Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.467x, což odpovídá cca 180.903-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Důchodce: Někteří půjdou na Hrad, jiní na náměstí a někteří by měli jít rovnou do prdele
Brněnský bloger Petr Paulczynski svérázným způsobem okomentoval pokračující přestřelku mezi Hradem, ministrem Hermanem a zastánci strýce ministra kultury Jiřího Bradyho. Tato slovní bitka totiž pravděpodobně hned tak neskončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nutili mě, ať neberu medaili od Miloše Zemana, odhalil legendární umělec Jiří Suchý
Na divadelníka Jiřího Suchého před třemi lety vytvářeli někteří nátlak, aby nepřijal státní vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana. Suchý to uvedl v rozhovoru s novinářem Karlem Hvížďalou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Slyšela jsem, co se skrývá za kauzou „Brady“, prozrazuje Klára Samková
Klára Samková se razancí sobě vlastní vyjádřila ke kauze vyznamenání pro pana Jiřího Bradyho – strýce lidoveckého ministra kultury Daniela Hermana. Dáma je toho názoru, že by se Daniel Herman měl omluvit jak prezidentu republiky Miloši Zemanovi, tak panu Bradymu a pak by měl odstoupit. Samková prý také slyšela, co stojí v pozadí této kauzy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Otevření požární stanice v Přelouči
V pondělí 24. října v 11 hodin byla slavnostně otevřena požární stanice v Přelouči, Studentské ulici 1592. Tato slavnostní akce byla završením několikaleté snahy o vybudování odpovídajících prostor pro výkon služby příslušníků Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
V Kraji Vysočina je známo obsazení resortů v nové krajské radě
Text koaliční dohody dnes na Vysočině schválili zástupci ČSSD, ANO, ODS a koalice Starostové pro Vysočinu. Před jejím úterním podepsáním je známo stranické obsazení resortů v krajské radě a u většiny z nich i osoby. Hejtmanem bude už potřetí za sebou Jiří Běhounek (nestraník za ČSSD). ČTK to řekl krajský předseda sociální demokracie Petr Krčál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Do případu vyznamenání pro Jiřího Bradyho zásadně promluvil kancléř Mynář
Údajný telefonát šéfa hradního protokolu Jiřímu Bradymu ohledně státního vyznamenání je možná výrazným posunem v celé kauze. A to aniž by kdokoli řekl něco nového. ParlamentníListy.cz v archivu objevily rok staré vyjádření Jindřicha Forejta, které je obecně platné a v současné kauze nejspíš hodně vysvětluje. Vše doplňuje hradní kancléř Vratislav Mynář důležitým sdělením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Cítím to jako svou povinnost jít na Staroměstské náměstí, říká Jiří Brady
Jiří Brady měl být údajně vyznamenán 28. října na Pražském hradě, odkud mu to oznámili. Teď se však ukazuje, že prezident Zeman nominaci stáhl. Co si o tom myslí? Nejen to prozradil při vystoupení v internetové televizi DVTV.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
65 let žiju v Kanadě, ale moje srdce patří Česku, prozrazuje Jiří Brady
Pan Jiří Brady původně měl dostat státní vyznamenání. Tuto informaci má přímo z úst hradního protokoláře Jindřicha Forejta. Forejt nakonec potvrdil záměr prezidenta Miloše Zemana udělit státní vyznamenání také choti Jiřího Bradyho. Potom, co se stalo, však Brady už o vyznamenání nestojí. V pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu prozradil, že do koncentračního tábora přišel ve 14 letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
"Ostuda, hanba, nehoráznost. Je to skandál!" Čeští umělci kvůli Bradymu povstali proti Zemanovi
ANKETA „Mám na to názor jako většina národa, a tedy že to je nehorázné!“ „Je to jeden velký skandál!“ „Je mi to výsostně trapný!“ „Mně z toho vychází, že Karkulka je modrá.“ „Je to strašná ostuda, hanba a stydím se!“ Tak hovoří herci, zpěváci a osoby veřejně známé o případu Jiřího Bradyho, kterému měl být 28. října na Pražském hradě udělen Řád Tomáše Garrigua Masaryka, ovšem nakonec dopadlo všechno jinak...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Opravil: Nenápadný zachránce (1. část)
Dějiny píší vítězové a úspěšní politici. O skutečných hrdinech častokrát nic netušíme. Llewellyn „Tommy“ Thompson zachránil svět. Ale kdo ho vlastně dneska zná?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Jak Turecko válčí s Kurdy
V kontextu současných bojů v oblasti iráckého Mosulu a syrského Aleppa bude dobré si připomenout některá našimi novináři „pozapomenutá“ fakta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Já už to nechci, vzkázal Jiří Brady na Hrad
Jiří Brady by státní vyznamenání, pokud by mu ho chtěl prezident Miloš Zeman nakonec udělit, nepřijal. Bradyho synovec a ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) to dnes řekl v České televizi. K ocenění Bradyho, který prošel nacistickými koncentračními tábory, Zemana vyzval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a další politici. Brady tvrdí, že ho Hrad informoval, že bude vyznamenán Řádem T. G. Masaryka. Poté, co se Herman sešel s dalajlámou, už Brady v seznamu oceněných není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Lesný: Protikuřácký zákon bez možnosti volby nepotřebujeme. V restauracích se už skoro nikde nekouří
Nový protikuřácký zákon je úplně zbytečný, většina restaurací je již dnes nekuřácká, myslí ale i na práva kuřáků. Restauratéři proto vzkazují poslancům, řešte ve Sněmovně důležitější věci, než zákaz kouření, s bojem proti zakouřeným restauracím jsme si poradili sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Třetina lidí umírá na silnicích za tmy
V roce 2015 zemřelo na českých silnicích 660 osob (do 24 hodin po nehodě), 207 z nich za tmy. Stejný počet obětí nočních nehod registrují statistiky i v roce 2014, kdy celkově zemřelo 629 osob. Třetinu obětí dopravních nehod tak mají na svědomí nehody, k nimž dochází po setmění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bohdalová (ČSSD): Tablet, bez tabletu, tabletu, tablet…
Ředitel Základní školy ve Stonavě na Karvinsku zakázal dětem mobilní telefony. Nejen během hodin, což je snad jasné. Zákaz platí po celou dobu vyučování. Podle mne správný postup. Ve škole se děti mají soustředit na školu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Státní vyznamenání: Zeman bude koukat, co právě vyplavalo na „medailistu“ Daniela Hůlku
Kauza údajného neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu za to, že se jeho synovec setkal s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou, dostává peprný nádech. Novináři totiž vyšťourali, že zpěvák Daniel Hůlka, který naopak státní vyznamenání dostane, v minulosti vyjádřil sympatie k Tibetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nora Fridrichová se napásla na Zemanovi a Číně. I Slonková se přidala
V posledních dnech hojně probírané kauze česko-čínských vztahů bylo věnováno poslední vydání pořadu České televize 168 hodin, který uvádí Nora Fridrichová. Pořad se také zabýval tím, proč český prezident dorazil pozdě na pohřeb slovenského exprezidenta Michala Kováče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rozuzlení? Pražský hrad chystá na zítra zásadní vystoupení k věci Jiřího Brady
V rámci úterní pravidelné tiskové konference hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka před novináře předstoupí i šéf protokolu Jindřich Forejt. Právě jeho činnost ohledně (ne)vyznamenání vzbuzuje otázky. Forejt měl totiž Bradymu informace o udělení řádu TGM sdělit. Uvedl to sám Hermanův strýc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jdeme pryč, tady to nemá cenu. Rodilí Němci utíkají z Německa, budete se divit, kde zakotvují
Do Německa přišlo za poslední rok více než milion uprchlíků, ale podle deníku Die Welt ze země také lidé odcházejí. Jenom za loňský rok šlo o 138 000 rodilých Němců. V mnoha případech se navíc jedná o vysoce vzdělané a erudované odborníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Rejžek: Zemane, ty prase. Teď jsi nasral všechny. Sejmou tě!
Kauza neudělení státního vyznamenání strýci lidoveckého ministra kultury Daniela Hermana a přeživšímu holocaustu Jiřímu Bradymu neutichá. Na sociálních sítích se k ní i zkraje nového týdne množí komentáře, které nijak nešetří prezidenta Zemana, ani jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dlouho jsem mlčel, už nebudu. Úplně nový pohled na nevyznamenání Jiřího Bradyho
Publicista a exporadce Václava Klause Tomáš Haas se vyjádřil na svém facebookovém profilu k aktuální kauze kolem státních vyznamenání. Prezident totiž prý nevyznamená Jiřího Bradyho, jenž přežil pobyt v koncentračních táborech, protože jeho synovec přijal i přes Zemanův nesouhlas Jeho svátost dalajlámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Očekávám, že setkání u kulatého stolu pomůže uklidnit situaci
Náměstkyně primátorky Petra Kolínská vítá pozvání ČKA ke kulatému stolu o územním plánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Obchodní dohoda s Kanadou zatím podepsána nebude
Komplexní hospodářská a obchodní dohoda mezi Kanadou na jedné straně a EU a jejími členskými státy na straně druhé (CETA) na plánovaném summitu EU-Kanada 27. října podle všeho podepsána nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Na jihu Moravy koalici podepíšou ve středu. Křesla si rozdělí následovně
Zástupci hnutí ANO v Jihomoravském kraji podepíšou ve středu odpoledne spolu s ČSSD, Starosty pro Jižní Moravu a TOP 09 s Žít Brno koaliční smlouvu. ČTK to dnes sdělila předsedkyně jihomoravského zastupitelského klubu ANO Taťána Malá. Koalice bude mít 34 mandátů z celkových 65. Kandidátem na hejtmana bude lídr ANO Bohumil Šimek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Takhle si tu demokracii nepředstavujeme, ohradili se v Belgii proti dohodě EU s Kanadou
V Belgii trvá valonský odpor proti obchodní dohodě mezi EU a Kanadou. Podle informací agentury Reuters se Valoni obávají dovozu vepřového masa z Kanady, ale také obchodních sporů všeho druhu. Ani trochu se jim navíc nelíbí nátlak, jenž je na ně údajně vyvíjen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Lidí jako je pan Brady si musíme vážit, klíč od hlavního města mu patří
Jako většina lidí jsem v kauze Jiřího Bradyho, jemuž prezident Miloš Zeman neudělí řád T.G. Masaryka, jen nezúčastněný divák. O to víc mě to ale celé štve. A o to víc se taky jako člověk stydím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Brady dostane od primátorky Klíč od obce pražské
Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) udělí Jiřímu Bradymu Klíč od obce pražské. Krnáčová o tom informovala na svých internetových stránkách www.adrianakrnacova.cz, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Oslyšená varování: Už před 13 lety kritizoval ombudsman nepřipravenost D8
Média v posledních dnech opět upozorňují na nedostatky stále nedokončené dálnice D8. Touto stavbou se už v roce 2003 zabýval ombudsman Otakar Motejl a kritizoval nedodržení zákonných postupů při přípravě záměru stavby D8 v úseku Lovosice – Řehlovice, vedoucí přes Chráněnou krajinnou oblast České středohoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ovčáček je pro mě tak nezajímavý, že jsem si ho ani nevšiml, rozohnil se Herman
Lidovecký ministr kultury Daniel Herman v pondělní Kauze dne Rádia Impuls zopakoval, co slyšel z úst prezidenta Miloše Zemana na téma vyznamenání svého strýce Jiřího Bradyho. Herman trvá na tom, že říká pravdu, a je mu lhostejné, zda mu to potvrzuje či vyvrací hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Ovčáčka totiž považuje za tak nezajímavou osobu, že pro něj v celém sporu nehraje roli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
"Tak už konečně skoč!" Místní v jednom německém městě povzbuzovali uprchlíka a pak se to stalo
Ve dvanáctitisícovém městě Schmölln ve spolkové zemi Durynsko došlo k tragické události, při které byl usmrcen mladý uprchlík ze Somálska. Patnáctiletý hoch seděl několik minut na okenním parapetu a poté skočil dolů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Internetem letí starší video s Hermanovým strýcem. Toto prohlásil k muslimům
Po sociálních sítích koluje úryvek z dokumentu „Filmové toulky Terezínem“, v němž přeživší holocaustu Jiří Brady, kolem něhož je v posledních dnech živo kvůli ne/udělení státního vyznamenání, varuje před nebezpečím mlčící většiny, na niž bychom mohli dojet při střetu s muslimy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Brady převezme ocenění od olomoucké univerzity
Osmaosmdesátiletý Jiří Brady přijal nabídku Univerzity Palackého v Olomouci, která mu chce udělit akademické ocenění. Rektor Jaroslav Miller to dnes řekl ČTK. Škola svou iniciativou reaguje na aféru s vyznamenáním pro Bradyho, kterého údajně prezident Miloš Zeman vyškrtl ze seznamu oceněných, když se Bradyho synovec, ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) setkal s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: ANO, bude líp… Jak komu
Hnutí ANO v čele s ministrem financí Babišem šlo do politiky, aby zamezilo dalším únikům veřejných financí, manipulacím z veřejnými zakázkami a dotačním podvodům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman nás bude stát 100 tisíc: Česko musí platit za to, že se Hrad neomluvil
Hrad musí do tří dnů zaplatit sto tisíc korun kvůli nerespektování verdiktu soudu, který nařídil omluvu Terezii Kaslové za slova, které prezident Zeman pronesl o jejím dědečkovi, novináři Ferdinandu Peroutkovi. Pokutu měl uložit exekutor. Uvedla to ČT s odvoláním na advokáta Kaslové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Severočeši podali stížnost na senátní volby na Mostecku
Hnutí Severočeši.cz dnes podalo k Nejvyššímu správnímu soudu stížnost na senátní volby na Mostecku. Lidé v okrese vybrali dosavadní senátorku Alenu Dernerovou. Podání stížnosti potvrdil Luboš Pitín z hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČNB odnímá licenci ERB bank
Česká národní banka odejmula ERB bank povolení k činnosti. Hlavními důvody byly nefunkční řídicí a kontrolní systém banky a nákup dluhopisů v rozporu s právními předpisy. Rozhodnutí nabylo právní moci dne 24. října 2016. V návaznosti na to ČNB podá soudu návrh na jmenování likvidátora ERB bank.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Lobík (TOP 09): Otáčko podporujeme, ale UNESCO má přednost
Českokrumlovské Otáčivé hlediště má před sebou nejspíše několik dalších let v současné podobě. Vlastník otáčka, město České Budějovice, požádal Národní památkový ústav o prodloužení nájmu do roku 2020. Důvodem je zpoždění architektonické soutěže na novou točnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rob Kall: Volby prezidenta USA mohou být zfalšovány
Už podruhé spustila mainstreamová americká média hustou bubnovou palbu do Donalda Trumpa. Tentokrát za to, že odmítl už předem přijmout volební výsledek voleb, které, jak prohlásil, budou patrně zfalšovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Exekuční akce Petřín vynesla přes 7 milionů korun na úhradu dlužné daně
Finanční správa provedla na území města Prahy bleskovou exekuční akci s názvem „Petřín“, zaměřenou na daňové dlužníky, kteří dlužili státu 21,7 milionů korun, a to zejména na dani z přidané hodnoty. Této akce se zúčastnilo šest týmů s 30 pracovníky vymáhání z územních pracovišť Finančního úřadu pro hlavní město Prahu, za asistence kolegů z Celního úřadu. Exekuční akcí zajistili úhradu třetiny dluhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zásadní akt proti Ovčáčkovi: Dobeč!
Ostře se do prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka opřel publicista Jiří X. Doležal. Na serveru Reflex.cz jej kritizuje za jeho nedávný výrok, který prezidentův mluvčí zveřejnil na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Natřít to Hradu zrovna teď? Tomáš Zdechovský promlouvá ke všem: K milovníkům Zemana i k odpůrcům Zemana
Europoslanec KDU-ČSL Tomáš Zdechovský na jednu stranu nesouhlasí s tím, jak prezident Miloš Zeman postupuje vůči strýci stranického kolegy Daniela Hermana, na druhou stranu se mu však nezdá, že by se zrovna na 28. října měly pořádat protesty proti Zemanovi. „Podle mě je v této době důležité lidi spojovat, a ne rozdělovat. Jakákoliv akce s cílem to ‚natřít‘ Zemanovi v tento den mi nepřijde vhodná, i když osobně jsem z chování Hradu velice zklamán,“ sdělil Zdechovský ParlamentnímListům.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
TA ČR: Konkrétní krok k prohloubení vzájemné spolupráce s Německem
Technologická agentura ČR (TA ČR) se aktivně účastnila Dne Fraunhoferova Institutu, který se konal 19. října 2016 a posílila vzájemné vztahy s touto klíčovou institucí pro německý aplikovaný výzkum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Košťák: Strýčkovi jste nedali metál, tak bude zle
Taková absurdní komedie, až fraška. O tom, jak strejdovi„ nedali slíbenou medaili a jeho zhrzený synovec kvůli tomu rozpoutal boj. A také o buddhistickém dědečkovi, který, zabalen do fialového „ubrusu“, se producíroval Prahou a svou návštěvou vzbudil bouři a uměle vyvolaný rozkol...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Sněmovna by se měla zasadit o nápravu nešťastné ostudy
Vyjádření Miroslavy Němcové k aktuální situaci v souvislosti s vyznamenáním pro Jiřího Bradyho
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Výzva k vyšetření postupu ústavních činitelů během návštěvy dalajlámy
Za svévolný zahraničně politický krok, který odporuje preambuli Ústavy České republiky, označuje iniciativa Kroměřížská výzva veřejné prohlášení prezidenta, předsedů obou komor Parlamentu a předsedy vlády ze dne 18. 10. 2016. V něm se nejvyšší politici distancovali od setkání ministra kultury Daniela Hermana s dalajlámou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ve 3. čtvrtletí ochránkyně pomohla a poradila více lidem
Ve třetím čtvrtletí vyhledalo pomoc veřejné ochránkyně práv zatím nejvíc lidí za celý rok. V celkovém počtu 2193 podnětů se navíc o 10 % zvýšil počet podnětů v působnosti, takže se ochránkyně mnohem častěji mohla problémy lidí zabývat a reálně tak pomohla či poradila více lidem než v předchozích částech roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Zavřel: Otevřený dopis guvernérovi České Národní banky
Kromě nesporných úspěchů, které ČNB v tomto období dosáhla, bych Vás rád upozornil na některé závažné nedostatky v práci sekce dohledu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Sex a ošklivé klepy. Časopis píše o Jermanové, hejtmance navzdory osudu a Babišovi
Jaroslavou Pokornou Jermanovou z hnutí ANO, současnou místopředsedkyní Poslanecké sněmovny a budoucí hejtmankou Středočeského kraje se zabývá časopis Týden. Popisuje i nejnovější kauzu jejího o několik let mladšího manžela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Herman si k prezidentovi přisedl, popisuje Ovčáček. A...
Jak to celé je v kauze Jiřího Bradyho, který včera přiletěl do Prahy pro Řád TGM, který nakonec nedostane? To se snaží zmapovat dnešní vydání MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Jan Mládek předal cenu v kategorii Užitečnost řešení
Letos se uskutečnil již čtvrtý ročník soutěže Ceny Technologické agentury ČR a přihlásilo se do něj celkem dvacet osm špičkových projektů. Ministr Jan Mládek předal Cenu Technologické agentury ČR v kategorii "Užitečnost řešení" týmu, který zkoumá hlasovou komunikaci mezi člověkem a počítači.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Maglajz! Kubera o dalajlámovi a obrovském podvodu, který jste všichni zblajzli
ROZHOVOR Největším podvodem tisíciletí je domněnka lidí, že mohou snížit, nebo zvýšit teplotu planety. Tak mluví senátor za ODS Jaroslav Kubera. Kromě toho se domnívá, že s každým zákonem, který se v senátu projednává, je ukrajována svoboda. Obává se, že až žádná nezbude, bude příliš pozdě. A návštěva dalajlámy? Jediným pozitivem je rozkol vicepremiéra Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana, kteří se neshodli. Dalajlámova cesta do Čech neměla být politická, tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Senátoři za KDU a STAN kritizují Štěcha za prohlášení k Číně
Ústavní činitelé prohlášením o oficiální politice vůči Číně ustoupili nátlaku jiného státu a v zájmu možných obchodních výhod obětovali hrdost a sebevědomí vlastních občanů, napsali senátoři za KDU-ČSL a za Starosty a nezávislé (STAN) v otevřeném dopisu předsedovi horní komory Milanu Štěchovi (ČSSD). Domnívají se, že Štěch mohl překročit své pravomoci, když dokument podepsal jménem senátu, ač se o tom v horní komoře nedebatovalo, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vyjádření MO k výsledkům zasedání správní rady VoZP
Po dlouhých a komplikovaných jednáních, kde některé postupy neměly daleko k obstrukcím, dojde konečně k řešení, které Ministerstvo obrany dlouhodobě prosazovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
To mi jako ukradnou lidi a techniku? O moderním znárodnění v režii magistrátu Prahy s významnou podnikatelkou. Upozornění, nejde o fiktivní příběh
ROZHOVOR Před několika dny se v médiích objevily zprávy o tom, že Praha plánuje spravovat veřejné osvětlení vlastními silami. Na tom by jistě nebylo nic zvláštního, pokud by v současnosti česká metropole neměla poměrně zásadní problém. Chybí jí nejen know - how, ale i technika a téměř stovka lidí. Jak si s tím chce naše hlavní město poradit? Poměrně zvláštně, až nepochopitelně. Především o tom se ParlamentníListy.cz bavily s Monou Sandescu, šéfkou společnosti ELTODO, která má osvětlení nejen v Praze už od roku 1998 na starost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pražský magistrát zakázal průvod „Nezapomínáme“ plánovaný na 17. listopadu
Pražský magistrát zakázal průvod „Nezapomínáme“ plánovaný na 17. listopadu. Jeho trasa kolidovala s dalšími, už dříve ohlášenými shromážděními na Klárově a na náměstí Jana Palacha. Rozhodnutí magistrát zveřejnil na úřední desce. Na svátek připomínající perzekuci studentů v roce 1939 a revoluční události z roku 1989 byly v Praze ohlášeny více než dvě desítky shromáždění. Nejžádanější místo na Albertově si v květnu zabrala Univerzita Karlova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Lukša: Paralelní oslavy 28. října jsou jen politické gesto
Státní svátek 28. října se více než kdy jindy stává zneužívaným nástrojem politických bojů a cílů. Aktuální vytváření jakéhosi paralelního 28. října na Staroměstském náměstí je toho hezkým příkladem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Je to celé zvláštní. Analytička předkládá pochybnosti o tom, jak to bylo s dalajlámou a Jiřím Bradym
Čtrnáctý tibetský dalajláma urazil cestu od duchovního vůdce k politickému marketingu. Analytička Irena Ryšánková teď ve svém textu pro ParlamentníListy.cz shrnuje, jak se mu to povedlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Bez levice i bez pravice. A po posledních volbách je česká politika i bez hlavy
Politikářští kariéristé všech barev tak dlouho uvykali bezpracnému klábosení v teploučkých seslích tzv. sněmovny, až jim zcela uniklo, že naštvaní spoluobčané občané už se ani nenamáhají chodit k volbám. Proč? Inu devastace společnosti, kterou nastavili po listopadu 89 naši samozvaní hnidopychové, nabrala takové tempo, že to na čas vyrazilo dech i většině obyvatelstva. Ale ono se to změní…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V Královéhradeckém a Zlínském kraji dnes potvrdí koaliční dohodu
Zástupci pěti politických stran v Královéhradeckém kraji dnes ráno podepíšou koaliční dohodu. Novou radu vytvoří ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostové a Východočeši a TOP 09, hejtmanem má být lídr sociálních demokratů Jiří Štěpán. Hnutí ANO, které volby v regionu vyhrálo, zůstane v opozici. Večer pak podepíší koaliční smlouvu i ve Zlínském kraji, v němž se na spolupráci domluvili vítězní lidovci s ANO, STAN a ODS. Hejtmanem bude podle dohody senátor KDU-ČSL a dosavadní starosta Vsetína Jiří Čunek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Důvěra spotřebitelů v ekonomiku meziměsíčně opět vzrostla, důvěra podnikatelů se nezměnila
Celková důvěra v domácí ekonomiku se v říjnu znovu mírně zvýšila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený v bazickém indexu, oproti září mírně vzrostl o 0,4 bodu na hodnotu 97,5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Koalice se hádala nad daněmi. Konečný verdikt je následující
Vládní koalice se dnes neshodla na podobě snížení daně z přidané hodnoty, do voleb už nechce téma otevírat. Po jednání koaliční rady to potvrdili předsedové sněmovních klubů ANO, ČSSD a KDU-ČSL. Koaliční strany nenašly shodu ani na návrzích v sociální oblasti, o nich bude koalice dál jednat, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Úspěšně se pereme s dědictvím předchozích vlád
Ubránili jsme před solárními barony další 3,5 miliardy. Už před volbami jsem říkal, že soláry jsou největší prasárna. A jako s prasárnou s tím nakládáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Dozorčí rada DPP se seznámila s výsledky analýzy dopadu zavedení slevy roční jízdenky
Dozorčí rada DPP vzala na vědomí výsledky analýzy, která se zabývala kvantifikací dopadu zavedení slevy ročního kuponu v pražské MHD na počet cestujících. Po zlevnění jízdného přibylo více než 40 tisíc cestujících a proti původním očekáváním je propad tržeb nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: A proti propagandě americké u nás nebude nic?
V novinách jsem si přečetl oznámení ministra vnitra Chovance, že na jeho ministerstvu vznikl dvacetičlenný výbor, který se bude zabývat potíráním ruské propagandy u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Filipíny míří do čínské náruče
V jihovýchodní Asii se odehrává zásadní geopolitická změna, která může vyústit v oslabení pozic USA a posílení ČLR. Děje se tak v zemi, kde by to málokterý znalec mezinárodní politiky očekával, neboť Filipíny jsou po celou dobu své nezávislé existence klíčovým spojencem Washingtonu v asijsko-pacifickém regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Náměstek Stašek jednal se státním ministrem obrany Srí Lanky
Náměstek ministra zahraničních věcí Miloslav Stašek jednal 21. října 2016 se státním ministrem obrany Srí Lanky Ruwanem Wijewardenem, který byl v ČR na pracovní návštěvě. Partneři diskutovali o možnostech rozvoje obchodní spolupráce mezi českými firmami a jejich srílanskými protějšky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rusko a Saúdská Arábie prý rozvíjí vzájemné vztahy. Ve skutečnosti ale...
O vzájemných vztazích mezi Ruskem a Saúdskou Arábií promluvil v rozhovoru pro Moskovského komsomolce profesor historie a politologie Grigorij Kosač. Navzdory pozitivní rétorice na obou stranách přetrvávají zásadní rozdíly v postoji vůči Sýrii. Saúdská Arábie má prý „plán B“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Kdybychom nešli do koalice, tak bychom uvolnili místo Okamurovi nebo komunistům
Může v 21. století uspět politika založená na hodnotách?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: U nás snad už začíná kmenová válka
Nestačím se divit, co se nyní děje. Tento týden má být státní svátek vzniku samostatného československého státu. Dokud existoval, a ještě řadu let po jeho rozbití docházelo k jeho oslavě vždy na pražském hradě, symbolu státu, za účasti prezidenta a předních politiků země. Oslava byla spojena i s předáváním vyznamenání nejpřednějším občanům země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Takhle bude vypadat krach Česka. Čtenářům odpovídá europoslanec Mach
Z PROFILŮ Předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach usedl k počítači a odpověděl na několik dotazů Čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné prozradil, co zažijeme, pokud Česko zkrachuje. Zmínil také uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijede na návštěvu Moravskoslezského kraje
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou navštíví ve dnech 2. až 4. listopadu Moravskoslezský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vykořisťování dětských uprchlíků v Turecku. Britská BBC našla otřesné důkazy
Místo školní docházky dřina v továrnách. BBC zjistila, že v Turecku v továrnách na výrobu oděvů pro britské oděvní domy vykořisťují děti syrských uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Komedie s dalajlámou, Zeman a Babiš. A tohle je pro Miroslava Kalouska noční můra. Bývalý předák TOP 09 otevřeně promlouvá
ROZHOVOR Kontrarevoluční reakční filozof Jiří Hejlek, který býval členem vedení středočeské TOP 09, říká, že je mu z Miroslava Kalouska smutno. Měl podle něho obrovskou šanci, kterou nevyužil. Politický pád Kalouska podle něj bude pozvolný. Ústředním bodem příštích voleb bude prý problém migrace. „Té je třeba čelit s naprostou rozhodností. To je právě konzervativní postoj,“ říká Hejlek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Odklad EET vláda nepodpořila
zdroj: www.denik.cz, přidáno 24.10.2016 v 20:16, zobrazit podobné
Kontrolní protokol NKÚ, který obdrželo Ministerstvo vnitra, neobsahuje negativní zjištění
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, zda stát financoval přípravu a konání voleb v letech 2010 až 2014 hospodárně, účelně a efektivně. Mezi kontrolovanými úřady bylo mimo jiné i Ministerstvo vnitra a závěry kontrolního úřadu neobsahovaly žádné negativní zjištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Sliby ministra Němečka k problematice očkování nesplněny
Dne 20.10.2016 jsem interpeloval ministra zdravotnictví Němečka a žádal jej, aby podal informaci k práci komise pro problematiku očkování, která byla založena již před 15 měsíci a zatím nejsou známy žádné konkrétní výsledky její práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Dějiny mrzačené nadoraz
Dvojí metr je na koni. Darebáctví slouží do roztrhání těla. Mosul je v Iráku, Aleppo v Sýrii. Jsou na tom zhruba stejně. Masu bezbranných civilistů tu drží jako rukojmí džihád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Renáta Burianová: Naprostá většina zaměstnanců řetězců volno ve státní svátek vítá
Vyjádření předsedkyně Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) Renáty Burianové k dnešním tvrzením SOCR ČR a Hospodářské komory na tiskové konferenci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Byli jsme v absolutním šoku, prozradila v ČT choť Jiřího Bradyho
V pondělním Interview ČT24 vystoupil pan Jiří Brady se svou chotí Terezou. Dáma vynadala prezidentu Zemanovi, ale ocenila, že ten neuvěřitelný poprask, který teď v Česku prožíváme, možná pomůže k propagaci poselství o boji proti nenávisti a posílení mezilidských vztahů. Toto poselství s sebou nese poselství Hanina kufříku – sestry pana Bradyho, kterou nacisté zavraždili v koncentračním táboře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ve Zlínském kraji je definitivně jasno. V koalici s Čunkem zasedne i Gazdík
Zástupci KDU-ČSL, ANO, STAN a ODS ve Zlínském kraji dnes podepsali koaliční dohodu. Hejtmanem se má stát lídr ve volbách vítězných lidovců Jiří Čunek. V radě usedne i republikový předseda STAN a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík, který po volbách tvrdil, že ve vedení Zlínského kraje nebude. Koalice má v zastupitelstvu 29 z celkových pětačtyřiceti mandátů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hermanovi došli svědci. Ani jeden ze jmenovaných nepotvrdil, že by Zeman ministrovi vyhrožoval
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) na sociálních sítích rozšířil své ranní prohlášení k setkání na slovenské ambasádě, kde měl údajně podle tvrzení Hermana prezident vyhrožovat. Tuto verzi odmítl i další svědek, slovenský velvyslanec v Česku Peter Weiss.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Doba letitého spánku Moravskoslezského kraje skončila
ODS ve vedení Moravskoslezského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Jezdím málo, platím málo. Proč, proboha?
Stálo na billboardu, kolem kterého jsem projížděl třetí říjnovou neděli prosvícenou sluncem. Projel jsem kolem, ale nedalo mi to a musel jsem se vrátit. Vrátit, nafotit a přemýšlet. Přemýšlet o obsahu napsaného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
SÚJB: Seminář o Úmluvě o zákazu chemických zbraní pro pracovníky Celní správy
V rámci vzdělávací akce Celní správy ČR zaměřené na oblast CBRN proběhl dne 18. 10. 2016 seminář „Úmluva o zákazu chemických zbraní a spolupráce Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) s celními orgány při identifikaci pohybu chemikálií“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Musíme se vrátit ke kořenům své politiky
Na programové konference strany SMER - sociální demokracie se svým projevem vystoupil předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Cena zemního plynu i elektřiny stoupla
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo ve 42. týdnu uzavřeno 75 kontraktů na dodávku 394,7 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele za 240,4 milionu korun. Cena zemního plynu i silové elektřiny proti předchozímu týdnu vzrostla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Důvěra spotřebitelů v českou ekonomiku je druhá nejvyšší v historii měření
Důvěra v českou ekonomiku pokračuje v růstu již čtvrtým měsícem v řadě. Letos se zatím nejníže ocitla v červnu, v souvislosti s nejistotou kolem hlasování o vystoupení Británie z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Stát pravomocně uhájil před solárníky další 3,5 miliardy
Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uspěli v dalších sporech s provozovateli solárních elektráren. V minulých dnech soudy pravomocně rozhodly tři spory ve prospěch státu, který tak nemusí provozovatelům vyplácet údajnou škodu a ušlý zisk v celkové výši 3,49 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Sporťák Záruba se kvůli kauze vyznamenání pro Bradyho navezl do Zemana a zpěváka Hůlky
Také vicepremiér a šéf lidovců Pavel Bělobrádek si myslí, že nejlepším řešením současné situace by bylo, kdyby se prezident Miloš Zeman ještě rozhodl řád T. G. Masaryka Jiřímu Bradymu udělit. Bělobrádek to uvedl na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Navštivte strojaře z Prahy na veletrhu Gaudeamus v Brně
Již tradiční evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus letos proběhne ve dnech 1. až 4. listopadu na Výstavišti Brno. Přináší komplexní nabídku pomaturitního studia a celoživotního vzdělávání. Hned první den - 1. listopadu 2016 v 10.00 hodin - bude Fakultu strojní ČVUT v Praze, školu DOPORUČENOU ZAMĚSTNAVATELI v roce 2015, prezentovat její děkan Michael Valášek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ODS: Pražská koalice opět ignorovala opoziční body a obrnila se hradbou mlčení
Na dvacátém jednání pražského zastupitelstva se magistrátní koalice opět jako jeden muž rozhodla zcela ignorovat veškeré opoziční návrhy a jeden po druhém zamítla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Bouchne to v pátek na 28. října?
Barevné revoluce jsou velmi módní a jejich jednoznačnou charakteristikou je svržení režimu, či osob, které se chtějí odpoutat od Západu a přimknout k Východu či naopak odpoutat od Východu a přimknout se k Západu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Na udělení státního občanství České republiky cizinci není právní nárok
Plénum Ústavního soudu (soudce zpravodaj Jaroslav Fenyk) zamítlo návrh stěžovatele na zrušení ustanovení § 22 odst. 3 zákona č. 186/2013 Sb., o státním občanství České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Nemohu jít na Hrad v situaci, kdy prezident demokratického státu vydírá člena vlády
Ministr zemědělství Marian Jurečka na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jeroným Tejc: Protizemanovská kampaň. TOP 09 je v klinické smrti, nechci tak vidět i ČSSD. Velký rozbor voleb, Zemana, Sobotky a dalších
ROZHOVOR Emočně vypjatá debata kolem Hermanova strýce Jiřího Bradyho byla zneužita k předčasnému zahájení prezidentské kampaně „protizemanovských“ kandidátů. ParlamentnímListům.cz to řekl vlivný poslanec ČSSD Jeroným Tejc. Obsáhle zhodnotil volební debakl vlastní strany a promluvil o kritice, která se na něj snesla od šéfa strany Bohuslava Sobotky. Odmítá, aby se ČSSD účastnila honu na prezidenta. „Nejprogresivnější strana ‚pražské kavárny‘ TOP 09 je ve stádiu klinické smrti a nerad bych na jednotce intenzivní péče viděl brzy ČSSD,“ uvádí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Rencar podal žalobu na Dopravní podnik hl. města Prahy
Společnost Rencar podala k Obvodnímu soudu pro Prahu 9 určující žalobu na Dopravní podnik hl. města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vychází knižní publikace Praha Václava Havla
Příjemný průvodce historika architektury Zdeňka Lukeše po stavbách spojených s životem dramatika, disidenta a prezidenta přibližuje stavby naší metropole, které jsou spojeny s osudy této mimořádné osobnosti. Vydává Knihovna Václava Havla, úvodem titul opatřil Michael Žantovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zachariaš (KSČM): Kdo se ohýbá a láme v pase?
Každou neděli je pro diváky ČT1 připraven publicistický pořad 168 hodin. Tak se stalo i v neděli 23. října. Mezi tématy, která byla připravena pro poslední díl, nemohla chybět ani otázka událostí kolem návštěvy Dalajlamy v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda chce umožnit osvojení dítěte u homosexuálních párů
Vláda chce umožnit osvojení partnerova biologického dítěte v homosexuálních párech. Ministři dnes schválili návrh novely zákona o registrovaném partnerství, která s tím počítá, informovala na twitteru ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO). O změně, která by poskytla větší právní jistotu dětem v registrovaných partnerstvích, se diskutuje několik let. Obdobný návrh obsahuje poslanecká novela, jejíž projednávání Sněmovna po bouřlivé debatě v červenci přerušila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Na dopravní projekty půjde příští rok více než 80 miliard korun, zahájí se klíčové dálniční stavby
Více než 80 miliard korun bude v příštím roce směřovat na dopravní projekty. Počítá s tím návrh rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na příští rok, který dnes schválila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Starosta Havlíček: Zloději z ČNB by měli místo ohroženého eura nakupovat zlato
Hodnota prošustrovaného českého zlata se pro nového majitele k dnešnímu dni zvýšila o 27 miliard. ČNB prodala zlatý poklad v letech 1997 a 1998 za hubičku. Jednalo se o 56 tun zlata. Byla to hloupost nebo mazaný úmysl....?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Chlapec, který obdivuje Miloše Zemana, natočil VIDEO na podporu svého prezidenta. Hezky se na to oblékl
Podporu prezidentovi v současném dění vyjádřil jeho velký obdivovatel Pavel Kočiš. Ten svá slova hlavě státu adresoval prostřednictvím videonahrávky, která je umístěna na Kočišově facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Němci mají strach z čínských investic
Německo se chce začít aktivněji bránit čínským investicím, nebo lépe řečeno akvizicím - převzetím zaběhlých dobře fungujících podniků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Sváteční Rozhlasová tančírna se ponese v náladě swingu
Výročí vzniku samostatného československého státu připomene Český rozhlas České Budějovice sváteční Rozhlasovou tančírnou. Doba, kdy světu vládl úsměv, galantní chování a swing, se vrátí 27. října do společenského sálu českobudějovického Metropolu. Letos se o patřičnou hudební zábavu postarají renomované vokální kvarteto The Swings a Rozhlasový swingový orchestr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda uložila ministrovi dopravy hledat finance na opravy silnic II. a III. tříd i v roce 2017
Vláda dnes schválila rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2017 a střednědobý výhled na roky 2018 a 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Ten Babiš to má s Věrou ale promyšlené...
S neslanou, nemastnou a též docela řídkou ekipou, stojící dnes v čele ČSSD, bude mít tahle kdysi mocná záštita dělného lidu u nás co dělat, aby v příštích sněmovních volbách uhájila aspoň druhé místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Holding CZECHOSLOVAK GROUP bude mít na Indodefence dva stánky
V indonéské Jakartě se v termínu od 2. do 5. listopadu uskuteční sedmý ročník mezinárodního veletrhu zaměřeného na obranný průmysl Indodefence 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
SZPI si připomíná 30 let existence, ohlédnutí spojí s charitativní akcí
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) si v říjnu 2016 připomíná 30 let své existence. V uplynulém období úřad prošel řadou zásadních změn a stabilizoval se v pozici jednoho ze základních nástrojů státu v ochraně práv spotřebitelů a poctivých provozovatelů v potravinářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Variace na Otázky Václava Moravce z 23.10.2016 o kondici justice.
Zkušenému komentátorovi by se nemělo stát, že by si nezapamatoval správný název instituce, o které se v jeho pořadu opakovaně mluví. Nicméně Václavu Moravcovi se to v Otázkách dne 23.října 2016 podařilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČOI: Nahlášených předváděcích akcí je o polovinu méně
Česká obchodní inspekce ve 2. čtvrtletí 2016 zaznamenala o polovinu méně konaných předváděcích akcí než v 1. čtvrtletí 2016. Přesto z celkového počtu 102 provedených kontrol bylo zjištěno porušení zákona téměř v 80 procentech, což je přibližně stejné množství jako v 1. čtvrtletí 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministři promluvili: Ťok neslyšel ani ťuk. Mládek taky ne
Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) dnes při příchodu na jednání vlády novinářům potvrdil, že byl svědkem rozhovoru prezidenta Miloše Zemana s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) na slovenské ambasádě. V době, kdy jejich debatu sledoval, nepadlo v ní nic o udělování státních vyznamenání či Hermanovu strýci Jiřím Bradym, dodal. Druhý ze svědků rozhovoru ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) České televizi řekl, že debatě nevěnoval pozornost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Michálek: Senátu by slušelo méně trafikantů a více profesionálů
Často se hovoří o tom, kolik je v Senátu lékařů, učitelů, starostů nebo cestovatelů letadlem v business třídě. Málo se ale ví o tom, kolik je v Senátu vedoucích. Nemyslím teď šéfy prodejen nebo „manažery“, o nichž Chinaski zpívá v songu „Vedoucí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Zahrádka: Mají brexitáři nebo eurofilové falešné slogany?
Silvie Housková ve svém článku, uveřejněném 22. 9. v Hospodářských novinách ("Snazší vyjednávání dohody o volném obchodu...") vyjmenovává údajné svízele a "falešné slogany" zastánců Brexitu. Londýn prý "může mít velký problém vůbec získat samostatné členství ve Světové obchodní organizaci (WTO)."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ: Výdaje na volby a dostupnost volebních místností jsou v obdobných obcích a městech rozdílné
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na to, jestli stát financoval přípravu a konání voleb v letech 2010 až 2014 hospodárně, účelně a efektivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Další útok vyznavačů Alláha ve Francii
Stále dokola se dozvídáme o menších či větších útocích vyznavačů středověké islámské ideologie proti místním evropským obyvatelům jen proto, že není boha kromě Alláha a Mohamed je jeho prorok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Opera v Hudebním divadle Karlín
Během rekonstrukce Státní opery se část jejího reportéru přesune do Hudebního divadla Karlín. Až do 9. července 2017 zde odehrajeme celkem 95 představení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Suezské drama německýma očima
„V říjnu 1956 se Anglie, Francie a Izrael pokusily svrhnout egyptského prezidenta Gamála Abdana Násira. Plán skončil fiaskem,“ připomíná německý publicista Albrecht Müller rovných šedesát let poté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zkušený člen ČSSD: Pletl jsem se, Zeman nemusí být prezidentem. Prohraje si to sám. Ukáže se v pátek
„Přes všechny výhrady má Miloš Zeman vysoce silné postavení,“ řekl v posledním rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz někdejší náměstek ministra pro místní rozvoj i dřívější šéf Úřadu vlády Ivan Přikryl. Rozhovor vznikl před pěti dny, dnes však Přikryl svá slova změnil. A to na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci ÚZSVM se zapojili do sbírky pro děti z Klokánků
Zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se zúčastnili materiální sbírky na pomoc dětem z Klokánků, kterou pořádalo Ministerstvo financí. Během několika dní po ohlášení sbírky přispěli pracovníci ÚZSVM z celé republiky množstvím potřebných věcí pro ohrožené děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Dobytek Zeman? Noviny zažívají žně
I komentáře v dnešních denících se mimo jiné věnují kauze (ne)vyznamenání strýce ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) Jiřího Bradyho či listu ústavních činitelů proti přijetí dalajlámy. Brady údajně o své ocenění přišel poté, co se Herman setkal právě s dalajlámou i přes nesouhlas prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Indická železnice bude potřebovat rozsáhlou renovaci. To je šance pro české firmy
Ministr Jan Mládek přijal v Obecním domě indického ministra železnic Sureshe Prabhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Prezident by se měl zachovat jako státník
Vyjádření na sociální síti Twitter:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Omluva za setkání s dalajlámou: Na Slovensku ji sepsali také. Podívejte se
Slovenský ministr zahraničních věcí Miroslav Lajčák odevzdal čínskému velvyslanci dopis Lin Linovi adresovaný svému čínskému rezortnímu partnerovi. Podle jeho slov Slovensko uznává a respektuje politiku jedné Číny. Lajčák tak učinil poté, co zemi navštívil dalajlama.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Apeluji na ministra financí, aby lépe plnil své úkoly
Apeluji na ministra financí, aby lépe plnil své legislativní úkoly. Firma, kterou by Andrej Babiš řídil stejně jako svěřené ministerstvo, by bezpochyby již zkrachovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Politika a nejchudší prezident světa
Nevím, jestli to někoho v Čechách zajímá, když ministrem financí je nejchudší z Čechů, ale ve světě dalekém, až za oceánem, žije a byl do vedení státu uveden muž, jménem Jose Mujica, jenž svůj prezidentský úřad bere jako povinnost pomoci státu a jeho občanům, ne vlastnímu egu, či peněžence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vyhlášení laureátů Státních cen a Cen Ministerstva kultury pro letošní rok se koná již dnes
V pondělí 24. října se ministr kultury Daniel Herman zúčastní od 20 hodin na Nové scéně Národního divadla slavnostního ceremoniálu u příležitosti vyhlášení laureátů Cen Ministerstva kultury pro rok 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Připosranost českých politiků a žlučovitý dědek plný nenávisti. Muž, který už prezidentovi zatopil, je zklamaný z toho, co způsobil mezi českými lidmi
ROZHOVOR „Zeman je nemoc, kterou trpíme všichni. Snad už to brzy skončí a začneme se uzdravovat.“ Tak hovoří písničkář a aktivista s úzkou vazbou na Konfederaci politických vězňů Ziggy Horváth o prezidentu republiky a přidává palbu dalších ostrých slov jako „skandální, nefér“. Rozladilo ho nejen to, že se „naše nejvyšší reprezentace třese strachy před komunistickou totalitní Čínou“, ale také aktuální rozdíl v interpretaci Hradu a ministra kultury Daniela Hermana o skutečnostech souvisejících s (ne)udělením státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. „Že kazí Zemanovi jeho dílo, spřažení s komunistickou Čínou? Doufám, že nám to Hermanovo setkání s dalajlámou Číňané hned tak neodpustí, budou se na nás zlobit a nebudou s námi chtít kamarádit. Protože to je pro nás to nejlepší.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Kdo chce Zemana bít... Zdeněk Zbořil se směje Halíkovi, Pithartovi, Gazdíkovi a vůbec všem
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Za druhý start antizemanovské kampaně považuje politolog Zdeněk Zbořil to, co se odehrávalo kolem návštěvy dalajlámy v Praze, i to, co se děje v souvislosti s udělením státního vyznamenání strýci ministra kultury Daniela Hermana. Totéž lze očekávat 17. listopadu a snad i pod stromeček a tak už to půjde pořád dokola až do příštích prezidentských voleb. Politický analytik však upozorňuje na to, že každý další výstřel a zásah určený prezidentovi ale zřejmě působí Miloši Zemanovi radost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Neochota podřídit se nacistické zvůli zůstává inspirací i pro nás
Daniel Herman se krátce setkal s dcerou sira Nicholase Wintona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda probere osvojení u homosexuálních párů či novelu o pohřbech
Vláda na svém dnešním zasedání projedná návrh, který umožňuje osvojení partnerova biologického dítěte v homosexuálních párech. Ministři mají na programu i novelu zákona o pohřebnictví, návrh opozice na odložení startu elektronické evidence tržeb, předlohu o uplatnění horníků propuštěných ze společnosti OKD ve státním podniku Diamo nebo rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury na příští rok. Znovu se budou zabývat i novelou zákona o Nejvyšším kontrolním úřadu a související změnou ústavy, kterou v květnu odmítl Senát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Koaliční rada by mohla probrat předvolební kampaň či DPH
O vzájemných výpadech koaličních partnerů v kampani před nedávnými krajskými a senátními volbami, kvůli kterým se strhla hádka před týdnem na jednání vlády, by se mělo dnes hovořit na schůzce koaličních špiček. Rada vládních stran bude večer probírat také snížení sazby daně z přidané hodnoty, zálohové výživné, sociální bydlení či financování vysokého školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
SOCR ČR a HK ČR: Zákon omezující prodej o svátcích dopadne negativně na zaměstnance i zákazníky
Nový zákon o omezení prodejní doby o státních svátcích podstatným způsobem narušuje tržně liberální prostředí v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
FOTOGALERIE Pivo, sport, dobré jídlo. Hašiš. Tak si žili imigranti v táboře v Calais, který jim právě bourají. Nahlédněte
Francouzská policie bourá improvizovaný imigrantský tábor v Calais a imigranty odváží pryč. Spolupracovník ParlamentníchListů.cz Vít Hassan v průběhu minulého týdne jako jeden z posledních českých novinářů měl možnost mezi imigranty strávit několik dní. Své zážitky popisuje slovem i autentickými fotografiemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist