Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.351x, což odpovídá cca 227.029-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Už vám to skončilo. Ano, je to pro vás těžké, udeřil Jaroslav Plesl na pražskou kavárnu
Nad tím, že letošní rok je pro městské liberály „moc špatný“, se v dnešní Mladé frontě Dnes zamýšlí její šéfredaktor Jaroslav Plesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
FOTO Sluníčkáři v Bavorsku se mohou zbláznit. Nikdo už nevítá uprchlíky na nádraží, lidé se na ně tváří ošklivě. A teď se staví věc, která je dovádí k úplnému šílenství
Jako je známá tzv. berlínská zeď, případně bývalá zeď v Matiční ulici v Ústí nad Labem, která je však „slabým odvarem“, má nově tu svoji také doposud poklidná čtvrť v bavorské metropoli. Vlnu emocí vyvolává v Mnichově stavba zdi, která má ve čtvrti Neuperlach oddělit rodinné domky od budovaného azylového centra pro mladistvé. Mezi příznivci a odpůrci létají invektivy a stranou nezůstaly ani politické strany. Tak jako v Česku, jsou i zde označováni jednak „vítači“ a jednak „xenofobové“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Na Galavečeru hospodářské komory bude předáván Řád Vavřínu
Hospodářská komora obnovuje tradici oceňování osobností za jejich celoživotní dílo, reprezentaci a podporu České republiky či výjimečné manažerské a podnikatelské úspěchy. 15 osobností z řad podnikatelů, umělců, sportovců či lékařů si letos během galavečera na pražském Žofíně odnese za přítomnosti více než 400 podnikatelů, manažerů firem, představitelů státní správy a dalších osobností veřejného života Řád Vavřínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Stát slábne, lidé mu nevěří, ozbrojují se. Václav Cílek a elitní soudce zvedli prst nad vlnou uprchlíků: Přestaňte lidem zakazovat...
„Politická korektnost brání, abychom se určitými otázkami zabývali seriózně, protože funguje jako autocenzura – označuje je jako nekorektní, a proto si je nesmíme ani pokládat. Ale nebudeme-li si pokládat vážné otázky, nikdy nedojdeme k rozumným výsledkům,“ upozornil na besedě na Právnické fakultě Univerzity Karlovy místopředseda Nejvyššího soudu Roman Fiala. V dnešní době jsou takovými vážnými otázkami například ty, které souvisejí s migrací, jako je právo šaría zahrnující sňatky nezletilých, či právo na azyl. Soudce varuje, že pokud v těchto záležitostech zpochybníme naše principy, vystavíme se vážnému ohrožení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nejen tažení ženy provazem za autem. Z Německa dnes přišla řada dalších vážných zpráv, pokud jde o migranty
Z Německa přicházejí tento týden další neuvěřitelné zprávy, které leccos vypovídají o integraci muslimů. Podle jednoho z průzkumů se rodilí Němci cítí vzhledem k rozpínavosti muslimů jako cizinci ve své vlastní zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kader a Nurretin. To není milostný příběh: Uvázal jí oprátku a táhl ji v Německu po asfaltce v autě, v němž seděl jejich malý syn
Omotal ženě kolem krku na prst tlusté lano, druhý konec přivázal k tažnému zařízení auta a vláčel ji 250 metrů po asfaltové i dlážděné silnici. Obrázek případu, který se stal v Německu, v obci Hameln v Dolním Sasku. Jak píší německá média, šlo o německé občany kurdského původu, patřící do dvou větších rodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Rozčílené, frustrované elity. Nedokážou se vyrovnat s tím, že jejich éra končí. Petr Robejšek o tom, co od nich teď můžeme čekat
Mohou vítězství a politika Donalda Trumpa vyvolat zásadní posuny i na evropské půdě? Jaké dozvuky americké volby v naší společnosti zanechaly? Nejen nad otázkou Trumpova vítězství se pro internetovou TV ParlamentníListy.cz zamýšlí politolog a expert na mezinárodní otázky Petr Robejšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Odbory: Premiér podpořil snahu odborů o zvýšení mezd v Aholdu
Zpráva po jednání odborů s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou na téma zvýšení mezd ve společnosti Ahold, která v ČR provozuje hypermarkety a supermarkety Albert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Místopředseda KSČM Skála popsal, co zažil s českým novinářem. Není to nic hezkého
Nad magazínem Euro se rozčílil ve svém komentáři místopředseda KSČM Josef Skála. Podle jeho slov býval standardním magazínem, který se nyní rozkročil i do bulvárního suterénu. Následně popsal svou osobní zkušenost s periodikem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ODS: Zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo některé z našich předložených návrhů
Včerejší ustavující Zastupitelstvo Ústeckého kraje mělo na programu 25 bodů jednání. Již před schvalováním programu na náš návrh byl stažen bod č. 16 Petice o projednání plánu odpadového hospodářství. Klub zastupitelů ODS navrhoval také stažení bodů č. 17 – 23, které ale zastupitelstvo v programu ponechalo. Důvodem bylo především nedostatečné zpracování podkladových materiálů, na jejichž prostudování mělo 40 „nováčků“ v zastupitelstvu málo času.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Michek: Potřebuje Česká republika svého Trumpa?
Překvapivé zvolení Donalda Trumpa 45. prezidentem USA vzbudilo emoce nejen v USA, ale i v řadě evropských států, včetně České republiky. Svým „tahem na branku“, sebejistotou, častou neomaleností, drsným vystupováním a sžíravou kritikou stávajícího amerického establishmentu, v mnohém připomíná našeho prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Je to blázen? Alexandr Vondra se rozepsal o duši Donalda J. Trumpa
Rasista, sexista, misogyn, lhář a blázen? Jak číst Donalda Trumpa? ptá se ve svém komentáři na serveru Echo24.cz exministr obrany za ODS Alexandr Vondra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Pravidelné televizní školení z demokracie – začínáme v půl sedmé
Už jsme si zvykli, že Česká televize je k jakékoliv kritice vůči své práci zcela netečná. Její zaměstnanci, lépe řečeno zaměstnanci nás všech koncesionářů, se rádi staví do role neohrožených strážců svobody a demokracie a vůbec jim nevadí, že značná část veřejnosti k nim dávno ztratila jakoukoliv důvěru a jejich práce si nemá důvod vážit. Arogance některých redaktorů je pak přímo do nebe volající. Jejich politický aktivismus hraničící až s fanatismem, který dnes a denně šíří z televizní obrazovky, zamořují jím veřejný prostor a popírají tak veškeré zásady novinářské etiky, by bylo možné ilustrovat na řadě příkladů. Ten, kdo ČT aspoň občas sleduje, dobře ví, o čem je řeč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanem Libereckého kraje by se měl stát znovu Martin Půta
Zastupitelé Libereckého kraje by dnes měli zvolit nové vedení. Na svém ustavujícím zasedání budou rozhodovat o místu hejtmana a dalších osmi radních. V čele kraje by měl zůstat současný hejtman a lídr vítězných Starostů pro Liberecký kraj Martin Půta (STAN). Do rady je navržen i bývalý senátor Přemysl Sobotka (ODS), který se po 20 letech rozhodl do Senátu znovu nekandidovat a zůstat v komunální politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Teze k situaci v Česku - Jak jsme na tom?
Symbolika data pořádaní konference Česko: Jak jsme na tom? se nápadně kryje s pořádáním 20. kongresu ODS, který se konal před 7 mi lety ve dnech 21. - 22. listopadu 2009 v hotelu Clarion v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
USA uměle vyvolaly proud běženců do Evropy. Pokrytec Havel a jeho klika zdevastovali stát. Neobjektivita z pořadů ČT přímo prýští. A Trump, Zeman a Putin... Poslanec udeřil
ROZHOVOR „Destrukční přístup pouličních intolerantů byl u nás oživen ‚nepolitickou politikou‘ Václava Havla a jeho kliky. Právě díky němu a jeho lidem máme ‚tu čest‘ žít v rozpolceném a morálně zdevastovaném státě, kdy je reálná demokracie určena jen pro úzkou a vyvolenou skupinu lidí, a kdy je hlavní město Praha, se svými kavárenskými elitami, pojímáno jako jediný možný strůjce politických změn v celé zemi,“ říká poslanec KSČM Jiří Valenta. A jaký dopad bude mít vítězství Donalda Trumpa?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Oceňte veřejnoprávní televizi aneb Petiční akce za zrušení koncesionářských poplatků pokračuje až do konce ledna
Petiční akce "Stop poplatkům ČT", kterou Strana Práv Občanů zahájila počátkem července, pokračuje až do konce ledna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Přepisování historie se daří
Už vím, proč dostávám tolik dopisů, kde se mne lidé ptají, jak neplatit koncesionářské poplatky. Zatím jsem jim pořád odpovídal, že se to snad zlepší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Evropský parlament a rada našli shodu nad rozpočtem Unie pro příští rok
Více peněz pro podporu mladých lidi, na boj s nezaměstnaností a řízení migrace: to jsou hlavní body, které prosadil Parlament v jednáních s členskými státy o rozpočtu EU na příští rok. Vyjednávací týmy Evropského parlamentu a Rady EU dosáhli s přispěním Evropské komise dohody v brzkých ranních hodinách 17. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Lošťák (SaS): Horáček je hráč. Kde se to řeže, o tom se píše
Když prezidentský kandidát Michal Horáček oznámil, že svůj volební tým rozšířil o Robina Kvapila a Jaroslava Cermana z hnutí Žít Brno, vyvolalo to řadu negativních reakcí mezi odpůrci těchto dvou pánů. A že jich není málo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lidé mají šanci prohlédnout si Temelín, do areálu nahlédnou i děti
Temelín „ponořený do tmy“ má šanci vidět 540 lidí. Ve dnech 26., 27.11. a 3., 4.12. pořádá jihočeská elektrárna „Adventní projížďky“ svým areálem. Na první termíny mají lidé možnost se registrovat do pátku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lékaři jsou udržováni v umělé chudobě. Novému ministrovi nedáme ani den hájení. Šéf lékařů Kubek to vzal na ČT opravdu od podlahy
Prezident České lékařské komory Milan Kubek si v úterním Interview ČT24 nebral servítky. Nikoli poprvé vysvětloval, proč vítá odchod Svatopluka Němečka (ČSSD) z postu ministra zdravotnictví. Celá společnost je údajně udržována v umělé chudobě, a to se musí změnit. Kubek to chce změnit u lékařů a zdravotních sester, ale prý by si to zasloužili všichni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj zve na Adventní koncert již potřetí
Adventní koncert Ústeckého kraje získává v předvánoční atmosféře kulturních a společenských akcí své nezastupitelné místo také v letošním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Předseda sněmovny Hamáček (ČSSD) přijal senátory z Kalifornie
Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček se setkal s delegací členů zákonodárného sboru státu Kalifornie, kterou vedl republikánský senátor Anthony Canella.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Díky velkému nasazení mého týmu se podařilo krizovou situaci vyřešit
Informační systém výzkumu, vývoje a inovací (IS VaVaI) získal ocenění Egovernment The Best 2016 za elektronizaci veřejné správy. Systém shromažďuje a zpracovává data o výsledcích českého výzkumu financovaného z veřejných peněz. Po mnoha letech, kdy byl systém provozován externím dodavatelem, jej Sekce vicepremiéra pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka začala letos provozovat sama. Systém získal Speciální ocenění v kategorii centrálních projektů a cenu včera v Obecním domě převzal náměstek místopředsedy vlády pro řízení Sekce pro výzkum, vývoj a inovace Arnošt Marks.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident republiky udělil milost ženě, která se dlouhodobě léčí s psychickým onemocněním
Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl využít své ústavní pravomoci a po zvážení všech okolností případu vyhověl žádosti o milost, a to k neděli dne 20. listopadu 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Podporuji zaměstnance společnosti Ahold v jejich boji za důstojné platové podmínky
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v úterý 22. listopadu 2016 setkal se zástupci odborových organizací společnosti Ahold v ČR. Tématem jednání byl problém nízkých platů zaměstnanců společnosti. Jednání se zúčastnil také Josef Středula, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů a Renáta Burianová, předsedkyně Odborového svazu pracovníků obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Blair se vrátí v lednu?
Britský list "Sunday Times" píše o návratu bývalého premiéra a lídra Labour party Tony Blaira do politiky. Podle listu chce mít vliv na průběh jednání o vystoupení Velké Británie z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti: Praha rezignovala na boj se závislostí na dodavateli účetnictví
Z dokumentu vypracovaného pro Radu hl. m. Prahy vyplývá, že magistrát chce definitivně zakonzervovat nadstandardní vztahy se společností Gordic. Tato společnost dodává pražskému magistrátu účetní systém Ginis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): A je to tady, paní Angela potvrdila opětovnou kandidaturu na kancléřku
Německo a Evropa se má opět na co těšit. Angela Merkelová potvrdila, že hodlá opět kandidovat na německou kancléřku a poslední průzkum jí údajně dokonce přeje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Janko (ČSNS 2005): Pomlouvání a vykrádání programů není dobrá cesta
Stanovisko Aliance národních sil (ANS) k výzvě Norberta Naxery:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Konto Bariéry na podzim pořádá 13. aukční salon výtvarníků
Letošního již 13. aukčního salonu výtvarníků se účastní 388 autorů, kteří Kontu Bariéry darovali 448 uměleckých děl. Výnos z charitativní aukce současného českého umění opět poslouží na financování stipendií pro studenty středních a vysokých škol s těžkým postižením. Dvanáct předchozích charitativních dražeb vyneslo desítky milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jak popravčí četa... Donald J. Trump si pozval šéfy medií a řval na ně. Ale pořádně. To musíte vidět
Donald Trump se podle New York Post sešel včera ve svém Trump Tower se zástupci hlavních amerických médií, která mu v průběhu kampaně vůbec nepřála. Podle očitých svědků však k žádnému smíření nedošlo a naopak byla schůzka velmi vypjatá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman vyhověl papeži Františkovi. Jak?
Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček předstoupil před novináře na své pravidelné tiskové konferenci. Hovořil mimo jiné o programu hlavy státu 17. listopadu, ale i o tom, že prezident Zeman udělil v minulých dnech dvě milosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Petra Paroubková odhalila nepříjemné tajemství
Petra Paroubková, manželka expremiéra Jiřího Paroubka, má po mozkové příhodě problémy s pamětí. Uvedla to alespoň pro dnešní vydání Blesku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Kolaja vedl delegaci do Středoafrické republiky
Náměstek člena vlády Václav Kolaja vedl delegaci ČR na mezinárodní dárcovské konferenci na podporu Středoafrické republiky, konané v Bruselu 17. listopadu 2016. Na konferenci, kterou spolupořádaly evropské instituce a vláda Středoafrické republiky za účasti 80 delegací, delegáti přislíbili přes 2,2 miliardy dolarů na obnovu a rozvoj země během příštích tří let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): České zdravotnictví se potýká s nedostatkem lékařů a zdravotních sester
České zdravotnictví se potýká s nedostatkem lékařů a zdravotních sester, protože každoročně odchází do zahraničí více jak 200 absolventů medicíny a to převážně do Německa a Velké Británie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Čas přiznání přišel
Příspěvek je pokračováním článku nazvaného Čas přiznání se blíží, a výsledkem krátké reflexe nad širokými reakcemi čtenářů a neobyčejným množstvím obdržených dotazů. Ty se týkaly nejenom celkového obsahu, ale v mnohém jedné věty: Nebudu spekulovat, zda zatčení není zkouškou prezidenta Putina. Dnešní příspěvku obsahuje krátkou odpověď na často položenou otázku v kontextu uvedené věty: O jakou zkoušku se jedná?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Alkohol na silnicích v devadesáti procentech zabíjí muže
Alkohol na silnicích v 90 procentech zabíjí muže. Pravděpodobnost účasti na nehodě u podnapilého řidiče do 21 let je až 135x vyšší než u jeho střízlivého vrstevníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Demonstranty v Králíkách podpořím. Způsob komunikace ministerstva je nevhodný
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se ve středu 23. listopadu zúčastní demonstrace proti zřízení vězeňského zařízení v Králíkách, proti kterému vystupují nejen samosprávy města a kraje, ale také celá řada občanů. O dva dny později se ve městě uskuteční referendum, ve kterém občané vyjádří svůj názor, zda jim zařízení tohoto typu ve městě vadí či nikoliv. Již nyní se však objevila informace o zahájení procesu převodu objektu na Vězeňskou službu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nadační fond proti korupci: Bílí koně
Bílý kůň je slangově označovaná osoba, která je nastrčená k páchání trestné činnosti, aby zakryla skutečného pachatele nebo osobu, která má z této činnosti prospěch. Bílý kůň pak v daném případě figuruje jako pachatel i poškozený. K roli bílého koně bývá osoba často donucena vydíráním, může se ale také jednat o naivní nebo nevzdělanou osobu, která ani nemusí tušit, že se dopouští trestné činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Černoši, neblbněte. Po zvolení Donalda Trumpa zazněly v USA zajímavé věci
Zatímco americká liberální média nepřestávají líčit údajné obavy černošského obyvatelstva z vítězství Donalda Trumpa, afroameričtí byznysmeni a intelektuálové se vyjadřují vůči 45. prezidentu Spojených států o poznání smířlivěji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vraťme národ do Ústavy. Bez českého národa by nebylo České republiky, říká prorektor Univerzity Karlovy
Ústavní právník a prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch chce, aby se do Ústavy ČR vrátil pojem „český národ“. Žádá, aby se v národním zákoně zákonů, jakým ústava je, černé na bílém napsalo, že Česká republika je vlastí českého národa, spolu s dalšími, s námi spjatými, národy a menšinami. Uvedl to v rozhovoru pro portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI.cz).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Biskupové Byzantského patriarchátu: Kardinálové, začněte pokání sami od sebe
Byzantský katolický patriarchát (BKP), který je v současné době hlasem volajícího na poušti, vyzývá všechny kardinály katolické církve, aby započali pravdivou reformu církve. Podmínkou je, že každý musí začít sám od sebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický podpoří demonstranty v Králíkách. Způsob komunikace ministerstva považuje za nevhodný
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se ve středu 23. listopadu zúčastní demonstrace proti zřízení vězeňského zařízení v Králíkách, proti kterému vystupují nejen samosprávy města a kraje, ale také celá řada občanů. O dva dny později se ve městě uskuteční referendum, ve kterém občané vyjádří svůj názor, zda jim zařízení tohoto typu ve městě vadí či nikoliv. Již nyní se však objevila informace o zahájení procesu převodu objektu na Vězeňskou službu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Walczysko (BPP): Jsem rád, že se na světě najdou i takoví, kteří jsou ochotni podpořit dobrou věc
Účast na benefičním koncertu Hudbou pro rodinu, jehož dobrovolné dary byly věnovány organizaci Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Alternativa pro ČR se dohodla na spolupráci se dvěma stranami
Zástupci politických stran Patrioti České republiky a Svoboda a síla se budou v roce 2017 ve volbách do Poslanecké sněmovny ucházet o hlasy na kandidátce Alternativy pro Českou republiku. Vyplývá to z memoranda, které tyto tři politické subjekty podepsaly 17. listopadu. Strany podle něj chtějí dále hledat možnosti programové, personální i organizační spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Burza škol ve Strakonicích sklidila úspěch
Celkem 429 žáků z 16 základních škol ze Strakonicka navštívilo každoroční prezentaci středních škol. Zájem byl ale i mezi rodiči, kteří využili pro návštěvu akce odpolední časy. Na akci se představilo 39 škol z Jihočeského a Západočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Vypoví USA klimatickou dohodu?
Postoj Donalda Trumpa k faktu jménem globální oteplování se velmi podobná postoji V. Klause, který si popíráním globálního oteplování svého času dělal ostudu po celém světě. V. Klaus naštěstí nikdy nebyl tak mocným mužem, aby mohl jeho názor, že globální oteplování neexistuje a je jen pomůckou pro posilování vlivu a moci vybraných politiků, nějak výrazně ovlivnit světové dění. D. Trump však tak mocným mužem je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dva Češi zadržení v Turecku: Je zde velmi zlá předtucha, jak to dopadne
Dvojici Čechů, kteří byli před několika dny zadrženi v Turecku, hrozí exemplární potrestání. Upozornil na to poslanec Antonín Seďa (ČSSD), když odpovídal na dotaz čtenáře na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Plná integrace je dosažitelná, vezměte třeba pražské Zlaté stránky a pročtěte příjmení, vysvětluje sociální antropolg Uherek
ROZHOVOR Islám, stejně jako většina ostatních náboženství, staví na doktríně, že je jediným pravým náboženstvím a ten, kdo v něj nevěří, je druhořadým člověkem. Tak to u náboženství bývá. To říká mimo jiné etnolog, sociální antropolog a ředitel Etnologického ústavu Akademie věd České republiky Zdeněk Uherek. Jeho výzkumy se zaměřují hlavně na problematiku migrantů a integrace kulturních menšin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Budova jevíčského gymnázia se dočká rekonstrukce krovů
Krajští radní na svém dnešním jednání schválili výběr dodavatele na rekonstrukci střechy včetně krovu budovy Gymnázia Jevíčko, která je v havarijním stavu. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky podle zadávací dokumentace činila více jak deset milionů korun. Vysoutěžená částka je řádově o čtyři miliony korun nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Donald Trump hodil vidle do toho, s čím se Obama piplal léta. A navíc...
Hned první den ve funkci prezidenta USA chce Donald Trump ohlásit odstoupení od transpacifické obchodní dohody TPP, která je součástí politického odkazu Baracka Obamy. Trump prohlásil, že chce místo TPP, kterou považuje za nevýhodnou pro americkou ekonomiku, dojednat spravedlivé bilaterální dohody. Informoval o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad změnil plán kontrolní činnosti
Výstupy ze 14. jednání Kolegia NKÚ dne 14.11.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Plzeňské dění
Ačkoli v Plzni trávím s ohledem na nárůst práce a projektů, čím dál méně času, je má vlastní kancelář, která byla první skutečně MOU, a nejen poskytnutým místem od zaměstnavatele, místem, kam se pokaždé těším.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Fleischer (Republikáni): In patria magno non est in honore propheta
Přísloví z Bible praví “Ve vlasti žádný prorok nesklízí veliké pocty.” Avšak záleží na člověku, zda bude opakovat chyby, nebo změní svoji cestu a vyslyší přes 20 let staré pravdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Oldřich Mazal: Tohle mi hlava nebere. Proč se vracíme před rok 1989?
Skupina poslanců se rozhodla, že je třeba udělat z prezidenta ještě většího papaláše, a jeho hanobitele pohnat před soud. Už se těším na definici pojmu "hanobení". Když o někom řeknu, že je blbec, tak jsem ho tím zhanobil?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Tahle sviňárna se ti vrátí! David Koller utnul koncert Aleši Brichtovi a ten soptí. Důvod: Uprchlíci
Spory kolem uprchlíků přecházejí i do umělecké sféry. A to poměrně výrazně. Zpěvákovi Aleši Brichtovi nyní přeložili koncert. A jak on uvádí, stojí za tím jiný zpěvák – David Koller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Rozšmelcuju ti rypák, osedlám si tvou starou. To budete koukat, kdo má dostat Michala Horáčka na Hrad
K cestě na Pražský hrad má Michalu Horáčkovi výrazně pomoci Facebook a šik internetových příznivců. Začal proto spolupracovat s dvojicí mužů, která se velmi dobře vyzná na sociálních sítích. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Bloger se pustil do Zemana: Máme prezidenta, který se 17. listopadu bojí vyjít na veřejná prostranství, aby nebyl vypískán
Nad tím, proč se prezident Miloš Zeman nezúčastnil letošních oslav 17. listopadu, se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamýšlí bloger Václav Němec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Kraje nesmí dopustit privatizaci zdravotnictví
Je dobře, sociální demokracie bude mít i nadále velký vliv v Asociaci krajů. Jedině tak může realizovat program, s nímž jsme šli do voleb a který preferoval udržení současného socioekonomického standardu obyvatel, kladl důraz na investice do školství, zdravotnictví, dopravy a do posílení bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Merkelová ví, jak chutná moc, a tak neví, kdy má přestat, řekl v ČT rázně Robejšek
O rozhodnutí Angely Merkelové znovu kandidovat na post německé kancléřky diskutovali v pondělních Událostech, komentářích politolog Petr Robejšek a publicista Jaroslav Šonka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Chci lidem i nadále ukazovat, že EU našim občanům pomáhá
Europoslanec Zdechovský potvrzen v čele evropských federalistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj zvolí novou hejtmanku, zřejmě Janu Vildumetzovou
Nově zvolené zastupitelstvo Karlovarského kraje bude dnes volit nového hejtmana a radu. Podle koaliční smlouvy, kterou uzavřelo vítězné hnutí ANO s ODS, Hnutím nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst (HNHRM), Piráty a části koalice SPO SPD, by se jím měla stát Jana Vildumetzová, jednička na kandidátce ANO, dosud náměstkyně ministra vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
FOTO Mučil vězně jako Mengele, píchal jim chemikálie. Střílel ležící. Nacisté prý u nás mají pamětní desku s oběťmi
Na skutečnost, že na tabuli u vstupu do bývalé brněnské věznice na Cejlu jsou uvedena vedle sebe jména nacistů i jejich obětí, upozornila na svém webu organizace ČSSD Brno-město.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman by se měl sejít s kandidáty na ministry Ludvíkem a Chvojkou
Prezident Miloš Zeman by se měl dnes sejít s kandidáty na ministry Miloslavem Ludvíkem a Janem Chvojkou. Ředitel motolské nemocnice Ludvík se má stát ministrem zdravotnictví a poslanec ČSSD Chvojka ministrem pro lidská práva. Návrhy na jejich jmenování předložil Zemanovi premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka v polovině listopadu, hlava státu s výměnami souhlasila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Linhart (STAN): Listopad 1989 v listopadu 2016
V listopadu 1989 jsme snad všichni věděli, co nechceme. A velká část tušila, kam naopak musí směřovat naše země. Hroutícímu se systému věřila už jen hrstka tehdejších vyvolených. Do karet nám hrála i mezinárodní situace a naše dlouhotrvající touhy se tak mohly naplnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Válka? Profesor Krejčí odhaluje rojení kolem Donalda Trumpa i to, co chystají jistí lidé proti Rusku. Na nás ale prý vůbec nezáleží
ROZHOVOR Spojí se Trump s Putinem proti Číně? „Jestli bude dobře počítat, brzy zjistí, že obnovit dynamiku Spojených států bez spolupráce s Čínou nelze,“ říká politolog Oskar Krejčí, který také analyzuje situaci Donalda Trumpa a výběr jeho spolupracovníků: Vidíme, že Donald Trump je tak trochu „sám voják v poli“ a kolem něj při dobré vůli republikáni starého střihu. „Je nezakořeněný v byrokracii, má proti sobě stranickou opozici a svých vlastních lidí má málo,“ říká Krejčí. A smlouvy o volném obchodu mezi Spojenými státy a Evropskou unií? Jen „mrtvoly“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nový ministr Chvojka má pohled na lidská práva podobný jako Zeman. Mnoho věcí budu dělat jinak než Dienstbier, řekl novinářům
Nastupující ministr pro legislativu a lidská práva Jan Chvojka (ČSSD) debatoval při dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na Hradě o lidských právech a o novele zákona o střetu zájmů, který obsahuje pasáže nazývané jako „Lex Babiš“. Chvojka ve vládě nahradí Jiřího Dienstbiera a novinářům řekl, že by chtěl mnoho věcí dělat jinak než jeho předchůdce. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek navštíví Rakousko
Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek 24. listopadu 2016 uskuteční pracovní návštěvu Rakouska. Během návštěvy bude jednat o aktuálních bilaterálních, regionálních, unijních a dalších zahraničněpolitických tématech se spolkovým ministrem pro Evropu, integraci a zahraniční věci Rakouska Sebastianem Kurzem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
O vedení Asociace krajů se zřejmě utkají Vildumetzová a Zimola
O předsednickou funkci v Asociaci krajů se zřejmě utkají hejtmani Karlovarského a Jihočeského kraje Jana Vildumetzová (ANO) a Jiří Zimola (ČSSD). Vildumetzovou dnes doporučilo do čela asociace předsednictvo hnutí ANO, Zimola ohlásil zájem o toto místo už dříve. Objevily se ale i myšlenky o pravidelném střídání šéfů asociace. Doposud ji vedl někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD), který v letošních krajských volbách neuspěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Avantgardní umělec v Rusku maloval pyje. Teď se hodlá vyřádit na zámku Karla Schwarzenberga, který jej ubytoval
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg propůjčil zámek Čimelice ruskému umělci, a to ne jen tak ledajakému. Může tu pracovat režisér Oleg Vorotnikov z radikální a notně provokující skupiny Vojna. Vorotnikov byl v září v České republice zatčen, a to na základě mezinárodního zatykače vydaného Interpolem na žádost Ruska. Po krátké době byl však propuštěn z vazby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Pro Západ jsme se stali kolonií, vysávají od nás kapitál. Když jsem byl ministrem zahraničí, každý týden na mě nastoupil americký velvyslanec. Kavan, Bašta a Kmoníček debatovali o našem místě ve světě
REPORTÁŽ Táhne prezident Zeman Česko do náručí Vladimira Putina? Je naše členství v EU a NATO chybou? O těchto a mnohých dalších otázkách diskutovali v úterý v Evropském domě v Praze pod moderátorskou taktovkou Milana Syručka ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček, bývalý ministr zahraničních věcí Jan Kavan a bývalý velvyslanec v Moskvě a Kyjevě Jaroslav Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Pavel Opl: Další montovna na obzoru
Společnost TESLA je určitě skvělá továrna na elektromobily. I já se zájmem sleduji veškeré novinky v tomto oboru. Ale!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Redaktoři ČT, podívejte se, jak to vypadá ve světě. Ředitel Ústavu práva sepsal pojednání o trestání útoků na prezidenta a mnohé možná překvapí
Ředitel Ústavu práva a právní vědy, o.p.s., advokát Luděk Lisse se zapojil do debaty o obnovení zákona postihujícího hanobení prezidenta republiky. Sám by proti takovému zákonu nic nenamítal, byť v trochu jiné podobě. Obratem vysvětlil proč. Tvrdě se přitom pustil do České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Starý známý Trump. Celý den na síti ostřeloval noviny, které ho nemají moc rády
45. prezident USA Donald Trump v předvolební kampani nešetřil ostrými slovy proti „tradičním médiím“. Dnes se ukázalo, že zřejmě bude stejně nekompromisně postupovat i po volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
František Kašpárek: Nevděk a Utopie
Před několika dny se opět otevřela otázka muslimského šátku na českých školách. Somálka Ahmednuur Ayan Jamaalová zažalovala střední zdravotní školu, která ji údajně zakázala nosit ve škole hidžáb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Návrh hnutí ANO na zrušení daně z dividend nahrává těm nejbohatším. Nepodpoříme ho
Plán na zrušení daně z dividend, který ohlásil ministr financí, šéf hnutí ANO a majitel holdingu Agrofertu Andrej Babiš, působí jako špatný, ale zároveň velmi nebezpečný vtip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Oxidem uhelnatým se ročně otráví stovky lidí, riziko roste v topné sezóně
Více než 360 klientů VZP se v posledních třech letech pokaždé (při)otrávilo oxidem uhelnatým. Toto nebezpečí pravidelně roste s nástupem topné sezóny – řada lidí stále podceňuje rizika související s tím, že si nenechají zkontrolovat plynový kotel nebo vyčistit komín. Ročně si otrava oxidem uhelnatým vyžádá kolem 150 mrtvých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Roup (TOP 09): Ulice Václava Havla v Trutnově aneb Virtuální spor groteskních rozměrů
Virtuální spor mezi příznivci přejmenování ulice Horské na ulici Václava Havla a městem Trutnov, dosahuje až groteskních rozměrů. Nedůvěra společnosti k médiím se rodí právě z takových případů, kdy se realitě trochu pomůže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Sociální dávky pro džihádistu
Švédský občan Michael Skramo, dnes Abdul Samad, v srpnu 2014 opustil rodné Švédsko a společně se ženou a čtyřmi dětmi začal žít v Sýrii. Známý je z vystupování v propagandistických videích Islámského státu, kde mimo jiné také se svými dětmi drží zbraň. Švédský list „The Local Sweden“ nyní informuje, že Švédsko mu měsíčně vyplácelo sociální dávky ve výši 600 dolarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kauza s Bradym měla spustit ukrajinský scénář z Majdanu. Jenže vám to nevyšlo, křupani. Levicový aktivista brutálně naložil všem ze Staromáku
Levicový aktivista Robert Vinogradov se vrací ke kauze Brady a veškerému dění proti prezidentu Zemanovi, které celá záležitost vyvolala. Nastiňuje některé dosud nezodpovězené otázky, jež prý nad počínáním ministra Daniela Hermana, Bradyho synovce, visí ve vzduchu. Vinogradov míní, že šlo o jasný pokus „Majdanu“ se snahou odstranit demokraticky zvolenou hlavu státu. Jenže se to aktérům v žádném případě nepovedlo. Hovoří o primitivních křupanech, snaze o svržení prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Globalisté prohráli s Trumpem, ale rozhodně se nevzdávají. Martin Koller rozebírá, jak ještě zatopí světu. Hrozí návrat kamsi do středověku
ROZHOVOR Analytik Martin Koller varuje před přílišným optimismem po volebním vítězství Donalda Trumpa. Globalisté a nadnárodní skupiny, sázející na Hillary Clintonovou, se prý rozhodně po její porážce neodeberou do důchodu. Naopak lze čekat, že teď ještě více přitvrdí. Co s nimi svět může čekat, to pro ParlamentníListy.cz rozebral velmi obsáhle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Elektronická evidence tržeb nás nespasí
Elektronická evidence tržeb (EET) je jistě správný počin, ale pokud zůstane osamocený, ke znatelně vyššímu výběru daní ani k potlačení šedé ekonomiky nepovede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Kraček z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze získal ocenění v soutěži Česká hlava
Na dnešním vyhlášení výsledků prestižní vědecké soutěže Česká hlava byla udělena Cena Skupiny ČEZ, cena Doctorandus za technické vědy, Ing. Janu Kračkovi, Ph.D., z katedry elektromagnetického pole Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Ten odbornou porotu zaujal svojí dizertační prací věnující se technologii bezdrátového napájení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Já nejsem žádnej gambler. A v ekonomice se vyznám, řídil jsem velkej podnik. Michal Horáček oslovil národ z rádia
Textař a antropolog Michal Horáček v úterní Kauze dne prozradil, co od něj můžeme čekat, pokud si ho zvolíme prezidentem. Podepsal by kvóty na uprchlíky? Trval by na sankcích proti Rusku? A proč vlastně odmítl výzvu Michaela Kocába, aby kandidoval s podporou Kroměřížské výzvy? Tato iniciativa prý lidi uráží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda ve středu projedná zprávu o programu reforem či případ turecké elektrárny
Členové vlády ve středu 23. listopadu 2016 od 10.00 hodin projednají mimo jiné:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Odborář Grospič: Připadá nám nesprávné, když některé svazy zneužívají řidiče autobusů
Prohlášení Odborového sdružení Čech Moravy a Slezska ke stávce řidičů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jaroslav Král: Národ do ústavy patří
O změnách naší ústavy se hovoří již dlouho. V poslední době především v souvislosti s možným upřesněním kompetencí přímo voleného prezidenta a možným zrušením většinou voličů opakovaně ignorovaného Senátu. Ústava by skutečně měla být obsahově dlouhodobě stabilní, nyní se však zdá, že nazrává doba, kdy se Ústava ČR zřejmě bude měnit. Diskuse v tomto směru probíhají již delší dobu, byť zatím převážně v politických a odborných kruzích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zdeněk Juračka: Za jak dlouho nás zhltnou zahraniční obchodní řetězce?
Regulovat, či neregulovat maloobchodní trh u nás? Otázka vskutku hodná Hamleta. Kdo na tuto otázku najde odpověď a navrhne řešení, je zaslouží Nobelovu cenu za ekonomii. A protože podobný stav jako u nás, i když ne s tak velmi nejistou až katastrofickou budoucností národního čili českého maloobchodu a české, zejména potravinářské výroby, je i ve většině vyspělé Evropy, určitě by takového génia ocenila celá Evropa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Dopravní podnik zachová po rekonstrukci stanice metra Jinonice její původní podobu se skleněnými tvarovkami
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zahájil 1. listopadu 2016 stavební práce ve stanici metra Jinonice, která projde nezbytnou rekonstrukcí. DPP si je vědom historické a architektonické hodnoty obkladů stanice skleněnými tvarovkami od Františka Víznera v této stanici, a proto bylo ve spolupráci s projektantem a architektem navrženo řešení, které zachovává původní obklad a tím i ráz celé stanice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Islamisté nutili lidi v Německu žít podle Koránu. Je to v naprostém pořádku, řekl teď soud
Skupina islamistů, která na severozápadě Německa zformovala mravnostní hlídku a jako samozvaná policie se snažila podle tradičního muslimského práva šaría umravňovat lidi, zákon neporušila. Rozhodl tak soud ve městě Wuppertal. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Opilý Jiří Ovčáček. Internetem se šíří recesistické VIDEO
Do recese se pustila skupina Politický humr, jež na serveru YouTube zveřejnila ironické video týkající se prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka. A to v rozhovoru s moderátorem Martinem Veselovským pro DVTV.cz. Jde samozřejmě o upravené původní video.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tento pátek bude černý. Slevy pekelné a nabídka Comics Centra paranormální
Black Friday srazí ceny u vydavatele legendárních komiksů jakými jsou Hellboy, Goon nebo třeba Sin City, na polovinu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zelení: Odmítáme snahy poslanců STAN a ANO zavést výpalné z kopírek
Zelení ostře kritizují aktivity poslanců Petra Gazdíka (STAN) a Romana Procházky (ANO), kteří se pozměňovacími návrhy k novele autorského zákona snaží přihrát kolektivním správcům autorských práv dalších zhruba 400 milionů korun ročně. Peníze pro tyto netransparentní a neefektivní organizace přitom mají jít z kapes škol, univerzit a knihoven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vepřová hlava z aparátu čichá Zemanovo pižmo. Stejně končíte, knedlíci, vzkazuje Ondřej Neff celé ČSSD
„Poslanec Jeroným Tejc se bude snažit získat post prvního místopředsedy sociální demokracie. Když se na toho člověka podíváme, je to podobný typ vepřové hlavy jako Michal Hašek – vykrmený typ stranického aparátčíka, který v životě nedělal nic pořádného a jenom plul ve stranických kuloárech. Jeho nozdry čichají pižmo Miloše Zemana, a tudíž kormidluje k němu,“ zaznělo v komentáři Ondřeje Neffa na serveru NeviditelnýPes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR: V Bílých Karpatech se objevil vlk
Vlk obecný se po dvouleté přestávce objevil v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Odborníci z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správy CHKO Bílé Karpaty potvrdili, že ovce a srnu poblíž Rudimova strhla právě tato šelma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Zvítězí Merkelová počtvrté?
Česká veřejnost se na A. Merkelovou dlouhodobě dívá prizmatem zpackané imigrace. Masová imigrace se České republiky sice netýká, ale běžný český občan v televizních záběrech viděl hordy imigrantů, kteří se z Asie a Afriky valily do Evropy. A to samozřejmě velkou většinu českých občanů ovlivnilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Lidé vidí své šance získat byt hůře než loni
Toho, jak lidé vnímají a hodnotí situaci v České republice, pokud jde o možnost přístupu ke vzdělání, přístup ke zdravotní péči, možnost pracovat, možnost získání bytu, životní podmínky zdravotně postižených, finanční možnosti k založení rodiny a zabezpečení ve stáří, se věnoval nový výzkum veřejného mínění společnosti CVVM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Svět se změnil, a starý mocnář na to nedokázal reagovat. To nezaznělo z ČT o EU, ale o Františku Josefovi
Od smrti císaře Františka Josefa I. uplynulo 100 let. Ve vysílání ČT24 o něm pohovořil historik Jiří Pernes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
V Ústeckém kraji se uskutečnil seminář k národním dotačním programům
Seminář pro žadatele o dotace z národních programů pro rok 2017 zaměřených na podporu venkova připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR (MMR) ve spolupráci s Regionální stálou konferencí Ústeckého kraje (RSK ÚK). Počátkem týdne se v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje sešlo téměř devadesát zájemců z řad zástupců obcí, destinačních agentur, akčních skupin i pracovníků krajského úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Bátěk: Dle korupce poznáš hned, že jsi stále v Praze 5
Zdá se, že Praha 5 je opravdu zakletá. Sotva se otřepala z betonových obřích květináčů, které v rámci „zlepšování životního prostředí“ putovaly od roku 2012 nejen smíchovskými ulicemi, z nichž vytlačovaly chodce (a pár jich zaparkovalo dokonce na opuštěném bývalém škvárovém hřišti v blízkých Jinonicích), a jsou nyní za 35 tisíc na prodej (pospěšte si, jen 66 kusů!), už je na stole další jobovka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman odvolal dva ministry
Prezident ČR Miloš Zeman odvolal dva ministry stávající vlády:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Josef Liška: Jsme pro původně ustanovený listopadový svátek - Mezinárodní den studentstva
Od tragických událostí roku 1939 letos uplynulo již 77 let. Je dobré si připomenout, že české země tehdy byly již rok ovládány okupační mocí, terorem a násilím hitlerovského Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Tento týden dojde k předání laserové střelnice v rámci zajištění zvýšení bezpečnosti na Letišti Václava Havla
Tento týden se uskuteční oficiální předání nové laserové střelnice vybudované v prostorech Inspektorátu cizinecké Policie ČR v Praze na Ruzyni. Tato technologie je součástí projektu, dle Usnesení vlády České republiky č. 47 ze dne 19. ledna 2015 „Zajištění zvýšení bezpečnosti na Letiště Václava Havla Praha?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Idiot Milan Chovanec. Pěkné kurvy. Je schopný vyprovokovat válku. Nehorázné lži. Debakl ČT za miliardy. Babiš, Okamura či Keller promluvili k projektu vlády proti „ruské propagandě“
ANKETA Dle průzkumu Ministerstva vnitra věří polovina Čechů tomu, že za migraci ze Sýrie mohou USA, že by NATO nepomohlo spojeneckému státu v případě napadení a čtvrtina lidí věří „alternativním médiím“. Od Nového roku proto vznikne na Ministerstvu vnitra odbor proti dezinformacím, protože veřejné mínění je prý pod tlakem dezinformací a propagandy cizích států – generál Petr Pavel přímo zmínil Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převzal nemovitosti od likvidovaných státních podniků ministerstva zemědělství
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převzal 269 nemovitostí po celé České republice od státních podniků v likvidaci, jejichž zakladatelem bylo Ministerstvo zemědělství. Do státního rozpočtu bude navíc likvidátory odvedeno přibližně 35 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Šest set tisíc propuštěných v Německu nevadilo...
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan řekl, že Turecko nutně nemusí vstupovat do Evropské unie, ale místo toho se může stát členem Šanghajské organizace spolupráce. V této organizaci dominují Rusko a Čína. Prezident to řekl novinářům na palubě letadla, když se vracel z návštěvy Pákistánua Uzbekistánu. Podle Erdoganova vyjádření byla tato otázka již předmětem jeho rozhovorů s prezidenty Ruska a Kazachstánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pápá. Jiří Dienstbier odvolán
Prezident republiky Miloš Zeman odvolal dnes na návrh předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) ministry Jiřího Dienstbiera a Svatopluka Němečka. Odvolání je platné ke dni 30. listopadu 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Co je štěstí?
Pro každého něco jiného. Když jsem pracoval jako člen ostrahy, měli jsme skupináře. Ten nám také vyprávěl o svých nejšťastnějších dnech života. To bylo tenkrát - v listopadu 1989. Zatímco se lidi bouřili a policie je zpracovávala obušky tak v té době byla dle jeho vyprávění ohromná kasárna na Náměstí Republiky plná milicionářů. Tudíž všechny události byly pod kontrolou a vše bylo v pohodě. Nic zvláštního se nemohlo stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Alternativa pro Českou republiku podepsala Memorandum o porozumění s dalšími stranami
Zatímco jiní ve sváteční den hloubili další příkopy, Alternativa, Patrioti a Svoboda a síla podepsaly dokument, kterému pracovně říkáme Dohoda 17. listopadu. Zde je plné znění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Už šedesát let probíhá léčba dětí ve spolupráci s Mateřskou školou při Fakultní nemocnici Brno
Mateřská škola při Fakultní nemocnici Brno oslavila šedesát let od svého založení. Přesně 1. listopadu 1956 jí totiž spoluzakládal tehdejší přednosta infekčního oddělení doc. MUDr. Vladimír Klusky. Od té doby se postupně vyvíjela pedagogická činnost v Dětské nemocnici, díky níž se léčebné postupy stále více doplňovaly také s rozvojem dětské psychiky a vývoje. V současnosti je Mateřská škola při FN Brno zařazena do sítě běžných škol a je největší zařízení svého typu v rámci celé České republiky. Ředitelkou školy je PaedDr. Jana Stěničková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Robert Vinogradov: Pražský Majdan Hermanovi nevyšel
Od dětství jsme rodinou, školou, sportem, kulturou, prostředím, zaměstnavatelem - vychováváni k pravdivosti, odpovědnosti, spolehlivosti, pracovitosti, úctě a lásce, respektování autorit, pracovní i společenské disciplíně a dodržování limitů - hranic našeho chování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nejkomplikovanější vady srdce se operují na Homolce – už více než deset let
Nemocnice Na Homolce, která se za čtvrt století své existence vyprofilovala mimo jiné jako pracoviště se špičkovým kardioprogramem, se může pochlubit unikátními zkušenostmi s diagnostikou a operacemi těch nejsložitějších vrozených srdečních vad v dospělém věku. Centrum pro dospělé pacienty s vrozenou srdeční vadou, jehož tým tvoří vysoce erudovaní kardiologové, kardiochirurgové a kardioanesteziologové, funguje na Homolce úspěšně už více než deset let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Šťovíček (SPD): Zatracená rodina
Státní diskriminace a nulová podpora rodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Exprezident Nicolas Sarkozy se cítí jako autorita francouzské pravice
Nicolas Sarkozy se podruhé během kampaně vrátil z Nice, kde měl minulé úterý proslov kvalifikovaný jako „důležitý“. 14. července tohoto roku bylo město zasaženo atentátníky a bývalý prezident chtěl podtrhnout, že je kandidátem, který umí překonat překážky a rozhodně nehodlá před ničím kapitulovat. Ve své řeči měl v úmyslu se strefovat jmenovitě do prezidenta Hollanda a mluvit o jeho stylu politiky a opakoval, že „úmyslně lhal Francouzům“. „Dlouho jsem přemýšlel a vím, že zkušenost ve státních záležitostech je aktivum. V době velkého nebezpečí si nemůžeme dovolit luxus nezkušenosti“, potvrdil na tribuně. Také to může být odpověď Bruna Le Maire nebo Alaina Juppého, kteří stále říkají, že se jen nafukuje. “Vím, co má dělat prezident. Přešel jsem bouře, znám míchání karet, odkud kdy vane vítr, útesy, mám na to čich“. Na každém mítinku a ještě více po zvolení Trumpa prezidentem USA, Sarkozy trvá na „závažnosti krizí, kterým Francie bude muset čelit“ a nutnosti mít jasný a bystrý pohled, nekonečnou energii a nezkrotitelnou snahu pohnout systémem, který si v hloubi duše nikdo z vlády nepřeje, raději ať se nic nemění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Bulvár, švindl a dementi
EURO bývalo standardním magazínem. Že se rozkročilo i do bulvárního suterénu, vím až teď. Díky osobní zkušenosti, již jsem si s týdeníkem dopřál v minulých dnech. Mladý redaktor u mne strávil víc než hodinu. Diktafon jsem nezapnul, protože se zavázal, že naši volnou debatu korektně shrne a mně pak dá možnost se k textu vyjádřit. Poslal mi pouze „doslovné citáty“. Mé korekce, vracející jim autentický tvar, sice slíbil využít, nestalo se však ani to. Autorský text se hemží i řadou vyslovených fabulací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
V boji proti daňovým rájům by měla podle nositele Nobelovy ceny Stiglitze hrát Evropa hlavní roli
Známý americký ekonom a nositel Nobelovy ceny Joseph Stiglitz varoval poslance, že skandál Panama Papers, kdy prosákly informace o rozsáhlých daňových únicích, je jenom špičkou ledovce: „80% aktivit popsaných v Panama Papers se neodehrávalo v samotné Panamě; máme co dělat s celosvětovým problémem,“ řekl poslancům výboru vyšetřujícím tuto causu. Na parlamentní zprávě a doporučeních k dané problematice se podílí také český poslanec Petr Ježek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Mrzí mě, že je v dnešní době bráno vlastenectví a národní hrdost jako nějaká nemoc
Projev na 3. Celostátní konferenci hnutí SPD:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
V boji proti daňovým rájům by měla podle nositele Nobelovy ceny Stiglitze hrát Evropa hlavní roli
Známý americký ekonom a nositel Nobelovy ceny Joseph Stiglitz varoval poslance, že skandál Panama Papers, kdy prosákly informace o rozsáhlých daňových únicích, je jenom špičkou ledovce: „80% aktivit popsaných v Panama Papers se neodehrávalo v samotné Panamě; máme co dělat s celosvětovým problémem,“ řekl poslancům výboru vyšetřujícím tuto causu. Na parlamentní zprávě a doporučeních k dané problematice se podílí také český poslanec Petr Ježek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
WP: Není jasné, zda má Ivana Trumpová šanci stát se velvyslankyní v ČR
První manželka Donalda Trumpa Ivana, rozená Zelníčková, je jen jednou z osobností bez diplomatických zkušeností, které se mohou stát velvyslanci USA. Napsal to dnes list The Washington Post s odkazem na zájem zlínské rodačky reprezentovat USA na diplomatické misi v Praze. Podle listu se proslýchá, že i druhá žena budoucího prezidenta USA Marla Maplesová by mohla skončit jako velvyslankyně, tentokrát „kdesi v Africe“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident republiky udělil z podnětu papeže Františka milost ženě, která se ve vězení vzorně stará o dítě
Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl vyhovět žádosti papeže Františka prokázat ke konci Svatého roku akt milosrdenství a laskavosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nekl (KSČM): Koaliční handrkování by měla nahradit práce
Je nesmírně těžké porozumět současné situaci v české vládě. Dva největší koaliční partneři se evidentně nenávidí, což nutně musí připomínat poslední „křeče“ Nečasovy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Akcie letí vzhůru a s nimi inflační očekávání. Is this time really different?
Čtrnáct dní po volbách v USA kotví americké akciové indexy zcela bezpečně na historických maximech. Přitom po zvolení Donalda Trumpa prezidentem měl tak podle některých ekonomů nastat konec světa. Ten však stejně jako po brexitu nenastal, když předpovídaná výrazná korekce trvala jen několik hodin, přičemž v americkém podání se odehrávala mimo standardní obchodní hodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
A jsme zase slavní: Britský deník si všímá Miloše Zemana. Jeho odpůrce to nepohladí
Britský deník Express v jednom ze svých dnešních článků konstatuje, že se Česká republika staví proti Evropské unii a podporuje v oblasti migrační politiky postoje amerického prezidenta Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nadávala na rasismus, znásilnili ji ve výtahu a otočila. Herman mě zklamal, lidé jako Halík ubližují. Clinton si nechal..., Trumpa jsem oslavil, hovoří slavný divadelník
Producent a zakladatel divadla Ta Fantastika Petr Kratochvíl je prý velmi rád, že si Američané konečně zvolili do svého čela silného vůdce. „Díky Trumpovi bude svět nejen bezpečnější, ale hlavně nedojde k válce,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz Kratochvíl. Vůbec se prý nediví tomu, když Hillary Clintonová předvedla hysterický výstup poté, co nebyla zvolena. „Už Bill Clinton udělal celé své rodině z ostudy kabát, když si nechal dělat dobře v Oválné pracovně...,“ vysmívá se klanu Clintonů. A Obama? Ten je podle něj kazatelem se slovníkem básníka. Jenže takový člověk do vrcholné politiky nepatří!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Podpora technického vzdělání v České Lípě proběhla formou "Živé knihovny povolání"
Celkem 13 povolání, která představilo 13 firem, mohli shlédnout v uplynulých dnech návštěvníci akce s názvem „Živá knihovna povolání“. Přehlídka byla určená převážně žákům 8. a 9. tříd českolipských škol, jež dostali jedinečnou možnost seznámit se s konkrétními profesemi, poznat, čím se jednotliví zaměstnavatelé zabývají a co firmy vyrábějí. Město Česká Lípa se k akci Svazu průmyslu a dopravy ČR připojilo v rámci kampaně „Rok šikovných rukou“, kterou deklaruje svoji podporu a propagaci technických oborů a místních zaměstnavatelů. Účastníkům byli na místě k dispozici i specialisté Úřadu práce ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Prozření plzeňské ČSSD. To předtím spala?
Že se plzeňská sociálně demokratická parta vzbouřila centrálnímu pražskému vedení, už voliči ČSSD jistě zaznamenali. I to, že se od něj distancuje. Prima strategický tah před komunálkami, který by nevymyslel ani Jára Cimrman,
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist