Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.006x, což odpovídá cca 209.027-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Je třeba zrušit přímou volbu prezidenta, zaznělo u Moravce. Filozofové Sokol a Bělohradský tam lamentovali nad stavem společnosti
Jan Sokol a Václav Bělohradský byli hosty dnešního pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24. Tématem byl především současný stav české společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vlastimil Podracký: Daniel Herman nejspíš lže! Přesto je podle Pražské kavárny vinen prezident
Rozdělené tábory v Evropských státech na sebe plivou (viz brexit), ale naše štvavá kampaň Pražské kavárny a prezidenta je ještě hnusnější a překoná ji snad jen bezmezné štvaní americké prezidentské kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Dalmatinská výzva
Černobílé vidění světa, povrchní přístup, zjednodušené konstrukce – to vše přiživované oběma stranami zvětšuje jen příkopy mezi lidmi a hysterii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Triumfální vedení Hillary Clintonové? Poslední průzkum vychází úplně jinak
Zatím poslední průzkum pro ABC News a Washington Post ukázal, že jen pár dní před dnem D ve Spojených státech, tedy před volebním 8. listopadem, jsou šance Hillary Clintonové a Donalda Trumpa na zvolení prezidentem takřka vyrovnané. Clintonová má problém u „nebílých“ voličů, zatímco Trump příliš neboduje u vysokoškoláků. Tady jsou konkrétnější čísla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Kavka: Opravdu jde Západu o Sýrii a syrské občany?
Obávám se, že nikoliv. Mediální karty jsou rozdány. Opozice proti Asadovi dobrá, Asad špatný. Co dělají Rusové je špatné, co dělá Západ je dobré. Nic mezi tím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Brněnská výzva: Politiku ČR nedělá prezident, ale Ministerstvo zahraničních věcí a vláda
Naše svobody jsou dlouhodobě ohrožovány jedinci i skupinami, kteří se nikdy nesmířili s porážkou svého kandidáta v přímé prezidentské volbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Úklid ponorů Sloupského potoka
V pátek 21.10.2016 skupina pracovníků pivovaru Starobrno zamířila do Sloupu. Již čtvrtá pomoc Moravskému krasu byla zaměřena na úklid ponorů Sloupského potoka, kam je při větších deštích splavován odpad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rázná krajanka z Texasu: Clintonovi, Bush a Obama zbabrali Střední východ. Teď s pomocí Merkelové ničí Evropu. Ať uprchlíkům pomohou boháči ze Saúdské Arábie
PŘÍBĚH Pětasedmdesát procent Američanů se vymezuje proti muslimské imigraci a ilegálním migrantům. Proto je Donald Trump tak populární. Tito lidé chtějí bezpečné hranice, angličtinu jako hlavní jazyk učený na školách a svou kulturu. Multikulturalismus však tuto kulturu mění k nepoznání. To řekla ParlamentnímListům.cz Čechoslovenka žijící v texaském Dallasu Renata Grossmanová, která do USA emigrovala v roce 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Herman porušil dohodu. Zaorálek promluvil, jak to bylo s „dopisem čtyř do Číny“
Porušení dohody ze strany ministra Daniela Hermana bylo důvodem, proč čtyři nejvyšší ústavní činitelé museli sepsat dopis do Číny, který ujišťoval o trvání vzájemných přátelských vztahů. Uvedl to ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, jehož úřad dopis připravoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Reakce MŽP na poplašné a nepravdivé informace ČMMJ k seznamu invazních druhů
Českomoravská myslivecká jednota vydala před několika dny tiskovou zprávu plnou poplašných, bulvárních a nepravdivých informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
MŠMT: Čeští olympionici dostali speciální odměnu
MŠMT odměnilo na návrh Českého olympijského výboru úspěšné české sportovce, kteří se zúčastnili Letních olympijských her v brazilském Riu de Janeiru. Ve světové konkurenci vybojovali naši olympionici celkem deset medailí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ladislav Kašuka: Běda zemi, ve které „komediant vládne“
Od doby co se do vedení naší země dostal na nějakou dobu Václav Havel, si všichni ostatní komedianti myslí, že jsou někým, kdo může hodnotit, soudit ostatní a určovat kdo a jakým způsobem u nás může vládnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Sešel se s dalajlámou, pak osočil prezidenta. Z Neviditelného psa míří k Sobotkovi výzva ohledně setrvání ministra Hermana
O osobě Čechokanaďana Jiřího Bradyho a ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) se rozepsal na serveru NeviditelnýPes.cz Jiří Wagner. Podle něj si Brady vyzamenání bezesporu zaslouží, zároveň se však domnívá, že jeho osoba byla zneužita k nechutným politickým hrátkám. „Zejména k útokům na prezidenta Miloše Zemana,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Podnikatelská delegace doprovodila ministra Jana Mládka na pracovní cestě do Myanmaru
Ministr má na programu setkání s prezidentem Republiky Myanmarského svazu U Htin Kyawem, místními vládními představiteli a podnikateli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ukradený svátek, inkvizitoři evropské korektnosti. Historik Vondruška k výročí republiky rozebírá, před kým vším ji musíme bránit
HISTORIE A SOUČASNOST OČIMA VLASTIMILA VONDRUŠKY Středobodem oslav naší státnosti je v představách politických elit nejspíše to, kdo a jak se zamračil na dalajlámu, kdo komu slíbil jaký řád a kdo komu nějaké ocenění připnul či nepřipnul na hruď. Takový dojem nabyl z letošního 28. října historik Vlastimil Vondruška, jemuž je smutno z toho, jak jsme oslavili výročí vzniku samostatného a svobodného státu a jak této příležitosti zneužily politické elity napříč politickým spektrem k sobeckým cílům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Gazdík se pochlubil Moravcovi, jaký další útok chystá na prezidenta. Pocítí jej prý zejména "hoši" kolem Zemana
Ministr kultury Daniel Herman se v krátké době znovu ocitl pod palbou. Po ministrovi zahraničí Lubomíru Zaorálkovi Hermana zkritizoval i ministr vnitra Milan Chovanec. Ten je toho názoru, že si Herman asi neuvědomil, co může způsobit. Tvrdě se vymezil proti Andreji Babišovi, který se prý bojí čínského kapitálu v Česku, protože ho nemá pod kontrolou. Na tapetě se ocitli i spolupracovníci prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Neveselé a veselé tropy
Osobnost Mnislava Zeleného Atapanu mnohým není třeba dlouze představovat. Je známým českým etnografem, ale byl mimo jiné diplomatem, a to kde jinde než v zemích, které důvěrně zná Kolumbie a Ekvádor. Je rovněž autorem řady knih (Indiánská encyklopedie, Duch s rozkvetlým penisem, Na cestě za snem a další) a představujeme vám jeho nejnovější publikaci Veselé tropy Amazonie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Košťák: Brady jako loutka a falešný synovec Herman
To, co jsme zažívali v posledních dnech , byla absurdní komedie až fraška. Zinscenoval ji ministr Daniel Herman. A tak jeho strýček z Kanady Jiří Brady který přežil holocaust, se stal ovládanou loutkou. A všude ho vodili a předváděli jako medvěda. Ani si chudák neuvědomoval jak byl zneužit v nenávistném boji havlistů proti prezidentu Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČT: Reportáže o obchodu s kmenovými buňkami získaly v Ji.hlavě Cenu Respektu
Na slavnostním zahájení jubilejního 20. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava získali Reportéři ČT ocenění za nejlepší televizní, video či online reportáž uplynulého roku. Cena Respektu byla udělena reportážím Obchod s nadějí I. a II. Markéty Dobiášové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Neumíme pracovat s názory dítěte, musíme ho více respektovat
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová vystoupila na mezinárodní konferenci Participační práva dětí – sdílení dobré praxe, kterou v Brně uspořádal Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí (ÚMPOD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
František Dostál: Vysoký výkvět do ještě vyššího IQ
Je po nějakých volbách, kdy slyšíme zase roztodivné řeči, a nějací lidé se prý chtějí usadit na kopci, který se podle nich jmenuje Hradčany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Z „prozápadního liberalismu“ se stává hnědý fašismus. Oskar Krejčí sledoval akci na Staroměstském náměstí a vzpomněl si na Ukrajinu
Politolog Oskar Krejčí má za to, že liberalismus hnědne – jinými slovy, přichyluje se k fašismu, a to prý především tím, jak odmítá respektovat výsledky voleb. Lid je totiž nevyzpytatelný, takže je třeba zpracovávat ho dopředu, aby se v den voleb rozhodl tak, jak je „třeba“. Obdobnou masáž jsme podle Krejčího viděli i na Staroměstském náměstí, ale vídáme ji na různých místech ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Tři bitvy, jeden Erdogan a smějící se vzadu
Rusko i USA útočí na sunnitský džihád, za nímž stojí především Saúdská Arábie a Katar, hlavní regionální nepřátelé Íránu a současně hlavní spojenci USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Keremidský (SPO): Pohádkáři ze Staromáku
Páteční sešlost na Staroměstském náměstí v Praze zahájila kampaň před prezidentskými a parlamentními volbami. Kdo říká něco jiného, nemluví pravdu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Pokrytectví umělců od Krause. Ani Deník Referendum neuspokojili
„Intelektuálové, umělci a politici se v Show Jana Krause vymezili proti Miloši Zemanovi. Jejich apel na slušnost ale nestačí. Slušnost se totiž více než od vznešených slov odvíjí od schopnosti myslet a pomáhat těm slabším,“ zmínil Tomáš Pavlas ve svém komentáři na serveru DeníkReferendum.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Potrestejte Českou republiku, žádají Číňané kvůli dalajlámovi. Země se dvěma tvářemi trpět nebudeme
V Česku vyvolala návštěva dalajlámy poměrně bouřlivé reakce. Svědčí o tom ostatně i dnešní slova ministrů Milana Chovance a Lubomíra Zaorálka (ČSSD). V Číně návštěvě nevěnovali zdaleka tolik pozornosti. Mimo jiné i proto, že západní politici často raději ustoupí silné Číně. Čínští komunisté tak mohou tvrdit, že se dnes s dalajlámou scházejí jen jednotlivci. Čínští občané však žádají o tvrdé potrestání Česka a dalších podobných zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Pražské Quadriennale v Lapidáriu Národního muzea a Českém muzeu hudby
Pražské Quadriennale představuje nový projekt věnovaný světelnému a zvukovému designu 36Q°. Ve dnech 8.–12. listopadu uvede site-specific výstavu v unikátním prostoru Lapidária Národního muzea na pražském Výstavišti, kterou doplní mezinárodní setkání divadelních designérů v Českém muzeu hudby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Po čtyřech letech jsme zpět ve vedení kraje, vláda levicové koalice skončila
Strany a hnutí nové krajské koalice, která bude mít v zastupitelstvu 29 z 45 křesel, podepsaly v pondělí navečer ve zlínské Orlovně, krajském sídle lidovců, koaliční smlouvu. ODS obsadila rezort dotačních programů, rozvoje venkova a cestovního ruchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Klaus řekl, co si myslí o demonstraci na Staromětském náměstí. Nic hezkého to opravdu není
Podle exprezidenta Václava Klause byla akce na Staroměstském náměstí dne 28. října 2016 bezohledným pokusem o destabilizaci. Klaus to sdělil deníku Blesk, jeho slov si následně všiml i server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Kauza Brady. Když se dva perou a baví o ničem, třetí se smějí a řežou svobodu
Antichartista Bartoška zase podepsal, Krnáčová dala po prezidentovi Číny i Bradymu klíč od Prahy, na Staromáku mluví o svobodě lidé, kteří tlačí EU, a Vojtěch Dyk s mobilem vyrobeným v Číně bojuje za lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Olympijský vítěz Kůrka střílí do odpůrců prezidenta: Cokoliv Zeman učiní, je podle nich špatně. A ten ministr, co má za přátele sudeťáky...
Ke kritice prezidenta Miloše Zemana se v rozhovoru pro PrvníZprávy.cz vyjádřil nejstarší český krajský zastupitel, sedmdesátiletý trenér, olympijský vítěz ve sportovní střelbě z her v Mexiku Jan Kůrka. Ten byl zvolen v Plzeňském kraji za koalici Svoboda a přímá demokracie a Strana práv občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
České literární centrum zahajuje činnost
V lednu 2017 začne pracovat České literární centrum. Instituci, která by měla sjednotit a zefektivnit propagaci české literatury v zahraničí i doma, bude spravovat příspěvková organizace ministerstva, Moravská zemská knihovna v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Štulík (SPO): Neúcta k našemu prezidentovi v ČT
Je po státním svátku a sleduji ČT24. Dole na liště jsou mj. uvedena některá fakta z pátečních oslav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Drápal (KDU-ČSL): Překreslování politické mapy
Myslící a soudný člověk, který se chce politicky angažovat, jen těžko najde stranu, která by mu vyhovovala stoprocentně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Začínáme hovořit o solární revoluci?
V sobotu 29. října 2016, během prezentace v Los Angeles, vizionář Elon Musk veřejnosti představil nejen nový typ baterie Tesla Powerwall 2.0, ale i solární střešní šindel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Šokující zvrat v případu znásilněného chlapce. Rakušané vůbec nechápou
Za spáchanými trestnými činy uprchlíků v Evropě údajně často vězí jejich nepochopení zvyklostí a pravidel, které jsou součástí západní kultury. Tento týden soudy v Německu a Rakousku řešily hned dva případy, které napovídají o tom, že integrovat zejména muslimské uprchlíky je běh na dlouhou trať.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pirátská strana ve volbách na Islandu skončila třetí a má šanci usednout ve vládě
V islandských parlamentních volbách se Piráti umístili se ziskem 14,5 % na třetím místě. Jedná se o světově největší úspěch Pirátské strany v parlamentních volbách, oproti těm posledním podpora Pirátů stoupla z 5,1 % na trojnásobek a v parlamentu si tak vybojovali 10 křesel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Selinger (ČSSD): Skončí Česká strana sociálně demokratická jako ODS?
Tak mám za sebou další volby a pro jejich výsledek je i označení fiasko příliš optimistické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Patrick Joseph Buchanan: WikiLeaks znovu hovoří. Nenávist a pohrdání Demokratů vlastním lidem
Patrick Joseph Buchanan nahlíží do dalších uniklých emailů spolupracovníků Hillary Clintonové a pochybuje nad tím, že by se americkému establishmentu ještě někdy podařilo napravit svoji zaslouženě zostuzenou reputaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Island včera volil poslance, Piráti mohou zvítězit
Na Islandu 29. října proběhly parlamentní volby, které pro mezinárodní pirátské hnutí znamenají zásadní přelom. V posledních průzkumech se totiž Piráti s 20 % podpory přetahují o prvenství s vládní Stranou nezávislosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra vysoutěžilo cenově výhodnou zakázku na nákup pohonných hmot
Ministerstvo vnitra vybralo dodavatele významné veřejné zakázky v otevřeném nadlimitním řízení. Díky tomu se podaří uspořit nemalé finanční prostředky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vojta Dyk s čínským mobilem, peníze z daní pro Horáčka, petenti žijící z koncesionářů. Drsný pravičák Matějka jim naložil všem
Bloger František Matějka se rozepsal na serveru PravyProstor.cz o kauze (ne)vyznamenaného Jiřího Bradyho. „Když se dva perou a baví o ničem, třetí se smějí a řežou svobodu,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Lála (ODS): „Doprava v klidu“ není v klidu a nebude, dokud budou rozhodovat amatéři
Na Praze 6 a dalších městských částech, kde jsou konečně po letech poptávky zaváděny tzv. modré zóny, se zvedá nevole občanů. V některých případech dokonce oprávněně. Jenže jak bývá poslední dobou zvykem, a v případě vedení šestkové radnice skoro pravidlem, vše špatné se svádí na „vládu ODS“, která si jaksi v minulosti ty „zóny“ vymyslela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Z Miloše Zemana čpí pomstychtivost a nenávist. Ruské tanky, čínské banky. Promlouvá český právník z Velké Británie
Právník a sociolog Jiří Přibáň žijící ve Velké Británii hledí z ostrovního království na Českou republiku a má jasno. Prezidenta Miloše Zemana ovládá pomstychtivost a čirá nenávist. Ukázala to kauza Jiřího Bradyho, ale nejen ona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Národní archiv vystavuje originální dokumenty z doby Karla IV.
Národní archiv se připojil k oslavám 700. výročí narození Karla IV. výstavou s názvem „Archiv České koruny. Listinný poklad Karla IV.“. Od 28. 10. 2016 do 31. 10. 2016 si veřejnost může zdarma prohlédnout originální listiny z doby Karla IV. Většina z vystavených dokumentů dosud nebyla veřejnosti nikdy představena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČMMJ: Zájmové svazy s půlmiliónem členů se spojují ke společnému jednání s MŽP
Označit muflona, kamzíka, pstruha duhového, "ořech", "kaštan", či řepu cukrovku za invazní druhy, které je třeba z české krajiny vymýtit, je úřední výmysl, kterému je třeba zabránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rejmont: TOP 09 je garantem demokracie, garantem svobody
Pasáž, ve které herečka Bára Štěpánová kritizuje nejenom Miloše Zemana, ale i Andreje Babiše, nebyla v televizní Show Jana Krause na Primě odvysílána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Má EU nějakou dobrou budoucnost?
Je o mne známo, že jsem přísným kritikem EU. Nijak to neskrývám, nijak se za to neomlouvám. Dnes už to navíc není postojem až zas tak výjimečným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zemanovi jeho voliči odpustí všechno. Pedagog evropské integrace si zoufá nad poklonkováním Východu a českým Kocourkovem
ROZHOVOR „Kauza Brady popularitu prezidenta Zemana u jeho skalních příznivců určitě nezmění,“ říká vysokoškolský pedagog z katedry evropské integrace na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Ostravě Radomír Kaňa. K otázce našeho údajného politického směřování k Východu pak uvádí: „Současný i bývalý prezident mají nadstandardní vztah k Rusku. Já osobně to jejich nadšení nesdílím. Souhlasím s názorem Petra Pitharta, že celá řada našich politiků se obrací k Východu a někdy nevhodně s ním koketuje.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Erika Magdalena Peprná: Drobné vedlejší účinky? Rakovina, neplodnost či smrt...
Erika Magdalena Peprná si všímá “drobné” zprávy, která se objevila v našem mainstreamovém tisku, a přináší informace, které v něm (nejen) ženy určitě nikde neobjeví - včetně jedné zaručené a zdravotně nezávadné antikoncepční metody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Japonsko se s běženci nepáře. Zde jsou čísla
Podle informací serveru deníku Washington Post Japonsko prozatím přijalo jen pár uprchlíků ze Sýrie. V loňském roce požádalo o azyl v ostrovní zemi přes 7 500 lidí. Vyhověno bylo jen 27 žádostem. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Příští rok prý Zeman dokončí svou pomstu Sobotkovi. Zde je scénář, jak by to mohlo proběhnout
Miloš Zeman je pragmatický politik, který však neumí odpouštět. Tato slova pronesl o prezidentu republiky jeho dlouholetý spojenec a končící senátor Zdeněk Škromach z ČSSD. Zeman je trpělivý a vyčkává. Teď, když máme rok do sněmovních voleb, může plně rozvinout svou pomstu proti Bohuslavu Sobotkovi a dalším sociálním demokratům, kteří se vzepřeli Zemanově vůli v roce 2003.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ČOI: Stánkový prodej na Hobby 2016 kontrolami „neprošel“
Na přelomu měsíce září a října proběhla v jihočeské metropoli tradiční výstava Hobby podzim 2016. V rámci prezentace obchodníci nabízeli zboží a služby zaměřené na chovatelství, kutilství, sběratelství a potřeby pro dům a zahradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Šéf FBI chce znovu řešit e-maily Clintonové, její strana se může zbláznit: Ten člověk moc dobře věděl, co způsobí
FBI znovu rozvířila vody kolem skandálu soukromých e-mailů prezidentské kandidátky Hillary Clintonové. Ta jako ministryně zahraničí využívala při práci i svou soukromou poštu, ačkoliv pracovala i s velmi citlivými údaji. Clintonová uznala, že udělala chybu, ale nic víc. Demokraté teď obviňují agenty FBI, že nepřijatelným způsobem zasahují do amerických voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Fleischer (Republikáni): 28. říjen 2016? Facka politické kultuře současnými politiky
Svátek vzniku samostatného Československa byl letos zneužit několika trapnými scénami, které byly součástí bojůvek v rámci nastávajících parlamentních voleb v roce 2017. Politická kultura opět utrpěla. Co na to voliči, kteří letos nevolili?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Co nám zbylo z ideálů 28. října? Zapomeňte na ubohost a malost dnešní „občanské společnosti“. Světově uznávaný vědec rozebírá, na co všechno můžeme být skutečně pyšní
ROZHOVOR Co nám zbylo ze svátku republiky, co o něm vědí mladí, když i starší „harcovníci“ třeba v případě vydaného známkového aršíku tam mj. vmísili americkou vlajku a opomněli vlajku carského Ruska. V obsáhlém rozhovoru se světově uznávaným geologem, docentem Václavem Zieglerem se však věnujeme i dalším problémům – zapomínáme na nedávno postižené země a pana Bradyho jsme měli ocenit již dříve – a byla kupodivu příležitost! Pokulhává svoboda slova. Přes pivo se dostáváme k alergenům, které jsou podle významného přírodovědce tak zbytečné a nesmyslné, tak jako právo šaríja, které se již začíná vychvalovat i u nás…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Trump a teroristé z Islámského státu. Podle amerického psychologa mají mnoho společného
Americký republikánský kandidát Donald Trump a teroristé z Islámského státu mají cosi společného. Jak Trump, tak Islámský stát potřebují v lidech vyvolávat strach, aby si udrželi svůj vliv. Tato slova nezazněla z úst demokratky Hillary Clintonové. Pronesl je v Praze slavný americký psycholog profesor Philip Zimbardo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
ÚZSVM umožnil rekonstrukci silničního mostu v Bystřici pod Hostýnem
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Kroměříži uzavřel s Ředitelstvím silnic a dálnic Zlínského kraje smlouvu o rekonstrukci mostu v Bystřici pod Hostýnem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Dušek (Svobodní): EET bude fajn, ale domluvíme se bez papíru?
Blíží se nová éra podnikání. Od prosince se rozběhne Elektronická evidence tržeb. Co přinese? Mimo konce tisícovek živnostníků vůbec nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Ne že tu nejsou. Přicházejí. Zjišťují...
Zatímco média a politici u nás řeší bouři ve sklenici vody, v Praze se zatím objevuje něco, co může mít dalekosáhlé důsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Chování Daniela Herman je skutečně chucpe
Výzva k odstoupení ministra kultury D. Hermana z funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová varuje: Řeší se Zeman a Antizeman. Obyvatelstvo je roztříštěné. Na jméno Brady si za dva roky nikdo nevzpomene. A skutečná hrozba lidem uniká
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Ekonomku Markétu Šichtařovou mrzí názorové rozštěpení společnosti, lidem podle ní kvůli tomu unikají věci, které opravdu budou rozhodovat o naší budoucnosti. „To, jak se jmenoval pán, co nedostal vyznamenání, si za rok dva nikdo nevzpomene, ale to, jestli tady budeme mít zakonzervovanou čínskou ekonomiku, budeme pociťovat ještě za dvacet let,“ říká Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Diplomacie má svá pravidla a slovo se musí držet
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Žádnou dohodu ohledně dalajlámy jsem neuzavřel, ohradil se Herman
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) dnes popřel, že by slíbil, že se s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou nesejde oficiálně. Řekl to ČTK v reakci na tvrzení ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD), podle něhož porušil dohodu o tom, že se kvůli česko-čínským vztahům s dalajlámou sejde jen neformálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Nové barevné snímky ze Sentinelu 3A z programu Copernicus
Družice Sentinel 3A vyvíjená Evropskou kosmickou agenturou (ESA) v programu Evropské komise Copernicus, která byla vynesena na oběžnou dráhu Země letos 16. února [1], učinila další krok k plné operační fázi. Má doplnit snímkování naší plenty z družic Sentinel 1A a 2A, které jsou na oběžné dráze od roku 2014 a 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Chci nezávislý stát s nezávislými občany
V těchto dnech si připomínáme 98. výročí vzniku samostatné Československé republiky, náš vlastní Den nezávislosti. Jenomže právě slova jako nezávislost či suverenita dnes v tomto kontextu takřka vůbec nezaznívají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Diamo: Ohlédnutí za Hornickým sympoziem 2016
Ve dnech 5. – 6. října 2016 proběhla v Příbrami konference Hornické sympozium 2016, která navázala na dlouholetou tradici hornického setkávání odborníků na konferencích IQmining a Hornická Příbram ve vědě a technice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Starostové a nezávislí vítají rozhodnutí ÚOHS o nezákonnosti smluv na mýto
Hnutí Starostové a nezávislí přivítalo, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže rozhodl o nezákonnosti prodloužení smluv se společností Kapsch na provozování mýtného systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Koš plný zoufalců, promluvila Hillary Clintonová o voličích Trumpa. Naštěstí prý tito lidé nejsou Amerika
Americký konzervativní spisovatel, politik a publicista Patrick Joseph Buchanan vytahuje na světlo další e-maily Hillary Clintonové ze serveru WikiLeaks. Je to prý taková ostuda, že to americký establishment asi už nikdy nevyžehlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo modernizovaný úsek dálnice D1 mezi Hvězdonicemi a Ostředkem
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo v neděli 30. října modernizovaný úsek dálnice D1 mezi Hvězdonicemi a Ostředkem. Veškerá dopravní omezení budou odstraněna do neděle večer a následně již bude doprava vedena standardním způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: KSČM je zločineckou, vlastizrádnou a kolaborantskou partají
Lidé mají právo oslavovat 28. říjen jak uznají za vhodné. Umožňuje jim to Listina základních práv a svobod, která je součástí Ústavy ČR. Komunistické protiústavní prohlášení k tomuto výročí je potřeba razantně odmítnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rodiče v Německu odmítli poslat dítě na exkurzi do mešity. Půjdou k soudu
Kvůli tomu, že se rozhodli neposlat své třináctileté dítě na přednášku do mešity, budou platit pokutu. O případu v Německu informuje server Echo24.cz na základě informací serveru MMnews.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Co bude s Islandem po volbách?
Předčasné volby na Islandu lze hodnotit jako politické zemětřesení, avšak zdaleka ne tak silné, jak se očekávalo. Průzkumy preferencí nadhodnotily zisky Pirátů a podhodnotily vládní Stranu nezávislosti, která přesvědčivě zvítězila. Nicméně sestavení stabilní vládní koalice může být obtížné. Volební účast těsně překročila 50 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Obluda musí z vlády ven
Je to obluda mravní, a každý, kdo má schopnost vnímat osobnost nejen rozumem, ale i smysly, to už dávno ví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Češi vymysleli unikátní projekt na posílení zdraví příslušníků policistů
Velký úspěch si připsalo Ministerstvo vnitra, které obsadilo v národním kole evropské soutěže Správná praxe první místo se svým projektem Optima, který se věnuje péči o zdraví příslušníků bezpečnostních sborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Nejlepší policejní střelci jsou z jižní Moravy
Na střelnici v Opařanech nedaleko Tábora v jižních Čechách se ve dnech 10.-13. října 2016 konalo Policejní mistrovství České republiky ve střelbě z krátkých služebních zbraní. Čtyři medaile vybojovali policisté Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, mezi nimiž je i nový mistr republiky pro rok 2016 Radim Maděránek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Kořenek (ČSSD): Komora mládeže
Ve čtvrtek 25. října 2016 jsem se účastnil na MŠMT jednání Komory mládeže. Na programu bylo projednání systému dotací MŠMT pro oblast mládeže, možnost čerpání prostředků z OP VVV, návrh legislativních změn i příprava vyhodnocení Koncepce mládeže pro léta 2014–2020. Zvláštní pozornost byla věnována možnostem neformálního a zájmového vzdělávání v oblasti přípravy na budoucí povolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Novovoroněžská JE: První na světě reaktor generace III dosáhl plného výkonu
Inovativní blok s reaktorem VVER-1200 generace III dosáhl 100% výkonu. Tento významný milník se odehrál 26. října 2016 v ruské Novovoroněžské jaderné elektrárně, kde Rosatom staví dva bloky nového pokolení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Mirovský (SZ): Je nutné detailně prověřit odpovědnost politiků, kteří stojí za vznikem Opencard
Praha by měla nechat prověřit možnost stíhat politiky odpovědné za realizaci Opencard. Prozkoumat by se měla odpovědnost jiných osob než odsouzených úředníků v kauze Opencard, a to před uplynutím promlčecí doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ČSBS Jičín: Žádáme Ústřední výbor, aby nepoužíval způsoby kolektivní viny
Tiskové prohlášení Výboru základní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu Jičín
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Benešova vila opět hostila rekordní počet návštěvníků
O víkendu 29. – 30. října se v Benešově vile uskutečnil poslední víkend otevřených dveří v roce 2016. Prostory, kde manželé Benešovi trávili volné chvíle, si nenechalo ujít celkem 980 zájemců o prohlídku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Boží mlýny melou, smál se v rádiu Jiří Čunek. A začal vyprávět, za co si zasloužil semlít Kalousek
Senátor a budoucí hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) pohovořil v Pressklubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 velmi kriticky především o hlavě státu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident republiky jmenoval nové generály Armády České republiky
Prezident republiky Miloš Zeman v pátek jmenoval na Pražském hradě čtyři nové generály, do vyšších generálských hodností pak povýšil tři příslušníky Armády České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
To co Herman k Číně si nedovolil ani Obama, soptil na Primě Zaorálek. Dělá ze sebe hrdinu, ale udělal nám mezinárodní ostudu
Hosty nedělní Partie TV Prima byli ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a europoslanec ODS Jan Zahradil. Došlo na Čínu a ministra kultury Daniela Hermana. Ten to od Zaorálka pořádně schytal, jelikož údajně vládu neuvěřitelně podrazil. Jelikož se oba pánové účastnili oslav státního svátku 28. října na Hradě, v úvodu pořadu se věnovali právě oslavám ve Vladislavském sále. Zazněla slova o „vrcholu trapnosti“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ovar klepe sádlem, ďáďa Putin, slušní lidé na náměstí. Z této básničky o prezidentovi vám dojdou slova
Publicista a hudebník František Kostlán cítil potřebu dát najevo, co všechno mu vadí na prezidentu Zemanovi. Sepsal proto jednu velmi barvitou „sprostonárodní“ frašku. Roli v ní kromě Zemana dostal i Jiří Ovčáček a další aktéři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rodí se silná stavovská politická síla, která brzo do vývoje v zemi začne vážně mluvit, říká předseda Soukromníků
ROZHOVOR „Když si spočítáte Babišovy výsledky z počtu volitelů, tak se jednooký stal králem mezi slepými. V parlamentních volbách nebude tak úspěšný. Chyťte mne za slovo,“ řekl pro ParlamentníListy.cz k výsledkům krajských voleb předseda Soukromníků Petr Bajer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Německé soudy jsou zaplaveny kauzami "znásilněná uprchlíkem". Zde jsou ty nejděsivější, ale celkově je jich tolik, že si to nikdo nedovolí napsat
Německo se i rok od otevření hranic uprchlíkům potýká s vlnou znásilňování. Jenom za poslední týden řešily soudy ve spolkových zemích tři takové případy. A to jsou přitom jen namátkou vybrané případy, o kterých informují média. Ve skutečnosti je jejich počet ještě mnohem vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Uřvaní hulváti, politické mrtvoly. A tihle lidé kdysi vřískali, že přinášejí demokracii. Jan Ruml u Krause doporučoval zbavit Zemana funkce, sám prý možná spáchal trestný čin
ANKETA Prezidenta ve volbách vybrali všichni občané, a ne pár uřvaných hulvátů. Zkrachovalé politické mrtvoly by se rády opět dostaly k moci. Trapnější politická agitka už tady dlouho nebyla. To jsou jen některé z reakcí českých politiků na speciální díl pořadu Show Jana Krause a slova, která tam pronesl expolitik Jan Ruml. Ten vyzval parlament, aby zbavil prezidenta Zemana funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Prezentace českých firem na veletrhu Vietstock 2016 v Ho Či Minově Městě
Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí podpořilo účast českých firem na veletrhu Vietstock 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Realistickému postoji se dnes v médiích říká "agent Ruska". Zemanovský akademik promlouvá o Trumpovi, Putinovi a německé bance, která prostě nesmí zkrachovat
Politický analytik a vysokoškolský pedagog Václav Janoušek (SPO) v odpovědích pro ParlamentníListy.cz tvrdí, že by raději viděl v čele Spojených států Donalda Trumpa, zejména kvůli jeho realistickému pohledu na zahraniční politiku a vyjádřenému odhodlání napravit vztahy s Ruskem. „Donald Trump je obviňován z toho, že je bezděčným agentem Ruska jen proto, že prosazuje ve vztahu k Rusku realističtější politiku, založenou na partnerství a nikoliv na štvanici proti Rusku a jeho prezidentu Vladimíru Putinovi,“ vysvětluje Janoušek a zamýšlí se nad dalšími zahraničněpolitickými problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Eva Kislingerová: Unijní hodnoty podle Věry Jourové = abstraktní pojem!
Při pohledu na aktuální dění na sociálních sítích by mohl člověk nepříliš znalý věcí nabýt dojmu, že pro nemalou část naší populace není důležitějšího politika, než je maďarský premiér Viktor Orbán.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
Milan Šmíd: Chronologie jednoho novinářského úletu
Časový přehled události: Facebookový profil zpravodaje ČRo v Německu Pavla Poláka 19. září - 10:12 "Návštěva Miloše Zemana v Berlíně je podobná té před pěti lety. Ovšem s tím rozdílem, že teď s ním letí i tři lékaři a čtyři zdravotní sestry. Celá třídenní návštěva je spočítaná na krok přesně a pokud možno bez schodů. Vykonávat úřad prezidenta je bezesporu náročné. Právě proto Joachim Gauck na konci roku 2016 odmítl pokračovat,…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:41, zobrazit podobné
TOPlist