Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.920x, což odpovídá cca 204.540-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Lubomír Man: Nejosudovější porážka pražské kavárny aneb čeká nás převlékání kabátů
A je to i nejradostnější zpráva pro nás, kterým politika pražské kavárny leze už roky krkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Eliška Hašková-Coolidge: Lidé zvítězili nad tiskem, nad politickými stranami
Bývalá asistentka pěti amerických prezidentů Eliška Hašková Coolidge je nadšená. Od začátku totiž fandila republikánskému kandidátovi Donaldu Trumpovi, jehož vítězství v prezidentských volbách v USA je na dosah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vítězství Trumpa: První ohlas Hradu. A vtípek o Schapirovi
Emoce hýbají sociálními sítěmi poté, co je téměř jasné, že prezidentské volby vyhraje republikánský kandidát Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ještě se může ledacos změnit. Dokud někdo nemá většinu, není nic jisté. Znejistělý velvyslanec Schapiro komentoval v ČT americké volby
Volební výsledky v USA, které pomalu ale jistě směřují k triumfu kandidáta republikánů Donalda Trumpa, analyzuje Česká televize celou noc. Po sedmé hodině ranní pak tradiční analytiky ve studiu vystřídal velvyslanec Andrew Schapiro, který v živém vstupu z ambasády nechtěl dělat závěry před konečnými výsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Konec světa? Novinářům v USA se třesou kolena
Po vyústění britského referenda o Evropské unii se letos rýsuje již druhý překvapivý výsledek voleb, který bude mít dopad na dění ve světě. Ačkoli mainstreamová média vysoce favorizovala Hillary Clintonovou, aktuálně se jeví jako vysoce pravděpodobné vítězství Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Nový nářez: Neskutečný hovada v ČT, Borek zvlášť. Už Sorose jeblo? Ať žije bílý nevzdělaný muž!
Ekonomka Markéta Šichtařová, expolitik Petr Paulczynski i hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Ti všichni se vyjádřili k aktuálním výsledkům prezidentských voleb v USA. A ozval se i Pražský hrad – Jiří Ovčáček si rýpl do České televize. A nejen on.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Donald Trump, to je velké vítězství. Vyser se na to, Bartoško, vzkazuje Ringo Čech. Rusy všichni provokují, teď to bude jinak
ROZHOVOR „Horáček je statečnej! Líbí se mi, že chce být prezidentem! Ať to zkusí! Já bych mu ale vzkázal: Horáčku, začal jsi trochu brzo. Ono to do voleb ale trochu vychladne... Že byl ve vazbě, tak to přece neznamená, že byl opravdu zavřenej a že něco provedl,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz hudebník, malíř a expolitik František Ringo Čech. A samozřejmě vyjádřil svou radost nad tím, že v USA zvítězil Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
FOTO Klára Samková samou radostí vyvěsila americkou vlajku
Na české části sociálních sítí panuje při pohledu na průběžné výsledky amerických voleb většinově ponurá až tragická nálada. Koho stále více pravděpodobnější vítězství Donalda Trumpa naopak potěšilo, je advokátka Klára Samková, která na oslavu vyvěsila americkou vlajku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Svět, jak ho známe, skončil, naříká Havlův vrchní knihovník Michael Žantovský
Mezi českými uživateli sociální sítě Twitter panuje při pohledu na průběžné výsledky voleb amerického prezidenta, v nichž stále pravděpodobněji míří k vítězství republikánský kandidát Donald Trump, pochmurná nálada. „Svět, jak ho známe, skončil,“ smutně konstatoval ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jakub Janda naříká a lituje Ukrajince
Předvolební průzkumy naznačovaly, že do Bílého domu usedne kandidátka demokratů Hillary Clintonová. K prezidentství má ale v tuto chvíli o parník blíže republikán Donald Trump. Analytika think-tanku Evropské hodnoty Jakuba Jandu jímá hrůza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: 6. strážní rota BAF převzala ocenění za plnění úkolů v Afghánistánu
V úterý 8. listopadu se na chrudimském Resselově náměstí uskutečnil slavnostní nástup příslušníků 6. strážní roty, která plnila své úkoly při zajištění bezpečnosti mezinárodní základny Bagrám v Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Volby v USA: Trump drtí Clintonovou
Sčítání hlasů ve volbách amerického prezidenta zatím ukazuje, že souboj mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem je velmi těsný. Ve čtyři hodiny ráno středoevropského času vede republikánský kandidát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bílí muži si chtějí ukrást zpátky svět, který už dávno není jejich. Čtěte komentář Stropnického juniora k americkým volbám a zhluboka dýchejte
Předseda Strany zelených Matěj Stropnický se vyjádřil k americkým prezidentským volbám. Zpražil „bílé muže“. Sice vyhrál Donald Trump, ale bílí muži, kteří ho volili, by se neměli radovat. Svět už jim totiž nepatří tak, jako dřív. Trump se prý snaží přesvědčit „bílé muže“, že světu dál vládnou, čímž se údajně pokusí uchovat i do nebe volající nerovnosti tohoto světa, hřímá Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Kdo nebo co dostalo p. Dyka a p. Bartošku před kameru s výzvou?
Někdo je komediant od dětství, jiný neumí matematiku a tak jde na něco lehčího, třeba na konzervatoř a se štěstím i na DAMU, někdo ani to nepotřebuje. Pak hraje divadlo, ti šťastnější přiberou film a televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš gratuloval Trumpovi. Vysmál se přitom průzkumům i umělcům, zpívajícím pro Hillary
„Gratuluju Donaldu Trumpovi. Nemyslel jsem si, že vyhraje, všichni byli proti němu,“ řekl úvodem svého komentáře k prezidentským volbám v USA ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sobotka věří v další spojenectví, zmínil i Trumpovu vazbu na ČR
Změnu v čele Spojených států bere česká vláda s respektem k voličům, kteří demokraticky zvolili změnu, uvedl dnes premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na twitteru. Věří, že pod vedením nového prezidenta Donalda Trumpa budou Spojené státy dál spolehlivým partnerem a spojencem České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Uvažuje vedení ČSSD střízlivě?
Z celého rozsáhlého rozhovoru místopředsedy ČSSD Chovance zveřejněného v sobotním Právu si pamatuji v zásadě dvě premisy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hulváti a demagogové celého světa se teď budou cítit na koni. Novinář Macháček, známý z Krausovy říjnové show, rozebíral na ČT americké volby
Hostem středečního Interview ČT24 byl předseda Institutu pro politiku a společnost, založeného hnutím ANO Andreje Babiše, novinář Lidových novin Jan Macháček. Vyjádřil se k americkým volbám, v nichž – navzdory tlaku různých médií – zvítězil republikánský prezidentský kandidát Donald Trump. Tento muž se prý jako prezident může chovat normálněji než v kampani, ale Evropě hrozí, že Trumpovo vítězství povzbudí zdejší „hulváty“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Američané pochopili po svém význam „Make America Great Again!"
„Turbulentní volební kampaň ukázala, že americká demokracie je v některých ohledech lepší v provozuschopném stavu, než se očekávalo. Ať už si člověk myslí o jejich volbách cokoli, voliči se přesunuli k urnám a stát po státu bojují o kontrolu nad politikou organizovanou zájmovými skupinami a oligarchy.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Vzpoura proti 1 %
Drtivé vítězství Donalda Trumpa ve volbách prezidenta Spojených států je překvapením jen pro ty, kdo věřili jednotné mediální masáži a zkresleným volebním průzkumům. Je projevem revolty proti představě, že prospěch společnosti a ekonomiky je totožný s prospěchem horního jednoho procenta, či dokonce pouhé tisíciny s nejvyššími příjmy. Je dědicem hnutí Occupy Wall Street.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Prý budeme platit za prázdná CD, DVD, paměťové karty. Senátor razantně proti spolku OSA
ROZHOVOR "Jak jsem již dříve uvedl v souvislosti s avizovaným navýšením poplatků za produkci hudebních děl - neupírám autorům to, na co mají nárok. Ale zdražování není přijatelné ve chvíli, kdy OSA a další organizace z vybraných peněž samy „spotřebují“ zcela neprůhledným způsobem stamilionové částky. Návrhy na navýšení sazeb jsou opravdu extrémní a předpokládám, že pokud by k tomuto kroku došlo, tyto prostředky by skončily nikoliv u autorů, ale neznámo kdem," řekl ParlamentnímListům.cz senátor Ivo Valenta na adresu koletivních správců autorských práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí plánuje 10 prioritních ekozakázek až za 2,5 mld.
Ministerstvo financí zveřejňuje priority zadávání veřejných zakázek na odstraňování starých ekologických zátěží na rok 2017 a střednědobý plán na roky 2018 a 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Robert Troška: „Lodě migrantů otáčet nazpět k africkým břehům, nevozit do Evropy“
Toto prohlášení zaznělo z úst člena německé spolkové vlády, ministra vnitra Thomase de Maiziereho. Jedná se asi o takový obrat v pohledu na migraci, jako kdyby sovětští komunisté vyhlásili kapitalismus hlavním ekonomickým směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Začalo to Brexitem, pokračuje Trumpem a budou následovat další
To co bylo pro veškerý hlavní proud, rádoby odborné politology, média a průzkumy veřejného mínění černou můrou a dělali všechno proto, aby se to nestalo, zůstalo pouze obrovským přáním, které nevyšlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Nazývají mě „českým Donaldem Trumpem“, na tuto nálepku jsem hrdý
Prezident republiky zaslal blahopřejný dopis americkému prezidentovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg míní, že část svého přesvědčení Trump uskuteční
Exministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) očekává po zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem politické zemětřesení ve světě. V kampani podle něj Trump přeháněl, ale byla v tom i část jeho přesvědčení. „Samozřejmě, že ne všichni kandidáti uskutečnili vše, co (v kampani) říkali, ale obyčejně část přesvědčení naplnili,“ řekl ČTK. Čeká, že se tak stane i v případě Trumpa. Podle šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska nelze než doufat, že nedojde ke změně dlouhodobého směřování USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Zvítězil Trump, Putin, náš Zeman i americký dělník
Nastalo to, co nastat muselo, a protože jsem dával svou jednoznačnou preferenci prakticky po celý rok jednoznačně najevo, naposledy včera, mohu si tento závěr dovolit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZSVM po náročném právním prošetřování získal díky Mapě majetku státu 5 pozemků
Pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Pardubicích se podařilo získat pět pozemků o výměře 3 000 m2 v obci Choltice, které byly v katastru nemovitostí stále zapsány na Průmyslový kombinát okresu Přelouč, který zanikl v roce 1956.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kardiovize FNUSA-ICRC pomáhá přestat kouřit. Nově i přes lékárny
Vyškolit nemocniční lékárníky a farmaceutické asistenty z nemocničních lékáren v pomáhání závislým na tabáku s odvykáním kouření na území celé České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Heger (TOP 09): Debata se začíná zvrhávat trošku do lehce nenávistného pošťuchování
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 11. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Horáček odmítl označování Trumpových voličů za hlupáky
Volba Donalda Trumpa prezidentem Spojených států je suverénním rozhodnutím svobodně se rozhodujících občanů, uvedl dnes český prezidentský kandidát Michal Horáček. Na svém facebookovém profilu odmítl označování Trumpových voličů za hlupáky, naopak ocenil, že nadále žije politická kultivovanost USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pavel Opl: Šok pro zkorumpované politické strany - "drastická" změna financování
Dvacet sedm let v naší zemi vidíme, jaká korupční zvěrstva se páchají kolem financování politických stran, tedy zejména těch, které se střídali ve vládních pozicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nový prezident, nová etapa. Musíme však zůstat spojenci, řekl ministr Zaorálek
„Věřím, že nový prezident bude představovat novou etapu. Je evidentní, že Donald Trump přináší nové pohledy. Musí však zůstat, že jsme spojenci,“ uvedl šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) v rozhovoru pro Českou televizi. Trumpovi k jeho předpokládanému vítězství pogratuloval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Takže Trump? Začíná jízda z vršku
Amerika si mohla vybrat mezi mizernou prezidentkou a mizerným prezidentem. Jak to tak ve středu brzy ráno vypadá, vybrala si mizerného prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tohle nám tedy Miroslav Kalousek a Daniel Herman řekli k vítězství Trumpa v amerických volbách...
Parlamentní listy se dotázaly politiků, co říkají vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách, zda ho vítají a co se tím změní pro svět a co to znamená pro Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Nižší spotřební daň pomůže kompenzovat náklady na EET všem restauratérům
Zbyněk Stanjura představil návrh na snížení spotřební daně na pivo. Tento návrh pomůže restauracím a hospodám kompenzovat navýšené náklady související se zavedením EET. Sazba daně by se vrátila před období hospodářské krize, kdy byla v rámci stabilizačního balíčku zvýšena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČVUT v Praze je partnerem Týdne podnikání ČR 2016
Ve dnech 14. – 20. listopadu bude v České republice probíhat událost věnovaná podpoře podnikání, která se paralelně koná v dalších 160 zemích světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tomasz Peszynski: S Amerikou jsem skončil. Nezaslouží si, abych ji měl rád
„S Amerikou jsem skončil,“ napsal v reakci na výsledek prezidentských voleb občanský aktivista Tomáš Peszynski. Podotkl, že USA i Velkou Británii miloval pro jejich hodnoty. „Kdyby Čína nebo Rusko vyznávaly tyto hodnoty, měl bych rád tyto země. Nebudu adorovat Ameriku jen tak. Musí si to zasloužit. Teď si to nezasluhuje,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vítězství Trumpa: Hovoří Erik Tabery, Tomáš Prouza, Dominik Feri či Alexandr Mitrofanov
Prezidentské volby v USA jsou nazývány politickou revolucí. Sociální sítě se jen hemží komentáři. A my vám další z nich přinášíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Volič – tentokrát americký – opět nachytal trhy na švestkách
Kdo se těšil na vyšší volatilitu po amerických volbách tak, ten se jí dnes dočká vrchovatě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Pilný (ANO): Fungující ekonomika ČR je především zásluhou podnikatelů
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 11. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Účast zaměstnanců v dozorčích radách neohrozí růst, naopak mu pomůže
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 11. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Závěry z šetření ochránkyně v oblasti důchodů
Veřejná ochránkyně práv dostává dlouhodobě nejvíce podnětů týkajících se důchodů. V letech 2014 a 2015 obdržela ochránkyně celkem 857 podnětů z této agendy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Trochu šílené. Andrej Babiš nám řekl o vítězství Donalda Trumpa tuto zásadní věc...
ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co říkají vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách, zda ho vítají, co se tím změní pro svět a co to znamená pro Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Přepište dějiny: Donald J. Trump vyhrál prezidentské volby v USA
Amerika a spolu s ní i celý svět tají dech při pohledu na výsledky letošních prezidentských voleb. 45. prezidentem Spojených států se po devatenáctiměsíčním boji plném kontroverze na obou stranách stane republikánský kandidát Donald J. Trump, který již získal 254 hlasů a míří za vítězstvím v Pensylvánii, Michiganu a Arizoně, píše Fox News.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Donald Trump nejspíš vyhraje, ukazují výsledky. A finančníkům z toho „cvakají zadnice“
Několik minut před zveřejněným konečných výsledků amerických prezidentských voleb má republikánský kandidát Donald Trump těsný náskok nad Hillary Clintonovou a v tomto momentu je velkým favoritem na vítězství; New York Times jeho šance vidí na 80 %. Finanční trhy ihned reagují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Šéf Blesku má „výtlem" z pražské kavárny. Mladý novinář smutní za poraženou Hillary
Sociální sítě žijí diskusemi nad prezidentskými volbami v USA. A uživatelé si neberou servítky například s Českou televizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Trump drtivě vede. A je tu strašný, strašný výsměch České televizi. Ať to tam radši nečtou
Prezidentské volby ve Spojených státech přilákaly i v noci k sociálním sítím šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla či bývalého radního pro rozhlasové a televizní vysílání Petra Štěpánka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Jan Mládek předal ceny nejúspěšnějším mladým strojařům v programování CNC obráběcích strojů
Již osmého ročníku Soutěže mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů se letos zúčastnilo 143 žáků z 35 středních odborných škol z celé České republiky. Ty nejlepší dnes slavnostně ocenil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vyzvala jsem Donalda Trumpa ke spolupráci. Hillary Clintonová dvanáct hodin po porážce promluvila před lidmi
Pokud by se potvrdily předpovědi plynoucí z průzkumů celé řady agentur, demokratka Hillary Clintonová by už několik hodin slavila své vítězství a těšila by se na to, až jako první žena v historii USA usedne v Oválné pracovně Bílého domu jako prezidentka. Ale nestalo se tak. Vyhrál Donald Trump a Clintonová dlouhé hodiny mlčela. Nakonec však přece jen přišla mezi své příznivce a omluvila se jim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Hájek: Triumf bílých otroků – mužů i žen. Trumf v rukou "obyčejných"
Petr Hájek po probdělé noci poznamenává "několik vět" na okraj výbuchu voličské kontrarevoluce, která instruktážně odhaluje slabost mocných a sílu bezmocných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jakub Janda se těšil, jak Trump prohraje. A když se ukázalo, že je vše jinak...
Donald Trump v kampani sliboval, že udělá Ameriku znovu velkou. V anglickém originále to heslo znělo „Make America Great Again“. Analytik a zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda ale přišel s přesmyčkou, naznačující, jak se Amerika Donaldu Trumpovi za jeho snahu odvděčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Votava (LEV21): Američané zvolili změnu. Američané odmítli konfrontaci
Dnes jsme se probudili do zcela jiné Ameriky. Amerika se na volební mapě barvila každou hodinou více do červena. Donald Trump kráčel od jednoho státu k druhému a sbíral hlasy příznivců i těch, s politikou nespokojených Američanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Výsledek amerických voleb? Tak nějak „kouzlo nechtěného“
Jednou větou – Trumpem naznačený politický kurs dává tušit ne snad vizi, ale spíše revizi v „horních patrech“ zájmových sfér, a to nikoliv s vyloučením „staronových“ osvědčených způsobů a vlivů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
TA ČR: Interaktivní vizualizace s otevřenými daty Horizontu 2020
Chcete vědět, jaká je účast České republiky v rámci programu Horizont 2020 nebo které české subjekty jsou nejúspěšnější?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Šmejd, vyjádřil se o Trumpovi Tomasz Peszynski
Obsáhle komentoval výsledek amerických prezidentských voleb na sociální síti aktivista Tomasz Peszynski.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Odmítáme být fackovacím panákem
Vyjádření ministra vnitra ke skandální výrokům některých politiků EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): V Poslanecké sněmovně PČR nikdo projevy nezakazuje
V poslední době dostávám velké množství žádostí, abych autorizoval projev, který jsem měl připravení do rozpravy o migraci. Z mého fb ho převzala i zahraniční média. Šíří se po sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
IVK: Americké prezidentské volby vyhráli normální, obyčejní, zdravý rozum používající lidé
Stanovisko Institutu Václava Klause k vítězství Donalda Trumpa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zrůdnost politické korektnosti. Selhání a manipulace. Američané se tomu dokázali vzbouřit, jsou zase nejdál. Ondřej Hejma očekává po Trumpově vítězství velké změny všude ve světě
ROZHOVOR Ve vítězném projevu Donald Trump slíbil, že se bude snažit o přátelské vztahy se všemi zeměmi bez výjimky. „Zní to jako strašlivá fráze, ‚kacířské‘ je to taky dost, ale co když to myslel Donald aspoň částečně vážně? Reálně si od něj slibuji především tvrdý boj proti nelegální migraci, a pokud v téhle věci půjde Amerika příkladem, je to i šance pro nás v Evropě, protože by tím byl nastaven nový standard,“ říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz publicista a frontman skupiny Žlutý pes Ondřej Hejma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Trumpa vytáhly do Bílého domu tajné služby, sám to přiznal, šíří se sítí. Jenže je to hloupost. Má v ní prsty i Česká televize
Po internetu se začalo šířit „Přiznání Donalda Trumpa, že mu vítězství zařídily tajné služby“. Jeho odpůrci s gustem začali posílat sociálními sítěmi úryvek z dnešního děkovného projevu vítěze amerických prezidentských voleb, ve kterém jim za to údajně děkuje. Realita je ale trochu jiná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Portlík (ODS): Strýček Donald aneb jak hořkne káva
Anglosaské národy nám v tomto roce opět ukázaly, že jejich pouto se základní lidskou touhou, touhou po svobodě, je silnější, než kdekoliv jinde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Jan Mládek vystoupil na konferenci CIRED
Ve dnech 8. a 9. listopadu 2016 se v Táboře koná 20. konference Českého komitétu CIRED o elektrických distribučních sítích, která je největší odbornou konferencí svého druhu u nás a seznamuje odbornou i širokou veřejnost s nejnovějšími poznatky v rychle se vyvíjející oblasti elektroenergetiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Spolužačka Michala Horáčka promlouvá
Zná se osobně s kandidátem na prezidenta, „králem hazardu“ Michalem Horáčkem, kterého obdivuje za jeho zvídavost. Zítra zakládá novou organizaci válečných veteránů – poté, co byla za svou kritiku a předávání interních informací do médií vyloučena z Českého svazu bojovníků za svobodu. Gabriela Havlůjová zkrátka žije život naplno, se vším, co k němu patří. ParlamentníListy.cz ji v rámci objektivity požádaly o vyjádření poté, co na našich stránkách vyšel rozhovor s předsedou ČSBS Jaroslavem Vodičkou. Havlůjová poskytla ParlamentnímListům.cz rozhovor během své cesty do německého koncentračního tábora Ravensbrück, kde byly vězněny a vražděny lidické ženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Stát podporuje větší konkurenci na železnici, ale i národního dopravce
Vláda odsouhlasila otevírání trhu na železnici na vybraných pěti tratích, to ale neznamená, že by Ministerstvo dopravy nehájilo České dráhy. Na Žofínském fóru věnovanému železniční dopravě to řekl ministr Dan Ťok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
A teď si vás vychutnám, kavárenští povaleči a sluníčkáři. A budu se vám smát! Předseda parlamentní strany má šťastný den
Prezidentský kandidát Donald Trump se v noci na dnešek stal 45. prezidentem Američanů. Jeho vítězství vyvolalo reakce světových politických lídrů, ale i těch slovenských. Předseda hnutí Sme rodina Boris Kollár se netají nadšením z Trumpova vítězství. Pro Parlamentné Listy popsal podobnost mezi jejich příběhy a rovnou přiznal, jak si vychutná kavárenské povaleče a sluníčkáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vítězství Trumpa: Zděšený redaktor Marjanovič v ČT temně pohovořil o Putinovi
Hostem vysílání ČT24 byl komentátor z Hospodářských novin Teodor Marjanovič. Téma bylo jasné – postava republikánského vítěze voleb ve Spojených státech Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kasal (ANO): Všichni voláme po tom, aby mladí lékaři zůstávali u nás v republice a léčili naše pacienty
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 11. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Zvítězil Trump, Putin, náš Zeman i americký dělník
Nad tím, co bude znamenat vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách, se na svém facebookovém profilu zamýšlí advokát a předseda spolku Přátelé Ruska v České republice Jiří Vyvadil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
MUDr. Kubeš, Ph.D.: Nádory ORL oblasti jsou diagnosami, u kterých je přínos protonové radioterapie velmi vysoký a počet pacientů bude rychle narůstat
S rostoucí dostupností protonové radioterapie (PRT)ve světě je stále více nemocných s nádory hlavya krku léčeno touto modalitou. Důvodem je významnýrozdíl v dávkách aplikovaných na zdravé tkáně přisrovnání moderních technik fotonové radioterapie(jako je například rotační radioterapie s modulovanouintenzitou (IMRT)) a z toho plynoucí redukce akutních i pozdních nežádoucích účinků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Dobré ráno, Ameriko
Nejprve upřímné blahopřání nově zvolenému prezidentovi. Ale především blahopřání všem Američanům. Uplynulých osm let USA zvolna vyklízely pozici světové supervelmoci nejen z vojenského, ale především z morálního a ekonomického hlediska. Plně to dal dnes již bývalému prezidentovi najevo čínský předseda vlády při jednání G 20.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Agresivní politika USA zkrachovala. Donalde, blahopřejeme, vyslovily se osobnosti Ruska
Prezident Ruské federace Vladimir Putin poslal zprávu vítězi amerických prezidentských voleb Donaldu J. Trampovi, ve které čerstvě zvolenému republikánovi poblahopřál k úspěchu, píše ruský TASS. K výsledku voleb se vyjádřili i další ruští politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Bohuslav Sobotka se zúčastní Celostátní finanční konference Svazu měst a obcí ČR
Předseda vlády Bohuslav Sobotka ve čtvrtek 10. listopadu 2016 vystoupí na Celostátní finanční konferenci Svazu měst a obcí České republiky (SMO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kaple sv. Rodiny v Odrách s malovaným deskovým stropem je znovu přístupná veřejnosti
Slavnostní otevření kaple sv. Rodiny v Odrách proběhlo poslední říjnový den letošního roku. Její celková rekonstrukce v roce 2015 odhalila několik překvapení, například vzácný deskový malovaný strop.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Michael Žantovský se podíval na volební výsledky v USA a napsal o konci světa. Zato Zdeněk Škromach...
Americké prezidentské volby a blížící se triumf Donalda Trumpa jsou od brzkého středečního rána hlavním diskusním tématem po celé Evropě, Českou republiku nevyjímaje. Politici i „veřejné osobnosti“ glosují vše, co se při sčítání hlasů v USA odehrává, a komentáře to jsou často velmi pozoruhodné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Gratuluji Donaldu Trumpovi
Gratuluji Donaldu J. Trumpovi, který se podle všeho stal vítězem prezidentských voleb ve Spojených státech amerických.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ruský expert: Trump? Moc se toho nezmění
Ředitel ruského Centra pro ekonomické a politické reformy Nikolaj Mironov se domnívá, že s nástupem čerstvě zvoleného republikána Donalda Trumpa do prezidentského úřadu se v oblasti americko-ruských vztahů příliš mnoho nezmění, píše ruský server RIA Novosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ladislav Kašuka: Novým prezidentem se místo loutky NWO Clintonové stal „neřízená střela“ Donald Trump
Myslím, že je pro celý svět dobré, že v čele USA nebude loutka Killary Clintonová, ale muž, který nemá jako svůj hlavní cíl konfrontaci s Ruskem, nýbrž boj proti islámským extremistům a nelegálním přistěhovalcům, kteří čím dál více zaplavují Evropu a Ameriku!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Gratuluji Donaldu Trumpovi a Republikánské straně k vítězství ve volbách
Vítězství Donalda Trumpa je vítězstvím těch, kteří jsou dlouhodobě nespokojeni s politikou přílišné politické korektnosti, umělého multikulturalismu, či rozsáhlých sociálních programů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD: Prosadili jsme povinné zastoupení zaměstnanců ve vedení velkých korporací
Sněmovna v závěrečném třetím čtení schválila novelu zákona o obchodních korporacích, kterou se definuje zastoupení zaměstnanců ve vedení společností s více než 500 zaměstnanci. Odsouhlasená úprava stanoví, že dvě třetiny členů dozorčí rady volí valná hromada a jednu třetinu zaměstnanci společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Je to vzpoura proti hlouposti lidí typu těch z ČT, udeřil po vítězství Trumpa profesor Krejčí. Budou se prý dít věci
ROZHOVOR „Vzpoura lidí proti korektnosti. Otrávenost z washingtonských elit je obrovská.“ Politolog profesor Oskar Krejčí vysvětluje, proč Američané nechtějí Hillary Clintonovou profláknutou Wall Streetem: „Se západním voličem se něco děje a podle mého názoru je to vzpoura proti liberální korektnosti a hlouposti médií jako je Česká televize.“ Volba Donalda Trumpa americkým prezidentem podle Krejčího rozkolísá establishment i v Evropě. „Když se mění pán, vazal znejistí. S tím nic nenaděláme,“ podotýká profesor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Stavebnictví opět nepřekvapilo
Pokles stavební výroby pokračoval i v září, kdy se produkce tohoto odvětví snížila o 7,4 %. Na vině je – stejně jako v předchozích měsících – především nedostatek veřejných zakázek. Boom čerpání evropských peněz je dávno pryč a stavebnictví se z náhlého úbytku peněz, respektive projektů ještě nevzpamatovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kreml promluvil k výsledkům voleb v USA
Ruský prezident Vladimír Putin by podle svého tiskového mluvčího Dmitrije Peskova mohl okomentovat výsledky amerických prezidentských voleb na dnešním setkání se zahraničními velvyslanci v Moskvě, píší ruské Ria novosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Rozpočet na příští rok byl tvořen především s ohledem na lidi
Rada hlavního města Prahy na dnešním zasedání odsouhlasila zdrojově vyrovnaný rozpočet hlavního města Prahy na rok 2017. Rozpočet počítá se zdroji v celkové výši 68,8 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se setkal se členy Italsko-české obchodní a průmyslové komory
Předseda vlády Bohuslav Sobotka v úterý 8. listopadu 2016 diskutoval se zástupci italských firem a institucí působících v České republice. Ekonomická spolupráce je klíčovým prvkem ve vztahu mezi oběma zeměmi. Vzájemný obchod se neustále rozvíjí a rok 2015 byl v tomto ohledu rekordním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
To jsou šoky: Ten Trump to možná fakt vyhraje. Florida je jeho a jede dál
Pro adepty na příštího amerického prezidenta jsou důležité výsledky zejména v těch státech, kde mohou získat větší množství hlasů volitelů. Průběžné výsledky naznačují, že Donald Trump míří do Bílého domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe podporoval Clintonovou, ale rychle se vzpamatoval. Zde sepsal obsáhlé vysvětlení, proč vyhrál Trump
Politolog Jiří Pehe poslal v komentáři pro Český rozhlas vzkaz Donaldu Trumpovi. Tento muž prý sice vyhrál volby, ale brzy narazí na meze, které správně klade americký politický systém prezidentovi do cesty. Trump je podle Jiřího Pehe sebestředný a velikášský, což se může negativně projevit v mezinárodní politice, ale politolog doufá, že ho americký demokratický systém zbrzdí i v této oblasti. Jinak by mohlo být hodně zle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Michal Horáček hodně věřil Hillary Clintonové. Stálo ho to sto tisíc, a to chtěl dát ještě více
Sto tisíc korun na vítězství Hillary Clintonové si vsadil prezidentský kandidát a bývalý majitel sázkařské firmy Fortuna Michal Horáček. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Konvička: Čtvrti obklopené zdmi jsou charakteristickým rysem těch správně multikulturních zemí
My starší si pamatujeme - z půle 90. let - strašlivý virvál kvůli "zdi v Matiční", která měla oddělit převážně bílou čtvrť od romáckého ghetta. Angažovali se tehdy president Havel i Michal Kocáb, zahraniční dobroseři byli "znepokojeni" ...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Proč si Američané zvolili tohoto trapného outsidera, to prostě nelze pochopit. Stanovisko Respektu k americkým volbám
I Amerika se představila jako zmatená, nejistá a nesrozumitelná země, napsal ke zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA Marek Švehla na serveru týdeníku Respekt. Pro nás prý vítězství Trumpa nevěstí nic dobrého, ale od populistů Trumpova typu se prý alespoň můžeme i něco naučit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lang (ODS): Svítání na Západě?
Dnešní brzké dopoledne SEČ přineslo opravdu velkou událost: novým prezidentem USA se stal Donald Trump. V představenstvu EU, hlavně jejích komisí, se teď asi svírají mnohé žaludky. U nás ve vládě nejspíš také. Co když bude Evropa Ameriku následovat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman už neví, co dělá. Banda čtyř a rejdy čínských agentů. Zemi by měli vést inteligentní lidé, vyzývá do příštích voleb František Laudát
ROZHOVOR „Zeman prostě už neví, co dělá. Svět se posunul dopředu, přece se nebudeme vracet do padesátých let, kdy buran přijde a řekne podnikateli, který si vydřel svoji firmu, že má na to půl hodiny, aby zmizel,“ glosoval údajné chování současné hlavy státu předseda poslaneckého klubu TOP 09 František Laudát. Ten zastává i velmi tvrdé stanovisko k prohlášení čtyř ústavních činitelů ohledně návštěvy dalajlámy. „Já jim říkám banda čtyř a ten jejich krok byl šílený, srovnal bych ho snad s tím, jak se kdysi komunisté chovali k Sovětskému svazu,“ ještě doplnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Dojde ke změně?
Donald Trump získal většinu volitelů v prezidentských volbách. Pokud nedojde k něčemu mimořádnému, měl by být v příštím roce jimi zvolen prezidentem USA. Bude to změnou a v čem? Již se objevil i první vtip. Poprvé v historii USA se stane, že bílý miliardář se nastěhuje do státního bytu po černošské rodině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Švejnar vysvětloval, proč americká média neměla ráda Trumpa. Sám prý volil Clintonovou. A pokud jde o jeho prezidentskou kandidaturu u nás...
Hostem dnešních 20 minut Radiožurnálu byl ekonom a pedagog Jan Švejnar. Hlavním tématem bylo zvolení Donalda Trumpa 45. americkým prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ještě se neradujte. Analytik varuje před zlem, které by soupeři Donalda Trumpa mohli rozpoutat. Mrazí z toho
Analytik Tomáš Haas, který zevrubně poznal celý severoamerický kontinent a v zahraniční politice radil prezidentu Václavu Klausovi a několika premiérům, pro ParlamentníListy.cz sepsal, co změnily letošní prezidentské volby v USA. A změny jsou to podle něj vskutku zásadní. Fakt, že Trump dokázal porazit Clintonovou i v místech, která po celá desetiletí volila její Demokratickou stranu, podle Haase jednoznačně ukazuje, že máme co dělat s převratnými změnami, po kterých USA skutečně už nikdy nebudou takové, jako dřív.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kailová (ČSSD): Utrpení živých tvorů kvůli lidskému luxusu nemá v moderní společnosti žádné opodstatnění
Komentář Zuzany Kailové k novele zákona na ochranu zvířat proti týrání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Rektor-velitel Univerzity obrany podruhé převzal rektorský řetěz
Ve středu 2. listopadu byl v aule Právnické fakulty Masarykovy univerzity slavnostně inaugurován pro své druhé funkční období rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Čulík po vítězství Trumpa: Jde do tuhého. Pošlete mi peníze
Server Britské listy dnes zopakoval žádost o finanční příspěvek na svou činnost. Zdůvodnil to mimo jiné i vítězstvím Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Národní informační systém integrovaného záchranného systému byl prezentován jako úspěšný projekt IOP
Nový informační a komunikační systém s názvem Národní informační systém integrovaného záchranného systému (NIS IZS) byl do ostrého provozu uveden v prosinci loňského roku a za dobu svého působení přenesl více než 100 miliónů datových vět. Nyní byl Monitorovacímu výboru Integrovaného operačního programu prezentován jako tzv. „úspěšný“, což znamená že, byl úspěšně realizován s podporou z Integrovaného operačního programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Válka s Ruskem nebude. Potřebujeme teď právě Trumpa. Pražské kavárně spadne hřebínek. Babiš, Kalousek, Herman či Okamura nám i toto řekli k volbám v USA...
ANKETA ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co říkají vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách, zda ho vítají a co se tím změní pro svět a co to znamená pro Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): ANO 2011 nezastupuje zájmy zaměstnanců, ale zájmy AGROFERTU
Tento i další postoje hnutí ANO 2011 ukazují, že jsou řízeny podnikatelem a že zájem AGROFERTU je na prvním místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Běhounek (ČSSD): Nesměšujme systém vzdělávání a systém péče v našich nemocnicích a v terénu
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 11. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Slouží za supu
Skupina vedoucích pracovníků kulturních institucí před několika dny uveřejnila tzv. otevřený dopis ministrovi kultury Danielu Hermanovi. Velebí ho v něm jako osobu pevných morálních postojů. Dopis je zaměřen proti ústavním činitelům, proti prezidentovi Miloši Zemanovi především.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Eurokomisařka Jourová doufá, že Amerika zůstane strategickým partnerem
Eurokomisařka pro spravedlnost Věra Jourová (ANO) se v rozhovoru pro Českou televizi vyjádřila k výsledkům amerických voleb. Očekává, že Amerika zůstane silným strategickým partnerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda potřebuje nové impulsy a svěží energii pro úspěšné dokončení započaté práce
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v průběhu následujících týdnů setká se všemi členy koaliční vlády. Cílem je formou bilančních schůzek s ministryněmi a ministry projednat dosavadní plnění závazků na jednotlivých resortech a stanovit priority vlády do posledního roku funkčního období vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČT: Tři oříšky pro Popelku uvidí diváci na Štědrý večer
Legendární pohádku Tři oříšky pro Popelku odvysílá o letošních Vánocích Česká televize. Divákům ji nabídne na Štědrý večer, hned po skončení premiérové pohádky Pravý rytíř. Příběh, od jehož natočení uplynulo už třiačtyřicet let, uvidí diváci ve vysokém rozlišení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Vyhoďme ho z kola ven
Fenomén Trump zamotal hlavu politikům, politologům i žurnalistům. Nikdo neuvěřitelný politický úspěch newyorského podnikatele nechápe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jděte do prdele, vzkázal elitám Štěpán Kotrba. No a Štětina či Honzejk pravili...
Donald Trump je prezidentem USA. A komentáře na facebookových či twitterových účtech se sypou. Co řekli například Petr Honzejk, Luboš Kreč či Štěpán Kotrba? „Česko je zemí hipsterů,“ řekl také novinář Jakub Zelenka. Důvody se dozvíte v našem článku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Spotřebitelské ceny se zvýšily a v růstu pokračovaly i služby
Spotřebitelské ceny vzrostly. V říjnu o 0,3 % ve srovnání se zářím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Daněk (SPO): Lumpenkavárna, sluníčka, hromada nevzdělaných bílých lidí a sojové latíčko...
Dnes se budou zřejmě probíhat horlivé diskuze a rozdělené tábory vzájemně po sobě pokukujících příznivců a odpůrců. Tzv. pražská kavárna bude muset sklopit a možná změnit rétoriku, protože v Americe bude čtyři roky vládnout někdo silný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Diplomatovi z USA ruply nervy. Po vítězství Trumpa napsal něco, co pak raději smazal
Bývalý velvyslanec Spojených států amerických v Ruské federaci Michael McFaul na Twitteru okomentoval průběžný výsledek amerických prezidentských voleb a pogratuloval Putinovi k úspěchu. Později svůj příspěvek smazal, uvádí server Regnum.ru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hlavní architekt eGovernmentu posoudil projekty za 14 miliard Kč
Od letošního roku se poprvé v historii IT systémy pro celou státní správu budují a rozvíjejí koordinovaně a na společných principech. Ministr vnitra 7. listopadu 2016 informoval vládu, že resort vnitra za prvních devět měsíců letošního roku posoudil 71 záměrů na vybudování IT projektů v celkové hodnotě 13,8 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Tři otázky a odpovědi, které se pojí s vítězstvím D. Trumpa v prezidentských volbách
Komentář k vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách a dopadu na USD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prohlášení MZV ČR k výsledkům prezidentských voleb v USA
Ministerstvo zahraničních věcí ČR blahopřeje Donaldu Trumpovi ke zvolení do úřadu prezidenta Spojených států amerických.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
To bylo nářků. Voliči Clintonové brečeli a nepřítomně zírali před sebe
Když Donald Trump před rokem a půl oznámil svou kandidaturu, byl médii a politology označován za naprostého outsidera. V průběhu vnitrostranických primárek však předčil všechny své republikánské kolegy a nakonec mu nečekaně podlehla i někdejší jasná favoritka Hillary Clintonová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vítězství Trumpa: Erik Best přináší zásadní informaci týkající se Miloše Zemana a Ivany Trumpové
Donald Trump byl zvolen novým prezidentem Spojených států. Co od něho můžeme očekávat? Co změní v Americe a jak bude přistupovat k řešení mezinárodních problémů? Odpovědi na tyto otázky pro ParlamentníListy.cz hledá analytik a novinář amerického původu Erik Best. Podle něj rozhodně výsledek voleb bude mít vliv i na Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
"Zavřete hranice!" V Rakousku vystoupil bývalý agent Mossadu. Jsou toho plné noviny. A zemětřesení kolem Merkelové... Promlouvá obeznámený Marian Kechlibar
ROZHOVOR Před prezidentskými volbami v Rakousku ještě posílil migrační faktor, protože během posledního půl roku vyšlo najevo, že migrační krize bude jednak velmi drahá, jednak že kvůli ní výrazně vzrůstá kriminalita. Bývalý agent Mossadu, Izraelec Rafi Eitan, který v roce 1960 unesl Eichmanna z Argentiny, doporučil Rakušanům zavřít hranice, jinak že musejí počítat s vlnou teroru. Marian Kechlibar, který se na svém blogu dlouhodobě na situaci v Německu a v Rakousko zaměřuje, také upozorňuje na možné velké politické zemětřesení v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
SVS nabádá chovatele k preventivním opatřením v souvislosti s novými případy ptačí chřipky v Evropě
Několik evropských zemí v uplynulých dnech informovalo o výskytu nových ohnisek vysocepatogenní aviární influenzy (ptačí chřipky) na svém území. Nové případy potvrdily Maďarsko, Polsko a Německo, možný výskyt je hlášen také z Chorvatska a Švýcarska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ANO: Chceme transparentní veřejné zakázky, budeme makat pro všechny občany kraje
Hnutí ANO 2011 získalo na ustavujícím jednání zastupitelstva Olomouckého kraje post hejtmana a tří náměstků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Plánujete společenskou akci nebo konferenci a hledáte prostory? Využijte nabídky objektů Národního muzea
Národní muzeum spravuje nejen miliony sbírkových předmětů, ale i řadu významných objektů, které vynikají svou bohatou historií, atraktivní lokací a zajímavým interiérem. Vybrané prostory Národního muzea jsou nabízeny také ke krátkodobému pronájmu a jsou ideální ke konání různých kulturních a společenských akcí, koncertů, konferencí a seminářů, přednášek, workshopů, firemních prezentací nebo k filmování a fotografování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSD: Zákonem o léčivech zlevňujeme nejmodernější léky
Sněmovna schválila vládní novelu zákona o léčivech, kterou se zavádí zásadní opatření ve prospěch českých pacientů. Upravuje se možnost omezení tzv. reexportů léčiv z České republiky do zahraničí a snižují se ceny biosimilárních přípravků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Trump vyhrál, Amerika se nezboří a Izrael si polepší
Mám za to, že vítězství republikánského kandidáta v amerických prezidentských volbách si jedni spojují s nepřiměřeným očekáváním a druzí pro změnu se zbytečnou hysterií. Ve skutečnosti se toho moc nezmění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Schwarz (KDU-ČSL): O jednom topení a jednom trestním oznámení
Od příštího roku se správy obecního majetku v Praze 2 ujme nově založená společnost „Správa nemovitostí Praha 2, a.s.“, jejímž stoprocentním vlastníkem je městská část.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Povodí Odry připravuje stavbu ochranné hráze v Bohumíně-Pudlově
Státní podnik Povodí Odry připravuje protipovodňové opatření, které ochrání zastavěnou část města Bohumín, konkrétně místní části Vrbici, Pudlov a Starý Bohumín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Nemá význam opravdu každou lidskou činnost svazovat speciálním zákonem
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 11. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Poslanci šli odborářům na ruku
Další administrativní a finanční zátěž na podnikatele uvalili poslanci schválením změn v zákoně o obchodních korporacích. Zákonodárci totiž znovu zavedli povinnou účast zaměstnanců v dozorčích radách firem. Tu přitom už před dvěma lety zrušili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Adamová (TOP 09): Povinnost pro zaměstnavatele předcházet stresu? Zbytečné papírování
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 11. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Krajští radní schválili dotace pro praktické lékaře a zubaře
Šest všeobecných praktických lékařů a praktických lékařů pro děti a dorost obdrží individuální dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje na úhradu nákladů spojených se specializačním vzděláváním. Kraj finančně podpoří také zubní lékařku provozující lékařskou praxi na Bruntálsku. Rozhodli o tom krajští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Kovářová (TOP 09): Návrh má jednoduchý cíl, usnadnit žadatelům o řidičský průkaz život
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 11. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Potřebujeme čas, abychom ty věci byli schopni dát dohromady
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 11. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Je vidět, že vaše vláda jednoznačně selhává v elektronizaci státní správy
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 11. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Rozhlasové PRESSpektivy nabídnou podcast i esenci úspěchu
Český rozhlas a jeho mezinárodní projekt PRESSpektivy – Budoucnost žurnalistiky se budou tentokrát zabývat fenoménem podcastu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Mě už to skutečně vytáčí. Šéf Pirátů Bartoš našel souvislost mezi Clintonovou, Babišem a odpůrci Brexitu
Předseda Pirátů Ivan Bartoš nechápe, jak někdo, kdo si říká demokrat, může mluvit o tom, že je demokracie přežitkem, shazovat klidně milionové skupiny lidí. „Tak vznikají nálepky typu ‚kavárna‘ a nelze se divit. Demokracie buď je, anebo není,“ sdělil na Facebooku předseda Pirátů Ivan Bartoš v den vítězství Donalda Trumpa. Ignorování nebo shazování rovného hlasu v rámci paušalizace, že můžou za to staří, může za to venkov, města, mladí, nevzdělaní, je podle něj skutečná cesta do pekel. „Tak vznikají politické elity a odtržení politiky od reálného života. Bohužel, koho je dobré a koho není dobré volit, nám už tyto elity a média standardně předkládají dopředu,“ vypozoroval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Schnur: Dalajláma na Hrad
Někdy je nutné třikrát se nadechnout a teprve potom začít psát komentář, což ve zvýšené míře platí v případě letošních oslav 28. října. Zatímco americký volební cirkus dosáhl vrcholu, český bude zřejmě pokračovat. A zkušenosti z posledních let napovídají, že mnohé české figurky čekají na jeho finále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
MŠMT spouští mediální kampaň spotem zaměřeným na učitelskou profesi
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravuje propagační spoty, které veřejnosti představí například dobré příklady učitelské praxe, dále témata vysokých škol, výzkumu či rovného přístupu ke vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Já tu pod Trumpem žít nebudu. Kvůli zájmu o emigraci z USA začaly padat servery
Představa vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách vyděsila některé Američany natolik, že začali uvažovat o emigraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zoufalý, opuštěný, zmatený Sobotka. Všichni ho odmítají, ČSSD prý tajně hledá nového premiéra. Informovaný Bohumil Pečinka zmiňuje dvě jména, která vás hodně překvapí
ROZHOVOR Premiér Bohuslav Sobotka hledá usilovně nějaké nové ministry do své vlády, ale sociální demokracie hledá stejně usilovně nového premiéra nebo předsedu strany, říká publicista a komentátor Bohumil Pečinka na základě svých informací ze zákulisí sociální demokracie. „Musí prostě přijít hlubší změna, jinak je to cesta k porážce ČSSD ve volbách. Byla by tam alespoň naděje, takhle není naděje žádná,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Hlavními kandidáty za Sobotku jsou podle něj Lubomír Zaorálek nebo šéf odborů Josef Středula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zúčtování: Miloš Zeman si totálně užil vítězství Donalda Trumpa. Podívejte se. Ale pane Schapiro, vy ne
K výsledkům prezidentských voleb ve Spojených státech amerických a k vítězství Donalda Trumpa se již vyjádřil i prezident České republiky Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní experti Hospodářské komory připravují oborové standardy pro ochranu před terorismem
Hospodářská komora ČR připravuje oborové standardy, které budou definovat opatření pro ochranu tzv. měkkých cílů, tedy míst s vysokou koncentrací osob a nízkou úrovní zabezpečení proti teroristickým útokům, jako jsou např. koncerty či fotbalová utkání. Využít by je mohla školská a zdravotnická zařízení, nákupní centra, ale i knihovny či nádraží a pořadatelé kulturních a sportovních událostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Fletcher (ČSSD): Kterak ministryně práce a sociálních věcí dělá kvalitně svou práci!
Ministryně Michaela Marksová svou funkci zastává svědomitě, poctivě a velmi pracovitě, proto nejen dle mého názoru jsou veškeré názory nejen premiéra Bohuslava Sobotky o jejím odvolání z vlády liché a nepřijatelné!!!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Franc: Při povodni není vždy jednoduché sehnat to, co je právě potřeba
Dlouhotrvající povodně na území obcí s rozšířenou působností Hradce Králové a Náchod a následně vyhlášený nouzový stav. To je téma cvičení „Zdroje 2016“, které organizuje v Královéhradeckém kraji Správa státních hmotných rezerv. Do cvičení se zapojují krizové štáby kraje a zmiňovaných měst. Ty si cvičí především to, jak si umět v krizové situaci říct o pomoc a vyžádat si vše potřebné u Správy státních hmotných rezerv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Už chystáte spacáky v ČT? Budeme bombardovat USA, soudruhu generále Pavle? Bill Clinton se raduje, že nebude muset uklízet
Advokátka Klára Samková se krátce před šestou hodinou ranní radovala z vítězství republikánského kandidáta Donalda Trumpa. Na Facebooku přibývají další a další komentáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Zoufalý pokus o návrat nadvlády bílého muže ve světě, který již bílým mužům nepatří
Stanovisko SZ k výsledkům prezidentských voleb v USA
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Nesmyslný krok ze strany Evropské unie, tato směrnice je absolutně zbytečná
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 11. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
MPO: České letectví zakončilo úspěšný rok 2016 na veletrzích v čínských městech Zhuhai a Chengdu
České firmy z oblasti všeobecného letectví se na začátku listopadu 2016 již potřetí představily na letošním největším čínském leteckém veletrhu Zhuhai Airshow 2016. Delegaci vedl náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl, který vystoupil v rámci Airshow na fóru věnovaném všeobecnému letectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Demokracia mimovládna
Slovenský politik a štátnik (áno, myslím si, že ho môžem takto nazvať) Robert Fico si len nedávno začal sypať popol na hlavu kvôli svojej dlhodobej podpore jednostranne "prozápadne" orientovaným mimovládkam.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:39, zobrazit podobné
Zdeněk Kudrna: Hlas lidu vs. EU: i Švýcarsko sdílí suverenitu
Švýcarsko je bájná země euroskeptiků i nadšenců pro přímou demokracii. V jejich představách naplňuje sny, že je možné udržet plnou suverenitu a nezávislost a zároveň využívat všech výhod ekonomické integrace s EU. Bližší pohled však ukazuje, že nic takového neexistuje a Švýcarsko také hraje podle bruselských not. Výhody EU jsou i pro většinu Švýcarů příliš atraktivní na to, aby se jich vzdali. Jak dnes zjišťuje i britská vláda, na dvou židlích…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Jen 50 let od začátku ruské okupace
Detaily okupace připomínají starší pamětníci. Pro mě osobně je varující, že proběhla již za mého života a 21 let ho normalizací přímo ovlivňovala. Žádná dávná historie. Proč došlo k invazi „spojeneckých“ vojsk? Bylo to opravdu proto, aby nemohla zpívat Marta Kubišová nebo kvůli oživení skautů a pod.? Byl pokus o socialismus „s lidskou tváří“ vhodnou příležitostí zacelit československou díru na mapě sovětské vojenské přítomnosti ve…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
ČSSD – obyčejný a ostudný populismus
Jako o populismu nejhrubšího zrna lze hovořit o předvolebním slibu ČSSD řešit bytovou situaci tím, že se zákonem převedou byty  postavené developery na stát. To je SRPEN 2018 ve stylu ÚNORA 1948.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist