Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.920x, což odpovídá cca 204.540-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Tereza Spencerová: Něco tu hodně smrdí
Ačkoli se to tak při pohledu z české kotliny jevit nemusí, na Západ (ale vlastně všemi směry) od našich hranic se čím dál víc začíná přemýšlet o tom, zda má „Západ“ budoucnost, a pokud ano, tak jakou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČT se tento týden zhroutil svět a ani se to nesnažila skrývat. Redaktoři tomu do poslední chvíle nevěřili. A potom Petr Žantovský sledoval na obrazovce naprosto neuvěřitelnou šílenost
TÝDEN V MÉDIÍCH Při hodnocení výsledků amerických prezidentských voleb to nejlépe vystihl Alexandr Vondra, když jako na jednu z možných příčin vítězství Donalda Trumpa poukázal na nadřazenost elit nad běžným voličem. Petr Žantovský při svém ohlédnutí za uplynulým týdnem v médiích narazil i na takové hlášky, že Hillary Clintonová prohrála proto, že je žena, že jejím nezvolením byla odložena rovnoprávnost nebo že v New Yorku teď všichni lidé klopí oči k zemi, protože je mají ubrečené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Americká unie pro lidská práva varuje Trumpa: Budeme vás sledovat. Jedno porušení Ústavy, a nebudete se stačit divit
Americká unie pro občanská práva (American Civil Liberties Union) sepsala otevřený dopis, jejž uveřejnil deník New York Times. V něm si i 45. prezident USA Donald Trump může přečíst jasné varování: Jakmile začnete porušovat Ústavu Spojených států, poženeme vás před soud!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Trumpův program vede ven z morální krize. Americký kardinál v něm našel přesně ty hodnoty, které společnost potřebuje
Trumpovo vítězství naznačuje, že se Amerika probouzí z morální krize, pochvaluje si americký arcibiskup ze St. Louis Raymond Leo Burke. Od roku 2014 je patronem Maltézského řádu a mezi katolickými duchovními patří k těm nejkonzervativnějším. Na novém prezidentovi oceňuje, že kritizuje umělé potraty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Strašíme Ruskem a Čínou, ale za nitky tu tahá někdo úplně jiný. Vědec popisuje, jak fungují neziskovky a již tuší, kdo letos zneužije 17. listopad
ROZHOVOR V českém ďolíčku se škorpíme, zda se někdo víc, nebo míň přiklání k Číně nebo k Rusku, ale ve skutečnosti o nás nerozhoduje vláda nebo prezident, ale za vším jsou zájmy velkých nadnárodních korporací, které tahají za provázky na celém světě. V souvislosti s děním kolem Dne státnosti na to upozorňuje etnolog Mnislav Zelený Atapana, bývalý český velvyslanec v Kolumbii a v Ekvádoru. Blížící se výročí 17. listopadu může někdo ze zákulisí prostřednictvím mnoha netransparentních neziskovek zneužít, protože lidé v ulicích jsou jako dav snadno manipulovatelní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jestli budu prezident, komunisty do vlády nepustím. Nikdy, ujistil Horáček
Prezidentský kandidát Michal Horáček se obsáhle vyjádřil k domácí politické scéně, uprchlické krizi, Rusku, proti němuž by zachoval sankce, ale také ke zvolení Donalda Trumpa 45. prezidentem USA. Chápe prý např. Trumpovo volání, aby se i další členské státy NATO více zapojily do akcí Aliance a to nejen finančně. Posílení armády má prý ve svém prezidentském programu i Horáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
To je šok. I tahle žena volila Donalda Trumpa. Volič Hillary z toho vzteky možná zapálí další auto
Jsem žena, muslimka a patřím mezi přistěhovalce. A volila jsem Trumpa, hlásá titulek článku deníku Washington Post, v němž zmíněná žena vysvětluje, proč dala svůj hlas republikánskému kandidátovi. Měla strach, že by Hillary Clintonová naslouchala teokratickým diktátorům ze Saúdské Arábie a Kataru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Prominutí poplatku za komunální odpad
Obecní úřady získaly po necelých pěti letech zpět oprávnění na žádost prominout místní poplatek za komunální odpad. Pokud žádost zamítnou, musejí své rozhodnutí řádně odůvodnit. Veřejný ochránce práv se setkal se stížnostmi, že obecní úřady odůvodněné rozhodnutí nevydávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Inflace v říjnu mírně nad prognózou ČNB
Podle zveřejněných údajů vzrostla cenová hladina v říjnu 2016 meziročně o 0,8 %. Po očištění o primární dopady změn nepřímých daní se spotřebitelské ceny v říjnu meziročně zvýšily o 0,6 %. Inflace se tak nadále nachází výrazně pod cílem ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Nejsem favorit, tvrdí prezidenský kandidát Horáček. A byl by rád, kdyby Zeman kandidoval znovu
Michal Horáček je rád, že není považován za favorita nadcházejících prezidentských voleb. Horáček to uvedl v rozhovoru, který poskytl dnešním Lidovým novinám. Zároveň prohlásil, že by byl rád, kdyby současný prezident Miloš Zeman na post hlavy státu kandidoval znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Šíří nenávist, tak ať zemře. Někteří politici vzali odpor proti Donaldu Trumpovi hodně zostra. Čtěte
Donald Trump je považován levicovými politiky, aktivisty, novináři i samotnými voliči za šiřitele nenávisti a největší pohromu pro celý svět. Někteří z nich nyní požadují na Twitteru jeho smrt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Šrámek (ANO): Američané chtěli změnu, tak ji mají
Rád bych upřímně pogratuloval Donaldu Trumpovi. Po 8 letech demokratického prezidenta přichází střídání stráží a úřadu se ujímá republikán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr vnitra se v Praze sešel se zástupci romských organizací
Ministr vnitra Milan Chovanec se dnes, 11. listopadu 2016, sešel se zástupci romských organizací. Hlavním tématem jednání byla žádost o objektivní prošetření postupů Policie ČR v případě úmrtí muže v Žatci dne 18. října 2016. Zástupci Policie ČR si převzali další podněty k tomuto případu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Benjamin Kuras: Klamné stíny minaretů
Sborník měl být otevřen i odpůrcům islámu, ale ti podle editorů nabízenou spolupráci odmítli. Tím jen dokázali, že jejich názory v kritické diskusi nemohou obstát. A také že nestojí o dialog, ale jen o propagaci svého vlastního vidění světa.“ Píše se v LN 5.11. v noticce, která je spíš propagačním letáčkem než recenzí sborníku Orientálního ústavu Akademie věd nazvaného Stíny minaretů – Islám a muslimové jako předmět českých veřejných polemik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Malina (ČSSD): Trump americkým prezidentem, neznamená to konec světa, ale vyvstává řada otázek
Američané si osmého listopadu zvolili novým prezidentem Donalda J. Trumpa. Tato volba vyvolala řadu reakcí, ať už radostných, a to zejména z řad populistických politiků či znepokojení mezi diplomaty nebo na akciových trzích. Co tato volba znamená pro nás a jak k ní vůbec došlo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Česká stopa Donalda Trumpa
Donald Trump je asi prvním prezidentem USA, který ví, kde leží Zlín, protože odtamtud pocházela jeho první žena Ivana rozená Zelníčková, kterou si vzal v roce 1977. Jeho první tchýně Marie Zelníčková dodnes střídavě žije ve Zlíně a v New Yorku a udržuje kontakty se svými vnoučaty i se samotným Donaldem Trumpem. Prý se s ní dokonce radil, jestli má jít do boje o Bílý dům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Dienstbier dostal křeslo za to, že zachránil Sobotkovi zadek. Ještě že na něm nenapáchal tolik škody, jak plánoval. Politici ČSSD i opozice se loučí s ministrem pro lidská práva
Dobrá zpráva pro všechny občany. Tak politici většinově hodnotí odvolání ministra Jiřího Dienstbiera. Podle mnohých z nich zcela zdiskreditoval agendu lidských práv a většině občanů svými návrhy spíše škodil. Co politici chápou hůře je způsob, jakým premiér Bohuslav Sobotka celou výměnu provedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
SÚJB: Bilaterální jednání o otázkách jaderné bezpečnosti mezi zástupci České republiky a Rakouska
Pravidelné v pořadí již 25. bilaterální jednání zástupců českých a rakouských institucí o otázkách společného zájmu v oblasti jaderné bezpečnosti proběhlo ve dnech 7. – 8. listopadu 2016 v Mikulově. Schůzka se uskutečnila na základě příslušné dvoustranné dohody o výměně informací o jaderné bezpečnosti a radiační ochraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Sobotka chtěl vyhodit z vlády Ťoka, Babiš se ho zastává: ČSSD jde o její kšefty, těm překáží
Vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš nevidí důvod k odvolání ministra dopravy za své hnutí Dana Ťoka. Rozhýbal podle něj opravy dálnic i silnic nižších tříd a vyřešil mýto. ČSSD by se ho chtěla zbavit, aby mohla znovu dělat kšefty, sdělil ČTK. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) má na pondělí s Ťokem naplánovanou bilanční schůzku jako s prvním z členů vlády za koaliční strany. Dnešnímu Právu řekl, že by uvažoval o jeho výměně, kdyby mohl dělat revizi i u členů vlády z ANO a KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Zvolení Trumpa je povzbuzením pro odpůrce elitářských vlád po celé Evropě
Petr Mach ke zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zvolení Trumpa prý možná oživí americký radar v ČR
Zásadní změnu v oblasti obrany by pro ČR mohlo znamenat zvolení Donalda Trumpa novým americkým prezidentem. Podle odborníků bude totiž Trump, oproti svým předchůdcům, na evropské státy tvrdší, a to může znamenat důraznější vybírání vyšších příspěvků pro NATO, ale také vybudování protiraketového systému na území Česka. Informuje o tom server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Efekt Trump. Americký prezident prý může vyvolat vlnu svých následovníků po celé Evropě
Výsledek voleb ve Spojených státech by mohl ovlivnit nadcházející prezidentské volby v Rakousku, volby hlavy státu ve Francii či referendum v Itálii. S odvoláním na agenturu DPA to píše dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Neslavné výročí
3.11. 2009 podepsal president České republiky Václav Klaus jako poslední v Evropě Lisabonskou smlouvu. Není to moc dávno – ale dost dávno na to, aby řada občanů pozapomněla o co vlastně šlo a jaké to má a bude mít pro nás pro všechny důsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Prasárny? Je to lež
V našich médiích se může občan dočíst, doslechnout nebo shlédnout téměř cokoli. Mne zasáhla informace, že KSČM udělala „prasárnu“ vůči hnutí ANO 2011 v Ústeckém kraji. Zásadně s tím nesouhlasím. Je to lež. Nevím, co Andrej Babiš „prasárnou“ myslel. Pokud měl na mysli, že se KSČM a ANO nedohodly na vytvoření krajské koalice, tak je pravda, že se nedohodly. Hnutí ANO skutečně získalo v krajských volbách v Ústeckém kraji nejvyšší počet hlasů, ale není pravda, že by snad vyhrálo volby tak, že by samo mohlo vytvořit „radu kraje“, tedy chcete-li krajskou vládu, která by měla potřebnou nadpoloviční většinu v zastupitelstvu kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Nejpopulárnější mincovny na světě? Seznamte se
Opět se blíží konec roku, tedy období, kdy firmy hodnotí uplynulých dvanáct měsíců. Bilancují rovněž i producenti drahých kovů, kteří s napětím očekávají, jak se letos vyvíjela celková produkce a zda opět budou přepisovat tabulky rekordů. Dobře víme, jaké problémy měly doly vloni a jaká krize je postihla – nízká cena zlata měla za následek zavíraní dolů a propouštění. Rok 2016, zdá se, přinesl obrat k pozitivnímu vývoji, což této oblasti velmi pomohlo. Nesl se ve znamení nového býčího trhu, růstu cen zlata i stříbra a neustálého zvyšování poptávky. Vypadá to tedy, že letošek bude velmi úspěšný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Choval se jako neřízená střela, ve straně byl velmi silný tlak na jeho odchod. Vysoce postavený člen ČSSD totálně ztrhal končícího ministra Dienstbiera
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) oznámil, že končí ministerský život Jiřího Dienstbiera a Svatopluka Němečka. Pravicová opozice považuje změny ve vládě jen pár měsíců před volbami za kosmetické změny, které mají posílit jeho pozici ve straně. Sociální demokrat Roman Váňa to v pátečních Událostech, komentářích České televize popsal úplně jinak – totálně ztrhal Dienstbiera. Své k vlastnímu odvolání řekl i ministr Němeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Proč Obamova ekonomika selhává? Ekonom Kohout nabízí Trumpovi návod, co změnit
V době vlády prezidenta Baracka Obamy růst americké ekonomiky ani jednou nepřekonal tempo tří procent, a to navzdory příznivé době. Proč Amerika ztrácí dynamiku? Odpovědí je složitost, píše ekonom Pavel Kohout na serveru Neviditelný pes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Golasowská (KDU-ČSL): Mít rovnou páteř
Pravda a lež. Přijetí dalajlámy, státní vyznamenání a oslavy 28.října. Média měly a stále mají tučnou žeň a otáčejí korouhvičkou veřejného mínění jednou na tu či jinou stranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Štefan Margita vzdá hold Janáčkovi v Národním divadle
Slovenský pěvec světového renomé Štefan Margita oslaví své životní jubileum v Národním divadle. Nedělní galakoncert bude věnován zejména hudbě Leoše Janáčka, kterého tvorba představuje jeden z pilířů pěvcova repertoáru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSD z Prahy 12: Bohuslav Sobotka škodí sociální demokracii
Napsat, že jsme znepokojeni tím, co svým dopisem členům ČSSD z pátku 4. listopadu 2016 a následnými kroky rozpoutal předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka je slabé slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nantl (ODS): Co by (také) znamenalo ministerstvo vědy aneb souvislosti, o kterých se nemluví
Vláda před nedávnem schválila věcný záměr zákona o podpoře výzkumu, který zejména obsahuje návrh zřídit nové ministerstvo výzkumu, vývoje a inovací. To je deklarovaná hlavní ambice Pavla Bělobrádka jako místopředsedy vlády zodpovědného nyní za tuto oblast.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Zkontrolován každý desátý v pracovní neschopnosti, uděleno přes 2 500 postihů
Letos od ledna do září zkontrolovali pověření pracovníci okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ) 118 419 lidí na tzv. neschopence. Ve 2 594 případech bylo přistoupeno k udělení postihu za nedodržování lékařem stanoveného „režimu léčby“. Nejvíce postihů bylo uděleno v Plzeňském kraji (391), naopak nejméně v Jihočeském kraji (54). Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Zveřejňování VIN kódů v souvislosti s prodejem vozidel
Úřad pro ochranu osobních údajů uvádí na pravou míru zavádějící informace vztahující se k možnostem zveřejňování VIN kódů v souvislosti s prodejem vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Splnili jsme slib, peníze za sucho dostali zemědělci do konce října
Ministerstvo zemědělství dokončilo výplatu kompenzací za škody způsobené loňským extrémním suchem. Zemědělci a pěstitelé lesních dřevin podali celkem 3 665 žádostí o náhradu škody v celkové výši 1,26 miliardy Kč. Peníze dostali všichni oprávnění žadatelé v průběhu září a října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: ČT lže, kudy vysílá…
Takové tvrzení není potřeba nijak prokazovat – Česká televize to denně osvědčuje sama. Přesto měl její generální ředitel tu drzost vystoupit před pár dny s výhrůžkou, že pokud se televizní poplatky nezvýší, bude televize muset tvorbu svých programů omezit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Třeba se teď pravdoláskaři změní. To byl vtip. Tomio Okamura o gangsterech kolem Hillary, válečných zločinech Obamy a všech, kteří po Trumpově nástupu skončí
ROZHOVOR „Donalda neplatí podvodníci z Wall Street. Není zavázán gangsterům, kteří dodnes ovládali USA.“ Šéf SPD Tomio Okamura neskrývá nadšení z rozhodnutí Američanů při volbě lídra supervelmoci. „Ihned po zvolení Donalda prezidentem jsme mu nejen pogratulovali, ale poslali jsme mu nabídku na jednání o vzájemné spolupráci mezi USA, EU a Euroasijským hospodářským svazem,“ říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz. Zároveň předpokládá, že éra Sobotků a Merkelových v Evropě se blíží ke konci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Dejme té zklamané Hillary aspoň nějakou medaili
Kdo se ošklivě vyjadřuje o demokraticky zvoleném americkém prezidentovi, musí být Putinovým agentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Trump prý ustupuje od svých slibů. Pomoci měla i přímluva od Obamy
Vypadá to, že Donald Trump pomalu ustupuje od svých původně radikálních slibů. Vyplývá to z prvního interview, které Trump poskytl deníku Wall Street Journal. Píše o tom web britského deníku The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
MŽP: 100 milionů pro obce a kraje na ekologická auta
Ministr Richard Brabec zahájil příjem žádostí o dotace na nákup vozidel s alternativním pohonem a podepsal memorandum s výrobci aut, plynaři a energetiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Norbert Naxera: Pokud do parlamentních voleb nepůjdeme společně, nemá vůbec smysl kandidovat
Iniciativa směřující k sestavení společných kandidátních listin národně a vlastenecky orientovaných politických stran a hnutí pro volby do PS PČR v roce 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Ústava "de iure" a "de facto"
Měl jsem možnost promluvit ne prestižní konferenci Právnický podzim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Památky spravované Národním památkovým ústavem nespí ani v zimě
Hradů a zámků, do nichž můžete nahlédnout také během zimních měsíců, stále přibývá. Na výlet s rodinou či za hudebním zážitkem se tak můžete vydat i od listopadu do konce března příštího roku. V předvánočním čase si navíc mnohé památky připravily adventní výzdobu a program pro děti i dospělé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Přestaňte už fňukat, je to váš prezident. Ostrý vzkaz odpůrcům Trumpa od syna významného prezidenta
Nejstarší syn Ronalda Reagana Michael ve svém včerejším komentáři vzkazuje odpůrcům Donald Trumpa, aby se smířili s výsledkem prezidentských voleb a přestali se chovat jako malé děti. Jeho výzva však míří nejenom na demokraty, ale i k těm republikánům, kteří nemohou Trumpovi stále přijít na jméno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ÚOHS pořádal již desátý ročník Svatomartinské konference o soutěžním právu
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže pořádal ve svém brněnském sídle již desátý ročník Svatomartinské konference, na níž každoročně seznamuje a diskutuje s odbornou veřejností o nejnovějších událostech v oblasti soutěžní politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal s ministrem zahraničí Íránu
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pátek 11. listopadu 2016 setkal ve Strakově akademii s ministrem zahraničních věcí Íránu Mohammadem Javadem Zarifem. Společně jednali o prohlubování obchodní a ekonomické spolupráce mezi oběma zeměmi. Dalším bodem diskuze byl i rozvoj vztahů v dalších oblastech zájmu a řešení aktuální situace Blízkého východu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
David Rath: Jak D. Trump ohrozil Suchou Loz
Pan Gazdík, předseda politické strany starostů, vystřelil prohlášení, že zvolení D. Trumpa je špatnou zprávou pro Česko a Evropu. Neznám situaci v Suchej Lozi, kde starostuje a tudíž nevylučuji, že pro tuto obec to může znamenat katastrofu, ale nerozumím tomu, proč to má být špatně pro celou naši zemi. Současně nechci tvrdit, že vše bude super, protože to teď nevíme nikdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
František Kuba: Jak si poradí textař Michal Horáček?
Kdo / co je Pražská Intelektuální Galerka (PIG)? K jejímu vnitřnímu založení lze jistě sdělit: „Fikce stíhá fikci: mění jenom dikci“. Jinými slovy, jedná se o klamavou reklamu v mnoha personifikovaných podobách. Excelentní socioložka Jiřina Šiklová takové lidi dobře zná a dokáže si s nimi (jako jedna z mála) poradit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Posilování kontrolní funkce Výboru pro obranu
Posilování kontrolní funkce Výboru pro obranu je o to důležitější, pokud se obranné výdaje navyšují. Proto je důležité vymáhat plnění usnesení po ministerstvu obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jako když Hitler prohrál u Moskvy. Všichni už vědí, že se elitáři dají porazit. Teď však začnou kydat největší špínu, varuje Petr Hampl
ROZHOVOR Sociolog Petr Hampl již dopředu označil letošní prezidentské volby v USA za nejdůležitější v historii a vítězství Donalda Trumpa nyní přirovnává k bitvě před Moskvou za druhé světové války. Je prý pro celý svět velmi důležité, že Donald Trump ukázal, že je možné zlomit moc nadnárodních organizací a superelit, které si začínaly myslet, že jsou neporazitelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Chytrý, loajální a nepodléhá neziskovkám. Seznamte se s mužem, který má nahradit Dienstbiera
Chytrý, ambiciózní a vždy loajální premiéru Sobotkovi. Takový je prý nový ministr pro lidská práva Jan Chvojka. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Šíří nenávist, tak ať zemře. Někteří lidé vzali odpor proti Donaldu Trumpovi hodně zostra. Čtěte
Donald Trump je považován levicovými politiky, aktivisty, novináři i samotnými voliči za šiřitele nenávisti a největší pohromu pro celý svět. Někteří z nich nyní požadují na Twitteru jeho smrt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Novela zákona o myslivosti řeší především snížení stavů divokých prasat a další spárkaté zvěře
Ministerstvo zemědělství dokončilo přípravu novely zákona o myslivosti, kterou ještě před koncem roku předloží ministr Marian Jurečka na jednání vlády. Hlavním cílem zákona je snížení zvýšených početních stavů vybraných druhů spárkaté zvěře. K tomu novela dává myslivcům i držitelům honiteb, tedy vlastníkům honebních pozemků, několik různých nástrojů, které v současné legislativě chybí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Multikulturalismus rozbíjel Ameriku. Lidé se naštvali a zvolili Trumpa, vysvětloval v ČT Alexander Tomský
Donaldu Trumpovi otevřelo cestu k moci osm let vlády Baracka Obamy, zaznělo v pátek večer před kamerami České televize z úst někdejšího diplomata Petra Fischera. Konzervativní myslitel Alexandr Tomský k tomu doplnil, že ideje multikulturalismu v podstatě rozbíjely Ameriku a lidé už toho měli plné zuby. Establishment ve Washingtonu však dokola prosazoval politiku péče o menšiny a naštvaní lidé klepli politiky přes prsty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Výstava ukáže, jak se s lety měnilo známé logo Občanského fóra
Různé podoby loga někdejšího Občanského fóra (OF), jak je v průběhu let upravoval autor Pavel Šťastný, ukáže ode dneška výstava na místě Farmářských trhů na Vítězném náměstí v Praze. Představení Příběhu loga OF je součástí multižánrového projektu Pocta Václavu Havlovi, který připomíná páté výročí úmrtí spoluzakladatele hnutí z listopadu 1989 a pozdějšího prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Změny v české vládě
Premiér Sobotka má zřejmě již definitivně jasno. Provede změny v čele dvou ministerstev a změní také ministra bez portfeje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vyhrožování nezávislým webům a publicistům. Národně orientovaní lidé se probudili. Mohou být i pouliční boje. Zeman je s národem, říká konzervativní myslitel
ROZHOVOR „Národ je rozdělen už dávno a také dávno není dělicím příkopem rozdělení na levici a pravici, pouze se instituce obou těchto směrů různě zařazují do nových frontálních pozic. Jednou z front je mezinárodními oligarchy a evropskými institucemi podporovaná globalistická a kosmopolitní skupina intelektuálů, které se nepřesně říká pražská kavárna. Druhou frontu tvoří docela nesourodá a strukturovaná skupina národně orientovaných realistů majících podporu spíše mezi prostými lidmi,“ říká konzervativní myslitel Vlastimil Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Erika Magdalena Peprná: Nový americký prezident probořil další zeď - Autismus a očkování spolu patrně souvisí
Erika Magdalena Peprná uvažuje nad tím, zda politický "převrat" v Americe nemůže mít postupně důsledky i pro větší svobodu při péči o naše zdraví a komentuje pozoruhodný příspěvek Mariána Filla, který naznačuje, že to nejspíš bude ještě chvíli trvat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09: Praha potřebuje rozvoj ne stagnaci
Pražská TOP 09 vyzývá primátorku Krnáčovou, aby urychleně vyřešila situaci v Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy tak, aby mohly pokračovat práce na novém územním plánu města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Oto Jurnečka: Ta naše česká demokratická aristokracie
Kdysi o tom psal Pavel Mertlík v jakémsi rozhovoru. Lidé, kteří jsou u moci, jsou u moci v každém režimu. A dokládal to na nějakých konkrétních příkladech, snad i z jeho vlastní rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Státní podnik Lesy ČR koupí Vaše lesy
Pro všechny vlastníky lesa, kterým záleží na stavu porostů, jež zdědili, získali v restitucích nebo o které se třeba jen nemohou starat, je určena nabídka Lesů ČR. Podnik má zájem o nákup lesních pozemků. Nabídněte je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Trump hledá lidi
Vedle nového – zatím jen zvoleného – prezidenta Spojených států Donalda Trumpa si budeme muset zvykat i na nový způsob vládnutí. Personální záměry potvrzují trend, který ve volbách rozhodl a znamená porážku neocons v obou stranách, jak kolem Hillary Clintonové, tak u Republikánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Trump zpochybnil to nejposvátnější, co máme. Je jako Putin, Západ jeho zvolením zemřel. Britské listy sdílejí smutný text
Západ v podobě, v jaké jsme jej v minulých šedesáti letech znali, tento týden zemřel, napsal redaktor Economistu Edward Lucas. Překlad jeho článku přinášejí Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Dienstbier byl tak pravdivý, je mi ho hluboce líto. Svět ho jednou ocení. Aktivista a neziskovkář se nám vyznal ze svého zoufalství
„Je mi hluboce líto.“ Kumar Vishwanathan, aktivista a ředitel společnosti Vzájemné soužití z Ostravy, rozhodně nepovažuje rozhodnutí odvolat ministra Jiřího Dienstbiera za správné. Jeho odchodem z pozice ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu podle Vishwanathana ztrácí vláda silného a pravdivého politika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Pardubicích snížil počet nedostatečně identifikovaných vlastníků
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Pardubicích evidoval v období od února do července roku 2016 úbytek v seznamu nedostatečně identifikovaných vlastníků o 275 položek, což představuje snížení o 2,6 %. Územní pracoviště Pardubice tak eviduje aktuálně 10 288 položek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Pane Hermane, máte svědomí, zajímal se čtenář. Ministr mu místo odpovědi poděkoval
Z PROFILŮ Ministr kultury Daniel Herman usedl k počítači a začal odpovídat na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Nevyhnul se ani velmi ostrým dotazům a zareagoval i na ironické poznámky. Odepsal mimo jiné na otázku, zda má svědomí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): Clintonová a Schwarzenberg vyhrávají průzkumy, jejich protivníci volby
Výsměch veřejným médiím pokračuje. Přes jejich snahu nacpat občanům ty „pravé kandidáty“, začínají být veřejná média neúspěšná. Ať se jedná o USA nebo ČR. Doba internetu mění zavedené pořádky – televize ani rozhlas už nemají patent na rozum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Dva ministři na televizní obrazovce
Náhodou jsem byl svědkem, jak v televizi vedle sebe stojí současný ministr spravedlnosti (Pelikán) a bývalý ministr spravedlnosti (Blažek). Řešil se nějaký banální problém v policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vítězem 10. ročníku soutěže „O cenu ústředního ředitele SVS“ jsou středoškoláci z Českých Budějovic
Vítězem vědomostní a dovednostní soutěže středních škol s veterinárním zaměřením „O cenu ústředního ředitele Státní veterinární správy“ se letos po roční pauze opět stali studenti z Českých Budějovic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nechali jsme prezidenta Zemana proklepnout elitním agentem Köcherem. Některé postřehy vás možná překvapí
ROZHOVOR Návštěvu prezidenta Si Ťin-pchinga a vytváření nadstandardních vztahů s Čínou považuji za jeden z největších státnických počinů naší soudobé historie. Jinak je Miloš Zeman občas zbytečně prostořeký a nepředvídatelný, což mu ale pomohlo ke zvolení. Lidé už totiž mají dost toho být obelháváni a manipulováni. Výroky na rovinu, byť občas v dikci poněkud hospodské, berou. Opravdu je to podobné se zvolením Donalda Trumpa. Takhle hovoří bývalý „krtek v CIA“, tedy tajný agent československé rozvědky Karel Köcher.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Americké dýchání pod vodou
Vidím kolem sebe lidi radující se z výsledku prezidentských voleb ve Spojených státech amerických. Vidím kolem sebe ale i lidi zasažené smutkem z výsledku týchž voleb. Proč tomu tak je? Co se vlastně stalo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Adamová (TOP 09): Místo dalších úředníků zvyšme platy lidí v sociálních službách
Příští rok má ministerstvo práce a sociálních věcí v plánu přijmout 238 nových zaměstnanců, na jejichž platy má resort připravených téměř 230 milionů korun. Znamenalo by to 40procentní růst zaměstnanců od roku 2014, kdy resort MPSV přebírala Michaela Marksová z ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Radek Pokorný: Zeman hraje šachy, Sobotka golf. Odstranit Dienstbiera a ponechat Hermana?
Radek Pokorný uvažuje nad chystanou výměnou ministrů ve vládě a zjišťuje, že Sobotka je nejen zcela neschopný zachránit ČSSD, ale patrně vůbec netuší, o co se dnes hraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zelení: Chovy zvířat pro kožešinu musejí skončit
Strana zelených dlouhodobě upozorňuje na krutost kožešinového průmyslu a ve svém programu má úplný zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Teď se nejspíš v Sýrii začnou dít věci. Už první prohlášení Donalda Trumpa způsobilo šok
Budoucí prezident USA naznačil, jak se zachová v Sýrii. Rebelům bojujícím proti diktátorovi Bašaru Asadovi se to nebude ani trochu líbit. Zato Rusové budou spokojení. Důvod k úsměvu možná budou mít i Turci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Krokodýlí slzy
Krokodýlí slzy, latinsky Crocodli lacrimae, to znali už ve starém Římě, kdy se tím myslelo nejen oplakávání oběti, ale i předstíraná lítost. Tento druh lítosti měl budit sympatie nebo antipatie. Jeho nezamýšleným druhotným efektem byl vznik podezření, že kdo roní slzy, má ale i jiné úmysly, než svým rozechvěním působit na city veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Vítězství Donalda Trumpa velmi vítám
S ním přichází naděje na změnu politiky světové velmoci USA, která by měla přinést světu úlevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se setkal ve Strakově akademii s předsedou Parlamentu Švédského království
V pátek 11. listopadu 2016 se premiér Bohuslav Sobotka setkal na Úřadu vlády s předsedou švédského Parlamentu Urbanem Ahlinem. Společně diskutovali zejména o evropských tématech, mimo jiné o obnovení sociální a ekonomické konvergence v rámci Evropské unie a o rozvoji jednotného digitálního trhu. Oba státníci ocenili také česko-švédskou meziparlamentní spolupráci a spolupráci Švédska s Visegrádskou skupinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
TA ČR: Prohlubování zahraniční spolupráce s Koreou
Předseda Technologické agentury Petr Očko se zúčastnil zasedání Česko-korejského fóra pro budoucnost, které se konalo tento týden v Soulu. Hlavními tématy fóra byly zejména intenzivnější technologická spolupráce, spolupráce v energetice, či také v oblastech kultury, vysokého školství nebo investic v obou zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: To snad má Evropa – včetně našeho premiéra – z míru strach?
Představa, že by se nový prezident USA mohl s Putinem domluvit na ukončení rozvíjející se druhé studené války, vzbudila – jak se zdá – v Evropě hotovou paniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Juncker se před studenty pustil do Trumpa: Ten člověk si myslí, že Belgie je město. Než se o světě něco naučí, ztratíme dva roky
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker má strach, že zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA zhorší vztahy mezi partnery na obou stranách Atlantiku, protože Trump o některých částech světa nic neví. Lucemburský politik své obavy svěřil v debatě studentům, napsala agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti: Člověk někdy zapomíná, že svoboda je velmi subjektivní pocit každého z nás
Piráti a Česká asociace paraplegiků - CZEPA letos oslaví Den boje za svobodu a demokracii netradičně. Na sváteční odpoledne 17. listopadu chystají společnou akci s názvem Bariéry svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Chalánková (TOP 09): ÚMPOD se pokusil zmařit rozhodování českých soudů ve věci dětí Michalákových
Ředitel ÚMPOD Zdeněk Kapitán po celou dobu jednal za zády rodiny. Teta, dědeček a babička chlapců Michalákových se o tomto kroku dozvěděli až z rozhodnutí, které jim Ústavní soud zaslal poštou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vládní koalici debata o zahraniční politice nezajímá
Vládní koalice v pátek svými hlasy znovu nepřipustila mimořádnou schůzi Sněmovny k zahraniční politice. Je to nepochopitelné. Česká zahraniční politika je nejasná, mluví různými hlasy a pro naše partnery jsme nečitelní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
SVS: Do Kolumbie může vyvážet své produkty 17 českých mlékáren
Kolumbijské dozorové orgány informovaly českou stranu o tom, že udělily sedmnácti českým mlékárnám certifikaci, která jim umožní vyvážet do této jihoamerické země své produkty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Lidovcům nevěřím. Sednou si do kostela, sežerou oplatek a jsou bez hříchu. Učitelka z maloměsta vypravuje, co s nimi zažívá v komunálu
ROZHOVOR „V devět hodin je mše, v devět pět přijdou, sednou si do prvních řad, tam s odpuštěním sežerou oplatek a jsou bez hříchu. Myslím si, že takto život nefunguje,“ popisuje bývalá místostarostka Rožnova Libuše Rousová své zkušenosti s lidovci, kterým nevěří už vůbec nic. Zároveň v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje na konkrétních případech, proč vyvolává politická scéna u obyčejných smrtelníků odpor. Prezident Miloš Zeman je podle Rousové, která strávila desítky let v politice i ve školství, „člověk hulvátského typu“, ale ti další? „Jak vidím různé další kandidáty, je to spíš hrůza,“ zhodnotila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Novotný: Na rozdíl od ředitelů zeměkoule jsme docílili stažení ratifikaci smluv k radaru ze Sněmovny
Postoj Iniciativy Ne základnám k článku Štěpána Kotrby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Dopis do Číny byl zneužit odpůrci prezidenta. Bylo to potřeba, vysvětlili jsme to jasně, trvá na svém Hamáček
Důvod, proč prohlášení čtyř ústavních činitelů směrem k Číně vyvolalo takové protesty, úplně nesouvisel s obsahem prohlášení. Celá věc prý posloužila jisté skupině, která „nefandí panu prezidentovi“. Hamáček to uvedl v rozhovoru, který poskytl serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Sobotka vyměnil lidská práva za klid ve straně
Vyjádření Strany zelených k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lidovcům nevěřím. Sednou si do kostela, sežerou opatek a jsou bez hříchu. Učitelka z maloměsta vypravuje, co s nimi zažívá v komunálu
ROZHOVOR „V devět hodin je mše, v devět pět přijdou, sednou si do prvních řad, tam s odpuštěním sežerou oplatek a jsou bez hříchu. Myslím si, že takto život nefunguje,“ popisuje bývalá místostarostka Rožnova Libuše Rousová své zkušenosti s lidovci, kterým nevěří už vůbec nic. Zároveň v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje na konkrétních případech, proč vyvolává politická scéna u obyčejných smrtelníků odpor. Prezident Miloš Zeman je podle Rousové, která strávila desítky let v politice i ve školství, „člověk hulvátského typu“, ale ti další? „Jak vidím různé další kandidáty, je to spíš hrůza,“ zhodnotila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
A je to jasné: Proti Trumpovi řve v ulicích USA skupina, kterou platí George Soros
Hillary Clintonová prý sice prezidentské volby prohrála, ale pro jednoho z jejích nejvýznamnějších podporovatelů očividně nic neskončilo. Jen se uchýlil k boji s Donaldem Trumpem jinými prostředky. Tímto člověkem není nikdo jiný než miliardář a „král neziskovek“ George Soros, který má stát za vlnou protitrumpovských protestů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Mojmír Hampl: Kurzový závazek a reálná ekonomika - mýty a fakta
Vystoupení na XVII. Exportním fóru Asociace exportérů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Horáček si hraje na hrdinu z románů. A jeho poradkyně Vášáryová to nejspíš dorazí, zoufá si komentátor
Michal Horáček se zatím chová jako hrdina z románů krušnohorského moralisty Karla Maye, píše komentátor Martin Zvěřina v dnešních Lidových novinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Keremidský (SPO): Usnesení předsednictva
Strana Práv Občanů se vyjádřila k několika zásadním bodům dneška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Přispějete na budoucnost? Komunitní financování projektu
Tak to vypadá, že listopad je pro mne zlomovým měsícem. Oficiálně jsme nastartovali nové průmyslové odvětví – INDUSTRIAL UPCYCLING, které jiní již v době testování a realizace prvních projektů nazvali Průmyslem 5.0 a nyní poprvé v životě žádám o prostředky pro dokončení rok připravovaného projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Valná hromada Českých aerolinií schválila změny v dozorčí radě společnosti
Valná hromada Českých aerolinií na svém zasedání dne 10. listopadu 2016 schválila změny v dozorčí radě společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Sobotka by nejraději vyhodil z vlády jednoho ministra za ANO. Jenže prý nemohl...
Ministr dopravy Dan Ťok by mohl odvádět lepší práci, řekl Právu premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Uvažoval by o jeho výměně, kdyby mohl dělat revizi i u členů vlády z koaličních stran. Vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš už dříve řekl, že se změnami ministrů nominovaných hnutím nepočítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Korejská celebrita ochutnala tvarůžky a brala cenu na festivalu mikropivovarů v Plzni
Nejen Praha či Český Krumlov, ale i další destinace České republiky jako Jižní Morava, Olomouc, Karlovy Vary či Adršpašské skály se představují ve čtyřdílném pořadu celonárodní korejské televize EBS, který je vysílán po čtyři večery od 7. do 10. listopadu v rámci cyklu World Travel Theme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Pražské parkovací zóny? Zrušme je. Řidič přece není sprosté slovo
V Praze se nám zase o další kus rozrostla chobotnice s barevnými chapadly. A jmenuje se Parkovací zóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Správa státních hmotných rezerv: Cvičení ZDROJE 2016
Ve dnech 8.-9.listopadu proběhlo dvoudenní cvičení ZDROJE 2016, které má zmapovat, jak jsou česká města připravena na řešení krizových situací. Cvičení vedl předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr a bylo zaměřeno na pomoc při povodních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Voliči Clintonové hromadně prchají do ordinací psychologů. Jinak ten šok prý nezvládnou
Psychologové i americké magazíny radí Američanům, otřeseným výsledkem prezidentských voleb, jak povolební stres zvládnout. Píše o tom server E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Demokracia mimovládna
Slovenský politik a štátnik (áno, myslím si, že ho môžem takto nazvať) Robert Fico si len nedávno začal sypať popol na hlavu kvôli svojej dlhodobej podpore jednostranne "prozápadne" orientovaným mimovládkam.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:39, zobrazit podobné
Zdeněk Kudrna: Hlas lidu vs. EU: i Švýcarsko sdílí suverenitu
Švýcarsko je bájná země euroskeptiků i nadšenců pro přímou demokracii. V jejich představách naplňuje sny, že je možné udržet plnou suverenitu a nezávislost a zároveň využívat všech výhod ekonomické integrace s EU. Bližší pohled však ukazuje, že nic takového neexistuje a Švýcarsko také hraje podle bruselských not. Výhody EU jsou i pro většinu Švýcarů příliš atraktivní na to, aby se jich vzdali. Jak dnes zjišťuje i britská vláda, na dvou židlích…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Jen 50 let od začátku ruské okupace
Detaily okupace připomínají starší pamětníci. Pro mě osobně je varující, že proběhla již za mého života a 21 let ho normalizací přímo ovlivňovala. Žádná dávná historie. Proč došlo k invazi „spojeneckých“ vojsk? Bylo to opravdu proto, aby nemohla zpívat Marta Kubišová nebo kvůli oživení skautů a pod.? Byl pokus o socialismus „s lidskou tváří“ vhodnou příležitostí zacelit československou díru na mapě sovětské vojenské přítomnosti ve…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
ČSSD – obyčejný a ostudný populismus
Jako o populismu nejhrubšího zrna lze hovořit o předvolebním slibu ČSSD řešit bytovou situaci tím, že se zákonem převedou byty  postavené developery na stát. To je SRPEN 2018 ve stylu ÚNORA 1948.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist