Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.351x, což odpovídá cca 227.029-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jozef Banáš: USA smrtelně potřebují bohatství Ruska. Vymývání mozků. Je jasné, o co se hraje, ale mlčí se o tom
Nad vztahem výsledku amerických prezidentských voleb a situace v Pobaltí se na serveru Aktuálne.sk zamýšlí slovenský spisovatel a publicista Jozef Banáš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Herec Vydra k Bartoškovi s Dykem: Neumím si představit, že jejich výzva k občanskému neklidu dokáže vyprovokovat lid, aby se postavil proti...
ROZHOVOR „Ministr Herman má pravdu v tom, že je ministr svobodné vlády ve svobodné zemi a může si přijmout koho chce,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz herec Václav Vydra s tím, že miliardě Číňanů je úplně jedno, jestli v Česku byl nějaký dalajláma. A co se týče Jiřího Bradyho, herec má za to, že v této kauze Daniel Herman nelže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Žižka: Neznámý Jiří Brady. Za co jej vyznamenat?
V nastalém zmatku a uměle vyvolaném skandálu kolem nevyznamenání J. Bradyho se trochu opomíjí podstata věci. Za co měl být dotyčný vyznamenán?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Bartoško a Dyku, vy odporné bytosti, nadává bloger kvůli Zemanovi
Do ostré kritiky skupiny umělců v čele s Jiřím Bartoškou a Vojtěchem Dykem, kteří vyzvali k občanskému neklidu, se na svém facebookovém profilu pustil politik Strany svobodných občanů Luboš Zálom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Brady: Pane Vlčáčku, mluvte pravdu. Dostal jsem tolik medailí, že se to nedalo vydržet
Pamětník holokaustu Jiří Brady, o němž se v posledních dnech hojně mluvilo v souvislosti s tím, že nezískal vyznamenání od prezidenta republiky Miloše Zemana, se dnes vrátil domů do kanadského Toronta. Před odletem ještě vyzval šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta a mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka, aby o jeho ocenění mluvili pravdu. Píší to Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
A je to tady: Donald Trump se dostal do vedení!
Republikánský kandidát Donald Trump poprvé vede nad demokratickou oponentkou Hillary Clintonovou. Píše to server Haaretz.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Huňáček (ODS): Na jihlavské radnici odcházíme do opozice a hodláme svou roli vykonávat poctivě
Prohlášení klubu zastupitelů ODS k situaci ve vedení Statutárního města Jihlava
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Do Číny nepatříme, burcuje umělec Bartoška. Přitom bez problémů bere peníze od Tvrdíka na filmový festival. Důkaz uvnitř
„Vážení spoluobčané. Naše svobody jsou už delší dobu ohrožovány politickou mocí,“ zahajuje svými slovy video, v němž je česká veřejnost vyzvána ke shromážděním na podporu demokracie, herec a zpěvák Vojtěch Dyk. Společně s prezidentem karlovarského filmového festivalu Jiřím Bartoškou se snaží zburcovat občany. Na pomoc jim přišly desítky umělců. Problém je jinde. Jak ParlamentníListy.cz upozornil čtenář, Bartoška sice kritizuje přístup k Číně, ovšem peníze od jejich společnosti mu stoprocentně nevadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hromy a blesky v USA: Zbavit Hillary Clintonovou funkce, když vyhraje volby? Už to zašlo skutečně daleko
Další skandál kolem e-mailů Hillary Clintonové. Donald Trump hovoří o tom, že se jedná o nejzávažnější aféru od dob Watergate. Demokraté jsou rozlícení a někteří z nich dokonce i obviňují ředitele FBI z porušení zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Forejt konečně mohl prozradit, jak to bylo s medailí pro Bradyho. Osudný telefonát si nejspíš vyžádal přímo synovec Herman
Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt se v tiskovém prohlášení vyjádřil ke kauze vyznamenání pro strýce ministra Daniela Hermana Jiřího Bradyho. Nemohl to prý učinit před udělováním vyznamenání 28. října, neboť až do ceremoniálu Hrad standardně dodržuje diskrétnost a nevyjadřuje se k jednotlivým návrhům. Nyní tedy Forejt prozradil, jak to s „případem Brady“ bylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Medvěd Brady a ulička hanby pro skutečné hrdiny. Zneužíváte holocaust, rozčílil se komentátor na partu ze Staromáku
Komentátor Daniel Kaiser se ve svém názorovém sloupku na serveru Echo24.cz vyjádřil k uplynulému státnímu svátku 28. října. Vrátil se i k informaci, kterou server přinesl hned ve sváteční večer, že se na Hradě vytvořila jakási ulička hanby. „Několik desítek, možná stovka demonstrantů z davu, který to sem z města přišel vytmavit prezidentu Zemanovi, volalo na odcházející hosty různá doporučení a skandovalo, například ‚Miloše do koše‘ nebo ‚Hanba, hanba‘,“ uvedl Kaiser.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Horáčka zklamala "jeho" sázkovka. Takto vidí šance prezidentských kandidátů
Navzdory událostem posledních dní zůstává Miloš Zeman hlavním favoritem prezidentské volby pro rok 2018. Vyplývá to z kurzu sázkové kanceláře Fortuna, která vypsala kurz na Zemanovo vítězství v poměru 1,5 : 1. To znamená, že ten, kdo vsadí sto korun, může očekávat jen padesátikorunovou výhru. Informoval o tom server Echo 24 s tím, že jediný, kdo může Zemanovi podle Fortuny konkurovat, je Michael Horáček s kurzem 3,5 : 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Aneta Langerová: „Už nechci Zemana“ zpívat nebudu
Zpěvačka Aneta Langerová se v rozhovoru pro server Aktuálně.cz rozhovořila nejen o 17. listopadu, ale i návštěvě dalajlamy v Česku. „Nejsem stavěná na to zpívat ‚Už nechci Zemana‘. Své hodnoty vkládám do písní,“ podotkla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Držkopád a totální propad ČSSD: Vyjádřil se David Rath
Do diskuse o tom, jak by měla ČSSD zvýšit svoje preference, se zapojil také bývalý poslanec a středočeský hejtman David Rath. Svá doporučení zveřejnil na svém blogu na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Martan (SPO): Dopady bezzásahových zón na lesy českého státu, klima a hydrologii povodí
Na semináři v Třeboni se 21. října 2016 sešli lesníci a příznivci zelených lesů, aby se zabývali dopady bezzásahových zón na lesy a regionální klima. Právě v tento den odmítla Poslanecká sněmovna návrh na odložení projednávání novely zákona o ochraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vtip o Jiřím Bradym. Od muže, který to v práci schytal za „omrzlé držky uprchlíků“. Herman se smát nebude
Po českém internetu koluje vtip, který si dělá legraci z kauzy pamětníka holokaustu Jiřího Bradyho. Tomu údajně bylo prezidentskou kanceláří přislíbeno udělení vyznamenání. Ministr kultury Daniel Herman, jenž je Bradyho synovcem, ovšem tvrdí, že prezident Miloš Zeman odmítl Bradyho vyznamenat kvůli tomu, že se Herman sešel s tibetským dalajlamou. Pražský hrad něco takového odmítá a tvrdí, že Brady na seznamu vyznamenaných nebyl. Celá kauza vyvolala rozruch na české politické scéně. A řada politiků, vysokých škol i radnic se rozhodla Bradymu udělit vlastní ocenění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Aleš Valenta: O „svobodné“ politické diskusi v Německu
Odpověď Evy Hahnové (O antidemokratické agitaci) na příspěvek „Potíže Evy Hahnové s migrací“ se opět nese v povýšeně karatelském tónu západního intelektuála, který se marně pokouší vysvětlit „zabedněncům“ z „Východu“, co je to demokratická diskuse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jakub Janda zajel na Ukrajinu a vyprávěl o českých kremlofilních vlastizrádcích. Bude o nich prý celý dokument
Zástupce think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda se ve svém komentáři na facebookovém profilu vyjádřil k předlistopadovému veliteli tankové divize československé armády a polistopadovému podnikateli Zdeňku Zbytkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Outsider Bělobrádek uspěl navzdory všem očekáváním
Brzy uplyne šest let od okamžiku, kdy se stal Pavel Bělobrádek předsedou KDU-ČSL. Pro začátek si dovolím malé připomenutí několik let starých událostí. Pavel Bělobrádek byl zvolen 20. listopadu 2010 na mimořádném sjezdu KDU-ČSL...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nerozumím tomu, proč prezident Bradymu tu cenu nedal, zoufá si režisér Magnusek. Opravdu to prý vypadá jako nějaká msta...
„Chápu, že náš prezident chce, aby všichni lidé měli práci a aby se naší ekonomice dařilo, ale kurňa nerozumím tomu, proč tomu Bradymu tu cenu nedal! To opravdu vypadá jako nějaká msta bez ohledu na to, zda ministr Herman lhal, nebo nelhal...,“ zaťal ostrý slovní šíp do nepřehledné situace kolem nevyznamenaného Jiřího Bradyho režisér, předseda Obce českých spisovatelů a také zastupitel v Náchodě Tomáš Magnusek. Zeman prý svým konáním jen nahrává dalším akcím v podhradí, které se budou v budoucnu zřejmě konat ve stále početnějších davech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
David Rath: Jak neprohrát další volby
Po volebním fiasku ČSSD zaznívá mnoho rad, co by tato strana měla dělat (neměla dělat), aby nedopadla stejně špatně i ve volbách parlamentních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Pribula (ANO): Demokratický zvolený prezident České republiky musí být excelentně zlikvidován
Organizátoři puče proti legitimní hlavě státu vedené ministrem Hermanem a jeho morálním svědomím seberou prezidentovi stařeckou hůl a poté ji Bartoška s Dykem veřejně bude lámat na fragmenty před davem. Kousky zlámané hole si pověsí na krk jako státní vyznamenání, protože tím pravým pohrdají jako s celou podstatou státu a jeho volených zástupců lidu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zlé zprávy z Německa: Už se to prý vymyká kontrole
Bezpečnostní situace v Německu je vzhledem k masivní migrační vlně horší, než si je vláda kancléřky Angely Merkelové ochotna připustit. Jenom za loňský rok spáchali migranti v Německu více než 200 000 trestných činů a za letošní rok se očekávají ještě vyšší čísla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Na Hillary Clintonovou se provalila další nepříjemnost. Jde o pořádný podvod
Deníky Washington Post, New York Times, zpravodajská televize CNN a další americká mainstreamová média stála od začátku prezidentské kampaně nepokrytě na straně Hillary Clintonové. Nyní se ukazuje, že podpora kandidátky demokratů byla v případě CNN ještě hlubší, než si voliči dokázali představit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pane Gazdíku, jaká ministerstva chcete obsadit? A předseda pravil...
Po úspěšných senátních a krajských volbách pomýšlí hnutí Starostové a nezávislí i na úspěch v Poslanecké sněmovně. O tom, že ambice STANu nejsou zrovna malé, svědčí i vyjádření šéfa hnutí Petra Gazdíka. Ten pro Lidové noviny uvedl, že hnutí bude mít zájem o obsazení všech ministerstev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Kostlivci se derou ze skříně
Jen několik dní stačilo, aby se rozdíl preferencí Hillary Clintonové proti Donaldu Trumpovi srazil ze sedmi na čtyři procentní body. Objevila se totiž nová dávka podezřelých mailů, která by mohla způsobit obnovu vyšetřování toho, co už bylo zdánlivě zameteno pod koberec. Hrozba trestního stíhání je zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Odmadvacátý říjen ještě jednou a naposledy. Tento rok
Tento den není dnem jako jakýkoliv jiný svátek nebo výročí. Náš národ, nebo spíše naše národy neexistují samy o sobě a bez jakéhokoliv přičinění. Právo na existenci si musely vybojovat v tvrdých bojích a za obrovských obětí, a to i obětí nejvyšších,
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Štěch: Z kauzy prohlášení čtyř ústavních činitelů chtějí někteří lidé vytlouct politický kapitál
O společném prohlášení čtyř ústavních činitelů, které v poslední době rozbouřilo českou politickou scénu, diskutovali v pondělních Událostech, komentářích předseda senátu Milan Štěch (ČSSD) a senátor Zdeněk Brož (nestraník za KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Praha je vzorem, jak zlepšit bezpečnostní politiku v Kosovu
Pražský radní pro bezpečnost Libor Hadrava přijal zahraniční delegaci kosovských politiků složenou z členů Výboru pro evropskou integraci. Ta do Prahy zavítala se záměrem zlepšit bezpečnost ve svém regionu na základě zkušeností bezpečnostních složek hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Jde o milion pracovních míst?
Časopis TÝDEN ve svém vydání z 24. října letošního roku přináší mimo jiné rozhovor s Lukášem Martinem, ředitelem Sekce mezinárodních vztahů Svazu průmyslu a dopravy ČR. Tématem rozhovoru jsou smlouvy TTIP a CETA, o kterých je toho v českých médiích jako šafránu – možná též proto, že v zahraničí vyvolávají bouřlivé nesouhlasné reakce s jejich přijetím. Jen pro úvod si dovolím připomenout, že se jedná o smlouvy mezi USA (TTIP), Kanadou (CETA) a Evropskou unií, které pravděpodobně ovlivní životy nás všech, pokud dojde k jejich přijetí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ústavní činitelé dnes na Hradě proberou zahraniční politiku
Nejvyšší ústavní činitelé se dnes budou na Pražském hradě radit o české zahraniční politice. Hlavními body jednání by podle ministerstva zahraničí měly být migrační krize, protiruské sankce a evropská bezpečnost a obrana. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček ČTK řekl, že se ústavní činitelé budou zabývat událostmi posledních týdnů. V médiích byl v těchto dnech jedním z hlavních zahraničněpolitických témat vztah Česka s Čínou, především v souvislosti s návštěvou dalajlamy v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Prohlášení ze setkání nejvyšších ústavních činitelů k zahraniční politice 1. listopadu 2016
Setkání nejvyšších ústavních činitelů proběhlo dne 1. listopadu 2016 za účasti prezidenta republiky, předsedy Senátu PČR, předsedy Poslanecké sněmovny PČR, předsedy vlády ČR, ministra zahraničních věcí a ministra obrany. Ústavní činitelé projednali téma zvládání migrační krize a boje proti terorismu, otázku možné evropské bezpečnostní a obranné unie, aktuální situaci v Turecku, sankční režim vůči Ruské federaci a problematiku tzv. brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Bubílková popsala Krnáčové děsivý zážitek z večerního Václaváku. Primátorka tam prý nikdy nic takového neviděla
Primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová (ANO) v Kauze dne prozradila, proč je to s dopravou v hlavním městě v posledních dnech tak strašné, že každé ráno v podstatě kolabuje doprava v celé metropoli. Kromě toho se věnovala také problematice kriminality na Václavském náměstí. Moderátorka Zuzana Bubílková jí totiž popsala jednu nemilou příhodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Oberreiter (SPO): Evropa nesmí tolerovat ilegální přechod hranic a musí ho trestat a jednat dle zákonů
Před několika dny jsem se vrátil z překrásného francouzského města NICE, které je jednou z perel na Azurovém pobřeží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Senilát, velkoknížata, oranžáda. Mirek Topolánek dvacet let od vstupu do politiky shrnuje svou kariéru
Mirek Topolánek, expremiér Česka a expředseda ODS, začínal v senátu. A právě na tuto dobu vzpomněl v rozhovoru pro Seznam Zprávy. „Byl jsem neotesaný chasník,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Částka ve druhé výzvě kotlíkových dotací je vyčerpaná, žádosti se přesouvají do zásobníku
Čtyřicet milionů korun, které měl Jihomoravský kraj připravených na druhou výzvu tzv. kotlíkových dotací, již žadatelé vyčerpali. Registrovat elektronicky se mohli od úterních (1.11. 2016) 10 hodin dopoledne, během prvních třiceti minut už úředníci zaregistrovali 300 žádostí, kolem poledne už to bylo 600 žádostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Sejít se s dalajlámou, to je jako kdyby se sešel s Konrádem Henleinem. Lubomír Zaorálek tvrdě sepsul Hermana
Ústavní činitelé si dnes na schůzce na Pražském hradě potvrdili, že jejich postup při vydání prohlášení o vztazích s Čínou byl správný. Novinářům to po schůzce řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Zároveň oznámil, že na středeční vládě bude chtít, aby byly zveřejněny stenozáznamy z vládního jednání, na kterém se podle něj ministři domluvili, že se oficiálně nesejdou s dalajlámou. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Já o koze, ty o voze...
Karol Hrádela na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jurečka měl letět do Číny, ale tamní ministří schůzky s ním zrušili. Tak se aspoň pustil do Zemana: Lže, vydírá a vyjadřuje se jako hulvát
Místopředseda křesťanských demokratů a ministr zemědělství Marian Jurečka se v úterním Interview ČT24 ještě jednou vrátil k počínání čínské velvyslankyně v Česku a k ministrovi kultury Danielu Hermanovi. V této souvislosti si rýpl do ČSSD i do Číny a prezidenta Zemana. Není prý normální, aby prezident této země lhal, vydíral a vyjadřoval se jako hulvát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Další 200 miliónová sekyra do již nyní finančně nezdravého Dopravního podniku
Pražská ODS k poklesu tržeb Dopravního podniku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Někdo ze tří ministrů lže, jako když tiskne
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Czernin (TOP 09): Senát může naší zemi vrátit důstojnost
Výzva senátora Tomáše Czernina k volbě nového předsedy horní komory
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Martin Nesvačil: Tito tři pánové a jedna dáma vámi naprosto opovrhují. Necháte to jen tak být?
Svět není dokonalý, protože ti, kteří ho tvoří, my lidé, děláme chyby. Občas lžeme, sem tam si někdo z nás přivlastní ledacos z cizího nebo skutkem záludným ublížíme někomu mírou vrchovatou. Takový byl, je a bude život lidský v každém koutě Země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Do projektu Ministerstva zemědělství Medová snídaně se letos zapojilo 40 škol
Čtyřicet škol ze všech krajů České republiky se přihlásilo do projektu Ministerstva zemědělství (MZe) „Medová snídaně 2016“. Ten dnes odstartoval v Karlových Varech, Litoměřicích a také v Dětské skupině MZe Klásek. Cílem akce, kterou organizuje Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Českým svazem včelařů, je propagace zdravého stravování, medu a včelařství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Transaktivistka se obává: Kulturní fronta míří k další hrdé prohře
„Letošní svátek založení Československa byl především projevem krize českého politického života,“ píše na serveru a2larm.cz aktivistka v trans* hnutí Jiří Feryna. Všímá si především (ne)udělování státních vyznamenání, (ne)pozvání rektorů vysokých škol na tuto událost, proklamovaná (ne)účast různých osobností a státních představitelů a představitelek tamtéž. „V letošním roce je však na všech možných stranách provází absurdní politický a aktivistický marasmus,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Na různé výzvy a petice nemá monopol jen určitá skupina lidí. Pražského zastupitele za ANO štve dělení na pražskou kavárnu a zemanovce, proto sepsal Dalmatinskou výzvu
ROZHOVOR Ekonom Patrik Nacher, pražský zastupitel za hnutí ANO, je přesvědčen o tom, že česká společnost se ve skutečnosti nedělí na pražskou kavárnu a zemanovce, ale že jí je tohle škatulkování podsouváno. Obrátil se proto na veřejnost s Dalmatinskou výzvou, s jejíž pomocí chce otevřít debatu, jak je to u nás s černobílým viděním světa doopravdy. Na různé výzvy a petice podle něj nemá monopol jen určitá skupina lidí, která každou chvíli přijde s nějakou výzvou, ale šanci vyjádřit svůj názor mají mít i ostatní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
NPÚ: Kursy památkové obnovy vyškolily čtyři desítky řemeslníků v tradičních technikách
Slavnostním předáním osvědčení čerstvým absolventům z rukou generální ředitelky NPÚ Nadi Goryzckové skončil další ročník kursů památkové obnovy pro řemeslníky. Cílem kursu je navrátit tradiční řemeslné techniky a postupy při obnově památek a proškolit zkušené pracovníky z praxe v jejich používání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
STAN: Požadujeme zveřejnit veškeré závazky, které vláda dojednala směrem k Číně
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) v návaznosti na dění posledních dnů požaduje, aby vláda zveřejnila, jaké skutečné závazky, ať písemné či faktické, vláda ve vztahu k Číně dojednala a které podepsal i prezident země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Aby byla Praha chytrým městem, je životně důležité
Chytré osvětlení, které kromě energetické úspory umí šířit wi-fi signál, monitoruje volná parkovací místa v okolí a slouží i jako dobíjecí stanice pro elektromobily. Chytré lavičky, které se nabíjejí solární energií, jsou v nich klasické zásuvky a taky dokážou šířit wi-fi signál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Exposlanec TOP Husák o pozvání na Hrad kecal
Dne 25. 10. 2016 zveřejnil bývalý poslanec za TOP 09 Jan Husák informaci, že dostal pozvánku na Pražský hrad na oslavu státního svátku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Naše ekonomika stojí na malých a středních podnikatelích, nikoli na velkých korporacích
Komentář 1. místopředsedkyně Alexandry Udženija k zahájení zkušebního režimu EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Snad si to přečte i Dan... Mluvili jsme velmi otevřeně s bývalým spolužákem Daniela Hermana a ten mu poslal tento velmi, velmi osobní vzkaz...
ROZHOVOR Katolický kněz Jan Evermod Sládek studoval v kněžském semináři se současným ministrem kultury Danielem Hermanem. Otec Sládek se vyjádřil k Halíkově kritice kardinála Duky, kauze Brady a dalajláma, sdělil pár vzpomínek na Daniela Hermana a nynějšímu ministrovi poslal velmi osobní vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nezralá mládež, povýšení vzdělanci. Alexander Tomský utřel bohatého přítele Tomáše Halíka
Politolog Alexander Tomský se na stránkách MF Dnes pustil do polemiky s pražským stavitelem Luďkem Sekyrou, který prý tvrdí, že intelektuálové by měli bránit společnost svým nezávislým kritickým rozumem před škodlivými populisty. Představa intelektuálů-obránců je ale dle Tomského úplně mimo. Sekyra se často chlubí svými kontakty s Tomášem Halíkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Zásadní odhalení staromácké šarády
Kdo by před pár dny řekl, že příjezd marxisty dalajlámy, který kdysi považoval za svého druhého otce masového vraha Mao Ce-tunga, může spustit téměř druhou sametovou revoluci. V našich luzích a hájích je však možné téměř všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Masaryk by je ze Staromáku hnal
Samozřejmě ne s býkovcem v ruce, ale pěkně od plic by jim to řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijede na návštěvu Moravskoslezského kraje
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou navštíví ve dnech 2. až 4. listopadu Moravskoslezský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČT litovala Jiřího Bradyho. A pak diváky dorazila šokujícím zjištěním z naší historie
Reportéři ČT se ve svém nejnovějším vydání zaměřili na oslavu státního svátku. Poukázali na to, že stejně jako loňské výročí 17. listopadu se i letošní oslavy vzniku Československa nesly v duchu rozdělení společnosti, aby vzápětí mapovali, zda otcem prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka nebyl císař František Josef I.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČOI: Opakované kontroly ve Strážném
Inspektoři České obchodní inspekce provedli ve dnech pracovního volna opakovaně kontroly na tržnici ve Strážném, kde zajistili padělky v ceně originálů téměř za 1 000 000 korun. Padělky, které jsou vhodné k předání, po nabití právního rozhodnutí budou nabídnuty k humanitárním účelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Chour (Svobodní): Řekněme společně NE lanovce v Děčíně
Lanovka v Děčíně - téma, které v těchto dnech rozděluje občany Děčína. Idealistické představy inženýrů narazily na ekonomickou realitu. Lanovka si na sebe nevydělá, bude ztrátová a daňoví poplatníci jí budou dotovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ÚZSVM zajistil nápravu při porušení smlouvy Horskou službou
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Plzni bezúplatně převedl Horské službě pozemky, ke kterým se vázaly omezující podmínky. ÚZSVM dodržování těchto podmínek kontroluje, a jelikož došlo k jejich porušení, vyzval ÚZSVM Horskou službu k uhrazení sankcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Normální autistický film získal v Jihlavě cenu za nejlepší český dokument
Na 20. ročníku MFDF Ji.hlava získala Česká televize po Ceně Respektu pro Reportéry ČT tři další ocenění. Normální autistický film Miroslava Janka bodoval v kategorii Česká radost a získal i Cenu studentské poroty. Televizní dokument Miluj mě, jestli to dokážeš, o službách sexuálních asistentek, pak obdržel Cenu diváků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
To se Číně nebude líbit. Gazdíkovci se chtějí blýsknout
Senátorský klub Starostů a nezávislých chystá v Senátu prosadit velké protičínské gesto. Podle Mf Dnes by to zřejmě byla v česko-čínských vztazích ještě výbušnější třaskavina než dopis „čtyř“, jímž naši čtyři nejvyšší ústavní činitelé odmítli setkání tibetského vůdce dalajlámy s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
ČSSD nad propastí. Co na to Jiří Zimola?
Nejnovější průzkum agentury STEM, který ukázal, že by ČSSD skončila ve sněmovních volbách až třetí po ANO a KSČM, znovu přiložil polínko pod vroucí sociálně demokratický kotel. Uvnitř strany znějí hlasy volající po výměně stranického vedení, zvláště předsedy Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov: Den diabetu nabízí řadu preventivních vyšetření
Pravidelnou preventivní akcí pro širokou veřejnost je Den diabetu v Nemocnici Pelhřimov. Konat se bude 10. listopadu 2016 od 10:00 do 16:30 hodin v nemocničním atriu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Hanba vládě, parlamentu a senátu. Hanba všem politikům. Zneuctěný a poplivaný státní svátek
28. říjen - významný a jedinečný den v dějinách Československa. Takto byl vnímán až do letošního roku a bohužel jeho jedinečnost skončila, protože mnozí politici tento den pojali jako politikum a nástroj politického boje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Pamětník holokaustu Brady odlétá zpět do Kanady
Pamětník holokaustu Jiří Brady, který v uplynulých dnech převzal v Česku řadu ocenění, včetně medaile Karla Kramáře udělované předsedou vlády, dnes odlétá zpět do Kanady. Brady se v ČR stal také středem aféry kolem udělení státního vyznamenání. Podle ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) prezident Miloš Zeman vyškrtl Bradyho ze seznamu vyznamenaných poté, co se ministr sešel s dalajlamou. Hrad to odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: S extrémním suchem a povodněmi se budeme setkávat čím dál častěji
Jedna a čtvrt miliardy korun z OPŽP na prevenci proti povodním i suchu. Příjem žádostí startuje 1. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Soud zrušil zákaz pochodu odpůrců Zemana 17. listopadu v Praze
Městský soud v Praze zrušil zákaz pochodu odpůrců prezidenta Miloše Zemana plánovaný na 17. listopad. ČTK to sdělil organizátor akce, aktivista Jan Cemper. Pochod zakázal pražský magistrát kvůli křížení trasy s akcemi příznivců Zemana, podle města je cílem pochodu vyvolat střety. Cemper to ale popírá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pavel Hofrajter: I rozdělený národ může hovořit stejnou řečí
My, občané České republiky, svým podpisem stvrzujeme, že se distancujeme od prohlášení výběru několika jedinců, kteří veřejně a zcela bezostyšně pomluvili, zostudili a slovně napadli prezidenta České republiky, Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Šikmoocí darebáci, povinné svatby homosexuálů, ženy se neprosadí bez kvót. Eurokomisař promluvil mezi svými zcela od srdce, ale uniklo to na veřejnost
Tomu se říká smůla. Eurokomisař Günther Oettinger v projevu před německými podnikateli stihl urazit Číňany, ženy a k tomu ještě homosexuály. Urazit hned tři skupiny najednou se přece jen nepodaří každému. Oettinger má k dovršení všeho zlého tu smůlu, že část jeho projevu unikla na veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Postavení českého trhu práce v rámci EU
Pravidelná analýza se zaměřuje na mezinárodní porovnání vybraných indikátorů trhu práce v členských zemích EU. Průměrná míra zaměstnanosti 20-64letých v zemích EU28 ve 2. čtvrtletí roku 2016 opět vzrostla a je nejvyšší od konce roku 2008.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Historie má tendenci se opakovat. Často v tom zlém a ještě horším
Projev předsedy vlády u příležitosti udělení Cen Příběhů bezpráví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ: Do českého mobilního prostředí přichází první energeticko-vzdělávací aplikace
Jak z jednoho místa přitáhnout pozornost zájemců o fyziku a energetiku řeší nová aplikace Skupiny ČEZ. Aplikace nazvaná „Svět energie“ je určená pro děti, školáky, studenty, ale i třeba veřejnost. Je zdarma dostupná v Google Play a AppStore a Skupina ČEZ ji v těchto dnech uvedla do virtuálního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Číňané do českých atomových elektráren? Dana Drábová má pochybnosti
Šéfka státního úřadu pro jadernou bezpečnost v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu promluvila o jaderné energetice ve světě a v Česku. Je skeptická k tomu, že u nás Číňané dostanou možnost postavit jaderný reaktor v Dukovanech bez výběrového řízení. To ovšem nic nemění na tom, že se Čína chce stát energetickou jadernou velmocí a dělá pro to opravdu hodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Čtyřikrát živě z Hudebního fóra Hradec Králové
Český rozhlas Vltava bude opět zprostředkovávat přímé přenosy koncertů z Hudebního fóra Hradec Králové, kam začátkem listopadu zamíří všichni, kdo mají rádi soudobou vážnou hudbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Cyklista není Batman, musí být vidět
Buď vidět a „Nejezdi jak netopejr!“. Tak se jmenuje preventivní akce, která má za cíl upozornit na mnohdy špatnou viditelnost cyklistů. Její druhý ročník pořádá tento týden Magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s Dopravní policií ČR a oddělením prevence Městské policie hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Stanislav Kliment: Lidé s uzavřením obchodů o svátcích souhlasí
Letošní 28. říjen si také Češi vyzkoušeli něco, co je na Západě zcela obvyklé. A tedy, jaké to je, když jsou ve svátek velké obchody (s prodejní plochou nad 200 m2) zavřené. Podle agentury Median 65 % Čechů s uzavíráním obchodů o svátcích souhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nedělejte tu z toho Ukrajinu, vyzývá poslanec Šarapatka. Ti, co nenávidí prezidenta, používají metody v demokracii nepřijatelné
ROZHOVOR Návštěva dalajlámy jako katalyzátor, sbírání medailí pro příbuzné ministra Daniela Hermana a pokleslá kultura Jana Krause. I tak hovoří poslanec Milan Šarapatka o událostech posledních dnů. Podle něj používá část odpůrců prezidenta Miloše Zemana metody, které nejsou pro demokratickou společnost přijatelné. A co se bude dít 17. listopadu? „Jsem přesvědčen, že jsme civilizovaná společnost, že situace nebude gradovat směrem, jakým k tomu dochází v despociích nebo před několika lety na Ukrajině. My se hlásíme k Západu,“ říká Šarapatka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Hospodaření státního rozpočtu si stále drží nejlepší výsledek za posledních 23 let
Jsem velmi rád, že hospodářská politika vlády vykazuje i v říjnu nadále výborné ekonomické a rozpočtové výsledky a po 2,5 letech fungování vládní koalice dosahujeme nejlepších výsledků hospodaření státního rozpočtu od roku 1993.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Tendr na dodavatele registračních značek má vítěze, stát uspoří více než sto milionů korun
Hodnotící komise ministerstva dopravy vybrala jako vítěze tendru na dodavatele registračních značek společnost SPM – Security Paper Mill, a. s., která nabídla v tendru nejnižší cenu. Pokud bude soutěž úspěšně uzavřena, bude vítězná společnost dodávat státu registrační značky po dobu čtyř let a podaří se výrazně snížit náklady na tuto službu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Daň, na kterou stát nemá nárok
Daň z nabytí nemovitosti bychom měli zrušit!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko je ráj úchylů a pedofilů
Drsný titulek, ale pravdivý. Situace opuštěných dětí v Putinově říši zla je tristní, žijí na ulicích a nikdo se o ně nestará. Často se nabízejí k prostituci, aby se uživily a neumřely hlady. Důsledkem je strmý vzestup AIDS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad zapojuje veřejnost do hlasování v soutěži Společné zařízení roku
Během měsíce listopadu má veřejnost možnost zapojit se do hlasování v letošním jubilejním ročníku soutěže Společné zařízení roku. Hlavním cílem této soutěže je seznámit nejširší odbornou i laickou veřejnost s rozsahem a úrovní realizace společných zařízení navrhovaných v pozemkových úpravách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
MPSV: Číňané se zajímali o naše zkušenosti v sociální oblasti
Ministryně Michaela Marksová ve čtvrtek 27. 10. přijala čínskou delegaci, která přijela v rámci projektu mezi EU a Čínou „Reforma sociální ochrany“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Skandální politický proces s Geertem Wildersem. To už se opravdu pomátli?
Pavel Kopecký se zamýšlí nad včera zahájeným soudním procesem s předsedou Strany pro svobodu a ptá se, zda to kritikovi islámu a imigrace před nadcházejícími volbami nemůže spíše pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vánoční festival v divadlech ABC a Rokoko již po šesté pobaví celou rodinu
V sobotu 3. prosince pořádají Městská divadla pražská 6. ročník Vánočního festivalu. I letos festival nabídne čtyři představení s vánoční tematikou, kterou ztvárnila divadla z celé České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hrad shání komparz, psal bývalý Kalouskův poslanec a předložil i „důkaz“. PL však zjistily, že je to trochu jinak...
Žádný komparz, ale pozvání díky funkci ve Vinařském fondu ČR. Ukazuje se, že bývalý poslanec TOP 09 nepravdivě uvedl, že Hrad patrně chce zaplnit volná místa ve Vladislavském sále a nezvykle na poslední chvíli zve také bývalé zákonodárce. Redakci to potvrdil ředitel fondu vinařů Jaroslav Machovec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hasiči v centru Plzně mají nově opravenou požární stanici
Požární stanice Plzeň-střed Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje (HZS PK) získala nový kabát, a nejen to, historická budova prošla rozsáhlou rekonstrukcí. V pondělí 31. října 2016 byl zrekonstruovaný objekt slavnostně otevřen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Starší nemovitosti i auta prodávají Lesy ČR
Rodinné či bytové domy, administrativní i hospodářské budovy, ale také lesní nebo jiné pozemky i vodní nádrže nebo ojeté osobní nebo nákladní vozy či hospodářské stroje a další movitý majetek prodává státní podnik Lesy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Čeští a bavorští zelení: Chceme modernizaci železnice do Německa
Plány Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na rekonstrukci železničních tratí z Čech do Německa jsou pro dopravu v 21. století naprosto nedostačující. Shodli se na tom zástupci bavorských a českých zelených na společném jednání v městečku Furth im Wald.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Bohdalová (ČSSD): Hledají se ženy. Značka - Do politiky
Samozřejmě se nechci tvářit a pochopitelně nechci tvrdit, že kdyby bylo v české politice více žen, bude naše země tip top a nejlepší na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Praha 10 se zapojuje do národní potravinové sbírky
Smyslem Národní potravinové sbírky je pomoci lidem v tíživé situaci a zároveň apelovat na problém plýtvání s jídlem a zbytečně vytvářeným odpadem. V sobotu 12. listopadu bude v rámci 4. ročníku této celonárodní sbírky možné na více než šesti stovkách v celém Česku zakoupit trvanlivé potraviny a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Přebytek rozpočtu na konci října vyšplhal na rekordních 98,3 mld. Kč
K 31.10.2016 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 1 066,7 mld. Kč, celkové výdaje 968,4 mld. Kč a přebytek hospodaření 98,3 mld. Kč (oproti minulému roku je to výsledek o 127,5 mld. Kč lepší - v říjnu 2015 byl vykázán schodek 29,1 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sladkovská (Svobodní): Úhradová vyhláška jako brzda zdravotnictví
Do připomínkového řízení se na začátku října dostal návrh úhradové vyhlášky pro rok 2017. Podle informací Ministerstva zdravotnictví má přidat do systému veřejného pojištění až o 13 miliard více, částečně z větších příjmů od pojištěnců, částečně ze státního rozpočtu. Po schválení bude úhradová vyhláška uvedena v praxi formou zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Michal Koudelka: Vstřícné gesto k veřejnosti
Slovo ředitele BIS k veřejné výroční zprávě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: V rekordní dražbě státního majetku padlo 141 příhozů
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zaznamenal rekordních 141 příhozů při prodeji pozemků na Třinecku. Díky nově zavedenému způsobu prodeje státního majetku, výběrovému řízení s aukcí, se daří navyšovat ceny prodávaných nemovitostí o miliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Destabilizujete společnost, káral Václav Klaus „ty ze Staromáku“. Zde má odpověď
Komentátor HN Petr Honzejk se rozhodl napsat pár zlých větiček pro exprezidenta Václava Klause. Vyjádřil se například ke Klausovým slovům k demonstraci 28. října 2016 na Staroměstském náměstí, kdy bývalá hlava státu uvedla, že šlo o pokus o destabilizaci společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Opravil: Nenápadný zachránce (3. závěrečná část)
Dějiny píší vítězové a úspěšní politici. O skutečných hrdinech častokrát nic netušíme. Nenápadný Llewellyn „Tommy“ Thompson zachránil svět. Ale kdo ho vlastně dneska vůbec zná a ocení?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Darované přístroje zajistí novorozencům na Neonatologickém oddělení FN Brno klid a teplé mléko
Jednotka intenzivní a resuscitační péče Neonatologického oddělení FN Brno (JIRPN FN Brno) získala darem tzv. UCHO, přístroj, který snímá intenzitu hluku v prostředí, lze na něm nastavit rozmezí světelného alarmu pro hluk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zhroucení USA. Oliver Stone šokoval slovy o své vlasti i Putinovi
Legendární americký režisér Oliver Stone poskytl rozhovor francouzskému deníku Le Point, ve kterém se vyjadřuje ke svému aktuálnímu snímku Snowden, ale jako již tradičně se také pouští do kritiky americké vlády a její zahraniční politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal pět zákonů
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v úterý dne 1. listopadu 2016 těchto pět zákonů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ivan Poledník: Také stát je Boží dílo. Satan si je jen snaží přivlastnit
Ivan Poledník připomíná (v době, kdy naší zemí cloumají komické spory o to, kdo je tu větší "demokrat") skutečného vládce světa, Jehož svátek dnes slavíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Lidinský (Úsvit-NK): Nemám, nedám. Bakala začal s výprodejem majetku. Utřou horníci nos?
Miliardář Zdeněk Bakala začal v posledních dnech rozprodávat svůj dohledatelný majetek. Může to být reakce na návrh Úsvitu na vyvlastnění jeho majetku, který nespravedlivě získal při privatizaci OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Proběhly závěrečné konference projektu Rozvoj probačních a resocializačních programů
Projekt Probační a mediační služby (PMS) Rozvoj probačních a resocializačních programů – posílení prevence a ochrany společnosti před opakováním trestné činnosti, který probíhá již od počátku roku 2011, se chýlí ke konci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Daněk (SPO): Inkluze proč, nebo spíš kvůli komu, nikdo ji nechtěl a nechce
Do škol byla zavedena inkluze a většina učitelů i tzv. asistentů to kritizuje jako velmi špatné rozhodnutí, možná to nejhorší, co jsme kdy udělali!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Letná v novém. Dukelských hrdinů a Veletržní projdou proměnou
„Letenský kříž“, tedy ulici Veletržní a Dukelských hrdinů, čekají změny. V souvislosti s plánovanou rekonstrukcí tramvajové tratě se změní i podoba zdejších veřejných prostranství. Půjde hlavně o zvýšení komfortu pro cestující tramvají, lepší podmínky pro chodce nebo doplnění stromořadí. Návrhy jsou k vidění na výstavě před Veletržním palácem a lidé se mohou k chystaným změnám vyjadřovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Reliéf Šumavské krajiny není pro elektromobily problém
Už déle než rok využívají zaměstnanci Správy Národního parku Šumava pro své služební cesty po území národního parku i mimo něj několik elektromobilů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kouzelné Vánoce ve francouzském pekařství PAUL
Kdo by nechtěl na Vánoce okouzlit své přátele a známé něčím opravdu speciálním. Udělejte si letos svátky o něco více francouzské než obvykle a nechte čarovat mistry cukráře z pekařství PAUL. Zklamáni nebudete vy, ani vaši hosté!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sněmovní komise potřetí vyslýchá bývalého detektiva Komárka
Sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie dnes pokračuje ve výslechu bývalého detektiva protimafiánského útvaru Jiřího Komárka, který před poslanci mluví potřetí. Komárek patří mezi kritiky policejní reformy. Při posledním slyšení před poslanci prohlásil, že začala na pokyn ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Ministr jeho tvrzení popřel. Komise později přijala usnesení, podle něhož Komárkova tvrzení nejsou průkazná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Votava (LEV21): Kdo nejde s námi, jde proti nám...
28. říjen se stal smutným dnem. Po zkušenostech z poslední doby jsme důstojné oslavy svátku republiky, ani nečekali. Hledala se totiž již po několik týdnů záminka, jak narušit oslavy tohoto svátku a jak je zneužít proti prezidentovi republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Infekční ambulance v Dětské nemocnici – bezbariérové a v nových prostorách
Část pavilonu R v areálu Dětské nemocnice úspěšně prošla stavební rekonstrukcí. Jejím výsledkem je vybudování nových ambulancí – 3 infekčních, 3 neinfekčních a 1 ambulance izolace se samostatnými čekárnami a hygienickým zázemím pro pacienty a doprovod, podle požadavků Kliniky dětských infekčních nemocí FN Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Džamila Stehlíková srovnala Zemana se Stalinem. Za exkrement si prý může sám
ROZHOVOR „Já si myslím, že je opravdu nutné současnou situaci razantně řešit, že se opravdu nacházíme na důležité historické křižovatce, kdy se rozhoduje o našem dalším vývoji, zda budeme i nadále důvěryhodným partnerem pro Západ,“ říká lékařka, univerzitní pedagožka a bývalá ministryně Džamila Stehlíková. K tomu pak ještě dodává: „Jenže naši politikové se už nedokážou postavit tomu druhému mocenskému centru – Hradu – a proto to za ně přebírají lidé, kteří demonstrují. To je prostě selhání politických elit, a zejména slabého premiéra Sobotky.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Naše reference rostou
Po úspěchu v krajských volbách si agentury pro výzkum veřejného mínění nemohou dovolit dát našemu hnutí pod 5% a tak nám v nejnovějším průzkumu přisoudila agentura STEM o dvě desetiny více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy ČR letos nabídly k pronájmu 23 honiteb
V České republice je přibližně 5800 honiteb. Tisíc z nich spravují Lesy ČR, osm set pronajímají. Výběrová řízení podnik vypisuje každým rokem. Letos chce podnik pronajmout 23 honiteb. Oproti předchozím letům se změnilo bodové hodnocení nabídek. Týká se výše nájmu a mysliveckého záměru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Teze k situaci ve strojírenství – jaderná energetika
Vývoj člověka je ovlivňován zráním a vzájemnou interakcí s prostředím. U mne sociální determinace probíhala v úzké vazbě s československým strojírenstvím, zejména s jeho vývojem a výzkumem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Co se stane, když přestaneme generovat odpad a plýtvat?
Přesně tuto otázku jsem si dal na začátku své cesty k vybudování světa bez odpadu a plýtvání a hned byla následována mnoha dalšími. Například: Proč odpad vytváříme? Proč je ho pořád víc? Proč je víc odpadových firem? Proč politici slibují změnu až za 20, 30, 50 let? A mnoho dalších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Říkat pravdu je osvobozující, sdělil Daniel Herman ženě, která mu spílala
V posledních hodinách odpověděl ministr kultury Daniel Herman na řadu čtenářských dotazů, které se sešly na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jsme na pokraji kolapsu. A do vesmíru se neodstěhujeme, na to nespoléhejme, nadnáší český vědec zásadní úvahu. A má řešení
„Za co platí Evropa?“ V historických i geografických souvislostech popisuje vědec Boris Valníček důvody, proč „se masy obyvatel začaly dobývat do Evropy“. Své aktuální zamyšlení poskytnul Parlamentním listům. Doktor Valníček za války působil v domácím odboji, pracoval v Astronomickém ústavu ČSAV a vedl také astronomickou část kosmického výzkumu programu Interkosmos. Doktor věd Valníček velmi úspěšně také publikuje, vydal 150 odborných prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: V Egyptě roste sociální napětí, ale…
„Revoluce chudých“ sama o sobě není žádnou alternativou současné vládě, pro většinu Egypťanů znavených pěti lety chaosu by byla spíše jen zárukou dalšího zhoršování všeho kolem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
To je bomba: Chystá se prý nové politické spojení, které dá Česku novou vládu
Po návštěvě tibetského duchovního vůdce dalajlámy v Česku dochází na české politické scéně k přeskupování sympatií. A to dokonce na nejvyšší vládní úrovni. Jak naznačuje deník Právo, brzy bychom se mohli dočkat nového spojenectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Smrad, binec, randál. Paříž opanovali uprchlíci a policie neví, kam dřív skočit
Část migrantů ze zlikvidovaného tábora Džungle poblíž přístavního města Calais se přesunula do ulic Paříže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Prozření plzeňské ČSSD. To předtím spala?
Že se plzeňská sociálně demokratická parta vzbouřila centrálnímu pražskému vedení, už voliči ČSSD jistě zaznamenali. I to, že se od něj distancuje. Prima strategický tah před komunálkami, který by nevymyslel ani Jára Cimrman,
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist