Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.006x, což odpovídá cca 209.027-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Česká politika se zvrhla ve vyprázdněné bitky, řeší se nesmysly. Bože, proč jsi nás opustil, zoufají v Reflexu
Česká politika začíná být pěkná otrava. Při pohledu na současnou politickou scénu k tomu dospěl Viliam Buchert v komentáři pro server Reflex.cz. Kdysi prý bývalo zábavné sledovat politické střety, jenže dnes je máme díky mobilním telefonům a sociálním sítím na talíři skoro pořád. Kdysi v politických sporech také o něco šlo, dnes jsou to vyprázdněné slovní bitky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sluníčkářské Vánoce s dalajlámou. Senátor Doubrava poslouchal jeho "moudra" a chytal se za hlavu. Nakonec řekl něco o podrazáku Sobotkovi
O setkání ministra Hermana s dalajlámou, o tom, jakou to vyvolalo odezvu, i o tom, co prohlásil komentátor Nováček, promluvil pro ParlamentníListy.cz senátor Jaroslav Doubrava. Vyjádřil se i k tomu, co si myslí ohledně ocenění Hermanova strýce. „Osobně si myslím, že by prezident nepodmiňoval pokecání Hermana s dalajlámou takovou podmínkou. Byla by zbytečná a prezident by se k ní nesnížil,“ říká Doubrava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Národní koalice pro digitální pracovní místa zahájí činnost
MŠMT, MPSV, MPO, Úřad vlády ČR a Czech ICT Alliance uzavřou v pondělí 24. října 2016 po jednání vlády dohodu o vzniku České národní koalice pro digitální pracovní místa. Její vznik je jedním z opatření Strategie digitálního vzdělávání do roku 2020 . Národní koalice pro digitální pracovní místa vznikají v rámci Evropy ve více státech pod zastřešením „ Velké koalice pro digitální pracovní místa “.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Herman ukázal novinářům SMS z Hradu. A popsal svědky rozhovoru s prezidentem
Strýc ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) Jiří Brady přiletěl do Česka. Na letišti při tiskové konferenci potvrdil, že mu Pražský hrad slíbil Řád T. G. Masaryka, a to při letošním předávání vyznamenání dne 28. října. Informaci přinesl server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Archiváři převzali ocenění za zásluhy
Na Ministerstvu vnitra v úterý 18. října 2016 převzalo 20 archivářů při slavnostním předávání medaili Za zásluhy o české archivnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Blok proti islamizaci: Pokračujeme v práci
V sobotu 22. října proběhl v Praze Sněm Bloku proti islamizaci. Za účasti padesáti delegátů a členů z krajských organizací byla do funkce předsedkyně jednoznačně zvolena Jana BORKOVCOVÁ, místopředsedkyně Iva PROCHÁZKOVÁ a místopředseda Radek NOVÁČEK. Do kontrolního orgánu byla zvolena také poslankyně Olga HAVLOVÁ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Elitářští sobci, koryta pro vysloužilé politiky. Senát jako symbol nesmyslnosti dnešního systému. Historik Vondruška pro něj našel velmi nelichotivá přirovnání
HISTORIE A SOUČASNOST OČIMA VLASTIMILA VONDRUŠKY Mizivá účast při druhém kole senátních voleb je podle historika a spisovatele Vlastimila Vondrušky dána tím, že senát nemá žádný smysl a všechny představy, jak zvýšit jeho vážnost, jsou komické a mnohdy obludně hloupé. Horní komora parlamentu funguje podle zákona, ale z hlediska morálky, logiky a elementární politické kultury je nelegitimní. K volbám se dostavilo jen 15 procent těch, kteří ho chtějí, zatímco 85 procent ho zjevně nechce nebo je jim lhostejný. A v demokratickém státě rozhoduje většina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09 chce odložit start EET. Vláda to nejspíš odmítne
Odklad startu elektronické evidence tržeb, jak jej navrhla opoziční TOP 09, vláda patrně odmítne. Ministři v pondělí upozorní podle předběžného stanoviska na to, že jelikož na první skupiny podnikatelů dopadne nová povinnost už od prosince, její odložení by bylo v rozporu se zásadou legitimního očekávání. I v případě, že by sněmovna novelu schválila zrychleně, nenabyla by podle podkladů pro kabinet účinnosti dříve než ve druhé polovině listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zase budou chtít demonstrovat, jaké je ten Zeman prase... Renomovaný Bohumil Pečinka už tuší, jak bude kauza Hermanova strýce nadále pokračovat
Komentátor Bohumil Pečinka se na svém facebookovém profilu rozepsal k aktuální kauze Jiřího Bradyho. Ten podle všeho nemá být vyznamenán prezidentem republiky Milošem Zemanem, i když mu to bylo před pár dny „přislíbeno“. Důvodem je prý setkání jeho synovce Daniela Hermana (KDU-ČSL) s dalajlámou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Proč vyzývám k revoluci?
Ohlasy na minulý článek, který vyšel na Svobodných Novinách, Rukojmí.cz, Parlamentních listech a možná i na jiných webech, mi vytvořil živnou půdu pro text, který nyní píšu. Nevyzývám ke krvavé revoluci - ta se dá provést i na jiné úrovni, ale jsem přesvědčen, že se zrádci národa, s kolaboranty - se nedá jednat v rukavičkách. Aby národ žil a existoval na určité kvalitativní úrovni, tak musí dát jasně najevo, že s lidmi, kteří se stali škůdci národa a jednali čistě ve svém vlastním konjunkturálním zájmu umí zatočit. Musí být vytvořeno memento pro další politické garnitury ve smyslu toho, že na hlavu národa není radno kálet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Tento úředník společnost nerozdělí, nulou přece dělit nelze, stálo na oficiálním Twitteru Hermanova řadu po Ovčáčkově jízdě. Pak to zase rychle smazali
Tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se rozjel na svém facebookovém profilu. Důvodem je diskuse o vyznamenání strýce Daniela Hermana Jiřího Bradyho, která se v posledních dnech rozpoutala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Rusko se musí přihlásit k roli, jakou chce v dnešním světě sehrávat
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek zastupoval Českou republiku na zasedání Rady Evropské unie pro obecné záležitosti (GAC), která se konala 18. října 2016 v Lucemburku. Hlavním tématem Rady GAC byla příprava říjnové Evropské rady. Ministři rovněž jednali o revizi Víceletého finančního rámce EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vzniká nový web k podpoře pedagogů pro práci s žáky-cizinci
Národní institut pro další vzdělávání zahájil v rámci projektu Podpora pedagogů pro práci s dětmi-cizinci a žáky-cizinci ve školách činnost nového webu. Ten nabízí přehled vzdělávacích programů, které v jednotlivých krajích NIDV pedagogům v rámci dalšího vzdělávání poskytuje, e-poradnu, metodické materiály, užitečné publikace, příklady dobré praxe a v brzké době také e-learningový kurz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Konečná (BPP): Kam spěje novinařina v Čechách?
Mnozí jistě podotknou, že do propasti. Možná budou mít pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Mám zájem propagovat univerzitní sport
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová dnes jednala s vedoucími pracovníky sportovních kateder a ústavů tělesné výchovy a sportu. Na tomto historicky prvním setkání se zástupci sportovních kateder s ministryní shodli na zachování výuky tělesné výchovy a sportu ve studijních programech a podpoře reprezentantů, kteří studují na vysokých školách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
V Rusku píší o českém boji s jejich propagandou. Chceme se dostat do každého telefonu, citují Chovance
Ruská média si podle serveru Novinky.cz všímají toho, že Česko posiluje boj s ruskou propagandou. O vzniku útvaru pro tento boj hovořil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) na konferenci Stratcom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Zbláznil se Nováček, anebo Česká televize?
Nemusím mít velkou náklonnost vůči současným lídrům ČSSD, ale co je moc, to je moc. Jestliže se ve vysílání ČT (!), tedy veřejnoprávního média, Petr Nováček, známý komentátor, dovolí naznačit, že Sobotkova vláda, respektive sociální demokracie ve vládě, je závislá na čínských penězích, je to silná káva. To vše v souvislosti s prohlášením ústavních činitelů ke vztahům s Čínou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Je třeba opravdu koupit nové rakety?
Ministerstvo obrany chystá další velký nákup. Hodlá pořídit nový raketový systém. Ministerstvo obrany už v této věci oslovilo několik firem, ale cenu budoucí zakázky tají. Odborníci však odhadují, že se cena bude pohybovat v řádech desítek miliard korun. Argumentem pro nákup systému je i ochrana českých jaderných elektráren.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bude válka, obává se Jaroslav Bašta. Už nám na ni totiž chystají ministerstvo propagandy
Podle diplomata Jaroslava Bašty je válka na spadnutí, proto budeme mít ministerstvo propagandy. Uvedl to alespoň ve svém komentáři na serveru PrvníZprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Atmosféra houstne. Zrada na voličích. Miloš Zeman na Primě v nejlepší formě
Hostem dnešního pořadu Partie TV Prima byl prezident Miloš Zeman. Pořad však byl předtáčen již 19. října, a tak vyjádření k aktuální kauze ohledně vyznamenání Jiřího Brady, strýce ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), se veřejnost nedočkala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Pravda a láska jsou na Hradě na úbytě
Vyjádření ke kauze státních vyznamenání:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Když vidím šiky v čele s Halíkem a Pithartem, chce se mi zvracet. A mnoho dalších slov, která byste od režiséra a bývalého zaměstnance ČT asi nečekali
Advokátka Klára Samková sdílela na svém facebookovém profilu text bývalého spolupracovníka České televize a režiséra Davida Martinka, týkající se prezidenta Miloše Zemana a jeho kroků v otázce návštěvy dalajlámy v Česku i udělování vyznamenání v den 28. října. „Nevím, kdo je David Martinek, ale podepisuju každého jeho slovo,“ uvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Po čtyřech ústavních činitelích prokáží loajalitu k čínským přátelům i občané. Jindřich Šídlo navrhl znění dopisu, který bychom mohli podepisovat
Dopis „prostých obyvatel České lidové republiky“ pro čínského prezidenta sepsal pro Seznam Zprávy komentátor Jindřich Šídlo. Reaguje tak na dopis čtyř ústavních činitelů, kteří se distancovali od setkání dalajlámy s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Já na Hrad půjdu. Anebo ne, pokud se to vyhrotí. Těžké dilema Miroslava Kalouska
I když je zatím situace kolem oslav 28. října na Pražském hradě poměrně vyhrocená a přeseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík svolává politiky na Staroměstské náměstí, předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se zřejmě vydá na Pražský hrad. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Maďarské povstání utopili Rusové v krvi
Je to jedna z nejvýznamnějších událostí evropských dějin. Před šedesáti lety Maďaři povstali proti komunistické tyranii Jejich protest potlačily ruské tanky. A je skandální, že polovina Rusů sovětský zásah schvaluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Projekt Optima zaujal Evropskou agenturu pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci
Velký úspěch si připsalo Ministerstvo vnitra, které obsadilo v národním kole evropské soutěže Správná praxe první místo se svým projektem Optima. Ten se dlouhodobě věnuje péči o zdraví příslušníků bezpečnostních sborů, jejichž zaměstnání vyžaduje velkou psychickou i fyzickou odolnost. Formou cvičení v rámci ozdravných pobytů se tak policisté i hasiči naučí techniky, které pak využívají při výkonu svých náročných pracovních povinností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Vrchol nevkusu
Vyjádření ke kauze státních vyznamenání:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček hájí prezidenta: Něco podobného udělal s oceněnými i Václav Havel
Prezident Miloš Zeman a kauza neudělení vyznamenání Jiřímu Bradymu, strýci ministra kultury Daniela Hermana, rozhýbala českou veřejnost. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček chrlí několik twitterových statusů denně. Nyní přirovnal neudělení medaile k dávnému rozhodnutí prezidenta Václava Havla, který onehdy na poslední chvíli zrušil ocenění Helmuta Zilka. Tehdy se však tak stalo kvůli Zilkově spolupráci s StB. Píší o tom Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Stanislav Kliment: Podle Lajčáka prezident Kiska poškodil Slovensko
Negativní dopad na vztah Slovenska s Čínou bude mít nedávné setkání a společný oběd prezidenta Andreje Kisky s dalajlámou, řekl to slovenský ministr zahraničních věcí Miroslav Lajčák. Taková věci Čína nenechává bez reakce řekl diplomat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Tohle bych přenechal investigativním novinářům
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Strach, obavy a nejistota. Občané Německa promluvili o tom, jak se cítí, a čísla jsou vážně děsivá
Institut YouGov se dotazoval v rámci svého průzkumu německého obyvatelstva, jak hodnotí bezpečnostní situaci v zemi. Odpovědi zúčastněných respondentů vládu kancléřky Angely Merkelové příliš nepotěší. Němci se již ve své vlastní zemi necítí bezpečně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V Calais máte útrum, vzkazují migrantům úřady. V pondělí prý přijedou do tábora bagry
V Calais má být příští týden s konečnou platností zcela zrušen uprchlický tábor zvaný Džungle. Charitativní organizace a někteří britští poslanci mají strach, co bude s nezletilými dětmi, které bez rodičů v táboře žijí. Francouzské úřady ujišťují, že o děti bude postaráno a budou přijata taková opatření, aby v Calais žádná nová Džungle již nevznikla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí odmítá, že by nechtělo zveřejňovat vlastníky firem
Ministerstvo financí se ohrazuje proti hrubé dezinterpretaci jeho pozice k registru skutečných vlastníků právnických osob, které zaznělo v pořadu Otázky Václava Moravce a na zpravodajském webu CT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zvára (Svobodní): Fandím dál, jen ne z předsednictva
Karel Zvára rezignoval k dnešnímu dni na funkci místopředsedy strany. Zde jsou důvody, které ho k tomu vedly:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Dalajláma sponzorovaný CIA. Létají tam miliony dolarů. A nepíše to žádná "kremelská propaganda"...
Komentátor Eura Jan Hrbáček zveřejnil na svém facebookovém profilu zprávu, kterou otiskl New York Times v roce 1998. Je o dalajlámovi a jeho spolupracovnících, kteří přiznali, že v 60. letech inkasovali od CIA ročně částku 1,7 milionu dolarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda projedná rozpočet fondu dopravy ve výši 82 miliard
Vláda na pondělním zasedání projedná návrh rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na příští rok. Podle návrhu ministerstva dopravy by fond měl hospodařit celkem s 82,1 miliardy korun, z čehož 52 miliard připadá na příspěvek z národních zdrojů a zbylých 30,1 miliardy na dotace z fondů Evropské unie. Ve střednědobém výhledu na dva následující roky návrh počítá se 49 a 50 miliardami korun pro fond ze státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Důležité jsou podpisy nejvyšších ústavních činitelů pod prohlášením k Číně
Stanovisko ministra Zaorálka k prohlášení nejvyšších ústavních činitelů ke vztahům s Čínou:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Rais (ANO): Budeme trestat vládní úředníky za informování veřejnosti o ekonomické migraci?
Český helsinský výbor byl dříve velmi respektovanou, mezinárodně i v tuzemsku uznávanou institucí s vysokým morálním kreditem. O tom není pochyb. Ale časy se mění, vedení institucí a jejich postoje se mění také ..… Byl jsem velmi překvapen obsahem tzv. otevřeného dopisu předsednictva ČHV panu ministrovi vnitra ČR s žádostí na odvolání PhDr. Tomáše Haišmana z funkce ředitele Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Němečtí rytíři bojují do padnutí. Za nemovitosti
Katolická církev opět ukazuje svou neutuchající skromnost. Zástupci Německého řádu se odvolali proti zamítnutí žaloby, v níž se domáhají navrácení hradu Bouzova. Podle svého hesla „Léčit a pomáhat“, teď zřejmě Německý řád „pomáhá“ zahlcovat soudy a „léčí“ české občany z případných představ, že by snad pro katolickou církev měla být na prvním místě pomoc bližnímu…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zoufalý Martin Bursík: Prezident devastuje vše, co udělal Václav Havel. Pro nás, co pamatujeme komunismus, je to hrůza
V České republice si ještě mnozí pamatují nadvládu komunistů. Podle někdejšího ministra pro životní prostředí Martina Bursíka se i s touto zkušeností dnešní prezident klaní komunistické Číně a totálně devastuje snahu Václava Havla, jenž se snažil ukázat, že Česká republika patří na Západ. Podle dnešních čínských zákonů by přitom byl náš Jan Palach teroristou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Naslouchejte poselství papeže Františka, nešiřte strach. Italští kněží tvrdě agitují mezi lidmi za přijímání imigrantů
O situaci kolem uprchlíků, která panuje v severoitalském městě Rovigo, píše na blogu na serveru iDnes.cz blogerka Monika Pilloni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Globální ekonomický výhled centrální banky: Hospodářský růst eurozóny i Německa má sestupnou tendenci
Aktuální výhledy meziročního hospodářského růstu eurozóny i Německa vykazují do konce roku 2017 sestupnou tendenci, shodně až k hodnotě 1,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud: Volební senát tento týden odmítl první stížnosti na volby
Ve středu 19. 10. se sešel tzv. sedmičlenný volební senát Nejvyššího správního soudu. Na svém jednání odmítl volební stížnost Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa Miroslava Sládka, týkající se voleb do Senátu ve volebním obvodu č. 64 – Bruntál, a to pro její předčasnost, neboť stížnost byla podána ještě před konáním druhého kola senátních voleb, tzn. zjevně před zákonnou lhůtou (sp. zn. Vol 1/2016).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Z tohoto nápadu mohou mít radost jen zločinci, protestoval u Moravce šéf žalobců. O co šlo?
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa se sešli v Otázkách Václava Moravce České televize a debatovali o tom, jak si stojí česká spravedlnost. Daří se její vymáhání v našem státě? Pánové se věnovali soudcům, na které je podána kárná žaloba, ale kromě toho řešili třeba i kauzu reorganizace policie. Zeman varoval před počínáním, ze kterého by mohli mít radost jen zločinci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Kompenzaci za sucho už dostalo šestnáct set zemědělců
Zemědělci postižení loňským extrémním suchem podali přes tři a půl tisíce žádostí o kompenzaci za více než 1,2 miliardy korun. Většina malých podniků, hospodařících na ploše do 500 hektarů, už má peníze na účtech. Do konce října by měly být zpracovány všechny žádosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Naše hnutí ANO má zájem o transparentnost, pochvalovala si u Moravce Jourová. A protikorupčník Ondráčka přikyvoval
O tajemných vlastnících firem pohovořili v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 eurokomisařka Věra Jourová (ANO) a šéf Transparency International David Ondráčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Martin Kadrman: Je nutná celková změna ústavních zařízení, nikoli posílení role diagnostických ústavů
Přehled stěžejní argumentace k zásadnímu nesouhlasu s navrhovaným pozměňovacím návrhem paní poslankyně H. Válkové k NOZ, pod číslem 4769:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Politici zneužívají termín "křesťanské hodnoty", šíří přes něj nenávist. Církev českých bratří tomu chce říci dost
Politici podle synodní rady Českobratrské církve evangelické zneužívají pojem křesťanské hodnoty. Například prezident Miloš Zeman a někteří další politici jej prý využívají k šíření předsudků a podněcování nenávisti. Jak však uvedl v rozhovoru pro server Lidovky.cz synodní kurátor Vladimír Zikmund, evangelium nevybízí k hloubení příkopů mezi lidmi, ale zve ke společnému stolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ve Valdštejnském paláci se uskuteční slavnostní setkání k sedmdesátému výročí vzniku Svazu národní revoluce
Slavnostní setkání k 70. výročí vzniku Svazu národní revoluce se koná ve středu 26. 10. od 13 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bilance Blanky: Milion kilometrů v autech denně navíc a smrtící koktejl pro veřejnou dopravu
Rok po zprovoznění Blanky ujedou auta na pražských silnicích denně až o milion kilometrů víc než o rok dříve, ukazuje analýza z dat Technické správy komunikací [1]. Provoz v Praze zesílil do té míry, že narušuje pravidelnost veřejné dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kancelář europarlamentu: Jaké obchodní dohody navazuje Unie?
Zprávy posledních dnů jsou plné otázek kolem dohody o volném obchodu mezi EU a Kanadou (CETA). Ať už se tento týden na summitu podaří šéfům vlád EU dohodu CETA schválit či nikoliv, není zdaleka jediná, na které EU pracuje. Probíhají desítky jednání o různých typech obchodních dohod s mnoha zeměmi nebo regionálními uskupeními a Parlament v nich hraje významnou úlohu. Některé jsou méně známé jiné velmi kontroverzní. Přinášíme vám aktuální přehled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ať si Zeman rozdává vyznamenání kamarádům, vzkazují od Pavla Šafra. Slušní lidé se bez nich prý obejdou
Redaktor a komentátor Svobodného fóra Vilém Besser vyzval prezidenta Miloše Zemana, aby si nechal vyznamenání pro kamarády, neboť ostatní se bez nich obejdou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Neberme našim firmám jejich konkurenční výhody
Česká europoslankyně Martina Dlabajová (ANO/ALDE) se jako stínová zpravodajka návrhu na revizi směrnice o vysílání pracovníků snaží zmírnit nepříznivý dopad tohoto návrhu na konkurenceschopnost našich firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman na Primě: Jedno gesto s dalajlámou znehodnotilo práci všech. Když ministr Herman nerespektuje názor vlády, proč v ní zůstává?
Hostem dnešního pořadu Partie TV Prima byl prezident Miloš Zeman. Pořad však byl předtáčen již 19. října, a tak vyjádření k aktuální kauze ohledně vyznamenání Jiřího Bradyho, strýce ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), se veřejnost nedočkala. Na návštěvu dalajlámy však došlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Česká správa sociálního zabezpečení: Nejstarší žena žije na jižní Moravě, nejstarší muž v Královéhradeckém kraji
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) v září vyplatila důchod 582 klientům, kterým bylo k 30. 9. 2016 sto a více let. Vůbec nejstarší český důchodce žije v Jihomoravském kraji – je to žena ročníku narození 1908, je jí tedy 108 let. Nejstarší muž – důchodce žije v kraji Královéhradeckém, narodil se v roce 1910 a je mu 106 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Znamená HPP11 Hnutí PROTI Praze 11? Po posledním zastupitelstvu si myslím, že ANO
Na zastupitelstvu 20.10.2016 představitelé Hnutí pro(ti) Prahu 11 opět demonstrovali, že v jejich morálním žebříčku hodnot je výše postavené politikaření a intriky před zájmem prostých občanů naší městské části.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kateřina Amiourová: Genocidní vylepšení zákona
ČT24 Události 19.10.2016 : došlo ke zhoršení situace sociálně choulostivých, právě byl schválen zákon, kdy dlouhodobě nezaměstnaný nemusí ani odmítnout práci, aby byl ztrestán - stačí být po šesti měsících stále hlášen na úřadu práce...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tento úředník společnost nerozdělí, nulou přece dělit nelze, stálo na oficiálním Twitteru Hermanova úřadu po Ovčáčkově jízdě. Pak to zase rychle smazali
Tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se rozjel na svém facebookovém profilu. Důvodem je diskuse o vyznamenání strýce Daniela Hermana Jiřího Bradyho, která se v posledních dnech rozpoutala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Univerzita obrany: Začíná výstava Munice domácí fronty
V dnech 24. až 31. října 2016 pokračuje na Univerzitě obrany výstava válečných plakátů s názvem „Munice domácí fronty“. Po dobu trvání první světové války „pomáhaly v boji“ tisíce druhů úderných plakátů, z nichž zúžený výběr s důrazem na ty vytvořené ve Velké Británii a Spojených státech amerických představuje Univerzita obrany a Vojenský ústřední archiv Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Zeman rozpoutal kolem setkání Hermana s dalajlámou zbytečnou hysterii
Ministr kultury Daniel Herman se v Praze sešel s tibetským duchovním vůdcem Dalajlámou. Dost dobře nechápu, proč se kolem toho strhla taková hysterie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Na Vyšehradě dnes uctí oběti maďarského povstání z roku 1956
Mši za oběti maďarského protikomunistického povstání z podzimu 1956 bude dnes večer sloužit pražský arcibiskup Dominik Duka. Bohoslužba ve vyšehradské bazilice svatého Petra a Pavla připomene i kardinála Józsefa Mindszentyho, který byl jedním ze symbolů krvavě potlačené maďarské revoluce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hermanova strýce Bradyho škrtli ze seznamu oceněných, přesto přiletí do ČR
Dnes večer přiletí do Prahy Jiří Brady, o jehož vyznamenání prezidentem Milošem Zemanem se v posledních dnech strhla vzrušená debata. Bradyho synovec, ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL), řekl, že ho Hrad vyzval, aby zrušil schůzku s dalajlámou, nebo Zeman neudělí Bradymu 28. října státní vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Drtivá většina občanů stále stojí za prezidentem Zemanem
Cílené mediální útoky na prezidenta Zeman, ohledně neudělení vyznamenání Jiřímu Bradymu, sílí každým každým okamžikem. Není se čemu divit, vždyť březnové rozhododnutí pana prezidenta zda-li se pokusí obhájit svůj prezidentský mandát, je na spadnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Brusel pořádně naštval jednoho evropského premiéra. Jde o peníze
Vztahy mezi Itálií a Evropskou unií se začínají povážlivě dramatizovat. Premiér Matteo Renzi se zlobí na Evropskou unii, která kritizuje jeho rozpočet pro příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Náčelníci Vojenských policií řešili nasazení sil při migraci i moderní prostředky identifikace osob
Výměna informací především v oblasti vyšetřování a zajištění ochrany osob a objektů – to byla hlavní témata jednání mezi šéfy Vojenských policií České republiky, Bulharska a Rakouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Mrázek (S12): Poznámka k jednomu soudnímu sporu
Soudružka Semelová prohlásila, že obsazení Československa v roce 1968 nebylo okupací, ale internacionální pomocí. U kterékoli soudružky by mne jiné prohlášení překvapilo, natož u soudružky Semelové. Rozhodnutí odvolacího soudu o výrocích této soudružky jak o roce 68, tak o osudu doktorky Horákové je učebnicovou ukázkou přístupu práva a právníků k reálnému životu a formálně mu zcela jistě nelze nic vytknout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Náš polní chirurgický tým bude léčit zraněné irácké vojáky
Poslanecká sněmovna tento týden na své schůzi jednohlasně schválila vyslání polního chirurgického týmu a instruktorů výcviku do Iráku. Jedná se o další příspěvek resortu obrany v rámci podpory boje proti tzv. Islámskému státu. Pro hlasovalo 134 poslanců, proti nebyl žádný. Senátoři návrh stvrdili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vlastizrada Bohuslava Sobotky, nehoráznost ministerstva Valachové, střelba na Klause. Promlouvá absolutní vítěz senátních voleb Michael Canov
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Co to je za premiéra, který se míní jen tak lehce vzdát byť malého kousku území naší vlasti,“ kritizuje počínání Bohuslava Sobotky nový senátor, krajský zastupitel i starosta Chrastavy Michael Canov, který v obou kolech senátních voleb získal absolutně největší počet hlasů ze všech kandidátů. Ten k zamýšlenému odstoupení 368 hektarů pozemků sousednímu Polsku, což prý chtěl ministerský předseda udělat nejprve jen vládním usnesením, konstatuje: „Už v roce 1958 byla uzavřena mezi oběma zeměmi ústavní smlouva, schválená oběma parlamenty. Byl tedy přijat ústavní zákon o tom, že dojde k výměně území mezi oběma státy. To se stalo a Polsko i Česká republika jsou tedy vyrovnány a nic jiného než nový ústavní zákon nemůže tento stav změnit. My Polákům nic nedlužíme.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
V Děčíně dalajláma nikoho nezajímá, hlásí ze svého obvodu poslanec Foldyna. Pražská kavárna a redaktoři ČT jsou mimo realitu, jejich TOP 09 je na chvostu
ROZHOVOR Sociálnědemokratický poslanec Jaroslav Foldyna nevidí na memorandu ústavních činitelů o postoji ČR k Číně nic neobvyklého a kritizuje politiky, kteří využívají situace k útokům na prezidenta Zemana. Také obavy o získávání nového elektorátu podle Foldyny nejsou namístě, mladí liberální voliči českou sociální demokracii nevolí a volit nebudou a současné spory je ani nepřilákají, ani neodradí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Rozvrat republiky, nechte už toho, prosí Stanislav Křeček odpůrce prezidenta. Žumpa co nemá dno, jako syfilitik Gottwald, zní ozvěnou
Předseda hnutí STAN Petr Gazdík ohlásil během soboty plán bojkotovat ceremoniál na Pražském hradě a místo toho uspořádat demonstraci na Staroměstském náměstí. Na ní by měli promluvit Petr Pithart, Michal Horáček a další lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jeden velký politický nevěstinec. Zase jsme se posunuli o kus dál, zoufá Bohumil Doležal
Komentátor Bohumil Doležal se na serveru SvobodnéFórum.cz zamyslel nad tím, co plyne z posledních voleb. „Zase jsme se pošoupli o kus dál,“ tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Feri už prý nebude "topkař z Teplic". Chce se přestěhovat do míst, kde je jeho strana mnohem silnější
Výrazný mladý politik z řad TOP 09, Dominik Feri, na sebe nejednou upoutal pozornost. Mimo jiné svým nezvyklým účesem, ale také tím, že se nezdráhá kritizovat současného předsedu strany Miroslava Kalouska. Teď se tento mladý muž rozhodl k dalšímu politickému kroku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Nátlakové divadýlko, Masaryk se obrací v hrobě. Když si vzpomenu, co se dělo na Hradě za pravdolásky... K bojkotu oslav vzniku republiky přinášíme názory "od Schwarzenberga po Velebu"
ANKETA Kauza kolem (ne)vyznamenání Hermanova strýce Jiřího Bradyho a dění kolem je podle mnohých politiků začátek další výrazné antizemanovské kampaně. Demonstrativní neúčast na hradních oslavách prý vyhlašují ti, kteří tam stejně roky nechodí. Jiní politici upozorňují, že vlastně nevíme, jak to celé bylo. A čestný šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg trvá na tom, že to celé vyvolal prezident Zeman svým chováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rekonstrukce státu: Poslanci navrhují více než dvacet výjimek z registru smluv. Není k nim důvod
Poslanci tento týden ve druhém čtení projednali novelu zákona o registru smluv. Výsledkem je 23 pozměňovacích návrhů na výjimky z povinného zveřejňování. Pokud uspějí, bude z něj vyjmuta až polovina smluv, které dnes mají být v registru veřejně dostupné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Kolaja na Future Forces Forum debatoval o ochraně obyvatel
Náměstek ministra zahraničních věcí Václav Kolaja vystoupil 19. října 2016 na zahájení mezinárodního fóra Future Forces Forum 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Reakce ministerstva na článek „Účet za vodu v bazénu vyletí o tisíce“
Redaktor Švec ve svém článku v MF Dnes s názvem „Účet za vodu v bazénu vyletí o tisíce“ v souvislosti s výzkumným projektem VÚV TGM naprosto pominul a neuvedl 3 klíčové skutečnosti. Právě jejich opominutí vyvolalo v médiích, u odborníků i u veřejnosti oprávněnou paniku. V naší reakci proto uvádíme tyto 3 klíčové skutečnosti jako nezbytné doplnění k pátečnímu článku MFD a doufáme, že pomůžou k vyjasnění vzniklé situace a také zamezí případnému dezinformování veřejnosti ze stran dalších médií v budoucnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Budoucí moravskoslezský hejtman se vzdá funkce ve vládní radě
Ivo Vondrák (ANO), který se má stát hejtmanem Moravskoslezského kraje, chce odstoupit z vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). Vláda bude jeho žádost o odvolání z rady, jejímž byl členem, řešit na svém pondělním zasedání. ČTK to řekla Adéla Klimešová z tiskového oddělení sekce pro výzkum na Úřadu vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Soudy si mezi sebou posílají spis Marka Dalíka. Tam, zpátky a zase tam
Spis kolem lobbisty Marka Dalíka, jenž si nyní odpykává trest ve vězení, míří znovu k Nejvyššímu soudu. Odeslal jej tam městský soud poté, co doplnil určité náležitosti. Dovolání podával jak sám lobbista, tak nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Informaci přinesl server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Trump se bojí správně
Když Donald Trump mluvil o obavě z volebního podvodu, opíral se o nahrávku s najatými experty Demokratické strany, kteří probírali, jak se to dá udělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Erik Tabery píše příštím kandidátům na prezidenta. Hlavně aby to prý byli slušní lidé
Šéfredaktor Respektu Erik Tabery sepsal krátké varování pro všechny, kteří by se chtěli zúčastnit zápasu o nejvyšší politický post v zemi. Doplnil také krátkou noticku o tom, co by měl příští český prezident splňovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Gabriel (BPP): Memorandum zaslané ministryni práce a sociálních věcí
Gerontologické dny Ostrava 2016 a Memorandum zaslané Ministryni práce a sociálních věcí. Přiznám se, že nejsem velkým přítelem všech možných konferencí o sociálních službách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
EDUin: Čím chtějí být romští studenti, kteří obdrží roční stipendia na podporu studia?
V pondělí 24.10.2015 se koná slavnostní předání 50 ročních stipendií romským studentům středních a vyšších odborných škol, kteří uspěli ve výběrovém řízení a byli přijati do Romského stipendijního programu. Rozhodující byl prospěch a sociální situace studentů, součástí žádosti bylo napsání esejí o jejich motivaci ke studiu a odůvodnění potřebnosti stipendia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Konference k dvacátému výročí ustavení Senátu nabídne několik hostů
Konference k 20. výročí ustavení Senátu Parlamentu ČR se koná v úterý 25. října od 14:30 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Eva Kislingerová: Unijní hodnoty podle Věry Jourové = abstraktní pojem!
Při pohledu na aktuální dění na sociálních sítích by mohl člověk nepříliš znalý věcí nabýt dojmu, že pro nemalou část naší populace není důležitějšího politika, než je maďarský premiér Viktor Orbán.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
Milan Šmíd: Chronologie jednoho novinářského úletu
Časový přehled události: Facebookový profil zpravodaje ČRo v Německu Pavla Poláka 19. září - 10:12 "Návštěva Miloše Zemana v Berlíně je podobná té před pěti lety. Ovšem s tím rozdílem, že teď s ním letí i tři lékaři a čtyři zdravotní sestry. Celá třídenní návštěva je spočítaná na krok přesně a pokud možno bez schodů. Vykonávat úřad prezidenta je bezesporu náročné. Právě proto Joachim Gauck na konci roku 2016 odmítl pokračovat,…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:41, zobrazit podobné
TOPlist