Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.178x, což odpovídá cca 218.002-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Petiční výbor na obranu demokracie vyzval k Týdnům občanského neklidu
O CO JDE? Naše svobody jsou už delší dobu ohrožovány politickou mocí. Nejvyšší ústavní činitelé v dopise čtyř slibují oddanost Čínské republice. Čínská vláda povýšeně reaguje, že po slovech musí následovat činy. Tato hanba nás vrací do minulosti. K obratu republiky na Východ nemá vedení státu mandát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zatelefonoval mi pan Forejt. Teď jsem úplně zděšená. Vypráví vdova po emigrantovi, která má na Hradě přebírat medaili
Státní vyznamenání s vysokou pravděpodobností dnes dostane in memoriam také československý emigrant Hanuš Holzer. Pomáhal Občanskému fóru a podílel se na prodeji Škody německému Volkswagenu. Paní Eva, choť Holzera, prý také obdržela telefonát pana Jindřicha Forejta a považovala za velkou čest, že její muž bude vyznamenán. Teď je však zděšená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Jiří Bartoška vyzývá veřejnost k občanskému neklidu: Nemlčme, stávkujme!
Desítky umělců vyzvaly českou veřejnost ke shromážděním na podporu demokracie. Kritizovali kroky vlády a prezidenta, hlavně ve vztahu k Číně. Při příležitosti státního svátku to dnes sdělila skupina umělců sdružená v Petičním výboru na obranu demokracie. V rámci akce Týdny občanského neklidu by podle nich lidé, kteří se k výzvě připojí, měli zasílat stanoviska představitelům státu, otevřít školy, divadla či galerie diskusím, případně i stávkovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Stovky odpůrců Hradu na Staromáku: Ten Pi-Tchus. Rudé trenky s prasetem. Bolševik Zeman...
Staroměstské náměstí se pomalu chystá na nehradní oslavu státního svátku. Má jít o radostnou akci bez projevů zloby a naschválů, které podle pořadatelů akce zřejmě proudí z Hradu. Místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík před pár dny svolal akci do podhradí na protest proti udělení/neudělení státního vyznamenání panu Jiřímu Bradymu. Akce se pomalu rozjíždí. Nechybí česká vlajka, vlajka EU, ale také vlajka s prasetem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Elity jsou dnes mimo realitu. Lidé propadají panice. Václav Cílek a Ondřej Neff předestřeli studentům hodně drsnou budoucnost světa
REPORTÁŽ O budoucnosti a proměnách české (i evropské) společnosti diskutovali ve středu 26. října v prostorách liberecké Technické univerzity na pozvání Institutu 2080 geolog Václav Cílek a spisovatel Ondřej Neff. Co od nich lidé také slyšeli? „Žijeme v období radikální nejistoty. V některých oblastech hrozí velké sucho a konflikty. Vzrůstá nenávist. Lidé jsou často dezorientovaní. Propadají panice z nezvládnutí světa a touží po někom, kdo udělá pořádek.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident republiky udělil státní vyznamenání
Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl u příležitosti řádového dne 28. října 2016 ocenit vynikající zásluhy ve prospěch České republiky, bojovou činnost, zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva, hrdinství, záchranu lidských životů, zásluhy o stát v oblasti hospodářské, výchovy, obrany, bezpečnosti státu a občanů a zásluhy v oblasti vědy, umění, školství a sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Pražská kavárna se sešla v Show Jana Krause
Jak hluboce můžeme klesnout, nám předvedla "Pražská kavárna" v Show Jana Krause, když veřejně urážela hlavu státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Herman provolával na Staromáku: Musíme si zachovat rovnou páteř. Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí
Na Staroměstském náměstí host střídá hosta, řečníci obhajují demokracii a děkují na akci přítomným stovkám lidí za to, že jim demokracie není lhostejná, což ukazují například právě účastí na oslavách státního svátku 28. října v podhradí. Opravdu dlouhý potlesk si vysloužil ministr kultury Daniel Herman. Na pódium ho uvedl textař Michal Horáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Šaškárna, pravil k aktuálnímu udělování vyznamenání zkušený muž z médií
ROZHOVOR Šaškárna s udělováním vyznamenání, šaškárna s televizí Prima, šaškárna Hradu. Podle dlouholetého pracovníka v médiích Petra Masopusta, který řídil řadu vydavatelských domů a jenž dnes pracuje jako dobrovolný výkonný tajemník Odborového svazu novinářů a pracovníků médií, lže prezident Zeman, nemluvě o mluvčím Ovčáčkovi. Na druhé straně, jen legrací a taškařicí se náš národ v historii udržel, i když podle Masopusta zahraničí kroutí hlavami. Ruská ambasáda plná Rusů s diplomatickým pasem a Česká republika plná tisíců občanů Ruské federace jako „pátá kolona“. Také o tom byla řeč v rozhovoru Masopusta pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
"Ostuda! Ostuda! Ostuda!" křičel zaplněný Staromák. Němcová se pustila do Zemana a rozbouřila masy lidí
O půl sedmé večer začala akce z „podhradí" na oslavu 98. výročí vzniku našeho státu. Lidé, kteří na akci dorazili, vyjadřují nesouhlas s politikou a projevy stávajícího prezidenta Miloše Zemana. Lidé se začaly scházet již před šestou hodinou. O půl sedmé jich bylo přibližně 1500, postupně se ale jejich počty ještě rozrostly. V davu nechybí transparenty jako „Miloš Zeman je lhář", „Jsme západ" a jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Lze u nás veřejně nabádat k vraždě?
Aby snad v úvodu nedošlo k mýlce: nejde tu o nějaké „namletí do masokostní moučky“, nýbrž o případ výzvy k zabití spoluobčana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident republiky jmenoval nové generály
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval v pátek dne 28. října 2016 na Pražském hradě u příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu nové generály ozbrojených sil a bezpečnostních sborů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kauza Peroutka: Soud rozhodl ve prospěch Hradu. Zatím žádná omluva ani exekuce
Hrad se zatím nemusí omlouvat za výrok prezidenta Zemana v kauze Peroutka. Za nerespektování pravomocného rozsudku navíc nově nehrozí žádná pokuta ani exekuce. Nejvyšší soud totiž vyhověl návrhu Hradu. Informaci přinesla ČT24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS) pro PL: Na každém se snažím najít to dobré
Takže třeba tito 3 aktuální pánové:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman má svůj podíl na smrti Roma. Neváhám to napsat, ujistil aktivista Holomek
Před několika dny došlo v jedné z žateckých pizzérií k incidentu, který za normálních okolností končí vyhazovem neslušného hosta. Tentokrát byl konec mnohem tragičtější – zemřel mladý Rom. Předseda nevládní organizace Společenství Romů na Moravě Karel Holomek tvrdí, že na této smutné události má svůj podíl také prezident Miloš Zeman, který prý v české společnosti přiživuje nenávist.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Za demokracii, za Masaryka, volají odpůrci Zemana. Zdeněk Zbořil jim připomněl, jaký vztah měli k Československu oni
Prožíváme jedny z nejdramatičtějších oslav 28. října, ale velmi málo se mluví o československé republice, upozorňuje politolog Zdeněk Zbořil v rozhovoru, který poskytl serveru Prvnizpravy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Dozrála ve mě nasranost, vzkázal herec Vojta Dyk a zaútočil na prezidenta
K protestům proti situaci v české politice se rozhodl připojit také herec a muzikant Vojta Dyk. O důvodech hovořil ve videu, které zveřejnil server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Centrum pro výzkum veřejného mínění o amerických volbách
Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) se ve svém nejnovějším průzkumu zaměřilo na nadcházející americké prezidentské volby a názor českých občanů na oba prezidentské kandidáty. Lidé odpovídali na otázky, zda se zajímají o americké prezidentské volby, kdo by se měl stát americkým prezidentem. Hodnotili působení prezidenta Obamy a vyjadřovali se k zahraniční politice USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman před udělením vyznamenání vyslal poselství o společnosti
Prezident Miloš Zeman před vyznamenáním tří desítek osobností sdělil svá slova jako poselství k 98. výročí vzniku Československé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pro bojkot oslav 28. října na Hradě je víc lidí než proti, ukázal průzkum pro ČT
S politiky, kteří kvůli nevyznamenání Jiřího Bradyho odmítli účast na oslavách vzniku státu na Pražském hradě, více lidí souhlasí než nesouhlasí. Ukázal to průzkum Nielsen Admosphere pro Českou televizi (ČT). Pro bojkot oslav se z lidí, kteří události kolem Bradyho zaznamenali, vyslovilo 45 procent lidí, proti bylo 41 procent. Zbylí lidé nevěděli. Výsledky průzkumy dnes zveřejnila ČT. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Antonín Šebek: Něco málo o Tibetu
B. Kočího Malý slovník naučný, vydaný před 90-ti lety, za Tatíčka Masaryka, Na straně 1968 je heslo Tibet, které přetiskuji v plném znění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Provokace! Vedení komunistů odsoudilo akci na Staroměstském náměstí
Vedení Ústředního výboru KSČM se na serveru HaloNoviny.cz vymezilo proti provokacím v den státního svátku 28. října. Podle jeho slov provází den, kdy si připomínáme vznik republiky, ponižující skandál pod nedůstojnou záminkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Česká televize z Cannes veze čtrnáct nových seriálů. O remake Rapla se zajímají Spojené státy
Křemílek a Vochomůrka do Maďarska, Já, Mattoni do Portugalska nebo Číny a seriál Rapl pro americký trh. O projekty České televize projevila na mezinárodním veletrhu v Cannes zájem řada zahraničních vysílatelů. Pro své diváky odsud veze Česká televize zase výběr oceňovaných seriálů, jako je Noční recepční s Hughem Lauriem nebo britský seriál Broadchurch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Stanovisko Alternativy pro Českou republiku ke „vzdorooslavám“ státního svátku
Dobře si zapamatujme tváře a jména lidí, kteří v den státního svátku České republiky uspořádali na Staroměstském náměstí svůj vlastní „trucpodnik“. Jsou to ti samí, kteří dlouhodobě obviňují občany s jiným názorem a na prvním místě prezidenta republiky, že rozdělují národ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Volby jsou platné, je znám termín ustavujícího zastupitelstva
Krajský soud v Ostravě včera vydal rozhodnutí o zamítnutí druhého z podaných návrhů na zneplatnění voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na úplnou uzavírku dálnice D1
Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na úplnou uzavírku dálnice D1 v km 9,6 až 15,7. Důvodem je demolice nadjezdu přes dálnici u obce Jažlovice. Úplná uzavírka proběhne od sobotní půlnoci do nedělního rána. Pro oba dálniční směry jsou stanoveny objízdné trasy. Jedná se o akci Středočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Demonstrace
Ve čtvrtek se konala řada demonstrací. Je úplně jedno, čeho se týkají. Žádná novinová zpráva neuvedla, od kolika hodin to bylo. Nestačím zírat kolik set lidí má, zřejmě v pracovní době, možnost jít demonstrovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jakub Janda se moc těší na Staroměstské náměstí. A prozradil, jak je to s "penízky od pana Sorose"
Dnešní protizemanovské demonstrace na pražském Staroměstském náměstí se zúčastní také Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty. Janda o tom informoval na svém facebookovém profilu. Otřel se přitom o novináře Erika Besta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Zbabělá poníženost z nás dělá čínskou kolonii
Čtyři nejvyšší ústavní představitelé napsali velmi servilní dopis, ve kterém se distancovali od přijetí Dalajlámy ministrem kultury Danielem Hermanem a souhlasí prý s politikou jedné Číny. Důsledkem je čínská arogance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Mého strýce v Osvětimi umlátili a o nic nežádám. Takovou koncentraci sprosťáren jsem neviděl. Karel Srp z Jazzové sekce přináší do kauzy Brady dvě zásadní svědectví
Mnohá média stále řeší otázku, jak je to s údajným telefonátem Jindřicha Forejta Jiřímu Bradymu, kdy mu prý měl oznámit, že dostane vyznamenání. ParlamentníListy.cz se obrátily na bývalého politického vězně Karla Srpa, který dostal od Zemana medaili v roce 2013, aby popsal, jak tehdy kontakt ze strany Hradu probíhal. Srp potvrzuje, že mu ředitel Forejt při prvním telefonátu neřekl prakticky nic a už vůbec, že je ocenění jisté. Aféra kolem Bradyho je prý vykonstruovaná s cílem zničit prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Orbán vyhrožuje EU soudem kvůli uprchlíkům
zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz, přidáno 28.10.2016 v 14:46, zobrazit podobné
Domov pro seniory Skalka v Chebu čeká druhá etapa rekonstrukce
Karlovarský kraj úspěšně pokračuje v postupné modernizaci Domova pro seniory Skalka v Chebu. V nejbližší době bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavebních prací pro druhou etapu rekonstrukce osmipodlažní budovy. Klientům zařízení kraj nabídne adekvátní náhradní ubytování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka uctil na pražském Vítkově památku bojovníků za Československo
Na Čestném dvoře Národního památníku na Vítkově v Praze se v pátek 28. října 2016 konal za přítomnosti předsedy vlády Bohuslava Sobotky pitní akt u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Mediální masakr Hermanovou pilou aneb Je mi vás líto, pane Brady
Snad ani sám ministr kultury Daniel Herman si nepředstavoval, kam až zajde jeho antizemanovská fanatická rétorika, lépe řečeno zášť a nenávist. Je jasné, že trapná komedie se „strýcem“ z Kanady byl špatně naplánovaný podraz na prezidenta Zemana, protože všechny jeho „argumenty“ byly a jsou na vodě, jsou bubliny, které praskají jedna za druhou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Byl to takový hodný muslim. Jednoho dne mu ale ruplo v bedně
Muslimové a jejich zastánci často popírají, že by snad v islámu zaujímala žena podřadné postavení. Mnohé zdokumentované případy týrání manželek a dcer muslimů však dokazují pravý opak. Případ britského kardiologa pákistánského původu dr. Gohara Rahmana, který brutálně zbil svoji dceru, ostatně hovoří za vše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Havel: Obce a jejich zvelebování podporujeme pravidelně
Karlovarský kraj je každoročně významným pomocníkem a přispěvatelem pro většinu menších obcí v regionu. Jen v rámci Programu obnovy venkova letos rozdělil 74 obcím a městům s méně než dvěma tisíci obyvateli celkem 10, 8 milionu korun. A to na obnovu a údržbu svých budov, škol, sportovišť, autobusových zastávek, na veřejnou zeleň nebo výstavbu chodníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kde v sobě berete tolik drzosti. Boží mlýny melou, dojde na vás i na Halíka. Ministr Herman se postavil zlobě čtenářů
Z PROFILŮ Ministr kultury Daniel Herman odpověděl na další dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Zareagoval na projev hluboké úcty ke svému strýci Jiřímu Bradymu, ale přitom si přečetl také něco nepěkného o sobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Nějaký Brady je mi u prdele. Hajzlové zkurvení, rozčílil se Jiří Krampol. Pak nám vyprávěl, co sám zažil s cenzurou. A nebylo to jen před rokem 1989
„Ať mně s tím políbí prdel! Mne takovýhle kraviny – co dělá nějaký Brady nebo nějaký ministr – nezajímají...,“ vypálil hned na první dobrou herec a dabér Jiří Krampol, když se ho ParlamentníListy.cz otázaly na to, co si myslí o stále gradující kauze vyznamenání pro pamětníka holokaustu Jiřího Bradyho. „Na Pražský hrad pozvaný nejsem, a i kdybych byl, tak tam nepůjdu. O tyhle angažovaný věci totiž nestojím,“ sdělil také herec s tím, že jsou jiné problémy, které by měly politiky i společnost pálit víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Oslavy vzniku ČSR doprovází nejnapjatější atmosféra poslední doby
Česká republika si dnes připomíná vznik státu v nejnapjatější atmosféře za poslední leta. Může za ni spor kolem neudělení vyznamenání Jiřímu Bradymu, příbuznému ministra kultury Daniela Hermana. Zatímco část představitelů státu se tak zúčastní udělování nejvyšších státních vyznamenání na Pražském hradě, další raději půjdou na shromáždění na Staroměstském náměstí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zemanem oceněný Robejšek: Pan prezident je stejně nedokonalý jako jeho kritici
Nositelem státního vyznamenání je po 28. říjnu 2016 i politolog žijící v Německu Petr Robejšek, který na sebe v poslední době poutá pozornost především kritikou německé kancléřky Angely Merkelové. V obecné rovině nešetří západní politické elity, které podle jeho názoru žijí odtrženy od občanů. Protože vyznamenaní nemohou promlouvat přímo ve Vladislavském sále, Robejšek napsal pár řádek na sociální síti Facebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Sdružení zhotovitelů na stavbě silnice I/11 Oldřichovice – Bystřice oznámilo odstoupení od smlouvy
Ředitelství silnic a dálnic obdrželo dopis od sdružení zhotovitelů, které buduje silnici I/11 Oldřichovice – Bystřice, ve kterém sdružení oznamuje odstoupení od smlouvy a přerušení prací. Důvodem je insolvence jednoho z členů. Nejedná se ovšem o vedoucího sdružení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Burian (BPP): Našemu prezidentovi odpovídá úředník
Naši vrcholní představitelé zaslali do Číny poníženou supliku. Nezlobte se na nás, Herman si dělá co chce. My se na vaše peníze těšíme, my je potřebujeme, máme prázdnou kasu, to víte právníci....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
A je to tady. Těmto lidem Miloš Zeman předal státní vyznamenání
Každoroční výroční ocenění patří k nejsledovanějším pravomocím prezidenta republiky. Kolem 28. října jsou vždy čile rozebíráni nejprve potenciální ocenění, a poté skuteční vybraní laureáti. Jak v případě prezidentů Václava Havla a Václava Klause, tak v současnosti u Miloše Zemana, jsou diskuse často velmi vášnivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Podnikatel Jančura: Kdybych byl politik, také bych šel 28. října do podhradí než na Hrad
ROZHOVOR Podnikatel Radim Jančura si myslí, že krok politiků, kteří odmítají přijít na státní oslavu 28. října a místo toho hodlají uspořádat vlastní akci na Staroměstském náměstí, je dobrý nápad, kdyby byl politikem, také by raději šel do „podhradí“. Spory kvůli ekonomickým zájmům při vztazích s Čínou jsou podle Jančury naivní, Číňané už totiž pomalu zjišťují, že jsme je podvedli, když jsme jim vnutili za vysokou cenu podivné firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Brady dostal na Staroměstském náměstí ocenění od primátora Zlína. Ten si při tom "kopl" do Zemana
Na Staroměstském náměstí to vře. Aby se snad někomu mylně nezdálo, že jde o čistě pražskou akci, tak na akci vystoupil také primátor města Zlína Miroslav Adámek (STAN), který velmi tvrdě zkritizoval prezidenta Zemana. Za knížecí radu, kterou primátor od hlavy státu dostal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nemocnice v Karlových Varech úspěšně prošla akreditací
Nemocnice v Karlových Varech má za sebou náročný akreditační proces zaměřený na kvalitu a bezpečí při poskytování zdravotnických služeb. Spojená akreditační komise (SAK) svým verdiktem potvrdila jak kvalitu služeb a jejich řízení ze strany nemocnice, tak bezpečnost těchto služeb pro pacienty. Ti mají jistotu, že se jim v zařízení dostane špičkové a profesionální péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Česká demokracie žije, pochvaloval si oceněný Jiří Brady před zaplněným Staroměstským náměstím
Před osmou hodinou večer otřáslo Staroměstským náměstím několik potlesků. Dočkal se ho rektor Masarykovy univerzity Tomáš Bek, kterého prezident Miloš Zeman odmítá zvát na oficiální oslavy státního svátku vzniku republiky. Bek si však pochvaloval, že letos může oslavit státní svátek ve velmi dobré společnosti. Slovo dostal i pan Jiří Brady, který si vysloužil potlesk vůbec někdejší. Oceňoval, že demokracie v České republice žije.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Chci se více soustředit na eliminaci topenišť na uhlí
Celkem 532 žadatelů obdrží díky rozhodnutí Rady hl. m. Prahy dotaci na výměnu stávajícího zdroje tepla a teplé vody dotaci v celkové výši 12 159 900 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Blahopřeji vám, že nejste výsadkáři...
Projev prezidenta republiky při jmenování nových generálů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad: Jan Kinšt, Stanislav Koucký ani Roman Kubíček u poslanců neprošli
Kandidáti na členy Kolegia NKÚ Jan Kinšt, Stanislav Koucký a Roman Kubíček tento týden neprošli volbou Poslanecké sněmovny. Ze 154 přítomných poslanců v tajné volbě hlasovalo pro Kinšta 44, pro Kouckého 19 a pro Kubíčka 58 zákonodárců. Ke zvolení přitom bylo potřeba získat minimálně 78 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Vadí mi, že někteří veřejní činitelé využívají situaci k rozdmýchání sporů
Vyjádření předsedy Senátu Milana Štěcha k dnešnímu státnímu svátku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vyjádření Strany zelených k otevřenému dopisu architektů a spolků k dostavbě Petynky
Občanské spolky a renomovaní architekti z Prahy 6 minulý týden rozeslali otevřený dopis do schránek svých zastupitelů a radních, a také členů představenstva společnosti SNEO a.s. Leží jim na srdci plánovaná dostavba sportovního areálu Na Petynce, která má podle dosavadních plánů města proběhnout bez architektonické soutěže. Od začátku mají spojence v zelených zastupitelích, kteří se dlouhodobě zasazují o to, aby oblíbená Petynka neztratila svou tvář i funkčnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Blok proti islamizaci: Česká republika nepatří elitám, ale občanům
Blok proti islamizaci vyhlašuje dnešním dnem občanský odpor proti pokusům nikým nevolených elit ovládnout Českou republiku a svrhnout legálně zvolené představitele státu. Vyjadřujeme podporu prezidentu Miloši Zemanovi, který byl zvolen hlasy vice než 2 700 000 občanů a má tak nejsilnější mandát od občanů za celou dobu existence našeho státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Požadavky OKD na další státní peníze jsou nepřijatelné a drzé
Požadavky OKD na další státní peníze jsou nepřijatelné a drzé. Bylo ale jen otázkou času, kdy OKD přijde znovu s nataženou rukou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Místo toho, aby se Zemanovi postavili z očí do očí, jsou stateční jen v médiích. A na Staromáku si udělají vlastní píseček. Režisér Adamec účtuje s těmi, kteří odmítli pozvání na Hrad
ROZHOVOR „Nechce se mi věřit, že by byl pan prezident takhle malicherný, ale nechápu ani, proč by pan Herman tak naivně lhal... prostě celé mi to připadne absurdní,“ říká k „humbuku“ kolem ocenění či neocenění Jiřího Bradyho známý režisér Jiří Adamec. ParlamentnímListům.cz prozradil, co si myslí nejen o udílení ocenění 28. října, ale také právě o událostech kolem návštěvy dalajlámy v České republice. Ministra Hermana označil za tak trochu neřízenou střelu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Svátek české státnosti ve stínu diktátu trávení volného času
Letošní 28. říjen bude neblaze poznamenán nejen do absurdna vyhrocenou aférou kolem neudělení státního vyznamenání panu Bradymu, ale i omezením podnikatelské svobody, vlastnických práv a svobody pracovně-právních vztahů. Vůbec poprvé bude totiž v praxi uveden zákon omezující otevírací dobu větších prodejen. Co to bude v praxi znamenat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Politici si s veterány na Vítkově připomněli vznik Československa
Tradiční pietní akt na pražském Vítkově za účasti prezidenta Miloše Zemana a předsedů parlamentu a vlády dnes dopoledne zahájil oslavy výročí vzniku Československa před 98 lety. Politici společně s válečnými veterány či zástupci sokolské obce položili věnce u jezdecké sochy Jana Žižky. Součástí oslav byl i přelet tří bitevních vrtulníků, které nad nebi vytvořily trikoloru v českých národních barvách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Něco tu hodně smrdí. Poslanec odhalil miliardy, které tečou do neznámé, brněnské firmy už desítky let. A Ťok dělá, že se nic neděje
ROZHOVOR Předseda poslanců Úsvitu Marek Černoch ve své čtvrteční interpelaci na premiéra Sobotku upozornil na zvláštní fakt. Tím je štědrost resortu dopravy směrem ke společnosti, která si tak přichází na obrovské příjmy zřejmě díky zakázkám na registrační značky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Zbraně teroristů jsou jiné než ve standardních válkách
Projev prezidenta republiky při slavnostní přísaze vojáků Armády České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
KSČM: Provokaci v den státního svátku rozhodně odmítáme
Den, kdy si připomínáme vznik republiky, provází ponižující skandál pod nedůstojnou záminkou. Úcta a respekt patří, tak jako každé oběti nacistické genocidy, i panu Jiří Bradymu. Řády či medaile přitom nedostali ani mnozí z těch, kdo se fašismu postavili na odpor. Na část z nich padají urážky dodnes. K útokům proti vlastní zemi by se však jaktěživ nesnížili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hradní protokolista Forejt zaútočil na odpůrce prezidenta: Šíří strach. Vyznamenaní mají strach, že na ně budou létat rajčata
Ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt se kvůli oslavám státního svátku 28. října vymezil proti médiím. Podle něj šíří strach. I z toho důvodu se rozhodl nezveřejnit seznam kandidátů na státní vyznamenání. Uvedl to v pořadu Pro a proti Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman povýšil 11 generálů, z vedení vězeňské služby nikoho
Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval tři nové generálmajory a osm brigádních generálů. Při příležitosti dnešního státního svátku vyhověl 11 ze 13 nominací, které schválila vláda. Generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal a jeho náměstek pro vzdělávání Simon Michailidis mezi povýšenými nebyli. Hrad ani Zeman dosud nezdůvodnili, proč těmto nominacím nevyhověli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Aby za dva roky bylo ještě co slavit... Václav Klaus pronesl k výročí republiky vážné varování
Exprezident Václav Klaus vyzval ve svém prvním postprezidentském projevu u příležitosti výročí 28. října 1918 k ochraně a obraně suverénního českého státu. Podle něj nelze spoléhat na členství v Evropské unii, které hrozí rozklad v souvislosti s migrační krizí. Řekl to při shromáždění na pražském Vítkově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vlastenectví dnes není v módě. Pý je to extremismus
Mrzí mě, že je v dnešní době bráno vlastenectví a národní hrdost jako nějaká nemoc a všichni, kteří tak vystupují a hrdě se hlásí ke své rodné zemi a k jejím kulturním kořenům, jsou nazýváni rasisty, extrémisty, xenofoby a někdy dokonce i fašisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman strašně lhal, a prolhal se až na Hrad. Mám chuť dát lidem za uši. Horáček, Pithart, Tabery a Kolář rokovali, jaký by měl být příští prezident
REPORTÁŽ Jaký je Miloš Zeman prezident? Co vedlo k tomu, že byl zvolen na úkor Karla Schwarzenberga? A co by příští česká hlava státu měla dělat lépe? O tom v předvečer státního svátku diskutovali Petr Pithart, Petr Kolář, Erik Tabery a Michal Horáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hron (SLK): Máme představu, jak se případnému soudnímu sporu vyhnout a zachránit, co se dá
Zástupci majoritního akcionáře Teplárny Liberec jednali s klubem zastupitelů SLK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nejsem Čech, rozohnil se Petr Uhl na Britských listech. Můj otec anarchokomunista mě učil, že...
V den 98. výročí vzniku naší republiky uveřejnil server Britské listy rozhovor s lidskoprávním aktivistou Petrem Uhlem. Ten konstatoval, že se nepovažuje za etnického Čecha, a vysvětlil proč. Došlo i na nošení burek a hidžábu ve Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Medaile Nobelovy ceny míru je z certifikovaného zlata
Letošních nominací na prestižní Nobelovu cenu míru bylo rekordních 376. Cena byla nakonec udělena kolumbijskému prezidentovi Juanovi Manuelovi Santosovi, který se významně podílel na dojednání příměří s povstalci z Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Pojednání Jiřího Dienstbiera ke státnímu svátku: Masaryk nás táhl na Západ, dnes jde o to jeho směr udržet
Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) napsal pár řádek k oslavám státního svátku. Stejně jako T. G. Masaryk a Edvard Beneš preferuje Dienstbier spolupráci se Západem, protože patříme k Západu. Svůj podíl na tom prý měla i sociální demokracie, která odvedla za první republiky kus práce. Stejnou práci by prý měla odvádět i dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Číp (KSČM): Černá Hora novým členem NATO?
Poslaneckou sněmovnou v této době prochází návrh, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací: Protokol o přístupu Černé Hory k Severoatlantické smlouvě (NATO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér slavnostně zahájí rekonstrukci Atletického stadionu ve Slavkově u Brna
Předseda vlády Bohuslav Sobotka v pondělí 31. října 2016 slavnostně zahájí přestavbu Atletického stadionu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Dolejš a Vystrčil se v ČT bavili o dění kolem Bradyho. Došlo ale i na Schapira
Hosty dnešního vysílání Událostí, komentářů ČT24 byl poslanec KSČM Jiří Dolejš a senátor a místopředseda ODS Miloš Vystrčil. Tématem bylo mimo jiné (ne)vyznamenání Jiřího Bradyho. Hovořilo se však i o americkém velvyslanci Andrewovi Schapirovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Obavy Valonska se podařilo rozptýlit
Komplexní hospodářská a obchodní dohoda mezi Kanadou na jedné straně a EU a jejími členskými státy na straně druhé (CETA) by měla být nakonec podepsána. Poté, co v pondělí 24. října ztroskotala jednání belgického premiéra Charlese Michela s předsedou valonské vlády Paulem Magnettem, pokračovaly i nadále rozhovory se sub-federálními orgány v Belgii ve snaze najít řešení, které by podpis dohody umožnilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Strašné. Odpudivá nenávist. Jde o promyšlenou akci, ve které je pan Brady pouhým bezohledně zneužívaným nástrojem. Klausův spolupracovník varuje
ROZHOVOR Podle bývalého europoslance ODS a člena správní rady Institutu Václava Klause Ivo Strejčka současná aféra kolem Jiřího Bradyho vypadá jako promyšlená akce, ve které je Brady bezohledně zneužívaným nástrojem, jak prostřednictvím útoku na prezidenta země zdejší politický prostor destabilizovat. Nacházíme se v prostředí kolabující politiky a politické prázdnoty vyplněné chorobnou podezíravostí a lidskou nenávistí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Schůzka Kontaktního výboru nejvyšších kontrolních institucí Evropské unie a Evropského účetního dvora projednala téma klima
Kontaktní výbor je mezinárodním fórem vedoucích představitelů nejvyšších kontrolních institucí (SAIs) Evropské unie. Schází se každý rok s cílem projednat klíčové a aktuální otázky týkající se externího auditu v členských státech EU i Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Známý kněz pronesl závažná slova k tezím Halíka, Horáčka, Šiklové či Kocába i akci na Staromáku
ROZHOVOR „Svátek 28. října je také svým způsobem oslavou svobody, kdy vznikl československý stát, a je proto osobní věcí každého, jakým způsobem ho prožije,“ říká u nás mediálně velmi známý polský děkan a publicista Zbigniew Czendlik k akci některých politiků, kteří se rozhodli slavit na Staroměstském náměstí. K problému známých českých intelektuálů, kteří nejsou schopni přesvědčit svými výroky většinu společnosti, pak ještě konstatuje: „Je to možná tím, že forma jejich humanismu, kterou hlásají, tak trochu připomíná nedosolenou polévku, ty jejich teze prostě nejsou mnohdy reálné pro život většiny lidí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
"Miloši, už jdeme. Miloše do koše." Hlasitý pochod z podhradí míří k Hradu. Nesou si exkrement
Poté, co v osm hodin večer skončila akce na Staroměstském náměstí, se lidé vydali na pochod na Hradčanské náměstí k soše T. G. Masaryka. V čele průvodu lidé nesou plastiku prezidenta republiky, tedy ona to byla jen hlava prezidenta, místo těla byl k soše připojen exkrement. Tato plastika budila pozornost turistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Protizemanovská demonstrace v Liberci: Do prezidenta se opřel jeho dávný přítel a mluvilo se i o PL.cz
REPORTÁŽ Protizemanovská demonstrace za účasti stovky lidí se konala v páteční sváteční odpoledne i v Liberci. Řečníci upozornili, že Miloš Zeman podle nich společnost rozeštvává, rozděluje a přiklání nás východním směrem. Byl mezi nimi paradoxně i Zemanův osobní přítel Jan Šolc. „Jeho příklon k Rusku a vydírání ministra Hermana mu nemohu odpustit,“ řekl. A také jeho volič. „Nyní se za svého prezidenta stydím,“ konstatoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Exprezident Klaus: Můj první postprezidentský projev k oslavám Dne vzniku samostatného československého státu
Vážení přítomní, dámy a pánové, děkuji Českému svazu bojovníků za svobodu a jejímu předsedovi Jaroslavu Vodičkovi za pozvání na Vaše každoroční slavnostní shromáždění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Banda Zemanových kamarádů v mikinách! "Křupan" Zeman teď nevylézá, bojí se. Aktivista Němec pálí do Hradu
ROZHOVOR Máme-li prezidenta křupana, jak říká protizemanovský topkař Jan Němec, co čekáme, že ze svého národa vychová? Je to prý jako v rodině. Na Masaryka nemá ani Havel. Je to tu jak za Husáka. A kdo přijde na udělování státních vyznamenání? Asi zase „banda Zemanových kamarádů v mikinách“, dodává pardubický politik, který stál za manifestační peticí za odstoupení prezidenta Miloše Zemana. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz padne také pár slov k Andreji Babišovi a „lepším zítřkům“, které už nastaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
"Zamindrákovaní lidé na Staromáku! Jsme otroci nějakých hajzlů. Havel fuj!" Příznivci Zemana se už sešli a dali o sobě slyšet
REPORTÁŽ Havel? „Fuj!“, ale „Ať žije Zeman!“ Pískot, zelené karty, bouřlivé projevy a mezi hosty také aktivistka Jana Yngland Hrušková. Na Václavském náměstí se v den výročí vzniku samostatného Československa nešetřilo emocemi. Řečníci hřímali do mikrofonu a zazněla tvrdá slova. „Jsme otroci nějakých hajzlů. Je potřeba, abychom se postavili za prezidenta Zemana, abychom ho hájili. Taková slova zaznívají,“ popisoval atmosféru na místě fotoreportér ParlamentníchListů.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kalendář s divokými koňmi pomůže záchraně velkých kopytníků
Divocí koně, zubři a pratuři jsou námětem kalendáře, který vydává spolek Přátelé a rodáci Milovic. Cena kalendáře je 99 korun, spolek věnuje 30 korun z každého prodaného výtisku společnosti Česká krajina, která rezervaci se vzácnými kopytníky založila. Zbývající část výtěžku jde na podporu milovické organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Horníci blokují hranice s Polskem
Okolo tří set ukrajinských horníků blokuje hraniční přechod Jagodzin – Dorohusk ve volyńském obvodu a provoz oběma směry. Účastníci protestu požadují vyplacení dlužné mzdy, kterou nedostávají od srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman má být mrtvý, alespoň politicky, překáží jistým zájmům. Rej trpaslíků na Staroměstském náměstí je jenom začátek, vzor je Ukrajina, prorokuje Ivan David
ROZHOVOR Cílem současného útoku je Zemana odstranit, protože je překážkou jistých zájmů. Donutit ho, aby byl mrtev. Aspoň politicky, domnívá se psychiatr a bývalý ministr zdravotnictví Ivan David. „Jak sám prezident Zeman řekl, cesty k odstranění jakéhokoli politika jsou dvě. Demokratické volby, nebo kalašnikov. ‚Kalašnikova‘ nechápejte prvoplánově jako střelnou zbraň. Je tím míněn jakýkoli prostředek mimo demokratické volby, který učiní politika politicky mrtvým. Například dlouhodobé masové akce účinně podporované médii. Těžko bude stačit rej trpaslíků na Staroměstském náměstí,“ vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Záchranka Karlovarského kraje má jako první v České republice certifikaci kvality
Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje získala certifikaci Spojené akreditační komise (SAK). Akreditace zaručuje vysokou kvalitu poskytovaných zdravotních služeb podle národních standardů pro práci zdravotnických záchranářů. Pacienti díky tomu mají jistotu, že se o ně záchranáři v kterémkoliv místě regionu postarají profesionálně a podle jednotných postupů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Správa národního parku používá nové postupy při výchovných zásazích v mladých lesních porostech
Lesy Národního parku Šumava mají na více než polovině své plochy přírodní původ – jsou to potomci nebo dokonce pamětníci původních pralesů. V průběhu 19. století ale byly považovány za skvělý zdroj kvalitního dřeva a na ně tehdejší vlastníci pohlíželi jako na lesy hospodářské. Bylo tomu tak až do konce 20. století. Odhadujeme, že na asi třetině rozlohy národního parku dnes rostou lesy, které vznikly jen umělou výsadbou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Projekt Senoseč on-line prokazatelně nese ovoce
Webový portál SENOSEC.CZU.CZ a letos nově spuštěná mobilní aplikace SENOSEČ nesou ovoce. V letošní sezóně se díky nim podařilo před smrtí zachránit 553 zvířat, z toho 183 mláďat. To je více než trojnásobný nárůst oproti roku 2015. Na projektu spolupracují od roku 2014 Česká zemědělská univerzita, MŽP, dobrovolníci a myslivci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nesouhlasím s bojkotem oslav na Hradě. Takto se vyslovila skoro polovina lidí
Téměř polovina občanů je proti tomu, aby dnes politici bojkotovali oficiální oslavy státního svátku. Vyplývá to z bleskového průzkumu agentury Median pro Český rozhlas. Informovaly o tom webové stránky veřejnoprávního rádia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Obchod s Myanmarem se osminásobně navýšil
Podnikatelská delegace doprovodí ministra Jana Mládka na pracovní cestě do Myanmaru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kinobus nejen bavil, ale i pomáhal
Devátý ročník Kinobusu přilákal takřka 15 tisíc diváků do 14 pražských lokalit. Spolu s letním turné mobilního kina, které skončilo 15. září promítáním na Hůrce, putovala i tradiční kasička dobročinného projektu. Vybraná částka 12 531 Kč pomůže díky spolupráci Dopravního podniku s Nadací Nova malému Vládíkovi, trpícímu svalovou dystrofií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: ČSSD vrší chybu na chybu
Novinky.cz použily oblíbenou metodu některých redaktorů Práva, když uvedly, že nejmenovaný poslanec ČSSD („nepřál si být jmenován“) se ohledně prohlášení o jednotné Číně vyjádřil, že tímto způsobem ČSSD „ty liberální voliče“ nezíská. Či jiného, opět nejmenovaného statečného (nebo vymyšleného), který pravil: „Bylo to úplně zbytečné a vypadá to blbě.“ ČSSD podle mnoha nejmenovaných poslanců této strany zkrátka dělá jednu chybu za druhou. S tím posledním shrnutím souhlasím. S těmi liberálními voliči je to ale složitější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Výročí vzniku ČSR připomíná rozdělení společnosti, napsal list Sme
Výročí vzniku Československa v roce 1918 připomíná skutečnost, že společnost v České republice i na Slovensku je více než dvě desetiletí od rozpadu společného státu rozdělena, napsal dnes slovenský list Sme. Podle deníku Pravda založení Československa před 98 lety patří k nejvýznamnějším okamžikům v novodobých dějinám Slovenska. Slovenská média se shodla, že 28. říjen by měl být v zemi pod Tatrami státním svátkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Aby vám to v tom čínském zadku tolik nedrhlo. Vtipálci začali Zemanovi i Sobotkovi posílat indulonu
Prezident Miloš Zeman a další tři politici vydali před pár dny velmi vstřícné prohlášení vůči Číně. Podle předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského bylo toto prohlášení tak směšné, až bylo vlastně nebezpečné, protože snížilo důstojnost těchto politiků. Někteří občané se však k prohlášení Zemana a spol. postavili svérázně. Na Hrad i do vlády posílají krém, aby to příště v čínském zadku lépe klouzalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Strašení Ruskem, útoky na prezidenta. Národ je rozdělený, ale přístup do médií má jenom jedna strana. Uznávaný mediální expert rozebírá, k čemu to povede
ROZHOVOR „Státní svátek 28. října by měl akcentovat to, co nás může spojovat, a ne ho využívat k okázalému zdůrazňování rozporů,“ říká vysokoškolský pedagog, publicista a někdejší předseda Rady České televize Jan Jirák. K našemu pomyslnému obracení se na Východ, což nedávno kritizoval ve svém známém projevu bývalý premiér Petr Pithart, pak ještě uvádí: „Obracení k Východu je podle mého soudu víc strašák než realita, na druhé straně pro řadu úspěšných podnikatelů je Rusko zdrojem jejich úspěchu, a to má svou váhu ve společnosti upřednostňující ekonomické principy jako určující pro společenský provoz.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Dobře už opravdu bylo?
Ačkoliv výkonnost české ekonomiky v dobrém slova smyslu v posledních dvou letech vyčnívá výrazně nad evropským průměrem a vzbuzuje tak důvod ke střízlivému optimismu a pozitivním očekáváním, aktuální evropské i globální ekonomické perspektivy zdaleka tak nadějně nevypadají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman si zaslouží lekci, potřebuje ji jako drbání, píše politolog Doležal
Politolog Bohumil Doležal se na serveru Svobodné fórum ještě jednou vyjádřil k situaci kolem letošního udílení státních vyznamenání. Prezident Zeman by si podle politologa zasloužil lekci, že si nemůže dovolit všechno. Češi, Moravané a Slezané by si prý také měli uvědomit jednu věc. Stát neexistuje jen sám od sebe. Každý stát stojí na nějaké sdílené ideologii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Na hradním nádvoří pase se kůň
Když jsem den před státním svátkem přemýšlel, jak reagovat na politické divadlo kolem tohoto svátku a s ním nově spojených oceněních a prázdných židlích a demonstrací, napadl mne název a věřím, že obsah bude stejně trefný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Studenti dnes vypraví prezidenta Masaryka do Evropy
Z pražského Masarykova nádraží se dnes dopoledne vydá na cestu po Evropě busta prvního československého prezidenta. Kam podobizna Tomáše Garrigua Masaryka zamíří, bude záležet na rozhodnutí cestujících, kteří ji najdou. Neobvyklou akci pořádají studenti Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Lidé budou moci sledovat průběh Masarykovy poutě prostřednictvím internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Nadační fond proti korupci: Amnestie Václava Klause počtvrté
Nadační fond proti korupci zveřejňuje čtvrtou část elaborátu obsahujícího základní údaje a citace z usnesení vybraných soudů a státních zastupitelství, týkajících se aplikace článku II amnestie Václava Klause z roku 2013. V této části přinášíme usnesení krajského státního zastupitelství a soudu v Plzni a v Ústí nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Jak dál s elektromobily?
Svět, který vidím za 10 – 12 let, bude ve srovnání s tím dnešním zřejmě k nepoznání. Bude poznamenán mnoha novými technickými objevy a velkým pokrokem. Zcela nepochybně dojde k obrovskému posunu technické úrovně u zařízení na výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů energie, a to včetně akumulace vyráběné elektrické energie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Finalisté filmové ceny LUX Prize jdou do kin
U příležitosti LUX Film Days Vás zveme na tři finálové snímky, které se letos ucházely o filmovou cenu Evropského parlamentu: Když otevřu oči, Můj život cukety a Toni Erdmann. Tři filmy nominované na letošní filmovou cenu LUX Prize budou promítány ve více než 40 městech po celé Evropě s titulky ve všech jednotlivých národních jazycích EU. Veškeré projekce jsou pro veřejnost zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Idiot Zeman, napsal národu Pavel Novotný. A prozradil, co slyšel o dění na TV Prima kolem Krausovy show
Novinář Pavel Novotný na svém facebookovém profilu popsal, jak to vypadalo na Primě předtím, než bylo rozhodnuto o tom, že nejnovější díl Show Jana Krause, kritizující prezidenta Miloše Zemana, nebude odvysílán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Hnutí ANO a Úsvit bojkotují šetření ohledně dálnice D47
Jsem přesvědčen, že lidé mají právo vědět, jaká pochybení se při přípravě a výstavbě dálnice D47 stala a kdo je způsobil. Bohužel kvůli bojkotu ze strany ANO a Úsvitu je komise pro vyšetření stavby dálnice D47 již řadu týdnů paralyzována. Ani dnes obě strany do komise své členy již potřetí nenominovaly. Proto jsem předsedy poslaneckých klubů ANO a Úsvitu písemně vyzval, aby do 7. listopadu dodali jména svých nových zástupců v komisi. Pokud budou ANO i Úsvit pokračovat v bojkotu komise, je zcela jasné, že je to hnutí ANO a hnutí Úsvit, které nechtějí vyšetřit, co je příčinou závad na dálnici D47. Činnost komise bude zatím pokračovat bez nich. V úterý 1. listopadu máme naplánovány první výslechy svědků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Zrušme letní čas v celé Evropě, má hodnotu jen minuty práce ročně
V Česku se tuto neděli opět bude měnit čas, a to i přesto, že tyto změny mají prokazatelný negativní vliv na zdraví lidí, nehodovost, dopravu i hospodářská zvířata. Nová studie navíc potvrdila minimální úspory spojené s letním časem, které vyčíslila na hodnotu pouhé jedné minuty práce ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vy tady lidem lžete! U Jílkové vypukla bouřlivá hádka o lécích. Létaly dokonce střepy
Vy tu lidem lžete! Vyděláváte miliardy na vývozu léků a pro české pacienty nejsou, spustil Rostislav Vyzula v pořadu Máte slovo u Michaely Jílkové křik na výrobce a exportéry léků. Před kamerami se strhla pořádná mela. Výrobci a distributoři léků se důrazně bránili, že český pacient je pro ně na prvním místě! V jednu chvíli se debata dokonce dostala do takových obrátek, až praskalo sklo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist