Oficiální zpravodajská média

Lidovci a STAN prý téměř jistě půjdou do sněmovních voleb spolu. Když se to dozvěděl Kalousek, řval prý na Gazdíkova zástupce něco o čurácích
EXKLUZIVNĚ Podle dobře informovaného zdroje ParlamentníchListů.cz je, pokud jde o spolupráci KDU-ČSL a STAN ve volbách do Poslanecké sněmovny, již víceméně ruka v rukávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Ministr kultury přemlouval Zemana: Dejte strýcovi medaili a nesejdu se s dalajlámou. Známe pozadí kauzy, která spustila lavinu
Důvodem vyškrtnutí Hermanova strýce Jiřího Bradyho ze seznamu vyznamenaných 28. října na Hradě není žádná msta, ale porušení slibu ze strany ministra kultury. ParlamentníListy.cz zjistily, jak to celé vzniklo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Herman: Ke zrušení schůzky s dalajlámou mě osobně vyzval Zeman
Prezident Zeman osobně vyzval ministra kultury Daniela Hermana ke zrušení schůzky s dalajlámou, jinak neudělí jeho strýci Jiřímu Bradymu státní vyznamenání. Stalo se to prý na slovenském velvyslanectví při společenském setkání a před svědky. Herman to uvedl v pořadu ČT Události, komentáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Populární Václav Cílek knižně: Co se děje se světem?
Geolog a oceňovaný esejista Václav Cílek je známý tím, že se k aktuálním problémům světa dokáže vyjádřit nadčasově, z rozmanitých úhlů pohledu, s nadhledem, vtipem i s konstruktivní skepsí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zklamaný Brady: Vyznamenání jsem vnímal jako velkou poctu
Strýc ministra Daniela Hermana (KDU-ČSL) Jiří Brady Aktuálně.cz sdělil, že ho o chystaném vyznamenání k 28. říjnu cenou T. G. Masaryka informoval ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt. Volal mu osobně minulý týden v pátek, uvedl Brady. Herman dnes uvedl, že mu Hrad sdělil, že pokud se tento týden setká s dalajlámou, ocenění Brady nedostane. Herman se s tibetským duchovním setkal a jméno Bradyho ze seznamu vyznamenaných zmizelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Německo a migranti: Václav Klaus si z Německa přivezl „děsivý“ poznatek
Exprezident Václav Klaus v posledním týdnu navštívil tři významná evropská města. Nejprve Bratislavu, kde byl prý smutný z černobílého výkladu dějin, k němuž se údajně uchýlil slovenský prezident Andrej Kiska. Pak následovala cesta do Bruselu, při které kroutil hlavou nad mentorováním Evropy, kterého se nám dostává z USA. A nakonec byl v Drážďanech, kde mluvil o uprchlících, lidu a demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jak tohle můžete tolerovat? napsala zoufalá matka starostovi Mnichova. Kvůli muslimům se raději stěhuje pryč
Mnichovský deník Tageszeitung publikoval před několika dny dopis „na rozloučenou“, který poslala matka dvou dětí starostovi města. Vysvětluje mu v něm, proč se rozhodla společně se svým manželem město opustit. Jako hlavní důvod uvádí trestuhodné selhání zdejších úřadů v otázce integrace přistěhovalců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Ze slovenského pohřbu jsem byl nejdříve rozhořčen, pak smuten
Tři krátké zastávky ve třech evropských městech během jednoho týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ve Francii muslimové surově zmlátili učitele. Dovolil si napomenout svoji žačku
Ve Francii údajně došlo k dalšímu útoku neznámých vyznavačů islámské víry vůči „jinověrcům“. Tentokrát si podle všeho vzali „do prádla“ učitele žáků páté třídy základní školy z pařížského předměstí Argenteuil. Učitele zbili přímo před zraky žáků a křičeli přitom, že jedinou autoritou pro lidi je Alláh. Informuje o tom server francouzského deníku Le Parisien.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nehorázná lež, k tomu bych se nikdy nesnížil. Ministr Herman odmítá slova z okolí Hradu, že kupčil se Zemanem kvůli medaili pro strýce
ROZHOVOR I když jeho setkání s dalajlámou vyvolalo odmítavou reakci nejvyšších ústavních činitelů, ministr kultury Daniel Herman svého rozhodnutí sejít se s nejvyšším tibetským duchovním rozhodně nelituje a i v budoucnu by je prý znovu zopakoval. „Pokud by takové setkání mělo, jak jsem vytušil nebo zaznamenal, narušit vzájemné vztahy mezi Českou republikou a Čínou, pak se ptám po kvalitě těchto vztahů. Mám pocit, že by pak stály na hodně hliněných nohou, a ptám se, jestli by vůbec takové vztahy měly smysl,“ řekl ministr kultury Daniel Herman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Viceprezident General Electric na ČVUT
Viceprezident největší průmyslové společnosti na světě General Electric (GE) John Rice navštívil 20. října 2016 Fakultu strojní ČVUT v Praze poté, co byla podepsána investiční smlouva mezi GE a vládou ČR. Na půdě strojní fakulty (FS) byl přijat rektorem, děkanem FS a děkany dalších fakult.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Chovanče, Sobotko, končíte jako Jakeš...
Po více než čtvrt století se náš režim vrátil jakoby kruhem ke způsobům před rokem 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Být současně pro a proti, je to třeba ocenit, klobou dolů
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 10. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pouze u nás o dění v ANO: Silná Jermanová, podnapilý zákulisní hráč Faltýnek a jeho údajné kšefty a Babiš, který se bojí „průseru“
Jak to vypadá, ani v hnutí miliardáře Andreje Babiše nevydrží klid moc dlouho. Hned po výsledcích krajských voleb se začalo spekulovat o tom, proč předseda tak často ustupuje z boje o koalice, proč nechce, aby se místopředsedkyně Sněmovny Jermanová stala hejtmankou Středočeského kraje, a proč Jaroslav Faltýnek řeší, kdo by ji měl nahradit v čele Sněmovny. Pojďme postupně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Prozradil policejního "muže v hnědé bundě", jeho kolegové ho chtěli ho hnát před soud. Státní zástupce jim to teď smetl ze stolu
Státní zástupce smetl ze stolu žalobu pro pomluvu na předsedu Patriotů ČR Jiřího Vítka. Ten se musel potýkat s policií poté, co uvedl do chodu dosud ještě dobře známou kauzu „muže v hnědé bundě“, který měl v únoru tohoto roku údajně koordinovat střet levicových a pravicových radikálů v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ivana Karásková: Čína. Respekt k síle, nebo síla respektu?
Si ?in-pchingova administrativa věří, že Čína bude respektována, jen pokud bude silná. Z reakcí na čínské iniciativy je však zřejmý opak: čínská síla vyplývá z respektu, který si u ostatních získává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Chalánková (TOP 09): Předložená novela nic neřeší a situaci pouze komplikuje
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 10. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Excelentní středa! Skupina Barrandov se blíží k 10% sledovanosti
Mimořádně úspěšnou středu 19. října má za sebou Skupina Barrandov, jejíž souhrnný podíl sledovanosti dosáhl na hranici 9,6 %. Jde o letošní třetí nejlepší výkon a čtvrtý v celé historii. Na výsledek měly výrazný vliv tři publicistické pořady – Paparazzi, Takhle si tu žijeme a VLIVNÍ s Alex Mynářovou, které pro TV Barrandov připravuje vydavatelský dům Empresa Media. Obě tyto společnosti patří do mediální skupiny Jaromíra Soukupa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS už splnila obchodní plán na rok 2016
Automobilka TATRA TRUCKS již koncem září splnila svůj plán kontraktací na rok 2016: „Všech 1300 aut, které letos plánujeme vyrobit, má již svého zákazníka,“ uvádí obchodní ředitel TATRA TRUCKS David Pipal. Za prodejním úspěchem Tatry stojí především znovunabytá reputace Tatry jako dodavatele spolehlivé mobility. Roste zájem o civilní řadu TATRA PHOENIX, jejíž prodeje meziročně stouply o 65 procent, i o vojenské, hasičské či záchranářské speciály řady TATRA FORCE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Opálka (KSČM): K zneužívání dávek nedochází ze strany potřebných, ale ze strany majitelů domů
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 10. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
P.C.Roberts: Válečný zločin Hillary Clitonové
Dvacátého října uběhlo páté výročí vraždy Muamára Kaddáfího, kterou spáchaly síly zorganizované a z řetězu puštěné prezidentem Obamou ve spolupráci s jeho ministryní zahraničí Hillary Clintonovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nová česko-německá policejní smlouva
Ve dnech 19. a 20. října 2016 nacvičovaly v rámci společného cvičení Policie ČR, Celní správa ČR, Saská policie, Bavorská policie, Spolková policie a německá Celní správa nové možnosti při potírání přeshraniční trestné činnosti a při odvracení nebezpečí, které jim dává k dispozici nově platná česko-německá policejní smlouva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Horáček začíná kampaň na Hrad, chce oslovit všechny. Pomáhá mu k tomu Žít Brno
Textař a skladatel Michal Horáček včera definitivně potvrdil, že se chce ukázat o prezidentský post. Zároveň si začal hledat svůj tým, který mu má do funkce pomoct. Píše o tom MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Máme přebytek. Ó, my se máme?
Senátní a krajské volby jsou již historií. Je čas zabývat se zase „běžnými“ věcmi. Do parlamentu nezadržitelně míří rozpočet na rok 2017 a ministr financí Andrej Babiš znovu překonal rekord ve výši přebytku vládních financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Islámské uprchlíky nepřijímat, je jich tady moc. Zničí celou evropskou civilizaci. A EU jen rovná okurky… Debata u Jílkové o migrantech nabrala ostré grády
Právě teď, v těchto chvílích, se nejvyšší představitelé osmadvacítky, kteří zasedají na summitu EU, snaží vyřešit, jak snížit migrační vlnu. Nenechává Česko Unii v uprchlické krizi na holičkách? Měli bychom být solidárnější a začít podle kvót přijímat víc uprchlíků než dosavadních 12? Nebo jste zásadně proti jako pan prezident Zeman? A dělá EU maximum pro ochranu svých hranic? Takto zahájila dnešní pořad Máte slovo České televize o migrační krizi moderátorka Michaela Jílková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zážitek s šíleným českým multikulti aktivistou. Ti barbaři nás nezachrání, ale zničí, varuje matematik Kechlibar
ROZHOVOR Dopady stárnutí evropské populace by mohla pomoci vyřešit migrační vlna a také je třeba zvýšit informovanost veřejnosti o ekonomických výhodách legální migrace a její kulturní rozmanitosti pro společnost. I tyto výzvy a doporučení členským zemím obsahuje nedávná rezoluce Rady Evropy. Marian Kechlibar, který se na svém blogu Kechlibar.net dlouhodobě na problematiku migrace zaměřuje, si nechce raději ani představovat, co se stane v den, kdy nebudou peníze na dávky pro nové Evropany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Nemůžeme mlčky přihlížet pokračující destrukci demokratického života v naší zemi
Vyjádření Miroslavy Němcové k informacím o neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09 představí Vizi České republiky 2030
Svět kolem nás se dramaticky mění a v příštích letech budeme čelit výzvám, které jsme dosud nepoznali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Jurečka navrhuje, aby lidovci hromadně nešli 28. října na Hrad
Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka navrhne na úterním předsednictvu strany, aby lidovečtí ministři a zákonodárci zvážili neúčast na předávání státních vyznamenání 28. října na Pražském hradě. Důvodem je to, že Hrad podle ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) vyřadil ze seznamu oceněných Hermanova strýce Jiřího Bradyho poté, co se Herman sešel s dalajlámou. Jurečka to dnes řekl ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
LRV opět přerušila projednávání návrhu zákona o řízení a kontrole veřejných financí z dílny Ministerstva financí
Projednávání návrhu zákona o řízení a kontrole veřejných financí a s ním souvisejícího změnového zákona bylo na jednání Legislativní rady vlády (LRV) přerušeno. LRV se shodla, že poté, co předkladatel - Ministerstvo financí ČR - návrh po konzultaci se zpravodaji LRV dopracuje, bude možné návrh předložit vládě stanoviskem předsedy LRV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ANO zvažuje vnitrostranické referendum k volbě prezidenta
Hnutí ANO zatím nemá žádného kandidáta na prezidenta. Zvažuje ale vypsání vnitrostranického referenda, které by mohlo rozhodnout o tom, koho ve volbě hlavy státu v roce 2018 podpoří. V pořadu portálu iDNES.cz Rozstřel to dnes řekl předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
SŽDC: Dvě nové napájecí stanice v Chomutově a Mostě zajistí bezpečnější a spolehlivější železniční provoz
Správa železniční dopravní cesty dnes slavnostně ukončila výstavbu trakčních napájecích stanic (TNS) Chomutov a Most. Nové měnírny jsou klíčové pro zajištění bezpečnosti a spolehlivého provozu na příslušných úsecích. Nezbytnost realizace těchto staveb vycházela především z rostoucích požadavků na energetické napájení železničních tratí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jozef Provazník: Čo s islamom bolo, to bolo, terazky som libertariánským politíkom?
Nedá mi to, abych nenapsal pokračování svého pondělního textu, kde jsem psal o Františku Matějkovi a Luboši Zálomovi jako o potenciálních „vůdcích“ protiislámského odporu v České republice. Kupodivu jsem se ani od jednoho nedočkal žádných velkých díků a následná diskuze pod článkem se poté naprosto zvrhla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Schwarz (KDU-ČSL): Ano, pan premiére, pěkně jste do toho šlápl
Andrej Babiš prostě umí, ač o sobě dál bude tvrdit, že není politik. Nebude za tím samozřejmě dar od Pána Boha, ale dobře zaplacený profi-tým politologů, mediálních poradců či průzkumníků veřejného mínění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V Nové budově Národního muzea si návštěvníci připomenou svět komiksových příběhů
Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde se v sobotu 22. října 2016 od 13.00 do 17.00 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSD: Odmítáme účelové lži a poškozování ze strany médií, která vlastní Andrej Babiš
ČSSD zásadně odmítá lživé informace a snahy propojit financování sociální demokracie s čínskými investory. Dezinformace šíří média, která jsou ve vlastnictví předsedy Hnutí ANO Adreje Babiše a jejichž cílem je trvalé poškozování a dehonestování politických soupeřů ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zuzana Lipová: Konec starých časů. Invaze mění evropské metropole k nepoznání
Zuzana Lipová sleduje intenzivní devastaci evropských měst, kterou mají na svědomí imigranti z třetího světa - podporovaní zaprodanými politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Za dalajlámů v Tibetu žádná svoboda nebyla, jen bída. Senátor hovoří o nevídané provokaci. A absolutní hlouposti Andreje Babiše
O návštěvě dalajlámy v Česku si ParlamentniListy.cz povídaly se senátorem Janem Velebou, předsedou Strany práv občanů. Souhlasí s tolik diskutovaným prohlášením čtyř nejvyšších ústavních činitelů a nejvíce ho překvapila reakce Andreje Babiše. „Domnívám se, že zasáhl na citlivém místě svého dosavadního spojence prezidenta republiky,“ uvedl. Ke kritice Číny kvůli porušování lidských práv dává příklad Saúdské Arábie. „Tam se ještě dneska bičuje, kamenuje, žena není rovnoprávná s mužem. Tohle kritikům nevadí?“ ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nová kniha profesora Kulhánka z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze dovede čtenáře z kuchyně do vesmíru
V rámci přednáškového programu Fyzikální čtvrtky vystoupí 27. října od 16.15 hodin na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze prof. Petr Kulhánek. Na přednášku naváže v 18.00 hodin křest jeho nové publikace nazvané Z kuchyně do vesmíru aneb třináctero příběhů neobyčejně obyčejných. Knihu, kterou bude možné na místě zakoupit, vydalo nakladatelství AGA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Kalouska vedení nula devítky podrželo ve funkci předsedy
Vedení nula devítky moc dobře ví, proč nechává Kalouska i po neúspěšných krajských volbách ve funkci předsedy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Z Hradu mi kvůli dalajlámovi vyhrožovali, stěžuje si Herman. Ovčáček: Měl by se stydět!
Hrad vyzval ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), aby zrušil schůzku s dalajlamou, nebo prezident Miloš Zeman neudělí jeho strýci státní vyznamenání. ČTK to dnes řekl Herman. Jméno jeho strýce Jiřího Bradyho bylo podle něj na seznamu lidí, které má prezident vyznamenat 28. října. Nyní tam podle Hermana není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Kamil Papežík: Pane primátore, ryba smrdí od hlavy
Otevřený dopis primátorovi města Brna
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Česká národní banka spouští nový web k finanční gramotnosti
Česká národní banka spouští internetový portál s názvem Peníze na útěku. Nový web zaměřený na finanční vzdělávání postupně naučí mladé Čechy nejen orientovat se ve světě financí, ale také vést si vyrovnaný domácí rozpočet nebo vytvářet odpovídající rezervy, aby se vyhnuli finančním potížím při neplánovaných událostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Šarlatánství ANO v případě letecké záchranky
Včera jsem interpelovala pana ministra obrany Martina Stropnického kvůli Letecké záchranné službě, na níž bylo letos vypsáno výběrové řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hřmění kolem Hradu. Hovoří rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima
Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima v pátečním Interview ČT24 vstoupil do slovní bitky mezi prezidentem Zemanem, resp. jeho mluvčím Jiřím Ovčáčkem, a většinou rektorů, kteří odmítli přijít na Hrad na oslavy státního svátku 28. října, pokud Miloš Zeman nepozve i ty rektory, kteří s prezidentem v minulosti vedli spory. To se zatím nestalo. Zima se vyjádřil i k návštěvě dalajlámy v Praze a k počínání hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): Chcete říci, že do 31. 12. 2013 docházelo k masovému porušování ústavních práv dítěte?
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 10. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Pracujete při důchodu? O jeho navýšení si můžete žádat již po 360 odpracovaných dnech
Od ledna do října obdržela Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) bezmála 62 tisíc žádostí o přepočet starobního důchodu pracujících důchodců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Horní komory mají v moderních demokraciích nezpochybnitelný význam
Předseda Senátu Milan Štěch se zúčastnil setkání Asociace evropských senátů v Bernu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prohlášení o Číně: Zásadní informace. Týkají se Sobotky
Existuje nejedna teorie o tom, proč se zrodilo prohlášení čtyř nejvyšších představitelů českého státu, kteří Čínu v zásadě ujišťovali o tom, že zůstáváme přáteli na věčné časy, i když „zlobivý" ministr kultury Daniel Herman přijal tibetského duchovního vůdce dalajlámu. Toho dalajlámu, která nahlas říká, že už není politickým představitelem Tibetu a nechce rozbíjet Čínu. Proč tedy bylo nutné prohlášení vydávat? Jedno možné vysvětlení nabízí Ekonomický deník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Neziskovka žádá hlavu úředníka pro migrační politiku. Mluvil prý ošklivě o uprchlících a EU
Český helsinský výbor žádá v otevřeném dopise ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) o odvolání ředitele Odboru migrační a azylové politiky Tomáše Haišmana z funkce za to, že o uprchlících mluvil jako o ekonomických migrantech a hájil země Visegrádské čtyřky – Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko – s tím, že brání „neomarxistickým sociálním experimentům Evropské unie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Komu poslouží EET?
Pamatujete si na velkolepé zavedení důchodové reformy? Že je dneska už pasé o důchodové reformě hovořit, protože druhý pilíř byl zrušen?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Lídři EU jednali o migraci, vztazích s Ruskem, pomoci obětem konfliktu v Sýrii a volném obchodu
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka s ostatními evropskými lídry jednal během dvoudenního summitu v Bruselu o migraci, vztazích s Ruskem, situaci v Sýrii, obchodní politice včetně budoucnosti dohody CETA a efektivním fungování vnitřního trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Plíšek (TOP 09): Nemusíme jako zákonodárci hned do všeho zasahovat změnou zákona
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 10. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ERÚ: Stovky spotřebitelů se mohou nevědomky dopustit neoprávněného odběru
Energetický regulační úřad (ERÚ) již informoval o tom, že společnosti Česká energie, a.s., a ST Energy s.r.o. nemohou některým svým zákazníkům dál dodávat elektřinu. Většina spotřebitelů, pokud si nevybrali nového dodavatele v rámci procesu okamžitého přechodu, přešla automaticky pod dodavatele poslední instance (DPI). Netýká se to však všech!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
A je to tu. Rozzuřená ČSSD vyhlásila válku Babišovým médiím
Sociální demokraté zuří. Ani trochu se jim nelíbí, že média patřící do mediálního impéria ministra financí Andreje Babiše (ANO) rozvíjejí spekulace o tom, že premiér Bohuslav Sobotka, předseda Sněmovny Jan Hamáček a předseda Senátu Milan Štěch (všichni tři ČSSD) podepsali uklidňující prohlášení směrem k Číně v naději, že od čínských komunistů získají nějaký ten groš na předvolební kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Proboha, takhle ne! Policejní exšéf Červíček rozcupoval EU za přístup k uprchlíkům. Trvá prý asi rok a půl, než migrační vlna přesídlí a pak...
REPORTÁŽ O fatálním selhání politiků hovořil v souvislosti se sloučením elitních útvarů bývalý policejní prezident Martin Červíček na besedě v Olomouci: „Najednou to nebyl odborný problém, ale politický souboj,“ popsal. Červíček se obává, že dnes chybí jasná vize a vyslovil přání, aby policie už nebyla „hračkou v rukou politiků“. Jako lídr kandidátky ODS se vyjádřil i k sestavování koalice bez vítězného ANO v Královéhradeckém kraji a k výsledkům Babišova hnutí zmínil: „Dřív vyluxovali pravici, teď levici.“ Na téma migrační krize také uvedl: „Myslíte si, že nelegální prostředí a organizovaný zločin teď chvíli spí a čeká, co bude? Ne. Trvá asi rok a půl, než se migrační vlna přesídlí z jednoho směru na druhý.“ Na setkání přišel i bývalý ministr vnitra Ivan Langer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: V Uherském Hradišti hodnotili činnost Baťova kanálu
Jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí ve Zlínském a Jihomoravském kraji bude opět slavit úspěšný konec sezóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jaroslav Janouch: Srdcaři v ODS ještě nevymřeli
Už jsem dlouho nenapsal žádný článek, což ale není důvod k sepsání tohoto textu. Důvod k sepsání tohoto velmi krátkého článku je jiný - je to moje potřeba. Jako člen ODS dlouho sleduji, jak je tato strana dehonestována ze všech stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Semelová (KSČM): OSPOD pracuje z hlediska sociálního, nejsou etopedi, psychologové, ani psychiatři
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 10. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Babišovy fabriky požírají dotace pro venkov, vyšťoural server
Andrej Babiš (ANO) často a rád říká, že on do politiky vůbec nechtěl a že má peněz dost, takže nemá zapotřebí ovládat stát, jak mu vyčítají jeho političtí oponenti. Týdeník Dotyk však přináší informace o tom, že realita se poměrně odlišuje od proklamací majitele Agrofertu. Ukazuje se, že v Česku bude opravdu líp, jak slibuje Babiš, jenže líp bude podle všeho hlavně jeho firmám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
V Senátu proběhlo slavnostní předávání Českých a Dětských chuťovek
Na slavnostním vyhlášení výsledků 8. ročníku soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2016 a 6. ročníku soutěže o značku Dětská chuťovka 2016, které se konalo ve čtvrtek 20. října v Senátu Parlamentu České republiky, si převzalo plakety a diplomy opravňující pyšnit se značkou Česká chuťovka 2016 celkem 63 výrobců (o 10 víc než loni), kteří uspěli se 130 výrobky (o 32 víc než loni).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pastuchová (ANO): Rodiče jsou důležitými partnery pro pracovníky diagnostických ústavů
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 10. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Prašiví psi dostanou pamlsek. Jste jak Gottwald, i ten Hácha byl proti vám pašák. Komentátor známý z ČT napráskal všem signatářům dopisu do Pekingu
Dlouholetý novinář a moderátor České televize Vladimír Kučera se opravdu drsně obul do premiéra Bohuslava Sobotky, předsedy Senátu Milana Štěcha a předsedy Sněmovny Jana Hamáčka za to, že tak ochotně následovali prezidenta Zemana na cestě do čínského komunistického zadku a ponížili naši zemi tak, jak už se to nikomu dlouho nepovedlo. Jinak podle moderátora nelze hodnotit podlézavé prohlášení vůči Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Novinky PartyLite: Najděte si svou Signature osobitou vůni a nastartujte svou kariéru. Najděte své Já - Doma. V životě
Více individuální, více exkluzivní a sofistikované vůně i design jednotlivých produktů vedou k lepším pracovním příležitostem. Proto PartyLite na podzim přichází s řadou novinek. Podzimní sezóna se na PartyLite rozjede s představením několika nových inovací, které společnost připravuje v rámci své globální sítě poradců již několik posledních měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hovorka (KDU-ČSL): Chceme kultivovat trh s vínem. Ale druhá věc je, jak
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 10. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Den otevřených dveří na Ministerstvu průmyslu a obchodu
Ministerstvo průmyslu a obchodu pořádá v Den vzniku samostatného československého státu 28. října 2016 Den otevřených dveří. Veřejnosti se tak naskytne ojedinělá příležitost navštívit hlavní budovu ministerstva Na Františku v Praze 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ČSSD: Zvyšujeme ochranu poctivých vinařů i spotřebitelů
Poslanecká sněmovna schválila vládní novelu zákona o vinohradnictví a vinařství, která má omezit pančování zejména sudového vína, které se stalo jedním z nejvíce falšovaných zemědělských produktů. Podle nové právní úpravy bude zavedena registrace prodejců a jejich přímá odpovědnost za kvalitu a parametry výrobku, který uvádějí na trh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Cyklohráčkem mimořádně na zámek v Nelahozevsi či na Říp, historickými autobusy na Okoř a do Slaného
Výletní vlak Cyklohráček čeká poslední dva říjnové víkendy na jeho tradiční trase z Prahy kolem Okoře do Slaného kvůli opravě železniční tratě výluka. Tentokrát bude ovšem výluka cestou k novým zážitkům, protože vlak v části trasy nahradí historické autobusy. Cyklohráček samotný pak doveze výletníky naopak na Říp nebo k zámku v Nelahozevsi, tedy do míst, kam běžně nejezdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek: Je to cesta do pekla a my nic takového nepodpoříme
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 10. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hradní pán s hůlkami, roztažená čínská zadnice. Pražský starosta, syn diplomata Koláře, se vyjádřil ke kauze dalajláma
Syn někdejšího velvyslance v USA a v Rusku Petra Koláře Ondřej Kolář se při pohledu na údajné ohýbání páteře před komunistickou Čínou už neudržel a bez obalu napsal, co si myslí. Schytal to prezident Miloš Zeman, předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD), který se prý rozhodně nechová jako hrdina, a o předsedovi Senátu Milanovi Štěchovi (ČSSD) údajně škoda mluvit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSD: Zelená nafta i pro zemědělce v živočišné výrobě
Poslanecká sněmovna definitivně schválila vládní novelu zákona o spotřebních daních, kterou se zavádí tzv. zelená nafta i pro zemědělce v živočišné výrobě. Nárok na vratku daně budou mít i lesníci a chovatelé ryb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Konference při Dnu TA ČR otevřela téma chytré budoucnosti
Nové digitální trendy a technologie, které ovlivňují nebo v blízké budoucnosti budou ovlivňovat naše životy. Téma, které používá zastřešující pojem Smart Life, zvolila Technologická agentura České republiky (TA ČR) jako hlavní pro diskuse s odborníky pro letošní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jan A. Mařenka: Volby v USA, skončí tento svět rukou ženy v cynických šatech?
Jan A. Mařenka se při sledování poslední, třetí televizní debaty prezidentských voleb nedivil, nebavil, ani nesmál... jen tiše poplakával.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Sudová vína se stala jedním z nejvíce falšovaných zemědělských produktů
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 10. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
To jsou ale zvláštní "děti", žasnou Angličané nad fotkami migrantů. Vláda je ale odmítá testovat
O běžencích, kteří díky pozvání zamířili z uprchlického tábora v Calais za příbuznými do Velké Británie, se nyní mezi Brity velmi hovoří. A to ne zrovna v dobrém. Podle snímků si totiž Britové myslí, že nejde o nezletilé. Píše o tom server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD: Byznys s chudobou bohužel nekončí, opozice prosadila odložení potřebné novely
Poslanci vrátili do druhého čtení změnu zákona o pomoci v hmotné nouzi, která má zamezit problémům s neefektivním vyplácením doplatku na bydlení a na druhou stranu pomoci lidem, kteří žijí na ubytovnách. Obsahem novely jsou opatření, jejichž cílem je co nejúčinnější aktivizace lidí z ubytoven, aby si našli standardní bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČT: Češi poletí na Měsíc. Každou neděli v nové satirické minisérii Kosmo
Příběh české posádky na cestě na Měsíc. O velkém projektu malého národa s nemilosrdnou nadsázkou vypráví nová satirická minisérie autora Tomáše Baldýnského. Kosmo uvidí diváci od neděle 23. října vždy ve 21.30 hodin na ČT1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Zelená nafta? Lepším řešením je snížit celkové daňové zatížení jednorázově pro všechny
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 10. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Dopis vrcholným představitelům ČR: Lidská práva jsou pro vás méně důležitá než obchod
My, zde podepsaní správci FB skupiny Lumpenkavárna, důrazně protestujeme proti "Společnému prohlášení nejvyšších ústavních činitelů České republiky" týkajícího se „naplňování politiky vůči Čínské lidové republice“ při příležitosti návštěvy dalajlamy v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Tejc se pustil do Sobotky. Premiérovi při četbě jeho slov nejspíš nebylo nejlépe
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) by měl podle svého stranického kolegy Jeronýma Tejce podstoupit přímou volbu všemi členy, nespoléhat jen na sjezd. Tejc, jenž byl jedním z účastníků lánské schůzky po minulých sněmovních volbách, tak hovoří o zodpovědnosti vedení strany za neúspěch v krajských a senátních volbách. Rozhovor přinesl server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Šrámek (ANO): Zelenou naftu má Německo, Rakousko, Polsko, téměř všichni v EU
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 10. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Byznys s chudobou založilo zavedení doplatku na bydlení, zrušme ho
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 10. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Rostoucí ekonomika musí sloužit českému národu
Zadlužená ekonomika zázračně roste, investice se rozmáhají, otrokářské montovny na běžícím pásu, k tomu ničení naší přírody podle scénáře smrti! Nenasytnost roste, zakázek rapidně přibývá, nezaměstnanost nízká, přesto ještě dosti vysoká!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Intenzivnější zápach odhalí i nepatrný únik zemního plynu
Pražská plynárenská Distribuce, a. s., provede v oblasti své územní působnosti, v souvislosti se zahájením zimní topné sezony, preventivní nárazovou odorizaci zemního plynu. Ta začne v neděli 27. 10.2016 v dopoledních hodinách, potrvá do úterý 31. 10. 2016 a následně bude postupně odeznívat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Lobbista roky zaměstnával manželku ostravského hejtmana. Co ve firmě dělala, to nikdo netuší
Manželka dosavadního moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka (ČSSD) byla tři roky zaměstnána jako sekretářka u firmy patřící lobbistovi Martinu Dědicovi. Za tu dobu si vydělala 594 000 korun, peníze dostala, aniž by existoval důkaz, že pro svého zaměstnavatele nějakou práci odvedla, uvedl dnes server Seznam.cz s odkazem na informace z obžaloby, které Dědic čelí. Hejtman Novák podle webu trvá na tom, že jeho žena dostala zaplaceno za práci, kterou odvedla. Korupční aférou a pochybnými zakázkami kolem Dědice se ostravský krajský soud začne zabývat v prosinci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Starostové se s tou hmotnou nouzí nechtěli zase tak moc zabývat
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 10. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ochrana práv dětí v českém soudnictví
Konflikty rodičů, rozchody i rozvody, jsou běžnou součástí našeho života. Můžeme jistě chtít, nebo si upřímně přát, aby tomu tak nebylo. Tím ale realitu nezměníme. Co změnit můžeme a změnit dokonce musíme, jsou dopady těchto konfliktů na děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Užiteční idioti Kremlu. V redakci Britských listů si povídali o "podřadných médiích" a natáčeli si to
Redaktor Britských listů Bohumil Kartous vyzpovídal v rozhovoru serveru svého kolegu Dana Veselého. A řeč byla především o tom, jak podřadná média získávají důvěru veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Lidé degradují a zesměšňují práci politiků. Jinde dětem od školy vštěpují úctu k institucím, stěžuje si někdejší lídr ČSSD. A pak se divíme, že Babišovi projde všechno...
ROZHOVOR „Domnívám se, že kampaň ČSSD, co se týče i billboardů, nebyla moc zdařilá, ale nemyslím si, že by zrovna tato záležitost byla tím rozhodujícím faktorem při samotných volbách. Lidé chtějí změnu po osmiletém vládnutí sociální demokracie ve většině krajů,“ vysvětluje bývalý hejtman a poslanec Parlamentu ČR Josef Novotný. Podle něj propadli ve volbách i komunisté, jelikož jejich voliči si našli nového nekompromisního vůdce v podobě Andreje Babiše, o kterém si myslí, že všechno zařídí. „A protože doposud komunisté, až na malé výjimky, byli většinou v opozici a nemohli nic prosadit, přiklonili se raději jejich příznivci k hnutí ANO,“ ještě doplňuje někdejší lídr ČSSD za Karlovarský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Norbert Hofer se střetl s levičákem Barrosem a pokrokovými studenty. Bylo to opravdu ostré, křičelo se o nacismu a koncentrácích
Bývalý předseda Evropské komise José Manuel Barroso a prezidentský kandidát rakouských Svobodných Norbert Hofer se do sebe včera pustili kvůli uprchlíkům. Barroso dokonce řekl, že návrh řešení prezentovaný Hoferem mu připomíná koncentrační tábor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ODS: Nižší spotřební daň pomůže víc, než zelená nafta. Zákon o vinařství může zlikvidovat vinaře
Občanští demokraté hledají řešení, jak postihnout nepoctivé výrobce a prodejce vín, zároveň odmítají návrh zákona o vinařství, který nepostihne nepoctivce, ale zkomplikuje život drobným vinařům a vinotékám. Místo dalšího rozšíření tzv. „zelené nafty“ ODS požaduje snížení spotřební daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Cena SFRB v soutěži Stavba roku 2016
SFRB v soutěži Stavba roku 2016, kterou každoročně pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, udělil Cenu Státního fondu rozvoje bydlení bytovému domu „SILVIE“ Luhačovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Exulant dalajláma prováděl v Česku separatistickou činnost. Čínská ambasáda vydala prohlášení, proč jí tato návštěva tak irituje
Dalajláma v Česku prováděl protičínskou separatistickou činnost. Uvádí se to v prohlášení, které ve čtvrtek zveřejnila na svých stránkách čínská ambasáda. Upozornil na to web Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
SZPI pokračuje v kontrolách dovozu, zintenzivní kontroly internetu a spouští komunikaci na Instagramu
Vzhledem k opakovaným nedostatkům u dovozových potravin, a to jak ze třetích zemí, tak z jiných členských států EU, bude inspekce pokračovat v cíleném ověřování parametrů netuzemských potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Projekt Optima zaujal Evropskou agenturu pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci
Velký úspěch si připsalo Ministerstvo vnitra, které obsadilo v národním kole evropské soutěže Správná praxe první místo se svým projektem Optima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Když se nemluví do prázdna aneb konference k věci
V loňském roce jsem, ještě na serveru iDNES, zmiňoval neuvěřitelnou sílu prvního ročníku logistické konference LOGISTICS RIDE, kterou se rozhodla na přání klientů, organizovat LOGISTICKÁ AKADEMIE spolu s KOMOROU LOGISTICKÝCH AUDITORŮ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ivo Rittig znovu na scéně. Tentokrát jde o restaurace s nápadně levným nájmem
Miliony korun vydělávají díky velmi nízkým nájmům ty restaurace v centru Prahy, které jsou velmi blízké podnikateli Ivo Rittigovi. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Já mám důchod teď po všech valorizacích čtrnáct a půl tisíce
Projev prezidenta republiky při setkání se členy Rady seniorů České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Známý americký komentátor: Pokud ženy zvolí "Hitlery" Clintonovou jen kvůli Trumpovým obscénním hláškám, bylo jejich volební právo velký omyl
Americký ekonom a žurnalista P. C. Roberts se vyjádřil k prezidentské kampani v USA. Velmi výrazně se pustil především do demokratické kandidátky Hillary Clintonové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman se projevuje jako státník, k islamizaci má statečný postoj, vzkazuje filozof. Říkat, že se prezident chová jako populista a agent Moskvy, jsou laciné hlouposti. A Trump...
ROZHOVOR Podle klasického filosofa Jiřího Fuchse, který napsal knihu „Milosrdenství? Bez rozumu? Rozhovor o migrační krizi“, je možné mít k prezidentu Zemanovi celou řadu výhrad, ale v tom politicky nejdůležitějším bodě, ve vztahu k islamizaci, se projevuje jako státník. Říkat, že se v něm chová jako populista či agent Moskvy, jsou laciné, tendenční hlouposti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
42. Zlatá stuha a 126. Velká Pardubická ČP z pohledu ČOI
Tradiční 42. Zlatá stuha a 126. Velká Pardubická ČP přilákaly do Pardubic milovníky sportu a zábavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš předával ceny. A sám se při tom dočkal překvapení
Snažím se řídit státní finance jako firmu, uvedl vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) na předávání cen TOP Odpovědná firma 2016. To se uskutečnilo třetí říjnovou středu v pražské La Fabrice. Jak informuje server PrvníZprávy.cz, Babiš se tam také dočkal jednoho překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Tlak na V4 a Sobotkova Pátá kolona. Uprchlická taxislužba sype
Pavel Kopecký sleduje aktuální vývoj na frontě migrační invaze a přináší několik případů „uprchlického obohacení“, o kterém se běžně nedozvíme, protože o pokračující katastrofě oficiální média už v podstatě jen usilovně mlčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zelení: Proti nelegálnímu obchodu se štěňaty musí vláda postupovat mnohem razantněji
Zelení vyzývají vládu, aby zakročila mnohem razantněji proti obchodníkům, kteří množí psy a nelegálně obchodují se štěňaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hodně překvapivý pohled na to, proč uspěl Islámský stát. Od uznávaného ekonoma
Hernando de Soto se proslavil studiemi na téma, jak porazit teroristy lepší ochranou vlastnických práv lidí v chudých zemích. Nyní poskytl rozhovor Týdeníku Echo. Ukázku přinesl server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Příště se po Chorvatsku budeme učit v Somálsku? Ekonomka Šichtařová drtivě sepsula Babišovu EET
Komu poslouží elektronická evidence tržeb, ptá se na svém blogu na serveru iDNES.cz Markéta Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
František Kuba: Čeští senioři, náš svět se boří
Být seniorem není v ČR jednoduché a neexistují zaručené zásady na to, jak vůči sobě, okolí a společnosti uspět. To se týká převážné části důchodců v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zastupitelé Pardubického kraje mají zvolit novou krajskou vládu
Zastupitelé Pardubického kraje by dnes na ustavujícím zasedání měli zvolit novou krajskou vládu. Hejtmanem by se měl znovu stát Martin Netolický (ČSSD). Po volbách se na spolupráci dohodli sociální demokraté, Koalice pro Pardubický kraj tvořená KDU-ČSL, SNK ED a Nestraníky, ODS a STAN. Svolané zasedání by ještě mohla zhatit stížnost na krajské volby, desetidenní lhůta pro zpochybnění výsledků u soudů skončí dnes v 16:00. Začátek ustavujícího zastupitelstva je naplánován na 17:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Sněmovna bude schvalovat rozšíření zelené nafty
Sněmovna dnes bude schvalovat rozšíření takzvané zelené nafty pro zemědělce. Rozhodne rovněž o předloze, jež by měla zamezit falšování vína při jeho prodeji spotřebitelům a potírat černý trh s vínem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
České dráhy převzaly poslední ze 62 modernizovaných vozů Bdpee pro expresy a rychlíky
České dráhy převzaly poslední ze 62 modernizovaných osobních vozů typu Bdpee pro expresní vlaky a rychlíky od společnosti Pars nova, člena Škoda Transportation.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Čínská císařovna v Praze. Bulvár se nepěkně rozepsal o velvyslankyni
O vyslankyni komunistické Číny Ma Keqing se rozepsal dnešní Blesk. Podle jeho informací je tato žena na Pražském hradě jako doma a reprezentanty tuzemské moci si pěkně vodí. Deník tak mapuje její kroky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Státní rozpočet se schodkem 60 miliard?
Pan ministr financí má s tímto přístupem v podstatě skvělou práci, jedním z jeho úkolů je péče o státní dluh. Jenomže ten už je tak velký, že se o sebe dokáže postarat sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Informovaný poslanec Seďa velmi otevřeně o tom, co jsme v Sýrii a Iráku způsobili. Až začnou vojensky spolupracovat Rusko a Turecko...
ROZHOVOR „Vnímám účast Spojených států při ofenzívě Mosulu jako nutnou pomoc současné irácké vládě v boji proti Islámskému státu, který mimo jiné vznikl z chyb, jež se po svržení Saddáma Husajna v minulosti udělaly,“ konstatuje poslanec Antonín Seďa, vedoucí Stálé delegace ČR do Parlamentního shromáždění NATO a člen výboru pro obranu z poslanecké Sněmovny. Ten se nebojí nové studené války, i když Rusko nedávno odstoupilo z dohod o jaderném odzbrojování. Považuje to spíše za jedno z tvrdých diplomatických gest. Naopak se ale obává budoucí vojenské spolupráce Moskvy s Ankarou, která by mohla poškodit Severoatlantickou alianci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Nejsme žádný protektorát, vzkazuje čtyřem nejvyšším činitelům ministr Herman. A na prezidenta by příště chtěl Pitharta
Ministr kultury Daniel Herman nemá strach, že by svým setkáním s dalajlamou ohrozil českočínské obchodní zájmy. Herman to uvedl v rozhovoru, který poskytl dnešním Lidovým novinám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Střídání časů je kolosální nesmysl. Zrušme ho
V Česku se stejně jako ve většině Evropy bude měnit v poslední říjnovou neděli čas z letního na zimní. Děje se tak od roku 1996 a nejinak tomu má být bohužel minimálně i v příštích pěti letech. Proč bohužel?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Praha si protiprávně udělila výhodu v reklamě
Pokud obec vydá nařízení, kterým se zakazuje reklama na určitém území, protože je pro danou lokalitu škodlivá, nemůže zároveň sobě udělit výjimku. Praha proto porušila princip rovnosti a zvýhodnila se před ostatními pořadateli, když sobě povolila, ale ostatním pořadatelům zakázala, reklamu v atraktivním prostředí Pražské památkové rezervace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Dalík promluvil o provizi za pandury. Stopa prý vede k příteli Stanislava Grosse
V dovolání někdejšího poradce premiéra Mirka Topolánka Marka Dalíka, které po svém odsouzení podal na Nejvyšší soud, je jedna velmi podstatná informace. Ta na policii ani u soudů dosud nezazněla. Dalík, který zatím tráví první dny čtyřletého trestu ve vězení ve Znojmě, totiž o možných provizích za nákup obrněných transportérů Pandur nikdy tak otevřeně nepromluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Můj odchod z čela by stranu poškodil. Kalousek v ČT obhajoval setrvání na postu předsedy TOP 09
Miroslav Kalousek zůstává předsedou TOP 09. Navzdory jasnému neúspěchu strany v krajských volbách si členové strany přejí, aby je dosavadní lídr vedl dál. Sám Kalousek má za to, že by svým odchodem z čela TOP 09 stranu spíš poškodil. Ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize také se smíchem konstatoval, že „Kalousek přece může za všechno“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Národní muzeum se bude podílet na záchraně světového kulturního dědictví v Sýrii
Generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš jednal v Sýrii o možnostech spolupráce a pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Obrovské ponížení. Schwarzenberg se před Čínou nehrbil! Soptil Kalousek v ČT. Šéf českých komunistů oponoval
Šéf komunistů Vojtěch Filip a lídr TOP 09 Miroslav Kalousek se do sebe pustili kvůli Číně. Kalousek v této souvislosti nešetřil ani prezidenta Zemana, premiéra Bohuslava Sobotku, předsedu Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka a předsedu senátu Milana Štěcha (ČSSD). Tito pánové se prý před Čínou nepřijatelně hrbili. Filip měl naopak za to, že lidovecký ministr kultury provokoval Čínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Grospič (KSČM): Senát ano či ne?
Volby do krajských zastupitelstev a Senátu Parlamentu České republiky ukázaly dvojí tvář zastupitelské demokracie v buržoazní demokratické republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Dnes končí možnost napadnout u krajských soudů regionální volby
Dnes v 16:00 skončí desetidenní lhůta, v níž by lidé mohli napadnout u krajských správních soudů průběh a výsledky letošních krajských voleb. Soudy už podle informací ČTK několik stížností obdržely. Patří k nim i pět žádostí směřujících k opakování voleb v Ústeckém kraji, kterou podali kandidáti hnutí Severočeši.cz. Volební zmocněnkyně hnutí, které se potýká s rozdělením na dva tábory, je totiž nechala odvolat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Tatranský (TOP 09): Valášek? ANO, prostě ho vyženeme
Když jsem se dozvěděl, že Valášek je nucen vystěhovat se ke konci tohoto měsíce z kulturního domu Ládví neznámo kam, nevěřil jsem vlastním očím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR zajistí péči všem, kteří ji potřebují
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se distancuje od účelového nátlaku některých regionálních nemocnic na pojišťovnu, který se před závěrem roku objevuje oznámením, že nemocnice omezí příjem klientů ZP MV ČR neboť „byl vyčerpán finanční limit“ pro daný rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Němci nás prý budou moci špehovat. Umožnit to má nově přijatý zákon o špionáži
V Německu prošel nový zákon o špionáži. Tvůrci nové legislativy sice tvrdí, že má zákon napomoci důslednější kontrole tajných služeb, ale kritici zákona oponují, že německé tajné služby prakticky pouští ze řetězu, protože umožňuje špehovat spojence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Nelevicová krajská vláda zřejmě nebude
V uplynulých týdnech vyvrcholilo volební klání samotným aktem vhození hlasu do volební urny a vyhlášením výsledků voleb. Voliči rozdali karty, což je nutné respektovat, protože pouze demokraté tvoří demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Uprchlická krize je amorální. Všichni si zaslouží soucit, vzkázala Čechům dcera Nicolase Wintona
Barbara Wintonová, dcera sira Nicholase Wintona, považuje současnou uprchlickou krizi za příklad amorality. Odchod Británie z Evropské unie, takzvaný brexit, pak prohlásila za tragédii, se kterou by její otec, zachránce 669 československých dětí před deportací do koncentračních táborů v roce 1939, nikdy nesouhlasil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Noví krajští zastupitelé složili sliby. Pardubický kraj má novou vládu
Nově zvolení krajští zastupitelé složili v pátek v podvečer slavnostní sliby. Kromě této formální záležitosti čekala na nové zastupitele také volba devítičlenné krajské rady a hejtmana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Šrámek (ANO): Do živočišné výroby se dostane víc peněz bez komplikovaných žádostí o dotace
Dnes ve sněmovně ve třetím čtením prošla novela zákona o spotřebních daních, která upravuje vratku spotřební daně i pro živočišnou výrobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - Soud plný překvapení
Proces s Shahramem Zadehem & spol. u Krajského soudu v Brně před senátem Aleše Novotného pokračoval od 18.října 2016 za obvyklého mrazivého nezájmu médií a veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Už se to valí: Miloš I. Mstivý. Žumpa, která nemá dno. Normalizační praktiky 2016
Pan Jiří Brady, strýc současného lidoveckého ministra kultury Daniela Hermana, měl zřejmě dostat státní vyznamenání. Teď se však zdá, že státní vyznamenání nedostane. Přežil sice holocaust, ale ocenění se mu údajně nedostane, jelikož si Herman dovolil sejít se s tibetským vůdcem dalajlámou. Ačkoli není zcela jasné, zda se vše odehrálo tak, jak je naznačeno, kauza žije na sociálních sítích vlastním životem. Létají hromy a blesky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Poslanci schválili rozšíření zelené nafty i na živočišnou výrobu
Vratku části spotřební daně z nafty by nově měli dostávat i zemědělci v živočišné výrobě. Dosud na ni měli nárok jen zemědělci v rostlinné výrobě. Počítá s tím novela zákona o spotřebních daních, kterou dnes schválili poslanci. Proti původní vládní podobě ji ale výrazně pozměnili a vracení daně rozšířili i na rybníkáře a firmy hospodařící v lesích. Rozšíření zelené nafty má podpořit zemědělce i jejich konkurenceschopnost. Předlohu nyní dostane k posouzení Senát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vilímec (ODS): Najít řešení bez spolupráce s obcemi prostě nelze
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 10. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Insolvenční řízení v ohrožení
Ještě v nedávné minulosti bylo insolvenční řízení předmětem „kamarádšoftů“, kdy si skupina spřízněných osob dohazovala „kšefty“ a nechávala stranou zájmy oprávněných věřitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Aleš John: Přátelé, na výstavbu nových jaderných bloků můžeme zapomenout, pokud...
Zprávy z jaderné energetiky a další informace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ÚZSVM odvedl do státního rozpočtu 27 tisíc korun z trestné činnosti
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Břeclavi odvedl do státního rozpočtu mimo jiné propadlou finanční hotovost 27 tisíc korun pocházející z trestné činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Šašek Sobotka, peníze od Číňanů v trezoru. A tak hezky se dovolával Václava Havla... Tvrdá slova od Babišova šéfredaktora
Dalajlámova návštěva opět ukázala, že náš prezident a premiér silně zastávají politiku jedné Číny, píše na názorové straně dnešních Lidových novin jejich šéfredaktor István Lékó.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Osoba: Čeští občané se opět projevili jako ignoranti
Jako každé 2 roky tak i letos se čeští občané opět projevili jako "ignoranti", když svou neúčastí v senátních volbách hlasovali o (ne)potřebnosti Senátu v zastupitelském systému ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Prozření plzeňské ČSSD. To předtím spala?
Že se plzeňská sociálně demokratická parta vzbouřila centrálnímu pražskému vedení, už voliči ČSSD jistě zaznamenali. I to, že se od něj distancuje. Prima strategický tah před komunálkami, který by nevymyslel ani Jára Cimrman,
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
Zeman chce znovuotevřít koncentrační tábory pro Romy
Prezident Miloš Zeman přijel 24. září 2018 s manželkou Ivanou na třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Během ní se v Kojetíně setkal s občany, kde se tvrdě pustil do Romů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 18:40, zobrazit podobné
ODS v Praze 2 krade.
A to zcela bezostyšně, bez skrupulí a ani to neskrývá, ba právě naopak. Seznam lupu modrého ptáka je dokonce veřejně prezentován na webových stránkách ODS Praha 2. Nevěříte?  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist