ve Velkých Pavlovicích na jižní Moravě nebo v Praze skvělé víno a tím podpořit jeden ohrožený druh v ČR i vinaře, kteří na svých vinicích hospodaří způsobem umožňující život dnes už vzácným syslům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Šlágr, billboardy a pivo za sedm korun nestačilo. Král hazardu v tandemu s eurokritikem pohořeli
Svobodní a Soukromníci mají stále ještě šanci na to, že by mohli usednout ve vedení kraje.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.10.2016 v 20:36, zobrazit podobné
Holeček (STAN): Do druhého kola jdu s podporou svých někdejších soupeřů
Velmi si vážím toho, že do 2. kola senátních voleb v obvodu Mělník (obvod č. 28) jdu s podporou některých svých protikandidátů z 1. kola. Svoji podporu mi vyjádřili jen několik hodin po vyhlášení výsledků prvního kola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš zaslal velmi ostrý dopis Pavlu Bělobrádkovi. Přesvědčte se sami
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se zostra pustil do svého koaličního partnera a předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka. Ministr financí a první vicepremiér vlády trvá na tom, že nemocnice v Pardubickém kraji nehospodaří dobře. A pokud jeho kolega z vlády a druhý vicepremiér Bělobrádek tvrdí něco jiného, měl by si lépe nastudovat patřičné téma nebo se věnovat něčemu jinému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
TOP 09 zve na seminář o integraci uprchlíků
TOP 09 zve na seminář Integrace uprchlíků na lokální úrovni, který se koná pod záštitou předsedkyně podvýboru pro migraci a azylovou politiku HELENY LANGŠÁDLOVÉ (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Klaus prozradil slovenskému deníku: Zeman hraje svoji hru. Ale tohle mu poslanci smetou ze stolu
Exprezident Václav Klaus poskytl rozhovor serveru slovenského deníku Pravda. Konstatuje v něm, že není odpůrcem evropské integrace, ale evropské unifikace. Zmínil se i o prezidentovi Miloši Zemanovi, který prý hraje jednu hru, kterou mu ale parlament smete ze stolu, než řekne švec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Další ohrožení Velké Británie. Přichází ze Skotska
Skotská premiérka Nicola Sturgeonová na konferenci Skotské národní strany oznámila, že připraví další referendum o nezávislosti své země na Velké Británii. Ta by se tak v podstatě stala Británií malou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Karel Řehka: Armáda se snaží být v Hamrech slušným sousedem
Nelze souhlasit s kritickými tvrzeními, jež na adresu armády zazněla v článku „Hluk ze střelnice trápí Hamry víc a víc“, který byl publikován dne 9. září 2016 v Prostějovském deníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Federace výkonných zaměstnanců: Primátorka Krnáčová nerespektovala petici s více jak třemi tisíci podpisů. Umožnila tím nepřesné informování zastupitelů hlavního města
Federace výkonných zaměstnanců ČR se vyjadřuje k Žádosti o revizi a přehodnocení situace ve věci Odborného učiliště a Praktické školy Chabařovická, Praha 8:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Votava (LEV21): Šedá myška se brání přijetí EET
Tolik diskutovaná Elektronická evidence tržeb (EET) vyvolává panickou hrůzu zejména těch, kteří profitovali na jisté benevolenci státu ve výběru daní. Přiznejme si, že nám to tak trochu vyhovovalo všem. Se tou šedou ekonomikou, s tou přítomnou malou šedou myškou, která užírala ze státní hromádky jsme žili po dlouhá léta. Vyhovovalo nám platit o něco méně, tedy přímo na dlaň, bez účtenky, či faktury, říkajíce, „kdo by se zatěžoval s účetnictvím“. Všichni jsme byli spokojení, jak prodávající, tak i kupující. Jediný, kdo zde tratil, byl český stát. Ale při celkovém součtu, jsme nakonec tratili my všichni, jako občané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Dusno v topce: Rozkládá se to Kalouskovi pod rukama?
V TOP 09 ve středních Čechách to vře. Část strany se totiž chce zapojit do krajské vlády, i když krajský lídr Petr Tiso uvedl, že strana kvůli osobě lídryně ANO Jaroslavy Jermanové s jednáním o koalici končí. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Valíček: Rektor Vysoké školy báňské, který kandiduje na hejtmana za ANO, nerespektuje právo a demokracii na akademické půdě
Odpovědnost, smysl pro povinnost, silné vize, schopnost energicky řešit problémy všech. Takto sám sebe popisuje rektor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, který se rozhodl kandidovat na hejtmana Moravskoslezského kraje jako nestraník, a to za politické hnutí ANO 2011. Profesor Ivo Vondrák se hrdě chlubí kvalitou a výsostným postavením této univerzity v ČR, pravidelně informuje širokou veřejnost svými blogy o dění na akademické půdě VŠB-TUO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti Brno: Občané města budou moci přímo rozhodovat o dvaceti milionech korun
Zastupitelstvo města Brna na svém 22. zasedání tento týden schválilo zavedení procesu participativního rozpočtování ve městě Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Takhle to už dál nejde. Hospodaříte s penězi nás všech, udeřil Ivo Valenta na autorský svaz. A navrhl kontrolu
Asociace hotelů a restaurací České republiky vyzvala ve svém dnešním prohlášení poslance, aby do kolektivní správy autorských poplatků vnesli konečně pořádek. Stávající návrh je podle ní nutno zpřesnit a doplnit, jinak bude opět docházet k soudním sporům a jednostrannému nátlaku na uživatele, kteří raději zaplatí požadované, než by se s OSA a Intergramem soudili. V celé věci se angažuje také senátor Ivo Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zabořil mi jazyk do krku. Sáhl mi na zadek. Dral se mi pod sukni, vzpomněly si ženy v USA na Donalda Trumpa
Americká média přinášejí další informace o údajných sexuálních eskapádách republikánského kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa. Informují o tom servery iDNES.cz a Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zvítězí stranická disciplína, nebo nezávislost? ptá se Václav Chaloupek
ROZHOVOR „Jen se bojím, že řada otrávených, a přitom poctivých živnostníků ‚zavře krám‘, lidově řečeno. A nakonec se na daních vybere míň,“ říká na EET Václav Chaloupek, kandidát na senátora v obvodu Plzeň-město.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Sankce přes milion za opakované neoprávněné použití jednacích řízení bez uveřejnění
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zamítl rozklad podaný Generálním finančním ředitelstvím a potvrdil prvostupňové rozhodnutí, v němž byla zadavateli uložena pokuta ve výši 1,3 milionu korun za správní delikty, jichž se dopustil při uzavření smluv ve 14 veřejných zakázkách souvisejících s vývojem a aktualizací softwarového programu pro výuku a testování znalostí pracovníků (TaxTest) a softwarové knihovny (KONZULTANT) zadávaných v jednotlivých jednacích řízeních bez uveřejnění (JŘBU), aniž by pro tento typ zadávacího řízení byly splněny podmínky stanovené zákonem. Postup zadavatele mohl v každém jednotlivém případě podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prostě špatné. Kdo fandí politice USA a nesnáší Putina, nechť toto raději nečte
Oceňovaný spisovatel Dilip Hiro, který je autorem více než tří desítek knih z oblasti mezinárodních vztahů, tvrdí, že Spojené státy už dávno nejsou jedinou světovou velmocí. Vliv Washingtonu na světové dění se podle Hira neustále snižuje a naopak vliv Moskvy a Pekingu se dostal fakticky na stejnou úroveň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Rusové a pražské segway. Já už vím, co bude dál
Jak již i čtenáři ParlamentníchListů.cz vědí, zabývám se mimo jiné otázkami aplikace prostředků čisté osobní mobility a to nejen na té soukromé, ale i průmyslové úrovni. Je to téma velmi důležité, protože ve světě bez odpadu a plýtvání, má osobní čistá mobilita velmi důležité místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Roman Joch překvapuje: Putin není to nejhorší, čeho se máme bát v Rusku
ROZHOVOR „Naši baltští kamarádi tvrdí, že Putin není to nejhorší, čeho se máme obávat v Rusku. Jeho režim je stabilní. Může být vytlačen někým jiným, vedle koho bude on vypadat jako ten racionální a umírněný. Což je pravda,“ uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Roman Joch, ředitel Občanského institutu. Varuje před podle něj dementními nápady některých západoevropských politiků potrestat co nejvíce Británii za Brexit. „Je to náš spojenec a ekonomicky zajímavý partner. Dělat jim naschvály, tak může uvažovat člověk, který není úplně při smyslech,“ domníval se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Vitáskovou voliči vypráskali a udělali dobře
Šéfka Energetického regulačního úřadu má jít na osm půl roku do vězení kvůli podvodným licencím solárních elektráren. Ta se zřejmě chtěla ukrýt za imunitu v Senátu a také zřejmě ze zoufalství navrhla vyvlastnit Zdeňka Bakalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Česká zemědělská univerzita pořádá filmový festival
Aktivuje pohled na jídlo a pohled na sex stejná centra v mozku? Souvisí přítomnost pesticidů v organismu s dramatickým nárůstem autismu u dětí? Jak to udělat, abychom do roku 2050 zdvojnásobili produkci potravin pro 9 miliard lidí? Na tyto a další otázky odpoví 6. ročník Life Sciences Film Festivalu (LSFF), který se uskuteční 17.–23. října na České zemědělské univerzitě v Praze a v Kampusu Dejvice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
V Libereckém kraji se rodí silná koalice. Prý tu zkoušeli obejít vítěze
V Libereckém kraji vznikne pravděpodobně čtyřkoalice vítězných Starostů pro Liberecký kraj, druhého ANO, ČSSD a ODS. V zastupitelstvu bude mít silnou většinu 35 mandátů ze 45. Vytvoření čtyřkoalice podpořili zástupci všech čtyř stran, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zelení: Změna územního plánu v areálu nemocnice znamená desítky milionů pro investora. Co přinese Praze 6?
Skupina PENTA plánuje na místě současného areálu léčebny dlouhodobě nemocných v Bubenči zbudovat luxusní bytové domy. Od záměru si slibuje zisk v řádu stovek milionů korun. Otázkou však je, co tento krok přinese městské části a jejím občanům. Pokud k němu dojde, je třeba stanovit jasné podmínky, za kterých by měla městská část souhlasit se změnou územního plánu. Strana zelených připravila jejich návrhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Rovenský z Greenpeace: Jen tiše doufám, že ta rizika řeší někdo jiný
Vláda před časem oslovila 10 možných dodavatelů nových jaderných bloků. Čtyři z těch deseti jsou ruské a čínské firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: USA umožní přesun sil Islámského státu z Iráku do Sýrie?
Tajné služby USA a Saúdské Arábie se dohodly o poskytnutí možnosti bojovníkům Islámského státu bezpečného odchodu z iráckého Mosulu před začátkem útoku sil mezinárodní koalice, přičemž se předpokládá, že několik tisíc z nich bude přemístěno na východ Sýrie k útoku na Palmýru a Dajr az-Zaur, kontrolované syrskými vládními vojsky. Ve středu to podle agentury Sputnik sdělil RIA Novosti vojensko-diplomatický zdroj v Moskvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jsme buď zatvrzelí potížisté, nebo levné děvy. Lidé jsou zmatení a naštvaní. Europoslankyně Konečná promlouvá
ROZHOVOR Europoslankyně KSČM Kateřina Konečná si myslí, že globální oteplování, migraci, sociální dumping nevyřeší jedna země, ale mohou se vyřešit pouze v úzké spolupráci rovnocenných partnerů. V globalizovaném světě je podle ní samo slovo suverenita velmi diskutabilní a může paradoxně znamenat i větší zranitelnost. „V tuto chvíli v České republice chybí dlouhodobá koncepce zahraniční politiky. Jsme buď zatvrzelí potížisté, či levné děvy,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Sebevražedný krok vedení ČT. Komu by smrděly peníze? Jen ať to pustí. Takto se mluví o seriálu, v němž bude nejen "Andrej Babiš"
Česká televize zkusí nalákat diváky na pětidílný satirický seriál, který se zaměří nejen na českou politickou scénu. Setkáme se v něm s velkodrůbežářem Antonem Hrabišem, což je seriálová postava založená na současném ministru financí a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Mediální expert Jan Jirák je rád, že Česká televize satirou navazuje na její velkou, ale přetrženou tradici, i když s výsledkem třeba souhlasit nebude. Ale ať už bude vicepremiér v seriálu vykreslen jakkoli, na přitažlivosti pro voliče mu to podle oslovených mediálních odborníků neubere.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Naši lidé dokázali řídit firmy, tak zvládnout řídit i kraje, věří Faltýnek
První místopředseda Babišova hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se ve čtvrtečním Interview ČT24 rozpovídal o vyjednávání krajských koalic. Lidé v ANO už jsou zvyklí na to, že pan Babiš a jeho hnutí jsou v české politice nežádoucí. Viděno touto optikou je jasné, že hnutí ANO někde nemá koaliční potenciál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Martin Duchoslav: V Sýrii se bojuje rozhodující bitva
V posledních týdnech probíhá v severozápadní části Sýrie bitva o strategicky důležité město Aleppo, kde se nachází poslední velká bašta protivládních bojovníků. Spolu s tím probíhá souvislá mediální propaganda USA a jejich spojenců, kteří se snaží o to, aby syrská armáda s pomocí ruských náletů Aleppo nedobyla – jde totiž o jakousi hlavní základnu tzv. umírněné opozice, jež je podporována finančně a vojensky západními zeměmi, Tureckem a státy Perského zálivu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Podpořili mě komunisté i Kalousek, pochvaloval si v rádiu ministr Mládek
Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu se střetli dva kandidáti na post senátora na Táborsku – ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) a Jaroslav Větrovský za hnutí ANO. Ministr Mládek si pochvaloval, že se mu dostalo podpory jak z řad TOP 09, tak od komunistů. Větrovský naproti tomu vysvětloval, co je mu sympatické na hnutí ANO. Došlo také na možnou Mládkovu rezignaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Oblast automotive patří jednoznačně k tahounům českého hospodářství
Vicepremiér Bělobrádek navštívil závod Škoda Auto v Kvasinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: V Bruselu zemřel příslušník Stálé delegace České republiky při NATO
Ve čtvrtek 6. října 2016 v nočních hodinách utrpěl v Bruselu (Belgie) v době svého volna po pádu z kola vážná poranění hlavy major M. P. (1981), příslušník Stálé delegace České republiky při NATO. Těmto poraněním jmenovaný následně podlehl v nemocnici v pondělí 10. října 2016 ve večerních hodinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Stanislav Kliment: Ve Varšavě přešetří divokou reprivatizaci
Polský ministr spravedlnosti a generální prokurátor Zbigniew Ziobro na mimořádné tiskové konferenci informoval o obnově vyšetřování několika desítek případů privatizace nemovitostí ve Varšavě. Ve hře jsou nemovitosti v hodnotě stovek milionů zlotých (1 zlotý = 6.289 Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
V Ústeckém kraji komunisté babišovcům nevadí, na Vysočině ano
Hnutí ANO na Vysočině by dalo přednost krajské koalici s vítěznou ČSSD a dvojblokem ODS a Starostové pro Vysočinu. Druhou možnou variantou je pro ANO trojkoalice ANO, ČSSD a KDU-ČSL. Dnes o tom rozhodlo krajské vedení hnutí ANO společně se zvolenými zastupiteli, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Ve druhém kole senátních voleb podporujeme Větrovského proti Mládkovi
STAN podporují Jaroslava Větrovského proti Mládkovi do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zaorálek popsal situaci v ČSSD: Už Gustáv Husák říkával...
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) ve čtvrteční Kauze dne pohovořil o vztazích s prezidentem Milošem Zemanem. Někde se shodují, někde už méně. Rozcházejí se např. v otázce podpory Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. Ve druhé polovině pořadu popsali situaci uvnitř ČSSD. Využil k tomu slova komunistického prezidenta Gustáva Husáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Tomáš Klvaňa debatoval s lidmi. Rozcupoval Trumpa, Clintonovou, Zemana, Babiše... A vše zakončil nepříjemným zážitkem ze sauny, v níž potkal Araby
REPORTÁŽ „Republikáni jsou jako králík před kobrou. Nevědí si s Trumpem rady,“ zhodnotil na debatě v Liberci novinář a spisovatel Tomáš Klvaňa, který tu představil svou novou knihu Fenomén Trump – vzpoura bílých mužů. „Nemám rád prezidenta Zemana, ale to je vzdělaný, inteligentní člověk. Trump ani náhodou. Neví skoro nic. Jeho znalost končí u novinových titulků a prvních tří řádků každé zprávy,“ uvedl také Klvaňa. Podle něj je Trump nebezpečím pro liberální demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Senátní kandidát Kos má problém: Zneužil prý radniční databázi. Je to lež, sdělil nám
AKTUALIZOVÁNO Senátní kandidát ve volebním obvodě Praha 11 Ladislav Kos má těsně před volbami další závažný problém. Ve volební kampani údajně zneužil mailovou databázi místní radnice Jižního Města a rozeslal stovkám lidí výzvu, aby ve 2.kole voleb volili právě jeho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Dopady klimatické změny jsou stále výraznější. Projevují se extrémními výkyvy
Skoro 1 miliarda korun na důležité vodohospodářské projekty i zajištění nestabilních svahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí vyhlásilo výběrové řízení do Diplomatické akademie
Ministerstvo zahraničních věcí vyhlašuje obdobně jako v předchozích letech výběrové řízení na místa juniorních diplomatů. Celkem 8 úspěšných uchazečů nastoupí na MZV v lednu 2017, kdy zahájí intenzivní studium na Diplomatické akademii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Mladé Čechy politika nezajímá
Šetření Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) týkající se volební účasti v zemích OECD jsou mladí Češi ve věku 15 -29 let k politice extrémně neteční. Méně už politika zajímá pouze mladé Litevce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Nadační fond proti korupci: Amnestie Václava Klause podruhé
Nadační fond proti korupci zveřejňuje druhou část elaborátu obsahujícího základní údaje a citace z usnesení vybraných soudů a státních zastupitelství, týkajících se aplikace článku II amnestie Václava Klause z roku 2013. V této části přinášíme usnesení krajského státního zastupitelství a soudu v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Průzkum Bisnode: Zájem o daňové ráje letos klesá
Ke konci třetího kvartálu letošního roku mělo vlastníka se sídlem registrovaným v daňovém ráji celkem 13 252 českých firem. Od začátku roku 2016 se jejich počet snížil o 167, přičemž největší odliv se týkal Nizozemí. Vlastníci z daňových rájů do základního kapitálu ovládaných firem investovali 380 miliard korun, zatímco ke konci loňského roku se jednalo o 417 miliard korun. Statistiky za prvních devět měsíců roku 2016 dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Čerstvá americká studie varuje: Rusko chce z České republiky učinit...
Středisko pro strategická a mezinárodní studia sídlící ve Washingtonu a bulharské Středisko pro studium demokracie uveřejnily studii o sílícím vlivu Ruska ve střední a východní Evropě. Kremelská vláda se v těchto zemích snaží podrýt důvěru ve zdejší instituce, zabránit boji proti korupci. Vláda v Moskvě chce prý v tomto prostoru obnovit svůj někdejší vliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kandidatura Petra Pitharta: Promluvil Pražský hrad. Stojí to za to
Řada těch, kteří zvažují kandidaturu na prezidenta, se možná ještě rozšíří. Podle čtvrteční MF Dnes bude o svém zapojení do boje o Hrad uvažovat i exsenátor Petr Pithart, což nezůstalo bez komentáře z Pražského hradu. Nepřímo se vše týká politického analytika Erika Besta i Sobotkovy ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Bernard (ČSSD): Buď lže šéf plzeňské ANO nebo pan Babiš, který za námi přišel s osočováním. To nechci
Dne 11. října jsme oznámili dohodu o koaliční spolupráci. Kandidoval jsem jako lídr ČSSD, abych prosadil naše priority. Nyní se chci soustředit na fungování Plzeňského kraje. A to bez vzájemného osočování a urážení, se kterým dnes přišel Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér se zúčastní odplombování vlaku s první dodávkou nafty z německého Kraillingu
Předseda vlády Bohuslav Sobotka zúčastní odplombování první dodávky nafty v areálu palivových skladů v Třemošné, kterou na místo dopraví vlak z německého Kraillingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Přijde Tsipras o většinu? Konflikt o výuku náboženství
Řecká vláda premiéra Alexise Tsiprase může ztratit parlamentní většinu. Ministr obrany a šéf uskupení „Nezávislí Řekové“ (ANEL) Panos Kammenos totiž prohlásil, že jestliže vláda nebude přistupovat s vážností k názorům církve, přijde vláda o jeho podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Toto nyní řekl k privatizaci muž, který se po revoluci školil v britské MI5 a pak skončil u Klause
Hostem Daniely Drtinové v pořadu DVTV.cz byl bývalý zpravodajec a někdejší zaměstnanec Úřadu vlády Vadim Petrov. Ten krátce po revoluci odcestoval do Spojených států, kde chtěl vidět, jak vypadá kapitalismus. Ve Velké Británii se pak v MI5 zúčastnil zpravodajského kurzu. Po návratu se stal členem jednotky White House.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Zápisy do základních škol se nově budou konat v dubnu
Pro zápisy k povinné školní docházce pro školní rok 2017/2018 dojde ke změně termínu. Už od roku 2017 budou rodiče děti přihlašovat k zápisu vždy v době od 1. do 30. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Miro Lisál: Cenzura internetu začala před pár dny. Nepřetržité sledování již není Orwellova antiutopie, ale skutečnost
Lidé ani nestačí divit, jakou rychlostí postupuje technologický rozvoj počítačů, smartphonů, smart-televizorů a internetu. Již téměř každý člověk vlastní tzv. chytrý mobilní telefon (někdo pro jistotu dva nebo tři) a doma má počítač připojený k internetu. Cestou do práce se mnozí dívají do zapnutých notebooků nebo tabletů připojených na WiFi síť, při příchodu domů si zase zapínají chytré televizory (také připojené na internet) s co možná největší, nejtenčí a možná už i zahnutou obrazovkou a technologií 3D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Dílo zkázy. Blamáž, trapnost. S Havlem manipuloval ve prospěch pseudointelektuálů. Pithart zmínil svůj boj o Hrad a tohle nám řekli kníže, Keller, Bělobrádek či Okamura
ANKETA Petr Pithart v rozhovoru pro MF Dnes řekl, že zváží svou případnou kandidaturu na úřad prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: V dnešní odlidštěné době je nutné mezi lidmi propagovat čtení
V Zrcadlové kapli Klementina dnes byla po čtrnácté slavnostně udělena cena Ministerstva kultury Knihovna roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Stanice Horažďovice-předměstí prošla výraznou proměnou
Správa železniční dopravní cesty zrekonstruovala železniční stanici Horažďovice předměstí, která leží na částečně dvoukolejné trati z Českých Budějovic do Plzně. Hlavním přínosem projektu je především zvýšení bezpečnosti drážní dopravy v tomto úseku a zajištění vyššího komfortu pro cestující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Jako bychom si nechutné sračky nedokázali vyrobit sami!
Čtvrteční glosy Miroslava Macka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Postřelení vojáka z povolání převzala k vyšetřování Vojenská policie
V úterý 11. října 2016 převzala Vojenská policie na základě rozhodnutí dozorujícího státního zástupce dle § 12 odst. 2 písm. e) zákona č. 141/1961 Sb. o trestním řízení soudním od Policie České republiky do své působnosti šetření případu střelného poranění vojáka z povolání, ke kterému došlo ve Vyškově dne 8. října 2016 v ranních hodinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Do Čeperky se sjedou nejlepší požární sportovci v kraji
V sobotu 15. října se v Čeperce uskuteční Superpohár hejtmana Pardubického kraje v požárním útoku. Kromě samotných soutěží v několika kategoriích čeká na návštěvníky také bohatý doprovodný program. Slavnostní zahájení je na pořadu již v 10 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Kvalita českého školství klesá, ale lidé jsou spokojeni
Lidé jsou podle CVVM s kvalitou českého školství celkem spokojeni. Mezinárodní výzkumy však úroveň českého vzdělání příliš růžově nevidí…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09 nebude součástí koalice ve Středočeském kraji
TOP 09 se rozhodla, že ve středních Čechách nebude ve čtyřkoalici s ANO, STAN a ODS. Vadí jí rozšíření původního tříčlenného uspořádání o ODS a nominace Jaroslavy Jermanové (ANO) na hejtmanku. Novinářům to po dnešním jednání ve Sněmovně řekl lídr TOP 09 Petr Tiso. TOP 09 je podle něj připravena na roli konstruktivní opozice. Ostatní strany dál vyjednávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pícl (ČSSD): Veřejné finance se zlepšují, je čas se bavit o daních
Česká ekonomika zažívá v současné době ekonomický růst a to se odráží také v pozitivním plnění státního rozpočtu. Není to však zásluha současného ministra financí, jak se nám snaží dlouhodobě podsunout. Může za to jednoduše hospodářská politika vlády, která plní státní kasu. Současná pozitivní situace však sebou mimo jiné přináší i prostor, abychom se začali bavit o efektivnějším a spravedlivějším rozložení daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Senátní kandidát Kos má problém: Zneužil prý radniční databázi
Senátní kandidát ve volebním obvodě Praha 11 Ladislav Kos má těsně před volbami další závažný problém. Ve volební kampani údajně zneužil mailovou databázi místní radnice Jižního Města a rozeslal stovkám lidí výzvu, aby ve 2.kole voleb volili právě jeho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Karin Marques: Prohlášení ze Salamanky má velký význam pro inkluzivní vzdělávání
U příležitosti Týdne pro inkluzi, který pořádá organizace Rytmus - od klienta k občanovi ve dnech 17. až 23. října, přináší Nadace Open Society Fund Praha poprvé český překlad průlomového Prohlášení ze Salamanky. Prohlášení, které česká vláda podepsala už v roce 1994, ale dosud nebylo přeloženo, podporuje inkluzivní vzdělávání. Vychází přitom z předpokladu, že děti se speciálními vzdělávacími potřebami mají mít přístup do běžných škol a vyzývá vlády ke změnám na podporu inkluze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: V systému evidence obyvatel se dělají chyby
Představte si situaci, kdy člověk, který před téměř 40 lety emigroval z České republiky a nežije zde, dostane exekuční příkaz kvůli údajnému dluhu za svoz komunálního odpadu v místě, kde žil před emigrací. I takhle mohou vypadat důsledky chyb v informačním systému evidence obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: S Čínou si budeme uznávat vysokoškolské vzdělání
Včera jsem podepsala bilaterální dohodu s Čínskou lidovou republikou, jejímž hlavním cílem je usnadnění vzájemného uznávání vysokoškolského vzdělání a kvalifikací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zoufalý biskup z Aleppa: Je to jinak. Proč neřeknete světu toto?
Chaldejský biskup Antoine Audo se rozepsal o situaci v syrském Aleppu, kde pokračují nálety syrské armády podporované Ruskem. Zároveň také graduje politické napětí, kdy americký státní sekretář John Kerry mluví o stíhání Ruska a syrské vlády za údajné válečné zločiny v Aleppu a Moskva zmiňuje teroristické činy v Sýrii. Píše o tom server RadioVaticana.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Sračky, ulevil si doktor Macek kvůli EU
Jedno z posledních rozhodnutí Evropské komise okomentoval na svém webu Viditelny-macek.cz bývalý čelný politik ODS Miroslav Macek. Svou glosu pak doplnil vtipem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČT: TOP 09 končí jednání o vzniku koalice ve Středočeském kraji
TOP 09 opouští jednání o koalici ve Středočeském kraji. Včera se přitom její zástupci předběžně dohodli s hnutím ANO, STAN a ODS. Informovala o tom Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ANO v Karlovarském kraji má prvního partnera, piráty. Na koalici to zatím nestačí
Hnutí ANO, které vyhrálo krajské volby v Karlovarském kraji, má prvního oficiálního partnera. Spolupráci dnes ČTK potvrdila Česká pirátská strana. Podle lídra kandidátky pirátů Josefa Janů je pro tuto stranu spolupráce s ANO lepší cesta než s ČSSD, která také samostatně vyjednává o možné koalici. Janů to dnes řekl ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hašek se po odchodu z postu hejtmana těší na více času s rodinou
Lídr ČSSD v Jihomoravském kraji Michal Hašek skončí po osmi letech ve funkci hejtmana. V novém volebním období bude pouze řadovým koaličním zastupitelem bez placené funkce. Hašek dnes ČTK řekl, že jeho budoucí pracovní uplatnění je otevřená záležitost. Těší se však na to, že bude trávit více času s rodinou. Novou koalici na jižní Moravě sestavují ANO s ČSSD, Starosty pro Jižní Moravu a TOP 09 s Žít Brno. V zastupitelstvu budou mít 34 mandátů z 65.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vladimíra Dvořáková: Volby jsou časem slibů, ale i skládání účtů
MINUTOVÝ KOMENTÁŘ "REKONSTRUKCE STÁTU". Je zajímavé, že ani slovanské ani románské jazyky nemají specifický výraz, jež by odlišoval pojem odpovědnost (v angličtině responsibility) a zodpovídání se, skládání účtů (v angličtině accountability). Anglosaská tradice položila jiné základy politické kultury, než bývají v románském i slovanském prostředí, skládání účtů je tam po desetiletí, či spíše po staletí důležitou součástí politického života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Turecko stáhlo vojáky ze struktur NATO
Téměř 150 tureckých armádních příslušníků působících ve složkách NATO v Evropě USA bylo vedením armády propuštěno ze služby. Kádrová opatření jsou důsledkem neúspěšného pokusu o puč z 15. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta trvá na zřízení dozoru nad spolkem OSA
Další z výborů Poslanecké sněmovny dnes bude jednat o novele autorského zákona. Při této příležitosti znovu zdůrazňuji, že si tato novela musí vzít na mušku také Ochranný svaz autorský. Konkrétně trvám na tom, aby byl zřízen dozorový orgán nad tímto naprosto netransparentním spolkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Prokeš: Čerstvá zkušenost Schwarzových a Zelenkových Severočechů.cz? Krást se nevyplácí!
Někdo tomu říká volební skandál. Jiný vyslovuje překvapení nad tím, co se stalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Náš národ vyniká vlezdoprdelismem. Vlastenecký aktivista zhodnotil volby. Ale poněkud jinak
ROZHOVOR „Teď už máme, co jsme chtěli, do rachoty zvesela...“ Oživit budovatelskou píseň navrhuje aktivista, který měl blízko k Bloku proti islámu, záchranář Dušan Rudecký, který předpokládá, že „pokud nebude válka“, stane se Andrej Babiš premiérem. V souvislosti s volebním fiaskem ČSSD se věnoval osobnosti ministra vnitra Milana Chovance: „Pan Chovanec coby nejrychlejší student práv je jistě osobou morálně pevnou, zásadovou, loajální a ruku, která ho živí, rozhodně nekousající.“ Vysvětlil i to, proč se mu líbí „průhledné urny a kamery ve volebních místnostech“, které zavedl prezident Vladimir Putin. A k českým volbám Rudecký také dodává: „Někdo něco podělal a Nikdo za nic nemůže.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tady je někdo blbej. Petr Pithart zvažuje kandidaturu na Hrad... A lidé si z něj už dělají srandu
Někdejší předseda československé vlády a dlouholetý senátor Petr Pithart v dnešním rozhovoru pro MF Dnes uvedl, že ze zamyslí nad možnou kandidaturou na post prezidenta republiky. A první reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Biolek (STAN): Odmítám hazard s důvěrou lidí
Kandidát do Senátu Jiří Biolek je silně znepokojen situací, která nastala v důsledku narušení regulérnosti letošních voleb do Senátu na Mostecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Číně znovu dochází dech - vývozy i dovozy prudce padají…
Velice špatné výsledky hlásí čínský zahraniční obchod za měsíc září. Zdá se, jako by měl pokus o stabilizaci druhé největší světové ekonomiky opět velice krátký život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
To jsou věci: Elitní policista na zakázku pošpinil nevinného, píší noviny
Někdejší šéf oddělení korupce na protikorupční policii Radek Holub měl letos v květnu vyrobit na objednávku falešný dokument o vyšetřování vlivného advokáta Karla Muzikáře. Ten se měl dopustit trestného činu hospodářského charakteru. Píší o tom dnešní Lidové noviny s tím, že pro tento postup však neexistoval zákonný důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ľubomír Huďo: Správnými Evropany budeme, jen když přijmeme migranty
Ľubomír Huďo považuje další euroakci v Bratislavě - summit předsedů parlamentů členských zemí EU - za frašku v rámci agónie bruselské mašinérie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
A zase nový kandidát proti Zemanovi. Tentokrát opravdu těžká váha
Pětasedmdesátiletý Petr Pithart podle posledního rozhovoru v MF Dnes zvažuje, zda bude kandidovat na prezidenta. Vadí mu totiž poměry v české politice i ubývání svobody. Varuje i před nástupem autoritativního vůdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vracím se k motýlům, oznámil radostně Martin Konvička
Neúspěch v senátních volbách vrací protiislamistu Martina Konvičku do univerzitních lavic. Poté, co tento aktivista neuspěl na Táborsku, míří zpět na Jihočeskou univerzitu, kde bude zkoumat motýly a přednášet. Píše to MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Mrencová a záchrana Filipa. Promlouvá bývalý politik
Někdejší komunistický senátor Vlastimil Balín se podíval na krajské volby a sepsal pár řádek o údajném podvodu na voličích, o němž mluvil prezident Zeman. Hlava státu považuje za podvod na voličích tvorbu koalic bez hnutí ANO v těch krajích, kde hnutí ANO vyhrálo volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Inflace v září lehce nad prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v září 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Adámek (STAN): Díky, jedeme dál
Poděkování Mirka Adámka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Odboráři budou jednat o platech šoférů
Odměňování šoférů linkových autobusů bude hlavním bodem dnešního sjezdu Odborového svazu dopravy. Na začátku měsíce vláda schválila zvýšení minimální mzdy šoférů jezdících na dotovaných linkách ze 71,60 Kč na hodinu na 98,10 Kč. Není ale vyřešené, kde kraje, které dotované spoje objednávají, získají na nařízení zvýšení platů peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Povolební jednání mohou pokročit ve Zlínském a Středočeském kraji
Pátým dnem po krajských volbách budou pokračovat jednání stran o možné spolupráci ve vedení krajů nebo o rozdělení míst v krajských radách. Ve Zlínském kraji vítěz voleb KDU-ČSL zřejmě oznámí, s kým bude vyjednávat. V Ústeckém kraji by měl krajský výbor KSČM rozhodnout o dalším postupu strany, komunistům nabídlo dvoukoalici vítězné hnutí ANO. Ve středních Čechách se k jednání o spolupráci znovu setkají zástupci ANO, STAN, TOP 09 a ODS. Podle předběžných dohod by zde post hejtmana měl připadnout hnutí ANO, tedy Jaroslavě Jermanové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Folwarczny (ODS): Školství je třeba zjednodušit
V Českém Těšíně jsme udělali kus obrovské práce, což ocenili i lidé, kteří nám dali hlasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Probíhá celkový rozpad našeho systému. Uprchlíci ničí náš právní řád. Elitní český soudce a jeho názory, které jdou proti proudu
ROZHOVOR Podle místopředsedy Nejvyššího soudu ČR Romana Fialy je stále je opomíjen zásadní právní i státoprávní rozměr problematiky migrace v Evropě, problém pohybu statisíců lidí po území evropských státu přitom zdaleka není jen problémem ekonomickým, bezpečnostním či organizačním. Vinu na nedostatečném řešení mají i politici, kteří se tváří, že problémy neexistují. Podle Fialy politik odmítající pojmenovat a řešit problémy totiž logicky přenechává prostor politickým extremistům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Přesně zaměřenými úvěry podpoříme hlavně tuzemskou živočišnou výrobu a pěstování citlivých komodit
Zemědělci mohou začít žádat o investiční a provozní úvěry na podnikání. Podpora je zaměřená hlavně na citlivé oblasti, které to nejvíce potřebují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Poznámky k vystoupení na panelu Vize bezhotovostní společnosti
Striktně odlišme termín „bezhotovostní platby“ (či placení) od termínu bezhotovostní společnost. To první patří do čistě technické diskuse, to druhé do diskuse politické a ekonomické. To první mne zajímá málo, resp. nepochybuji o tom, že používání platebních karet má mnoho výhod (ale i nevýhod). Ty výhody, které byly vyjmenovány v dopise, který jste předem rozeslali účastníkům panelu, nejsou jen výhodami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: Nechte si udělat technickou kontrolu svého kotle na pevná paliva. Servisního technika najdete snadno i na internetu
Majitelé většiny kotlů na tuhá paliva napojených na teplovodní soustavu ústředního vytápění domu mají podle platného zákona o ochraně ovzduší od roku 2012 novou povinnost, kterou musí splnit do konce letošního roku. Do konce roku musí každý spalovací zdroj na tuhá paliva o příkonu 10–300 kW napojený na radiátory projít kontrolou technického stavu a provozu (revizí). Od 1. ledna 2017 si totiž může úřad vašeho města nebo obce s rozšířenou působností vyžádat potvrzení o revizi. V případě nedodržení povinnosti čeká domácnosti postih až do výše 20 tisíc korun. Nejpozději za dva roky je nutné revizi kotle pravidelně zopakovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Lovci senzací čekali zbytečně
Lovci senzací čekali v Plzni velký souboj o senátní křeslo a nejspíš i osobní útoky. Jaké to sousto. Na jaře totiž oznámili svoji kandidaturu do Senátu MUDr. Marcel Hájek za ODS a zároveň Václav Chaloupek za Občany patrioty. Právě za toto hnutí spolu necelé dva roky předtím kandidovali do městského zastupitelstva. Hájek, který nesouhlasil s rozhodnutím Občanů jít do koalice na radnici, hnutí opustil. Jaká to živná půda pro bulvár. Přišlo velké zklamání. A v naší politice unikátní úkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Div se světe, ono to tak není
Jedna poznámka k "Lex Babiš".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek z Makedonské republiky navštívil Prahu
Náměstek ministra zahraničních věcí Makedonské republiky Ilija Isajlovski uskutečnil v pondělí 10. října 2016 pracovní návštěvu České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Zaujal mě projekt zaměřený na mladé lidi, kteří nejsou ani v evidenci úřadu práce
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová se v Ústí nad Labem zúčastnila workshopu k paktu zaměstnanosti a regionálním observatořím trhu práce. Jedná se o strategická partnerství, která uzavírá kraj, firmy a školy nebo zástupci zaměstnavatelů. Na základě užší spolupráce se daří zlepšovat situaci v oblasti nezaměstnanosti v daném regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Český vědec lidem: Začíná boj o přežití. Nevím, co bude s tímto světem. Miliony, miliony, miliony uprchlíků...
Dochází podzemní voda. Egypt nezvládá populaci, hovoří se již o více než sto milionech obyvatel. Do toho islamisté, kteří ničí památky, a k tomu neutěšená ekologická situace. Začíná boj o vodu a přežití. Podle světově uznávaného egyptologa Miroslava Vernera již dnes jezdí lidé autobusy za vodou desítky kilometrů a vzedme se stamilionová uprchlická vlna. Pochmurné vize uznávaný odborník na starověký Egypt sdělil několika stovkám lidí na setkání v Rokycanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Havlova cena je pro nás možností, jak podpořit mírová řešení konfliktů v neklidném světě
Parlamentní shromáždění Rady Evropy 10. 10. 2016 udělilo prestižní občanskoprávní Cenu Václava Havla ženě z jezídské komunity, která přežila masakr své rodiny a sexuální zotročení džihádisty Islámského státu. Cenu Václava Havla za lidská práva získala v Radě Evropy kurdská obhájkyně lidských práv Nadia Murad Basee Taha. Rozhodování o udělení tohoto prestižního ocenění bylo do poslední chvíle velmi napínavé vzhledem k vysokému počtu nominovaných osobností a organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Imigranti budou nadlidé. My jim budeme sloužit. VIDEO s divokou teorií, co prý plánuje EU
O válce a o Rusku hovořil na litoměřickém odborném semináři velitel spolku Českoslovenští vojáci v záloze za mír Ivan Kratochvíl. Válka je dle jeho názoru pokračování politiky násilnými prostředky. Video s jeho projevem se masivně šíří na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Semelová se nemusí omlouvat za výroky o Horákové. Potvrdil to soud
Komunistická strana a její poslankyně Marta Semelová se nemusí omlouvat za televizní výroky političky o popravené Miladě Horákové či o invazi vojsk z roku 1968. Pravomocně o tom dnes rozhodl pražský městský soud, který zamítl odvolání právníka Marka Kincla (TOP 09). Kincl neuspěl, protože výroky nezasáhly přímo do jeho osobnostních práv. Jeho právní zástupce poté novinářům řekl, že klientovi rozhodně doporučí podat dovolání k Nejvyššímu soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
KSČM Blansko: Nepodporujeme kandidáta za KDU-ČSL, ani za ODS
Společné prohlášení kandidátky KSČM do Senátu ve v. o. č. 49 Blansko Márie Koudelové a VV OV KSČM Blansko ke 2. kole senátních voleb:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Vladimír Putin do Francie nepojede
Francouzská strana chtěla návštěvu Vladimíra Putina ve Francii v příštím týdnu věnovat celou problematice Sýrie. Nelze se proto divit, že V. Putin tuto svou státní návštěvu v Paříži skrečoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Mrtví již nestávkují
Zase v médiích proběhla zpráva, že rakve budou muset být výhradně ze dřeva a nikoliv z mnohonásobně lacinějšího papíru. Zákon je veřejnosti presentován tak, že jeho jednoznačnost je podobna spíše cedníku, kterým projde i nadměrečná brambora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Peníze mi dávají kamarádi. Žokej Josef Váňa vystoupil v ČT
Do svého regionu by chtěl lobbováním dostat více peněz. Ve vysílání České televize to dnes dopoledne uvedl žokej Josef Váňa, který usiluje o post senátora na Karlovarsku. Jeho protikandidát, starosta Božího Daru Jan Horník, naopak hlavní smysl práce senátora vidí v dohlížení na tvorbu zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rosenbergová (ČSSD): Hazardem nastavila Změna zrcadlo vlastní nemohoucnosti
To bylo řečí, to bylo slibů, a ty hodiny výbušných debat na zastupitelstvu, jak je třeba v Liberci ještě razantněji potírat, ne-li zcela vymýtit hazard! Ale jen dokud seděla Změna pro Liberec v opozici. Tam měla dostatek energie, ostrosti, tam měla jasno a věděla si rady skoro se vším.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Příští týden slavíme Evropský den statistiky, chystá se pestrý program
Čtvrtek 20. října je Evropským dnem statistiky. Český statistický úřad připravil pestrý program. Zveřejní statistické údaje o dětských jménech, uspořádá výstavu plakátů s výsledky z Minisčítání a zorganizuje den otevřených dveří v Ústřední statistické knihovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Takhle sprosté slovo! Sergej Lavrov se vyjádřil k volbám v USA, ale raději se podívejte sami
Americkým deníkem Washington Post zveřejněná nahrávka z roku 2005, na které se Trump chlubí tím, jak je úspěšný při osahávání ženských pohlavních orgánů, žije dál svým životem. Naposledy se nad tímto tématem pobavili ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a korespondentka CNN Christiane Amanpour.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pomoc uprchlíkům v Aleppu dostala od ministrů zelenou
Vláda Bohuslava Sobotky schválila pomoc uprchlíkům v Aleppu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Ohlédnutí za volbami
Proběhlé krajské a první kolo senátních voleb potvrdilo řadu známých trendů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Další těžká rána pro Donalda Trumpa. Toho Clintonová určitě využije
Donald Trump si sice ve druhé televizní debatě s Hillary Clintonovou vedl lépe, ale přesto ztrácí mezi republikány podporu. Jeho obscénní výroky o ženách od jeho podpory v posledních dnech odradily senátora Johna McCaina i předsedu Sněmovny reprezentantů Paula Ryana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Celníci objevili další zásilku Katy jedlé
V minulém týdnu zabránili ruzyňští celníci na Letišti Václava Havla v Praze dovozu 78,6 kg sušené rostliny Katy jedlé. Zásilka s drogou putovala ze somálského Nairobi do Prahy přes Dubaj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Výsledky dopadové studie nepřinášejí žádná překvapení
Dohoda CETA: Ministr Jan Mládek jednal o procesu ratifikace se zmocněncem kanadské vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Novotný (Svobodní): Jak řídit dopravu ve svém kraji (a nezbláznit se při tom)
Kraje mají dva prioritní úkoly. Zajišťovat dopravní obslužnost a správu silnic 2. a 3. třídy. Ač je mi to líto, kraj nestaví dálnice. Je proto úsměvné, když na bilboardech vídávám vysmátou Jermanovou s heslem „Dálnice, dálnice, dálnice.“ Ministři z její vlastní partaje nepostavili ani jeden kilometr dálnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Předseda vlády Sobotka se zúčastní sjezdu Odborového svazu dopravy
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 13. října 2016 zúčastní sedmého ročníku sjezdu Odborového svazu dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Výsledky včerejšího jednání vládního kabinetu jsou souhrnně zveřejněny
Výsledky jednání vlády 12. října 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Šlégr: Budu-li zvolen, vrátím se do vysoké politiky v jiné situaci, než když jsem odcházel
Šel na to od lesa. Jiří Šlégr v předvolební kampani neorganizoval bombastické akce, ale rozhodl se jít skromnou cestou. A ještě k tomu cestou inovativní. Namísto schůzování dal přednost pořádání talkshow. Bylo jich celkem pět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
To už je jak z blázince. Tereza Spencerová hledí na Sýrii, Ukrajinu, USA a povyk kolem
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Pokud Rusové s Asadem získají východní Aleppo, z celé války v Sýrii se stane zbytková operace, upozorňuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech se též podivuje, proč EU na jednu stranu chce udržovat vztahy s Ruskem, a zároveň rozšiřuje sankce proti Rusku, a vypichuje dohodu Vladimira Putina se Saúdskou Arábií ohledně cen ropy. „Prachy potřebují všichni," zdůvodňuje ji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Je potřeba hledat strukturální opatření, která posílí stabilitu citlivých sektorů
Ministr zemědělství Marian Jurečka jednal na Radě pro zemědělství a rybářství v Lucemburku se svými evropskými kolegy o možnostech zjednodušení Společné zemědělské politiky (SZP) a o aktuální situaci na trzích v EU, především u vepřového masa a mléka po červencových mimořádných opatřeních. Ministři zemědělství diskutovali také o zjednodušení podmínek greeningu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Osekáme vás. Angela Merkelová zpřísňuje vyplácení sociálních dávek pro sousedy z EU
Razantní zpřísnění čerpání sociálních dávek pro cizince ze zemí Evropské unie chystá Německo. Nárok na finanční pomoc státu budou mít v případě nezaměstnanosti až po pěti letech pobytu v zemi, a nikoli po půl roce, jak tomu bylo doposud. Příslušný návrh zákona v úterý schválila spolková vláda. Ta má v parlamentu potřebnou většinu, takže návrh zákona může projít i tam, uvedla agentura DPA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hrdinové? Se Syřany, kteří v Německu dopadli teroristu, to možná bylo úplně jinak
Syřan, který byl podezřelý z přípravy teroristického útoku v Německu, byl ve vazební věznici v Lipsku nalezen mrtev. Podle serveru Spiegel Online zřejmě spáchal sebevraždu. Agentura DPA uvedla, že se Bakr oběsil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka zahájí v Norimberku Česko-bavorskou zemskou výstavu
Předseda vlády Bohuslav Sobotka zahájí ve středu 19. října 2016 v Norimberku společně s ministerským předsedou Svobodného státu Bavorsko Horstem Seehoferem bavorskou část Česko-bavorské zemské výstavy Císař Karel IV. 1316 - 2016. Slavnostní vernisáže se zúčastní také ministr kultury Daniel Herman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Volby: Lidi nejsou ovce. Zásadní kritika směřující k ČT a podvádění veřejnosti
ROZHOVOR V krajských volbách nenachází ředitel společnosti SANEP Oldřich Zajíc žádného vítěze. Hnutí ANO sice dostalo nejvíce hlasů, ale voliči jednoznačného vítěze nedefinovali. Pouze agentuře SANEP se povedlo, že definovala v krajích více než pětiprocentní podporu pro SPD, zatímco propad ČSSD i kvůli výrokům Bohuslava Sobotky a Jiřího Dienstbiera očekávaly skoro všechny. Sociolog také připomíná, že už průzkumy odhalovaly, jak velkým problémem je pro TOP 09 hledání voličů, výzev a témat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Nad návrhem státního rozpočtu
Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR začíná diskutovat nad vládním návrhem zákona o státním rozpočtu na rok 2017. Předložený dokument shrnuje výsledky půlroční diskuse vládní koalice nad prioritami a směry rozpočtové politiky České republiky pro následující období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Kontrolovaná společnost
Článek reaguje na vládní novelu o elektronických občanských průkazech. Analyzuje jeho pozitiva a negativa. Ukazuje na fakt, že žijeme v kontrolované společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Odvolací soud projedná žalobu na KSČM kvůli výrokům Semelové
Odvolací Městský soud v Praze dnes projedná žalobu právníka Michala Kincla (TOP 09) na KSČM a poslankyni Martu Semelovou kvůli jejím televizním výrokům o Miladě Horákové či o invazi vojsk v roce 1968. Obvodní soud v lednu označil Kinclovu žádost o omluvu za nedůvodnou, protože napadené výroky nezpůsobily právníkovi újmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Písecká nemocnice spustila urgentní příjem pro pacienty s mrtvicí
Nemocnice Písek, a. s., v těchto dnech zahájila provoz urgentního příjmu pro pacienty s cévní mozkovou příhodou, lidově zvanou „mrtvice“. Díky němu se významně zvýší jejich šance na maximální možné uzdravení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka si jednání v krajích pochvaluje. ČSSD prý bude mít pět hejtmanů
ČSSD se podle premiéra a předsedy strany Bohuslava Sobotky při povolebních jednáních v krajích daří. Novinářům to řekl po svém dnešním vystoupení na sjezdu Odborového svazu dopravy. Aktuálně to podle něj vypadá, že strana bude mít pět hejtmanů a bude členem osmi až devíti krajských koalic. Podle Sobotky za to vděčí svému širokému koaličnímu potenciálu a také pozitivní kampani, ve které se negativně nevymezovala vůči možným partnerům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Nikdo nemůže zpochybnit genocidu vůči jezídům
Ministr Dienstbier tento týden přijal letošní laureátku Ceny Václava Havla za lidská práva Nadiu Muradovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Babišovci tancovali na stolech, zato ostatní jednali. Svůj neúspěch ale prý dovedou prodat geniálně
Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, politický analytik Masarykovy demokratické akademie Lukáš Jelínek a komentátor Lidových novin Petr Kamberský ve středečních Událostech, komentářích debatovali o vyjednávání krajských koalic. Opakovaně padlo jméno šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který to prý dnes hraje geniálně. Jeho voličům se Babišovo vystupování líbí, protože politiku moc nesledují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist