Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.039x, což odpovídá cca 210.749-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Totální špína na prezidenta Zemana. Mlátil matku i manželku, syn kvůli němu chtěl spáchat sebevraždu. A kdyby to chtěl někdo zveřejnit, podal by si ho prý Šlouf
Kauza navrženého, ale nakonec prezidentem neoceněného strýce ministra Daniela Hermana začíná opět výrazně aktivizovat sympatizanty i odpůrce Miloše Zemana. Šéfredaktor týdeníku Echo Dalibor Balšínek přispěl do debaty velmi rozčíleným komentářem na sociální síti, kde s prezidentem zúčtoval i na poměry současné veřejné debaty velmi brutálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Prohlášení z Hradu k otázce státního vyznamenání
Před několika měsíci ministr kultury Daniel Herman písemně kontaktoval prezidenta republiky s žádostí o udělení státního vyznamenání strýci ministra kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Slávek Popelka: Kdy skončí násilí na Zemi?
Proč jsou na světě války a násilí? Toto téma zajímá většinu dnešních lidí a zabývali se jím také mnozí filosofové minulosti.Nezákonným se stal porušením nejvyššího, pro všechny občany naší země závazného zákona - Ústavy. Naši politici vedeni egoistickými zájmy rozdělili společný stát Čechů a Slováků navzdory vůli převážné části obyvatel a v rozporu s Ústavou. Cituji ústavní zákon 327/1991 sb. ze dne 18.7. 1991:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Europoslanci odsoudili roli Ruska v Sýrii
Vztahy mezi Evropskou unií a Ruskem byly vždycky složité, ale poté, co se Moskva zapojila do brutálního bombardování syrského Aleppa, se ještě vyhrotily. Poslanci roli Ruska v Sýrii jednoznačně odsoudili. O politické strategii vůči Rusku jednali ve čtvrtek večer šéfové států a vlád na Evropské radě. Parlament již více než před rokem upozornil na to, že je potřeba vztahy s Ruskem kriticky přehodnotit. Jaké jsou aktuálně vztahy EU a Ruska a jejich další vyhlídky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Severočeši.cz: Chtějí si schwarzovci a zelenkovci znovu popálit prsty? Svolávají novou valnou hromadu!
Bronislav Schwarz pořád vystupuje jako předseda politického hnutí Severočeši.cz a Jiří Zelenka jako první místopředseda tohoto subjektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: U balených potravin nebyly na obalech informace v českém jazyce
Státní veterinární správa při své kontrole v prodejně v Přerově zjistila, že u 34 kilogramů balených potravin nebyly na obalech povinné informace o potravinách v českém jazyce a u 17 kilogramů potravin bylo nedostatečné označení, chyběly některé údaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Vyzývám k zorganizování slavnostního zasedání kvůli Jiřímu Bradymu
Jako bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se obracím na všechny poslankyně a poslance s následující výzvou:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: V čem bude Mosul jiný nežli Aleppo?
Podle jednostranných propagandistických vyjádření západních mainstreamových médií ruští a syrští piloti soustavně bombardují civilní obyvatelstvo v části Aleppa, která je obležena islamisty. Je zajímavé, že ani celou OSN včetně generálního tajemníka nenapadne vyzvat ozbrojené islamisty, aby z Aleppa propustili statisíce civilních obyvatel, které v něm uvízly a nestačily se spasit útěkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Suchar Sobotka bude lovit Zelené a Piráty? Je už unavený a nesrozumitelný. Experti premiérovi moc šancí nedávají, zoufá si i Lukáš Jelínek
POLITOLOGOVÉ Politika sociální demokracie a jejího předsedy, premiéra Bohuslava Sobotky, je podle politických analytiků málo čitelná a málo důvěryhodná pro voliče. Voliče, na které se chtěla sociální demokracie po debaklu v krajích zaměřit, aby porazila ve sněmovních volbách hnutí ANO Andreje Babiše, si podle politologů hned vzápětí odradila, když vydala prohlášení, kterým se distancovala od přijetí dalajlámy ministrem kultury. „To prohlášení byl pohyb slona v porcelánu,“ potvrdil politolog Lukáš Jelínek. Podle něj tak šéf sociální demokracie něco jiného deklaroval po volbách a jiným směrem se vydal o týden později.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman popřel, že by neocenil Hermanova strýce kvůli schůzce s dalajlámou. Toto po schůzce s prezidentem řekl Andrej Babiš
Prezident Miloš Zeman dnes místopředsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) potvrdil, že požádal ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), aby zrušil schůzku s dalajlámou. Popřel prý ale, že by věc spojil s oceněním jeho strýce Jiřího Bradyho. Babiš to dnes řekl novinářům po schůzce s prezidentem na zámku v Lánech. Hnutí ANO se podle něj poradí, jak bude postupovat ve věci ocenění Bradyho. Pokud mu Hrad vyznamenání slíbil, jeho neudělení by bylo nepřijatelné, řekl Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Schulz (EP): Rusko je zodpovědné za udržování trpkého statu quo v Sýrii
Projev předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze na summitu EU:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Lidé už pochopili, že opět žijí v totalitě. Apatie, strach. Sociolog Hampl nabízí řešení, jak z toho ven
ROZHOVOR Senátní a krajské volby z letošního podzimu ukázaly především apatii veřejnosti, možná trochu kříženou dokonce se strachem. Jinak řečeno „zvyklosti z normalizační doby“. Sociolog Petr Hampl, který v nich sám neúspěšně kandidoval, pro ParlamentníListy.cz rozebírá podivnosti současné doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Čeští kardiologové se sešli v Ústí nad Labem potřinácté na tradiční konferenci
Kardiologická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., uspořádala pod záštitou generálního ředitele Krajské zdravotní, a. s., Ing. Petra Fialy ve čtvrtek 20. října 2016 "13. Ústecký kardiologický den" v prostorách Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem. Mezi tématy letošního ročníku tradiční konference bylo například srdeční selhávání z pohledu ESC doporučení, zkušenosti s bezelektrodovými stimulátory či novinky v léčbě rezistentní hypertenze. Účastníci konference měli možnost zhlédnout také dva přímé přenosy z katetrizačního sálu, konkrétně náhrady chlopní MitraClip a TAVI perkutánní cestou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Olomoucký rektor navrhl Hermanovu strýci Bradymu udělit vyznamenání univerzity
Olomoucký rektor Jaroslav Miller navrhl udělit Jiřímu Bradymu, který prošel Terezínem i Osvětimí a celý život píše a přednáší o hrůzách holokaustu, vyznamenání Univerzity Palackého. Jde o reakci na krok Hradu, který jej údajně ze seznamu oceněných vyškrtl po setkání jeho synovce, ministra kultury Daniela Hermana, s dalajlámou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Bojkot Zemanových oslav na Hradě. Gazdík, Horáček, Pithart a další organizují konkurenční akci. Zeman je zlý, podlý a záludný, vzkazují
Místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík (STAN) kvůli chování Hradu kolem vyznamenání Jiřího Bradyho zorganizuje alternativní akci na připomenutí státního svátku 28. října. Informoval o tom na facebooku a svou iniciativu potvrdil ČTK. K ignoranci hradního ceremoniálu vyzývá například i kněz Tomáš Halík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Kolik Evropu stojí protiruské sankce?
Někteří představitelé Evropské unie v poslední době nahlas uvažují, že by možná nebylo špatné ještě přitvrdit sankce proti Rusku. Je proto dobré se podívat na čísla, která alespoň zhruba ukážou, kolik vlastně ony protiruské sankce Evropu stojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Evropská komise neměla výhrady k fiskálním údajům sestaveným českými statistiky
Notifikaci vládního deficitu a dluhu sestavuje každá členská země Evropské unie za čtyři uplynulé roky a předkládá vždy ke konci března a září Evropské komisi. Propočet požadovaných souhrnných ukazatelů je založen na metodice Evropského systému národních účtů (ESA 2010).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Stanislav Kliment: Kaczyńského strana drtivě vede průzkum preferencí
Pokud by se v Polsku tento měsíc konaly parlamentní volby, jejich jednoznačným vítězem by byla strana Právo a spravedlnost vedená Jarosławem Kaczyńskim. Průzkum společnosti TNS Polska uvádí podporu 34 procent. Na druhém místě s 15 procenty podpory je Občanská platforma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Ne kontrole kotlů!
Je tu další zákon, který bohužel nelze vnímat jinak než jako další ústupek byrokratismu a moci státu na úkor lidské svobody a základních lidských práv. Mám na mysli klíčovou změnu, kterou přinesl dnes senátem schválený návrh novely zákona o ochraně ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Herman není připodělaný a populistický, podpořil svého kolegu lidovec Jurečka. A dalajlámu prý klidně podpoří i před Číňany
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) je jedním z politiků, kteří se zapojili do slovní bitvy mezi Hradem a lidoveckým ministrem kultury Danielem Hermanem, jenž se sešel s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou. Jurečka u Hermana ocenil, že není „připodělaný a populistický“. Deníku Právo navíc prozradil, že se chystá na cestu do Číny a klidně tam své názory zopakuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Další problém pro Británii
Velká Británie se sice ve snech mnoha euroskeptiků odhlasováním brexitu vydala na cestu svobody a lepší budoucnosti, ale v realitě má s brexitem dost problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Cyklostezka přes čerpací stanici a uzávěr přístavů Libeň bude dva dny uzavřena
Při velké provozní zkoušce vodního díla "Uzávěr Rokytky a Libeňských přístavů“, která se uskutečnila tento týden, se ukázalo, že je nutné provést další čištění dna uzávěru Libeňského díla. Práce budou prováděny ve dnech 25. a 26. října a během těchto dnů bude uzavřena cyklostezka vedoucí přes čerpací stanici a uzávěr přístavů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Politická korektnost, česky pokrytectví. Vystudovaný sinolog Ondřej Hejma promlouvá o dalajlámovi a jeho popularitě na Západě
ROZHOVOR „Nejrůznější orientální filozofie hlásající nenásilí a všeobjímající dobro jsou populární už dlouho. Paradoxně hlavně v alternativních kulturách těch materiálně nejvyspělejších a politicky nejagresivnějších zemí,“ zmínil hudebník a novinář, a mimo jiné též vystudovaný sinolog Ondřej Hejma v reakci na situaci kolem návštěvy dalajlámy v ČR. Tím, že ministr kultury Herman dalajlámu osobně přijal, ale prý nic neriskoval. „Z hlediska situace v Tibetu je efekt takového gesta prakticky nulový,“ podotkl Hejma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Spálená země. Jako nejbrutálnější útoky z druhé světové. Zkušený český generál podrobně rozebral, jaké operace dnes probíhají v Sýrii
ROZHOVOR V další mohutnou uprchlickou vlnu, která by se zvedla při vojenské ofenzivě u Mosulu, brigádní generál a děkan prestižní vojenské školy NATO Defense College v Římě František Mičánek moc nevěří. „Z Mosulu lidé odejít nemohou, brání jim v tom radikálové. Turecko plní dohodu o omezení proudu uprchlíků přecházejících přes jeho území a navíc v okolí Mosulu ovládaném vládními silami jsou připravena záchytná centra pro dočasné běžence. Kritickým bodem může tak ještě být po nějakou dobu Libye a Sýrie, ale o 700 tisících migrantů směřujících na Evropu v souvislosti s ofenzivou u Mosulu hovořit určitě nelze,“ uvádí špičkový expert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Plenární zasedání europarlamentu se koná příští týden ve Štrasburku
Poslanci proberou například výsledky summitu s předsedy Junckerem a Tuskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Program Ford Army pomohl prvnímu těžce postiženému válečnému veteránovi
Před několika dny proběhlo v Pardubicích ve společnosti AUTO IN slavnostní předání speciálně upraveného vozu rodině těžce postiženého válečného veterána rotmistra Josefa Bělohlávka, který se po autonehodě během výkonu služby potýká s trvalými následky svého zranění. Předání upraveného vozu se zúčastnil plukovník gšt. Eduard Stehlík, ředitel odboru pro válečné veterány a vojáci 43. výsadkového praporu v Chrudimi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Lidé věří více sportovcům než představitelům Evropské unie
Podle průzkumu agentury CVVM věří čeští občané z aktérů veřejného života nejvíce vědcům, nejméně pak politickým představitelům jiných zemí a představitelům Evropské unie. Téměř třetina dotázaných uvedla, že spoléhat na názory obyčejných lidí je lepší než spoléhat na názory odborníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Stop plýtvání nebo jen jiné zdanění?
Senátor Ivo Valenta k nápadu regulovat spotřebu vody:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček a Štěch opět spolu, tentokrát proti prezidentovi: Nátlak přes vyznamenání je nepřijatelný
Se státními vyznamenáními se musí zacházet důstojně, uvedl v prohlášení zaslaném ČTK předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Pokud se potvrdí, že prezident Miloš Zeman ze seznamu vyznamenaných vyřadil Jiřího Bradyho kvůli tomu, že se jeho synovec ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) setkal s dalajlámou, bylo by to pro něj nepřijatelné. Vyjasnění, jak to bylo se seznamem a případným vyškrtnutím Bradyho, požaduje i předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Západ provokacemi Rusů hazarduje s katastrofou. V Sýrii je to prý skutečný průšvih. Prestižní britský list varuje
Novinář Rod Liddle na stránkách britského listu Spectator kritizoval sílící protiruskou rétoriku Západu. Na článek české čtenáře upozornil například server Prvnizpravy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství zveřejnilo výstupy z pracovní cesty náměstkyně do Ruské federace
V rámci realizace proexportních aktivit Ministerstva zemědělství proběhla v termínu 11.-14. října 2016 pracovní cesta náměstkyně ministra zemědělství Jaroslavy Beneš Špalkové do republiky Ruské federace Baškortostán v doprovodu představitelů podnikatelských subjektů v drtivé většině z oblasti zemědělství a potravinářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka se přimluvil za vyznamenání pro Hermanova strýce. Zeman by se měl chovat jako státník, vzkázal na Hrad
Prezident Miloš Zeman by se měl podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) zachovat jako státník a vyznamenat Jiřího Bradyho. Jinak bude z letošního 28. října festival hradní malosti a české rozhádanosti. Sobotka to uvedl na svém twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
KSČM: Rozhádaná koalice škodí České republice
Vznik Sobotkovy vlády umožnil jen krkolomný koaliční kompromis. Rozpory mezi jeho účastníky rostou zvlášť v posledním roce. Dnes už zřejmé, že řada jejich přístupů je neslučitelná. Politická stabilita země slábne před očima. Neřeší se rozvojové perspektivy země a vláda se svou pasivitou ocitá ve vleku vnějších vlivů, povelů NATO a hazardérské konfrontace velmocí multipolárního světa ohrožující mír.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Bývalý ministr obrany USA promluvil. Na stovkách stran dech beroucí knihy
Robert Michael Gates je americký politik, letitý zpravodajec a mezi roky 2006 a 2011 ministr obrany Spojených států amerických v administrativách prezidentů George W. Bushe a Baracka Obamy. O svém téměř pětiletém působení se rozhodl sepsat celkem nevídanou a překvapivě otevřenou knihu. Zkušenosti a zážitky zabraly téměř sedm set stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Dvě podpálená azylová centra za jediný týden. A další zvěrstva migrantů ve Švédsku
Ani razantní pokles žádostí o azyl neotupil hrany nenávisti u jisté části švédské společnosti vůči uprchlíkům. Ve včerejších ranních hodinách se stalo terčem žhářského útoku již druhé azylové centrum ve Stockholmu za poslední týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zemědělská a potravinářská inspekce připomíná třicet let existence, ohlédnutí spojí s charitativní akcí
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) si v říjnu 2016 připomíná 30 let své existence. V uplynulém období úřad prošel řadou zásadních změn a stabilizoval se v pozici jednoho ze základních nástrojů státu v ochraně práv spotřebitelů a poctivých provozovatelů v potravinářství. V roce 2015 SZPI uskutečnila 43,483 kontrol, provedla 467,000 laboratorních analýz, zjistila 3,841 závadných šarží potravin a pravomocně uložila pokuty v celkové výši 141,304,500 korun. Inspekce disponuje přes 550 zaměstnanci, z nichž 15 působí jako experti v orgánech EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Rozpad Velké Británie?
Ti politici, kteří s brexitem, a tedy s odtržením Velké Británie od EU spojili svůj politický osud, včetně britského ministra zahraničí B. Johnsona, musí být překvapeni. Překvapeni tím, jaké procesy v britské společnosti rozpoutali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nadační fond proti korupci: Amnestie Václava Klause potřetí
Nadační fond proti korupci zveřejňuje třetí část elaborátu obsahujícího základní údaje a citace z usnesení vybraných soudů a státních zastupitelství, týkajících se aplikace článku II amnestie Václava Klause z roku 2013. V této části přinášíme usnesení krajského státního zastupitelství a soudu v Brně a v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Se státními vyznamenáními se musí zacházet důstojně
Vyjádření předsedy Senátu Milana Štěcha týkající se sporů o udělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš čtenářům: EET vám žádnou hospodu nezavře, tu zavře její majitel. Jen se ho zeptejte, proč to udělal
Hned na několik čtenářských dotazů, které se objevily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, odpověděl v poslední době ministr financí Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík dosvědčuje na svou čest: Herman se mi svěřil, že mu Zeman vyhrožoval
Ve sporu ministra kultury Daniela Hermana s Hradem se na ministrovu stranu postavil Tomáš Halík. Tvrdí, že mu politik prezidentův nátlak a výhrůžky kvůli setkání s dalajlámou po schůzce s Milošem Zemanem popsal. Upozornil na to server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa zjistila chybné označení masných výrobků
Státní veterinární správa zjistila při kontrole dne 13.10.2016 v obslužném pultu masa a masných výrobků v hypermarketu TESCO v Prostějově, že na štítku masného výrobku uzená žebra hmotnost 5 kg nebyly uvedeny žádné povinné identifikační údaje - jméno nebo obchodní název a adresa sídla provozovatele potravinářského podniku, který potravinu vyrobil, název potraviny, ani země nebo místo původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tahle země je naše, vezmem si ji zpátky. Tomu kolaborantovi zbyde jen závislost na alkoholu. Jakub Janda drží sobotní šichtu u Facebooku a stojí to za to
Hned několikrát se v posledních hodinách vyjádřil Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty ke kauze přijetí dalajlámy ministrem Danielem Hermanem a následného prohlášení čtyř ústavních činitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Tlak Západu je absolutně nepřijatelný
Za „absolutně nepřijatelný“ označil včera srbský ministr zahraničních věcí Ivica Dačić tlak Západu, aby se Srbsko připojilo k sankcím proti Rusku za jeho kroky v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
V Senátu se v úterý koná seminář na téma Rozvojová pomoc České republiky v zahraničí
Pod záštitou místopředsedy Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Zdeňka Brože se na půdě Senátu uskuteční seminář o významu české rozvojové pomoci v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Institut krevní msty?
Vyjádření předsedy ODS Petra Fialy k aktuální situaci v souvislosti s prezidentským vyznamenáním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Táňa Fischerová: Helsinský výbor odmítá reakci ústavních činitelů
V říjnových dnech 2016 navštívil Česko duchovní vůdce tibetského lidu, XIV. dalajlama Tändzin Gjamccho. Vystoupil na konferenci Forum 2000, která se pravidelně koná v návaznosti na iniciativu Václava Havla. Václav Havel poprvé pozval dalajlamu brzy po vítězství sametové revoluce po listopadu 1989 a udržoval s ním kontakty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Atentát, myslel si tým Hillary Clintonové, když mu dorazila podivná zásilka. Nakonec to ale bylo jinak
Kvůli zásilce s podezřelým bílým práškem bylo v pátek večer místního času evakuováno newyorské ústředí kampaně demokratické kandidátky na úřad prezidenta USA Hillary Clintonové. Následně provedená analýza ale podle policie ukázala, že látka není škodlivá. Dnes o tom informovala zpravodajská stanice ABC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Podpora důchodů? Ne, jen další přerozdělování
Senátor Ivo Valenta k nápadu, aby zaměstnavatelé měli povinnost podílet se na placení důchodů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Lidovec premiérem. Přijde to prý dříve, než se nadějeme
Nad tím, v čem spočívá přitažlivost lidovců, se zamýšlí server Reflex.cz. „Vždyť například kompetence a vládní post Pavla Bělobrádka řada lidí považuje jen tak do počtu,“ podivuje se autor zamyšlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Autogramiáda Kláry Samkové za velmi podivných okolností. Policisté, zaclánějící popeláři, nekompromisní muži snědé pleti. Máme i FOTO
V pátek odpoledne měla proběhnout v jednom brněnském knihkupectví autogramiáda advokátky Kláry Samkové, a to v souvislosti s vydáním její knihy „ Proč nesmí islám do Česka“. Příslušné knihkupectví ji ale z ne zcela jasných důvodů zrušilo. Samková ale byla na místě a v čase, ve kterém mělo k autogramiádě dojít, přítomna. Vyplývá to z informací na facebookovém profilu Kláry Samkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Od postupu zbytku členů správní rady zaměstnanecké pojišťovny vojáků se distancujeme
Vyjádření Ministerstva obrany k výsledkům zasedání správní rady VoZP:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Píšeme kapitolu knihy české hanby. Za Havla ani za Klause by si toto Číňané nedovolili, soudí Ondřej Neff
Publicista Ondřej Neff je podle všeho znechucen, a to jak počínáním Číny okolo návštěvy dalajlámy v Česku, tak kroky prezidenta Zemana, premiéra Bohuslava Sobotky, předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka a předsedy Senátu Milana Štěcha (všichni tři ČSSD). V těchto dnech prý píšeme jednu velkou kapitolu v knize české hanby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pek (TOP 09): Odpověď hlavního města Prahy déle než měsíc nepřicházela
Vyjádření 1. zástupce starosty Prahy 10 Tomáše Peka (TOP 09) ke čtvrtečnímu rozhodnutí zastupitelstva hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Šrouby svobody se utahují. Bude nám Jakub Janda přes státní úřad přikazovat, co si myslet? Ve stínu tancovačky kolem dalajlámy se tento týden děly zásadní věci
TÝDEN V MÉDIÍCH Nad absurdní tancovačkou, kterou ztropili kolem dalajlámovy návštěvy v Praze někteří politici i novináři, se ve svém pravidelném ohlédnutí za médii uplynulého týdne zamýšlí Petr Žantovský. Všechny ty řeči o duchovním vůdci Tibeťanů považuje za zástupné, protože šlo o to zaútočit na prezidenta Miloše Zemana, který je vnímán jako člověk, jenž otevírá dveře čínským investicím. Doporučuje také důkladně se zamyslet nad tím, co přinese zřízení útvaru na Ministerstvu vnitra, který má bránit šíření nepravdivých nebo zavádějících informací a propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Musím na to reagovat a ohradit se!
Společnost MADETA vypověděla smlouvu na odběr mléka od 72 svých dodavatelů, především menších zemědělců, s odůvodněním, že náklady na svoz mléka jsou vyšší a že údajně nedostala tato společnost žádné kompenzace a podpory od státu za výpadek trhu v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotka řečnil na konferenci u Fica. Tentokrát lákal k ČSSD seniory a zaměstnance
V současné Evropě podle českého premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky sílí hnutí, která vystupují proti evropské integraci a proti tradičnímu politickému systému. Sociální demokracie musí zareagovat na obavy občanů z budoucnosti, řekl dnes Sobotka v projevu na programové konferenci slovenských sociálních demokratů (Směr-SD) premiéra Roberta Fica. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Mira Třebická: Proč jsou američtí politici z Trumpa tak frustrováni
Zdá se, že politická rodina demokratů a republikánů táhne poprvé v dějinách Ameriky za jeden provaz. I když to zprvu vypadalo, že Donald Trump kandiduje za republikány, nyní krátce před volbami je zřejmé, že Donald Trump kandiduje proti politikům, jedno z jaké strany. Jak jinak si vysvětlit, že ti, kteří ho v primárkách za republikány podporovali, se od něj odvracejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ze zprávy ministerstva vnitra: Pravicoví extremisté jsou rozhádaní. Konvičkovy akce jim škodí
Ministerstvo vnitra vydalo zprávu o činnosti levicových a pravicových extremistů v posledních několika týdnech. Především pravicoví radikálové prý před krajskými volbami zintenzivnili svou činnost. Oslabila je však vzájemná rozhádanost. Odborníci z Ministerstva vnitra upozorňují, že protiislámským extremistům akce Martina Konvičky spíše škodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kauza "medaile pro strýce" pronikla i do světového tisku. Cituje ministra Hermana
Možnosti, že český prezident Miloš Zeman údajně neudělí státní vyznamenání Jiřímu Bradymu za to, že se jeho synovec a ministr kultury Daniel Herman setkal s tibetským duchovním vůdcem, už si všiml i světový tisk. O tom, že muž, jenž přežil holocaust, nedostane státní vyznamenání, ačkoli ho původně zřejmě měl dostat, píše agentura Reuters i deník New York Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Maštálka (KSČM): Jen nebrečet nad rozlitým mlékem
S největší pravděpodobností se kvůli svému zdravotnímu stavu nebudu moci zúčastnit zasedání Ústředního výboru dne 22. října 2016. Předkládám proto členské základně touto cestou svůj příspěvek do diskuse na tomto zasedání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Teroristé v Aleppu ostřelují humanitární koridory
Humanitární koridory v oblasti Bustan al-Qasr syrského Aleppa byly ostřelovány z pozic teroristů. Pálili z minometů a z ručních zbraní, hlásí z místa událostí zpravodaj RIA Novosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Společně přivezli do ČR irácké imigranty, teď po sobě házejí špínu
Nadační fond Generace 21, který na ministerstvu vnitra před rokem prosadil program na přesídlení 153 iráckých křesťanů, má další problém. Projekt skončil tak špatně, že snad ani slovo fiasko k popisu situace nestačí. Teď se do Generace 21 obul její někdejší spolupracovník Salman Hasan, Iráčan, jenž konvertoval od islámu ke křesťanství. Fond si to však nenechává líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Zelená nafta bude i pro lesníky a rybáře
Poslaneckou sněmovnou včera ve třetím čtení prošla novela zákona o spotřební dani, která se týká tzv. zelené nafty pro živočišnou výrobu. Nárok na vratku za spotřební daň za pohonné hmoty budou mít zemědělci v živočišné výrobě, včetně pracovníků v lesích a rybářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zajímavá spekulace Romana Jocha: Trumpa možná přemluvil ke kandidatuře Bill Clinton. Nikoho jiného by totiž Hillary neporazila
Ředitel Občanského institutu Roman Joch se dívá za velkou louži a hodnotí nadcházející americké prezidentské volby. Dospívá k závěru, že proti sobě stojí dva tak nepopulární kandidáti, protože kdokoli jiný by jak Donalda Trumpa, tak Hillary Clintonovou dávno převálcoval. Po vyhodnocení neoblíbenosti obou kandidátů přichází se zvláštní myšlenkou. Trumpa ke kandidatuře možná přesvědčil Bill Clinton.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Nejoblíbenější dětská jména jsou Jakub a Eliška
Mezi dětmi narozenými v lednu bylo i tento rok nejvíce Jakubů a Elišek. Rodiče dali svým potomkům 517 různých chlapeckých a 619 dívčích jmen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Katastrofa ČSSD a naprostý nezájem voličů
K druhému kolu senátních voleb se před týdnem dostavilo pouhopouhých 15,4 % oprávněných voličů. To je opravdu zarážející nezájem voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Mám teď docela hodně peněz, běžně jezdím taxíkem. Slavný brněnský náměstek Hollan jel tramvají načerno a předložil vysvětlení, které vás přivede v úžas
Brněnský radní pro dopravu Matěj Hollan z hnutí Žít Brno se po jihomoravské metropoli vozil načerno. V noci ze středy na čtvrtek ho ale chytili revizoři. Jak si může náměstek pro dopravu dovolit nekupovat lístky nebo kupony? Radní to zájemcům vysvětlil na sociální síti Facebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Duchovno si pomáhá, ale i konkuruje
Duchovno je rozděleno do příznivých i nepříznivých směrů. Zároveň si některé pro společnost užitečné směry pomáhají, tvoří tak vzájemnou Ekumenu. Přesto zde panuje jakási soutěživost, co se týče získávání a oslovování členů „ve víru“ dravé společnosti. Kam tímhle směřuji?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Nebýt mě, všechno by rozdali. Fakt nechápu, na co máme tolik ministerstev. Andrej Babiš se rozpovídal ve svých novinách
Ministr financí, majitel MF Dnes a šéf hnutí ANO Andrej Babiš vystoupil v internetovém pořadu svého deníku a postěžoval si na koaliční partnery z ČSSD. On prý dělá s rozpočtem, co může, a pak přijdou sociální demokraté a tvrdí, že pomáhají lidem. Jenže kdyby nebylo odpovědného chování šéfa státní kasy, nemohli by přidávat peníze tu i onde. Z těchto sporů vidí Babiš cestu ven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti ke zřízení útvaru boje proti dezinformacím: Ministerstvo pravdy nechceme
Jako z Orwelova románu 1984 působí zřízení útvaru boje proti dezinformacím, které dnes ohlásil ministr vnitra Milan Chovanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jaký bude program prezidenta republiky při příležitosti oslav státního svátku?
Prezident republiky Miloš Zeman se v pátek dne 28. října 2016, při příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu, zúčastní pietního aktu u Národního památníku na Vítkově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Mše v katedrále sv. Víta připomene oběti heydrichiády
Ve svatovítské katedrále na Pražském hradě se dnes od 12:00 uskuteční tradiční zádušní mše za oběti heydrichiády. Bude ji sloužit kardinál Dominik Duka. Za 294 zavražděných budou zapáleny svíce a budou čtena jejich jména.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Bitka frakcí v ČSSD. Sobotka zaútočil na Tejce, Dienstbier s Marksovou v šiku za ním. A do toho zazněla krutá slova z Hradu
V sociální demokracii to znovu jiskří. Poslanec Jeroným Tejc, který se ani v roce 2013 netajil svou rezervovaností vůči budoucímu premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (oba ČSSD), vyzval Sobotku, aby o svém politickém osudu nechal rozhodnout spolustraníky v referendu. K tomu se ještě ozval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Sobotka Tejcovi rychle vrátil úder.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: V podpoře nových odvětví nesmíme ustávat
Projev vicepremiéra Bělobrádka na konferenci Humanities and Industries – Symbiosis and Future
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
HZS ČR: 15 hrdinských činů bude letos oceněno medailí za statečnost
V úterý 25. října 2016 budou v prostorách Trojského zámku v Praze slavnostně předány služební medaile a plakety Hasičského záchranného sboru České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Politici ve státních firmách lžou, kradou, utajují. Ucpěte konečně ty díry ve vědru, burcuje šéf Pirátů
„Není důležité, kolik se vybere nebo kolik se kam komu pošle. Důležité je, kolik se z již vybraných peněz rozkrade. Ty peníze nám pak chybí. Netřeba většího vědra na vodu. Stačí zacpat díry,“ tvrdí předseda Pirátů Ivan Bartoš ve svém příspěvku na sociálních sítích. „Politici a úředníci chtějí po občanech vědět 100 a 1 věc, vyplňovat formuláře, přiznávat to či ono. Stát sbírá údaje o všem možném, kontroluje, pokutuje a daní. Pokud se ‚obecně ví, že politici berou‘, pojďme tomu klást alespoň nějaký odpor,“ zdůrazňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Možná, že to neudělení je skutečným vyznamenáním, rýpl si v ČT Herman do Hradu. A hned přilétla reakce
Mezi ministrem kultury Danielem Hermanem a mluvčím prezidenta republiky Miloše Zemana Jiřím Ovčáčkem se během pátku strhla pořádná mela. Dá se říci, že pokračuje slovní kanonáda kvůli dalajlámovi, ale nabrala podstatně vyšší obrátky. Došlo totiž na udělení, resp. neudělení státního vyznamenání strýci Daniela Hermana Jiřímu Bradymu, muži, který přežil holocaust. V pátečních Událostech, komentářích ČT se ministr Herman ke kauze ještě jednou vyjádřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Komunisté budou analyzovat příčiny volebního průšvihu. Manažer Jiří Dolejš bude mít co vysvětlovat
Komunisté budou dnes dopoledne na uzavřeném jednání širokého vedení strany hledat příčiny neúspěchu v nedávných krajských a senátních volbách. Analýzu připravil pro ústřední výbor místopředseda odpovědný za volby Jiří Dolejš. Zprávu přináší ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Volby a politická scéna
Je po krajských a senátních volbách, které postihla vůbec nejnižší účast od jejich vzniku. Až tak dokázaly tzv. elity současné politiky lidem politiku znechutit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman bude jednat s ministry o zrychlení dopravních staveb. Všichni budou z ANO
V Lánech dnes bude jednat prezident Miloš Zeman s ministry o zrychlení dopravních staveb. Setkání se uskuteční v rámci schůzky expertního týmu prezidenta. Do Lán přijede místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš a další tři ministři za hnutí ANO - ministr dopravy Dan Ťok, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a ministr životního prostředí Richard Brabec (všichni ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

"Putinovo Rusko", balvan na cestě všehomíra? Já si to nemyslím. II. závěrečná část
Prezident RF Vladimír Putin svou úlohu ve vedoucí roli v řízení a směřování státu s vypršením jeho mandátu ukončí. Nastoupí zase jiný politik třeba to bude pan Alexej Nevalný, koho si Rusové zvolí prezidentem tak si něj počkejme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Deklarace OSN o migraci může dramaticky změnit právní rámec ilegální migrace
Poslanecká sněmovna se zabývala přijetím padesáti sirotků a pro jejich přijetí na návrh TOP 09 bylo třicet jedna poslanců. K migračnímu paktu připravovaném na půdě OSN se sněmovna nevyjádřila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Miloš Říha: Sirotek. Věc.
Obviňuji vládu ČR z této zkratky. Jako by člověk a jeho osud byl produktem politické debaty. Nikoliv život jako nejvyšší hodnota. Ale život jako produkt. Věc. A chovat se k člověku jako k věci? SSSR. NSDAP. KSČM. 1984. KLDR. Rudí Khmérové?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
30 let od projevu Thatcherové v Bruggách
Dnes si připomínáme 30 let od projevu Margaret Thatcherové v Bruggách, kde se britská premiérka ostře vymezila proti evropskému centralismu a kde vyslovila řadu moudrých myšlenek o tom, kam by (ne)měla integrace dále směřovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Ostuda Poslanecké sněmovny byla na dosah. Mezinárodní ne – ale národní ano!
TOP 09 včera navrhla Sněmovně přijmout usnesení, v němž by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Tak to představitelé strany na tiskové konferenci avizovali a tak to i udělali. Marně…  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Kdo rozhodl, že Tomio Okamura a Miloš Zeman jsou fašisté?
V našich médiích se objevují zprávy a články podobného typu. Problém je v jejich odzdrojování, protože nejsem schopný dohledat rozhodnutí žádného soudu, který by tyto naše politiky odsoudil, nebo dal do souvislosti s fašisty.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Petříček jako ministr zahraničí může být silný hráč
Sociálně demokratickou nominaci Tomáše Petříčka, veřejnosti dosud v podstatě neznámého politického náměstka na ministerstvu zahraničí, na post ministra zahraničí lze bezpochyby vnímat na té nejviditelnější úrovni jako prohru ČSSD v souboji s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Andrejem Babišem. Zeman, jak známo, odmítl jmenovat ministrem zahraničí předešlého kandidáta ČSSD na tento post, Miroslava Pocheho, a Babiš se tomu nejen nebránil, ale nakonec…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
TOPlist